SON DAKİKA SULTANDAĞI HABERLERİ

Son Dakika Sultandağı Haberleri

 • 23:17Bakan Eroğlu: Dün Gece Kandil'de Bir Takım İnler Vuruldu (3)Bakan Eroğlu: Dün Gece Kandil'de Bir Takım İnler Vuruldu (3)'yurtdışında YAŞAYANLAR DÖNÜMÜŞÜ BİZZAT GÖRÜYOR' Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'ın Çay, Sultandağı, Bolvadin ve Emirdağ ilçelerinde düzenlenen resmi bayramlaşmalar ile partisinin aday tanıtım toplantılarına katıldı.
 • 15:03Özel Reyhan'da 'Eş Anlamlı Sözcükler' SergisiÖzel Reyhan'da 'Eş Anlamlı Sözcükler' SergisiKonya'nın Akşehir ilçesinde 26 Eylül Türk Dil Bayramı etkinlikleri kapsamında Özel Reyhan İlkokulu’nda 'Eş anlamlı sözcükler' sergisi açıldı.
 • 09:02Gündem/ 28 Eylül 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadıköy Ahmet Sani Gezici Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi hizmet binası ve yeni eğitim-öğretim yılı açılış törenine katılacak.
 • 00:05Gündem Özeti/ 28 Eylül 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- BM 70. Genel Kurulu Genel Görüşmeleri Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da katılacağı genel görüşmelerin açılış konuşmasını BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un yapacak.
 • 12:37Çin, 2016'da Afyon Kirazı YiyecekÇin, 2016'da Afyon Kirazı YiyecekKalitesi ve aromasıyla ilgi gören Afyon kirazı, Çin pazarına girmeye hazırlanıyor.
 • 10:05Bitlis Valisi Merkeze Çekildi, Yerine Çanakkale Valisi AtandıBitlis Valisi Merkeze Çekildi, Yerine Çanakkale Valisi AtandıBitlis’te yaklaşık iki yıldır görev yapan Vali Orhan Öztürk, açıklanan son valiler kararnamesiyle merkeze çekildi.
 • 16:2617 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin Yıl Dönümü17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin Yıl DönümüArama Kurtarma Derneği (AKUT) Afyonkarahisar Şubesi tarafından, 17 Ağustos 199 depreminin yıl dönümünde vatandaşlara deprem konusunda bilinçlendirici broşürler dağıtılarak, deprem afeti konusunda bilgiler verildi.
 • 15:13Marmara Depremi'nin 16. YılıAKUT Ekip Lideri Mehmet Bülent Uğurluoğlu, Afyonkarahisar'da yaşayan vatandaşların deprem gerçeğini gözardı etmemeleri gerektiğini söyledi.
 • 13:5917 Ağustos 1999 Depreminin Yıl DönümüJeoloji Mühendisleri Odası Afyonkarahisar İl Temsilcisi Yusuf Ulutürk, 17 Ağustos 1999 “Büyük Marmara” depreminin yıl dönümünde halen Türkiye’nin deprem bilinci kazanmadığını ifade ederek, “Deprem gibi bir doğa olayının ‘asrın felaketine’ dönüşmesinin ardından geçen 16 yıl sonra bugün, yaşadığımız çevrenin afetlere karşı daha güvenli olduğunu söylemek mümkün değildir” dedi.
 • 15:16Yaralı Ele Geçirilen Teröristin Amcası, Yeğenini AnlattıYaralı Ele Geçirilen Teröristin Amcası, Yeğenini AnlattıAmerikan Konsolosluğu'na yapılan silahlı saldırıda yaralı ele geçirilen DHKP-C'li Hatice Aşık'ın amcası, yeğeninin örgüte korku ve baskıyla katıldığını öne sürdü.
 • 13:46Milletvekilleri Özkaya ve Sıvacı'dan TOKİ Başkanını ZiyaretMilletvekilleri Özkaya ve Sıvacı'dan TOKİ Başkanını ZiyaretAK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Av. Ali Özkaya ve Prof. Dr. Remziye Sıvacı, AK Parti Belediye Başkanları ve İlçe Başkanlarından oluşan heyet ile birlikte Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nı(TOKİ) ziyaret ettiler.
 • 16:45Sultandağı'ndan Kardeş Belediye Tepebaşı'na ZiyaretSultandağı'ndan Kardeş Belediye Tepebaşı'na ZiyaretTepebaşı Belediyesi’nin kardeş şehri Sultandağı’nın Belediye Başkanı Osman Acar ve beraberindeki heyet, Başkan Ataç’ı ziyarette bulundu.
