SON DAKİKA SURİYE HABERLERİ

Son Dakika Suriye Haberleri

10:26
Ürdün'den IŞİD'in Tehdidine Yanıt: Biz de Sacide'yi Asarız Ürdünlü yetkililer, IŞİD'e rehin aldıkları pilot için "Pilotu öldürürseniz Rişavi ve diğer cihatçı mahkumları idam ederiz" mesajını gönderdi.
Ürdün'den IŞİD'in Tehdidine Yanıt: Biz de Sacide'yi Asarız
10:03
Adana'da Suriyeli Kız Kardeşlerden 17 Gündür Haber Alınamıyor Suriye'deki iç savaştan kaçarak Adana'ya yerleşen Suriyeli Abdullah ailesi, 18 ve 16 yaşlarındaki kız kardeşlerden 17 gündür haber alamıyor.
Adana'da Suriyeli Kız Kardeşlerden 17 Gündür Haber Alınamıyor
23:23
7 Metrelik Bottan 30 Kaçak Çıktı Bodrum’un Akyarlar mevkii açıklarında Sahil Güvenlik ekiplerinin yaptığı denetimlerde, Yunanistan’ın Kos Adası’na kaçmak isteyen 30 göçmen yakalandı.
7 Metrelik Bottan 30 Kaçak Çıktı
23:13
Bodrum'da İnsan Kaçakçılığı Operasyonu Bodrum'da yasa dışı yollardan yurt dışına gitmeye çalışan 30 kaçak yakalandı.
Bodrum'da İnsan Kaçakçılığı Operasyonu
22:06
Bodrum'da "İnsan Kaçakçılığı" Operasyonu Yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Kos Adasına gitmeye çalışan Kongo, Afganistan, Burma, İran ve Suriye uyruklu 30 kaçak, Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı.
21:18
Didier Reynders: "Belçika'daki Potansiyel Teröristleri Yakından Takip Ediyoruz" Resmi rakamlara göre 200 Belçikalı Irak ve Suriye'ye savaşmak için gitti ve bunların arasından 100 tanesi savaşıp ülkeye geri döndü.
Didier Reynders: 'Belçika'daki Potansiyel Teröristleri Yakından Takip Ediyoruz'
20:46
Işid'in Elindeki Rehineler Ürdünlüler, IŞİD'in alıkoyduğu pilot Kesasibe ile dayanışma için gösteri düzenledi.
20:45
Yeni Türkiye'nin Eğitim Ufku Konferansı Yeni Türkiye'nin Eğitim Ufku Konferansı- Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Tekin: "Eğitim sisteminin bütün dayatmalardan, müfredatın bütün bu ideolojik koşullandıran ifadelerden arındırılması gerekiyor"- "TÜBİTAK, eğitim müfredatımızı yeniden bilimsel verilere göre tekrar dizayn ediyor" Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, "Eğitim sisteminin bütün dayatmalardan, müfredatın bütün bu ideolojik koşullandıran ifadelerden arındırılması gerekiyor" dedi.
Yeni Türkiye'nin Eğitim Ufku Konferansı
20:19
Rusya'daki "Suriye Toplantısı" Suriye krizine ilişkin Rusya'nın başkenti Moskova'da gerçekleştirilen ve dün sona eren Suriye muhalefeti ile hükümet temsilcileri arasındaki istişare görüşmeleri ardından muhalefet kanadını oluşturan muhalif Halk İradesi Partisi Genel Başkanı Kadri Cemi, Ulusal Çağrı Platformu Başkanı Semir el-Ayta ile Al-Ali kabilesi Konseyi temsilcisi Homeida Hasan ve Suriye Ulusal Koordinasyon Kurulu dışişleri kordinatörü Majed Habbo'nun katılımı ile basın toplantısı düzenlendi.
Rusya'daki 'Suriye Toplantısı'
19:59
Gazeteciler, Kobani'yi Görüntüledi Gazeteciler, Kobani'yi görüntüledi- Bölgedeki gelişmeleri Suriye sınırında takip eden yaklaşık 100 gazeteci, özel izinle en kaz yığınına dönen Kobani'yi görüntüledi Gazeteciler, terör örgütü IŞİD ile bazı Kürt gruplar arasındaki çatışmalar nedeniyle harabeye dönen Halep kentine bağlı Kobani'yi (Ayn el Arap) görüntüledi.
