SON DAKİKA SULTANDAĞI HABERLERİ

Son Dakika Sultandağı Haberleri

 • 17:36Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü'nden Fetö Operasyonları Açıklaması AçıklamasıAfyonkarahisar’da polis tarafından Fethullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik yapılan operasyonlarda toplamda 13 kişinin gözaltına alındığı, 14 okul ve öğrenci yurdunun ise kapatıldığı bildirildi.
 • 16:01Sydv Yardımları Kesilen Yaşlı Çift Duruma Tepki GösterdiAfyonkarahisar’da yaklaşık 8 yıldan bu yanan 86 yaşındaki yatalak kocasına bakan Elif Aydemir isimli yaşlı kadın, Sultandağı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından yapılan yakacak ve gıda yardımlarının kesilmesine tepki gösterdi.
 • 12:46Dünyaca Ünlü Sultandağı Kirazında Bu Yıl Rekolte Yükseldi, Satış Fiyatları DüştüDünyaca Ünlü Sultandağı Kirazında Bu Yıl Rekolte Yükseldi, Satış Fiyatları DüştüTürkiye’nin önemli kiraz üretimi merkezleri arasından gösterilen Afyonkarahisar’ın Sultandağı ilçesindeki kiraz üreticileri, her yıl olduğu gibi bu yıl da kiraz alım fiyatlarının düşük olmasından der yakınarak, kirazın rekoltesinin yüksek olmasına rağmen para kazanamadıklarını belirttiler.
 • 14:48Kaybolan Suriyeli Çocuk 10 Saat Sonra BulunduAfyonkarahisar'da kaldıkları çadırlarından kaybolan 2 yaşındaki Suriyeli çocuk, 10 saat sonra bulundu.
 • 11:59Kozmetik Sanayinin Kirazı Sultandağı'ndanAfyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde yetiştirilen ve yörede "gılli" ve "karaballı" adlarıyla anılan kirazlar kozmetik ve gıda sanayinde kullanılmak üzere Almanya, İngiltere, Belçika, Fransa ile Hollanda gibi Avrupa ülkelerine gönderiliyor.
 • 12:33Eski Cezaevi Mevsimlik İşçilere Yaşam Alanı OlduEski Cezaevi Mevsimlik İşçilere Yaşam Alanı OlduAfyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde kullanılmayan eski cezaevi binası, kaymakamlık tarafından bakım onarımından geçirilerek, mevsimlik tarım işçilerine tahsis edildi.
 • 12:11Eski Cezaevi Mevsimlik İşçilere Yaşam Alanı OlduAFYONKARAHİSAR (AA) – MUSTAFA BAYER - Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde kullanılmayan eski cezaevi binası, kaymakamlık tarafından bakım oranımdan geçirilerek, mevsimlik tarım işçilerine tahsis edildi.
 • 14:44Burhanettin Çoban, CHP İzmir Milletvekili Purçu'nun İddiasına Cevap VerdiBurhanettin Çoban, CHP İzmir Milletvekili Purçu'nun İddiasına Cevap VerdiAfyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Özcan Purçu'nun iddiasına cevap verdi.
 • 11:26Kiraz Fiyatı Üreticiyi SevindirdiAfyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde yoğun şekilde üretilen ve ihraç edildiği Avrupa ülkelerinde "Türk kirazı" olarak bilinen Ziraat-900 (Napolyon) cinsi kirazda oluşan 6 lira fiyat, ihracat yapan üreticinin yüzünü güldürdü.
 • 17:23Afyonkarahisar Valisi Güner, İlçelere Veda Ziyaretinde BulunduAfyonkarahisar Valisi Güner, İlçelere Veda Ziyaretinde Bulunduİçişleri Bakanlığı kararnamesi ile merkez valiliğine atanan Afyonkanahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, ilçelere veda ziyaretlerinde bulundu.
 • 17:08Sultandağı'nda Minik Öğrencilerin Mezuniyet HeyecanıSultandağı ilçesinde 40 anasınıfı öğrencisi hayatlarının ilk mezuniyetini yaşadı.
 • 11:19Kiraz Üreticisi Çin Pazarından UmutluTürkiye'nin kiraz üretiminin yüzde 10'unun gerçekleştirildiği Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde hasat sezonuna, yüksek rekolte beklentisiyle giren kiraz üreticileri, bu yıl ilk kez Çin'e de ihracat yaparak daha fazla gelir sağlamayı umut ediyor.
