SON DAKİKA ŞIRNAK MERKEZ HABERLERİ

Son Dakika Şırnak Merkez Haberleri

 • 13:01PKK Kırsalda da Kentte de SıkıştıTerör örgütü PKK, yerli üretim silahların TSK tarafından kullanılmaya başlanmasından sonra kırsalda hareket edemeyecek duruma geldi.
 • 17:58Dbp Şırnak İl Yöneticisi Külter Gözaltına Alınmadı"Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Şırnak il yöneticisi Hurşit Külter'in 27 Mayıs'tan beri önce Şırnak Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde, sonra ise 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nda gözaltında tutulduğuna yönelik iddialar, askeri kaynaklarca yalanlandı.
 • 17:44Dbp'li Külter'in Tümen Komutanlığında Tutulduğu İddiasıDemokratik Bölgeler Partisi (DBP) Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Külter'in, gözaltına alınıp 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığında tutulduğu iddiasının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.
 • 16:46Hurşit Külter Yalanına Suç DuyurusuDBP Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Külter’in önce Şırnak Özel Harekat Şube Müdürlüğü, ardından da 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’nda tutulduğu iddiasını ortaya atan bazı medya kuruluşları hakkında suç duyurusunda bulunuldu.
 • 13:22'Kayıplar Eylemi'ne Ramazan Molası'Kayıplar Eylemi'ne Ramazan MolasıBatmanda 383. Eylemini gerçekleştiren kayıp yakınları ve İHD Batman Şubesi, her hafta yaptıkları eyleme Ramazan nedeniyle ara verdi.
 • 18:58Askerin Erken Müdahalesi Faciayı ÖnlediAskerin Erken Müdahalesi Faciayı ÖnlediŞırnak merkeze bağlı Dağkonak köyü mevkisinde bulunan askeri gözetleme kulesine PKK’lı teröristler tarafından bombalı araçla saldırı girişiminde bulunuldu.
 • 18:52Şırnak'ta Askere Bombalı Araçla Saldırı Son Anda ÖnlendiŞırnak'ta Askere Bombalı Araçla Saldırı Son Anda ÖnlendiŞırnak merkeze bağlı Dağkonak Köyü yakınlarında bulunan askeri gözetleme kulesine PKK'lılar tarafında bomba yüklü araçla saldırı girişiminde bulunuldu.
 • 18:28Cudi Dağı'nda Yangın ÇıktıCudi Dağı'nda Yangın ÇıktıCudi Dağı'ndaki operasyonların sürdüğü 5 ayrı noktada çıkan yangına, güvenlik sağlanamadığı için müdahale edilemiyor.
 • 12:39Terör Mağduru Öğrencilerin Devamsızlıkları SiliniyorTerör Mağduru Öğrencilerin Devamsızlıkları SiliniyorDoğu ve Güneydoğu'da yaşanan terör operasyonları nedeniyle okula gidemeyen öğrenciler için yeni bir düzenlemeye gidildi.
 • 12:31Terör Mağduru Öğrencilerin Devamsızlıkları SilinecekTerör Mağduru Öğrencilerin Devamsızlıkları SilinecekMEB, Diyarbakır, Mardin, Hakkari ve Şırnak'ın bazı ilçelerinde terör olayları nedeniyle ikinci dönem okula gidemeyen öğrencilerin devamsızlıklarının silinmesine karar verdi.
 • 14:14Şırnak'ta Şehit Korucu İçin Tören DüzenlendiŞırnak'ta Şehit Korucu İçin Tören DüzenlendiŞırnak merkeze bağlı Yeniaslanbaşar Jandarma Karakolu’na PKK’lı teröristlerin düzenlediği saldırı sonrası çıkan çatışmada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan geçici köy korucusu Abdurrahman Fidan için tören düzenlendi.
