SON DAKİKA SULTANHANI HABERLERİ

Son Dakika Sultanhanı Haberleri

 • 08:38 Bünyan'ın Tarih Mirası Ayağa Kaldırılacak Bünyan'ın Tarih Mirası Ayağa Kaldırılacak Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) Başkan Yardımcısı Mithat Kırayoğlu, başkanlığındaki heyete Kayabaşı, Sultanhanı, Camikebir, Konak, Karatay Hanı, Elbaşı Mektebi gibi ilçemizin tarih ve kültür varlıklarını yerinde anlattı.
 • 13:09 Sultanhanı'nda Tanıtım Semineri Aksaray merkeze bağlı Sultanhanı beldesinde Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Sultanhanı Yüksekokulu tanıtım semineri düzenlendi.
 • 14:47 Aksaray Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği Performansını Artırdı Aksaray Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği Performansını Artırdı AK Parti iktidarı ile Türkiye genelinde çığır açan sağlık hizmetleri Aksaray’da da çığ gibi büyümeye devam ediyor.
 • 11:54 Aksaray'ın Ayçiçeği Balına Avrupa'dan Yoğun Talep Aksaray'da ayçiçeği tarlalarının bulunduğu alanlarda kurulan kovanlardan her yıl temin edilen yaklaşık 450 ton ayçiçeği balı, iç piyasada fazla talep görmemesine karşın Almanya ve Hollanda başta olmak üzere Avrupa'nın 20 ülkesine gönderiliyor.
 • 15:11 Aksaray'da Yonca Biçim Sezonu Açıldı Aksaray'da Yonca Biçim Sezonu Açıldı Nüfusunun yüzde 80’inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığı, yonca üretimi ve kalitesinde ilk üç sırada yer alan Aksaray’da yonca biçim sezonu başladı.
 • 15:01 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu 3. Etabı Aksaray'da Başladı 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu 3. Etabı Aksaray'da Başladı 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 3. etabı Aksaray’dan başladı.
 • 19:59 3'üncü Ihlara Klasik Otomobil Rallisi 3'üncü Ihlara Klasik Otomobil Rallisi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : 3. Ihlara Klasik Otomobil Rallisi için kent meydanında bekleyen araçlar Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı'nın konuşması Yazgı'nın bir klasik otomobilin sürücü koltuğuna oturması Ralli startının verilmesi Vali Şeref Ataklı ve Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı'nın bir otomobille tur atması Klasik otomobillerin şehir turu atması Klasik otomobillerin kale girişinde beklemesi 3. Ihlara Klasik Otomobil Rallisi Aksaray Kent Meydanı'ndan başlatılan ralliye, 68 klasik otomobil katılıyor Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ve Aksaray Belediyesi organizasyonuyla düzenlenen Ihlara Klasik Otomobil Rallisi'nin üçüncüsü, Aksaray'da kent meydanında verilen startla başladı.
 • 16:45 3. Ihlara Klasik Otomobil Rallisi Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ve Aksaray Belediyesi organizasyonuyla düzenlenen Ihlara Klasik Otomobil Rallisi'nin üçüncüsü, Aksaray'da kent meydanında verilen startla başladı.
 • 12:23 Başkanlar Toplantısı Sultanhanı'nda Yapıldı Başkanlar Toplantısı Sultanhanı'nda Yapıldı AK Partili Belediye başkanlarının geleneksel hale getirdiği ve ayda bir yapılan belediye başkanları istişare toplantısı Sultanhanı’nda yapıldı.
 • 13:43 Tarihi Sultanhanı'na Bayan Eli Değdi Tarihi Sultanhanı'na Bayan Eli Değdi Tamamı bayanlardan oluşan Bünyan Belediyesi Cami temizlik ekibi tarihi Sulatanhanı’nın da temizlik çalışması yaptı.
 • 11:58 Aksaraylı Mta Personeli Patlamada Hayatını Kaybetti Aksaraylı Mta Personeli Patlamada Hayatını Kaybetti Ankara’da 37 kişinin hayatını kaybettiği ve çok sayıda kişinin yaralandığı patlamada Aksaraylı Maden Teknik ve Arama (MTA) da, Tabiat Tarihi Müzesi personeli 26 yaşındaki Mehmet Alan da hayatını kaybetti.
 • 12:19 Bünyan İlçesinde Metruk Binalar Yıkılıyor Kayseri'nin Bünyan ilçesinde belediyenin 74 metruk binayı yıktığı bildirildi.
