SON DAKİKA SULTANHANI HABERLERİ

Son Dakika Sultanhanı Haberleri

 • 12:27Aksaray'da Çiftçilere Eğitim VerildiAksaray'da Çiftçilere Eğitim VerildiAksaray Ziraat Odası Başkanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile ortaklaşa bir program düzenleyerek çiftçilere eğitim semineri verdi.
 • 15:1611 Bin Yıllık Tarihi 8 Metreye Sığdırdı11 Bin Yıllık Tarihi 8 Metreye SığdırdıGörüntü Dökümü: Seramik rölyef çalışmasından detaylar Özgür Çağlar'ın açıklamaları 11 bin yıllık tarihi 8 metreye sığdırdı Aksaray'ın 11 bin yıllık tarih ve kültürü, seramik sanatçısı ve resim öğretmeni Özgür Çağlar'ın yaptığı 8 metrelik seramik rölyefte bir araya getirildi Eserde Ihlara Vadisi, Hasan Dağı, Tuz Gölü, Selçuklu Sultanı 2. Kılıçarslan'ın portresi, Aşıklı Höyük, Selçuklu dönemine ait cami ve kervansaraylar gibi 30 motif yer alıyor ÖZKAN BEYER - Aksaray Güzel Sanatlar Lisesi resim öğretmeni ve seramik sanatçısı Özgür Çağlar, 11 bin yıllık tarih ve kültür şehri Aksaray'daki 30 önemli tarihi ve kültürel yapı ile kişilerin motiflerini 8 metrelik tabloda birleştiren seramik rölyef yaptı.
 • 13:1711 Bin Yıllık Tarihi 8 Metreye SığdırdıAksaray Güzel Sanatlar Lisesi resim öğretmeni ve seramik sanatçısı Özgür Çağlar, 11 bin yıllık tarih ve kültür şehri Aksaray'daki 30 önemli tarihi ve kültürel yapı ile kişilerin motiflerini 8 metrelik tabloda birleştiren seramik rölyef yaptı.
 • 13:34Sultanhanı Kervansarayı Artık Belediyeye EmanetSultanhanı Kervansarayı Artık Belediyeye EmanetKayseri’nin Bünyan ilçesinde buluna tarihi Sultanhanı Kervansarayı, Kayseri Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Bünyan Belediyesi arasında imzalanan protokol ile Bünyan Belediyesi’ne devredildi.
 • 10:48Tarihi Sultanhanı Bünyan Belediyesine EmanetMülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait olan tarihi Sultanhanı'nın kullanım hakkının Bünyan Belediyesine devredildiği bildirildi.
 • 10:25Sultanhanı Artık Bünyan Belediyesi'ne EmanetSultanhanı Artık Bünyan Belediyesi'ne EmanetBünyan’da buluna tarihi Sultanhanı Kervansarayı Kayseri Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Bünyan Belediyesi arasında imzalanan protokol ile Bünyan Belediyesi’ne devredildi.
 • 12:27Ihlara Vadisi'ne Ziyaretçi RekoruIhlara Vadisi'ne Ziyaretçi RekoruGörüntü Dökümü: Ihlara Vadisi hava genel görüntüler, Vadi başı vadi genel görüntüler, Turist girişleri, Aksaray Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan'la röportaj, Ihlara Vadisi'ne ziyaretçi rekoru Kapadokya turlarının önemli güzergahlarından Ihlara Vadisi'ni geçen yıl ziyaret eden turist sayısı, 2014'e göre yüzde 12'lik artışla 491 bin 380'e ulaştı Aksaray Kültür ve Turizm Müdürü Doğan: "Ihlara Vadisi, Kapadokya turlarının vazgeçilmez ören yerlerinden biri haline geldi.
 • 11:11Prof. Dr. Albostan: Prof. Dr. Albostan: "En Az 30 Günlük Doğalgaz Depolama Tesisine İhtiyaç Var"Türkiye’nin Rusya’yla yaşadığı siyasi gerilimin doğalgaza nasıl etki edeceği konusunda tartışmalar sürüyor.
 • 08:34Hükümetin Doğalgaza Alternatif Arayışları HızlandıHükümetin Doğalgaza Alternatif Arayışları HızlandıHükümet, Rusya ile yaşanan krizden sonra soğuk kış günlerinde, bu ülkeden yapılan doğalgaz ithalatında yaşanabilecek sıkıntılara karşı bir dizi toplantı yaptı.
 • 14:37TOKİ Sultanhanı'na Konut YapacakBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Aksaray'ın Sultanhanı beldesinde 15 bloktan oluşacak toplam 220 konut yapacak.
