SON DAKİKA SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Sütçü İmam Üniversitesi Haberleri

 • 18:21 Barış Elçisi" Kore Gazisi Bircan, Hayatını Kaybetti Kore Cumhuriyeti tarafından "Barış elçisi" ilan edilen ve onur madalyası verilen Kore gazisi Mehmet Bircan, kanser hastalığı sonucu 85 yaşında hayatını kaybetti.
 • 22:19 Ksü'de Mezuniyet Töreni Ksü'de Mezuniyet Töreni GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : KSÜ'de mezuniyet töreni Stattan detay Öğrencilerin yüryüşü İstiklal Marşı okunması Öğrencilerin yürüyüşü Durmuş Deveci'nin konuşması Dönem birincisinin yaş kütüğüne isim çakması Öğrenci andının okunması Kep atışı Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) 2015-2016 akademik yılı mezuniyet töreninde 7 bin öğrenci, okullarından mezun olmanın heyecanını yaşadı.
 • 21:51 Ksü'de Mezuniyet Töreni Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) 2015-2016 akademik yılı mezuniyet töreninde 7 bin öğrenci, okullarından mezun olmanın heyecanını yaşadı.
 • 14:29 Öksüz: Öksüz: "Rekabet İçin Verimliliği Yakalamamız Lazım" Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Meclis Başkanı Hanifi Öksüz,“Dünya ile rekabet edebilmemiz için verimliliği yakalamamız lazım. Yoksa ne sanayide ilerleyebiliriz, ne rekabet edebiliriz ne de gençlerimize iş sahaları açabiliriz” dedi.
 • 14:34 1'nci Davulga Karabağ Bulaşması 1'nci Davulga Karabağ Bulaşması Eskişehir Emirdağ Kültür Sanat Derneği (ESAB), Eskişehir Azerbaycanlılar Derneği ve Davulga Belediyesi’nin ortaklaşa düzenledikleri 1’inci Davulga Karabağ Buluşması yoğun ilgi gördü.
 • 21:23 Evli Çifti Bıçakla Yaralayıp İntihar Etti Kahramanmaraş'ta henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı sokakta karşılaştığı evli çift Ali ve Meral G.'yi bıçaklayarak yaralayan 25 yaşındaki Sabri İspir, çevredeki inşaatın 5'inci katından atlayarak intihar etti.
 • 00:17 Otomobilin Çarptığı Yaya Öldü Otomobilin Çarptığı Yaya Öldü Kahramanmaraş'ta, otomobilin çarptığı 70 yaşındaki Mehmet Zencirkıran yaşamını yitirdi.
 • 18:39 Nkü'de Türkiye ve Buğday Paneli Düzenlendi Nkü'de Türkiye ve Buğday Paneli Düzenlendi Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Ziraat Fakültesi tarafından, Rektörlük Konferans Salonu’nda “Türkiye ve Buğday” Paneli düzenlendi.
 • 17:10 Kahramanmaraş Altın Mücevher ve Gümüş Fuarı Açıldı Kahramanmaraş Altın Mücevher ve Gümüş Fuarı Açıldı Kahramanmaraş Altın Mücevher ve Gümüş Fuarı, Fuar Merkezi’nde düzenlenen mini törenle açıldı.
 • 20:20 Parası Olan Herkes Artık Kuyumcu Olamayacak Parası Olan Herkes Artık Kuyumcu Olamayacak" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Norayr İşler'in konuşması Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer'in konuşması Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'un konuşması Fuardan detaylar "Parası olan herkes artık kuyumcu olamayacak" Ortadoğu 12. Kahramanmaraş Altın Mücevher ve Gümüş Fuarı, Kahramanmaraş'ta açıldı İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı İşler: "Türkiye'de kuyumcu odaları ve dernekleriyle yaklaşık bir yıldır konuştuğumuz ve tartıştığımız Türkiye kuyumcular birliği yasa taslağına son şeklini veriyoruz" "Birlik kurulduğunda bugünlerde çok ihtiyacımız olan özellikle sektörel tanıtım ve reklam faaliyetlerine de daha çok kaynak aktarmış olacağız. Parası olan herkes artık kuyumcu olamayacak.
