SON DAKİKA SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Sütçü İmam Üniversitesi Haberleri

 • 15:11Dış Ticaret Bilgilendirme ToplantısıElbistan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından "Dış Ticaret Bilgilendirme Toplantısı" düzenlendi.
 • 14:00Organlarıyla 4 Kişiye Hayat VerecekOrganlarıyla 4 Kişiye Hayat VerecekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Organların nakil işlemlerinin güvenlik kamerası görüntüleri- Hastane önünden genel görüntüler- Organ Nakli Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Aydın Güçlü konuşma Organlarıyla 4 kişiye hayat verecek- Kahramanmaraş'ta, trafik kazası sonucu tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen 20 yaşındaki Harun Kardiş'in organları, 4 hastaya umut oldu- Baba Kardiş: - "Oğlumun organları başka evlatlarda can bulacağı için mutluyum" Kahramanmaraş'ta, trafik kazası sonucu tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen 20 yaşındaki Harun Kardiş'in organları, Kahramanmaraş, Ankara ve Gaziantep'te nakil bekleyen 4 hastaya umut oldu.
 • 10:57Organlarıyla 4 Kişiye Hayat VerecekKahramanmaraş'ta, trafik kazası sonucu tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen 20 yaşındaki Harun Kardiş'in organları, Kahramanmaraş, Ankara ve Gaziantep'te nakil bekleyen 4 hastaya umut oldu.
 • 06:53Dr. Burak Beşir Bulut Kozluk Devlet Hastanesi Başhekimi OlduDr. Burak Beşir Bulut Kozluk Devlet Hastanesi Başhekimi OlduKozluk Devlet Hastanesinde görev yapan Üroloji Uzmanı olarak görev yapan Dr. Burak Beşir Bulut Başhekim olarak atandı.
 • 20:10Kahramanmaraş'ta Öğrencilerden "Pedagojik Formasyon" TalebiKahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) İlahiyat Fakültesi öğrencileri, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından pedagojik formasyon eğitimi için açıklanan öğrenci kontenjanının arttırılmasını talep etti.
 • 20:00Kahramanmaraş'ta "Tarla Kavgası": 1 Ölü, 7 YaralıOnikişubat ilçesinde iki aile arasında "tarla meselesi"nden çıktığı belirtilen kavgada 1 kişi öldü, 7 kişi yaralandı.
 • 12:06İos İçin Geliştirilen Klavye ile Yanlış Yazmanız İmkansız!İos İçin Geliştirilen Klavye ile Yanlış Yazmanız İmkansız!Akıllı telefonları kullanmak ve hatta akıllı telefonunuz üzerinden mesaj yazmak için sabır taşı olmamız gerek. Android platformunda yer alan akıllı telefonların ekranlarının büyük olması ile klavye boyutu belli bir oranda da olsa ayarlanabiliyor ancak iOS için bu durum pek mümkün değil. Uzun zamandan beri iOS işletim sistemli akıllı telefon kullananlar Apple'ın klavyesine alışmışlardır.
 • 11:43Yanlış Yazdırmayan Eğlenceli Klavye GeliştirildiYanlış Yazdırmayan Eğlenceli Klavye GeliştirildiKahramanmaraş'ta TÜBİTAK'tan "KOBİ ve Ar-Ge" desteği alan girişimci Ahmet Akkök, cep telefonu kullanıcıları için hem yanlış yazmayı önleyen hem de eğlenceli ve kolay kullanılabilen klavye geliştirdi.
 • 11:10Yanlış Yazdırmayan Eğlenceli Klavye GeliştirdiKahramanmaraş'ta TÜBİTAK'tan "KOBİ ve Ar-Ge" desteği alan girişimci Ahmet Akkök, cep telefonu kullanıcıları için hem yanlış yazmayı önleyen hem de eğlenceli ve kolay kullanılabilen klavye geliştirdi.
 • 00:55Kahramanmaraş'ta 'Yaşayan Hazineler' ProgramıGazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, "Babadan miras, kulaktan dolma bilgilerle din öğrenilmez. Sonra gidip Kalkancı'ya mürit veya paralelci oluyorsunuz" dedi.
 • 17:1114 Kasım Dünya Diyabet Günü14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında Kahramanmaraş'ta diyabete dikkat çekmek için "Mavi Halka" etkinliği yapıldı.
