SON DAKİKA SİLVAN HABERLERİ

Son Dakika Silvan Haberleri

 • 02:46Antalya'da Hdp'lilerden Elçi Cinayeti ProtestosuAntalya'da Hdp'lilerden Elçi Cinayeti ProtestosuAntalya'da bir araya gelen HDP üyeleri, Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesini protesto etti.
 • 23:19İsrail Polisi Doğu Kudüs'te Bir Filistinliyi Öldürdüİsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te 17 yaşında bir Filistinliyi vurarak öldürdüğü bildirildi.
 • 16:31Antalya'da Hdp'lilerden Elçi Cinayeti ProtestosuAntalya'da Hdp'lilerden Elçi Cinayeti ProtestosuAntalya'da bir araya gelen HDP üyeleri, Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin öldürülmesini protesto etti.
 • 16:20Hdp Antalya'dan 'Tahir Elçi' ProtestosuHdp Antalya'dan 'Tahir Elçi' ProtestosuHalkların Demokratik Partisi (HDP), Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin öldürülmesini ve Doğu ile Güneydoğu’da yaşananları protesto etti.
 • 13:41Tahir Elçi'yi Son Yolcuğluğuna 50 Bin Kişi Gözyaşlarıyla UğurladıTahir Elçi'yi Son Yolcuğluğuna 50 Bin Kişi Gözyaşlarıyla UğurladıDiyarbakır'da dün çatışmalarda zarar gören Dört Ayaklı Minare'de basın açıklamasının ardından çıkan çatışmada kurşunla vurularak ölen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin cenazesi, bugün yaklaşık 50 bin kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.
 • 13:30Er: Kadına Meşru Müdafaa Hakkı TanınsınEr: Kadına Meşru Müdafaa Hakkı TanınsınŞanlıurfa Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Hilal Er, kadına yönelik 'Meşru Müdafaa Hakkı'nın tanınmasını talep etti.
 • 10:42KJA Bileşenleri Silvan'da BuluştuKJA Bileşenleri Silvan'da BuluştuKJA mensubu kadınlar, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri kapsamında Silvan'a gitti.
 • 10:40Batmanda, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Yoğun GeçtiBatmanda, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü Yoğun GeçtiBatmanda, çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü etkinlikleri yoğun geçti.
 • 17:22TBMM Genel KuruluTBMM Genel Kurulu'nda milletvekilleri, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi ve bir polis memurunun uğradığı saldırı sonucu öldürülmesini kınadı.
 • 17:13TBMM Genel KuruluAK Parti, CHP, MHP ve HDP Grup Başkanvekilleri, Diyarbakır'daki terör saldırısında Baro Başkanı Tahir Elçi ve bir polis memurunun katledilmesini kınadı.
 • 16:10"Türkiye Rusya'ya Ukrayna Ve Gürcistan Olmadığını Gösterdi"Türkiye'nin Rus uçağını düşürmesi ne anlama gelmektedir?", "Rusya'nın cevabı ne olabilir?", "Suriye sarmalına takılan Türk-Rus ilişkilerinin Türkiye'de, bölgede ve dünyada nasıl algılandığı" konuları tartışıldı.
 • 16:48AK Parti İlçe Başkanı Hendeklerin Açtığı Yaraları DeğerlendirdiAK Parti İlçe Başkanı Hendeklerin Açtığı Yaraları DeğerlendirdiAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır’ın Bağlar İlçe Başkanı Erkan Gezer, bölgede son zamanlarda yaşanan olaylar ve partilerinin Bağlar ilçesindeki oy artışı hakkında değerlendirmelerde bulundu.
 • 16:35DİKO Yardımı Silvan'daDİKO Yardımı Silvan'daDiyarbakır Kuyumcular ve Mücevherciler Odası (DİKO), son zamanlarda büyük çatışmaların yaşandığı ve üç mahallesinin harabeye çevrildiği Silvan'a yardım elini uzattı.
 • 14:12HDP'li Aslan Nusaybin'de İncelemelerde BulunduHDP'li Aslan Nusaybin'de İncelemelerde BulunduHDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, Nusaybin İlçesinde viraneye dönen mahallelerde incelemelerde bulundu.
