SON DAKİKA TARIM HABERLERİ

Son Dakika Tarım Haberleri

18:32
'Yeni Türkiye Yolunda" Başbakan Davutoğlu: (3) "Enflasyon düşüyor, faizler düşüyor, cari açık düşüyor, üretim artıyor işte bereketlenen Türkiye'nin küresel bir güç haline dönüşmesinin ayak sesleridir bunlar değerli vatandaşlarım ayak sesleri" "Bu ayak sesleri yavaş yavaş önce ülke içinde, sonra çevre bölgelerde, Avrupa'da, Asya'da, Afrika'da ve dünyanın her yerinde hissedilecek, duyulacak.
18:14
Davutoğlu - Üzüm Üreticilerine Müjde AK Parti Manisa 5. Olağan İl Kongresi-Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (2)-"Bütün okullarımızda bereketli, şifalı Manisa üzümlerinin dağıtılması için talimat verdik.
Davutoğlu - Üzüm Üreticilerine Müjde
17:51
İZSU'dan "Selçuk Seferberliği" Selçuk'taki içme suyu şebekesini yenilemek için hazırlıklarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, Tarımsal Sanayi Alanı'na döşenecek atık su şebekesi ve yağmur suyu hattı için de çalışmalara başladı.
17:04
Niğde Damızlık Birliği Seçimi Sonuçlandı Niğde Damızlık ve Sığır Yetiştiricileri Birliği (NDSYB) 2015 yılı Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.
Niğde Damızlık Birliği Seçimi Sonuçlandı
17:01
Bursa Kent Konseyi, Yeni Osb'ye Vize Vermedi Türkiye ekonomisinin lokomotif şehirlerinden Bursa'da, yeni organize sanayi bölgesi (OSB) kurulmasına vize çıkmadı.
Bursa Kent Konseyi, Yeni Osb'ye Vize Vermedi
17:01
Tika, Kosova'da Tarım Projelerini Desteklemeyi Sürdürecek Kosova Tarım Orman ve Kırsal Kalkınma Bakanı Memli Krasniqi’yi ziyaret eden TİKA Kosova Koordinatörü Eyüp Yavuz Ümütlü, Kosova’yı desteklemeye devam edeceklerini ifade etti.
Tika, Kosova'da Tarım Projelerini Desteklemeyi Sürdürecek
16:58
Kocasinan Belediyesi Hayvan ve Bitki Atıklarından Elektrik Üretecek Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik, hayvan ve bitki atıklarını toplayıp hem çevre temizliği yapacaklarını hem de elektrik üreteceklerini belirtti.
14:34
Başkan Karataş Denetimde Çorum’un Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, zabıta ekipleri ile birlikte ilçedeki ekmek ve pide fırınlarında denetim yaptı.
Başkan Karataş Denetimde
14:25
Su Çerçeve Yasası Acilen Çıkarılmalı" TEMA Vakfı Nevşehir İl Temsilcisi Orhan Çalık, su varlığının ve sulak alanların korunması ve kuraklıkla mücadele için anayasaya suların devletin gözetim ve yönetimi altında olduğu yönünde bir hüküm konulmasını ve acilen “Su Çerçeve Yasası” çıkartılması gerektiğini söyledi.
Su Çerçeve Yasası Acilen Çıkarılmalı'
14:10
Denizli'de Bağ ve Meyvelerde Don Zararı Tespit Çalışması Başladı Denizli İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün bağ ve meyve birimi personeli arazide soğuk zararına karşı tespit çalışması yaptı.
Denizli'de Bağ ve Meyvelerde Don Zararı Tespit Çalışması Başladı
13:53
Santrale Ortak Tepki Samsun'un Terme ilçesinde kurulması planlanan termik santral sorununa dikkat çekmek için tarım alanlarının kullanımı, çevresel halk sağlığı sorunları ve hukuki durum ile ilgili panel düzenlendi.
13:38
Göreme'de Çiftçilere Arıcılık Eğitimi Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından Göremeli çiftçilere arıcılık bakımları hakkında bilgiler verdi.