 • 17:35Malatya Heyeti Ege Bölgesindeki Kayısı Bahçelerinde İnceleme YaptıMalatya Heyeti Ege Bölgesindeki Kayısı Bahçelerinde İnceleme YaptıMalatya’daki tarım sektörü ile ilgili kurum ve kuruluşların temsilcileri, Ege Bölgesi’nde erkenci kayısı çeşitleri ile meyve-sebze işleme fabrikasında incelemelerde bulundu.
 • 13:06Kirazı Zirai Don VurduKirazı Zirai Don VurduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kiraz bahçesinden görüntüler Kiraz ağaçlarından görüntü Belediye Başkanı Osman Acar'n konuşması Kiraz üreticisi Ahmet Arıkan'ın konuşması Kirazı zirai don vurdu Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde nisan ayında yaşanan zirai don nedeniyle kirazda yüzde 30'a varan rekolte kaybı bekleniyor Sultandağı Kiraz Kooperatifi Başkanı Acar: "Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 24-25 Nisan'da don olayı yaşandı.
 • 11:41Ülkenin En Önemli Kiraz Üretim Yerinde Don Nedeniyle Düşüş BekleniyorÜlkenin En Önemli Kiraz Üretim Yerinde Don Nedeniyle Düşüş BekleniyorTürkiye'nin önemli kiraz üretim merkezlerinden Afyon'un Sultandağı ilçesinde geçen ay yaşanan zirai don nedeniyle rekoltede yüzde 30'a varan düşüş olabileceği öngörülüyor.
 • 11:12Kirazı Zirai Don VurduTürkiye'nin önemli kiraz üretim ve ihracat merkezlerinden Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde geçen ay yaşanan zirai don nedeniyle rekoltede yüzde 30'a varan düşüş olabileceği öngörülüyor.
 • 12:06Kiraz İhracatı ArtacakEge Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Rıza Seyyar, 4-5 yılda oluşturulacak yeni kiraz bahçeleriyle ihracatın 3-4 kat artırılmasının mümkün olacağını belirtti.
 • 11:22Türkiye Kiraz İhracatında Dünya Liderliğini HedefliyorTürkiye Kiraz İhracatında Dünya Liderliğini HedefliyorTürkiye üretiminde dünya lideri olduğu, ihracatında ise dünya üçüncüsü olduğu kiraz ihracatında dünya liderliğini hedefliyor.
 • 11:12Türkiye 535 bin ton kiraz üretiyorTürkiye 535 bin ton kiraz üretiyor Türkiye üretiminde dünya lideri olduğu, ihracatında ise dünya üçüncüsü olduğu kiraz meyvesinin ihracatında dünya liderliğini hedefliyor.
 • 11:02Türkiye kiraz ihracatında dünya liderliğini hedefliyorTürkiye üretiminde dünya lideri olduğu, ihracatında ise dünya üçüncüsü olduğu kiraz meyvesinin ihracatında dünya liderliğini hedefliyor.
 • 09:19Karayollarında DurumKarayollarının bazı kesimlerindeki yapım ve bakım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor.
 • 17:18Afyonkarahisar AK Parti "Danışma Meclisi" ToplantlarAK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Sultandağı, Çay ve Şuhut ilçelerinde partisinin "Daraltılmış İlçe Danışma Meclis" toplantılarına katıldı.
 • 15:19Şehit Binbaşı Tankül'ün İsmi Liseye VerildiŞehit Binbaşı Tankül'ün İsmi Liseye VerildiAfyonkarahisarlı şehit binbaşı Yılmaz Tankül’ün ismi şahadetinden yaklaşık 1 yıl sonra memleketindeki bir okula verildi.
 • 08:51Karayollarında DurumKarayollarının bazı kesimlerinde devam eden yol yapım ve onarım çalışmalarının yanı sıra kar ve tipi nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 17:38Tsb Genel Sekreteri Eroğlu: Zararı Karşılayacak Bir Fiyat Almamız LazımTsb Genel Sekreteri Eroğlu: Zararı Karşılayacak Bir Fiyat Almamız LazımTürkiye Sigorta Birliği (TSB) Genel Sekreteri Mehmet Akif Eroğlu, trafik sigortası poliçelerindeki artışın anlayışla karşılanması gerektiğini belirterek, "Primleri hasarı ödemek için alıyoruz.
 • 15:07Yüksek Trafik Sigortası Poliçe ÜcretiYüksek Trafik Sigortası Poliçe ÜcretiTürkiye Sigorta Birliği Genel Sekreteri Mehmet Akif Eroğlu, geçtiğimiz yıllara göre neredeyse yüzde 100 zamlanan trafik sigortası poliçesindeki artışın gereksiz yere yapılmadığını ve anlayışla karşılanması gerektiğini kaydederek, “Trafik poliçesi teminatı 1,5 milyon TL’ye kadar sizi koruyabiliyor.
