09:3700
SON DAKİKA TARIM HABERLERİ

Son Dakika Tarım Haberleri

   

  Çocukların Pony Sevgisi

  Çocukların Pony Sevgisi

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, çocuklarda at sevgisini geliştirmek için hafta sonu bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. (Dün 13:42)

   

  "AVM, HES ve Toplu Konut Projeleri ÇED'den Muaf Tutuluyor"

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 2013 yılında sil baştan değiştirdiği Çevresel Etki Değerlendirme yönetmeliğini bir kez daha değiştirdi. (Dün 13:40)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, 'Aa Oradaydı' Özel Koleksiyon Baskısı Takdim Edildi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, "Aa Oradaydı" Özel Koleksiyon Baskısı Takdim Edildi

  Anadolu Ajansı tarafından yayınlanan arşiv niteliğindeki "Yarım Kalan Devrim: Mısır", "Abluka, Savaş, Direniş: Gazze" ve "Yetim Kalan Ülke: Suriye" kitaplarından oluşan "AA Oradaydı" özel koleksiyon baskısının "00" numaralı nüshaları AA Genel Müdürü Öztürk tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a takdim edildi Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bölgemiz çok sıkıntılı günler geçiriyor. (Dün 13:39)

   

  Darıca'da 12 Bin 700 Şişe Kaçak Şarap İmha Edildi

  Darıca'da 12 Bin 700 Şişe Kaçak Şarap İmha Edildi

  Kocaeli'nin Darıca İlçesi'ndeki bir villanın bodrum katına ihbar üzerine baskın düzenleyen Gıda Tarım ve Hayvancılık Şube Müdürlüğü ekipleri, tüketilmesi insan sağlığına zararlı 12 bin 700 şişe bandrolsuz şarap ele geçirdi. (Dün 12:55)

   

  Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Maliye Bakanlığı Bütçesi Görüşüldü

  Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Maliye Bakanlığı Bütçesi Görüşüldü

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, “Hazine taşınmazlarının yönetiminden Ocak-Ekim 2014 döneminde 2B taşınmaz satış gelirleri de dahil olmak üzere 2,5 milyar TL gelir elde ettik” dedi. (Dün 12:55)

   

  Hak-İş, Sudanlı Sendikacılarla Eğitim Seminerinde Buluştu

  Hak-İş, Sudanlı Sendikacılarla Eğitim Seminerinde Buluştu

  İŞ ile Sudan İşçi Sendikaları Konfedarasyonu (SWTFU) ikili işbirliği anlaşması çerçevesinde eğitim seminerinde biraraya geldi. (Dün 12:53)

   

  2015 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda

  2015 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu'nda

  Maliye Bakanı Şimşek: (1) "21 Kasım itibarıyla 2B taşınmazlarının satışından 3,2 milyar lira tahsil ettik" "Binalardaki ısı yalıtımının teşvik edilmesi, elektrik tüketiminde cimri beyaz eşyaların kullanılmasının yaygınlaştırılması ve karbondioksit salınımı düşük olan araçların vergisel açıdan teşvik. (Dün 12:51)

   

  Esrarengiz 'ŞAP Enstitüsü Sabotajı' MİT'e Emanet

  Esrarengiz 'ŞAP Enstitüsü Sabotajı' MİT'e Emanet

  Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, ŞAP Enstitüsüne yapılan sabotajla Türkiye'nin hedef alındığını açıkladı. Eker, MİT'in faillerin peşinde olduğunu söyledi. (Dün 12:47)

   

  Urfa Başbakandan Ne Bekliyor?

  Urfa Başbakandan Ne Bekliyor?

  Başbakan Davutoğlu'nun Urfa çıkarması öncesi kent geneindeki STK'lar bölgeyi yakından ilgilendiren sorunları sıraladı. (Dün 12:26)

   

  Şimşek: 2003'ten Bu Yana 61, 2 Milyar Dolarlık Özelleştirme Yapıldı

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2003 yılından bugüne kadar 61, 2 milyar dolarlık özelleştirme uygulaması gerçekleştirdikleri açıkladı. (Dün 12:13)

   

  AVM'ler ÇED Raporundan Muaf Tutulacak

  AVM'ler ÇED Raporundan Muaf Tutulacak

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ÇED yönetmeliğini bir kez daha değiştirdi. Yeni düzenlemeye göre AVM'ler ÇED raporundan muaf olacak. (Dün 12:13)

