SON DAKİKA TARAF GAZETESİ HABERLERİ

Son Dakika Taraf Gazetesi Haberleri

15:57
Dışişleri'nden 'Süleyman Şah' Açıklaması Taraf Gazetesi'nin, IŞİD'in Türkiye'nin Musul Konsolosluğu'nda rehin aldığı 49 vatandaşa karşılık olarak Süleyman Şah Türbesi'ni istediği ve AK Parti hükümetinin bu istediği kabul ettiği iddiasına Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi.
Dışişleri'nden 'Süleyman Şah' Açıklaması
10:35
Tarikat ve Cemaatlerin Fişlenmesine Tepki AK Parti iktidarı döneminde 2009'da Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Hüseyin Namal'ın talimatıyla cemaatlerin fişlendiğinin ortaya çıkması kamuoyundan büyük tepki gördü.
Tarikat ve Cemaatlerin Fişlenmesine Tepki
23:30
Mehmet Baransu Serbest Bırakıldı İstanbul Adalet Sarayı önünde dün gece gözaltına alınan Taraf Gazetesi Yazarı Mehmet Baransu savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
Mehmet Baransu Serbest Bırakıldı
21:42
Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu - İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakılan Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu'nun, eski bakan Egemen Bağış, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve MİT Müsteşarlığı'nın şikayeti üzerine Adana ve Ankara sulh ceza mahkemelerince hakkında çıkarılan yakalama kararları üzerine gözaltına alındığı belirtildi.
Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu -
21:10
Taraf Gazetesi Yazarı Baransu'nun Serbest Bırakılması Baransu'nun, eski bakan Bağış, MİT Müsteşarı Fidan ve MİT Müsteşarlığı’nın şikayeti üzerine Adana ve Ankara sulh ceza mahkemelerince hakkında çıkarılan yakalama kararları üzerine ifadesi alındı Mehmet Baransu: "Hakkımdaki yakalama ve gözaltı kararının polislerin elinde olmadığını anladık.
Taraf Gazetesi Yazarı Baransu'nun Serbest Bırakılması
18:41
Baransu Savcılık İfadesinin Ardından Serbest Bırakıldı İstanbul Adalet Sarayı önünde dün gece gözaltına alınan Taraf Gazetesi Yazarı Mehmet Baransu savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
17:47
Gözaltındaki Baransu Sorgusunun Ardından Serbest Kaldı "Terörle mücadele edenleri hedef göstermek" ve "Basın yoluyla hakaret" suçlarından gözaltına alınan TARAF gazetesi yazarı Mehmet Baransu, sorgusundan sonra serbest kaldı.
Gözaltındaki Baransu Sorgusunun Ardından Serbest Kaldı
14:40
Taraf Gazetesi Yazarı Baransu'nun Gözaltına Alınması İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Salihoğlu: "Baransu, Ankara ve Adana sulh ceza hakimliklerinin yakalama kararı nedeniyle gözaltına alınmış olup, iddia edildiği gibi görevliye direnme suçundan gözaltına alınmamıştır"
10:10
Taraf Gazetesi Yazarı Baransu'nun Gözaltına Alınması Baransu'nun, "terörle mücadele edenleri hedef göstermek", "basın yoluyla hakaret" ve "hakaret" suçlarından gözaltına alındığı bildirildi.
Taraf Gazetesi Yazarı Baransu'nun Gözaltına Alınması
08:11
Baransu, Terörle Mücadeleyi Engellemekten Gözaltına Alındı Taraf gazetesi Yazarı Emre Uslu, Gazeteci Mehmet Baransu'nun, terörle mücadeleyi engellemekten gözaltına alındığını öne sürdü.
Baransu, Terörle Mücadeleyi Engellemekten Gözaltına Alındı
03:43
Gazeteci Mehmet Baransu Sağlık Kontrolüne Çıkarıldı Gece saatlerinde polis tarafından gözaltına alınarak Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi'ne getirilen Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu, polis ekipleri tarafından sağlık kontrolünden geçirilmek üzere hastaneye götürüldü.
Gazeteci Mehmet Baransu Sağlık Kontrolüne Çıkarıldı
03:31
Gazeteci Mehmet Baransu Gözaltında Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu, polisler tarafından henüz bilinmeyen bir nedenle İstanbul Adalet Sarayı önünde gözaltına alındı.
Gazeteci Mehmet Baransu Gözaltında
03:29
Gazeteci Mehmet Baransu Gözaltında Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu'yu, polis, henüz bilinmeyen bir nedenle İstanbul Adalet Sarayı önünde gözaltına aldı.
