SON DAKİKA SSK HABERLERİ

Son Dakika Ssk Haberleri

 • 17:51Elazığspor'da Borçlar Yüzünden Eski Yönetimden Özür DilendiPTT 1. Lig ekiplerinden Elazığspor'da geçtiğimiz günlerde kulübün içinde bulunduğu maddi sıkıntı ve borçları ile alakalı yapılan açıklamaya düzeltme ve özür geldi.
 • 14:16Başkan Kılınç; Başkan Kılınç; "Borç Değil Hizmet Üretiyor"Sosyal Güvenlik Kurumunun (SSK) açıkladığı işveren borç bilgilerine Aydın’da en az borçlu olan belediyesi AK Parti’li Köşk Belediyesi oldu.
 • 11:44İş Güvenliği Yasası İçin Son Gün 1 Temmuzİş Güvenliği Yasası İçin Son Gün 1 TemmuzTürkiye'de binlerce iş yerini ilgilendiren İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında 1 Temmuz'da yürürlüğe girecek uygulama, az tehlikeli iş yeri sahiplerini kara kara düşündürmeye başladı.
 • 11:26Fazla Emekli Maaşı Almanın YoluFazla Emekli Maaşı Almanın YoluBağ-Kur ve SSK girişleri bulunan bir kişinin daha fazla emekli maaşı alabilmesi için hangi kurumdan emekli olmayı tercih etmesi gerekiyor. İşte cevabı.
 • 11:14Emekliye Toplu Sözleşme HakkıEmekliye Toplu Sözleşme HakkıSSK ve Bağ-Kur emeklileri "Memur emeklisine başka, işçi emeklisine başka zam olmaz. Tüm emeklilerin zamları toplu sözleşmede belirlensin" diyor.
 • 16:29Bimer'e En Çok "Banka Promosyonu" SorulduBaşbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) en çok sorulan soru, emeklilere ödenmesi düşünülen banka promosyonunun hayata geçirilmesi oldu.
 • 15:37E-Devlet giriş, E Devlet şifre ve SSK İşlemleriE-Devlet giriş, E Devlet şifre ve SSK İşlemleriE-Devlet giriş, E Devlet şifre ve SSK İşlemleri. E-devlet ile SSK sorgulaması yapmak ve E-Devlet sistemi hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için detayları haberimizde bulabilirsiniz.
 • 14:48Ankara'da 94 Cami İtikaf İçin HazırlandıRamazanın son 10 gününde Allah'ın hoşnutluğunu kazanmak üzere dünya işlerinden ilgiyi kesip camiye kapanarak yapılan ibadet olan itikafa, başkentte 94 camide girilebiliyor.
 • 01:33Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu (1)Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun konuşması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "AK Parti, büyük bi·r ekonomi·k kri·zle devraldığı Türki·ye'ni·n makro ekonomi·k rasyolarını, devletçi· ekonomi· poli·ti·kalarına sarılmadan dengeye geti·rmi·ş, yatırımcıya bi·r i·sti·krar adası oluşturmuş ve özel sektöre yol göstermi·şti·r." dedi.
 • 21:34Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: (1)Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "AK Parti, büyük bi·r ekonomi·k kri·zle devraldığı Türki·ye'ni·n makro ekonomi·k rasyolarını, devletçi· ekonomi· poli·ti·kalarına sarılmadan dengeye geti·rmi·ş, yatırımcıya bi·r i·sti·krar adası oluşturmuş ve özel sektöre yol göstermi·şti·r." dedi.
 • 18:59Bakan Soylu Trabzon'daBakan Soylu Trabzon'daÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkış ile birlikte AB’nin dağılmasının tartışılmaya başlandığını belirterek “Ekonomik gelişmeleri hep birlikte takip edeceğiz.