 • 18:41 550 Gram Doğan Parmak Bebek Yaşama Tutundu 550 Gram Doğan Parmak Bebek Yaşama Tutundu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Parmak bebekten görüntüler Kuvozde tedavi gören bebeklerden detaylar KSÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sadık Yertutan ile röportaj Detaylar 550 gram doğan "parmak bebek" yaşama tutundu Kahramanmaraş'ta yaklaşık 3 ay önce 550 gram olarak dünyaya gelen bebeğin sağlık durumu her geçen gün iyiye gidiyor KSÜ Tıp Fakültesindeki tedavisi devam eden bebek 1 kilo 500 gram ağırlığa ulaştı Kahramanmaraş'ta yaklaşık 3 ay önce 550 gram olarak dünyaya gelen "parmak bebek" hayata tutunmayı başardı.
 • 17:56 Parası Olan Herkes Artık Kuyumcu Olamayacak" Ortadoğu 12. Kahramanmaraş Altın Mücevher ve Gümüş Fuarı düzenlenen törenle açıldı.
 • 17:18 Kahramanmaraş'ta Ortadoğu Altın ve Mücevher Fuarı Açıldı Kahramanmaraş'ta Ortadoğu Altın ve Mücevher Fuarı Açıldı Kahramanmaraş'ta Ortadoğu Altın ve Mücevher Fuarı açıldıKAHRAMANMARAŞ'ta vitrinci esnafına yönelik düzenlenen Ortadoğu Altın ve Mücevher Fuarı törenle ziyarete açıldı.
 • 17:06 Kahramanmaraş'ta Ortadoğu Altın ve Mücevher Fuarı Açıldı Kahramanmaraş'ta Ortadoğu Altın ve Mücevher Fuarı Açıldı Kahramanmaraş'ta vitrinci esnafına yönelik düzenlenen Ortadoğu Altın ve Mücevher Fuarı törenle ziyarete açıldı.
 • 15:03 550 Gram Doğan "Parmak Bebek" Yaşama Tutundu Kahramanmaraş'ta yaklaşık 3 ay önce 550 gram olarak dünyaya gelen "parmak bebek" hayata tutunmayı başardı.
 • 16:48 Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Eski Rektörü Tutuklandı Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Eski Rektörü Tutuklandı Sütçü İmam Üniversitesi eski rektörü tutuklandıKAHRAMANMARAŞ'ta, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) kapsamında geçen hafta gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen ve serbest bırakıldıktan sonra ikinci kez yakalanan Sütçü İmam Üniversitesi eski rektörü Prof.Dr. Mehmet Fatih Karaaslan ile Lale Eğitim ve Kültür Derneği (LALEDER) Başkanı Gökçe Özbek tutuklandı.
 • 16:05 8. Yüksek Eğitim Kurumları Strateji Geliştirme Daire Başkanları Toplantısı Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü ile Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) iş birliğiyle "8. Yüksek Eğitim Kurumları Strateji Geliştirme Daire Başkanları Toplantısı" başladı.
 • 14:54 Ksü Eski Rektörü Tutuklandı Ksü Eski Rektörü Tutuklandı Kahramanmaraş'ta paralel devlet yapılanması soruşturması kapsamında 2 Mayıs'ta düzenlenen operasyonda gözaltına alınan, daha sonra adli kontrol kakarıyla serbest bırakılan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) eski rektörü Prof. Dr. Fatih Mehmet Karaaslan ile Lale Eğitim ve Kültür Derneği (LALEDER) Başkanı Gökçe Özbek tutuklandı.
 • 14:41 Sütçü İmam Üniversitesi Eski Rektörü Tutuklandı Sütçü İmam Üniversitesi Eski Rektörü Tutuklandı Kapsamında geçen hafta gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen ve serbest bırakıldıktan sonra ikinci kez yakalanan Sütçü İmam Üniversitesi eski rektörü Prof.Dr. Mehmet Fatih Karaaslan ile Lale Eğitim ve Kültür Derneği (LALEDER) Başkanı Gökçe Özbek tutuklandı.
