SON DAKİKA ŞİVAN PERVER HABERLERİ

Son Dakika Şivan Perver Haberleri

 • 09:49Türk Milleti, Diyarbakır'da Apo'nun Mektubunun Okutulmasını Unutmayacak'Türk Milleti, Diyarbakır'da Apo'nun Mektubunun Okutulmasını Unutmayacak'Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyeleri Derneği Başkanı Prof. Dr. Adnan Öztürk, Peşmerge adı altında PKK’nın Kobani’ye geçişine izin verildiğini hatırlattı.
 • 17:29MHP'li Halaçoğlu: Haklı Olduğumuzu Arınç Babanız Bile Kabul EttiMHP'li Halaçoğlu: Haklı Olduğumuzu Arınç Babanız Bile Kabul EttiMHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, şehitler ve terör olayları nedeniyle AK Parti'ye sosyal medya hesabından tepki gösterdi.
 • 19:21BBP'li Çayır: Terörün Azmasının Yegane Sorumlusu 13 Yıldır Ülkeyi YönetenlerdirBBP'li Çayır: Terörün Azmasının Yegane Sorumlusu 13 Yıldır Ülkeyi YönetenlerdirBüyük Birlik Partisi(BBP) Manavgat İlçe Başkanı Mehmet Çayır, 13 yıldır AK Parti iktidarının her alanda uyguladığı politikaların ülkeyi bölünme noktasına getirdiğini söyledi.
 • 12:04Ülkü Ocakları Toplu Ulaşım Araçlarında Bildiri DağıttıÜlkü Ocakları Toplu Ulaşım Araçlarında Bildiri DağıttıÜlkü Ocakları Antalya İl Başkanlığı tarafından hazırlanan 'Çözülme Süreci' adlı bildiriler Antalya şehir merkezindeki toplu ulaşım araçlarında dağıtıldı.
 • 15:17Analar Ağlamasın Diye Başlatılan Sözde Çözüm Süreci Babaları AğlattıAnalar Ağlamasın Diye Başlatılan Sözde Çözüm Süreci Babaları Ağlattı"Türkiye Mücahit ve Muharip Gaziler Derneği Antalya Manavgat Şube Başkanı Osman Nuri Arslan, siyasi iktidarın, sözde çözüm süreciyle 'analar ağlamasın' derken babaları ağlattığını söyledi.
 • 15:54BBP'li Çayır: Çözüm Süreci Altında Ülkemizin Başına Çorap ÖrdülerBBP'li Çayır: Çözüm Süreci Altında Ülkemizin Başına Çorap ÖrdülerBBP Manavgat İlçe Başkanı Mehmet Çayır, ülkeyi yönetenlerin 'çözüm süreci' adı altında ülkenin başına çorap ördüğünü söyledi.
 • 17:16Şenol: Teröriste Laf Ettirmeyenler Bedelini Bugün Halka ÖdetiyorŞenol: Teröriste Laf Ettirmeyenler Bedelini Bugün Halka ÖdetiyorKamu Sen Afyonkarahisar İl Temsilcisi Nizamettin Şenol, teröriste laf ettirmeyenlerin bugün yaşananların bedelini millete ödetmeye kalkıştığını söyledi.
 • 15:58MHP'li Garip: İhanet Süreci Soysuzları Daha da CesaretlendirdiMHP'li Garip: İhanet Süreci Soysuzları Daha da CesaretlendirdiDenizli Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkan Vekili Yusuf Garip, terör örgütüne verilen tavizlerin taviz doğurduğunu, "çözüm süreci" adı altında ihanet sürecinin terör örgütünü daha da cesaretlendirdiğini söyledi.
 • 13:47Çaycı Ressam, Yetim ve Öksüzler İçin Sergi AçacakÇaycı Ressam, Yetim ve Öksüzler İçin Sergi AçacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çay ocağının dış görüntüsü- Çay ocağı işleten Remzi Çınar'ın müşterilerinin resmini yapması- Çınar'ın müşterilere çay servis etmesi- Müşterilerle röportaj - Çay ocağı işleten ressam Remzi Çınar ile röportaj Çaycı ressam, yetim ve öksüzler için sergi açacak- Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde çay ocağı işleten Remzi Çınar, kara kalem çalışmalarından oluşan eserlerini sergileyecek- Çınar: "Elde edeceğim geliri, yetim ve öksüz çocuklara bağışlayacağım" MEHMET ŞÜKRÜ DOLAŞ - Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde çay ocağı işleten Remzi Çınar, kara kalem çalışmalarından oluşan sergi açarak, gelirini yetim ve öksüz çocuklara bağışlayacak.
