12:0300
SON DAKİKA TARIM HABERLERİ

Son Dakika Tarım Haberleri

   

  Expotroia 15 Bin Kişiyi Ağırlayacak

  Expotroia 15 Bin Kişiyi Ağırlayacak

  Çanakkale Sanayiciler ve İş Adamları Derneği 14-18 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan EXPOTROİA Çanakkale Turizm ve Ticaret fuarında yaklaşık 15 bin kişiyi ağırlamaya hazırlanıyor. (Dün 14:53)

   

  Milyonlarca Çocuk 23 Nisan'ı Kutlayamadı

  Milyonlarca Çocuk 23 Nisan'ı Kutlayamadı

  Türkiye genelinde milyonlarca çocuk Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak için okullarda ve salonlarda yerini aldı. (Dün 14:40)

   

  Muş'ta 120 Kursiyere Sertifika Verildi

  Muş'ta,açılan girişimcilik kursuna katılan 120 kursiyere sertifikaları dağıtıldı. (Dün 14:29)

   

  Süne Mücadelesi Bu Yıl Erken Başladı

  Süne Mücadelesi Bu Yıl Erken Başladı

  Havaların sıcak seyretmesi nedeniyle Kırklareli'deki Süne Parazitoit Üretim Merkezi'nde çalışmalara erken başlandı Merkezde üretilen "süne savaşçıları", çevre illere de gönderiliyor Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Keçeci: "Türkiye'deki belli başlı 3 üretim merkezinden biriyiz. (Dün 14:24)

   

  Giresun Ticaret Borsası'ndan Açıklama

  Giresun Ticaret Borsası, fındıkta zirai don tespitleri, beklentiler, sektörün sorunları ve çözüm önerileriyle ilgili basın açıklamasında bulundu. (Dün 14:12)

   

  Burdur'da Trafik Kazası: 1 Ölü

  Burdur'da Trafik Kazası: 1 Ölü

  Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. (Dün 14:12)

   

  Karamanlı Barajı'ndaki Toplu Balık Ölümleri

  Karamanlı Barajı'ndaki Toplu Balık Ölümleri

  İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Gündüz: "Karamanlı Barajı’nda herhangi bir kimyasal atık tehlikesi söz konusu değil" "Ölümlerin dış parazitlere ve oksijen yetersizliğine bağlı olduğu tespit edildi" (Dün 12:20)

   

  Diyarbakır Karpuzu Yetiştiriciliğine Gübre Desteği

  Diyarbakır Karpuzu Yetiştiriciliğine Gübre Desteği

  Diyarbakır Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Diyarbakır Karpuzu yetiştiricilerine gübre desteği verdi. (Dün 12:12)

   

  Kutlu Doğum'un Bereketi Herkese Yetti

  Kutlu Doğum'un Bereketi Herkese Yetti

  Konya'da 3 esnafın girişimleriyle bir ilkokuldaki öğrencilere Kutlu Doğum Haftası kapsamında verilmesi planlanan Konya geleneksel düğün yemeği, hayırseverlerin gösterdiği yoğun ilgi sayesinde 7 bin kişinin birlikte yemek yediği bir organizasyona dönüştü Esnaf Mehmet Sıtmapınar: "Önce bin 500 2 bin kişilik bir yemek tasarlıyorduk. Bir baktık bizim yemek 7 bin kişiye çıktı. (Dün 12:01)

   

  Biga'da Tarla Günü Etkinliği Düzenlendi

  Biga'da Tarla Günü Etkinliği Düzenlendi

  Çanakkale’nin Biga ilçesi Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü Gümüşçay Tarım Merkezince Hayvanların Kaba Yem ihtiyacını karşılamak amacıyla yürütülen yayım faaliyetleri kapsamında kurulan "Yem Bezelyesi Yetiştiriciliğinin Öğretilmesi’’konulu demonstrasyonun tarla günü ilçe merkezine yapıldı. (Dün 12:00)

   

  Bandırma'da Belediye Balıkçı Barınağına Talip

  Bandırma Belediye Başkanlığı, 2011 yılında tamamlanmasına rağmen bu güne kadar kullanılmayan ilçe balıkçı barınağına talip oldu. (Dün 11:46)

   

