SON DAKİKA SÜLEYMAN ŞAH HABERLERİ

Son Dakika Süleyman Şah Haberleri

 • 08:59Çadır Kentte Kışlık Kıyafet Dikimine BaşlandıŞanlıurfa’nın Akçakale ilçesi Süleyman Şah konaklama tesislerinde kurulan dikiş atölyesinde, çocuklara yönelik kışlık kıyafet dikimine başlandı.
 • 19:39Önder: Davutoğlu Süleyman Şah Sebebiyle Rojova'ya, Pyd'ye Teşekkür EttiÖnder: Davutoğlu Süleyman Şah Sebebiyle Rojova'ya, Pyd'ye Teşekkür EttiTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu, 25. Dönem 2. Yasama Yılı açılışı için toplandı.
 • 17:57HDP'li Önder: Türbenin Taşınmasını Sinirlioğlu ile Ben Organize EttimHDP'li Önder: Türbenin Taşınmasını Sinirlioğlu ile Ben Organize EttimHDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Süleyman Şah Türbesinin taşınmasını dönemin Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu ile kendisinin organize ettiğini söyledi.
 • 10:03Çadır Kentte Buruk BayramÇadır Kentte Buruk BayramŞanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde mültecilerin barındığı Süleyman Şah Konaklama Tesisleri’nde bayram namazı kılındı.
 • 09:45Şanlıurfa Suriyelilerin 10'uncu Buruk BayramıŞanlıurfa Suriyelilerin 10'uncu Buruk BayramıSuriyelilerin 10'uncu buruk bayramı İÇ savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen ve Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesindeki Süleyman Şah Çadır kentine yerleşen Suriyeliler, ülkelerinden uzak 10'uncu bayramı da buruk şekilde kutladı.
 • 13:18Savaş Onların Bayramını Hüzne DönüştürdüSavaş Onların Bayramını Hüzne DönüştürdüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Süleyman Şah Konaklama Tesisleri- Suriyeli sığınmacıların açıklamaları Savaş onların bayramını hüzne dönüştürdü- Bir bayramı daha evlerinden ve sevdiklerinden ayrı geçiren sığınmacıların yaşadıkları burukluk adeta gözlerinden okunuyor- Kaybettikleri yakınlarının acısını yüreklerinde taşıyan misafirlerin arzusu, bir sonraki bayramı savaşın olmadığı ülkelerinde ve sevdikleriyle huzur içinde geçirebilmek- Suriyeli Ahmet Derviş: "Eğer çocukların, akrabaların ve sevdiklerin yanında değilse, bayramda yüzünüzün gülmesi de mümkün değildir"- İsa Hammut: "Bizim için en büyük bayram, evimizde, ülkemizde kutlayacağımız bayram olacaktır"ŞANLIURFA/ MÜSLÜM ETGÜ/İZZET MAZI - Türkiye'deki kamplarda misafir edilen Suriyeli sığınmacılar, bir bayramı daha vatanlarından uzakta geçirmenin hüznünü yaşıyor.
 • 11:42Kamplardaki Suriyeliler Avrupa'yı Değil Ülkelerini DüşünüyorKamplardaki Suriyeliler Avrupa'yı Değil Ülkelerini DüşünüyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Akçakale Süleyman Şah Konaklama Tesislerinden detay- Suriyeli Ahmet Serdi'nin konuşması- Suriyeli Selim Abdulhamit'in konuşması- Suriyeli Feyyaz Derviş'in konuşması Kamplardaki Suriyeliler Avrupa'yı değil vatanlarını düşünüyor- Yaklaşık 4 yıldır Türkiye'deki kamplarda barınan sığınmacıların çoğu, barışın hakim olduğu bir Suriye'de yaşamayı arzuluyor- Suriyeli Feyyaz Derviş: "Türkiye'de çok iyi ağırlanıyoruz ama aklımız hep Suriye'de.
 • 20:35Çadır Kentte Şiir ve Tiyatro EtkinliğiÇadır Kentte Şiir ve Tiyatro EtkinliğiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Süleyman Şah Konaklama Tesisleri'nde düzelenenen etkinlikten detaylar- Suriyeli çocuk ve kadının duygulanma anı Çadır kentte şiir ve tiyatro etkinliği- Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesindeki çadır kentte yaşayan Suriyeli sığınmacılara yönelik şiir ve tiyatro etkinliği düzenlendi Akçakale ilçesindeki Suriyeli sığınmacılara yönelik şiir ve tiyatro etkinliği düzenlendi.
