SON DAKİKA SSK HABERLERİ

Son Dakika Ssk Haberleri

 • 10:33Karacabey Belediyesinin 'Tekno-Çocuk Atölyesi'ne Yoğun İlgiKaracabey Belediyesinin 'Tekno-Çocuk Atölyesi'ne Yoğun İlgi'Tekno-Çocuk Atölyesi'nin, Karacabey Sevgi Yolu'ndaki eski SSK binasında kalıcı olarak hizmete başladığı ve geleceğin mucitlerinin yetiştirileceği kurslara, başvuruların devam ettiği duyuruldu.
 • 10:17Karaca, Bölge Esnafının Sorunlarını Ankara'ya TaşıdıKaraca, Bölge Esnafının Sorunlarını Ankara'ya TaşıdıErzurum Matbaa, Kırtasiye ve Tabelacılar Esnaf Odası Başkanı Hikmet Karaca, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen “Esnaf ve Sanatkârlar Özelinde Sektör Analizleri” konulu toplantıya katılarak bölge esnafının sorunları hakkında bakanlığa kapsamlı bir dosya sundu.
 • 14:51Karı Koca Demokrasiye İşte Böyle Sahip ÇıktıKarı Koca Demokrasiye İşte Böyle Sahip ÇıktıDarbe girişimini engellemeye çalışan her yaştan vatandaş, 15 Temmuz gecesi kendilerini silah ve tankların önüne attı.
 • 16:55Kemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı'dan Festival AçıklamasıKemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı'dan Festival AçıklamasıKemerhisar Belediye Başkanı Beytullah Kirazcı, geçen yıl iptal edilen Uluslararası Tyana Kültür ve Turizm Festivalin bu yılda yapılmayacağını duyurdu.
 • 15:33Kamu Görevlilerinin Yurt Dışına Çıkışı Durduruldu, Siviller ise SGK Bildirimi AlacakKamu Görevlilerinin Yurt Dışına Çıkışı Durduruldu, Siviller ise SGK Bildirimi AlacakYurt dışına çıkışlarda herkese sınırlama getirildi. Sivil vatandaşlar SGK bildirimini yanlarına alacak. Kamu görevlilerinin ise resmi görev dışında çıkışları yasak.
 • 11:17Hepatit C İlaçları Artık Eczaneden SatılmayacakHepatit C İlaçları Artık Eczaneden SatılmayacakHepatit C'nin ilacı artık eczanelerden satılamayacak. SGK, ilacı bundan böyle Ankara, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere 17 ildeki hastaneler aracılığıyla vatandaşlara sağlayacağını duyurdu.
 • 16:08TBMM Genel KuruluTBMM Genel Kurulunda, Başbakan Binali Yıldırım'ın acil servislerle ilgili sözleri tartışma yarattı.
 • 14:26AK Parti TBMM Grup ToplantısıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, 2002 yılında bir antibiyotik için 63 lira ödenirken, şimdi sadece 9 lira ödendiğini belirterek, "Ne kadar soymuşlar bu milleti görüyorsunuz değil mi ey milletim. Daha da güzel olacak.
 • 19:24Altınova Birlikte Çalışıp BaşarıyorAltınova Birlikte Çalışıp BaşarıyorYalova Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Seçimlerde halka verdiğimiz sözlerin hemen hepsini yerine getirdik.
 • 18:58Ceylan'dan Düvenci'ye Çifte MüjdeCeylan'dan Düvenci'ye Çifte MüjdeAK Parti Çorum milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Düvenci beldesini ziyaret etti.
 • 08:17SGK Hileli Boşanmayı AffetmiyorSGK Hileli Boşanmayı AffetmiyorSGK, 2015 yılında ölüm aylığı alan 19 bin 277 kişinin boşandığı eşi ile fiilen birlikte yaşadığını tespit ederek aylıklarını kesti, aylıkları da faiziyle geri istedi.
 • 10:32Bankalar Emekli Promosyon Ödemeleri İçin YarışıyorBankalar Emekli Promosyon Ödemeleri İçin YarışıyorEmeklilere maaş promosyonunda sona gelinirken, bankalar "Emekli Bankacılığı" alanında yoğun rekabet yaşıyor. Türkiye'de 12 milyona yakın emeklinin olması da "Emekli Bankacılığı" alanında bankaları yeni arayışlara itti.
 • 08:04Emekliye Yüzde 3.63 Zam Yapıldı, İşte Alacakları Maaşların ListesiEmekliye Yüzde 3.63 Zam Yapıldı, İşte Alacakları Maaşların ListesiOcak-haziran dönemi enflasyonu yüzde 3.63 olarak gerçekleşti. Buna göre SSK ve Bağ-Kur emeklileri yüzde 3.63 zam alacak. İşte emeklilerin kaç lira alacağının tam listesi.