 • 13:34Şırnak'ta Köprü Altına Tuzaklanan Patlayıcı İmha EdildiŞırnak'ta Köprü Altına Tuzaklanan Patlayıcı İmha EdildiŞırnak'ta bir köprü altına tuzaklanmış halde bulunan el yapımı patlayıcılar güvenlik güçleri tarafından imha edildi.
 • 12:00Batuhan Yaşar: Batuhan Yaşar: "Terörle Mücadelede Sona mı Geliniyor.. Şimdi Ne Olacak?"İhlas Haber Ajansı ve TGRT Haber Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar, Türkiye Gazetesi’nde köşesinde,“Terörle mücadelede bundan sonra sırada ne var”,”Şırnak ve Nusaybin bittikten sonra sırada başka ilçe var mı”,”PKK Nusaybin’de teslim olan 75 teröristle ilgili neden o propagandayı başlattı”,”Nusaybin’de dağ kadrosundan kaç terörist kaldı.
 • 08:52Teröristlerden Köprü Altına Hain TuzakTeröristlerden Köprü Altına Hain TuzakBölücü terör örgütü mensuplarının, köprü altına 6 mutfak tüpü ile yaptıkları tuzaklama güvenlik güçleri tarafından zamanında tespit edilerek hainlerin kanlı emellerine ulaşmalarının önüne geçildi.
 • 12:00Şırnak'ta Çatışmalar İki Mahallede YoğunlaştıŞırnak'ta Çatışmalar İki Mahallede YoğunlaştıŞırnak'ta, ilan edilen sokağa çıkma yasağı ve bununla birlikte başlatılan operasyonlar devam ederken, yüzde 93'ü PKK'lı teröristlerden arındırılan kentte, çatışmaların 2 mahallede yoğunlaştığı belirtildi.
 • 11:52Şırnak? Ta Çatışmalar İki Mahallede YoğunlaştıŞırnak? Ta Çatışmalar İki Mahallede YoğunlaştıŞırnak'ta, ilan edilen sokağa çıkma yasağı ve bununla paralel başlatılan operasyonlar devam ederken, yüzde 93'ü PKK'lılardan arındırılan kentte çatışmaların 2 Mahallede yoğunlaştığı belirtildi.
 • 11:28Terör Mağduru Kadınlara Çatom Umut OlduTerör saldırıları nedeniyle evlerini terk ederek Batman'a gelen kadınlar Çok Amaçlı Toplum Merkezi'nde (ÇATOM) meslek öğrenerek terörün izlerini silmeye çalışıyor.
 • 16:40Şırnak - PKK'nın Kuzey Irak'tan Şırnak'a Gönderdiği Havan Topları Ele GeçirildiŞırnak - PKK'nın Kuzey Irak'tan Şırnak'a Gönderdiği Havan Topları Ele GeçirildiPKK'nın Kuzey Irak'tan Şırnak'a gönderdiği havan topları ele geçirildiKuzey Irak'ta PKK'nın Haftanin kampından Şırnak'taki PKK'lıların kullanması için gönderilen 187 adet 60 milimetrelik havan mühimmatı, 2 adet 60'lık havan ve dip tablası ile 400 adet sevk barutu, jandarmanın düzenlediği operasyonda Uludere İlçesi'nde toprağa gömülü halde ele geçirildi.
 • 16:14PKK'nın Irak'tan Şırnak'a Gönderdiği Havan Mermileri Ele GeçirildiPKK'nın Irak'tan Şırnak'a Gönderdiği Havan Mermileri Ele GeçirildiKuzey Irak'ta PKK'nın Haftanin kampından Şırnak'taki PKK'lıların kullanması için gönderilen 60 milimetrelik 187 havan mühimmatı, 60'lık 2 havan ve dip tablası ile 400 sevk barutu, jandarmanın düzenlediği operasyonda Uludere İlçesi'nde toprağa gömülü halde ele geçirildi.
