SON DAKİKA SOMALİ HABERLERİ

Son Dakika Somali Haberleri

16:46
Somaliand'dan Isparta'ya Türkçe Öğrenmek İçin Gelecekler Afrika Boynuzu'nda yer alan ve 1991 yılında bağımsızlığı ilan eden Somaliland'dan gelecek 35 öğrenciye SDÜ Yaşam Boyu Eğitim Merkezinde Türkçe öğretilecek.
16:37
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Kılıçdaroğlu'na "Foto Gaf" Cevabı Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Somali ziyaretinde hasta bir çocuğa hediye ettiği boyama kitabıyla ilgili, "Bu kitap üzerinden dün yapılan spekülasyonun nasıl bir hezimetle sonuçlandığını hep beraber müşahede ettik. Ana muhalefet liderinin böyle bir konuma düşmesi hakikaten üzüntü verici. Bizim tavsiyemiz sayın ana muhalefet lideri bu tür asılsız, temelsiz spekülasyonlar yerine buyursunlar Somali’ye gitsinler.
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'dan Kılıçdaroğlu'na 'Foto Gaf' Cevabı
16:33
Diyarbakır' da Hdp Kongresi Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, IŞİD'ten temizlenerek Kürt güçlerinin eline geçen Kobani'de İslam'la savaşılmadığını, asıl hedefin özgür bir yaşamı orda boğmaya çalışanlar olduğunu belirterek, Kobani zaferinin tüm Ortadoğu dengelerini değiştirecek güçte olduğunu söyledi.
Diyarbakır' da Hdp Kongresi
16:22
İbrahim Kalın Kimdir ? Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın Cumhurbaşkanlığı, Türkiye'de bir ilke imza attı. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın ilk kez bir basın toplantısı düzenleyip, basın mensuplarına brifing verdi.
İbrahim Kalın Kimdir ? Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın
16:20
CHP Myk Toplantısı Genel Sekreter Tekin: "Bilmeniz gereken bir şey varsa Sayın Davutoğlu, eğer bu parti 92 yıldır ayaktaysa, ihanetlerin dışında olduğu için ayaktadır.
16:07
AK Parti Sözcüsü Atalay'dan Kılıçdaroğlu'na Eleştiri AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün gerçekleşen grup toplantısının tam bir komedi olduğunu belirterek, “Sayın Kılıçdaroğlu, ciddiye alınmayacak bir siyasetçidir.
AK Parti Sözcüsü Atalay'dan Kılıçdaroğlu'na Eleştiri
16:06
Hdp'li Yüksekdağ: Kapısını Çalacak Komşunuz Kalmadı HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Türkiye’nin kapısını çalacağı komşusunun kalmadığını söyledi.
Hdp'li Yüksekdağ: Kapısını Çalacak Komşunuz Kalmadı
16:04
Türkiye'de İlk Defa Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Basın Toplantısı Yaptı Cumhurbaşkanlığı, Türkiye'de bir ilke imza attı. Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın ilk kez bir basın toplantısı düzenleyip, basın mensuplarına brifing verdi.
Türkiye'de İlk Defa Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Basın Toplantısı Yaptı
14:55
Türkiye Afet Yönetimi Strateji Belgesi" Çalıştayı Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: "Ne gariptir ki dünya bir taraftan Holokost'tan kurtulanların yıl dönümünü idrak ederken, bununla ilgili dünyanın dört bir tarafında demeçler verilir, törenler yapılırken, aynı gün içinde Kahire'de toplanan BM Mültecilere Yardım Kuruluşu ise Filistin'de tabiri caizse Holokost benzeri bir baskıya maruz kalan, yakılan, yıkılan on binlerce evi 'onaramayacağız' diyerek, bütün dünyaya ilan ediyor" "Bu büyük bir çifte standarttır, bu büyük bir ayıptır, bu büyük bir
14:48
Kurtulmuş: "Nerede, Kimin, Neye İhtiyacı Varsa Türkiye Orada" "Türkiye Afet Yönetimi Strateji Belgesi" çalıştayı-Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: -"Ne gariptir ki dünya bir taraftan Holokost'tan kurtulanların yıl dönümünü idrak ederken, bununla ilgili dünyanın dört bir tarafında demeçler verilir, törenler yapılırken, aynı gün içinde Kahire'de toplanan BM Mültecilere Yardım Kuruluşu ise Filistin'de tabiri caizse Holokost benzeri bir baskıya maruz kalan, yakılan, yıkılan on binlerce evi 'onaramayacağız' diyerek, bütün dünyaya ilan ediyor"-"Bu büyük bir
Kurtulmuş: 'Nerede, Kimin, Neye İhtiyacı Varsa Türkiye Orada'
09:09
Ertuğrul Gazi Yeniden Gündemde Tekden Film tarafından hazırlanan “Diriliş” dizisinin senaristi ve yapımcısı Mehmet Bozdağ ile dizinin proje danışmanı ve Tekden Film’in Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kemal Tekden diziye çok büyük ilgi olduğunu belirterek “bu vesileyle ecdadımız Ertuğrul Gazi’nin yeniden gündeme gelmesinden dolayı mutluyuz” dediler.
