13:0100
SON DAKİKA SOMA HABERLERİ

Son Dakika Soma Haberleri

   

  Pop Müziğin Yıldız İsmi Ayo Türkiye'de İlk Kez İş Sanat'ta

  Pop Müziğin Yıldız İsmi Ayo Türkiye'de İlk Kez İş Sanat'ta

  Down On My Knees, Fire gibi şarkılarıyla yıldızı parlayan Ayo, Afrika ritimlerinin yanı sıra Soul, Reggae, Afrobeat gibi türlerden de esinleniyor (Bugün 11:58)

   

  İş Kazalarını Önlemek İçin Yeni Adım

  İş Kazalarını Önlemek İçin Yeni Adım

  Uluslararası Çalışma Örgütü’nün inşaat ve maden sektörlerine, iş sağlığı ve güvenliği konularında uluslararası standart kazandırmayı amaçlayan sözleşmelerinin onaylanması ile birlikte Türkiye uluslararası denetime açık hale geliyor. (Bugün 09:55)

   

  Ölen Madencinin Çocuğuna 'Velayet Davası'

  Ölen Madencinin Çocuğuna "Velayet Davası"

  Ölen madencinin çocuğuna "velayet davası"- Soma'daki maden kazasında hayatını kaybeden maden işçisinin oğlu Berkay için velayet davası anne lehine sonuçlandı- Velayeti alan anne Özen: "Sema Korkmaz da başta çocuğu vermek istemedi, mahkeme sürecinde karşı tarafta oldu. (Dün 19:19)

   

  Ölen Madencinin Çocuğuna "Velayet Davası"

  Soma'daki maden kazasında hayatını kaybeden maden işçisinin oğlu Berkay için velayet davası anne lehine sonuçlandı Velayeti alan anne Özen: "Sema Korkmaz da başta çocuğu vermek istemedi, mahkeme sürecinde karşı tarafta oldu. (Dün 18:20)

   

  Çorum'da 301 Maden Şehidinin Anısına Fidan Dikildi

  Çorum'da 301 Maden Şehidinin Anısına Fidan Dikildi

  Çorum’da, Manisa’nın Soma ilçesindeki maden faciasında hayatını kaybeden 301 maden şehidi anısına fidan dikim töreni düzenlendi. (Dün 17:45)

   

  Genel Kurul'da Cumhurbaşkanlığı Sarayı Tartışıldı

  AK Parti Grup Başkanvekili Aydın: "Ankara 5. İdare Mahkemesi'nin kararı 2010 tarihli nazım imar planına karşı verilen bir karar. Mahkeme devam ederken 2011 yılında nazım plan değişiyor. (Dün 17:37)

   

  TMMOB Üyesi Torun: Çin'den 5 Kat Kötü Durumdayız

  TMMOB Üyesi Torun: Çin'den 5 Kat Kötü Durumdayız

  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği yönetim kurulu üyesi Maden Mühendisi Mehmet Torun, Türkiye'nin iş kazalarında Çin'den 5 kat daha kötü durumda olduğunu söyledi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  TMMOB Üyesi Torun: Çin'den 5 Kat Kötü Durumdayız

  TMMOB Üyesi Torun: Çin'den 5 Kat Kötü Durumdayız

  Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Maden Mühendisi Mehmet Torun, Türkiye'nin iş kazalarında Çin'den 5 kat daha kötü durumda olduğunu söyledi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  İşkur: Soma Maden Kazası Mağdurlarına 56,5 Milyon Lira Ödeme Yapıldı

  İşkur: Soma Maden Kazası Mağdurlarına 56,5 Milyon Lira Ödeme Yapıldı

  Antalya’nın Manavgat ilçesinde düzenlenen 2. Uluslararası İş ve Meslek Danışmanlığı Kongresi’ne gelen Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Nusret Yazıcı, İşsizlik Sigortası Fonu gelir-gider tablolarında ’diğer diğerler’ olarak belirtilen tutarlara ilişkin görsel ve yazılı medyada yer alan haberlerle ilgili yazılı açıklama yaptı. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  İşkur'dan, İşsizlik Sigortası Fonu'ndan "Diğer Ödemeler" Açıklaması

