SON DAKİKA TANER YILDIZ HABERLERİ

Son Dakika Taner Yıldız Haberleri

 • 12:07Yıldız'dan Hdp'ye Yıldız'dan Hdp'ye "Tehdit" EleştirisiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Zonguldak Valiliği ziyaretinde HDP’yi eleştirerek, “Erciş’te ‘Buraya HDP’li olmayanlar giremez, girmesi yasaktır’ söylemleri seçimi etkilemek üzerine bir tehdit unsuru olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum.
 • 16:38Bakan Işık ve Yıldız, Milli Rüzgar Enerji Sistemleri Projesi'ni TanıttıBakan Işık ve Yıldız, Milli Rüzgar Enerji Sistemleri Projesi'ni TanıttıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Milli Rüzgar Enerji Sistemleri (MİLRES) Geliştirilmesi ve Prototip Türbin Üretimi Projesi’nin tanıtımını yaptı.
 • 13:17Erdoğan: Uluslararası Toplum İyi Bir İmtihan Vermedi6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu’nda konuşan Erdoğan, ülkelerin enerji politikalarını eleştirdi.
 • 12:546. Dünya Enerji Düzenleme ForumuEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye'nin idaresine konan güçlü iradenin büyümenin önünü açtığını belirterek, "İstikrarın olduğu yerde yatırımcı var. Siyasi irade, enerji sektörü ile alakalı yatırımcıların önünü açtı.
 • 15:14Bakan Işık ve Bakan Yıldız, İş Adamlarıyla BuluştuBakan Işık ve Bakan Yıldız, İş Adamlarıyla BuluştuBilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Anadolu’nun ortasına kuracağı cazibe merkezi bir şehirle sağlayacağı “Merkez Türkiye” projesini eleştirerek, “Bu hayali kurması yerine Adana’yı, Ceyhan’ı, bu bölgeyi bir lojistik merkezi, üretim merkezi haline getirmesi çok daha ayağa yere basan bir proje olmuş olacaktı” diye konuştu.
 • 14:07Seçimde Elektrik Kesintilerine Karşı Sıkı ÖnlemSeçimde Elektrik Kesintilerine Karşı Sıkı ÖnlemEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 7 Haziran seçimlerinde olası elektrik kesintilerine yönelik tüm teknik çalışmaları tamamladıklarını ve süreci dikkatle takip ettiklerini belirterek, “Herhangi bir siyasi partinin, özellikle elektriğin arkasına sığınarak bir siyasi söylem geliştirmesini doğru bulmadığımızı uygulamalarımızla göstereceğiz.
 • 00:01Gündem Özeti/ 24 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'un üçüncü bölge ilçelerine ziyarette bulunarak, halka hitap edecek.
 • 23:14Yıldız: 80 Öğrenci Rusya'da Nükleer Enerji Eğitimi GörecekYıldız: 80 Öğrenci Rusya'da Nükleer Enerji Eğitimi GörecekYıldız: 80 öğrenci Rusya'da nükleer enerji eğitimi görecek (ek) GERMENCİK'TE SANTRAL AÇTI Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Söke Ticaret Odası'nı ziyareti sonrası bir dizi santral açılışı için Germencik'e geldi.
 • 19:11Yıldız: 80 Öğrenci Rusya'da Nükleer Enerji Eğitimi Görecek (3)Yıldız: 80 Öğrenci Rusya'da Nükleer Enerji Eğitimi Görecek (3)Germencik'te SANTRAL AÇTI Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Söke Ticaret Odası'nı ziyareti sonrası bir dizi santral açılışı için Germencik'e geldi.
 • 15:26Yıldız: 80 Öğrenci Rusya'da Nükleer Enerji Eğitimi Görecek (2)Yıldız: 80 Öğrenci Rusya'da Nükleer Enerji Eğitimi Görecek (2)Ülkenin SORUNLARINA KAYITSIZ KALMADIK Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Söke İlçe Başkanlığı'na yaptığı ziyaretin ardından AK Parti Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç ve milletvekili adayı Metin Yavuz ile birlikte Söke Çarşı esnafını ziyaret etti.