 • 19:18Eşi ve Çocuğuyla Balık Tutarken BoğulduEşi ve Çocuğuyla Balık Tutarken BoğulduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Büyükşehir Belediyesi Sualtı Arama Kurtarma ekiplerinin arama çalışması- Cesedin sudan çıkartılması- Yakınlarının bekleyişi Eşi ve çocuğuyla balık tutarken boğuldu Kahramanmaraş'ta eşi ve çocuklarıyla birlikte balık tutarken dengesini kaybedip baraj göletine düşen kişi boğuldu.
 • 19:134. Göksun Elma FestivaliKahramanmaraş'ta, elma üretiminin "elmas" gibi önemli gelir kaynağı olduğu ilçede, 4. Göksun Elma Festivali düzenlendi.
 • 18:26Eşi ve Çocuğuyla Balık Tutarken BoğulduKahramanmaraş'ta eşi ve çocuklarıyla birlikte balık tutarken dengesini kaybedip baraj göletine düşen kişi boğuldu.
 • 18:02Kahramanmaraş Balık Tutmak İsterken Baraja Düşüp BoğulduKahramanmaraş Balık Tutmak İsterken Baraja Düşüp BoğulduKahramanmaraş'ta, balık tutmak için ailesiyle birlikte geldiği baraj gölüne serpme atarken ayağı kayıp suya düşen 43 yaşındaki Muharrem Özdoğan boğularak yaşamını yitirdi.
 • 17:29Balık Avlamak İsterken Canından OlduBalık Avlamak İsterken Canından OlduKahramanmaraş’ta eşiyle birlikte balık avlamak isteyen Muharrem Özdoğan, suya attığı ağa takılması sonucu sonucu baraj gölüne düştü.
 • 17:06Balık Tutmak İsterken Baraja Düşüp BoğulduBalık Tutmak İsterken Baraja Düşüp BoğulduKahramanmaraş'ta, balık tutmak için ailesiyle birlikte geldiği baraj gölüne serpme atarken ayağı kayıp suya düşen 43 yaşındaki Muharrem Özdoğan boğularak yaşamını yitirdi.
 • 11:17Görünümü Şeftali Tadı BademKahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde, meyvecilikle uğraşan emekli öğretmen Mehmet Emin Tan'ın bahçesindeki badem ağacı, şeftali görünümünde, çekirdeği tatlı, badem aromalı bir meyve verdi.
 • 10:30Ksü'de Ksü'de "Batı Trakya Türkleri ve Türk Dış Politikası" KonferansıKahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Uluslararası İlişkiler Öğrenci Topluluğu tarafından “Batı Trakya Türkleri ve Türk Dış Politikası” konulu konferans düzenlendi.
 • 09:52Ksü'nün Hat Sanatı ve Minyatür SergisiKsü'nün Hat Sanatı ve Minyatür SergisiKahramanmaraş Piazza, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) tarafından düzenlenen Hat Sanatı ve Minyatür Sergisi’ne ev sahipliği yaptı.
 • 17:04Bosna Bizim Neyimiz Olur?Bosna Bizim Neyimiz Olur?" SöyleşisiKahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Kültür ve Medeniyet Topluluğu tarafından, “Bosna Bizim Neyimiz Olur?
 • 17:26Kahramanmaraş'ta Fidan DikimiKahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğünce 300 hektarlık alana 126 bin fidan dikildi.
 • 17:08Kahramanmaraş'a 5 Milyon Fidan DikilecekKahramanmaraş'a 5 Milyon Fidan DikilecekKahramanmaraş'a 5 milyon fidan dikilecek Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, 2016 yılı sonuna kadar kente 5 milyon fidan dikileceğini söyledi.
 • 16:37Kahramanmaraş'a 5 Milyon Fidan DikilecekKahramanmaraş'a 5 Milyon Fidan DikilecekKahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer, 2016 yılı sonuna kadar kente 5 milyon fidan dikileceğini söyledi.
 • 19:597 Aralık Üniversitesi Akademik Yılı Açılış Töreni Yapıldı7 Aralık Üniversitesi Akademik Yılı Açılış Töreni Yapıldı, Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nin 2015-2016 akademik yılı açılış töreni yapıldı.
 • 17:13Afşin Myo'da Motivasyon ve İş Görüşmesi SemineriKahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Afşin Meslek Yüksekokulu'nda öğrencilere "Moral Motivasyon ve İş Görüşmesi" konulu seminer verildi.
 • 12:46Tekstil Mühendisliği Öğrencilerine Karşılıksız BursTekstil Mühendisliği Öğrencilerine Karşılıksız BursKahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) ile Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi arasında Tekstil Mühendisliği’ne kayıt yaptıran tüm öğrencilere karşılıksız burs verilmesi amacıyla protokol imzalandı.
