SON DAKİKA TATVAN HABERLERİ

Son Dakika Tatvan Haberleri

 • 21:49Dere Yatağında Atılan Fetö/pdy Ait Çok Sayıda Kitap ile 6 Kuran-ı Kerim BulunduDere Yatağında Atılan Fetö/pdy Ait Çok Sayıda Kitap ile 6 Kuran-ı Kerim BulunduBitlis'in Tatvan ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ait çok sayıda kitap ile 6 Kuran-ı Kerim dere yatağı kenarında bulundu.
 • 19:39Fetö'nün Darbe GirişimiBitlis'in Tatvan ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ait çok sayıda kitap ile 6 Kuran-ı Kerim dere yatağı kenarında bulundu.
 • 02:36Yüksekova'da Demokrasi Nöbeti SürüyorYüksekova'da Demokrasi Nöbeti SürüyorHakkari'nin Yüksekova ilçesi ile Bitlis'in Tatvan ilçelerinde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi ardından başlatılan "demokrasi nöbeti" sürüyor.
 • 01:53Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerHAKKARİ/ Hakkari'nin Yüksekova ilçesi ile Bitlis'in Tatvan ilçelerinde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi ardından başlatılan "demokrasi nöbeti" sürüyor.
 • 18:16Bitlis Tatvan?da Askerlere Sevgi GösterisiBitlis Tatvan?da Askerlere Sevgi GösterisiTatvan'da askerlere sevgi gösterisiBitlis'in Tatvan İlçesi'nde 'Demokrasi nöbeti' tutanarın arasından geçen askerler büyük ilgi gördü.
 • 12:14Tatvan'da Askerlere Sevgi GösterisiTatvan'da Askerlere Sevgi GösterisiBitlis'in Tatvan İlçesi'nde 'Demokrasi nöbeti' tutanarın arasından geçen askerler büyük ilgi gördü.
 • 03:14Bitlis İhh'dan Darbe Teşebbüsüne Karşı Duran Halka Etli Nohutlu Pilav İkramıBitlis İhh'dan Darbe Teşebbüsüne Karşı Duran Halka Etli Nohutlu Pilav İkramıBitlis İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bitlis İHH), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısını üzerine meydanlara inerek darbe girişimine karşı duran/nöbet tutan halka Bitlis ve Tatvan da etli nohutlu pilav ikramında bulundu.
 • 15:55Bitlis'te Fetö Kurumlarına OperasyonBitlis'te Fetö Kurumlarına OperasyonBitlis merkez ve ilçelerinde, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile irtibatı tespit edilen 3 okul, 6 yurt ve 9 dernek kapatıldı.
 • 15:53Bitlis'te 3 Okul, 6 Yurt ve 9 Dernek KapatıldıBitlis merkez ve ilçelerinde, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile irtibatı tespit edilen 3 okul, 6 yurt ve 9 dernek kapatıldı.
 • 14:56Fetö'nün Darbe GirişimiResmi Gazete yayımlanan Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname'yle Van, Bitlis, Muş ve Hakkari'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile aidiyeti ve irtibatı belirlenen vakıf, dernek, hastane ve okulların faaliyetine son verildi.
 • 13:19Bitlis'te Fetö Kapsamında Gözaltılar Devam EdiyorBitlis'te Fetö Kapsamında Gözaltılar Devam EdiyorBitlis’te, Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, bir binbaşı ve yüzbaşı gözaltına alındı.
 • 13:09Bitlis'te 2 Asker Gözaltına AlındıBitlis'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, bir binbaşı ve yüzbaşı gözaltına alındı.
 • 12:26Fetö'nün Darbe GirişimiFetö'nün Darbe GirişimiBitlis'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin bir binbaşı ve yüzbaşı gözaltına alındı.
 • 10:34Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaFetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde yürütülen soruşturmalar kapsamında gözaltına alınan general ve amirallerin sayısı 133, tutuklu sayısı ise 126 oldu.
 • 03:10Bitlis'teki Stk'lardan Bitlis'teki Stk'lardan "Darbe Girişimi" TepkisiTürkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bitlis Temsilciliği, Bitlis İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bitlis İHH) ve Tatvan İnsani Haklar Eğitim ve Yardım Derneği (Tatvan İnsan Der) tarafından yaşanan darbe girişimiyle ilgili ortak basın açıklaması yapıldı.
 • 11:58Bitlis'te Vali ve Askerlerden Esnaf ZiyaretiBitlis'te Vali ve Askerlerden Esnaf Ziyareti15 Temmuz (FETÖ) Terör Örgütünün Darbe girişimi sonrası Demokrasi nöbetleri sürerken Bitlis Valisi Ahmet Çınar, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Gezer ile Tatvan 10. Komando Tugay Komutan Vekili Albay Taner Dinç Yürek ve kurum müdürleriyle birlikte Bitlis esnafını ziyaret etti.
