SON DAKİKA SULTANHANI HABERLERİ

Son Dakika Sultanhanı Haberleri

 • 27 Aralık 2016 00:15Aksaray'da Okullar Tatil Edildi Mi?Aksaray'da Okullar Tatil Edildi Mi?Aksaray'ın Eskil, Ortaköy, Sarıyahşi, Ağaçören ilçeleri ile merkeze bağlı Sultanhanı beldesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildiği bildirildi.
 • 26 Aralık 2016 22:38Aksaray'da Eğitime Kar EngeliAksaray'da Eğitime Kar EngeliAksaray'ın Eskil, Ortaköy, Sarıyahşi, Ağaçören ilçeleri ile merkeze bağlı Sultanhanı beldesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildiği bildirildi.
 • 29 Kasım 2016 17:46Milletvekili Aydoğdu, Borsadan Brifing AldıMilletvekili Aydoğdu, Borsadan Brifing AldıAksaray AK Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Aksaray Ticaret Borsasını ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
 • 23 Kasım 2016 13:10Başkan Gülcüoğlu, Başkan Gülcüoğlu, "Gayemiz ve Gayretimiz, Hemşehrilerimizi Rahat Ettirmek ve Bünyan'a Hak Ettiği...Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu alt yapı yatırımları tamamlanan ana arterlere sıcak asfalt çalışmalarının büyük ölçüde tamamlandığını, tüm gayelerinin hemşehrilerimizi rahat ettirmek ve Bünyan’a hak ettiği hizmeti vermek olduğunu kaydetti.
 • 18 Kasım 2016 11:34Eski Bakan Şeyh Edebali ve Ahi Evran'ı YazdıEski Bakan Şeyh Edebali ve Ahi Evran'ı YazdıEski Kültür Bakanı Gökhan Maraş, Moğol istilasına karşı meydan savaşları veren Ahi Evran-ı Veli ile Osmanlı Devleti'nin manevi mimarlarından Şeyh Edebali'nin hayat hikayesini ve mücadelesini anlatan roman yazdı.
 • 16 Kasım 2016 16:25Vali Pekmez Türkiye'nin Önemli Projesini Yerinde İncelediVali Pekmez Türkiye'nin Önemli Projesini Yerinde İncelediAksaray Valisi Aykut Pekmez, Türkiye’nin önemli projeleri arasında yer alan, Sultanhanı beldesi sınırları içerisinde yapımı devam eden Tuz Gölü Doğal gaz Depolama Tesislerini ziyaret etti.
 • 16 Kasım 2016 16:19Vali Pekmez Halı Restorasyon Atölyelerini Ziyaret EttiVali Pekmez Halı Restorasyon Atölyelerini Ziyaret EttiAksaray’da Vali Aykut Pekmez, Sultanhanı beldesinde halı restorasyonu yapılan atölyeleri ziyaret etti.
 • 16 Kasım 2016 12:37Vali Pekmez Halı Restorasyon Atölyelerini Ziyaret EttiVali Pekmez Halı Restorasyon Atölyelerini Ziyaret EttiAksaray Valisi Aykut Pekmez, Sultanhanı beldesindeki halı restorasyon atölyelerini ziyaret etti.
 • 16 Kasım 2016 12:04Aksaray Valisi Pekmez Doğalgaz Depolama Tesislerinde İncelemelerde BulunduAksaray Valisi Pekmez Doğalgaz Depolama Tesislerinde İncelemelerde BulunduAKSARAY(AA) - Vali Aykut Pekmez, Tuz Gölü Doğalgaz Depolama Tesisleri'nde incelemelerde bulundu.
 • 30 Ekim 2016 13:26Öğrenciler Selçuklu Misafirperverliğiyle AğırlanıyorÖğrenciler Selçuklu Misafirperverliğiyle AğırlanıyorADEM KOÇAK - Aksaray'ın Sultanhanı beldesinde yeni açılan yüksekokulda yurt imkanı olmayınca, bir Selçuklu geleneği olan "misafiri handa ağırlama" yaşatılarak, kız öğrencilere belediye binasında barınma imkanı sunuluyor.
 • 30 Ekim 2016 13:00Öğrenciler Selçuklu Misafirperverliğiyle AğırlanıyorADEM KOÇAK - Aksaray'ın Sultanhanı beldesinde yeni açılan yüksekokulda yurt imkanı olmayınca, bir Selçuklu geleneği olan "misafiri handa ağırlama" yaşatılarak, kız öğrencilere belediye binasında barınma imkanı sunuluyor.
 • 29 Ekim 2016 11:40Halıya Hayat Veren Usta EllerADEM KOÇAK - Halı üretimi geçmişiyle bugüne kadar birçok usta yetiştiren Aksaray, tarihi halıların restorasyonu ve geleneksel halı dokumacılığı ile adından söz ettiriyor.
 • 20 Ağustos 2016 13:55Hafif Ticari Araç Tır'ın Altına Girdi: 1 YaralıHafif Ticari Araç Tır'ın Altına Girdi: 1 YaralıAksaray’da hafif ticari aracın TIR’a arkadan çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.
