SON DAKİKA SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI HABERLERİ

Son Dakika Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Haberleri

13:42
Hassa'da 'Minik Yüreklere Büyük Destek' Hassa Kaymakamlığı Proje Ofisi tarafından maddi imkansızlıktan dolayı okula kayıt yaptıramayan 150 anaokulu öğrencisini okula göndermek için 'Minik Yüreklere Büyük Destek' adlı proje hazırlandı.
13:21
Gevaşlı Kadınlara Seminer Van’ın Gevaş ilçesinde, Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen, Van Valiliği koordinasyonu ve Gevaş Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında yürütülen Gevaş Kadın Kültür Merkezi’nde bayanlara yönelik seminerler veriliyor.
Gevaşlı Kadınlara Seminer
13:10
Suriyelilere Yardım Dağıtımında İzdiham Şanlıurfa'da, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 15 bin Suriyeli'ye yönelik kışlık ayakkabı ve kıyafet yardımında bugün de izdiham oldu.
Suriyelilere Yardım Dağıtımında İzdiham
12:45
Kumluca'daki Su Baskını ve Hortumun Bilançosu Belli Oldu Kumluca ilçesinde geçtiğimiz hafta yaşanan su baskınları ve hortumda 577 çiftçi ve yaklaşık 2 bin dekar tarım alanı zarar gördü.
Kumluca'daki Su Baskını ve Hortumun Bilançosu Belli Oldu
12:40
Beypazarı'nda Aşevinden Yoksullara Sıcak Yemek Beypazarı Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde bulunan aşevi, kış günlerinde kimsesiz ve yoksul vatandaşların uğrak yeri oluyor.
12:34
Suriyelilere Yardım Dağıtımında Yine İzdiham Şanlıurfa'da, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 15 bin Suriyeli'ye yönelik kışlık ayakkabı ve kıyafet yardımında bugün de izdiham oldu.
Suriyelilere Yardım Dağıtımında Yine İzdiham
12:08
Kırıkhan'da Koordinasyon Kurulu Çocuklar İçin Toplandı Hatay’ın Kırıkhan ilçesinde 5395 Sayılı Çocuk Koruma Kanununa göre verilen Koruyucu ve Destekleyici Tedbir Kararlarının Uygulanması hakkında İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Kaymakam Halil Uyumaz’ın başkanlığında yapıldı.
Kırıkhan'da Koordinasyon Kurulu Çocuklar İçin Toplandı
11:42
Ahıra Giren Köpekler,Koyunları Telef Etti Van'ın Tuşba ilçesindeki bir ahıra giren sokak köpekleri, ahırdaki 38 koyunu telef etti.
Ahıra Giren Köpekler,Koyunları Telef Etti
10:45
Kayseri Başarılı Öğrencilere, Erciyes?te Bedava Kayak Keyfi Kayseri'nin Melikgazi ilçesi Kaymakamlığı, ilçedeki liselerin 11 ve 12'nci sınıflarında okuyan, dar gelirli ve başarılı öğrencilere, yarı yıl tatili boyunca Erciyes'teki tesislerden ücretsiz yararlanma olanağı sundu.
Kayseri Başarılı Öğrencilere, Erciyes?te Bedava Kayak Keyfi
10:34
Kadınlarımız Ne Kadar Eğitimli ve Huzurlu İse Toplumda O Kadar Huzurlu Olacak' Bitlis’in Tatvan ilçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren Tatvan Aile Destek Merkezinin (TADEM) sertifika töreninde konuşan Kaymakam Murat Erkan, güçlü bir millet ve güçlü bir devlet olmanın öncelikli unsurunun kadınlar olduğunu söyledi.
10:16
Tatvan'da Sertifika Töreni Bitlis'in Tatvan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren Tatvan Aile Destek Merkezinde sertifika töreni düzenlendi.
Tatvan'da Sertifika Töreni
09:45
Başarılı Öğrencilere, Erciyes'te Bedava Kayak Kayseri'nin merkez Melikgazi İlçe Kaymakamlığı, ilçedeki liselerin 11 ve 12'nci sınıflarında okuyan, dar gelirli ve başarılı öğrencilere, yarı yıl tatili boyunca Erciyes'teki tesislerden ücretsiz yararlanma olanağı sağladı.