Gazeteci Mehmet Baransu Gözaltında
03:13
Taraf Gazetesi Yazarı Mehmet Baransu Gözaltına Alındı Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu, Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi önünde polis tarafından gözaltına alındı.
Taraf Gazetesi Yazarı Mehmet Baransu Gözaltına Alındı
02:13
Gazeteci Mehmet Baransu Gözaltında Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu, polis tarafından gözaltına alındı.
Gazeteci Mehmet Baransu Gözaltında
11:43
Üçüncü Köprü Alkışlanıyor, GAP Sorulmuyor! Taraf Yazarı Süleyman Yaşar, Başbakan Erdoğan'ın Urfa mitingindeki sözlerini ve kent halkının tepkisini eleştirdi.
Üçüncü Köprü Alkışlanıyor, GAP Sorulmuyor!
19:44
Polis Müdürlerinden Suç Duyurusu İstanbul'da yolsuzluk, rüşvet ve terör soruşturmalarını yürüten polislere yönelik yapılan sahur operasyonunun ardından MİT tarafından yönetildiği ileri sürülen 'Gizli Arşiv" isimli twitter adresinden ve ardından da bir gazetede yer alan haberde de gözaltına alınacağı duyurulan halen 1'i görevde 6 polis müdürünün avukatları İzmir Adliyesi'nde Basın Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
Polis Müdürlerinden Suç Duyurusu
18:03
Polis Müdürlerinden Suç Duyurusu İstanbul'da yolsuzluk, rüşvet ve terör soruşturmalarını yürüten polislere yönelik yapılan sahur operasyonunun ardından MİT tarafından yönetildiği ileri sürülen "Gizli Arşiv" isimli twitter adresinden ve ardından da bir gazetede yer alan haberde de gözaltına alınacağı duyurulan halen 1'i görevde 6 polis müdürünün avukatları İzmir Adliyesi'nde Basın Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.
Polis Müdürlerinden Suç Duyurusu
17:27
Polis Müdürlerinin Gözaltına Alınacağını Yazan Twitter Hesabına Suç Duyurusu İstanbul’da yolsuzluk, rüşvet ve terör soruşturmalarını yürüten polislere yönelik sahur operasyonunun ardından "GizliArşiv" isimli Twitter hesabında, ikinci operasyonda gözaltına alınacakların listesi yayımlandı.
Polis Müdürlerinin Gözaltına Alınacağını Yazan Twitter Hesabına Suç Duyurusu
16:00
Aa'dan Taraf'ın İddialarına Yalanlama "Türk basın tarihine kara leke olarak geçecek Taraf gazetesinin bu habercilik tarzının bugünlerde tekrar etmesinin nedeni yaklaşan Cumhurbaşkanlığı seçimleridir.
08:33
Pegasus'tan 'Vergide Çifte Standart' Uygulandığı İddialarına Yanıt Tüm havacılık şirketleri uçak kiralamalarında yüzde 1 KDV öderken, Pegasus'a yüzde 18 KDV ödemediği için ceza kesildiği iddialarına şirket tarafından açıklık getirildi.
Pegasus'tan 'Vergide Çifte Standart' Uygulandığı İddialarına Yanıt
11:10
Maliye'den Sabancı'yı İsyan Ettiren Vergi Cezası' Maliye Bakanlığı'nın hava yolu şirketlerine vergide çifte standart uyguladığı iddia edildi.
Maliye'den Sabancı'yı İsyan Ettiren Vergi Cezası'
17:40
Basın Konseyi'nden Açıklama Basın Konseyi: "Basın İlan Kurumu'nun, yetkilerini keyfi kullanmasına son verilmesini, basın ve fikir özgürlüğü adına talep ediyoruz"
15:13
Futbolcular Gelirine Göre Vergi Ödesin' Talebi Dünya Kupası, Almanya'nın şampiyonluğu ile noktalandı ama bu kez turnuvada göz dolduran futbolcular için transfer piyasası açıldı.
12:33
Taraf Gazetesine 9 Günlük İlan Cezası Basın İlan Kurumu, AA hakkında yayımladığı bazı haberlerde, Basın Ahlak Esasları'nı ihlal ettiği gerekçesiyle Taraf gazetesinin 9 gün süreyle resmi ilan ve reklamlarının kesilmesine karar verdi Kurum "Bir kamu hizmeti olan gazetecilik, kişisel veya ahlaka aykırı amaç ve çıkarlara alet edilemez ve kamu yararına aykırı bir şekilde kullanılamaz. Haberlerde ve olayların yorumunda gerçeklerden saptırma, çarpıtma veya kısaltma yoluyla amaçlı olarak ayrılınamaz. Doğruluğu kuşku uyandırabilen ve
16:40
İhsanoğlu, Ekşi Sözlük Yazarları ile Görüştü Cumhurbaşkanı Adayı Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, gazetelerin genel yayın yönetmenleri ve Ekşi Sözlük yazarları ile ayrı ayrı görüştü.
