12:1100
SON DAKİKA TARAF GAZETESİ HABERLERİ

Son Dakika Taraf Gazetesi Haberleri

   

  AK Parti'de 'Gül' Krizi: Borcumuz Kalmadı

  AK Parti'de "Gül" Krizi: Borcumuz Kalmadı

  Erdoğan'a yakın bir ismin Gül için "Yedi yıl yeter. Gül'e borcumuz kalmadı" dediği iddiası, Köşk seçimi sürecinde gerginliği artıracağa benziyor. (21 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 200 Bin Liralık Tazminat Davası

  Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 200 Bin Liralık Tazminat Davası

  Başbakan, "kendisi ve ailesi hakkında montaj çetesinin uydurduğu kasetlerle iftirada bulunduğu" gerekçesiyle Kılıçdaroğlu aleyhine 2. kez dava açtı. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  Sayıştay Açıklaması

  "(Kadıköy Kartal Metrosu'na ilişkin iddialar) Habere konu olan iş ve işlemlerle ilgili herhangi bir denetim bulgusu veya tespiti olmamış ve herhangi bir Sayıştay raporunda bu yönde bir konu yer almamıştır'' (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Gazeteci Baransu'ya "Twitter" Davası

  Twitter'da, eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım hakkında paylaştığı mesajlar nedeniyle, gazeteci Mehmet Baransu hakkında "hakaret" ve "tehdit" suçlarından 3 yıl 2 aya kadar hapis cezası istendi. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ağır Toplar Makamsız Kaldı

  Ağır Toplar Makamsız Kaldı

  Bakanlıktan ayrılarak yerel seçimlerde belediye başkanlığı için yarışan Binali Yıldırım ile Sadullah Ergin, makamsız kaldı. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Maliye Bakanlığı Açıklaması Açıklaması

  " (Kendi kuşuna vergi kondurmuyor) başlıklı haberde yer alan unsurlar hiçbir şekilde gerçeği yansıtmayan asılsız iddialardır" (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Aa Seçim Yayınına İlişkin İftiralar Konusunda Hukuki Girişim Başlattı

  Anadolu Ajansı T.A.Ş. Hukuk Müşavirliği, seçim günü ve sonrasında ajans, Genel Müdürü, yöneticileri ve çalışanlarının kişilik haklarına yönelik saldırılar ve hukuka aykırı, mesnetsiz iddialar sebebi ile suç duyuruları, maddi manevi tazminat davaları ve tekzip talepleri olmak üzere toplam 92 hukuki müracaatta bulundu. (08 Nisan 2014 Salı )

   

  Oral Çalışlar Kimdir?

  Oral Çalışlar Kimdir?

  Cumhuriyet ve Radikal gazetesi eski yazarı, Taraf gazetesi eski genel yayın yönetmeni olan ve Deniz Gezmiş'in arkadaşı olan gazeteci ve yazar Oral Çalışlar kimdir? (04 Nisan 2014 Cuma )

   

  Göp: Basın ve Fikir Özgürlüğüne Saldırılar Endişe Verici

  Gazetecilere Özgürlük Platformu (GÖP), Bolu Havadis Gazetesi ve Bolu Gündem Gazetesi binasına yönelik mühürleme işlemi ve Anadolu Ajansı'nın Taraf gazetesine haber servisini kesmesini eleştirdi. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Emre Uslu'ya Başbakan Erdoğan'a "Hakaret"Ten Dava

  Taraf gazetesi yazarı Uslu hakkında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle, 1 yıl 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Göp: Basın ve Fikir Özgürlügüne Saldırı Boyutları Son Gelişmelerle Daha da Endişe Verici

  Gazetecilere Özgürlük Platformu'nca (GÖP) yapılan açıklamada, ""Basın ve fikir özgürlüğüne saldırı boyutları son gelişmelerle daha da endişe verici"denildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Bolu Belediyesi'nin, çalışma ruhsatları olmadığı gerekçesiyle binası mühürlenen Bolu Havadis Gazetesi ve Bolu Gündem Gazetesi binasına yönelik mühürleme işlemi, Anadolu Ajansı'nın Taraf Gazetesine haber servisini kesmesi; basın ve fikir özgürlüğüne yönelik açık bir saldırıdır. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Loğoğlu: Mevlüt Çavuşoğlu'nun 'Paralel' İması, Avrupa Birliği'ne Hakaret

  Loğoğlu: Mevlüt Çavuşoğlu'nun 'Paralel' İması, Avrupa Birliği'ne Hakaret

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loloğlu, Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, 17 Aralık sonrasında AB’nin verdiği tepkileri paralel yapıya bağlamasını "AB’nin bütün kurumlarına hakaret" olarak nitelendirdi. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Emre Uslu'ya 'Başbakan'a Hakaret'ten İddianame

  Emre Uslu'ya 'Başbakan'a Hakaret'ten İddianame

  Taraf yazarı Uslu hakkında, Başbakan'a "hakaret" ettiği gerekçesiyle 1 yıl 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Mehmet Baransu Kimdir? - Mehmet Baransu'dan Kaçtı İddialarına Yanıt!

  Mehmet Baransu Kimdir? - Mehmet Baransu'dan Kaçtı İddialarına Yanıt!

  Dışişleri Bakanlığı toplantısının dinlenmesinin ardından Mehmet Baransu'nun gözaltına alındığı iddia edilmişti. Mehmet Baransu kimdir? İşte Mehmet Baransu'nun iddialara cevabı... (01 Nisan 2014 Salı )

   

  Anadolu Ajansı, Taraf'ın Aboneliğini İptal Etti

  Anadolu Ajansı, Taraf'ın Aboneliğini İptal Etti

  AA, Taraf gazetesinin kendisi aleyhine yaptığı haberlerden dolayı yargıya başvurduğunu, gazeteninin aboneliğinin de sonlandırıldığını açıkladı. (01 Nisan 2014 Salı )

   

 

  Anadolu Ajansından Açıklama Geldi

  "Taraf gazetesinin 'seçim sonuçları emniyet müdürleri tarafından sadece AA personeline verilecek' yönündeki haberi, bilgiden yoksun, cahilce kurgulanmış bir yalan haberdir." (29 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Sandık Başında 'Moral Bozma' Planı

  Sandık Başında 'Moral Bozma' Planı

  Sandık sonuçlarının sadece Anadolu Ajansı personeline verilerek 'moral bozma' planı yapıldığı iddia edildi. (29 Mart 2014 Cumartesi )

   

Manşet Haberleri