 • 22:03Çadır Kentte 2 Bin 500 Çocuğa Bayramlık DağıtıldıÇadır Kentte 2 Bin 500 Çocuğa Bayramlık DağıtıldıŞanlıurfa’nın Akçakale ilçesi Süleyman Şah Konaklama Tesisleri’nde çoğunluğu yetim ve öksüz olan 2 bin 500 mülteci çocuğa bayramlık kıyafet dağıtıldı.
 • 07:32Şehit Başçavuşun Avukatı: Süleyman Şah Operasyonu Hatalar ZinciriŞehit Başçavuşun Avukatı: Süleyman Şah Operasyonu Hatalar ZinciriSüleyman Şah operasyonunda şehit olan Muhabere Başçavuş Avcı'nın ailesi, reddi hâkim talebinde bulundu, avukat operasyonun hatalar zinciri olduğunu iddia etti.
 • 18:33CHP'li Aksünger: Erdoğan 8,5 Yıl Boyunca DinlendiCHP'li Aksünger: Erdoğan 8,5 Yıl Boyunca DinlendiCHP milletvekili Erdal Aksünger, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 8,5 yıl boyunca yabancı istihbarat servislerince dinlendiğini iddia etti.
 • 15:36Alman Focus Dergisi: Dışişleri'ndeki Suriye Konuşmasını ABD DinlediAlman Focus dergisi, Hakan Fidan'ın “Gerekirse Suriye'ye dört adam gönderirim. Türkiye'ye 8 füze attırıp savaş gerekçesi üretirim, Süleyman Şah Türbesine de saldırtırız.” şeklindeki ifadelerinin ABD Ulusal Güvenlik Ajansı NSA tarafından dinlenip kaydedildiğini duyurdu.
 • 08:58Diriliş'in Sezon Finaline Süleyman Şah'ın Vedası Damga VurduDiriliş'in Sezon Finaline Süleyman Şah'ın Vedası Damga VurduTRT'nin dönem dizisinde, Süleyman Şah'ın vedası ekran başındakileri duygulandırdı.
 • 16:58Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz AçıklamasıMilli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz AçıklamasıMilli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Şah Fırat operasyonuyla taşınan Süleyman Şah Saygı Karakolu ile ilgili olarak, karakolun taşınmasıyla Suriye ile savaşa girme sebebini ortadan kaldırdıklarını belirtti.
 • 15:17Bakan Yılmaz: Suriye ile Savaş Sebebini Ortadan KaldırdıkBakan Yılmaz: Suriye ile Savaş Sebebini Ortadan KaldırdıkMilli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Süleyman Şah Karakolunu taşınmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Biz o savaş sebebini ortadan kaldırdık." dedi.
 • 11:03Osmanlı Aşığı Büfecinin Tek Hayali Diriliş Dizisinde OynamakOsmanlı Aşığı Büfecinin Tek Hayali Diriliş Dizisinde OynamakIsparta’nın Yalvaç’ta yaşan Yücel Turan isimli büfe işletmecisi kelimenin tam manası ile bir Osmanlı aşığı. Osmanlı ile ilgili tüm kitapları okuyup, bir Osmanlı gibi yaşamaya özen gösteren Yücel Turan’ın tek ve en büyük hayali ise Diriliş dizisinde Süleyman Şah’ın ya da Ertuğrul Gazi’nin yanında olmak.
 • 08:46Diriliş Ertuğrul'da Kurdoğlu'nun Kellesi VurulduDiriliş Ertuğrul'da Kurdoğlu'nun Kellesi VurulduDiriliş Ertuğrul dizisinde Süleyman Şah'a darbe yaparak kendisini bey ilan eden Kurdoğlu'nun infazı gerçekleşti.
 • 21:39Başbakan Davutoğlu Bilecik'teBaşbakan Davutoğlu Bilecik'teBaşbakan Ahmet Davutoğlu, “Sınırın öte yakasında o dağları bekleyin diye bayır bucakta bıraktığımız Türkmenler gelmiş.
 • 19:22Davutoğlu: Davutoğlu: "Allah'tan ve Milletten Başka Kimseden İzin Almayız"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti'nin Uşak mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (1)- "Geçen günlerde Süleyman Şah'ın türbesine gittim Suriye Eşmesi, hemen şöyle bir şey söyledi Sayın Bahçeli, 'Kimden izin aldın da oraya gittin söyle.' İşte söylüyorum, biz Allah'tan ve milletten başka kimseden izin almayız"- "Biz gerçek Türkiye milliyetçileri, bu milletin birliğini, beraberliğini savunanlar, bizim için Türkiye'nin her santimetrekaresi şerefimizdir, onurumuzdur, izzetimizdir.