Gazeteciler, Kobani'yi Görüntüledi
19:54
Yeni Türkiye'nin Eğitim Ufku Konferansı Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Tekin: "Eğitim sisteminin bütün dayatmalardan, müfredatın bütün bu ideolojik koşullandıran ifadelerden arındırılması gerekiyor" "TÜBİTAK, eğitim müfredatımızı yeniden bilimsel verilere göre tekrar dizayn ediyor"
19:46
Hizbullah'ın, İsrail Askerlerine Yönelik Saldırısı İsrail Başbakanı Netanyahu: "İran’ın sürekli saldırılarına maruz kalıyoruz.
19:45
Lübnan, İsrail'i BM'ye Şikayet Etti Lübnan, ülkenin güney sınırına önceki gün düzenlediği saldırılar nedeniyle İsrail'i, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyine şikayet etti.
19:05
Hizbullah Genel Sekreteri Nasrallah Açıklaması "Bundan böyle Hizbullah'ın kadrosundan veya gençlerinden herhangi birine suikast düzenlenirse bunun sorumluluğu İsrail'e aittir" "Kunaytra saldırısına misilleme yapmaya karar verdik ve en kötü ihtimalleri göz önünde bulundurduk" "Lübnanlılar şunu bilmelidir ki, biz savaş istemiyoruz bilakis sorumluca hareket ediyoruz.
19:04
Gazeteciler, Kobani'yi Görüntüledi Bölgedeki gelişmeleri Suriye sınırında takip eden yaklaşık 100 gazeteci, özel izinle en kaz yığınına dönen Kobani'yi görüntüledi.
18:57
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Açıklaması "Büyüyen, gelişen Türkiye'nin küçülen enerjisi olmaz" "Biz kuşlara da fillere de ama en önce insana hizmet için buradayız"
18:56
Işid'le Bağlantısı Tespit Edilenlerin Yurtdışına Çıkışı Engellenecek Terör örgütü IŞİD’le mücadele kapsamında dün Federal Meclis’e sunulan yasa tasarısı yakında kanunlaşarak yürürlüğe girecek.
18:56
Yıldız: "Büyüyen, Gelişen Türkiye'nin Küçülen Enerjisi Olmaz" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: - "Büyüyen, gelişen Türkiye'nin küçülen enerjisi olmaz"- "Biz kuşlara da fillere de ama en önce insana hizmet için buradayız" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Büyüyen, gelişen Türkiye'nin küçülen enerjisi olmaz" dedi.
Yıldız: 'Büyüyen, Gelişen Türkiye'nin Küçülen Enerjisi Olmaz'
18:48
Suriye'deki İç Savaş Muhalifler, Eriha kenti ve Erbain Dağı'nı kontrol altına almak için operasyon başlattı.
18:08
Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle:
17:36
Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah Konuşma Yaptı Hizbullah, Suriye'nin Kunaytra ilinde hayatını kaybeden militanları için Lübnan'ın başkenti Beyrut'un Güney el-Dahiye bölgesinde anma töreni düzendi.
Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah Konuşma Yaptı
17:17
Çka'nın 2015 Yılı Mali Destek Programı Açıklandı Adana Valisi Mustafa Büyük, Çukurova Kalkınma Ajansı'nın (ÇKA) bölgesel kalkınmada önemli bir rolü ifa etmeye çalıştığını söyledi.
17:07
İhh'dan Suriye'ye 40 Yardım Tırı İHH'dan Suriye'ye 40 yardım tırı- İHH, "Kış Geldi Şimdi Zamanı" kampanyası kapsamında Suriye'ye 40 tır yardım gönderiyor İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, "Kış Geldi Şimdi Zamanı" kampanyası kapsamında toplanan 40 tırlık yardım konvoyunu Suriye'ye gönderiyor.
İhh'dan Suriye'ye 40 Yardım Tırı
16:55
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Etiyopya'da Çavuşoğlu, Nijer Cumhurbaşkanı Mahamadou ve BM Genel Sekreter Yardımcısı Amos ile görüştü.
