SON DAKİKA SİLVAN BARAJI HABERLERİ

Son Dakika Silvan Barajı Haberleri

09:56
Çözüm Süreci Barajlarda Güvenlik Maliyetini Azaltacak Çözüm süreci, terör sorunuyla beraber yatırımlarda güvenlik endişesini de ortadan kaldıracak.
Çözüm Süreci Barajlarda Güvenlik Maliyetini Azaltacak
16:47
Silvan Ziraat Odası'ndan Buğdayda Pas ve Septoria ile İlgili Açıklama Diyarbakır'ın Silvan ilçesi Ziraat Oda Başkanı Ahmet Çapan, buğdayda görülen pas ve septoria hastalığı ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Silvan Ziraat Odası'ndan Buğdayda Pas ve Septoria ile İlgili Açıklama
15:59
Silvan'da Buğdayda Pas ve Septoria Hastalığıyla İlgili Seminer Silvan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından çiftçi ve muhtarlara buğdayda görülen pas ve septoria hastalığı ile ilgili seminer verildi.
Silvan'da Buğdayda Pas ve Septoria Hastalığıyla İlgili Seminer
11:46
Diyarbakır Valisi Toprak Silvan'da Diyarbakır Valisi, Siirt fıstığını Silvan'da geliştirme projesi kapsamında yapılan örnek bahçe uygulamaları için düzenlenen törene katıldı.
Diyarbakır Valisi Toprak Silvan'da
19:00
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker Açıklaması Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, çözüm sürecine ilişkin "Türkiye uzunca bir süre yaşadığı yürek ağrısını, döktüğü gözyaşını aşma sürecinin baharını yaşıyor" dedi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker Açıklaması
17:26
Diyarbakır 2012 Panoraması Diyarbakır'da 2012 yılına damgasını vuran gelişmelerin İHA objektifine yansımaları derlendi.
Diyarbakır 2012 Panoraması
14:40
Tzob Yönetim Kurulu Üyesi Delil."Bölge Çiftçisinin Sorunlarını Şanlıurfa'daki Toplantıda Başbakan... Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu üyesi Cevat Delil, 130 ziraat oda başkanıyla bölge çiftçisinin sorunlarını Şanlıurfa'daki toplantıda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a aktarma imkanı bulduklarını söyledi.
18:39
Diyarbakır Valisi Toprak, Silvan'ı Ziyaret Etti Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Silvan ilçesini ziyaret etti.
19:06
"Üniversite Köprülü Kavşağı" Açılışı Bakan Mehdi Eker, Karadeniz'in Akdeniz'e bağlayan yollarla ilgili konuştu.
15:25
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker Açıklaması Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, toplam tutarı 320 milyon lira olan 2 yatırımı bugün hizmete açtıklarını söyledi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker Açıklaması
11:47
Diyarbakır'da Operasyon Diyarbakır'da tespit edilen bir grup teröristin etkisiz hale getirilmesi için hava destekli operasyon başlatıldı.
Diyarbakır'da Operasyon
10:18
Silvan Barajı Türkiye Ekonomisine Hayat Verecek Silvan Barajı tamamlandığında üreteceği enerji ile bölgeye ve Türkiye ekonomisine yılda 837 milyon lira katkı sağlayacak.
Silvan Barajı Türkiye Ekonomisine Hayat Verecek
09:26
Silvan Barajı Bölgeye Hayat Verecek GAP kapsamında Atatürk Barajı'ndan sonra en büyük sulama barajı özelliğini taşıyan Silvan Barajı tamamlandığında üreteceği enerji ile bölgeye ve Türkiye'ye büyük fayda sağlayacak.
Silvan Barajı Bölgeye Hayat Verecek
09:20
Silvan Barajı, Ekonomiye 837 Milyon Lira Katkı Sağlayacak Silvan Barajı'nın tamamlanmasıyla, bölgede yaşanan işsizlik probleminin çözümü ve köyden kente göçün azalması konusunda büyük mesafe alınacak.
Silvan Barajı, Ekonomiye 837 Milyon Lira Katkı Sağlayacak
16:26
"AK Parti Türkiye'nin Sorunlarının Çözümü" Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, AK Parti'nin, Kürt sorunu başta olmak üzere Türkiye'nin bütün sorunlarının çözümünün kadrosu olduğunu söyledi.
16:21
Esnaf, Bozulan Caddelerin Onarılmasını İstedi Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde esnaf, sağanak yağmur nedeniyle adeta çamur deryasına dönen caddelerin onarılmasını istedi.
Esnaf, Bozulan Caddelerin Onarılmasını İstedi
12:48
"Gap Eylem Planı Uygulamalarında Son Durum" Mehmet Güldaş - GAP Eylem Planı uygulamalarının son yılında bölgede başta sulama olmak üzere altyapı yatırımlarında son derece önemli gelişmeler sağlandı.
