02:1000
SON DAKİKA SOMALİ HABERLERİ

Son Dakika Somali Haberleri

  Dünyanın En Tehlikeli 10 Ülkesi

  Ahmet YILDIRIM –DHA - Uluslararası risk yönetim danışmanlığı veren Londra merkezli Control Risks kurumu, 2015 yılı risk haritası yayınladı. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  Almanya'dan Kuzey Irak'a 100 Asker

  Almanya'dan Kuzey Irak'a 100 Asker

  Alman askerlerinin Kuzey Irak'ta IŞİD milislerine karşı savaşan Kürt peşmergeleri eğitmek amacıyla görev üstlenecekleri belirtildi. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  AK Parti'li Sertçelik: "Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, geniş haber ağının oluşturulması, takip edilen dil sayısının artırılması, temininde güçlük çekilen dil ve lehçelerde yeni personel alımına gidilmesiyle, yakın bir gelecekte kamu hayatı içerisinde çok daha etkin bir konuma gelecektir" (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  Dinci Terör Günde 170 Kişinin Ölümüne Neden Oluyor

  Dinci terör örgütleri tarafından dünya genelinde yapılan saldırılarda her gün ortalama 170 kişinin öldüğü açıklandı. Saldırıları çoğunlukla IŞİD gerçekleştiriyor. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Bir Ayda 5 Bin Kişi Cihatçı Teröre Kurban Gitti

  Bir Ayda 5 Bin Kişi Cihatçı Teröre Kurban Gitti

  Cihatçı terör geçen ay da binlerce can aldı. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Şehirder'den Osmanlıca Açıklaması

  Şehirder'den Osmanlıca Açıklaması

  Son günlerde Türkiye gündemine oturan ilk ve ortaöğretim kurumlarında Osmanlıca öğretimiyle ilgili Erzurum Şehir ve Kültür Araştırmaları Derneği’nden destek geldi. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Yunus Emre Sevgi ve Kardeşlik Kupası Futbol Turnuvası'

  Yunus Emre Sevgi ve Kardeşlik Kupası Futbol Turnuvası"

  Eskişehir’deki çeşitli üniversitelerde okuyan 25 farklı ülke öğrencilerinin katıldığı “Yunus Emre Sevgi ve Kardeşlik Kupası Futbol Turnuvası” şampiyonu, Filistin takımını 7-5 yenen Irak takımı oldu. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Bakan Çavuşoğlu, AK Parti Kars İl Başkanlığı'nı Ziyaret Etti

  Bakan Çavuşoğlu, AK Parti Kars İl Başkanlığı'nı Ziyaret Etti

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Kars İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Somali'de Şiddet Olayları

  Somalili bir asker, Şebab militanlarının eşleri olduğu tahmin edilen 5 kadını öldürdü. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  'Keşke Ermenistan'da Burada Olsaydı'

  "Keşke Ermenistan'da Burada Olsaydı"

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Sizin yaptığınız her çalışma, ülkeye yaptığınız her katkı sadece bu ülkede yaşayan insanlara hizmet olarak gitmiyor." dedi. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kars'ta

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Sizin yaptığınız her çalışma, ülkeye yaptığınız her katkı sadece bu ülkede yaşayan insanlara hizmet olarak gitmiyor." dedi. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Genç Memur-Sen'den BM Önünde Protesto Eylemi

  Genç Memur-Sen'den BM Önünde Protesto Eylemi

  Memur-Sen Konfederasyonu gençlik teşkilatı Genç Memur-Sen, Ankara’daki Birleşmiş Milletler (BM) binası önünde 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nde Müslüman coğrafyalarda yaşanan zulme dikkat çekmek amacıyla “Kirlenmiş Milletlere Karşı Birleşmiş Yürekler” eylemi düzenledi. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  10 Aralık İnsan Hakları Günü

  Genç Memur Sen üyeleri, "dünyadaki katliamlara sessiz kaldığı" gerekçesiyle BM'yi protesto etti. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Meclis'in Suruç Raporuna İtiraz

  Meclis'in Suruç Raporuna İtiraz

  HDP'li Vekil Kemal Aktaş, Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Hakları İnceleme Komisyonu'nun Suruç raporuna itiraz etti. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Cibuti Limanı "Petrol Kirliliği" Tehdidi Altında

  Dünyanın bu konudaki "en stratejik" noktalarından biri kabul edilen limandaki kirliliğin petrol şirketlerinin kullandığı borulardaki sızıntılardan kaynaklandığı belirtiliyor. (09 Aralık 2014 Salı )