 • 11:52Çaycı Ressam, Yetim ve Öksüzler İçin Sergi AçacakŞanlıurfa'nın Siverek ilçesinde çay ocağı işleten Remzi Çınar, kara kalem çalışmalarından oluşan sergi açarak, gelirini yetim ve öksüz çocuklara bağışlayacak.
 • 04:37AK Parti Grup Başkanvekili Aydın, Muş'taAK Parti Grup Başkanvekili Aydın, Muş'taGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -İftar yemeğinden detaylar-AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın'ın konuşması - Aydın'ın açıklamaları- iftar yemeğinden detaylarAK Parti Grup Başkanvekili Aydın Muş'ta- AK Parti Grup Başkanvekili Aydın: - "Ne olursunuz artık terörün, silahların gölgesinde şiddete yaslanarak değil, gelin millete yaslanın, halkı arkanıza alın, halkın gücü sizin de gücünüz olsun. Silahın gücü değil. Silahlar bir an önce sussun. Yetmez bir an önce toprağa gömülsün. Artık silah devri bitmiştir"- "Acılar bitsin, Türk'ün, Kürt'ün, Zaza'nın, Arap'ın da annesi evlatları için artık acı çekmesin"- "Artık Muşlu annelerimiz dağda şiddet haberi görmek istemiyor.
 • 00:54AK Parti Grup Başkanvekili Aydın Muş'taAK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, "Ne olursunuz artık terörün, silahların gölgesinde şiddete yaslanarak değil, gelin millete yaslanın, halkı arkanıza alın, halkın gücü sizin de gücünüz olsun. Silahın gücü değil. Silahlar bir an önce sussun. Yetmez bir an önce toprağa gömülsün. Artık silah devri bitmiştir" dedi.
 • 11:57AK Parti Grup Başkanvekili Aydın AçıklamasıAK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, "Bu Hükümet Alevilerin, Sünnilerin, Türklerin, Kürtlerin, Zazaların iktidarıdır" dedi.
 • 19:43Bakan Yılmaz, AK Parti Diyarbakır Seçim Bildirgesi'ni AçıkladıBakan Yılmaz, AK Parti Diyarbakır Seçim Bildirgesi'ni AçıkladıKalkınma Bakanı ve Diyarbakır Milletvekili adayı Cevdet Yılmaz, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti (GGC)'de "AK Parti Diyarbakır Seçim Bildirgesi''ni açıkladı.
 • 15:22Cevdet Yılmaz: Cevdet Yılmaz: "Şiddetin Başladığı Yerde Demokratik Siyaset Biter"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Cevdet Yılmaz ve partililerin oturduğu masadan genel plan görüntü-Yılmaz'ın konuşması-Basından detay-Partililerin dağıtılan seçim bildirgesi kitapçığını incelerken detay görüntüleri Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz: - "AK Parti, 330'un üzerinde oy aldığı zaman halkın önününe Allah'ın izniyle yeni, çoğulcu ve özgürlükçü anayasayı koyacak"- "Birilerinin eli tetikte olduğu sürece tam anlamıyla bir demokrasiden, özgürlük ortamından, barıştan bahsedemeyiz.
 • 14:13Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz AçıklamasıKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "AK, Parti 330'un üzerinde oy aldığı zaman halkın önününe Allah'ın izniyle yeni, çoğulcu, özgürlükçü anayasayı koyacak" dedi.
 • 11:21AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten: AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten: "Kürt Sorunu Yoktur"AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Gaziosmanpaşa’da Diyarbakırlı vatandaşlarla bir araya geldi.
 • 16:30MHP'li Adaylar, Doğanyurt ve Tosya İlçesini Ziyaret EttiMHP'li Adaylar, Doğanyurt ve Tosya İlçesini Ziyaret EttiMHP Kastamonu Milletvekili ve 25. Dönem Milletvekili Adayı Emin Çınar, MHP Kastamonu Milletvekili Adayları Hayati Hamzaoğlu ve Hakan Çetin, MHP İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı ile birlikte, Doğanyurt ve Tosya ilçelerini ziyaret etti.