13:25
Erzincan Kent Konseyi Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi Erzincan Kent Konseyinin 2.Olağan Genel Kurul Toplantısı Erzincan Valisi Süleyman Kahraman’ın katılımıyla Erzincan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
Erzincan Kent Konseyi Olağan Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi
13:12
Tarım Danışmanlığı Eğitim Seminleri Konya Karaman Bölgesi Tarım Kooperatifleri Birliği Tarım Danışmanlığı Eğitimleri kapsamında Cihanbeyli ve Altınekin ilçelerinde seminer verildi.
13:04
Tzd Genel Başkanı Yetkin Açıklaması "Dış ticaret verileri tarım sektörünün ekonominin en dinamik ve verimli sektörü olduğunu bir kere daha kanıtladı"
12:58
Erdoğan Mevsimlik Tarım İşçileri ile Görüştü Mevsimlik Tarım İşçilerinin Sorunlarını Araştırma Komisyonu Başkanvekili Mehmet Erdoğan, Adıyaman Mevsimlik Tarım İşçileri Derneği’nde (AMİD) tarım işçilerinin temsilcileriyle görüştü.
Erdoğan Mevsimlik Tarım İşçileri ile Görüştü
12:43
Terme'de Termik Santral Paneli Terme Çevre Platformu tarafından ilçede, Terme’de Termik Santral, Tarım Alanlarının Kullanımı ve Çevresel Halk Sağlığı konulu panel düzenlendi.
12:17
Kent Konseyinden Yeni OSB'ye Vize Çıkmadı Bursa Kent Konseyi tarafından düzenlenen toplantıda, Badırga'ya kurulmak istenen yeni organize sanayi bölgesi tartışıldı.
Kent Konseyinden Yeni OSB'ye Vize Çıkmadı
12:14
Arıtılmış Atık Suyun Tarımda Kullanılması Önerisi NKÜ Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahi: "Atık suyun tarımda kullanılmasıyla tabii ki mevcut su kaynaklarının miktar olarak ömrü uzatılabilir"
12:03
ATO'dan Ankara'ya Özgü Ürünler İçin Tescil Başvurusu ATO, Ankara'ya özgü armut, döner, simit ve tava gibi ürünler için Türk Patent Enstitüsüne coğrafi işaret tescili başvurusunda bulundu.
12:03
Töre" Hem Toprakları Hem de Hayvanları Besleyecek NKÜ Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümü Öğretim üyesi Prof. Dr. Tekeli: "Trakya topraklarında organik madde oldukça düşük. Yüzde 1'ler seviyesinde" "Töre adını verdiğimiz ve tescil ettirdiğimiz soğuğa dayanıklı yem bezelyesi sayesinde, hem tarlalar hem de hayvanlar beslenecek"
11:42
Kandıralı Çiftçiler Meyve Fidanlarını Aldı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kandıra’da çiftçilere sertifikalarıyla birlikte meyve fidanlarını verdi.
Kandıralı Çiftçiler Meyve Fidanlarını Aldı
11:23
'Kadim Şehir Ve Üniversitemiz'in Bu Haftaki Konuğu Prof. Dr. Bekir Bükün Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bekir Bükün, "Kadim Şehir ve Üniversitemiz" adlı programın bu haftaki konuğu oldu.
'Kadim Şehir Ve Üniversitemiz'in Bu Haftaki Konuğu Prof. Dr. Bekir Bükün
11:19
Baka'nın Yeni Genel Sekreteri Göreve Başladı BAKA Genel Sekreteri Mehmet Sırrı Özen, görevine başladı ve ilk olarak 'ekip arkadaşlarım' diye hitap ettiği BAKA'nın personeliyle tanışma toplantısı düzenledi.
11:15
Kandıra'da Çiftçiye Meyve Fidanı Desteği Kandıra ilçesinde çiftçilere meyve fidanı dağıtıldı.
11:02
Ankara Simidi İçin Coğrafi İşaret Tescil Başvurusu Yapıldı ATO Başkent'e özgü armut, döner, simit ve tava gibi ürünlerin coğrafi tescili için Türk Patent Enstitüsüne coğrafi işaret tescili başvurusunda bulundu.