   

  Toplumun Her Kesim ve Her Bireyi Makul Şüpheli Haline Getiriliyor'

  Toplumun Her Kesim ve Her Bireyi Makul Şüpheli Haline Getiriliyor"

  Kayseri Barosu İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Avukat Ali Fuat Yıldız, Anayasa’nın getirdiği temel hak ve hürriyetlere aykırı olarak ceza dava açılması, arama ve ey koyma işlemleri yapılması için somut delil varlığı şartı ihlal edileceğini belirtti. (09 Aralık 2014 Salı )

   

 

  Türkiye Ebola ile Mücadelede Afrika'nın Yanında

  Türkiye Ebola ile Mücadelede Afrika'nın Yanında

  Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hatipoğlu: "Bölgeye gerekli olan tıbbi malzemeler, TİKA tarafından 3 hafta önce Ebola’nın yoğun görüldüğü Batı Afrika ülkelerinden Gine, Sierra Leone, Liberya ve bir hafta önce de Senegal’e teslim edilmiştir" (09 Aralık 2014 Salı )

   

  2014'te 311 Milletvekili İnsan Hakları İhlallerine Maruz Kaldı

  Parlamentolararası Birlik İnsan Hakları Yetkilisi Huizenga, "2014'te 41 ülkeden 311 milletvekili farklı nedenlerle insan hakları ihlallerine maruz kaldı." dedi. (08 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Savaş Çocukları Ezip Geçiyor

  Savaş Çocukları Ezip Geçiyor

  UNICEF, 2014 yılını çocuklar için bir felaket yılı olarak açıkladı. (08 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Eğitimcilerden 'Kitap Okuyan Bilir' Yarışması

  Eğitimcilerden 'Kitap Okuyan Bilir' Yarışması

  Malatya’da Güney Eğitimciler Federasyonu (GÜNEF) ve Malatya Eğitimciler Derneği (MEDER) işbirliğinde ‘Kitap Okuyan Bilir’ isimli yarışma düzenledi. (08 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Danimarka'da Çalışan Türkler'in Oranı Yüzde 16

  Danimarka istatistik bürosu verilerine göre, 20-39 yaşlarındaki Türkler arasında erkeklerin sadece yüzde 13'ü kadınların yüzde 16'sı çalışıyor. (08 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Davutoğlu: "Fitne Çıkarmaya Çalışanlara Karşı Göğsümüzü Siper Edeceğiz"

  AK Parti Eskişehir 5. Olağan Kongresi- Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: (2)"Ey Kılıçdaroğlu orta çağlar Avrupa'da karanlıktı, bizim orta çağlarımız vahiyle müjdelenmişti. (07 Aralık 2014 Pazar )

   

  AK Parti Eskişehir 5. Olağan İl Kongresi (2)

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Kılıçdaroğlu, ’ağaç kesilmesine karşıyım’ deyince kendi belediye başkanı dedi ki ’bu ağaçların kesileceğinden genel başkanın haberi vardı. (07 Aralık 2014 Pazar )

   

  Davutoğlu: 'Bu Topraklarda Asrısaadete Kimse Orta Çağ Diyemez, Dedirtmeyiz'

  Davutoğlu: "Bu Topraklarda Asrısaadete Kimse Orta Çağ Diyemez, Dedirtmeyiz"

  AK Parti Eskişehir 5. Olağan Kongresi- Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: (2)"Ey Kılıçdaroğlu orta çağlar Avrupa'da karanlıktı, bizim orta çağlarımız vahiyle müjdelenmişti. (07 Aralık 2014 Pazar )

   

  AK Parti Eskişehir 5. Olağan Kongresi

  Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: (2) "Ey Kılıçdaroğlu orta çağlar Avrupa'da karanlıktı, bizim orta çağlarımız vahiyle müjdelenmişti. (07 Aralık 2014 Pazar )

   

  AK Parti Gaziosmanpaşa 5. Olağan İlçe Kongresi

  AK Parti Gaziosmanpaşa 5. Olağan İlçe Kongresi

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: "Milletin Marmarayı, havaalanları, hızlı trenleri, AK Sarayları olacak. (07 Aralık 2014 Pazar )

   

  AK Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Şahin Açıklaması

  "Ortadoğu’daki, İslam dünyasındaki terör olaylarının gerçek nedeni Batıdaki zenginliklerin doğuya kaymasıdır ve terör örgütleri vasıtasıyla bu gidişat durdurulmak istenmektedir'' "IŞİD var gücüyle Şii Sünni kavgası çıkarmak için uğraşmaktadır. (07 Aralık 2014 Pazar )

