SON DAKİKA SUUDİ ARABİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Suudi Arabistan Haberleri

15:23
Yemen'de Suudi Arabistan Protestosu Husiler, "Yemen'in iç işlerine karıştığı ve ülkeyi eyaletlere bölmeye çalıştığı" gerekçesiyle Suudi Arabistan'ı protesto etti.
14:03
Gaib'in Ocak İhracatı 740 Milyon 713 Bin Dolar Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmak, Ocak 2015’de 740 milyon 713 bin dolarlık ihracat gerçekleştirildiğini ve en fazla ihracatın Orta Doğu ülkelerine yapıldığını belirtti.
Gaib'in Ocak İhracatı 740 Milyon 713 Bin Dolar
11:33
Halı İhracatında Yeni Rekor Halı sektörü, 2014 yılında bir önceki yıla göre yüzde 7,3'lük artışla 2,3 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi Halı endüstrisi böylece tarihin en yüksek dış satım rakamına ulaştı.
09:43
Gaib'den Ocak Ayı İhracatı Açıklaması GAİB, Ocak ayında 740 milyon 713 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdi GAİB Koordinatör Başkanı Abdulkadir Çıkmaz: "İhracatta Ortadoğu ülkeleri yüzde 62,9'luk payla birinci sırada yer aldı"
20:21
Alman Diplomatların Gauck'tan Rahatsızlık Duydukları İddia Edildi Cumhurbaşkanı Gauck'un dış politikaya çok fazla karışmasının diplomatları rahatsız ettiği öne sürüldü.
16:23
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Burdur'da Açıklaması Çavuşoğlu: "Cibuti'ye de Somali'ye de 10'ar bin konut yapacağız. Çünkü o insanlar teneke evlerde yaşıyorlar.
12:53
İran, Kral Abdullah'ın Ölümünün Kutlanmasını İstedi İran'ın en yüksek siyasi otoritelerinden biri olarak gösterilen Ayetullah Ahmed Cenneti "Kral Abdullah'ın ölümü Müslümanlar tarafından kutlanmalı" dedi.
İran, Kral Abdullah'ın Ölümünün Kutlanmasını İstedi
11:56
"Türk Taşı" Modası Geri Döndü Kriz öncesi ABD'de bir çok ünlünün lüks konutlarında tercih ettiği Türk traverten ve mermerlere olan talep, ekonomideki toparlanmayla yeniden artışa geçti.
11:44
Boncuk Dizmekle Başladığı Mesleğinde İhracatçı Oldu Hayalini gerçekleştirerek KOSGEB ve BUSMEK'in desteğiyle ev tekstili firması kuran girişimci Koçancı, eşinin tasarımlarıyla masa örtüsü, pike gibi ürünler imal ediyor.
10:54
Almanya Dışişleri Cumhurbaşkanı Gauck'tan Rahatsız Almanya Dışişleri Bakanlığı’nın, ziyaret ettiği ülkelerde diplomatik nezaket kurallarını hiçe sayarak Almanya’nın dış politikasına zarar veren Cumhurbaşkanı Joachim Gauck’tan rahatsız olduğu ifade edildi.
10:39
Borsada Rayici Olmayan Yabancı Paraların Kurları Belirlendi Maliye Bakanlığı, borsada rayici olmayan yabancı paraların, Vergi Usul Kanunu gereğince 2014 yılı için yapılacak değerlemelerine esas olmak üzere kurlarını belirledi.
00:53
Mısır'daki Bombalı Saldırılar Suudi Arabistan Kralı Selman, Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'ye saldırılarda hayatını kaybedenler için taziye mesajı gönderdi.
23:34
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı, Mısır'daki Saldırıyı Kınadı Suudi Arabistan Dışişleri Bakanlığı, Mısır'ın Kuzey Sina bölgesinde dün düzenlenen bombalı saldırıyı kınadığını belirtti.
19:10
Dolar Günü 2,4426 Tl, Euro 2,7592 TL'den Kapattı Serbest piyasada gün sonu itibarıyla 2,441 TL’den alınan dolar 2,4426 TL’den satılırken, 2,7572 TL’den alınan Euro’nun satış fiyatı ise 2,7592 TL olarak gerçekleşiyor.
