SON DAKİKA SURİYE HABERLERİ

Son Dakika Suriye Haberleri

10:16
Lübnan-İsrail Sınırında Gerginlik İsrail'in kuzeyinde gerginlik devam ederken, İsrail ordusu sınırdaki askeri varlığını arttırıyor İsrail Lübnan sınırındaki Zir'in kasabasında tünel kazılmış olabileceği gerekçesiyle arama çalışmaları yürütülüyor.
Lübnan-İsrail Sınırında Gerginlik
10:13
Deniz Feneri Derneği Suriye'deki Kamplara 490 Ton Kömür Gönderdi Açlık, soğuk ve savaşın ortasında yaşayan binlerce insan Deniz Feneri ile ısınıyor.
04:14
Kocaeli'nde Suriye'ye Yardım Götüren Ambulans Devrildi Kocaeli'nde, Almanya'nın Düsseldorf kentinden Suriye'ye tıbbi yardım malzemesi taşıyan ambulans devrildi.
Kocaeli'nde Suriye'ye Yardım Götüren Ambulans Devrildi
02:16
Suriye'ye Yardım Götüren Ambulans Devrildi Kocaeli'ndeki kazada TEM Otoyolunun Körfez ilçesi kesimi yaklaşık 2 saat trafiğe kapalı kaldı.
Suriye'ye Yardım Götüren Ambulans Devrildi
02:12
BM, Şiddet Olaylarını Kınadı BM Genel Sekreteri Ban, bölgedeki şiddet eylemlerini kınayarak, tüm ülkelerin toprak bütünlüğü ve egemenliğine saygı gösterilmesini istedi.
BM, Şiddet Olaylarını Kınadı
02:03
Kahramanmaraş'ta İki Gasp Olayında 6 Kişi Yaralandı Kahramanmaraş’ta bir gecede gerçekleşen 2 gasp girişimi sonucu çıkan kavgalarda toplam 6 kişi bıçakla yaralandı.
Kahramanmaraş'ta İki Gasp Olayında 6 Kişi Yaralandı
00:49
Suriyelilerin İşlettiği Bakkalda Gasp Girişimi: 6 Yaralı Kahramanmaraş'ta madde bağımlısı olduğu öne sürülen yaşları 18'den küçük 4 kişi, Suriyeli Hannam B.'nin işlettiği bakkalda gasp girişiminde bulundu.
Suriyelilerin İşlettiği Bakkalda Gasp Girişimi: 6 Yaralı
00:25
ABD'nin Suriyeli Ilımlı Muhaliflere Desteği Amerikan medyasında CIA'nın Suriyeli muhaliflere yardımlarının azaldığı veya kesildiği iddiaları yer alırken, ABD Dışişleri ve Savunma Bakanlıkları ılımlı muhaliflere desteklerinin devam ettiğini bildirdi ABD Savunma Bakanlığı sözcülerinden Smith: "Diğer kurumların faaliyetleri hakkında konuşamayacağım ama bizim Suriyeli muhaliflere eğit donat programımız ilerliyor" "Bu noktada ilk ön müfreze bölgeye ulaşmaya başladı.
00:20
Rusya'daki "Suriye Toplantısı" Suriyeli muhalifler, rejimi temsil eden heyetin oturumlara katılımında sunulması planlanan uzlaşı belgesinde yer alacak hususlar üzerinde anlaştı.
00:18
BM Askerini İsrail Vurdu İddiası Birleşmiş Milletler Barış Gücü'nde görevli İspanyol askerinin İsrail'in Lübnan'a yönelik açtığı topçu ateşi sonucu yaşamını yitirdiği öne sürüldü.
BM Askerini İsrail Vurdu İddiası
23:41
Türkiye'ye Demokrasi Eleştirisi Merkezi ABD'nin başkenti Washington D.C.'de bulunan düşünce kuruluşu Özgürlük Evi (Freedom House), yıllık raporunda Türkiye'ye ciddi eleştiriler yöneltti.
Türkiye'ye Demokrasi Eleştirisi
23:17
Türkiye'ye Demokrasi Eleştirisi Merkezi ABD'nin başkenti Washington D.C.'de bulunan düşünce kuruluşu Özgürlük Evi (Freedom House), yıllık raporunda Türkiye'ye ciddi eleştiriler yöneltti.
Türkiye'ye Demokrasi Eleştirisi
23:09
Hizbullah'ın İsrail Askerlerine Yönelik Saldırısı Filistinli gruplar, saldırıyı tebrik etti Fetih Hareketi Sözcüsü Ebu Iyta: "Hizbullah'ın, Lübnanlı direniş unsurlarını hedef alan İsrail'in ihlallerine karşılık verme hakkı var" İslami Cihad Yetkilisi Batş: "Lübnan İslami Direnişi, eylemi münasip yerde ve zamanda gerçekleştirdi.
