10:0900
SON DAKİKA SURİYE HABERLERİ

Son Dakika Suriye Haberleri

  8 Yılda 16 Ülke 387 Anlaşma!

  8 Yılda 16 Ülke 387 Anlaşma!

  Türkiye; Kazakistan'dan Macaristan'a İran'dan Lübnan'a kadar birçok ülkeyle ortak bakanlar kurulu toplantısı yaptı. (Bugün 08:45)

   

  IŞİD'e Karşı Vur- Kaç Taktiği

  IŞİD'e Karşı Vur- Kaç Taktiği

  İngiliz özel kuvvetlerinin 1 aydır Irak topraklarında IŞİD militanlarına gece baskınları düzenlediği, baskınlarda 200 militanın öldürüldüğü ortaya çıktı. (Bugün 07:19)

   

  Erdoğan - Biden Zirvesinde Neler Konuşuldu

  Erdoğan - Biden Zirvesinde Neler Konuşuldu

  Beyaz Saray, Türkiye'ye gelen ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasındaki kritik zirvede neler konuşulduğunu aktardı. (Bugün 06:07)

   

  İzzet Günay ve Ünal Küpeli, Konteynır Kentte Sığınmacılarla Birlikte Film İzledi

  İzzet Günay ve Ünal Küpeli, Konteynır Kentte Sığınmacılarla Birlikte Film İzledi

  5. Malatya Uluslararası Film Festivali- Türk Sineması oyuncusu Günay ve yönetmen Küpeli, Suriyeli sığınmacıların kaldığı konteyner kenti ziyaret ederek, "Amazon" filmini birlikte izlediMALATYA (AA) - Sinema oyuncusu İzzet Günay ve yönetmen Ünal Küpeli, Malatya'da Suriyeli sığınmacıların kaldığı konteyner kenti ziyaret ederek, "Amazon" filmini birlikte izledi. (Dün 22:52)

   

  Suriye'deki İç Savaş

  Suriye'deki İç Savaş

  Muhalif gruplardan Mücahitler Ordusu ile Nusra Cephesi'nin, rejim destekçisi milislerin bulunduğu Nubul ve Zehra köylerine ağır silahlarla saldırı düzenlediği ileri sürüldü. (Dün 22:44)

   

  İsrail'de Işid Militanı Olduğu İddia Edilen Kişi Gözaltına Alındı

  Gözaltına alınan kişinin havayoluyla Türkiye'den geldiği iddia edildi. (Dün 21:09)

   

  Büro Memur-Sen Genel Başkanı Ünalan Açıklaması

  Büro Memur-Sen Genel Başkanı Ünalan Açıklaması

  "İsrail, işgaliyle, saldırılarıyla uluslararası hukuku, bütün semavi dinlerin hukukunu ihlal etmeye devam ediyor" "Çözüm süreci, ülkemizdeki bu kardeş kavgasını durdurmuştur. (Dün 21:03)

   

  Kurtarılan Kaçaklar Gemiyle Türkiye'ye Gönderildi

  Kurtarılan Kaçaklar Gemiyle Türkiye'ye Gönderildi

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti açıklarında acil yardım çağrısında bulunmasının ardından kurtarılan kaçak göçmenler gemiyle Türkiye'ye gönderildi. (Dün 20:35)

   

  5. Malatya Uluslararası Film Festivali

  Türk Sineması oyuncusu Günay ve yönetmen Küpeli, Suriyeli sığınmacıların kaldığı konteyner kenti ziyaret ederek, "Amazon" filmini birlikte izledi. (Dün 20:35)

   

  İslam: "Allah İzin Verirse Bundan Sonra 500 Yıllık Planlar Yapacağız"

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Kayseri'de- Bakan İslam: "Türkiye artık şunu söylüyor, 'ben kendi kaderimi çizerim, size kader çizdirtmem. Ben bu bölgede hakim bir ülkeyim. Burada farklı oyunlar oynamaya kalkarsanız içeriyi karıştırmak için uzattığınız parmağı kırarım"- "Suriye felaketi dolayısıyla yarıdan fazlasının 17 yaş altı çocuklardan oluşan 1,5 milyon mülteciyi Türkiye misafir ediyor. (Dün 20:08)

   

  Kurtarılan Kaçak Göçmenler

  KKTC açıklarında acil yardım çağrısında bulunmasının ardından kurtarılan kaçaklar gemiyle Türkiye’ye gönderildil. (Dün 19:59)

   