  İŞKUR Genel Müdürü Yazıcı: "Bazı medya organlarında ortadan kaybolduğu iddia edilen Fon kaynakları, ilgili mevzuat çerçevesinde Türkiye İş Kurumu ve İşsizlik Sigortası Fonu'nun artan görev ve faaliyetlerine mütekabil bir artışla işçilerimizin ve işsizlerimizin istifadesine sunulmuştur" "(Soma) Maden. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Madencilikte İş Faciaları ve Sonuçları' Paneli

  Madencilikte İş Faciaları ve Sonuçları' Paneli

  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) ve Türkiye Mühendis ve Maden Odaları Birliği (TMMOB) işbirliği ile düzenlenen “Madencilikte İş Faciaları ve Sonuçları” adlı panel, Eskişehir ve çevre illerden gelen misafirlerin katılımıyla gerçekleşti. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Eskişehir'de Madencilikte İş Faciaları ve Sonuçları Paneli

  TMMOB Yürütme Kurulu Üyesi Torun, Türkiye'nin iş kazalarında kötü sabıkasıyla anılan Çin'den 5 kat daha kötü durumda olduğunu söyledi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Soma Raporu 8 Aralık'ta TBMM Başkanlığı'na Sunulacak

  Soma'da meydana gelen maden kazalarını araştırmak için kurulan TBMM Soma Maden Kazalarını Araştırma Komisyonu, Soma'daki maden faciasıyla ilgili hazırladığı raporu 8 Aralık Pazartesi günü Meclis Başkanlığı'na sunacak. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Maden Şehidi Korkmaz'ın Eşi Babaevine Dönmek Zorunda Kaldı

  Manisa’nın Soma ilçesinde 13 Mayıs 2014 tarihinde, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.’ye ait Eynez Maden Ocağı’ndaki faciada şehit olan 301 işçi arasında yer alan Mustafa Korkmaz'ın eşi Sema Korkmaz, eşinin ailesiyle tazminat paylaşımından çıkan anlaşmazlıktan dolayı babaevine dönmek zorunda kaldı. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  TBMM Soma Maden Facialarını Araştırma Komisyonu

  Komisyon Başkanı Alaboyun: "Komisyonun Soma kazasıyla ilgili hazırladığı raporu 8 Aralık Pazartesi günü Meclis Başkanlığı'na sunacağız" (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Soma İş Cinayetleri Konusunda Günümüzde Dünyanın En Önemli Davasıdır'

  Dev Maden-Sen, "Bu dava, iş cinayetleri konusunda günümüzde dünyanın en önemli davasıdır. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  CHP'li Öz: Soma Kömür A.Ş.'nin Devletten Alacağı mı Var?

  CHP Manisa Milletvekili Sakine Öz, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.'nin, Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ)'nden alacaklarını Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'a sordu ve üzerindeki tedbir kararlarının ayrıntılarını talep etti. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  İzmir Madenci Eşinden Sonra,oğlu Berkay'ı da Kaybetti Arşiv Düzeltme

  İzmir Madenci Eşinden Sonra,oğlu Berkay'ı da Kaybetti Arşiv Düzeltme

  Manisa'nın Soma İlçesi'ndeki maden faciasında yaşamını yitiren 301 işçi arasında yer alan eşi Mustafa Korkmaz'ın cesedinin çıkartılması için 5 gün maden ocağının kapısında bekleyen Sema Korkmaz ile eşinin ilk evliliğinden olan oğlu, 10 yaşındaki Berkay'ın, anne oğul gibi birbirlerine olan büyük sevgisi, günlerce haber konusu oldu. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Soma Faciasında Önce Eşini Sonra Oğlunu Kaybetti

  Soma Faciasında Önce Eşini Sonra Oğlunu Kaybetti

  Manisa'nın Soma ilçesindeki maden faciasında eşini kaybeden Sema Korkmaz, eşinin ilk evliliğinden olan 10 yaşındaki oğlunun annesinin velayet davası açmasıyla şoke oldu. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

 

  CHP'li Sakine Öz : Soma Kömürleri A.Ş.'nin Devletten Alacağı mı Var?