 • 12:00Rusya'da Nükleer Eğitimi Alacak 80 Öğrenci BelirlendiRusya'da Nükleer Eğitimi Alacak 80 Öğrenci BelirlendiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Rusya’da nükleer enerji eğitimi almaya hak kazanan 80 öğrencinin, 4 bin 100 kişi arasından belirlendiğini açıkladı.
 • 01:01Taner Yıldız'dan Ucuz Mazot Tepkisi: Vatandaşın, Çiftçinin Ümitleriyle Oynamayacaksınız (4)Taner Yıldız'dan Ucuz Mazot Tepkisi: Vatandaşın, Çiftçinin Ümitleriyle Oynamayacaksınız (4)Bakan YILDIZ: "TÜRKİYE HER YIL 15 ÜLKENİN KENDİSİ KADAR BÜYÜYOR" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi'nin '25. Yıl Yeni Türkiye ve 2023 Enerji Politikaları' toplantısına katıldı.
 • 00:15Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız AçıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız AçıklamasıMüstakil Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) İzmir 25. Yıl Yeni Türkiye ve 2023 Enerji Politikaları toplantısında konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Türkiye 15 kadar ülkenin kendisi kadar büyüyor her yıl. Bir yıl önce 7 bin megawatt kurulu güç oluşturduk. Bu yıl 4 bin megawatt büyüyeceğiz inşallah” dedi.
 • 22:24İzmir - Taner Yıldız'dan Ucuz Mazot Tepkisi Vatandaşın, Çiftçinin Ümitleriyle Oynamayacaksınızİzmir - Taner Yıldız'dan Ucuz Mazot Tepkisi Vatandaşın, Çiftçinin Ümitleriyle OynamayacaksınızTaner Yıldız'dan ucuz mazot tepkisi Vatandaşın, çiftçinin ümitleriyle oynamayacaksınız (3) SOMA'DA DEVLETLEŞTİRME OLMAYACAK İzmir'de bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Menderes'teki ziyaretlerini tamamladıktan sonra Ak Parti İl Teşkilatı'na geldi.
 • 22:05Yıldız: Yıldız: "Lüzümsuz Sualin Gereksiz Cevabı Verilmez"Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret ettiPartililer ve gazetecilerin detayıBakan Yıldız'ın konuşmasıAK Partili bir üyeye geçmiş olsun telefonu açtı İZMİR - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız gazetecilerin sorularını cevapladı.
 • 21:22Taner Yıldız'dan Ucuz Mazot Tepkisi: Vatandaşın, Çiftçinin Ümitleriyle Oynamayacaksınız (3)Taner Yıldız'dan Ucuz Mazot Tepkisi: Vatandaşın, Çiftçinin Ümitleriyle Oynamayacaksınız (3)Soma'da DEVLETLEŞTİRME OLMAYACAK İzmir'de bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Menderes'teki ziyaretlerini tamamladıktan sonra Ak Parti İl Teşkilatı'na geldi.
 • 20:26Yıldız: Yıldız: "Devletin Nasıl Yönetildiğini Hep Beraber Gördüler"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tören alanından detaylar ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın alana gelmesi- Bakan Yıldız, Menderes Belediye Başkanı Soylu ve İZMİRGAZ AŞ Genel Müdürü Yandımata'nın doğalgaz borusunu imzalamaları- Tören alanında küçük bir çocuğu kucağına alması- Lokma yemesi- Menderes Belediyesini ziyareti - Bakan Yıldız: "Bizi, iktidara geldiğimizde bir şeye benzetemeyenler, 'yalnızca iki belediyede, iki şirkette başarı sağlanmakla devlet yönetilmez' diyenler devletin nasıl yönetildiğini hep beraber gördüler" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Bizi, iktidara geldiğimizde bir şeye benzetemeyenler, 'yalnızca iki belediyede, iki şirkette başarı sağlanmakla devlet yönetilmez' diyenler devletin nasıl yönetildiğini hep beraber gördüler" dedi.
