SON DAKİKA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Haberleri

16:28
Bursa Gıda Mühendisleri Odası At Etini Alan, İşleyen ve Satan Firmalar Kamuoyuna Açıklansın Gıda Mühendisleri Odası: At etini alan, işleyen ve satan firmalar kamuoyuna açıklansın BURSA'daki at eti skandalı ile ilgili açıklama yapan TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Durmuş, bu ürünleri alan, işleyen ve satan firmaların bir an önce kamuyona açıklanmasını isteyerek, "Halk üzerinden haksız kazanç sağlayarak hileli gıda üreten firmaların kamuoyu ile paylaşılmasını talep ediyoruz ve konunun takipçisi olacağımızı buradan bildiriyoruz" dedi.
Bursa Gıda Mühendisleri Odası At Etini Alan, İşleyen ve Satan Firmalar Kamuoyuna Açıklansın
15:39
Gıda Mühendisleri Odası: At Etini Alan, İşleyen ve Satan Firmalar Kamuoyuna Açıklansın Bursa'daki at eti skandalı ile ilgili açıklama yapan TMMOB Gıda Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Durmuş, bu ürünleri alan, işleyen ve satan firmaların bir an önce kamuyona açıklanmasını isteyerek, "Halk üzerinden haksız kazanç sağlayarak hileli gıda üreten firmaların kamuoyu ile paylaşılmasını talep ediyoruz ve konunun takipçisi olacağımızı buradan bildiriyoruz" dedi.
Gıda Mühendisleri Odası: At Etini Alan, İşleyen ve Satan Firmalar Kamuoyuna Açıklansın
15:13
Organik Tavuk ve Yumurta İçin Start Verildi Doğal ortamlarda beslenen tavuklar ile piyasaya organik yumurta girmesi için Serbest Yumurta Tavukçuluğu’nun teşviki anlatıldı.
Organik Tavuk ve Yumurta İçin Start Verildi
14:10
Veterinerlerden At Eti Skandalına Tepki Bursa Veteriner Hekimler Odası Başkanı Sinan Sağlam, kentteki at eti skandalı ile ilgili açıklama yaparken, sağlıksız ortamda kesilen atlardan insanlara ölümcül ruam hastalığının geçme riski bulunduğunu söyledi.
Veterinerlerden At Eti Skandalına Tepki
11:45
Gıda Müfettişliği Uygulanırsa At Eti Gibi Gıda Skandallarının Önü Kesilir' Bursa'da, çalınan atları keserek şehrin lüks semtlerindeki gıda işletmelerine satıldığı yönündeki iddiaların yankıları sürüyor.
Gıda Müfettişliği Uygulanırsa At Eti Gibi Gıda Skandallarının Önü Kesilir'
11:29
Bölge Tarımı Masaya Yatırıldı Muğla Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Aydın ve Denizli illerinin tarımsal faaliyetleri masaya yatırıldı.
Bölge Tarımı Masaya Yatırıldı
11:12
Ödemiş'te "Sürü Yönetim Elemanı Benim" Diyen 46 Üretici Sertifikalarını Aldı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, İŞKUR, Türkiye Ziraat Odaları Birliği ve Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından ortaklaşa yürütülen “Sürü Yönetim Elemanı Benim” projesi kapsamında Ödemiş’te 46 sürü yönetim elemanı sertifikasını aldı.
Ödemiş'te 'Sürü Yönetim Elemanı Benim' Diyen 46 Üretici Sertifikalarını Aldı
17:49
Süt Bayramı Ödemiş'te Yapılacak Süt Bayramı bu yıl Ödemiş’te yapılacak.
17:08
İlk Kez Yapılacak Olan Süt Bayramı Ödemiş'te Gerçekleşecek Küçük Menderes Bölgesi'nin en önemli üretim ve geçim kaynağı olan sütü İzmir genelinde üretici ve tüketici ile buluşturmak amacıyla Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü'nün desteği ile bu yıl ilk kez Süt Bayramı organize ediliyor.
16:45
Ünye Ziraat Odası Çiftçileri Uyardı Ünye Ziraat Odası Başkanı Osman Sarıkahraman, "Üreticilerimiz bu yıl yaşanan yoğun kış şartlarını göz önünde bulundurarak tarım sigortası yaptırmayı ihmal etmemelidir" dedi.
