SON DAKİKA TATVAN HABERLERİ

Son Dakika Tatvan Haberleri

 • 11:54Van Gölü Ekspresi 5 Ay Sonra Seferlere BaşladıVan Gölü Ekspresi 5 Ay Sonra Seferlere BaşladıBitlis'in Tatvan İlçesi ile Ankara arasında karşılıklı seferler yapan Van Gölü Ekspresi, Muş-Tatvan arasındaki demiryolu çalışmaların yenilenmesi üzerine 5 aylık aradan sonra yeniden sefere başladı.
 • 10:30Van Gölü Ekspresi 5 Ay Sonra Seferlere BaşladıVan Gölü Ekspresi 5 Ay Sonra Seferlere BaşladıBitlis'in Tatvan ilçesi ile Muş-Ankara arası yük ve yolcu taşımacılığı yapan Van Gölü Ekspresi, Muş-Tatvan arasındaki demiryolu çalışmaları nedeniyle seferleri 5 ay boyunca durdurulmuştu.
 • 17:09Terör OperasyonuTerör OperasyonuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tatvan İlçe Jandarma Komutanlığına getirilen mühimmatlar- Bitlis Valisi Ahmet Çınar'ın mühimmatlar hakkında bilgi alması- Mühimmatlardan detaylar -Kablo, telsiz, mermi detayları Bitlis'te terör operasyonu- Tatvan ilçesindeki operasyonda, teröristlerce kullanılan sığınak ve depolarda çok sayıda el yapımı patlayıcı düzeneği kurmaya yetecek miktarda mühimmat ile yaşam malzemesi ele geçirildi Bitlis'in Tatvan ilçesinde bölücü terör örgütüne yönelik operasyonda, patlayıcı yapımında kullanılan mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.
 • 17:09Bitlis'te Terör OperasyonuBitlis'te Terör OperasyonuTatvan 10’uncu Komando Tugay Komutanlığı tarafındanBitlis’in Tatvan ilçesine bağlı Tokaçlı köyü kırsalında operasyon yapıldı.
 • 16:54Bitlis'te PKK'ya Ait Çok Sayıda Mühimmat Ele GeçirildiBitlis'te PKK'ya Ait Çok Sayıda Mühimmat Ele GeçirildiBitlis’in Tatvan ilçesine bağlı Tokaçlı Köyü kırsalında Tatvan 10. Komando Tugay Komutanlığı tarafından düzenlenen operasyonda terör örgütüne ait çok sayıda el yapımı bomba düzeneği, sığınak, mühimmat ve yaşamsal malzemeler ele geçirildi.
 • 16:30Tatvan'da Jandarmadan Kış Öncesi OperasyonuBitlis'in Tatvan İlçesi'nde jandarma tarafından kış öncesi gerçekleştirilen operasyonlar son hızıyla devam ediyor.
 • 16:14Bitlis'te Terör OperasyonuBitlis'in Tatvan ilçesinde bölücü terör örgütüne yönelik operasyonda, patlayıcı yapımında kullanılan mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.
 • 13:32Siverek'te 14 Evde Arama Yapıldı, 11 İşbirlikçi GözaltındaGenelkurmay Başkanlığı internet sitesinden dün meydana gelen önemli yurtiçi olaylara ilişkin açıklama yapıldı.
 • 09:39Tadem'li Kursiyerler Tadem'li Kursiyerler " Sinema Günleri" Etkinliğinde BuluştuBitlis’in Tatvan Kaymakamlığı bünyesinde faaliyet gösteren Tatvan Aile Destek Merkezi (TADEM)kursiyerleri, düzenlenen“ sinema günleri” etkinliğinde bir araya geldi.
 • 09:33Tatvan-muş-ankara Tren Seferleri BaşladıTatvan-muş-ankara Tren Seferleri BaşladıTatvan-Muş-Ankara arası tren seferleri, beş ay aradan sonra yeniden başladı.
 • 09:29Tatvan'da İşyeri AçılışıTatvan'da İşyeri AçılışıBitlis’in Tatvan ilçe Kaymakamı Erkan ve Belediye Başkanı Aksoy, iş yeri açılışını gerçekleştirdi.