   

  3. Karayolu Ulusal Kongresi

  3. Karayolu Ulusal Kongresi

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan "Hiçbir yatırım insan hayatı kadar kıymetli değildir." dedi. (Dün 12:03)

   

  Batı Akdeniz 42 Milyar Kazandırdı, 5,8 Milyar Aldı

  Batı Akdeniz 42 Milyar Kazandırdı, 5,8 Milyar Aldı

  Antalya, Isparta ve Burdur'dan oluşan TR61 bölgesindeki Batı Akdeniz illeri, Türkiye kamu bütçesine 2003-2014 yılları arasında 41,9 milyar TL kazandırdı. (Dün 11:53)

   

  Biyokaçakçılıkla Mücadele Çalıştayı

  Biyokaçakçılıkla Mücadele Çalıştayı

  Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürü Yılmaztürk: "Vatandaşlarımızdan, özellikle kırsal alanda bir şeyler toplayan yerli ve yabancı insanlara izin belgelerini sormalarını, yoksa jandarma ya da Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü yetkililerine bilgi vermelerini istiyoruz" (Dün 11:47)

   

  Şap, MİT'in Gündemine de Geldi

  ŞAP, MİT'in gündemine de geldiGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: -"(Şap Enstitüsü'ne sabotaj) Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarımıza, Emniyet Genel Müdürümüze, İçişleri Bakanımıza, Ankara Valimize konuyu ayrıntılı anlattım, üzerinde çalışıyorlar"-"ŞAP aşısında yöntem değişikliğine gittik, bağışıklık verme gücünü iki kat artırdık, sabotajın esas sebebi bu"-"Türkiye'nin hayvancılığından, aşı geliştirme yeteneğinden rahatsız olan içeriden, dışarıdan birileri, Türkiye'yi dışa mahkum etmek (Dün 11:28)

   

  Batı Akdeniz Kamudan Alacaklı

  Batı Akdeniz Kamudan Alacaklı

  BAGEV Başkanı Çandır, Batı Akdeniz Bölgesi'nin '2003-2014 Döneminde Kamu Yatırımları ve Gelirleri İçerisindeki Paylarına İlişkin Raporun' sonuçlarını açıkladı. (Dün 11:11)

   

  Ziya Gökalp Lisesi Ninova Park'ta Geçmişe Döndü

  Ziya Gökalp Lisesi Ninova Park'ta Geçmişe Döndü

  Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin en büyük alışveriş merkezlerinden olan Ninova Park’ta, Diyarbakır’ın en eski okulu ve çok sayıda ünlü kişinin mezun olduğu Ziya Gökalp Lise mezunlarının fotoğraf sergisi açıldı. (Dün 10:49)

   

  Batı Akdeniz 7 Verdi 1 Aldı

  Batı Akdeniz 7 Verdi 1 Aldı

  BAGEV Başkanı Çandır: "Antalya, Burdur ve Isparta'nın yer aldığı Batı Akdeniz bölgesine kamu yatırımları yeterince yansıtılmıyor" "2003 2014 döneminde bütçeye gelir olarak 41,9 milyar lira katkı sağlayan Batı Akdeniz, sadece 5,8 milyar lira kamu yatırımı almıştır" (Dün 10:41)

   

  Erenler'de Balık Tezgahları Denetlendi

  Erenler'de Balık Tezgahları Denetlendi

  Erenler Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, balık tezgahlarında denetim yaptı. (Dün 10:38)

   

  Hamamözü'nde İçme Suyu ve Kanalizasyon Şebekesi Yenileniyor

  Hamamözü Belediyesinin talebi ile İlbank'a bağlı çevre ve jeoloji mühendisleri ilçede mevcut içme su kaynakları, muhtemel su kaynakları ve mevcut içme suyu ve kanalizasyon şebekelerini inceledi. (Dün 10:37)

   

  Organik Köyde Su ve Yol Sıkıntısı

  Organik Köyde Su ve Yol Sıkıntısı

  Muğla’nın ilk organik köyü Köyceğiz’in Çandır Mahallesi turizme açılmak istiyor. (Dün 10:09)

   

  Dünya Tarım Makinelerini Türkiye'de Tanıtacak

  Dünyanın en büyük tarım makineleri fuarlarından biri olan EIMA'nın, önümüzdeki dönemde Türkiye'de yapılması planlanıyor (Dün 10:08)

   

 

