SON DAKİKA SURUC 6579 HABERLERİ

Son Dakika Suruc 6579 Haberleri

 • 13:44Erdoğan: Şehir Hastanesi AşkımdırErdoğan: Şehir Hastanesi AşkımdırŞanlıurfa'da şehir hastanesi müjdesini yineleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şehir hastanesi benim aşkımdır" diye seslendi.
 • 22:38Cumhurbaşkanı Erdoğan: Doğu ve Güneydoğu'ya 12 Yılda 100 Milyar Dolar Yatırım YaptıkCumhurbaşkanı Erdoğan: Doğu ve Güneydoğu'ya 12 Yılda 100 Milyar Dolar Yatırım YaptıkCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa'da düzenlenen toplu açılış töreninde halka hitap etti.
 • 21:20Cumhurbaşkanı Erdoğan: Doğu ve Güneydoğu'ya 12 Yılda 100 Milyar Dolar Yatırım YaptıkCumhurbaşkanı Erdoğan: Doğu ve Güneydoğu'ya 12 Yılda 100 Milyar Dolar Yatırım YaptıkCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa'da düzenlenen toplu açılış töreninde halka hitap etti.
 • 20:18Cumhurbaşkanı Erdoğan Şanlıurfa'daCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, on iki yıl başbakanlık yaptığını ve o dönemde yapılanları vatandaşa anlatmasının hakkı olduğunu belirterek, "Çünkü bazıları bundan rahatsız oluyor.
 • 00:08Çelik: Çelik: "Çok Şükür Devletimiz Güçlü"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Seçim bürosundan detaylar,- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in büroda sohbeti,- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in konuşması, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: - "Çok şükür devletimiz güçlü, 3 gün içerisinde sınırdan geçen 150-200 bin arasındaki Kobaniliye kucak açan bir devletimiz var. Bir Şanlıurfamız, bir Suruçumuz var, bu kadar ağır yükü hep birlikte kaldırmayı başardık"- "Ülkenin bütünlüğü son derece önemli, onun için bakınız buradaki ekmeğimizi tatlandırmanın peşinde olalım, ağzımızın tadını bozacak işlerle uğraşmayalım, ekmeğimizi büyütelim" Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Türkiye'nin sığınmacılara sahip çıktığını belirterek "Çok şükür devletimiz güçlü, 3 gün içerisinde sınırdan geçen 150-200 bin arasındaki Kobaniliye kucak açan bir devletimiz var. Bir Şanlıurfamız, bir Suruçumuz var, bu kadar ağır yükü hep birlikte kaldırmayı başardık"Çelik, Şanlıurfa'daki temasları kapsamında Suruç ilçesinde AK Parti milletvekili adayı Abdullah Yeşil'in seçim bürosunu ziyaret etti, partililerle buluştu.
 • 19:59Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik AçıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Türkiye'nin sığınmacılara sahip çıktığını belirterek "Çok şükür devletimiz güçlü, 3 gün içerisinde sınırdan geçen 150-200 bin arasındaki Kobaniliye kucak açan bir devletimiz var. Bir Şanlıurfamız, bir Suruçumuz var, bu kadar ağır yükü hep birlikte kaldırmayı başardık" Çelik, Şanlıurfa'daki temasları kapsamında Suruç ilçesinde AK Parti milletvekili adayı Abdullah Yeşil'in seçim bürosunu ziyaret etti, partililerle buluştu.
 • 19:55Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik AçıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Türkiye'nin sığınmacılara sahip çıktığını belirterek "Çok şükür devletimiz güçlü, 3 gün içerisinde sınırdan geçen 150-200 bin arasındaki Kobaniliye kucak açan bir devletimiz var. Bir Şanlıurfamız, bir Suruçumuz var, bu kadar ağır yükü hep birlikte kaldırmayı başardık" Çelik, Şanlıurfa'daki temasları kapsamında Suruç ilçesinde AK Parti milletvekili adayı Abdullah Yeşil'in seçim bürosunu ziyaret etti, partililerle buluştu.
