SON DAKİKA TAYLAND HABERLERİ

Son Dakika Tayland Haberleri

 • 19:05Güneydoğu Asya'daki İnsan KaçakçılığıTayland'da Güneydoğu Asya'daki insan kaçakçılığına bulaştığı gerekçesiyle aranan en üst düzey görevli olan Korgeneral Manas Kongpan, teslim olacağını açıkladı.
 • 19:00Saraybosna Kanton Hükümeti: Genç Matematikçilere Sona Kadar Destek OlacağızSaraybosna Kanton Hükümeti: Genç Matematikçilere Sona Kadar Destek OlacağızSaraybosna Kantonu Başbakanı Elmedin Konakoviç ve Saraybosna Kantonu yeni Eğitim, Bilim ve Gençlik Bakanı Elvir Kazazoviç, matematik olimpiyatlarına katılan öğrencileri kabul etti.
 • 15:54Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,29750 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02097 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 2,5539 BHD BAHREYN DİNARI 7,1095 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 15:06Mavi Marmara'ya Saldırı DavasıGazze'ye insani yardım taşıyan Mavi Marmara gemisine, Akdeniz'in uluslararası sularında düzenlenen saldırıya ilişkin, aralarında dönemin İsrail Genelkurmay Başkanı Rau Aluf Gabiel Ashknazi'nin de yer aldığı 4 sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • 15:00Mavi Marmara Davası'nda Mahkeme "Kırmızı Bülten"İn Akibetini SorduGazze'ye insani yardım taşıyan "Mavi Marmara" gemisine yönelik 31 Mayıs 2010 yılında İsrail askerlerince düzenlenen ve 10 kişinin öldüğü saldırıya ilişkin, aralarında olay tarihinde İsrail Genelkurmay Başkanı olan Rau Aluf Gabiel Ashknazi'nin de bulunduğu 4 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.
 • 14:59Mavi Marmara" Davasına Devam EdildiGazze’ye yardım taşıyan “Mavi Marmara” gemisine yapılan saldırıyla ilgili dönemin İsrail Genelkurmay Başkanı olan Rau Aluf Gabiel Ashknazi ve 3 İsrailli komutan hakkında açılan davaya devam edildi.
 • 14:22Arakanlı Müslüman Kadınlar, Kaçakçıların Tecavüzüne UğruyorMyanmar'daki zulüm ve ayrımcılıktan kaçarken insan kaçakçılarının eline düşen Arakanlı Müslüman (Rohingya) kadınların, Tayland'ın güneyindeki kamplarda kaçakçıların toplu tecavüzüne uğradığı ve seks kölesi olarak kullanıldığı bildirildi.
 • 13:55Yemeğin Oscarları Belli OlduYemeğin Oscarları Belli OlduYemeğin Oscarları dün gece sahiplerini buldu.
 • 11:14Bem-bir-sen Genel Başkanı Turbay, Arakanlı Müslümanlara Yapılan Baskılara Tepki GösterdiGüneydoğu Asya’da baskı, zulüm ve ayrımcılıktan kaçarak açık denizde yardım bekleyen Arakanlı Müslüman ve Bangladeşlilerin durumuna ses çıkartmayan dünya ülkelerine tepki gösteren Bem-Bir-Sen(Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası)Genel Başkan Mürsel Turbay, Arakanlı Müslümanların yıllardır zulüm ve baskı altında yaşadığını, kimsenin kılının kıpırdamadığını söyledi.
 • 09:33Rohingyalı Müslüman Kadınlara Toplu TecavüzRohingyalı Müslüman Kadınlara Toplu TecavüzTayland ve Malezya'da mülteci kamplarında kalan Rohingya Müslümanı kadınlara bekçilerin toplu olarak tecavüz ettiği ortaya çıktı.
 • 18:06Güneydoğu Asya'daki Göçmen TrajedisiKUALA ABD Dışişleri Bakanlığı Nüfus, Göçmenler ve Göç Konularından Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Anne C. Richard, Arakanlı Müslüman (Rohingyalar) göçmenlerin başka ülkelere yerleştirilmesinin Güneydoğu Asya'daki göçmen sorununa çözüm olmayacağını, Myanmar'ın Rohingyalara vatandaşlık vermesi gerektiğini söyledi.
 • 15:49Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,29736 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02078 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 2,5526 BHD BAHREYN DİNARI 7,1043 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 15:00Tekerlekli Sandalye (Ts) Tenisinde Üç Şampiyon Daha Belli OlduAntalya’nın Manavgat ilçesinde gerçekleşen "30. BNP Paribas Tekerlekli Sandalye (TS) Tenisi Dünya Takım Şampiyonası"nda bayanlarda Hollanda’nın şampiyonluğundan sonra gençler, Quad ve erkekler ikinci grup şampiyonları belli oldu.
