SON DAKİKA SİLVAN HABERLERİ

Son Dakika Silvan Haberleri

 • 20:58Kaymakam Kütük'ten Fırat Sımpil'in Ailesine Taziye ZiyaretiKaymakam Kütük'ten Fırat Sımpil'in Ailesine Taziye ZiyaretiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Silvan Kaymakamı Murat Kütük'ün taziye ziyareti Silvan'da yola yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi- Kaymakam Murat Kütük, terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu hayatını kaybeden Fırat Sımpil'in ailesini ziyaret etti Silvan Kaymakamı Murat Kütük, terör örgütü PKK mensuplarınca yola yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu hayatını kaybeden 13 yaşındaki Fırat Sımpil'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
 • 17:33Silvan'da Yola Yerleştirilen Patlayıcının İnfilak EttirilmesiSilvan Kaymakamı Murat Kütük, terör örgütü PKK mensuplarınca yola yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu hayatını kaybeden 13 yaşındaki Fırat Sımpil'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
 • 17:15Hdp: Erdoğan'ın ve AK Parti Kurmaylarının Başlattığı Çatışma Sivil Halka YöneliyorHdp Merkez Yürütme Kurulu, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısı ile bir açıklama yayımladı.
 • 17:09Diyarbakır - Ttb Merkez Konseyi Başkanı İlhan: Sağlıkçılar Bölgeyi Terk Etmeye ÇalışıyorDiyarbakır - Ttb Merkez Konseyi Başkanı İlhan: Sağlıkçılar Bölgeyi Terk Etmeye ÇalışıyorTtb Merkez Konseyi Başkanı İlhan: Sağlıkçılar bölgeyi terk etmeye çalışıyor Serdar SUNAR/ DİYARBAKIR, (DHA)- TÜRK Tabipleri Birliği (TTB), Türk Dişhekimleri Birliği, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Devrimci Sağlık- İş Sendikası'nın içinde bulunduğu 9 sağlık örgütü, hazırladıkları 'Sağlıkçılardan savaşa karşı barış' beyannamesini Diyarbakır'da açıkladı.
 • 16:43Ttb Merkez Konseyi Başkanı İlhan: Sağlıkçılar Bölgeyi Terk Etmeye ÇalışıyorTtb Merkez Konseyi Başkanı İlhan: Sağlıkçılar Bölgeyi Terk Etmeye ÇalışıyorTürk Tabipleri Birliği (TTB), Türk Dişhekimleri Birliği, Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası, Devrimci Sağlık- İş Sendikası'nın içinde bulunduğu 9 sağlık örgütü, hazırladıkları 'Sağlıkçılardan savaşa karşı barış' beyannamesini Diyarbakır'da açıkladı.
 • 16:10Genelkurmaydan "Önemli Yurtiçi Olaylar"Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, teröristlerce bir binanın duvarına yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu bir çocuk öldü, bir kişi yaralandı.
 • 14:20English Pen'den Tutuklanan Yabancı Gazeteciler İçin ÇağrıUluslararası yazarlar birliği English PEN, VICE News haber kuruluşuna bağlı çalışan ve geçen hafta Diyarbakır’da gözaltına alınan gazetecilerin hemen serbest bırakılması için Türkiye’ye çağrıda bulundu.
 • 21:27Hdp'li Kut Ohal Devreye Sokulmak İsteniyorHdp'li Kut Ohal Devreye Sokulmak İsteniyorMardin'in Nusaybin İlçesi'nde, kent halk meclisi tarafından düzenlenen yürüyüşe katılanlar, Savaşa Hayır, Barış Hemen şimdi sloganları eşliğinde yürüdü.
 • 19:58Silvan'da Yola Yerleştirilen Patlayıcının İnfilak Ettirilmesi - Başbakan Yardımcısı YılmazSilvan'da Yola Yerleştirilen Patlayıcının İnfilak Ettirilmesi - Başbakan Yardımcısı YılmazGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın valiliğe girişi- Yılmaz'ın Valilik anı defterini imzalaması - Yılmaz'ın Valilik makamında konuşması- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu'nun konuşması Silvan'da yola yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi- Başbakan Yardımcısı Yılmaz: - "Şehrin içinde, sivillerin yaşadığı bir mahallede bombalama hadisesini yapanların nasıl bir zihniyete sahip olduklarını başta Diyarbakır halkı olmak üzere tüm halkımızın vicdanına havale ediyorum"- "Bu ve benzer hadiseler, terör örgütünün sivil vatandaşların hayatını hiçe saydığını gösteren birer örnektir"- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Arzu: - "Kendileri, 'Silah artık bir çözüm aracı değil, silahların gömülmesi gerekir' derken, daha sonra bu silahların şehirde patlatılmasını kınıyorum.
