SON DAKİKA TARAF GAZETESİ HABERLERİ

Son Dakika Taraf Gazetesi Haberleri

 • 11:49Türkiye'deki Basın Özgürlüğü İhlalleri Japon Gazetecileri Şoke EttiTürkiye'deki Basın Özgürlüğü İhlalleri Japon Gazetecileri Şoke EttiJaponya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenen Türkiye-Japonya Medya Forumu’nda Türk medyasına yönelik baskıları öğrenen Japon gazeteciler şaşkınlık geçirdi.
 • 09:44Gazeteci Yazar Ahmet Altan'a SoruşturmaGazeteci Yazar Ahmet Altan'a SoruşturmaAhmet Altan hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret iddiasıyla soruşturma başlatıldı.
 • 15:14Baransu'nun Babası: Hangi Gazeteci Olsa Bu Durumu Haber YapardıBaransu'nun Babası: Hangi Gazeteci Olsa Bu Durumu Haber YapardıBalyoz darbe planıyla ilgili belgeleri temin ettiği gerekçesiyle tutuklanan Taraf Gazetesi Yazarı Mehmet Baransu'nun babası Bahattin Baransu, oğlunun basın mensubu olarak görevini yaptığını, başka gazetecilerin bu durumu mutlaka haber yapacağını söyledi.
 • 16:44Gazeteci Baransu'nun Mgk ve MİT Davası ErtelendiGazeteci Baransu'nun Mgk ve MİT Davası ErtelendiSilivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu'nun 'Gülen'i Bitirme Kararı 2004'te MGK'da Alındı' haberiyle ilgili 'devletin gizli belgelerini ifşa etikleri' iddiasıyla açılan dava 17 Kasım'a ertelendi.
 • 16:37Mgk'ya Göre, Baransu'ya Mgk'ya Göre, Baransu'ya "52 Yıl Hapis" İstemli Davaya Konu Olan Kritik Belge "Kararın Aynısı Ama...Gazeteci Mehmet Baransu'nun 28 Kasım 2013 tarihli Taraf gazetesinde "Gülen'i Bitirme Kararı 2004'te MGK'da Alındı" manşetine konu olan haberle ilgili Baransu ve Taraf gazetesi sorumlu yazı işleri eski müdürü Murat Şevki Çoban hakkında açılan davanın görülmesine devam edildi.
 • 16:33Mgk'ya Göre, Baransu'ya Mgk'ya Göre, Baransu'ya "52 Yıl Hapis" İstemli Davaya Konu Olan Kritik Belge* Mahkeme MGK Genel Sekreterliği'ne "Gazetede yayınlanan 481 sayılı MGK kararı, orijinal karar ile uyumlu mu? Dava konusu belgelerin kurum dışına çıkarılması ile ilgili görevliler hakkında adli ve idari soruşturma yapıldı mı?" diye sordu.
 • 16:06Baransu'nun "Devletin Gizli Belgelerini İfşa Etme" DavasıTaraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu ile eski sorumlu yazı işleri müdürü Mehmet Çoban'ın "Gülen'i Bitirme Kararı 2004'te MGK'da Alındı" başlıklı haber kapsamında, "devletin gizli belgelerini ifşa etikleri" iddiasıyla 50 yıl 6'şar aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi.
 • 17:51CHP Medya Komisyonu Hazırladığı Raporu Tgc'ye Sundu...CHP Medya Komisyonu Hazırladığı Raporu Tgc'ye Sundu...CHP Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu İktidarın baskılarına tek ses olarak karşı çıkma fırsatı tarihi bir fırsat olarak medyanın önündedir Haber Özgür ALTUNCU - Kamera Güven USTA İstanbul DHA CHP Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu ve CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, CHP Medya Komisyonu'nun hazırladığı 3 sayfalık raporu Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto'ya teslim etti.
 • 17:47CHP Medya Komisyonu Hazırladığı Raporu Tgc'ye SunduCHP Medya Komisyonu Hazırladığı Raporu Tgc'ye SunduChp Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu ve CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, CHP Medya Komisyonu'nun hazırladığı 3 sayfalık raporu Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto'ya teslim etti.