 • 11:47Suriye'den Davutoğlu'nun Süleyman Şah Ziyaretine TepkiSuriye'den Davutoğlu'nun Süleyman Şah Ziyaretine TepkiDavutoğlu'nun Süleyman Şah Türbesi'ne yaptığı ziyarete tepki gösteren Suriye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Mikdad, Davutoğlu'nun ülkeye sızdığını söyledi.
 • 11:09Süleyman Şah Saygı Karakolu ve Türbesi'ni, Tika YapacakBaşbakan Ahmet Davutoğlu Şanlıurfa mitingi öncesinde Suriye Eşmesi’nde bulunan Süleyman Şah Türbesi’ni ziyaret etti.
 • 19:00Davutoğlu'ndan Nöbet Tutan Askerin Annesine Davutoğlu'ndan Nöbet Tutan Askerin Annesine "Anneler Günü" SürpriziBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Süleyman Şah Saygı Karakolu'nu ziyaret etti.
 • 18:56Davutoğlu'nun Süleyman Şah Saygı Karakolu'nu ZiyaretiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, yeni yerinde ziyarette bulunduğu Süleyman Şah Türbesi'nde dua etti, sınırda nöbet tutan uzman çavuşun annesi ve nişanlısıyla telefonla konuştu.
 • 18:17Davutoğlu: Annelerin Ağlamaması İçin Gece Gündüz ÇalışacağızDavutoğlu: Annelerin Ağlamaması İçin Gece Gündüz ÇalışacağızBaşbakan Ahmet Davutoğlu, 'Anneler Günü'nde düzenlenen Şanlıurfa mitinginde annelerin ağlamaması için gece gündüz çalışacaklarını söyledi.
 • 17:06Başbakan ve Kuvvet Komutanından Sınıra Sürpriz ZiyaretBaşbakan ve Kuvvet Komutanından Sınıra Sürpriz ZiyaretBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı ve Kara Kuvvetler Komutanı birlikte Süleyman Şah türbesini ziyaret etti.
 • 16:01Başbakan Davutoğlu, Şanlıurfa'da Halka SeslendiBaşbakan Davutoğlu, Şanlıurfa'da Halka SeslendiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, ”Artık Şanlıurfa Süleyman Şah ile anılacak.
 • 14:10Başbakan Davutoğlu, Süleyman Şah'a GittiBaşbakan Davutoğlu, Süleyman Şah'a GittiBaşbakan Davutoğlu 2,5 ay önce Suriye Eşmesi'ne taşınan Süleyman Şah Türbesi'ne gitti. Davutoğlu türbede incelemelerde bulunup dua etti.
 • 12:25Suriyeli Kadınlar, Anneler Günü'ne Buruk GiriyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Süleyman Şah Konaklama Tesislerinden Suriyeli kadınlar- Suriyeli Hanud Berces'in konuşması- Suriyeli Hanud Berces'in şehit çocuklarnın resimlerini öpmesi- Zehra Hamud'un konuşması- Süleyman Şah Konaklama Tesislerinden detay Suriyeli kadınlar, Anneler Günü'ne buruk giriyor- Ülkelerindeki iç savaşta çocuklarını kaybeden Suriyeli kadınlar, Anneler Günü'ne yüreklerinde taşıdıkları evlat acısıyla giriyor- Savaşta 3 oğlunu kaybeden Suriyeli Berces: -"Yaşadığım evlat acısını Allah kimseye göstermesin.
 • 09:24Diriliş Ertuğrul'da Süleyman Şah'a DarbeDiriliş Ertuğrul'da Süleyman Şah'a DarbeTRT'nin ilgiyle izlenen dizisi Diriliş Ertuğrul'da Kurdoğlu'nun Alpleri kandırarak Süleyman Şah'a darbe yaptığı sahne geceye damgasını vurdu.
 • 17:44Cumhurbaşkanı Erdoğan İşçileri Kabul EttiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu mücadele ortadayken bizi hukuk üzerinden vurmaya kalkanlar da tıpkı diğerleri gibi hüsrana uğrayacaklardır" dedi.