 • 19:52Hdp'li Kut: Ohal Devreye Sokulmak İsteniyorHdp'li Kut: Ohal Devreye Sokulmak İsteniyorMardin'in Nusaybin İlçesi'nde, kent halk meclisi tarafından düzenlenen yürüyüşe katılanlar, 'Savaşa hayır, barış hemen şimdi' sloganları eşliğinde yürüdü.
 • 19:22Suruç'ta Ölenler İçin 40. Gün Yemeği...Suruç'ta Ölenler İçin 40. Gün Yemeği...Ezilenlerin sosyalist Partisi (ESP) İstanbul İl Örgütü, Suruç'taki bombalı intihar saldırısında hayatını kaybeden 33 kişi için Kadıköy, Yoğurtçu Parkı'nda 40'ıncı gün yemeği verdi.
 • 19:14Nusaybin'de 'Katliamları Kınıyoruz' Yürüyüşü DüzenlendiNusaybin'de 'Katliamları Kınıyoruz' Yürüyüşü DüzenlendiMardin’in Nusaybin ilçesinde Kent Halk Meclisi tarafından düzenlenen ’Savaşa hayır, Barış hemen şimdi' sloganları atılarak yürüyüşü yapıldı.
 • 19:10Diyarbakır - Başbakan Yardımcısı Yilmaz'dan Silvan'daki Patlama ile İlgili AçıklamaDiyarbakır - Başbakan Yardımcısı Yilmaz'dan Silvan'daki Patlama ile İlgili AçıklamaDiyarbakır - Başbakan Yardımcısı Yilmaz'dan Silvan'daki patlama ile ilgili açıklama (Tür: Yurt)
 • 18:47Oğlu Mayın Patlamasında Ölen Anne: Paramparça OlmuştuOğlu Mayın Patlamasında Ölen Anne: Paramparça OlmuştuDiyarbakır Silvan'da mayın patlaması sonucu hayatını kaybeden 13 yaşındaki Fırat'ın annesi "Evimizin önüne mayın yerleştirenlere Allah hakkımızı bırakmasın. Oğlum paramparça olmuştu" dedi.
 • 18:34Silvan'da İki Bomba Daha BulunduSilvan'da İki Bomba Daha BulunduDİYARBAKIR (İHA) – Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde, yola döşenen bombanın patlaması sonucu 1 çocuğun hayatını kaybettiği, 1 kişinin de yaralandığı olayın ardından çalışma başlatan güvenlik güçleri, yüksek tahrip gücü olan 2 bomba daha buldu.
 • 18:20Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde 12 yaşındaki bir çocuğun hayatını kaybettiği bombalı saldırıya ilişkin açıklamalarda bulunarak, bu ve benzer olayların terör örgütünün insanların hayatını nasıl hiçe saydığını gösterdiğini vurguladı.
 • 18:17Suruç'ta Ölenler İçin 40. Gün Yemeği...Suruç'ta Ölenler İçin 40. Gün Yemeği...Suruç'taki bombalı intihar saldırısında hayatını kaybeden 33 kişi için Kadıköy'de 40. gün yemeği verildi.
 • 18:17Silvan'da Yola Yerleştirilen Patlayıcının İnfilak EttirilmesiBaşbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde yola yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu bir çocuğun hayatını kaybetmesine ilişkin, "Şehrin içinde, sivillerin yaşadığı bir mahallede bombalama hadisesini yapanların nasıl bir zihniyete sahip olduklarını başta Diyarbakır halkı olmak üzere tüm halkımızın vicdanına havale ediyorum" dedi.
 • 18:14Yola Yerleştirilen Patlayıcının İnfilak EttirilmesiSilvan'da terör örgütü PKK mensuplarınca yola yerleştirilen patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu hayatını kaybeden Fırat Sımpil (13), toprağa verildi.