  Chp Manisa Milletvekili Sakine Öz, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.'nin? TKİ'den alacaklarını Bakan Taner Yıldız'a sordu ve üzerindeki tedbir kararlarının ayrıntılarını talep etti. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  "İki Bakanlığın Soma Soruşturmasının Dışında Tutulması Kabul Edilemez'

  Özgür Özel: "Maden ocağı faciasıyla ilgili soruşturmada, Enerji ve Tabii Kaynaklar ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlıklarının dışarıda tutulması kabul edilemez." (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  İşkur: Soma Maden Kazası Mağdurlarına 56,5 Milyon Lira Ödeme Yapıldı

  Antalya'nın Manavgat ilçesine 2.Uluslararası İşve Meslek Danışmanlığı Kongresine gelen Türkiye İş Kurumu(İŞKUR) Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı, İşsizlik Sigortası Fonu Gelir-Gider tablolarında, diğer diğerler olarak belirtilen tutarlara ilişkin görsel ve yazılı medyada yer alan haberlerle ilgili yazılı açıklama yaptı. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  İşçilerden Taşeron isyanı !

  Yargının kadrolu işçi olduklarına karar vermesine rağmen 4 yıldır hakları tanınmayan binlerce taşeron yol işçisi, Karayolları Genel Müdürlüğü önünde eylem yaptı. İşçilerin öfke ve coşkusunun öne çıktığı eylemde, "kral çıplak" diyerek, hükümeti yargı kararlarını uygulamaya çağırdı. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  İzmir'de Kültür Sanat

  İzmir'de Kültür Sanat

  İzmir Devlet Opera ve Balesi, bu hafta izleyicilerinin karşısına Brahms Requiem konseri ve Giselle balesiyle çıkacak. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Yılın Albümüne Türkiye'den 8 Kare

  Yılın Albümüne Türkiye'den 8 Kare

  Fransız haber ajansı AFP 2014'ün fotoğraflarını seçti. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Soma İddianamesine Mahkemeden Ret (2)

  Soma İddianamesine Mahkemeden Ret (2)

  Baro BAŞKANI BALKIZ, 'RET' GEREKÇELERİNİ AÇIKLADI Manisa Baro Başkanı Avukat Zeynel Balkız; Soma'da 301 madencinin ölümüyle ilgili 45 sanıklı iddianamenin Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunulması sırasında eksiklerini sapladıklarını ve 'ret' kararı ile de haklı çıktıklarını söyledi. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Soma'daki Maden Faciası - Manisa Baro Başkanı Balkız (3)

  Soma'daki Maden Faciası - Manisa Baro Başkanı Balkız (3)

  Soma'daki maden faciası- Manisa Baro Başkanı Balkız: "İddianame 4 temel gerekçeyle (suçtan mağdur olanların tamamının ifadelerinin alınmaması, suçun şahsiliği prensibinin ihlali, sanıklara yaralılardan dolayı atfedilen suçun tam örtüşmemesi, delillerin tam toplanmaması) iade edilmiştir. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Soma'daki Maden Faciası

  Soma'daki Maden Faciası

  Manisa Baro Başkanı Balkız: "İddianame 4 temel gerekçeyle (suçtan mağdur olanların tamamının ifadelerinin alınmaması, suçun şahsiliği prensibinin ihlali, sanıklara yaralılardan dolayı atfedilen suçun tam örtüşmemesi, delillerin tam toplanmaması) iade edilmiştir. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Soma'daki Maden Faciası

  Soma'daki Maden Faciası

  Manisa Barosu Başkanı Zeynel Balkız, 301 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasıyla ilgili hazırlanan iddianamenin Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilmediğini bildirdi. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Soma İddianamesi Kabul Edilmedi (2)

  Soma İddianamesi Kabul Edilmedi (2)

  Soma'daki maden faciası- Manisa Barosu Başkanı Zeynel Balkız, 301 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasıyla ilgili hazırlanan iddianamenin Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilmediğini bildirdiMANİSA (AA) - Manisa Barosu Başkanı Zeynel Balkız, 301 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasıyla ilgili hazırlanan iddianamenin Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilmediğini bildirdi. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Soma İddianamesine Mahkemeden Red

