08:4600
SON DAKİKA SOMA HABERLERİ

Son Dakika Soma Haberleri

  Özelleştirmeye Karşı Çıkan İşçiler Milas'ta Yürüdü

  Özelleştirmeye Karşı Çıkan İşçiler Milas'ta Yürüdü

  Muğla'nın Milas İlçesi'nde özelleştirme karşıtı enerji ve maden işçileri yürüyüş düzenledi. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Mustafa Şenoğlu: Madenler ve Santraller Özelleştirilmesin

  Mustafa Şenoğlu: Madenler ve Santraller Özelleştirilmesin

  KESK'e bağlı ESM'nin Genel Başkanı Mustafa Şenoğlu, maden ve enerji santrallerin özelleştirilmesine karşı olduklarını söyledi. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  TBMM Genel Kurulu

  TBMM Genel Kurulu

  MHP ve CHP'nin grup önerileri reddedildi CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi: "Ölüm bu işin kaderinde vardır anlayışını bir kenara bırakın da şu işçilere bir kulak verin" (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Işıklar Maden Ocağında 28 İşçi İşten Çıkarıldı (2)

  Işıklar Maden Ocağında 28 İşçi İşten Çıkarıldı (2)

  İşçiler TEPKİLİ Manisa'nın Soma İlçesi'nde, maden faciasının meydana geldiği Eynez ocağını da çalıştıran Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.'ye bağlı Işıklar Maden Ocağı'nda işten çıkarılan işçiler bu duruma tepki gösterdi. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Denetim Yapmaları Gerekirken Tatil Yapıyorlar"

  Pak Turizm İş Sendikası Genel Başkanı ve Aksiyon İşçi Sendikaları Konfederasyonu Sözcüsü Musa Uyar, Antalya’daki patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın birçok çalışanı Antalya'da tatil yapıyor. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Soma Işıklar Maden Ocağında 28 İşçi İşten Çıkarıldı

  Soma Işıklar Maden Ocağında 28 İşçi İşten Çıkarıldı

  Manisa'nın Soma İlçesi'nde, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.'ye bağlı Işıklar Maden Ocağı'nda çalışan işçilerden 28'i işten çıkarıldı. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Siyanürle Altın Çıkarılmasına Tepki Gösteren Vatandaşlara Destek

  TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Soğancı, Ordu Fatsa'da bir firma tarafından siyanürle altın madeni çıkarılmasına tepki gösteren vatandaşları eylem çadırında ziyaret etti. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Soma'da Maden İşçilerine Şok

  Soma'da Maden İşçilerine Şok

  Manisa’nın Soma ilçesinde 301 işçinin madende yaşamını yitirmesi halen sıcaklığını korurken, şirkete ait diğer maden ocağında çalışan 28 işçi, servis aracından indirildiklerini ve işten çıkarıldıklarının tebliğ edildiğini söyledi. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Soma'da 28 Maden İşçisi İşten Çıkarıldı

  Soma'da 28 Maden İşçisi İşten Çıkarıldı

  Manisa'nın Soma ilçesinde Soma Kömür İşletmeleri'ne ait Eynez Ocağı'nda meydana gelen ve 301 işçinin yaşamını yitirmesi ile Türkiye'yi yasa boğan maden faciasının ardından şirkete ait diğer maden ocağı olan Işıklar işletmesinde çalışan 28 işçinin gerekçe gösterilmeksizin işten çıkarıldığı iddia edildi. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Sendika Başkanından Özelleştirme Tepkisi

  Sendika Başkanından Özelleştirme Tepkisi

  Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na (KESK) bağlı Enerji Sanayi Maden Kamu Emekçileri Sendikası (ESM) Genel Başkanı Mustafa Şenoğlu, madenlerin ve santrallerin özelleştirilmesine tepkisini dile getirdi. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  CHP'li Ören Açıklaması

  CHP'li Ören Açıklaması

  "Çaldağı’nda sülfürik asitle nikel madeni çıkarmak için yüzbinlerce ağaç kesilecektir. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Kazada Ölen Yırcalı Çiçek Son Yolculuğuna Uğarlandı

  Manisa’nın Soma ilçesine bağlı Yırca köyündeki termik santral için kesilen zeytin ağaçlarından topladığı zeytinleri yağhaneye götürürken bir otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden 50 yaşındaki Cemil Çiçek, gözyaşları arasında toprağa verildi. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Soma Kazada Ölen Yırcalı Köylü Toprağa Verildi

  Soma Kazada Ölen Yırcalı Köylü Toprağa Verildi

  Manisa'nın Soma İlçesi'nde, termik santral yapılması planlanan alandaki zeytinliklerin sahiplerinden olan ve yolun karşısına geçmek isterken bir otomobilin çarpmasıyla yaşamını yitiren 50 yaşındaki Cemil Çelik, gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

