01:1100
SON DAKİKA SURİYE HABERLERİ

Son Dakika Suriye Haberleri

  Akdeniz'de "Kaçak Göçmen" Faciası

  Avrupa Akdeniz İnsan Hakları Gözlemevi Müdürü Abduh: "Akdeniz'de batan ve kaçak göçmenleri taşıyan geminin kasıtlı olarak batırılmıştır" (Dün 15:53)

   

  Almanya'dan Beklenti Büyük

  Almanya'dan Beklenti Büyük

  ABD'de Almanya'nın İslam Devleti örgütüyle mücadeleye yeterli destek sağlamadığı eleştirileri yöneltiliyor. (Dün 15:53)

   

  Suriyeli Çocuklar, Hayvanat Bahçesini Gezdi

  IMPR, Dünya Barış Günü etkinlikleri kapsamında Suriyeli çocuklara Gaziantep Hayvanat Bahçesi ile Mozaik Müzesi'ni gezdirdi. (Dün 15:48)

   

  Asker Sınırda Sığınmacıların Yardımına Koşuyor

  Suriye'de çatışmalarda PYD kontrolündeki Kobani'ye saldıran IŞİD güçlerinden kaçan binlerce kişinin sınıra akını sürerken, askerler de güvenliği sağlamak için yoğun çaba gösteriyor. (Dün 15:25)

   

  Erdoğan: 'Tamamiyle istihbarat örgütümüzün çalışmasıyla bu iş olmuştur' -

  Erdoğan: "Tamamiyle istihbarat örgütümüzün çalışmasıyla bu iş olmuştur" -

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Musul Başkonsolosluğu personelinin Türkiye'ye getirilmesinde pazarlık yapıldığı iddialarının doğru olmadığını belirterek, "İddiaları ileri sürenler neye dayanarak bunu ileri sürüyorlar, bunu bilemem. Pazarlıktan neyi kastediyorlar bunu da bilemem. Burada eğer maddi bir pazarlıktan bahsediyorlarsa böyle bir şey kesinlikle, katiyen söz konusu değil. Ama siyasi noktada, diplomatik bir pazarlıktan bahsediyorlarsa burada tabii ki siyasi, diplomatik bir pazarlık (Dün 15:25)

   

  Suriye Sınırındaki Suruç'ta Gerginlik (2)

  Suriye Sınırındaki Suruç'ta Gerginlik (2)

  Suruç-mürşitpınar YOLU ULAŞIMA KAPANDI Suriye sınırındaki Mürşitpınar yakınlarında kurulan çadırda toplanan ve uyarılara rağmen dağılmayan kalabalıkla güvenlik güçleri arasındaki gerginlik devam ediyor. (Dün 15:19)

   

  Erdoğan: 'Maddi bir pazarlık asla mümkün değildir' -

  Erdoğan: "Maddi bir pazarlık asla mümkün değildir" -

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Musul Başkonsolosluğu personelinin Türkiye'ye getirilmesinde pazarlık yapıldığı iddialarının doğru olmadığını belirterek, "İddiaları ileri sürenler neye dayanarak bunu ileri sürüyorlar, bunu bilemem. Pazarlıktan neyi kastediyorlar bunu da bilemem. Burada eğer maddi bir pazarlıktan bahsediyorlarsa böyle bir şey kesinlikle, katiyen söz konusu değil. Ama siyasi noktada, diplomatik bir pazarlıktan bahsediyorlarsa burada tabii ki siyasi, diplomatik bir pazarlık (Dün 15:15)

   

  Hollandalı İki Türkün Avrupa Komisyonu'na Saldırı Planladığı Ortaya Çıktı

  Hollanda NOS Kanalı, 1 Ağustos'ta Türkiye'den gelip Brüksel havaalanına indikten sonra Belçikalı polisler tarafından terörist gruplara üye olduğu gerekçesiyle tutuklanan iki Hollandalı Türk vatandaşının, Avrupa Komisyonu'na saldırı planladığını iddia etti. (Dün 15:09)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklaması

  "(Türk rehinelerin kurtarılması) Burada, milli bir istihbarat çalışması sürdürüldü ve herhangi bir yerden, burada böyle bir ikili, üçlü, böyle bir şey söz konusu değil. Tamamıyla kendi gayretleriyle bu işi sürdürler ve bu noktaya vardılar" "Burada işin farklı gelişmeleri olabileceği için de her an yine Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, başta Genelkurmay Başkanım olmak üzere sürekli bu olayın başından beri içinde oldular. (Dün 15:07)

   

  Suriye Tarafına Geçmek İsteyenler Olay Çıkardı, Geçişler 80 Bine Dayandı

  Türkiye sınırından Suriye sınırına geçiş yapmak isteyen ancak izin verilmeyen bazı gruplar sınırda güvenlik güçleriyle çatıştı. (Dün 15:05)

   

  Edirne'de 19 Suriyeli Kaçak Yakalandı

  Edirne'de 19 Suriyeli Kaçak Yakalandı

  Talatpaşa Mahallesi'nde 22 AY 407 plakalı minibüs içerisinde çok sayıda insan olduğunu görenler şüphelenerek polis ekipleri ihbarda bulundu. (Dün 14:55)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklaması

  "(Musul Başkonsolosluğu personelinin Türkiye'ye getirilmesinde pazarlık yapıldığı iddiası) İddiaları ileri sürenler neye dayanarak bunu ileri sürüyorlar, bunu bilemem. Pazarlıktan neyi kastediyorlar bunu da bilemem. Burada eğer maddi bir pazarlıktan bahsediyorlarsa böyle bir şey kesinlikle, katiyen söz konusu değil. Ama siyasi noktada, diplomatik bir pazarlıktan bahsediyorlarsa burada tabii ki siyasi, diplomatik bir pazarlık kesinlikle söz konusu. Zaten bu diplomasi zaferidir" "(Musul'da (Dün 14:36)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Takas İddialarına Cevap

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Takas İddialarına Cevap

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, IŞİD’in elinde rehin olarak tutulan 49 vatandaşın kurtarılması operasyonuyla ilgili maddi bir pazarlık yapılmadığını, siyasi ve diplomatik bir pazarlık yapıldığını ifade ederek, 49 vatandaşın hiçbir şey ile değiştirilmesinin mümkün olmadığını söyledi. (Dün 14:35)

   

  Hakan Fidan: Operasyonda Tek Kurşun Bile Sıkılmadı

  Hakan Fidan: Operasyonda Tek Kurşun Bile Sıkılmadı

  MİT Müsteşarı Hakan Fidan, 101 gün sonra IŞİD'in elinden kurtarılan 49 Türk Konsolosluk çalışanıyla ilgili operasyon detaylarını anlattı. (Dün 14:24)

   

  Taş atanlara müdahale (3) -

  Taş atanlara müdahale (3) -

  Suruç ilçesinde, terör örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) saldırılarından kaçan Suriyelilerin sınırdan Türkiye'ye geçmesini takip eden grupla güvenlik güçleri arasında gerginlik yaşandı. (Dün 14:13)

   

  IŞİD'in Elindeki Rehineler İçin Takas Yapıldı mı?

  IŞİD'in Elindeki Rehineler İçin Takas Yapıldı mı?

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a takas iddiaları soruldu. "Erdoğan Takas oldu veya olmadı neticede 49 vatandaşımız geldi." dedi. (Dün 14:05)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.09.2014 01:11:28. #1.12#