SON DAKİKA ŞIRNAK MERKEZ HABERLERİ

Son Dakika Şırnak Merkez Haberleri

 • 21 Ağustos 2016 17:15Şırnaklılar İl Statüsünün Korunmasını Kurban Keserek KutladıŞırnaklılar İl Statüsünün Korunmasını Kurban Keserek KutladıŞırnaklılar, torba yasadan çıkarılan madde ile Şırnak’ın il statüsünde kalmasının sevincini yaşıyor.
 • 14 Ağustos 2016 16:01Özhaseki: Özhaseki: "Devletin Buradaki Vatandaşa Karşı, Özellikle Şefkat Kanadını Uzattığı Bir Dönem Başladı"Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Devletin buradaki vatandaşa karşı, özellikle şefkat kanadını uzattığı bir dönem başladı.
 • 14 Ağustos 2016 14:38Çevre ve Şehirclik Bakanı Özhaseki, Şırnak'taÇevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Devletin buradaki vatandaşa karşı, özellikle şefkat kanadını uzattığı bir dönem başladı.
 • 13 Temmuz 2016 13:57Güneydoğu'da Terörün İzleri SiliniyorGüneydoğu'da Terörün İzleri SiliniyorDoğu ve Güneydoğu'da şehir merkezlerinde yaşanan terör saldırılarının izleri yavaş yavaş siliniyor.
 • 12 Temmuz 2016 21:21Silopi 56 PKK'lının Cenazesi Kimsesizler Mezarlığına GömüldüSilopi 56 PKK'lının Cenazesi Kimsesizler Mezarlığına Gömüldü56 PKK'lının cenazesi kimsesizler mezarlığına gömüldüŞIRNAK merkez, Silopi, Cizre ve İdil ilçelerinde günlerce devam eden çatışmalarda ölen 56 PKK'lı, Silopi'de kimsesizler mezarlığına gömüldü.
 • 12 Temmuz 2016 18:2556 PKK'lının Cenazesi Kimsesizler Mezarlığına Gömüldü56 PKK'lının Cenazesi Kimsesizler Mezarlığına GömüldüŞırnak merkez, Silopi, Cizre ve İdil ilçelerinde günlerce devam eden çatışmalarda ölen 56 PKK'lı, Silopi'de kimsesizler mezarlığına gömüldü.
 • 05 Temmuz 2016 11:57Terör Mağduru Ailelelerin Buruk BayramıTerör Mağduru Ailelelerin Buruk BayramıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Şırnaklı ailelerin kaldığı evlerden detaylar Şırnaklı ailelerin bayramlaşması Tahir Süğür'ün konuşması Şehmus Özdemir'in konuşması Terör mağduru ailelelerin buruk bayramı Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin saldırıları yüzünden evlerini terk ederek Siirt'e yerleşmek zorunda kalan aileler, evlerinden uzakta olmanın hüznünü yaşıyor Şehmus Özdemir: "Bayramda evimizden uzakta kaldığımız için çok üzüntülüyüz. Huzur ve güven içerisinde yaşamak istiyoruz" Şırnak'ta PKK'lı teröristlerin saldırıları yüzünden Siirt'e yerleşmek zorunda kalan aileler, bayrama buruk girdi.
 • 05 Temmuz 2016 09:58Terör Mağduru Ailelelerin Buruk BayramıŞırnak'ta PKK'lı teröristlerin saldırıları yüzünden Siirt'e yerleşmek zorunda kalan aileler, bayrama buruk girdi.
 • 02 Temmuz 2016 12:34PKK Hendek ve Barikatları 880 Bin Kişiyi Mağdur EttiPKK Hendek ve Barikatları 880 Bin Kişiyi Mağdur EttiGüneydoğu Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliği (GABB) tarafındann PKK'lılar tarafından hendek kazılan ve barikatlar oluşturulan yerleşim birimleri ile ilgili 'Hasar tespiti ve zorunlu göç raporu' hazırlandı.