 • 02:38Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Avrupa'da Artan İslamofobi ile Yabancı Düşmanlığı Bir İnsanlık Suçudur"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un salona girişi, salon genel görünüm, Kurtulmuş'un açıklamaları Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Almanya'da: - "7 Haziran seçimleri eski Türkiye'ye dönüş mü yoksa yeni Türkiye'ye devam mı seçimi olacak"- "Avrupa'da artan İslamofobi ile yabancı düşmanlığı bir insanlık suçudur" Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 7 Haziran seçimlerinin eski Türkiye'ye dönüş mü yoksa yeni Türkiye'ye devam mı seçimi olacağını söyledi.
 • 01:51Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Almanya'da AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 7 Haziran seçimlerinin eski Türkiye'ye dönüş mü yoksa yeni Türkiye'ye devam mı seçimi olacağını söyledi.
 • 09:08AK Parti'li İçten: AK Parti'li İçten: "Dokuz Seçimde 9-0 Öndeyiz"Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, "AK Parti ile girdiğimiz dokuz seçimde 9-0 öndeyiz.
 • 13:59Koroya KurdiKoroya Kurdi" Tanıtıldı"Koroya Kurdi" tanıtıldı- TRT Kurdi Kanal Koordinatörü Ekici: - "Hem Kürtçe hem Türkçe söylenen, iki dile de mal olmuş ortak eserlerden oluşan büyük bir arşiv, proje ile yıllar sonra yeniden dinleyicinin karşısına çıkacak" TRT Kurdi tarafından hayata geçirilen Türkiye'nin ilk çok sesli Kürtçe korosu "Koroya Kurdi" tanıtıldı.
 • 12:14Koroya Kurdi" TanıtıldıTRT Kurdi tarafından hayata geçirilen Türkiye'nin ilk çok sesli Kürtçe korosu "Koroya Kurdi" tanıtıldı.
 • 14:55Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker AçıklamasıGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Türkiye'nin karşı karşıya bulunduğu sorunların çözümünün anayasa değişikliğinden geçtiğini belirtti.
 • 12:14Bakan Eker'den Çözüm Süreci AçıklamasıBakan Eker'den Çözüm Süreci AçıklamasıANKARA (İHA) – Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır’ın "barışın kalbi" olduğunu belirterek, "Barışı istemeyenler sistemin değişikliğini istemeyenlerdir.
 • 10:59Bakan Eker Stk Temsilcileriyle Bir Araya GeldiBakan Eker Stk Temsilcileriyle Bir Araya GeldiGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, çeşitli temaslarda bulunmak için geldiği Diyarbakır’da yaklaşık 140 Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcisi ve kanaat önderleriyle bir otelde yemekli toplantıda bir araya geldi.
 • 16:30Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, Diyarbakır'daGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "Türkiye'nin bütün sorunlarının altında yatan temel ve hukuki metin anayasadır.
 • 14:40Vural: Sizin Gibi Zihniyet Çanakkale'de Olsaydı 'Buyurun Geçin' DerdiVural: Sizin Gibi Zihniyet Çanakkale'de Olsaydı 'Buyurun Geçin' DerdiMHP'li Oktay Vural, Çanakkale ruhunun bugün üzerine tuz ruhu döküldüğünü ifade ederek "Sizin gibi zihniyet Çanakkale'de olsaydı, 'Buyurun geçin' derdi." şeklinde konuştu.
 • 16:30Dgb Lideri Bal: Bu İktidarın İçerisinde Ciddi Bir PKK Lobisi VarDgb Lideri Bal: Bu İktidarın İçerisinde Ciddi Bir PKK Lobisi VarDemokratik Gelişim Partisi (DGP) Genel Başkanı İdris Bal, "Bu iktidarın içerisinde ciddi bir PKK lobisi var. Bu lobi bilerek, isteyerek ve kasıtlı olarak terör örgütünün önünü açan çözüm sürecini başlattı" dedi.
 • 15:31Erdoğan'a Hakaretten Cezası Ertelenen Şehit Babası, Kına Davasından Beraat EttiErdoğan'a Hakaretten Cezası Ertelenen Şehit Babası, Kına Davasından Beraat EttiDiyarbakır'da, 16 Kasım 2013 tarihinde Kürt şarkıcı Şivan Perver ile kucaklaştığı için dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla 1 yıl hapis cezasına çarptırılan ancak cezası 5 yıl süreyle ertelenen şehit babası Mehmet Gençer, bu kez Erdoğan'a kına gönderdiği için yargılandığı Kırıkkale 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada beraat etti.
