SON DAKİKA ŞIRNAK MERKEZ HABERLERİ

Son Dakika Şırnak Merkez Haberleri

 • 07 Eylül 2016 18:47Bakanlar Kurulu Sonrası Açıklama: Türkiye, Rakka'ya Operasyona Sıcak BakıyorBakanlar Kurulu Sonrası Açıklama: Türkiye, Rakka'ya Operasyona Sıcak BakıyorBakanlar Kurulu sonrası açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Türkiye'nin ABD ile ortak IŞİD'in merkezi konumunda olan Rakka'ya ortak operasyona sıcak baktığını söyledi.
 • 04 Eylül 2016 16:43Başbakan Yıldırım, 'Yatırım Paketi'ni Açıkladı (2)Başbakan Yıldırım, 'Yatırım Paketi'ni Açıkladı (2)Başbakan Binali Yıldırım, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın bir Alman gazetesindeki "PKK terör örgütü değildir" ifadelerine tepki göstererek, "Oradan konuşacağına gel Dürümlü’den konuş. Katlettiğiniz 16 masum vatandaşın yakınlarının yanında konuş. Diri diri yaktığınız Diyarbakır’daki vatandaşımızın akrabalarının yanında konuşun. Çözüm mözüm yok. Tekrar ediyorum, çözüm millette ve terör örgütü ile çözüm olmaz" dedi.
 • 04 Eylül 2016 16:42Başbakan Yıldırım: Terörden Zarar Gören 7 Merkez İçin 10 Milyarlık Yatırım YapıyoruzBaşbakan Yıldırım: Terörden Zarar Gören 7 Merkez İçin 10 Milyarlık Yatırım YapıyoruzBAŞBAKAN Binali Yıldırım, Diyarbakır'da 'Doğu ve Güneydoğu Yatırım ve Destek Hamlesi' programını açıklarken, bölgeyi cazibe merkezi haline getirecek adımlar attıklarını belirtti.
 • 04 Eylül 2016 14:59Başbakan, Terörden Zarar Görenlere 10 Milyarlık Yatırım Müjdesi VerdiBaşbakan, Terörden Zarar Görenlere 10 Milyarlık Yatırım Müjdesi VerdiBaşbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır’dan açıkladığı Doğu ve Güneydoğu Yatırım Hamlesi Tanıtım Programı’nda terörden zarar gören 7 merkez için 10 milyarlık yatırım müjdesi verdi.
 • 03 Eylül 2016 20:46Eroğlu: Eroğlu: "Pkk Kürtlerin Düşmanı Olan Bir Örgüttür"Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Esasında PKK, Kürtlerin düşmanı olan bir örgüttür.
 • 03 Eylül 2016 18:30PKK Kürtlerin Düşmanı Olan Bir ÖrgüttürPKK Kürtlerin Düşmanı Olan Bir Örgüttür"Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Esasında PKK, Kürtlerin düşmanı olan bir örgüttür.
 • 03 Eylül 2016 14:52PKK Kürtlerin Düşmanı Olan Bir ÖrgüttürPKK Kürtlerin Düşmanı Olan Bir Örgüttür"Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Esasında PKK, Kürtlerin düşmanı olan bir örgüttür.
 • 01 Eylül 2016 13:54Özhaseki, Aa Editör Masası'na Konuk OlduÇevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde terörden zarar gören illere ilişkin, "Çok ciddi çatışma yaşanan ve şehirlerde hasar bırakan, yüzlerce evlerin yıkıldığı ilçe sayısı 7 olarak görünüyor.
 • 01 Eylül 2016 12:26Özhaseki, Aa Editör Masası'na Konuk OlduÖzhaseki, Aa Editör Masası'na Konuk OlduÇevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde terörden zarar gören illere ilişkin, "Çok ciddi çatışma yaşanan ve şehirlerde hasar bırakan, yüzlerce evlerin yıkıldığı ilçe sayısı 7 olarak görünüyor.
 • 21 Ağustos 2016 17:15Şırnaklılar İl Statüsünün Korunmasını Kurban Keserek KutladıŞırnaklılar İl Statüsünün Korunmasını Kurban Keserek KutladıŞırnaklılar, torba yasadan çıkarılan madde ile Şırnak’ın il statüsünde kalmasının sevincini yaşıyor.
 • 14 Ağustos 2016 16:01Özhaseki: Özhaseki: "Devletin Buradaki Vatandaşa Karşı, Özellikle Şefkat Kanadını Uzattığı Bir Dönem Başladı"Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Devletin buradaki vatandaşa karşı, özellikle şefkat kanadını uzattığı bir dönem başladı.
 • 14 Ağustos 2016 14:38Çevre ve Şehirclik Bakanı Özhaseki, Şırnak'taÇevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Devletin buradaki vatandaşa karşı, özellikle şefkat kanadını uzattığı bir dönem başladı.