Ertuğrul Gazi Yeniden Gündemde
01:37
Osmaniye'de "Kış Kampı" Sona Erdi Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen 5 dönemlik kış kampının ilki, Osmaniye'de sona erdi.
Osmaniye'de 'Kış Kampı' Sona Erdi
00:02
Somali'de Hükümeti Kurma Çalışmaları Başbakan Şermarke yeni kabineyi açıkladı.
Somali'de Hükümeti Kurma Çalışmaları
23:35
Osmaniye'de "Kış Kampı" Sona Erdi Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen 5 dönemlik kış kampının ilki, Osmaniye’de sona erdi.
18:41
Türkiye'den Afrika'ya Ebola İçin İlaç ve Tıbbi Malzeme Desteği Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ebola ile mücadele kapsamında Gine, Liberya ve Sierra Leone'ye 150 tonluk ilaç ve tıbbi malzeme yardımında bulunulacağını söyledi.
17:49
Kılıçdaroğlu: O Kadar Azdılar Ki Cumhuriyet'e 90 Yıllık Parantez Söylemini Dillerine Alıyorlar Kılıçdaroğlu: O kadar azdılar ki Cumhuriyet'e 90 yıllık parantez söylemini dillerine alıyorlar (2) KILIÇDAROĞLU'NUN KONUŞMASINDA YER VERDİĞİ KİTAP CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin bugünkü grup konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Somali ziyareti sırasında çocuklara hediye ettiği bir kitaba yer verdi.
Kılıçdaroğlu: O Kadar Azdılar Ki Cumhuriyet'e 90 Yıllık Parantez Söylemini Dillerine Alıyorlar
17:37
"Azdılar Cumhuriyete 90 Yıllık Parantez Söylemini Dillerine Alıyorlar" CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin bugünkü grup konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Somali ziyareti sırasında çocuklara hediye ettiği bir kitaba yer verdi.
'Azdılar Cumhuriyete 90 Yıllık Parantez Söylemini Dillerine Alıyorlar'
17:08
Hdp TBMM Grup Toplantısı Eş Genel Başkan Yüksekdağ: "Kobani zaferi ilan edildikten sonra Kobani'ye selam gönderiyor Başbakan. Selamı söyleyene değil, söyletene bakın.
17:06
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda "Muhtarlar Toplantısı" Cumhurbaşkanı Erdoğan: (3) "Kobani söz konusu olduğunda bakıyorsunuz dünya ayağa kalkıyor.
16:48
CHP TBMM Grup Toplantısı Genel Başkan Kılıçdaroğlu: (2) "Türkiye'deki en zengin yüzde 1'lik kesim, toplam gelirin yüzde 54,3'ünü alıyor.
16:42
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün Bakıyoruz Çifte Telli Oynuyorlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleştirilen Muhtarlar Toplantısı'nda hitap etti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bugün Bakıyoruz Çifte Telli Oynuyorlar
16:27
Figen Yüksekdağ : Bu Halk Size Selam Söyletir Hdp Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, partisinin grup toplantısında konuştu.
Figen Yüksekdağ : Bu Halk Size Selam Söyletir
16:15
3kılıçdaroğlu: O Kadar Azdılar Ki Cumhuriyet'e 90 Yıllık Parantez Söylemini Dillerine Alıyorlar "Bu mahkumiyet baro başkanına değil Tunceli halkına verilen bir mahkumiyettir" CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.
