SON DAKİKA SOMA HABERLERİ

Son Dakika Soma Haberleri

20:28
Başbakan Müjdeyi Verdi: Okullarda Manisa Üzümü Dağıtılacak Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ak Parti'nin Manisa İl Kongresi'nde okullarda sütle birlikte Manisa üzümü dağıtacakları müjdesini verdi.
Başbakan Müjdeyi Verdi: Okullarda Manisa Üzümü Dağıtılacak
18:36
Davutoğlu: "Allah Manisa'ya, Soma'ya Bir Daha Böyle Acı Göstermesin" AK Parti Manisa 5. Olağan İl Kongresi-Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (2)-"Bütün okullarımızda bereketli, şifalı Manisa üzümlerinin dağıtılması için talimat verdik.
Davutoğlu: 'Allah Manisa'ya, Soma'ya Bir Daha Böyle Acı Göstermesin'
18:14
Davutoğlu - Üzüm Üreticilerine Müjde AK Parti Manisa 5. Olağan İl Kongresi-Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (2)-"Bütün okullarımızda bereketli, şifalı Manisa üzümlerinin dağıtılması için talimat verdik.
Davutoğlu - Üzüm Üreticilerine Müjde
12:52
Travma Yaşayan" Madenciler İşsizlikten Şikayetçi "Travma yaşayan" madenciler işsizlikten şikayetçi- Soma'daki maden faciasından kurtulan ancak yaşadıkları travma nedeniyle halen ilaç kullanan ve 40 yaşını aşmış madenciler, iş başvurularının kabul edilmemesinden şikayetçi- İlaç kullanan madenci Mutluer: "Tedavim sürerken çalışmak zorundayım. Kredi borcum var, bunu bir şekilde ödemek ve aileme bakmak zorundayım"- Emekliliğine 1 buçuk yıl kalan Efe: "Yaklaşık 20 yıldır madenlerde çalıştım, 40 yaş üzeri olduğumdan dolayı işe giremiyorum"-
Travma Yaşayan' Madenciler İşsizlikten Şikayetçi
10:44
Soma'daki Maden Faciası - Berber Soma'daki maden faciası- TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Berber: "(Soma'da işten çıkarılan madencilerin tazminatlarının ödenmesi) Bu konuda, önümüzdeki 15 günde mutlaka gelişme olacaktır" TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Recai Berber, Soma'da işten çıkarılan madencilerin tazminatlarının ödenmesi konusuyla ilgili gelecek 15 günde gelişme yaşanacağını bildirdi.
Soma'daki Maden Faciası - Berber
10:25
Travma Yaşayan" Madenciler İşsizlikten Şikayetçi Soma'daki maden faciasından kurtulan ancak yaşadıkları travma nedeniyle ilaç kullanan ve 40 yaşını aşmış madenciler, iş başvurularının kabul edilmemesinden şikayetçi.
09:23
Soma'daki Maden Faciası TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Berber: "(Soma'da işten çıkarılan madencilerin tazminatlarının ödenmesi) Bu konuda, önümüzdeki 15 günde mutlaka gelişme olacaktır"
08:23
53 Gazeteciler Derneği Ödülleri Sahiplerini Buldu 53 Gazeteciler Derneği tarafından bu yıl ilki düzenlenen yılın enleri ödülleri, düzenlenen görkemli tören ile sahiplerini buldu.
53 Gazeteciler Derneği Ödülleri Sahiplerini Buldu
19:47
Türkiye'nin En Büyük Res'i Açıldı EPDK Başkanı Yılmaz: "Türkiye’nin elektrik enerjisi sektörü yeni ve önemli bir yatırıma daha kavuştu" "Rüzgardan üretilen elektrik miktarı geçen yıl, bir önceki yıla göre yüzde 12 civarında arttı ve 8,5 milyar kilovatsaat, rüzgardan enerji üretiyoruz" Polat Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Polat: "Temiz enerji kaynağı kullanılan rüzgar enerjisi santrallerinin yapılmasıyla, 20 bin megawat daha arttırmamız halinde, yılda 6 milyar dolar doğal gaza eksik fatura ödeyeceğiz.