Başarılı Öğrencilere, Erciyes'te Bedava Kayak
16:27
Batman'da 5.400 Lise Öğrencisine 933 TL Dağıtıldı Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, liseye devam için 5.400 öğrenciye 933 Bin 606 TL nakdi yardım yaptı.
Batman'da 5.400 Lise Öğrencisine 933 TL Dağıtıldı
16:09
Hizan'da "Kardeş Okul Kardeş Kurum" Projesi Hizan Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hayata geçirilen "Kardeş Okul Kardeş Kurum" Projesi kapsamında, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) kardeş okulunu ziyaret etti.
Hizan'da 'Kardeş Okul Kardeş Kurum' Projesi
13:40
Suriyelilere Kıyafet Yardımı İzdihama Dönüştü Şanlıurfa'da, ülkelerindeki iç karışıklıktan kaçarak kente yerleşen Suriyelilere, kışlık ayakkabı ve kıyafet yardımı izdihama yol açtı.
Suriyelilere Kıyafet Yardımı İzdihama Dönüştü
13:36
Suriyelilere Kıyafet Yardımı İzdihama Dönüştü Şanlıurfa'da, ülkelerindeki iç karışıklıktan kaçarak kente yerleşen Suriyelilere, kışlık ayakkabı ve kıyafet yardımı izdihama yol açtı.
Suriyelilere Kıyafet Yardımı İzdihama Dönüştü
13:36
6 Çocuklu Ailenin Dramına Duyarsız Kalınmadı Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde iki odalı evde yoklukla mücadele eden, biri engelli 6 çocuklu Çetinkaya ailesinin yaşadığı zorluklara dair basında yer alan haberler, hayırseverleri harekete geçirdi Annenin "Çocuklarıma süt yerine çay içiriyorum, onları naylon poşetle bezliyorum" sözlerinden etkilenen yurt içi ve dışından çok sayıda kişi yardım sözü verdi.
6 Çocuklu Ailenin Dramına Duyarsız Kalınmadı
11:25
Köyde Yaşayan Diyaliz Hastası İçin İlçede Ev Kiralandı Bingöl'ün Karlıova Kaymakamlığı, Harmantape köyünde yaşayan diyaliz hastası 64 yaşındaki Zülküf Zorba'ya tedavisinin aksamaması için ilçe merkezinde ev tuttu.
Köyde Yaşayan Diyaliz Hastası İçin İlçede Ev Kiralandı
11:13
Fırtına ve Selin Bilançosu 15 Milyon Lira Antalya'da etkili olan fırtına ve şiddetli yağmur nedeniyle Kumluca'daki tarım alanlarında 10 milyon liralık Finike'de ise 5 milyon liralık zarar tespit edildi.
Fırtına ve Selin Bilançosu 15 Milyon Lira
11:09
Köyde Yaşayan Diyaliz Hastası İçin İlçede Ev Kiralandı Bingöl'ün Karlıova Kaymakamlığı, Harmantape köyünde yaşayan diyaliz hastası 64 yaşındaki Zülküf Zorba'ya tedavisinin aksamaması için ilçe merkezinde ev tuttu.
Köyde Yaşayan Diyaliz Hastası İçin İlçede Ev Kiralandı
16:01
Malkara'da Huzur Toplantısı Düzenlendi Malkara Kaymakamlığı, Gazibey Mahallesinde huzur toplantısı düzenledi.
Malkara'da Huzur Toplantısı Düzenlendi
09:58
Kadın Kültür Merkezi'ne Yoğun İlgi Van’ın Gevaş ilçesinde, Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen, Van Valiliği koordinasyonu ve Gevaş Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında yürütülen Gevaş Kadın Kültür Merkezi’ne bayanlar yoğun ilgi gösteriyor.
Kadın Kültür Merkezi'ne Yoğun İlgi
12:43
Birisi Engelli 6 Çocuklu Ailenin Zorlu Yaşamı Elektrik kontağından çıkan yangında kullanılamaz hale gelen ve hayırseverlerin yardımıyla onarılan iki odalı evde yaşam mücadelesi veren birisi engelli 6 çocuklu Çetinkaya ailesi, fakirlik ve yoklukla mücadele ediyor Anne Çetinkaya: "Maddi durumumuz kötü.