14:09
Hasmer" ve "Hasak" Tescillendi Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırmalar Enstitüsünün, Türkiye'nin et ihtiyacına çare olması için geliştirdiği iki yeni koyun ırkı tescil edildi Alman siyahbaş ve İngiliz hampshire down etçi koçlarının yerli merinos ve akkaraman ırkı koyunlarla üçlü melezlenmesi sonucunda geliştirilen hasmer ve hasak koyunları, diğer yerli ırklara göre 10 kiloya varan canlı ağırlık farkı oluşturuyor.
13:36
Gürsu Ovası'nda Su Baskını Meclis'e Taşındı Bursa'da armut ve şeftali üretiminin yapıldığı Gürsu Ovası eriyen karlar ve yağmur nedeniyle sular altında kaldı.
Gürsu Ovası'nda Su Baskını Meclis'e Taşındı
12:21
Tarım Müdürü Çiftçileri Uyardı Samsun Gıda Tarım Hayvancılık İl Müdürü Kadir Güven, çiftçileri sigorta yaptırmaları konusunda uyardı.
Tarım Müdürü Çiftçileri Uyardı
11:07
Bursa Ovası'ndaki Zarar Meclis Gündeminde CHP Bursa Milletvekili İlhan Demiröz, Gürsu Ovası’nda geçtiğimiz hafta yaşanan sel felaketini meclis gündemine taşıdı.
Bursa Ovası'ndaki Zarar Meclis Gündeminde
11:03
May Tohum Ürünlerini Fuarda Görücüye Çıkardı MAY Tohum, ürün yelpazesine kattığı yeni çeşitlerini Türkiye Tohum Teknolojileri, Tohumculuk ve Fidancılık Fuarı’nda tanıttı.
May Tohum Ürünlerini Fuarda Görücüye Çıkardı
08:24
Lahmacunda Yeni Dönem Başladı Lahmacun harcındaki kırmızı et oranı yüzde 25'ten yüzde 35'e çıktı. Sektör temsilcileri, "Lahmacunda kırmızı et yerine soğan koyanlar yandı.
Lahmacunda Yeni Dönem Başladı
18:58
Türkiye Ziraat Odaları Genel Başkanı, Giresun'da Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve FİSKOBİRLİK'i ziyaret etti.
Türkiye Ziraat Odaları Genel Başkanı, Giresun'da
16:00
Milletvekili Salih Koca 2014'ü Değerlendirdi AK Parti Eskişehir Milletvekili Koca, 2014'ün Eskişehir'de yatırımların yılı olduğunu söyleyerek "Ülkemizdeki kalkınma hamlesinden Eskişehirimiz de yararlandı." dedi.
Milletvekili Salih Koca 2014'ü Değerlendirdi
14:11
Tzob: "Fındık Fiyatı Doğu Karadenizli Üreticiye Yaramadı" Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, fındık fiyatlarındaki artışın Batı Karadeniz Bölgesi’ndeki üreticilere yaradığını, ancak Doğu Karadeniz’deki üreticilerin bu fırsattan gereği gibi yararlanamadığını belirtti.
Tzob: 'Fındık Fiyatı Doğu Karadenizli Üreticiye Yaramadı'
08:31
Bakanlıktan Balık Varlığını Artıracak Yatırım Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, denizlerde aşırı avlanmanın önüne geçmek ve denizlerde balık varlığını artırmak amacıyla, gemi sahibi balıkçıları desteklemeye 2015’te de devam edecek.
Bakanlıktan Balık Varlığını Artıracak Yatırım
12:37
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Açıklaması "Gemi sahibi balıkçıları destekleme 2015'te de devam edecek" "Uygulama kapsamında, desteklemeden faydalanmak üzere başvuran 279 balıkçı gemisi için, 35 milyon lira ödeme yapılacak"
12:01
Balıkları Korumak İçin Balıkçıya Destek Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, denizlerde aşırı avlanmanın önüne geçmek ve denizlerde balık varlığını artırmak amacıyla, gemi sahibi balıkçıları desteklemeye 2015’te de devam edecek.
09:52
Çukurova'nın Geleceği Nöbetleşe Ekimde Adana Çiftçiler Birliği Başkanı Behçet Homurlu, her yıl aynı ürünün ekiminin yapılmasının toprağa ve bitkiye zarar verdiğini belirterek, Çukurova’da tarımın geleceği açısından nöbetleşe ekim (münavebe) yapılması gerektiğini söyledi.
Çukurova'nın Geleceği Nöbetleşe Ekimde
15:11
Lisanslı Depoculuğa Kira Desteği Lisanslı depolarda muhafaza edilen buğday, arpa, çavdar, yulaf, mısır, çeltik, pirinç, mercimek, nohut, fasulye, bezelye ve ayçiçeği için ton başına aylık 3 lira, pamuk için ton başına aylık 7 lira kira desteği verilecek.
