SON DAKİKA SORGUN HABERLERİ

Son Dakika Sorgun Haberleri

14:06
Sorgun Ziraat Odası Başkanı Tuzlacık, Güven Tazeledi Sorgun Ziraat Odası Başkanlığına Hacı Tuzlacık yeniden seçildi.
11:20
Termal Su Bileşenlerinden Kozmetik Ürünleri Üretti Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Orhan Hazer, kaplıca suyu bileşenleriyle çam yağı ve terebentin kullanarak şampuan, duş jeli ve sıvı el sabunu imal etti Hazer: "Yozgat, jeotermal enerjinin yanında çamlığıyla da meşhur bir yer. Bunu değerlendirelim istedik.
18:53
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel, Manavgat Projelerini Açıkladı Açıklaması "Hizmet için yola çıkmış bir ekibiz, önceliğimiz hiçbir zaman siyaset olmadı, hizmet oldu, zaman zaman karşılığını gördük. Zaman zaman göremedik ama bu prensibimizden vazgeçmedik" "Kim ne derse desin, bazı şeyleri açık konuşalım, Büyükşehir Yasası olmasaydı, bugün bu kadar yatırımları bu ilçede konuşamıyor.
15:44
Sorgunlu Kadınlardan İş-Kur Destekli Kurslara Yoğun İlgi Yozgat'ın Sorgun ilçesinde Halk Eğitim Merkezi bünyesinde İş-Kur destekli açılan 'Düz Dikiş Makine' kursuna ev kadınları yoğun ilgi gösteriyor.
Sorgunlu Kadınlardan İş-Kur Destekli Kurslara Yoğun İlgi
15:27
Sorgun'da Okul Servis Şoförlerine Eğitim Semineri Düzenlendi Yozgat’ın Sorgun İlçe Milli Eğitim, Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından okul servis şoförlerine yönelik eğitim semineri düzenlendi.
Sorgun'da Okul Servis Şoförlerine Eğitim Semineri Düzenlendi
22:13
Yozgat'ta Halk Eğitim Merkezinden Tek Kişilik Kurs Yozgat'ın Sorgun ilçesinde, halk eğitim merkezi, 35 yaşındaki doğuştan görme engelli Tayyar Kabay'a özel bilgisayar kursu düzenledi.
Yozgat'ta Halk Eğitim Merkezinden Tek Kişilik Kurs
18:40
Halk Eğitim Merkezinden Tek Kişilik Kurs Yozgat'ın Sorgun ilçesinde, 35 yaşındaki görme engelli Kabay için bilgisayar kursu düzenlendi.
16:03
Sorgunlu Görme Engelli Gencin Büyük Azmi Yozgat'ın Sorgun İlçesi'nde yaşayan doğuştan görme engelli 35 yaşındaki Tayyar Kabay, katıldıkları kurslar sayesinde 10 parmak bilgisayar kullanmayı, bağlama, org ve darbuka çalmayı öğrendi.
Sorgunlu Görme Engelli Gencin Büyük Azmi
14:20
Görme Engelli Gencin On Parmağında On Marifet Sorgun'da bağlama, org, darbuka çalmanın yanında kendisine ait besteleri de bulunan doğuştan görme engelli Tayyar Kabay, klavyede 10 parmak yazı yazmayı da öğrendi.
Görme Engelli Gencin On Parmağında On Marifet
17:43
Uzun Süreli Gelen Turistler, Yazın Gelenlere Göre Daha Az Alışveriş Yapıyor Kış döneminde uzun süreli tatile gelen yaşlı turistlerin, aktif sezona göre pazarlarda az alışveriş yaptığı belirtiliyor.
15:06
Esnafa Faizsiz Kredi Müjdesi Sorgun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Aktaş’tan, esnafa faizsiz kredi verileceğini söyledi.
Esnafa Faizsiz Kredi Müjdesi
14:44
Sorgun'da 54 Kişilik Umre Kafilesi Kutsal Toprakla Uğurlandı Yozgat’ın Sorgun İlçesinde 2015 yılının ilk umre kafilesi kutsal topraklara uğurlandı.
