11:4700
SON DAKİKA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Haberleri

   

  CHP'li Türeli Tire'deki Dolu Afetini Sordu

  CHP'li Türeli Tire'deki Dolu Afetini Sordu

  CHP İzmir Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu CHP Grubu Sözcüsü Rahmi Aşkın Türeli, İzmir’in Tire ilçesinde yaşanan dolu afetine ilişkin verdiği soru önergesine Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan cevap geldiğini belirterek, “Her zamanki gibi sorularımız yanıtsız kaldı” dedi. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  5. Türkiye Zoonotik Hastalıklar Sempozyumu

  Türk Veteriner Hekimler Birliği Başkanı Gözet: "Dünya Sağlık Örgütü, zoonoz hastalıkların 200'ü aştığını bildirmektedir. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Dünyada Her 15 Dakikada Bir Kişi Kuduzdan Ölüyor

  Dünyada Her 15 Dakikada Bir Kişi Kuduzdan Ölüyor

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürü Prof. Dr. İrfan Erol, dünya’da her 15 dakikada bir kişinin kuduz nedeniyle hayatını kaybettiğini söyledi. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Arıcılık ve Arı Ürünleri Ar-Ge Proje Pazarı

  Arıcılık ve Arı Ürünleri Ar-Ge Proje Pazarı

  Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi, tarafından Arıcılık ve Arı Ürünleri Ar-Ge Proje Pazarı düzenliyor. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Ana Köyden Ayrılıp 'Orta Alican' Adıyla Bağımsız Köy Oldu

  Ana Köyden Ayrılıp 'Orta Alican' Adıyla Bağımsız Köy Oldu

  Iğdır'da, Karakoyunlu ilçesi Taşburun bucağı Aşağı Alican köyüne bağlı Orta Alican bağlısı, ana köyden ayrılarak Orta Alican adıyla bağımsız köy oldu. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  Ödemiş'te Süs Bikileri ve Fifancılık Sergisi Açıldı

  Ödemiş'te Süs Bikileri ve Fifancılık Sergisi Açıldı

  10.Ödemiş Süs Bitkileri ve Fidancılık Sergisi’nin açılış töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Biz, İzmir’de ve ülkede tarımın vazgeçilmez olduğunu, temel sektör olduğunu, katma değeri en yüksek üretimin tarımda olduğunu ve Türkiye’nin 2023 yılında varmak istediği 500 milyar dolarlık ihracat rakamına tarımda çok büyük bir ihracat bir hamle yapılmadan ulaşılamayacağına, tarımın mutlaka desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz" dedi. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Didim'de Uluslararası Aile Çiftçiliği Çalıştayı Düzenlendi

  Didim'de düzenlenen "2014 Uluslararası Aile Çiftçiliği Yılı" bölgesel çalıştayında, aile çiftçiliğinin toplumsal cinsiyet ve sosyo-ekonomik yönleri ele alındı. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Yerli Tohum 145 Bin Tondan 743 Bin Tona Ulaştı

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Tohumculuk Daire Başkanı Kolcu: "Sertifikalı tohum kullanılırsa hububatta yüzde 25, hibritte ise yüzde 100'e yakın verim artıyor" (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Devrek Ziraat Odası'nda İl Koordinasyon Toplantısı Düzenlendi

  Devrek Ziraat Odası'nda İl Koordinasyon Toplantısı Düzenlendi

  Devrek Ziraat Odası’nda il koordinasyon toplantısı düzenlendi. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Arıcılık ve Arı Ürünleri Ar-Ge Proje Pazarı

  Arıcılık ve Arı Ürünleri Ar-Ge Proje Pazarı

  - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Tunç: - "Arıcılık anlamında daha ileriye gidebilmek için sanayiye aktarılmış farklı buluş, fikir ve projeleri olan her alanda kişilerle sanayicilerin bir araya getirilmesi, aynı zamanda bu fikirlerin arıcılar, sanayiciler ve bilim camiasıyla aynı platforma paylaşılması takdire şayan bir davranıştır"DÜZCE (AA) - Arıcılık ve Arı Ürünleri Ar-Ge Proje Pazarı, törenle başladı. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Çiftçilere Makine Ekipman Desteği Yapıldı

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yürütülen, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Projesi kapsamında Ağrı'da makine/ekipman hibesi almaya hak kazanan çiftçilere almış oldukları makine\ekipmanlar Ağrı Et Kombinası Müdürlüğü yerleşkesinde düzenlenen törenle teslim edildi. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Gübretaş'ın Geliştirdiği Ayçiçeği Gübresi, Verimi Yüzde 30 Artırdı

