SON DAKİKA SOMA HABERLERİ

Son Dakika Soma Haberleri

 • 12:10Soma'ya El Ver"Türk Eğitim Derneği (TED), Soma'da yaşanan maden faciasının ardından başlattığı "Soma'ya El Ver" kampanyası çerçevesinde eğitim bursu verdiği çocuklar için yaz okulu açtı.
 • 12:04İş Kazalarının Önlenmesinde Stratejik Konu, Eğitim"Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdür Yardımcısı Lütfi İnciroğlu,"İş kazalarının yüzde 79'unun kişi hareketlerinden kaynaklandığı tespit edilmiştir.
 • 11:54Türk Eğitim Derneği, Bu Yaz Çocuklarla Soma'da!Türk Eğitim Derneği, Bu Yaz Çocuklarla Soma'da!Türk Eğitim Derneği, Soma'da eğitim bursu verdiği çocuklar için yaz okulu açıyor.
 • 11:21Türk Eğitim Derneği, Soma'da Yaz Okulu AçacakTürk Eğitim Derneği, Soma'ya El Ver" kampanyası çerçevesinde Soma'da eğitim bursu verdiği çocuklar için yaz okulu açacak.
 • 21:37İhh Gezici Aşevi Kahramanmaraş'taKahramanmaraş'ta 2 bin kişi orucunu İnsani Yardım Vakfı'nın (İHH) gezici aşevinde açtı.
 • 17:22Soma'daki Maden Faciası - Manisa Barosu Başkanı ArslanSoma'daki Maden Faciası - Manisa Barosu Başkanı ArslanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Manisa Barosu Başkanı Ali Arslan'ın açıklamaları Soma'daki maden faciası- Manisa Barosu Başkanı Arslan: - "(Tazminat ödenmesine ilişkin yapılan müracaat) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının olumsuz cevabına karşılık 60 günlük süre içerisinde Manisa İdare Mahkemesinde bakanlıklar ve Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürlüğü aleyhine tazminat davaları açılacaktır" Manisa Barosu Başkanı Ali Arslan, Soma'da geçen yıl yaşanan ve 301 madencinin kaybettiği faciada sorumluluğu bulunduğunu savunduğu bakanlıklar ve Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) hakkında Manisa İdare Mahkemesinde dava açılacağını bildirdi.
 • 17:06Soma'daki Maden FaciasıManisa Barosu Başkanı Ali Arslan, Soma'da geçen yıl yaşanan ve 301 madencinin kaybettiği faciada sorumluluğu bulunduğunu savunduğu bakanlıklar ve Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) hakkında Manisa İdare Mahkemesinde dava açılacağını bildirdi.
 • 15:23Bakanlık Soma Faciasında Sorumluluk Kabul EtmediBakanlık Soma Faciasında Sorumluluk Kabul EtmediManisa Barosu Başkanı Avukat Ali Arslan, 301 madencinin öldüğü Soma faciasının ardından, maddi ve manevi tazminat sorumluluğunun bulunduğunu belirttiği bazı kamu kurum ve kuruluşlarına müvekkilleri adına, tazminat talebiyle dilekçeyle başvurduklarını, ancak uzunca bir sürenin ardından sadece Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın dönüş yaptığını söyledi.
 • 15:20Bakanlık Soma Faciasında Sorumluluk Kabul EtmediBakanlık Soma Faciasında Sorumluluk Kabul EtmediManisa Barosu Başkanı Avukat Ali Arslan, 301 madencinin öldüğü Soma faciasının ardından, bazı kamu kurum ve kuruluşlarına müvekkilleri adına, tazminat talebiyle dilekçeyle başvurduklarını; ancak uzunca bir sürenin ardından sadece Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın dönüş yaptığını söyledi.
 • 14:54Şehit Madenciler İçin İstenen Tazminata RetŞehit Madenciler İçin İstenen Tazminata RetGeçen yıl 13 Mayıs’ta 301 işçinin ölümü, 162’sinin yaralanmasına neden olan Manisa’nın Soma ilçesindeki maden faciası sonrasında açılan ceza ve iş davaları devam ediyor.