 • 01:45Bitlis 'Süleyman Şah?a Ahlat BastonuBitlis 'Süleyman Şah?a Ahlat Bastonu'Süleyman Şah'a Ahlat bastonu BİTLİS'in Ahlat İlçesi'nde yaklaşık 30 yıldan bu yana baba mesleği bastonculuk yapan Refa Gökbulak, TRT1'de yayınlanan 'Diriliş Ertuğrul' dizisindeki 'Süleyman Şah'ı canlandıran Serdar Gökhan'ın dizide kullanması amacıyla bir baston yaptı.
 • 17:21Süleyman Şah'a Ahlat BastonuSüleyman Şah'a Ahlat BastonuBitlis'in Ahlat İlçesi'nde yaklaşık 30 yıldan bu yana baba mesleği bastonculuk yapan Refa Gökbulak, TRT1'de yayınlanan 'Diriliş Ertuğrul' dizisindeki 'Süleyman Şah'ı canlandıran Serdar Gökhan'ın dizide kullanması amacıyla bir baston yaptı.
 • 08:28'Diriliş Ertuğrul' Dizisinde Nefes Kesen Kafa Kesme Sahnesi'Diriliş Ertuğrul' Dizisinde Nefes Kesen Kafa Kesme SahnesiTRT ekranlarının reyting rekortmeni dizisinde Süleyman Şah'ın kan kardeşim dediği Kurtoğlu'nun kellesini uçurduğu sahnenin hayali bile nefes kesti.
 • 09:13Newsweek Dergisi Çadırkentte Çekim YaptıNewsweek Dergisi Çadırkentte Çekim YaptıABD’nin önemli yayın organlarından haftalık Newsweek dergisi, Akçakale Süleyman Şah Konaklama Tesisleri’ni gündemine alarak belgesel yaptı.
 • 19:36Suriyeli Öğrencilerin Bahar EtkinliğiSuriyeli Öğrencilerin Bahar EtkinliğiSuriyeli öğrencilerin bahar etkinliği- Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde eğitim gören Suriyeli öğrenciler, ülkelerinde yaşanan olayları Arapça ve Türkçe skeçlerle anlattı Akçakale ilçesinde Suriyeli öğrencilerin eğitim gördüğü Süleyman Şah El Velid Okulu'nda "Bahar Etkinliği" düzenlendi.
 • 11:08Osmanlı Şehzadesi Süleyman Şah'ın Türbesine Giremedi, Uzaktan Dua EttiOsmanlı Şehzadesi Süleyman Şah'ın Türbesine Giremedi, Uzaktan Dua Etti2. Abdulhamit'in torunu Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, dedesi Süleyman Şah'ın türbesini ziyarete geldi. Türbeye giremeyen Osmanoğlu, karakola en yakın köyde dua etti.
 • 10:09Genelkurmay Başkanı Özel ve Komutanlar Süleyman Şah Saygı Karakolu'nu Ziyaret EtiGenelkurmay Başkanı Özel ve Komutanlar Süleyman Şah Saygı Karakolu'nu Ziyaret EtiGenelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Kara ve Hava Kuvvetleri Komutanları ile birlikte Süleyman Şah Saygı Karakolu’nu ziyaret etti.
 • 09:59Orgeneral Necdet Özel, Süleyman Şah Saygı Karakolu'ndaOrgeneral Necdet Özel, Süleyman Şah Saygı Karakolu'ndaGenelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Kara ve Hava Kuvvetleri Komutanları ile birlikte Süleyman Şah Saygı Karakolu'nda incelemelerde bulundu.
 • 09:56Genelkurmay Başkanı Özel Süleyman Şah Saygı Karakolu'nda İncelemelerde BulunduGenelkurmay Başkanı Özel Süleyman Şah Saygı Karakolu'nda İncelemelerde BulunduGenelkurmay Başkanı Özel Süleyman Şah Saygı Karakolu'nda incelemelerde bulundu Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, "Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Kara ve Hava Kuvvetleri Komutanları ile birlikte 26 Mart 2015 tarihinde, Süleyman Şah Saygı Karakolu'nun Suriye Devleti toprakları içindeki yeni yerleşkesinde incelemelerde bulunmuş, ayrıca Eşme köyünde yaşayan Türk ve Suriyeli vatandaşlarla sohbet etmiştir" denildi.
 • 09:42Necdet Özel, Süleyman Şah Türbesini Ziyaret EttiNecdet Özel, Süleyman Şah Türbesini Ziyaret EttiGenelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Süleyman Şah Saygı Karakolu'nun Suriye toprakları içindeki yeni yerleşkesinde incelemelerde bulundu.