  Gübretaş Genel Müdürü Balta: "Yapılan hasat sonuçlarına göre dekar başına 520 kilogram ayçiçeği ile Türkiye ortalamasının üzerinde verim artışı sağlayan ürünümüz, çiftçilerimizin de yüzünü güldürüyor" (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

 

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Açıklaması

  "(Mavi dil hastalığına ilişkin haberler) Haberde iddia edilenin aksine Bakanlık aynı gün tüm tedbirleri almış, geçici kordon uygulamalarını başlatmış ve bu bölgelerde hayvan giriş çıkışını yasaklamıştır" "Ayrıca mavi dil hastalığından ölen hayvanlar imha edilerek hastalık tespit edilen mahalde temizlik. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  5. Yöresel Ürünler Fuarı

  Kalkınma Bakanı Yılmaz: "Aslında bütün perakende şirketlerimizin yöresel ürünlere sahip çıkması gerekiyor. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  TARSİM Balıkesir'de Üreticilere 5 Milyon Lira Hasar Ödemesi Yaptı

  Tarım Sigortaları Havuzu, Balıkesir'de bu yıl sigortalı üreticilere 5 milyon liranın üzerinde hasar ödemesi yaptı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Makedonya Pirinç Kalitesi ve Veriminin Arttırılması Projesi

  Makedonya Pirinç Kalitesi ve Veriminin Arttırılması Projesi

  Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı’nın (TİKA) Makedonya Pirinç Kalitesi ve Veriminin Arttırılması Projesi kapanış törenine katılan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, proje kapsamında Türk pirinç çeşitlerinin tohumlarının ıslah edilmesinin ve bu tohumlarla Makedonya’da Türk pirinci yetiştirilecek olmasının gurur verici olduğunu söyledi. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Yozgat'ta Kırmızı Mercimek Ekim Alanı Genişletiliyor

  Yozgat'ta Kırmızı Mercimek Ekim Alanı Genişletiliyor

  Türkiye'de kırmızı mercimek üretiminin gerilemesi üzerine Yozgat'ta üretimi artırmak üzere deneme amaçlı ekim yapıldı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Manisa'da 'Mavi Dil Hastalığı' Alarmı

  Manisa'da 'Mavi Dil Hastalığı' Alarmı

  Manisa'nın Yunusemre İlçesine bağlı Yundağı bölgesinde koyunlarda ortaya çıkan mavi dil hastalığı, bölgedeki hayvancılıkla uğraşan köylüleri tedirgin etti. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Esnaf ve Sanatkarlar Odası Üyelerine Hijyen Eğitimi Verildi

  Esnaf ve Sanatkarlar Odası Üyelerine Hijyen Eğitimi Verildi

  Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası üyelerine Hijyen Eğitimi verildi. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Islah Amaçlı Yetiştirici Birlikleri Kurulacak

  Veteriner, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu'nda değişiklik öngören tasarı TBMM Başkanlığı'na sunuldu Hayvan gen kaynaklarının korunması, ıslahı, geliştirilmesi, yaygınlaştırılması ve pazarlanması konularında faaliyet göstermek amacıyla gerçek veya tüzel kişi yetiştiriciler tarafından ıslah amaçlı yetiştirici birliği kurulabilecek İl düzeyinde ıslah amacına yönelik aynı türden yalnızca bir birlik kurulabilecek. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Düzeltme-Tarım Yüzde 37 Kadın, Yüzde 17 Erkek Eliyle Yapılıyor

  Sayın Abonemiz,Daha önce servis edilen 'Tarım yüzde 37 kadın, yüzde 17 erkek eliyle yapılıyor' başlıklı haber düzeltilerek yeniden geçilmiştir. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  2015 Yılı Bütçe Maratonu Takvimi Belli Oldu

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, 2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine, 23 Ekim Perşembe günü, Maliye Bakanı Şimşek'in sunuş konuşmasıyla başlanacak Komisyonda kurum, kuruluş ve bakanlıkların bütçelerinin görüşülmesi Kasım ayı sonuna kadar sürecek. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Tarım Yüzde 37 Kadın, Yüzde 17 Erkek Eliyle Yapılıyor

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayınlar Dairesi Başkanlığı Kırsalda Kadın Hizmetleri Koordinatörü Nimet Kaleli, "TÜİK’in 2013 verilerinde iktisadi faaliyet alanlarına göre tarım sektöründe yüzde 37 kadın, yüzde 17 erkek bulunuyor. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Islah Projesi Küçükbaş Hayvan Üreticisinin Yüzünü Güldürdü

