SON DAKİKA SÜLEYMAN ŞAH HABERLERİ

Son Dakika Süleyman Şah Haberleri

 • 14:33Diriliş Ertuğrul 45. yeni bölüm fragmanı (yeni tanıtım)Diriliş Ertuğrul 45. yeni bölüm fragmanı (yeni tanıtım)Diriliş Ertuğrul 45. yeni bölüm fragmanı. Diriliş Ertuğrul dizisinin 45. yeni bölüm fragman videosu ve geçen hafta dizide yaşanan önemli gelişmelerin özetini haberimizde bulabilirsiniz. Diriliş Ertuğrul dizisi yayınlandığı ilk günden bu yana izleyici kitlesini genişleterek reytinglerde üst sıraları zorlamaya devam ediyor.
 • 09:34Çadır Kentin Çölyak Hastalarına Gıda ve Giyim Yardımı YapıldıÇadır Kentin Çölyak Hastalarına Gıda ve Giyim Yardımı YapıldıAkçakale Süleyman Şah konaklama tesislerinde yaşayan yaklaşık 100 mülteci çölyak hastasına, Şanlıurfa’daki STK’lar platformu gıda ve giyim yardımında bulundu.
 • 13:44Çadırkentte Karne HeyecanıÇadırkentte Karne HeyecanıŞanlıurfa’nın Akçakale ilçesi Süleyman Şah Konaklama Tesisleri’nde eğitim gören yaklaşık 8 bin 500 Suriyeli öğrenci, karne heyecanı yaşadı.
 • 20:15Demokratik Devrimleri Koruma ve Sürdürme Arap Meclisi Heyetinin ZiyaretleriDemokratik Devrimleri Koruma ve Sürdürme Arap Meclisi heyeti, Harran Konteyner Kent ve Akçakale ilçesindeki Süleyman Şah Konaklama Tesislerini ziyaret etti.
 • 16:33Engin Altay: Devlet Kendi Egemenliğinde Saklambaç OynayamazChp Grup Başkanvekili Engin Altay, Hakkari ve Şırnak'ın taşınmasıyla ilgili olarak "AKP'nin sandıkları taşıma anlayışı fikri, köşkü saraya taşıma anlayışı, Süleyman Şah türbesini taşıma anlayışı fikrinden sonra şimdide vali tabelalarının kaçırılmasından neyin murad edildiğini anlamış değiliz. Egemenlik hakkı diye bir şey var. Devlet kendi egemenliğinde saklambaç oynayamaz. Devletin şimdi yapmak istediği tam olarak budur" dedi.
 • 09:03Çadır Kentte Bir İlkÇadır Kentte Bir İlkŞanlıurfa’nın Akçakale ilçesi Süleyman Şah konaklama tesislerinde bir ilk gerçekleştirildi.
 • 16:46Diriliş Ertuğrul 42. bölüm fragmanı, en yeni fragmanDiriliş Ertuğrul 42. bölüm fragmanı, en yeni fragmanDiriliş Ertuğrul 42. bölüm fragmanı, en yeni fragman videosu ve Diriliş Ertuğrul dizisinin bu haftaki yeni bölümünde meydana gelecek gelişmeler.
 • 09:28Çadır Kentin Çocukları Karı Oyuna ÇevirdilerÇadır Kentin Çocukları Karı Oyuna ÇevirdilerŞanlıurfa’nın Akçakale ilçesi Süleyman Şah konaklama tesislerinde yağan kar, çocuklar için oyun malzemesi oldu.
 • 13:27Suriyeliler Yardımlar ile IsınıyorSuriyeliler Yardımlar ile Isınıyorİç savaş sebebiyle 4 yıldır Türkiye'ye sığınan Suriyeli mülteciler yapılan yardımlarla soğuk havadan korunmaya çalışıyor.
 • 09:54Mülteciler 'Göçmenler Günü'nü KutladıMülteciler 'Göçmenler Günü'nü KutladıAkçakale Süleyman Şah Konaklama tesislerinde barınan Suriyeli mülteciler, Göç İdaresi Şanlıurfa İl Müdürlüğü ve AFAD Şanlıurfa İl Müdürlüğü’nün 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü dolayısıyla düzenlediği programa katıldı.
 • 12:52Suriyeli Öksüz Ve Yetimlere YardımSuriyeli Öksüz Ve Yetimlere YardımAkçakale Süleyman Şah Konaklama Tesisleri'nde kalan 115 öksüz ve yetim çocuk, Şanlıurfa Suriye İnsani Yardım Platformu tarafından giydirildi.