3kılıçdaroğlu: O Kadar Azdılar Ki Cumhuriyet'e 90 Yıllık Parantez Söylemini Dillerine Alıyorlar
16:04
1kılıçdaroğlu O Kadar Azdılar Ki Cumhuriyet'e 90 Yıllık Parantez Söylemini Dillerine Alıyorlar Dha ANKARA- Kılıçdaroğlu: O kadar azdılar ki Cumhuriyet'e 90 yıllık parantez söylemini dillerine alıyorlar "Bu mahkumiyet baro başkanına değil Tunceli halkına verilen bir mahkumiyettir" CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.
1kılıçdaroğlu O Kadar Azdılar Ki Cumhuriyet'e 90 Yıllık Parantez Söylemini Dillerine Alıyorlar
16:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhtarlarla Biraraya Geldi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Kobani söz konusu olduğunda bakıyorsunuz dünya ayağa kalkıyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muhtarlarla Biraraya Geldi
15:50
Kılıçdaroğlu: O Kadar Azdılar Ki Cumhuriyet'e 90 Yıllık Parantez Söylemini Dillerine Alıyorlar. Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu.
Kılıçdaroğlu: O Kadar Azdılar Ki Cumhuriyet'e 90 Yıllık Parantez Söylemini Dillerine Alıyorlar.
15:42
Kılıçdaroğlu'ndan Tarihi Bir Gaf Daha CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdiği o fotoğraf montaj çıktı.
Kılıçdaroğlu'ndan Tarihi Bir Gaf Daha
15:36
Erdoğan - Somali'deki Yoksulluk Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Somali'deki açlığı, yoksulluğu, istikrarsızlığı gidermek için, orada emniyeti sağlamak için hiç kimsenin, hiçbir ülkenin maalesef kılı bile kıpırdamıyor.
15:23
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda "Muhtarlar Toplantısı" Cumhurbaşkanı Erdoğan: (2) "Çözüm Süreci bir pazarlık süreci, bir al ver süreci değildir.
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda 'Muhtarlar Toplantısı'
15:06
Hdp'li Yüksekdağ: Mermer Gibi 'İç Güvenlik Paketi'yle Karşımıza Çıktılar HDP Eşbaşkanı Figen Yüksekdağ, çözümün teminatının iktidar, cumhurbaşkanı değil halklar olduğunu söyledi.
Hdp'li Yüksekdağ: Mermer Gibi 'İç Güvenlik Paketi'yle Karşımıza Çıktılar
14:33
Başbakan Davutoğlu MHP Kürtçe Üzerinden Türkçe'ye Sahip Çıkıyormuş Gibi Davranarak Tahrik Ediyor -1 Başbakan Davutoğlu MHP Kürtçe üzerinden Türkçe'ye sahip çıkıyormuş gibi davranarak tahrik ediyor Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin grup toplantısında konuştu.
Başbakan Davutoğlu MHP Kürtçe Üzerinden Türkçe'ye Sahip Çıkıyormuş Gibi Davranarak Tahrik Ediyor -1
14:30
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan Gafı Bugünkü grup konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştiren CHP lideri Kılıçdaroğlu, Zaytung kurbanı oldu. Kılıçdaroğlu yanlış fotoğrafla Erdoğan'a yüklendi.
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan Gafı
14:12
Başbakan Davutoğlu: MHP Kürtçe Üzerinden Türkçe'ye Sahip Çıkıyormuş Gibi Davranarak Tahrik Ediyor
13:37
Erdoğan'ın Bu Sözü Salonu İnletti Erdoğan'ın geçmişten verdiği örnek salonda alkış tufanı kopardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'da düzenlenen muhtarlar toplantısında kendisi için 1998 yılında atılan "Muhtar bile olamaz" manşetini hatırlattı, salonda alkış tufanı koptu.
Erdoğan'ın Bu Sözü Salonu İnletti
13:25
AK Parti Grup Toplantısı (1) Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Kürtçe selamlama anlayışım dolayısıyla MHP rahatsız olmuş. Ayrıca başka bir rahatsızlık daha var, HDP o bölücü anlayışın artık zemin kaybettiği görmekten rahatsız. MHP de Kürtçe üzerinden sanki Türkçe’ye sahip çıkıyormuş gibi davranarak bazı yerleri tahrik ediyor.
AK Parti Grup Toplantısı (1)
13:21
Ha Kandil'i Selamlamak, Ha Kobani'yi Selamlamak Aralarında Fark Yok" MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Davutoğlu’nun Diyarbakır’da yaptığı konuşmaya tepki gösterdi.