 • 18:31MHP'nin Bakanlar Kurulu ile İlgili Gensoru Önergesi Kabul EdilmediMHP'nin Bakanlar Kurulu ile İlgili Gensoru Önergesi Kabul EdilmediMilli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Süleyman Şah Saygı Karakolu’nun taşınmasına yönelik yapılan operasyon ile ilgili gensoru önergesi vermek yerine teşekkür etmek gerektiğini söyledi.
 • 11:58Genelkurmay; TSK ile Pyd/pkk İşbirliği İddiası Gerçek DışıGenelkurmay Başkanlığı, hiçbir zaman muhatap olmayan ve olmayacağı belirtilen Abdullah Öcalan'ın nevruz mesajında Süleyman Şah Saygı Karakolu'nun Suriye topraklarında yer değiştirmesi ile ilgili yaptığı 'Eşme Ruhu' sözleri ardından yayınlanan haberlere ilişkin açıklama yaptı.
 • 11:56TSK'dan 'Eşme Ruhu' Açıklaması: PKK ile İşbirliği İddiası Gerçek Dışı!TSK'dan 'Eşme Ruhu' Açıklaması: PKK ile İşbirliği İddiası Gerçek Dışı!Türk Silahlı Kuvvetleri, Süleyman Şah operasyonunda PKK/PYD ile işbirliği yapıldığı iddialarını sert bir dille yalanladı.
 • 11:55TSK'dan, Pyd/pkk ile İşbirliği Haberlerine Yalanlama ve KınamaGenelkurmay Başkanlığı, bazı basın yayın organlarında yer alan; teröristbaşının ‘Eşme Ruhu’ açıklamasına atfen, Süleyman Şah Saygı Karakolu’nun Suriye toprakları içinde yer değiştirmesi ile ilgili olarak “TSK ile PYD/PKK’nın işbirliği yaptığı” yolundaki yayın ve haberlerin tamamen gerçek dışı olduğunu bildirdi.
 • 16:06Süleyman Şah Operasyonu'na Öcalan'dan Süleyman Şah Operasyonu'na Öcalan'dan "Eşme Ruhu" MesajıAbdullah Öcalan'ın Nevruz mesajında Şah Fırat Operasyonu'ndan "Eşme ruhu" olarak bahsetmesi dikkat çekti.
 • 13:31Süleyman Şah Türbesi'nin Yapımı TamamlandıSüleyman Şah Türbesi'nin Yapımı TamamlandıŞah Fırat Operasyonu ile Türkiye'ye getirilen Süleyman Şah ve 2 askerinin defnedileceği Eşme'deki yeni türbenin yapımı tamamlandı. Türbede 8 Türk bayrağı dalgalanıyor.
 • 13:08Süleyman Şah'ın Yeni Türbesi TamamlandıŞah Fırat operasyonu ile sandukası Suriye’nin Halep kentine bağlı Karakozak köyünden alınan Süleyman Şah’ın yeni türbesinin yapım çalışmaları tamamlandı.
 • 07:29Süleyman Şah'taki Endişe Dolu 300 GünSüleyman Şah'taki Endişe Dolu 300 Gün'Şah-Fırat Operasyonu' ile Türkiye sınırına taşınan Süleyman Şah Saygı Karakolu'nda görev yapan bordo bereliler türbede yaşananları ve IŞİD'in tehditlerini anlattı.
 • 12:40Şanlıurfa Valisi, Süleyman Şah Türbesi'ndeki Çalışmaları İncelediŞanlıurfa Valisi, Süleyman Şah Türbesi'ndeki Çalışmaları İncelediŞanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şah Fırat Operasyonu ile Türkiye'ye getirilen Süleyman Şah ve 2 askerinin naaşlarının defnedileceği Suriye'nin Eşme Köyü'ndeki yeni türbe inşaatında inceleme yaptı.
 • 12:21Şanlıurfa Valisi: Süleyman Şah Türbesi Birkaç Günde İçinde Ziyarete AçılacakŞanlıurfa Valisi: Süleyman Şah Türbesi Birkaç Günde İçinde Ziyarete AçılacakŞanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şah Fırat Operasyonu ile Türkiye'ye getirilen Süleyman Şah ve 2 askerinin naaşlarının defnedileceği Suriye'nin Eşme Köyü'ndeki yeni türbe inşaatında inceleme yaptı.