 • 13:41Arakanlı Müslümanlar Köle Olarak SatılıyorlarArakanlı Müslümanlar Köle Olarak Satılıyorlar"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Fransız yazar Sophie Ansel'in açıklamaları, "Arakanlı Müslümanlar köle olarak satılıyorlar"- Dünyada Arakanlı Müslümanlar üzerine yazılmış ilk otobiyografik derleme kitap "Biz Tarifsizler, Bir Myanmar Tabusu"nun Fransız Yazarı Ansel: - "Rohingyaların yaşadığı sıkıntılar Myanmar sınırında bitmiyor.
 • 13:08Genel Seçime DoğruYurt dışında yaşayan seçmenlerden 1 milyon 31 bin 917'si, 7 Haziran'da yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için sandığa gitti.
 • 20:31Güneydoğu Asya'daki Göçmen KriziArakanlı Müslümanlara (Rohingyalar) sahip çıkacağını açıklayan ve açık denizde terk edilen göçmenleri topraklarına kabul etmeye başlayan Endonezya'ya dünyanın birçok ülkesinden destek ve maddi yardım sözü geldi.
 • 18:30Tekerlekli Sandalye Dünya Takım Şampiyonası Sona ErdiTekerlekli Sandalye Dünya Takım Şampiyonası Sona ErdiAntalya'nın Manavgat İlçesi'nde Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) tarafından düzenlenen 30'uncu BNP Paribas Tekerlekli Sandalye Dünya Takım Şampiyonası, sona erdi.
 • 17:21Avustralya, İlk Kez Uluslararası Dil ve Kültür Festivali'ne Ev Sahipliği YapacakAvustralya’da ilk defa yapılacak olan 13. Uluslararası Dil ve Kültür Festivali, 7 Haziran tarihinde 5500 kişi kapasiteli Melbourne’un ünlü sergi merkezi Melbourne Exhibition Centre’da gerçekleşecek.
 • 17:14Genel Seçime DoğruYurtdışında 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için oy verme işlemi bugün sona eriyor.
 • 17:06Tenis: Tekerlekli Sandalye Dünya Takımlar ŞampiyonasıUluslararası Tenis Federasyonu (ITF) tarafından düzenlenen 30. BNP Paribas Tekerlekli Sandalye Dünya Takım Şampiyonası sona erdi.
 • 16:19Dil ve Kültür Olimpiyatları'na Almanya'da Muhteşem FinalDil ve Kültür Olimpiyatları'na Almanya'da Muhteşem Final13. Uluslararası Dil ve Kültür Olimpiyatları Almanya'nın Dortmund şehrinde muhteşem finalle son buldu.
 • 15:04Tayland'da Bombalı SaldırılarTayland'ın güneyindeki bombalı saldırılarda, bir polis memuru öldü, 4'ü polis 11 güvenlik görevlisi yaralandı.
 • 21:55Ts Tenis Maçında Hollanda, Bayanlarda Dünya Şampiyonu OlduTs Tenis Maçında Hollanda, Bayanlarda Dünya Şampiyonu OlduTürkiye’nin bu yıl 3. kez ev sahipliği yaptığı ve Antalya Manavgat’a bağlı Kızılağaç turizm bölgesinde bulunan Ali Bey Club Manavgat Tesisleri'nde gerçekleşen 30. BNP Paribas Tekerlekli Sandalye (TS) Tenisi Dünya Takım Şampiyonası’ında ilk kupa sahibini buldu.
 • 18:22Tekerlekli Sandalye Dünya Tenis ŞampiyonasıTekerlekli Sandalye Dünya Tenis ŞampiyonasıTürkiye’nin bu yıl 3. kez ev sahipliği yaptığı 30. BNP Paribas Tekerlekli Sandalye Tenis Dünya Takım Şampiyonası’ında ilk kupanın sahibi bayanlarda Hollanda oldu.
 • 16:44İstanbul'daki Arakanlı Öğrenciler Türkiye'ye MinnettarMyanmar'da gördükleri zulüm ve baskıdan kaçarak Türkiye'ye gelen, eğitimlerine İstanbul'da devam eden iki Arakanlı Müslüman öğrenci, Türkiye'ye minnettar olduklarını ifade etti.
 • 15:53Arakanlılar İçin İslam Ülkelerine ÇağrıArakanlılar İçin İslam Ülkelerine ÇağrıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Mescid-i İstiklal'in imamı Ahmed Hüsni İsmail ile röportaj Arakanlılar için İslam ülkelerine çağrı- Endonezya'nın en büyük camisinin imamı İsmail: - "İnşallah Endonezya, Türkiye gibi diğer Müslüman ülkelerin de yardım ve girişimleriyle Arakanlı kardeşlerimizin uğradığı zulüm sona erecektir" Endonezya'nın en büyük ve merkez camisi olan Mescid-i İstiklal'in imamı Ahmed Hüsni İsmail, Arakanlı Müslümanların (Rohingyalar) ülkelerinde maruz kaldıkları adaletsizliğe dikkati çekerek, "İnşallah Endonezya, Türkiye gibi diğer Müslüman ülkelerin de yardım ve girişimleriyle Arakanlı kardeşlerimizin uğradığı zulüm sona erecektir" dedi.
