23:0300
SON DAKİKA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Haberleri

 

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Açıklaması

  "85 ülkeye yapılan su ürünleri ihracatının yüzde 68'i Avrupa Birliği ülkelerine gerçekleştirildi" "Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, sürdürülebilir avcılık ve çevreyle dost su ürünleri yetiştiriciliği üretiminin daha da geliştirilmesi ve artırılmasıyla iç pazarda tüketim artışı, dış pazarlarda ülkemizin. (07 Aralık 2014 Pazar )

   

  Umut Fidanları

  İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürülen "1 milyon meyve fidanı" kampanyası Bornova'nın Eğridere Mahallesi'nde devam etti. (06 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Ordu'daki Üreticilere Hibe Desteği

  AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Ordu’daki üreticilere 3,5 milyon TL hibe desteği verileceğini bildirdi. (06 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Ordu'ya Çiftçilere 3.5 Milyon Makine-Ekipman Desteği

  Ordu'ya Çiftçilere 3.5 Milyon Makine-Ekipman Desteği

  AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla Ordu’daki çiftçilere 3.5 milyon TL hibe desteği verileceğini söyledi. (06 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Açıklaması

  "Süneye karşı üretilen faydalı böcekler doğal dengeyi sağlayarak, sadece 2014 yılında ekonomiye 9,2 milyon dolar kazandırdı" "Bakanlık tarafından etkin ve başarılı şekilde uygulanan biyolojik mücadele çalışmaları sonucunda ürün kalitesi büyük oranda yükseldi" "Faydalı böceklerin daha uygun ekosistemde. (06 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Böceklerden Ekonomiye 9 Milyon Dolar

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, süneye karşı ürettiği faydalı böcekler doğal dengeyi sağlayarak, sadece 2014 yılında ekonomiye 9,2 milyon dolar kazandırdı. (06 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Kütahya'da Kırsal Kalkınma Yatırımları

  Kütahya'da Kırsal Kalkınma Yatırımları

  Kütahya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Gümüş, bakanlıklarının, 9. Etap desteklemeleri hakkında bilgilendirme toplantıları düzenlendiğini bildirdi. (05 Aralık 2014 Cuma )

   

  Çobanlık Kursunda Tanışıp, Sertifika Töreninde Nişanlandılar

  Çobanlık Kursunda Tanışıp, Sertifika Töreninde Nişanlandılar

  Denizli’nin Honaz ilçesinde "Sürü Yönetimi Elemanı Benim Projesi" kapsamında düzenlenen kursta tanışan iki genç, kurs sertifikasını aldıkları gün ise evliliğe ilk adımı attı. (05 Aralık 2014 Cuma )

   

  Çiftçilere Fidan Dağıtımı

  Çiftçilere Fidan Dağıtımı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kırsal Kesimde Gelir Getirici Faaliyetlerin Desteklenmesi Kapsamında Ağaçlandırma Projesi için sezon açılışını Bornova Eğridere Mahallesi'nde yaparak üreticilere meyve ile zeytin fidanı dağıtacak. (05 Aralık 2014 Cuma )

   

  Yeni Dönemin İlk Dağıtımı Bornova'dan Başlatılıyor

  Yeni Dönemin İlk Dağıtımı Bornova'dan Başlatılıyor

  İzmir Büyükşehir Belediyesi, kırsaldaki üreticilerin desteklenmesi amacıyla 'Fidanlar Bizden, Meyveler Sizden' sloganıyla fidan dağıtımına devam ediyor. (05 Aralık 2014 Cuma )

   

  6. 'Tarım ve İnsan' Fotoğraf Yarışması - Bakan Eker

  6. "Tarım ve İnsan" Fotoğraf Yarışması - Bakan Eker

  6. "Tarım ve İnsan" fotoğraf yarışması Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Denizbank işbirliğinde bu yıl 6'ncısı gerçekleştirilen "Tarım ve İnsan" temalı fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. (04 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Domateste Beyaz Sinekle Mücadele

  Domateste Beyaz Sinekle Mücadele

  Turunçgil ve patlıcan üretiminde beyaz sinekle mücadele için kullanılan avcı böceklerin domatesleri de koruması için yapılan çalışmalar sürüyor. (04 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Domateste Beyaz Sinekle Mücadele