 • 12:46CHP'li Vekilden Taraf Gazetesi'ne ZiyaretCHP'li Vekilden Taraf Gazetesi'ne ZiyaretChp'nin medyaya yönelik baskıları araştırma ve raporlaştırmak üzere kurduğu ve gazeteci kökenli milletvekillerinden oluşan komisyonda yer alan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş Taraf Gazetesini ziyaret etti.
 • 12:42CHP'li Vekilden Taraf Gazatesine ZiyaretCHP'li Vekilden Taraf Gazatesine ZiyaretHaber-Kamera Cengiz ÇOBAN İstanbul DHA CHP'nin medyaya yönelik baskıları araştırma ve raporlaştırmak üzere kurduğu ve gazeteci kökenli milletvekillerinden oluşan komisyonda yer alan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş Taraf Gazetesini ziyaret etti.
 • 12:42CHP'li Vekilden Taraf Gazatesine ZiyaretCHP'li Vekilden Taraf Gazatesine ZiyaretHaber-Kamera Cengiz ÇOBAN İstanbul DHA CHP'nin medyaya yönelik baskıları araştırma ve raporlaştırmak üzere kurduğu ve gazeteci kökenli milletvekillerinden oluşan komisyonda yer alan CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş Taraf Gazetesini ziyaret etti.
 • 12:00Barış Yarkadaş: Akp, Hitler'in Tüm Yöntemlerini KullanıyorBarış Yarkadaş: Akp, Hitler'in Tüm Yöntemlerini KullanıyorCumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Taraf gazetesini ziyaret etti.
 • 16:45CHP Heyetinden İpek Medya Grubu'na ZiyaretCHP Heyetinden İpek Medya Grubu'na ZiyaretChp Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu kendisi gibi gazeteci olan İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş ve Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ile birlikte İpek Medya Grubu'nun Mecidiyeköy'deki binasını ziyaret etti.
 • 16:35CHP Heyetinden İpek Medya Grubu'na ZiyaretCHP Heyetinden İpek Medya Grubu'na Ziyaret* CHP Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu, "'Medyaya Baskıları İnceleme Komisyonu' adı altında bir komisyon kurduk" " Hükümetin nelere cesaret edebileceğini anlamak açısından, doğrudan kaynağına inerek, anlayarak, yarın 16: 00'ya kadar edindiğimiz izlenimleri Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'yle paylaşmaya karar verdik" Haber: Özgür ALTUNCU/ Kamera: Özgür ARSLAN - İSTANBUL DHA CHP Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu kendisi gibi gazeteci olan İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş ve Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözel ile birlikte İpek Medya Grubu'nun Mecidiyeköy'deki binasını ziyaret etti.
 • 16:18Günay: Medyanın Susturulduğu Bir Ülkede Özgür Düşünce OlmazGünay: Medyanın Susturulduğu Bir Ülkede Özgür Düşünce OlmazEski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İpek Medya Grubu'na yapılan baskınlara tepki gösterdi.
 • 14:26Cemaat'e Yakın İpek Medya'ya Operasyon! CHP'den Sürpriz DestekCemaat'e Yakın İpek Medya'ya Operasyon! CHP'den Sürpriz DestekBugün TV, Kanaltürk gibi TV kanalları ve Bugün gazetesinin sahibi olan Koza İpek Holding'e sabah erken saatlerde operasyon düzenlendi. Gruba sürpriz destek ise CHP'den geldi.
 • 11:17Akın İpek kimdir? İpek: Trafik borcum bile yokAkın İpek kimdir? İpek: Trafik borcum bile yokAkın İpek kimdir? İpek: Trafik borcum bile yok dedi. Akın İpek'in sahibi olduğu İpek Medya Grubu'na operasyon başlatıldı. Koza İpek Holding Ankara'daki genel merkezinde polis arama yapıyor.