16:50
Irak'taki Çatışmalar Peşmerge kontrolündeki bölgelere eşzamanlı saldıran IŞİD militanları, Musul'un Mahmur ilçesi, Güver nahiyesi ve Hazır bölgesine saldırdı.
16:22
İhh'dan Suriye'ye 40 Yardım Tırı İHH, "Kış Geldi Şimdi Zamanı" kampanyası kapsamında Suriye'ye 40 tır yardım gönderiyor.
16:05
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırşehir'de (2) Toplu AÇILIŞTA HALKA HİTAP ETTİ Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırşehir'de düzenlenen toplu açılış törenine katıldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Kırşehir'de (2)
15:54
Yörük ve Türkmenler Mersin'de Toplanıyor Çukurova Yörük Türkmen Dernekleri 3. İstişare Toplantısı Pazar günü Mersin Kongre Merkezi’nde saat 13’te gerçekleştirilecek.
15:45
2016 Uluslararası Bakliyat Yılı" Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: "Türkiye'nin tarım ihracatı 2014 yılında 2013 yılına göre yüzde 6,1 oranında artış sağlayarak 18 milyar dolar oldu.
15:44
Işid ile Kürt Gruplar Arasındaki Çatışmalar Suriye Mubaşir Ağı: "Dört ayda Kobani'de 3 bin 710 IŞİD militanı ile 408 YPG'ye mensup Kürt savaşçı öldürüldü"
15:34
Suriye'deki İç Savaş Nusra Cephesi, İdlib'in kırsalında kontrol altında bulundurduğu beldelerde çevre düzenleme çalışmaları yapıyor.
15:12
İran Dış Siyaset Komisyonu Başkanı Burucerdi Lübnan'da İran Dış Siyaset Komisyonu Başkanı Burucerdi "Ülkemiz, Suudi Arabistan ile iyi ve güçlü ilişkiler geliştirme konusunda güvenilir ve gerçek bir isteğe sahiptir." dedi.
15:07
2016 Uluslararası Bakliyat Yılı" - Eker "2016 Uluslararası Bakliyat Yılı"- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: - "Türkiye'nin tarım ihracatı 2014 yılında 2013 yılına göre yüzde 6,1 oranında artış sağlayarak 18 milyar dolar oldu.
2016 Uluslararası Bakliyat Yılı' - Eker
14:55
Yörük ve Türkmenler Mersin'de Toplanıyor Çukurova Yörük Türkmen Dernekleri 3. İstişare Toplantısı, 1 Şubat 2015 Pazar günü Mersin Kongre Merkezinde saat 13.00'te gerçekleştirilecek.
Yörük ve Türkmenler Mersin'de Toplanıyor
14:51
Alman ve Türk İstihbarat Servisleri, IŞİD İçin Anlaşmaya Hazırlanıyor Alman hükümetinin, MİT ve Alman dış istihbarat kurumu BND arasında yeni bir işbirliği anlaşması imzalanmasını istediği belirtildi.
Alman ve Türk İstihbarat Servisleri, IŞİD İçin Anlaşmaya Hazırlanıyor
14:25
Suriye'ye Yardımlar Sürüyor Alman bir iş adamı tarafından, Lazkiye kırsalına 3 tır yardım malzemesi gönderildi.
14:10
Sınırda Takas Bekleyişi Sürüyor IŞİD’in elindeki rehine olarak bulunan Japon gazeteci Kenji Goto ile Ürdünlü pilot Muaz Safi el-Kesasibe’nin Ürdün’de tutuklu bulunan Sacide El Reşavi takas edilmesi ihtimaline karşı özellikle IŞİD’ın kontrolündeki bölgelerin karşısındaki Suriye sınır hattında bekleyiş sürüyor.
Sınırda Takas Bekleyişi Sürüyor
14:03
CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak, Şanlıurfa'da Seçim çalışmaları kapsamında Şanlıurfa’ya gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, güney sınırlarının radikal örgütler için güvenli bir yaşam alanı haline geldiğini ifade etti.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak, Şanlıurfa'da
13:16
Kilis'te Tanklar Suriye Sınırına Sıfır Noktalara Gönderildi Kilis’e, sabah saatlerinden itibaren gönderilen tanklar, Suriye sınırına sıfır noktalara gönderildi.