Hizbullah'ın İsrail Askerlerine Yönelik Saldırısı
22:49
Lübnan-İsrail Sınırında Gerginlik BM Güvenlik Konseyi Lübnan İsrail sınırındaki gerginlik nedeniyle toplanacak.
22:43
Hizbullah'ın İsrail Askerlerine Yönelik Saldırısı Sınırın "sıfır noktasındaki" bölgede gerginlik hakim.
21:49
Şanlıurfa'da Cephanelik Ele Geçirildi Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde PKK terör örgütüne yönelik yapılan operasyonda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.
Şanlıurfa'da Cephanelik Ele Geçirildi
21:40
Almanya Türkiye ile Yeni Bir İstihbarat Anlaşması İstiyor Ahmet YILDIRIM – DORTMUND / DHA IŞİD'e karşı mücadelede Türk istihbaratının işbirliğinden şikayet eden Almanya'nın Türkiye ile yeni bir istihbarat anlaşması istediği öne sürüldü.
21:35
İsrail Askeri Konvoy'u Vuruldu İsrail Başbakanı Netanyahu "Bugün askerlerimize düzenlenen saldırının arkasında kim varsa bedelini tam öder." dedi.
21:02
IŞİD'in Elindeki Japon Rehine İçin Akçakale'de Bekleyiş Devam Ediyor IŞİD'in rehin aldığı Japon gazeteci Kenji Goto'yu serbest bırakacağı söylentilerinin ardından, Şanlıurfa'nın Akçakale Sınır Kapısı'nda hareketli dakikalar yaşandı.
IŞİD'in Elindeki Japon Rehine İçin Akçakale'de Bekleyiş Devam Ediyor
21:02
Şanlıurfa'da Terör Örgütüne Yönelik Operasyon PKK/KCK terör örgütüne yönelik operasyonda 25 el bombası, 3 roketatar, 2 uzun namlulu silah, 1 tabanca, 20 el bombası gövdesi, 15 el bombası fünyesi, 1 gece görüşlü dürbün, 2 telsiz ile çok sayıda mermi ele geçirildi Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.
Şanlıurfa'da Terör Örgütüne Yönelik Operasyon
20:58
Suriye Barış Misyonu Senaryoları" Arap Reform Girişimi araştırma görevlisi Prof. Vasconcelos: "Suriye, farklı silahlı gruplar arasındaki çatışmayı sonlandıracak ve Suriye vatandaşları ile azınlıkların yaşamlarını, kimliklerini koruyabilecek daha geniş bir barış gücüne ihtiyaç duyuyor"
20:52
Şanlıurfa'da Evden Cephanelik Çıktı Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde PKK'nın şehir yapılanması KCK'ya yönelik operasyon kapsamında aranan bir evden adeta cephanelik çıktı.
Şanlıurfa'da Evden Cephanelik Çıktı
20:19
ABD Merkezli Düşünce Kuruluşu, 2015 Dünya Özgürlük Raporunu Açıkladı! ABD merkezli düşünce kuruluşu Freedom House, 2015 Dünya Özgürlük Raporu'nu yayınladı. 'Kısmen Özgür' ülkeler arasında yer alan Türkiye, rapora göre yine geriledi.
ABD Merkezli Düşünce Kuruluşu, 2015 Dünya Özgürlük Raporunu Açıkladı!
19:46
Başbakan Yardımcısı Akdoğan Açıklaması "Seçimden sonra eğer AK Parti iktidara gelirse biz her şeyi kaybederiz' düşüncesiyle tamamen bir topyekun saldırıya geçebilirler.
19:38
İsrail-Lübnan Sınırındaki Gerginliğin Perde Arkası İsrail ile Lübnan sınırındaki tehlikeli gerginlik, İsrail'in geçtiğimiz hafta Kuneytra kentindeki Hizbullah'a ait bir konvoya düzenlediği hava saldırısının ardından tırmandı.
İsrail-Lübnan Sınırındaki Gerginliğin Perde Arkası
19:23
Suriye'ye Bin Yardım Tırı Daha Kampanyası" "Suriye'ye Bin Yardım Tırı Daha Kampanyası"- İHH Aksaray Temsilciliğince "Suriye'ye Bin Yardım Tırı Daha Kampanyası" kapsamında toplanan 4 tır dolusu yardım, Aksaray'dan Hatay'a gönderildi İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı (İHH) Aksaray Temsilciliği tarafından "Suriye'ye Bin Yardım Tırı Daha Kampanyası" kapsamında temin edilen 4 tır dolusu yardım, Aksaray'dan törenle Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki mülteci kampına gönderildi.