 • 14:18Soma'daki Maden FaciasıSoma'da 301 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciasından sağ kurtulanlar ve yakınlarına destek amacıyla kurulan Psiko-Sosyal Destek Koordinasyon Merkezi personeli, şimdiye kadar 11 bin 421 kişiyle görüştü.
 • 23:42Mersin - Meü Mezuniyet Törenine Öğrencilerin Hazırladığı Pankartlar Damga VurduMersin - Meü Mezuniyet Törenine Öğrencilerin Hazırladığı Pankartlar Damga VurduMeü mezuniyet törenine öğrencilerin hazırladığı pankartlar damga vurdu Mersin Üniversitesi'nin (MEÜ) 19'uncu dönem mezuniyet töreninde, öğrencilerin hazırladığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti'yi eleştiren pankartlar dikkat çekti.
 • 23:23Meü Mezuniyet Törenine Öğrencilerin Hazırladığı Pankartlar Damga VurduMeü Mezuniyet Törenine Öğrencilerin Hazırladığı Pankartlar Damga VurduMersin Üniversitesi'nin (MEÜ) 19'uncu dönem mezuniyet töreninde, öğrencilerin hazırladığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti'yi eleştiren pankartlar dikkat çekti.
 • 14:29Böbrek Nakli Tarla İşlerinden AlıkoymadıBöbrek Nakli Tarla İşlerinden AlıkoymadıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Fatma ve Mehmet Ali Demir çiftinin tarlada çalışma görüntüleri,- Fatma ve Mehmet Ali Demir ve Dr. Ebru Sevinç ile röp. Böbrek nakli tarla işlerinden alıkoymadı- Soma'da yaşayan Mehmet Ali Demir eşinden yapılan böbrek nakliyle sağlığına kavuştu.
 • 14:21Böbrek Nakli Tarla İşlerinden AlıkoymadıManisa'nın Soma ilçesinde yaşayan Mehmet Ali Demir (51), eşi Fatma Demir'den (41) yapılan böbrek nakliyle kısa sürede sağlığına kavuştu.
 • 11:21Böbrek Naklinden Sonra Tarlada İkinci HayatBöbrek Naklinden Sonra Tarlada İkinci HayatBalıkesirli Fatma Demir, böbrek yetmezliği hastası eşi Mehmet Ali Demir’e böbreğini verdi, kendisi nakilden iki ay, kocası da 5 ay sonra tarlalara geri dönüp çalışmaya başladı.
 • 10:05İzmir - Tarlada İkinci Hayatİzmir - Tarlada İkinci HayatTarlada ikinci hayat İZMİR, (DHA) - BALIKESİR'DE yaşarken, böbrek hastalığı nedeniyle Manisa'nın Soma İlçesi'ndeki oğullarının yanına taşınan ve yaklaşık 15 ay önce İzmir'de böbrek nakli yapılan Mehmet Ali Demir (51) ile kendisine canlı donör olan eşi Fatma Demir (42), tarlada çalışmayı sürdürüyor.
 • 09:43Tarlada İkinci HayatTarlada İkinci HayatBalıkesir'de yaşarken, böbrek hastalığı nedeniyle Manisa'nın Soma İlçesi'ndeki oğullarının yanına taşınan ve yaklaşık 15 ay önce İzmir'de böbrek nakli yapılan Mehmet Ali Demir (51) ile kendisine canlı donör olan eşi Fatma Demir (42), tarlada çalışmayı sürdürüyor.
 • 17:23Çorumlulardan Vali Bektaş'a ZiyaretÇorumlulardan Vali Bektaş'a ZiyaretSoma Çorumlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Serhat Sözüdoğru ve yönetim Kurulu Üyeleri Manisa Valisi Erdoğan Bektaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.
 • 15:22Göztepe'den Somalı Şehitlerin Çocuklarına DestekGöztepe'den Somalı Şehitlerin Çocuklarına DestekGöztepe, geçen yıl Soma'da meydana gelen maden kazasında şehit olan işçilerin çocuklarını unutmadı.
