SON DAKİKA SULTANDAĞI HABERLERİ

Son Dakika Sultandağı Haberleri

 • 10:06Haftanın Tarihine BakışKıbrıs'ta "cumhuriyet" ilan edilmesine giden adım, Türkiye Başbakanı Adnan Menderes ve Yunanistan Başbakanı Konstantin Karamanlis arasında, 5-11 Şubat 1959'da Zürih Konferansı'nda varılan anlaşmayla atıldı.
 • 08:57Karayollarında DurumKarayollarının bazı kesimlerinde, devam eden yol yapım ve onarım çalışmalarının yanı sıra kar ve tipi nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 01:18Karayollarında DurumKarayollarının bazı kesimlerinde, devam eden yol yapım ve onarım çalışmalarının yanı sıra kar ve tipi nedeniyle ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 16:12AK Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Danışma Meclis ToplantısıAK Parti Afyonkarahisar Merkez İlçe Danışma Meclis ToplantısıTBMM’deki bütçe görüşmeleri hakkında bilgiler veren AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya, 3 aylık geçici bir bütçe yapıldığını söyledi.
 • 17:04Şehit Mehmet Şimşek İçin Baba Ocağında Mevlid-i Şerif OkutulduŞehit Mehmet Şimşek İçin Baba Ocağında Mevlid-i Şerif OkutulduGeçtiğimiz Ekim ayında Tunceli’de mayın patlaması sonucu şehit olan Afyonkarahisarlı Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Mehmet Şimşek’e baba ocağı Çay ilçesine bağlı Çayırpınar Köyü’nde yaklaşık bin kişinin katılımıyla mevlid-i şerif okutuldu.
 • 12:22Bolvadin'de "Adli Kolluk" Semineri DüzenlendiAfyonkarahisar’ın Bolvadin İlçe Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “Adli Kolluk” semineri düzenlendi.
 • 13:10Çin'e Kiraz İhracatı, Üreticinin Yüzünü GüldürdüÇin'e Kiraz İhracatı, Üreticinin Yüzünü GüldürdüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kiraz tarlalarından görüntüler, - Sultandağı Kiraz Kooperatifi Başkanı Acar'ın açıklamaları, Çin'e kiraz ihracatı, üreticinin yüzünü güldürdü- G20 Liderler Zirvesi'nde imzalanan "Türk Kirazlarının Çin'e İhraç Edilmesine Yönelik Bitki Sağlığı Gereklilikleri Protokolü", kiraz üreticisinin yüzünü güldürdü- Sultandağı Kiraz Kooperatifi Başkanı Acar: - "Sultandağı'nda 50-60 bin ton kiraz üretiyoruz.
 • 11:50Çin'e Kiraz İhracatı, Üreticinin Yüzünü GüldürdüÖZKAN BEYER - Antalya'daki G20 Liderler Zirvesi'nde imzalanan "Türk Kirazlarının Çin'e İhraç Edilmesine Yönelik Bitki Sağlığı Gereklilikleri Protokolü", kiraz ihracatının yüzde 30'unu karşılayan Afyonkarahisar'ın Sultandağı'ndaki üreticinin yüzünü güldürdü.
 • 13:07Çin'e İhracat Edilecek Kiraz Üreticisine Sulama ve Pazarlama DesteğiÇin'e İhracat Edilecek Kiraz Üreticisine Sulama ve Pazarlama DesteğiOrman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çin'e ihraç edilecek Afyon kirazı üreticisine sulama ve pazarlama desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.
 • 10:58Afyon Kirazı Çin YolcusuOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye'deki kiraz ihracatının yaklaşık yüzde 30'unu karşılayan Afyonkarahisar'ın, Dünyanın ikinci büyük ekonomisi olan Çin'e kiraz ihraç etmesi hususunda imzaların atıldığını bildirdi.
 • 10:31Afyonkarahisar'ın Kirazı İçin İmzalar AtıldıAfyonkarahisar'ın Kirazı İçin İmzalar AtıldıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye’deki kiraz ihracatının yaklaşık yüzde 30’unu karşılayan Afyonkarahisar’ın dünyanın ikinci büyük ekonomisi olan Çin’e kiraz ihraç etmesi hususunda imzaların atıldığını belirtti.
 • 11:37G20'de Piyango Vurdu: Afyon, Kirazını Çin'e SatacakG20'de Piyango Vurdu: Afyon, Kirazını Çin'e SatacakG20'de Türkiye ile Çin arasında imzalanan 7 anlaşma kapsamında Afyon kirazının 1.4 milyar nüfuslu Çin'e ihraç edilmesinin önü açıldı.
