SON DAKİKA SOMA HABERLERİ

Son Dakika Soma Haberleri

 • 09:25Balıkesir İvrindi'ye Altın Piyangosu Vurdu!Balıkesir İvrindi'ye Altın Piyangosu Vurdu!Türkiye'de arka arkaya altın müjdesi geliyor. Soma'nın ardından bir sevindirici haber de Balıkesir İvrindi'den.
 • 14:01Teog'da İlk Oturum Sona ErdiTeog'da İlk Oturum Sona ErdiManisa'da 313 okulda 18 bin 307 öğrenci sınava girdi Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik merkezi ortak sınavların ilk gün oturumları sona erdi.
 • 13:50Başkan Ergün'den Samimi AçıklamalarBaşkan Ergün'den Samimi AçıklamalarManisa’da konuk olduğu televizyon programında samimi açıklamalarda bulunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, kendisine yöneltilen soruları cevapladı.
 • 13:19Teog'da İlk Oturum Sona ErdiMilli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik merkezi ortak sınavların ilk gün oturumları sona erdi.
 • 10:36Harika Matematik Sergisi Erzurum'da Çocuklarla BuluşacakHarika Matematik Sergisi Erzurum'da Çocuklarla BuluşacakÇocuklara eğlenerek öğrenebilecekleri bambaşka bir dünyanın kapılarını aralayan Harika Matematik Sergisi, IEG& 73 Organizasyon işbirliği ve Finansbank ana sponsorluğuyla Erzurum’da çocuklarla buluşmak için kapılarını açıyor.
 • 12:31Bergama Tır ile Otomobil Çarpıştı: 1 Ölü 3 YaralıBergama Tır ile Otomobil Çarpıştı: 1 Ölü 3 Yaralıİzmir'in Bergama İlçesi'nde TIR ile otomobilin çarpıştığı kazada bir kişi öldü, üç kişi yaralandı.
 • 12:05Tır ile Otomobil Çarpıştı: 1 Ölü, 3 YaralıTır ile Otomobil Çarpıştı: 1 Ölü, 3 Yaralıİzmir'in Bergama İlçesi'nde TIR ile otomobilin çarpışmasıyla meydana gelen kazada 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.
 • 09:34Soma'nın Beklediği Proje Hızla İlerliyorSoma'nın Beklediği Proje Hızla İlerliyorManisa Büyükşehir Belediyesi, Soma'da Bölgesel Isıtma Sistemi noktasında başlattığı çalışmalara hız verdi.
 • 15:36Yeni Asgari Ücret Neleri Etkileyecek?Yeni Asgari Ücret Neleri Etkileyecek?Erzurum Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Orhan Akgüloğlu, yeni asgari ücret neleri etkileyeceği konusunda bilgi verdi.
 • 14:11İho Platformu Manisa'da Görev Başındaİho Platformu Manisa'da Görev BaşındaTürkiye genelinde 81 ilde teşkilatlanan İmam Hatip Okulları Platformu Manisa’nın bütün ilçelerinde teşkilatlandı.
 • 11:50Hasan Fehmi Kinay: Asgari Ücretin Bin 300 TL'ye Çıkartılacak Olması Sevindirici Bir GelişmeHasan Fehmi Kinay: Asgari Ücretin Bin 300 TL'ye Çıkartılacak Olması Sevindirici Bir GelişmeTBMM Eski KİT Komisyonu Başkanı Hasan Fehmi Kinay, asgari ücretin bin 300 TL’ye çıkartılacak olmasının sevindirici bir gelişme olduğunu ifade etti.
 • 22:57İzmir'de Grup Yorum Konseri Mahkeme Kararıyla Yapıldıİzmir'de Grup Yorum Konseri Mahkeme Kararıyla Yapıldıİzmir Valiliğinin geçen hafta çarşamba günü yasakladığı Kınık ilçesindeki Grup Yorum konseri, mahkemeden alınan yürütmeyi durdurma kararıyla gerçekleştirildi.
 • 20:48Grup Yorum Konseri Mahkeme Kararıyla YapıldıGrup Yorum Konseri Mahkeme Kararıyla Yapıldıizmir Valiliği'nin geçen hafta çarşamba günü yasakladığı Kınık ilçesindeki Grup Yorum konseri, mahkemeden alınan yürütmeyi durdurma kararıyla gerçekleştirildi.