 • 15:46SSK Doğum parası başvurusu ve doğum ödemesi sorgulamaSSK Doğum parası başvurusu ve doğum ödemesi sorgulamaSSK Doğum parası başvurusu ve doğum ödemesi sorgulama ekranı. SSK doğum parası, Sosyal Sigortalar Kurumu'ndan faydalanmakta olan kadınların doğum yaptıklarında, belirli şartlara uyması halinde doğum için yapılan bir tür yardımdır. Doğum parası başvurusu ve başvuru sonuçlarına ilişkin detaylar haberimizde.
 • 15:43SSK Doğum parası öğrenme, e-devlet sisteme girişSSK Doğum parası öğrenme, e-devlet sisteme giriş. SSK doğum parası başvurusu yapanlar aşağıdaki bağlantıya tıklayarak e-devlet sistemine giriş yaptıktan sonra SSK doğum parası işlemlerinin takibini yapabilirler.
 • 15:37E-Devlet SSK Sorgulama ve sisteme girişE-Devlet SSK Sorgulama ve sisteme girişE-Devlet SSK Sorgulama ve sisteme giriş. E-devlet ile SSK sorgulaması yapmak ve E-Devlet sistemi hakkında daha detaylı bilgilere ulaşmak için detayları haberimizde bulabilirsiniz.
 • 23:46CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (1)CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürlüğü yaptığı döneme ilişkin kendisine yöneltilen eleştirilere dair, "(SSK'daki) Denetimlerde şöyle bir cümle; 'Yapılan şu yolsuzlukta Kemal Kılıçdaroğlu'nun kusuru vardır' veya 'Şu yolsuzluğu Kemal Kılıçdaroğlu kapatmıştır' veya 'Şu yolsuzluğu görmezlikten gelmiştir' diye bir cümle çıkarın siyaseti bırakırım. Böyle bir cümleyi yıllar yılı aradılar ama hiç bulamadılar.
 • 10:05Hükümet-belediye Uyumu ile Torbalı'da Taşlar Yerine OturuyorHükümet-belediye Uyumu ile Torbalı'da Taşlar Yerine OturuyorSağlık, eğitim, çevre, sanayi ve ulaşıma büyük yatırımlar yapan Torbalı Belediyesi, ilçenin 100 yıllık geleceğini öngören çok değerli arsaları da ilçeye kazandırdı.
 • 09:19Emekli ve Memura Bayramda Zamlı MaaşEmekli ve Memura Bayramda Zamlı MaaşMemur ve emekliler Ramazan Bayramı'nda maaşlarını zamlı alacak. Kamu çalışan ve emeklilerinin maaşı 1 Temmuz'dan itibaren yüzde 5 artacak.
 • 23:42Yıldırım: 'İç Siyasetlerindeki Problemleri, Türkiye ile Çözmeye Çalışmasınlar'Yıldırım: 'İç Siyasetlerindeki Problemleri, Türkiye ile Çözmeye Çalışmasınlar'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Eski AK Parti milletvekilleriyle iftar Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşması Yıldırım, eski AK Parti milletvekilleriyle iftarda buluştu AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yıldırım: (1) "Türkiye'nin ne güneyi ne doğusu ne batısı ne de kuzeyi ayrılmak istiyor.
 • 22:39Yıldırım, Eski AK Parti Milletvekilleriyle İftarda BuluştuAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, "Türkiye'nin ne güneyi ne doğusu ne batısı ne de kuzeyi ayrılmak istiyor.
 • 10:02Çalışan Emekliler İkinci Kez Kıdem Tazminatı AlabilirÇalışan Emekliler İkinci Kez Kıdem Tazminatı Alabilirİkramiyesini alarak emekli olmuş ve işe devam ederek 3 yıl çalışan, ikinci kıdeme hak kazanabiliyor.
 • 16:41Aksaray Devlet Hastanesi'nde Sıramatik KolaylığıAksaray Devlet Hastanesi'nde Sıramatik KolaylığıAksaray Devlet Hastanesi’nde polikliniklerde sıra almayı kolaylaştıran KİOSK sistemi kuruldu.