Suriye'ye Bin Yardım Tırı Daha Kampanyası'
19:21
Suriye'de Diyalog İçin Görüşmeler Devam Edecek Rusya’nın başkenti Moskova’da Suriye’den muhalefet ve hükümetin katılımı ile yapılan görüşmenin devamı niteliğinde yeni görüşmelerin yapılması planlanıyor.
Suriye'de Diyalog İçin Görüşmeler Devam Edecek
18:44
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın Açıklaması "Cumhurbaşkanımızla Başbakanımız, Cumhurbaşkanlığı ile hükümet arasında bir fitnenin olduğu tarzındaki yorumların hiçbir gerçekliği yoktur.
18:38
Lübnan'da Çalınan Lüks Cip Kilis'te Ele Geçirildi Lübnan’da çalınan lüks cip, Kilis'te uzman bir polis ekibi tarafından ele geçirildi.
18:34
Demirtaş: "Doğru Olan Şey Ankara'nın Kobani ile El Ele Vermesidir" HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş: - "Kobani'nin inşa süreci yeni bir iş birliği ve kardeşliğe vesile olabilir"- "Doğru olan şey Ankara'nın Kobani ile el ele vermesidir.
Demirtaş: 'Doğru Olan Şey Ankara'nın Kobani ile El Ele Vermesidir'
18:29
İş Dünyası Adana'da Buluştu TÜRKONFED ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü Ünlütürk, Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki kaynak, ticaret imkanları ve gelir dağılımlarının farklı olduğunu belirterek Bölgelerarası Ortak Girişim Projesi (BORGİP) ile bölgelerdeki firmaların lehine kolaylaştırıcı bir sistem geliştirmeye çalıştıklarını söyledi.
18:27
Suriye'ye Bin Yardım Tırı Daha Kampanyası" İHH Aksaray Temsilciliğince "Suriye'ye Bin Yardım Tırı Daha Kampanyası" kapsamında toplanan 4 tır dolusu yardım, Aksaray'dan Hatay'a gönderildi.
18:19
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Bir İlk Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Sayın cumhurbaşkanımızın halkla yaptığı temaslar, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki temasları dikkate alındığı zaman sahadaki mevcudiyeti her zaman devam ediyor.
18:19
Kalın: Başkanlık Sistemiyle İlgili Bir Takım Çalışmalar Yapılmaktadır Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, başkanlık sistemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.
18:16
Suriye Sınırına Dev Bayrak Suruç ilçesi Mürşitpınar sınır kapısına yakın, sınırın sıfır noktasına 100 metrelik Türk bayrağı asıldı.
18:16
Suriye Sınırına Dev Bayrak Suriye sınırına dev bayrak- Suruç ilçesi Mürşitpınar sınır kapısına yakın, sınırın sıfır noktasına 100 metrelik Türk bayrağı asıldı Suruç ilçesinde Suriye sınırının sıfır noktasına dev Türk bayrağı dikildi.
Suriye Sınırına Dev Bayrak
18:12
Rusya'daki "Suriye Toplantısı" - Lavrov Rusya'daki "Suriye toplantısı"-Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Suriye'deki krizin çözümünden çok uzakta olunduğunu bildirdi Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Moskova'daki Suriye görüşmelerini değerlendirirken krizin çözümünden çok uzakta olunduğunu söyledi.
Rusya'daki 'Suriye Toplantısı' - Lavrov
18:05
Suriye Cephesi Üyesi Farid Şarif: Türkiye'den Beklentimiz Yok Rusya’nın başkenti Moskova’da Suriye krizine çözüm için muhalefet ve hükümet temsilcilerinin katılımı ile yapılan toplantılar devam ediyor.
Suriye Cephesi Üyesi Farid Şarif: Türkiye'den Beklentimiz Yok
18:02
Suriyeye Bin Yardım Tır'ı Daha Kampanyası" "Suriyeye Bin Yardım Tır'ı Daha Kampanyası"- İHH Kayseri Temsiciliği tarafından "Suriyeye Bin Yardım Tır'ı Daha Kampanyası" kapsamında temin edilen 3 tır dolusu yardım, Kilis'ten Suriye'ye gönderildi İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı (İHH) Kayseri Temsilciliği tarafından "Suriyeye Bin Yardım Tır'ı Daha Kampanyası" kapsamında temin edilen 3 tır dolusu yardım Kilis'te düzenlenen törenle Suriye'ye gönderildi.
