03:5600
SON DAKİKA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Haberleri

  'Kurban Alırken Aşı Formuna Dikkat Edin'

  "Kurban Alırken Aşı Formuna Dikkat Edin"

  Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde hayvan alınırken mutlaka aşılı olup olmadığını sorgulamalı ve aşı formunu görmelidir. (09 Eylül 2014 Salı )

   

  Dekan Aksoy: 'Hormonlu Tavuk Diye Bir Terim Yok'

  Dekan Aksoy: "Hormonlu Tavuk Diye Bir Terim Yok"

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdurrahman Aksoy, son zamanlarda ‘hormonlu tavuk’ şeklinde bir spekülasyonların çıktığını hatırlatarak, “Piyasada hormonlu tavuk diye bir terim yoktur” dedi. (09 Eylül 2014 Salı )

   

  Samsun'da Çiftçiye Eğitim Seferberliği

  Samsun'da Çiftçiye Eğitim Seferberliği

  Türkiye'de 2014 yılı Temmuz ayı sonu itibariyle traktör sayısı 1 milyon 595 bin 677'ye ulaştı. (09 Eylül 2014 Salı )

   

  Samsun'dan Rusya'ya Tarımsal Ürün İhracı

  Samsun'dan Rusya'ya Tarımsal Ürün İhracı

  Samsun’dan Rusya Federasyonu’na beyaz et, süt ürünleri ve su ürünleri ihracatı için uygun bulunan 3 firma Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı aracılığıyla Rusya’ya bildirilecek. (08 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  'Türkiye Antepfıstığı Üretiminde Dünyada 3 Sırada'

  "Türkiye Antepfıstığı Üretiminde Dünyada 3 Sırada"

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı TAGEM Bahçe Bitkileri Daire Başkanı Necdet Kaplan, "Türkiye Antepfıstığı üretiminde dünyada 3, badem üretiminde ise 4. sırada." dedi. (08 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  5. Ulusal Antepfıstığı ve Badem Çalışma Grubu' Toplantısı

  5. Ulusal Antepfıstığı ve Badem Çalışma Grubu" Toplantısı

  TAGEM Bahçe Bitkileri Daire Başkanı Kaplan: "Türkiye Antepfıstığı üretiminde dünyada 3, badem üretiminde ise 4. sırada" (08 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Kuraklığın Tarımsal Üretime Etkisi

  Kuraklığın Tarımsal Üretime Etkisi

  Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Burak: "Kuraklığa bağlı ciddi bir fiyat artışı beklemiyoruz" "Yeteri kadar buğdayımız var. Geçen yıldan daha az ama ülke üretimi için herhangi bir sıkıntı yok" (08 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Mardin'de 'Fıstık ve Badem' Toplantısı Başladı

  Mardin'de 'Fıstık ve Badem' Toplantısı Başladı

  Antepfıstığı ve badem konusunda Türkiye ve dünyada yapılan çalışmalar ve gelişmelerin görüşüldüğü “5. Ulusal Antepfıstığı-Badem Çalışma Grubu” toplantısı Mardin’de başladı. (08 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Masum Burak: Kuraklığa Bağlı Ciddi Bir Fiyat Artışı Beklemiyoruz

  Masum Burak: Kuraklığa Bağlı Ciddi Bir Fiyat Artışı Beklemiyoruz

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Masum Burak, kuraklığa bağlı ciddi bir fiyat artışı beklemediklerini söyledi. (08 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  CHP'li Ağbaba: Türkiye Taşeron Cumhuriyetine Döndü

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, TBMM Başkanlığı'na yönelttiği soru önergelerinde 21 bakana, merkez ve taşra teşkilatında çalışan taşeron ve geçici işçi sayısını sordu. (08 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Bolu'da Üreticilere 305 Adet Çayır Biçme Makinesi Verildi

  Bolu'da Üreticilere 305 Adet Çayır Biçme Makinesi Verildi

  Bolu’da İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından yüzde 50 hibe ile üreticilere 305 adet çayır biçme makinesi verildi. (08 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Kırıkkale'de 'Müfredat Tamamlama ve Suni Tohumlama' Sertifika Eğitimi

