04:5200
SON DAKİKA SULTANDAĞI HABERLERİ

Son Dakika Sultandağı Haberleri

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yurt İnşaatı Projelerine Devam Ediyor

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, öğrenci yurt inşaatlarına ara vermeden devam edildiğini bildirdi. (01 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Traktör Hırsızlığı Zanlısı Tutuklandı

  Traktör Hırsızlığı Zanlısı Tutuklandı

  Denizli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Manisa’nın Alaşehir ve Afyonkarahisar’ın Sultandağı ilçelerinden traktör çaldığı iddia edilen zanlıyı, Çardak ilçesinde satmak üzereyken operasyonla yakaladı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Afyonkarahisar'da Kaçak Avcılara Yönelik Denetimler

  Afyonkarahisar Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü koordinatörlüğünde Çay, Sultandağı ve Bolvadin ilçe müdürlüklerinin katılımlarıyla Karamık Gölü'nde kaçak avcılara yönelik denetimler yapılıyor. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Konya'da Trenin Öğrenci Servisine Çarpması

  Konya'da Trenin Öğrenci Servisine Çarpması

  Kazada hayatını kaybeden 5 yaşındaki çocuk, gözyaşları arasında toprağa verildi Hemzemin geçitte sık sık kaza meydana gelmesine rağmen, yetkililerin gerekli önlemi almadığını ileri süren mahalle sakinleri, duruma tepki gösterdi. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Tcdd'den Hemzemin Geçit Kazasına İlişkin Açıklama

  Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi (TCDD) Genel Müdürlüğü, bugün Konya Akşehir’de Sultandağı-Akşehir seferini yapmakta olan yük treninin trafik işaretli hemzemin geçitten geçişi esnasında yaşanan kazaya ilişkin açıklama yaptı. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Bolvadin'de Korkutan Yarıklar

  Bolvadin'de Korkutan Yarıklar

  Afyonkarahisar'ın Bolvadin İlçesi'nde meydana gelen yarıklar, ilçe sakinlerini korkuttu. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

 

  Bakan Veysel Eroğlu: Herkes Erdoğan'a Oy Verilmeli

  Bakan Veysel Eroğlu: Herkes Erdoğan'a Oy Verilmeli

  Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, yeni Türkiye için Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a oy verilmesi gerektiğini söyledi. (29 Temmuz 2014 Salı )

   

  Türkiye'nin Kiraz İhracatına Aşırı Yağış Darbesi

  Türkiye'nin Kiraz İhracatına Aşırı Yağış Darbesi

  Türkiye'de aşırı yağışlar yüzünden 21 Temmuz'a kadar olan kiraz ihracatı, geçen yılın aynı dönemine göre hem miktar hem de değer olarak yüzde 6 geriledi. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Afyonkarahisar'da Vişne Üreticileri Boykot Kararı Aldı

  Afyonkarahisar'da Vişne Üreticileri Boykot Kararı Aldı

  Türkiye’nin önemli vişne üretim merkezleri arasında yer alan Afyonkarahisar’daki bazı üreticiler, bu yıl vişnenin alım fiyatının düşük olmasını gerekçe göstererek ağaçlarındaki ürünlerini belli bir süre toplamama kararı aldılar. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Sultandağı'ndaki Vişne Toplamama Kararı

  CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz, vişnenin ucuza toplatılmasına tepki göstererek, boykot yapan üreticileri ziyaret ederek, onlara destek verdi. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  'Para etmeyen vişne'yi dalında bırakma kararı -

  "Para etmeyen vişne"yi dalında bırakma kararı -

  ALİ KEMAL AKAN / MUSTAFA GÜNGÖR - Türkiye'nin vişne ihtiyacının dörtte birinin karşılandığı Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde, vişnenin ucuza toplatılmasına tepki gösteren üreticiler, mahsulü dalında bırakma kararı aldı. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Para Etmeyen Vişneyi Dalında Bırakma Kararı

  Para Etmeyen Vişneyi Dalında Bırakma Kararı

  Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde, vişnenin ucuza toplatılmasına tepki gösteren üreticiler, mahsulü dalında bırakma kararı aldı (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Afyonkarahisar'da Çiftçiye, 'Damlama Sulama' Önerisi

  Afyonkarahisar'da Çiftçiye, "Damlama Sulama" Önerisi

  İl Genel Meclisi Başkanı Sel: "Sulama kooperatiflerinin su sorununu düşünerek proje hayata geçirmesi ve üyelerini bu konuda teşvik etmesi lazım" (14 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Girdi Maliyetleri Artan Kiraz Üreticisi Borçlara Erteleme ve Teşvik İstiyor'

  Girdi Maliyetleri Artan Kiraz Üreticisi Borçlara Erteleme ve Teşvik İstiyor'

  CHP Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş, Türkiye kiraz ihracatının yüzde 26’sını tek başına karşılayan Afyonkarahisar’da girdi maliyetlerinin arttığını, üreticinin elektrik parasını dahi ödeyemez duruma geldiğini söyledi. (11 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Arap'tan Gıda İşletmelerine Ziyaret

  Afyonkarahisar Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hüseyin Arap, Sandıklı, Sultandağı, Şuhut, Dinar, Dazkırı ve Bolvadin ilçelerindeki tarım ve gıda işletmelerini ziyaret etti. (10 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Afyonkarahisar İGM Kaymakam Evi Ödeneğini Reddetti

  Afyonkarahisar İGM Kaymakam Evi Ödeneğini Reddetti

  Afyonkarahisar İl Genel Meclisi, Sultandağı Kaymakamlığına konut yapılması için 300 bin liralık ödenek talebini reddetti. (10 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Karayolu taşımacılığına 'iş kanunu' önerisi -