 • 14:40 Eski Ksü Rektörü Tutuklandı Kahramanmaraş merkezli, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) operasyonunda geçtiğimiz günlerde tutuklanan ve serbest bırakılan eski rektör tutuklandı.
 • 13:55 Kahramanmaraş Merkezli Fetö/pdy Operasyonu Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik Kahramanmaraş merkezli 3 ilde düzenlenen operasyonun ardından adli kontrol kararıyla serbest bırakılan eski Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan ile Lale Eğitim ve Kültür Derneği (LALEDER) Başkanı Gökçe Özbek ile bir dernek yöneticisi tutuklandı.
 • 12:12 Pankreas Kanserine Doğal Çözüm? Umudu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Sütçü İmam Üniversitesi'nin dış görüntüsü Laboratuvar çalışmalarından görüntüler Sumak ekşisi detayı KSÜ öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Gökhan Ceyhan ile röportaj Pankreas kanserine doğal çözüm? umudu Sumak ekşisinin antimikrobiyal etkisinden yola çıkarak kanser üzerindeki tesirini araştıran KSÜ'den bir grup akademisyen, pankreas kanseri hastalarına doğal yollarla tedavi açısından umut olabilecek sonuca ulaştı KSÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ceyhan: "Yaptığımız deneylerde kristallerin kanser hücresini öldürdüğünü tespit ettik. Doğal yollarla tedavi açısından umut ışığı oldu.
 • 11:34 Pankreas Kanserine Doğal Çözüm? Umudu Pankreas Kanserine Doğal Çözüm? Umudu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Sütçü İmam Üniversitesi'nin dış görüntüsü Laboratuvar çalışmalarından görüntüler Sumak ekşisi detayı KSÜ öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Gökhan Ceyhan ile röportaj Pankreas kanserine doğal çözüm? umudu Sumak ekşisinin antimikrobiyal etkisinden yola çıkarak kanser üzerindeki tesirini araştıran KSÜ'den bir grup akademisyen, pankreas kanseri hastalarına doğal yollarla tedavi açısından umut olabilecek sonuca ulaştı KSÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ceyhan: "Yaptığımız deneylerde kristallerin kanser hücresini öldürdüğünü tespit ettik. Doğal yollarla tedavi açısından umut ışığı oldu.
 • 21:03 Kahramanmaraş'ta Silahlı Kavga 1 Yaralı Kahramanmaraş'ta Silahlı Kavga 1 Yaralı Kahramanmaraş'ta silahlı kavga 1 yaralıKAHRAMANMARAŞ'ta iki grup arasında çıkan kavgada 38 yaşındaki Murat Çiçek, tabancayla bacaklarından vurularak yaralandı.
 • 20:32 Kahramanmaraş'ta Silahlı Kavga: 1 Yaralı Kahramanmaraş'ta Silahlı Kavga: 1 Yaralı Kahramanmaraş'ta iki grup arasında çıkan kavgada 38 yaşındaki Murat Çiçek, tabancayla bacaklarından vurularak yaralandı.
 • 19:16 Afşin'de Üniversite Yerleşkesine Mahzuni Şerif'in Adı Verildi Afşin'de Üniversite Yerleşkesine Mahzuni Şerif'in Adı Verildi Kahramanmaraş'ın Afşin İlçesi'nde, Sütçü İmam Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Yerleşkesi'ne halk ozanı merhum Aşık Mahzuni Şerif'in, konferans salonuna ise Hayati Vasfi Taşyürek'in ismi verildi.
 • 18:43 Aşık Mahzuni Şerif'in Adı Üniversitede Yaşayacak Türk Halk Müziği'ne bağlamaları, söz ve besteleriyle nefes veren Aşık Mahzuni Şerif'in ismi memleketi Kahramanmaraş'ta üniversite yerleşkesine verildi.