17:27
Bakan Eker, Silvan'da 3 Fabrika, 1 Yüksekokul ve 1 Turizm Tesisi Açtı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Silvan ilçesinde 3 fabrika ile 1 yüksekokul ve 1 turizm tesisinin açılışını yaptı.
Bakan Eker, Silvan'da 3 Fabrika, 1 Yüksekokul ve 1 Turizm Tesisi Açtı
12:41
Diyarbakır'da 200 Kilogram Patlayıcı Yüklü Araç Yakalandı (2) Diyarbakır'da 200 kilogram patlayıcı yüklü bir araç ele geçirildi.
13:30
Gap İdaresi Başkanı: Gap Sayesinde İşsizlik Oranı Yüzde 18'den 8'e Düştü GAP İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, GAP eylem planın hedefine ulaştığını belirterek, projenin bölgeyi hızla kalkındırdığını söyledi.
Gap İdaresi Başkanı: Gap Sayesinde İşsizlik Oranı Yüzde 18'den 8'e Düştü
12:39
Teröristlerin Yakalanması İçin Hava Destekli Operasyon Başlatıldı Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde işçilerin kaldığı konteynırları yakarak kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede başlatılan hava destekli operasyonlar sürüyor.
Teröristlerin Yakalanması İçin Hava Destekli Operasyon Başlatıldı
10:39
Teröristler Şantiye Bastı Diyarbakır'da yapım çalışmaları süren baraj inşaatını basan PKK'lılar işçilerin kaldığı konteynırları yakarak kaçtı.
Teröristler Şantiye Bastı
10:37
PKK'lılar, Baraj Şantiyesini Bastı Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde yapım çalışmaları süren baraj inşaatına ait şantiyeyi dün akşam saatlerinde basan teröristler, işçilerin kaldığı konteynerleri yakarak kaçtı.
PKK'lılar, Baraj Şantiyesini Bastı
16:47
Bereketli Topraklar Suya Doyacak DSİ 10. Bölge Müdürü Turkay Özgür, Dicle Barajı'ndan Bismil, Tepe, Savur Ovalarına kadar 218 kilometrelik ana kanal inşaatının devam ettiğini, söyledi.
Bereketli Topraklar Suya Doyacak
14:20
Gap Eylem Planı Revizyonu Sevil Çelik - GAP Bölge Kalkınma İdaresi (BKİ) Başkanı Sadrettin Karahocagil, dünyanın sayılı Türkiye'nin ise en büyük bölgesel kalkınma projesi olan GAP'ın revizyon planıyla, projenin 2017 yılında bitirilmesinin hedeflendiğini bildirdi.
13:07
Gap Eylem Planı Revizyonu BKİ Başkanı Karahocagil, Türkiye'nin en büyük bölgesel kalkınma projesi olan GAP'ın revizyon planıyla, projenin 2017 yılında bitirilmesinin hedeflendiğini bildirdi.
16:01
Modern Hububat Depolama Tesislerinin Temeli Atıldı "Terörist saldırıları yapanlara karşı duracağız, sesimizi yükselteceğiz."
15:36
Bakan Eker, Hububat Tesislerinin Temel Atma Törenine Katıldı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, "Onlar daha çok kan dökmeye gayret ediyorlar, biz de onlara inat umudu, barışı ve kardeşliği yaşatmaya çalışacağız."
Bakan Eker, Hububat Tesislerinin Temel Atma Törenine Katıldı
14:01
"Kürtlerin Özgürlüğü PKK'nın Umurunda Değil" Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Kürtlerin hakkı ve özgürlüğünün terör örgütü PKK'nın umurunda olmadığını söyledi.
'Kürtlerin Özgürlüğü PKK'nın Umurunda Değil'
19:27
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker Açıklaması "Biz öncekiler gibi bir saldırı olduğunda o faaliyetlere son veren bir hükümet değiliz."
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker Açıklaması
12:30
HES Kamulaştırmaları Resmi Gazete'de HES ve Enerji Nakil Hattı projeleri için ihtiyaç duyulan taşınmazların acele kamulaştırılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu'nun kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
HES Kamulaştırmaları Resmi Gazete'de
11:00
Kamulaştırma Kararları Bazı enerji projeleri için ihtiyaç duyulan taşınmazlar "acele" kamulaştırılacak.
15:57
Silvan'da Hava Hareketliliği Diyarbakır'ın Silvan-Kulp ilçelerinde yapımı devam eden Silvan Barajı'nın etrafında PKK'lı bir grup tespit edilmesi üzere hava destekli operasyon başlatıldı.
Silvan'da Hava Hareketliliği
16:00
ATO Başkanı Bezci'den Girişimcilere 'Teröre İnat Yatırım' Çağrısı Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci, işadamlarına son günlerde artan terör olaylarına inat yatırım yapma çağrısında bulundu.