  Soma İddianamesine Mahkemeden Red

  Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı Soma'da 301 madencinin ölümüyle ilgili 45 sanıklı iddianameyi reddetti. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  32 İşçinin Öldüğü Maden Ocağı Kapatılıyor

  32 İşçinin Öldüğü Maden Ocağı Kapatılıyor

  Balıkesir'de sahibi olduğu madende 2 ayrı grizu patlamasında 32 işçisini toprağa veren maden şirketi sahibi Erhan Ortaköylü, kömür ocaklarını kapatma kararı aldı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Soma İddianamesi Kabul Edilmedi (1)

  Soma iddianamesi kabul edilmedi- Manisa Barosu Başkanı Zeynel Balkız, 301 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasıyla ilgili hazırlanan iddianamenin Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilmediğini bildirdiMANİSA (AA) - Manisa Barosu Başkanı Zeynel Balkız, 301 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasıyla ilgili hazırlanan iddianamenin Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilmediğini bildirdi. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Soma İddianamesinin İnceleme Süreci Devam Ediyor

  Soma İddianamesinin İnceleme Süreci Devam Ediyor

  Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahiner, Soma iddianamesinin inceleme sürecinin devam ettiğini söyledi. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Türkiye'de 2014'te 240 Kadın Öldürüldü

  Türkiye'de 2014'te 240 Kadın Öldürüldü

  Kırıkkale Barosu Kadın Hakları Komisyonu Başkanı Aylin Yurdakul, Türkiye'de 2014 yılının başından bugüne kadar 240 kadının erkek şiddeti nedeniyle öldüğünü açıkladı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Soma İddianamesi Eksiklikler Nedeniyle Reddedildi

  Soma İddianamesi Eksiklikler Nedeniyle Reddedildi

  Soma'da 301 madencinin yaşamını yitirdiği faciayla davaya bakan Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi, iddianameyi eksiklikler nedeniyle reddetti. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  32 Maden İşçisini Toprağa Veren Şirket Sahibi Ocaklarını Kapatıyor

  32 Maden İşçisini Toprağa Veren Şirket Sahibi Ocaklarını Kapatıyor

  Balıkesir'de sahibi olduğu madende 32 işçisini toprağa veren maden şirketi sahibi, kömür ocaklarını kapatma kararı aldı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Soma İddianamesi Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi Tarafından Reddedildi

  Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasıyla ilgili iddianame, Manisa Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi tarafından reddedildi. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Soma İddianamesine Mahkemeden Ret

  Soma İddianamesine Mahkemeden Ret

  Soma'da 301 madencinin yaşamını yitirdiği faciayla ilgili 45 sanıklı davaya bakan Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi, iddianameyi eksiklikler nedeniyle reddetti. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Manisa'da

  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Manisa'da

  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: - "Türkiye olarak birlikte hareket edebilme kültürümüzü kaybettik"MANİSA (AA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, "Türkiye olarak birlikte hareket edebilme kültürümüzü kaybettik" dedi. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Reform Yapmayı Unuttuk

  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Reform Yapmayı Unuttuk

  TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin büyüme hızında son 6 yıldır yerinde saydığını ve reform yapmayı unuttuğunu belirterek, reforma ihtiyaç duyulduğunu söyledi. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Reform Yapmayı Unuttuk

  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Reform Yapmayı Unuttuk

  Manisa'da bir açılışa katılan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin büyüme hızında son 6 yıldır yerinde saydığını belirterek, reforma ihtiyaç duyulduğunu söyledi. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu: Reform Yapmayı Unuttuk

  TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu: Reform Yapmayı Unuttuk

  TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin büyüme hızında son 6 yıldır yerinde saydığını ve reform yapmayı unuttuğunu belirterek, reforma ihtiyaç duyulduğunu söyledi. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Açıklaması

  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Açıklaması

  "Türkiye olarak birlikte hareket edebilme kültürümüzü kaybettik" (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
28.11.2014 13:01:26. #1.12#