SON DAKİKA SOMA HABERLERİ

Son Dakika Soma Haberleri

 • 20:10Soma Faciasından Kurtuldu Akıma Kapılıp ÖldüSoma Faciasından Kurtuldu Akıma Kapılıp ÖldüManisa'nın Soma İlçesi'nde 301 madencinin hayatını kaybettiği faciadan kurtulmayı başaran 36 yaşındaki Rahmi Sözüer, İzmir'de elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi.
 • 17:28Soma Faciasından Kurtuldu, Elektrik Çarpmasından ÖldüSoma Faciasından Kurtuldu, Elektrik Çarpmasından ÖldüManisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasından kurtulan, İzmir'in Bayraklı Belediyesi çalışanı Rahmi Sözüer, Doğançay’da yürütülen inşaat çalışması sırasında kullandığı arabanın yüksek gerilim hattına temas etmesi sonucu hayatını kaybetti.
 • 15:47Madenci Kızı Betül'den Büyükerşen'e: Babamın Balmumu Heykelini Yapar MısınMadenci Kızı Betül'den Büyükerşen'e: Babamın Balmumu Heykelini Yapar MısınManisa Soma'da yaşanan maden faciasında babasını kaybeden ve cennette olduğunu düşündüğü babasına yazdığı mektupla Türkiye'yi duygulandıran minik Betül, Eskişehir Büyükşehir Belediyesini ziyareti sırasında Başkan Yılmaz Büyükerşen’den babasının Bal mumundan heykelinin yapması isteğinde bulundu.
 • 11:20Şehit Ormanına YakışmıyorŞehit Ormanına YakışmıyorSoma maden faciasında ölen işçilerin hatırasını yaşatmak için Bursa’nın İznik ilçesinde tesis edilen "Soma Şehitleri Hatıra Ormanı" çöpten geçilmiyor.
 • 15:52Eskişehir'den Kısa KısaEskişehir'den Kısa KısaSoma Maden faciasında şehit olan madencilerin aileleri ve çocukları Eskişehir'de Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği projeleri gezDİ.
 • 10:09Somalı Çocuklardan Büyükerşen'e ZiyaretSomalı Çocuklardan Büyükerşen'e ZiyaretSoma mden faciasında şehit olan madencilerin aileleri ve çocukları Eskişehir’de Büyükşehir Belediyesinin hayata geçirdiği projeleri gezerek keyifli bir gün geçirdiler.
 • 22:13Eskişehir Çocuklar, Büyükerşen'le BuluştuEskişehir Çocuklar, Büyükerşen'le BuluştuSomalı çocuklar Eskişehir'i gezdi (ek) ÇOCUKLAR, BÜYÜKERŞEN'LE BULUŞTU Soma'dan gelen çocuklar Eskişehir'deki çeşitli yerleri gezdikten sonra belediye binasında Büyükşehir Belediye başkanı Yılmaz Büyükerşen'le biraraya geldi.
 • 19:59Somalı Çocuklar Eskişehir'i Gezdi (2)Somalı Çocuklar Eskişehir'i Gezdi (2)Çocuklar, BÜYÜKERŞEN'LE BULUŞTU Soma'dan gelen çocuklar Eskişehir'deki çeşitli yerleri gezdikten sonra belediye binasında Büyükşehir Belediye başkanı Yılmaz Büyükerşen'le biraraya geldi.
 • 19:53Ak Partili Berber'den Somalı Madencileri İlgilendiren AçıklamaAk Partili Berber'den Somalı Madencileri İlgilendiren AçıklamaAk Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Soma'da 301 madencinin ölümüyle sonuçlanan facianın ardından işten çıkarılan madencilerin kıdem tazminatlarının ikinci taksitinin ekim ayında ödenmeye başlanılacağını, konu hakkında da işçilerin bilgilendirilmediği söyledi.
 • 18:45Soma'daki Maden FaciasıAK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Soma'daki maden faciasının ardından, işten çıkarılan işçilerin tazminatlarının kalan bölümünün, şirket ile Maden-İş arasında imzalanan protokol doğrultusunda, ekim ayında ödenmeye başlanacağını bildirdi.