 • 11:16Akın İpek kimdir? İpek grubuna operasyonAkın İpek kimdir? İpek grubuna operasyonAkın İpek kimdir? İpek grubuna operasyon. Akın İpek'in sahibi olduğu İpek Medya Grubu'na operasyon başlatıldı. Koza İpek Holding Ankara'daki genel merkezinde polis arama yapıyor.
 • 09:07Şirketlerine Operasyon Yapılan 'Akın İpek, Yurtdışına Çıktı' İddasıŞirketlerine Operasyon Yapılan 'Akın İpek, Yurtdışına Çıktı' İddasıŞirketlerine operasyon başlatılan Koza İpek Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek'in yurtdışına çıktığı öne sürüldü.
 • 08:45Cemaate Yakın İpek Medya Grubu'na OperasyonCemaate Yakın İpek Medya Grubu'na Operasyonİpek Medya Grubu'na operasyon başlatıldı. Koza İpek Holding'in Ankara'daki genel merkezinde polis arama yapıyor. Akın İpek hakkında gözaltı kararı var.
 • 11:57Ekonomide Siyasilerin Sözlerine Güvenenler BattıEkonomide Siyasilerin Sözlerine Güvenenler BattıYılbaşından bu yana dolar karşısında yüzde 30 değer kaybeden Türk parası, hem vatandaşı hem de KOBİ'leri yaktı.
 • 16:29Ümit Kardaş: Medyaya Operasyon Gerçekleştirenler Hukuk Önünde Sorumlu OlurEmekli Askerî Hakim Ümit Kardaş, sosyal medyada yer alan erken seçim öncesi bir kısım muhalif medyaya el konulacağı iddialarıyla ilgili "Bu çok vahim bir hata olur.
 • 17:20Pak Medya İş: TRT'yi Havuzlaştırmak SuçturPak Medya İş: TRT'yi Havuzlaştırmak SuçturPak Medya İş Genel Başkanı İsmail Topcuoğlu, “Herhangi bir iktidarın, devlet kurumlarını kendi ideolojisi doğrultusunda kullanması istismar, keyfi kadrolaşması ise haksız ve hukuksuz bir işgaldir.
 • 10:50Cezaevindeki Gazeteci Mehmet Baransu Bebeğini KaybettiCezaevindeki Gazeteci Mehmet Baransu Bebeğini KaybettiUzun süredir Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan gazeteci Mehmet Baransu, bebeğini kaybetti. Baransu, eşinin aşırı stres yüzünden bebeğini düşürdüğünü, ilk defa canının acıdığını belirtti.
 • 09:22Bulgar Gazeteciler Birliği Başkanı: Bizim Hapishanelerde Gazeteci YokBulgar Gazeteciler Birliği Başkanı: Bizim Hapishanelerde Gazeteci YokBulgar Gazeteciler Birliği Başkanı Snezhana Todorova, Türkiye'deki basın özgürlüğünü değerlendirdi.
 • 00:38Arınç: "Hdp'li Yöneticiler O Eylemde Neden Yoktu"Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen ve 32 kişinin hayatını kaybettiği patlamaya öncesinde Suruç Belediyesi yetkililerinin polisin Amara Kültür Merkezinde arama yapmasına müsaade etmediklerini ve güvenlik kameralarının çalışmadığını belirterek, Suruç’ta her gün yapılan eylemlere katılan HDP’li yöneticilerin o gün yapılan eyleme neden katılmadıklarının ayrıca bir istihbarat konusu olduğunu söyledi.
 • 23:58Bakanlar Kurulu ToplantısıBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, "Polis, 'aradan zaman geçti, tekrar bir arama yapalım, bir hüviyet tespiti yapalım' dediğinde belediye görevlileri kesinlikle izin vermemiştir.
 • 16:37Hayko Bağdat'tan Melih Gökçek'e Tazminat DavasıGazeteci-Yazar Hayko Bağdat, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek hakkında, kişilik haklarına saldırdığı gerekçesiyle 10 bin liralık tazminat davası açtı.