 • 18:20Doktorlara Odsh Kursu BaşladıDoktorlara Odsh Kursu BaşladıDoktorlara, olağan durumlarda sağlık hizmeti verebilmeleri amacıyla kurs düzenlendi.
 • 19:07Şanlıurfa'da 500 Cinsel Uyarıcı Hap BulunduSuruç ilçesinde 500 cinsel uyarıcı hap ele geçirildi.
 • 15:52Genel Seçime DoğruAK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Abdullah Yeşil, seçim çalışmalarını Suruç ilçesinde sürdürdü.
 • 15:49Genel Seçime DoğruAK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Abdullah Yeşil, seçim çalışmalarını Suruç ilçesinde sürdürdü.
 • 13:35Çadırkentte Huzur ve Güvenlik ToplantısıÇadırkentte Huzur ve Güvenlik ToplantısıŞanlıurfa’nın Suruç İlçesinde savaştan kaçan Suriyeliler için yaptırılan Suruç AFAD Konaklama tesisinde, Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi başkanlığında huzur ve güvenlik toplantısı yapıldı.
 • 12:53Suruç'ta Cinsel Uyarıcı Hap OperasyonuSuruç'ta Cinsel Uyarıcı Hap OperasyonuŞanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde, jandarma ekipleri tarafından bir işyerinde yapılan aramada, 500 cinsel uyarıcı hap ele geçirildi, 2 kişi gözaltına alındı.
 • 11:03Çadır Kentte Yaz Konserleri BaşladıÇadır Kentte Yaz Konserleri BaşladıŞanlıurfa'nın Suruç ilçesinde Kobanili Kürtlerin ağırlandığı çadır kentte yaz konserleri başladı.
 • 19:44Suruç Çadır Kentte Yaz Konserleri BaşladıSuruç Çadır Kentte Yaz Konserleri BaşladıŞanlıurfa’nın Suruç ilçesinde savaştan kaçan Suriyeliler için, yaptırılan 35 bin kişi kapasiteli Türkiye’nin en büyük AFAD Konaklama Tesisinde, Suruç Kaymakamlığı tarafından çadır kentte kalan Suriyelilerin moral ve motivasyonlarını yüksek tutmak amacıyla yaz konserleri başladı.
 • 16:50Hakkari ve Şanlıurfa'da 2 Terörist YakalandıHakkari ve Şanlıurfa'da 2 terörist, silahsız ve teçhizatsız yakalandı.
 • 14:20Kışanak, Alipaşa ve Lalabey Mahalle Sakinleriyle BuluştuKışanak, Alipaşa ve Lalabey Mahalle Sakinleriyle BuluştuDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, Alipaşa ve Lalabey Mahallesi sakinleriyle toplantı yaptı.
 • 12:20Suyla Birlikte Suruç'ta Değişim BekleniyorSuyla Birlikte Suruç'ta Değişim BekleniyorŞanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Suruç Ovasına su verilmesiyle, ilçenin birkaç yıl içerisinde sıçrama yapacağını kaydetti.
 • 11:59Zile'ye Panoramik MüzeZile'ye Panoramik MüzeGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kaleden genel görüntüler- Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel ile röportaj Zile'ye panoramik müze- Roma İmparatoru Sezar'ın, Basforos Kralı 2. Pharneke'ye karşı zafer kazanarak dünyaca ünlü "Veni, vidi, vici" sözünü söylediği belirtilen Zile'de, savaşın anlatılacağı panomarik müze yapılacak- Belediye Başkanı Vidinel: - "Kalenin, kulesi ve surlarının restorasyonunun üçte biri tamamlandı.
 • 19:33Bir Yılda Yapılmayan Yol 24 Saatte YapıldıBir Yılda Yapılmayan Yol 24 Saatte YapıldıBir yılı aşkın süredir yapılmayan Şanlıurfa'nın Suruç ilçesine bağlı Aligör mahallesi yolu Şanlıurfa Büyükşehir Belediye ekipleri tarafından 24 saat içinde asfaltlandı.