18:49
Dünyanın En Güvenli Kenti; Tokyo The Economist dergisince yapılan araştırmada, dünyanın güvenli kenti olarak Japonya'nın başkenti Tokyo seçildi.
18:12
Tcmb Döviz Kurları Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) İdare Merkezi tarafından saat 15.30'da belirlenen gösterge niteliğindeki döviz kurları şöyle:
16:54
İran'da Kral Abdullah Tartışmaları Tahran Cuma İmamı Ayetullah Cenneti: "Onun ölümünden dolayı İsrail'e ve Amerika'ya başsağlığı dilemeli"
16:18
Suudi Arabistan'da ABD Vatandaşının Yaralanması Suudi Arabistan'da 2 ABD vatandaşının bulunduğu araca kimliği belirsiz kişilerce açılan ateş sonucu biri yaralandı.
15:12
İran Dış Siyaset Komisyonu Başkanı Burucerdi Lübnan'da İran Dış Siyaset Komisyonu Başkanı Burucerdi "Ülkemiz, Suudi Arabistan ile iyi ve güçlü ilişkiler geliştirme konusunda güvenilir ve gerçek bir isteğe sahiptir." dedi.
14:10
Alfemo'ya İki Birincilik Ödülü Türkiye’de tasarım mobilyanın en önemli markalarından Alfemo, 2015 yılına hızlı bir giriş yaptı.
Alfemo'ya İki Birincilik Ödülü
12:33
Yeni Suudi Kralından Emekli, Memur ve Öğrencilere 2 Maaş İkramiye Suudi Arabistan’ın yeni kralı Selman bin Abdullaziz, göreve gelişi nedeniyle emekli, memur ve öğrencilere 2 maaş ikramiye ödenmesini emretti.
10:12
Dünya'da Bir İlk Olan Mat Mobilyalar İSMOB'da İstanbul Mobilya Fuarına, katılan mobilya üretiminde önde gelen firmalardan Papatya Mobilya, dünyada bir ilk olan mat konsepti tüketiciyle buluşturdu.
Dünya'da Bir İlk Olan Mat Mobilyalar İSMOB'da
09:48
Dünyada Bir İlk Olan Mat Mobilyalar Bu Fuarda MOSDER tarafından düzenlenen İSMOB'a katılan, mobilya üretiminde önde gelen firmalardan Papatya Mobilya, dünyada bir ilk olan mat konsepti tüketiciyle buluşturdu.
Dünyada Bir İlk Olan Mat Mobilyalar Bu Fuarda
09:09
Gazete Manşetleri, En Çok Satan Gazeteler ve Haberler Güncel gazete manşetleri ve haberler. 30 Ocak Cuma gününden güncel gazete manşetleri ve haberler.
Gazete Manşetleri, En Çok Satan Gazeteler ve Haberler
09:09
Dolar Güne 2,4104 TL, Euro 2,7331 TL'den Başladı Serbest piyasada bu sabah itibarıyla 2,4094 TL'den alınan dolar 2,4104 TL'den satılırken, 2,7319 TL'den alınan Euro'nun satış fiyatı ise 2,7331 TL olarak gerçekleşiyor.
09:08
30 Ocak Gazete Manşetleri ve Son Dakika Haberler 30 Ocak Cuma gazete manşetleri ve güncel haberler. Gazeteler Cuma günü gündemi nasıl değerlendirdi. Hangi haberleri gazete manşetlerine taşıdılar ? Detaylar haberimizde..
30 Ocak Gazete Manşetleri ve Son Dakika Haberler
04:39
Yeni Kral'dan Memur, Emekli ve Öğrencilere 2 Maaş İkramiye Kral Abdullah'ın vefatının ardından göreve gelen Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz memur, emekli ve öğrencilere 2 maaş ikramiye ödenmesini emretti.
Yeni Kral'dan Memur, Emekli ve Öğrencilere 2 Maaş İkramiye
01:41
Yemen'deki Olaylar Yemen Cumhurbaşkanlığı Ofisi Müdürü Bin Mübarek, Suudi Arabistan'a gitti.