 • 14:26Çözüm Süreci Zılgıtlar Eşliğinde Nihayete ErecektirÇözüm Süreci Zılgıtlar Eşliğinde Nihayete Erecektir"Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır milletvekili aday adayı Mustafa Elgörmüş, çözüm sürecinin bu dönem sonunda zılgıtlar eşliğinde nihayete ereceğini söyledi.
 • 18:41Şivan Perver'in Yeğeni, Hdp'den Adaylığını AçıkladıŞivan Perver'in Yeğeni, Hdp'den Adaylığını AçıkladıAlmanya’da yaşayan Kürt sanatçı Şivan Perver’in yeğeni Mehmet Perver Aygün, HDP’den aday adaylığı müracaatında bulunacağını açıkladı.
 • 20:59Vural: Vural: "Cumhurbaşkanı Siyasi Huzursuzluğun Kaynağını Oluşturuyor"MHP Grup Başkanvekili Vural, Trabzon'da- Vural: "Şimdi Cumhurbaşkanı kalkıp parlamento iradesine müdahale ediyor.
 • 19:57MHP Grup Başkanvekili Vural, Trabzon'daVural: "Şimdi Cumhurbaşkanı kalkıp parlamento iradesine müdahale ediyor.
 • 17:58MHP'li Oktay Vural: MİT Bir Partinin Teşkilatı Gibi Çalıştı (2)MHP'li Oktay Vural: MİT Bir Partinin Teşkilatı Gibi Çalıştı (2)Vural: YÜREĞİN VARSA TRABZON'DAN SELAM GÖNDER MHP Trabzon il kongresindeki konuşmasında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu, Diyarbakır'dan Kobani'ye selam gönderdiği için sert dille eleştiren Oktay Vural, şunları söyledi: "Kobani'deki, PKK'lılıklara selam gönderen ey Başbakan, yüreğin varsa gel Trabzon'dan selam gönder. Yüreğin varsa Şivan Perver' le Diyarbakır'da yürüyorsan, gel Trabzon'da da yürü. Kürdistan'a selam gönderenler, yüreğiniz varsa gelin Trabzon'dan selam gönderin.
 • 17:31Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Açıklaması"İnşallah bu seçimlerde anayasayı değiştirecek bir çoğunlukla yeniden AK Parti Parlamentoya gelecek.
 • 08:42Haftanın Tarihine BakışGazetecilerin haklarını ''fikir işçisi'' olarak düzenleyen 212 sayılı yasa, 10 Ocak 1961'de yürürlüğe girdi.
 • 19:42Mardin Kurtulmuş Silahlar Kıyamete Kadar SusacakMardin Kurtulmuş Silahlar Kıyamete Kadar SusacakBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, genel seçimlerden sonra da çözüm sürecine aynı şekilde devam edileceğini belirterek, Bu yıl yapılacak genel seçimlerden sonra da çözüm süreci, şimdi olduğu gibi bütün güçle devam edecek.
 • 18:51Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: "Silahlar Kıyamete Kadar Susacak"Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 35 yılda 35 bin insanın öldüğüne ve 1,2 trilyon dolar maddi kaybın yaşandığına dikkat çekerek, Türkiye’de silahların kıyamete kadar susacağını söyledi.
 • 18:46Kurtulmuş: Silahlar Kıyamete Kadar SusacakKurtulmuş: Silahlar Kıyamete Kadar SusacakBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, genel seçimlerden sonra da çözüm sürecine aynı şekilde devam edileceğini belirterek, "Herkes birinci sınıf ve özgür şekilde, yeni Türkiye'nin bir yurttaşı olarak yoluna devam edecek.
 • 18:02Kurtulmuş: Kurtulmuş: "İnşallah Türkiye'de Silahlar Kıyamete Kadar Susacak"AK Parti Mardin İl Kongresi- Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (1)- "(Çözüm süreci) İnşallah Türkiye'de silahlar kıyamete kadar susacak, silahlar toprağa gömülecek"- "Geriye gidiş yok, çözüm sürecinden vazgeçmek yok. Türkiye'yi daha ileriye götüreceğiz ve bu gönüllü kardeşliği sonuna kadar Allah'ın izniyle hep beraber sağlayacağız"- "Yeni Türkiye'de devlet-millet kaynaşmasını sağlıyoruz.
