07:5400
SON DAKİKA TARAF GAZETESİ HABERLERİ

Son Dakika Taraf Gazetesi Haberleri

  CHP'li Tanrıkulu: Tib'te 17 Aralık'tan Sonraki Kayıtlar Silindi Mi?

  Chp Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın yanıtlaması istemiyle verdiği önergede "TİB'te bulunan kayıtlardan 17 Aralık tarihinden sonraki kayıtların silindiği iddiaları doğru mudur? (01 Haziran 2014 Pazar )

   

  Taraf Gazetesi Asılsız Haber Yaptığı İçin Aa'nın Tekzibini Yayımlayacak

  Ankara 12. Sulh Ceza Mahkemesi, Anadolu Ajansı ile ilgili 4 Nisan 2014'te yayımlanan haber nedeniyle Taraf gazetesinin tekzip yayımlamasına hükmetti Kararda, "gazetenin haberine ilişkin dayanakların gösterilmediği, aynı zamanda şahısların kişilik haklarını rencide edecek ifadelerin söz konusu olduğu" kaydedilirken, gazetenin, karara yaptığı itiraz üst mahkemece reddedildi. (30 Mayıs 2014 Cuma )

   

  AB'den Baransu Tepkisi

  Avrupa Birliği, Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu için talep edilen 52 yıllık hapis cezasına tepki gösterdi. (28 Mayıs 2014 Çarşamba )

   

  Melih Gökçek: Başbakan Bir Dönem Daha Beklemeli

  Melih Gökçek: Başbakan Bir Dönem Daha Beklemeli

  Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili açıklamada bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek "Başbakan bir dönem daha beklemeli" dedi. (28 Mayıs 2014 Çarşamba )

   

  Ankara Seçimleri Tekrar mı Yapılacak

  Ankara Seçimleri Tekrar mı Yapılacak

  CHP Ankara Adayı Mansur Yavaş'ın 'Seçime hile karıştı' gerekçesiyle başvuru yaptığı Anayasa Mahkemesi, Yavaş'tan ek belgeler istedi. (26 Mayıs 2014 Pazartesi )

   

  Mehmet Baransu'ya 52 Yıl Hapis İstemi

  Mehmet Baransu'ya 52 Yıl Hapis İstemi

  Gazeteci Baransu ve Taraf gazetesi sorumlu yazı işleri müdürü Murat Şevki Çoban hakkında 26'şar yıldan 52'şer yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. (23 Mayıs 2014 Cuma )

   

  Baransu ve Çoban Hakkında Dava

  Gazeteci Mehmet Baransu ile Taraf Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Murat Şevki Çoban hakkında "devletin güvenliğine veya iç veya dış siyasal yararlarına ilişkin belge veya vesikaları temin etme", "devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından gizli kalması gereken bilgileri basın ve yayın yoluyla ifşa etme" ve "MİT'in görev ve faaliyetlerine ilişkin belge ve bilgileri istihsal ve basın yoluyla ifşa etme" suçlamalarıyla 30'ar yıl 2'şer aydan 50,5'ar yıla kadar hapis (22 Mayıs 2014 Perşembe )

   

  Mehmet Baransu'ya 52 Yıla Kadar Hapis İstendi

  Taraf gazetesi yazarı Mehmet Baransu ile gazetenin sorumlu yazı işleri müdürüne ‘Gülen'i bitirme kararı 2004'de MGK'da alındı’ haberi nedeniyle 52 yıla kadar hapis istendi. (22 Mayıs 2014 Perşembe )

   

  Baransu'ya 26 Yıl Hapis İstemiyle Dava

  Baransu'ya 26 Yıl Hapis İstemiyle Dava

  Taraf yazarı Mehmet Baransu'ya "Devletin güvenliğine ilişkin belgeleri temin etme" suçlamasıyla 26 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. (22 Mayıs 2014 Perşembe )

   

 

  Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 200 Bin Liralık Tazminat Davası

  Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na 200 Bin Liralık Tazminat Davası

  Başbakan, "kendisi ve ailesi hakkında montaj çetesinin uydurduğu kasetlerle iftirada bulunduğu" gerekçesiyle Kılıçdaroğlu aleyhine 2. kez dava açtı. (18 Nisan 2014 Cuma )

   

  Sayıştay Açıklaması

  "(Kadıköy Kartal Metrosu'na ilişkin iddialar) Habere konu olan iş ve işlemlerle ilgili herhangi bir denetim bulgusu veya tespiti olmamış ve herhangi bir Sayıştay raporunda bu yönde bir konu yer almamıştır'' (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Gazeteci Baransu'ya "Twitter" Davası