 • 16:18Tüik Manisa Bölge Müdürü Akyol AçıklamasıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Manisa Bölge Müdürü Mehmet Akyol, Afyonkarahisar'ın yüzde 96,5'lik okuma yazma bilen oranı ile Türkiye'de okuma yazma bilen oranı içerisinde en yüksek 31. il, Ege bölgesinde ise sonuncu il konumunda yer aldığını bildirdi.
 • 16:04Afyonkarahisar'da Okuma Yazma Bilme Oranı Yüzde 96,5Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanlığı Manisa Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Afyonkarahisar’da okuma yazma bilme oranının yüzde 96,5 olduğu belertildi.
 • 11:41Galatasaray KirazıGalatasaray Kirazı" Dalında KaldıKiraz toplama detayları- Üretici ile röportaj "Galatasaray kirazı" dalında kaldı- Sultandağı'nda, sarı-kırmızı renkleri dolayısıyla "Galatasaray kirazı" olarak adlandırılan kiraz türü, bu yıl kilogram fiyatı 50 kuruşa kadar gerileyince çiftçisi tarafından dalında bırakıldı- Sultandağı Ziraat Odası Başkanı Dinç: - "Geçen yıl 1,5 liradan satılmıştı.
 • 11:22Galatasaray Kirazı" Dalında KaldıAfyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde yetiştirilen ve sarı-kırmızı renkleri dolayısıyla "Galatasaray kirazı" olarak adlandırılan kiraz türü, bu yıl kilogramı 50 kuruşa kadar düşmesi nedeniyle çiftçisi tarafından ağaçlardan toplanmadı.
 • 12:51Afyon'da Kirazda Zarar Eden Üretici Umudunu Vişneye BağladıAfyon'da Kirazda Zarar Eden Üretici Umudunu Vişneye BağladıTürkiye'de yılda ihraç edilen 60 bin ton kirazın yüzde 30'unu tek başına karşılayan Sultandağı'nda üretici hastalıktan dolayı verim kaybı ve rekolte düşüklüğünden zarar etti.
 • 11:26Avrupa'nın En Değerlisi Türk Kirazı"Meyve üretiminde önde gelen merkezlerden Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde ihraçlık kiraz üretimi bu yıl önceki senelere göre yaklaşık 4'te 3 azaldı, ancak yurtdışına gönderilen 5 bin ton dolayındaki ürün dış pazarda ilgi gördü.
 • 12:10Sultandağı Kirazı İç Piyasaya SürüldüSultandağı Kirazı İç Piyasaya SürüldüAfyonkarahisar'ın Sultandağı İlçesi'nde üretilen kiraz, krizler nedeniyle Ortadoğu ve Rusya pazarına giremedi.
 • 10:30Sultandağı Kirazı İç Piyasaya SürüldüSultandağı Kirazı İç Piyasaya SürüldüAfyonkarahisar'ın Sultandağı İlçesi'nde üretilen kiraz, krizler nedeniyle Ortadoğu ve Rusya pazarına giremedi.
 • 12:35Tepabaşı'ndan Kardeş Belediyeler ProtokolüEskişehir Tepebaşı Belediyesi, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Doğudan Batıya Kardeş Belediyeler Projesi kapsamında Afyonkarahisar'nın Sultandağı ve Evciler belediyeleri ile kardeş belediye protokolü imzaladı.
 • 14:59Tepebaşı Kardeş Belediyeleri ile Protokol İmzaladıTepebaşı Kardeş Belediyeleri ile Protokol İmzaladıTepebaşı Belediyesi, Cumhuriyet Halk Partisi’nin “Doğudan Batıya Kardeş Belediyeler” projesi kapsamında Afyonkarahisar Sultandağı ve Evciler ile kardeş belediye protokolünü imzaladı.
 • 14:45Eskişehir'den Kısa KısaTepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.
 • 10:29Sultandağın'da Çiftçinin Umudu "Küçük Kırmızı İkizler" OlduSultandağı'nda, ihracata yönelik Ziraat-900 cinsi kirazdan beklediğini alamayan çiftçiler, umutlarını bağladıkları vişnede alım fiyatının 2 lira olmasını istiyor.
 • 11:56Eski Cezaevi, Mevsimlik İşçilere Köy OlduEski Cezaevi, Mevsimlik İşçilere Köy OlduAfyonkarahisar'ın Sultandağı İlçesi'nde boşaltılan cezaevi binası, mevsimlik işçilerin kullanımına açıldı.
 • 11:04Donun Vurduğu Kirazda Rekolte Kaybı Yüzde 90'a UlaştıTürkiye'nin önemli kiraz üretim merkezlerinden biri olan Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde, mayıs ayında meydana gelen don nedeniyle ihracata giden Napolyon kirazında rekolte kaybının yüzde 25 olduğu, yerli kiraz cinslerinde ise bu oranın yüzde 90'ı bulduğu bildirildi.