Kilis'te Tanklar Suriye Sınırına Sıfır Noktalara Gönderildi
13:06
CHP'li Öztrak: Suriye'de Yaşananlar Doymayan İştahın Sonucu – CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın devlet başkanlığı isteğine tepki gösterdi.
CHP'li Öztrak: Suriye'de Yaşananlar Doymayan İştahın Sonucu
12:50
Suriyeliler İçin Yardım Kampanyası Anadolu Gençlik Derneği ile Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Suriyeli sığınmacılar için yardım kampanyası başlattı AGD Genel Başkanı Turhan: "Suriyeli mültecilerin, kış koşullarında en azından hayatta kalmalarını kolaylaştıracak acil yardımlara ihtiyacı var"
12:48
Iraklı Türkmenlere Yardım, Suriyelilere Yapılanın Yüzde 2'si Bile Değil' Irak'taki iç savaştan kaçıp yeni umut için Türkiye’ye sığınan çok sayıda Türkmen aile, çözümsüzlük nedeniyle yaşadıkları sıkıntıların devam etmesine tepki gösteriyor.
Iraklı Türkmenlere Yardım, Suriyelilere Yapılanın Yüzde 2'si Bile Değil'
12:45
Efsane Atların Anıt Mezarları Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünün, Karacabey ilçesindeki işletmesinde, damızlık iki Arap atı için yaptırılan anıt mezar, ziyaretçilerden ilgi görüyor.
Efsane Atların Anıt Mezarları
12:18
Belçika'da Terörle Mücadele Suriye'ye savaşçı götürüldüğü şüphesiyle 7 kentte düzenlenen baskınlarda 4 kişi gözaltına alındı.
12:15
Hayata Gözlerini Türkiye'de Açan Suriyeli Bebekler Altınözü TEKEL Konaklama Tesisi'ne yerleştirilen 65 Suriyeli ailenin 85 bebeği Türkiye'de doğdu Suriyeli anne Emsal Yusuf: ''Bize sahip çıkan ve kucak açan başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türk halkına teşekkür ediyorum.
12:14
Dostluğun Dili "Türkçe" Oldu Kilis'teki konteyner kentte barınan bin 200 Suriyeli Türkçe öğrendi Kilis Vali Yardımcısı Akhan: "Suriyeli misafirlerin Türkçe konuştuğunu görmek bizi çok çok mutlu ediyor" Suriyeli Ricel: "Acılarımızı artık Türk halkıyla daha rahat paylaşabiliyoruz"
12:10
CHP İş Dünyası Grubu, Şanlıurfa'da CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak: "Suriye sadece güvenliğimiz ve sosyal dengemiz açısından değil, orta ve uzun dönem ekonomimiz üzerinde de ciddi bir risk unsurudur"
CHP İş Dünyası Grubu, Şanlıurfa'da
11:49
CHP Gençlik Kolları Başkanı İfade Verdi Konya'da, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret suçlamasıyla hakkında dava açılan lise öğrencisini 'azmettirdiği' iddiasıyla CHP Gençlik Kolları Başkanının ifadesi alındı.
CHP Gençlik Kolları Başkanı İfade Verdi
10:59
Şüpheli Ölüm Mersin'de şüpheli ölüm- Suriyeli bir kişi, aracında ölü bulundu Mersin'de yaşayan Suriyeli bir kişi aracında ölü bulundu.
Şüpheli Ölüm
10:58
Türkiye'den Ermenistan'a Açılan İlk Bireysel Dava Ermenistan diasporasının Çankaya Köşkü ve Atatürk Havalimanı'nın yer aldığı alanlar için ülkemiz aleyhine dava açacakları yönündeki haberlerden sonra, Erzurumlu Coşkun Işık da misilleme olarak Ermenistan aleyhine ilk bireysel dava açmaya hazırlanıyor.
Türkiye'den Ermenistan'a Açılan İlk Bireysel Dava
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 06:09:44. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA SURİYE HABERLERİ
[Hata Bildir]