04:5600
SON DAKİKA SOMA HABERLERİ

Son Dakika Soma Haberleri

  Soma'daki Maden Faciası

  Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Şahiner: "Sorgusu Soma Sulh Ceza Hakimliğince yapılan 5 kişi, mahkemece serbest bırakıldı, 6 kişi hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulması istemiyle adli kontrol talebinde bulunuldu, 12 kişi savcılık ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı, 1 kişinin ise ilçe. (Dün 18:56)

   

  Soma'da İşçilerin Yüzde 85'i Karbonmonoksitten Zehirlenerek Ölmüş

  Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasıyla ilgili açıklanan bilirkişi raporunda, maden işçilerinin yüzde 85’inin karbonmonoksit zehirlenmesinden hayatını kaybettiği ortaya çıktı. (Dün 18:48)

   

  Dha Yurt: 'Soma'daki Maden Faciasında İki Önemli Gelişme' Haberine Ek

  Dha Yurt: "Soma'daki Maden Faciasında İki Önemli Gelişme" Haberine Ek

  Manisa'nın Soma İlçesi'nde geçen 13 Mayıs'ta meydana gelen maden faciasında 301 kişinin ölümüyle ilgili devam eden soruşturma kapsamında sabah gözaltına alınan 12 kişinin dışında, daha sonra adliyeye gelenlerle birlikte toplam 24 kişinin ifadelerine başvuruldu. (Dün 18:41)

   

  Manisa Baro Başkanı Balkız'dan Soma Raporu Değerlendirmesi

  Manisa Baro Başkanı Balkız'dan Soma Raporu Değerlendirmesi

  Bilirkişi raporu TKİ ve ELİ'nin de bu faciada sorumlu olduklarını, gerekli yerlerde ilgili denetim ve gözetim işlerini yapmadıklarını gösterdiğini kaydeden Balkız, "Soma Cumhuriyet Başsavcılığı bugün ELİ'nin bu konuda sorumlu olan elemanlarını sorguya davet etti. (Dün 18:32)

   

  Soma Faciası'yla İlgili 12 Gözaltı (3)

  Soma Faciası'yla İlgili 12 Gözaltı (3)

  Tutuklama YOK Manisa'nın Soma İlçesi'nde geçen 13 Mayıs'ta meydana gelen maden faciasında 301 kişinin ölümüyle ilgili devam eden soruşturma kapsamında sabah gözaltına alınan 12 kişinin dışında, daha sonra adliyeye gelenlerle birlikte toplam 24 kişinin ifadelerine başvuruldu. (Dün 18:31)

   

  Soma Komisyonu Tutuklu Sanıklarla Görüşecek

  TBMM Soma Faciasını Araştırma Komisyonu, olaya ilişkin tutuklanan sanıklarla cezaevinde görüşecek. (Dün 18:31)

   

  Soma Faciasının 2. Dalgasında Gözaltına Alınan 24 Kişi de, Serbest

  Soma Faciasının 2. Dalgasında Gözaltına Alınan 24 Kişi de, Serbest

  Soma'da 301 işçinin hayatını kaybettiği maden faciası soruşturması kapsamında bugün gözaltına alınan 24 kişi yapılan sorgulamalarının ardından serbest bırakıldı. (Dün 18:27)

   

  Soma Maden Faciası Raporu Sonrası Gözaltına Alınanların Tamamı Serbest Kaldı

  Soma Maden Faciası Raporu Sonrası Gözaltına Alınanların Tamamı Serbest Kaldı

  Soma'da geçtiğimiz mayıs ayında 301 kişinin yaşamını yitirdiği maden faciasına ilişkin bilirkişi raporunun Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim edilmesinin ardından, soruşturmayı yürüten savcının talimatıyla aralarında Soma Kömürleri AŞ ve Ege Linyitleri İşletmesi çalışanlarının da bulunduğu 24 kişi, gün içerisinde gözaltına alınmıştı. (Dün 18:26)

   

  Soma'daki Maden Faciası

  Soruşturmada gözaltına alınan 24 kişi, savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. (Dün 18:13)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
20.09.2014 04:56:27. #1.11#