 • 17:58Terör Saldırılarında 55 Günlük BilançoGüvenlik güçleri, terör örgütlerinin Türkiye'nin barış ve huzurunu bozmaya yönelik saldırılarına yurtiçi ve yurtdışında yaptıkları operasyonlarla karşılık verdi, 22 Temmuz'dan bu yana terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda 943 terörist etkisiz hale getirildi.
 • 17:14Başbakan Yardımcısı Yılmaz'dan Şehit Polis AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Yılmaz'dan Şehit Polis AçıklamasıBaşbakan Yardımcı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır’da polis ekiplerine düzenlenen silahlı saldırı sonrası şehit düşen polis memuruyla ilgili yaptığı açıklamada, şehrin içinde trafik ekiplerine yapılan bu saldırının aslında halka hizmet etmeye çalışan kamu görevlilerinin görevlerini yapmayı engellemek olduğunu belirterek, “Hayatın bütün alanında halkın huzurunu kaçırmak için yapılan eylemdir.
 • 16:53Başbakan Yardımcısı Yılmaz: Demokratik Siyasetin Kapıları Ardına Kadar Açık (2)Yılmaz, POLİSİN ŞEHİT OLDUĞU SALDIRIYI KINADI Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy'u makamında ziyareti sırasında meydana gelen ve bir polisin şehit, bir polisin de yaralandığı olayı da değerlendirdi.
 • 16:52Silvan'da Patlama: 1 Ölü, 1 Yaralı (3)Silvan'da Patlama: 1 Ölü, 1 Yaralı (3)Bombayı PATLATAN GRUP, AKŞAM BARAJA SALDIRDI Silvan İlçesi'nde bugün 1 çocuğun ölümü, bir kişinin de yaralanmasına yol açan patlamayı gerçekleştiren PKK'lı grubun, dün akşam yapımı süren Silvan Barajı'na da saldırdığı ortaya çıktı.
 • 16:27Başbakan Yardımcısı Yılmaz: Demokratik Siyasetin Kapıları Ardına Kadar AçıkBaşbakan Yardımcısı Yılmaz: Demokratik Siyasetin Kapıları Ardına Kadar AçıkBaşbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Türkiye bütün siyasi kanalların açık olduğu bir ülke. Demokratik siyasetin kapılarının ardına kadar açık olduğu bir ülke. Böyle bir ülkede terör saldırısı yapan, şiddete başvuranların hiçbir iyi niyet taşımadıkları çok açık ve net ortada.
 • 16:19Silvan'da Patlamada Yaşamını Yitiren Çocuk, Ekmek Almaya GidiyormuşSilvan'da Patlamada Yaşamını Yitiren Çocuk, Ekmek Almaya GidiyormuşDiyarbakır, Silvan'da PKK'nın düzenlediği bombalı saldırıda ölen çocuğun, ekmek almaya giderken bombanın infilakı sonucu yaşamını yitirdiği ortaya çıktı.
 • 16:08Silvan- Yapımı Devam Eden Silvan Baraj Yolunda Patlama-2Silvan- Yapımı Devam Eden Silvan Baraj Yolunda Patlama-2Silvan- yapımı devam eden Silvan baraj yolunda patlama-2 (Tür: Yurt)
 • 16:02Silvan'da Patlama 1 Ölü, 1 YaralıSilvan'da Patlama 1 Ölü, 1 YaralıGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, eski bakan Mehmet Mehdi Eker ile birlikte Diyarbakır Valiliği'ni ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 1 çocuğun ölmesine 1 kişinin de yaralanmasına neden olan patlama ilgili açıklama yaptı.
 • 14:16Silvan'da Patlama: 1 Ölü, 1 YaralıSilvan'da Patlama: 1 Ölü, 1 YaralıDiyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde yapımı devam eden Silvan Baraj yolunda, askeri araç konvoyunun geçişi sırasında meydana gelen patlamada 1 kişi öldü, 1 kişi de yaralandı.
 • 13:08Silvan- Yapımı Devam Eden Silvan Baraj Yolunda Patlama-1Silvan- Yapımı Devam Eden Silvan Baraj Yolunda Patlama-1Silvan- yapımı devam eden Silvan baraj yolunda patlama-1 (Tür: Yurt)
 • 13:08Diyarbakır'da OperasyonSilvan Belediyesi'nce daha önce yapılan sözde, "özerklik" açıklamasının ardından başlatılan soruşturma kapsamında, düzenlenen operasyonda gözaltına alınan bir kişinin tutuklandığı bildirildi.
