11:2700
SON DAKİKA SOMA HABERLERİ

Son Dakika Soma Haberleri

  Maden Sektöründe Daralma Başladı'

  Maden Sektöründe Daralma Başladı"

  Maden Mühendisleri Odası Başkanı Yüksel: "Sektörümüzde son iki yılda önemli ölçüde daralma yaşanmaya başladı, artış oranları düştü" "Doğaltaş sektörü uzun vadeli ve düşük faizli kredilerle desteklenmeli, elektrik enerjisinde ve motorinde düşük tarife uygulanarak rekabet gücü artırılmalıdır" (Dün 16:18)

   

  Soma'da Işıklar Ocağı'nda Madenciler İş Bıraktı (3)

  Soma'da Işıklar Ocağı'nda Madenciler İş Bıraktı (3)

  İşçiler EYLEME SON VERDİ Manisa'nın Soma İlçesi'nde geçen ay bakım onarım çalışmalarda hesaplarına yatırılması beklenen ekstra ücretin yatırılmaması ve bu ayki maaşında geçen günlere rağmen ödenmemesi üzerine iş bırakan işçilerle, Soma Kömürleri A.Ş. Işıklar Maden Ocağı İşletme Müdürü Haluk Evinç'in görüştüğü belirtildi. (Dün 16:07)

   

  Soma'daki Maden İşçilerinin İş Bırakma Eylemi

  Soma Kömürleri AŞ'ye ait Işıklar Maden Ocağı'nda çalışan ancak bu sabah "işçi ücretleri arasında adaletsizlik ve maaş farkı ödenmediği" gerekçesiyle işbaşı yapmayan işçilerin, eyleme son verdikleri bildirildi Soma Kaymakamı Bahattin Atçı : "İşçilerin maaşları birkaç aydır Çalışma Bakanlığı tarafından firmadan tahsil edilmek üzere ödeniyordu. (Dün 16:05)

   

  Sanatçı Say'a Sansür İddiası

  Kültür ve Turizm Bakanlığı: "Haberlerde iddia edildiği gibi eserlere Bakan ya da Bakanlık tarafından herhangi bir müdahale söz konusu değildir" "Bu konuda gerçekler bütün ayrıntılarıyla kamuoyuyla paylaşılmışken, Türkiye'yi dışarıya ihbar eden, ülkede sanata sansür varmış imajı oluşturulmaya çalışılan. (Dün 15:48)

   

  Ücretlerin Önümüzdeki Ay Ödeneceği Sözü Verilen Madenciler Eylemi Bitirdi

  Manisa'nın Soma ilçesinde, 301 maden işçisinin şehit olduğu facianın meydana geldiği Eynez Kömür Ocağı'nı çalıştıran Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.'ye bağlı Işıklar Ocağı'nda, çalışmaları halinde söz verilen ekstra ücret ödenmediği gerekçesiyle iş bırakan ve ocak önünde eylem yapan işçiler, Genel Müdür Haluk Evinç’in, yeni kanuni düzenleme çerçevesinde önümüzdeki ay düzeltilerek ödeneceğine söz vermesi üzerine eylemi bitirdi. (Dün 15:37)

   

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik Açıklaması

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik Açıklaması

  "Bir yılda dünyada 2 milyon 300 bin kişi iş kazaları sonucu hayatını kaybediyor. (Dün 14:13)

   

  ÇHD'den Torunlar'a Verilen Takipsizlik Kararına İtiraz

  ÇHD'den Torunlar'a Verilen Takipsizlik Kararına İtiraz

  Çağdaş Hukukçular Derneği, Mecidiyeköy'de 10 işçinin hayatını kaybettiği asansör kazasıyla ilgili Torunlar GYO sahiplerine verilen takipsizlik kararına itiraz etti. (Dün 14:09)

   

  Soma'da Işıklar Ocağı'nda Madenciler İş Bıraktı (2)

  Soma'da Işıklar Ocağı'nda Madenciler İş Bıraktı (2)

  Maaşları DA YATMAMIŞ Manisa'nın Soma İlçesi'nde iş bırakan madencilerin 15 Ekim'de yatması gereken maaşlarının da sekiz gün geçmesine rağmen yatırılmadığı öğrenildi. (Dün 14:03)

   

  Türkiye Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Akçul Açıklaması

  Türkiye Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Akçul Açıklaması

  Türkiye Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Nurettin Akçul, 15 Ekim’de üretime açılan ve maden işçilerinin işbaşı yaptığı Işıklar ocağı, henüz üretime açılmayan Eynez ve Atabacası ocaklarında çalışan 6 bini aşkın işçinin bu ay ücretlerini alamadığını söyledi. (Dün 13:51)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
24.10.2014 11:27:27. #1.12#