11:12
'Ulu Çınarlar'a İkinci Baharında Devlet Sahip Çıkıyor Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde, yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerin güçlükle yerine getirebildiği ihtiyaçlar, Kaymakamlık görevlileri tarafından karşılanıyor.
09:08
Uygur Türkleri "Yardım ve Koordinasyon Merkezi" Kuruldu Vali Orhan Düzgün, Kayseri’de barınan Uygur Türklerinden ihtiyaç sahibi olanlara kamu kurumlarınca sağlanan desteklere ilave olarak çok sayıda hayırsever vatandaşımız ve sivil toplum kuruluşunca da yardım sağlandığını ve bundan sonra da yardım etme isteklerinin geldiğini belirterek, yapılacak yardımların samimiyet içerisinde, düzenli ve sağlıklı bir biçimde ulaştırılması amacıyla “Yardım ve Koordinasyon Merkezi” kurulduğunu belirtti.
Uygur Türkleri 'Yardım ve Koordinasyon Merkezi' Kuruldu
12:31
Kavak Kaymakamı Şekerci Açıklaması "Amacımız SYDV için gönderilen paraları sağlıklı şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak"
11:36
Muhtarlık Tesisi Suriyeli Çocukların Eğitim Yuvası Oldu Elazığ'a sığınan bazı Suriyeli ailelerin çocukları, sınıfa dönüştürülen muhtarlık tesisinde gönüllülerin desteğiyle eğitim görüyor.
Muhtarlık Tesisi Suriyeli Çocukların Eğitim Yuvası Oldu
10:51
Vali Tutulmaz, Halı ve Kilim Atölyelerinde İncelemelerde Bulundu Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, halı ve kilim atölyelerinde incelemelerde bulundu.
18:41
Vali Tutulmaz, Halı ve Kilim Atölyesinde İncelemelerde Bulundu Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz, halı ve kilim atölyelerinde incelemelerde bulundu.
17:55
Sındırgı'da Kar Yağışı Seralarda Hasara Yol Açtı Sındırgı'da kar yağışı seralarda hasara yol açtı Sındırgı ilçesi Pürsünler Mahallesi'ndeki 300 seradan 150'si, yoğun kar yağışı nedeniyle zarar gördü.
Sındırgı'da Kar Yağışı Seralarda Hasara Yol Açtı
16:37
Hizan'da Engelli Öğrencilere Giyim Yardımı Bitlis'in Hizan ilçesinde 120 engelli öğrenciye kışlık giyim yardımı yapıldı.
15:47
Karakış Seracıları Vurdu Balıkesir'in Sındırgı İlçesi'nde, geçen pazar yağan yoğun karın bilançosu ağır oldu.
Karakış Seracıları Vurdu
11:27
Yüksekova'da Öğrencilere Giyim Yardımı Yüksekova'nın sınır köylerindeki ilk ve ortaokul öğrencilerine kışlık giyim yardımı yapıldı.
Yüksekova'da Öğrencilere Giyim Yardımı
09:14
Suriyeli Ailelere 500 Kilo Kömür Yardımı Afet ve Acil Durum (AFAD) İl Müdürü İlhami Akgül, 2 bin Suriyeli aileye 500’er kilo kömür yardımında bulunduklarını söyledi.
Suriyeli Ailelere 500 Kilo Kömür Yardımı
09:02
Gümüşhacıköy SYDV'den 5 Bin 162 Kişiye Yardım Gümüşhacıköy Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, 2014 yılda 5 bin 162 kişiye 4 milyon 378 bin 688 liralık yardım yaptı.
Gümüşhacıköy SYDV'den 5 Bin 162 Kişiye Yardım
00:11
Siirt Sydv Ezidi Ailelere Gıda Yardımında Bulundu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV), Siirt'te yerleştirilen Ezidi ailelere gıda yardımında bulundu.
Siirt Sydv Ezidi Ailelere Gıda Yardımında Bulundu
18:47
Manisa'dan Kısa Kısa Turgutlu ilçesinde çökme tehlikesi bulunan 4 binanın boşaltılması için ev sahiplerine tebligat yapıldı.