 • 13:50Çadır Kentin Yetim ve Öksüzleri Stk'lar Tarafından GiydirildiÇadır Kentin Yetim ve Öksüzleri Stk'lar Tarafından GiydirildiSuriye’de çıkan iç savaşta annesini ve babasını kaybeden ve Akçakale Süleyman Şah Konaklama Tesisleri’nde ikamet eden 115 çocuk, Şanlıurfa Suriye İnsani Yardım Platformu tarafından giydirildi.
 • 11:35Savaşın Engelli MağdurlarıSavaşın Engelli MağdurlarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Süleyman Şah Konaklama Tesislerinden detay- Suriyeli Hammut'un açıklaması- Suriyeli Ahmet Hamade'in açıklaması Savaşın engelli mağdurları- Suriye'de yaklaşık 5 yıldır binlerce insanın hayatına mal olan savaş, çok sayıda insanın da yaşamını engelli olarak sürdürmesine neden oldu- Suriyeli Hammut: - "Ben bir engelli olarak Suriye'de devam eden savaşın sona ermesini istiyorum, çünkü benim gibi başkaları engelli durumuna düşmesin" MÜSLÜM ETGÜ - Suriye'de yaklaşık 5 yıldır devam eden ve binlerce insanın canına mal olan iç savaş, çok sayıda insanın da yaşamını engelli olarak sürdürmesine neden oldu.
 • 09:29Diriliş Ertuğrul Oyuncularına İki Ödül BirdenDiriliş Ertuğrul Oyuncularına İki Ödül BirdenSanat, spor, müzik, siyaset ve iş dünyasının en iyilerinin belirlendiği Moon Life dergisinin ödül töreninde Diriliş Ertuğrul dizisinin Süleyman Şah’ı Serdar Gökhan, Meslek Yaşam Onur Ödülünü, dizinin Tuğtekin’i Uğur Güneş de En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülünü aldı.
 • 15:16Suriyeli Öğrenciler İçin Konteyner SınıfSuriyeli Öğrenciler İçin Konteyner SınıfGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Konteynerlerin çevre düzenlemesi ve zemin çalışmalarından detay, - Eğitim, Suriyeli öğrenciler için konteyner sınıf- Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesindeki kampta eğitim gören öğrenciler, 2'şer sınıf olarak düzenlenen konteynerlerde daha rahat bir ortamda ders işleme imkanına kavuşacak Akçakale ilçesindeki çadır kentte barınan Suriyeli öğrenciler, eğitimlerini konteyner sınıflarda sürdürecek.
 • 10:00Mülteci Öğretmenler Öğrencileriyle Hayata TutunuyorSuriye’deki savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan mülteci öğretmenler, yaşadıkları acılara rağmen ülkelerinden kilometrelerce uzaklıktaki başka bir ülkede kurulan çadır kentlerde görevlerini gönüllü olarak sürdürerek, öğrencileriyle hayata tutunuyor.
 • 11:58Bu Okul Suriyeli Öğrencilere Umut OluyorBu Okul Suriyeli Öğrencilere Umut OluyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Süleyman Şah El Velid Okulundan detay- Okul Müdürü Mustafa Başak'ın açıklaması- Suriyeli öğretmen Gazve Mustafa'nın açıklaması Bu okul Suriyeli öğrencilere umut oluyor- Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli ailelerin çocukları, Akçakale'de açılan Süleyman Şah El Velid Okulu'nda eğitim görüyor- Okul müdürü Başak: - "Suriyeliler okula yoğun ilgi gösteriyor, bundan dolayı kayıtlarımız devam ediyor.
 • 12:18Suriyeli Öğretmenler Okullarını RenklendiriyorSuriyeli Öğretmenler Okullarını RenklendiriyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Süleyman Şah El Velid Okulundan detay- Suriyeli Öğretmen Selma Basmacı'nın açıklaması- Selma Basmacı'nın sınıfın duvarına resim yapması- Suriyeli Öğretmen Abduldaim Hamide'nin resim çizmesi- Abduldaim Hamide'nin açıklaması Suriyeli öğretmenler okullarını renklendiriyor- Savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli resim öğretmenleri, görev yaptıkları okulların duvarlarına yaptıkları resimlerle öğrencilerin hem savaşın acılarını unutmalarını sağlıyor hem de mesleklerini yapabilmenin sevincini yaşıyor- Suriyeli resim öğretmeni Hamide: "Okulun ve sınıfın duvarlarına öğrencilere yönelik resimler çiziyorum.
