SON DAKİKA SULTANHANI HABERLERİ

Son Dakika Sultanhanı Haberleri

14:40
Ihlara Vadisi görenleri büyülüyor Kapadokya'nın dünyaca ünlü vadisi Ihlara'yı her geçen yıl çok sayıda yerli ve yabancı turist ziyaret ediyor.
Ihlara Vadisi görenleri büyülüyor
11:57
Kapadokya'nın "Kapısı"Na Turist İlgisi Geçmişi 10 bin yıl öncesine uzanan Aksaray'daki tarih ve turistik değerleri, yüzde 17 artışla 1 milyon bin 76 turist ziyaret etti Kültür ve Turizm Müdürü Doğan: "Yer altı şehirlerimiz, kervansaraylarımız, peribacalarımız, büyük kaya oyma mekanlarımız ve Hristiyan dünyası için önemli olan kiliselerle.
13:11
Aksaray Yoncasına Talep Artıyor Türkiye'nin en önemli yonca üretim merkezlerinden biri olan Aksaray'da, geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 30 artışla 260 bin ton yonca üretildi.
10:16
Astronotlar Bile 'Tuzla Çamuru'nu Koruyucu Faktör Krem Olarak Kullanabilecek Kayseri’nin mantı, sucuk-pastırma, cıvıklı, bebeği derken şimdi de çamuru ünlü oldu.
Astronotlar Bile 'Tuzla Çamuru'nu Koruyucu Faktör Krem Olarak Kullanabilecek
11:52
Çok Etkilendiği Caminin Maketini Yaptı Aksaray'da yaşayan Fatih Coşkun, televizyonda gördüğü ve etkisinde kaldığı Sultanahmet Camisinin, gidip gördükten sonra ahşap malzemelerden maketini yaptı.
Çok Etkilendiği Caminin Maketini Yaptı
12:12
Aksaray İstanbul Valiliği'ne Ait 120 Metrelik Halı, Aksaray'da Restore Edildi Arşiv İstanbul Valiliği'ne ait Abdülhamid Han'ın tarafından yaptırılan ve 20 yıl önce Dolmabahçe Sarayı'na verilen yaklaşık 150 yıllık 120 metrekarelik tarihi halı Aksaray'da Sultanhanı Beldesi'nde Sultansaray Halı adlı atölyede restore edildi.
Aksaray İstanbul Valiliği'ne Ait 120 Metrelik Halı, Aksaray'da Restore Edildi Arşiv
11:26
Bu Bölümden Mezun Olanlar Saraylarda Çalışacak Türkiye’de üniversite bünyesinde ilk halı restorasyon okulu, "dünyanın halı tamir merkezi" olarak bilinen Aksaray'ın Sultanhanı beldesinde açılacak Sultanhanı Belediye Başkanı Solak: “Türkiye’de alanında ilk olacak olan Geleneksel Tekstillerin Konservasyonu ve Restorasyonu Bölümü’nden mezun olanlar müze.
18:39
150 Yıllık Dev Halı, Aksaray'da Restore Edildi Sultan abdülhamid Han'ın dokuttuğu, İstanbul Valiliği'ne ait yaklaşık 150 yıllık 120 metrekarelik halı, Aksaray'da Sultanhanı Beldesi'nde Sultansaray Halı adlı atölyede restore edildi.
150 Yıllık Dev Halı, Aksaray'da Restore Edildi
18:02
İstanbul Valiliği'ne Ait 120 Metrelik Halı, Aksaray'da Restore Edildi İstanbul Valiliği'ne ait Abdülhamid Han'ın tarafından yaptırılan ve 20 yıl önce Dolmabahçe Sarayı'na verilen yaklaşık 150 yıllık 120 metrekarelik tarihi halı Aksaray'da Sultanhanı Beldesi'nde Sultansaray Halı adlı atölyede restore edildi.
İstanbul Valiliği'ne Ait 120 Metrelik Halı, Aksaray'da Restore Edildi
11:05
Tarihi Halının Restorasyonu Sultanhanı'nda Yapıldı Aksaray'ın dünya çapında halı tamiriyle ünlü Sultanhanı beldesinde, 120 metrekarelik tarihi halının restorasyonu gerçekleştirildi Abdülhamid Han'ın yaptırdığı, Dolmabahçe Sarayı'nın deposundan çıkan tarihi halının restorasyonu, 10 kişilik bir ekip tarafından 1,5 yılda tamamlandı.