 • 10:51Antalya Mevsimlik İşçiler, Eski Cezaevini Köye ÇevirdiAntalya Mevsimlik İşçiler, Eski Cezaevini Köye ÇevirdiAfyonkarahisar'ın Sultandağı İlçesi'nde boşaltılan cezaevi, mevsimlik işçilerin kullanımına açıldı.
 • 10:07Mevsimlik İşçiler, Eski Cezaevini Köye ÇevirdiMevsimlik İşçiler, Eski Cezaevini Köye ÇevirdiAfyonkarahisar'da boşaltılan cezaevi, mevsimlik işçilerin kullanımına açıldı. İşçiler, 2007'de kapatılan cezaevini kendileri için yaşam alanına çevirdi.
 • 11:51İhraçlık Kirazı "Mantar" VurduAvrupa ülkelerinde "Türk kirazı" olarak bilinen Ziraat-900 cinsi kirazın önemli üretim alanlarından olan Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde ilkbahar ve hasat öncesindeki aşırı yağışların yol açtığı mantar hastalığı nedeniyle ihracat 20 bin tondan yaklaşık 3 bin tona düştü.
 • 14:34Milletvekili Köksal, Kiraz ve Patates Üreticisinin Zararını Bakana SorduMilletvekili Köksal, Kiraz ve Patates Üreticisinin Zararını Bakana SorduCHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, yağışlardan ve doludan zarar gören kiraz, patates ve hububat üreticilerinin zararlarıyla ilgili Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’e yazılı soru önergesi verdi.
 • 11:00Tarım İşçilerinin Sorunları İçin Meclis Araştırması İstendiManisa'nın Gölmarmara ilçesinde yaşanan trafik kazasında 13'ü kadın 15 kişinin hayatını kaybetmesi, tarım işçileri konusunu Meclis gündemine taşıdı.
 • 10:54Mevsimlik İşçilerin Eski Cezaevinde Kalması Meclis'e TaşındıChp İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na 'Mevsimlik işçilerin eski bir cezaevi olan Adalet Bakanlığı Sultandağı Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda insanlık dışı koşullarda yaşadığı iddiası doğru mudur?' diye sordu.
 • 14:02Yüzde 30'u İhracata Giden Tadiki'yi Don ve Yağmur Vurdu, Üretici Zarar EttiTürkiye’de yılda ihraç edilen 60 bin ton kirazın yüzde 30’unu tek başına karşılayan Sultandağı ilçesinde geçen yıla göre yüzde 30 rekolte düşüklüğü ve verim kaybı yaşanıyor.
 • 15:29Tüik Afyonkarahisar'daki Sığır ve Manda Sayısını AçıkladıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanlığı Manisa Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 2014 yılında Afyonkarahisar’daki sığır sayısının 332 bin 621, manda sayısının ise 4 bin 957 olduğu kaydedildi.
 • 15:49Afyonkarahisar'da Kiraz Üreticileri Zor DurumdaTürkiye’nin önemli oranda kiraz ihracatını karşılayan Afyonkarahisar’ın Sultandağı ilçesindeki üreticiler, olumsuz geçen hava şartlarının ardından ürünlerinin elinde kaldığından dert yakınarak, büyük zararda olduklarını dile getirdiler.
 • 17:50AK Parti Milletvekilleri İlçe Ziyaretlerini SürdürüyorAK Parti Milletvekilleri İlçe Ziyaretlerini SürdürüyorAK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Av. Ali Özkaya ile Prof. Dr. Remziye Sıvacı, İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven ile birlikte ilçelere yönelik teşekkür ziyaretlerine devam ediyor.
 • 16:22Yollar Artık Diplomalı Şoförlere EmanetYollar Artık Diplomalı Şoförlere EmanetAKÜ Sultandağı Meslek Yüksek Okulu Otobüs Kaptanlığı Bölümü öğrencilerine, düzenlenen mezuniyet töreninde apoletleri takıldı.
 • 15:30Afyon 2015 seçim sonuçları, 7 Haziran Afyon oy dağılımıAfyon 2015 seçim sonuçları, 7 Haziran Afyon oy dağılımı2015 Afyon seçim sonuçları. 7 Haziran tarihli Türkiye Genel seçim sonuçları sonrası Afyon'da oluşan tablo. Afyon 2015 ve önceki seçim sonuçları güvenilir haber kaynağınız haberler.com adresinde.
 • 00:28Orman ve Su İşleri Bakanı EroğluOrman ve Su İşleri Bakanı EroğluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Eroğlu'nun konuşması- Vatandaşlarla selamlaşması "Milliyetçilik, geçmiş dönemlerde olduğu gibi IMF'ye yalvarıp el pençe divan durmak değil, başı dik, göğüsünü kabartarak IMF'ye olan borcu ödemek, hatta onlara 5 milyar dolar protokolü yapmaktır" Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Milliyetçilik, geçmiş dönemlerde olduğu gibi IMF'ye yalvarıp el pençe divan durmak değil, başı dik, göğüsünü kabartarak IMF'ye olan borcu ödemek, hatta onlara 5 milyar dolar protokolü yapmaktır" dedi.