 • 15:02Bitlis'te Ticaret Canlanmaya BaşladıBitlis'te Ticaret Canlanmaya BaşladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tatvan'dan detay görüntüler- Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Cengiz Şahin'in konuşması- İlçede detay görüntüler Bitlis'te ticaret canlanmaya başladı Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Cengiz Şahin, 1 Kasım seçim sonuçları ve sınır kapılarının açılmasının bölgedeki ticarete rahat bir nefes sağladığını söyledi.
 • 13:46Bitlis'te Ticaret Canlanmaya BaşladıTatvan Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Cengiz Şahin, 1 Kasım seçim sonuçları ve sınır kapılarının açılmasının bölgedeki ticarete rahat bir nefes sağladığını söyledi.
 • 20:24Küçük Çocuk Okulda Copla KorkutulduBitlis'in Tatvan ilçesinde 6 yaşındaki öğrencinin özel okulda copla korkutulması üzerine küçük çocuğun ailesi suç duyurusunda bulundu.
 • 18:39Öğrencinin Copla Korkutulduğu İddiasıTatvan ilçesinde bir öğrencinin eğitim gördüğü özel okulda copla korkutulduğu iddia edildi.
 • 16:37Atık Pil Toplama Yarışmasında Dereceye Giren Okullar ÖdüllendirildiBitlis Katı Atık Birliği (Bİ-KA) ile Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneğince (TAP), düzenlenen atık pil toplama yarışmasında dereceye giren okullar ödüllendirildi.
 • 15:31Okyanus'tan Büyük Sürprizlerle Dolu Bir Öğretmenler Günü KutlamasıOkyanus Kolejleri Öğretmenler Günü'nü 24 Kasım günü Kaya Ramada Oteli Balo Salonu'nda bine aşkın davetlinin katılımıyla kutladı.
 • 15:00Okyanus Kolejleri 2016 Vizyon Toplantısı GerçekleştiOkyanus Kolejleri 2016 Vizyon Toplantısı GerçekleştiOkyanus Kolejleri 2016 Vizyon Toplantısı, 21 Kasım günü Okyanus Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve kurucusu başkanlığında Kemerburgaz Okyanus Koleji'nde gerçekleşti.
 • 20:28Tatvan'da Trafik Kazası: 7 YaralıTatvan'da Trafik Kazası: 7 YaralıBitlis’in Tatvan ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 7 kişi yaralandı.
 • 20:23Tatvan'da Trafik Kazası 7 YaralıTatvan'da Trafik Kazası 7 YaralıBitlis’in Tatvan ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 7 kişi yaralandı.
 • 20:15Bitlis'te Trafik Kazası: 7 YaralıTatvan'da meydana gelen trafik kazasında 7 kişi yaralandı.
 • 15:21Bingöl Belediye Başkanı Barakazi'den Başkan Asya'ya ZiyaretBingöl Belediye Başkanı Barakazi'den Başkan Asya'ya ZiyaretBingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya’yı makamında ziyaret etti.
 • 14:26Tatvan'da İş Yeri AçılışıTatvan'da İş Yeri AçılışıBitlis’in Tatvan ilçesinde bir iş yeri düzenlenen törenle hizmete açıldı.
 • 14:10Tatvan'da İş Yeri AçılışıKahve Diyarı, 186'ncı şubesini Bitlis'in Tatvan ilçesinde hizmete açtı.
 • 19:41Bitlis'te PKK'ya Ait Mühimmat Ele GeçirildiBitlis'te PKK'ya Ait Mühimmat Ele GeçirildiBitlis merkeze bağlı Yukarı Ölek, Çeltikli, Doğruyol ve Bölükyazı köyü bölgelerinde terör örgütüne ait mühimmat ele geçirildi.
 • 17:46Bitlis'te Terör OperasyonuBitlis'te terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, 7 sığınak tespit edilirken, bu sığınaklar ve bir evde yapılan aramada, el yapımı patlayıcı düzeneği, çok sayıda silah, muhtelif gıda malzemeleri ile örgütsel dokümanlar ele geçirildi.