11:02
Ato; Ankara Simidi, Armudu, Döneri ve Tavası İçin Coğrafi İşaret Tescili Başvurusunda Bulundu Ankara’nın marka değerini artırmaya yönelik bir dizi çalışma yürüten Ankara Ticaret Odası (ATO), Başkent’e özgü armut, döner, simit ve tava gibi ürünlerin coğrafi tescili için Türk Patent Enstitüsü’ne (TPE) coğrafi işaret tescili başvurusunda bulundu.
10:45
İzmir Ziraat Odalarından Tarım Fuarına Tam Destek İzmir Ziraat Odaları İl Koordinasyon Toplantısı 14 Ocak 2015 Çarşamba günü Kaya Prestige Otel'de düzenlendi.
10:37
Tarım, Gıda ve Hayvancılık Sektörüne 1 Milyar Avro Hibe İmkanı Avrupa Komisyonu'nun onayladığı 2014 2020 IPARD Programı kapsamında Türkiye'de tarım ve hayvancılık sektörüne 1 milyar avro hibe imkanı sunulacak.
10:30
AB Bakanlığından Açıklama Avrupa Birliği Bakanlığı, 2014-2020 dönemi Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) aracılığıyla Katılım Öncesi Yardım Aracı-Kırsal Kalkınma Bileşeni (IPARD) Programı’nın, 27 Ocak 2015 tarihinde Avrupa Komisyonu tarafından onaylandığını bildirdi.
10:28
Çobanlara Eğitim Kursu Nüfusunun yüzde 80'inin tarım ve hayvancılıkla geçimini sağladığı Aksaray'da yaşanan çoban sıkıntısına karşı çobanlara yönelik eğitim kursları açılıyor.
Çobanlara Eğitim Kursu
10:25
Çobanlara Eğitim Kursu Açılıyor Nüfusunun yüzde 80’inin tarım ve hayvancılıkla geçimini sağladığı Aksaray’da yaşanan çoban sıkıntısına karşı çobanlara yönelik eğitim kursları açılıyor.
Çobanlara Eğitim Kursu Açılıyor
10:21
Milletvekili Tunç Muhtarlarla Buluştu AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız ve Hasankadı beldesi ve çevre köylerinin muhtarları ile kahvaltılı toplantı yaptı.
Milletvekili Tunç Muhtarlarla Buluştu
09:38
Akçakoca Belediyesi Sgk ile Yer Takasını Tamamlandı Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, SGK yönetimi ile yaptığı takas antlaşmasında pürüz oluşturan fiyat meselesinin çözüldüğünü söyleyerek kurumlar arasında bir mutabakat sağladıklarını belirtti.
Akçakoca Belediyesi Sgk ile Yer Takasını Tamamlandı
09:13
Aydın İhracatı Son 4 Yılın Rekorunu Kırdı Aydın Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yunus Şahin, Aydın ihracatının 2014'de son 4 yılının rekorunu kırarak 746 milyon dolara ulaştığını belirtti.
Aydın İhracatı Son 4 Yılın Rekorunu Kırdı
09:07
Çine Ziraat Odası Başkanı Eşiyok Projelerini Anlattı Çine Ziraat Odası Başkanı ve Başkan Adayı Osman Eşiyok, seçilmesi halinde yeni dönemde hayata geçireceği projelerini anlattı.
Çine Ziraat Odası Başkanı Eşiyok Projelerini Anlattı
23:28
Sera ve Tarım Arazilerini Su Bastı Muğla'nın Ortaca İlçesi'nde, günlerdir etkili olan sağanak yağış nedeniyle tarım arazilerini ve seraları su bastı.
Sera ve Tarım Arazilerini Su Bastı
21:38
Mtso Ekonominin Yıldızları Ödül Töreni TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "Çözüm sürecinin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne bir huzur getirmesiyle beraber ekonomideki rakamlar hep yukarıya doğru hareket etmiştir"
19:13
Artvin'de "Tabutlu" Protesto Artvin'in Yusufeli ilçesindeki vatandaşlar, Yusufeli Barajı nedeniyle yapılması planlanan yeni yerleşim yerlerinin inşaatının henüz başlamadığını belirterek, durumu taşıdıkları tabutlarla protesto etti.