19:02
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırşehir'de Erdoğan, Geycek RES açılış töreninde konuştu: (2) "Bu ülkede faiz ödemesine giden her fazla kuruş, milletin hakkının gasbıdır.
18:37
Erdoğan: "Benim Kavgam Bu Ülkeye ve Bu Millete Düşmanlık Edenlerledir" Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırşehir'de- Erdoğan, Geycek RES açılış töreninde konuştu: (2)"Bu ülkede faiz ödemesine giden her fazla kuruş, milletin hakkının gasbıdır.
Erdoğan: 'Benim Kavgam Bu Ülkeye ve Bu Millete Düşmanlık Edenlerledir'
11:27
Balıkesir'e 5 Milyon Euro'luk Yatırım Eğlence sektöründe kullanılan havai fişek, maytap ve meşale imalatı yapacak olan Avusturya-Türkiye ortaklığındaki firma, Türkiye’yeki dev yatırım için düğmeye bastı.
Balıkesir'e 5 Milyon Euro'luk Yatırım
08:01
İkinci Maaşı Almanın Şartları Belli Oldu Ailenin Paketi'nde yer alan doğum sonrası 6 aya kadar yarım gün çalışmada 961 liralık ikinci maaşı almak için son 3 yılda en az 600 gün prim ödeme şartı konuldu.
İkinci Maaşı Almanın Şartları Belli Oldu
14:30
Kocaeli'ndeki Metal İşçileri, Greve Çıktı Birleşik Metal İş Sendikasının örgütlü bulunduğu fabrikalardaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde MESS'le anlaşma sağlanamaması nedeniyle işçiler, greve başladı.
14:20
Sivil Toplum Kuruluşları Soma'da 'Fakülte' İçin Birleşti Manisa’nın Soma ilçesindeki sivil toplum kuruluşları, yaşanan maden faciasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlanan 13 milyon liraya fakülte yapılması için bakanlığın vereceği kararı bekliyor.
Sivil Toplum Kuruluşları Soma'da 'Fakülte' İçin Birleşti
11:12
Soma Davasında Polisten Avukata Tehdit: İllaki Görüşeceğiz Soma protestosu nedeniyle 43 kişi hakkında açılan davanın ilk duruşmasında gerginlik çıktı. Duruşmaya silahla giren polisin avukata "İllaki görüşeceğiz" demesi tepki çekti.
19:21
Maden Kanun Tasarısı TBMM Genel Kurulu'nda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: "Şu anda, bu ay itibarıyla elektrik ve doğal gaz fiyatlarında yeni bir düzenlemeye gitmediğimizi söylüyorum.
18:01
Soma'da Fakülte Talebi Soma'da faaliyet gösteren oda ve sivil toplum kuruluşları, ilçeye Celal Bayar Üniversitesi'ne bağlı bir fakülte kurulması için bir araya geldi.
17:44
Maden Kanun Tasarısı TBMM Genel Kurulu'nda CHP İzmir Milletvekili Susam: "Bakanlık bütün olaylarda olduğu gibi, bu işlerden elini ayağını çekip özel sektöre devredilince her şey düzelecekmiş anlayışı içinde.
17:01
Başkan Ergün İlçelere Büyük Müjdeler Verdi MANİSA Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, katıldığı canlı yayın programında ilçelere önemli müjdeler verdi.
Başkan Ergün İlçelere Büyük Müjdeler Verdi
16:03
Soma Protestoları Davası Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan maden kazasını protesto etmek amacıyla 15 Mayıs 2014'te, Kızılay Güvenpark'ta, eylem yapan 43 kişi hakkında "2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na Muhalefet" suçundan açılan davanın görülmesine başlandı.
