SON DAKİKA SOMA HABERLERİ

Son Dakika Soma Haberleri

17:51
Soma'daki Maden Faciası - Soma Kaymakamı Atçı Soma'daki maden faciası- Soma Kaymakamı Atçı, maden faciasında hayatını kaybeden 301 maden işçisinin yakınlarına verilecek konutlar ile belediye mezarlığı içerisinde bulunan maden şehitliği projeleri için büyükşehir belediyesinini atacağı adımları beklediklerini bildirdi- "Hem TOKİ inşaatının önünün açılmasında hem de anıt mezarın yapılmasında büyükşehiri bekliyoruz" Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden 301 maden işçisinin yakınlarına verilecek konutlar
Soma'daki Maden Faciası - Soma Kaymakamı Atçı
17:02
Kolin'in Gelmesi Soma'ya Çağ Atlatır' Manisa Soma Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Işık, Soma’da son dönemlerde yaşanan sıkıntılara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Kolin'in Gelmesi Soma'ya Çağ Atlatır'
16:55
Şehit Madenci Çocuklarının "Buruk Karne Sevinci" Soma'daki maden faciasında babasını kaybettikten sonra, mahkeme kararıyla öz annesinin yanına verilen Berkay Korkmaz, karnesini alan kardeşi ve annesiyle birlikte babasının mezarını ziyaret etti Karnelerini babalarının mezarına bırakan kardeşler hüzünlü anlar yaşadı.
15:18
Soma'daki Maden Faciası Soma Kaymakamı Atçı, maden faciasında hayatını kaybeden 301 maden işçisinin yakınlarına verilecek konutlar ile belediye mezarlığı içerisinde bulunan maden şehitliği projeleri için büyükşehir belediyesinini atacağı adımları beklediklerini bildirdi "Hem TOKİ inşaatının önünün açılmasında hem de anıt mezarın.
14:45
Maden Mühendisleri Odası: Yaşanacak Maden Facialarının Sorumlusu AKP İktidarıdır TMMOB Maden Mühendisleri Odası, Meclis Komisyonu’ndan geçen Maden Kanunu tasarısının geri çekilmesini isteyerek, “Yaşanacak maden facialarının sorumluları AKP iktidarı ve maden kanununu birlikte hazırlayanlardır” uyarısında bulundu.
14:26
Soma'da Buruk Karne Sevinci Manisa'nın Soma ilçesinde, 13 Mayıs 2014 tarihinde meydana gelen maden faciasında şehit olanların çocukları, buruk bir karne sevinci yaşadı.
Soma'da Buruk Karne Sevinci
14:11
Kaymakam Atçı: Soma'da İşten Çıkarılan Madencilerden 700'ü İşine Dönecek Manisa'nın Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, ilçede 13 Mayıs 2014 tarihinde 301 işçinin şehit olduğu Eynez Maden Ocağı'nı işleten Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.'ye ait Atabacası Maden Ocağı'nın, önümüzdeki hafta sonu itibariyle üretime geçeceğini bildirdi.
13:42
Yıldız: "Kamu Hariç, Yeraltı Kömür Madenciliğinde Rödovansı Yasaklıyoruz" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"Kamu hariç, yeraltı kömür madenciliğinde rödovansı yasaklıyoruz.
Yıldız: 'Kamu Hariç, Yeraltı Kömür Madenciliğinde Rödovansı Yasaklıyoruz'
13:42
Devrim Gibi Madencilik Kanunu Tasarısı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Kamu hariç yer altı kömür madenciliğinde rödevansı yasaklıyoruz" dedi.
13:07
Tmmob: Yaşanacak Maden Facialarının Sorumluları AKP İktidarı ve Maden Kanununu Birlikte... Tmmob Maden Mühendisleri Odası, Maden Kanunu Tasarısı'nın işçi sağlığı ve iş güvenliği ile ilgili olarak hiçbir düzenlemeye yer vermediğini, tasarının derhal geri çekilmesi gerektiğini belirterek, "Yaşanacak maden facialarının sorumluları AKP iktidarı ve maden kanununu birlikte hazırlayanlardır" dedi.