  Suriyeli Muhaliflerden Yardım Uyarısı

  Suriyeli Muhaliflerden Yardım Uyarısı

  Suriyeli muhaliflerden yardım uyarısı- Suriyeli muhalifler, izinsiz toplanan bazı yardımların Suriye halkı yerine Esed rejimine gönderildiğini belirterek yardımların devletin onayladığı STK'lar aracılığıyla yapılmasını istediANKARA (AA) - Suriyeli muhalifler, izinsiz toplanan bazı yardımların Suriye halkı yerine Esed rejimine gönderildiğini belirterek yardımların devletin onayladığı STK'lar aracılığıyla yapılmasının önemini vurguladı. (Dün 19:46)

   

  Koalisyon Güçleri Işid Mevzilerini Bombaladı

  Koalisyon Güçleri Işid Mevzilerini Bombaladı

  Terör örgütü IŞİD ile bazı Kürt gruplar arasında Halep'e bağlı Kobani'deki çatışmalar, kentin iç kesimlerinde sürüyor. (Dün 19:05)

   

  Mirasımız Tehlikede! Aksa İçin Harekete Geç' Etkinliği

  Mirasımız Tehlikede! Aksa İçin Harekete Geç" Etkinliği

  Mirasımız Derneği tarafından İsrail'in işgali altındaki topraklara ve Mescid i Aksa'ya sahip çıkmak, bölgedeki Osmanlı mirasını korumak ve bu konularda halkı bilinçlendirmek amacıyla düzenlenen etkinlik, Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Destici: "Artık bütün İslam dünyasındaki Müslümanların, kardeşleriyle kucaklaşma barışma ve bir sevgi seli haline gelme vakti gelmiştir" Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Aydın: "İnsanın derdi (Dün 19:04)

   

  Pamuk Bitti, Yol Göründü

  Pamuk Bitti, Yol Göründü

  Tarlalarında çalışırken IŞİD saldırısı ile kendilerini bir anda Türkiye’de bulan Suriyeli çiftçi aileler, çadır kurdukları Diyarbakır’da pamuk toplama sezonunun bitmesiyle ortada kaldı. (Dün 18:52)

   

  Kıbrıs Açıklarında Kurtarılan Mülteciler, Türkiye'ye Gönderildi

  Kıbrıs açıklarında kurtarılarak tahliye edilen mülteciler, Türkiye'ye gönderildi. (Dün 18:37)

   

  Suriyeli Muhaliflerden Yardım Uyarısı

  Suriyeli muhalifler, izinsiz toplanan bazı yardımların Suriye halkı yerine Esed rejimine gönderildiğini belirterek yardımların devletin onayladığı STK'lar aracılığıyla yapılmasını istedi. (Dün 17:27)

   

  Destici: Türkiye PKK'ya Yardım Ediyor

  Destici: Türkiye PKK'ya Yardım Ediyor

  İzmir'de gündeme ilişkin açıklamalar yapan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici; Türkiye Cumhuriyeti devletinin PKK'ya yardım eder hale geldiğini söyledi. (Dün 17:15)

   

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Kayseri'de

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Kayseri'de

  Bakan İslam: "Türkiye artık şunu söylüyor, 'ben kendi kaderimi çizerim, size kader çizdirtmem. Ben bu bölgede hakim bir ülkeyim. Burada farklı oyunlar oynamaya kalkarsanız içeriyi karıştırmak için uzattığınız parmağı kırarım" "Suriye felaketi dolayısıyla yarıdan fazlasının 17 yaş altı çocuklardan oluşan 1,5 milyon mülteciyi Türkiye misafir ediyor. (Dün 17:05)

   

 

  İslam: 'Artık Türkiye'de Hiç Kimse Evlat Acısı Yaşamak İstemiyor'

  İslam: "Artık Türkiye'de Hiç Kimse Evlat Acısı Yaşamak İstemiyor"

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Kayseri'de- Bakan İslam: "Türkiye artık şunu söylüyor, 'ben kendi kaderimi çizerim, size kader çizdirtmem. Ben bu bölgede hakim bir ülkeyim. Burada farklı oyunlar oynamaya kalkarsanız içeriyi karıştırmak için uzattığınız parmağı kırarım"- "Suriye felaketi dolayısıyla yarıdan fazlasının 17 yaş altı çocuklardan oluşan 1,5 milyon mülteciyi Türkiye misafir ediyor. (Dün 17:01)

   

  Bakan İslam: 'Vandalizme İzin Yok'

  Bakan İslam: "Vandalizme İzin Yok"

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, insanların gösteri yapma hakkı bulunduğunu, ancak Vandalizme izin verilemeyeceğini söyledi. (Dün 16:56)

