19:0500
SON DAKİKA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Haberleri

   

  Pamukta Makineleşme Hasadı Artırdı

  Pamukta Makineleşme Hasadı Artırdı

  Son yıllarda Diyarbakır’da giderek yaygınlaşan pamuk hasadının makineyle yapılması hasadı artırdı. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Kamuya 8 Bin 417 Yeni Araç Alınacak

  Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'na göre, gelecek yıl kamuya 8 bin 417 taşıt alınacak Taşıtların 7 bin 458'i genel bütçeli kuruluşlar, 941'i özel bütçeli idareler, 18'i ise düzenleyici ve denetleyici kurumlar tarafından kullanılacak Emniyet Genel Müdürlüğü, bin 534 taşıtla gelecek yıl en fazla taşıt alımı gerçekleştirecek kamu idaresi olacak. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Soma'da Yine Hukuksuz Ağaç Kesimi

  Soma Yırca köyüne kurulması planlanan kömürlü termik santral için Kolin Şirketler Grubu bu sabah saatlerinde yine hukuksuz bir biçimde zeytinlik alanlara girerek 86 ağacı kesti. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Muğla'da Çam Balı Üretim Alanları Çalıştayı

  Muğla'da Çam Balı Üretim Alanları Çalıştayı

  Muğla arı Yetiştiricileri Birliği 5-9 Kasım tarihlerinde gerçekleştireceği Uluslar arası kongre öncesi 20-21 Ekim tarihleri arasında hizmet binası salonunda ‘Muğla Çam Balı Üretim Alanları Çalıştayı’ düzenledi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  İSO Başkanı Bahçıvan: Sivaslılar İstanbul İçin Çok Önem Arz Ediyor

  İSO Başkanı Bahçıvan: Sivaslılar İstanbul İçin Çok Önem Arz Ediyor

  İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan ve meclis üyeleri, Sivas Ticaret ve Sanayi Odasının genişletilmiş meclis toplantısına katıldı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  İso Heyeti, Sivas'ta

  İso Heyeti, Sivas'ta

  İSO Başkanı Bahçıvan: "Sivaslılar İstanbul için çok önem arz ediyor" Vali Barut: "İnanıyorum ki bugün hayal etmeye başladığımız Sivas'ın geleceği aydınlıktır, parlaktır" (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  İstanbul Sanayi Odası Heyeti, Sivas'ta

  İSO heyeti, Sivas'ta- İSO Başkanı Bahçıvan ve Meclis Üyeleri, Vali Barut ve Belediye Başkanı Aydın'ı ziyaret ettiSİVAS (AA) - İstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan ve Meclis Üyeleri, Sivas Valisi Alim Barut ve Belediye Başkanı Sami Aydın'ı ziyaret etti. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  100. Yılında Birinci Dünya Savaşı Konferansı

  Tarım sektöründe çalışan ve üreten kadınları bir araya getiren Kemalpaşa Çiftçi Kadınlar Günü, vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  İso Heyeti, Sivas'ta

  İSO Başkanı Bahçıvan ve Meclis Üyeleri, Vali Barut ve Belediye Başkanı Aydın'ı ziyaret etti. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Dünya Gıda Günü Kutlandı

  Dünya Gıda Günü Kutlandı

  Düzce’de Dünya gıda gününde öğrenciler bilinçlendirildi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Samsun'da Çatak Değerlendirme Toplantısı

  Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü'nce düzenlenen Çevre Amaçlı Tarımsal Alanların Korunması (ÇATAK) Projesi değerlendirme toplantısı 11 ilin katılımıyla Samsun'da gerçekleştirildi. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Van'a Modern Et Kombinası

  Van'a Modern Et Kombinası

  Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Milletvekili Mustafa Bilici, Van’da meydana gelen depremler sonucunda kullanılamaz hale gelen ve faaliyetlerine ara vermek zorunda kalan Et ve Süt Kurumu Van Kombinası, son teknoloji ile donatılmış modern bir tesis standartlarında inşa edileceğini söyledi. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Dünya Çiftçi Kadınlar Günü