ATO Başkanı Bezci'den Girişimcilere 'Teröre İnat Yatırım' Çağrısı
13:06
Silvan Projesi İçin Kamulaştırma Kararı Silvan Barajı iletim kanalı 1'inci kısım inşaatı kapsamındaki taşınmazların kamulaştırılabilmesi için kamu yararı kararı alındığı bildirildi.
08:34
Teröre İnat Yatırımlar Sürüyor Terör örgütüne rağmen Doğu ve Güneydoğu'ya yatırım yağıyor. Hükümet GAP Eylem Planı'yla bölgeye 38.5 milyarlık yatırım yaptı. 400 bin kişiye istihdam sağlandı.
Teröre İnat Yatırımlar Sürüyor
18:13
Yılmaz: Suriye Yeniden İmar Edilecek, Türkiye'nin de Bunda Önemli Rolü Olacak Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Suriye'de yaşanan olayların özellikle küçük esnaf için sıkıntı oluşturduğunu belirterek, "Suriye'deki sorunlar kısa süre sonra er veya geç aşılacaktır."
Yılmaz: Suriye Yeniden İmar Edilecek, Türkiye'nin de Bunda Önemli Rolü Olacak
00:20
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker Açıklaması "Biz hükümet ve parti olarak terör örgütünün eylemleri, yanlışlarıyla bize istikamet vermesine ve rota çizmesine izin vermeyeceğiz" dedi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker Açıklaması
23:42
Bakan Eker'in Diyarbakır Ziyareti Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır Girişimci ve İşadamları Derneği'nin (DİGİAD) geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeğine katıldı.
Bakan Eker'in Diyarbakır Ziyareti
13:00
Yeni Gap Eylem Planı'nı Bölgenin Talepleri Belirleyecek Sema Kaplan - 2013-2017 yıllarını kapsayacak 5 yıllık yeni GAP Eylem Planı'nı Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin talepleri belirleyecek.
Yeni Gap Eylem Planı'nı Bölgenin Talepleri Belirleyecek
20:17
Milletvekili Ensarioğlu'ndan Çarpıcı Açıklamalar Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, "Oslo sürecini ve Öcalan'ın muhataplığını boşa çıkaran da PKK'nın kendisidir."
Milletvekili Ensarioğlu'ndan Çarpıcı Açıklamalar
12:29
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, Silvan'da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, terör örgütü PKK'nın kendi politik çıkarları için AK Parti'ye olan desteği azaltmanın, halkı tehdit ederek, korkutarak AK Parti'den uzaklaştırmanın yollarını aradığını söyledi.
12:22
Silvan Barajı Yapım Çalışmaları Yapımı süren Silvan Barajı'nda incelemelerde bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, barajın tamamlanmasıyla araziler sulanmaya başladığında, bölge insanının başka yerlere tarım işçisi olarak gitmeyeceğini bildirdi.
14:41
Eker: Terör Halkın Aç Kalmasını İstiyor Mehdi Eker, PKK'nın 6 iş makinesini ateşe verdiği taş ocağında önemli açıklamar yaptı.
Eker: Terör Halkın Aç Kalmasını İstiyor
14:13
Bakan Eke 'Kürt Sorununu Çözeceğiz' dedi Bakanı Mehdi Eker, PKK'lılar tarafından basılıp araçları yakılan mıcır şantiyesinde incelemelerde bulundu.
Bakan Eke 'Kürt Sorununu Çözeceğiz' dedi
14:07
Bakan Eker, Silvan'da Yakılan Kum Ocağını Ziyaret Etti Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde 2 gün önce PKK'lılar tarafından yakılan kum ocağını ziyaret eden Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "PKK kendine yakışanı yapmıştır" dedi.2 gün önce akşam saatlerinde AK Parti Silvan İlçe Başkanı Nedim...
Bakan Eker, Silvan'da Yakılan Kum Ocağını Ziyaret Etti
13:28
"Sürece PKK da Dahil Olmalı" AK Parti Diyarbakır milletvekili Galip Ensarioğlu'ndan ezber bozan çıkış.
'Sürece PKK da Dahil Olmalı'
11:36
Ensarioğlu: Çözüm Sunmak Zorundasınız "yıllardan sonra AK Parti hükümet döneminde, bölgelerarası gelişmişlik farklılğı bakımından seferberlik başlatıldı."
Ensarioğlu: Çözüm Sunmak Zorundasınız
18:20
Teröristler Şantiyedeki Araçları Yaktı Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Silvan ilçesinde terör örgütü PKK mensupları tarafından basılarak iki aracın yakıldığı şantiyede incelemelerde bulundu.
17:54
Terör Saldırısı Baraj İşçilerini Korkuttu Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde yapımı devam eden Silvan Barajı'nda çalışan 30 kişinin iş bıraktığı belirtildi.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.01.2015 06:54:15. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA SİLVAN BARAJI HABERLERİ
[Hata Bildir]