20:3800
SON DAKİKA SOMA HABERLERİ

Son Dakika Soma Haberleri

   

  Madenciydi, Çaycı Oldu

  Madenciydi, çaycı oldu Soma'daki maden faciasının ardından işten çıkarılan 36 yaşındaki Kerim Babaoğulları, Akhisar ilçesine taşınarak bir kıraathanede çalışmaya başladı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Soma'da Kurulması Planlanan Termik Santral

  Soma'da Kurulması Planlanan Termik Santral

  Greenpeace ve Yırcalı köylülerin avukatı Bayram: "Yırca Mahallesinde kurulması planlanan termik santraldeki ÇED kararıyla ilgili yürütmenin durdurulması kararı verildi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Her Dört İşsizden Biri Üniversite Mezunu'

  Her Dört İşsizden Biri Üniversite Mezunu"

  Disk-ar'ın işsilik değerlendrimesine göre, her dört işsizden biri üniversite mezunu ve özellikle yükseköğretim mezunu kadınlar işsizliğin hedefinde. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Yırca'da Çed'in Yürütmesi de Durduruldu

  Yırca'da Çed'in Yürütmesi de Durduruldu

  Manisa’nın Soma ilçesinin Yırca Mahallesinde, bir şirketin yapacağı termik santral için daha önce Danıştay tarafından verilen acele kamulaştırma için yürütmeyi durdurma kararının ardından şimdi de ÇED olumlu kararı yürütmesi, Manisa İdare Mahkemesi tarafından durduruldu. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Sağlık Bakanlığından Umke Gönüllülerine Teşekkür Belgesi

  Sağlık Bakanlığı tarafından, çeşitli arama kurtarma operasyonlarında görev alan Güney Marmara Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) gönüllülerine teşekkür belgeleri verildi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  CHP'li Özel: Afad Soma'da Tel Tel Döküldü

  CHP'li Özel: Afad Soma'da Tel Tel Döküldü

  CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD)'nın, Soma'da 13 Mayıs 2014'te meydana gelen ve 301 kişinin şehit olduğu maden faciasında tel tel döküldüğünü ileri sürdü. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Halkımız Hülya Avşar Gibi Yaşamıyor, Yavuz Bingöl Gibi Düşünmüyor"

  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, Ekonomi Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü, Türkiye Yazma Eserleri Başkanlığı'nın 2015 yılı bütçesi görüşülmeye başlandı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Disk-Ar: İşsizlik, Tehlike Sinyalleri Vermeye Devam Ediyor

  Disk-Ar: İşsizlik, Tehlike Sinyalleri Vermeye Devam Ediyor

  Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Araştırma Enstitüsü (DİSK-AR), Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından bugün açıklanan Hanehalkı İşgücü Anketi, Eylül 2014 dönem sonuçlarını değerlendirdi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Yırca'da ÇED'in Yürütmesi De Durduruldu

  Yırca'da ÇED'in Yürütmesi De Durduruldu

  Soma Soma'nın Yırca köyünde kurulması planlanan Kolin Termik Santrali'nin acele kamulaştırmasından sonra, Çevresel Etki Değerlendirmesi'ne de yürütmeyi durdurma geldi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Medya-İş Sendikası: Demokrasi ve Hukuk Adına Kara Günlerden Geçiyoruz

  Medya-İş Sendikası: Demokrasi ve Hukuk Adına Kara Günlerden Geçiyoruz

  17-25 Aralık yolsuzluk soruşturmalarını unutturmak amacıyla medyaya yönelik yapılan baskına tepkiler gelmeye devam ediyor. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
21.12.2014 20:38:29. #1.13#