 • 16:14Otomobilin Çarptığı Genç Kız ÖldüOtomobilin Çarptığı Genç Kız ÖldüManisa'nın Kırkağaç İlçesi'nde, yolun karşısına geçerken bir otomobilin çarpması sonucu ağır yaralanan 19 yaşındaki Ayşen Küçükyörük, kaldırıldığı hastanede öldü.
 • 12:43Suriye'den Soma Aslangücü'ne Uzanan Başarı ÖyküsüSuriye'den Soma Aslangücü'ne Uzanan Başarı ÖyküsüSuriye'deki iç savaş nedeniyle ailesiyle Türkiye'ye yerleşen ve futbol yeteneğiyle göz dolduran 11 yaşındaki çocuk, Türkiye'de yeşil sahalarda top koşturabilmesi için Türk vatandaşlığına geçirildi.
 • 09:28Kırkağaç'ta KazaKırkağaç'ta KazaKırkağaç’ta bir otomobilin çarptığı genç kız hayatını kaybetti.
 • 00:26Türkiye'de İş Sağlığı ve Güvenliği İstatistikleriTürkiye'de İş Sağlığı ve Güvenliği İstatistikleriEfor OSGB Kurucu Ortağı Savaş Gümüş, Türkiye'deki iş sağlığı ve güvenliği kanununu ve konu hakkındaki istatistikleri Wise TV aracılığıyla anlattı.
 • 13:15Lösemili Çocuklar İçin Bin Kilometrelik YürüyüşLösemili Çocuklar İçin Bin Kilometrelik YürüyüşMuğla’nın Fethiye ilçesinde yamaç paraşütü pilotluğu yapan 29 yaşındaki Yavuz Aslan Lösemili çocuklar için “bir adam bin adım” projesi çerçevesinde Fethiye’den İstanbul’a bin kilometrelik mesafeye yürümeye başladı.
 • 13:07Manisa Büyükşehir'den Toplu Ulaşıma 71 Yeni Otobüs DahaManisa Büyükşehir'den Toplu Ulaşıma 71 Yeni Otobüs DahaManisa Büyükşehir Belediyesi tarafından toplu ulaşımda kullanılmak üzere 14 milyon 427 bin liraya alınan 71 otobüs hizmete girdi.
 • 16:37Manisa'da Ulaşım HamlesiManisa'da Ulaşım HamlesiManisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Karsan firmasından 15 milyon TL’ye satın alınan 71 otobüs törenle teslim alındı.
 • 12:30AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Manisa'daki tarihi yapılarda restorasyon çalışmalarının hızla devam ettiğini bildirdi.
 • 15:06Büyükşehir'den Ulaşım Ağını Genişleten HamleBüyükşehir'den Ulaşım Ağını Genişleten HamleManisa Büyükşehir Belediyesi köyden mahalleye dönüşen yerleşim merkezleri ile birlikte Manisa Merkez ve ilçeler arasında ulaşımı sağlayacak tam donanımlı, engelli bireylerin kullanımına uygun 71 yeni toplu taşıma aracını hizmete sokuyor.
 • 11:25Güzgülü, O Tartışmalara Açıklık GetirdiGüzgülü, O Tartışmalara Açıklık GetirdiManisa Büyükşehir Belediyesi Meclisi MHP Grup Başkanı Mehmet Güzgülü, Kasım Ayı Meclisinin ikinci oturumunda Soma Bölgesel Isıtma Sistemlerinin güvence, bağlantı ve abonelik bedelleriyle ilgili yaşanan tartışma hakkında açıklamalarda bulundu.
 • 11:04Muratpaşa Belediyesinden Zeytin ParkMuratpaşa Belediyesinden Zeytin ParkMuratpaşa Belediyesi, Yenigün Mahallesinde 10 bin 900 metrekarelik alanda yaptığı Zeytin Parkı tamamladı.
