19:3400
SON DAKİKA SOMALİ HABERLERİ

Son Dakika Somali Haberleri

  Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar Açıklaması

  Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar Açıklaması

  Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, “Allah’a çok şükür hür ve müstakil bir ülkenin evlatları olarak bayramımızı idrak ederken, bizim dışımızdaki soydaşlarımızın, dindaşlarımızın, bizim dışımızdaki insanların boynu bükük bayram yapmalarını içimize sindiremiyoruz” dedi. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Kayseri Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Işid Bahane' Tepkisi

  Kayseri Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'Işid Bahane' Tepkisi

  Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) IŞİD'e karşı Suriye'de başlattığı operasyona Kayseri'de faaliyet gösteren Öncü Nesil Derneği, Özgür-Der Girişimi ve Genç Birikim Dergisi üyeleri tepki gösterdi. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Bursa, Tarım ve Hayvancılık Fuarlarına Hazırlanıyor

  Bursa, Tarım ve Hayvancılık Fuarlarına Hazırlanıyor

  TÜYAP Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından hazırlanan BURTARIM 2014, Bursa 12. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile Bursa 7. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı, 14 – 18 Ekim 2014 tarihleri gerçekleştirilecek. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Müezzinoğlu, Türk Kızılayı'na 4 Kurban Hissesi Bağışladı

  Müezzinoğlu, Türk Kızılayı'na 4 kurban hissesi bağışladıTürk Kızılayı Genel Başkanı Akar: -"Sayın Bakanımız Pakistan, Bangladeş, Gazze ve Kudüs'te kesilmek üzere 4 yurt dışı vekaleti verdi"ANKARA (AA) - Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun kurban bağışı kampanyası kapsamında 4 yurt dışı kurban vekaleti verdiğini bildirdi. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları İçin Geri Sayım Başladı

  Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarları İçin Geri Sayım Başladı

  Tüyap Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından düzenlenen BURTARIM 2014, Bursa 12. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile Bursa 7. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı 14-18 Ekim 2014 tarihleri arasında Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılacak. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Standardizasyonun Milli Ekonomiye Faydaları Sempozyumu Yapıldı

  Standardizasyonun Milli Ekonomiye Faydaları Sempozyumu Yapıldı

  Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Şentürk, standardizasyon ve belgelendirme ağını oluşturup kabul ettiren güçlerin dünya ticaretini ele geçirdiğini belirterek, Türkiye’de standardizasyon alanında neredeyse hiç akademik tez bile bulunmadığından yakındı. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Müezzinoğlu, Türk Kızılayı'na 4 Kurban Hissesi Bağışladı

  Türk Kızılayı Genel Başkanı Akar: ''Sayın Bakanımız Pakistan, Bangladeş, Gazze ve Kudüs'te kesilmek üzere 4 yurt dışı vekaleti verdi'' (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Işid'le Mücadele

  Işid'le Mücadele

  Batı Kanada Somalili Kanadalılar Kongresi Başkanı, IŞİD propagandalarına karşı hükümeti yardıma çağırdı. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Bmgk'da 'Yabancı Savaşçılarla' Mücadele Tasarısının Kabul Edilmesi

  Bmgk'da "Yabancı Savaşçılarla" Mücadele Tasarısının Kabul Edilmesi

  ABD Başkanı Obama: "Terörizm taktiği yeni değil, ancak yeni olan, Afganistan, Afrika Boynuzu, Yemen, Libya ve son dönemde Suriye ve Irak gibi ülkelerin de dahil olduğu çatışma bölgelerine giriş ve çıkış yapan yabancı savaşçıların sayısında son yıllardaki eşi görülmemiş artış" "Ülkeler ve uluslararası camia olarak, yabancı terör savaşçılarının gerçek ve artan tehdidine karşı koymada birlikte durmalıyız" BM Genel Sekreteri Ban: "(Bu terör eylemlerine girişenler) İnanç düşmanları. Dünya (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

 

  Kurban Bayramı'na Doğru

  Kurban Bayramı'na Doğru

  Türk Kızılayı Eskişehir Şube Başkanı Girgin: "Kavurma konserveleri Türk Kızılayı aracılığıyla yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak" (23 Eylül 2014 Salı )

   

  Erdoğan: 'Söz Konusu Örgüt Kendisini Kullananları Dahi Gün Gelip Arkadan Hançerleyecek Bir Örgüttür'