  Kırıkkale'de 'Müfredat Tamamlama ve Suni Tohumlama' Sertifika Eğitimi

  Kırıkkale Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi ile Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi'nin ortaklaşa düzenlediği 'Müfredat Tamamlama ve Suni Tohumlama' sertifika eğitimi düzenlendi. (08 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  6. Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması Başlıyor

  6. Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması Başlıyor

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığının, düzenlediği Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması başlıyor. (08 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Balkan Tohumculuk Çalıştayı, Edirne'de Yapılacak

  Çalıştay Düzenleme Kurulu Başkanı Doç. Dr. Kaya "Balkan bölgesindeki tohumculuğun sorunları masaya yatırılacak." dedi. (08 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Tim Başkanı Büyükekşi, İhracatta 8 Ayı Değerlendirdi

  Büyükekşi: "Bu yılın 8 ayında ihracatımız yüzde 5,3 bir artışla 104 milyar dolara ulaştı. (08 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Diyarbakır'da 4. Karpuz Festivali Hazırlıkları Başladı

  Diyarbakır'da 4. Karpuz Festivali Hazırlıkları Başladı

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Diyarbakır İl Müdürlüğünün düzenlediği 4. Karpuz Festivalinde yarışmaya girecek karpuzların teslimi başladı. (08 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Türkiye Ziraatçılar Derneği: Kurban Bayramı'nda İthalata Gerek Yok

  Türkiye Ziraatçılar Derneği Genel Başkan İbrahim Yetkin, Kurban Bayramı yaklaşırken her zaman olduğu gibi, yeterli kurbanlık hayvan olmadığı ve ithalatın kaçınılmaz olduğuna ilişkin iddiaların ortaya atılmasına tepki gösterdi. (08 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Enerji Bakanlığı'nda 30 Bin Taşeron İşçi Çalışıyor

  Enerji Bakanlığı'nda 30 Bin Taşeron İşçi Çalışıyor

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Enerji Bakanlığı’nda 30 bine yakın personel hizmet alımı yöntemiyle çalışıyor” dedi. (08 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Güneyli: 'Adana Gıda Sanayinde Gelişmeli'

  Güneyli: "Adana Gıda Sanayinde Gelişmeli"

  Adana’nın Türk tarımının merkezi konumunda olduğunu, buna rağmen gıda sanayiden uzaklaştığını belirten Adana Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Erdinç Güneyli, "Gıda sanayi gelişirse, çiftçi de pazar sıkıntısı yaşamayacağından alternatif ürünlere yönelir. Türkiye’nin en verimli toprakları bu ovada, kıymetini bilmeliyiz" dedi. (08 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Güvenli Traktör Kullanımı Projesi 3 İlde Daha Hayata Geçirilecek

  Güvenli Traktör Kullanımı Projesi 3 İlde Daha Hayata Geçirilecek

  Emniyet Genel Müdürlüğü, "Güvenli Traktör Kullanımı Projesi"nin 4'üncüsünün 11 Eylül'de Samsun Bafra'da, 5'incisinin 30 Ekim'de Adana Ceyhan'da, 6'ıncısının ise 5 Kasım'da İzmir Ödemiş'te gerçekleştirileceğini açıkladı. (08 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Yeşil Altın", Düzceli Üreticilerin Yüzünü Güldürüyor

  Doğu Karadeniz'de don olayları nedeniyle sıkıntılar yaşayan fındık üreticilerin aksine Batı Karadeniz'deki rekolte, çiftçilerin yüzünü güldürüyor Düzce Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kabaoğlu: "Bu sene, geçen yıldan bir miktar az rekolteye ulaştığımızı tespit ettik. Yaklaşık 53 bin ton fındık üretimi. (07 Eylül 2014 Pazar )

   

  Et Fiyatlarının Yükselmesi

  Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Genel Başkanı Tunç: "Üreticinin hayvanını 'kurbanlık için ayırdı' söylentileri doğru değil. Kurbanlık hayvanın vasıfları farklıdır. (07 Eylül 2014 Pazar )

   

 

  Yılmaz Dsyb Süt Toplama Merkezinde İncelemelerde Bulundu

  Yılmaz Dsyb Süt Toplama Merkezinde İncelemelerde Bulundu

  Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sırrı Yılmaz ve İl Müdür Yardımcısı Naci Gün, Erzincan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği süt toplama merkezini ziyaret ederek Erzincan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Faruk Günay ile görüştü. (07 Eylül 2014 Pazar )