12:45
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Açıklaması "Kamu hariç, yeraltı kömür madenciliğinde rödovansı yasaklıyoruz.
16:01
Soma Tso Başkanı'ndan Termik Santrale Destek Soma Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Işık, ilçede son dönemlerde yaşanan sıkıntılara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Soma Tso Başkanı'ndan Termik Santrale Destek
14:50
Roberto Carlos 14 Yabancı Kuralı Gençlere Yarayacak Roberto Carlos 14 yabancı kuralı gençlere yarayacak Mercedes-Benz Ege Kupası'nın gala yemeğine katılan Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Roberto Carlos, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) yabancı futbolcu statüsünde yaptığı değişikliğin gençlerin gelişmesine olumlu yansıyacağını savundu.
Roberto Carlos 14 Yabancı Kuralı Gençlere Yarayacak
12:37
Hem Yardım Ediyor Hem de Hayat Kurtarıyorlar Bursa'da, İHH İnsani Yardım Derneği bünyesinde yaklaşık 4 yıldır faaliyet gösteren, 75 gönüllünün yer aldığı acil yardım arama ve kurtarma ekibi, yurt içi ve dışında ihtiyaç duyulan bölgelerde görev alıyor Eğitimlerini her koşulda aksatmadan sürdüren ekibin sorumlusu Altıntaş: "İHH'nın lojistik anlamda.
11:24
Roberto Carlos 14 Yabancı Kuralı Gençlere Yarayacak Mercedes-benz Ege Kupası'nın gala yemeğine katılan Akhisar Belediyespor teknik direktörü Roberto Carlos, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) yabancı futbolcu statüsünde yaptığı değişikliğin gençlerin gelişmesine olumlu yansıyacağını savundu.
Roberto Carlos 14 Yabancı Kuralı Gençlere Yarayacak
22:36
2015 Mercedes-Benz Ege Kupası Resmi Yemeği Düzenlendi Manisa'da 16.'sı devam etmekte olan Mercedes-Benz Ege Kupası'nın resmi yemeği, Anemon Hotel'de düzenlendi.
2015 Mercedes-Benz Ege Kupası Resmi Yemeği Düzenlendi
19:34
Konya Soma B Termik Santrali Yeni Sahibine 1 Milyar Dolara Mal Olacak Soma B Termik Santrali yeni sahibine 1 milyar dolara mal olacak Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından yapılan Soma B Termik Santralini ihalesini 685.5 milyon dolarlık teklifiyle kazanan Pancar Ekicileri Kooperatifi Birliği (Pankobirlik) iştiraki olan Konya Şeker'in Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, "Soma'yı 685.5 milyon dolara aldık.
Konya Soma B Termik Santrali Yeni Sahibine 1 Milyar Dolara Mal Olacak
19:17
Soma B Termik Santrali Yeni Sahibine 1 Milyar Dolara Mal Olacak Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) tarafından yapılan Soma B Termik Santralini ihalesini 685.5 milyon dolarlık teklifiyle kazanan Pancar Ekicileri Kooperatifi Birliği (Pankobirlik) iştiraki olan Konya Şeker'in Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Pankobirlik Genel Başkanı Recep Konuk, "Soma'yı 685.5 milyon dolara aldık.
Soma B Termik Santrali Yeni Sahibine 1 Milyar Dolara Mal Olacak
18:33
Pankobirlik Genel Başkanı Konuk Açıklaması "Çumra Entegre Tesisi'ndeki termik santral ve Kangal Termik Santrali'nden sonra süreçte bir aksilik olmaz da Soma Termik B Santrali de bünyemize katılırsa Konya Şeker olarak ülkemizdeki toplam elektrik üretiminin yüzde 3,5'ini tek başımıza karşılayacak seviyeye ulaşacağız" Konuk, Konya'da kent merkezindeki mevcut şeker fabrikası arsasının bir kısmının üniversite yerleşkesi, büyük bölümünün de yeşil alan olarak değerlendirileceğini açıkladı.