 • 13:25Şehit Madenci Aileleri: Facianın Üzerinden 18 Ay Geçti, Değişen Bir Şey YokŞehit Madenci Aileleri: Facianın Üzerinden 18 Ay Geçti, Değişen Bir Şey YokManisa’nın Soma ilçesinde geçen yılki faciada şehit olan 301 madencinin aileleri, kazanın 18. ayı dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.
 • 18:23Geçici İşte Çalıştığı İçin İşsiz Kalanların Sayısı 1 Milyonu Aştı'Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Araştırma Enstitüsü (DİSK-AR), Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan İşgücü Anketi Ağustos 2015 dönem sonuçlarını değerlendirdi.
 • 12:43Soma'da Organik Tarım YaygınlaşacakSoma'da Organik Tarım YaygınlaşacakSoma’nın iki mahallesinde organik tarım ile ilgili bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildi.
 • 12:38Başkan Ergene'den Öğretmenlere JestBaşkan Ergene'den Öğretmenlere JestSoma’da okulların her isteğini ve ihtiyacını karşılayan Soma Belediyesi Soma Öğretmenevi bahçesindeki oyun parkını da yeniledi.
 • 12:22Soma İçin Tarihi GünSoma İçin Tarihi GünSoma Organize Sanayi Bölgesi’nin kaderini belirleyecek olan ilk müteşebbis heyeti toplantısı Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’ın başkanlığında gerçekleştirildi.
 • 11:59Soma'da 2.5 Milyar Dolarlık HayalSoma'da 2.5 Milyar Dolarlık HayalSoma'da 2.5 milyar dolarlık hayal MANİSA'nın maden faciasıyla sarsılan ve işsizlik sorunuyla mücadele eden ilçesi Soma'da, AK Parti Milletvekili Selçuk Özdağ'ın kentte 100 ton altın rezervi tespit edildiği açıklaması sevinç yarattı.
 • 11:26Soma'da 2.5 Milyar Dolarlık UmutSoma'da 2.5 Milyar Dolarlık UmutManisa'nın maden faciasıyla sarsılan ve işsizlik sorunuyla mücadele eden ilçesi Soma'da, AK Parti Milletvekili Selçuk Özdağ'ın kentte 100 ton altın rezervi tespit edildiği açıklaması sevinç yarattı.
 • 17:40Akar: Akar: "Ankara'daki Patlamada Kan Temini Dört Dörtlük Oldu"Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Ankara’daki 100’den fazla vatandaşın ölümüne sebep olan patlamada kan temininin, Türk Kızılayı ve Sağlık Bakanlığı’nın omuz omuza çalışmasıyla dört dörtlük sağlandığını söyledi.
 • 17:25Kırkağaç Boğazında Kaza: 1 Ölü, 1 YaralıKırkağaç Boğazında Kaza: 1 Ölü, 1 YaralıKırkağaç boğazında meydana gelen kazada, 1 kişi öldü, 1 kişi de ağır yaralandı.
 • 16:50Çocuklara Özel Bir Dünya: The ZONE Kapılarını Açtı!Çocuklara eğlenerek öğrenebilecekleri bambaşka bir dünyanın kapılarını aralayan The ZONE, IEG& 73 Organizasyon işbirliği ve Finansbank ana sponsorluğuyla kapılarını açtı.
 • 16:07Bakanlığın Kirlilik Açıklaması Afyon'da Tartışma Konusu OlduBakanlığın Kirlilik Açıklaması Afyon'da Tartışma Konusu OlduÇevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın geçen Cuma günü yaptığı ölçümlerde Afyonkarahisar’ın kirlilikte birinci il çıkması kentte tartışma konusu oldu.
 • 15:29Çocuklara Özel DünyaÇocuklara Özel DünyaÇocuklara eğlenerek öğrenebilecekleri bambaşka bir dünyanın kapılarını aralayan The ZONE, IEG& 73 Organizasyon işbirliği ve Finansbank ana sponsorluğuyla kapılarını açtı.
 • 14:41Alaboyun: Alaboyun: "Tahkim Nedeniyle Doğalgaz Kesintisi OlmazGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun'un soruları cevaplaması, Bakan Alaboyun soruları yanıtladı: - "Soma'da açık altın işletmelerinde yüzlerce hatta binlerce kişi çalışacak"- (Soma) Bölgede 100 milyonluk tespit edilmiş cevher var. Bu cevherin de 1 tonu 1 gram altın içeriyor"-"Oranladığımızda 100 ton saf altın demek, bu artabilir.