 • 30 Haziran 2016 16:48TBMM Genel Kuruluİçişleri Bakanı Efkan Ala, bütün dünyanın artık Türkiye'nin yıllardır söylediği noktaya geldiğini ve teröre karşı topyekun durmanın zorunluluğunu idrak ettiğini belirterek, "Bundan sonra Türkiye'nin istediği bir şey var, eyleme geçmek.
 • 30 Haziran 2016 12:25Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki Cizre'de İftara KatıldıÇevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki Cizre'de İftara KatıldıBir dizi temas ve incelemelerde bulunmak üzere Şırnak'a gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Şırnak Valiliği'nin Cizre'de düzenlediği iftar programına katıldı.
 • 30 Haziran 2016 00:37Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Şırnak'taÇevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Şırnak'taGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin araçtan inişi, selamlaşması İftar programından görüntü Özhaseki'nin konuşması Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Şırnak'ta Bakan Özhaseki: "Terörün dini yok, imanı yok, insafı yok. Eğer insafı olsaydı gidip de havaalanında 41 kişiyi öldürmezdi.
 • 29 Haziran 2016 23:49Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Şırnak'taÇevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısına ilişkin, "Terörün dini yok, imanı yok, insafı yok. Eğer insafı olsaydı gidip de havaalanında 41 kişiyi öldürmezdi.
 • 29 Haziran 2016 23:45Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki Cizre'de İftar YaptıÇevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki Cizre'de İftar YaptıÇevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Şırnak Valiliğinin Cizre’de düzenlediği iftar programına katıldı.
 • 22 Haziran 2016 13:01PKK Kırsalda da Kentte de SıkıştıTerör örgütü PKK, yerli üretim silahların TSK tarafından kullanılmaya başlanmasından sonra kırsalda hareket edemeyecek duruma geldi.
 • 13 Haziran 2016 17:58Dbp Şırnak İl Yöneticisi Külter Gözaltına Alınmadı"Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Şırnak il yöneticisi Hurşit Külter'in 27 Mayıs'tan beri önce Şırnak Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nde, sonra ise 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'nda gözaltında tutulduğuna yönelik iddialar, askeri kaynaklarca yalanlandı.
 • 13 Haziran 2016 17:44Dbp'li Külter'in Tümen Komutanlığında Tutulduğu İddiasıDemokratik Bölgeler Partisi (DBP) Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Külter'in, gözaltına alınıp 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığında tutulduğu iddiasının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.
 • 13 Haziran 2016 16:46Hurşit Külter Yalanına Suç DuyurusuDBP Şırnak İl Yöneticisi Hurşit Külter’in önce Şırnak Özel Harekat Şube Müdürlüğü, ardından da 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’nda tutulduğu iddiasını ortaya atan bazı medya kuruluşları hakkında suç duyurusunda bulunuldu.
 • 13 Haziran 2016 13:22'Kayıplar Eylemi'ne Ramazan Molası'Kayıplar Eylemi'ne Ramazan MolasıBatmanda 383. Eylemini gerçekleştiren kayıp yakınları ve İHD Batman Şubesi, her hafta yaptıkları eyleme Ramazan nedeniyle ara verdi.
 • 10 Haziran 2016 18:58Askerin Erken Müdahalesi Faciayı ÖnlediAskerin Erken Müdahalesi Faciayı ÖnlediŞırnak merkeze bağlı Dağkonak köyü mevkisinde bulunan askeri gözetleme kulesine PKK’lı teröristler tarafından bombalı araçla saldırı girişiminde bulunuldu.
 • 10 Haziran 2016 18:52Şırnak'ta Askere Bombalı Araçla Saldırı Son Anda ÖnlendiŞırnak'ta Askere Bombalı Araçla Saldırı Son Anda ÖnlendiŞırnak merkeze bağlı Dağkonak Köyü yakınlarında bulunan askeri gözetleme kulesine PKK'lılar tarafında bomba yüklü araçla saldırı girişiminde bulunuldu.