 • 12:28Silvan'da Kamyonet Devrildi: 4'ü Çocuk 6 YaralıSilvan'da Kamyonet Devrildi: 4'ü Çocuk 6 YaralıDiyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde bir kamyonet devrildi.
 • 21:28Beyoğlu'nda Nusaybin Eylemi...Beyoğlu'nda Nusaybin Eylemi...Haber Murat DELİKLİTAŞ - Kamera Özgür EREN İstanbul DHA Beyoğlu'nda, Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul İl Örgütü ve Halkların Demokratik Kongresi (HDK) İstanbul İl Meclisi üyesi bir grup, Nusaybin'de 14 gün boyunca devam eden sokağa çıkma yasağını protesto etti.
 • 21:10Beyoğlu'nda Beyoğlu'nda "Nusaybin" Eylemi...Beyoğlu'nda, halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul İl Örgütü ve Halkların Demokratik Kongresi (HDK) İstanbul İl Meclisi üyesi bir grup, Nusaybin'de 14 gün boyunca devam eden sokağa çıkma yasağını protesto etti.
 • 17:24Silvan'da Terör Mağdurlarına DestekDiyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Silvan ilçesinde terör saldırılarında ev ve iş yerleri zarar gören 760 vatandaş için Silvan Kaymakamlığına 1 milyon 925 bin 496 lira gönderdiklerini bildirdi.
 • 16:53Diyarbakır'da Hdp'lilerden Sokağa Çıkma Yasağına TepkiDiyarbakır'da Hdp'lilerden Sokağa Çıkma Yasağına TepkiHalkların Demokratik Partisi (HDP), Diyarbakır İl Başkanlığı öncülüğünde bir araya gelen bir grup, bölgedeki bazı ilçelerde uygulanan sokağa çıkma yasaklarını, basın açıklaması ile protesto etti.
 • 16:49Silvan'da Yaralar Sarılmaya Devam EdiyorDiyarbakır'ın Silvan İlçesi'nin Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde, PKK'lı teröristlere yönelik düzenlenen operasyon sonucu evleri ve işyerleri zarar gören vatandaşlara yönelik başlatılan zarar tespit çalışmaları devam ediyor.
 • 16:46Silvan'da Terör Mağdurlarına DestekDiyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Silvan ilçesinde terör saldırılarında ev ve iş yerleri zarar gören 760 vatandaş için Silvan Kaymakamlığına 1 milyon 925 bin 496 lira gönderdiklerini bildirdi.
 • 16:42Diyarbakır'da Hdp'li Kadınlardan, Sokağa Çıkma Yasağına TepkiDiyarbakır'da Hdp'li Kadınlardan, Sokağa Çıkma Yasağına TepkiDiyarbakır'da HDP'li kadınlardan, sokağa çıkma yasağına tepki HALKLARIN Demokratik Partisi (HDP), Diyarbakır İl Başkanlığı öncülüğünde bir araya gelen kalabalık bir grup, bölgedeki bazı ilçelerde yaşanan sokağa çıkma yasaklarını, basın açıklaması ile protesto etti.
 • 13:22Hava Sahasını İhlal Eden Rus Savaş Uçağının DüşürülmesiHDP Parti Sözcüsü ve Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, Türk hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesine ilişkin, "Enerji bağımlılığını göz ardı ederek, yok sayarak Rusya ile ilişkileri şekillendirmek imkansız. Dolayısıyla yaptığınız her işin, attığınız her adımın sonuçlarını göze alarak bunun faturasını, bunun bedelini dikkate alarak yapmak zorundasınız" dedi.
 • 07:08Batman Cezaevinden Tutuklulara SürgünBatman Cezaevinden Tutuklulara SürgünBatman M Tipi Kapalı Cezaevinde kalan 8 tutuklu, farklı illerin cezaevlerine resen sevk edildi.
 • 21:33AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Akar AçıklamasıAK Parti İl Başkanı Muhammed Dara Akar, "Silvan bizim için çok önemli bir yer, halkı bizim için çok kıymetli ve aziz bir halktır.