11:41
Türk Narenciyesi Uzakdoğu Pazarına Hazır Türkiye'nin yaş meyve-sebze ihracatında başı çeken ürünlerinden olan narenciyenin Uzakdoğu pazarında daha çok yer alması için yürütülen çalışmalar olumlu sonuçlar verdi.
21:38
Sürü Yönetimi Elemanı Benim" Erzincan’da “Sürü Yönetimi Elemanı Benim” projesi sertifika töreni yapıldı.
Sürü Yönetimi Elemanı Benim'
20:06
PTT'den Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası İçin Özel Pul Kampanya kapsamında hazırlanan 100 bin pul ve 5 bin zarf, PTT tarafından 19 Ocak'ta tedavüle sunulacak.
16:40
Başar: Sera Osb'nin Bafra'ya Kazandırılması İçin Yoğun Çaba Sarf Ediliyor Bafra Ticaret ve Sanayi Odası tarafından bürokratik işlemleri yürütülen Sera OSB için belirlenen alanda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı görevlilerince inceleme yapıldı.
14:00
Van'da 15 Çobana Sertifika Verildi Van'da 15 çobana sertifika verildi VAN'ın Gevaş ilçesinde 'Sürü Yönetimi Elemanı Benim' Projesi kapsamında kurs gören 15 çobana sertifika verildi.
Van'da 15 Çobana Sertifika Verildi
12:41
Van'da 15 Çobana Sertifika Verildi Van'ın Gevaş ilçesinde 'Sürü Yönetimi Elemanı Benim' Projesi kapsamında kurs gören 15 çobana sertifika verildi.
Van'da 15 Çobana Sertifika Verildi
10:27
Sürüler, Artık Sertifikalı Çobanlara Emanet Van'da, sürü yönetimi kursunu başarıyla bitirenler sertifikalarını kaval çalarak aldı.
Sürüler, Artık Sertifikalı Çobanlara Emanet
07:43
Hasan Ünal, Aydın'a Veda Etti Aydın Gıda Tarım Ve hayvancılık İl Müdür Yardımcılığı görevini yürütürken Antalya’ya atanan Hasan Ünal, düzenlenen etkinlikle personeliyle vedalaştı.
Hasan Ünal, Aydın'a Veda Etti
17:53
Gıdada Denetim Arttı Ceza Azaldı İzmir'de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılan gıda denetimi sayısında yüzde 52 artış sağlanırken alınan numune ve kesilen idari para cezasında gerileme yaşandı İl Müdürü Güldal: "Güvenli gıda konusunda ülkemizin varmaya çalıştığı noktaya yaklaşmış durumdayız"
11:51
Zeytincilik Sektöründe Güç Birliği Meyvelerini Veriyor Zeytincilik sektöründe uzun yıllar sonra sağlanan güç birliği meyvelerini vermeye başladı.
Zeytincilik Sektöründe Güç Birliği Meyvelerini Veriyor
11:26
Bodrum Katında Kültür Mantarı Yetiştiriyor Adıyamanlı bir girişimci, tütüne getirilen kota nedeniyle yöneldiği kültür mantarı yetiştiriciliğini, kiraladığı bodrum katında yapıyor.
Bodrum Katında Kültür Mantarı Yetiştiriyor
17:24
Arap Ülkelerinin Balık İhtiyacını Yozgat Karşılıyor Geniş bozkırlara sahip Yozgat'ta bulunan baraj ve göletlerde yetiştirilen balıklar, Arap ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkeye ihraç ediliyor.
Arap Ülkelerinin Balık İhtiyacını Yozgat Karşılıyor
16:38
Çorum'dan 15 Milyon Dolarlık Yumurta İhracatı Türkiye’de yumurta üretim sektöründe önemli pazar payına sahip olan Çorum’da geçtiğimiz yıl 15 milyon dolarlık sofralık yumurta ihracatı yapıldı.
Çorum'dan 15 Milyon Dolarlık Yumurta İhracatı
12:03
Atatürk Orman Çiftliği 22 Bin Dekar Arazi Kaybına Uğradı Atatürk tarafından vasiyet mektubu ile hazineye bağışlandığında 55 bin 538 dekar arazi varlığına sahip olan AOÇ, 1939-1983 yılları arasında 22 bin 282 dekar arazi kaybına uğradı.
Atatürk Orman Çiftliği 22 Bin Dekar Arazi Kaybına Uğradı
11:33
Balık İhracatı Thy ile Kanatlandı Türk Su ürünleri sektörü hem iç piyasada, hem de ihracatta başarıdan başarıya koşuyor.
