SON DAKİKA SUDAN HABERLERİ

Son Dakika Sudan Haberleri

 • 15:52 Üç Mahalleye 43 Kilometre Kanalizasyon Şebekesi Üç Mahalleye 43 Kilometre Kanalizasyon Şebekesi Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü Karatay Hayıroğlu, Karapınar Kesmez ve Güneysınır Aydoğmuş mahallelerine toplam 43 bin 215 metre uzunluğunda kanalizasyon şebekesi yapımı geçekleştirecek.
 • 13:46 Suudi Arabistan, Sudan'da Petrole Alternatif Arıyor Suudi Arabistan, Sudan'da Petrole Alternatif Arıyor Neimi'yi karşılayan Sudan Madencilik Bakanı Sadık el-Karuri, havaalanında yaptığı açıklamada, ziyaretin, Suudi Arabistan'ın petrole alternatifler bulmak için izlediği siyaset doğrultusunda gerçekleştiğini söyledi.
 • 13:37 Seyyar Satıcının Ekmek Teknesi Denizde Bulundu Çanakkale'nin Eceabat ilçesinde, bir seyyar satıcının yeni yaptırdığı ve kullandığı ilk gün kaybolan arabası, denizde bulundu.
 • 13:35 Suudi Arabistan, Sudan'da Petrole Alternatif Arıyor Suudi Arabistan Petrol ve Madencilik Bakanı Ali en-Neimi'nin Riyad yönetiminin petrole alternatifler bulmak için izlediği siyaset doğrultusunda Sudan'ın başkenti Hartum'a gittiği bildirildi.
 • 11:59 Mars'ın Yüzeyinde Kaynayan Su Bulundu Mars'ın Yüzeyinde Kaynayan Su Bulundu Bilim insanları Mars'ın yüzeyinde keşfedilen bazı değişikliklerin, yüzeyinde bulunan kaynayarak akan suyun neden olduğunu belirtti.
 • 10:46 Zap Deresi'nde Sepetle Balık Avı Hakkari'de Zap Deresi'ne yakın köylerde yaşayan vatandaşlar, sepetle avladıkları balığı satarak aile bütçelerine katkı sağlıyor.
 • 01:31 Sudan Üniversitelerindeki Gerginlik Sudan'da karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan olaylarda 2 öğrencinin öldürülmesi neticesinde düzenlenen protestolar nedeniyle Hartum Üniversitesinde eğitime ara verildiği bildirildi.
 • 21:21 Halep'teki Saldırılar BİRLEŞMİŞ BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, "Halep semaları varil bombaları ve top atışıyla dolarken, hepimiz çatışmaların durması anlaşmasını kurtarmak için çalışmalıyız. Bu, sivillerin hayatının ve Güvenlik Konseyi'nin inanırlılığının korunması için çok önemli." dedi.
 • 19:02 Ortadoğu ve Kuzey Afrika'da Yolsuzluk Algı Endeksi Ortadoğu ve Kuzey Afrika'daki yönetimlerin yolsuzlukla mücadelede başarılı olamadığı ve bölge insanlarının yüzde 30'unun temel hizmetler için rüşvet vermek zorunda kaldığı bildirildi.
 • 18:48 Konya Serinlemek İçin Sulama Kanalına Giren Afgan Tarım İşçisi, Boğuldu Konya Serinlemek İçin Sulama Kanalına Giren Afgan Tarım İşçisi, Boğuldu Serinlemek için sulama kanalına giren Afgan tarım işçisi, boğulduKonya'da serinlemek için 5 metre derinliğindeki Hotamış Baraj Gölü sulama kanalına giren Afganistan uyruklu isminin Ziya olduğu öğrenilen 25 yaşındaki tarım işçisi gözden kayboldu.
 • 18:29 Serinlemek İçin Sulama Kanalına Giren Afgan Tarım İşçisi Boğuldu Serinlemek İçin Sulama Kanalına Giren Afgan Tarım İşçisi Boğuldu Konya'da serinlemek için 5 metre derinliğindeki Hotamış Baraj Gölü sulama kanalına giren Afganistan uyruklu, isminin Ziya olduğu öğrenilen tarım işçisi, gözden kayboldu.
 • 17:25 Dünya Basın Özgürlüğü Günü CUBA/ Güney Sudan'da gazeteciler 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü münasebetiyle düzenledikleri organizasyonda ülkede gazetecilere yönelik kısıtlamaların kaldırılmasını istedi.