 • 16:36Hastanede Vatandaş Kendi Sırasını Kendi AlıyorAksaray Devlet Hastanesi'nde polikliniklerde sıra almayı kolaylaştıran kiosk sistemi kuruldu.
 • 20:50Kilis Belediye Başkanı Kara: 'Esnafın Ertelenen Bağ-Kur ve SSK Borçları Ödenecek ve Primler...Kilis Belediye Başkanı Kara: 'Esnafın Ertelenen Bağ-Kur ve SSK Borçları Ödenecek ve Primler...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Toplantı salonundan detay Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara'nın konuşması - "Aralık ayındaki Bütçe Kanunu'nda, esnafın ertelenen Bağ-Kur ve SSK borçları ödenecek ve primler alınmayacak" Kilis Belediye Başkanı Hasan Kara, şehre atılan roketler nedeniyle Bakanlar Kurulunca esnafın ertelenen Bağ-Kur ve SSK borçlarının silineceğini bildirdi.
 • 18:41Suriye'den Atılan Roketler Nedeniyle Zarar Gören Esnafın Borçları ÖdenecekSuriye'den Atılan Roketler Nedeniyle Zarar Gören Esnafın Borçları ÖdenecekKilis Belediye Başkanı Hasan Kara, şehre atılan roketler nedeniyle Bakanlar Kurulunca esnafın ertelenen Bağ-Kur ve SSK borçlarının silineceği müjdesini verdi.
 • 10:34Emeklilere ne kadar zam yapıldı? 2016 Emekliliğe zam oranlarıEmeklilere ne kadar zam yapıldı? 2016 Emekliliğe zam oranlarıEmeklilere ne kadar zam yapıldı? 2016 Emekliliğe zam oranları belli oldu. 11 milyon emeklinin maaşı temmuzda artacak. Memur emeklileri yüzde 5, SSK ve Bağ-Kur emeklileri de 6 aylık enflasyon kadar zam alacak.
 • 09:46Sahte Sigorta Yaptıranlara CezaSahte Sigorta Yaptıranlara CezaAksaray’da bazı iş veren ve işçilerin fiilen işyerinde çalışmadıkları halde sosyal sigorta yardımlarından faydalanabilmek amacıyla çeşitli nedenlerle sahte sigorta yaptırdığını belirten Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Saffet Çalışkan, iş vereni ve işçiyi uyardı.
 • 09:35Emeklilerin Alacağı Zam Belli Oldu!Emeklilerin Alacağı Zam Belli Oldu!11 milyon emeklinin maaşı temmuzda artacak. Memur emeklileri yüzde 5, SSK ve Bağ-Kur emeklileri de 6 aylık enflasyon kadar zam alacak.
 • 15:12Karaca'dan Esnaf ve Sanatkârı Rahatlatacak Üç Öneri…Karaca'dan Esnaf ve Sanatkârı Rahatlatacak Üç Öneri…Erzurum Matbaa, Kırtasiye ve Tabelacılar Esnaf Odası Başkanı Hikmet Karaca, esnafın nefes alabilmesi için acilen üç önemli maddenin hayata geçirilmesi gerektiğini belirterek, kefilsiz kredi, sicil affı ve sosyal güvence primlerinde indirimin uygulanmasını istedi.
 • 09:19Çalışma Bakanı Süleyman Soylu'dan Erken Emeklilik Bekleyenlere CevapÇalışma Bakanı Süleyman Soylu'dan Erken Emeklilik Bekleyenlere CevapÇalışma Bakanı Süleyman Soylu, erken emeklilikle ilgili olarak, "Vatandaşımızın taleplerini çok insani ama bir gelir gider dengesi var, ben de emeklilikte yaşa takıldım." dedi.