 • 15:14Somalı Çocuklar Eskişehir'deSomalı Çocuklar Eskişehir'deEskişehir Büyükşehir Belediyesi, “Soma’nın Hayalleri Var” kampanyasına destek vererek Soma Maden faciasında şehit olan 16 şehit madencinin aileleri ve çocuklarını Eskişehir’de ağırlayarak güzel bir gün geçirmelerini sağladı.
 • 14:37Soma'daki Maden FaciasıGeçen yıl mayıs ayında Soma'da meydana gelen ve 301 maden işçisinin hayatını kaybettiği maden faciasında eşi Recep Terzi'yi kaybeden Ayşe Terzi, facianın ardından taşındığı Saruhanlı ilçesinde 3 çocuğu ile birlikte acısını unutmaya çalışıyor.
 • 16:36Çocuk Başak Kültür Sanat Vakfı'ndan Atölye ÇalışmasıÇocuk Başak Kültür Sanat Vakfı'ndan Atölye ÇalışmasıBaşak Kültür Sanat Vakfı, Bitlis Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü bünyesinde dört günlük “İnsan Hakları Atölyesi” ve “Sinema Atölyesi” konulu atölye çalışması yaptı.
 • 16:13Somalı Betül: Bu Uçuşu Babama Hediye EdiyorumSomalı Betül: Bu Uçuşu Babama Hediye EdiyorumBetül Yüksel'in de aralarında bulunduğu Somalı 15 çocuk, Eskişehir'in İnönü ilçesindeki THK Türk Kuşu İnönü Havacılık Eğitim Merkezinde planörlerle uçtu.
 • 16:13Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu Somalı Çocuklarla BuluştuBornova Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 301 maden işçisinin yaşamını kaybettiği Soma'da, babalarının yokluğunda ayakta kalmaya çalışan çocuklara destek verdi.
 • 15:18Planörle Hayalini Gerçekleştirilen Somalı Betül: Bu Uçuşu Babama Hediye EdiyorumPlanörle Hayalini Gerçekleştirilen Somalı Betül: Bu Uçuşu Babama Hediye EdiyorumManisa'nın Soma ilçesindeki maden faciasında kaybettiği ve cennette olduğunu düşündüğü babasına yazdığı mektupla gündeme gelen Betül Yüksel'in de aralarında bulunduğu Somalı 15 çocuk, Eskişehir'in İnönü İlçesindeki Türk Hava Kurumu (THK) Türk Kuşu İnönü Havacılık Eğitim Merkezi'nde planörlerle uçtu.
 • 15:13Soma'nın Arıtması İnce Elenip Sık DokunuyorSoma'nın Arıtması İnce Elenip Sık DokunuyorManisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından Soma’ya kazandırılacak olan Atıksu Arıtma Tesisi (AAT) için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
 • 14:39Somalı Betül İlk Uçuş Deneyimini Babasına Armağan EttiSoma'daki maden kazasında yaşamını yitiren babası Ali Yüksel'in mezarına, "Pilot olacağım, yüzünü kara çıkarmayacağım" yazılı mektup bırakan kızı Betül Yüksel (9) ile faciada babalarını kaybeden 14 çocuğun uçma hayali gerçeğe dönüştü.
 • 14:35Babasını Maden Faciasında Kaybeden Betül: İlk Uçuşumu Babam İçin YaptımBabasını Maden Faciasında Kaybeden Betül: İlk Uçuşumu Babam İçin YaptımManisa'nın Soma ilçesindeki maden faciasında babasını kaybeden Betül Yüksel, Eskişehir'in İnönü ilçesindeki Türk Hava Kurumu (THK) tesislerinde planörle uçtu.
 • 13:13Şehit Maden İşçisinin Kızı Betül: Şehit Maden İşçisinin Kızı Betül: "İlk Uçuşumu Babama Armağan Ediyorum"Soma’da hayatını kaybeden maden işçisi Ali Yüksel’in kızı Betül Yüksel, babasının ölüm yıl dönümünde yazdığı mektuptaki pilot olma hayalinin ilk adımını Eskişehir’de Türk Hava Kurumu (THK) sayesinde bugün planöre binerek atarken, ilk uçuşunu babasına armağan etti.