 • 11:39HDP Adayları İlçelere DağıldıHDP Adayları İlçelere DağıldıHDP Urfa adayları 7 Haziran milletvekili seçimlerine 19 gün kala çalışmalarına hız verdi.
 • 10:16Vali Küçük Suruç'da Temaslarda BulunduŞanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Suruç'da gezi ve incelemelerde bulundu.
 • 20:10Suruç Sanayi Sitesi'nin Yolu Parke Taşı OlacakSuruç Sanayi Sitesi'nin Yolu Parke Taşı OlacakŞanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Suruç esnafını ziyaret ederek Suruç Sanayi Sitesi’nin yolunu parke taşı yapacaklarını söyledi.
 • 12:22Şanlıurfa Suruç'ta İmam Hatip Lisesi'nde Müdür Odası KundaklandıŞanlıurfa Suruç'ta İmam Hatip Lisesi'nde Müdür Odası KundaklandıŞanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin müdür odası kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateşe verildi.
 • 11:38Kobani Politikasına ve Işid'e Tepki Gösteren Aşiretler Hdp'ye Katılıyor'Kobani Politikasına ve Işid'e Tepki Gösteren Aşiretler Hdp'ye Katılıyor'7 Haziran 2015 Genel Seçimleri'ne kısa bir süre kala Doğu ve Güneydoğu'daki aşiretler hızla Halkın Demokratik Partisi'ne(HDP) katılmaya devam ediyor.
 • 11:21Suruç'ta İmam Hatip Lisesi'nde Müdür Odası KundaklandıSuruç'ta İmam Hatip Lisesi'nde Müdür Odası KundaklandıŞanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin müdür odası kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce ateşe verildi.
 • 11:36Kobanili Sığınmacıların Üçte Biri Memleketine DöndüKobanili Sığınmacıların Üçte Biri Memleketine DöndüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Mürşitpınar Sınır Kapısında bekleyen Kobanililer-Kontrol noktasına polislerin arama yapması-Kobanililerin yanlarında götürdüğü eşyalar ve benzin bidonları -Tampon bölgeden araçlarla Kobani'ye geçenler -Ülkesine dönen Aliye Salih ile Muhammed El Hüseyin ile röportaj-Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük ile röportaj Kobanili sığınmacıların üçte biri memleketine döndü- Ülkelerindeki çatışmalar nedeniyle Türkiye'ye sığınan 200 bin civarındaki Suriyeli Kürt'ten yaklaşık 70 bini gruplar halinde Kobani'ye gitti- Şanlıurfa Valisi Küçük: "İnşallah oranın altyapısı ve iskanının tamamlanmasıyla kardeşlerimiz memleketlerine dönmeye devam edecek" RAUF MALTAŞ - Ülkelerindeki çatışmalar nedeniyle Türkiye'ye sığınan Kobanililerin yaklaşık üçte biri memleketine döndü.
 • 11:15Kobanili Sığınmacıların Üçte Biri Memleketine DöndüÜlkelerindeki çatışmalar nedeniyle Türkiye'ye sığınan Kobanililerin yaklaşık üçte biri memleketine döndü.
 • 10:47Bağlı: İmralı'yla ilgili AK Parti'ye haksızlık yapılıyor!Bağlı: İmralı'yla ilgili AK Parti'ye haksızlık yapılıyor!AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Mazhar Bağlı, "İmralı'yla ilgili AK Parti'ye haksızlık yapılıyor!" dedi.
 • 18:18Çadır Kentte Sığınmacının Darp Edildiği" İddiasıŞanlıurfa Valiliği, Suruç'taki çadır kentte sığınmacılara yönelik şiddet iddiasının gerçeği yansıtmadığını, söz konusu bölgede durumun normal olduğunu, herhangi bir gerginlik bulunmadığını bildirdi.