  Twitter'da, eski Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım hakkında paylaştığı mesajlar nedeniyle, gazeteci Mehmet Baransu hakkında "hakaret" ve "tehdit" suçlarından 3 yıl 2 aya kadar hapis cezası istendi. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Ağır Toplar Makamsız Kaldı

  Ağır Toplar Makamsız Kaldı

  Bakanlıktan ayrılarak yerel seçimlerde belediye başkanlığı için yarışan Binali Yıldırım ile Sadullah Ergin, makamsız kaldı. (17 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Maliye Bakanlığı Açıklaması Açıklaması

  " (Kendi kuşuna vergi kondurmuyor) başlıklı haberde yer alan unsurlar hiçbir şekilde gerçeği yansıtmayan asılsız iddialardır" (15 Nisan 2014 Salı )

   

  Türkiye'de Youtube'a Erişim Engeli Devam Ediyor

  Türkiye'de Youtube'a Erişim Engeli Devam Ediyor

  YouTube'a erişim engelinin kaldırılması için mahkeme kararının da yeterli görülmediği Ankara'da Bilal Erdoğan'ın yönetimde olduğu TÜRGEV Vakfı'na yapılan milyonlarca dolarlık bağış konuşuluyor. (11 Nisan 2014 Cuma )

   

  AB Komisyonu: Türkiye İçin Erasmus Programının Askıya Alınması Beklenmiyor

  Avrupa Birliği (AB), Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi'nde (Ulusal Ajans) AB fonlarının usulsüz kullanımına ilişkin iddiaların araştırılması için başlattığı ön incelemeyi sonuçlandırdı. (10 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Gazeteci Baransu Hakkında İddianame

  Taraf gazetesi yazarı Baransu hakkında, İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya karşı "iftira" suçunu işlediği gerekçesiyle, 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. (09 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Taraf Yazarı Baransu Hakkında İddianame Hazırlandı

  Taraf Yazarı Baransu Hakkında İddianame Hazırlandı

  Taraf gazetesi yazarı Baransu hakkında, İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya iftira ettiği gerekçesiyle iddianame hazırlandı. (09 Nisan 2014 Çarşamba )

   

  Başbakan Erdoğan Aleyhinde Yapılan Suç Duyurusuna Takipsizlik Kararı

  Başbakan Erdoğan Aleyhinde Yapılan Suç Duyurusuna Takipsizlik Kararı

  Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Büyüktümtürk, Taraf gazetesi ve Mehmet Baransu'nun, Başbakan Erdoğan aleyhine yaptığı suç duyurusuna ilişkin, takipsizlik kararı verdi. (08 Nisan 2014 Salı )

   

  Taraf ve Baransu'nun Başbakan Erdoğan'a Yönelik Suç Duyurusuna Takipsizlik Kararı

  Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcısı Fevzi Büyüktümtürk, Taraf gzetesi ve Mehmet Baransu'nun, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 7 Aralık 2014 tarihinde Tekirdağ toplu açılış törenindeki konuşmasında kendisine hareket ettiği iddiasıyla yaptığı suç duyurusuna takipsizlik kararı verdi. (08 Nisan 2014 Salı )

   

  Aa Seçim Yayınına İlişkin İftiralar Konusunda Hukuki Girişim Başlattı

  Anadolu Ajansı T.A.Ş. Hukuk Müşavirliği, seçim günü ve sonrasında ajans, Genel Müdürü, yöneticileri ve çalışanlarının kişilik haklarına yönelik saldırılar ve hukuka aykırı, mesnetsiz iddialar sebebi ile suç duyuruları, maddi manevi tazminat davaları ve tekzip talepleri olmak üzere toplam 92 hukuki müracaatta bulundu. (08 Nisan 2014 Salı )

   

  Göp: Basın ve Fikir Özgürlüğüne Saldırılar Endişe Verici

  Gazetecilere Özgürlük Platformu (GÖP), Bolu Havadis Gazetesi ve Bolu Gündem Gazetesi binasına yönelik mühürleme işlemi ve Anadolu Ajansı'nın Taraf gazetesine haber servisini kesmesini eleştirdi. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Emre Uslu'ya Başbakan Erdoğan'a "Hakaret"Ten Dava

  Taraf gazetesi yazarı Uslu hakkında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle, 1 yıl 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Göp: Basın ve Fikir Özgürlügüne Saldırı Boyutları Son Gelişmelerle Daha da Endişe Verici