 • 12:45Termik Santral İstemeyen Merzifonlular, Bakanlık Önünde Eylem YaptıTermik Santral İstemeyen Merzifonlular, Bakanlık Önünde Eylem YaptıAmasya'nın Merzifon ve Suluova ilçe sınırları içerisindeki Yeniçeltek mevkiine yapılması planlanan termik santrale karşı çıkan çevreciler, Ankara'ya gelerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı önünde eylem yaptı.
 • 11:43Termik Santral Karşıtı EylemTermik Santral Karşıtı EylemMerzifon Çevre Platformu üyeleri, Amasya-Merzifon arasına yapılması planlanan termik santralini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı önünde protesto etti.
 • 11:19Madenci Karasına Aydınlık PoliçeMadenci Karasına Aydınlık Poliçe "Madenci Çalışanları Zorunlu Ferdi Kaza Sigortası"nın sakatlık ve ölüm olmak üzere iki tip teminatı bulunuyor.
 • 19:41Mülki İdare Amirleri Kararnamesiİstanbul Vali Yardımcılığına atanan Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, "Bu bir görev, nöbet değişimidir" dedi.
 • 19:24Tff Yönetim Kurulu Üyesi Koşar AçıklamasıTürkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu Üyesi Arif Koşar, Türk futbolunun bir aile gibi olduğunu, bu ailenin büyümesi için kaldıkları yerden çalışmaya devam edeceklerini belirtti.
 • 19:02Soma Kaymakamı Atçı, İstanbul'a Vali Yardımcısı Olarak AtandıSoma Kaymakamı Atçı, İstanbul'a Vali Yardımcısı Olarak AtandıManisa'nın maden faciasıyla sarsılan ilçesi Soma'nın Kaymakamı Bahattin Atçı, Mülki İdare Amirleri 2015 kararnamesiyle İstanbul Vali Yardımcılığı görevine atandı.
 • 18:34Koşar: Koşar: "Olmaz Denilenleri Başardık"Geçtiğimiz hafta Ankara’da yapılan ve mevcut başkan Yıldırım Demirören’in zaferiyle sonuçlanan TFF Olağan Genel Kurulu’nu değerlendiren TFF Profesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar, Türk futbolunun yükselmesi için çalışacaklarını belirterek, “Türk futbolu aile havasında.
 • 17:19AKP İstifa Etmiş Hükümet Eliyle Atamalar Yapıp Kadrolaşmaya Devam Ediyor'Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu, milletvekillerinden dayatmalara karşı toplumun sesine kulak verilmesi çağrısında bulundu.
 • 16:44Isparta'nın Yeni Kaymakam ve Vali Yardımcılarıİçişleri Bakanlığının Vali Yardımcıları ve Kaymakamların Görev Yerlerinin Değişimine Yönelik Kararnameyle Isparta’da bazı kaymakam ve vali yardımcılarının görevi değişti.
 • 12:35Ramazan Sokağı'nda Sunay Akın ve Cihan Yıldız CoşkusuRamazan Sokağı'nda Sunay Akın ve Cihan Yıldız CoşkusuYazar Sunay Akın ve ses sanatçısı Cihan Yıldız, Nilüfer Belediyesi tarafından kurulan Ramazan Sokağı’nda hayranlarıyla buluştu.
 • 11:30Somalı Madencilere Hapis ŞokuSomalı Madencilere Hapis ŞokuSoma faciasından sonra yasal haklarını alamadıkları için protesto gösterisinde bulunan 10 madenci hakkında, 6 yıl hapis istemiyle açılan davanın iddianamesi kabul edildi.
 • 18:13Hatice Öğretmen Eylemine Son VerdiHatice Öğretmen Eylemine Son VerdiEskişehir'de gözaltına alınan 5 kişinin serbest bırakılmasını isteyen grup arasında bulunduğu gerekçesiyle açığa alınan, İngilizce Öğretmeni Hatice Yüksel, görevine geri dönmenin sevincini yaşıyor.