 • 16:58Şanlıurfa Valiliği, 'Kobani'lilere Şiddet Uygulanıyor' Haberlerini YalanladıŞanlıurfa Valiliği, Suruç çadırkentinde “askerlerin bir Kobani’li yurttaşa şiddet uygulaması infiale yol açtı” şeklinde haberleri yalanladı.
 • 11:19Turistler Aya Tekla'dan VazgeçmiyorTuristler Aya Tekla'dan VazgeçmiyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Aya Tekla Kilisesi dışından genel görüntü-Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir'in açıklamaları Turistler Aya Tekla'dan vazgeçmiyor- İnanç turizmi açısından oldukça zengin mekanlara sahip kentte, Silifke ilçesindeki Aya Tekla Kilisesi turistlerin uğrak yerleri arasında yer alıyor- Kaymakam Cinbir: - "Her yıl değişik ülkelerden çok sayıda turist Aya Tekla Kilisesi'ne geliyor.
 • 11:11Turistler Aya Tekla'dan VazgeçmiyorHazreti İsa'nın 12 havarisinden biri olan St. Paul'un yaşadığı yer olması nedeniyle inanç turizminde öne çıkan Aya Tekla Kilisesi, turistlerin uğrak yerleri arasında yer alıyor.
 • 14:01Cizre'de Nöbet Kulesine Silahlı SaldırıCizre'de Nöbet Kulesine Silahlı SaldırıGenelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Cizre ilçesinde kimliği tespit edilemeyen şahıs tarafından nöbet kulesine silahla ateş edildiğini ve kulede hasar oluştuğunu bildirdi.
 • 13:20Türkiye Kaçak Girmeye Çalışan Şahsın Çantasında 2 Kaleşnikof ÇıktıGenelkurmay Başkanlığı, Suriye hududundan Türkiye'ye kaçak olarak geçmeye çalışan Suriye uyruklu şahsın elindeki çantada 2 adet Kaleşnikof piyade tüfeği ele geçirildiğini açıkladı.
 • 13:19Suriyeli'nin Üzerinden Kaleşnikof ÇıktıGenelkurmay Başkanlığı, Çiçekalan Hudut Karakol Komutanlığı sorumluluk bölgesinde Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı giriş teşebbüsünde bulunan bir kişinin yakalandığını ve Suriye uyruklu şahsın çantasında yapılan aramada 2 adet Kaleşnikof tüfeği ve 1 adet tabanca çıktığını açıkladı.
 • 11:25Kobanililere En Fazla Yardım Türkiye'denKobanililere En Fazla Yardım Türkiye'denTerör örgütü DAEŞ ile Kürt gruplar arasındaki çatışmalar nedeniyle altyapısı çöken Kobani'de, halkın ihtiyaçlarının büyük kısmı Türkiye'den gönderilen yardımlarla sağlanıyor.
 • 11:19Kobanililere En Fazla Yardım Türkiye'denKobanililere En Fazla Yardım Türkiye'denGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Yardım tırlarının Mürşitpınar Sınır Kapısından girişleri-Kobaniden detay görüntü-Gelen yardım malzemesinin araçtan indirilmesi-Yardımların koordinatörü İzzettin Abdi ve bölgede çiftçilikle uğraşan Halil Şeh Müslim ile röportaj Kobanililere en fazla yardım Türkiye'den- Terör örgütü DAEŞ ile Kürt gruplar arasındaki çatışmalar nedeniyle altyapısı çöken Kobani'de halk, Türkiye'den gelen yardımlarla hayata tutunmaya çalışıyor- Yardım koordinatörü Abdi: - "Kobani'ye şu ana kadar en çok yardım Türkiye'den geldi"- Suruç Kaymakamı Çiftçi: - "Kobanililerin başka insani yardım alacakları herhangi bir yer yok" RAUF MALTAŞ - YASİN DİKME - Çatışmalar nedeniyle altyapısı çöken Halep'e bağlı Kobani'de (Ayn el Arap) halkın ihtiyaçlarının büyük kısmı Türkiye'den gönderilen yardımlarla sağlanıyor.