   

  Esed Rejimi Kuşatma Bölgesinde Saldırıyor

  Esed Rejimi Kuşatma Bölgesinde Saldırıyor

  Esed rejimi ile muhalif güçler arasında Halep'teki kuşatma bölgesinde en yoğun çatışmalardan biri yaşandı. (Dün 16:42)

   

  Müzik Dehası Suriyeli Genç, Pasaportu Olmadığı İçin Yarışmaya Gidemiyor

  Suriye'deki iç savaştan kaçarak ailesiyle birlikte Bursa'ya gelen ve aldığı eğitimle müziğe olan kabiliyeti ortaya çıkan 16 yaşındaki Tambi Asaad'ın, pasaport alamadığı için uluslararası yarışmalara gidemediği belirtildi. (Dün 16:40)

   

  Şanlıurfa Kobani?de Çatışmalar Devam Ediyor

  Şanlıurfa Kobani?de Çatışmalar Devam Ediyor

  Suriye'nin Kobani kentinde IŞİD ile YPG güçleri arasındaki çatışmalar aralıklarla devam ediyor. (Dün 16:23)

   

  İçten, Hdp'ye Meydan Okudu

  İçten, Hdp'ye Meydan Okudu

  Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, çözüm sürecinde samimi bir görüntü vermeyen HDP’ye seslenerek meydan okudu. (Dün 16:09)

   

  Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, Fransa ve İtalya'ya Gidecek

  Mısır Cumhurbaşkanı Sisi, Fransa ve İtalya'ya Gidecek

  Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es Sisi'nin Fransa ve İtalya'ya gideceği bildirildi. (Dün 15:46)

   

  Tunus, Cumhurbaşkanını Seçmek İçin Sandık Başında

  Tunus, Cumhurbaşkanını Seçmek İçin Sandık Başında

  Tunus’ta halk bugün Cumhurbaşkanını seçmek için sandık başına gidiyor. (Dün 15:46)

   

  Almanya'dan Terör Örgütü Işid'e Katılanların Sayısı 550'ye Ulaştı

  Alman iç istihbarat servisinin Başkanı Maassen: "Almanya’dan ayrılarak IŞİD’e katılanların sayısının artmasından kaygılıyız. Özellikle son altı haftada bu sayı daha ciddi bir şekilde arttı" "Şu anki hesaplarımız bu sayının 550 olduğunu gösteriyor. (Dün 15:34)

   

  Kobani'de Çatışmalar Devam Ediyor

  Kobani'de Çatışmalar Devam Ediyor

  Suriye'nin Kobani kentinde IŞİD ile YPG güçleri arasındaki çatışmalar aralıklarla devam ediyor. (Dün 15:26)

   

  Müzik Dehası Tambi Pasaport Sorunu Yüzünden Yarışmaya Katılamıyor

  Müzik Dehası Tambi Pasaport Sorunu Yüzünden Yarışmaya Katılamıyor

  Suriye'deki iç savaştan kaçıp Türkiye'ye sığındıktan sonra ailesiyle birlikte Bursa'ya gelen ve aldığı kısa süreli eğitimle müzik dehası olduğu ortaya çıkan 16 yaşındaki Tambi Asaad'ın, pasaport sorunu nedeniyle Rusya'nın St Petersburg kentinde düzenlenecek yarışmaya katılamayacağı bildirildi. (Dün 15:07)

   

  Bakan İslam: Vandalizme İzin Yok

  Bakan İslam: Vandalizme İzin Yok

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, insanların gösteri yapma hakkı bulunduğunu, ancak Vandalizme izin verilemeyeceğini söyledi. (Dün 14:55)

   

  Önemli Yurt İçi ve Sınır Olayları

  Genelkurmay Başkanlığı, terör örgütü destekçilerinin taşlı saldırısı sonucu bir astsubayın başından yaralandığını bildirdi. (Dün 14:38)

   

  BBP Genel Başkanı Destici, İzmir'de

  BBP Genel Başkanı Destici, İzmir'de

  BBP Genel Başkanı Destici, İzmir'de- Destici: "(Çözüm sürecinde üçüncü göz) Bunun sonu, Allah korusun, Suriye ve Irak'ta neler yaşanıyorsa Türkiye'nin bir bölgesinde de bunlar yaşanabilir"- "Onun için buradan süratle dönülmesi ve PKK ile gerçek anlamda, hem güvenlik boyutuyla hem özgürlükler boyutuyla mücadele edilmesi lazım"İZMİR (AA) - BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, çözüm süreciyle birlikte terör örgütünün hiç olmadığı kadar güçlü hale geldiğini ve fiili olarak demokratik özerklik (Dün 14:35)