 • 10:05 Bünyan Belediyesi 4 Mahallede 74 Metruk Yapıyı Yıktı Bünyan Belediyesi 4 Mahallede 74 Metruk Yapıyı Yıktı Bünyan Belediyesi ilçede tehlike arz eden ve görüntü kirliliği oluşturan metruk binaları bir bir yıkıyor.
 • 09:38 Başkan Gülcüoğlu Mahalle Ziyaretlerine Devam Ediyor Başkan Gülcüoğlu Mahalle Ziyaretlerine Devam Ediyor Sultanhanı ve Karakaya mahallelerini ziyaret eden Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu vatandaşlarla sohbet etti.
 • 13:40 Bünyan Belediyesi Tarihi Sultanhanı'nda Çalışmalara Başlıyor Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu ve Vakıflar Bölge Müdürü Hakkı Murat, tarihi Sultanhanı'nda incelemelerde bulundu.
 • 13:13 Bünyan Belediyesi Tarihi Sultanhanı'nda Çalışmalara Başlıyor Bünyan Belediyesi Tarihi Sultanhanı'nda Çalışmalara Başlıyor Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu ve Vakıflar Bölge Müdürü Hakkı Murat tarihi Sultanhanı’nda incelemelerde bulundu.
 • 12:27 Aksaray'da Çiftçilere Eğitim Verildi Aksaray'da Çiftçilere Eğitim Verildi Aksaray Ziraat Odası Başkanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile ortaklaşa bir program düzenleyerek çiftçilere eğitim semineri verdi.
 • 15:16 11 Bin Yıllık Tarihi 8 Metreye Sığdırdı 11 Bin Yıllık Tarihi 8 Metreye Sığdırdı Görüntü Dökümü : Seramik rölyef çalışmasından detaylar Özgür Çağlar'ın açıklamaları 11 bin yıllık tarihi 8 metreye sığdırdı Aksaray'ın 11 bin yıllık tarih ve kültürü, seramik sanatçısı ve resim öğretmeni Özgür Çağlar'ın yaptığı 8 metrelik seramik rölyefte bir araya getirildi Eserde Ihlara Vadisi, Hasan Dağı, Tuz Gölü, Selçuklu Sultanı 2. Kılıçarslan'ın portresi, Aşıklı Höyük, Selçuklu dönemine ait cami ve kervansaraylar gibi 30 motif yer alıyor ÖZKAN BEYER - Aksaray Güzel Sanatlar Lisesi resim öğretmeni ve seramik sanatçısı Özgür Çağlar, 11 bin yıllık tarih ve kültür şehri Aksaray'daki 30 önemli tarihi ve kültürel yapı ile kişilerin motiflerini 8 metrelik tabloda birleştiren seramik rölyef yaptı.
 • 13:17 11 Bin Yıllık Tarihi 8 Metreye Sığdırdı Aksaray Güzel Sanatlar Lisesi resim öğretmeni ve seramik sanatçısı Özgür Çağlar, 11 bin yıllık tarih ve kültür şehri Aksaray'daki 30 önemli tarihi ve kültürel yapı ile kişilerin motiflerini 8 metrelik tabloda birleştiren seramik rölyef yaptı.
 • 13:34 Sultanhanı Kervansarayı Artık Belediyeye Emanet Sultanhanı Kervansarayı Artık Belediyeye Emanet Kayseri’nin Bünyan ilçesinde buluna tarihi Sultanhanı Kervansarayı, Kayseri Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Bünyan Belediyesi arasında imzalanan protokol ile Bünyan Belediyesi’ne devredildi.
 • 10:48 Tarihi Sultanhanı Bünyan Belediyesine Emanet Mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait olan tarihi Sultanhanı'nın kullanım hakkının Bünyan Belediyesine devredildiği bildirildi.
 • 10:25 Sultanhanı Artık Bünyan Belediyesi'ne Emanet Sultanhanı Artık Bünyan Belediyesi'ne Emanet Bünyan’da buluna tarihi Sultanhanı Kervansarayı Kayseri Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Bünyan Belediyesi arasında imzalanan protokol ile Bünyan Belediyesi’ne devredildi.
 • 12:27 Ihlara Vadisi'ne Ziyaretçi Rekoru Ihlara Vadisi'ne Ziyaretçi Rekoru Görüntü Dökümü: Ihlara Vadisi hava genel görüntüler, Vadi başı vadi genel görüntüler, Turist girişleri, Aksaray Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan'la röportaj, Ihlara Vadisi'ne ziyaretçi rekoru Kapadokya turlarının önemli güzergahlarından Ihlara Vadisi'ni geçen yıl ziyaret eden turist sayısı, 2014'e göre yüzde 12'lik artışla 491 bin 380'e ulaştı Aksaray Kültür ve Turizm Müdürü Doğan: "Ihlara Vadisi, Kapadokya turlarının vazgeçilmez ören yerlerinden biri haline geldi.