İhsanoğlu, Ekşi Sözlük Yazarları ile Görüştü
16:33
Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu Ekşi Sözlük Yazarları ve Gazetelerin Genel Yayın... Basına kapalı gerçekleşen toplantılar yaklaşık bir buçuk saat sürdü.
Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu Ekşi Sözlük Yazarları ve Gazetelerin Genel Yayın...
16:04
İhsanoğlu, Gazetelerin Genel Yayın Yönetmenleriyle Buluştu Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, gazetelerin genel yayın yönetmenleri ve yazarlarla bir araya geldi.
İhsanoğlu, Gazetelerin Genel Yayın Yönetmenleriyle Buluştu
08:28
Zafer Çağlayan'a "Hesaplar Rezza'dan mı?" Diye Sordular Daha önce 'saat kaç' sataşmasıyla karşılaşan eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın, şimdi de 'hesaplar Rezza'dan mı?" sataşmalarına maruz kaldığı iddia edildi.
Zafer Çağlayan'a 'Hesaplar Rezza'dan mı?' Diye Sordular
10:59
Taraf Gazetesi İkinci Kez Aa'nın Tekzip Metnini Yayımladı AA'ya yönelik gerçek dışı, haksız ve eleştiri sınırlarını aşan ifade ve iddialarda bulunduğu mahkeme tarafından tescil edilen Taraf Gazetesi, ikinci kez AA'nın tekzip metnini yayımladı.
16:59
MHP'li Günal: Vergiyi Baskı İçin Kullanmak Hukuk Devletini Ayaklar Altına Alır TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi ve MHP Antalya Milletvekili Mehmet Günal, Taraf gazetesinde yer alan ve Maliye Bakanlığı'nda bazı şirketlerin batırılmasına yönelik yapıldığı iddia edilen toplantıya ilişkin, "Hukuka aykırı, Anayasa'ya aykırı işler yapmayın.
13:24
Maliye Bakanlığı, Taraf Gazetesinin İddialarını Yalanladı Maliye Bakanlığı, Taraf gazetesinin bugünkü manşetinde yer alan "Maliye Ambarında Darbe Toplantısı" başlıklı haberin gerçek dışı olduğunu duyurdu.
Maliye Bakanlığı, Taraf Gazetesinin İddialarını Yalanladı
08:42
Faili Meçhuller Dosyasına Giren Cinayet Tapeleri Öldürülen Tarık Ümit ile MİT'çi Mehmet Eymür arasındaki korkunç konuşmaların kaydı, MİT tarafından 19 yıl sonra, yarın görülecek Faili Meçhuller Davası'na gönderildi.
Faili Meçhuller Dosyasına Giren Cinayet Tapeleri
15:26
Emniyetteki Kozmik Çalışma Grubu İddiaları Meclis'e Taşındı Bağımsız Kütahya Milletvekili İdris Bal, Taraf Gazetesi'nin bugün manşetten duyurduğu Kozmik Çalışma Grubu'nu Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na taşıdı.
Emniyetteki Kozmik Çalışma Grubu İddiaları Meclis'e Taşındı
16:42
Maliye Bakanlığı'ndan Açıklama Açıklaması "Hazineye ait taşınmazların ÖİB tarafından satılması durumunda daha az muafiyet sağlanmakta olup, uygulamaların tamamen kanun hükümlerince gerçekleştiği açıktır"
Maliye Bakanlığı'ndan Açıklama Açıklaması
14:24
Maliye Bakanlığı'ndan Taraf Gazetesine Yalanlama Maliye Bakanlığı, Taraf Gazetesi'nde "Çamur Atan Sensin, Bu da Belgesi" sürmanşetiyle verilen habere ilişkin, "Habere konu edilen olay da gerçeklikten saptırılarak, kendi kurgusuyla kamuoyunda yanlış bir algı oluşturma çabasının da en güzel örneği sergilenmiştir" açıklamasında bulundu.
14:38
CHP'li Tanrıkulu'ndan 'Taraf' Sorusu Chp Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e, "Son birkaç yıldır vergi incelemesi adı altında Taraf Gazetesi'ne yönelik kasıtlı vergi incelemeleri düzenlenmesi, Taraf Gazetesi'ni hedef alan AKP merkezli siyasi linç ve gözdağı verme operasyonunun bir parçası mıdır?