 • 17:07 İzzettin Doğan AİHM Alevilerle İlgili Çok Önemli Kararlar Verdi İzzettin Doğan AİHM Alevilerle İlgili Çok Önemli Kararlar Verdi Cem Vakfı Onursal Başkanı Prof. Dr. İzzettin DoğanDivan bu son kararında, daha önce de söylemişti ama bu sefer çok altını çizerek söylüyor.
 • 09:55 Ali Ağaoğlu, Milyon Dolarlık Yatıyla Balık Avladı Ali Ağaoğlu, Milyon Dolarlık Yatıyla Balık Avladı İş adamı Ali Ağaoğlu, 47 metrelik süper yatı Aga 6 ile önceki gün eski sevgilisi Petek Ertüre ve çocuklarıyla balığa çıktı. Yatta Amerikan bayrağının olması dikkat çekti.
 • 09:51 Güney Sudan'da Geçici Hükümetin Kurulması Güney Sudan'da, 17 Ağustos 2015'te hükümet ile muhalifler arasında imzalanan barış anlaşması çerçevesinde kurulan geçici ulusal birlik hükümetinin ardından kamuoyunda memnuniyet ve umutlu bir bekleyiş görülüyor.
 • 08:37 Basın Özgürlüğü Tehdit Altında Basın Özgürlüğü Tehdit Altında Bugün 3 Mayıs, Dünya Basın Özgürlüğü Günü. Meslek örgütlerinin raporlarına göre medya ve haber alma özgürlüğü dünya genelinde giderek daha fazla kısıtlanıyor.
 • 22:05 Batman Çayı'na Düşen 3 Çocuktan 1'i Boğuldu Batman Çayı'na Düşen 3 Çocuktan 1'i Boğuldu Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde Batman Çayı’na düşen 3 çocuktan 1’i boğuldu.
 • 17:55 Silvan'da Çaya Düşen 3 Çocuktan 1'i Boğuldu Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde, Batman Çayı'na düşen 3 çocuktan 1'i boğuldu.
 • 17:46 Batman'da Bir Çocuk Boğuldu Batman'da Bir Çocuk Boğuldu Batman’da, beraberindeki 2 arkadaşıyla birlikte Dicle Nehri’ne giren bir çocuk, akıntıya kapılarak, hayatını kaybetti.
 • 16:29 Sahibinden sudan ucuz araba maliyeti Sahibinden sudan ucuz araba maliyeti Sahibinden sudan ucuz araba maliyeti. Bursa'nın İnegöl ilçesinde kaynakçılık yaparak geçimini sağlayan Sahabattin Arslan, hurdaya ayrılan araç parçalarından yaptığı araca 'Takkesizler' ismini verdi. Yine araç sahibinden alınan bilgilere göre aracın maliyeti sadece 600 TL.
 • 15:59 Mısır ve Sudan Arasındaki Halayib Üçgeni Sorunu Sudan Dışişleri Bakanı İbrahim Gandur, Mısır ile aralarındaki sorunlu bölge Halayib Üçgeni üzerindeki egemenliklerini kaybetmeyeceklerini söyledi.
 • 11:50 Sudan'ın İthal Mallarına Tse Onayı ANKARA(AA) - Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Sebahittin Korkmaz, Sudan Standartlar ve Metroloji Teşkilatı (SSMO) ile imzalanan iş birliği anlaşması kapsamında, bu ülkeye ihraç edilecek zorunlu incelemeye tabi ürünlerde uygunluk değerlendirme belgesinin TSE tarafından verileceğini bildirdi.
 • 11:15 Tekirdağ İhracatta da İthalatta da 18'inci Sırada Tekirdağ İhracatta da İthalatta da 18'inci Sırada Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Tekirdağ Mart ayında, 84,6 milyon dolar ile en çok ihracat yapan iller arasında 18’inci sırada, 83 milyon dolar ithalatla da en çok ithalat yapan iller arasında yine 18’inci sırada yer aldı.
 • 10:59 Gaziantep'in İhracatı Artıyor Gazintep'ten nisan ayında yüzde 1,7'lik artışla 545 milyon 163 bin dolar ihracat gerçekleştirildi.
 • 10:15 Türk Standardları Enstitüsü, Sudan'a Yükleme Öncesi Gözetim Hizmeti Vermeye Başladı TSE ile Sudan Standartlar ve Metroloji Teşkilatı (SSMO) arasında imzalanan “İşbirliği Mutabakat Zaptı” ve “Yükleme Öncesi İnceleme (PSI) Uygulama Programı” çerçevesinde TSE, Türkiye’den veya üçüncü ülkelerden Sudan’a ihraç edilecek zorunlu incelemeye tabi ürünlerde SSMO adına uygunluk değerlendirme belgesi vermek üzere yetkili kılındı.