 • 00:17Bakan Eroğlu: 8 Haziran İçin Hava Kararlı İstikrardan Yana (2)Bakan Eroğlu: 8 Haziran İçin Hava Kararlı İstikrardan Yana (2)Bakan EROĞLU İLÇELERİ ZİYARET ETTİ Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'ın Şuhut, Çay ve Sultandağı ilçelerini ziyaret etti.
 • 23:10Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Milliyetçilik, geçmiş dönemlerde olduğu gibi IMF'ye yalvarıp el pençe divan durmak değil, başı dik, göğüsünü kabartarak IMF'ye olan borcu ödemek, hatta onlara 5 milyar dolar protokolü yapmaktır" dedi.
 • 20:46Afyonkarahisar Bakan Veysel Eroğlu 8 Haziran İçin Hava Kararlı İstikrardan YanaAfyonkarahisar Bakan Veysel Eroğlu 8 Haziran İçin Hava Kararlı İstikrardan YanaBakan Veysel Eroğlu 8 Haziran için hava kararlı istikrardan yana ORMAN ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 8 Haziran'da hava durumu, siyasi hava iyi. Millet istikrardan yana tavır koyuyor.
 • 19:38Bakan Eroğlu: 8 Haziran İçin Hava Kararlı İstikrardan YanaBakan Eroğlu: 8 Haziran İçin Hava Kararlı İstikrardan YanaOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "8 Haziran'da hava durumu, siyasi hava iyi. Millet istikrardan yana tavır koyuyor.
 • 09:01Gündem/ 2 Haziran 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhuriyet Meydanı'nda Karslılarla bir araya gelecek.
 • 00:04Gündem Özeti/ 2 Haziran 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince düzenlenen Adıyaman mitingi, İstanbul 2. bölgede halkla buluşma programı ve Mersin mitinginde halka hitap edecek.
 • 17:02Saldırıya Uğrayan DSP'li Aday: Sandalyeyle Kafama VurdularSaldırıya Uğrayan DSP'li Aday: Sandalyeyle Kafama VurdularSaldırıya uğrayan DSP'li aday: Sandalyeyle kafama vurdular Afyonkarahisar'ın Sultandağı İlçesi'nde seçim çalışması sırasında saldırıya uğrayan DSP birinci sıra milletvekili adayı Şerafettin Erdinç Özdil, "Oyları böldüğümü, AK Parti'ye hizmet ettiğimi, AK Parti ile samimi olduğumu belirttiler.
 • 15:37Saldırıya Uğrayan DSP'li Aday: Sandalyeyle Kafama VurdularSaldırıya Uğrayan DSP'li Aday: Sandalyeyle Kafama VurdularAfyonkarahisar'da seçim çalışması sırasında saldırıya uğrayan DSP birinci sıra milletvekili adayı Şerafettin Erdinç Özdil, "Sandalyeyle kafama vurdular" dedi.
 • 20:27DSP'li Milletvekili Adayı Kavgada YaralandıDSP'li Milletvekili Adayı Kavgada YaralandıDSP'li milletvekili adayı kavgada yaralandı DSP'li milletvekili adayı kavgada yaralandı- Afyonkarahisar'da bir kahvehanede seçim broşürü dağıtan DSP'li aday Özdil ile biri engelli iki kardeşin tartışması kavgaya dönüştü- Darp sonucu yaralanan ve hastanede tedavileri tamamlanıp taburcu edilen Özdil ile iki kardeş, polise şikayette bulundu DSP Afyonkarahisar milletvekili adayı Şerafettin Erdinç Özdil ile broşür dağıttığı kahvehanedeki biri engelli 2 kardeş arasında kavga çıktı.
 • 18:25DSP'li Milletvekili Adayı Kavgada YaralandıDSP Afyonkarahisar milletvekili adayı Şerafettin Erdinç Özdil ile broşür dağıttığı kahvehanedeki biri engelli 2 kardeş arasında kavga çıktı.
 • 15:09Afyonkarahisar'da DSP Adayına Sandalyeli ve Yumruklu SaldırıDemokratik Sol Parti (DSP) Afyonkarahisar milletvekili adayı Şerafettin Erdinç Özdil, Sultandağı ilçesinde babası ve partililerle birlikte seçim çalışması yaptığı sırada, CHP’li oldukları öne sürülen 2 kişinin sandalyeli ve yumruklu saldırısına uğrayarak hastanelik oldu.