 • 12:53Askere Mayınlı TuzakAskere Mayınlı TuzakDiyarbakır’ın Silvan ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında PKK’lılar tarafından yola döşenen el yapımı mayının uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu bölgede bulunan 1 çocuk öldü, 1 kişi de yaralandı.
 • 12:14Diyarbakır'da Patlama: 1 Ölü, 1 YaralıDiyarbakır'da Patlama: 1 Ölü, 1 YaralıDiyarbakır'ın Silvan ilçesinde yapımı devam eden Silvan baraj yolunda patlama meydana geldi. Patlamada bir çocuk hayatını kaybetti, bir kişi de ağır yaralandı.
 • 12:05Hdp'li Becerikli'den Soru ÖnergesiHalkların Demokratik Partisi (HDP) Batman Milletvekili Saadet Becerikli, Beşiri ilçesinde hizmete açılması geciken 15 yataklı devlet hastanesi için TBMM'ye önerge verdi.
 • 11:44Silvan'da Sözde 'Özerklik' TutuklamasıDiyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Silvan ilçesinde sözde özerklik ilan edilmesi olayı ile ilgili bir kişi tutuklandı.
 • 11:17Dbp Diyarbakır Eş Başkanı İpek TutuklandıDbp Diyarbakır Eş Başkanı İpek TutuklandıDiyarbakır’da Silvan ve Lice’de sokağa çıkma yasağının ilan edilmesine tepki amaçlı yapılan kepenk kapatma eylemine çağrıda bulunduğu için gözaltına alınan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır Eş Başkanı Hafize İpek tutuklandı.
 • 09:58Diyarbakır'da PTT Müdürü Yolsuzluktan TutuklandıDiyarbakır'da PTT Müdürü Yolsuzluktan TutuklandıDiyarbakır’ın Silvan ilçesinde yapılan yolsuz operasyonunda gözaltına alınan PTT şube müdürü tutuklanarak cezaevine gönderildi, PTT şefi ise serbest bırakıldı.
 • 22:36Diyarbakır'daki OperasyonDemokratik Bölgeler Partisi (DBP) İl Başkanlığının çağrısı üzerine Diyarbakır'da gerçekleştirilen kepenk ve kontak kapatma eylemine ilişkin gözaltına alınan DBP İl Eş Başkanı Hafize İpek ile 3 kişi, tutuklandı.
 • 16:57Silvan PTT'de Yolsuzluk Operasyonu: 2 GözaltıDiyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde PTT Müdürü M.T ile veznedar M.N.B., yolsuzluk iddiasıyla polis tarafından gözaltına alındı.
 • 16:34Yabancı Gazeteciler, 3 Gündür Emniyette SorgulanıyorDiyarbakır’da gözaltına alınan ABD merkezli haber sitesi Vice News’in ekibi, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki sorguları devam ediyor.
 • 17:05Iğdır'da 'Yüksekova ve Cizre' AçıklamasıIğdır’da, Hakkari’nin Yüksekova ile Şırnak’ın Cizre ilçelerinde yaşanan olaylar protesto edildi.
 • 16:04Diyarbakır'da Amerikalı Gazeteciler Gözaltına AlındıDiyarbakır'da Amerikalı Gazeteciler Gözaltına AlındıABD merkezli haber sitesi Vice News ekibi, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından gözaltına alındı.
 • 15:14Hdp: Bir Kez Daha Vurguluyoruz Ki; Barış Seçimden ÖnemlidirHdp Parti Meclisi sonuç bildirisinde, "KCK yetkilileri tarafından yapılan "karşılıklı ateşkese evet" açıklaması, ellerin tetikten çekilmesi yolunda önemli bir adımdır.
 • 14:47AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları ToplantısıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bu güvenlik ve huzur operasyonu, kesinlikle ülkemizin ve vatandaşlarımızın bir kesimine yönelik değildir.