 • 15:05G20'de Anlaşma İmzalandı, Afyon Kirazının Çin'e İhracının Önü AçıldıG20'de Anlaşma İmzalandı, Afyon Kirazının Çin'e İhracının Önü AçıldıKalitesi ve aromasıyla ilgi gören Afyon kirazının Çin’e ihraç edilmesine yönelik anlaşma Türkiye ve Çin tarafından imzalandı.
 • 14:20Besihanede Kenevir YetiştirdilerBesihanede Kenevir YetiştirdilerAfyonkarahisar’da hayvan besihanesinde 569 kök kenevir bitkisi ele geçirildi.
 • 16:46Sultandağı seçim sonuçları 1 Kasım 2015 oy dağılımı - Sultandağı Sultandağı seçim sonuçları 1 Kasım 2015 oy dağılımı - SultandağıSultandağı seçim sonuçları 1 Kasım 2015 Sultandağı oy dağılımı. 1 Kasım seçim sonuçları sonrası ortaya çıkan tablo en kolay ve anlaşılır görseller eşliğinde haberler.com'un seçim sonuçları sayfasında.
 • 16:55AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Adayları Basınla Buluşuyor Toplantıları Devam EdiyorAK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya yaklaşan 1 Kasım seçimlerine değinerek, “7 Haziran’dan bu güne Afyonkarahisar’ın tamamını dolaştık. Hemşehrilerimizin yüzde 90’ı tek başına iktidar istiyor” dedi.
 • 12:40Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, koalisyon dönemlerinde bütün dünyada ülkelerin baş aşağı gittiğini söyledi.
 • 13:24Tek Sevdamız TürkiyeTek Sevdamız Türkiye" Tır'ı İlçeleri DolaşıyorAK Parti Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından hazırlanan “Tek Sevdamız Türkiye” TIR’ı ilçeleri dolaşmaya devam ediyor.
 • 21:19Eroğlu: Eroğlu: "Kıbrıs Bizim Canımız, Feda Olsun Suyumuz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun vatandaşlarla selamlaşması- Protokolden görüntü- İstiklal Marşı'nın okunması- Vatandaşlardan detay- Bakan Eroğlu'nun konuşması- Bakan Eroğlu'nun çiftçilere kredi vermesi- Kurdele kesimi- Bakan Eroğlu'nun vatandaşlara aşure ikram etmesi Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: - "Yıllar önce 'Kuzey Kıbrıs bizim canımız, feda olsun kanımız' diyorduk, şimdi ise 'Kıbrıs bizim canımız, feda olsun suyumuz' diyoruz" Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Yıllar önce 'Kuzey Kıbrıs bizim canımız, feda olsun kanımız' diyorduk, şimdi ise 'Kıbrıs bizim canımız, feda olsun suyumuz' diyoruz" dedi.
 • 20:05Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Yıllar önce 'Kuzey Kıbrıs bizim canımız, feda olsun kanımız' diyorduk, şimdi ise 'Kıbrıs bizim canımız, feda olsun suyumuz' diyoruz" dedi.
 • 16:54Sultandağı'nda Protokol Kuralları Konulu Seminer DüzenlendiSultandağı'nda Protokol Kuralları Konulu Seminer DüzenlendiAfyonkarahisar’ın Sultandağı ilçesinde “Protokol Kuralları” konulu seminer düzenlendi.
 • 21:25Bakan Eroğlu: İğneada'yla İlgili Bir Çalışma ve Başvuru YokBakan Eroğlu: İğneada'yla İlgili Bir Çalışma ve Başvuru YokOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Şu anda Sinop ve Akkuyu'da nükleer santral yapılıyor ve yapılacak. İğneada'yla ilgili bir çalışma ve başvuru yok." dedi.
 • 21:20Afyonkarahisar Bakan Eroğlu: İğneada'yla İlgili Bir Çalışma ve Başvuru YokAfyonkarahisar Bakan Eroğlu: İğneada'yla İlgili Bir Çalışma ve Başvuru YokBakan Eroğlu: İğneada'yla ilgili bir çalışma ve başvuru yok Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kırklareli İğneada'ya nükleer santral yapılmasıyla ilgili çalışmanın geçmişte yapıldığını belirterek, "Çok yıllar önce, belki 10- 20 yıl önce Türkiye'de 3 şehirde nükleer enerji yapılması konusunda bir çalışma yapıldı.
 • 18:46Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Ebru Sanatı Yapıp Cam ÜflediOrman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Ebru Sanatı Yapıp Cam ÜflediOrman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu seçim bölgesi ve memleketi Afyonkarahisar’a gerçekleştirdiği ziyarette ebru sanatı yapıp, cam üfledi.