 • 11:59Ödüllü Fotolar Sanatseverlere SunulacakÖdüllü Fotolar Sanatseverlere SunulacakŞUTSO Avrupa Birliği Bilgi Merkezi, Şanlıurfa'da Türk foto muhabirlerinin ödüllü fotoğraflarına ev sahipliği yapacak.
 • 11:15Sanatçı ve Halk El Ele Bademli Festivali'ne'Sanatçı ve Halk El Ele Bademli Festivali'ne'Bazı aydın ve sanatçıların dayanışmak için kurduğu Sanat Meclisi ile Dikili Bademli Kültür Sanat Derneği el ele vererek festival yapacak.
 • 16:55Hayalleri Gerçek OlduTürkiye, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden 301 madenciyi ve çocuklarını unutmadı.
 • 16:29Somalı Betül'ün Uçuş Hayalini Thk GerçekleştiriyorManisa'nın Soma ilçesindeki maden faciasında babasını kaybeden Betül Yüksel, yarın Eskişehir'in İnönü ilçesindeki Türk Hava Kurumu (THK) tesislerinde planörle uçarak pilot olma hayalinin ilk adımını atacak.
 • 11:28KYK başvuru ve KYK işlemleriKYK başvuru ve KYK işlemleriKYK Başvuru işlemleri. KYK başvuru tarihleri, başvuruların yapılacağı adresler ve KYK başvuruları öncesi hazırlanması gereken evraklar. Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yapılan güncel duyurular ve başvurular hakkında detaylar haberler.com'da.
 • 20:30Somalı Kadınları İş Sahibi Yapan ProjeSomalı Kadınları İş Sahibi Yapan ProjeManisa'nın Soma İlçesi'nde, kadınların gücüne teknolojiyle güç katarak sosyal ve ekonomik hayattaki varlıklarını desteklemek amacıyla hayata geçirilen "Soma'da Önce Kadın Eğitim ve Üretim Merkezi" ilk mezunlarını verdi.
 • 18:37Camideki Eşyaları Satıp Mercedes Alan İmamın Görev Yeri DeğiştirildiCamideki Eşyaları Satıp Mercedes Alan İmamın Görev Yeri DeğiştirildiManisa'da, bölge camilerindeki değerli eşyaları toplatarak haraç mezat sattığı ve kendisine Mercedes aldığı öne sürülen imam Mustafa F.U.'nun görev yeri değiştirildi.
 • 15:46Somalı Kadınlar Üretime KatıldıSomalı Kadınlar Üretime KatıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kadınların yaptığı el işlerinin detay ve genel görüntüleri- Bakan yardımcısınını sergi alanını gezerek inceleme yapması- Sertfika töreni görüntüleri Somalı kadınlar üretime katıldı- Soma'da kadınlara gelir getirecek bir iş modeli oluşturmak üzere Türkiye Vodafone Vakfı, KAGİDER ve Soma Belediyesi işbirliğiyle hayata geçirilen "Soma'da Önce Kadın Eğitim ve Üretim Merkezi" ilk mezunlarını verdi-İlk siparişlerini alan kadınların işlediği 22 bin havlu, ekim ayında English Home mağazalarında satışa sunulacak, 16 bin bardak altlığı ve 4 bin 250 lavanta kesesi, Vodafone paydaşlarına hediye edilecek Soma'da kadınlara gelir getirecek bir iş modeli oluşturmak üzere Türkiye Vodafone Vakfı, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Soma Belediyesi'nin işbirliğiyle, Aralık 2014'te hayata geçirilen "Soma'da Önce Kadın Eğitim ve Üretim Merkezi" ilk mezunlarını verdi.
 • 15:06Somalı Kadınları İş Sahibi Yapan ProjeSomalı Kadınları İş Sahibi Yapan ProjeManisa'nın Soma İlçesi'nde, kadınların sosyal ve ekonomik hayattaki varlıklarını desteklemek amacıyla hayata geçirilen 'Soma'da Önce Kadın Eğitim ve Üretim Merkezi' ilk mezunlarını verdi.