Soma Protestoları Davası
15:49
Soma Faciasında Müfettişlerin Soruşturulmasına Bakan Yıldız da İzin Vermedi Manisa’nın Soma ilçesinde 301 işçinin şehit olduğu faciada sorumluluğu bulunan müfettişlerin soruşturulmasına, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’ten sonra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın da izin vermediği ortaya çıktı.
Soma Faciasında Müfettişlerin Soruşturulmasına Bakan Yıldız da İzin Vermedi
13:21
Soma Faciasından Bugüne; 661 Madenin Faaliyeti Durduruldu' CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz, "13 Mayıs Soma faciasından bugüne kadar faaliyeti durdurulan 661 ruhsat sahasından 6'sı kamuya, 655'i özel ve gerçek hukuk tüzel kişilerine ait." dedi.
13:17
Soma ve Ermenek Faciası Sonrası Hükümetin Maden Kapatma Karnesi Açıklandı CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz, geçen yıl Soma ve Ermenek faciası öncesi ile sonrasında kapatılan, üretimi durdurulan madenlerin sayılarını açıkladı.
Soma ve Ermenek Faciası Sonrası Hükümetin Maden Kapatma Karnesi Açıklandı
12:18
Soma Maden Faciasını Protesto Eden 43 Kişi Yargılanmaya Başladı Manisa’nın Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014 günü 301 işçinin ölümüne neden olan maden faciasını protesto eden 43 kişi hakkında açılan davanın ilk duruşması başladı.
11:12
Kimse Yok mu Şehit Madencilerin Çocuklarına Karne Hediyesi Verdi Kimse Yok Mu Derneği Balıkesir Şubesi ile Almanya'da hizmet veren yardım kuruluşu ortağı TimeToHelp (Yardım Zamanı), Soma maden faciasında şehit olanların çocuklarına karne hediyesi olarak bisiklet ve tablet bilgisayar hediye etti.
Kimse Yok mu Şehit Madencilerin Çocuklarına Karne Hediyesi Verdi
11:11
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Soğancı Açıklaması "(Madencilikle ilgili yasa tasarısı) Bu tasarı, TBMM gündeminden düşürülmelidir"
17:18
Sağlık Bakanlığı Bünyesinde 'Sağlık Bilimleri Üniversitesi' Kurulacak Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 'Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi' görüşülmeye başlandı.
11:44
İşçi ve İşverenlere "Kıdem Tazminatı" Çağrısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: "İşverenleri bir noktaya getirdik.
İşçi ve İşverenlere 'Kıdem Tazminatı' Çağrısı
19:29
CHP'li Özel'den "Modern Çağın Irgat Pazarları Kuruluyor" Eleştirisi Chp Manisa Milletvekili Özgür Özel, Meclis'e sunulan Aile Paketi'nin 11'inci maddesindeki 'Özel İstihdam Bürolarına ilişkin kanunun kabul edilmesi halinde, kurulacak bürolarda modern çağın ırgat pazarlarının yaratılacağını söyledi.
CHP'li Özel'den 'Modern Çağın Irgat Pazarları Kuruluyor' Eleştirisi
17:14
Soma'daki Maden Faciası - Manisa Barosu Başkanı Balkız Soma'daki maden faciası- Manisa Barosu Başkanı Balkız: "İddianamenin Şubat başında tanzim edileceğini düşünüyoruz"- "(Şirket yöneticilerinin bilirkişiler hakkındaki suç duyurusunda bulunduğu iddiası) Şu anda şirket yöneticilerinin vermiş olduğu dilekçenin hiçbir hukuki değeri yoktur.
Soma'daki Maden Faciası - Manisa Barosu Başkanı Balkız
16:46
Can Gürkan'dan Bilirkişi Raporuna İtiraz Manisa Barosu Başkanı Zeynel Balkız, Soma’daki maden faciasının meydana geldiği ocağın sahibi Can Gürkan’ın bilirkişi raporuna itirazına ilişkin verdiği dilekçeyi eleştirerek, “Mevcut delillere göre tedbir alınmadığı apaçık ortadayken bir de üste çıkarak kendisini aklamaya çalışmak adaletle hiç bağdaşmaz” dedi.