 • 11:25Stk'lardan Darbe Girişimine TepkiStk'lardan Darbe Girişimine TepkiTürkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bitlis Temsilciliği, Bitlis İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (Bitlis İHH) ve Tatvan İnsani Haklar Eğitim ve Yardım Derneği (Tatvan İnsan Der) tarafından yaşanan darbe girişimiyle ilgili ortak basın açıklaması yapıldı.
 • 10:53Bitlis'te Trafik Kazası: 1 Ölü, 3 YaralıBitlis'in Tatvan ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı.
 • 09:53Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde yürütülen soruşturmalar kapsamında bugüne kadar gözaltına alınan 125 general ve amiralden 119'u tutuklanırken, bir tümgeneral ve 3 tuğgeneral salıverildi.
 • 03:24Kontrolden Çıkan Araç Van Gölüne Uçtu: 4 YaralıBitlis’in Tatvan-Van Karayolunda bir aracın Van Gölü’ne uçması sonucunda meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.
 • 01:19Van'da İki Ayrı Trafik Kazası; 3 ÖlüVan'da İki Ayrı Trafik Kazası; 3 ÖlüVan’ın Gürpınar ve Gevaş ilçelerinde meydana gelen 2 ayrı trafik kazısında 3 kişi hayatını kaybederken, çok sayıda küçükbaş hayvan telef oldu.
 • 17:25Bitlis Valisi Çınar, Komutanlarla Esnafı Ziyaret EttiBitlis Valisi Ahmet Çınar, beraberindeki komutanlarla esnafı ziyaret etti.
 • 13:00Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu'ndan Basın AçıklamasıZiraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu'ndan Basın AçıklamasıBitlis Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu üyeleri, 81 ilde eş zamanlı okunacak olan "Darbenin karşısında: demokrasinin ve milli iradenin yanındayız" basın açıklamasını yaptılar.
 • 12:45Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerAhlat ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimini protesto etmek amacıyla Bitlis Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu tarafından basın açıklaması yapıldı.
 • 10:20Tatvan'da İş Yeri AçılışıTatvan'da İş Yeri AçılışıBitlis’in Tatvan Kaymakamı Murat Erkan ve Belediye Başkanı Fettah Aksoy, ilçede yeni hizmete giren iş yerinin açılışını gerçekleştirdi.
 • 09:18Gözaltına Alınan 1 Tümgeneral ve 3 Tuğgeneral Serbest BırakıldıGözaltına Alınan 1 Tümgeneral ve 3 Tuğgeneral Serbest BırakıldıDarbe girişimiyle ilgili yurt genelinde yürütülen soruşturmalar kapsamında gözaltına alınan 1 tümgeneral ve 3 tuğgeneral serbest bırakıldı.
 • 22:45Fetö'nün Darbe GirişimiBitlis'in Tatvan İlçe Müftüsü Mehmet Şirin Ayral ve bir vaiz, görevden uzaklaştırıldı.
 • 18:36Bitlis Valisi Çınar Komutanlarla Birlikte Esnafı Ziyaret EttiBitlis Valisi Çınar Komutanlarla Birlikte Esnafı Ziyaret EttiDarbe girişimi sonrası demokrasi nöbetleri sürerken, Bitlis Valisi Ahmet Çınar, yanında İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Gezer ve Tatvan 10'ncu Komando Tugay Komutan Vekili Albay Taner Dinç Yürek ile birlikte kaymakamlık ve esnafı ziyaret etti.
 • 18:20Bitlis Valisi Çınar AçıklamasıBitlis Valisi Ahmet Çınar, darbe girişimin ardından emniyet müdürleri ve komutanlarla Tatvan ilçesini ziyaret ederek darbeye karşı desteklerinden dolayı ilçe halkına teşekkür etti.
 • 18:16Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde yürütülen soruşturmalar kapsamında gözaltına alınan general ve amiral sayısı 124'e çıktı.
 • 18:04Vali Çınar ve Komutanlardan Halk ZiyaretiVali Çınar ve Komutanlardan Halk ZiyaretiBitlis Valisi Ahmet Çınar, yaşanan darbe girişimin ardından komutanlarla birlikte Tatvan ilçesinde halkı ziyaret etti.
 • 13:47Bitlis'te 2 Asker, 3 Hakim ve 1 Savcı TutuklandıBitlis’te Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan bir yarbay ve bir yüzbaşı ile 3 hakim ve bir savcı tutuklandı.
 • 13:08Bitlis'te 5 TutuklamaBitlis'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, gözaltına alınan bir yarbay ve bir yüzbaşı ile 3 hakim ve bir savcı tutuklandı.
 • 13:01Fetö'nün Darbe GirişimiBitlis'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında, gözaltına alınan bir yarbay ve yüzbaşı ile 3 hakim ve bir savcı tutuklandı.