 • 13 Temmuz 2016 13:57Güneydoğu'da Terörün İzleri SiliniyorGüneydoğu'da Terörün İzleri SiliniyorDoğu ve Güneydoğu'da şehir merkezlerinde yaşanan terör saldırılarının izleri yavaş yavaş siliniyor.
 • 12 Temmuz 2016 21:21Silopi 56 PKK'lının Cenazesi Kimsesizler Mezarlığına GömüldüSilopi 56 PKK'lının Cenazesi Kimsesizler Mezarlığına Gömüldü56 PKK'lının cenazesi kimsesizler mezarlığına gömüldüŞIRNAK merkez, Silopi, Cizre ve İdil ilçelerinde günlerce devam eden çatışmalarda ölen 56 PKK'lı, Silopi'de kimsesizler mezarlığına gömüldü.
 • 12 Temmuz 2016 18:2556 PKK'lının Cenazesi Kimsesizler Mezarlığına Gömüldü56 PKK'lının Cenazesi Kimsesizler Mezarlığına GömüldüŞırnak merkez, Silopi, Cizre ve İdil ilçelerinde günlerce devam eden çatışmalarda ölen 56 PKK'lı, Silopi'de kimsesizler mezarlığına gömüldü.
 • 05 Temmuz 2016 11:57Terör Mağduru Ailelelerin Buruk BayramıTerör Mağduru Ailelelerin Buruk BayramıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Şırnaklı ailelerin kaldığı evlerden detaylar Şırnaklı ailelerin bayramlaşması Tahir Süğür'ün konuşması Şehmus Özdemir'in konuşması Terör mağduru ailelelerin buruk bayramı Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin saldırıları yüzünden evlerini terk ederek Siirt'e yerleşmek zorunda kalan aileler, evlerinden uzakta olmanın hüznünü yaşıyor Şehmus Özdemir: "Bayramda evimizden uzakta kaldığımız için çok üzüntülüyüz. Huzur ve güven içerisinde yaşamak istiyoruz" Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin saldırıları yüzünden Siirt'e yerleşmek zorunda kalan aileler, bayrama buruk girdi.
 • 05 Temmuz 2016 09:58Terör Mağduru Ailelelerin Buruk BayramıŞırnak'ta PKK'lı teröristlerin saldırıları yüzünden Siirt'e yerleşmek zorunda kalan aileler, bayrama buruk girdi.
 • 02 Temmuz 2016 12:34PKK Hendek ve Barikatları 880 Bin Kişiyi Mağdur EttiPKK Hendek ve Barikatları 880 Bin Kişiyi Mağdur EttiGüneydoğu Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliği (GABB) tarafındann PKK'lılar tarafından hendek kazılan ve barikatlar oluşturulan yerleşim birimleri ile ilgili 'Hasar tespiti ve zorunlu göç raporu' hazırlandı.
 • 30 Haziran 2016 16:48TBMM Genel Kuruluİçişleri Bakanı Efkan Ala, bütün dünyanın artık Türkiye'nin yıllardır söylediği noktaya geldiğini ve teröre karşı topyekun durmanın zorunluluğunu idrak ettiğini belirterek, "Bundan sonra Türkiye'nin istediği bir şey var, eyleme geçmek.
 • 30 Haziran 2016 12:25Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki Cizre'de İftara KatıldıÇevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki Cizre'de İftara KatıldıBir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere Şırnak'a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Şırnak Valiliği'nin Cizre'de düzenlediği iftar programına katıldı.
 • 30 Haziran 2016 00:37Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Şırnak'taÇevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Şırnak'taGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin araçtan inişi, selamlaşması İftar programından görüntü Özhaseki'nin konuşması Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Şırnak'ta Bakan Özhaseki: "Terörün dini yok, imanı yok, insafı yok. Eğer insafı olsaydı gidip de havaalanında 41 kişiyi öldürmezdi.
 • 29 Haziran 2016 23:49Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Şırnak'taÇevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısına ilişkin, "Terörün dini yok, imanı yok, insafı yok. Eğer insafı olsaydı gidip de havaalanında 41 kişiyi öldürmezdi.
 • 29 Haziran 2016 23:45Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki Cizre'de İftar YaptıÇevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki Cizre'de İftar YaptıÇevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Şırnak Valiliğinin Cizre’de düzenlediği iftar programına katıldı.
 • 22 Haziran 2016 13:01PKK Kırsalda da Kentte de SıkıştıTerör örgütü PKK, yerli üretim silahların TSK tarafından kullanılmaya başlanmasından sonra kırsalda hareket edemeyecek duruma geldi.
 • 13 Haziran 2016 17:58Dbp Şırnak İl Yöneticisi Külter Gözaltına Alınmadı"Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Şırnak il yöneticisi Hurşit Külter'in 27 Mayıs'tan beri önce Şırnak Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde, sonra ise 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nda gözaltında tutulduğuna yönelik iddialar, askeri kaynaklarca yalanlandı.