  Islah Projesi Küçükbaş Hayvan Üreticisinin Yüzünü Güldürdü

  Bahri Dağdaş Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsünün yürüttüğü Halk Elinde Islah Projesiyle koyun ve keçi ırklarında canlı ağırlık artışı sağlandı. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Deniz Patlıcanı Avcılığına Son

  Deniz Patlıcanı Avcılığına Son

  Aydın'ın Didim İlçesi'ndeki Akbük Kültür ve Çevre Derneği'nin çabaları sonucunda Ege sahillerindeki deniz patlıcanı avı yasaklandı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Kayısı Çalıştayı Düzenlenecek

  Kayısı Çalıştayı Düzenlenecek

  Malatya’da 18-19 Kasım 2014 tarihlerinde "Kayısı Ürününün Sorunları ve Çözüm Önerileri" konulu çalıştay yapılacak. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Dü'de Uluslararası Katılımlı Tohumculuk Kongresi

  Dü'de Uluslararası Katılımlı Tohumculuk Kongresi

  Dicle Üniversitesi (DÜ) Ziraat Fakültesi’nce düzenlenen Türkiye 5’inci Uluslararası Katılımlı Tohumculuk Kongresi ve Sektörel İş Formu başladı. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Besilik Hayvan İthalatına İzin Verilmesi

  Türkiye Kırmızı Et Üreticileri Merkez Birliği Başkanı Tunç: " Sığır ithal edilmesi, ülkede hayvan ve üretim olmadığı anlamına gelmez. Sektörde yüzde 40 büyüme olmasına karşın yüzde 60'lık da tüketim artışımız var. Tüketim ülkedeki refah seviyesiyle doğru orantılıdır" (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Kediye Otopsi Pet Shopa Ceza Getirdi

  Kediye Otopsi Pet Shopa Ceza Getirdi

  İnternetten aldığı kedi ölünce otopsi yaptıran Alper Sipahioğlu, hayvan satışı yapan pet shop sahibini ceza ödemeye mahkum ettirdi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Binicilikte Dereceler Mutlu Ediyor

  Binicilikte Dereceler Mutlu Ediyor

  Türkiye Binicilik Federasyonu Başkanı Çapa: "Aldığımız dereceler bizi çok mutlu ediyor ve bize mesaj veriyor, çalışmalarımıza devam ediyoruz" "Engellilerin atla tedavisiyle ilgili projelerimiz binicilik sporundan daha fazla heyecan veriyor" (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Tanrıverdi Salihli'de Partililer ile Bir Araya Geldi

  Tanrıverdi Salihli'de Partililer ile Bir Araya Geldi

  AK Parti Manisa Milletvekili Tanrıverdi, Salihli'de AK Parti İlçe Yürütme ve Yönetim Kurulu üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar ve partililer ile bir araya geldi. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Malkara'da Çobanlığa Teşvik Amaçlı Kurs Açılacak

  Malkara'da Çobanlığa Teşvik Amaçlı Kurs Açılacak

  Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde, çobanlığa teşvik amacıyla ’Sürü Yöneticiliği’ projesi kapsamında sürü yönetimi elemanı eğitimi verilecek. (20 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Göksun'da 3'üncü Elma Festivali

  Göksun'da 3'üncü Elma Festivali

  Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi'nde Elma Festivali düzenlendi. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

  AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı Yapıldı

  Ak Parti Niğde İl Başkanı Emrah Özdemir, Ak Parti’nin kurulduğu yıldan bu yana 10 seçime girdiğini ve bu seçimlerden kendi rekorlarını egale ederek zaferle çıktığını söyledi. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Pamukta Makineleşme Hasadı Artırdı

  Pamukta Makineleşme Hasadı Artırdı

  Son yıllarda Diyarbakır’da giderek yaygınlaşan pamuk hasadının makineyle yapılması hasadı artırdı. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Kamuya 8 Bin 417 Yeni Araç Alınacak

  Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'na göre, gelecek yıl kamuya 8 bin 417 taşıt alınacak Taşıtların 7 bin 458'i genel bütçeli kuruluşlar, 941'i özel bütçeli idareler, 18'i ise düzenleyici ve denetleyici kurumlar tarafından kullanılacak Emniyet Genel Müdürlüğü, bin 534 taşıtla gelecek yıl en fazla taşıt alımı gerçekleştirecek kamu idaresi olacak. (19 Ekim 2014 Pazar )

   

  Soma'da Yine Hukuksuz Ağaç Kesimi

  Soma Yırca köyüne kurulması planlanan kömürlü termik santral için Kolin Şirketler Grubu bu sabah saatlerinde yine hukuksuz bir biçimde zeytinlik alanlara girerek 86 ağacı kesti. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
31.10.2014 11:47:33. #1.12#