18:4700
SON DAKİKA SURİYE HABERLERİ

Son Dakika Suriye Haberleri

  Kılıçdaroğlu: Hükümet Gazze Konusunda Boş Boş Konuşuyor (2)

  Kılıçdaroğlu: Hükümet Gazze Konusunda Boş Boş Konuşuyor (2)

  "ilk BEDELİ BEN ÖDERİM" CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 10 Ağustos cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçları itibariyle Türkiye demokrasi tarihi açısından çok büyük önem arz ettiğini belirterek, "Bir bedel ödenmesi gerekiyorsa o bedeli genel başkan olarak ben ödeyeceğim, kimse merak etmesin" dedi. (Bugün 18:40)

   

  CHP Lideri Kılıçdaroğlu Isparta'da

  CHP Lideri Kılıçdaroğlu Isparta'da

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ortadoğu’nun bir bölümünde akan kanın temel sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ve elleri kanlıdır" dedi. (Bugün 18:39)

   

  Kadir Gecesi

  Artvin Belediye Başkanı Kocatepe: "Mübarek Kadir gecesinde Gazze’de, Suriye’de, Mısır’da, Myanmar’da, Filistin’de ve dünyanın çeşitli yerlerinde zulüm altında olan kardeşlerimize dua etmeyi ihmal etmeyelim" (Bugün 18:34)

   

  Erzurum Kongresi'nin 95. yıl dönümü - Çiçek -

  Erzurum Kongresi'nin 95. yıl dönümü - Çiçek -

  Erzurum Kongresi'nin 95. yıl dönümü, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve beraberindeki bakanların katılımıyla törenlerle kutlandı. (Bugün 17:36)

   

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu Balıkesir'de

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu Balıkesir'de

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AK Parti'nin samimiyetini sorgulamaya yönelik yeni bir tezvirat çetesinden söz ederken, paralel yapı ile ilgili olarak, "Bugün, hukuk devletinde bu konunun hesap günüdür" açıklamasında bulundu. (Bugün 17:28)

   

  İsrail'in Gazze'ye Yönelik Saldırıları

  Kayseri'de düzenlenen "32. Uluslararası Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali"nin müzik ve eğlence programları, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları nedeniyle iptal edildi. (Bugün 17:23)

   

  İsrail'in Gazze'ye Saldırıları

  İsrail'in Gazze'ye saldırıları, Bolvadin ilçesinde bazı sivil toplum kuruluşları tarafından protesto edildi Saldırıda, hayatını kaybeden Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı. (Bugün 17:19)

   

 

  Bursa'dan Suriye'ye 450 Ton Gıda, Filistin'e Yarım Milyonluk Yardım

  Bursa'dan Suriye'ye 450 Ton Gıda, Filistin'e Yarım Milyonluk Yardım

  Bursa’dan Suriye’ye 18 TIR'dan oluşan 450 ton gıda, Filistin’e ise 500 bin lira yardım gönderildi. (Bugün 17:06)

   

  Kulp'tan Suriye'ye Yardım Tırı

  Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır'ın Kulp ilçe teşkilatının organize ettiği yardım kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. (Bugün 17:03)

   

  Soylu: '350 yıllık hayalimizle 10 Ağustos'ta buluşacağız' -

  Soylu: "350 yıllık hayalimizle 10 Ağustos'ta buluşacağız" -

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, cumhurbaşkanı seçimine ilişkin, "350 yıllık hayalimizle 10 Ağustos'ta buluşacağız. 10 Ağustos'ta, şiddetle, terörle, baskıyla, zulümle değil, sandıkla, oyla birlikte millet-devlet muhabbeti yeniden başlayacak" dedi. (Bugün 16:57)

   

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu Açıklaması

  "(Cumhurbaşkanı seçimi) 350 yıllık hayalimizle 10 Ağustos'ta buluşacağız. 10 Ağustos'ta, şiddetle, terörle, baskıyla, zulümle değil, sandıkla, oyla birlikte millet devlet muhabbeti yeniden başlayacak" "Hangi alanda olursa olsun ne şekilde olursa olsun devlette bir paralel yapılanma ortaya koyma iradesi gerçekleştirenlerin tamamının kökü kazınmalıdır. (Bugün 16:54)