 • 15:20Tekerlekli Sandalye Teniste Hollanda Kadınlar Dünya ŞampiyonuTekerlekli Sandalye Teniste Hollanda Kadınlar Dünya ŞampiyonuUluslararası tenis Federasyonu'nun (ITF) düzenlediği 30'uncu BNP Paribas Tekerlekli Sandalye Dünya Takım Şampiyonası'nın kadınlar kategorisinde Hollanda şampiyon oldu.
 • 15:05Arakanlılar İçin İslam Ülkelerine ÇağrıEndonezya'nın en büyük ve merkez camisi olan Mescid-i İstiklal'in imamı Ahmed Hüsni İsmail, Arakanlı Müslümanların (Rohingyalar) ülkelerinde maruz kaldıkları adaletsizliğe dikkati çekerek, "İnşallah Endonezya, Türkiye gibi diğer Müslüman ülkelerin de yardım ve girişimleriyle Arakanlı kardeşlerimizin uğradığı zulüm sona erecektir" dedi.
 • 13:09Ts Tenisinde Hollanda, 21'inci Kez Kupayı KaldırdıTs Tenisinde Hollanda, 21'inci Kez Kupayı KaldırdıTürkiye’nin bu yıl üçüncü kez ev sahipliği yaptığı ve Antalya’nın Manavgat ilçesi Kızılağaç turizm bölgesinde bulunan Ali Bey Club Manavgat Tesisleri’nde gerçekleşen "30. BNP Paribas Tekerlekli Sandalye (TS) Tenisi Dünya Takım Şampiyonası"nda, ilk kupa sahibini buldu.
 • 10:57Göçmen Zirvesi İşbirliği Kararıyla BittiGöçmen Zirvesi İşbirliği Kararıyla BittiGüneydoğu Asya'da yaşanan göçmen krizine çözüm bulmak için Tayland'da yapılan zirveden işbirliği kararı çıktı.
 • 21:41Güneydoğu Asya'daki Göçmen TrajedisiMyanmar donanmasının, Myanmar karasularında 727 göçmeni taşıyan bir balıkçı teknesi bulduğu açıklandı.
 • 20:03Güneydoğu'daki Göçmen TrajedisiGüneydoğu Asya'da insan kaçakçılarının açık denizde terk ettiği teknelerde mahsur kalan göçmenler konusunun ele alındığı toplantı, bölge ülkelerinin arama kurtarma çalışmalarına devam etmesi ve benzer toplantıların sürdürülmesi kararıyla sona erdi.
 • 17:12Kamboçya'da Gösteri Yapan İşçilere, Polis Sert Müdahale EttiKamboçya'nın Tayland sınırındaki iki gümrük arasında malzeme taşıyarak geçimlerini sağlayan işçiler, gümrük vergilerini protesto etmek için şehirde gösteri yaptı.
 • 15:38Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,29577 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02072 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 2,5485 BHD BAHREYN DİNARI 7,0582 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 14:00BM'den Güneydoğu Asya'daki Göçmen Trajedisine Eylem Planı TeklifiBirleşmiş Milletler'in (BM) Güneydoğu Asya'daki göçmen trajedisi için bölge ülkelerinin hükümetlerine 10 maddelik bir eylem planı sunduğu bildirildi.
 • 11:01Güneydoğu Asya'daki Göçmen TrajedisiGüneydoğu Asya'daki Göçmen TrajedisiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kuala Çaçanoi Kampından genel detay- Kuala Çaçanoi Kampında yaşayan Rohingya Müslümanlarından detaylar- Kuran okuyan Rohingya Müslümandan detaylar- Kur'anı Kerim dersi öğretmeni ile röportaj- Kampta yaşayan Rohingya Müslümanlarından detay planlar İnsan kaçakçılarının Malezya ve Tayland'da iş bulma vaadiyle kandırarak açık denizde terk ettiği Arakanlı Müslümanlar (Rohingyalar), Endonezya'nın Doğu Açe bölgesinde yerleştirildikleri Kuala Çaçanoi kapımda yaşam mücadelesi veriyor.
 • 10:25Güneydoğu Asya'daki Göçmen TrajedisiBANGKOK (AA) — Güneydoğu Asya'da insan kaçakçılarının açık denizde terk ettiği teknelerde mahsur kalan göçmenler konusunun ele alındığı bölgesel toplantı, 17 ülkeden yetkililerin katılımıyla Tayland'ın başkenti Bangkok'ta başladı.