 • 10 Haziran 2016 18:28Cudi Dağı'nda Yangın ÇıktıCudi Dağı'nda Yangın ÇıktıCudi Dağı'ndaki operasyonların sürdüğü 5 ayrı noktada çıkan yangına, güvenlik sağlanamadığı için müdahale edilemiyor.
 • 10 Haziran 2016 12:39Terör Mağduru Öğrencilerin Devamsızlıkları SiliniyorTerör Mağduru Öğrencilerin Devamsızlıkları SiliniyorDoğu ve Güneydoğu'da yaşanan terör operasyonları nedeniyle okula gidemeyen öğrenciler için yeni bir düzenlemeye gidildi.
 • 10 Haziran 2016 12:31Terör Mağduru Öğrencilerin Devamsızlıkları SilinecekTerör Mağduru Öğrencilerin Devamsızlıkları SilinecekMEB, Diyarbakır, Mardin, Hakkari ve Şırnak'ın bazı ilçelerinde terör olayları nedeniyle ikinci dönem okula gidemeyen öğrencilerin devamsızlıklarının silinmesine karar verdi.
 • 05 Haziran 2016 14:14Şırnak'ta Şehit Korucu İçin Tören DüzenlendiŞırnak'ta Şehit Korucu İçin Tören DüzenlendiŞırnak merkeze bağlı Yeniaslanbaşar Jandarma Karakolu’na PKK’lı teröristlerin düzenlediği saldırı sonrası çıkan çatışmada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan geçici köy korucusu Abdurrahman Fidan için tören düzenlendi.
 • 01 Haziran 2016 13:34Şırnak'ta Köprü Altına Tuzaklanan Patlayıcı İmha EdildiŞırnak'ta Köprü Altına Tuzaklanan Patlayıcı İmha EdildiŞırnak'ta bir köprü altına tuzaklanmış halde bulunan el yapımı patlayıcılar güvenlik güçleri tarafından imha edildi.
 • 01 Haziran 2016 12:00Batuhan Yaşar: Batuhan Yaşar: "Terörle Mücadelede Sona mı Geliniyor.. Şimdi Ne Olacak?"İhlas Haber Ajansı ve TGRT Haber Ankara Temsilcisi Batuhan Yaşar, Türkiye Gazetesi’nde köşesinde,“Terörle mücadelede bundan sonra sırada ne var”,”Şırnak ve Nusaybin bittikten sonra sırada başka ilçe var mı”,”PKK Nusaybin’de teslim olan 75 teröristle ilgili neden o propagandayı başlattı”,”Nusaybin’de dağ kadrosundan kaç terörist kaldı.
 • 01 Haziran 2016 08:52Teröristlerden Köprü Altına Hain TuzakTeröristlerden Köprü Altına Hain TuzakBölücü terör örgütü mensuplarının, köprü altına 6 mutfak tüpü ile yaptıkları tuzaklama güvenlik güçleri tarafından zamanında tespit edilerek hainlerin kanlı emellerine ulaşmalarının önüne geçildi.
 • 23 Mayıs 2016 12:00Şırnak'ta Çatışmalar İki Mahallede YoğunlaştıŞırnak'ta Çatışmalar İki Mahallede YoğunlaştıŞırnak'ta, ilan edilen sokağa çıkma yasağı ve bununla birlikte başlatılan operasyonlar devam ederken, yüzde 93'ü PKK'lı teröristlerden arındırılan kentte, çatışmaların 2 mahallede yoğunlaştığı belirtildi.
 • 23 Mayıs 2016 11:52Şırnak? Ta Çatışmalar İki Mahallede YoğunlaştıŞırnak? Ta Çatışmalar İki Mahallede YoğunlaştıŞırnak'ta, ilan edilen sokağa çıkma yasağı ve bununla paralel başlatılan operasyonlar devam ederken, yüzde 93'ü PKK'lılardan arındırılan kentte çatışmaların 2 Mahallede yoğunlaştığı belirtildi.
 • 21 Mayıs 2016 11:28Terör Mağduru Kadınlara Çatom Umut OlduTerör saldırıları nedeniyle evlerini terk ederek Batman'a gelen kadınlar Çok Amaçlı Toplum Merkezi'nde (ÇATOM) meslek öğrenerek terörün izlerini silmeye çalışıyor.
