SON DAKİKA SÜLEYMAN SOYLU HABERLERİ

Son Dakika Süleyman Soylu Haberleri

 • 08:01 Çalışma Bakanı: Özel İstihdam Büroları 300 Bin Kişiye İş Sağlayacak Çalışma Bakanı: Özel İstihdam Büroları 300 Bin Kişiye İş Sağlayacak Çalışma Bakanı Süleyman Soylu, esnek çalışmayı düzenleyen yeni İş Kanunu sayesinde özel istihdam bürolarından iş sağlayıp 300 bin kişiye yeni iş oluşturacaklarını söyledi.
 • 04:22 Özel İstihdam Bürosu Açmayı Düzenleyen Yasa TBMM'de Kabul edildi Özel İstihdam Bürosu Açmayı Düzenleyen Yasa TBMM'de Kabul edildi Özel istihdam bürolarının kurulabilmesini düzenleyen yasa Meclis'te kabul edildi. Bürolar iş gücü piyasasına önemli kaynak sağlayacak. Çalışanlar içinde ekmek kapısı demek.
 • 00:50 Esnek Çalışma İmkanı Getiren Tasarı Genel Kurulda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, taşeron işçilerle ilgili yapılacak düzenlemeye ilişkin, "Çok yakın bir zamanda inşallah bunu Meclise getireceğiz ve kamudaki istihdamla bu arkadaşlarımızı buluşturacağız." dedi.
 • 10:50 İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, iş sağlığı ve güvenliğinin çalışma hayatının asli unsuru olduğunu vurguladı.
 • 21:34 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: "Bu Tasarı Bir Köle Tasarısı Değildir" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, İş Kanunu ile Türkiye İş Kurumu Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nın bir köle tasarısı olmadığını söyleyerek, “Tarımla ilgili kasanın üzerinde giden, herhangi bir sosyal güvencesi olmayan, akşam hastalanan çocuğunu hastaneye götüremeyen bir insana derman buluyoruz” dedi.
 • 21:18 Esnek Çalışma İmkanı Getiren Tasarı Genel Kurulda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, 445 özel istihdam bürosundan 25'inin yabancı olduğunu bildirdi.
 • 20:58 Esnek Çalışma İmkanı Getiren Tasarı Genel Kurulda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, esnek çalışma modelini öngören tasarının "köle tasarısı" olmadığını vurgulayarak, "Bu tasarı Türkiye'de 250-300 bin kişiye yeni bir iş, istihdam kapısı açacaktır.
 • 19:26 Tyçp Kapsamında İşçi İstihdamı AK Parti Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında ilçe belediyelerinin yanı sıra belde belediyelerine de 6 ay süreyle işçi kadrosunun alınacağını bildirdi.
 • 17:32 TBMM Genel Kurulu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Bu ülkede hükümet, devlet katliam yapmaz. Biz, bir katliam taraflısı falan değiliz. Bizi sürekli burada böyle göstermek, böyle sürekli birtakım ifadelerle güneşi balçıkla sıvamaya çalışmak aslında beyhude bir çabanın kendisidir.
 • 16:02 Karatay Üniversitesi'nden Nkü'ye Ziyaret Karatay Üniversitesi'nden Nkü'ye Ziyaret Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bayram Sade ve Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Süleyman Soylu, Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek’e makamında nezaket ziyaretinde bulundu.
 • 11:30 Bakan Soylu: Çalışanların Emeklilik İşlemleri 1 Günde Tamamlanacak Bakan Soylu: Çalışanların Emeklilik İşlemleri 1 Günde Tamamlanacak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, bir ayda yapılan emeklilik işlemlerinin bir güne düşürüleceği müjdesini verdi
 • 10:33 Rizeli Bürokrata Önemli Görev Rizeli Bürokrata Önemli Görev Ankara’daki Rizeli bürokratlardan Fahrettin Kaya, İŞKUR Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı’na atandı.
 • 11:14 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kapsamında işçilerin meydanlarda talep ve itirazlarını dile getireceklerini belirterek, "Kulaklarımız açık, gözlerimiz tüm dikkatimizle ülkenin her noktasındaki demokratik platformlarda.
 • 10:31 Bakandan Asgari Ücret Uyarısı Bakandan Asgari Ücret Uyarısı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yürütülen "Etkin Rehberlik ve Denetim Yoluyla Kayıtlı İstihdamın Teşviki Projesi" kapsamında organize edilen Medya Profesyonelleri ve Dizi Yapımcıları/Senaristleri Bilgilendirme Toplantısı'na katıldı.