 

  Büro Emekçileri Sendikası 2015 Bütçesini Eleştirdi

  Büro Emekçileri Sendikası (BES) Aydın Şube Başkanı Musa Ekici ve bir grup sendika üyesi, Aydın Adliyesi önünde 2015 yılı bütçesiyle ilgili basın açıklaması yaptı. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Soma'da 28 Madencinin İşine Son Verildi

  Soma'da 28 Madencinin İşine Son Verildi

  Soma Kömür İşletmeleri AŞ'ye ait Işıklar maden ocağında çalışan 28 işçinin bugün itibariyle işine son verildi. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Kazada Ölen Yırcalı Zeytinci Toprağa Verildi

  Kazada Ölen Yırcalı Zeytinci Toprağa Verildi

  Manisa'nın Soma İlçesi'nde, termik santral yapılması planlanan alandaki zeytinliklerin sahiplerinden olan ve yolun karşısına geçmek isterken otomobilin çarpmasıyla yaşamını yitiren 50 yaşındaki Cemil Çelik, gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Ermenek'te Kömür Ocağında İşçilerin Mahsur Kalması

  Ermenek'te Kömür Ocağında İşçilerin Mahsur Kalması

  Diyanet İşleri Başkanı Görmez: "Bütün işverenlerimize buradan haykırıyorum; işçilerimizin alın teri kurumadan hakkını vermek ne kadar mukaddesse, ne kadar değerliyse, onların iş güvenliklerini sağlamak, onların güvenli ortamlarda çalışmalarını sağlamak da o kadar önemli büyük bir hak, o kadar büyük bir. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  CHP'li Özgür Özel: Soma Komisyonu'nun Raporu Suya Sabuna Dokunmuyor

  CHP'li Özgür Özel: Soma Komisyonu'nun Raporu Suya Sabuna Dokunmuyor

  Chp Manisa Milletvekili ve Soma Komisyonu üyesi Özgür Özel Soma Komisyonu'nun taslak raporunu değerlendirdi. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Ermenek'teki Madencilere Son Görev

  Ermenek'teki Madencilere Son Görev

  Karaman’ın Ermenek ilçesindeki maden ocağında cansız bedenlerine ulaşılan 8 işçi, son yolculuğuna uğurlandı. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Hakan Şükür'e Sosyal Medyadan Hakarete Dava

  İstanbul milletvekili ve eski milli futbolcu Şükür'e Twitter üzerinden hakaret ettiği öne sürülen kişi hakkında ''kamu görevlisine hakaret'' suçundan 1 yıldan 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  BBP Genel Başkanı Destici'den 'Bedelli Askerlik' Açıklaması

  BBP Genel Başkanı Destici'den "Bedelli Askerlik" Açıklaması

  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Çözüm sürecinde yapılan müzakereler kapsamında bedelli askerlik yumuşatılacak" dedi. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Adan: Hükümetin Şifreleri Çözüldü; 'Seni Tanımıyoruz, Sen de Bizi Tanımıyorsun'

  MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Celal Adan, 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarında, Soma’da, Ermenek’te ve sözde çözüm sürecinde hükümetin şifrelerinin çözüldüğünü belirterek, "Hükümetin parolası bir cümledir: ‘Seni tanımıyoruz, sen de bizi tanımıyorsun’." dedi. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Işıklar Maden Ocağında 28 İşçi İşten Çıkarıldı

  Işıklar Maden Ocağında 28 İşçi İşten Çıkarıldı

  Manisa'nın Soma ilçesinde, Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. ye bağlı Işıklar Maden Ocağında çalışan işçilerden 28'i işten çıkarıldı. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Madencinin İsmi Yeni Doğan Oğluna Verildi

  Madencinin İsmi Yeni Doğan Oğluna Verildi

  Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden 23 yaşındaki Ahmet Şen'in ismi, kazadan 5 ay sonra dünyaya gelen oğluna verildi. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Eskiyörük: Zeytin Madenden Daha Değerli

  Eskiyörük: Zeytin Madenden Daha Değerli

  İzmir Tarım Grubu Başkanı Mahmut Eskiyörük, Soma Yırca'da kömürün kara yasının, zeytinin acısına karıştığını belirterek, ''Zeytin madenden daha değerlidir.'' dedi. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  2015 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda

  AK Parti'li Erdinç: "Fazıl Say benim gözümde değerli değildir. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  'Tek Hedefimiz Yeni Projeler Üretebilmek'

  "Tek Hedefimiz Yeni Projeler Üretebilmek"

  SDÜ Rektörü Hasan İbicioğlu, "Kulüplerimiz artık sadece Türkiye'nin değil dünyanın da teknolojik gelişmelerine yön vermektedir." dedi. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  TBMM Soma Maden Facialarını Araştırma Komisyonu