 • 12:52Avrupa Dergi Yayıncıları Birliği'nden Türkiye'de Medyaya Baskı RaporuAvrupa Dergi Yayıncıları Birliği (EMMA), Türkiye'nin basın özgürlüğü tablosunu yayınladı.
 • 16:0324 Saat 'Canlı' Protesto Devam EdiyorMehmet Baransu, Hidayet Karaca ve diğer tutuklu gazetecilerin serbest bırakılması için kurulan ‘Kalemime Dokunma Platformu'nun yaşanan hukuksuzluklara dikkat çekmek amacıyla internet üzerinden başlattığı 24 saatlik canlı yayın devam ediyor.
 • 13:162015'in 2'inci 3 Ayında 26 Gazeteciye Soruşturma, 19 Gazeteciye Dava Açıldı2015'in 2'inci 3 Ayında 26 Gazeteciye Soruşturma, 19 Gazeteciye Dava AçıldıÇağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) ‘2015 Nisan-Mayıs-Haziran Medya Raporunu’ açıkladı.
 • 15:51Mustafa Bakıcı: Yurtışına Hiçbir Zaman Çıkmadım. TürkiyedeydimErgenekon davası kapsamında dosyaları ayrılan Bedrettin Dalan, eski milletvekili Turan Çömez, emekli Tümgeneral Mustafa Bakıcı, Emrah Gönenci ve Saipir Deblevidze'nin yargılandığı davanın 3. duruşması yapıldı.
 • 15:49Baransu'ya Erdoğan'a Hakaretten 10 Ay HapisBaransu'ya Erdoğan'a Hakaretten 10 Ay HapisGazeteci Mehmet Baransu, Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle 7 yılla yargılandığı davada 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 • 08:27Taraf, Hisselerinin Gözaltına Alınmasıyla İlgili Borsa Hakkında Dava AçtıTaraf Gazetesi, hsselerini gözaltına alarak değerinin düşmesine ve küçük yatırımcıları zarara etmesine neden olduğu gerekçesi ile, kararın uygulanmasının durdurulması için Borsa İstanbul aleyhine dava açtığını açıkladı.
 • 13:41Süleyman Yaşar: Hükümet Düştü Tüketici SevindiTaraf gazetesi ekonomi yazarı Süleyman Yaşar, bugünkü yazısında tüketici güven endeksinin seçimlerin ardından yükseldiğini belirterek, tüketicinin denetimsiz, hesap vermeyen keyfî yönetim istemediği tespitinde bulundu.
 • 13:39Aydınlardan Baransu KampanyasıTaraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu’nun cezaevinde uğradığı hak ihlallerine son verilmesi için aralarında İsmail Beşikçi ve Ragıp Zarakolu’nun da bulunduğu çok sayıda aydın, gazeteci, aktivist imza kampanyası başlattı.
 • 16:04Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şunlar: "(MİT tırlarına ait olduğu iddia edilen görüntülere ilişkin) Seçimin son haftasına girerken, ismini zikrettiğiniz gazete ve o ismini zikrettiğiniz şahıs ki geçmişini biliyorsunuz malum takımlarından birisidir, şu anda bunu gündeme getirmesinin tek sebebi, tekrar ülkeye zarar vermek, bir tezvirat, böyle bir kampanya." "(Bank Asya'nın TMSF'ye devredilmesi) Orada meşru olmayan yollarla nasıl paralar toplandı ve nasıl böyle bir yapı, finans sektöründe ayakta tutuldu, şimdi bu ortaya çıktı.
 • 14:52Baransu'nun "Devletin Gizli Belgelerini İfşa Etme" DavasıTaraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu ile eski sorumlu yazı işleri müdürü Mehmet Çoban'ın "Gülen'i Bitirme Kararı 2004'te MGK'da Alındı" başlıklı haber nedeniyle, devletin gizli belgelerini ifşa etikleri iddiasıyla 50 yıl 6'şar aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı.