 • 17:45Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Millet Egemenliğinden Başka Hiçbir Egemenliği Kabul Etmiyoruz"AK Parti Mardin İl Kongresi- Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (1)- "(Çözüm süreci) İnşallah Türkiye'de silahlar kıyamete kadar susacak, silahlar toprağa gömülecek"- "Geriye gidiş yok, çözüm sürecinden vazgeçmek yok. Türkiye'yi daha ileriye götüreceğiz ve bu gönüllü kardeşliği sonuna kadar Allah'ın izniyle hep beraber sağlayacağız"- "Yeni Türkiye'de devlet-millet kaynaşmasını sağlıyoruz.
 • 17:30Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş - Çözüm SüreciBaşbakan Yardımcısı Kurtulmuş - Çözüm SüreciAK Parti Mardin İl Kongresi- Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (1)- "(Çözüm süreci) İnşallah Türkiye'de silahlar kıyamete kadar susacak, silahlar toprağa gömülecek"- "Geriye gidiş yok, çözüm sürecinden vazgeçmek yok. Türkiye'yi daha ileriye götüreceğiz ve bu gönüllü kardeşliği sonuna kadar Allah'ın izniyle hep beraber sağlayacağız"- "Yeni Türkiye'de devlet-millet kaynaşmasını sağlıyoruz.
 • 16:31AK Parti Mardin İl KongresiBaşbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (1) "(Çözüm süreci) İnşallah Türkiye'de silahlar kıyamete kadar susacak, silahlar toprağa gömülecek" "Geriye gidiş yok, çözüm sürecinden vazgeçmek yok. Türkiye'yi daha ileriye götüreceğiz ve bu gönüllü kardeşliği sonuna kadar Allah'ın izniyle hep beraber sağlayacağız" "Yeni Türkiye'de devlet millet kaynaşmasını sağlıyoruz.
 • 16:01Kırıkkale Erdoğan'a Kına Gönderen Şehit Babası Hakim KarşısındaKırıkkale Erdoğan'a Kına Gönderen Şehit Babası Hakim KarşısındaDiyarbakır'da geçen yıl, Kürt şarkıcı Şivan Perver ile kucaklaştığı için dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle 'kamu görevlisine hakaretten' 1 yıl hapis cezasına çarptırılan şehit babası Mehmet Gençer hakkında Erdoğan'ın İstanbul'daki ev adresine 1 kilo kına gönderdiği için açılan davanın ilk duruşması Kırıkkale 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.
 • 15:50Erdoğan'a Kına Gönderen Şehit Babası Hakim KarşısındaErdoğan'a Kına Gönderen Şehit Babası Hakim KarşısındaDiyarbakır'da dönemin Başbakanı Erdoğan'a hakaret ettiği için 1 yıl hapis cezasına çarptırılan şehit babası Gençer, şimdi de Erdoğan'a kına gönderdiği için yargılanıyor.
 • 12:55Erdoğan'ın Dava Açtığı Şehit Babası: 1 Şehidin Değeri 7 Klozet KadarErdoğan'ın Dava Açtığı Şehit Babası: 1 Şehidin Değeri 7 Klozet KadarErdoğan'a kına gönderen şehit babası Gençer "1 asker şehit olsa tazminatı 78 bin TL, Ak Saray'daki klozet ise 10 bin TL'ymiş, yani 1 şehidin değeri 7 klozet kadar." dedi.
 • 17:03"İnsanlar Karakolu Gördüğünde Karşı Kaldırıma Geçerdi"Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Osmanlıcanın sadece saray dili değil, Kapalıçarşı'nın, Üsküdar'ın, Anadolu topraklarının dili olduğunu söyledi.
 • 17:58MHP Grup Başkanvekili Vural Açıklaması"Bedelli askerlik, bu süreç devam ettiği zaman tekrar ihtiyaç olarak gösterilecek.
 • 16:00Oktay Vural: Bunlar, Diktatörlüğe Sıçrama YasalarıdırMHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, iç güvenlik ile son yargı paketlerinin diktatörlüğe sıçrama yasaları olduğunu söyledi.