 • 11:04Suriyeli Öğrenciler Türkçe Öğrenip Üniversite Okumak İstiyorSuriyeli Öğrenciler Türkçe Öğrenip Üniversite Okumak İstiyorŞanlıurfa’nın Akçakale ilçesi Süleyman Şah Konaklama Tesisleri’nde barınan Suriyeli sığınmacılar, TÖMER sayesinde Türkçe’yi öğrenip üniversite okumayı amaçlıyor.
 • 17:00Akçakale'deki Çadır Kentte Yangın TatbikatıAkçakale'deki Çadır Kentte Yangın TatbikatıŞanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde Suriyelilerin yaşadığı çadır kentte yangın tatbikatı yapıldı.
 • 10:19Kader Onları Çadır Kentte Bir Araya GetirdiKader Onları Çadır Kentte Bir Araya GetirdiÖzgür Suriye Ordusu saflarında çatışırken yaralanan Read Bitar, çocukları ile Türkiye’de buluştu.
 • 10:04Çadırda Bülbül SevgisiÇadırda Bülbül SevgisiŞanlıurfa’nın Akçakale ilçesi Süleyman Şah konaklama tesislerinde yaşayan bir mülteci, Suriye’deki bülbül sevgisini Türkiye’deki çadır kentte yaşatıyor.
 • 10:14Çadır Kentte 8 Bin Öğrenci Eğitim GörüyorÇadır Kentte 8 Bin Öğrenci Eğitim GörüyorSuriyeli sığınmacıların barındığı Akçakale Süleyman Şah Konaklama tesislerindeki çadır kentte 8 bin öğrenci eğitim görüyor.
 • 09:28Çadır Kentte Yeni Gelenlere Battaniye DağıtımıÇadır Kentte Yeni Gelenlere Battaniye DağıtımıŞanlıurfa’nın Akçakale ilçesindeki çadır kente yeni gelen yaklaşık 500 Suriyeli aileye kışlık battaniye dağıtımı yapılmaya başlandı.
 • 09:59Çadır Kentte Bir ModelistÇadır Kentte Bir ModelistSuriyeli tasarımcı ve modelist Cemile Salih, Akaçakale’deki mültecilerin bulunduğu çadırda, gönüllü olarak çalıştığı dikiş atölyesinde elbise tasarımı yapıyor.
 • 08:59Çadır Kentte Kışlık Kıyafet Dikimine BaşlandıŞanlıurfa’nın Akçakale ilçesi Süleyman Şah konaklama tesislerinde kurulan dikiş atölyesinde, çocuklara yönelik kışlık kıyafet dikimine başlandı.
 • 10:29Çadır Kentte Bayram NamazıÇadır Kentte Bayram NamazıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çadır kentte Suriyelilerin bayram namazından detaylar, - Namazın ardından yapılan dua, Çadır kentte bayram namazı Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeliler, bayram namazını çadır ve konteyner kentlerde kıldı.
 • 10:03Çadır Kentte Buruk BayramÇadır Kentte Buruk BayramŞanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde mültecilerin barındığı Süleyman Şah Konaklama Tesisleri’nde bayram namazı kılındı.
 • 09:45Şanlıurfa Suriyelilerin 10'uncu Buruk BayramıŞanlıurfa Suriyelilerin 10'uncu Buruk BayramıSuriyelilerin 10'uncu buruk bayramı İÇ savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen ve Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesindeki Süleyman Şah Çadır kentine yerleşen Suriyeliler, ülkelerinden uzak 10'uncu bayramı da buruk şekilde kutladı.
 • 13:18Savaş Onların Bayramını Hüzne DönüştürdüSavaş Onların Bayramını Hüzne DönüştürdüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Süleyman Şah Konaklama Tesisleri- Suriyeli sığınmacıların açıklamaları Savaş onların bayramını hüzne dönüştürdü- Bir bayramı daha evlerinden ve sevdiklerinden ayrı geçiren sığınmacıların yaşadıkları burukluk adeta gözlerinden okunuyor- Kaybettikleri yakınlarının acısını yüreklerinde taşıyan misafirlerin arzusu, bir sonraki bayramı savaşın olmadığı ülkelerinde ve sevdikleriyle huzur içinde geçirebilmek- Suriyeli Ahmet Derviş: "Eğer çocukların, akrabaların ve sevdiklerin yanında değilse, bayramda yüzünüzün gülmesi de mümkün değildir"- İsa Hammut: "Bizim için en büyük bayram, evimizde, ülkemizde kutlayacağımız bayram olacaktır"ŞANLIURFA/ MÜSLÜM ETGÜ/İZZET MAZI - Türkiye'deki kamplarda misafir edilen Suriyeli sığınmacılar, bir bayramı daha vatanlarından uzakta geçirmenin hüznünü yaşıyor.