13:08
Tuz Gölü Yeraltı Doğalgaz Depolama Projesi Devam Ediyor Sultanhanı Kasabası sınırları içerisindeki alanda 1 milyar metreküp doğalgazın depolanması amacıyla başlatılan "Tuz Gölü Yeraltı Doğalgaz Depolama Projesi" devam ediyor.
10:46
Öğrenciler Sultanhanı Kervansarayı Çevresinde Çöp Topladı Sultanhanı Atatürk İlkokulu öğrencileri Değerler Eğitim Kapsamında ‘Temiz Çevre Temiz Toplum’ etkinliği ile Sultanhanı Kervansarayı çevresinde ve Sultanhanı caddelerinde çöp topladı.
Öğrenciler Sultanhanı Kervansarayı Çevresinde Çöp Topladı
11:29
Silahla Şaka Ölüm Getirdi Aksaray Eskil ilçesine bağlı Böğet köyünde ikamet eden Ahmet Özkan'ın arkadaşıyla gittiği piknikte şakalaşırken ensesinden silahla vurulduğu iddia edildi.
Silahla Şaka Ölüm Getirdi
13:58
Aksaray'da İpek Yolunda Gönüllüler Buluşuyor Etkinliği Düzenlendi Aksaray'ın Sultanhanı beldesinde, İpek Yolunda Gönüller Buluşuyor etkinliği düzenlendi.
Aksaray'da İpek Yolunda Gönüllüler Buluşuyor Etkinliği Düzenlendi
10:10
Aksaray'da Elektrik Akımına Kapılan Genç Hayatını Kaybetti Aksaray'da elektrik akımına kapılan 19 yaşındaki genç, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
Aksaray'da Elektrik Akımına Kapılan Genç Hayatını Kaybetti
15:04
Ölüm Saçan Yola Üst Geçit Yapılması İçin Eylem Yaptılar Sultanhanı beldesi sakinleri, yaklaşık 4 gün önce trafik kazasında hayatını kaybeden 12 yaşındaki Hatice için karayolunu trafiğe kapattı.
14:16
Aksaray'da Üst Geçit İçin Karayolunu Trafiğe Kapattılar Aksaray'da son olarak bir çocuğun ölümüyle sonuçlanan kaza sonrası karayolunda trafik levhası ve üst geçit isteyen vatandaşlar yolu trafiğe kapattı.
Aksaray'da Üst Geçit İçin Karayolunu Trafiğe Kapattılar
11:50
Dünyanın En Büyük Kervansarayına Turist İlgisi Aksaray'daki Sultanhanı Kervansarayı'nı, yaklaşık 250 bin yerli ve yabancı turistin ziyaret etti.
Dünyanın En Büyük Kervansarayına Turist İlgisi
12:52
Hava Sıcaklığı 1-3 Derece Azalabilir Konya, Karaman, Niğde ve Aksaray'da, hava sıcaklığı 1-3 derece azalabilir.
Hava Sıcaklığı 1-3 Derece Azalabilir
13:03
Tarihi Sultanhanı'nda 6 Bin Kişilik İftar Yemeği Aksaray'ın Sultanhanı beldesinde, Sultanhanı Kervansarayı'nda hayırsever vatandaşların katkısı ile 6 bin kişiye tarihi halılar üzerinde iftar yemeği verildi.
Tarihi Sultanhanı'nda 6 Bin Kişilik İftar Yemeği
11:01
Tarihi Handa 7 Bin Kişiyle İftar Aksaray'daki tarihi Sultanhanı'nda 7 bin kişinin katıldığı iftarda Gazze ve İslam alemi için dua edildi.
13:14
Aksaray'ın Halk Oyunları Tarihi Mekanlarda Çekildi TRT, Aksaray'ın yöresel oyunları ve müziklerinin çekimlerini Ihlara Vadisi, Manastır Vadisi, Narlı Göl gibi tarihi ve turistik mekanlarda gerçekleştirdi Aksaray Kültür ve Turizm Müdür Vekili Doğan: "Öğrencilerimize, Aksaray yöremizin halk oyunlarını bir video kayıt sistemiyle aktarmış olacağız"
Aksaray'ın Halk Oyunları Tarihi Mekanlarda Çekildi
11:43
Anadolu'nun En Büyük Kervansarayı Anadolu Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubat tarafından İpek Yolu üzerinde hem konaklama, hem de ticaret yolunun güvenliğini sağlamak amacıyla 8 asır önce yaptırılan Sultanhanı, bugün de Konya-Aksaray yolunu kullanarak Kapadokya bölgesine giden...