 • 09:01Gündem/ 15 Ekim 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, AB Komisyon Başkan Yardımcısı Frans Timmermans ve AB Göç, İçişleri ve Vatandaşlık Komiseri Dimitris Avramopulos, MGK Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu ile Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil El-Cubeyir'i ayrı ayrı kabul edecek.
 • 00:03Gündem Özeti/ 15 Ekim 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜSİAD'ın "Siyasi Parti Liderleri ile Buluşma" toplantılarının konuğu olacak, azınlık cemaatlerinin ruhani liderleriyle bir araya gelecek.
 • 16:26Bakan Eroğlu Yarın Afyonkarahisar'a GeliyorOrman ve Su İşleri bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun yarın tekrar kentte olacağı belirtildi.
 • 15:36Sultandağı'nda Engelliler İlk Kez Kaymakamlık Makamına ÇıktıSultandağı'nda Engelliler İlk Kez Kaymakamlık Makamına ÇıktıAfyonkarahisar’ın Sultandağı İlçesi Hükümet Konağı’nda yapımına başlanılan engelli asansörü gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı.
 • 13:50Sultanğı'nda Servis Şoförleri ile "Önce Can" ToplantısıAfyonkarahisar’ın Sultandağı ilçesinde okul servis şoförleri ile öğrencilerin güvenli taşımacılığı konusunda “Önce Can” toplantısı yapıldı.
 • 17:21Sultandağı Yürüyüş Yolu Projesinde Sona GelindiSultandağı Yürüyüş Yolu Projesinde Sona GelindiAfyonkarahisar’da Sultandağı İlçesi ile Akşehir İlçesi arasından eski bağlantı yolunun yürüyüş yolu haline getirildiği belirtildi.
 • 23:17Bakan Eroğlu: Dün Gece Kandil'de Bir Takım İnler Vuruldu (3)Bakan Eroğlu: Dün Gece Kandil'de Bir Takım İnler Vuruldu (3)'yurtdışında YAŞAYANLAR DÖNÜMÜŞÜ BİZZAT GÖRÜYOR' Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'ın Çay, Sultandağı, Bolvadin ve Emirdağ ilçelerinde düzenlenen resmi bayramlaşmalar ile partisinin aday tanıtım toplantılarına katıldı.
 • 15:03Özel Reyhan'da 'Eş Anlamlı Sözcükler' SergisiÖzel Reyhan'da 'Eş Anlamlı Sözcükler' SergisiKonya'nın Akşehir ilçesinde 26 Eylül Türk Dil Bayramı etkinlikleri kapsamında Özel Reyhan İlkokulu’nda 'Eş anlamlı sözcükler' sergisi açıldı.
 • 09:02Gündem/ 28 Eylül 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadıköy Ahmet Sani Gezici Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi hizmet binası ve yeni eğitim-öğretim yılı açılış törenine katılacak.
 • 00:05Gündem Özeti/ 28 Eylül 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- BM 70. Genel Kurulu Genel Görüşmeleri Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da katılacağı genel görüşmelerin açılış konuşmasını BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un yapacak.
 • 12:37Çin, 2016'da Afyon Kirazı YiyecekÇin, 2016'da Afyon Kirazı YiyecekKalitesi ve aromasıyla ilgi gören Afyon kirazı, Çin pazarına girmeye hazırlanıyor.
 • 10:05Bitlis Valisi Merkeze Çekildi, Yerine Çanakkale Valisi AtandıBitlis Valisi Merkeze Çekildi, Yerine Çanakkale Valisi AtandıBitlis’te yaklaşık iki yıldır görev yapan Vali Orhan Öztürk, açıklanan son valiler kararnamesiyle merkeze çekildi.
 • 16:2617 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin Yıl Dönümü17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin Yıl DönümüArama Kurtarma Derneği (AKUT) Afyonkarahisar Şubesi tarafından, 17 Ağustos 199 depreminin yıl dönümünde vatandaşlara deprem konusunda bilinçlendirici broşürler dağıtılarak, deprem afeti konusunda bilgiler verildi.
 • 15:13Marmara Depremi'nin 16. YılıAKUT Ekip Lideri Mehmet Bülent Uğurluoğlu, Afyonkarahisar'da yaşayan vatandaşların deprem gerçeğini gözardı etmemeleri gerektiğini söyledi.