 • 23:58Bakan Soylu'dan Erken Emeklilik Açıklaması: Ayağımızı Yorganımıza Göre Uzatmak ZorundayızBakan Soylu'dan Erken Emeklilik Açıklaması: Ayağımızı Yorganımıza Göre Uzatmak ZorundayızÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, erken emeklilikle ilgili olarak, "Vatandaşlarımızın erken emeklilik konusundaki taleplerini çok insani ve beklenti içinde olabileceklerini düşünüyorum.
 • 23:51Eskişehir Bakan Soylu'nun Erken Emeklilik Açıklaması: Ayağımızı Yorganımıza Göre Uzatmak ZorundayızEskişehir Bakan Soylu'nun Erken Emeklilik Açıklaması: Ayağımızı Yorganımıza Göre Uzatmak ZorundayızBakan Soylu'nun erken emeklilik açıklaması: Ayağımızı yorganımıza göre uzatmak zorundayızÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu Eskişehir'de gazetecilerin erken emeklilikle ilgili sorusu üzerine "Vatandaşlarımızın erken emeklilik konusundaki taleplerini çok insani ve beklenti içinde olabileceklerini düşünüyorum.
 • 21:29Soylu: Soylu: "Genel Sağlık Sigortasındaki 3 Milyonu Aşkın Kişi İçin, Tek Bir Prime Gidiyoruz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna'yı ziyaret görüntüleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun konuşması - "Genel sağlık sigortasındaki 3 milyonu aşkın kişi için, yatırdıkları prim karşılığında hem özel hem de devlet hastanelerinden istifade eden kişilerde tek bir prime gidiyoruz.
 • 19:39Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu, Eskişehir'de AçıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Genel sağlık sigortasındaki 3 milyonu aşkın kişi için, yatırdıkları prim karşılığında hem özel hem de devlet hastanelerinden istifade eden kişilerde tek bir prime gidiyoruz.
 • 18:49Bakan Soylu da Emeklilik İçin Yaşa TakılanlardanBakan Soylu da Emeklilik İçin Yaşa TakılanlardanÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, kendisinin de emekli yaşına takılanlardan olduğunu belirterek "Ben de 46 yaşındayım ve emeklilikte yaşa takılanlardanım. Benim bugün emekli olmam lazım" dedi.
 • 10:17Altınova'nın Yeni Hizmet Binası YükseliyorAltınova'nın Yeni Hizmet Binası YükseliyorAltınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, yeni belediye binası inşaatını sık sık denetleyerek, çalışmaları yakından takip ediyor.
 • 09:47Bağ-Kur'lular Emeklilik İçin 5 Yıl KazanacakBağ-Kur'lular Emeklilik İçin 5 Yıl KazanacakBu yıl sonuna kadar yetişmesi beklenen yasa ile, SSK'lı ile Bağ-Kur'lunun arasındaki 5 yıllık sürenin kalkması, gerekli prim süresinin eşitlenmesi planlanıyor.
 • 12:57AK Parti İl Başkanı Sümer'den Kurşun DeğerlendirmesiAK Parti İl Başkanı Sümer'den Kurşun DeğerlendirmesiAK Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan kurşunlu tepkinin sorumlusu olarak AK Parti’nin tutulmasına “Muhasebe yapıp hatayı kendilerinde bulmaları lazım. Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının sonucudur bu. ’Bize laf söyleme hakları yok, sorumlusu AK Parti’dir’ açıklamalarını esefle kınıyorum” dedi.
 • 08:27Emekliye Temmuz'da Ne Kadar Zam Yapılacak, Miktar Belli GibiEmekliye Temmuz'da Ne Kadar Zam Yapılacak, Miktar Belli GibiSSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zammı 4 Temmuz'da belli olacak. Yeni maaşları belli gibi. Zam yüzde 4 olursa, maaşlarda 35 ile 152 lira arasında artış yaşanacak.
 • 10:58Esnaf Turist Duasına ÇıktıEsnaf Turist Duasına ÇıktıAlanya'da 400 esnaf kötü giden turizm sezonunu protesto etmek için kepenk kapattı. Protesto gösterileri yaptı. Esnaf daha sonra turist gelmesi için dua etti.
