SON DAKİKA SUDAN HABERLERİ

Son Dakika Sudan Haberleri

 • 17:13Belediye Ekipleri İlaçlama Yaparken Ceset BuldularBelediye Ekipleri İlaçlama Yaparken Ceset BuldularGaziantep'te bir su kanalında ilaçlama yapan belediye ekipleri, genç bir erkek cesedi buldu.
 • 08:21Yurtta Kalan 40 Öğrenci ZehirlendiYurtta Kalan 40 Öğrenci ZehirlendiDenizli'de, Pamukkale Üniversitesi'nde okuyan 40 öğrenci yurtta içtikleri sudan zehirlenerek hastaneye kaldırıldı.
 • 13:00Sağlık Kaynağı Yeşil ÇaySağlık Kaynağı Yeşil ÇayHastalıklardan korunma, yaşlanmayı geciktirme ve kilo verme gibi her derde deva yeşil çayın faydaları...
 • 11:12Kışın Vazgeçilmez İçeceğinde Üretim BaşladıKışın Vazgeçilmez İçeceğinde Üretim BaşladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bozanın üretim detayları- Boza üreticisi Nurettin Soydan'ın açıklaması - Arpa, mısır ve buğday gibi tahılların hamurunun ekşitilmesiyle yapılan bozanın üretiminde sezon açıldı- Bilecik'te üç kuşaktır boza üreten ailenin son temsilcisi Soydan: - "Boza, 8 derece sıcaklıkta 25 gün saklanabilir.
 • 10:25Kışın Vazgeçilmez İçeceğinde Üretim BaşladıArpa, mısır ve buğday gibi tahılların hamurunun ekşitilmesiyle yapılan, besleyici özelliğiyle kış mevsiminin vazgeçilmez içecekleri arasında yer alan bozanın üretiminde sezon açıldı.
 • 16:29Sudan Zehirlendikleri İleri Sürülen Yurt Öğrencileri Taburcu EdildiSudan Zehirlendikleri İleri Sürülen Yurt Öğrencileri Taburcu EdildiDenizli'nin Honaz İlçesi'nde Kredi Yurtlar Kurumu'na ait yurtlarda kalan 30'u kız 40 öğrenci, dün gece mide bulantısı, baş dönmesi şikayetiyle kaldırıldıkları hastanelerdeki tedavilerinin ardından taburcu edildi.
 • 13:20Atık Su ÇamuruAtık Su Çamuru"Nun Gübre Etkisi Yaptığı BelirlendiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatih Konukçu röportaj EMRAH GÖKMEN - Türk bilim adamları, yaptıkları araştırmada atık su çamurunun toprakta kimyasal gübreyle aynı etkiyi gösterdiğini belirledi.
 • 13:08İngiltere'den Sudan'daki Mültecilere Yardımİngiltere'nin Güney Sudan'daki çatışmalardan kaçarak Sudan'a sığınan mültecilere 26 milyon dolar yardım yapacağı bildirildi.
 • 12:41Atık Su Çamuru" Gübre Etkisi YapıyorTürk bilim adamları, yaptıkları araştırmada atık su çamurunun toprakta kimyasal gübreyle aynı etkiyi gösterdiğini belirledi.
 • 12:20İzmir'deki Su Zammıİzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grubu Başkanvekili Bilal Doğan, İzmir Büyükşehir Belediyesinin yüzde 5 zam kararı aldığını belirterek karara tepki gösterdi.
 • 10:58Denizli'de 20 Üniversite Öğrencisi, Mide Bulantısı Şikayetiyle Hastaneye KaldırıldıPamukkale Üniversitesi Honaz Meslek Yüksekokulu yurtlarında kalan 20 öğrenci, mide bulantısı şikayetiyle hastaneye kaldırıldıPamukkale Üniversitesi Honaz Meslek Yüksekokulu’nun yurtlarında kalan bazı öğrencilerde mide bulantısı ve baş dönmesi görülmesi üzerine ambulans istendi.
 • 08:25Bayrampaşa'da Alt Geçidi Su BastıBayrampaşa'da Alt Geçidi Su BastıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bayrampaşa Maltepe Caddesi'nde suyla dolan alt geçit- Mahsur kalan otomobil Bayrampaşa'da alt geçidi su bastıİSTANBUL (AA) - Gece saatlerinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle Bayrampaşa Maltepe Caddesi'nde bulunan bir alt geçidi su bastı.