 • 17:27 Ünlü Halk Ozanı Mahzuni Şerif'in İsmi Yerleşkeye Verildi Ünlü Halk Ozanı Mahzuni Şerif'in İsmi Yerleşkeye Verildi Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Afşin Meslek Yüksek Okulu’nun eğitim yerleşkesine Aşık Mahzuni Şerif’in ismi verildi.
 • 13:49 Ksü'de, "Kur'an'a Tasavvufi Bakış" Konferansı Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) İlahiyat Öğrenci Topluluğu tarafından "Kur'an'a Tasavvufi Bakış" konulu konferans düzenlendi.
 • 16:46 Dulkadiroğlu ve Tema'dan Çevre Temizliği Dulkadiroğlu ve Tema'dan Çevre Temizliği Dulkadiroğlu Belediyesi ile TEMA Vakfı gönüllüleri, Kahramanmaraş’ta park ve bahçelerde farkındalık oluşturmak amacıyla çevre temizliği yaptı.
 • 16:02 Dulkadiroğlu Belediyesi ve Tema Vakfı'nın Temizlik Çalışmaları Dulkadiroğlu Belediyesi ile TEMA Vakfı gönüllüleri farkındalık oluşturmak için Bahçelievler Mahallesindeki park ve bahçelerde temizlik yaptı.
 • 15:21 Peyzaj Öğrencilerine Uygulamalı Eğitim Peyzaj Öğrencilerine Uygulamalı Eğitim Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi peyzaj öğrencilerine uygulamalı bitki yetiştirme dersi verdi.
 • 00:57 Kahramanmaraş'ta Fetö/pdy Şüphelileri Adliyede (2) 2'si AKADEMİSYEN 3 KİŞİ DAHA TUTUKLANDIKahramanmaraş'ta FETÖ/PDY'ye yönelik düzenlenen operasyonda savcılık sorgularının ardından adliyeye sevk edilen 12 şüpheliden Sütçü İmam Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Yüksel B. ve Hasan D. ile Lale Eğitim ve Kültür Derneği Genel Sekreteri Bilge P. tutuklandı.
 • 00:02 Kahramanmaraş Merkezli Fetö/pdy Operasyonu Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik Kahramanmaraş merkezli 3 ilde düzenlenen operasyonda adliyeye sevk edilen 10 kişiden 3'ü tutuklandı, 7 kişi hakkında da adli kontrol kararı verildi.
 • 10:46 Kahramanmaraş Merkezli Fetö/pdy Operasyonu Kahramanmaraş merkezli 3 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyon kapsamında emniyetteki işlemleri tamamlanan 10 kişi adliyeye sevk edildi.
 • 21:05 Kahramanmaraş'ta Eski Rektörle Birlikte Gözaltına Alınanlar Adliyede (2) 1'i AKADEMİSYEN, 4 KİŞİ TUTUKLANDIKahramanmaraş'ta FETÖ/PDY'ye yönelik düzenlenen operasyonda adliyeye sevk edilen şüpheliler, savcılıktaki ifadelerinin ardından mahkemeye çıkarıldı.
 • 20:03 Kahramanmaraş Merkezli Fetö/pdy Operasyonu Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik Kahramanmaraş merkezli 3 ilde düzenlenen operasyonda adliyeye sevk edilen 8 kişiden 4'ü tutuklandı.
 • 17:59 Ksü'de "Haydar Aliyev ve Türk Dünyası" Konferansı Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) tarafından "Haydar Aliyev ve Türk Dünyası" konulu konferans düzenlendi.
 • 11:53 Kahramanmaraş'ta Eski Rektörle Birlikte Gözaltına Alınanlar Adliyede Kahramanmaraş'ta Eski Rektörle Birlikte Gözaltına Alınanlar Adliyede Kahramanmaraş'ta eski rektörle birlikte gözaltına alınanlar adliyedeKAHRAMANMARAŞ merkezli 3 ilde FETÖ/PDY'ye yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 23 şüpheliden emniyette ifadeleri alınan Sütçü İmam Üniversitesi eski rektörü Prof. Dr. Fatih Mehmet Karaaslan ve akademisyenlerin de aralarında bulunduğu 7 şüpheli adliyeye sevk edildi.