   

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden Terör Örgütü Operasyonu Açıklaması

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü, 19 Kasım'da sol bir terör örgütüne yönelik düzenlediği eşzamanlı operasyonlarla ilgili açıklama yaptı. (Dün 14:29)

   

  BBP Genel Başkanı Destici, İzmir'de

  BBP Genel Başkanı Destici, İzmir'de

  Destici: "(Çözüm sürecinde üçüncü göz) Bunun sonu, Allah korusun, Suriye ve Irak'ta neler yaşanıyorsa Türkiye'nin bir bölgesinde de bunlar yaşanabilir" "Onun için buradan süratle dönülmesi ve PKK ile gerçek anlamda, hem güvenlik boyutuyla hem özgürlükler boyutuyla mücadele edilmesi lazım" (Dün 14:17)

   

  Çocuklara Haklarına Yönelik Konferans Düzenlendi

  Çocuklara Haklarına Yönelik Konferans Düzenlendi

  Şanlıurfa'nın Akçakale İlçe Belediyesi tarafından Dünya Çocuk Hakları Günü etkinlikleri çerçevesinde konferans ve seminer düzenlendi. (Dün 14:15)

   

  Sığınmacılara Yardımlar Sürüyor

  Sığınmacılara Yardımlar Sürüyor

  Suriye'de yaşanan insanlık dramı karşısında sessiz kalmayan Karaköprü Belediyesi Suriye'den Suruç'a yerleşen mültecilere yardım elini uzattı. (Dün 14:14)

   

  Destici: Türkiye Kendi Kuyusunu Kazıyor

  Destici: Türkiye Kendi Kuyusunu Kazıyor

  Bbp Genel Başkanı Mustafa Destici İzmir'de katıldığı panelde, Şırnak Belediyesi'nin tüm mahalle ve sokak adlarını Türkçe'den başka dile çevirdiğini belirterek, "Dilimiz egemenliğimizin kendisidir. (Dün 14:12)

   

  Kurtarılan Kaçak Göçmenler

  Kurtarılan Kaçak Göçmenler

  Kaçak göçmenler kurtarıldıKKTC açıklarında acil yardım çağrısında bulunan gemideki 300 kadar kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ve Kıyı Emniyeti ekiplerinin çalışmasıyla kurtarıldı. (Dün 14:12)

   

  Karabük Sopalı Cinayet Zanlısı 3 Suriyeli Karabük?e Getirildi

  Karabük Sopalı Cinayet Zanlısı 3 Suriyeli Karabük?e Getirildi

  Karabük'ün Eskipazar İlçesi'nde sopayla dövülerek öldürülen 64 yaşındaki Rahmi Kayacuk ile eşi 63 yaşındaki Halime Kayacuk'un yaralanma olayının zanlıları 3 Suriye'li yakalandıkları Gaziantep ilinden bugün sabah saatlerinde Karabük'e getirildi. (Dün 14:11)

   

  Işid Rakka'da 4 Esad Askerini İnfaz Etti

  Işid Rakka'da 4 Esad Askerini İnfaz Etti

  Terör örgütü IŞİD, internete yine kan ve şiddet içeren yeni video yükledi. (Dün 14:10)

   

  Suriyeli Kardeşlerin Cenazesi Gönderildi

  Suriyeli Kardeşlerin Cenazesi Gönderildi

  Antalya'nın Korkuteli İlçesi'nde dün odadaki kömür sobası kovasından çıkan karbonmonoksit gazından zehirlenerek ölen Suriyeli 5 kardeşin cenazesi ülkelerine gönderildi. (Dün 14:00)

   

  IŞİD, İnfaz Ettiği 4 Esad Askerinin Görüntülerini Paylaştı

  IŞİD, İnfaz Ettiği 4 Esad Askerinin Görüntülerini Paylaştı

  IŞİD militanları, Suriye'nin Rakka kentinde intikam almak için Suriye'nin bombaladığı ve "Müslümanlar öldü" dediği binanın önünde 4 Esad askerini infaz etti. (Dün 14:00)

   

  Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik Azerbaycan'da

  Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik Azerbaycan'da

  Resmi temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye gelen Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Azerbaycan’ın merhum Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev’in anıt mezarı ile Azeri ve Türk Şehitliklerini ziyaret etti. (Dün 13:54)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
24.11.2014 10:09:13. #1.12#