 • 15:46Şırnak'ta 187 Adet Havan Topu Ele GeçirildiŞırnak'ta 187 Adet Havan Topu Ele GeçirildiKuzey Irak'taki PKK'nın Haftanin kampından Şırnak'taki PKK'lıların kullanması için gönderilen 187 adet 60 milimetrelik havan mühimmatı, toprağa gömülü halde bulundu.
 • 16:35Silopi'de Terör Mağduru Ailelere DestekDiyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfının katkılarıyla, Şırnak'ın Silopi ilçesinde terör mağduru 5 bin aileye yardım kartlarının dağıtımı yapıldı.
 • 09:14Yurdun Dört Bir Yanından Mehmetçiklere Moral YağıyorBölücü terör örgütüne yönelik kesintisiz mücadelesini sürdüren güvenlik güçlerine ülkenin dört bir yanından gelen mektuplar moral kaynağı oluyor.
 • 13:13PKK'lı Teröristler Kıstırıldı! Çatışma Anları KameradaPKK'lı Teröristler Kıstırıldı! Çatışma Anları KameradaŞırnak'ta sokağa çıkma yasağıyla birlikte operasyonlarını sürdüren güvenlik güçleri kaçmaya çalışan PKK'lıları sıkıştırdı. Çatışma anları kameralara da yansıdı.
 • 12:43Şırnak'ın Yüzde 85'i PKK'lılardan TemizlendiŞırnak'ın Yüzde 85'i PKK'lılardan TemizlendiŞırnak'ta sokağa çıkma yasağıyla birlikte operasyonlarını sürdüren güvenlik güçlerinin, kentin yüzde 85'ini patlayıcı, bombalar ile PKK'lılardan temizledi.
 • 11:25Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Sözen AçıklamasıAnadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Sözen, PKK ve HDP’nin ’Kürk halkını savunuyoruz’ yalanıyla en büyük zararı Kürt halkına verdiklerini söyledi.
 • 17:58Tokat AK Parti'li Coşkun: Terörün Beli KırılmıştırTokat AK Parti'li Coşkun: Terörün Beli KırılmıştırAk Parti'li Coşkun: Terörün beli kırılmıştırAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Grup Başkanvekili Coşkun Çakır, Güneydoğu'da devam eden operasyonlar ile ilgili olarak, "Bu sahici mücadele ve müdahale ile teröre diz çöktürülmüş, terörün beli kırılmıştır" dedi.
 • 17:04Şırnak'ta Çatışma: 1 ŞehitŞırnak’ta teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu.
 • 16:08AK Parti Grup Başkanvekili ÇakırAK Parti Grup Başkanvekili ÇakırGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: AK Parti Grup Başkanvekili ve Tokat Milletvekili Coşkun Çakır'ın konuşması AK Parti Grup Başkanvekili Çakır: -"Elbette MHP bizim koltuk değneğimiz de değildir, yedek lastiğimiz de değildir.
 • 15:37AK Parti Grup Başkanvekili Çakır: AK Parti Grup Başkanvekili Çakır: "Teröre Diz Çöktürülmüş, Terörün Beli Kırılmıştır"AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır, terörle mücadelede sekiz ayda önemli başarılar elde edildiğini ifade ederek, “Şu anda bu sahici mücadele ve müdahale ile teröre diz çöktürülmüş, terörün beli kırılmıştır” dedi.
 • 15:21AK Parti Grup Başkanvekili Çakır AçıklamasıAK Parti Grup Başkanvekili ve Tokat Milletvekili Coşkun Çakır, "Elbette MHP bizim koltuk değneğimiz de değildir, yedek lastiğimiz de değildir.
 • 15:07AK Parti'li Coşkun: Terörün Beli KırılmıştırAK Parti'li Coşkun: Terörün Beli KırılmıştırAk Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır, Güneydoğu'da devam eden operasyonlar ile ilgili konuşurken, "Bu sahici mücadele ve müdahale ile teröre diz çöktürülmüş, terörün beli kırılmıştır" dedi.