 • 09:45Türk Su Ürünleri Sektörü Yeni İhracat Pazarları ArıyorTürk Su Ürünleri Sektörü Yeni İhracat Pazarları ArıyorTürkiye’nin ihracatta yıldız sektörleri arasında yer alan su ürünleri sektörü yeni ihraç pazarları kazanmak için tanıtım çalışmalarını Uzakdoğu’da sürdürdü.
 • 00:12Malezya'da 'Toplu Mezar' Soruşturmasında 2 Polis Gözaltına AlındıMalezya'da 'Toplu Mezar' Soruşturmasında 2 Polis Gözaltına AlındıMalezya'nın Tayland sınırındaki Wang Kelian bölgesinde bulunan 139 kişiye ait toplu mezarla ilgili açılan soruşturmada aralarında polislerin de olduğu 8 kişi gözaltına alındı.
 • 16:00Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,29566 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02051 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 2,5297 BHD BAHREYN DİNARI 7,0439 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 14:28Güneydoğu Asya'daki Göçmen TrajedisiKUALA Malezya'da insan kaçakçılarıyla işbirliği yaptığından şüphelenilen 10 kişi gözaltına alındı.
 • 13:2228 Mayıs 'Dünya Kıble Günü' Olarak Kutlanıyor28 Mayıs 'Dünya Kıble Günü' Olarak KutlanıyorAstronom Yakup Emre, 28 Mayıs'ın 'Dünya Kıble Günü' olduğunu söyledi.
 • 12:12Genç Kadını Sokak Ortasında Defalarca BıçakladıGenç Kadını Sokak Ortasında Defalarca BıçakladıTayland'da genç kadın, gündüz vakti sokak ortasında bıçaklandı. Dehşet anları kameralar tarafından anbean kaydedildi.
 • 10:28Güneydoğu Asya'daki Göçmen Kriziİnsan Hakları İzleme Örgütü, Güneydoğu Asya'da yaşanan göçmen krizi konusunda yapılacak toplantıda "sorunun temel kaynağı" olan Myanmar'a, Rohingyalara yönelik politikasını değiştirmesi için "baskı yapılması" gerektiğini bildirdi.
 • 10:06Bu Hafta 10 Film Vizyona GirecekTürkiye'deki sinemalarda bu hafta 2'si yerli 10 film vizyona girecek.
 • 18:55FIFA'ya Rüşvet Operasyonuİsviçre'nin Zürih kentinde bu sabah düzenlenen ve FIFA'nın üst düzey yöneticilerinin gözaltına alındığı operasyonun ardından Şenes Erzik'in de aralarında yer aldığı bazı FIFA İcra Kurulu üyelerinin bilgisine başvurulacağı öne sürüldü.
 • 16:33Eski Tayland Başbakanının Pasaportu İptal EdildiTayland'ın eski başbakanlarından Taksin Şinavatra'nın pasaportunun, geçen hafta bir Güney Kore gazetesiyle yaptığı röportaj nedeniyle iptal edildiği bildirildi.
 • 16:09Myanmar Elçiliği Önünde ProtestoMyanmar Elçiliği Önünde ProtestoGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Protestocuların görüntüleri- Ellerinde poster olan insanlar- Güvenlik güçleri ile karşı karşıya gelenlerin görüntüleri - Cansız manken üzerine asılmış pankartların görüntüsü - Röportaj - Toplu yürüyüşün yapılması ve slogan atılması - Cansız mankenin üzerindeki pankartlar ile birlikte yakılması Güneydoğu Asya'daki göçmen trajedisi- Myanmar'da Müslümanları hedef alan şiddet olaylarına dikkat çekmek için Endonezya'da gösteri düzenlendi Endonezya'nın başkenti Cakarta'da toplanan yüzlerce kişi, Myanmar'ın Cakarta Büyükelçiliği önünde Arakanlı Müslümanlara (Rohingyalar) Myanmar'da yapılan zulmü protesto etti.
 • 16:09Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz KurlarıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: Döviz Kodu Döviz Cinsi TL Karşılığı ARS ARJANTİN PESOSU 0,29459 ALL ARNAVUTLUK LEKİ 0,02037 AZN AZERBAYCAN YENİ MANATI 2,5320 BHD BAHREYN DİNARI 7,0144 AED BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ.
 • 15:18Güneydoğu Asya'daki Göçmen TrajedisiEndonezya'nın başkenti Cakarta'da toplanan yüzlerce kişi, Myanmar'ın Cakarta Büyükelçiliği önünde Arakanlı Müslümanlara (Rohingyalar) Myanmar'da yapılan zulmü protesto etti.