 • 16:59Cumhuriyetin İlanı, Anlamı ve Önemi" KonferansıKahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet Yetişgin, demokrasinin en iyi cumhuriyet idaresinde uygulanabildiğini söyledi.
 • 17:24Eğitim-bir-sen'den Yazılı AçıklamaEğitim-bir-sen'den Yazılı AçıklamaEğitim-Bir-Sen Kahramanmaraş 2 No’lu Şube Başkanı Doç. Dr. Hasan Furkan, Sütçü İmam Üniversitesinde kanunsuz uygulamalar olduğunu iddia ederek, “Sütçü İmam Üniversitesi Rektörü fütursuzca bir yönetim sergilemektedir” dedi.
 • 13:57Ksü'deki Cami İnşaatı YükseliyorKahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde (KSÜ) temeli atılan ve kentin ikinci büyüğü olarak gösterilen camideki inşat çalışmalarının devam ettiği belirtildi.
 • 20:54Kahramanmaraş'ta Göçük: 1 ÖlüKahramanmaraş'ta Göçük: 1 ÖlüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Olay yerinden genel görüntü- Göçük alanı- AFAD ekiplerinin çalışması- Toprak altında kalan işçinin çıkarılması- Ölen kişinin ailesinin kriz geçirmesi- Cenaze aracının gidişi Kahramanmaraş'ta göçük: 1 ölü- Kanalizasyon çalışması sırasında meydana gelen göçükte, 1 işçi yaşamını yitirdi Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesinde kanalizasyon çalışması sırasında meydana gelen göçükte, 1 işçi hayatını kaybetti.
 • 19:47Kahramanmaraş'ta Göçük: 1 ÖlüKahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesinde kanalizasyon çalışması sırasında meydana gelen göçükte, 1 işçi hayatını kaybetti.
 • 19:23Kahramanmaraş - Kanalizasyon Kanalında Toprak Altında Kalan İşçi ÖldüKahramanmaraş - Kanalizasyon Kanalında Toprak Altında Kalan İşçi ÖldüKanalizasyon kanalında toprak altında kalan işçi öldü KAHRAMANMARAŞ'ta, beton boru döşenen kanalizasyon kanalında kayan toprağın altında kalan ve kurtarılmaya çalışıldığı sırada kepçenin başının bir bölümünü parçaladığı 48 yaşındaki işçi Ahmet Yener hayatını kaybetti.
 • 19:06Toprak Altında Kalan İşçi, Kepçeyle Kurtarılmaya Çalışırken Başı ParçalandıToprak Altında Kalan İşçi, Kepçeyle Kurtarılmaya Çalışırken Başı ParçalandıKahramanmaraş'ta kanalizasyon borusu döşeme çalışması sırasında toprak altında kalan işçi, kepçeyle kurtarılmaya çalışılırken başının bir bölümü parçalandı.
 • 18:46Kanalizasyon Kanalında Toprak Altında Kalan İşçi ÖldüKanalizasyon Kanalında Toprak Altında Kalan İşçi ÖldüKahramanmaraş'ta, beton boru döşenen kanalizasyon kanalında kayan toprağın altında kalan ve kurtarılmaya çalışıldığı sırada kepçenin başının bir bölümünü parçaladığı 48 yaşındaki işçi Ahmet Yener hayatını kaybetti.
 • 14:58Ksü'de "Gençlik Gelişim Akademisi" BaşladıKahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde (KSÜ), "Gençlik Gelişim Akademisi Projesi" başlatıldı.
 • 17:46Tübitak'tan Ar-Ge ve Sanayi DesteğiTübitak'tan Ar-Ge ve Sanayi DesteğiKahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü ve Kahramanmaraş Teknokent Yönetici A.Ş. (TEKNOKENT) işbirliği düzenlenen “ TÜBİTAK Ar-Ge ve Sanayi Destekleri” programı KSÜ’de gerçekleştirildi.
 • 15:20Kahramanmaraş'ın İkinci En Büyük Camisi Ksü'de YükseliyorKahramanmaraş'ın İkinci En Büyük Camisi Ksü'de YükseliyorTemeli Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci ve KSÜ Merkez Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkan ve yöneticileri ile birlikte 16 Haziran 2015’te atılan, tamamlandığında Kahramanmaraş en büyük ikinci camisi olacak olan KSÜ Merkez Cami inşaatı hızla yükseliyor.