 • 09:28Darbe Girişimi Soruşturmasında 118 General ve Amiral GözaltındaDarbe Girişimi Soruşturmasında 118 General ve Amiral GözaltındaFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde şu ana kadar 118 general ve amiral gözaltına alındı.
 • 08:58Kaymakam Erkan ve Başkan Aksoy'dan Fuar ZiyaretiKaymakam Erkan ve Başkan Aksoy'dan Fuar ZiyaretiBitlis’in Tatvan Kaymakamı Murat Erkan ve Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, bu yıl 48.’si düzenlenen Tatvan Doğu Anadolu Fuarı Kültür ve Sanat Festivalini ziyaret etti.
 • 08:56Şehitler İçin Okunan Hatimlerin Duası YapıldıŞehitler İçin Okunan Hatimlerin Duası YapıldıBitlis’in Tatvan Kaymakamlığı öncülüğünde müftülük tarafından 15 Temmuz’da gerçekleşen darbe girişiminde şehit olan polis, asker ve sivil halkın ruhuna ve belaların defi için okunan hatimlerin duası yapıldı.
 • 23:27Fetö'nün Darbe GirişimiBitlis'in Tatvan ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma çerçevesinde bir binbaşı ve bir yüzbaşı gözaltına alındı.
 • 23:04Yarbay ve Binbaşı Adliyeye Sevk EdildiYarbay ve Binbaşı Adliyeye Sevk EdildiFethullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişiminin ardından Bitlis’te gözaltına alınan Tatvan ilçesindeki 10. Komando Tugay Komutanlığı Kurmay Başkanı Ercüment Takır ve bir yüzbaşı adliyeye sevk edildiAlınan bilgiye göre, FETÖ’nün darbe girişimi sonrası Bitlis Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, darbe girişiminde yer aldığı belirlenen 10. Komando Tugay Komutanlığı Kurmay Başkanı Ercüment Takır ile bir yüzbaşının emniyetteki işlemleri tamamlandı.
 • 23:00Gözaltına Alınan Bir Yarbay ve Yüzbaşı Adliyeye ÇıkarıldıGözaltına Alınan Bir Yarbay ve Yüzbaşı Adliyeye ÇıkarıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Adliye binası Kurmay Başkanı Yarbay Ercüment Takır'ın adliyeye getirilmesi Evrakların adliyeye taşınması Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Bitlis'in Tatvan ilçesinde gözaltına alınan bir yarbay ve yüzbaşı, adliyeye çıkarıldı.
 • 22:08Bitlis İl Müftüsü Akbaba Görevden UzaklaştırıldıBitlis İl Müftüsü Akbaba Görevden UzaklaştırıldıBitlis İl Müftüsü Abdülkerim Akbaba, darbe girişimi soruşturması kapsamında görevden uzaklaştırıldı.
 • 21:31Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Bitlis'in Tatvan ilçesinde gözaltına alınan bir yarbay ve yüzbaşı, adliyeye çıkarıldı.
 • 21:15Bitlis İl Müftüsü Görevden AlındıBitlis'te FETÖ soruşturması kapsamında Tatvan 10. Komando Tugay Komutanlığından bir binbaşı ile bir yüzbaşı gözaltına alındı, İl Müftüsü Abdülkerim Akbaba ise görevden uzaklaştırıldı.
 • 20:30Bitlis'te Fetö SoruşturmasıBitlis’te Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında Tatvan 10. Komando Tugay Komutanlığından bir binbaşı ile bir yüzbaşı gözaltına alınırken Bitlis İl Müftüsü Abdülkerim Akbaba ise görevden uzaklaştırıldı.
 • 19:10Tatvan'da Sözleşmeli Er Alımı YapılacakBitlis'in Tatvan ilçesindeki 10'uncu Komando Tugay Komutanlığı tarafından ilçede görev yapmak üzere sözleşmeli er alımı yapılacağı bildirildi.
 • 16:48Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerTatvan ilçesinde sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösterdi.
 • 16:38Tatvan'da "Sözleşmeli Er" Alımı YapılacakBitlis'in Tatvan ilçesindeki 10'uncu Komando Tugay Komutanlığı tarafından, ilçede görev yapmak üzere "sözleşmeli er" alımı yapılacağı bildirildi.
 • 16:36PKK'lı Bir Grup Siirt Kent Merkezine SızdıTerör örgütü PKK, FETÖ'cü askerlerin darbe girişiminin yarattığı kaos ortamından faydalanarak bazı illerde kent merkezlerine sızmaya çalıştığı öğrenildi.
 • 15:55Tatvan'da Sözleşmeli Er Alımı YapılacakBitlis’in Tatvan ilçesindeki 10’uncu Komando Tugay Komutanlığı tarafından ilçede görev yapmak üzere sözleşmeli er alımı yapılacağı bildirildi.
 • 09:26Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde 118 general ve amiral gözaltına alındı.