 • 17:07Trafik Sigortacıları Afyonkarahisar'da ToplanıyorAFSAD Başkanı Bekir Özerdem, trafik sigortalarındaki artışlar, sigortacılığın dünü, bugünü ve yarınıyla ilgili konularının tartışılacağı toplantının yapılacağını söyledi.
 • 10:06Haftanın Tarihine BakışKıbrıs'ta "cumhuriyet" ilan edilmesine giden adım, Türkiye Başbakanı Adnan Menderes ve Yunanistan Başbakanı Konstantin Karamanlis arasında, 5-11 Şubat 1959'da Zürih Konferansı'nda varılan anlaşmayla atıldı.
 • 08:57Karayollarında DurumKarayollarının bazı kesimlerinde, devam eden yol yapım ve onarım çalışmalarının yanı sıra kar ve tipi nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 01:18Karayollarında DurumKarayollarının bazı kesimlerinde, devam eden yol yapım ve onarım çalışmalarının yanı sıra kar ve tipi nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 16:12AK Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Danışma Meclis ToplantısıAK Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Danışma Meclis ToplantısıTBMM’deki bütçe görüşmeleri hakkında bilgiler veren AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, 3 aylık geçici bir bütçe yapıldığını söyledi.
 • 17:04Şehit Mehmet Şimşek İçin Baba Ocağında Mevlid-i Şerif OkutulduŞehit Mehmet Şimşek İçin Baba Ocağında Mevlid-i Şerif OkutulduGeçtiğimiz Ekim ayında Tunceli’de mayın patlaması sonucu şehit olan Afyonkarahisarlı Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Mehmet Şimşek’e baba ocağı Çay ilçesine bağlı Çayırpınar Köyü’nde yaklaşık bin kişinin katılımıyla mevlid-i şerif okutuldu.
 • 12:22Bolvadin'de "Adli Kolluk" Semineri DüzenlendiAfyonkarahisar’ın Bolvadin İlçe Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “Adli Kolluk” semineri düzenlendi.
 • 13:10Çin'e Kiraz İhracatı, Üreticinin Yüzünü GüldürdüÇin'e Kiraz İhracatı, Üreticinin Yüzünü GüldürdüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kiraz tarlalarından görüntüler, - Sultandağı Kiraz Kooperatifi Başkanı Acar'ın açıklamaları, Çin'e kiraz ihracatı, üreticinin yüzünü güldürdü- G20 Liderler Zirvesi'nde imzalanan "Türk Kirazlarının Çin'e İhraç Edilmesine Yönelik Bitki Sağlığı Gereklilikleri Protokolü", kiraz üreticisinin yüzünü güldürdü- Sultandağı Kiraz Kooperatifi Başkanı Acar: - "Sultandağı'nda 50-60 bin ton kiraz üretiyoruz.
 • 11:50Çin'e Kiraz İhracatı, Üreticinin Yüzünü GüldürdüÖZKAN BEYER - Antalya'daki G20 Liderler Zirvesi'nde imzalanan "Türk Kirazlarının Çin'e İhraç Edilmesine Yönelik Bitki Sağlığı Gereklilikleri Protokolü", kiraz ihracatının yüzde 30'unu karşılayan Afyonkarahisar'ın Sultandağı'ndaki üreticinin yüzünü güldürdü.
 • 13:07Çin'e İhracat Edilecek Kiraz Üreticisine Sulama ve Pazarlama DesteğiÇin'e İhracat Edilecek Kiraz Üreticisine Sulama ve Pazarlama DesteğiOrman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çin'e ihraç edilecek Afyon kirazı üreticisine sulama ve pazarlama desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.
 • 10:58Afyon Kirazı Çin YolcusuOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye'deki kiraz ihracatının yaklaşık yüzde 30'unu karşılayan Afyonkarahisar'ın, Dünyanın ikinci büyük ekonomisi olan Çin'e kiraz ihraç etmesi hususunda imzaların atıldığını bildirdi.
 • 10:31Afyonkarahisar'ın Kirazı İçin İmzalar AtıldıAfyonkarahisar'ın Kirazı İçin İmzalar AtıldıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye’deki kiraz ihracatının yaklaşık yüzde 30’unu karşılayan Afyonkarahisar’ın dünyanın ikinci büyük ekonomisi olan Çin’e kiraz ihraç etmesi hususunda imzaların atıldığını belirtti.
