00:5500
SON DAKİKA SORGUN HABERLERİ

Son Dakika Sorgun Haberleri

  Yozgat'tan Suriye'lilere 120 Bin TL'lik Malzeme Yardımı

  Yozgat'tan Suriye'lilere 120 Bin TL'lik Malzeme Yardımı

  Yozgat’ta faaliyetini sürdüren Beşir Derneği Yozgat ve Sorgun Temsilciliği tarafından ‘sana ihtiyacım var’ kampanyası kapsamında Suriye’li Müslümanlar için 120 bin TL değerinde malzeme yardımı toplandı. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Yozgat'ta "Kutlu Doğum Haftası" Etkinlikleri

  Yerköy ilçesinde, "Kutlu Doğum Hatfası" çeşitlik etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Yerel Seçimlerin Ardından

  Yerel Seçimlerin Ardından

  MHP Sorgun İlçe Başkanı Yılmaz, YSK'nın, Eymir beldesindeki seçimleri iptal ettiğini bildirdi. (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Yozgat'ta Seracılık Geliştirilecek

  Yozgat'ta Seracılık Geliştirilecek

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı önümüzdeki yıldan itibaren Yozgat ile birlikte Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, Diyarbakır, İzmir, Konya, Kütahya, Manisa, Şanlıurfa’da tarıma dayalı organize sera bölgesi kurulmasını programına aldı. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Kızılay Sorgun Şubesinden Kur'an Kurslarına Yardım

  Kızılay Sorgun Şubesinden Kur'an Kurslarına Yardım

  Türk Kızılay'ı Sorgun Şubesi tarafından, Merkez Kız Kur'an Kursu ile Yusuf Yaman Kız Kur'an Kursu'na battaniye ve masa örtüsü yardımı yapıldı. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Büyüyoruz Projesi"

  Sorgun Genç Oyuncular Platformu tarafından hayata geçirilen "Büyüyoruz" projesi kapsamında Fransa, İtalya, Letonya, Estonya ve Litvanya bulunan temsilciler ilçeye geldi. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Bozkır, Sera ile Kalkınacak

  Bozkır, Sera ile Kalkınacak

  Aralarında Yozgat'ın da bulunduğu 10 ildeki jeotermal kaynaklardan yararlanılarak, önümüzdeki yıldan itibaren tarıma dayalı organize sanayi seracılık bölgelerinin kurulmasına başlanacak. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Sorgun'da 'Büyüyoruz Projesi'

  Sorgun'da "Büyüyoruz Projesi"

  Yozgat’ın Sorgun İlçesi’nde Genç Oyuncular Platformu tarafından “Büyüyoruz” projesi ile unutulmaya yüz tutmuş çocuk oyunları yeniden hatırlanmaya başladı. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  AK Parti Konya İl Başkanı Sorgun Açıklaması

  AK Parti Konya İl Başkanı Sorgun Açıklaması

  "(CHP Konya Milletvekili Atilla Kart'ın suç duyurusu) CHP şunu çok iyi bilmelidir; hiç kimse zorla bir yere götürülmemiştir, götürülemez de. Onlar özgür iradeleri ile gönül verdikleri Başbakan'a sahip çıkmıştır" "Bu mesnetsiz iddialarda bulunan CHP, Gezi Parkı olayları sırasında etrafı savaş alanına. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  AK Parti Konya İl Başkanlığı Seçim Sürecini Değerlendirdi

  AK Parti Konya İl Başkanlığı Seçim Sürecini Değerlendirdi

  AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, Konya Büyükşehir belediye Başkanı Tahir Akyürek, 26 ilçe belediye başkanı ve basın yayın kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek seçim sürecini değerlendirdi. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Bozkır "Organize Seracılık Bölgesi" ile Kalkınacak

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, önümüzdeki yıldan itibaren Yozgat ile birlikte Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, Diyarbakır, İzmir, Konya, Kütahya, Manisa, Şanlıurfa illerinde tarıma dayalı "Organize Seracılık Bölgesi" kurulmasını programına aldı. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  ÇKS'de Son Başvuru 30 Mayıs

  ÇKS'de Son Başvuru 30 Mayıs

  Sorgun Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü, 2014 Yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) kayıtlarının başladığını söyledi. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Kur'an Kursu Öğrencileri Yararına Kermes

  Sorgun'da, Altınoluk Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği tarafından, Medine Yatılı Kız Kur’an Kursu öğrencileri yararına kermes düzenlendi. (13 Nisan 2014 Pazar )

   

  Miniklere Sorgun Çamlığı'nda Ormancılık Dersi

  Miniklere Sorgun Çamlığı'nda Ormancılık Dersi

  Antalya'nın Manavgat ilçesinde Anaokulu Bölüm Şefi Ayşegül Ay, Anasınıfı öğretmenleri Suzan Kıyak, Hacer Yıldız ve Özge Korkmaz eşliğinde Sorgun Çamlığı'na giden Şule Muzaffer Büyük Kız Teknik ve Meslek Lisesi Uygulama Anaokulu öğrencileri, ormanın faydalarını, ormana nelerin zarar verdiğini ve nasıl korunması gerektiğini uygulamalı olarak öğrendi. (12 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Sorgun'da Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi Okullarda Uygulanıyor

  Sorgun'da Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi Okullarda Uygulanıyor

  Yozgat’ın Sorgun İlçesine bağlı Bahadın Şehit Ali Akdoğan Ortaokulu Eğitimde Kaliteyi Arttırma Projesi (EKAP) kapsamında çalışmalarına aralıksız olarak devam ettiriyor. (12 Nisan 2014 Cumartesi )

   

 

  Sorgun'da Kutlu Doğum Haftası Başlıyor

  Sorgun'da Kutlu Doğum Haftası Başlıyor

  Yozgat’ın Sorgun İlçe Müftüsü Fikret Ekinci, yaptığı açıklamada “Kutlu Doğum Haftası” kutlamalarının önümüzdeki hafta başlayacağını söylediSorgun İlçe Müftüsü Fikret Ekinci, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle 14-20 Nisan tarihleri etkinlikler gerçekleştirileceğini belirterek, “Her yıl Kutlu Doğum Haftasında bir tema belirlendi. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  Nitelikli İnsan, Kaliteli İlişkiler" Projesi

  Sorgun Şehit Önder Muratoğlu ilkokulu tarafından hazırlanan ve AB ile Türkiye'nin finanse ettiği "Nitelikli İnsan Kaliteli İlişkiler" projesi kapsamında, Milli Egemenlik İlkokulu öğrenci ve velilerine kısa parodiler şeklinde 9 ayrı tiyatro oyunu sunuldu. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

Manşet Haberleri