Balık İhracatı Thy ile Kanatlandı
09:56
Tv'deki Kamu Reklamlarında Düşüş Var Ekranda sık sık gördüğümüz ve ücretsiz yayınlanan kamu spotu reklamlarında 2014 yılında bir önceki yıla göre düşüş yaşandığı belirlendi.
16:33
Adana'da 1200 Kilo Kaçak Et Ele Geçirildi Adana'da polisin düzenlediği operasyonda, Türkiye'ye kaçak olarak sokulduğu iddia edilen 1200 kilo et ele geçirildi, 3 kişi gözaltına alındı.
14:37
Ortadoğu'da Sürdürülebilir Su Ürünleri Yetiştiriciliği 3. Eğitim Programı Balıkçılık Su Ürünleri Genel Müdürlüğü Yetiştiricilik Daire Başkanı Atalay: "Türkiye'deki su ürünleri yetiştiriciliği üretimi 2002 yılından 2013 yılına yüzde 282 artarak 61 bin tondan 233 bin tona ulaştı.
Ortadoğu'da Sürdürülebilir Su Ürünleri Yetiştiriciliği 3. Eğitim Programı
11:01
Aydın'ın Diplomalı 52 Çobanı Oldu Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından geçen yıl içerisinde düzenlenen "Sürü Yönetimi Elemanı Benim" eğitimlerine katılan 52 kursiyer, sertifikalı çoban oldu.
Aydın'ın Diplomalı 52 Çobanı Oldu
10:45
Kapaklı Kaymakamlığı 827 Bin TL'lik Yardım Yaptı Tekirdağ'a bağlı Kapaklı Kaymakamlığı, engelli aylığı, yaşlı aylığı ve şartlı eğitim yardımı kapsamında toplam 827 bin TL yardım yaptı.
Kapaklı Kaymakamlığı 827 Bin TL'lik Yardım Yaptı
13:48
Tarım ve Hayvancılıkta Kadın Girişimcilere Destek Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Avrupa Birliği Katılım Öncesi Yardım Aracı Kırsal Kalkınma Programı kapsamında son 5 yılda 600'den fazla kadın girişimciye destek vererek, söz konusu projeler için 80 milyon liralık ödeme gerçekleştirdi.
12:29
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan Kadınlara 80 Milyon Liralık Destek Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kırsal Kalkınma Programı (IPARD) kapsamında verdiği 80 milyon liralık hibe destekle 600’den fazla kadın girişimcinin iş hayatına girmesini sağladı.
17:28
Müdür Güven: "Kalkınma, Eğitilmiş Tarım Camiasıyla Olur" Gıda, Tarım ve Hayvancılık Samsun İl Müdürü Kadir Güven, tarımsal kalkınmanın daha iyi eğitilmiş bir tarım camiası ile mümkün olabileceğini söylediTarımsal Eğitimin 169. yılı münasebetiyle açıklama yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Samsun İl Müdürü Kadir Güven, hızla büyüyen Türkiye ekonomisi için tarımın ve tarımsal kalkınmanın önemine vurgu yaparak tarımsal kalkınmanın ise ancak ve ancak daha iyi eğitilmiş bir tarım camiası ile mümkün olabileceğini belirtti.
Müdür Güven: 'Kalkınma, Eğitilmiş Tarım Camiasıyla Olur'
15:12
En Pahalı Sütü İçen Üçüncü Ülkeyiz İzmir’de, süt sektörünün geleceği, Süt ve Süt Ürünleri Sanayisinde İzmir’in Rolü ve Bilinçli Süt Tüketimi adı altında Yaşar Üniversitesi’nde düzenlenen panelle masaya yatırıldı.
En Pahalı Sütü İçen Üçüncü Ülkeyiz
11:59
Türkiye Süt Üretiminde Dünyada 9'uncu Sırada Türkiye'de süt üretiminde lider olan İzmir'de, süt sektörünün geleceği 'Süt ve Süt Ürünleri Sanayi'nde İzmir'in Rolü ve Bilinçli Süt Tüketimi' konulu panelde masaya yatırıldı.
Türkiye Süt Üretiminde Dünyada 9'uncu Sırada
18:21
5. Türkiye Tohum Teknolojileri Fuarı Açıldı 5’ncisi düzenlenen “Türkiye Tohum Teknolojileri Fuarı”, İstanbul Fuar Merkezi’nde kapılarını açtı.
5. Türkiye Tohum Teknolojileri Fuarı Açıldı
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 02:25:17. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI HABERLERİ
[Hata Bildir]