 • 20:58AK Parti'den Silvan'a ZiyaretAK Parti'den Silvan'a ZiyaretAK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, il başkan yardımcıları Mehmet Kızılkaya, Mustafa Kaçmaz ve yönetim kurulu üyeleri ile beraber Silvan ilçesini ziyaret etti.
 • 11:14KJA Aktivisti Kadınlar, Ezidi Kadınları Ziyaret EttiKJA Aktivisti Kadınlar, Ezidi Kadınları Ziyaret Etti25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle, Batman KJA aktivisti kadınlar, Ezidi Kampındaki kadınları ziyaret etti.
 • 21:08Genç Öğretmenler Teröre Rağmen Görevinin BaşındaGenç Öğretmenler Teröre Rağmen Görevinin BaşındaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Genç öğretmenler teröre rağmen görevinin başında- Öğretmenlerle röportaj Genç öğretmenler teröre rağmen görevinin başında- Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde mesleğe yeni başlayan 80 öğretmen düzenlenen törenle yemin etti- Öğretmen Sarayköylüoğlu: - "İnsanda tedirginlik oluyor ama öğretmenlik çok kutsal bir meslek olduğu için bu tedirginliğin önüne geçiyor.
 • 18:31Genç Öğretmenler Teröre Rağmen Görevinin BaşındaDiyarbakır'ın Çınar ilçesinde mesleğe yeni başlayan 80 öğretmen düzenlenen törenle yemin ederken, meslek aşkının her şeyin ötesine geçtiğini gözler önüne serdiler.
 • 16:51Silvan'da Çalışmalar Devam EdiyorSilvan'da Çalışmalar Devam EdiyorDiyarbakır'ın Silvan ilçesinin Tekel, Mescit ve Konak Mahallesi'nde kentsel altyapı ve üstyapıyı düzenlemeye yönelik çalışmaları sürüyor.
 • 14:43İHD'nin Nusaybin ve Silvan Raporu: Olaylarda 8 Yurttaş Yaşamını Yitirmiştirİnsan Hakları Derneği (İHD), Nusaybin ve Silvan'da sokağa çıkma yasağı ilan edilen günlerde yaşanan insan hakları ihlallerine ilişkin raporu paylaştı.
 • 12:46Terör Mağdurlarına DestekDiyarbakır'ın Silvan ilçesinde, terörist saldırılardan ev ve iş yerleri zarar gören 547 kişiye 943 bin 36 lira, maddi durumu kötü olan 865 vatandaşa da acil ihtiyaçlarını karşılaması amacıyla 216 bin 250 lira ödeme yapıldığı bildirildi.
 • 12:37Silvan'da Zararlar KarşılanıyorDiyarbakır’ın Silvan ilçesinde ev ve iş yerleri zarar gören 547 vatandaşa 943 bin 36 TL, 865 vatandaşa da gıda gibi acil ihtiyaçların karşılaması amacıyla 216 bin 250 TL ödeme yapıldı.
 • 12:28Diyarbakır Valiliği: Silvan'da 547 Kişiye 943 Bin 36 TL Ödeme YaptıkDiyarbakır Valiliği: Silvan'da 547 Kişiye 943 Bin 36 TL Ödeme YaptıkDiyarbakır Valiliği, Silvan İlçesi'nde 3 mahallede kazılan hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması sırasında yapılan operasyonlar ve çıkan çatışmalarda zarar gören 547 kişiye şimdiye kadar toplam 943 bin 36 lira ödeme yapıldığını açıkladı.
 • 11:21Bismil ve Silvan'da 'Eğitim'in Yaraları SarılıyorBismil ve Silvan'da 'Eğitim'in Yaraları SarılıyorDiyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Hürata, Bismil ve Silvan ilçelerde meydana gelen olaylar nedeniyle hasar gören okullarda incelemelerde bulundu.
 • 11:13Silvan'ın Üç Mahallesine Gıda YardımıSilvan'ın Üç Mahallesine Gıda YardımıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Silvan'da mağduriyet yaşayan ailelere bin 500 adet gıda yardım paketi dağıttı.
 • 11:07Amedspor'a İdeolojik Propaganda CezasıAmedspor'a İdeolojik Propaganda CezasıProfesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Amed SK'ya Taraftarlarının Tuzlaspor maçında attığı "Her yer Silvan, her yer direniş" sloganları 20 bin TL para cezası verdi.