   

  Suriye'deki İç Savaş Mağdurlarına Ramazan Yardımı

  Bursa İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH) Başkanlığı, Suriye'deki iç savaş mağdurlarına18 tırlık gıda yardımı gönderdi. (Bugün 16:45)

   

  Diyarbakır'dan Suriye'ye Yardım

  Diyarbakır Kayapınar Belediyesince başlatılan kampanya kapsamında toplanan gıda malzemesi ve ilaçtan oluşan 4 tır yardım malzemesi Suriye'nin Rojava bölgesine gönderildi. (Bugün 16:44)

   

  Disk Emekli Sen'den Tepki

  Disk Emekli Sen'den Tepki

  Disk Emekli Sen Eskişehir Şube Başkanı Suat Başaraner, Ortadoğu’nun yine kan gölü halinde olduğunu anımsatarak, “Emperyalizmin şımarık çocuğu İsrail, on yıllardır yaptığı gibi bir kez daha Filistin halkına karşı soyrıkım yaparken diğer yandan, Kürt halkının Suriye’deki devrimci yapılanmasını hazmedemeyen, emperyalist merkezlerin beslemesi IŞİD çetesi Rojava halkına saldırıyor” dedi. (Bugün 16:42)

   

  Erzurum Kongresi'nin 95. Yıl Dönümü

  Erzurum Kongresi'nin 95. yıl dönümü, TBMM Başkanı Çiçek ve beraberindeki bakanların katılımıyla törenlerle kutlandı (2) TBMM Başkanı Çiçek: "Doğu Anadolu'da toplanan Erzurum Kongresi'nin temel amacı da başta Doğu Anadolu olmak üzere bütün Anadolu'nun Türk yurdu olarak ebediyen kalmasını sağlamaktı" "Maalesef medeni dünya insan hakları adına söylemedik laf bırakmıyor. (Bugün 16:42)

   

  Tuşba Belediye Başkanı Özgökçe'den Kadir Gecesi Mesajı

  Tuşba Belediye Başkanı Özgökçe'den Kadir Gecesi Mesajı

  Van'ın Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, İslam aleminin Kadir Gecesini tebrik ederek; Filistin, Suriye ve Irak'taki Müslümanlar için dua edilmesini istedi. (Bugün 16:42)

   

  Reyhanlı'da İsrail Protestosu

  Reyhanlı'da İsrail Protestosu

  Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde, İsrail’in Gazze’de Müslümanlara karşı uyguladığı zulüm protesto edildi. (Bugün 16:35)

   

  Sakarya Karasu'dan Suriye'ye Yardım

  İHH İnsani Yardım Vakfı Sakarya Temsilciliğinin Suriyeliler için Karasu ilçesinde topladığı yardımları taşıyan tır, Halep'e yola çıktı. (Bugün 16:32)

   

  Nurcan, Hastaneden Sözlüsüne Koştu

  Nurcan, Hastaneden Sözlüsüne Koştu

  Ceylanpınar'da Suriye sınırında terör örgütü PYDPKK üyeleriyle girilen silahlı çatışmada şehit olan askerlerden Yiğit Şahan, memleketi İzmir'de düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı. (Bugün 16:28)

   

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Tanrıkulu Açıklaması

  "Adana'da bulunan tırlarda füze ve füze rampası vardı" (Bugün 16:27)

   

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: (Bugün 16:24)

   

  CHP'li Tanrıkulu: Başbakan'ın Talimatıyla IŞİD'e Silah Gönderildi

  CHP'li Tanrıkulu: Başbakan'ın Talimatıyla IŞİD'e Silah Gönderildi

  CHP'li Tanrıkulu, Başbakanın talimatıyla Suriye'ye gönderilen ve insani malzeme taşıdığı belirtilen tırlarla IŞİD örgütüne füze ve ağır silahların gönderildiğini söyledi. (Bugün 16:21)

   