 • 10 Ağustos 2016 12:36Bünyan İçme Suyu Hattı YenileniyorBünyan İçme Suyu Hattı YenileniyorBünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu Bünyan’ı kanserojen özelliğe sahip asbestli borulardan kurtaracak olan içme suyu projesinin Bünyan ilçe merkezine ulaştığını söyledi.
 • 13 Temmuz 2016 11:01Tuz Gölü hareket'lendiTuz Gölü hareket'lendiProje taşımacılığı ve yük mühendisliği alanında Türkiye'nin lider kuruluşu Hareket, Botaş Tuz Gölü depolama tesisine üç adet kompresör, üç adet TEG tank ve ekipmanlarının taşımasını gerçekleştirdi.
 • 09 Temmuz 2016 15:09AK Parti Aksaray Teşkilatı Halk ile KucaklaştıAK Parti Aksaray Teşkilatı Halk ile KucaklaştıAK Parti Aksaray İl Başkanlığı tarafından Ramazan Bayramı nedeniyle düzenlenen bayramlaşma programında Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu ve Mustafa Serdengeçti, İl Başkanı Abdulkadir Karatay, tüm ilçeler ve beldelerde teşkilat mensupları ve vatandaşlarla bayramlaştı.
 • 30 Haziran 2016 15:13Terör Olayları Aksaray'da Turist Sayısını DüşürdüTerör Olayları Aksaray'da Turist Sayısını DüşürdüAksaray İl Kültür ve Turizm Müdürü Vekili Mustafa Doğan, Türkiye’de son zamanlarda yaşanan olayların turist sayısını düşürdüğünü söyledi.
 • 17 Haziran 2016 11:49Altıyla Üstüyle Yeni Bir Bünyan İnşa EdiliyorAltıyla Üstüyle Yeni Bir Bünyan İnşa EdiliyorBünyan ilçe merkezinde devam eden Bünyan tarihinin en kapsamlı alt yapı çalışmalarının yanı sıra 6360 Sayışı yasayla Bünyan Belediyesi hizmet sınırlarına dâhil olan mahallelerin eksikleri de bir bir gideriliyor.
 • 24 Mayıs 2016 08:38Bünyan'ın Tarih Mirası Ayağa KaldırılacakBünyan'ın Tarih Mirası Ayağa KaldırılacakBünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) Başkan Yardımcısı Mithat Kırayoğlu, başkanlığındaki heyete Kayabaşı, Sultanhanı, Camikebir, Konak, Karatay Hanı, Elbaşı Mektebi gibi ilçemizin tarih ve kültür varlıklarını yerinde anlattı.
 • 18 Mayıs 2016 13:09Sultanhanı'nda Tanıtım SemineriAksaray merkeze bağlı Sultanhanı beldesinde Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Sultanhanı Yüksekokulu tanıtım semineri düzenlendi.
 • 05 Mayıs 2016 14:47Aksaray Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği Performansını ArtırdıAksaray Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği Performansını ArtırdıAK Parti iktidarı ile Türkiye genelinde çığır açan sağlık hizmetleri Aksaray’da da çığ gibi büyümeye devam ediyor.
 • 03 Mayıs 2016 11:54Aksaray'ın Ayçiçeği Balına Avrupa'dan Yoğun TalepAksaray'da ayçiçeği tarlalarının bulunduğu alanlarda kurulan kovanlardan her yıl temin edilen yaklaşık 450 ton ayçiçeği balı, iç piyasada fazla talep görmemesine karşın Almanya ve Hollanda başta olmak üzere Avrupa'nın 20 ülkesine gönderiliyor.
 • 30 Nisan 2016 15:11Aksaray'da Yonca Biçim Sezonu AçıldıAksaray'da Yonca Biçim Sezonu AçıldıNüfusunun yüzde 80’inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığı, yonca üretimi ve kalitesinde ilk üç sırada yer alan Aksaray’da yonca biçim sezonu başladı.
 • 26 Nisan 2016 15:0152. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu 3. Etabı Aksaray'da Başladı52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu 3. Etabı Aksaray'da Başladı52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 3. etabı Aksaray’dan başladı.
 • 23 Nisan 2016 19:593'üncü Ihlara Klasik Otomobil Rallisi3'üncü Ihlara Klasik Otomobil RallisiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: 3. Ihlara Klasik Otomobil Rallisi için kent meydanında bekleyen araçlar Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı'nın konuşması Yazgı'nın bir klasik otomobilin sürücü koltuğuna oturması Ralli startının verilmesi Vali Şeref Ataklı ve Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı'nın bir otomobille tur atması Klasik otomobillerin şehir turu atması Klasik otomobillerin kale girişinde beklemesi 3. Ihlara Klasik Otomobil Rallisi Aksaray Kent Meydanı'ndan başlatılan ralliye, 68 klasik otomobil katılıyor Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ve Aksaray Belediyesi organizasyonuyla düzenlenen Ihlara Klasik Otomobil Rallisi'nin üçüncüsü, Aksaray'da kent meydanında verilen startla başladı.