  Avrupa'da Kuş Gribi Korkusu Yayılıyor

  Avrupa'da Kuş Gribi Korkusu Yayılıyor

  Almanya Federal Tarım Bakanı Christian Schmid, birçok eyalette kuş gribinin yayılmasının ardından hayvanların bundan sonra kapalı kümeslerde tutulacağını belirtti. (Dün 10:08)

   

  Batı Akdeniz Ülke Ekonomisine 7 Verdi 1 Aldı

  Batı Akdeniz Ülke Ekonomisine 7 Verdi 1 Aldı

  Antalya, Isparta ve Burdur illerinden oluşan Batı Akdeniz Bölgesi ekonomiye 11 yılda 41,9 milyar lira gelir sağlamasına karşın, 5,8 milyar TL'lik kamu yatırımı alabildi. (Dün 09:50)

   

  STK'lar: Kentsel Peyzaj, Kırsal Dicle Vadisi Peyzajını Bozacaktır

  STK'lar: Kentsel Peyzaj, Kırsal Dicle Vadisi Peyzajını Bozacaktır

  Dicle Vadisi'nde "rekreasyon alanı" yapılması amacıyla binlerce yıldır bütünlüklü olarak varlığını sürdüren tarım alanlarının ranta kurban edilmek istendiği belirtildi. (Dün 00:39)

   

  Bakan Eker, Tomoterapi Cihazının Açılışını Yaptı

  Bakan Eker, Tomoterapi Cihazının Açılışını Yaptı

  Türkiye'de çok az hastanede bulunan ve bölgede sadece Dicle Üniversitesi Onkoloji Hastanesi'nde kullanımına başlanan tomoterapi cihazı törenle hizmete açıldı. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Dicle Vadisinin, "Tarım Alanı Dışına Çıkarılacağı" İddiası

  Dicle vadisinin, "Tarım alanı dışına çıkarılacağı" iddiası- Diyarbakır'daki bazı sivil toplum kuruluşları Çevre ve Şehircilik Bakanlığının başvurusu üzerine İl Toprak Koruma Kurulunca Dicle Nehri kenarındaki tarım arazilerinin tarım alanı dışına çıkarılması için karar alındığını ileri sürdü- DTSO Başkan Yardımcısı Aslan: "Bu karar yeni düzenlemelerin yapılmasına, yeni yapılaşmalara yol açarak, alanın otantikliğini, özgünlüğünü, bütünlüğünü ve binlerce yılda oluşan ekosistemini (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Nükleer Karşıtlarından 5 Bin İmza

  Nükleer Karşıtlarından 5 Bin İmza

  Mersin'de 5'nci Uluslararası Narenciye Festivali'nde stant açaran Nükleer Karşıtı Platform (NKP), topladıkları 5 bin imzayı, limon ve portakallar ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na gönderdi. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Kuş Gribi Tekrar Almanya'nın Gündeminde

  Avrupa, bir taraftan yeniden ortaya çıkan kuş gribine karşı çare ararken, bir taraftan da yeni tespit edilen H5N8 türünün bölgeye nasıl geldiğini araştırıyor. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Kırgız-Rus Kalkınma Fonu Kuruldu

  Kırgız-Rus Kalkınma Fonu Kuruldu

  Kalkınma Fonu'nun kuruluşuna ilişkin anlaşma Bişkek'te imzalandı. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Antalya'da "Nar Çalıştayı" Düzenlendi

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Gümüş, "Nar, 2013 yılında ülke ekonomisine 387 milyon lira kazandırdı." dedi. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Add Samsun Şubesi, Öğretmenler Günü Programı Düzenledi

  Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi, Öğretmenler Günü'ne özel program düzenledi. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Mersin Tanıtım Günlerine Doğru

  Mersin Tanıtım Günlerine Doğru

  Mersin İşadamları Yöneticileri Sanatçıları ve Akademisyenleri Derneği tarafından 27-30 Kasım'da İstanbul'da "Mersin Tanıtım Günleri" düzenlenecek. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  24 Kasım Öğretmenler Günü

  Diyarbakır'da "Öğretmenler Günü" nedeniyle "Geçmişten Günümüze Fotoğraflarla Ziya Gökalp Lisesi" adlı fotoğraf sergisi açıldı. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Uluslararası Doğrudan Yatırım Verileri