 • 15:42Doğu ve Güneydoğu'nun 'Altın Çocukları'Doğu ve Güneydoğu'nun 'Altın Çocukları'Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin zorlu koşullarında okuyan ve TEOG'da herkesi şaşırtan başarılara imza atan öğrenciler, yüksek puanlarının sırrı ve gelecek hayalleri...
 • 19:18Operasyon Bölgelerinde Yürek Yakan FotoğraflarTerör örgütü PKK'ya yönelik operasyonların sürdüğü Şırnak, Nusaybin ve Yüksekova'da şehit düşen güvenlik güçlerinin ranzaları boş bırakılmadı.
 • 14:35Şehit Olan Arkadaşlarının Ranzalarını Boş BırakmadılarŞehit Olan Arkadaşlarının Ranzalarını Boş BırakmadılarTerör örgütü PKK'ya yönelik operasyonların sürdüğü Şırnak, Nusaybin ve Yüksekova'da şehit düşen güvenlik güçlerinin ranzalarına silah arkadaşları Türk bayrağı serdi.
 • 11:16Siirt'te Terör Mağduru Çocuklara Psikolojik DestekŞırnak ve ilçelerindeki terör olayları nedeniyle Siirt'e gelen ailelerin çocuklarına psikolojik destek sağlanıyor.
 • 16:41Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanan İlçelerde Lys Başvuru Süresi UzatıldıÖSYM, başvurular sırasında sokağa çıkma yasağı uygulanan Mardin'in Nusaybin, Hakkari'nin Yüksekova, Diyarbakır'ın Sur, Şırnak'ın İdil, Silopi ve Cizre ilçelerinde ve Şırnak Merkez'de görevli kamu görevlileri ile bu yerleşim yerlerinde ikamet eden diğer adaylar için 2016 Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) başvuru süresini, 3 Mayıs 2016'ya kadar uzattı.
 • 14:45Sokağa Çıkma Yasağı Olan İllerde Lys Başvurusu İçin Yeni ŞansSokağa Çıkma Yasağı Olan İllerde Lys Başvurusu İçin Yeni ŞansÖSYM Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, sokağa çıkma yasağı uygulanan Mardin'in Nusaybin, Hakkari'nin Yüksekova, Diyarbakır'ın Sur, Şırnak'ın Merkezi ile İdil, Silopi ve Cizre ilçelerinde görevli olup 2016 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçlarına göre YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan kamu görevlileri ile bu yerleşim yerlerinde ikamet eden diğer adaylar, 27 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında bulundukları il/ilçe sınav koordinatörlüklerine giderek sınav başvurularını yapabilecek.
 • 10:56Gitar Kılıfından 'Keskin Nişancı Tüfeği' ÇıktıGitar Kılıfından 'Keskin Nişancı Tüfeği' ÇıktıGenelkurmay Başkanlığı, Yüksekova’da etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin yanında gitar kılıfı içinde Zağros Keskin Nişancı Tüfeği bulunduğunu açıkladı.
 • 14:20Terör Örgütüne Yönelik OperasyonlarGüvenlik güçlerince son aylarda Mardin-Nusaybin, Şırnak-Merkez, Hakkari-Yüksekova ve Silopi'de düzenlenen başarılı operasyonlar, bölücü terör örgütünü çöküşe götürüyor.
 • 13:48Terör Örgütüne Yönelik OperasyonlarGenelkurmay Başkanlığınca, Mardin, Şırnak, Hakkari ve Silopi'de devam eden operasyonlarda, dün toplam 15 teröristin etkisiz hale getirildiği, 5 teröristin teslim olduğu ve 1 bölücü terör örgütü mensubu teröristin de cesedinin bulunduğu bildirildi.
