06:0600
SON DAKİKA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Haberleri

  Davutoğlu Lee Ortak Basın Toplantısı

  Başbakan Davutoğlu: (2) "Önümüzdeki perşembe günü Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi adaylığımız var ve o karara bağlanacak, seçim yapılacak. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Rusya'nın AB'den Gıda İthalatını Yasaklaması

  Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği, Hollanda'nın, yasağı Türk malı etiketiyle aştığı iddiasını yalanladı. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan Et Ürünleri Denetimi Açıklaması

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 2014 yılı Kurban Bayramı et ve et ürünleri denetimi sonucuna ilişkin, “Kurban Bayramı denetimleri kapsamında 1 Ekim ve 8 Ekim 2014 tarihleri arasında et ve et ürünleri işletmelerine yönelik olarak bin 278 adet denetim gerçekleştirilmiş olup, denetimler sonucunda 19 işletmeye idari para cezası uygulanmıştır” dedi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Arnavutluk Ulusal Gıda Kurumu Heyeti'nin Çalışma Ziyaretine Destek

  Arnavutluk Ulusal Gıda Kurumu Heyeti'nin Çalışma Ziyaretine Destek

  Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın katkılarıyla, Arnavutluk Ulusal Gıda Kurumu Genel Müdürlüğü yönetici ve görevlilerden oluşan 5 kişilik heyet, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürlüğünün çalışmalarını yakından inceleyebilmek Ankara’ya çalışma ziyareti gerçekleştirdi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Dünya Çiftçi Kadınlar Günü

  2014 yılı Dünya Çiftçi Kadınlar Günü'nün "Aile Çiftçiliği Yılı" teması ile Adana'da kutlanacağı bildirildi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Kula Esnaf Odası Fuara Gidiyor

  Kula Esnaf Odası Fuara Gidiyor

  Kula Esnaf ve Sanatkarlar Odası, İzmir'de yapılacak 2014 İzmir Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarına 26 Ekim Pazar günü ziyaret amaçlı otobüs kaldırılacak. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Veteriner Hekim ve Mühendislere Tüik Anketi Yaptırtılıyor İddiası

  Veteriner Hekim ve Mühendislere Tüik Anketi Yaptırtılıyor İddiası

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Tarımsal Üretim Geliştirme Projesi (TARGEL) kapsamında istihdam ettiği 10 bin veteriner hekim, ziraat, gıda ve su ürünleri mühendisine anket çalışması yaptırdığı iddia edildi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Soma'da Santral İçin Yine Zeytin Ağacı Kıyımı

  Soma'da Santral İçin Yine Zeytin Ağacı Kıyımı

  Manisa'nın Soma İlçesi Yırca Mahallesi'nde kurulması planlanan kömürlü termik santral için bu sabah saatlerinde 'acele kamulaştırma' sürecinde olan zeytinlik alanlara girilerek 5'i iki asırlık, toplam 86 zeytin ağacı kesildi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Soma'da Termik Santral İçin 86 Zeytin Ağacı Daha Kesildi

  Manisa’nın Soma ilçesi Yırca köyüne kurulması planlanan termik santral için Kolin Şirketler Grubu’nun, bu sabah zeytinlik alanlara girerek 86 ağacı kestiği bildirildi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

 

  Hedef İhracatı Arttırmak

  Hedef İhracatı Arttırmak

  Antalya’da üç gün devam eden ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Başkanı Mustafa Satıcı, Akdeniz Yaş Sebze Meyve İhracatçılar Birliği (AİB) Başkanı Ali Kavak, Uludağ Yaş Sebze Meyve İhracatçıları Birliği Başkanı Salih Çalı, birliklerin yönetim kurulu üyeleri ve ihracatçıların katıldığı “Yaş Meyve Sebze Sektörü Ortak Akıl Toplantısı” sona erdi. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Aksaray'da Tarımsal Nüfus Gençleşecek

  Aksaray'da Tarımsal Nüfus Gençleşecek

  Tarım ve hayvancılık sektöründe giderek yaşlanan nüfusun önüne geçilmesi, gençlerin tarım ve hayvancılığa yönlendirilmesi amacıyla 2013 yılında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından başlatılan "Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projesi" kapsamında Aksaray’da genç çiftçilere yönelik eğitimler verilecek. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Rusya'ya İş Görüşmesine Gitti, Hayatı Değişti

  Rusya'ya İş Görüşmesine Gitti, Hayatı Değişti

  5 yıl önce gittiği Rusya'da tarımsal faaliyetlerde solucan gübresinin kullanıldığını öğrenen Nedim Dilsiz, aynı sistemi İzmir'e de taşıdı, 2 ayrı tesis kurdu. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  8. Ulusal Sazan Balığı Tutma Yarışması

  Sapanca Gölü'nde devam eden yarışmanın ikinci gününde 11,5 kilogram ağırlığında sazan balığı yakalandı. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Van'da Sürü Yetiştiricisi Benim Projesi

  Van'da Sürü Yetiştiricisi Benim Projesi

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından Türkiye’nin 81 ilinde uygulamaya konulan ‘Sürü Yetiştiricisi Benim Projesi’ Van’da da start alıyor. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Bursa'da İki Fuar Birden

  Bursa'da İki Fuar Birden

  Kentte, 14 18 Ekim'de gerçekleştirilecek "BURTARIM 2014" ile "Bursa 7. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı"na 44 ülke ve yurt içinden 275 bin ziyaretçi bekleniyor. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Ödemiş Kaymakamı Ateşoğlu, Süs Bitkisi Üreticileriyle Buluştu