17:32
Recep Konuk'tan Enerjiye Yatırım Çağrısı Pancar Ekicileri Kooperatifleri Birliği (Pankobirlik) Genel Başkanı Recep Konuk, Konya’nın Karapınar ilçesinde 5 bin megavatlık kömür rezervi bulunduğunu hatırlatarak, "Karapınar, Konya Şeker’in olsun istemiyorum, Konyalıların olsun istiyoruz.
Recep Konuk'tan Enerjiye Yatırım Çağrısı
15:37
Bir Ülkenin Gelişmişlik Düzeyi İşçi Haklarının Korunmasıyla Doğru Orantılı' Manavgat Ülkücü İşçiler Derneği Başkanı Halil Utan, bir ülkenin gelişmişlik düzeyinin işçi haklarının korunmasıyla doğru orantılı olduğunu söyledi.
Bir Ülkenin Gelişmişlik Düzeyi İşçi Haklarının Korunmasıyla Doğru Orantılı'
13:23
Bakan Canikli'den Esnaf ve Sanatkarlara Kullandırılan Kredilere İlişkin Açıklaması Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, kooperatifler aracılığıyla kullandırılan kredi hacminin 2002 yılından bu yana 81 kat arttığını belirterek, kredi kullanan ortak sayısının 317 bin 710’a ulaştığını bildirdi.
Bakan Canikli'den Esnaf ve Sanatkarlara Kullandırılan Kredilere İlişkin Açıklaması
19:29
Ceyhan: Oyuncularımız, Kendilerine Söylediklerimizi Sahaya Yansıttı 2015 Mercedes-Benz Ege Kupası A Grubu'ndaki ikinci maçında Romanya'yı 2-0 yenen U16 Milli Takımı'nın Teknik Direktörü Ahmet Ceyhan; karşılaşmadan sonra yaptığı açıklamada, iki günde üst üste iki maç oynamanın zor olduğunu ancak güzel zemin ve hava ile birlikte Romanya karşısında iyi mücadele ettiklerini belirtti.
19:23
Türkiye: 2 - Romanya: 0 Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu yıl 16. kez düzenlenen Mercedes-Benz Ege Kupası'nda ikinci maçlar bugün oynandı.
Türkiye: 2 - Romanya: 0
17:42
Sağlıkçılar 112'lerde Taşeronlaşma İstemiyor Sağlık Bakanlığı’nın 112 acil sağlık hizmetlerinde taşeronlaşmayı bir istihdam modeli olarak benimseyerek, çağdaş kölelik anlamına gelen bu sistem ile çalışma huzuru ve barışının zarar görmesine neden olacağı belirtildi.
Sağlıkçılar 112'lerde Taşeronlaşma İstemiyor
17:12
Mercedes-Benz Ege Kupası Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu yıl 16. kez düzenlenen Mercedes-Benz Ege Kupası A grubu karşılaşmasında Türkiye, ikinci maçında Romanya ile Soma Atatürk Stadyumu’nda karşı karşıya geldi.
Mercedes-Benz Ege Kupası
16:42
Türkiye - Romanya: 2-0 Mercedes-benz Ege Kupasındaki ilk maçında Norveç'le 1-1 berabere kalan U-16 Milli Takımımız, ikinci sınavında Romanya'yı 2-0 yenerek 4 puana ulaştı.
16:02
Ak Partili Özkan Kadınlara Yönelik Yapılan Düzenlemeleri Anlattı Eski AK Parti Soma İlçe Başkanı Mehmet Ali Özkan, partisinin ilçe kadın kolları kongresinde yaptığı konuşmada, “AK Parti ‘kadınlar başımızın tacıdır’ sözünü teoriden alıp uygulamaya geçirmiş, hayatın her alanında hanım kardeşlerimizin hak ettiği değere kavuşması için gayret göstermiştir.
Ak Partili Özkan Kadınlara Yönelik Yapılan Düzenlemeleri Anlattı
15:01
2015 Mercedes-Benz Ege Kupası Manisa'da 8 ülkenin 16 yaş altı milli takımlarının katıldığı turnuvanın ikinci gününde Norveç ABD'yi Fransa ise Çek Cumhuriyeti'ni mağlup etti.