  Ağrı Belediyesi Eş Başkanlarından Kadir Gecesi Mesajı

  Ağrı Belediyesi Eş Başkanlarından Kadir Gecesi Mesajı

  Ağrı Belediyesi Eş Başkanları Sırrı Sakık ve Mukaddes Kubilay, Kadir Gecesi dolayısıyla ortak mesaj yayımladı. (Bugün 16:14)

   

  TÜSİAD'dan Başbakan'a Dış Politika Değerlendirme Mektubu

  TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer, dış politika konusundaki değerlendirmelerini Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a bugün bir mektup aracılığı ile iletti. (Bugün 16:14)

   

  Ege'de 8 Ayrı Yerde 277 Kaçak Yakalandı

  Ege'de 8 Ayrı Yerde 277 Kaçak Yakalandı

  Ege Denizi'nde, son 24 saatte yapılan kontrollerde, 8 farklı yerde, yasadışı yollarla Yunan adalarına geçmek isteyen 277 kaçak ile 3 insan kaçakçısı yakalandı. (Bugün 16:13)

   

  Tüsiad: Kaos Durdurulamazsa Türkiye'nin Üzerinde Ağır Baskılar Oluşacak

  TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Dinçer, devletler ya da örgütler tarafından yapılmış olmasına bakılmaksızın tüm şiddet eylemlerini kınadıklarını belirterek, "Çevremizdeki kaos ve şiddet ortamının tez elden durdurulamaması halinde ülkemizin ve bölgemizin üzerinde ağır ekonomik ve toplumsal baskılar oluşacağını değerlendiriyoruz" dedi. (Bugün 16:11)

   

  Nurcan, Hastaneden Şehit Sözlüsüne Koştu

  Nurcan, Hastaneden Şehit Sözlüsüne Koştu

  Şanlıurfa'nın Ceylanpınar İlçesi'nin Suriye sınırında terör örgütü PYD/PKK üyeleriyle girilen silahlı çatışmada şehit olan 3 askerden sıhhiye onbaşı Yiğit Şahan'ın cenazesi, memleketi İzmir'de düzenlenen törenin gözyaşlarıyla toprağa verildi. (Bugün 16:11)

   

  Çatışmalar Bölgeyi Ortaçağ Karanlığına Sürükleyebilir"

  Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), başta Suriye olmak üzere Türkiye'nin çevresinde süren çatışmaların, bölgeyi "ortaçağ karanlığı"na sürükleme potansiyeline sahip olduğu uyarısı yaptı. (Bugün 16:10)

   

  İzmir'de Cumhuriyetçilerden Gazze Protestosu

  İzmir'de Cumhuriyetçilerden Gazze Protestosu

  İzmir Cumhuriyet İçin Güçbirliği Platformu, tarihi Kemeraltı Çarşısı girişinde, Gazze'de yaşanan insanlık dışı katliamı protesto etti. (Bugün 16:07)

   

  Tüsiad Açıklaması

  "Türkiye'nin iş dünyasını temsil eden bir sivil toplum kuruluşu olarak devletler ya da örgütler tarafından yapılmış olmasına bakmaksızın tüm şiddet eylemlerini kınıyor ve lanetliyoruz" "Musul'da, başta Başkonsolosumuz olmak üzere 49 görevli ve vatandaşımız bir ayı aşkın süredir IŞİD adlı örgütün elinde bulunmaktadır. (Bugün 16:06)

   

  İzmirli Şehit Son Yolculuğuna Uğurlandı

  İzmirli Şehit Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Suriye'den yasa dışı yolla Türkiye'ye girmek isteyen silahlı grubun güvenlik güçlerine ateş açması sonucu şehit olan Sıhhiye Onbaşı Yiğit Şahan, İzmir'in Kavaklıdere köyünde son yolculuğuna uğurlandı. (Bugün 16:05)

   

  '3 Şehidin Failleri Bir An Önce Açığa Çıkarılmalı'

  "3 Şehidin Failleri Bir An Önce Açığa Çıkarılmalı"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Ceylanpınar'da şehit olan 3 askerin faillerinin bir an önce açığa çıkarılmasını istedi. (Bugün 16:04)

   

Manşet Haberleri

Gazeteler:
[Hata Bildir]
23.07.2014 18:47:08. #1.11#