  Komisyon, Ermenek'te maden ocağındaki kazayla ilgili bilgi aldı, Soma'daki maden facialarına ilişkin hazırlanan taslak raporu görüştü MİGEM Daire Başkanı Tombul: "Ermenek'teki maden ocağı işletmesinin güncel faaliyetini gösteren harita ile MİGEM'e verilen imalatlar karşılaştırıldı. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  Maden Mühendisleri Odası'ndan 60. Yıl sergisi

  Maden Mühendisleri Odası'ndan 60. Yıl sergisi

  TMMOB Maden Mühendisleri Odası tarafından, kuruluşunun 60'ıncı yılı nedeniyle maden kazaları ve madencilerin iş koşullarını konu eden fotoğraf sergisi açıldı. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  "YHT'yi Japon Filmlerinde İzliyorduk, Şimdi Ülkemizde Görüyoruz"

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bütçesinin görüşüldüğü komisyonda AK Parti'li Aydemir ile CHP'li milletvekilleri arasında tartışma yaşandı. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  Ermenek Madeninde Firma Projeyi İhlal Etmiş

  Ermenek Madeninde Firma Projeyi İhlal Etmiş

  MİGEM'in Ermenek maden kazasına ilişkin hazırladığı raporda, firmanın bırakılan topukları zayıflatacak şekilde projeyi ihlal ettiği belirtiliyor. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  Meclis Soma Komisyonu'nda Ermenek Maden Ocağı Anlatılıyor

  Meclis Soma Maden Kazalarını Araştırma Komisyonu, toplandı. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  MHP TBMM Grup Toplantısı

  MHP TBMM Grup Toplantısı

  Genel Başkan Bahçeli: (1) "Bedelli askerlikle ilgili beklentileri de hesaba kattığımızda, meselenin etraflıca değerlendirilmesini, kısa süre içinde uzlaşma ve diyalogla çözüme kavuşturulup gündemden çıkarılmasını elzem görüyoruz. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  Soma Maden Kazasını Araştırma Komisyonu Toplandı

  TBMM Soma Maden Kazasını Araştırma Komisyonu, Ermenek'teki maden faciası konusunda kamu kurumlarını ve uzmanları dinledi. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  MHP Grup Toplantısı

  MHP Grup Toplantısı

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Milliyetçi Hareket Partisi’nin en büyük proje olarak tam bağımsız Türkiye, güvenli, huzurlu ve barış içinde bir vatan vaat ettiğini söyledi. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  Maden Mühendisleri Odası'ndan 60'ıncı Yıl Sergisi

  Maden Mühendisleri Odası tarafından, kuruluşunun 60’ıncı yılı nedeniyle fotoğraf sergisi açıldı. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  O Zeytinler Sonu Oldu

  O Zeytinler Sonu Oldu

  Termik santral yapmak için zeytin ağaçları kesilen Cemil Çelikkaya, kesilen ağaçlardan topladığı ürünleri fabrikaya götürdükten sonra geçirdiği kazada hayatını kaybetti. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  İçişleri Bakanı Toma'dan Yaralama Soruşturmasına İzin Vermedi

  İçişleri Bakanı Toma'dan Yaralama Soruşturmasına İzin Vermedi

  Soma'da 301 madencinin hayatını kaybetmesi ardından İzmir'deki protesto gösterileri sırasında Toma'nın sıktığı basınçlı suyla yaralanan ve biber gazından etkilenen Avukat Ali Aydın ile emekli öğretmen eşi Kızbes Aydın, amir durumundaki Vali Mustafa Toprak hem de Toma'ya kumanda eden polis memuru hakkında suç duyurusunda bulundu. (18 Kasım 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri

 • Euro Belini Doğrultamıyor

  Euro Belini Doğrultamıyor Euro dolar karşısında, 7. ayda da gerilemesi beklenen Alman iş dünyası güven verisinin açıklanması öncesi 2 yılın en düşüğüne yakın seviyede. Uzmanlar daha da düşebileceği görüşünde.

 • Beşiktaşlıları Çıldırtan Sosa Kararı

  Beşiktaşlıları Çıldırtan Sosa Kararı Beşiktaş, Kasımpaşa'yı 2-0 yenerken hakem Özgür Yankaya'nın Sosa'nın ceza sahası içinde yere düşürüldüğü pozisyonda penaltı kararı verilmemesine isyan etti.

 • Sırplar, Türk Kanı Dökmeye Kararlı

  Sırplar, Türk Kanı Dökmeye Kararlı Sırp taraftarın ölümüyle sonuçlanan olaylar sonrası, Sırp tarafı gerginliği büyütme ve kan davasına dönüştürme amacında.

[Hata Bildir]
24.11.2014 08:46:22. #1.12#