Ha Kandil'i Selamlamak, Ha Kobani'yi Selamlamak Aralarında Fark Yok'
13:05
Bahçeli : Türkiye Gözlerini Yummak Üzeredir, Beştepe Hanedanlığının Kuklası Olan Davutoğlu Başka... Mhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.
13:03
Afrika'ya Kiloyla Kayısı İhracatı Malatya'dan geçen yıl en çok kuru kayısı ihracatı yaklaşık 11 bin tonla ABD'ye yapılırken, 20 kilogramlık satışın yapıldığı Afrika ülkesi Gabon da ihracat listesine ilk kez girdi Son yıllarda tadımlık olarak kayısı gönderilmeye başlanan Afrika ülkelerinden Mauritius'a 153, Somali'ye 45, Cibuti'ye 25.
13:00
Erdoğan "Muhtar Olamaz" Manşetini Hatırlattı, Salon İnledi Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'da düzenlenen muhtarlar toplantısında kendisi için 1998 yılında atılan "Muhtar bile olamaz" manşetini hatırlattı, salonda alkış tufanı koptu.
Erdoğan 'Muhtar Olamaz' Manşetini Hatırlattı, Salon İnledi
12:54
Bahçeli: "Bizim Kimsenin Ana Dilinde Gözümüz Yoktur" MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan AhmetDavutoğlu’nun Kürtçeyle ilgili sözlerini eleştirerek "Bizim kimsenin ana dilinde gözümüz yoktur, buna yönelik söyleyecek bir sözümüz de olmayacaktır.
12:44
Davutoğlu: Cumhurbaşkanı'yla Uyum İçindeyiz, Kıskanmasınlar Başbakan Davutoğlu, "Bize bu kürsüden hitap eden biri olarak Cumhurbaşkanımızın bu kadar yakın çalışmasından daha doğal bir şey yok, kıskanmasınlar." dedi.
Davutoğlu: Cumhurbaşkanı'yla Uyum İçindeyiz, Kıskanmasınlar
11:49
51 Ülkeden Gelen Gençler Bu Kampta Buluştu Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezleri Genel Müdürlüğü'nün Mersin’in Silifke ilçesinde düzenlediği “Kış kampı”na 51 ülkeden gençler katıldı.
51 Ülkeden Gelen Gençler Bu Kampta Buluştu
11:29
Silifke'de Uluslararası Kış Kampı Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezleri Genel Müdürlüğü’nün Mersin’in Silifke ilçesinde düzenlediği “Kış kampı”na 51 ülkeden gençler katıldı.
Silifke'de Uluslararası Kış Kampı
11:15
Somali'de Eş-Şebab Militanları 42 Kişiyi Kaçırdı Somali'nin batısındaki Bay bölgesinde 42 kişinin Eş Şebab örgütü tarafından kaçırıldığı bildirildi.
Somali'de Eş-Şebab Militanları 42 Kişiyi Kaçırdı
08:14
Erdoğan'dan Çipras'ın Zaferine İlk Yorum Afrika dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunan lider Çipras'ın seçim zaferiyle ilgili "Önceliğimiz ilişkilerin gelişmesidir" dedi.
Erdoğan'dan Çipras'ın Zaferine İlk Yorum
07:24
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkanlık Sisteminde Kararlı Somali dönüşü uçakta konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Başkanlık sisteminin sağlayacağı en büyük avantaj, çokbaşlılığı ortadan kaldırması olacaktır." dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkanlık Sisteminde Kararlı
23:11
Erdoğan, Somali Cumhurbaşkanı Şeyh Mahmud ile Görüştü CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud ile görüştü.
Erdoğan, Somali Cumhurbaşkanı Şeyh Mahmud ile Görüştü
20:41
Osmaniye'de Kış Kampı Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen 5 dönemlik kış kampının ilki Osmaniye'de başladı.
Osmaniye'de Kış Kampı
20:12
Osmaniye'de "Kış Kampı" Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen 5 dönemlik kış kampının ilki Osmaniye'de başladı.
13:36
Karmod Prefabrik, Somali'deki Toplu Konut Projelerine Talip Karmod Prefabrik Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Çankaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Somali'yi ziyaretinde gündeme gelen başkent Mogadişu'ya ilk etapta 10 bin konut yapımının planlandığı toplu konut projelerine talip olduklarını ifade etti.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 07:39:56. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA SOMALİ HABERLERİ
[Hata Bildir]