 • 15:42Ekonomik Müjdeler Paketi'nin YankılarıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ekonomik Müjdeler Paketi ile ilgili, "Uzun zamandan beri BAĞ-KUR ve SSK'lılar arasındaki haksız uygulama kaldırılarak peşin ödeyen esnafımızın primlerinden yüzde 5 indirim sağlanması sevindiricidir.
 • 14:56Emekli Aylıklarında Yapılacak ArtışSosyal Güvenlik Kurumunca (SGK), 2016 Temmuz ödeme döneminde SSK ve Bağ-Kur gelir ve aylıklarının yüzde 3,63, Emekli Sandığına bağlı emekli, malül, dul ve yetim aylıklarının ise yüzde 5 artırılarak ödeneceği bildirildi.
 • 13:54Başbakan Yıldırım Ekonomi Paketini AçıklıyorBaşbakan Binali Yıldırım, "Esnaf sanatkarlarımızın geçmişe dönük borçları vardı.
 • 13:53Palandöken: Palandöken: "Yeni Paket Esnafımız İçin Bayram Müjdesi Oldu"Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladığı yatırım teşvik paketinin bayram müjdesi olduğunu söyledi.
 • 11:129 Milyon Emeklinin Maaş Zammı Belli Oldu9 Milyon Emeklinin Maaş Zammı Belli OlduTürkiye İstatik Kurumu'nun açıkladığı enfeksiyona göre yaklaşık 9 milyon emeklinin maaş zammı belli oldu.
 • 10:47SSK ve Bağkur Emeklilerinin Maaş Zammı Belli OlduSSK ve Bağkur Emeklilerinin Maaş Zammı Belli OlduYaklaşık 9 milyon emeklinin maaş zammı belli oldu. Temmuz ayında 3,63 oranında zam alacaklar.
 • 09:34Emeklinin Zamlı Maaşı Belli OluyorEmeklinin Zamlı Maaşı Belli OluyorSSK ve Bağ-Kur emeklilerinin Temmuz zammı, pazartesi belli oluyor. Zam yüzde 4 olursa, maaşlarda 152 liraya varan artış olacak.
 • 08:22Beklenen Maaş Zammı ve Farklar AğustostaBeklenen Maaş Zammı ve Farklar AğustostaBu ayki maaşlarınız zamsız olacak. Hem yüzde 5 zammı ve enflasyonun yüksek çıkması halinde oluşacak fark hem de temmuzda alamadığınız zam farkı ağustos ayında alınacak.
 • 08:48Emekliye, Yüzde 5 Zam Cepte, Enflasyon Farkı Zor GörünüyorEmekliye, Yüzde 5 Zam Cepte, Enflasyon Farkı Zor GörünüyorTürkiye'de 11 milyon emekli var. Memur, SSK ve Bağ-Kur emeklileri temmuzu zamla karşılamaya hazırlanıyor. Peki hangi emekli ne kadar zam ve vergi iadesi alacak işte cevabı.
 • 17:51Elazığspor'da Borçlar Yüzünden Eski Yönetimden Özür DilendiPTT 1. Lig ekiplerinden Elazığspor'da geçtiğimiz günlerde kulübün içinde bulunduğu maddi sıkıntı ve borçları ile alakalı yapılan açıklamaya düzeltme ve özür geldi.
 • 14:16Başkan Kılınç; Başkan Kılınç; "Borç Değil Hizmet Üretiyor"Sosyal Güvenlik Kurumunun (SSK) açıkladığı işveren borç bilgilerine Aydın’da en az borçlu olan belediyesi AK Parti’li Köşk Belediyesi oldu.
 • 11:44İş Güvenliği Yasası İçin Son Gün 1 Temmuzİş Güvenliği Yasası İçin Son Gün 1 TemmuzTürkiye'de binlerce iş yerini ilgilendiren İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında 1 Temmuz'da yürürlüğe girecek uygulama, az tehlikeli iş yeri sahiplerini kara kara düşündürmeye başladı.
 • 11:27Fazla Emekli Maaşı Almanın YoluFazla Emekli Maaşı Almanın YoluBağ-Kur ve SSK girişleri bulunan bir kişinin daha fazla emekli maaşı alabilmesi için hangi kurumdan emekli olmayı tercih etmesi gerekiyor. İşte cevabı.
 • 11:15Emekliye Toplu Sözleşme HakkıEmekliye Toplu Sözleşme HakkıSSK ve Bağ-Kur emeklileri "Memur emeklisine başka, işçi emeklisine başka zam olmaz. Tüm emeklilerin zamları toplu sözleşmede belirlensin" diyor.