17:37
2015 Mercedes-Benz Ege Kupası'nda İlk Gün Tamamlandı Manisa'nın ev sahipliğinde 8 ülkenin 16 yaş altı milli takımlarının katıldığı 2015 Mercedes-Benz Ege Kupası, 4 karşılaşmayla başladı.
16:32
Türkiye-Norveç: 1-1 (U-16 Ege Kupası) Futbol Federasyonu'nun Manisa ve ilçelerinde 16'ıncı kez düzenlediği Mercedes Benz Ege Kupası'nın ilk maçında, U-16 Milli Takımımız, Norveç'le 1-1 berabere kaldı.
Türkiye-Norveç: 1-1 (U-16 Ege Kupası)
15:38
Agü Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu Açıklaması Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, AGÜ bünyesinde 5 yeni fakülte kurulduğunu söyleyerek, "Üniversitemiz tersine beyin göçünde Türkiye’de ki üniversiteler arasında 3’üncü sıradayız" dedi.
Agü Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu Açıklaması
12:59
Soma'da, MHP'nin İlk Milletvekili Aday Adayı Belli Oldu Manisa’nın Soma ilçesinde, MHP’de yönetim organlarında uzun yıllar görev alan Hakan Coşkun, partisinden milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
Soma'da, MHP'nin İlk Milletvekili Aday Adayı Belli Oldu
12:57
Görmedikleri Kardeşlerine El Uzattılar Seher Ali Ortaokulu öğrencileri, 'Yetim Projesi' kapsamında Filistin ve Etiyopya'daki iki yetim çocuğun ihtiyaçlarını gidermek için kolları sıvadı.
Görmedikleri Kardeşlerine El Uzattılar
12:49
Soma Ege Linyit İşletmelerine 89 İşçi Alınacak Maden faciasında, 301 işçisinin hayatını kaybettiği Manisa'nın Soma ilçesinde faaliyette bulunan Ege Linyitleri İşletmeleri, 2015 yılı ilk kamu işçi alımı ilanına çıktı.
Soma Ege Linyit İşletmelerine 89 İşçi Alınacak
09:10
Ak Partili Gençlerden Özkan'a Yoğun İlgi AK Parti Soma İlçe Gençlik Kolları 4. Olağan Kongresi’nde AK Partili gençler, eski AK Parti Soma İlçe Başkanı Mehmet Ali Özkan’a yoğun ilgi gösterdi.
Ak Partili Gençlerden Özkan'a Yoğun İlgi
20:45
Manisa'da AK Parti Kongreleri AK Parti Şehzadeler İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevine Rukiye Yaver seçildi.
Manisa'da AK Parti Kongreleri
14:41
Manisa'da Milli Heyecan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından 19-24 Ocak tarihleri arasında Manisa ve ilçelerinde bu yıl 16’ncısı düzenlenecek olan Mercedes-Benz Ege Kupası, yarın Salihli ve Akhisar’da gerçekleştirilecek olan açılış maçlarıyla başlıyor.
Manisa'da Milli Heyecan
14:37
2015 Mercedes Benz Ege Kupası TFF İcra Kurulu Üyesi Koşar: "Önümüzdeki yıl 4 ülkeyi daha alıp, 12 takımla branşında, kulvarında tipik bir dünya kupası haline gelecek"
11:51
Yırca Köylüleri, 'Zeytini Korumayan' Vali ve Kaymakam İçin Yeniden Suç Duyurusu Yaptı Manisa'nın Soma İlçesi'ne bağlı Yırca Mahallesi'nde, zeytin ağaçlarının kesilmesinin ardından, köylüler adına avukatları Deniz Bayram, Vali, Kaymakam, İlçe Tarım Müdürü ve İlçe Jandarma Komutanı hakkında, Zeytincilik Yasası gereği o alanı korumadıkları gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.
Yırca Köylüleri, 'Zeytini Korumayan' Vali ve Kaymakam İçin Yeniden Suç Duyurusu Yaptı
19:00
Kılıçdaroğlu: "Çevreyi Yok Ederseniz Doğal Afetlere Zemin Hazırlamış Olursunuz" CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Trabzon'da: - "Çevre konusunda duyarlı olan sivil toplum kuruluşları ile yaptığımız toplantıda, 9 konu üzerinde görüş birliği sağlandı.