   

  Malatya'da "Pony Club Şehrinize Geliyor" Proesi

  Malatya'nın Battalgazi ilçesinde "Pony Club Şehrinize Geliyor" projesi kapsamında etkinlik düzenlendiği bildirildi. (06 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Çocuklara Hayvan Sevgisi Aşılandı

  Çocuklara Hayvan Sevgisi Aşılandı

  'Pony Club Şehrinize Geliyor' projesi kapsamında Türkiye Jokey Kulübü ile Battalgazi Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinlikte çocuklar ata bindi. (06 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  AGROSİVAS 2014 Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarı

  Toprak Mahsulleri Ofisi Ekmek İsrafı Önleme Kampanyası kapsamında AGROSİVAS 2014 Tarım Hayvancılık ve Gıda Fuarında stand açtı. (06 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Çiftçi Tarla Okulları Devam Ediyor

  Çiftçi Tarla Okulları Devam Ediyor

  Çanakkale’nin Bayramiç ilçesindeki elma bahçelerinde başlayan çiftçi tarla okulu programı, Yapıldak köyünde devam etti. (06 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Vahşi Sulama Işıklı Barajı Gölü'nü Kurutuyor

  Vahşi Sulama Işıklı Barajı Gölü'nü Kurutuyor

  Denizli'nin Çivril İlçesi'ndeki Işıklı Barajı, vahşi sulamanın kurbanı oldu. Yağışların yetersiz olması ve Çivril, Çal ve Baklan ilçelerindeki tarım arazilerindeki vahşi sulama nedeniyle barajın büyük bölümünde su kalmadı. (06 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

  "Kurbanlık hayvan temini konusunda sıkıntı yaşanmayacak" "Ülke genelinde kurban olarak kesilebilecek 1 milyon 207 bin 608 büyükbaş ve 3 milyon 645 bin 918 küçükbaş hayvan bulunuyor" "Kurbanlık hayvan fiyatlarının piyasa normallerinde seyretmesi bekleniyor. (06 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Fındıkta Rekolte Tartışması Büyüyor

  Fındıkta Rekolte Tartışması Büyüyor

  Ağustos ayının ilk haftasından itibaren başlayacak 2014 yılı fındık hasadı öncesi rekolte tahminleri arasındaki büyük farklılıklar sektörün kafasını karıştırdı. (06 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Böğürtlenin Bitkisi de Çok Değerli

  Böğürtlenin Bitkisi de Çok Değerli

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemi Ziraat Yüksek Mühendisi Bozdağ: "İnsan sağlığı açısından önemli rolü olan böğürtlen, içerdiği organik asitler, mineraller ve vitaminler bakımından çok zengin bir meyvedir" (06 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Kurban Bayramında Kurbanlık Sıkıntısı Yaşanmayacak

  Kurban Bayramında Kurbanlık Sıkıntısı Yaşanmayacak

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kurban Bayramında kurbanlık hayvan temini konusunda sıkıntı yaşanmayacağını bildirdi. (06 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Kurbanlık Hayvan İhtiyacı Yurt İçinden Karşılanacak

  Kurbanlık Hayvan İhtiyacı Yurt İçinden Karşılanacak

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kurban Bayramı'nda kurbanlık hayvan temini ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. (06 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Posacı'dan İncir Üreticisine Zarar Tespiti Yaptırma Çağrısı

  Posacı'dan İncir Üreticisine Zarar Tespiti Yaptırma Çağrısı

  Efeler Ziraat Odası Başkanı Rıza Posacı, rekolte ve kalite kaybı ile karşı karşıya olan incir üreticilerinden zarar tespiti yaptırmalarını istedi. (06 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Aydın'da 86 Bin Anaç Sığır Desteklemesi Yapıldı

  Aydın'da 86 Bin Anaç Sığır Desteklemesi Yapıldı

  Aydın İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Sedat Güngör, 2013 yılında Aydın genelinde 86 bin anaç sığır desteklemesi yapıldığını belirtti. (06 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Çiftçinin Satın Aldığı Domates Fidelerinin Hastalıklı Çıktığı İddiası