 • 15:39Madımak Olayları, 22. Yıldönümünde Etkinliklerle AnılacakMadımak Olayları, 22. Yıldönümünde Etkinliklerle AnılacakSivas Emek ve Demokrasi Platformu adına açıklama yapan Alevi Kültür Derneği Şube Başkanı Emine İmren, “Yağmanın-talanın değil eşitliğin, savaşın değil barışın, baskıların değil özgürlüğün, karanlığın değil aydınlığın, ayrımcılığın değil kardeşliğin, yalanın değil hakikatin egemen olduğu bir ülke için Madımakta olacağız” dedi.
 • 10:29Bu Defa Tepki AldılarBu Defa Tepki AldılarManisa’nın Soma ilçesi Kayrakaltı Mahallesi’nde Kolin Şirketler Grubu tarafından kurulması planlanan termik santral ile ilgili yöre halkı bilgilendirildi.
 • 22:04Soma'da Kurulması Planlanan Termik SantralSoma'da Kurulması Planlanan Termik SantralGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Santralin yapılması planlanan yerden görüntüler- Köylülerden görüntüler- Kayrakaltı Mahallesi Muhtarı Osman Cücen'in açıklaması- Gerginlik- KOLİN yetkilisinin açıklaması Soma'da kurulması planlanan termik santral- Kolin Şirketler Grubu Hidro Gen AŞ, Kayrakaltı köyünde kurulması planlanan termik santralle ilgili yöre halkını bilgilendirdi Kolin Şirketler Grubu Hidro Gen AŞ, Soma'da krulması planlanan "Soma Kolin Termik Santrali" hakkında yöre halkına bilgi verdi.
 • 21:01Soma'da Kurulması Planlanan Termik SantralKolin Şirketler Grubu Hidro Gen AŞ, Soma'da krulması planlanan "Soma Kolin Termik Santrali" hakkında yöre halkına bilgi verdi.
 • 20:19Soma - Kolin'in Soma'daki Santral Yerinin Çed Toplantısında GerginlikSoma - Kolin'in Soma'daki Santral Yerinin Çed Toplantısında GerginlikKolin'in Soma'daki santral yerinin ÇED toplantısında gerginlik Manisa'nın Soma ilçesi Yırca Mahallesi'nde termik santral yapamayan Kolin Şirketler Grubu'nun, Türkpiyale ve Kayrakaltı mahalleleri arasında belirlenen yeni yer için Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) toplantısı yapıldı.
 • 19:36Kolin'in Soma'daki Santral Yerinin Çed Toplantısında GerginlikKolin'in Soma'daki Santral Yerinin Çed Toplantısında GerginlikManisa'nın Soma ilçesi Yırca Mahallesi'nde termik santral yapamayan Kolin Şirketler Grubu'nun, Türkpiyale ve Kayrakaltı mahalleleri arasında belirlenen yeni yer için Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) toplantısı yapıldı.
 • 18:35Ayşegül Öğretmen Kırkağaç'taAyşegül Öğretmen Kırkağaç'taAyşegül öğretmen Kırkağaç'ta Manisa'nın Soma İlçesi'nde, 35 yıldır beden öğretmenliği yapan ve 301 işçinin öldüğü faciadan sonra ilçeye gelip polislerce dövülen Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) üyesi avukatlarla birlikte gözaltına alındığı için önce kınama cezasına çarptırılan ardından Kırkağaç'taki bir başka okula tayin edilen Ayşegül Ersoy, bugün ilçeye gelerek göreve başlamak için evrağını teslim etti.
 • 18:11Ayşegül Öğretmen Kırkağaç'taAyşegül Öğretmen Kırkağaç'taManisa'nın Soma İlçesi'nde, 35 yıldır beden öğretmenliği yapan ve 301 işçinin öldüğü faciadan sonra ilçeye gelen ÇHD üyesi avukatlarla birlikte gözaltına alındığı için önce kınama cezasına çarptırılan, ardından Kırkağaç'taki bir başka okula tayin edilen Ayşegül Ersoy, bugün ilçeye gelerek göreve başlamak için evrağını teslim etti.
