06:4100
SON DAKİKA TANSU ÇİLLER HABERLERİ

Son Dakika Tansu Çiller Haberleri


TANSU ÇİLLER

Türk ekonomist ve siyasetçi. Türkiye'nin ilk kadın Başbakanı ve ilk kadın Dışişleri Bakanı. Başbakan, Başbakan Yardımcısı ve Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı olarak koalisyon hükümetlerinde bulunduğu 1991-1997 döneminde Türkiye ekonomisi ortalama yıllık %4.9 oranında büyümüş ve Türkiye'nin GSMH'si... Devamı

   

  Afşin-Elbistan A Santrali ve Kömür Sahasının Devri

  Afşin-Elbistan A Santrali ve Kömür Sahasının Devri

  Türkiye Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Nurettin Akçul, Afşin-Elbistan A Termik Santrali ile Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) Kömür İşletmesi’nin ERG Elektrik’e devri konusunda yaptığı açıklamada, imzalanan baz sözleşmesinin nihai karar anlamına gelmediğinin altını çizerek, “Devir için köprünün altından çok su akması gerekiyor. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  DP'li Ünal: Özgür Basın Olmadan Demokrasi Olmaz

  Demokrat Parti(DP) Antalya İl Başkanı Hasbi Ünal, basın özgürlüğünün kesilmesine yönelik her türlü girişime karşı olduklarını söyledi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  DSP Genel Başkanı Türker: Hükümet İşi Mahkemeye Bırakmasın, Çözüm Bulsun

  DSP Genel Başkanı Türker: Hükümet İşi Mahkemeye Bırakmasın, Çözüm Bulsun

  Dsp Genel Başkanı Masum Türker, seçim barajının düşürülmesi için Anayasa Mahkemesi'ne yaptıkları başvuruyla ilgili yaptığı açıklamada, "Eğer hükümet bu konuda çok sıkıntılı ise kendileri oturup karar versinler, işi mahkemeye bırakmasınlar, geçici bir madde ile çözüm bulsunlar" dedi. (06 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Ünlü Turizmci Orhan Özbaş Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Ünlü Turizmci Orhan Özbaş Son Yolculuğuna Uğurlandı

  Kuşadası ve Ege Bölgesi’nin ünlü turizmcilerin Orhan Özbaş toprağa verildi. (29 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Tgf Genel Başkanı Sertel'den 'Yayın Yasağı' Tepkisi

  Tgf Genel Başkanı Sertel'den 'Yayın Yasağı' Tepkisi

  Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, TBMM'de 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonları çerçevesinde oluşturulan, dört bakanın soruşturulduğu komisyonun çalışmaları için getirilen yayın yasağına tepki gösterdi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Tgf Genel Başkanı Sertel: Bu Sansür Ortaçağ'da Bile Hayal Edilemezdi

  Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, TBMM'de 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonları çerçevesinde oluşturulan, dört bakanın soruşturulduğu komisyonun çalışmaları için getirilen yayın yasağına, “Bu sansür Ortaçağ’da bile hayal edilemezdi. (26 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  28 Şubat Davası

  28 Şubat Davası

  ''Mağdur'' sıfatıyla dinlenilmesine karar verilen eski başbakanlardan Tansu Çiller, 3. kez mazeret dilekçesi sunduğu talimat duruşmasına yine katılmadı Mahkeme heyeti, Çiller'in mazeretini kabul ederek duruşmayı erteledi. (17 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Tansu Çiller Yine Mazeret Sundu

  Tansu Çiller Yine Mazeret Sundu

  28 Şubat Davasında 'şikayetçi' sıfatıyla ifadesinin alınmasına karar verilen Eski Başbakan Tansu Çiller, mahkemeye yine rahatsız olduğuna ilişkin mazeret sundu. (17 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Eski Başbakan Çiller 28 Şubat Duruşmasına Mazeret Bildirdi

  Eski Başbakan Çiller 28 Şubat Duruşmasına Mazeret Bildirdi

  28 Şubat davasında talimatla ifade vermesi beklenen şikayetçilerden eski Başbakan Tansu Çiller, sağlık raporu sunarak duruşmaya katılmadı. (17 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Çiller, 28 Şubat Duruşmasına Yine Gelmedi

  Çiller, 28 Şubat Duruşmasına Yine Gelmedi

  28 Şubat davasında şikayetçi olan eski Başbakan Tansu Çiller, talimatla ifadesinin alınacağı mahkemeye rahatsız olduğu gerekçesiyle yine gelmedi. (17 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Haftanın Tarihine Bakış

  Haftanın Tarihine Bakış

  Atatürk'ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981'den itibaren Öğretmenler Günü olarak kutlanıyor. (17 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Yargı Paketi Adalet Komisyonu'nda

  Teklifin "Noterlerin, MİT ve Emniyet gibi istihbarat birimlerine istediği bilgi ve belgeleri vermesine yol açabileceği ifade edilen düzenleme" ile "idari yargıda görev yapan hakim ve savcıların hukuk fakültelerine sınavsız olarak yerleştirilmeleri" düzenlemesinden vazgeçildi "Adli yıl açılış törenlerinin. (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  28 Şubat Davasında Dönemim Tanıkları Dinlenecek

  28 Şubat sürecinde, hükümeti devirmeye teşebbüs ettikleri iddiasıyla 103 kişi hakkında açılan davanın 71. duruşması sona erdi. (06 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Hdp Diyarbakır Milletvekili Tan Açıklaması

  Hdp Diyarbakır Milletvekili Tan Açıklaması

  "Başbakan Bingöl'de Emniyet Müdürü'ne yapılan suikastten 2 saat sonra çıktı, 'katiller öldürüldü' dedi. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  'Erdoğan; Erbakan ve Yılmaz'dan 20 Kat Fazla Örtülü Ödenek Harcamış'

  "Erdoğan; Erbakan ve Yılmaz'dan 20 Kat Fazla Örtülü Ödenek Harcamış"

  CHP Gaziantep Milletvekili Ali Serindağ, sık sık tartışma konusu olan örtülü ödenekle ilgili hükumete sert eleştiriler yöneltti. (03 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Bülbül: Asıl Türkiye'ye Zarar Veren Yapı AKP'dir

  MHP Sakarya İl Başkanı Muhammed Levent Bülbül, "Bizim hedefimiz BDP, HDP değildir, onlar niyeti belli olan PKK’nın mensubu, destekçisi, sempatizanı her ne ise hedefimiz bunlar değildir. (02 Kasım 2014 Pazar )

   

  28 Şubat Müştekisi Mehmet Ali Yavuz: Sahte Mağdurlar Türedi

  28 Şubat sürecinde, hükümeti devirmeye teşebbüs ettikleri iddiasıyla 103 kişi hakkında açılan davanın 69. duruşması, müştekilerin ifadelerinin alınması ile devam ediyor. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  28 Şubat Davası

  Müştekilerden dönemin DYP Genel Başkan Yardımcısı Yavuz: "Başbakanlık Tansu Çiller'den alınmış, Mesut Yılmaz’a verilmiştir. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  "28 Şubat Bence Darbe Değildir, Darbe Paranoyası Yaratılmıştır"

  DYP Genel Başkan Yardımcısı Ekinci, "28 Şubat bence darbe değildir, darbe paranoyası yaratılmıştır." dedi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
19.12.2014 06:41:43. #1.13#