08:3300
SON DAKİKA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI HABERLERİ

Son Dakika Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Haberleri

   

  Serik'te Sertifikalı Çobanlar Yetiştirilecek

  Serik'te kalifiye çoban ihtiyacını gidermek amacıyla "Sürü yönetimi kursu" açıldı. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Bakanlık ve Odalar Tarımda Hasar Tespiti Yapıyor

  Soğuk hava ve kuraklık nedeniyle önemli ölçüde zarara uğrayan çiftçiler hasar tespiti çalışmalarına başladı. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Bozkır, Sera ile Kalkınacak

  Bozkır, Sera ile Kalkınacak

  Aralarında Yozgat'ın da bulunduğu 10 ildeki jeotermal kaynaklardan yararlanılarak, önümüzdeki yıldan itibaren tarıma dayalı organize sanayi seracılık bölgelerinin kurulmasına başlanacak. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Gönüllü Test Vermeye Gelen Sporcularımız Var"

  Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Başkanı Kurt: "Bundan önce sporcular yarışmalara ferdi lisansla giriyordu. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Bozkır "Organize Seracılık Bölgesi" ile Kalkınacak

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, önümüzdeki yıldan itibaren Yozgat ile birlikte Afyonkarahisar, Aydın, Denizli, Diyarbakır, İzmir, Konya, Kütahya, Manisa, Şanlıurfa illerinde tarıma dayalı "Organize Seracılık Bölgesi" kurulmasını programına aldı. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Sertifikalı Çobanlar Göreve Hazır

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, İŞKUR ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği tarafından düzenlenen kurs kapsamında, 120 saat eğitim alan çobanlara sertifika verildi Sürü yöneticisi Emrah Malkoç: "Faydalı bilgiler aldım. Bundan sonra sürü yöneticisi olarak belgeliyim. Belgem var artık. Şimdiye kadar kara. (14 Nisan 2014 Pazartesi )

   

  Av Yasağı Balık Fiyatlarını Etkiledi

  Av Yasağı Balık Fiyatlarını Etkiledi

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, tüm denizlerde; 15 Nisan tarihi itibariyle trol ve gırgır ağları ile avcılık yapan balıkçılar için genel av yasağı başlayacağını açıkladı. (13 Nisan 2014 Pazar )

   

  Köylülere Saldıran Tilkiler Kuduz Çıktı

  Köylülere Saldıran Tilkiler Kuduz Çıktı

  Çanakkale'nin Bayramiç İlçesi'ne bağlı üç ayrı köye inen tilkiler vatandaşlara saldırdı. (13 Nisan 2014 Pazar )

   

  Don, Çileği Vurdu

  Don, Çileği Vurdu

  Batman'ın Sason ilçesinde geçtiğimiz günlerde yaşanan don yaklaşık 300 dönüm arazide ekili çileği vurdu. (13 Nisan 2014 Pazar )

   

 

Manşet Haberleri