 • 17:34Manisa'da Geçen Yıl Serinlemek İçin Su Kanalına Giren 11 Kişi Boğularak ÖldüManisa'da Geçen Yıl Serinlemek İçin Su Kanalına Giren 11 Kişi Boğularak ÖldüYaz aylarının gelmesiyle birlikte Manisa’da özellikle çocuklar, şehir merkezinde üzeri açık olan DSİ’ye ait sulama kanallarına girerek serinlemek istiyor.
 • 14:54Bilgiküpü Eğitim Seminerleri SürüyorBilgiküpü Eğitim Seminerleri SürüyorAdana Büyükşehir Belediyesi, Bilgi Küpü Seminerleri kapsamında, kendi personelinin bilgi birikimini artırmaya yönelik faaliyetlerini sürdürüyor.
 • 13:59Okan Şen, Kocaçeşmespor'daOkan Şen, Kocaçeşmespor'daSezonu Yeni Çanspor’da kapatan Bucaspor altyapısından yetişen, Torbalıspor, Acar İdman Yurduspor ve Soma Sotesspor’da oynayan genç savunma oyuncusu Okan Şen Santiago Bistro’da düzenlenen imza töreninde kendisini kırmızı lacivertli renklere bağlayan imzayı attı.
 • 23:37Demirtaş: IŞİD'in Türkiye'den Sızmadığına Gönülden İnanmak İstiyorumDemirtaş: IŞİD'in Türkiye'den Sızmadığına Gönülden İnanmak İstiyorumHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, IŞİD'in Kobani'de yaptığı bombalı salıdırıyla ilgili "ŞİD'in Türkiye topraklarından sızmadığına gönülden inanmak istiyorum" dedi.
 • 19:33Dolmabahçe'de Polise El Bombası Atan Fırat Özçelik'in Yargılanmasına BaşlandıDolmabahçe sarayı'nda görevli emniyet personelinin bulunduğu nöbet kulübesine yönelik el bombası ve silahlı saldırı gerçekleştiren tutuklu sanık Fırat Özçelik'in yargılanmasına başlandı.
 • 18:55Soma - Rotary'den Soma Devlet Hastanesi'ne Tıbbi Malzeme BağışıSoma - Rotary'den Soma Devlet Hastanesi'ne Tıbbi Malzeme BağışıRotary'den Soma Devlet Hastanesi'ne tıbbi malzeme bağışı Uluslararası Rotary Vakfı 2440. Bölge Federasyonu tarafından geçen yıl 13 Mayıs'ta 301 madencinin yaşamını yitirdiği Manisa'nın Soma İlçesi Devlet Hastanesinin ameliyathanelerinde kullanılmak üzere tıbbi cihaz ve malzeme bağışında bulundu.
 • 18:48Rotary'den Soma Devlet Hastanesi'ne Tıbbi Malzeme BağışıRotary'den Soma Devlet Hastanesi'ne Tıbbi Malzeme BağışıUluslararası Rotary Vakfı 2440. Bölge Federasyonu tarafından geçen yıl 13 Mayıs'ta 301 madencinin yaşamını yitirdiği Manisa'nın Soma İlçesi Devlet Hastanesinin ameliyathanelerinde kullanılmak üzere tıbbi cihaz ve malzeme bağışında bulundu.
 • 18:16Soma Özel Birlik Öğrencilerine Orta Asya GezisiSoma Özel Birlik Öğrencilerine Orta Asya GezisiManisa'nın Soma ilçesinde eğitim faaliyetini sürdürmekte olan Özel Birlik Anadolu Lisesi, Kırgızistan ve Kazakistan'a yıl sonu gezisi düzenledi.
 • 23:27Boğaziçi Üniversitesi'nde Mezuniyet Heyecanı...Boğaziçi Üniversitesi'nde Mezuniyet Heyecanı...Boğaziçi üniversitesi'nin 148'inci Mezuniyet Töreni bu akşam Uçaksavar Spor Tesisleri'nde yapıldı.
 • 23:18Boğaziçi Üniversitesi'nde Mezuniyet Heyecanı...Boğaziçi Üniversitesi'nde Mezuniyet Heyecanı...Boğaziçi Üniversitesi'nin 148'inci Mezuniyet Töreni bu akşam Uçaksavar Spor Tesisleri'nde yapıldı.