  Ödemiş Kaymakamı Ateşoğlu, Süs Bitkisi Üreticileriyle Buluştu

  Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Ödemiş'teki süs bitkileri sektörünün temsilcileriyle tanışma kahvaltısında bir araya gelerek sergi hazırlıkları hakkında bilgi aldı. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Yumurta, Resim ve Edebiyat ile Buluştu

  Yumurta, Resim ve Edebiyat ile Buluştu

  YUM-BİR, bu yıl Dünya Yumurta Gününü "Hayatın Kaynağı Yumurta ve Yumurta Keşifleri" resim ve öykü yarışması ödül töreni ve sergi açılışı ile kutladı. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Antalya'da İhracattaki Sıkıntılar Masaya Yatırıldı

  Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Satıcı: "Rusya ile yaptığımız ihracatın genelinde sıkıntılar var" (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Manisa'da Su Paneli Düzenlendi

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, suyun kalitesi ve sürdürülebilirliği konusunda Ege ve Florida Üniversitesi işbirliğiyle Manisa'da "Su Paneli" düzenledi. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Elazığ'da Ulusal Kümes Hayvanları Kongresi Başladı

  Elazığ'da Ulusal Kümes Hayvanları Kongresi Başladı

  Elazığ’da 3 gün sürecek olan Ulusal Kümes Hayvanları Kongresi bugün başladı. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Zeytin Sineğine Karşı 822 Bin 500 Dekar Alan İlaçlandı

  Edremit ve Erdek körfezlerinde, uçakla gerçekleştirilen mücadele çalışmalarında 16 bin 450 litre ilaç, 68 bin 500 litre ziray kullanıldı. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  8. Ulusal Sazan Balığı Tutma Yarışması

  Amatör balıkçılar, "en büyük ve en çok balığı" yakalamak için oltalarını Sapanca Gölü'ne bıraktı. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Zeytin Sineğiyle Mücadelede 882 Bin Dekar Alan İlaçlandı

  Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından zeytin sineğiyle mücadele kapsamında geçen ağustos ayında başlatılan ve 26 Eylül 2014 tarihine kadar devam eden uçakla ilaçlama çalışmaları kapsamında, toplam 822 bin 500 dekar alan ilaçlandı. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Rusya'ya Süt ve Süt Ürünleri İhracatı

  Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Sanayicileri Derneği Başkanı Çallı: "Rusya'ya ihracatın önünde engel kalmadı. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Üretici Kuraklığa Karşı Sigorta İstiyor

  Üretici Kuraklığa Karşı Sigorta İstiyor

  Elbistan Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ali Bulut, kuraklığın da tarım sigortası kapsamına alınması gerektiğini bildirdi. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Anadolu Ajansı Özel Haber Gündemi

  9 Ekim 2014. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Hayatta Olmayan Çiftçilere Tarım Desteği Verilmiş

  Hayatta Olmayan Çiftçilere Tarım Desteği Verilmiş

  Sayıştay raporuna göre, tarımda üretimin artırılması için verilen tarımsal desteklerin bir kısmı 'hayatta olmayan çiftçilere' gitmiş. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Altınordu'da Görev Değişikliği

  Altınordu'da Görev Değişikliği

  Ordu’nun Altınordu İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne Bursa İli Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Gürsel Günay atandı. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Kırsal Nüfus 63 Yılda Yüzde 66,3 Azaldı'

  Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Ankara Şube Başkanı Gazi Kutlu, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine dikkat çekerek, "Türkiye’de 1950 yılında kırsal nüfus toplam nüfusun yüzde 75’i iken bu rakam 2013 yılında toplam nüfusun yüzde 8,7 oldu. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Sertifikalı Çoban İçin 5 Bin Lira Destek

  Sertifikalı Çoban İçin 5 Bin Lira Destek

  Tarım ve hayvancılık alanında yeni desteklemeler getiren Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, sertifikalı çoban çalıştıran üreticilere 5 bin lira destek verecek. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Kapıkule'de Yaklaşık 2,5 Ton Kurban Etine El Koyuldu

  Kapıkule'de Yaklaşık 2,5 Ton Kurban Etine El Koyuldu

  Kapıkule Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye sokulmak istenen 2 ton 400 kg. kurban etine el koyuldu. (07 Ekim 2014 Salı )

   

  Yapay Resiflerden Balıkçılığa Büyük Katkı

  Yapay Resiflerden Balıkçılığa Büyük Katkı

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın, balıkların doğal yaşam alanlarını iyileştirmek ve su ürünleri üretimini artırmak amacıyla başlattığı yapay resif projesiyle balıklar koruma altına alındı. (07 Ekim 2014 Salı )

   

  Kurbanlıkları Elinde Kalanlara Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan Müjde

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Kurban Bayramı nedeniyle elde kalan kurbanlıkların Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından satın alınacağını açıkladı. (07 Ekim 2014 Salı )

   

  Et ve Süt Kurumu, Elde Kalan Kurbanları Kilosu 10.50 TL'den Alacak

  Et ve Süt Kurumu, Elde Kalan Kurbanları Kilosu 10.50 TL'den Alacak

  Tarım Bakanlığı bu yıl elde kalan kurbanlıkların Et ve Süt Kurumu tarafından kilogramı 10.50 liraya alınabileceğini açıkladı. (07 Ekim 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.10.2014 06:06:29. #1.12#