 • 13:01Bakan Rıza Alaboyun'dan Altın MüjdesiBakan Rıza Alaboyun'dan Altın MüjdesiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Soma’daki altın rezervi ile ilgili, “100 milyon tonluk şuana kadar tespit edilmiş bir cevher var. Bu cevherin de 1 tonunda 1 gram altın var. Onu oranladığınız zaman 100 ton saf altın demektir” dedi.
 • 12:49Bakan Alaboyun Soruları YanıtladıBakan Alaboyun Soruları YanıtladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun'un açıklamaları Bakan Alaboyun soruları yanıtladı: - "Soma'da açık altın işletmelerinde yüzlerce hatta binlerce kişi çalışacak"- (Soma) Bölgede 100 milyonluk tespit edilmiş cevher var. Bu cevherin de 1 tonu 1 gram altın içeriyor"-"Oranladığımızda 100 ton saf altın demek, bu artabilir.
 • 12:36Binlerce Kişiye Yeni İş İmkanıBinlerce Kişiye Yeni İş İmkanıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Soma'da bulunan altına değinerek, "Soma'da açık altın işletmelerinde yüzlerce hatta binlerce kişi çalışacak" dedi.
 • 16:34AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ÖzdağAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ÖzdağGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ'ın konuşması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ: - "(Eynez maden ocağının açılması) Eğer mahkeme bilirkişileri bir an önce gönderirse en fazla 5 ay içerisinde madenin açılacağını gerek MİGEM, gerekse de firma söylüyor.
 • 15:15Soma'da Altın Rezervi SevinciSoma'da Altın Rezervi SevinciSoma'ya bağlı Kiraz ve Çatalçam Mahallelerinde altın rezervi bulunduğunun açıklanması ilçede sevinçle karşılandı.
 • 14:43Soma'da Altın Rezervi SevinciSoma'ya bağlı Kiraz ve Çatalçam Mahallelerinde altın rezervi bulunduğunun açıklanması ilçede sevinçle karşılandı.
 • 14:35AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Eynez Maden Ocağının açılması için mahkemenin bilirkişi göndermesi gerektiğini, gerekli denetimler yapıldıktan sonra da faaliyete geçebileceğini belirtti.
 • 14:33Soma'da Altın Sondaj Çalışmaları Devam EdiyorSoma'da Altın Sondaj Çalışmaları Devam EdiyorManisa'nın Soma ilçesinde, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğünün yaptığı altın madeni sondaj çalışmaları devam ediyor.
 • 14:11100 Ton Altın Tespit Edilen Köyde Büyük Heyecan100 Ton Altın Tespit Edilen Köyde Büyük HeyecanEnerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun'un 100 ton altın tespit edildiğini açıklaması Soma ilçesine yaklaşık 40 km uzaklıkta bulunan Kiraz köyünde büyük heyecan yarattı.
 • 11:41Manisa Milletvekili Özdağ, Meclis'te Mesir Macunu İkram EttiAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkan Yardımcısı ve Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Meclis'te basın mensuplarına ve görevlilere mesir macunu ve üzüm ikram etti.
 • 20:31Soma'da 100 Ton Saf Altın BulunduSoma'da 100 Ton Saf Altın BulunduSoma'da 100 ton saf altın tespit edildiğini öne süren AK Parti'li Selçuk Özdağ "Türkiye'yi karıştırmak istemelerinin sebebi de buydu" dedi.
 • 19:51Özdağ: Özdağ: "Soma'da 100 Milyon Toprak Rezervinden 100 Ton Saf Altın Tespit Edebildik"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Mazbata töreni.- Selçuk Özdağ'ın konuşması. Milletvekilleri mazbatalarını alıyor- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ: - "(Soma'da) 100 milyon toprak rezervinden 100 ton saf altın tespit edebildik.
 • 19:20Soma'da 100 Ton Saf Altın BulunduManisa'da Ak Partiden milletvekili seçilen ve mazbatasını alan Selçuk Özdağ, Soma'da 100 ton saf altın tespit ettiklerini belirtti.