Anadolu'nun En Büyük Kervansarayı
14:58
Sultanhanında Halk Eğitim Kurs Sergisi Bünyan HEM Müdürlüğünün Sultanhanı mahallesindeki Sultanhanı Kervansarayında kursiyerlerce hazırlanan el işlemeleri kurs sonu sergisi açıldı.
Sultanhanında Halk Eğitim Kurs Sergisi
11:49
Aksaray'da Toprak Bayramı'nda 287 Çiftçiye Tapu Verildi Aksaray’da 9-15 Haziran tarihlerinde kutlanan Toprak Bayramı nedeniyle arazi toplulaştırması yapılan Sultanhanı beldesinde 287 çiftçiye tapuları verildi.
Aksaray'da Toprak Bayramı'nda 287 Çiftçiye Tapu Verildi
14:45
Aksaray, Türkiye'nin Acil Doğal Gaz İhtiyacını Karşılayacak Türkiye’nin doğal gaz ihtiyacı acil durumlarda Aksaray’dan karşılanacak.
Aksaray, Türkiye'nin Acil Doğal Gaz İhtiyacını Karşılayacak
11:26
Sultanhanı Kervansarayı, Ziyaretçilerini Cezbedecek Anadolu'daki en büyük Selçuklu kervansarayı olan Aksaray'daki Sultanhanı, Kapadokya bölgesi için cazibe merkezi olmaya hazırlanıyor.
Sultanhanı Kervansarayı, Ziyaretçilerini Cezbedecek
16:04
Sultanhanı'nda TOKİ Konutları İçin Çalışmalar Başladı Aksaray’ın Sultanhanı beldesine TOKİ tarafından toplu konut yapılması için Sultanhanı Belediye Başkanı Fahri Solak tarafından hazırlanan proje dosyası ile başvurular yapıldı.
Sultanhanı'nda TOKİ Konutları İçin Çalışmalar Başladı
11:49
Aksaray'da Traktör Kullanıcılarına Eğitim Aksaray’da hasat öncesi güvenlik önlemi çalışmaları yapan emniyet, jandarma ve tarım ekipleri, köy köy gezerek traktör kullanıcılarına yönelik eğitim verdi.
Aksaray'da Traktör Kullanıcılarına Eğitim
15:33
Otomobil Şarampole Yuvarlandı: 3 Yaralı Aksaray’da otomobilin şarampole takla atması sonucu meydana gelen trafik kazasında 3 kişi yaralandı.
Otomobil Şarampole Yuvarlandı: 3 Yaralı
11:22
Türkiye'nin Halı Doktorları Aksaray'da Yetişecek Dünyanın en önemli halı restorasyon merkezi olarak bilinen Aksaray'ın Sultanhanı beldesinde, ASÜ tarafından açılacak "Geleneksel Tekstillerin Restorasyonu ve Konservasyonu" bölümünde, geleceğin halı doktorları yetiştirilecek ASÜ Rektörü Prof. Dr. Acar: "Yetiştireceğimiz öğrenciler, değerli halıların tekrar hayata kavuşturulmasını, orijinal haliyle diriltilmesini sağlayacak.
12:25
Kamyonet Park Halindeki Kamyona Çarptı: 1 Yaralı Aksaray’da kamyonetin park halindeki kamyona arkadan çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında, 1 kişi ağır yaralandı.
11:43
Anadolu'nun En Büyük Kervansarayına Yoğun İlgi Aksaray'ın Sultanhanı beldesindeki, Anadolu'nun ayakta kalan en büyük kervansarayı olma özelliğine sahip Sultanhanı Kervansarayı, yerli ve yabancı ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor Sultanhanı Belediye Başkanı Solak: "Kervansaray, yılda yaklaşık 400 bin yabancı, 200 bin yerli turist tarafından ziyaret.
Anadolu'nun En Büyük Kervansarayına Yoğun İlgi
10:54
Aksaray Dünyaya Halı Üretiyor Kervansarayı ve halı restorasyonu ile dünyada markalaşan Aksaray’ın Sultanhanı beldesi, şimdi de birçok ülkeye halı üretimiyle tanınıyor.
Aksaray Dünyaya Halı Üretiyor
14:45
Toprak Tapularını Alamayan Köylüler Valilikten Yardım İstedi Aksaray’da toprak reformu kapsamında topraklarının tapularını alamayan köylüler, Aksaray Valiliği’ne gelerek yardım istedi.