Can Gürkan'dan Bilirkişi Raporuna İtiraz
16:46
Can Gürkan, Soma Faciası Raporuna Soruşturma Açarak Aklanmaya Çalışıyor' Manisa Barosu Başkanı Zeynel Balkız, Soma faciasının raporunu hazırlayan dört bilirkişi hakkında Soma A.Ş.’nin şikayetiyle soruşturma yürütülmesinin, yürütülen bir ceza soruşturmasının tamamen sabotajına yönelik, dikkatleri başka yöne çekmek için yapılan bir atak olduğunu söyledi.
Can Gürkan, Soma Faciası Raporuna Soruşturma Açarak Aklanmaya Çalışıyor'
16:46
Manisa Baro Başkanı Balkız'dan Soma A.Ş.'nin Sahibine Eleştiri Manisa Barosu Başkanı Zeynel Balkız, Soma'daki 301 madencinin yaşamını yitirdiği kömür ocağının sahibi Can Gürkan'ın kaza sonrası rapor hazırlayan bilirkişilerden şikayetçi olmasıyla ilgili olarak, "Bu biraz şapkadan tavşan çıkarmaya benziyor" değerlendirmesinde bulundu.
Manisa Baro Başkanı Balkız'dan Soma A.Ş.'nin Sahibine Eleştiri
16:44
Soma'daki Maden Faciası Manisa Barosu Başkanı Balkız: "İddianamenin Şubat başında tanzim edileceğini düşünüyoruz" "(Şirket yöneticilerinin bilirkişiler hakkındaki suç duyurusunda bulunduğu iddiası) Şu anda şirket yöneticilerinin vermiş olduğu dilekçenin hiçbir hukuki değeri yoktur.
Soma'daki Maden Faciası
16:24
Baro Başkanı Balkız'dan Soma A.Ş.'nin Sahibine Eleştiri Manisa Barosu Başkanı Zeynel Balkız, Soma'daki 301 madencinin yaşamını yitirdiği kömür ocağının sahibi Can Gürkan'ın kaza ardından rapor hazırlayan bilirkişilerden şikayetçi olmasıyla ilgili olarak, "Bu biraz şapkadan tavşan çıkarmaya benziyor" değerlendirmesinde bulundu.
Baro Başkanı Balkız'dan Soma A.Ş.'nin Sahibine Eleştiri
13:39
Taşeron İşçilere Düzenleme, Meslek İcrası İçin Ehliyet Şartı Geliyor Bakan Faruk Çelik, her işte hizmet alımı ve taşeron uygulamasının yapılmayacağını, bunun Bakanlar Kurulu kararıyla belirleneceğini söyledi.
Taşeron İşçilere Düzenleme, Meslek İcrası İçin Ehliyet Şartı Geliyor
13:07
Faruk Çelik - İş Sağlığı ve Güvenliğiyle İlgili Yeni Düzenlemeler Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: - "Kamuoyunda 'taşeron' diye bilinen alt işveren işçileriyle ilgili çok önemli düzenleme yaptık. Bundan sonrası için sağlıklı bir düzenleme bu. Artık her işte hizmet alımı ve taşeron uygulaması yapılamayacak.
Faruk Çelik - İş Sağlığı ve Güvenliğiyle İlgili Yeni Düzenlemeler
11:16
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik Açıklaması "Kamuoyunda 'taşeron' diye bilinen alt işveren işçileriyle ilgili çok önemli düzenleme yaptık. Bundan sonrası için sağlıklı bir düzenleme bu. Artık her işte hizmet alımı ve taşeron uygulaması yapılamayacak.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik Açıklaması
08:14
Soma'nın Patronu Facia Raporunu Hazırlayan Bilirkişileri Şikayet Etti Soma'da 301 işçinin öldüğü madenin sahibi Can Gürkan'ın kaza sonrası rapor hazırlayan bilirkişilerden şikayetçi olduğu ve zararının tazminini istediği ortaya çıktı.