 • 13:51Baransu'nun 'Gülen' Manşetine 104 Yıl Hapis İsteniyorBaransu'nun 'Gülen' Manşetine 104 Yıl Hapis İsteniyorBaransu ve Taraf gazetesi sorumlu yazı işleri müdürü Murat Şevki Çoban hakkında, "Gülen'i Bitirme Kararı 2004'te MGK'da Alındı" manşetiyle ilgili 52'şer yıla kadar hapis cezası isteniyor.
 • 17:17Ekrem Dumanlı: Umarım İddia Doğru Değildir, Yoksa Bunun Adı Rejim DeğişikliğidirZaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, Fuat Avni'nin Twitter'dan 'aralarında ünlü gazeteciler, tanınmış savcılar ve polislerinde yer aldığı 200 kişilik gözaltı listesi oluşturulduğu' yönünde gündeme bomba gibi düşen iddialar üzerine açıklamalarda bulundu.
 • 15:35Yrd. Doç. Dr. Kurşun: Gazete ve Televizyonlara El Koyma Kabul Edilemez!İnsan Hakları Gündemi Derneği Başkanı ve Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Günal Kurşun, gazetelere ve televizyonlara el koymanın basın özgürlüğü açısından kabul edilebilir bir durum olmadığını söyledi.
 • 14:06Fuat Avni: Gazeteci, Savcı ve Polislerden 200 Kişilik Gözaltı Listesi OluşturulduTwitter fenomeni Fuat Avni, medya, yargı ve emniyete yönelik yeni ve büyük bir operasyonun haberini verdi.
 • 13:24Süleyman Yaşar'dan Bank Asya Yorumu: Mülkiyet Hakkına Müdahale VarTaraf Gazetesi Yazarı, Ekonomist Süleyman Yaşar, Bank Asya’ya el koyma operasyonunun hukuka uygun olmadığını vurguladı.
 • 08:55Taraf'a 4. Vergi OperasyonuTaraf gazetesine yönelik bir vergi incelemesi daha başlatıldı.
 • 09:27Kanada Parlamentosu'ndan Basın Özgürlüğüne Yönelik Saldırılara TepkiKanada Parlamentosu'ndan Basın Özgürlüğüne Yönelik Saldırılara TepkiABD Kongresi’nden sonra Kanada Parlamentosu da Türkiye’de basın özgürlüğüne yönelik saldırılara tepki gösterdi.
 • 14:26Baransu Haber Yapmasaydı Onu İçeri Atanlar Cezaevindeydi'Balyoz darbe planıyla ilgili belgeleri temin ettiği gerekçesiyle tutuklanan Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu'nun babası Bahattin Baransu, “2010 yılında bu olayı (Balyoz darbe planı soruşturması) Mehmet, kamuoyuna bildirmeseydi, şu anda Mehmet’i içeri atanlar belki Mehmet’in yerinde içerideydiler.
 • 10:59Freedom House: Türkiye'de Basın Özgür DeğilTürkiye’de son zamanlarda basın ve ifade özgürlüğüne yapılan darbeler, uluslararası raporlarda geniş bir yer almaya devam ediyor.
 • 11:57Baransu'nun 'Bomba' Haberini, 100 Yılın 47 Araştırma Haberi Listesine AldıBaransu'nun 'Bomba' Haberini, 100 Yılın 47 Araştırma Haberi Listesine AldıColumbia Üniversitesi Uluslararası-Halkla İlişkiler Bölümü Medya ve İletişim Program Direktörü Prof. Dr. Anya Schiffrin, "Küresel fiyaskoları ortaya çıkarmak: 100 Yılda Araştırmacı Gazetecilik" adlı kitabında hapisteki gazeteci Mehmet Baransu’nun bir haberine de yer verdi.
 • 08:45Emre Uslu, Bakan'ın Katıldığı Konferansta GörüntülendiEmre Uslu, Bakan'ın Katıldığı Konferansta GörüntülendiWashington'da bulunan Bakan Mevlüt Çavuşoğlu'nun verdiği konferansta dinleyiciler arasında Emre Uslu da vardı.