 • 03:43Bayrampaşa'da Alt Geçidi Su BastıİSTANBUL (AA) - Gece saatlerinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle Bayrampaşa Maltepe Caddesi'nde bulunan bir alt geçidi su bastı.
 • 03:32Denizli - Yurtta Kalan 40 Öğrenci ZehirlendiDenizli - Yurtta Kalan 40 Öğrenci ZehirlendiYurtta kalan 40 öğrenci zehirlendi Denizli'nin Honaz İlçesi'nde, Pamukkale Üniversitesi öğrencisi olan ve Kredi Yurtlar Kurumu'nun yurdunda kalan 40 öğrenci zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.
 • 03:10Denizli'de Gıda Zehirlenmesi ŞüphesiDenizli'nin Honaz ilçesinde yurtta kalan 50 üniversite öğrencisi, gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alındı.
 • 23:38Sudan Devlet Başkanı Beşir Bae'deABU Sudan Devlet Başkanı Ömer el-Beşir, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ziyareti kapsamında, Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid Al Nahyan ile görüştü.
 • 13:00İzmir'de SağanakKentte gece boyunca süren ve sabah saatlerinde etkisini artıran sağanak hayatı olumsuz etkiledi, trafik akışı güçlükle sağlandı, birçok otomobil suda mahsur kaldı.
 • 12:54Dündar ve Gül'ün Tutuklanmaları Basın Özgürlüğüne Darbedir'Dündar ve Gül'ün Tutuklanmaları Basın Özgürlüğüne Darbedir'Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) ile Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Adana Şubesi Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanmasını protesto etti.
 • 12:48Minik Umut Yolcusu O Faciada 2 Kardeşini Yitirdiğinden HabersizMinik Umut Yolcusu O Faciada 2 Kardeşini Yitirdiğinden HabersizMuğla'nın Bodrum İlçesi'nden geçen perşembe günü çıkılan umut yolculuğunda, iki kardeşini yitiren 6 yaşındaki Ceylan Helin Hasan Hüseyin'e, kardeşlerinin öldüğü söylenmedi.
 • 01:01Sudan'daki OlaylarADDİS Sudan'ın Güney Kordofan eyaletinde bulunan "Nuba Dağları" bölgesinden bir heyet, "çatışmaların durması" için görüşmelerde bulunmak üzere Etiypoya'nın başkenti Addis Ababa'ya geldi.
 • 19:34Güney Sudan'da Barış SüreciGüney Sudan'da hükümet ile isyancılar arasında geçen ağustos ayında imzalanan anlaşmanın uygulamaya koyulması için çalışmalara başlandığı bildirildi.
 • 14:48 KEŞAN "BÖYLE GELMİŞ BÖYLE GİTMEZ" DEDİKeşan Belediyesi, Samsun Sanat Tiyatrosu'nun 15. Sanat Yılı etkinlikleri kapsamında "Böyle Gelmiş Böyle Gitmez" adlı tiyatro oyununu Keşanlı tiyatro severlerle buluşturdu.
 • 13:24Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik AçıklamasıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Sudan'da 793 bin hektarlık arazinin kullanılmasıyla ilgili anlaşmaya ilişkin, "Aksaray'dan daha büyük bir alanın işletmelerimiz ve Türk şirketleri tarafından orada üretime açılması, hazırlanması konusunda gerekli çalışmaları hızlı bir şekilde başlatacağız" dedi.
 • 12:43Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik AçıklamasıGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Rusya'nın Türkiye'ye gıda ambargosu uygulayacağı iddialarına ilişkin, "Resmi olarak bize ulaşan somut bir kararları söz konusu değil" dedi.
 • 12:41Bakan Çelik, Rusya ile Yaşanan Gerginliğin Tarıma Yansımasını DeğerlendirdiGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Türk hava sahasını ihlal eden Rus uçağının düşürülmesinin ardından Rusya’yla tarım alanında ihracatta kısıtlama yaşanıp yaşanmayacağına yönelik, “Burada ithalat ve ihracatımıza baktığınızda burada olumsuzluktan etkilenecek olan Türk çiftçisi değil, aynı zamanda Rus çiftçisinin de çok ciddi bir şekilde, daha fazla oranda etkileneceği ortadadır” dedi.
