08:4000
SON DAKİKA TARAF GAZETESİ HABERLERİ

Son Dakika Taraf Gazetesi Haberleri

  Gazeteci ve Siyasetçilerden Operasyona Tepki

  Aralarında Zaman gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı ve Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın da bulunduğu medya mensuplarına yönelik operasyona, gazeteciler ve siyasetçiler tepki gösterdi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  VIP Torpilde Geri Adım Atıldı

  VIP Torpilde Geri Adım Atıldı

  CHP'nin açıkladığı 'VIP torpil listesi' sonrası Maliye Bakanlığı harekete geçti. Bir süre önce kaldırılan yazılı sınav 45 gün sonra geri getirildi. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Ekrem Dumanlı: Medyaya Operasyon, Demokrasiye, Basın Özgürlüğüne Darbedir

  Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı, birçok medya kuruluşuna yönelik ‘intikam operasyonu’ iddiasını değerlendirdi. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Taraf Yazarı Cafer Solgun: Seyit Rıza'nın Cesedi Yakıldı

  Taraf Yazarı Cafer Solgun: Seyit Rıza'nın Cesedi Yakıldı

  Taraf yazarı Cafer Solgun, Dersim katliamı sırasında asılan Seyit Rıza ve arkadaşlarının cesetlerinin yakıldığını ve küllerinin savrulduğunu iddia etti. (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Erdoğan, Taraf Gazetesinden 15 Bin Lira Tazminat Kazandı

  Erdoğan, Taraf Gazetesinden 15 Bin Lira Tazminat Kazandı

  Erdoğan, bir yazısında kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu gerekçesiyle açtığı davada, Taraf gazetesi ve yazarı Ceyda Karan'dan 15 bin lira manevi tazminat kazandı. (19 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Maliye Bakanlığından Hizmet Binası Açıklaması Açıklaması

  "Hizmet binasında depreme karşı güçlendirme yapılması gerektiği, yapılacak güçlendirme maliyeti ve sonrasında oluşacak onarım maliyetinin yeniden yapım maliyetinin çok üzerinde hesaplanmış olması nedeniyle mevcut hizmet binasının yıkılarak yeniden yapılması kararlaştırılmıştır" "Yapılacak yeni hizmet binası bakanlığımızın ihtiyaçları göz önünde bulundurularak planlanmıştır. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Gazeteciler Cemiyeti Raporu: Ekimde İletişimcilere 65 Baskı Yapıldı

  Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin raporuna göre; ekim ayı içerisinde iletişim araçlarına ve iletişimcilere 65 adet baskı yapıldı. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Emre Uslu'nun "Hakaret" ve "İftira" Davası

  Taraf gazetesi yazarı Uslu'nun, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MİT Müsteşarı Fidan'a "basın yoluyla hakaret ve iftira ettiği" gerekçesiyle yargılanmasına başlandı Mahkeme, Uslu'nun, bir dahaki duruşmaya zorla getirilmesine karar verdi. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Gazeteci Emre Uslu'ya Mahkemeden Zorla Getirme

  Gazeteci Emre Uslu'ya Mahkemeden Zorla Getirme

  Taraf Gazetesi yazarı Emre Uslu hakkında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'a "Basın yayın yoluyla hakaret ve iftira" suçlarını işlediği gerekçesiyle 10 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle açılan davada mahkeme, "zorla getirme" kararı verdi. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Yeni Ekonomi Paketine Devletçilik Tenkidi

  Hükümetin yeni ekonomi paketinde yer alan ‘kamu alımları yolu ile yerli üretime katkı sunulması’nı öngören madde ekonomide devletin rolünün artacağı tenkitlerine konu oldu. (06 Kasım 2014 Perşembe )

   

  CHP'li Gençlerden Urla Protestosu

  CHP'li Gençlerden Urla Protestosu

  İzmir’in Urla ilçesi Zeytineli köyünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesiyle anılan villara komşu Devlet Hava Meydanları İşletmesi'ne (DHMİ) ait kampın Ensar Vakfı'na verildiğinin ortaya çıkmasının ardından CHP Gençlik Kolları, kampın bulunduğu bölgeye giderek basın açıklaması yaptı. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

  Gazeteci Baransu'nun Duruşmaya Zorla Getirilmesine Karar Verildi

  İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya ‘basın yayın yoluyla hakaret ve iftira’ ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada mahkeme, Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu’nun duruşmaya zorla getirilmesine karar verdi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Mahkemeden Gazeteci Baransu İçin "Duruşmaya Zorla Getirme" Kararı

  İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya "Basın yayın yoluyla hakaret ve iftira ettiği" gerekçesiyle 6 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Taraf Gazetesi yazarı Mehmet Baransu hakkında, mahkeme, "duruşmaya zorla getirme" kararı verdi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Karabulut Ailesinden Perihan Mağden Hakkında Suç Duyurusu

  Münevver Karabulut'un ailesi, Taraf gazetesi yazarı Mağden'in "Biz Cem'e haksızlık yapmışız" ifadelerine yer verdiği yazısına ilişkin suç duyurusunda bulundu. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Gazeteci Baransu'nun "Hakaret" ve "İftira" Davası

  Taraf gazetesi yazarı Baransu'nun, İçişleri Bakanı Ala'ya karşı "basın yayın yoluyla hakaret ve iftira etmek" suçlarından 6 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın görülmesine devam edildi Mahkeme, Baransu'nun bir sonraki duruşmaya zorla getirilmesine karar verdi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Karabulut Ailesinden Perihan Mağden'e Suç Duyurusu

  Karabulut Ailesinden Perihan Mağden'e Suç Duyurusu

  Münevver karabulut'un ailesi, Taraf gazetesi yazarı Perihan Mağden hakkında "Hakaret", "Suçu ve suçluyu övme" suçlarını işlediği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. (21 Ekim 2014 Salı )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
20.12.2014 08:40:07. #1.13#