 • 11:37G20'de Piyango Vurdu: Afyon, Kirazını Çin'e SatacakG20'de Piyango Vurdu: Afyon, Kirazını Çin'e SatacakG20'de Türkiye ile Çin arasında imzalanan 7 anlaşma kapsamında Afyon kirazının 1.4 milyar nüfuslu Çin'e ihraç edilmesinin önü açıldı.
 • 15:05G20'de Anlaşma İmzalandı, Afyon Kirazının Çin'e İhracının Önü AçıldıG20'de Anlaşma İmzalandı, Afyon Kirazının Çin'e İhracının Önü AçıldıKalitesi ve aromasıyla ilgi gören Afyon kirazının Çin’e ihraç edilmesine yönelik anlaşma Türkiye ve Çin tarafından imzalandı.
 • 14:20Besihanede Kenevir YetiştirdilerBesihanede Kenevir YetiştirdilerAfyonkarahisar’da hayvan besihanesinde 569 kök kenevir bitkisi ele geçirildi.
 • 16:46Sultandağı seçim sonuçları 1 Kasım 2015 oy dağılımı - Sultandağı Sultandağı seçim sonuçları 1 Kasım 2015 oy dağılımı - SultandağıSultandağı seçim sonuçları 1 Kasım 2015 Sultandağı oy dağılımı. 1 Kasım seçim sonuçları sonrası ortaya çıkan tablo en kolay ve anlaşılır görseller eşliğinde haberler.com'un seçim sonuçları sayfasında.
 • 16:55AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayları Basınla Buluşuyor Toplantıları Devam EdiyorAK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya yaklaşan 1 Kasım seçimlerine değinerek, “7 Haziran’dan bu güne Afyonkarahisar’ın tamamını dolaştık. Hemşehrilerimizin yüzde 90’ı tek başına iktidar istiyor” dedi.
 • 12:40Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, koalisyon dönemlerinde bütün dünyada ülkelerin baş aşağı gittiğini söyledi.
 • 13:24Tek Sevdamız TürkiyeTek Sevdamız Türkiye" Tır'ı İlçeleri DolaşıyorAK Parti Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından hazırlanan “Tek Sevdamız Türkiye” TIR’ı ilçeleri dolaşmaya devam ediyor.
 • 21:19Eroğlu: Eroğlu: "Kıbrıs Bizim Canımız, Feda Olsun Suyumuz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun vatandaşlarla selamlaşması- Protokolden görüntü- İstiklal Marşı'nın okunması- Vatandaşlardan detay- Bakan Eroğlu'nun konuşması- Bakan Eroğlu'nun çiftçilere kredi vermesi- Kurdele kesimi- Bakan Eroğlu'nun vatandaşlara aşure ikram etmesi Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: - "Yıllar önce 'Kuzey Kıbrıs bizim canımız, feda olsun kanımız' diyorduk, şimdi ise 'Kıbrıs bizim canımız, feda olsun suyumuz' diyoruz" Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Yıllar önce 'Kuzey Kıbrıs bizim canımız, feda olsun kanımız' diyorduk, şimdi ise 'Kıbrıs bizim canımız, feda olsun suyumuz' diyoruz" dedi.
 • 20:05Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Yıllar önce 'Kuzey Kıbrıs bizim canımız, feda olsun kanımız' diyorduk, şimdi ise 'Kıbrıs bizim canımız, feda olsun suyumuz' diyoruz" dedi.
 • 16:54Sultandağı'nda Protokol Kuralları Konulu Seminer DüzenlendiSultandağı'nda Protokol Kuralları Konulu Seminer DüzenlendiAfyonkarahisar’ın Sultandağı ilçesinde “Protokol Kuralları” konulu seminer düzenlendi.
 • 21:25Bakan Eroğlu: İğneada'yla İlgili Bir Çalışma ve Başvuru YokBakan Eroğlu: İğneada'yla İlgili Bir Çalışma ve Başvuru YokOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Şu anda Sinop ve Akkuyu'da nükleer santral yapılıyor ve yapılacak. İğneada'yla ilgili bir çalışma ve başvuru yok." dedi.
 • 21:20Afyonkarahisar Bakan Eroğlu: İğneada'yla İlgili Bir Çalışma ve Başvuru YokAfyonkarahisar Bakan Eroğlu: İğneada'yla İlgili Bir Çalışma ve Başvuru YokBakan Eroğlu: İğneada'yla ilgili bir çalışma ve başvuru yok Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kırklareli İğneada'ya nükleer santral yapılmasıyla ilgili çalışmanın geçmişte yapıldığını belirterek, "Çok yıllar önce, belki 10- 20 yıl önce Türkiye'de 3 şehirde nükleer enerji yapılması konusunda bir çalışma yapıldı.