 • 09 Mayıs 2016 16:40Şırnak - PKK'nın Kuzey Irak'tan Şırnak'a Gönderdiği Havan Topları Ele GeçirildiŞırnak - PKK'nın Kuzey Irak'tan Şırnak'a Gönderdiği Havan Topları Ele GeçirildiPKK'nın Kuzey Irak'tan Şırnak'a gönderdiği havan topları ele geçirildiKuzey Irak'ta PKK'nın Haftanin kampından Şırnak'taki PKK'lıların kullanması için gönderilen 187 adet 60 milimetrelik havan mühimmatı, 2 adet 60'lık havan ve dip tablası ile 400 adet sevk barutu, jandarmanın düzenlediği operasyonda Uludere İlçesi'nde toprağa gömülü halde ele geçirildi.
 • 09 Mayıs 2016 16:14PKK'nın Irak'tan Şırnak'a Gönderdiği Havan Mermileri Ele GeçirildiPKK'nın Irak'tan Şırnak'a Gönderdiği Havan Mermileri Ele GeçirildiKuzey Irak'ta PKK'nın Haftanin kampından Şırnak'taki PKK'lıların kullanması için gönderilen 60 milimetrelik 187 havan mühimmatı, 60'lık 2 havan ve dip tablası ile 400 sevk barutu, jandarmanın düzenlediği operasyonda Uludere İlçesi'nde toprağa gömülü halde ele geçirildi.
 • 09 Mayıs 2016 15:46Şırnak'ta 187 Adet Havan Topu Ele GeçirildiŞırnak'ta 187 Adet Havan Topu Ele GeçirildiKuzey Irak'taki PKK'nın Haftanin kampından Şırnak'taki PKK'lıların kullanması için gönderilen 187 adet 60 milimetrelik havan mühimmatı, toprağa gömülü halde bulundu.
 • 06 Mayıs 2016 16:35Silopi'de Terör Mağduru Ailelere DestekDiyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfının katkılarıyla, Şırnak'ın Silopi ilçesinde terör mağduru 5 bin aileye yardım kartlarının dağıtımı yapıldı.
 • 06 Mayıs 2016 09:14Yurdun Dört Bir Yanından Mehmetçiklere Moral YağıyorBölücü terör örgütüne yönelik kesintisiz mücadelesini sürdüren güvenlik güçlerine ülkenin dört bir yanından gelen mektuplar moral kaynağı oluyor.
 • 05 Mayıs 2016 13:13PKK'lı Teröristler Kıstırıldı! Çatışma Anları KameradaPKK'lı Teröristler Kıstırıldı! Çatışma Anları KameradaŞırnak'ta sokağa çıkma yasağıyla birlikte operasyonlarını sürdüren güvenlik güçleri kaçmaya çalışan PKK'lıları sıkıştırdı. Çatışma anları kameralara da yansıdı.
 • 05 Mayıs 2016 12:43Şırnak'ın Yüzde 85'i PKK'lılardan TemizlendiŞırnak'ın Yüzde 85'i PKK'lılardan TemizlendiŞırnak'ta sokağa çıkma yasağıyla birlikte operasyonlarını sürdüren güvenlik güçlerinin, kentin yüzde 85'ini patlayıcı, bombalar ile PKK'lılardan temizledi.
 • 02 Mayıs 2016 11:25Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Sözen AçıklamasıAnadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Sözen, PKK ve HDP’nin ’Kürk halkını savunuyoruz’ yalanıyla en büyük zararı Kürt halkına verdiklerini söyledi.
 • 01 Mayıs 2016 17:58Tokat AK Parti'li Coşkun: Terörün Beli KırılmıştırTokat AK Parti'li Coşkun: Terörün Beli KırılmıştırAk Parti'li Coşkun: Terörün beli kırılmıştırAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Grup Başkanvekili Coşkun Çakır, Güneydoğu'da devam eden operasyonlar ile ilgili olarak, "Bu sahici mücadele ve müdahale ile teröre diz çöktürülmüş, terörün beli kırılmıştır" dedi.