Sorgun'da 54 Kişilik Umre Kafilesi Kutsal Toprakla Uğurlandı
13:57
Sorgun'dan Afrika'ya İlaç Yardımı Sorgun Dost Gönüller Gıda Bankası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Nijer'e 16 bin liralık ilaç ve tıbbi malzeme gönderdi.
Sorgun'dan Afrika'ya İlaç Yardımı
21:29
TANAP, Yozgat'ta Bin 500 Kişiye İstihdam Sağlayacak Azerbaycan doğalgazının Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşınacağı TANAP projesi kapsamında, Yozgat'ta kurulan mobilizasyon kampında, yaklaşık bin 500 kişi istihdam edilecek.
TANAP, Yozgat'ta Bin 500 Kişiye İstihdam Sağlayacak
16:57
Yozgat'ta Bin 500 Kişiye İstihdam Sağlanacak Azerbaycan doğalgazını Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşıyacak Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) kapsamında, Yozgat’ın Sorgun ilçesine bağlı Doğankent beldesine kurulacak mobilizasyon kampında yaklaşık bin 500 kişi istihdam edilecek.
Yozgat'ta Bin 500 Kişiye İstihdam Sağlanacak
11:26
Tanap, Yozgat'ta Bin 500 Kişiye İstihdam Sağlayacak Azerbaycan doğalgazının Türkiye üzerinden Avrupa'ya taşınacağı proje kapsamında, Yozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Doğankent beldesine kurulan mobilizasyon kampında, yaklaşık bin 500 kişi istihdam edilecek Doğankent Belediye Başkanı Sungur: "İnşaat aşaması olmasına rağmen şu an 300 kişi çalışıyor ve bunların.
09:29
Karayollarında Durum Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
17:00
Esnafın Faizsiz Kredi Sevinci Sorgun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Aktaş, esnafa faizsiz kredi verilmesinin önemli olduğunu belirtti.
15:08
Milli Eğitim Müdürü Ekinci'den Öğrencilere Başarı Ödülü Sorgun Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Ekinci, 2014-2015 eğitim öğretim yılının birinci dönemde başarılı olan öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.
14:45
Maden Mühendisleri Odası: Yaşanacak Maden Facialarının Sorumlusu AKP İktidarıdır TMMOB Maden Mühendisleri Odası, Meclis Komisyonu’ndan geçen Maden Kanunu tasarısının geri çekilmesini isteyerek, “Yaşanacak maden facialarının sorumluları AKP iktidarı ve maden kanununu birlikte hazırlayanlardır” uyarısında bulundu.
14:24
Sorgun'da Bir Gecede 4 Bağ Evi Soyuldu Yozgat’ınn Sorgun İlçesine bağlı Aşağıcumafakılı Köyünde bir gecede 4 ayrı bağ evi soyuldu.
Sorgun'da Bir Gecede 4 Bağ Evi Soyuldu
13:07
Tmmob: Yaşanacak Maden Facialarının Sorumluları AKP İktidarı ve Maden Kanununu Birlikte... Tmmob Maden Mühendisleri Odası, Maden Kanunu Tasarısı'nın işçi sağlığı ve iş güvenliği ile ilgili olarak hiçbir düzenlemeye yer vermediğini, tasarının derhal geri çekilmesi gerektiğini belirterek, "Yaşanacak maden facialarının sorumluları AKP iktidarı ve maden kanununu birlikte hazırlayanlardır" dedi.
12:20
Yozgat - Sorgun'da Bir Gecede 4 Bağ Evi Soygun Sorgun'da bir gecede 4 bağ evi soygun YOZGAT'ın Sorgun İlçesine bağlı Aşağıcumafakılı Köyünde bir gecede 4 ayrı bağ evinde soygun gerçekleştirildi.
Yozgat - Sorgun'da Bir Gecede 4 Bağ Evi Soygun
17:52
Sorgun'da 60'lık Ninelerin Karne Heyecanı Sorgun'da 60'lık ninelerin karne heyecanı YOZGAT'ın Sorgun Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü'nün 'Ana Kız Okuldayız' projesi kapsamında açtığı okuma yazma kursuna katılan 62 yaşındaki Şükriye Horoz ile 65 yaşındaki Nermin Laik, tamamladıkları kursun ardından karnelerini almanın heyecanı yaşadılar.