 • 10:38HÜDAPAR Adayı Didan Aşiretine Konuk OlduHÜDAPAR Adayı Didan Aşiretine Konuk OlduŞanlıurfa'da HÜDAPAR'ın desteklediği bağımsız milletvekili adayı Mehmet Yavuz, seçim gezilerini sürdürüyor.
 • 10:36Sınırda İki Köy Arasındaki Kan Davası Sona ErdiSınırda İki Köy Arasındaki Kan Davası Sona ErdiSuruç sınırında iki köy arasında iki yıl önce başlayan kan davası yerel yönetim ve kanaat önderlerinin araya girmesi ile son buldu.
 • 09:45AK Parti'ye Destek Veren Aşiretlerin HDP'ye Geçişinin Perde ArkasıAK Parti'ye Destek Veren Aşiretlerin HDP'ye Geçişinin Perde Arkası12 yıldır AK Parti'ye destek veren aşiretler peş peşe HDP'ye katılmasının arkasında yatan neden Kobani'deki kırılma, aşiretleri HDP'ye çeken 'gizli güç' ise İkna Komisyonları.
 • 18:37AK Parti'nin Şanlıurfa MitingiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "CHP'liler o kadar şaşkın ki bir CHP'li dedi ki '48 saat içinde Türkiye, Suriye'ye girecek'. Doğru girdik ama Başbakan olarak Süleyman Şah'ı ziyarete gittik, ziyarete.
 • 17:27Başbakan Davutoğlu, Şanlıurfa'da Halka SeslendiBaşbakan Davutoğlu, Şanlıurfa'da Halka SeslendiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, 12 Eylül yasaklarını AK Parti iktidarının kaldırdığını söyledi.
 • 12:04Sınırda Yakalanan Gazeteciler BırakılmıyorSınırda Yakalanan Gazeteciler BırakılmıyorKobani'den Suruç'a geçerken gözaltına alınan üç yabancı gazeteci, 'sınır dışı edilme' kararına rağmen bırakılmadı
 • 20:24Suruç'ta AK Parti'li 5 Aşiret, HDP'ye GeçtiSuruç'ta AK Parti'li 5 Aşiret, HDP'ye GeçtiŞanlıurfa Suruç'ta önceki seçimlerde AKP saflarında yer alan Erdoğan, Kılıçaslan, Kalkan, Şahin ve Boydan ailelerinin binlerce seçmeni, yürüyüşle yaparak HDP'ye geçti.
 • 11:22Kömürcü Birlikleri DenetlediKömürcü Birlikleri DenetlediŞanlıurfa İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Selman Kömürcü Suruç'ta Jandarmanın sorumluluk bölgelerindeki sınır birliklerini denetledi.
 • 19:41Mürşitpınar Sınır Kapısı YenilendiMürşitpınar Sınır Kapısı YenilendiSuruç Kaymakamlığı tarafından Mürşitpınar Sınır Kapısı’nda bir süre önce başlayan çevre düzenlemesi çalışması tamamlandı.
 • 13:19Çiftçi Tecrübelerini Öğrencilerle PaylaştıÇiftçi Tecrübelerini Öğrencilerle PaylaştıŞanlıurfa'nın Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi, 'Duayenlerin Gözünde Hukuk' konulu konferansta deneyimlerini paylaştı.
 • 12:25Çadırkentte Keklikler "Can Yoldaşı" OlduÜlkesindeki çatışmalardan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli Bekir Hüso, yanından ayırmadığı kekliklerine gözü gibi bakıyor.
 • 14:09Bucak: Çözüm Süreci Her Seçimde Pişirilip Önümüze KonuluyorBucak: Çözüm Süreci Her Seçimde Pişirilip Önümüze KonuluyorCumhuriyet Halk Partisi Şanlıurfa birinci sıra adayı Ali Murat Bucak, “Çözüm süreci her seçimde pişirilip önümüze konuluyor.