 • 16:29Bimer'e En Çok "Banka Promosyonu" SorulduBaşbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) en çok sorulan soru, emeklilere ödenmesi düşünülen banka promosyonunun hayata geçirilmesi oldu.
 • 15:37E-Devlet giriş, E Devlet şifre ve SSK İşlemleriE-Devlet giriş, E Devlet şifre ve SSK İşlemleriE-Devlet giriş, E Devlet şifre ve SSK İşlemleri. E-devlet ile SSK sorgulaması yapmak ve E-Devlet sistemi hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için detayları haberimizde bulabilirsiniz.
 • 14:48Ankara'da 94 Cami İtikaf İçin HazırlandıRamazanın son 10 gününde Allah'ın hoşnutluğunu kazanmak üzere dünya işlerinden ilgiyi kesip camiye kapanarak yapılan ibadet olan itikafa, başkentte 94 camide girilebiliyor.
 • 01:33Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu (1)Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun konuşması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "AK Parti, büyük bi·r ekonomi·k kri·zle devraldığı Türki·ye'ni·n makro ekonomi·k rasyolarını, devletçi· ekonomi· poli·ti·kalarına sarılmadan dengeye geti·rmi·ş, yatırımcıya bi·r i·sti·krar adası oluşturmuş ve özel sektöre yol göstermi·şti·r." dedi.
 • 21:34Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: (1)Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "AK Parti, büyük bi·r ekonomi·k kri·zle devraldığı Türki·ye'ni·n makro ekonomi·k rasyolarını, devletçi· ekonomi· poli·ti·kalarına sarılmadan dengeye geti·rmi·ş, yatırımcıya bi·r i·sti·krar adası oluşturmuş ve özel sektöre yol göstermi·şti·r." dedi.
 • 18:59Bakan Soylu Trabzon'daBakan Soylu Trabzon'daÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkış ile birlikte AB’nin dağılmasının tartışılmaya başlandığını belirterek “Ekonomik gelişmeleri hep birlikte takip edeceğiz.
 • 15:46SSK Doğum parası başvurusu ve doğum ödemesi sorgulamaSSK Doğum parası başvurusu ve doğum ödemesi sorgulamaSSK Doğum parası başvurusu ve doğum ödemesi sorgulama ekranı. SSK doğum parası, Sosyal Sigortalar Kurumu'ndan faydalanmakta olan kadınların doğum yaptıklarında, belirli şartlara uyması halinde doğum için yapılan bir tür yardımdır. Doğum parası başvurusu ve başvuru sonuçlarına ilişkin detaylar haberimizde.
 • 15:43SSK Doğum parası öğrenme, e-devlet sisteme girişSSK Doğum parası öğrenme, e-devlet sisteme giriş. SSK doğum parası başvurusu yapanlar aşağıdaki bağlantıya tıklayarak e-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra SSK doğum parası işlemlerinin takibini yapabilirler.
 • 15:37E-Devlet SSK Sorgulama ve sisteme girişE-Devlet SSK Sorgulama ve sisteme girişE-Devlet SSK Sorgulama ve sisteme giriş. E-devlet ile SSK sorgulaması yapmak ve E-Devlet sistemi hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için detayları haberimizde bulabilirsiniz.
 • 23:46CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (1)CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürlüğü yaptığı döneme ilişkin kendisine yöneltilen eleştirilere dair, "(SSK'daki) Denetimlerde şöyle bir cümle; 'Yapılan şu yolsuzlukta Kemal Kılıçdaroğlu'nun kusuru vardır' veya 'Şu yolsuzluğu Kemal Kılıçdaroğlu kapatmıştır' veya 'Şu yolsuzluğu görmezlikten gelmiştir' diye bir cümle çıkarın siyaseti bırakırım. Böyle bir cümleyi yıllar yılı aradılar ama hiç bulamadılar.
 • 10:05Hükümet-belediye Uyumu ile Torbalı'da Taşlar Yerine OturuyorHükümet-belediye Uyumu ile Torbalı'da Taşlar Yerine OturuyorSağlık, eğitim, çevre, sanayi ve ulaşıma büyük yatırımlar yapan Torbalı Belediyesi, ilçenin 100 yıllık geleceğini öngören çok değerli arsaları da ilçeye kazandırdı.
 • 09:19Emekli ve Memura Bayramda Zamlı MaaşEmekli ve Memura Bayramda Zamlı MaaşMemur ve emekliler Ramazan Bayramı'nda maaşlarını zamlı alacak. Kamu çalışan ve emeklilerinin maaşı 1 Temmuz'dan itibaren yüzde 5 artacak.