 • 11:05İşverenlerden Anlı'ya Nezaket Ziyaretiİşverenlerden Anlı'ya Nezaket ZiyaretiÇağdaş Esnaf ve Sanayici İşverenler Derneği (ÇAĞSİAD) yönetimi, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı'ya nezaket ziyaretinde bulundu.
 • 21:35Diyarbakır'da Polise SaldırıDiyarbakır'ın Silvan ilçesinde devriye gezen polis aracına el bombası atmak isteyen teröristlerle çıkan çatışmada, bir terörist etkisiz hale getirildi, bir terörist yaralandı.
 • 20:53Silvan'da ÇatışmaDiyarbakır’ın Silvan ilçesinde teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 terörist öldürüldü, 1 terörist yaralandı, 3 terörist de yakalandı.
 • 19:38Silvan'da Dur İhtarına Uymayan Araca Ateş Açıldı: 1 Ölü, 1 YaralıDiyarbakır'ın Silvan'da polisin dur ihtarında bulunması karşın durmayan YDG-H'lilerin bulunduğu iddia edilen araca polisin açtığı ateşte 1 kişi ölürken 1 kişi yaralandı.
 • 19:38Silvan'da Polise SaldırıDiyarbakır’ın Silvan ilçesinde teröristlerce zırhlı polis aracına ateş açılması sonucu çıkan çatışmada 1 terörist yaralı ele geçirildi.
 • 17:15Hdp Eş Genel Başkanlarının Hayatlarının Hedef Alındığı Açık"HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 22 Kasım 2015 tarihinde 18.00 sıralarında Kayapınar ilçesinde yaşadığı iddia edilen saldırının, suikast teşebbüsü olup olmadığının araştırılması için Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçe verdi.
 • 16:07Şehit Polisin Cenaze Namazı Kocatepe Camii'nde KılındıŞehit Polisin Cenaze Namazı Kocatepe Camii'nde KılındıDiyarbakır'ın Silvan ilçesinde, PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan Komiser Yardımcısı Enis Kırımlı’nın cenaze namazı Ankara Kocatepe Camii’nde devlet erkanının katılımı ile kılındı.
 • 16:04Şehit Polis Kırımlı, Son Yolculuğuna UğurlandıŞehit Polis Kırımlı, Son Yolculuğuna UğurlandıDiyarbakır'ın Silvan ilçesinde, düzenlenen operasyonda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan komiser yardımcısı Enis Kırımlı, Ankara'da defnedildi.
 • 16:00Şehit Polis Kırımlı, Son Yolculuğuna UğurlandıDiyarbakır'ın Silvan ilçesinde 5 Kasım'da PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda yaralanan ve kaldırıldığı hastanede dün hayatını kaybeden Özel Harekat Şube Müdürlüğünde görevli komiser yardımcısı Enis Kırımlı, Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı.
 • 15:55Şehit Komiser Yardımcısı Kırımlı'ya Son VedaSilvan'da PKK'lı teröristlerin silahlı saldırısı sonucu ağır yaralanarak tedavi gördüğü hastanede şehit olan Komiser Yardımcısı Enis Kırımlı, son yolculuğuna uğurlandı.
 • 15:29Kadınlar Kefen Giyerek Oturma Eylemi YaptıKadınlar Kefen Giyerek Oturma Eylemi YaptıBatman'da, KESK'e bağlı kadınlar kefen giyerek önce basın açıklaması yaptı ardından oturma eylemi düzenledi.
 • 15:17İHD Batman Şube Başkanı: 617 Çocuk KatledildiİHD Batman Şube Başkanı: 617 Çocuk KatledildiİHD Batman Şube Başkanı Mehmet Bağadır, 2015'in 11 ayında 3 bin 861 çocuk hakkı ihlali yaşandığını ve 617 çocuğun katledildiğini belirtti.
 • 14:55Silvan'da Çalışmalar Devam EdiyorSilvan'da Çalışmalar Devam EdiyorDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı birimlerin, Silvan’ın Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde kentsel altyapı ve üstyapıyı düzenlemeye yönelik çalışmaları sürüyor.