  Karayolu taşımacılığına "iş kanunu" önerisi -

  Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sultandağı Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Otobüs Kaptanlığı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Kemal Karayormuk, Türkiye'de karayolu taşımacılığında iş kanununa ihtiyaç duyulduğunu belirterek, "Şoförlük, ağır ve yıpratıcı bir meslek. Bunların yıpranma oranlarının diğer meslekler gibi olmaması lazım" dedi. (02 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Karayolu Taşımacılığına 'İş Kanunu' Önerisi

  Karayolu Taşımacılığına "İş Kanunu" Önerisi

  AKÜ Sultandağı Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Karayormuk: "Türkiye'de yük taşımalarında, otobüs taşımacılığında kullanılacak iş kanununa ihtiyaç var" "Almanya, 2008 yılından itibaren navlun taşımalarında, 2009'dan itibaren de karayolu insan taşımalarında çalışan şoför için 5 yıllık tazeleme eğitim modelini getirmiş. (02 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Çinli Heyet Afyonkarahisar'ın Meşhur Tadiki Kirazını İnceledi

  Çinli Heyet Afyonkarahisar'ın Meşhur Tadiki Kirazını İnceledi

  Çin Halk Cumhuriyeti’nden Afyonkarahisar’a gelen bir heyet, Sultandağı ilçesinde yetişen dünyaca ünlü 'Tadiki' kirazını inceledi. (28 Haziran 2014 Cumartesi )

   

  Çinliler Afyon'un Ünlü Kirazı 'Tadiki'ye Talip Oldu

  Çinliler Afyon'un Ünlü Kirazı 'Tadiki'ye Talip Oldu

  Afyonkarahisar’da ‘Tadiki’ olarak markalaşan kiraza Çinliler de talip oldu. (28 Haziran 2014 Cumartesi )

   

  Napolyon", Üreticisini Sevindirdi

  Afyonkarahisar Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Arap: "2013 yılında kent genelinde yaklaşık 17 bin 500 ton kiraz üretimi vardı. (25 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  Akşehir Kirazı, Çiftçinin Yüzünü Güldürüyor

  Akşehir Kirazı, Çiftçinin Yüzünü Güldürüyor

  Konya’nın Akşehir ilçesinde adı ilçe ile özdeşleşmiş Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillenen Akşehir kirazı, bu yıl üreticinin yüzünü güldürüyor. (19 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Afyonkarahisar'dan Kısa Kısa

  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Arap, ilçe müdürlüklerini ziyaret etti. (16 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  AK Parti'nin Eski Sultandağı İlçe Başkanı Vefat Etti

  AK Parti Sultandağı Teşkilatı'nın eski ilçe başkanı Abdullah Gencer, tedavi gördüğü hastanede vefat etti. (09 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Diplomalı Otobüs Şoförleri Kaptanlık Apoleti Taktı

  Diplomalı Otobüs Şoförleri Kaptanlık Apoleti Taktı

  Afyon Kocatepe Üniversitesi Sultandağı Meslek Yüksekokulu'nun Otobüs Kaptanlığı Programı, dördüncü dönem mezunlarını verdi. (08 Haziran 2014 Pazar )

   

  Akü'lü Kaptanlar Otomotiv Tesislerini İnceledi

  Akü'lü Kaptanlar Otomotiv Tesislerini İnceledi

  Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sultandağı Meslek Yüksekokulu (MYO) Otobüs Kaptanlığı Bölümü tarafından Adapazarı OTOKAR Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş. fabrikası ile İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel (İETT) İşletmeleri Genel Müdürlüğü Akademi Simülasyon Merkezine iki günlük teknik gezi düzenlendi. (05 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Başkan Akkaya'ya Ziyaretler Sürüyor

  Başkan Akkaya'ya Ziyaretler Sürüyor

  Konya’nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Salih Akkaya’ya yapılan hayırlı olsun ziyaretleri devam ediyor. (30 Mayıs 2014 Cuma )

   

  Bolvadin'de Elektrik Kesintisi

  Bolvadin'de Elektrik Kesintisi

  Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde 25 Mayıs Pazar günü elektrik kesintisi yapılacağı bildirildi. (23 Mayıs 2014 Cuma )

   

  Göller Birliği'nin Yeni Başkanı Salih Akkaya Oldu

  Göller Birliği'nin Yeni Başkanı Salih Akkaya Oldu

  Konya'nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Salih Akkaya, yapılan toplantı sonucunda Akşehir ve Eber Gölleri Çevre Koruma Birliği Başkanı seçildi. (05 Mayıs 2014 Pazartesi )

   

  Afyonkarahisar'da Kariyer Günü Etkinlikleri

  Afyonkarahisar'da Kariyer Günü Etkinlikleri

  Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Çay Meslek Yüksekokulu tarafından bu yıl 2’ncisi gerçekleştirilen Afyonkarahisar Kariyer Günü etkinliklerine katılan öğrencilere iş ve danışmanlık hizmeti verildi. (01 Mayıs 2014 Perşembe )

   

  Sultandağı'nda Meyve Bahçelerinde Don Hasar Tespiti

  Sultandağı'nda Meyve Bahçelerinde Don Hasar Tespiti

  Napolyon cinsi kirazıyla ünlü Sultandağı ilçesinde, 30 31 Mart'ta yaşanan dondan zarar gören erik ve kayısı bahçelerinde Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi (TARSİM) eksperleri tarafından hasar tespitine başlandı. (30 Nisan 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
26.11.2014 04:52:18. #1.13#