 • 23:42Yıldırım: 'İç Siyasetlerindeki Problemleri, Türkiye ile Çözmeye Çalışmasınlar'Yıldırım: 'İç Siyasetlerindeki Problemleri, Türkiye ile Çözmeye Çalışmasınlar'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Eski AK Parti milletvekilleriyle iftar Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşması Yıldırım, eski AK Parti milletvekilleriyle iftarda buluştu AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yıldırım: (1) "Türkiye'nin ne güneyi ne doğusu ne batısı ne de kuzeyi ayrılmak istiyor.
 • 22:39Yıldırım, Eski AK Parti Milletvekilleriyle İftarda BuluştuAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "Türkiye'nin ne güneyi ne doğusu ne batısı ne de kuzeyi ayrılmak istiyor.
 • 10:02Çalışan Emekliler İkinci Kez Kıdem Tazminatı AlabilirÇalışan Emekliler İkinci Kez Kıdem Tazminatı Alabilirİkramiyesini alarak emekli olmuş ve işe devam ederek 3 yıl çalışan, ikinci kıdeme hak kazanabiliyor.
 • 16:41Aksaray Devlet Hastanesi'nde Sıramatik KolaylığıAksaray Devlet Hastanesi'nde Sıramatik KolaylığıAksaray Devlet Hastanesi’nde polikliniklerde sıra almayı kolaylaştıran KİOSK sistemi kuruldu.
 • 16:36Hastanede Vatandaş Kendi Sırasını Kendi AlıyorAksaray Devlet Hastanesi'nde polikliniklerde sıra almayı kolaylaştıran kiosk sistemi kuruldu.
 • 20:50Kilis Belediye Başkanı Kara: 'Esnafın Ertelenen Bağ-Kur ve SSK Borçları Ödenecek ve Primler...Kilis Belediye Başkanı Kara: 'Esnafın Ertelenen Bağ-Kur ve SSK Borçları Ödenecek ve Primler...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Toplantı salonundan detay Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara'nın konuşması - "Aralık ayındaki Bütçe Kanunu'nda, esnafın ertelenen Bağ-Kur ve SSK borçları ödenecek ve primler alınmayacak" Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, şehre atılan roketler nedeniyle Bakanlar Kurulunca esnafın ertelenen Bağ-Kur ve SSK borçlarının silineceğini bildirdi.
 • 18:41Suriye'den Atılan Roketler Nedeniyle Zarar Gören Esnafın Borçları ÖdenecekSuriye'den Atılan Roketler Nedeniyle Zarar Gören Esnafın Borçları ÖdenecekKilis Belediye Başkanı Hasan Kara, şehre atılan roketler nedeniyle Bakanlar Kurulunca esnafın ertelenen Bağ-Kur ve SSK borçlarının silineceği müjdesini verdi.
 • 10:34Emeklilere ne kadar zam yapıldı? 2016 Emekliliğe zam oranlarıEmeklilere ne kadar zam yapıldı? 2016 Emekliliğe zam oranlarıEmeklilere ne kadar zam yapıldı? 2016 Emekliliğe zam oranları belli oldu. 11 milyon emeklinin maaşı temmuzda artacak. Memur emeklileri yüzde 5, SSK ve Bağ-Kur emeklileri de 6 aylık enflasyon kadar zam alacak.
 • 09:46Sahte Sigorta Yaptıranlara CezaSahte Sigorta Yaptıranlara CezaAksaray’da bazı iş veren ve işçilerin fiilen işyerinde çalışmadıkları halde sosyal sigorta yardımlarından faydalanabilmek amacıyla çeşitli nedenlerle sahte sigorta yaptırdığını belirten Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Saffet Çalışkan, iş vereni ve işçiyi uyardı.
 • 09:35Emeklilerin Alacağı Zam Belli Oldu!Emeklilerin Alacağı Zam Belli Oldu!11 milyon emeklinin maaşı temmuzda artacak. Memur emeklileri yüzde 5, SSK ve Bağ-Kur emeklileri de 6 aylık enflasyon kadar zam alacak.
 • 15:12Karaca'dan Esnaf ve Sanatkârı Rahatlatacak Üç Öneri…Karaca'dan Esnaf ve Sanatkârı Rahatlatacak Üç Öneri…Erzurum Matbaa, Kırtasiye ve Tabelacılar Esnaf Odası Başkanı Hikmet Karaca, esnafın nefes alabilmesi için acilen üç önemli maddenin hayata geçirilmesi gerektiğini belirterek, kefilsiz kredi, sicil affı ve sosyal güvence primlerinde indirimin uygulanmasını istedi.