Toprak Tapularını Alamayan Köylüler Valilikten Yardım İstedi
10:29
Türkiye'nin İlk Halı Restorasyon Bölümü Aksaray'a Açılıyor Aksaray Üniversitesine Bağlı Halı Restorasyon ve Konservasyon bölümü için çalışmalarda sona gelindi.
Türkiye'nin İlk Halı Restorasyon Bölümü Aksaray'a Açılıyor
17:40
Sultanhanı'nda "Tübitak Bilim Fuarı" Aksaray’ın merkeze bağlı Sultanhanı Beldesi’ndeki Sultanhanı Ortaokulu’nda "TÜBİTAK Bilim Fuarı" düzenlendi.
Sultanhanı'nda 'Tübitak Bilim Fuarı'
17:28
Aksaray'da Turizm Haftası Tarihi Kervansaray Önünde Kutlandı Aksaray'da, bu yıl 38. düzenlenen Turizm Haftası Selçuklu döneminin en önemli kervansaraylarından olan Sultanhanı önünde gerçekleştirilen programla kutlandı.
Aksaray'da Turizm Haftası Tarihi Kervansaray Önünde Kutlandı
12:36
Aksaray'da Kültür Turizm Festivali Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen Kültür ve Turizm Haftası’nın 38’incisi Aksaray’da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Aksaray'da Kültür Turizm Festivali
12:17
Aksaray'da Turizm Haftası, Sultanhanı Beldesinde Kutlandı Aksaray’da Turizm Haftası bu yıl, Sultanhanı beldesinde düzenlenen programla kutlandı.
15:14
Aksaray İl Kültür ve Turizm Müdürü Doğan Açıklaması “Sultanhanı beldesinde, 16 Nisan'da protokolün katılımıyla Turizm Haftası açılış programı gerçekleştirilecek’’
14:52
Turizm Haftası Sultanhanı'nda Kutlanacak Aksaray’da Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yürütülen 38. Turizm Haftası kutlamalarının açılış programı bu yıl Sultanhanı Beldesi’nde yapılacak.
Turizm Haftası Sultanhanı'nda Kutlanacak
02:23
2014 Yerel Seçim Sonuçları Aksaray merkez ve ilçelere bağlı 15 beldede seçimler sonuçlandı.
14:57
Aksaray'da Otomobil Şarampole Yuvarlandı: 1 Ölü, 1 Yaralı Aksaray'da otomobilin şarampole yuvarlanması sonucu meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.
Aksaray'da Otomobil Şarampole Yuvarlandı: 1 Ölü, 1 Yaralı
22:23
Aksaray'da Trafik Kazası: 1 Ölü, 3 Yaralı Aksaray'da, otomobilin şarampole devrilmesi sonucu 1 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.
Aksaray'da Trafik Kazası: 1 Ölü, 3 Yaralı
13:27
Halıda "yüz nakli" ile dünyada marka oldular - Aksaray'ın Sultanhanı beldesi, tarihi halılar üzerinde aylarca sürebilen, sektör çalışanlarınca "yüz nakli" olarak ifade edilen onarım işiyle (restorasyon) dünyada bir marka haline geldi.
Halıda 'yüz nakli' ile dünyada marka oldular -
15:04
Aksaray'da 3'üncü Çobanlık Okulu Açıldı Hayvancılığın geliştirilmesi ve çiftçilerin bilinçlendirilmesi amacıyla Türkiye genelinde başlatılan "Çobanlık Okulu"nun Aksaray’da 3’üncüsü açıldı.
Aksaray'da 3'üncü Çobanlık Okulu Açıldı
12:54
Sayaç Takma Zorunluluğuna Erteleme Kararı Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, yer altı sularına sayaç takma zorunluluğunun 2 Nisan 2016’ya ertelenmesinin çiftçiyi rahatlattığını bildirdi.
12:53
Aksaray'da 3'üncü Çobanlık Okulu Açıldı Hayvancılığın geliştirilmesi ve çiftçilerin bilinçlendirilmesi amacıyla Türkiye genelinde başlatılan "Çobanlık Okulu"nun Aksaray’da 3’üncüsü açıldı.
Aksaray'da 3'üncü Çobanlık Okulu Açıldı
11:13
Çoban Okulu Açıldı Aksaray’da Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ve İşkur tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Çoban Okulu Projesi’ kapsamında 3 kurs açıldı.
Çoban Okulu Açıldı
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 13:45:13. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA SULTANHANI HABERLERİ
[Hata Bildir]