  Dünya Çiftçi Kadınlar Günü

  Balıkesir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikle 15 Ekim Dünya Çiftçi Kadınlar Günü ve 16 Ekim Dünya Gıda Günü birlikte kutlandı. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Tarım ve İnsan' Konulu Fotoğraf Sergisi Açıldı

  Tarım ve İnsan" Konulu Fotoğraf Sergisi Açıldı

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen yarışmada dereceye giren fotoğraflardan oluşan “5. Tarım ve İnsan” konulu fotoğraf sergisinin açılışı Vali Mahmut Demirtaş tarafından yapıldı. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Hakkari'de Kadınlara Yönelik Bahçe Bakım Kursu

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, İş Kurumu Genel Müdürlüğü ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında, Hakkari'nin Çimenli köyünde kadın çiftçilerin katılımı ile bahçe bakımı kursu açıldı. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Karpuzdaki Hastalığın Çıkış Noktası Abd

  Karpuzdaki Hastalığın Çıkış Noktası Abd

  Çukurova Üniversitesi'nde bilim insanları, karpuz ve kavunlarda görülen 'Bakteriyel Fide Yanıklığı ve Meyve Lekesi Hastalığı'nın ABD kaynaklı olduğunu tespit etti. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Mehdi Eker: 'Açlığın Çözülebilmesi İçin Basit Bir Formül Yok'

  Mehdi Eker: "Açlığın Çözülebilmesi İçin Basit Bir Formül Yok"

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, açlık sorununun çözülebilmesi için basit bir formülün olmadığını belirterek, “900 milyon insan aç, 1 milyar 400 milyon insan da fazla yemekten problemli” dedi. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Karpuzdaki Hastalık ABD'den Yayıldı

  Karpuzdaki Hastalık ABD'den Yayıldı

  Çukurova Üniversiteli bilim insanları, ekonomik kayba neden olan karpuz ve kavunlarda görülen bakteriyel fide yanıklığı ve meyve lekesi hastalığının ilk olarak ABD’de görüldüğünü ve dünyaya tohum ticaretiyle yayıldığını belirledi. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Bakan Eker: Dünyada Açlığı Çözebilecek Genel Geçer Bir Formül Yok

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, dünyada 900 milyon insanın açlık sorunu ile karşı karşıya kaldığını bunun karşısında ise 1 milyar 400 milyon kişinin de yemeğe bağlı problemlerden muzdarip olduğunu söyledi. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Günde 1 Milyon 50, Yılda 384 Milyon Etmek Çöpe Atılmaktan Kurtarıldı

  Günde 1 Milyon 50, Yılda 384 Milyon Etmek Çöpe Atılmaktan Kurtarıldı

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın 13 Mayıs 2013 yılında başlattığı "Ekmekte İsrafı Önleme" kampanyasıyla Türkiye’de günde 1 milyon 50, yılda 384 milyon etmek çöpe atılmaktan kurtarıldı. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Tika'dan Ahalteke Atlarının Dünyaya Tanıtılmasına Destek

  Tika'dan Ahalteke Atlarının Dünyaya Tanıtılmasına Destek

  Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Türkmen Atları Devlet Birliği Atçılık Kompleksi Kalkınış Atlı Oyunlar Grubu’nun Ekim ayı içerisinde İtalya’nın Latina şehrinde düzenlenecek Uluslararası Sirk Festivali”ne katılımına destek verildi. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Ödemiş Süs Bitkileri Çalıştayına Hazır

  Ödemiş Süs Bitkileri Çalıştayına Hazır

  Bu yıl 10.’su düzenlenecek Ödemiş Süs Bitkileri ve Fidancılık Sergisi öncesinde, Ödemiş Fidan ve Süs Bitkileri Çalıştayı düzenlenecek. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
24.10.2014 19:05:46. #1.12#