 • 21:42Bakan Avcı Turizmcilerle İlk Kez BuluştuBakan Avcı Turizmcilerle İlk Kez BuluştuKültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, turizm sektörü temsilcileriyle ilk kez bir araya geldi.
 • 09:19Beklemeden Emeklilik MümkünBeklemeden Emeklilik MümkünSigortalılar haklarını iyi bilirse erkenden maaş almaya başlayabilir. Bazı vatandaşlar diğerlerine nazaran daha erken emekli olabiliyor. Peki kimler erken emekli olabilir? İşte cevabı..
 • 00:51Bakan Arslan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde İncelemelerde BulunduBakan Arslan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde İncelemelerde BulunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın ziyaretinden görüntüler - Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan: "Köprü ve bağlantı yolları yapılırken 'ağaç kesiliyor, çevreye duyarlı değil' diye çok tartışıldı.
 • 21:57Bakan Arslan, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nde İncelemelerde BulunduUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Üçüncü Köprü ve bağlantı yolları yapılırken "ağaç kesiliyor" diye çok eleştiri yapıldığını belirterek, "Bu güzergahta 381 bin adet ağaç kesilmek veya nakledilmek zorunda kalınmış.
 • 14:41İha'dan Başkan Oral'a Ziyaretİha'dan Başkan Oral'a Ziyaretİhlas Haber Ajansı (İHA) Bursa Bölge Müdürü İrfan Altıkardeş, Yalova’nın Altınova ilçesi Belediye Başkanı Dr. Metin Oral’ı makamında ziyaret etti.
 • 12:31Bebek Odalarının 5.'si Dolphin'de AçıldıBebek Odalarının 5.'si Dolphin'de Açıldıİzmit Belediyesi şehrin dört bir noktasında açtığı bebek emzirme ve bakım odasına bir yenisini daha ekledi.
 • 12:38Maaşa Göre Kuruşu Kuruşuna Kıdem TazminatınızMaaşa Göre Kuruşu Kuruşuna Kıdem TazminatınızKıdem tazminatı hakkında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bugün emekli olan veya işten çıkarılan biri ne kadar kıdem tazminatı alabilir? İşte tüm detaylar.
 • 09:58Bankalar Emeklilere Haziran Ayında Maaş Promosyonu DağıtacakBankalar Emeklilere Haziran Ayında Maaş Promosyonu DağıtacakEmeklilerin promosyon için beklediği Haziran ayına gelindi. Bankalar ile anlaşmanın bu ay yapılması planlanıyor. Ardından emekliler, ek gelir sağlayacak promosyona kavuşacak.
 • 09:052 Milyon Bağ-Kur'lu Esnafın Emeklilik İçin Gerekli Priminde Adalet Sağlanacak2 Milyon Bağ-Kur'lu Esnafın Emeklilik İçin Gerekli Priminde Adalet SağlanacakBağ-Kur'lu esnaf, emekliliğine 3.5 yıl kala SSK'lı olursa daha kısa sürede emekli olup daha yüksek emekli aylığı alabiliyor. Bu eşitsizlik sona erecek. Maaşlar 200 lira artacak.
 • 16:22Bağ-Kurlu 5 Yıl Erken Emekli OlabilirBağ-Kurlu 5 Yıl Erken Emekli OlabilirErken emeklilik için, Bağ-Kur'luların gerekli prim gün sayısı SSK'lı çalışanlarla eşitlenecek. Bu eşitleme Bağ-Kur'luyu 5 yıl erken emekli edecek 2.5 milyonu ilgilendiriyor.
 • 14:09Sgk Mayıs Ayı Verilerini AçıkladıSgk Mayıs Ayı Verilerini AçıkladıSosyal Güvenlik İl Müdürü Basri Tümsek, Çanakkale’nin gelişmekte olan bir il olduğunu belirterek 2016 Mayıs dönemi verilerini paylaştı.