  Uluslararası net doğrudan yatırım girişi eylülde 750 milyon dolar olurken, ocak eylül döneminde 9 milyar 124 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti Net doğrudan uluslararası yatırım girişi yılın 9 ayında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8,4 arttı. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Borsada Günlük İşlemler

  Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, TL olarak bugünkü birinci ve ikinci seans kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Borsada Günlük İşlemler

  Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, TL olarak bugünkü birinci ve ikinci seans kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Dicle Vadisinin, "Tarım Alanı Dışına Çıkarılacağı" İddiası

  Diyarbakır'daki bazı sivil toplum kuruluşları Çevre ve Şehircilik Bakanlığının başvurusu üzerine İl Toprak Koruma Kurulunca Dicle Nehri kenarındaki tarım arazilerinin tarım alanı dışına çıkarılması için karar alındığını ileri sürdü DTSO Başkan Yardımcısı Aslan: "Bu karar yeni düzenlemelerin yapılmasına, (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Antalya'da "Nar Çalıştayı" Düzenlendi

  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Gümüş: "Nar, 2013 yılında ülke ekonomisine 387 milyon lira kazandırdı. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Mersin Tanıtım Günleri"Ne Doğru

  MİYSAD tarafından 27 30 Kasım'da İstanbul'da düzenlenecek etkinlikte, kentin turizm ve ekonomi potansiyeli anlatılarak tantuni, cezerye ve kerebiç gibi yöresel lezzetleri tanıtılacak Vali Çakacak: "Mersin'i tanıtacağız ki Mersin'in tanınırlığı artsın, potansiyeli daha fazla açığa çıksın" (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Nükleer Karşıtları Topladıkları İmzaları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na Gönderdi

  Nükleer Karşıtları Topladıkları İmzaları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na Gönderdi

  Mersin Nükleer Karşıtı Platformu (NKP) üyeleri, 15-16 Kasım tarihlerinde yapılan Mersin 5. Uluslararası Narenciye Festivali’nde açtıkları stantta topladıkları ’nükleere hayır’ imzalarını, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gönderdi. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Gaziantep?te, 'Sulamanın Geleceği' Çalıştayı

  Gaziantep?te, 'Sulamanın Geleceği' Çalıştayı

  Gaziantep'te, GAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından 'Nizip Belkıs Pompaj Sulamasının Geleceği' adlı çalıştay düzenlendi. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Diyarbakır'daki 75 Stk Dicle Vadisi Ranta Kurban Edilmek İsteniyor

  Diyarbakır'daki 75 Stk Dicle Vadisi Ranta Kurban Edilmek İsteniyor

  Diyarbakır' da, İl Tarım Koruma Kurulu'nun Dicle Vadisi'ndeki 7 milyon 517 bin metre karelik araziyi tarım vasfından çıkartmasına tepki gösteren 75 sivil toplum kuruluşu, alınan kararla kentin yaşam alanının ranta kurban edilmek istendiğini ve bu karar ile UNESCO sürecini riske atıldığını söyledi. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Haccp Eğitimi ile Gıda Güvenliğinin Sağlanması Eğitimi Başladı

  Haccp Eğitimi ile Gıda Güvenliğinin Sağlanması Eğitimi Başladı

  Eskişehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Teknik Destek Programı kapsamında onaylanan “HACCP Eğitimi ile Gıda Güvenliğinin Sağlanması“ projesi eğitimi başladı. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Şifa Kaynağı Nar, Antalya'da Masaya Yatırıldı

  Nar yetiştiriciliği, işleme teknolojisi ve pazarlaması konularının ele alınacağı “Nar Çalıştayı”nın açılışı Antalya Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mevlüt Gümüş’ün katılımlarıyla gerçekleştirildi. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Türkiye?de Kivinin Kalbi; Yalova

  Türkiye?de Kivinin Kalbi; Yalova

  Yalova, ülke genelindeki kivi üretiminin bu yıl yüzde 75'ini karşıladı. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Kocagöz, Pamuk İçin Beş Öneri Sundu

  Kocagöz, Pamuk İçin Beş Öneri Sundu

  İzmir Ticaret Borsası (İTB) Meclis Başkanı ve Ulusal Pamuk Konseyi Başkanı Barış Kocagöz, pamuk üreticisinin bu sezon hayal kırıklığına uğradığını ve önlem alınmazsa önümüzdeki sezon üretimin ciddi anlamda düşeceğini söyledi. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
26.11.2014 09:37:41. #1.13#