 • 14:15Gençlik Gelişim AkademisiGençlik Gelişim Akademisi" Projesi TanıtıldıBilgi İletişim Sanat Eğitim ve Kültür Gençlik Kulübü Derneği (BİLSEK) tarafından organize edilen, İçişleri Bakanlığı, Dernekler Daire Başkanlığı desteği ile yürütülen “Gençlik Gelişim Akademisi” projesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde (KSÜ) tanıtıldı.
 • 23:03Kahramanmaraş - Cengiz Hortoğlu: Sevgisizleştik ve Herkes Kendi Gettosunu Oluşturmaya BaşladıKahramanmaraş - Cengiz Hortoğlu: Sevgisizleştik ve Herkes Kendi Gettosunu Oluşturmaya BaşladıCengiz Hortoğlu: Sevgisizleştik ve herkes kendi gettosunu oluşturmaya başladı Anadolu Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Murat Cengiz Hortoğlu, sevgi dilinin yerini nefretin aldığını savunurken, "Milli maçta hepimizin kalbinin aynı anda atması gerektiği bir zamanda bile acılarımızda ortaklaşmayı başaramadık.
 • 22:26Cengiz Hortoğlu: Sevgisizleştik ve Herkes Kendi Gettosunu Oluşturmaya BaşladıCengiz Hortoğlu: Sevgisizleştik ve Herkes Kendi Gettosunu Oluşturmaya BaşladıAnadolu Alevi Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Murat Cengiz Hortoğlu, sevgi dilinin yerini nefretin aldığını savunurken, "Milli maçta hepimizin kalbinin aynı anda atması gerektiği bir zamanda bile acılarımızda ortaklaşmayı başaramadık.
 • 17:49Kahramanmaraş Ceviz ÇalıştayıCevizde, Türkiye'nin önemli üretim merkezi olarak gösterilen Kahramanmaraş'ta, 1. Ceviz Çalıştayı düzenlendi.
 • 13:53İşsiz Sayısı Dünyada 202 Milyona UlaştıTürkiye İş Kurumu Hukuk Müşaviri Mehmet Kurt, dünya genelinde işsiz kişi sayısının 202 milyona ulaştığını ifade etti.
 • 11:56Ksü'de Yangın Tahliye TatbikatıKsü'de Yangın Tahliye TatbikatıKahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Sivil Savunma Uzmanlığı tarafından KSÜ Bahçelievler Yerleşkesi’nde personelleri olası bir yangın durumuna karşı bilinçlendirmek, can ve mal kaybını en aza indirmek amacıyla yangın ve kurtarma tatbikatı gerçekleştirildi.
 • 16:48Kahramanmaarş'ta Kısa KısaAfşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, ilçedeki mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek istişare ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.
 • 18:11Dezavantajlı Gruplar Yerel İşgücü Piyasası ÇalıştayıKahramanmaraş'ta, "İstihdam İçin Koordinasyon ve Eğitim Teknik Destek Projesi" (İSKEP) kapsamında Dezavantajlı Gruplar Yerel İşgücü Piyasası Çalıştayı yapıldı.
 • 12:50Şair Karakoç'un İsmi Kahramanmaraş'ta Okula VerildiTürk edebiyatında "Dede Korkut" ve "Beyaz Kartal" olarak anılan 85 yaşındaki şair Bahaettin Karakoç'un ismi, Kahramanmaraş'ta bir ilkokula verildi.
 • 20:43Kahramanmaraş - Kadın Sürücünün Otomobili Devrildi 3 YaralıKahramanmaraş - Kadın Sürücünün Otomobili Devrildi 3 YaralıKadın sürücünün otomobili devrildi 3 yaralı Kahramanmaraş'ta, kadın sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, önündeki araca çarptıktan sonra devrildi.
 • 19:55Kadın Sürücünün Otomobili Devrildi: 3 YaralıKadın Sürücünün Otomobili Devrildi: 3 YaralıKahramanmaraş'ta, kadın sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, önündeki araca çarptıktan sonra devrildi.
 • 12:43Kahramanmaraş'ta Kahramanmaraş'ta "Gençlerle Kültür ve Sanat" SergisiErasmus Plus çerçevesinde Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenmeye değer görülen ve Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi ile BİLSEK Gençlik Kulübü Derneğince yürütülen çalışmalar çerçevesinde, Kahramanmaraş’a gelen Makedonyalı Ivana Mladenovska ve Jasmina Runesvka ile KSÜ GSF mezunu Samet Küçükönder’in eserlerinin yer aldığı “Gençlerle Kültür ve Sanat” resim sergisi açıldı.