 • 12:38Bodrum'da Faciayla Biten Umuda Yolculuğa, İstemeden ÇıkmışlarBodrum'da Faciayla Biten Umuda Yolculuğa, İstemeden Çıkmışlar2 küçük kız kardeşin öldüğü kaçak teknesi faciasıyla ilgili bir Tük organizatör gözaltına alındı. Olumsuz hava şartlarını gören kaçakların yolculuğa çıkmak istemedikleri ortaya çıktı.
 • 12:25Bakan Çelik: Tarım Alanındaki Ambargodan Rus Çiftçisi Daha Çok EtkilenirGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Rusya'nın ekonomik tepkisinin tarım alanına da genişletilmesi halinde ithalat ve ihracat rakamlarına göre Rus çiftçisinin daha fazla etkileneceğini söyledi.
 • 11:26Bakan Çelik, Rusya ile Yaşanan Gerginliğin Tarıma Yansımasını DeğerlendirdiGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Rusya ile yaşanan gerginliği, tarıma ve diğer ürünlere sıçratmanın doğru olmayacağı inancı içerisinde olduğunu söyledi.
 • 10:06YÖK Başkanı Saraç Rektör Savaş'ı Tebrik EttiYÖK Başkanı Saraç Rektör Savaş'ı Tebrik EttiYüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, Sudan’da bulunan Sudan-Türk Mesleki ve Teknik Eğiticiler Eğitim Merkezi’ndeki başarılardan dolayı Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Ali İbrahim Savaş’ı tebrik etti.
 • 09:02Gündem/ 27 Kasım 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belediyeyi ziyaret edecek, toplu açılış töreninde halka seslenecek, Valilik ziyaretinin ardından Bayburt Üniversitesi Akademik Yıl Açılış Töreni'ne katılacak.
 • 00:02Gündem Özeti/ 27 Kasım 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belediyeyi ziyaret edecek, toplu açılış töreninde halka hitap edecek, Valilik ziyaretinin ardından Bayburt Üniversitesi Akademik Yıl Açılış Töreni'ne katılacak.
 • 20:02Sudan'da 18 Kişi Hakkında İdam Cezası VerildiSudan'ın Darfur bölgesindeki Sudan Kurtuluş Hareketi'ne mensup 18 kişi hakkında idam cezası verildi.
 • 14:20Türkmen Komutanlardan Soykırım İddiasıTürkmen Komutanlardan Soykırım İddiasıGaziantep’te buluşan Suriyeli Türkmen Tugay komutanları, bölgede Türkmenlere yönelik soykırım yapıldığını iddia ederek, zulmün bitirilmesini istedi.
 • 12:36Beyşehir Belediyesi En Ücra Köşelere Hizmet GötürüyorBeyşehir Belediyesi En Ücra Köşelere Hizmet GötürüyorKonya’nın Beyşehir İlçe Belediyesi, ilçedeki en ücra köşede yer alan yerleşim merkezlerine de hizmet ulaştırıyor.
 • 12:15İşyerinde Kafeinli İçecekleri Azaltın!İşyerinde Kafeinli İçecekleri Azaltın!Uzman Diyetisyen Şefika Aydın Selçuk, işyerinde kafeinli içeceklerin azaltılmasını önerdi.
 • 09:43Araç Tamirine Gitti Can KurtardıAraç Tamirine Gitti Can KurtardıAdana’da tamirhanede çalışan bir kişi, yolda kalan aracı tamir etmek için giderken, kanala düşen otomobil sürücüsünün hayatını kurtardı.
 • 00:26Sudan'da Muhalif Parti Yöneticilerine GözaltıSudan'daki muhalif partilere mensup 4 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
 • 21:37Nil Sularının PaylaşımıMısır Su Kaynakları, Baraj ve Nil Nehri İşlerinden Sorumlu Bakanlık Müsteşarı Yasin, Mısır'ın Nil Nehri'ndeki payının kırmızı çizgileri olduğunu belirterek, "Mısır ondan geri adım atmadı, atmayacak" dedi.
 • 16:27Yeşil Körfez Su Birliği Arıtma Tesisi YenilendiYeşil Körfez Su Birliği Arıtma Tesisi YenilendiYalova Belediye Meclisi üyeleri, yenilenen Yeşil Körfez Su Birliği arıtma tesisini gezdi.
 • 16:07Tunus'taki PatlamaHARTUM/ Sudan, Cezayir yönetimleri ile İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), Tunus'ta Cumhurbaşkanlığı korumalarını taşıyan otobüse düzenlenen bombalı saldırıyı kınadı.