 • 14:15Grafikli - Güvenlik Güçlerinden Terör Örgütüne Büyük DarbeŞIRNAK/MARDİN/ Şırnak merkez ile Silopi ilçesi, Mardin'in Nusaybin ve Hakkari'nin Yüksekova ilçelerinde PKK'lı teröristlere yönelik başlatılan operasyonlar kararlılıkla sürdürülüyor.
 • 14:14Grafikli - Terörün Hayattan Kopardığı ÇocuklarDoğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde 30 yılı aşkın süredir kanlı eylemlerine devam eden terör örgütü PKK'nın hedef tanımayan saldırılarında bugüne kadar onlarca çocuk hayatını kaybetti, yüzlerce çocuk yaralandı veya sakat kaldı.
 • 09:07Terör Örgütüne Yönelik OperasyonlarŞırnak'ta, terör örgütü mensuplarınca yol, rögarların altı ve vatandaşların evinin içine tuzaklanmış el yapımı patlayıcılar kontrollü şekilde imha edildi.
 • 15:252016 KPSS Başvuruları, KPSS başvuru tarihleri2016 KPSS Başvuruları, KPSS başvuru tarihleri2016 KPSS Başvuruları, KPSS başvuru tarihleri. 2016 ALES ve KPSS Lisans Başvuruları. 17 Mart 2016 tarihinde başlayan 2016 ALES İlkbahar Dönemi başvuruları 30 Mart 2016 tarihinde sona erip 17 Mart 2016 tarihinde başlayan KPSS Lisans başvuruları ise 31 Mart 2016 tarihinde sona erecektir.
 • 14:20Şırnak'ta Kaçan PKK'lılar, Evlerin Girişi ve Duvar Dibine Patlayıcı TuzaklıyorŞırnak'ta Kaçan PKK'lılar, Evlerin Girişi ve Duvar Dibine Patlayıcı TuzaklıyorŞIRNAK kent merkezinde operasyonların sürdüğü mahallelerde gizlenen PKK'lıların yer değiştirmesini engellemek için hakim tepelere konuşlanan tanklar, mahallede tespit edilen hedeflerine top atışı yapıyor.
 • 17:02İdari İzindeki Aday Öğretmenler İçin Yeni Sınav Tarihi BelirlendiMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), Hakkari Yüksekova, Mardin Nusaybin, Şırnak merkez ve İdil'de görevli ve idari izinde olan aday öğretmenleri, belirlenen 10 ilde 14-15 Nisan 2016'da sözlü sınava alacak.
 • 10:57Yerleşim Yerleri PKK'lı Teröristlerden ArındırılıyorYerleşim Yerleri PKK'lı Teröristlerden ArındırılıyorTerör örgütü PKK'ya yönelik Şırnak merkez ile Mardin'in Nusaybin ve Hakkari'nin Yüksekova ilçelerinde TSK ve emniyet unsurlarınca başlatılan operasyonlar sürüyor. Çarpıcı detaylar var.
 • 08:55Gündem/ 8 Nisan 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Kosova Cumhurbaşkanı seçilen Haşim Taçi için düzenlenecek devir teslim törenine katılmak üzere Priştine'ye gidecek.
 • 13:11Genelkurmay Başkanlığı: 15 Terör Örgütü Üyesi Etkisiz Hale GetirildiGenelkurmay Başkanlığı, Mardin’in Nusaybin, Şırnak merkez ile Hakkari’nin Yüksekova ilçelerinde devam eden operasyonlarda 15 terör örgütü üyesinin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
 • 12:14Bahçeli: "Gereken Her Ne İse Derhal Yapmalı, Paralelin Kökünü Kurutmalıdır"Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Bahçeli, "Paralelciler PKK’yı kollayacaklar, Diyarbakır Bağlar’da gerçekleştiği iddia edildiği üzere, operasyon bilgilerini sızdıracaklar, istihbarat ve güvenlik kaosu yaratacaklar, biz de buna sessiz kalacağız öyle mi? Gereken her ne ise derhal yapmalı, paralelin kökünü kurutmalıdır" dedi.