Suriyeye Bin Yardım Tır'ı Daha Kampanyası'
17:55
Japon Gazetecilerin Sınırda Umutlu Bekleyişi Suriye’de IŞİD tarafından kaçırılan iki Japon gazetecinin bir IŞİD militanı ile takas edilip sınırdan teslim edileceği haberi üzerine Japon gazeteciler en yakın geçiş noktası olan Akçakale Sınır Kapısı’na gelerek umutla beklemeye başladı.
Japon Gazetecilerin Sınırda Umutlu Bekleyişi
17:53
Diyarbakır'da Kürt Bayrakları ile Yürüyüp Kobani'ye Bağımsızlık İstediler Diyarbakır'da Kürt bayrakları ile yürüyüp Kobani'ye bağımsızlık istediler DİYARBAKIR'da faaliyet gösteren Kürdistan Gençlik Hareketi üyesi yaklaşık 50 kişi, Ofis Semti'nden, belediyenin adını 'Şeyh Sait Meydanı' olarak değiştirdiği Dağkapı Meydanı'na yürüyerek, Kobani için bağımsızlık istedi.
Diyarbakır'da Kürt Bayrakları ile Yürüyüp Kobani'ye Bağımsızlık İstediler
17:46
Besd-Bir: 2014 Yılında 430 Bin Ton İhracat Yaptık Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR) Başkanı Sait Koca, "Beyaz et ve kanatlı ürün ihracatında 2014 yılında 430 bin ton ihracat yaptık. 700 milyonluk da döviz geliri elde ettik." dedi.
17:43
Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş Açıklaması "Kobani'nin inşa süreci yeni bir iş birliği ve kardeşliğe vesile olabilir" "Doğru olan şey Ankara'nın Kobani ile el ele vermesidir.
Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş Açıklaması
17:40
Muradiye? de Kobani Gerginliği Van'ın Muradiye İlçesi'nde, Suriye'de Kobani kentinin kontrolünün tamamen YPG güçlerinin eline geçmesi nedeniyle düzenlenen gösterilerde, Öcalan posterleri açılınca polis müdahale etti.
Muradiye? de Kobani Gerginliği
17:30
Şanlıurfa Işid?in Elindeki Rehine Japon İçin Akçakale?de Bekleyiş Sürüyor Işid'in elindeki rehine Japon için Akçakale'de bekleyiş sürüyor IŞİD'in rehin aldığı Japon gazeteci Kenji Goto'yu serbest bırakacağı iddialarının ardından, Suriye sınırındaki Şanlıurfa'nın Akçakale Sınır Kapısı'nda hareketli dakikalar yaşandı.
Şanlıurfa Işid?in Elindeki Rehine Japon İçin Akçakale?de Bekleyiş Sürüyor
17:28
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Değişik Modelleri ve Örnekleri Var, Bu Farklı Modeller... Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın Saray'daki ilk basın toplantısını gerçekleştirdi.
17:23
Rusya'daki "Suriye Toplantısı" Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Suriye'deki krizin çözümünden çok uzakta olunduğunu bildirdi.
17:18
Türk Kızılayı Silopi'deki Ezidilere Yardım Dağıttı Irak’ın Sincar bölgesi ile Suriye’den kaçan mültecilere Türk Kızılayı tarafından yardım yapıldı.
Türk Kızılayı Silopi'deki Ezidilere Yardım Dağıttı
17:13
Işid'in Elindeki Rehine Japon İçin Akçakale'de Bekleyiş Sürüyor Işid'in rehin aldığı Japon gazeteci Kenji Goto'yu serbest bırakacağı iddialarının ardından, Suriye sınırındaki Şanlıurfa'nın Akçakale Sınır Kapısı'nda hareketli dakikalar yaşandı.
Işid'in Elindeki Rehine Japon İçin Akçakale'de Bekleyiş Sürüyor
17:07
Diyarbakır'da Kürt Bayrakları ile Yürüyüp Kobani'ye Bağımsızlık İstediler Diyarbakır'da faaliyet gösteren Kürdistan Gençlik Hareketi üyesi yaklaşık 50 kişi, Ofis Semti'nden, belediyenin adını 'Şeyh Sait Meydanı' olarak değiştirdiği Dağkapı Meydanı'na yürüyerek, Kobani için bağımsızlık istedi.
Diyarbakır'da Kürt Bayrakları ile Yürüyüp Kobani'ye Bağımsızlık İstediler
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 29.01.2015 10:19:40. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA SURİYE HABERLERİ
[Hata Bildir]