 • 15:41Sığınmacı Çocukları Türkçe ÖğreniyorSığınmacı Çocukları Türkçe ÖğreniyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Öğrencilerden Detay görüntüler - Somalili Farah Muhammed Ömer'in konuşması - Okul Müdürü Arslan'ın Konuşması Sığınmacı çocukları Türkçe öğreniyor- Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliğinin koordinesinde geçici olarak Isparta'ya yerleştirilen sığınmacıların çocukları, gittikleri okullarda Türkçe öğreniyor- Türkçeyi güzel bir şekilde konuşmaya başlayan Sudan, Somali, Liberya, Irak, İran ve Afganistanlı çocuklar, ailelerinin kente uyumuna da yardımcı oluyor Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliğinin koordinesinde geçici olarak Isparta'ya yerleştirilen sığınmacıların çocukları, gittikleri okullarda öğrendikleri Türkçeyi iyi derecede konuşabiliyor.
 • 14:23Sığınmacı Çocukları Türkçe ÖğreniyorÜlkelerindeki iç savaştan kaçarak Birleşmiş Milletler Mülteci Yüksek Komiserliğinin koordinesinde geçici olarak Isparta'ya yerleştirilen sığınmacıların çocukları, gittikleri okullarda öğrendikleri Türkçeyi iyi derecede konuşabiliyor.
 • 13:58Geyik: Kadınlar Her Türlü Şiddetin Hedefi OlduGeyik: Kadınlar Her Türlü Şiddetin Hedefi OlduYaşamevi Kadın Dayanışma Derneği üyelerinden Serpil Kalecik Geyik, kadınların toplumda her türlü şiddetin hedefi haline geldiğini söyledi.
 • 12:3331. İsedak ToplantısıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Rejimin (Esed rejimi) bölgede yaşayan kardeşlerimize yönelik saldırıları karşısında sınırın her iki yanında da insani yardım faaliyetlerimizi sürdüreceğiz.
 • 21:35BM Güvenlik Konseyi'ne Toplantı Talebi GelmediBirleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi Dönem Başkanı İngiltere'nin Daimi Temsilcisi Matthew Rycroft, Türkiye sınırında düşürülen Rus uçağının BM Güvenlik Konseyi'inde gündeme gelmediğini söyledi.
 • 21:32Türk Hava Sahasını İhlal Eden Savaş Uçağının Düşürülmesi - Matthew RycroftTürk Hava Sahasını İhlal Eden Savaş Uçağının Düşürülmesi - Matthew RycroftGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Birleşmiş Milletler Genel Merkezi'nden genel detaylar- BMGK Dönem Başkanı İngiltere'nin Daimi Temsilcisi Matthew Rycroft'ın açıklamaları Türk hava sahasını ihlal eden savaş uçağının düşürülmesi- BMGK Dönem Başkanı İngiltere'nin Daimi Temsilcisi Matthew Rycroft: - "Bugünkü toplantıda bu konu gündeme getirilmedi.
 • 19:38Türk Hava Sahasını İhlal Eden Savaş Uçağının DüşürülmesiBİRLEŞMİŞ Türk hava sahasını ihlal eden savaş uçağının düşürülmesi konusunun BM Güvenlik Konseyi'ndeki (BMGK) toplantıda gündeme gelmediği bildirildi.
 • 16:40Hastanede Doktoru Öldüren Katile Ağırlaştırılmış Müebbet HapisHastanede Doktoru Öldüren Katile Ağırlaştırılmış Müebbet HapisSamsun’da hastane içinde doktora silahlı saldırı düzenleyerek öldüren katil İsmail Koyun, yargılandığı mahkeme tarafından adam öldürmekten ağırlaştırılmış hapis cezası, ruhsatsız silahtan 2 yıl hapis ve 2 bin lira da adli para cezasına çarptırıldı.
 • 13:41Sahel Ülkelerinde Terörle MücadeleÇadlı uzman Haggar Mahamat Ahmet, Sahel ülkelerinin, gençlerin silahlı gruplara katılmalarını engelleyecek mekanizmalar oluşturması gerektiğini söyledi.
 • 12:15Topçu: Hükümet ve Milli Eğitim Bakanı Eğitim Sistemini Enkaza ÇevirdiMHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Zuhal Topçu, hükümet ve Milli Eğitim Bakanı'nın eğitim sistemini enkaza çevirdiğini söyledi.