 • 10:17Bünyan Kanserli Asbesten KurtuluyorBünyan Kanserli Asbesten KurtuluyorBünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, daha önce ihalesi yapılan Bünyan içme suyu projesi için yer tesliminin yapıldığını, Bünyanlıların kansere neden olan asbestli su borularından kurtulacağını ayrıca, Tuzhisar ve Sultanhanı mahallelerinin su sorununun ortadan kalkacağını söyledi.
 • 12:39Sultanhanı'nda Sultanhanı'nda "Her Öğrenciye Bir Kur'an-ı Kerim" KampanyasıAksaray’ın Sultanhanı Beldesi’nde bulunan bir okulda her öğrenciye bir Kur’an-ı Kerim Kampanyası gerçekleştirildi.
 • 13:41Geleneksel El Sanatları Gelecek Kuşaklara AktarılıyorAksaray'ın Ağaçören ilçesinde kadınlara yönelik açılan "Kırkyama kursu"nu tamamlayanlar sertifikalarını törenle aldı.
 • 12:37Sultan 2. Abdülhamid'in Halıları Sultanhanı'nda Restore EdildiOsmanlı Sultanı 2. Abdülhamid Han'ın çalışma odasının halılarının da aralarında bulunduğu Beylerbeyi Sarayı'ndaki 26 tarihi halı, Aksaray'ın Sultanhanı beldesinde onarıldı.
 • 12:27Aksaray'daki Belediye Başkanları TBMM'ye GittiAksaray'daki Belediye Başkanları TBMM'ye Gitti1 Kasım’da yapılan seçimlerle AK Parti’den 3 milletvekili çıkaran Aksaray’da il, ilçe ve belde belediye başkanları Milletvekilleri İlknur İnceöz, Cengiz Aydoğdu ve Mustafa Serdengeçti’yi ziyaret etmek üzere Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) gitti.
 • 08:45Rus Gazına Depo ÖnlemiRus Gazına Depo ÖnlemiRusya'dan yıllık 30 milyar metreküp doğalgaz alan Türkiye, elini güçlendirmek için depo yatırımlarına hız verecek. Gaz dağıtımında riskler minimuma inecek
 • 13:40Bünyan Belediyesi ile Hizmete Hasret BitiyorBünyan Belediyesi ile Hizmete Hasret BitiyorUzun yıllardır hizmet bekleyen mahalleleri özledikleri hizmetle buluşturan Bünyan Belediyesi marka belediyecilik yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor.
 • 15:11Bünyan'da Kronikleşmiş Sorunlar Bir Bir ÇözülüyorBünyan'da Kronikleşmiş Sorunlar Bir Bir ÇözülüyorBünyan’da değişim ve dönüşüm sürüyor.
 • 10:53MHP'li Yaldır, İncesu ve Sultanhanı'ndaMHP'li Yaldır, İncesu ve Sultanhanı'ndaMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray Milletvekili ve 26. Dönem Milletvekili Adayı Turan Yaldır ve İncesu ve Sultanhanı beldelerinde seçim çalışmalarına devam etti.
 • 18:46Türkiye'de İlk Kez Sultanhanı'na Halı Restorasyon Okulu AçıldıTürkiye'de İlk Kez Sultanhanı'na Halı Restorasyon Okulu AçıldıTürkiye’de ilk olan ve Aksaray Üniversitesi (ASÜ) tarafından Aksaray’ın Sultanhanı beldesine yapılan Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Geleneksel Tekstillerin Konservasyonu ve Restorasyonu Bölümü düzenlenen törenle açıldı.
 • 16:33Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu AçıklamasıBünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu AçıklamasıBünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, İlbank A.Ş Genel Müdürü Mehmet Turgut Dedeoğlu ve genel müdür yardımcıları ile bir araya geldi.
 • 11:51Şampiyon Atların Yoncası Aksaray'dan GidiyorŞampiyon Atların Yoncası Aksaray'dan GidiyorAksaray yoncası, yarış atlarının yetiştirildiği haralar ve jokey kulüpleri tarafından yoğun ilgi görüyor.
 • 11:12Şampiyon Atların Yoncası Aksaray'dan GidiyorAksaray yoncası, yarış atlarının yetiştirildiği haralar ve jokey kulüpleri tarafından yoğun ilgi görüyor.
 • 16:06Aksaray'da Karaciğer Kisti Taraması YapıldıAksaray'da Karaciğer Kisti Taraması YapıldıAksaray’ın Sultanhanı ve Yenikent kasabasında yaklaşık 4 bin kişi Karaciğer Hidatik Kisti taramasından geçirildi.