  Çiftçinin Satın Aldığı Domates Fidelerinin Hastalıklı Çıktığı İddiası

  Osmaneli Ziraat Odası Başkanı Ünver: "Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, ruhsat verdiği fide firmalarını iyi denetlemeli" Çiftçi Kaplan: "Hastalıklı fideler için keşif istedik. (06 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Diyarbakır'da "5. Tarım ve İnsan" Konulu Fotoğraf Sergisi

  Diyarbakır'da "Tarım ve İnsan" konulu fotoğraf sergisi açıldı. (05 Eylül 2014 Cuma )

   

  Çiftçiye makine yardımı -

  Çiftçiye makine yardımı -

  Doğu Anadolu'nun Çukurovası olarak nitelendirilen Iğdır'da faaliyet gösteren çiftçilere, yüzde 50'si devlet hibesi olmak üzere 2 milyon lira değerinde makine yardımı yapıldı. (05 Eylül 2014 Cuma )

   

  Diyarbakır'da 'Tarım ve İnsan' Konulu Resim Sergisi Açıldı

  Diyarbakır'da 'Tarım ve İnsan' Konulu Resim Sergisi Açıldı

  Diyarbakır Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü bahçesinde ‘Tarım ve İnsan’ konulu resim sergisi açıldı. (05 Eylül 2014 Cuma )

   

  Tekirdağ Tarım Kooperatifleri Bölge Birliği Eylem Planı

  Tekirdağ Tarım Kooperatifleri Bölge Birliği Eylem Planı

  Tekirdağ Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Demirkıran, Strateji Belgesi ve Eylem Planı hazırlama çalışmalarının başladığını söyledi. (05 Eylül 2014 Cuma )

   

  Bartın'da Tarım Sergisi Yapılacak

  Bartın'da Tarım Sergisi Yapılacak

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenlenen 5. Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması sergisinin Bartın’da yapılacağı bildirildi. (05 Eylül 2014 Cuma )

   

  Toprak Analizinde Başvuru Süresi 2 Ay Uzatıldı

  Toprak Analizinde Başvuru Süresi 2 Ay Uzatıldı

  Elbistan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Bulut, toprak analizi için çiftçilere tanınan sürenin 1 Eylül 2014'ten 30 Ekim 2014 tarihine kadar uzatıldığını söyledi. (05 Eylül 2014 Cuma )

   

  Çiftçi Kayıt Sistemine Kayıt Süresi 1 Ekim'e Uzatıldı

  Çiftçi Kayıt Sistemine Kayıt Süresi 1 Ekim'e Uzatıldı

  Çiftçi Kayıt Sisteminde 29 Ağustos Cuma günü sona eren başvuru süresi, 1 Ekim 2014 Çarşamba gününe uzatıldı. (05 Eylül 2014 Cuma )

   

  Çiftçiye Makine Yardımı

  Çiftçiye Makine Yardımı

  Iğdır'da faaliyet gösteren çiftçilere, yüzde 50'si devlet hibesi olmak üzere 2 milyon lira değerinde makine yardımı yapıldı. (05 Eylül 2014 Cuma )

   

  Tzob Başkanı Bayraktar: Çks Kaydında Süre 1 Ekim'e Uzatıldı

  Tzob Başkanı Bayraktar: Çks Kaydında Süre 1 Ekim'e Uzatıldı

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, çiftçi kayıt sisteminde (ÇKS), 29 Ağustos 2014 Cuma günü sona eren 2014 ÇKS başvuru süresinin, 1 Ekim 2014 Çarşamba gününe uzatıldığını bildirdi. (05 Eylül 2014 Cuma )

   

  Manisa'da Üzüm Şenliği

  Manisa'da Üzüm Şenliği

  Manisa Sultani Üzüm Şenliği kapsamında düzenlenen panelde üzümdeki zirai ilaç kalıntıları ele alındı Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Altındişli: "AB ülkeleri kalıntı değerlerini her geçen gün aşağı çekiyor. (05 Eylül 2014 Cuma )

   

  Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı Törenle Açıldı

  Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı Törenle Açıldı

  Sivas'ta ilk kez düzenlenen AGROSİVAS 2014 Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı törenle açıldı. (04 Eylül 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
16.09.2014 03:56:06. #1.12#