 • 14:44Soma'yı El İşi Üretim Merkezi Yapacağız"Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Süel, kadınların hayatın her alanında daha aktif ve üretken olmalarını sağlayan projelerin, toplumun geneline olumlu yansıdığını belirterek, "Soma'da Önce Kadın Eğitim ve Üretim Merkezi'ni bölgede el işi üretiminin merkezi haline getirme hedefiyle çalışıyoruz" dedi.
 • 14:01Somalı Kadınlar, 'Önce Kadın' Programı ile İş Sabihi OlduSomalı Kadınlar, 'Önce Kadın' Programı ile İş Sabihi OlduManisa'nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasının ardından ilçedeki kadınlara yönelik, gelir yaratan bir iş modeli oluşturmak üzere Türkiye Vodafone Vakfı, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Soma Belediyesi’nin işbirliği ile Aralık 2014’te hayata geçirilen 'Soma’da Önce Kadın Eğitim ve Üretim Merkezi' ilk mezunlarını verdi.
 • 13:44Somalı Kadınlar Gelir Getiren Bir İş Modeline KavuştuSomalı Kadınlar Gelir Getiren Bir İş Modeline KavuştuManisa’nın Soma ilçesinde, kadınlara gelir getiren bir iş modeli oluşturmak üzere Türkiye Vodafone Vakfı, Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) ve Soma Belediyesinin işbirliğiyle Aralık 2014’te hayata geçirilen Soma’da Önce Kadın Eğitim ve Üretim Merkezi ilk mezunlarını verdi.
 • 12:47Somalı Kadınlar Üretime KatıldıTürkiye Vodafone Vakfı, KAGİDER ve Soma Belediyesinin işbirliğiyle, Aralık 2014'te hayata geçirilen "Soma'da Önce Kadın Eğitim ve Üretim Merkezi" ilk mezunlarını verdi.
 • 11:57Enerji-İş Toplu İş Sözleşmesi Hakkı KazandıHak-İş Konfederasyonuna bağlı Enerji-İş Sendikası, üye sayısını 3 bin 280'e çıkararak yüzde birlikiş kolu barajını aşarak enerji alanında toplu iş sözleşmesi yetkisi alan ikinci sendika oldu.
 • 12:21Manisa'da Orman Kadastrosunun Yüzde 80'i TamamlandıManisa Kadastro Müdürü Hanifi Sitemoğlu, orman kadastrosu çalışmalarının yüzde 80 oranında tamamlandığını, kalan bölümün ise eylül ayı itibarıyla tamamlanmasının hedeflendiğini bildirdi.
 • 11:28Madenciler Madenciler "Ferdi Kaza Sigortasına" HazırlanıyorKaranlık dehlizlerinde binlerce madencinin çalıştığı Zonguldak'ta, ağustos ayının sonuna kadar yapılması zorunlu hale gelen ferdi kaza sigortasına yönelik işletmeler hazırlıklarını sürdürüyor.
 • 11:18Madenciler "Ferdi Kaza Sigortasına" HazırlanıyorKaranlık dehlizlerinde binlerce madencinin çalıştığı Zonguldak'ta, ağustos ayının sonuna kadar yapılması zorunlu hale gelen ferdi kaza sigortasına yönelik işletmeler hazırlıklarını sürdürüyor.
 • 20:22Soma'da Orman YangınıSoma'da Orman YangınıSoma'da orman yangını Manisa'nın Soma İlçesi'ne bağlı Kumköy Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.
 • 18:47Soma'da Orman Yangını (2)Soma'da Orman Yangını (2)Kontrol ALTINDA Manisa'nın Soma İlçesi'ne bağlı Kumköy Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda çıkan yangın, havadan ve karadan müdahaleyle yaklaşık 2 saat içinde kontrol altına alındı.
 • 17:47Soma'da Orman YangınıManisa'nın Soma İlçesi'ne bağlı Kumköy Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda belirlenemeyen nedenle yangın başladı.