 • 13:06Aksaray'da Karaciğer Kisti Taraması YapıldıAksaray'ın Sultanhanı ve Yenikent beldelerinde hayvancılıkla uğraşan yaklaşık 4 bin kişiye karaciğer kisti taraması yapıldı.
 • 11:39Sultanhanın'da Terör LanetlediSultanhanın'da Terör LanetlediAksaray’ın Sultanhanı beldesinde son günlerde yaşanan şehit olaylarına tepki amaçlı gösteri düzenlendi.
 • 22:28Gümrük ve Ticaret Bakanı Aşcı - Irak'ta Kaçırılan Türk İşçilerGümrük ve Ticaret Bakanı Aşcı - Irak'ta Kaçırılan Türk İşçilerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Bakanların Sultanhanı Belde'sini ziyareti-Kurban kesilmesi-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun'un Tuz Gölü Yeraltı Doğalgaz Depoama tesislerinde açıklaması-Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı'nın kaçırılan Türk işçileri ile ilgili konuşması Gümrük ve Ticaret Bakanı Aşcı: - "(Irak'ta kaçırılan Türk işçiler) Maalesef kaçırılan işçilere şu ana kadar ulaşılamadı.
 • 21:15Aksaray - Bakanlar Dogalgaz Depolama Merkezini GezdilerAksaray - Bakanlar Dogalgaz Depolama Merkezini GezdilerGümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı ve Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, yapımı devam eden Aksaray Sultanhanı Doğalgaz Depolama Tesisleri'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
 • 19:23Enerji Bakanı Alaboyun: Amacımız Ülkeyi Huzur İçinde Seçime Götürmek (2)Enerji Bakanı Alaboyun: Amacımız Ülkeyi Huzur İçinde Seçime Götürmek (2)Bakanlar DOGALGAZ EPOLAMA MERKEZİNİ GEZDİLER Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı ve Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, yapımı devam eden Aksaray Sultanhanı Doğalgaz Depolama Tesisleri'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
 • 19:19Gümrük ve Ticaret Bakanı Aşcı AçıklamasıGümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı, Irak'ta kaçırılan Türk işçilere şu ana kadar ulaşılamadığını belirterek, "Mücadele devam ediyor.
 • 16:05Bakan Alaboyun ve Bakan Aşçı Doğalgaz Depolama Tesisini İncelediBakan Alaboyun ve Bakan Aşçı Doğalgaz Depolama Tesisini İncelediBir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Aksaray’a gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, yapımı devam eden Aksaray Sultanhanı Doğalgaz Depolama Tesisleri’nde incelemelerde bulundu.
 • 14:38Alaboyun: Alaboyun: "Seçim Dönemlerinde Enerji Kesintileri Konusunda Çok Dikkatli Davranıyoruz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşçı'nın gelişi, - Aksaray Valiliği ziyaret, - Bakanların konuşması, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun: - "Özellikle seçim dönemlerinde meydana gelen enerji kesintileri konusunda çok dikkatli davranıyoruz.
 • 12:13Gündem/ 5 Eylül 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarabya Köşkü'nde, Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim'i kabul edecek.
 • 00:01Gündem Özeti/ 5 Eylül 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarabya Köşkü'nde, Dünya Bankası Başkanı Jim Yong Kim'i kabul edecek.
 • 12:10Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Özkök: Tarım Varsa Hayat VarAksaray Ticaret Borsası Başkanı Özkök: Tarım Varsa Hayat VarAksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök beraberinde, Meclis Başkanı Nurettin Yapılcan, Yönetim Kurulu Üyeler ile birlikte Aksaray'da salçalık ve sofralık domates üretimi ile bir ilki gerçekleştiren Hakan Acar ve Niyazi Kılıç'ı Sultanhanı kasabasındaki domates tarlasında ziyaret edip tebrik etti.
 • 10:16Bünyan'da Trafik Kazası: 1 ÖlüBünyan'da Trafik Kazası: 1 ÖlüBünyan İlçesi Sivas Kayseri karayolunun 39.km’sinde Sultanhanı mevkiinde meydana gelen trafik kazasında Selçuk S (31) hayatını kaybetti.
 • 17:15Aksaray Valisinden Kurumlara ZiyaretAksaray Valisinden Kurumlara ZiyaretAksaray Valisi Şeref Ataklı, Meteoroloji Müdürlüğü ile PTT Başmüdürlüğünü ziyaret etti.