 • 11:11 Prof. Dr. Albostan: Prof. Dr. Albostan: "En Az 30 Günlük Doğalgaz Depolama Tesisine İhtiyaç Var" Türkiye’nin Rusya’yla yaşadığı siyasi gerilimin doğalgaza nasıl etki edeceği konusunda tartışmalar sürüyor.
 • 08:34 Hükümetin Doğalgaza Alternatif Arayışları Hızlandı Hükümetin Doğalgaza Alternatif Arayışları Hızlandı Hükümet, Rusya ile yaşanan krizden sonra soğuk kış günlerinde, bu ülkeden yapılan doğalgaz ithalatında yaşanabilecek sıkıntılara karşı bir dizi toplantı yaptı.
 • 14:37 TOKİ Sultanhanı'na Konut Yapacak Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Aksaray'ın Sultanhanı beldesinde 15 bloktan oluşacak toplam 220 konut yapacak.
 • 10:17 Bünyan Kanserli Asbesten Kurtuluyor Bünyan Kanserli Asbesten Kurtuluyor Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, daha önce ihalesi yapılan Bünyan içme suyu projesi için yer tesliminin yapıldığını, Bünyanlıların kansere neden olan asbestli su borularından kurtulacağını ayrıca, Tuzhisar ve Sultanhanı mahallelerinin su sorununun ortadan kalkacağını söyledi.
 • 12:39 Sultanhanı'nda Sultanhanı'nda "Her Öğrenciye Bir Kur'an-ı Kerim" Kampanyası Aksaray’ın Sultanhanı Beldesi’nde bulunan bir okulda her öğrenciye bir Kur’an-ı Kerim Kampanyası gerçekleştirildi.
 • 13:41 Geleneksel El Sanatları Gelecek Kuşaklara Aktarılıyor Aksaray'ın Ağaçören ilçesinde kadınlara yönelik açılan "Kırkyama kursu"nu tamamlayanlar sertifikalarını törenle aldı.
 • 12:37 Sultan 2. Abdülhamid'in Halıları Sultanhanı'nda Restore Edildi Osmanlı Sultanı 2. Abdülhamid Han'ın çalışma odasının halılarının da aralarında bulunduğu Beylerbeyi Sarayı'ndaki 26 tarihi halı, Aksaray'ın Sultanhanı beldesinde onarıldı.
 • 12:27 Aksaray'daki Belediye Başkanları TBMM'ye Gitti Aksaray'daki Belediye Başkanları TBMM'ye Gitti 1 Kasım’da yapılan seçimlerle AK Parti’den 3 milletvekili çıkaran Aksaray’da il, ilçe ve belde belediye başkanları Milletvekilleri İlknur İnceöz, Cengiz Aydoğdu ve Mustafa Serdengeçti’yi ziyaret etmek üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) gitti.
 • 08:45 Rus Gazına Depo Önlemi Rus Gazına Depo Önlemi Rusya'dan yıllık 30 milyar metreküp doğalgaz alan Türkiye, elini güçlendirmek için depo yatırımlarına hız verecek. Gaz dağıtımında riskler minimuma inecek
 • 13:40 Bünyan Belediyesi ile Hizmete Hasret Bitiyor Bünyan Belediyesi ile Hizmete Hasret Bitiyor Uzun yıllardır hizmet bekleyen mahalleleri özledikleri hizmetle buluşturan Bünyan Belediyesi marka belediyecilik yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.
 • 15:11 Bünyan'da Kronikleşmiş Sorunlar Bir Bir Çözülüyor Bünyan'da Kronikleşmiş Sorunlar Bir Bir Çözülüyor Bünyan’da değişim ve dönüşüm sürüyor.
 • 10:53 MHP'li Yaldır, İncesu ve Sultanhanı'nda MHP'li Yaldır, İncesu ve Sultanhanı'nda Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray Milletvekili ve 26. Dönem Milletvekili Adayı Turan Yaldır ve İncesu ve Sultanhanı beldelerinde seçim çalışmalarına devam etti.
 • 18:46 Türkiye'de İlk Kez Sultanhanı'na Halı Restorasyon Okulu Açıldı Türkiye'de İlk Kez Sultanhanı'na Halı Restorasyon Okulu Açıldı Türkiye’de ilk olan ve Aksaray Üniversitesi (ASÜ) tarafından Aksaray’ın Sultanhanı beldesine yapılan Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Geleneksel Tekstillerin Konservasyonu ve Restorasyonu Bölümü düzenlenen törenle açıldı.