01:00
Suudi Kralı Selman Kabineyi Değiştirdi Suudi Arabistan'ın yeni Kralı Selman bin Abdülaziz Al-Suud, birkaç bakan hariç tüm kabineyi değiştirdi.
00:15
Suudi Arabistan'da Kabine ve Devlet Kurumlarında Değişiklik Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, kabine değişikliğine giderek, eski Kral Abdullah'ın yaklaşık 2 ay önce atadığı bazı bakanları görevden aldı.
21:59
Şeyhin Transfer Ettiği Hentbolcular, Katar'ı Yarı Finale Taşıdı Devşirme hentbolcularla spor gündemini meşgul eden Katar, ev sahipliğini yaptığı Dünya Hentbol Şampiyonası'nda tarihinde ilk kez yarı finale çıktı.
Şeyhin Transfer Ettiği Hentbolcular, Katar'ı Yarı Finale Taşıdı
21:36
Suudi Arabistan'da Kabine Değişikliği Suudi Arabistan'ın yeni Kralı Selman, kabine değişikliğine gitti fakat kilit bakanları görevde tuttu.
18:10
Dolar Günü 2,4056 Tl, Euro 2,7313 TL'den Kapattı Serbest piyasada gün sonu itibarıyla 2,4048 TL’den alınan dolar 2,4056 TL’den satılırken, 2,7292 TL’den alınan Euro’nun satış fiyatı ise 2,7313 TL olarak gerçekleşiyor.
17:52
Wired, Modanisa'com'u Haftanın Startup'ı Seçti Muhafazakar giyimin Türkiye'deki lider markası Modanisa.com, dünyanın en önemli teknoloji ve yaşam dergilerinden biri olan Wired'ın 26 Ocak sayısında haftanın startup'ı seçildi.
Wired, Modanisa'com'u Haftanın Startup'ı Seçti
12:08
Deik İş Konseyleri İstişare Toplantısı DEİK Başkanı Vardan: "İş Konseylerini aktif hale getirmek için yeni arkadaşlar takviye yapabiliriz. Yüksek İstişare Heyetleri ve Danışmanlar Kurulu gibi yeni oluşturacağımız organlarımızda, hem mevcut yapımızdan hem dışarıdan bize katkı sağlayacak arkadaşlarla birlikte olmak istiyoruz" "Türkiye Cumhuriyeti'nin 12'den 39'a çıkarttığı Afrika'daki Büyükelçilik sayısına eşdeğer bir iş konseyi oluşumunu gerçekleştireceğiz.
12:02
Tcg Büyükada, Cidde'ye Gidecek Milli gemi konsepti çerçevesinde dizayn ve inşa edilen ada sınıfı korvetlerin ikincisi olan TCG Büyükada, Suudi Arabistan'ın Cidde şehrine liman ziyaretinde bulunacak.
10:34
Wired Modanisa.com'u Haftanın Startup'ı Seçti Muhafazakar giyimin Türkiye'deki lider markası modanisa.com, yabancı basının da ilgi odağı haline geldi.
Wired Modanisa.com'u Haftanın Startup'ı Seçti
09:55
Dolar Güne 2,3945, Avro 2,7066 TL'den Başladı Serbest piyasada bu sabah itibarıyla 2,3929 TL'den alınan dolar 2,3945 TL'den satılırken, 2,7053 TL'den alınan avronun satış fiyatı ise 2,7066 TL olarak gerçekleşiyor.
Dolar Güne 2,3945, Avro 2,7066 TL'den Başladı
09:33
Çerkezköy Tso'ya 1 Yılda 429 Yeni Üye Kaydı Yapıldı Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO), 2015 yılının ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.
Çerkezköy Tso'ya 1 Yılda 429 Yeni Üye Kaydı Yapıldı
03:38
Avusturyalı Yolcu Atatürk Havalimanında Öldü Uçağını beklerken kalp krizi geçiren Avusturyalı 75 yaşındaki yolcu Atatürk Havalimanında yaşamını yitirdi.