 • 15:45 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Toplantıdan detaylar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun konuşması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: "Asgari ücret bin liradan bin 300 liraya çıkıyor.
 • 15:02 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu Açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, asgari ücretin bin 300 liraya çıkarılmasının ardından pek çok olayla karşılaştıklarını belirterek, "Asgari ücret bin liradan bin 300 liraya çıkıyor.
 • 13:56 Bakan Soylu Senaristlere İlham Kaynağı Olacak Olayı Anlattı Bakan Soylu Senaristlere İlham Kaynağı Olacak Olayı Anlattı * Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, dizi yapımcıları, senaristler ve medya sektörü temsilcileri ile biraraya geldi.
 • 13:41 Bakan Soylu: İşveren 300 Lirayı Alıp Çalışana Bin Lira Veriyor Bakan Soylu: İşveren 300 Lirayı Alıp Çalışana Bin Lira Veriyor Çalışma Bakanı Süleyman Soylu, bazı işverenlerin bin 300 lira olan asgari ücretin 300 lirasını kendisinin aldığını bin lirayı işçiye verdiğini söyledi.
 • 12:51 Bakan Soylu, Sosyal Güvenliğin Teşvikinde Yapımcılardan Destek İstedi Bakan Soylu, Sosyal Güvenliğin Teşvikinde Yapımcılardan Destek İstedi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, istihdamın artırılması ve sosyal güvenlik şemsiyesi altında çalışmanın teşvik edilmesinin önemli olduğuna işaret edere,k dizi senaristleri ve yapımcılarının bu konuda atacakları adımları önemsediklerini söyledi.
 • 19:42 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu, Trabzon'da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden babasının kuzeni Ayşe Soylu'nun ailesine taziyede bulundu.
 • 17:03 Uyuşturucu ile Mücadele Yüksek Kurulu, Yarın Toplanacak Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un başkanlığında yapılacak Uyuşturucu ile Mücadele Yüksek Kurulu 3. toplantısında, 2016-2018 Uyuşturucu ile Mücadele Strateji Belgesi ve Eylem Planı görüşülecek.
 • 12:27 Bakan Soylu: 1 Mayıs Kutlamaları Bakırköy Pazar Yeri'nde Yapılacak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, 1 Mayıs kutlamalarıyla ilgili uzlaşmanın sağlandığını, kutlamaların Bakırköy Pazar Yeri'nde yapılacağını açıkladı.
 • 12:10 1 Mayıs'ta Uzlaşmaya Varıldı, Kutlamaların Yeni Adresi Belli Oldu 1 Mayıs'ta Uzlaşmaya Varıldı, Kutlamaların Yeni Adresi Belli Oldu Çalışma Bakanı Süleyman Soylu: 1 Mayıs kutlamalarında uzlaşıldı, kutlamalar Bakırköy Pazar Yeri'nde yapılacak.
 • 14:53 Hak-İş Genel Başkanı Aslan Açıklaması Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Aslan, "Kıdem tazminatı konusunda kırmızı çizgisi olanların, kıdem tazminatına yüzde 86 özel sektör işçilerinin ulaşamadığının da sancısını, sıkıntısını çekmelerini isterim." dedi.
 • 22:35 Muğla Bakan Soylu Dalyan'ı Ziyaret Etti Muğla Bakan Soylu Dalyan'ı Ziyaret Etti Bakan Soylu En büyük reform, anayasa reformu - EKBAKAN SOYLU DALYAN'I ZİYARET ETTİKöyceğiz Belediye binası ile Köyceğiz Kulak Mesire Yeri'nin açılışını yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, daha sonra Dalyan'a geçerek esnafı ziyaret etti.
 • 21:54 Bakan Soylu: En Büyük Reform, Anayasa Reformu (2) Bakan Soylu: En Büyük Reform, Anayasa Reformu (2) Bakan SOYLU DALYAN'I ZİYARET ETTİKöyceğiz Belediye binası ile Köyceğiz Kulak Mesire Yeri'nin açılışını yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, daha sonra Dalyan'a geçerek esnafı ziyaret etti.