 • 19:30Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız AçıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız AçıklamasıEnerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “İktidara geldiğimizde bir şeye benzetmeyenler, Türkiye iki belediye ile yönetilemez diyenler, bugün devletin nasıl yönetildiğini hep beraber gördüler” dedi.
 • 18:01Taner Yıldız'dan Ucuz Mazot Tepkisi: Vatandaşın, Çiftçinin Ümitleriyle OynamayacaksınızTaner Yıldız'dan Ucuz Mazot Tepkisi: Vatandaşın, Çiftçinin Ümitleriyle OynamayacaksınızEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, İzmir'in Karaburun İlçesi Sarpıncık Mevkiin'de FİNA Enerji'nin Salman Rüzgar Elektrik Enerji Santrali'ni açtı.
 • 14:10Taner Yıldız: Taner Yıldız: "Demirtaş İstismar Ettiği Kürt Vatandaşlara Çağrıda Bulunsun"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Rüzgar santrallerinden detaylar-Bakanın alana gelmesi-Halk oyunları gösterisi-Törendeki konuşması-Plaket sunumu-Toplu halde açılış için butonlara basılması konfetiler-Gazetecilerin sorularını cevaplaması - "Türk Akımı, TANAP'ın ortağı olmamıza rağmen geliştirilecek bir projedir ve bununla ilgili Gazprom'la görüşmeler devam etmektedir"- "Selahattin Demirtaş, kayıp kaçakların önlenmesiyle alakalı istismar ettiği Kürt vatandaşlara çağrıda bulunsun, hem kul hakkının hem devlet hakkının olduğunu söylesin.
 • 17:32Davutoğlu - Hdp Binalarına Yapılan SaldırıDavutoğlu - Hdp Binalarına Yapılan SaldırıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Miting alanı- Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eşi ile birlikte gelişi ve kürsüde halkı selamlaması- Toplu halde selamlama- Taner Yıldız'ın konuşması- Başbakan Davutoğlu'nun konuşması NEVŞEHİR - AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Nevşehir'de düzenlediği mitinge katılarak konuşma yaptı.
 • 11:35Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız AçıklamasıAK Parti il teşkilatının istişare toplantısı yapılırken, düzenlenen toplantıda konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Kayseri’ye mitinge gelmediğini belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yarım milyar TL’lik yatırımların açılışını yapmak için Kayseri’ye geldiğini söyledi.
 • 13:17Taner Yıldız: Taner Yıldız: "Bazen Tehdit Çok Yakından, Bazen Çok Uzaktan Geliyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Salondan detay görüntüler -Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın konuşması-Plaket taktimi - "Bazen tehdit çok yakından, bazen çok uzaktan geliyor.
 • 12:59Yıldız: Ülkelerinde İdamı Yasaklayanlar, Mısır'a Sessiz KaldıYıldız: Ülkelerinde İdamı Yasaklayanlar, Mısır'a Sessiz KaldıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Mısır eski Cumhurbaşkanı Mursi'ye verilen idam cezası kararına tepki göstererek, "Kendi ülkelerinde idamı yasaklayanlar, Mısır'daki idamla ilgili sessiz kaldılar" dedi.
 • 11:29Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız AçıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız AçıklamasıTerziler ve Konfeksiyoncular Odasının düzenlediği etkinliğe katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Biz Allah’ın verdiği ömrü tamamladığımız zaman dünyadan ayrılacağımızı bilen insanlarız. Hiçbir tehdit bizleri yıldıramaz” dedi.
 • 11:24Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız AçıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız AçıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Terziler ve Konfeksiyoncular Odası tarafından düzenlenen toplantı öncesinde, Mursi’ye verilen idam kararı ile ilgili olarak atılan bir başlığı, “Biz bunlarla alakalı olarak hiçbir tehdide şantaja boyun eğmeyeceğiz.