Sorgun'da 60'lık Ninelerin Karne Heyecanı
17:45
60 Yaşında Karne Heyecanı Yozgat'ın Sorgun Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü'nün 'Ana Kız Okuldayız Projesi' kapsamında açtığı okuma yazma kursuna katılan 62 yaşındaki Şükriye Horoz ile 65 yaşındaki Nermin Laik, belgelerini aldı.
60 Yaşında Karne Heyecanı
17:03
Yozgat'ta Torunlardan Önce Nineler Karne Aldı Yozgat’ın Sorgun İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün ‘Ana Kız Okuldayız’ projesi kapsamında açtığı okuma yazma kursuna katılan 60’lık nineler, tamamladıkları kursun ardından karnelerini aldı.
Yozgat'ta Torunlardan Önce Nineler Karne Aldı
13:55
Model Uçak Kursunu Tamamlayan Öğrenciler Sertifikalarını Aldı Yozgat'ın Sorgun ilçesinde Türk Hava Kurumu tarafından öğrencilere yönelik açılan 'Ata Model Uçak' kursunu başarı ile tamamlayan öğrenciler sertifikalarını aldı.
13:26
Sorgun'da Resim ve Karikatür Yarışması Sorgun Toplum Sağlığı Merkezi tarafından 68. Verem Eğitim Propaganda Haftası etkinlikleri kapsamında ilk ve orta okul öğrencilerine yönelik resim ve karikatür yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
13:07
Voleybol Erkeklerde Turu Sorgun Gençlikspor Attı Yozgat’ta oynanan, Voleybol Federasyonu tarafından düzenlenen 3’üncü Lige Terfi Erkekler Bölgesel Grup Eleme müsabakaları ilk tur karşılaşmaları sonunda Sorgun Gençlikspor takımı şampiyonluk turunu atarak, bir üst tura yükseldi.
Voleybol Erkeklerde Turu Sorgun Gençlikspor Attı
12:21
Sorgun'da Model Uçak Kursu Tamamlandı Yozgat'ın Sorgun ilçesinde Türk Hava Kurumunun öğrencilere yönelik açtığı Ata Model Uçak kursu tamamlandı.
Sorgun'da Model Uçak Kursu Tamamlandı
08:47
Karayollarında Durum Karayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmaları nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
Karayollarında Durum
15:55
Sorgun'da Okul Öncesi Eğitimde İnovasyon Projesi Sözleşmesi İmzalandı 2014 yılı AB Mesleki Eğitim Programı, Erasmus + Mesleki Eğitim Personel ve Öğrenci Hareketliliği Projeleri çerçevesinde Sorgun Çiğdemli Çok Programlı Anadolu Lisesinin de yurt içi ortağı olarak katıldığı "Okul Öncesi Eğitimde İnovasyona Dayalı AB Örnekleri" projesinin finansman sözleşmesi imzalandı.
Sorgun'da Okul Öncesi Eğitimde İnovasyon Projesi Sözleşmesi İmzalandı
17:58
İskandinav Yürüyüşü Sporuyla Kışın 50 Bin Turist Çekilmesi Hedefleniyor Antalya'nın Manavgat ilçesi Titreyengöl, Sorgun Çamlığı ve tarihi Side antik kentte Nordic Wolking(İskandinav yürüyüşü) turları başladı.
12:51
Eskişehir Vali Yardımcısı Ünal Yıldırım Vefat Etti Eskişehir Vali Yardımcısı Ünal Yıldırım, bir süre önce geçirdiği rahatsızlık sebebiyle tedavi gördüğü ESOGÜ Tıp Fakültesi Hastanesinde hayatını kaybetti.
Eskişehir Vali Yardımcısı Ünal Yıldırım Vefat Etti
08:53
Sorgun'da Satranç Turnuvası Başladı Sorgun Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürlüğü ile Satranç Federasyonu Yozgat İl Temsilciliği’nin ortaklaşa düzenledikleri “Yarı Yıl Sorgun Satranç Turnuvası” başladı.
Sorgun'da Satranç Turnuvası Başladı
16:48
Sorgun'da Edebiyat Sohbetleri Başladı Yozgat'ın Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün organize ettiği Edebiyat Sohbetlerinin ilki yapıldı.