 • 01 Mayıs 2016 17:04Şırnak'ta Çatışma: 1 ŞehitŞırnak’ta teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 1 asker şehit oldu.
 • 01 Mayıs 2016 16:08AK Parti Grup Başkanvekili ÇakırAK Parti Grup Başkanvekili ÇakırGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: AK Parti Grup Başkanvekili ve Tokat Milletvekili Coşkun Çakır'ın konuşması AK Parti Grup Başkanvekili Çakır: -"Elbette MHP bizim koltuk değneğimiz de değildir, yedek lastiğimiz de değildir.
 • 01 Mayıs 2016 15:37AK Parti Grup Başkanvekili Çakır: AK Parti Grup Başkanvekili Çakır: "Teröre Diz Çöktürülmüş, Terörün Beli Kırılmıştır"AK Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır, terörle mücadelede sekiz ayda önemli başarılar elde edildiğini ifade ederek, “Şu anda bu sahici mücadele ve müdahale ile teröre diz çöktürülmüş, terörün beli kırılmıştır” dedi.
 • 01 Mayıs 2016 15:21AK Parti Grup Başkanvekili Çakır AçıklamasıAK Parti Grup Başkanvekili ve Tokat Milletvekili Coşkun Çakır, "Elbette MHP bizim koltuk değneğimiz de değildir, yedek lastiğimiz de değildir.
 • 01 Mayıs 2016 15:07AK Parti'li Coşkun: Terörün Beli KırılmıştırAK Parti'li Coşkun: Terörün Beli KırılmıştırAk Parti Grup Başkanvekili Coşkun Çakır, Güneydoğu'da devam eden operasyonlar ile ilgili konuşurken, "Bu sahici mücadele ve müdahale ile teröre diz çöktürülmüş, terörün beli kırılmıştır" dedi.
 • 26 Nisan 2016 15:42Doğu ve Güneydoğu'nun 'Altın Çocukları'Doğu ve Güneydoğu'nun 'Altın Çocukları'Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin zorlu koşullarında okuyan ve TEOG'da herkesi şaşırtan başarılara imza atan öğrenciler, yüksek puanlarının sırrı ve gelecek hayalleri...
 • 25 Nisan 2016 19:18Operasyon Bölgelerinde Yürek Yakan FotoğraflarTerör örgütü PKK'ya yönelik operasyonların sürdüğü Şırnak, Nusaybin ve Yüksekova'da şehit düşen güvenlik güçlerinin ranzaları boş bırakılmadı.
 • 25 Nisan 2016 14:35Şehit Olan Arkadaşlarının Ranzalarını Boş BırakmadılarŞehit Olan Arkadaşlarının Ranzalarını Boş BırakmadılarTerör örgütü PKK'ya yönelik operasyonların sürdüğü Şırnak, Nusaybin ve Yüksekova'da şehit düşen güvenlik güçlerinin ranzalarına silah arkadaşları Türk bayrağı serdi.
 • 24 Nisan 2016 11:16Siirt'te Terör Mağduru Çocuklara Psikolojik DestekŞırnak ve ilçelerindeki terör olayları nedeniyle Siirt'e gelen ailelerin çocuklarına psikolojik destek sağlanıyor.
 • 22 Nisan 2016 16:41Sokağa Çıkma Yasağı Uygulanan İlçelerde Lys Başvuru Süresi UzatıldıÖSYM, başvurular sırasında sokağa çıkma yasağı uygulanan Mardin'in Nusaybin, Hakkari'nin Yüksekova, Diyarbakır'ın Sur, Şırnak'ın İdil, Silopi ve Cizre ilçelerinde ve Şırnak Merkez'de görevli kamu görevlileri ile bu yerleşim yerlerinde ikamet eden diğer adaylar için 2016 Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) başvuru süresini, 3 Mayıs 2016'ya kadar uzattı.