 • 11:07Taner Yıldız: Taner Yıldız: "Hedefimiz 1 Milyon Varilin Üstüne Çıkmak"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Taner Yıldız'ın yürüyerek gelişi- Basın açıklaması .KAYSERİ - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kuzey Irak'tan alınan petrol miktarıyla ilgili açıklamada bulundu.
 • 23:56Yıldız: Eğer Vaatlerle İş Yürüseydi Cem Uzan İktidar Olurdu (4)Yıldız: Eğer Vaatlerle İş Yürüseydi Cem Uzan İktidar Olurdu (4)Seçim MERKEZİ AÇILIŞI YAPTI Bakan Taner Yıldız, Turhal'daki programın ardından Zile'ye geçti.
 • 21:03Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız AçıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız AçıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Şimdi Selahattin Demirtaş çıkıyor, ‘Eğer ben 7 Haziran seçimlerinde sandıktan bu barajı aşamazsam sivil itaatsizlik başlatacağım’ diyor.
 • 20:26Çöpten Elde Edilen Enerji ile 30 Bin Konutun Elektrik İhtiyacı KarşılanacakÇöpten Elde Edilen Enerji ile 30 Bin Konutun Elektrik İhtiyacı KarşılanacakEnerji Bakanı Taner Yıldız, Amasya’da 30 bin konutun elektrik ihtiyacını karşılayacak tesisin açılışına katıldı.
 • 16:31Hdp Soma İçin Adalet İstediManisa'nın Soma İlçesi'ndeki 301 işçisinin hayşatını kaybettiği maden faciasında AKP hükümeti ve sermaye sahiplerini sorumlu tutan ve adalet çağrısı yapan Halkların Demokratik Partisi (HDP), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Soma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gürkan'ın yargı önüne çıkmasını istedi.
 • 23:30Bakan Taner Yıldız: Bakan Taner Yıldız: "Bizim Çalışmamız Makam ile Sınırlıysa Bize Yazıklar Olsun"AK Parti Kayseri İl Başkanlığı tarafından düzenlenen istişare toplantısında konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Bizim çalışmamız makam ile sınırlıysa bize yazıklar olsun” dedi.
 • 16:46A Termik'in Devir Sözleşmesi İmzalandıA Termik'in Devir Sözleşmesi İmzalandıEnerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Elbistan A Termik Santrali ve Kömür İşletmesi'nin 20 yıllığına ERG Elektrik A.Ş.’ye devrini ilgilendiren anlaşmayı imzaladıklarını bildirdi.
 • 12:37Taner Yıldız, Yetim Anneleriyle BuluştuTaner Yıldız, Yetim Anneleriyle BuluştuTaner Yıldız, maden kazalarında evlatlarını kaybeden annelerin, Anneler Günü'nü kutladı.
 • 00:09Gündem Özeti/ 10 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1 - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belçika ve Almanya'da düzenlenecek "Gençlik Buluşması Etkinliklerine katılacak.
 • 00:03Burdur - Bakan Taner Yıldız, Uşak'ta Partisini AnlattıBurdur - Bakan Taner Yıldız, Uşak'ta Partisini AnlattıBakan Taner Yıldız, Uşak'ta partisini anlattı (2) BURDUR'DAKİ TEMASLARI Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Uşak'tan Burdur'a geçti ve Kemer İlçesi'nde düzenlenen 100 Temel Eser Kitap Okuma Yarışması ödül törenine katıldı.
 • 22:56Burdur - Bakan Taner Yıldız, Uşak'ta Partisini AnlattıBurdur - Bakan Taner Yıldız, Uşak'ta Partisini AnlattıBakan Taner Yıldız, Uşak'ta partisini anlattı (ek) TEMEL ATTI, OKUL AÇILIŞI YAPTI Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Bucak ve Burdur'da okul açılışı ve temel atma törenlerine katıldı.