 • 09:56 Gaib'den 176 Ülkeye 2 Milyar 620 Milyon 739 Bin Dolar İhracat Gaib'den 176 Ülkeye 2 Milyar 620 Milyon 739 Bin Dolar İhracat Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Başkanı Abdulkadir Çıkmaz Ocak-Nisan 2016 döneminde toplam 176 ülkeye ihracat yapıldığını belirtti.
 • 20:04 Batman'da Piknikte Suya Giren İki Kişi Boğuldu Batman'da Piknikte Suya Giren İki Kişi Boğuldu Batman'da pikniğe giden iki gençten biri Batman Çayı'nda, diğeri de Hasankeyf ilçesinde girdikleri suda boğuldu.
 • 19:23 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü - Rize / Ağrı / 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü - Rize / Ağrı / GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Rize -İşçilerin döviz ve pankartlarla İsmail Kahraman Kültür Merkezi'nde toplanması -Grupların Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önüne gelmesi -Gıda-İş Sendikası Genel Başkanı Seyit Aslan'ın konuşması -İşçilerin horon oynaması -Ağrı Ağrı'daki kutlama alanından detay DİSK Ağrı Şube Başkanı Erincik'in konuşması Halay çekenlerden detay -Kayseri -Türk Harb-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Özgür Özsoy'un konuşması Grubun Türk bayraklarıyla Kartal Şehitliği'ne yürümesi Grubun Kartal Şehitliği'de dua etmesi - Gıda-İş Sendikası Genel Başkanı Aslan: "Ülkeyi yöneten hükümetlerin görevleri işçilerin sorunlarını çözmektir.
 • 18:48 Batman Çayı ile Dicle Nehri'ne Giren 2 Genç Boğuldu Batman Çayı ile Dicle Nehri'ne Giren 2 Genç Boğuldu Batman Çayı ile Dicle Nehri'ne giren 2 genç boğulduBatman'da hafta sonunu değerlendirmek üzere piknik yapmak için gittikleri Dicle Nehri ve Batman Çayı'na serinlemek için giren 2 gençten birinin boğulmuş halde cesedi bulunurken, diğerini arama çalışmaları devam ediyor.
 • 17:24 Batman Çayı'na Düşen Genç Boğuldu Batman Çayı'na Düşen Genç Boğuldu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Batman Çayı'ında ekiplerin arama-kurtarma çalışmasından görüntüler Dalgıçlardan detaylar Babanın çay kenarında bekleyişi Batman Çayı'na düşen genç boğuldu Batman Çayı kenarında oynarken dengesini kaybederek suya düşen genç boğuldu.
 • 17:11 Batman Çayı'na Düşen Genç Boğuldu Batman Çayı kenarında oynarken dengesini kaybederek suya düşen genç boğuldu.
 • 16:55 Batman'da İki Kişi Suda Boğuldu Batman'da İki Kişi Suda Boğuldu Batman’da pikniğe giden iki gençten biri Hasankeyf ilçesinde diğeri de Batman Çayı’nda girdikleri suda boğuldu.
 • 16:41 Güney Sudan'da Geçici Hükümetin Kurulması ADDİS Afrika Birliği, Güney Sudan'da 17 Ağustos 2015'te hükümet ile muhalifler arasında imzalanan barış anlaşması çerçevesinde geçici ulusal birlik hükümeti kurulmasının "memnuniyet verici" olduğunu bildirdi.
 • 16:14 1 Mayıs Rize'de Horonla Kutlandı 1 Mayıs Rize'de Horonla Kutlandı 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Rize’de çeşitli etkinliklerle kutlandı.
 • 15:28 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, Trabzon, Rize, Giresun ve Ordu'da kutlandı.
 • 15:26 Bartınlı Şehit Uzman Çavuşun Evinde Yas Hakim Bartınlı Şehit Uzman Çavuşun Evinde Yas Hakim Mardin’in Nusaybin ilçesinde mayın patlaması sonucu şehit düşen Uzman Çavuş Sinan Oruç’un Bartın’daki babaevinde yas hakim. Oğlunun cenazesini bekleyen baba Sefer Oruç, oğlu ile dün konuştuklarını ve 6-7 eve yapılacak olan operasyonun ardından görevlerinin biteceğini söylediğini belirtti.