Avusturyalı Yolcu Atatürk Havalimanında Öldü
03:36
Avusturyalı Yolcu Atatürk Havalimanı'nda Öldü Türk hava Yolları'nın (THY) tarifeli seferiyle Lübyana'dan İstanbul'a gelip, aktarmalı olarak Cidde'ye gidecek olan yolcu Hagleitner Siegfried (75), geçirdiği kalp krizi sonucu Atatürk Havalimanı'nda hayatını kaybetti.
Avusturyalı Yolcu Atatürk Havalimanı'nda Öldü
00:25
ABD'nin Suriyeli Ilımlı Muhaliflere Desteği Amerikan medyasında CIA'nın Suriyeli muhaliflere yardımlarının azaldığı veya kesildiği iddiaları yer alırken, ABD Dışişleri ve Savunma Bakanlıkları ılımlı muhaliflere desteklerinin devam ettiğini bildirdi ABD Savunma Bakanlığı sözcülerinden Smith: "Diğer kurumların faaliyetleri hakkında konuşamayacağım ama bizim Suriyeli muhaliflere eğit donat programımız ilerliyor" "Bu noktada ilk ön müfreze bölgeye ulaşmaya başladı.
ABD'nin Suriyeli Ilımlı Muhaliflere Desteği
00:12
Beyaz Saray, Riyad'da Başörtüsü Takmayan Michelle Obama'yı Savundu Beyaz Saray, başsağlığı için Suudi Arabistan’a giden ABD Başkanı Barack Obama’ya eşlik eden Michelle Obama’nın başörtü takmamasını savundu.
Beyaz Saray, Riyad'da Başörtüsü Takmayan Michelle Obama'yı Savundu
20:58
Suriye Barış Misyonu Senaryoları" Arap Reform Girişimi araştırma görevlisi Prof. Vasconcelos: "Suriye, farklı silahlı gruplar arasındaki çatışmayı sonlandıracak ve Suriye vatandaşları ile azınlıkların yaşamlarını, kimliklerini koruyabilecek daha geniş bir barış gücüne ihtiyaç duyuyor"
20:27
Etiyopya'daki "Libya Toplantıları" Sona Erdi Uluslararası Libya Bağlantı Komitesi: "Libya'daki mevcut krizin askeri bir çözümü yoktur.
20:04
Milli Gemi Tcg Büyükada, Suudi Arabistan Yolcusu Genelkurmay Başkanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, TCG Büyükada'nın ilk planlı liman ziyaretini Suudi Arabistan'a gerçekleştireceğini bildirdi.
18:58
İbrahim Kalın - Çanakkale Savaşları'nın 100. Yılı Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)-"(Çanakkale Savaşları'nın 100. yılı) Bu savaşın en önemli yönlerinden birisi de Türkiye'nin bugün bu savaşta karşı cephede yer almış milletlerle kurduğu iyi dostluk ilişkileridir.
İbrahim Kalın - Çanakkale Savaşları'nın 100. Yılı
18:47
İbrahim Kalın - Charlie Hebdo'ya Yönelik Saldırı Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)-"(Çanakkale Savaşları'nın 100. yılı) Bu savaşın en önemli yönlerinden birisi de Türkiye'nin bugün bu savaşta karşı cephede yer almış milletlerle kurduğu iyi dostluk ilişkileridir.
İbrahim Kalın - Charlie Hebdo'ya Yönelik Saldırı
18:33
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın Açıklaması "(Çanakkale Savaşları'nın 100. yılı) Bu savaşın en önemli yönlerinden birisi de Türkiye'nin bugün bu savaşta karşı cephede yer almış milletlerle kurduğu iyi dostluk ilişkileridir.
18:23
İbrahim Kalın: "Türkiye, Somali'de İnsanlığın Yüzünü Ağartan İşlere İmza Atıyor" Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)-"(Çanakkale Savaşları'nın 100. yılı) Bu savaşın en önemli yönlerinden birisi de Türkiye'nin bugün bu savaşta karşı cephede yer almış milletlerle kurduğu iyi dostluk ilişkileridir.
İbrahim Kalın: 'Türkiye, Somali'de İnsanlığın Yüzünü Ağartan İşlere İmza Atıyor'
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 18:41:33. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA SUUDİ ARABİSTAN HABERLERİ
[Hata Bildir]