11:40
Kardeşlerine "Annelik" Yapıyor Tokat'ın Almus ilçesinde geçen yıl annesini kaybeden ortaokul öğrencisi Kadriye Bolat, yemek ve benzeri ihtiyaçlarını giderdiği 4 kardeşine adeta "annelik" yapıyor Bolat: "Kardeşlerime annemi aratmıyorum.
18:39
Vakıf Mütevelli Heyeti Yeni Üyeleri Sydv'nin Tarihi Konağını Gezdi İlkadım İlçesi Vakıf Mütevelli Heyeti’nin yeni üyeleri İlkadım Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın yeni binasını yerinde inceledi.
Vakıf Mütevelli Heyeti Yeni Üyeleri Sydv'nin Tarihi Konağını Gezdi
17:40
Keldani Cemaati Heyetinden, Tokat Valisi Can'a Ziyaret Irak'ta krizden kaçarak Türkiye sığınan ailelerin durumlarını değerlendirmek üzere ABD'deki Keldani cemaatinden bir heyet sığınmacıları ziyaret etmek üzere Tokat'a gitti.
Keldani Cemaati Heyetinden, Tokat Valisi Can'a Ziyaret
15:16
Fatsa Sydv Faaliyet Raporunu Açıkladı Fatsa Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı(SYDV) 2013-2014 yılı faaliyet raporunu açıkladı.
Fatsa Sydv Faaliyet Raporunu Açıkladı
11:54
Ereğli SYDV'den 16 Bin 718 Kişiye Yardım Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, SYDV aracılığıyla geçen yıl 16 bin 718 kişiye 9 milyon 552 bin 463 lira tutarında yardımda bulunulduğunu söyledi.
Ereğli SYDV'den 16 Bin 718 Kişiye Yardım
15:02
Hizan SYDV'den Öğrencilere Giyim Yardımı Hizan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Horozdere İlk ve Orta Okulunda okuyan 185 öğrenciye giyim yardımı yaptı.
Hizan SYDV'den Öğrencilere Giyim Yardımı
14:47
Keldani Cemaati Heyetinden Vali Çomaktekin'e Ziyaret Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan Irak kökenli Keldani cemaatine mensup bir heyet, Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin'i ziyaret etti.
Keldani Cemaati Heyetinden Vali Çomaktekin'e Ziyaret
14:05
Dar Gelirli Vatandaşlara Küçükbaş Hayvan Desteği Aksaray Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nce "Koyunculuk Projesi" kapsamında, dar gelirli 4 vatandaşa 84 damızlık küçükbaş hayvan düzenlenen törenle dağıtıldı.
Dar Gelirli Vatandaşlara Küçükbaş Hayvan Desteği
12:38
Ulaş'ta SYDV, 448 Öğrenciye Bin 707 Adet Kitap Dağıttı Ulaş Kaymakamlığı SYDV, ilçe merkezi ve köylerinde eğitim gören 448 öğrenciye eğitime destek amacıyla bin 707 adet yardımcı kitap dağıttı.
Ulaş'ta SYDV, 448 Öğrenciye Bin 707 Adet Kitap Dağıttı
11:44
Arpaçay'da Öğrencilere Giysi Yardımı Arpaçay ilçesinde öğrenim gören öğrencilere giysi yardımında bulunuldu.
Arpaçay'da Öğrencilere Giysi Yardımı
11:17
Merzifon Kaymakamı Geyim Açıklaması "2014 yılında 140 bin yolcu Amasya Merzifon Havaalanı'nı kullandı"
10:45
Kapaklı Kaymakamlığı 827 Bin TL'lik Yardım Yaptı Tekirdağ'a bağlı Kapaklı Kaymakamlığı, engelli aylığı, yaşlı aylığı ve şartlı eğitim yardımı kapsamında toplam 827 bin TL yardım yaptı.
Kapaklı Kaymakamlığı 827 Bin TL'lik Yardım Yaptı
10:36
Arpaçay'da Öğrencilere Kıyafet Yardımı Arpçaçay Kaymakamlığı’nca eğitim ve öğretime devam eden öğrencilere verilmek üzere sipariş edilen giyim yardımları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na ulaştı.
Arpaçay'da Öğrencilere Kıyafet Yardımı
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.01.2015 17:30:59. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI HABERLERİ
[Hata Bildir]