  Gazetecilere Özgürlük Platformu'nca (GÖP) yapılan açıklamada, ""Basın ve fikir özgürlüğüne saldırı boyutları son gelişmelerle daha da endişe verici"denildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Bolu Belediyesi'nin, çalışma ruhsatları olmadığı gerekçesiyle binası mühürlenen Bolu Havadis Gazetesi ve Bolu Gündem Gazetesi binasına yönelik mühürleme işlemi, Anadolu Ajansı'nın Taraf Gazetesine haber servisini kesmesi; basın ve fikir özgürlüğüne yönelik açık bir saldırıdır. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Loğoğlu: Mevlüt Çavuşoğlu'nun 'Paralel' İması, Avrupa Birliği'ne Hakaret

  Loğoğlu: Mevlüt Çavuşoğlu'nun 'Paralel' İması, Avrupa Birliği'ne Hakaret

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loloğlu, Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun, 17 Aralık sonrasında AB’nin verdiği tepkileri paralel yapıya bağlamasını "AB’nin bütün kurumlarına hakaret" olarak nitelendirdi. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Emre Uslu'ya 'Başbakan'a Hakaret'ten İddianame

  Emre Uslu'ya 'Başbakan'a Hakaret'ten İddianame

  Taraf yazarı Uslu hakkında, Başbakan'a "hakaret" ettiği gerekçesiyle 1 yıl 4 aydan 2 yıl 8 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. (03 Nisan 2014 Perşembe )

   

  Anadolu Ajansı, Taraf'ın Aboneliğini İptal Etti

  Anadolu Ajansı, Taraf'ın Aboneliğini İptal Etti

  AA, Taraf gazetesinin kendisi aleyhine yaptığı haberlerden dolayı yargıya başvurduğunu, gazeteninin aboneliğinin de sonlandırıldığını açıkladı. (01 Nisan 2014 Salı )

   

  Başbakan Erdoğan, Kabine Revizyonuna Hazırlanıyor

  Başbakan Erdoğan, Kabine Revizyonuna Hazırlanıyor

  AK Parti kulislerinde, Başbakan Erdoğan'ın, Cemaat-AKP kavgasında taraf olmayanlardan hesap soracağı ve kabineyi revize edeceği konuşuluyor. (01 Nisan 2014 Salı )

   

  Sandık Sonuçlarının Sadece Aa ile Paylaşılacağı İddiası Adaylar Tepkili

  Sandık Sonuçlarının Sadece Aa ile Paylaşılacağı İddiası Adaylar Tepkili

  30 Mart 2014 Mahalli Idareler Genel Seçimi sandık sonuçlarının sadece Anadolu Ajansı (AA) personeli ile paylaşılacağına ilişkin iddialara, Gaziantep’teki siyasi partilerin adayları tepki gösterdi. (29 Mart 2014 Cumartesi )

   

  MHP'li Öztürk: Emniyet Müdürü Arka Ayağıyla Kulağını Kaşımasın

  MHP'li Öztürk: Emniyet Müdürü Arka Ayağıyla Kulağını Kaşımasın

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk, Taraf Gazetesi'nin, 'Sandıkta moral bozma planı' başlıklı haberinde, il emniyet müdürlerinin sandık sonuçlarını Anadolu Ajansı (AA)'na vermeleri yönündeki talimat emrine, "Emniyet müdürü haddini aşarak arka ayağıyla kulağını kaşımasın" şeklinde sert tepki gösterdi. (29 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Anadolu Ajansından Açıklama Geldi

  "Taraf gazetesinin 'seçim sonuçları emniyet müdürleri tarafından sadece AA personeline verilecek' yönündeki haberi, bilgiden yoksun, cahilce kurgulanmış bir yalan haberdir." (29 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Sandık Başında 'Moral Bozma' Planı

  Sandık Başında 'Moral Bozma' Planı

  Sandık sonuçlarının sadece Anadolu Ajansı personeline verilerek 'moral bozma' planı yapıldığı iddia edildi. (29 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Anadolu Ajansından Açıklama Açıklaması

  "Taraf gazetesinin 'seçim sonuçları emniyet müdürleri tarafından sadece AA personeline verilecek' yönündeki haberi, bilgiden yoksun, cahilce kurgulanmış bir yalan haberdir. (29 Mart 2014 Cumartesi )

   

  Mehmet Baransu'dan Gözaltı İddialarına Yalanlama

  Mehmet Baransu'dan Gözaltı İddialarına Yalanlama

  Taraf yazarı Mehmet Baransu gözaltına alındığı iddialarını, atmış olduğu tweetle yalanladı. (29 Mart 2014 Cumartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
16.09.2014 07:54:43. #1.11#