 • 14:12Davutoğlu: Öğleden Sonra İnşallah Cumhurbaşkanımıza Yeni Hükûmetimizi de Takdim Edeceğim 1-Davutoğlu: Öğleden Sonra İnşallah Cumhurbaşkanımıza Yeni Hükûmetimizi de Takdim Edeceğim 1-Dha ANKARA- Davutoğlu: Öğleden sonra inşallah Cumhurbaşkanımıza yeni hükümetimizi de takdim edeceğim (2) "Bahçeli'ye: E peki ne istiyorsun mübarek?" "Şimdi de sayın Türkeş'i reddetmeye çalışıyorlar" "Kurucu değerlerimizde lüks şatafat yok eşini, dostunu, akrabasını oralara dolduranların bizim aramızda yeri olmadı" "Bu terör operasyonlarını seçim için yaptılar diyen vicdansızlar var ya, arşivlere baksınlar" "AK Parti'den önce, Türkiye pazusu zayıflamış mide, yani ekonomi çökmüştü" Başbakan Ahmet Davutoğlu Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuştu.
 • 14:12Davutoğlu: Öğleden Sonra İnşallah Cumhurbaşkanımıza Yeni Hükûmetimizi de Takdim Edeceğim 2-Davutoğlu: Öğleden Sonra İnşallah Cumhurbaşkanımıza Yeni Hükûmetimizi de Takdim Edeceğim 2-Dha ANKARA- Davutoğlu: Öğleden sonra inşallah Cumhurbaşkanımıza yeni hükümetimizi de takdim edeceğim (2) "Bahçeli'ye: E peki ne istiyorsun mübarek?" "Şimdi de sayın Türkeş'i reddetmeye çalışıyorlar" "Kurucu değerlerimizde lüks şatafat yok eşini, dostunu, akrabasını oralara dolduranların bizim aramızda yeri olmadı" "Bu terör operasyonlarını seçim için yaptılar diyen vicdansızlar var ya, arşivlere baksınlar" "AK Parti'den önce, Türkiye pazusu zayıflamış mide, yani ekonomi çökmüştü" Başbakan Ahmet Davutoğlu Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuştu.
 • 14:10Davutoğlu: Öğleden Sonra Cumhurbaşkanımıza Yeni Hükûmetimizi Takdim EdeceğimBaşbakan Ahmet Davutoğlu Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında konuştu.
 • 14:03Diyarbakır'da İngiliz Haber Kanalının Ekibi Gözaltına AlındıDiyarbakır'da İngiliz Haber Kanalının Ekibi Gözaltına Alındıİngiliz haber kanalı Vice News ekibi, Diyarbakır polisi tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan 3 kişi emniyette sorgulanıyor.
 • 13:53Gazeteciler İHD'yi Ziyaret EttiGazeteciler İHD'yi Ziyaret EttiBölgede yaşanan gelişmeleri yerinde takip etmek amacıyla Diyarbakır'a gelen bir grup gazeteci, İHD Diyarbakır Şubesini ziyaret etti.
 • 13:22PKK Eylemleri Nakliyata Darbe VurduPKK Eylemleri Nakliyata Darbe VurduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Kamyonlardan genel plan detay-Kamyon şoförlerinden genel plan detay-Garaj işleten Masum Çelebi'nin açıklaması-İstanbul'dan gelen nakliyeci Caner Caner'in açıklaması-Bitlisli nakliyeci Erol Kurtoğlu'nun açıklaması-Kamyonlardan genel plan detay PKK eylemleri nakliyata darbe vurdu- Çözüm Süreci'nin beraberinde getirdiği huzur ve güven ile Türkiye'nin dört bir yanından bölgeye bölgeden de aynı yollarla batı illerine yapılan nakliyatı terör örgütü PKK'nın eylemleri sekteye uğrattı- PKK'nın, yol kesme, araç yakma, yola mayın döşeme eylemleri nedeniyle ekmek kapısı kamyonlarının yakılmasından, yolda mayın patlatılmasından endişe duyan nakliyeciler araçlarını garajdan çıkaramaz, kontak açamaz hale geldi- Garaj işleten Masum Çelebi: - "Kamyoncular çok büyük sıkıntıda.
 • 12:37Hdp Pm Sonuç BildirgesiHDP Parti Meclisi (PM) sonuç bildirgesinde, "Parti Meclisimiz, Merkez Yürütme Kurulunun anayasal seçim hükümetinde yer alınması kararını onaylamıştır.