  Tzob: Büyükşehirler Artık Tarımda da Büyük

  Tzob: Büyükşehirler Artık Tarımda da Büyük

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, sanayide, hizmetler, inşaat sektöründe olduğu gibi artık tarımda da ağırlığın büyükşehirlerde olduğunu vurgulayarak, “Türkiye’de üretilen buğdayın yüzde 58,6’sı, arpanın yüzde 53,5’i, mısırın yüzde 84,9’u, domatesin yüzde 76,1’i, patatesin yüzde 46,8’i, kuru soğanın yüzde 63,8’i, nohudun yüzde 50,1’i, tütünün yüzde 80,7’si büyükşehirlerde üretiliyor. (Dün 11:45)

   

  Biga'da 'Temiz Köyüm' Projesi

  Biga'da 'Temiz Köyüm' Projesi

  Çanakkale’nin Biga ilçe Kaymakamlığı tarafından temiz köyüm projesi kapsamında çekilen kura sonucu Işıkeli köyü ziyaret edildi. (Dün 11:29)

   

  Tkdk'dan Girişimcilik Kursu

  Tkdk'dan Girişimcilik Kursu

  Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Muş İl Koordinatörlüğü ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Muş İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa açtığı girişimcilik kursuna katılan 120 girişimciye sertifikaları verildi. (Dün 11:29)

   

  Çin-Afrika Arasındaki Ticaret 2013'te 210 Milyar Dolara Ulaştı

  Çin-Afrika Arasındaki Ticaret 2013'te 210 Milyar Dolara Ulaştı

  Çin ve Afrika arasındaki ticaret geçen yıl 210 milyar dolara ulaştı. (Dün 11:18)

   

  Çiftçinin Umutla Beklediği Baraj, Hem Verimi Hem Ürün Çeşitliliğini Artıracak

  Kahramanmaraş'ta 18 yıl sonra su tutulmaya başlanan Adatepe Barajı, sulu tarıma geçecek bölge çiftçisine ürün çeşitliliği açısından umut oldu Tarım sektörüne ivme kazandırması ve 35 yerleşim birimini sulu tarıma kavuşturması planlanan baraj, yaklaşık 75 bin kişiye de istihdam sağlayacak Gıda, Tarım ve. (Dün 11:16)

   

  Sertifikalı Çobanlar Yetiştiriliyor

  "Sürü Yönetimi Elemanı Benim" projesi kapsamında İzmir'in Karaburun ilçesinde başlatılan kursa katılan 25 kişi sertifikalı çoban olacak. (Dün 11:14)

   

  Çiftçinin Kuraklık Korkusu Büyüyor

  Türkiye genelinde yaşanan kuraklık ve don olaylarının tarımsal üretim üzerindeki olumsuz etkisinin artmasından endişe ediliyor. (Dün 11:13)

   

  İpekböcekçiliğine Olumsuz Hava Koşulları Darbesi

  İpekböcekçiliğine Olumsuz Hava Koşulları Darbesi

  Türkiye'de ipekböcekçiliği yapılan bölgelerde ilkbahar aylarında görülen dolu ve kırağı gibi olumsuzlukların, yaş koza rekoltesinde geçen seneye kıyasla yüzde 10 15 düşüşe yol açacağı tahmin ediliyor Kozabirlik Genel Müdürü Aydın: "Türkiye'nin geçen yıl yaş koza üretimi 120 ton civarındaydı. (Dün 11:13)

   

 

  Adıyaman Hayvancılık Çalıştayı

  Adıyaman Hayvancılık Çalıştayı

  Adıyaman Üniversitesi Kahta Meslek Yüksek Okulu Veterinerlik Bölümü Adıyaman hayvancılık sektörünün masaya yatırıldığı bir çalıştay düzenledi. (Dün 10:58)

   

  Doğuda İhracat İçin Okullar Açılacak

  Doğuda İhracat İçin Okullar Açılacak

  Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Şengel, yurt dışında açılan tanıtım fuarlarına katılacak firmaların ulaşım, otel, yemek, nakliye masraflarının yüzde 80'ini karşılamalarına rağmen, geçen yıl 17 ilden sadece 2 firmanın fuarlara katıldığını söyledi. (Dün 10:56)

   

Manşet Haberleri