Soma'nın Patronu Facia Raporunu Hazırlayan Bilirkişileri Şikayet Etti
21:09
İzmir Lions Kulüpleri Üyelerinden Elmadere'de Seminer İzmir'deki Lions kulüplerinin üyeleri, Soma'daki maden faciasında 11 kişiyle en fazla kaybı yaşayan Elmadere Mahallesinde çeşitli konularda eğitim semineri verdi.
İzmir Lions Kulüpleri Üyelerinden Elmadere'de Seminer
19:42
Ya Zeytinden ya da Silahtan Yana Olacaksın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, çözüm sürecine herkesin destek vermesi gerektiğini söyledi.
Ya Zeytinden ya da Silahtan Yana Olacaksın
19:02
İzmir Lions Kulüpleri Üyelerinden Elmadere'de Seminer İzmir'deki Lions kulüplerinin üyeleri, Soma'daki maden faciasında 11 kişiyle en fazla kaybı yaşayan İzmir'in Kınık İlçesi'nin mahalleye dönüştürülen Elmadere Köyü'nde çeşitli konularda eğitim semineri verdi.
İzmir Lions Kulüpleri Üyelerinden Elmadere'de Seminer
18:51
Maden Mühendislerine İş Müjdesi Maden mühendislerine iş müjdesi-TBMM Sanayi Komisyonu Başkanı Mazıcıoğlu: -"Komisyonda kabul edilen Maden Kanunu Tasarısı'ndaki düzenleme ile Türkiye'deki tüm maden mühendisleri iş bulmuş olacak.
Maden Mühendislerine İş Müjdesi
18:36
Bakan Çelik: 9 Bardak Çay Parasına SGK Binası Yaptık Bakan Faruk Çelik, parada bol sıfırlı günlere hatırlatarak, "Bugün 9 bardak çay parasına SGK binası yaptık." dedi. Bakanın esprisi, salonda kahkahalara neden oldu.
Bakan Çelik: 9 Bardak Çay Parasına SGK Binası Yaptık
18:04
Çelik: "Ya Zeytinden ya da Silahtan Yana Olacaksın" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, çözüm sürecine herkesin destek vermesi gerektiğini söyledi.
Çelik: 'Ya Zeytinden ya da Silahtan Yana Olacaksın'
17:44
Bakan Çelik: 9 Bardak Çay Parasına Sgk Binası Yaptık Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik 2002 yılından önce Türk Lirasında bol sıfırların olduğunu söyleyerek "Parada o kadar çok sıfır vardı ki bir çay bir milyon liraydı.
Bakan Çelik: 9 Bardak Çay Parasına Sgk Binası Yaptık
17:43
Soma'da Çocuk Olmak" Fotoğraf Sergisi Açıldı Amatör fotoğraf gönüllülerinin eğitim verdiği 68 Somalı çocuğun çektiği fotoğraflardan oluşan sergi, 8 Şubat'a kadar Caddebostan Kültür Merkezi'nde ziyaret edilebilecek.
17:40
Soma'da Çocuk Olmak Fotoğraf Projesi Soma'da Çocuk Olmak Fotoğraf Projesi. AA.
Soma'da Çocuk Olmak Fotoğraf Projesi
16:41
Maden Faciasının Tanığı Somalı Çocuklardan Fotoğraf Sergisi 301 madencinin yaşamını yitirdiği maden faciasının tanığı olan Somalı çocuklar, Kadıköy Belediyesi’nin konuğu olarak İstanbul’a geldi.
Maden Faciasının Tanığı Somalı Çocuklardan Fotoğraf Sergisi
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 16:46:53. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA SOMA HABERLERİ
[Hata Bildir]