   

  Türkiye, İnsani Yardımda Dünya Birincisi

  Türkiye, İnsani Yardımda Dünya Birincisi

  Türkiye Kalkınma Yardımları 2013 Raporu'na göre, Türkiye, GSMH bazında en çok uluslararası insani yardım yapan ülke oldu. (07 Aralık 2014 Pazar )

   

  Somali'de Silahlı Saldırı

  Şebab militanlarının düzenlediği saldırıda bir belediye başkanı ve bazı korumaları hayatını kaybetti. (06 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Askon 9. Olağan Genel Kurulu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: (3) "Bütün sanatçılarımıza açık açık sesleniyorum: Cesur olun. Mahalle baskısına, dayatmalara, tekellerin tuzaklarına karşı cesur olun. Hiçbir sanatçımızın tahkir edilmesine, linç edilmesine, dışlanmasına asla izin vermeyecek, hakkın, hakikatin ve onların yanında dimdik durmayı sürdüreceğiz" "30 Ağustos resepsiyonunda, çok değerli bir sanatçımızla Yavuz Bingöl ile Yemen Türküsü'nü birlikte söyledik. (06 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Askon'dan Orta Gelir Tuzağı Uyarısı

  Askon'dan Orta Gelir Tuzağı Uyarısı

  Orta gelir tuzağı ile ilgili bir uyarı da Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koca’dan geldi. (06 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Somali'de Hükümet Düştü

  Parlamentoda yapılan gensoru oylamasında, 235 milletvekilinden 153'ü evet, 80'i hayır, 2'si ise çekimser oy kullanarak hükümeti düşürdü. (06 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Somali'de Bombalı Saldırı: 11 Ölü, 20 Yaralı

  Somali'nin Baidoa kentinde bomba yüklü araçlarla düzenlenen saldırıda ilk belirlemelere göre 11 kişi öldü, 20 kişi yaralandı. (05 Aralık 2014 Cuma )

   

  Somali'de Bombalı Saldırı: 5 Ölü, 20 Yaralı

  Somali’de bir restoran önünde yapılan intihar saldırısı sonucu 5 kişi hayatını kaybetti, en az 20 kişi yaralandı. (05 Aralık 2014 Cuma )

   

  Agit 21. Bakanlar Konseyi Toplantısı

  AGİT 21. Bakanlar Konseyi toplantısı- Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: - "Yabancı savaşçılara ilişkin ülkeye giriş yasağı listemizde 7 bin 200'den fazla isim var"- "Bu tehdidi, büyük bir yangından çıkan dumanı başka yöne çevirerek önleyemeyiz. (05 Aralık 2014 Cuma )

   

  Somali'de Düşen Kenya Savaş Uçağı

  Eş Şebab mevzilerini vurduktan sonra düşen Kenya'ya ait savaş uçağının enkazıyla pilotun cenazesini arama çalışmaları sürüyor. (05 Aralık 2014 Cuma )

   

  Çavuşoğlu: Teröre Karşı Koalisyonda Karşılıklı Suçlamalardan Kaçınılmalı

  Çavuşoğlu: Teröre Karşı Koalisyonda Karşılıklı Suçlamalardan Kaçınılmalı

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, teröre karşı uluslararası koalisyon için güven ve yük paylaşımı gerektiğini vurgulayarak, “Karşılıklı suçlamalardan kaçınılmalı.” dedi. (05 Aralık 2014 Cuma )

   

  Çöplüktü Hastane Oldu

  Çöplüktü Hastane Oldu

  Yardımeli Derneği'nin Somali'nin başkenti Mogadişu'da yaptığı kadın doğum ve çocuk hastanesi, gelecek yıl hizmete açılacak. (05 Aralık 2014 Cuma )

   

  ABD'den Rehine Operasyonu

  ABD'den Rehine Operasyonu

  El Kaide örgütü Amerikalı bir rehineyi öldüreceği tehdidinde bulundu. (05 Aralık 2014 Cuma )

   

  Kenya Savaş Uçağı Somali'de Düştü

  Sorumluluğunu Şebab örgütünün üstlendiği olayda, uçağın pilotu hayatını kaybetti. (04 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Kenya, Somali'deki Şebab Mevzilerini Bombaladı

  Saldırıyı Somalili yetkililer de doğruladı. (04 Aralık 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
23.12.2014 02:10:18. #1.13#