  Turunçgil ve patlıcan üretiminde beyaz sinekle mücadele için kullanılan avcı böceklerin domatesleri de koruması için yapılan çalışmalar sürüyor Adana Biyolojik Mücadele Araştırma İstasyonu Müdür Yardımcısı Karacaoğlu: "Turunçgil ve patlıcanda ulaşılan başarıyı domateste de sağlarsak, üreticinin korkulu. (04 Aralık 2014 Perşembe )

   

  6. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışmasında Dereceye Girenlere Ödül

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Denizbank işbirliğinde 6. sı gerçekleştirilen "Tarım ve İnsan" temalı fotoğraf yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi. (04 Aralık 2014 Perşembe )

   

  6. Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni

  6. Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, 6. Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenlere ödüllerini verdi. (04 Aralık 2014 Perşembe )

   

  12 Bin Teknik Personel Sözleşme Şartlarına Aykırı Olarak Çalıştırılıyor'

  Türk Tarım- Orman Sen Erzurum Şube Başkanı Adem Karadayı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nda Tarımsal Yayımı Geliştirme Projesi(TAR-GEL) Projesi kapsamında istihdam edilen 12 bin teknik personelin sözleşme şartlarına aykırı olarak çalıştırıldığını söyledi. (04 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Doğal Çiçek Soğanlarının 2015 Yılı İhracat Listesi

  Doğal Çiçek Soğanlarının 2015 Yılı İhracat Listesi

  Doğadan toplanarak ihracatı yasak olan, kotayla sınırlandırılan ve bunların ihracat miktarları ile ihracatı üretimden serbest olan çiçek soğanları belirlendi. (04 Aralık 2014 Perşembe )

   

  'Cyclamen' Toplama ve 'Galanthus Elwesii' Sökümü Yasaklandı

  'Cyclamen' Toplama ve 'Galanthus Elwesii' Sökümü Yasaklandı

  Isparta-Muğla içerisinden 'Cyclamen' türlerinin toplanması, Manavgat ilçesi Taşağıl Beldesi ve İbradı ilçesi sınırları içerisinde 'Galanthus elwesii' sökümü yasaklandı. (04 Aralık 2014 Perşembe )

   

  65 Ülkeyi Buluşturan Tarım Fuarı Başladı

  65 Ülkeyi Buluşturan Tarım Fuarı Başladı

  Antalya'da bu yıl 14'üncüsü düzenlenen Growtech Eurasia Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı başladı. (03 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Growtech Eurasia Tarım Fuarı Açıldı

  14. Growtech Eurasia Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı, Antalya Expo Center'da açıldı. (03 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  14. Growtech Eurasia Tarım Fuarı Ziyarete Açıldı

  14. Growtech Eurasia Tarım Fuarı Ziyarete Açıldı

  Antalya’da bu yıl 14’üncüsü düzenlenen Growtech Eurasia Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları Ve Teknolojileri fuarı ziyarete açıldı. (03 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Bitki Koruma Ürünleri Hakkında Yönetmelik

  Ziraat mühendisleri ve tütün teknoloji mühendisleri "bitki koruma ürünü reçete yazma yetki belgesi" almak için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı il müdürlüklerine başvurabilecek Bitki ve bitkisel ürünler ile bitki koruma ürünleri listesi her yıl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı web sayfasında yayımlanacak. (03 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Bakanlık Bitki Koruma Ürünlerinde Yeni Bir Düzenlemeye Gitti

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, bitki koruma ürünlerinde yeni bir düzenlemeye gidildiğini açıkladı. (03 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Bakan Eker: Herkes Potansiyel Engelli Adayıdır

  Bakan Eker: Herkes Potansiyel Engelli Adayıdır

  Bakan Mehdi Eker, 2002'de 100 olan engelli personel sayısının 2014 alımları ile birlikte bin 315 memur ve 430 işçi olmak üzere toplam bin 745 kişiye ulaştığını söyledi. (03 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Aydın'ın da Yer Aldığı 1. Kısımdan 57 Milyon Paket Süt Alınacak

  Aydın'ın da Yer Aldığı 1. Kısımdan 57 Milyon Paket Süt Alınacak

  Okul Sütü projesi kapsamında Aydın'ında aralarında bulunduğu 1. Kısım illerinden 57 milyon 261 bin 552 paket süt alımı yapılacağı belirtildi. (03 Aralık 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
19.12.2014 23:03:46. #1.13#