  Erdoğan: "Söz Konusu Örgüt Kendisini Kullananları Dahi Gün Gelip Arkadan Hançerleyecek Bir Örgüttür"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ABD’nin önde gelen düşünce kuruluşlarından Dış İlişkiler Konseyi’nde (CFR) yaptığı konuşmada paralel yapıya değinerek, “Söz konusu örgüt, hedefleri ve faaliyet tarzıyla asla güvenilmeyecek, kendisini kullananları dahi gün gelip arkadan hançerleyecek bir örgüttür” dedi. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  Kurbanlar 'Şifa Niyetine' Afrika'ya

  Kurbanlar 'Şifa Niyetine' Afrika'ya

  Kurban Bayramında özellikle yurt dışındaki ihtiyaç sahiplerine ulaşmak için harekete geçen sivil toplum kuruluşları, vatandaşlara kurban bağışı yapma çağrısında bulundu. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  Somali ve Kongolu Öğrenciler, Amerikalı Akademisyenleri Şaşırttı

  Kılıçaslan Eğitim Kurumları’nın misafiri olarak Kayseri’ye gelen Kansas Pittsburg State Üniversitesi öğretim üyeleri, okulda Kimse Yok mu Derneği tarafından Kayseri’ye getirilen Somali ve Kongolu 12 öğrencinin de olduğunu öğrenince büyük bir şaşkınlık yaşadı. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon ile Görüştü

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Sekreteri Ban Ki Moon ile Görüştü

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler'de Genel Sekreter Ban Ki-Moon ile yaptığı görüşmede terörle mücadele, Suriyeli mülteciler, uçuşa yasak bölge, Kıbrıs meselesi, Gazze, Ukrayna, Somali'ye insani yardım, medeniyetler ittifakı, iklim değişikliği, Ebola salgını gibi konular ele alındı. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  Erdoğan Ban Ki-mun ile Görüştü

  Erdoğan Ban Ki-mun ile Görüştü

  Görüşmede Erdoğan, Suriye'deki trajediye son verilmesi için uçuşa yasak bölge oluşturulması gerektiğini söyledi. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ban ile Görüştü

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ban ile Görüştü

  BM 69. Genel Kurulu genel görüşmeleri için, ilk kez Cumhurbaşkanı sıfatıyla New York'a giden Recep Tayyip Erdoğan, bugün BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun ile görüştü. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  Erdoğan, Cfr'da Konuştu

  Erdoğan, Cfr'da Konuştu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "ABD’deki bazı medya kuruluşları ve düşünce kuruluşlarının, 'Paralel Yapı' adını verdiğimiz bu örgütün kısmen de olsa etkisi altında kaldığını görüyoruz" "Bu son derece tehlikeli örgütün, gerek Türkiye içinde, gerek ABD başta olmak üzere yurt dışında, muhaliflerimiz tarafından elverişli bir taşeron olarak kullanıldığını görüyoruz" "Sözkonusu örgüt, hedefleri ve faaliyet tarzıyla asla güvenilmeyecek, kendisini kullananları dahi gün gelip arkadan hançerleyecek bir (23 Eylül 2014 Salı )

   

  Başbakan Davutoğlu Açıklaması

  Başbakan Davutoğlu Açıklaması

  "(Musul'da alıkonunların Türkiye'ye getirilmesi) Buraya kolay şeyle gelmedik. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  Arınç: 'Silah Kullanılmamış, Karşı Taraftan Şiddet Görülmemiştir'

  Arınç: "Silah Kullanılmamış, Karşı Taraftan Şiddet Görülmemiştir"

  Bakanlar Kurulu Toplantısı- Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç: (2)"Sayın Cumhurbaşkanımızın da Sayın Başbakanımızın da ifade ettikleri gibi, bazı görüşmelerle, diplomasi diyebilirsiniz, bir başka yöntem de diyebilirsiniz ama yereldeki Türkiye'ye müzahir unsurlardan azami istifade etmek suretiyle yurttaşlarımızın Türkiye tarafına geçmeleri mümkün olmuştur. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç Açıklaması

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç Açıklaması

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, "Sayın Cumhurbaşkanımızın da Sayın Başbakanımızın da ifade ettikleri gibi, bazı görüşmelerle diplomasi diyebilirsiniz, bir başka yöntem de diyebilirsiniz ama yereldeki Türkiye’ye müzahir unsurlardan azami istifade etmek suretiyle yurttaşlarımızın Türkiye tarafına geçmeleri mümkün olmuştur. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Bakanlar Kurulu Toplantısı