 • 18:37Paşaköy'de Termik Santrale Tepki Sürdü 2Paşaköy'de Termik Santrale Tepki Sürdü 2Paşaköy'DE TERMİK SANTRALE TEPKİ SÜRDÜ ((devam ediyor)) ALBAYRAK Turizm Seyahat A.Ş.'nin Balıkesir'de kurmak istediği Kağıt Üretim Tesisi ve Enerji Santraline yönelik tepkiler artarken, halk projeyi anlatmak için Paşaköy Mahallesi'ne gelen yetkililere büyük tepki gösterdi.
 • 18:03Paşaköy'de Termik Santrale Tepki SürdüPaşaköy'de Termik Santrale Tepki SürdüAlbayrak Turizm Seyahat A.Ş.'nin Balıkesir'de kurmak istediği "Kağıt Üretim Tesisi ve Enerji Santrali"ne yönelik tepkiler artarken, halk projeyi anlatmak için Paşaköy Mahallesi'ne gelen yetkililere büyük tepki gösterdi.
 • 17:33Paşaköy'de Termik Santrale Tepki SürdüPaşaköy'de Termik Santrale Tepki SürdüBalıkesir'de özel bir şirketin kurmak istediği 'Kağıt Üretim Tesisi ve Enerji Santrali'ne yönelik tepkiler artarken, halk projeyi anlatmak için Paşaköy Mahallesi'ne gelen yetkililere büyük tepki gösterdi.
 • 12:55Elginkan'dan Kamboçya'da Yatırım - PhnomElginkan'dan Kamboçya'da Yatırım - PhnomShowroom açılışından görüntüler- Elginkan Topluluğu ve Elginkan Vakfı Başkanı Gaye Akçen'in konuşması- Kurdale kesimi- Showroomun gezilmesi- Pasta kesilmesi Elginkan'dan Kamboçya'da yatırım- Elginkan Topluluğu ve Elginkan Vakfı Başkanı Akçen: - "Büyük cirolara sahip, dünyadaki birçok ülkeye ihracat yapan bir topluluğuz. Şimdi portföyümüze Asya Pasifik'in de dahil olmasından çok mutluyuz"- Phnom Penh Büyükelçisi Tuğ: - "İki ülkenin ticaret hacminin 500 milyon dolara ulaştırılması kararı alındı.
 • 11:15Elginkan'dan Kamboçya'da YatırımPHNOM Kamboçya'nın başkenti Phnom Penh'te açtığı mağazada Türkiye'de ürettiği vitrifiye ve armatür ürünlerinin satışına başlayan Elginkan Topluluğu'nun Başkanı Gaye Akçen, "Büyük cirolara sahip, dünyadaki birçok ülkeye ihracat yapan bir topluluğuz. Şimdi portföyümüze Asya Pasifik'in de dahil olmasından çok mutluyuz" dedi.
 • 14:12Cumartesi Anneleri, Suruç'ta Ölen Gençleri AndıCumartesi Anneleri, Suruç'ta Ölen Gençleri AndıCumartesi Anneleri 539'unu haftalarında, Suruç'ta yaşanan bombalı saldırıda hayatını kaybeden gençleri andı.
 • 14:03Cumartesi Anneleri, Suruç'ta Ölen Gençleri AndıCumartesi Anneleri, Suruç'ta Ölen Gençleri AndıCumartesi Anneleri 539'unu haftalarında, Suruç'ta yaşanan bombalı saldırıda hayatını kaybeden gençleri andı.
 • 11:55Somalı Çocukların Hayalleri Gerçek Oldu"İzmir Büyükşehir Belediyesi, Soma'daki maden faciasında yakınlarını kaybeden çocukları, İzmir'de konuk etti.
 • 11:01Somalı Şehit Madenci Çocuklarına İzmir GezdirildiSomalı Şehit Madenci Çocuklarına İzmir GezdirildiTürkiye, Manisa'nın Soma ilçesindeki faciada şehit olan 301 madenciyi ve çocuklarını unutmadı.
 • 10:53Hayalleri Gerçek OlduHayalleri Gerçek OlduTürkiye, Soma’daki maden faciasında hayatını kaybeden 301 madenciyi ve çocuklarını unutmadı.