Sorgun'da Edebiyat Sohbetleri Başladı
12:24
Sorgun'da Satranç Turnuvası Başladı Sorgun Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürlüğü ile Satranç Federasyonu Yozgat İl Temsilciliği’nin ortaklaşa düzenlediği "Yarı Yıl Sorgun Satranç Turnuvası" başladı.
20:10
HSYK'dan Adli ve İdari Yargı Kararnamesi Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Birinci Dairesinin adli ve idari yargı kararnamesi ile 888 savcı ve hakiminin görev yeri değişti.
18:04
Manavgat Kış Dönemi Avrupa'nın Bisiklet ve Futbol Takımlarına Talip Manavgat Titreyengöl-Sorgun Turizm Yatırımcıları Birliği(TİSOYAB) Başkanı Hüseyin Aydoğan, 210 bin yatak kapasitesi Manavgat turizm destinasyonun kışın konaklama tesislerinin açık kalması için spor, futbol, bisiklet, tenis, kongre, sağlık ve doğa sporları turizmini iyi değerlendirmesi gerektiğini söyledi.
Manavgat Kış Dönemi Avrupa'nın Bisiklet ve Futbol Takımlarına Talip
12:21
Yozgat Veterinerler Odasından "Pet Shop" Kursu Yozgat Veterinerler Odası tarafından Pet Shop kursu düzenlendi.
17:47
300 Bin İskandinav Oryantiring Sporcusu Bekleniyor Manavgat Titreyengöl-Sorgun Turizm Yatırımcıları Birliği(TİSOYAB) Başkanı Hüseyin Aydoğan, bölgede eko ve doğa turizminin canlı tutulması için Beşkonak Köprülü Kanyon Milli Park potansiyelinin iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.
18:42
İkili İş Görüşmeleri Büyük İlgi Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) ve Manavgat Belediyesi işbirliği, turizm dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarının katkılarıyla 8-9 Ocak tarihlerinde Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ‘Ne varsa Manavgat’ta Var’ etkinliği büyük ilgi gördü.
İkili İş Görüşmeleri Büyük İlgi
15:29
Sanatla Gelen İstihdam" Projesi Proje kapsamında açılan metal şekillendirme kursuna İçişleri Bakanlığı Dernekler Federasyonu tarafından 79 bin lira ödenek sağlandı.
13:42
Kardemir Karabüksporun En İstikrarlısı Özmert ve Kumbela Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kardemir Karabüksporda Hakan Özmert ve Domi Kumbela, ilk yarıdaki 16 karşılaşmada forma şansı buldu.
19:06
Yurtta Kış Erzincan ve Kırşehir il genelinde, Yozgat il merkezi ve 7 ilçede eğitime yarın ara verildi.
18:57
Yurtta Kış Türkiye'yi etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava nedeniyle yurt genelinde yaklaşık 7 bin köy yoluyla bazı şehirlerarası karayolları ulaşıma kapandı.
17:33
Yozgat'ta Okullar Yarın Tatil Yozgat Merkez, Akdağmadeni, Boğazlıyan, Saraykent, Sorgun, Yerköy ilçelerinde okullar bir gün daha tatil edildi.
17:04
Yozgat'ta Okullar Perşembe Günü Tatil Edildi Tüm yurt genelinde etkili olan kar yağışı ve tipi Yozgat’ta da etkisini sürdürüyor.
12:56
Nijerli Gönüllüler Sorgun'da Nijerli gönüllüler Abache Dan Joumo ve Assan Malam Chefou, Yozgat’ın Sorgun ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Dost Gönüller Gıda Bankası Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin çalışmalarını yerinde görmek amacıyla ilçeye geldi.
Nijerli Gönüllüler Sorgun'da
15:30
Sorgun'da İki Otomobil Çarpıştı 5 Yaralı Yozgat'ın Sorgun ilçesinde yağan kar nedeniyle kayganlaşan yolda iki otomobilin çarpışması sonucu 5 kişi yaralandı.
Sorgun'da İki Otomobil Çarpıştı 5 Yaralı
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 16:46:31. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA SORGUN HABERLERİ
[Hata Bildir]