 • 11:47Zırhlı Araçta Beyin Kanaması Geçiren Uzman Çavuş Şehit OlduZırhlı Araçta Beyin Kanaması Geçiren Uzman Çavuş Şehit OlduŞanlıurfa'daki Çiçekalan Hudut Karakolu'nda görevli 26 yaşındaki uzman çavuş Aykut Karaca, devriye görevi sırasında beyin kanaması geçirerek şehit oldu.
 • 20:35Çadır Kentte Şiir ve Tiyatro EtkinliğiÇadır Kentte Şiir ve Tiyatro EtkinliğiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Süleyman Şah Konaklama Tesisleri'nde düzelenenen etkinlikten detaylar- Suriyeli çocuk ve kadının duygulanma anı Çadır kentte şiir ve tiyatro etkinliği- Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesindeki çadır kentte yaşayan Suriyeli sığınmacılara yönelik şiir ve tiyatro etkinliği düzenlendi Akçakale ilçesindeki Suriyeli sığınmacılara yönelik şiir ve tiyatro etkinliği düzenlendi.
 • 11:38Süleyman Şah Kampı'nda Neler Oluyor?Süleyman Şah Kampı'nda Neler Oluyor?Şanlıurfa'nın Akçakale ilesindeki Suriyelilerin kaldığı çadır kentte, bazı çalışanların çadır satışı yaptığı ve tecavüz olayına karıştığı iddia edildi.
 • 13:18Süleyman Şah Türbesi'nin Terk Edildiği Sırada Çekilen Fotoğraflı KutlamaSüleyman Şah Türbesi'nin Terk Edildiği Sırada Çekilen Fotoğraflı KutlamaTürkiye Cumhuriyeti tarihinde önemli bir yeri olan 30 Ağustos, 80 yıldır Zafer Bayramı olarak kutlanıyor.
 • 22:03Çadır Kentte 2 Bin 500 Çocuğa Bayramlık DağıtıldıÇadır Kentte 2 Bin 500 Çocuğa Bayramlık DağıtıldıŞanlıurfa’nın Akçakale ilçesi Süleyman Şah Konaklama Tesisleri’nde çoğunluğu yetim ve öksüz olan 2 bin 500 mülteci çocuğa bayramlık kıyafet dağıtıldı.
 • 20:03Suriyeli Çocuklara Bayramlık ElbiseSuriyeli Çocuklara Bayramlık ElbiseGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çadır kentte elbise dağıtılan Suriyeli çocuklar- Kaymakam Eyüp Fırat'ın konuşması Suriyeli çocuklara bayramlık elbise- Akçakale ilçesindeki çadırkentte yaşayan çocuklara bayram öncesi elbise dağıtıldı Akçakale ilçesindeki çadır kentte yaşayan Suriyeli çocuklara bayram öncesi elbise dağıtıldı.
 • 07:32Şehit Başçavuşun Avukatı: Süleyman Şah Operasyonu Hatalar ZinciriŞehit Başçavuşun Avukatı: Süleyman Şah Operasyonu Hatalar ZinciriSüleyman Şah operasyonunda şehit olan Muhabere Başçavuş Avcı'nın ailesi, reddi hâkim talebinde bulundu, avukat operasyonun hatalar zinciri olduğunu iddia etti.
 • 15:36Alman Focus Dergisi: Dışişleri'ndeki Suriye Konuşmasını ABD DinlediAlman Focus dergisi, Hakan Fidan'ın “Gerekirse Suriye'ye dört adam gönderirim. Türkiye'ye 8 füze attırıp savaş gerekçesi üretirim, Süleyman Şah Türbesine de saldırtırız.” şeklindeki ifadelerinin ABD Ulusal Güvenlik Ajansı NSA tarafından dinlenip kaydedildiğini duyurdu.
 • 08:58Diriliş'in Sezon Finaline Süleyman Şah'ın Vedası Damga VurduDiriliş'in Sezon Finaline Süleyman Şah'ın Vedası Damga VurduTRT'nin dönem dizisinde, Süleyman Şah'ın vedası ekran başındakileri duygulandırdı.