 • 20:43 Bakan Soylu, Köyceğiz'de Kulak Mesire Alanının Açılışını Yaptı Bakan Soylu, Köyceğiz'de Kulak Mesire Alanının Açılışını Yaptı Muğla’nın Köyceğiz Belediyesi hizmet binasının açılışının ardından Belediye tarafından yaptırılan Kulak Mesire Alanı ve Kamp Yeri’nin açılışı Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı Süleyman soylu tarafından yapıldı.
 • 19:23 Muğla Köyceğiz Bakan Soylu, Muğla Köyceğiz Bakan Soylu, "Bizim En Büyük Reformumuz Türkiye Adına Anayasa Reformudur" Muğla'nın Köyceğiz İlçesi'nde Belediye'ye ait hizmet binasının açılışını yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, yeni anayasanın birlik ve beraberlik temelli olacağını söyleyerek, "Bizim en büyük reformumuz Türkiye adına Anayasa reformudur" diye konuştu.
 • 19:06 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun karşılanması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun konuşması - "Allah şahittir ki benim bakanlığımın hiçbir kıymeti yoktur.
 • 18:19 Bakan Soylu Bisiklet Dağıttı Bakan Soylu Bisiklet Dağıttı Sağlık Bakanlığı tarafından 2010 yılında ‘Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı’ kapsamında başlatılan ‘Fiziksel Aktiviteyi Teşvik Projesi 2015-2018’ etkinliği kapsamında Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu değişik mahallelerdeki okullarda öğrenim gören öğrencilere 37 adet bisiklet dağıttı.
 • 18:07 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu Açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, devletin sadece okul, yol, hastane yapmadığını, gelecek nesillerin akıl, ruh ve beden sağlıklarının yarına en iyi şekilde gidebilmesi için tüm alt yapıları hazırladığını söyledi.
 • 18:02 Bakan Soylu: "Demokrasiyi Kirletiyorlar" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, terör destekçisi siyasilerin Meclis’te demokrasiyi Truva atı olarak kullanıp, sabahtan akşama kadar terör propagandası yaptığını belirtti.
 • 17:20 Bakan Soylu: Bakan Soylu: "1 Milyon Kişi İş ve İstihdamla Buluşacak" Muğla’nın Köyceğiz Belediyesi’nin yeni hizmet binasının açılışı için Muğla’ya gelen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, 2016 yılında İş-Kur kanalıyla 1 milyon kişinin iş ve istihdam ile buluşturulacağını açıkladı.
 • 17:13 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu Açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Güneydoğu'da güvenlik güçlerinin teröristlere karşı mücadeleyi hatırlatarak, "Allah şahittir ki benim bakanlığımın hiçbir kıymeti yoktur.
 • 16:28 Bakan Soylu: "Yeni Bir Anayasaya Adım Atıyoruz" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, yeni anayasaya ve başkanlık sistemine adım atıldığını açıkladı.
 • 11:09 Kıdem Tazminatında Mutabakat Arayışı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, kıdem tazminatına yönelik çalışmalarla ilgili "Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları, Sayın Başbakanımızın yönlendirmeleri sonucunda 64. Hükümet'in bu konudaki kararı şudur; özellikle biz tüm paydaşlarımızla birlikte yani işçi ve işveren sendikalarımız, toplumumuzun diğer kesimleri, özellikle bu konudan etkilenen sessiz çoğunluk ile görüşerek ortak bir mutabakatı sağlayabilecek bir adımı atarak, bu konuda belirleyicilik ortaya koymayı düşünüyoruz.
 • 11:02 Saydamlığın Artırılması ve Yolsuzlukla Mücadele İçin Eylem Planı Türkiye'de Saydamlığın Artırılması ve Yolsuzlukla Mücadelenin Güçlendirilmesi Komisyonunun ilk toplantısı, Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'ın başkanlığında gerçekleştirildi.
 • 00:02 Gündem Özeti / 24 Nisan 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920YASAMA YÜRÜTME SİYASET1- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Köyceğiz ilçesinde Belediye hizmet binası açılışına, bisiklet dağıtım törenine, Köyceğiz Kulak Mesire Alanı açılışına katılacak, AK Parti teşkilatını ziyaret edecek ve ziyaretlerde bulunacak.
 • 10:30 İroni Yapan Bakan Soylu'ya, Sendikacından Güldüren Cevap İroni Yapan Bakan Soylu'ya, Sendikacından Güldüren Cevap Çalışma Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon'da "Türkiye Cumhuriyeti'nin en başarısız çalışma bakanlarından bir tanesi olacağım" demesine sendika üyesi "İnşallah" deyince salonda gülüşmeler oldu.