 • 16:33 Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu Açıklaması Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu Açıklaması Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, İlbank A.Ş Genel Müdürü Mehmet Turgut Dedeoğlu ve genel müdür yardımcıları ile bir araya geldi.
 • 11:51 Şampiyon Atların Yoncası Aksaray'dan Gidiyor Şampiyon Atların Yoncası Aksaray'dan Gidiyor Aksaray yoncası, yarış atlarının yetiştirildiği haralar ve jokey kulüpleri tarafından yoğun ilgi görüyor.
 • 11:12 Şampiyon Atların Yoncası Aksaray'dan Gidiyor Aksaray yoncası, yarış atlarının yetiştirildiği haralar ve jokey kulüpleri tarafından yoğun ilgi görüyor.
 • 16:06 Aksaray'da Karaciğer Kisti Taraması Yapıldı Aksaray'da Karaciğer Kisti Taraması Yapıldı Aksaray’ın Sultanhanı ve Yenikent kasabasında yaklaşık 4 bin kişi Karaciğer Hidatik Kisti taramasından geçirildi.
 • 13:06 Aksaray'da Karaciğer Kisti Taraması Yapıldı Aksaray'ın Sultanhanı ve Yenikent beldelerinde hayvancılıkla uğraşan yaklaşık 4 bin kişiye karaciğer kisti taraması yapıldı.
 • 11:39 Sultanhanın'da Terör Lanetledi Sultanhanın'da Terör Lanetledi Aksaray’ın Sultanhanı beldesinde son günlerde yaşanan şehit olaylarına tepki amaçlı gösteri düzenlendi.
 • 22:28 Gümrük ve Ticaret Bakanı Aşcı - Irak'ta Kaçırılan Türk İşçiler Gümrük ve Ticaret Bakanı Aşcı - Irak'ta Kaçırılan Türk İşçiler GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Bakanların Sultanhanı Belde'sini ziyareti-Kurban kesilmesi-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun'un Tuz Gölü Yeraltı Doğalgaz Depoama tesislerinde açıklaması-Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı'nın kaçırılan Türk işçileri ile ilgili konuşması Gümrük ve Ticaret Bakanı Aşcı: - "(Irak'ta kaçırılan Türk işçiler) Maalesef kaçırılan işçilere şu ana kadar ulaşılamadı.
 • 21:15 Aksaray - Bakanlar Dogalgaz Depolama Merkezini Gezdiler Aksaray - Bakanlar Dogalgaz Depolama Merkezini Gezdiler Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı ve Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, yapımı devam eden Aksaray Sultanhanı Doğalgaz Depolama Tesisleri'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
 • 19:23 Enerji Bakanı Alaboyun: Amacımız Ülkeyi Huzur İçinde Seçime Götürmek (2) Enerji Bakanı Alaboyun: Amacımız Ülkeyi Huzur İçinde Seçime Götürmek (2) Bakanlar DOGALGAZ EPOLAMA MERKEZİNİ GEZDİLER Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı ve Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, yapımı devam eden Aksaray Sultanhanı Doğalgaz Depolama Tesisleri'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
 • 19:19 Gümrük ve Ticaret Bakanı Aşcı Açıklaması Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı, Irak'ta kaçırılan Türk işçilere şu ana kadar ulaşılamadığını belirterek, "Mücadele devam ediyor.
 • 16:05 Bakan Alaboyun ve Bakan Aşçı Doğalgaz Depolama Tesisini İnceledi Bakan Alaboyun ve Bakan Aşçı Doğalgaz Depolama Tesisini İnceledi Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Aksaray’a gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, yapımı devam eden Aksaray Sultanhanı Doğalgaz Depolama Tesisleri’nde incelemelerde bulundu.
 • 14:38 Alaboyun: Alaboyun: "Seçim Dönemlerinde Enerji Kesintileri Konusunda Çok Dikkatli Davranıyoruz" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı'nın gelişi, - Aksaray Valiliği ziyaret, - Bakanların konuşması, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun: - "Özellikle seçim dönemlerinde meydana gelen enerji kesintileri konusunda çok dikkatli davranıyoruz.
 • 12:13 Gündem / 5 Eylül 2015 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarabya Köşkü'nde, Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim'i kabul edecek.
 • 00:01 Gündem Özeti / 5 Eylül 2015 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarabya Köşkü'nde, Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim'i kabul edecek.