 • 15:17Bakan Yılmaz: Suriye ile Savaş Sebebini Ortadan KaldırdıkBakan Yılmaz: Suriye ile Savaş Sebebini Ortadan KaldırdıkMilli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Süleyman Şah Karakolunu taşınmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Biz o savaş sebebini ortadan kaldırdık." dedi.
 • 11:23Diriliş'te Ertuğrul ve Alpleri Alamut Kalesi'ni FethettiDiriliş'te Ertuğrul ve Alpleri Alamut Kalesi'ni FethettiTRT'nin dönem dizisinde Kurdoğlu'nun ölümünün ardından tapınakçılara yönelen Ertuğrul ve Alpleri, Alamut Kalesi'ni fethetti.
 • 16:44Suriyelilerin Çoğunluğu Akrabalarının Yanına GittiSuriyelilerin Çoğunluğu Akrabalarının Yanına GittiSon günlerde IŞİD ile PYD arasında çatışmaların artması üzerine sınıra yönelen ve bu sabah Türkiye'ye geçişi sağlanan Suriyelilerin, Akçakale Sınır Kapısı'ndaki gümrük sahasında kayıt işlemleri yapıldı.
 • 11:03Osmanlı Aşığı Büfecinin Tek Hayali Diriliş Dizisinde OynamakOsmanlı Aşığı Büfecinin Tek Hayali Diriliş Dizisinde OynamakIsparta’nın Yalvaç’ta yaşan Yücel Turan isimli büfe işletmecisi kelimenin tam manası ile bir Osmanlı aşığı. Osmanlı ile ilgili tüm kitapları okuyup, bir Osmanlı gibi yaşamaya özen gösteren Yücel Turan’ın tek ve en büyük hayali ise Diriliş dizisinde Süleyman Şah’ın ya da Ertuğrul Gazi’nin yanında olmak.
 • 08:46Diriliş Ertuğrul'da Kurdoğlu'nun Kellesi VurulduDiriliş Ertuğrul'da Kurdoğlu'nun Kellesi VurulduDiriliş Ertuğrul dizisinde Süleyman Şah'a darbe yaparak kendisini bey ilan eden Kurdoğlu'nun infazı gerçekleşti.
 • 07:57Orgeneral Necdet Özel Mesaisine BaşlıyorOrgeneral Necdet Özel Mesaisine BaşlıyorGenelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in, 15 günlük istirahati sona erdi. Özel'in bugün görevinin başına dönmesi bekleniyor.
 • 21:39Başbakan Davutoğlu Bilecik'teBaşbakan Davutoğlu Bilecik'teBaşbakan Ahmet Davutoğlu, “Sınırın öte yakasında o dağları bekleyin diye bayır bucakta bıraktığımız Türkmenler gelmiş.
 • 19:22Davutoğlu: Davutoğlu: "Allah'tan ve Milletten Başka Kimseden İzin Almayız"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması AK Parti'nin Uşak mitingi- Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (1)- "Geçen günlerde Süleyman Şah'ın türbesine gittim Suriye Eşmesi, hemen şöyle bir şey söyledi Sayın Bahçeli, 'Kimden izin aldın da oraya gittin söyle.' İşte söylüyorum, biz Allah'tan ve milletten başka kimseden izin almayız"- "Biz gerçek Türkiye milliyetçileri, bu milletin birliğini, beraberliğini savunanlar, bizim için Türkiye'nin her santimetrekaresi şerefimizdir, onurumuzdur, izzetimizdir.
 • 11:09Süleyman Şah Saygı Karakolu ve Türbesi'ni, Tika YapacakBaşbakan Ahmet Davutoğlu Şanlıurfa mitingi öncesinde Suriye Eşmesi’nde bulunan Süleyman Şah Türbesi’ni ziyaret etti.
 • 19:00Davutoğlu'ndan Nöbet Tutan Askerin Annesine Davutoğlu'ndan Nöbet Tutan Askerin Annesine "Anneler Günü" SürpriziBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Süleyman Şah Saygı Karakolu'nu ziyaret etti.
 • 18:56Davutoğlu'nun Süleyman Şah Saygı Karakolu'nu ZiyaretiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, yeni yerinde ziyarette bulunduğu Süleyman Şah Türbesi'nde dua etti, sınırda nöbet tutan uzman çavuşun annesi ve nişanlısıyla telefonla konuştu.