 • 11:26 Kahramanmaraş'ta Operasyon: 23 Gözaltı Kahramanmaraş'ta Operasyon: 23 Gözaltı Kahramanmaraş'ta dün sabah saatlerinde paralel yapı iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve aralarında KSÜ eski rektör, akademisyen ve dernek yöneticilerinin bulunduğu 23 kişi sağlık kontrolünden geçirildi.
 • 11:25 Kahramanmaraş Merkezli Fetö/pdy Operasyonu Kahramanmaraş merkezli 3 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 23 kişiden 7'si adliyeye çıkarıldı.
 • 13:48 Kahramanmaraş Merkezli Fetö/pdy Operasyonu Kahramanmaraş Merkezli Fetö/pdy Operasyonu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Lale-der derneğinden görüntüler Gözaltına alınan şüphelilerin sağlık raporundan geçirilişinden görüntüler Kahramanmaraş merkezli FETÖ/PDY operasyonu Aralarında eski KSÜ Rektörü Prof. Dr. Karaaslan, bazı akademisyenler ile Lale Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı yöneticilerinin de bulunduğu 23 kişi gözaltına alındı Kahramanmaraş merkezli 3 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda, aralarında eski Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan, Lale Eğitim ve Kültür Derneği yöneticileri ile KSÜ'de görevli bazı akademisyenlerin bulunduğu 23 kişi gözaltına alındı.
 • 13:01 Fetö/pdy Operasyonunda Eski Röktörle Birlikte 23 Gözaltı Fetö/pdy Operasyonunda Eski Röktörle Birlikte 23 Gözaltı Soruşturması kapsamında Kahramanmaraş, Şanlıurfa ve Gaziantep'te belirlenen bazı adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi.
 • 12:19 Kahramanmaraş Merkezli Fetö/pdy Operasyonu Kahramanmaraş merkezli 3 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda, aralarında eski Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Fatih Karaaslan, Lale Eğitim ve Kültür Derneği yöneticileri ile KSÜ'de görevli bazı akademisyenlerin bulunduğu 23 kişi gözaltına alındı.
 • 16:49 Kahramanmaraş'ta Trafik Kazası: 9 Yaralı Kahramanmaraş'ta meydana gelen trafik kazasında biri bebek 9 kişi yaralandı.
 • 12:13 Dev Caminin Mermerlerini Suriyeli Ustalar Süslüyor Suriye'de iç savaş nedeniyle bombalanan evlerini ve iş yerlerini bırakarak Kahramanmaraş'a sığınan iki mermer ustası, Abdulhamithan Camisi'nin mermerlerine hat işliyor.
 • 19:46 Aşıklar Kahramanmaraş'ta Buluştu Aşıklar Kahramanmaraş'ta Buluştu Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Avrasya Aşıklar Birliği’nin katkılarıyla “I. Uluslararası Anadolu’ya Ruh Veren Şehirlerde Aşıklar Şöleni” düzenlendi.
 • 19:01 I. Uluslararası Anadolu'ya Ruh Veren Şehirlerde Aşıklar Şöleni Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde (KSÜ), Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Avrasya Aşıklar Birliği'nin katkılarıyla "I. Uluslararası Anadolu'ya Ruh Veren Şehirlerde Aşıklar Şöleni" düzenlendi.
 • 13:54 Dünyada 2 Kişide Görülen Kuzey Epilepsi Hastalığı Türkiye'de Ortaya Çıktı Dünyada 2 Kişide Görülen Kuzey Epilepsi Hastalığı Türkiye'de Ortaya Çıktı Türk bilim insanları, dünyada sadece Finlandiya'da 2 kişide tanı konulduğundan literatüre "kuzey epilepsi" olarak giren hastalığı, Türkiye'de ilk kez Kahramanmaraş'ta 5 çocukta teşhis etti.
 • 19:40 Doğaka 71. Yönetim Kurulu Toplantısı İskenderun'da Yapıldı Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (DOĞAKA) 71. Yönetim Kurulu Toplantısı, Hatay Valisi Ercan Topaca başkanlığında İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nda (İTSO) gerçekleştirildi.