 • 14:51 Yüksekdağ'dan Müdahale Açıklaması Bakırköy halk Pazarı Meydanı'nda kutlanan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinliğine katılan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Bakırköy'de HDP gruba polis müdahalesi ile ilgili açıklama yaptı.
 • 14:39 İstanbul'da 1 Mayıs HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, polisin 1 Mayıs kutlamalarının yapıldığı Bakırköy pazar meydanı çevresindeki tutumunu eleştirerek, "Bizler, işçilerle, emekçilerle, halklarımızla beraber emek, barış ve demokrasi için bugün ve yarın bir araya geleceğiz.
 • 14:39 Yüksekdağ'dan Müdahale Açıklaması Yüksekdağ'dan Müdahale Açıklaması Haber: Gülseli KENARLI - Kamera: Güven USTA / İstanbul DHABakırköy Halk Pazarı Meydanı'nda kutlanan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinliğine katılan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Bakırköy'de HDP gruba polis müdahalesi ile ilgili açıklama yaptı.
 • 13:50 Sudan'da Düşen Askeri Uçak Sudan'da dün inişi sırasında teknik arıza sonucu düşen uçağın, isyancılar tarafından hedef alındığı iddia edildi.
 • 11:08 Mayıs 2016 Dünya Gündemi Tarihte ilk defa Türkiye'nin ev sahipliğinde Dünya İnsani Zirvesi'nin yapılması, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in 7. Saraybosna İş Forumu'na iştirakı, İngiltere'nin başkenti Londra'da yapılacak uluslararası Yolsuzlukla Mücadele Zirvesi, 69. Cannes Film Festivali, Avusturya'da cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu, Avrupa Birliği'nin (AB) Türk vatandaşlarına yönelik vize serbestisi ile ilgili açıklayacağı son rapor, mayıs ayının en önemli gündem maddeleri arasında yer alıyor.
 • 22:16 Etiyopya'da Kaçırılan Çocuklardan 42'si Kurtarıldı Etiyopya'nın Güney Sudan sınırındaki Gambela bölgesinde silahlı bir grup tarafından kaçırılan 106 çocuktan 42'si kurtarıldı.
 • 19:56 Sudan'da Askeri Uçak Düştü: 5 Kişi Öldü Sudan'da Askeri Uçak Düştü: 5 Kişi Öldü Sudan'da askeri uçağın El-Ebyad Havaalanı'na inişi sırasında teknik arıza sebebiyle düşmesi sonucu 3'ü subay 5 mürettebatın hayatını kaybetti.
 • 19:31 Batman'da Batman'da "Ümmetin Kardeşliği" Konferansı Batman’da Erbakan Vakfı tarafından düzenlenen “Ümmetin Kardeşliği” konulu konferansa katılan Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Bugün Güneydoğu Anadolu Bölgemizde yaşanan olaylar ve Ortadoğu’da bugün uygulanmaya çalışılan anlayış aynı anlayıştır” dedi.
 • 18:28 Sudan Devlet Başkanı Beşir Açıklaması ADDİS Sudan Devlet Başkanı Ömer el-Beşir, barış ve güvenliğin tesisi için Afrika Boynuzu ülkeleri arasındaki işbirliğinin önemli olduğunu belirtti.
 • 16:08 Bursa'nın Dünü ve Bugünü Konuşuldu Bursa'nın Dünü ve Bugünü Konuşuldu Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin düzenlediği panelde, Bursa’nın ekonomik açıdan dünü ve bugünü masaya yatırıldı.
 • 14:13 Kırıkkale'de Tarım ve Hayvancılık Çalıştayı Düzenlendi Kırıkkale Ticaret Borsası, "Tarım ve Hayvancılık Çalıştayı" düzenledi.
 • 13:11 Kmü'de Verimlilik Paneli Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Proje ve Teknoloji Transfer Ofisi (PTTO) ile Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) tarafından "Hayatımızdaki Verimlilik Kavramına Farklı Bakışlar" konulu panel düzenlendi.
 • 12:09 Sahibinden sudan ucuz araba maliyeti Sahibinden sudan ucuz araba maliyeti Sahibinden sudan ucuz araba maliyeti. Bursa'nın İnegöl ilçesinde kaynakçılık yaparak geçimini sağlayan Sahabattin Arslan, hurdaya ayrılan araç parçalarından yaptığı araca 'Takkesizler' ismini verdi. Yine araç sahibinden alınan bilgilere göre aracın maliyeti sadece 600 TL.
 • 09:35 Cihan Haber Ajansı Gündemi - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda Kut'ül Amare Zaferi'nin 100. yılı dolayısı ile düzenlenecek törene katılacak.