 • 17:09Bitlis'te Terör OperasyonuBitlis'te Terör OperasyonuBitlis merkeze bağlı Yukarı Ölek, Çeltikli, Doğruyol ve Bölükyazı köyü bölgelerinde terör örgütüne ait mühimmat ele geçirildi.
 • 17:08Bitlis'teki Operasyonda PKK'ya Ait Mühimmat ve Yaşam Malzemesi Ele GeçirildiBitlis'teki Operasyonda PKK'ya Ait Mühimmat ve Yaşam Malzemesi Ele GeçirildiBitlis'te terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonlarda çok sayıda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.
 • 11:34Tatvan Eso Başkanı Tekin'den "Uyuşturucu" UyarısıTatvan Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ESO) Başkanı Emrullah Tekin, ilçede uyuşturucu kullanımında artış yaşandığını iddia ederek, uyarılarda bulundu.
 • 10:1124 Kasım Öğretmenler GünüTatvan İlçe Belediye Başkanı Fettah Aksoy, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
 • 09:51Tatvan'da Yol ÇalışmalarıTatvan Belediyesince başlatılan yol genişletme çalışmaları kapsamında, eski Tatvan-Ahlat karayolu güzergahı genişletildi.
 • 09:4124 Kasım Öğretmenler GünüTatvan İlçe Kaymakamı Murat Erkan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.
 • 09:18Teso Başkanı Tekin'den Yetkililere 'Uyuşturucu' UyarısıTeso Başkanı Tekin'den Yetkililere 'Uyuşturucu' UyarısıBitlis’in Tatvan Esnaf ve Sanatkarlar Odası (TESO) Başkanı Emrullah Tekin, kaçak sigara ve uyuşturucu ticaretinde de son aylarda tekrar bir artış gözlemlendiğini belirterek, konuyla ilgili uyarıda bulundu.
 • 09:04Kaymakam Erkan'dan Öğretmenler Günü MesajıKaymakam Erkan'dan Öğretmenler Günü MesajıBitlis’in Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 • 14:46Tatvan'da Mağarada PKK'lıların Yaşam Malzemeleri BulunduTatvan'da Mağarada PKK'lıların Yaşam Malzemeleri BulunduBitlis'in Tatvan ilçesi kırsalında bir mağarada PKK terör örgütü üyelerine ait olduğu düşünülen yaşam ve patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.
 • 14:45Amerikalı Şirket, Tatvan'da Şirket Kaydını YaptırdıAmerikalı Şirket, Tatvan'da Şirket Kaydını YaptırdıBitlis Katı Atık Birliği'ne (Bİ-KA) üye ilçeler ile görüşmek ve toplanan çöplerden enerji üretimi yapmak için fizibilite çalışmaları için Amerika'dan Bitlis'e gelen heyet Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası'na kaydını yaptırdı.
 • 14:15Amerikalı Şirket Tatvan'da Şirket Kaydını YaptıAmerikalı Şirket Tatvan'da Şirket Kaydını YaptıBitlis Katı Atık Birliği’ne (Bİ-KA) üye belediyelerle görüşmek ve toplanan çöplerden enerji üretimi yapmak için fizibilite çalışmaları için Amerika’dan gelen heyet, Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası’na kaydını yaptı.
 • 13:29Tatvan Kırsalında PKK'ya Ait Yaşam Malzemesi Ele GeçirildiTatvan Kırsalında PKK'ya Ait Yaşam Malzemesi Ele GeçirildiBitlis’in Tatvan ilçesi kırsalında yapılan arama tarama faaliyeti neticesinde PKK’ya ait çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.
 • 12:58Şanlıurfa ve Hakkari'de Dört Terörist YakalandıGenelkurmay Başkanlığı, Hakkari ve Şanlıurfa’da toplam dört teröristin silah ve mühimmatları ile yakalandığını açıkladıGenelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Diyarbakır Lice’de, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerce önceden kara yoluna döşenmiş bir adet El Yapımı Patlayıcının tespit edilerek imha edildiği ifade edildi.