 • 16:41Sultanhanı'nda Kur'an Hafızları ÖdüllendirildiSultanhanı'nda Kur'an Hafızları ÖdüllendirildiAksaray’ın Sultanhanı Beldesi Bekirağa Camisinde yaz döneminde Kur’an-ı Kerim’i ezberleyen öğrenciler bisiklet ve tablet ile ödüllendirildi.
 • 14:00Bünyan Belediyesi Sultanhanı Hayat Park AçıldıBünyan Belediyesi Sultanhanı Hayat Park AçıldıGeçtiğimiz günlerde Şehit Ayhan Işık Çocuk Parkı ve Spor Kompleksi ile Baha Turan Parkını Bünyanlıların hizmetine sunan Bünyan Belediyesi yeni hizmetleri vatandaşlarla buluşturmaya devam ediyor.
 • 15:21Başkan Gülcüoğlu'ndan 14 Milyonluk MüjdeBaşkan Gülcüoğlu'ndan 14 Milyonluk MüjdeBünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu yaklaşık maliyeti 14 Milyon 800 bin liralık Bünyan İçme Suyu Projesi’nin Eylül ayında ihale edileceğini söyledi.
 • 15:40Bünyan Belediyesi'nden Esnafı Sevindiren ÇalışmaBünyan Belediyesi'nden Esnafı Sevindiren ÇalışmaBünyan Belediyesi, Halı Fuarı Caddesi’nde faaliyet gösteren esnafların yüzünü güldürdü.
 • 14:56Yeni Bir Bünyan İnşaa EdiliyorYeni Bir Bünyan İnşaa Ediliyor150 yılı aşkın bir belediyecilik geçmişine sahip olmasına rağmen istenilen gelişmişlik seviyesine bir türlü ulaşamayan Bünyan’da son bir buçuk yılda Bünyan Belediyesi tarafından atılan adımlar her kesin dikkatini çekiyor.
 • 16:10Bünyan'da Değişim Devam EdiyorBünyan'da Değişim Devam EdiyorBünyan Belediyesi hizmet sınırlarına dâhil olan yeni mahallelerde başlattığı yatırım atağını aralıksız sürdürüyor.
 • 11:41Aksaray Doğal "Film Platosu" Haline GeldiKapadokya'nın giriş kapısı olan, 10 bin yıllık geçmişe sahip tarih ve kültür kenti Aksaray, yapımcı ve yönetmenlere farklı mekanları bir arada sunmasından dolayı, sinema filmi, dizi film ve televizyon programlarının çekimlerinde en fazla tercih edilen illerden biri oldu.
 • 12:26Bünyan Belediyesi Hizmet Atağına Devam EdiyorBünyan Belediyesi Hizmet Atağına Devam EdiyorBünyan Belediyesi, Büyükşehir yasası ile hizmet sınırlarına dâhil olarak mahalle statüsü kazanan belde ve köylerde hizmete devam ediyor.
 • 14:44Bünyan Belediyesi Dört Bir Koldan ÇalışıyorBünyan Belediyesi Dört Bir Koldan ÇalışıyorBünyan Belediyesi ilçenin kronikleşmiş sorunlarını bir bir çözmeye, sorunları ortadan kaldırmaya devam ediyor.
 • 10:35Bünyan Belediyesi Fatih Mahallesi'nde Çalışmalara BaşladıBünyan Belediyesi Fatih Mahallesi'nde Çalışmalara BaşladıBünyan Belediyesi bu yılki programı kapsamında Fatih Mahallesi’nde yol bakım-onarım ve yeni yolların açılması için çalışmalara başladı.
 • 21:00Aksaray'da 1. Sanayi Ticaret ve Turizm Fuarı AçıldıAksaray'da 1. Sanayi Ticaret ve Turizm Fuarı AçıldıAksaray Valiliği, Aksaray Belediyesi ile Ticaret ve Sanayi Odasının düzenlediği 1. Sanayi Ticaret ve Turizm Fuarı törenle açıldı.
 • 19:33Aksaray 1. Sanayi Ticaret ve Turizm Fuarı" AçıldıAksaray Valiliği, Aksaray Belediyesi ile Ticaret ve Sanayi Odasınca düzenlenen "1. Sanayi Ticaret ve Turizm Fuarı", törenle açıldı.
 • 13:39Bünyan Belediyesi Köprübaşı Mahallesi'ni YeniliyorBünyan Belediyesi Köprübaşı Mahallesi'ni YeniliyorBünyan Belediyesi Köprübaşı Mahallesi’nde bozuk yolların onarılması, yeni yolların açılması ve ham yolların kilitli parkeyle yeni, kullanışlı ve daha sağlıklı bir hale gelmesi için çalışmalarına başladı.