 • 13:5917 Ağustos 1999 Depreminin Yıl DönümüJeoloji Mühendisleri Odası Afyonkarahisar İl Temsilcisi Yusuf Ulutürk, 17 Ağustos 1999 “Büyük Marmara” depreminin yıl dönümünde halen Türkiye’nin deprem bilinci kazanmadığını ifade ederek, “Deprem gibi bir doğa olayının ‘asrın felaketine’ dönüşmesinin ardından geçen 16 yıl sonra bugün, yaşadığımız çevrenin afetlere karşı daha güvenli olduğunu söylemek mümkün değildir” dedi.
 • 15:16Yaralı Ele Geçirilen Teröristin Amcası, Yeğenini AnlattıYaralı Ele Geçirilen Teröristin Amcası, Yeğenini AnlattıAmerikan Konsolosluğu'na yapılan silahlı saldırıda yaralı ele geçirilen DHKP-C'li Hatice Aşık'ın amcası, yeğeninin örgüte korku ve baskıyla katıldığını öne sürdü.
 • 13:46Milletvekilleri Özkaya ve Sıvacı'dan TOKİ Başkanını ZiyaretMilletvekilleri Özkaya ve Sıvacı'dan TOKİ Başkanını ZiyaretAK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Av. Ali Özkaya ve Prof. Dr. Remziye Sıvacı, AK Parti Belediye Başkanları ve İlçe Başkanlarından oluşan heyet ile birlikte Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nı(TOKİ) ziyaret ettiler.
 • 16:45Sultandağı'ndan Kardeş Belediye Tepebaşı'na ZiyaretSultandağı'ndan Kardeş Belediye Tepebaşı'na ZiyaretTepebaşı Belediyesi’nin kardeş şehri Sultandağı’nın Belediye Başkanı Osman Acar ve beraberindeki heyet, Başkan Ataç’ı ziyarette bulundu.
 • 16:18Tüik Manisa Bölge Müdürü Akyol AçıklamasıTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Manisa Bölge Müdürü Mehmet Akyol, Afyonkarahisar'ın yüzde 96,5'lik okuma yazma bilen oranı ile Türkiye'de okuma yazma bilen oranı içerisinde en yüksek 31. il, Ege bölgesinde ise sonuncu il konumunda yer aldığını bildirdi.
 • 16:04Afyonkarahisar'da Okuma Yazma Bilme Oranı Yüzde 96,5Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Başkanlığı Manisa Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Afyonkarahisar’da okuma yazma bilme oranının yüzde 96,5 olduğu belertildi.
 • 11:41Galatasaray KirazıGalatasaray Kirazı" Dalında KaldıKiraz toplama detayları- Üretici ile röportaj "Galatasaray kirazı" dalında kaldı- Sultandağı'nda, sarı-kırmızı renkleri dolayısıyla "Galatasaray kirazı" olarak adlandırılan kiraz türü, bu yıl kilogram fiyatı 50 kuruşa kadar gerileyince çiftçisi tarafından dalında bırakıldı- Sultandağı Ziraat Odası Başkanı Dinç: - "Geçen yıl 1,5 liradan satılmıştı.
 • 11:22Galatasaray Kirazı" Dalında KaldıAfyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde yetiştirilen ve sarı-kırmızı renkleri dolayısıyla "Galatasaray kirazı" olarak adlandırılan kiraz türü, bu yıl kilogramı 50 kuruşa kadar düşmesi nedeniyle çiftçisi tarafından ağaçlardan toplanmadı.
 • 12:51Afyon'da Kirazda Zarar Eden Üretici Umudunu Vişneye BağladıAfyon'da Kirazda Zarar Eden Üretici Umudunu Vişneye BağladıTürkiye'de yılda ihraç edilen 60 bin ton kirazın yüzde 30'unu tek başına karşılayan Sultandağı'nda üretici hastalıktan dolayı verim kaybı ve rekolte düşüklüğünden zarar etti.
 • 11:26Avrupa'nın En Değerlisi Türk Kirazı"Meyve üretiminde önde gelen merkezlerden Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde ihraçlık kiraz üretimi bu yıl önceki senelere göre yaklaşık 4'te 3 azaldı, ancak yurtdışına gönderilen 5 bin ton dolayındaki ürün dış pazarda ilgi gördü.
 • 12:10Sultandağı Kirazı İç Piyasaya SürüldüSultandağı Kirazı İç Piyasaya SürüldüAfyonkarahisar'ın Sultandağı İlçesi'nde üretilen kiraz, krizler nedeniyle Ortadoğu ve Rusya pazarına giremedi.
 • 10:30Sultandağı Kirazı İç Piyasaya SürüldüSultandağı Kirazı İç Piyasaya SürüldüAfyonkarahisar'ın Sultandağı İlçesi'nde üretilen kiraz, krizler nedeniyle Ortadoğu ve Rusya pazarına giremedi.