19:09
Borsada Günlük İşlemler Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, TL olarak bugünkü birinci ve ikinci seans kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle:
19:09
Borsada Günlük İşlemler Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, TL olarak bugünkü birinci ve ikinci seans kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle:
18:49
Işık: "Bizi En Çok Eleştirenler, 'Devrim' Otomobilini Boğan Zihniyete Sahip Olanlar" Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Eskişehir'de: - "İlk defa Türkiye'de artık 'yerli markayı yerli arabayı biz üreteceğiz' diyen bir iktidar var. İnşallah yakında Türkiye kendi markasıyla kendi arabasını üretecektir"- "Şu anda AK Parti iktidarını en çok eleştirenler, 'Devrim' otomobilini boğan zihniyete sahip olanlar"- "Tek amacımız var, Türkiye yerli üretimini artırsın, Türkiye'nin üretimi, yenilikçi üretim olsun" Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "İlk defa Türkiye'de artık
Işık: 'Bizi En Çok Eleştirenler, 'Devrim' Otomobilini Boğan Zihniyete Sahip Olanlar'
18:45
Erciş'te Sürü Yöneticisi 17 Kursiyer Törenle Kepenek Giydi Van’ın Erciş ilçesinde ’Sürü Yönetimi Elemanı Benim Projesi’ kapsamında düzenlenen eğitim programına katılan 17 kursiyere düzenlenen törenle sertifikaları verilip, çoban kepenekleri giydirildi.
Erciş'te Sürü Yöneticisi 17 Kursiyer Törenle Kepenek Giydi
18:43
Umman Sarayı Dağ Yamacında, Kaçak Saray Birinci Sınıf Tarım Alanında' CHP Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, "Umman'ın sarayı dağ yamacında, kaçak saray ise birinci sınıf tarım arazisine yapıldı" diyerek Cumhurbaşkanlığı Sarayının yeri ile ilgili eleştiride bulundu.
Umman Sarayı Dağ Yamacında, Kaçak Saray Birinci Sınıf Tarım Alanında'
18:26
Afrika Birliği Zirvesi'nde Ana Gündem Boko Haram ve Ebola Afrika Birliği’nin (African Union - AU) düzenlediği liderler zirvesinde bu yılki öncelikli gündem maddeleri Boko Haram ve Ebola olacak.
Afrika Birliği Zirvesi'nde Ana Gündem Boko Haram ve Ebola
17:41
Büyükşehir'den Çiftçilere 'CAN Suyu' Gibi Destek Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yoğun kar yağışı nedeniyle ağılları çöken ve hayvanları telef olan çiftçilerin zararlarının Büyükşehir belediyesi tarafından karşılanacağını söyledi.
17:37
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Eskişehir'de Açıklaması "İlk defa Türkiye'de artık 'yerli markayı yerli arabayı biz üreteceğiz' diyen bir iktidar var. İnşallah yakında Türkiye kendi markasıyla kendi arabasını üretecektir" "Şu anda AK Parti iktidarını en çok eleştirenler, 'Devrim' otomobilini boğan zihniyete sahip olanlar" "Tek amacımız var, Türkiye yerli.
17:37
Gördes Belediyesi Logo ve Kurumsal Kimlik Yarışması Başlattı Gördes Belediyesi, yeni belediye logosu ve kurumsal kimliği için Türkiye genelini kapsayan bir yarışma başlattı.
Gördes Belediyesi Logo ve Kurumsal Kimlik Yarışması Başlattı
17:35
Hayvanlar İçin Kullanılan Antibiyotikler Çevresel Tehdit Oluşturuyor Prof. Dr. Işıl Balcıoğlu, Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi ile ortak projesinde hayvan yetiştiriciliğinde antibiyotik kullanımı neticesinde gübre olarak kullanılan dışkı ile antibiyotiklerin tarım arazilerine taşınmasını araştırdı.
17:34
Kayıtdışı Ekonominin Azaltılması Programı Eylem Planı Kayıtdışılıkla mücadelede etkinliğin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla 24 saat esasına dayanan denetim uygulamasına geçilecek Bu kapsamda SGK'da görev yapan denetmen sayısı 5 bine çıkarılacak.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 02.02.2015 03:47:41. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA TARIM HABERLERİ
[Hata Bildir]