 • 22:34Bakan Taner Yıldız, Uşak'ta Partisini Anlattı (3)Bakan Taner Yıldız, Uşak'ta Partisini Anlattı (3)Temel ATTI, OKUL AÇILIŞI YAPTI Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Bucak ve Burdur'da okul açılışı ve temel atma törenlerine katıldı.
 • 22:08Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız AçıklamasıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız AçıklamasıBurdur’a bağlı Bucak İlçesi İmam Hatip Ortaokulu Temel Atma Töreni, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın katılımıyla gerçekleşti.
 • 19:42Uşak Bakan Taner Yıldız Uşak'ta Partisini Anlattı EkUşak Bakan Taner Yıldız Uşak'ta Partisini Anlattı EkUşak Bakan Taner Yıldız Uşak'ta partisini anlattı ek (Tür: Yurt)
 • 19:13Bakan Taner Yıldız Burdur'daBakan Taner Yıldız Burdur'daEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Bucak ve Kemer ilçelerinde açılışlar yapmak üzere geldiği Burdur’da 2001 yılındaki ekonomik krizin Türkiye’nin kendisi kadar ekonomik kayba sebep olduğunu söyledi.
 • 19:06Bakan Taner Yıldız, Uşak'ta Partisini Anlattı (2)Bakan Taner Yıldız, Uşak'ta Partisini Anlattı (2)Burdur'daki TEMASLARI Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Uşak'tan Burdur'a geçti ve Kemer İlçesi'nde düzenlenen 100 Temel Eser Kitap Okuma Yarışması ödül törenine katıldı.
 • 00:34Bakan Taner Yıldız; Bakan Taner Yıldız; "Diyarbakır'da Meclis mi Kuracaksınız"7 Haziran Milletvekili Genel Seçim çalışmaları için Gediz ilçesini ziyaret eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye ne zaman yükselmeye kalksa her seferinde paçasından asılanlar olduğunu söyledi.
 • 02:23Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Osmaneli'deEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Osmaneli'deEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız bir takım ziyaretler için gece 01:00 da Bilecik Osmaneli’ye geldi.
 • 22:28Bolu - Taner Yıldız Kimin Parasını Kime VeriyorsunBolu - Taner Yıldız Kimin Parasını Kime VeriyorsunTaner Yıldız Kimin parasını kime veriyorsun (2) DİYARBAKIR'DA MECLİSE MÜSAADE ETMEYİZ Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Bolu'da partisinin seçim bürosunun açılışında konuştu.
 • 21:52Taner Yıldız: Kimin Parasını Kime Veriyorsun (2)Taner Yıldız: Kimin Parasını Kime Veriyorsun (2)Diyarbakır'da MECLİSE MÜSAADE ETMEYİZ Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Bolu'da partisinin seçim bürosunun açılışında konuştu.
 • 18:17Bolu Taner Yıldız Kimin Parasını Kime VeriyorsunBolu Taner Yıldız Kimin Parasını Kime VeriyorsunTaner Yıldız Kimin parasını kime veriyorsun ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız boş vaatlere kanılmadığını belirterek, Soruyoruz kimin parasını kime veriyorsun, kaynağın nerede, 'kaynak benim' diyor.
 • 17:56Taner Yıldız: Kimin Parasını Kime VeriyorsunTaner Yıldız: Kimin Parasını Kime VeriyorsunEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız boş vaatlere kanılmadığını belirterek, "Soruyoruz kimin parasını kime veriyorsun, kaynağın nerede?
 • 17:20Aleksey Miller ile Taner Yıldız Türk Akımı'nı GörüştüGazprom CEO’su Aleksey Miller ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız bir çalışma toplantısı gerçekleştirdi.
 • 16:48Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Bolu'daEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Bolu'daEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Eğer boş vaatlerle bir şeyler hallediliyor olsaydı, hırsızlıktan hüküm giyen Cem Uzan’ın 2002 yılındaki vaatlerine herkes kanmış olurdu” dedi.