 • 11:36Muay Thai ile Eğitime KazandırıldılarMuay Thai ile Eğitime KazandırıldılarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detaylar- Muay Thai Milli Takım Antrenörü Ömer Uğur'un açıklaması - Mili Sporcu Gökhan Kara'nın konuşması- Milli Sporcu Mehmet Yalçın'ın konuşması- Milli Sporcu Emircan Nurduhan konuşması Muay thai ile eğitime kazandırıldılar- Bitlis'in Tatvan ilçesinde çeşitli sebeplerle okulu bırakan ve zamanlarının büyük bölümünü sokakta geçiren gençler, muay thai sporuyla tanıştıktan sonra yeniden eğitime kazandırıldı- Antrenör Uğur: "Çocuklar sporla üniversiteye gidebileceklerini öğreniyor"- 3 yıldır üst üste Türkiye şampiyonu olan Mehmet Yalçın: "Spor olmasaydı okul okuyamazdım. Allah'ın izniyle hem beden eğitimi öğretmeni hem de profesyonel dövüşçü olacağım." ŞENER TOKTAŞ/ İBRAHİM YALDIZ - Bitlis'in Tatvan ilçesinde çeşitli sebeplerle okullarını bırakan gençler, sporla yaşamlarını disipline ederek yeniden eğitime kazandırıldı.
 • 11:12Muay Thai ile Eğitime KazandırıldılarŞENER TOKTAŞ/ İBRAHİM YALDIZ - Bitlis'in Tatvan ilçesinde çeşitli sebeplerle okullarını bırakan gençler, sporla yaşamlarını disipline ederek yeniden eğitime kazandırıldı.
 • 16:26Voleybol: Erkekler 3. LigTürkiye Voleybol Erkekler 3. Lig 6 Grubu'nda mücadele eden Muş Lalezarspor Voleybol Takımı, Bitlis Beşminarespor Voleybol Takımı'nı 3-1 yendi.
 • 14:32Bitlis Valiliği'nden Operasyon AçıklamasıBitlis Valiliği'nden Operasyon AçıklamasıBitlis Valiliği, Tatvan 10’uncu Komando Tugay Komutanlığı birlikleri tarafından Bitlis’in Güroymak ilçe kırsalında icra edilen 'Şehit İs.Üçvş. Cahit Özer-9' operasyonu ile ilgili yazılı açıklama yaptı.
 • 12:51Tatvan Halk Eğitim Merkezi'nde Bu Yıl 441 Kurs AçıldıTatvan Halk Eğitim Merkezi'nde Bu Yıl 441 Kurs AçıldıBitlis’in Tatvan ilçesindeki Halk Eğitim Merkezi tarafından 2015 yılı toplamında 441 kurs açıldı, 7 bin 962 kişinin bu kurslardan faydalanması sağlandı.
 • 12:40Tatvan'daki Sürücüler Lastikçilere Akın EdiyorTatvan'daki Sürücüler Lastikçilere Akın EdiyorKış mevsiminin yaklaşması ve havaların soğumasıyla birlikte Bitlis’in Tatvan ilçesindeki sürücüler, araçlarının lastiklerini değiştirmek için oto lastikçilerine akın ediyor.
 • 12:10Tatvan'da Bu Yıl 441 Kurs AçıldıTatvan'da Bu Yıl 441 Kurs AçıldıBitlis’in Tatvan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 2015 yılında 441 kurs açılarak, 7 bin 962 kişinin bu kurslardan faydalanması sağlandı.
 • 17:33Yabancı Yatırımcılardan, Adilcevaz'a ZiyaretBitlis'te yürütülen "Katı Atık" Projesi kapsamında kentte Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Avusturya ve Singapur'dan gelen yabancı yatırımcılar, Adilcevaz ilçesini ziyaret etti.
 • 13:37Tatvan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü FaaliyetleriTatvan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce, 2014-2015 eğitim öğretim yılında açılan 441 kursa, 7 bin 962 kişi katıldı.
 • 13:30Tatvan'da Filmler Orijinal Haliyle İzlenecekTatvan ilçesinde filmlerin orijinal haliyle izletilmesi için dijital sinema makinesi kuruldu.
 • 18:10Tatvan'da Asayiş Uygulaması: 16 GözaltıBitlis’in Tatvan ilçesinde polis ekiplerince yapılan asayiş uygulamalarında gözaltına alınanlardan 5’i tutuklandı.