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç: (2) "Sayın Cumhurbaşkanımızın da Sayın Başbakanımızın da ifade ettikleri gibi, bazı görüşmelerle, diplomasi diyebilirsiniz, bir başka yöntem de diyebilirsiniz ama yereldeki Türkiye'ye müzahir unsurlardan azami istifade etmek suretiyle yurttaşlarımızın Türkiye tarafına geçmeleri mümkün olmuştur. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Balıkesir Astsubay Meslek Yüksek Okulu'nda Akademik Yıl Törenle Açıldı

  Balıkesir Astsubay Meslek Yüksek Okulu'nda Akademik Yıl Törenle Açıldı

  Balıkesir Astsubay Meslek Yüksek Okulu’nda akademik eğitim yılı törenle başladı. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Vekaletle Kesilen Kurbanlık Fiyatları 250 Liradan Başlıyor

  Yardım derneklerinin vekâletle kurban kesim kampanyalarında 250 liradan başlayan fiyatlar, bin lirayı buluyor. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  TİM'den 65 Ülkeye İşbirliğini Geliştirme Çağrısı

  TİM'den 65 Ülkeye İşbirliğini Geliştirme Çağrısı

  TİM, 2023 yılında 500 milyar dolar ihracat hedefine ulaşma kapsamında 65 ülkenin büyükelçisini Mardin'de ağırlayarak ticari işbirliklerini geliştirme çağrısında bulundu. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksekokulu Akademik Yılı Açılışı

  Kara Kuvvetleri Astsubay Meslek Yüksekokulu'nun akademik yılı, törenle açıldı. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Somali Cumhurbaşkanı Türk Hastanesini Ziyaret Etti

  Somali Cumhurbaşkanı Türk Hastanesini Ziyaret Etti

  Mogadishu Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından Somali’ye yapılan Mogadishu-Türkiye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni ziyaret etti. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Ankara'da 'Ortadoğu Barış Zirvesi' Yapılacak

  Ankara'da 'Ortadoğu Barış Zirvesi' Yapılacak

  Türk Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Başkanı ve Türkiye Konfederasyonlar Topluluğu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy ve Arap Devletler Ligi Türkiye Temsilci Büyükelçisi Mohamed El Fatah Naciri Başkanlığı'nda Ankara'da Ortadoğu Barış Zirvesi yapılacak. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Ankara'da Ortadoğu Barış Zirvesi Toplanıyor

  Ankara'da Ortadoğu Barış Zirvesi Toplanıyor

  Türk Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu Başkanı ve Türkiye Konfederasyonlar Topluluğu Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy ve Arap Devletler Ligi Türkiye TemsilciBüyükelçi Mohamed El Fatah Naciri başkanlığında Ankara’da Ortadoğu Barış Zirvesi düzenleniyor. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Somali'de Şebab Militanlarına Af

  Somali'de Şebab Militanlarına Af

  19 günde 130 Şebab militanı teslim oldu. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Genelkurmay'dan Bordo Berelilere Özel Görev !

  Başbakan Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e Türkiye'nin dünyanın kritik bölgelerindeki temsilciliklerini bordo berelilerin koruması talimatını verdi. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Kritik Bölgelerde Konsoloslukları Bordo Bereliler Koruyacak

  Kritik Bölgelerde Konsoloslukları Bordo Bereliler Koruyacak

  Başbakan Davutoğlu, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e Türkiye'nin dünyanın kritik bölgelerindeki temsilciliklerini bordo berelilerin koruması talimatını verdi. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Albayrak Grubu Mogadişu Limanı'nın 20 Yıllık İşletmesini Devraldı

  Albayrak Grubu Mogadişu Limanı'nın 20 Yıllık İşletmesini Devraldı

  Albayrak Grubu, Mogadişu Limanı'nın 20 yıllık işletme hakkını resmen devraldı. imza törenine Somali Limanları Bakanı Abdurrahman Muallim de katıldı. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Somali Milletvekili, Türkiye'deki Somalili Öğrencilerle Buluştu

  Somali Milletvekili, Türkiye'deki Somalili Öğrencilerle Buluştu

  Resmi ziyaret için Türkiye'de bulunan Somali Milletvekili Şeyh Ali Şeyh İbrahim, İstanbul'da yükseköğrenimlerini sürdüren Somalili öğrencilerle bir araya geldi. (20 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Somalili Öğrencilerden Somalı Kardeşlerine Yardım

  Somalili Öğrencilerden Somalı Kardeşlerine Yardım

  Türkiye'de okuyan Somalili öğrenciler Manisa'nın Soma İlçesi'nde şehit madencilerinin 105 çocuğuna kırtasiye yardımı yaptı. (20 Eylül 2014 Cumartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
02.10.2014 19:34:47. #1.12#