 • 08:51 Kalkınma Bakanlığı Kalkınma Bakanlığı "Kıdem Tazminatı Yarıya Düşsün" Diyor! Kalkınma Bakanlığı, işçilere ödenilen kıdem tazminatı miktarının da işverenin aylık olarak yatırdığı prim miktarının da yarıya düşürülmesini önerdi.
 • 01:30 Soylu: 'Bizim En Büyük Reformumuz Türkiye Adına Anayasa Reformudur' Soylu: 'Bizim En Büyük Reformumuz Türkiye Adına Anayasa Reformudur' GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Memur-Sen Trabzon Temsilciliği Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamaları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: "Bu yıl inşallah 1 milyon kişiyi İŞKUR vasıtasıyla işe yerleştireceğiz" "Bizim en büyük reformumuz Türkiye adına anayasa reformudur.
 • 00:06 Çalışma Bakanı Soylu: 1 Milyon Kişi İŞKUR'la İşe Yerleşecek Çalışma Bakanı Soylu: 1 Milyon Kişi İŞKUR'la İşe Yerleşecek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Bu yıl inşallah 1 milyon kişiyi İŞKUR vasıtasıyla işe yerleştireceğiz." dedi.
 • 00:03 Trazbzon İş-Kur 298 Bin Kişiyi İşe Yerleştirdi Trazbzon İş-Kur 298 Bin Kişiyi İşe Yerleştirdi Bakan Soylu'dan İlerleme Raporu eleştirisi: Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu (EK)İŞ-KUR 298 BİN KİŞİYİ İŞE YERLEŞTİRDİÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Memur-Sen Konfederasyonu Trabzon Şubesi'ni ziyaret ederek sendika üyelerine seslendi.
 • 23:18 Bakan Soylu'yu Güldüren Soru Bakan Soylu'yu Güldüren Soru Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Memur-Sen Trabzon İl Temsilciliğinde bir soruyu, “Belki de Türkiye Cumhuriyetinin en başarısız çalışma bakanlarından bir tanesi olacağım” şeklinde cevaplaması üzerine soruyu soran sendika üyesinin “İnşallah” demesi Bakan Soylu’yu güldürdü.
 • 21:43 Bakan Soylu'dan İlerleme Raporu Eleştirisi: Bu Ne Perhiz, Bu Ne Lahana Turşusu (3) Bakan Soylu'dan İlerleme Raporu Eleştirisi: Bu Ne Perhiz, Bu Ne Lahana Turşusu (3) İş-kur 298 BİN KİŞİYİ İŞE YERLEŞTİRDİÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Memur-Sen Konfederasyonu Trabzon Şubesi'ni ziyaret ederek sendika üyelerine seslendi.
 • 17:39 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu Açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "İŞKUR Genel Müdürlüğü, yaklaşık 3 ay 22 günde Türkiye'de toplam 298 bin kişiyi işe yerleştirdi.
 • 16:40 Bakan Soylu'dan İlerleme Raporu Eleştirisi: Bu Ne Perhiz, Bu Ne Lahana Turşusu (2) Bakan Soylu'dan İlerleme Raporu Eleştirisi: Bu Ne Perhiz, Bu Ne Lahana Turşusu (2) Soylu'dan 1 MAYIS TEMENNİSİÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinde yapımı tamamlanan tesislerin açılışı ve ilçe belediyesine iş makineleri alınması nedeniyle düzenlenen törene katıldı.
 • 16:35 Bakan Soylu'dan 1 Mayıs Temennisi Bakan Soylu'dan 1 Mayıs Temennisi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu Trabzon'da katıldığı bir törende, "Sendikalar 1 Mayıs'ı bayram ve şenlik içerisinde kutlayacaktır." dedi.
 • 16:04 Bakan Soylu: "Bizim Temel Kuralımız, Alın Teri Kurumadan Emeğin Ödenmesidir" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, 1 Mayıs’ı Türkiye’de çalışanların bayramı haline getiren büyük adımın AK Parti hükümetleri döneminde atıldığını söyledi.
 • 14:49 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu Açıklaması Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Birileri, Türkiye'nin büyümesini, zenginleşmesini, özgürleşmesini ve ayakları üzerinde durmasını, istikametini ve hedeflerini engellemeye, altüst etmeye çalıştıkça bizler daha direniyoruz, kardeşliğimize sahip çıkıyoruz ve hedeflerimize sarılıyoruz.