Kılıçdaroğlu: 'Çevreyi Yok Ederseniz Doğal Afetlere Zemin Hazırlamış Olursunuz'
18:39
"Taşeron Meselesi, Seçimden Önce Çözümlenmeli" Demiryol-İş Sendikası Genel Başkanı Ergün Atalay, "Taşeron meselesi, seçimden önce çözümlenmeli, asıl işi yapanlar kadroya geçmeli." dedi.
'Taşeron Meselesi, Seçimden Önce Çözümlenmeli'
18:13
"Konuşan ve Slogan Atan Değil, Değerler Üreten Sendikacılık Yapıyoruz" Aksiyon İşçi Sendikası Konfederasyonu Genel Başkanı Vedat Öztürk, "Konuşan ve slogan atan değil, değerler üreten sendikacılık yapıyoruz." dedi.
'Konuşan ve Slogan Atan Değil, Değerler Üreten Sendikacılık Yapıyoruz'
17:47
İzmir - Kınık Taziyeden Dönenleri Taşıyan Otomobil Başka Bir Otomobil ile Çarpıştı 6 Yaralı Taziyeden dönenleri taşıyan otomobil başka bir otomobil ile çarpıştı: 6 yaralı İZMİR'in Kınık İlçesi'nde vefat eden bir yakınlarının taziyesinden dönen ve kent merkezindeki evlerine gidenlerin otomobili kavşakta bir başka otomobille çarpıştı.
İzmir - Kınık Taziyeden Dönenleri Taşıyan Otomobil Başka Bir Otomobil ile Çarpıştı 6 Yaralı
17:02
Taziyeden Dönenleri Taşıyan Otomobil Başka Bir Otomobil ile Çarpıştı: 6 Yaralı İzmir'in Kınık İlçesi'nde vefat eden bir yakınlarının taziyesinden dönen ve kent merkezindeki evlerine gidenlerin otomobili kavşakta bir başka otomobille çarpıştı.
Taziyeden Dönenleri Taşıyan Otomobil Başka Bir Otomobil ile Çarpıştı: 6 Yaralı
16:35
Madenci Eşi, Devlet Yardımı Bekliyor - Soma'da 301 kişinin hayatını kaybettiği maden faciasında imam nikahlı eşi Serkan Burhan'ı kaybeden Songül Merdim, ölen eşiyle resmi nikahı olmadığı için devletin madenci yakınlarına sağladığı yardımlardan faydalanamıyor- Merdim: "İmam nikahımızdan 2 ay sonra, hamile olduğumu öğrenmemizin hemen ardından yaşanan faciada eşimi kaybettim" - "Çocuğum ve ben, ölen madencilerin yakınlarına verilen haklardan yararlanmak istiyoruz" Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan maden faciasında imam nikahlı eşi
Madenci Eşi, Devlet Yardımı Bekliyor
16:05
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Trabzon'da Açıklaması "Çevre konusunda duyarlı olan sivil toplum kuruluşları ile yaptığımız toplantıda, 9 konu üzerinde görüş birliği sağlandı.
15:54
Kılıçdaroğlu Çevrecilerle Buluştu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çevreyle ilgili sivil toplum örgütü temsilcileriyle Trabzon'da bir araya geldi.
Kılıçdaroğlu Çevrecilerle Buluştu
15:27
Kılıçdaroğlu, Trabzon'da Balıkçı Esnafını Gezdi, Balık Sattı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çevreyle ilgili sivil toplum örgütü temsilcileriyle Trabzon'da bir araya geldi.
Kılıçdaroğlu, Trabzon'da Balıkçı Esnafını Gezdi, Balık Sattı
15:14
Minik Futbolcular Akhisar'da Futbol Şenliğinde Buluştu Akhisar Belediyesi alt yapı koordinatörlüğünde düzenlenen futbol şöleni, 250 minik sporcuyu bir araya getirdi.
Minik Futbolcular Akhisar'da Futbol Şenliğinde Buluştu
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.01.2015 06:53:35. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA SOMA HABERLERİ
[Hata Bildir]