13:54
CHP'li Tanrıkulu'dan "Taraf" Sorusu CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e, "Son birkaç yıldır vergi incelemesi adı altında Taraf gazetesine yönelik kasıtlı vergi incelemeleri düzenlenmesi, Taraf gazetesini hedef alan AKP merkezli siyasi linç ve gözdağı verme operasyonunun bir parçası mıdır?
13:35
İslam'ın Dışından İçine Düştük' Sosyolog Mücahit Bilici son dönemde İslam’ın ‘bütüne yayılan, görmezden gelinemeyecek bir hale’ geldiğini söyledi.
12:37
Maliye Bakanı Şimşek Açıklaması "(Taraf gazetesinin haberleri) Bu algı operasyonu ve karalama kampanyasına karşı milletimizi dikkatli olmaya davet ediyorum"
Maliye Bakanı Şimşek Açıklaması
12:22
Bakan Şimşek: Tekzip Ettiğimiz Hususları Ön Sayfalardan Yayımlaması Manidar Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, birkaç gündür bir gazetede şahsı ve Maliye Bakanlığı'na yönelik, "çamur at izi kalır" şeklinde haberlerin yer aldığını belirterek, "Gazetenin, defalarca açıkladığımız ve tekzip ettiğimiz hususları geçirdikleri vergi incelemeleri nedeniyle tekrar tekrar ön sayfalardan yayımlamasını manidar buluyorum" açıklamasında bulundu.
13:50
Taraf'tan Hurda Kağıttan 5,5 Milyon Liralık Vergi Cezasına Sürmanşetli Tepki Maliye Bakanlığı Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı (VDK), Taraf Gazetesi'ne hurda satışlardan dolayı 5,5 milyon liralık vergi cezası kesti.
12:47
Prof. Dr. Demirel: 'Erken Öten Horoz Ben Olmayayım' Düşüncesiyle Konuşmuyorlar 33. Abant Platformu toplantısının üçüncü gününde "Türkiye'nin Yönü" konuşulmaya devam ediyor.
Prof. Dr. Demirel: 'Erken Öten Horoz Ben Olmayayım' Düşüncesiyle Konuşmuyorlar
17:50
Türkiye'de Neocon Partinin Temsilcisi AK Parti Oldu" Kurulduğu 1998 yılından beri Türkiye'nin önemli meselelerini tartışan Abant Platformu, 'Türkiye'nin Yönü' konusuyla toplandı.
Türkiye'de Neocon Partinin Temsilcisi AK Parti Oldu'
10:40
IŞİD, Ankara'ya Kadar Kaçak Ağ Kurdu İddiası IŞİD'in, Suriye'de rafine ettiği motorini Türkiye'ye kaçak boru hatlarıyla getirip sattığı iddia ediliyor.
IŞİD, Ankara'ya Kadar Kaçak Ağ Kurdu İddiası
10:40
IŞİD, Ankara'ya Kadar Kaçak Ağ Kurdu İddiası IŞİD'in, Suriye'de rafine ettiği motorini Türkiye'ye kaçak boru hatlarıyla getirip sattığı iddia ediliyor.
IŞİD, Ankara'ya Kadar Kaçak Ağ Kurdu İddiası
18:09
Emre Uslu'ya İhh Başkanı Yıldırım'a Hakaretten Dava Taraf gazetesi yazarı Emre Uslu hakkında Yıldırım'a "basın yayın yoluyla iftira ettiği" gerekçesiyle 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
13:37
CHP'li Tanrıkulu: Tib'te 17 Aralık'tan Sonraki Kayıtlar Silindi Mi? Chp Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın yanıtlaması istemiyle verdiği önergede "TİB'te bulunan kayıtlardan 17 Aralık tarihinden sonraki kayıtların silindiği iddiaları doğru mudur?
10:59
Taraf Gazetesi Asılsız Haber Yaptığı İçin Aa'nın Tekzibini Yayımlayacak Ankara 12. Sulh Ceza Mahkemesi, Anadolu Ajansı ile ilgili 4 Nisan 2014'te yayımlanan haber nedeniyle Taraf gazetesinin tekzip yayımlamasına hükmetti Kararda, "gazetenin haberine ilişkin dayanakların gösterilmediği, aynı zamanda şahısların kişilik haklarını rencide edecek ifadelerin söz konusu olduğu" kaydedilirken, gazetenin, karara yaptığı itiraz üst mahkemece reddedildi.
14:40
AB'den Baransu Tepkisi Avrupa Birliği, Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu için talep edilen 52 yıllık hapis cezasına tepki gösterdi.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 16:46:45. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA TARAF GAZETESİ HABERLERİ
[Hata Bildir]