03:0200
SON DAKİKA TBMM HABERLERİ

Son Dakika TBMM Haberleri

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulunda

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı, YÖK, ÖSYM ile üniversitelerin bütçelerinin görüşülmesine başlandı. (Dün 12:00)

   

  Ekonomik İşbirliği Teşkilatı 5. Çevre Bakanları Toplantısı

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Güllüce: "Ülkemiz son 10 yılda ortalama yüzde 5'lik bir büyüme oranı yakalamıştır. (Dün 11:55)

   

  CHP'li Çıray'dan Rahatlatan Teklif

  CHP'li Çıray'dan Rahatlatan Teklif

  CHP İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, milyonlarca kredi kartı mağduruna derin bir nefes aldıracak olan kanun teklifini TBMM’ye sundu. (Dün 11:45)

   

  Merkez Bankası Başkanı Başçı: Sıkı Duruş Devam Edecek

  Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, enflasyon görünümünde belirgin bir iyileşme sağlanana kadar para politikasında sıkı duruşun süreceğini söyledi. (Dün 10:56)

   

  Kredi ve Kredi Kartı Mağdurları İçin TBMM'ye Kanun Teklifi

  CHP İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, milyonlarca kredi ve kredi kartı mağduru için hazırladığı kanun teklifini TBMM’ye sundu. (Dün 10:36)

   

  TRT'nin 'Edenbulur' Hashtag'i TBMM Gündeminde

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, TRT’nin 14 Aralık medya operasyonu ile ilgili Twitter’da ‘EdenBulur’ hashtag'i açtığı iddiasını Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’a sordu. (Dün 10:13)

   

  Tcmb Başkanı Başçı Açıklaması

  "Yapısal dönüşüm programının uygulamaya geçmesiyle Türkiye’nin büyüme potansiyeli kademeli olarak artacaktır" "Enflasyon beklentileri, fiyatlama davranışları ve enflasyonu etkileyen diğer unsurlar yakından izlenecek ve enflasyon görünümünde belirgin bir iyileşme sağlanana kadar getiri eğrisini yataya. (Dün 09:41)

   

  Bodrum CHP'li Yüceer'den Bütçe Eleştirisi

  Bodrum CHP'li Yüceer'den Bütçe Eleştirisi

  Bodrum'da, partisinin ilçe teşkilatını ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclis Üyesi Dr. Candan Yüceer, bütçe görüşmeleriyle ilgili açıklamasında Halkımıza bu bütçe meşrudur, helaldir diyebilir miyiz Maalesef biz diyemiyoruz dedi. (Dün 02:17)

   

  CHP'li Yüceer'den Bütçe Eleştirisi

  CHP'li Yüceer'den Bütçe Eleştirisi

  CHP Parti Meclis Üyesi Dr. Candan Yüceer, bütçe görüşmeleriyle ilgili açıklamasında "Halkımıza bu bütçe meşrudur, helaldir diyebilir miyiz?Maalesef biz diyemiyoruz" dedi. (Dün 00:49)

   

  "3. Nükleer Santralle Alakalı Herhangi Bir Yer Tespit Edilmedi"

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, "3. nükleer santralle alakalı herhangi tespit edilmiş ve netleştirilmiş yer bulunmamaktadır." dedi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Taner Yıldız, Türkiye'nin Nükleer Bomba Yapıp Yapmayacağını Açıkladı

  Taner Yıldız, Türkiye'nin Nükleer Bomba Yapıp Yapmayacağını Açıkladı

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, nükleer teknolojiye sahip olmaya çalıştıklarını, bununla ilgili Rusya ve Japonya ile çalışmaların devam ettiğini söyledi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  "Petrol İthalatında Sıfır Noktasına Sayaç Koyacağız"

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli, "Petrol ithalatında sıfır noktasına sayaç koyacağız ve vergilendirmeyi yapacağız." dedi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız'ın, bir CHP'li milletvekilinin santral lisansı aldığı iması gerginliğe neden oldu Yıldız: "Aranızdan herhangi bir arkadaşın aldığı rüzgar lisansından, güneş lisansından bahsederek gizem oluşturmaya çalışmıyorum. (16 Aralık 2014 Salı )

   

 

  "Yangına Müdahaleyi 45 Dakikadan 17 Dakikaya İndirdik"

  Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, "Türkiye'nin 2003'te 20,8 milyon hektar olan orman varlığı geçen yılın sonunda 21,7 milyon hektara yükseldi." dedi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Tasarısı - Mehmet Salih Kaplan

  Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Tasarısı Batman Esnaf Sanatkarları Odası(BESO) Başkanı Mehmet Salih Kaplan, Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Tasarısı'nda yer alan alışveriş merkezlerinin (AVM) hafta sonu tatil edilmemesi yönünde verilen karara tepki gösterdi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  TBMM Genel Kurulu'nda Liste Gerginliği

  TBMM Genel Kurulu'nda Liste Gerginliği

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın milletvekillerinin de herhangi bir vatandaş gibi güneş enerji lisansı alabileceğini belirterek elindeki listeyi göstermesine CHP’li milletvekilleri tepki gösterdi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  2014 Yılında Gümrüklerden 7 Milyon Araç 104 Milyon İnsan Geçti

  2014 Yılında Gümrüklerden 7 Milyon Araç 104 Milyon İnsan Geçti

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, 2014 yılında Türkiye gümrüklerinden 7 milyonun üzerinde araç, 104 milyon civarında da insan giriş çıkışı olduğunu, bakanlık tarafından tahsil edilen vergilerin toplamının ise 68 milyar lira olduğunu söyledi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  100. Yıl Film Afişleri Sergisi

  Kültür ve Turizm Bakanı Çelik "Yeni Türkiye vizyonu ışığında sinemamızın 2. yüzyılını devrimsel adımlarla başlattığımızı söylemek isterim." dedi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Hükümet Yeni Doğal Gaz Santrallerinin Yapılmasını Teşvik Etmeyecek

  Hükümet Yeni Doğal Gaz Santrallerinin Yapılmasını Teşvik Etmeyecek

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, yeni doğal gaz santrallerinin yapılmasını teşvik etmeyeceklerini açıkladı. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  CHP'li Vekillerden Meclis'te Çarşı Grubuna Destek

  Gezi Parkı olaylarında 'hükümeti yıkmaya teşebbüs'le suçlanan Beşiktaş'ın taraftar grubu 'Çarşı' üyesi 35 kişinin yargılanmasına TBMM'de vekiller tepki gösterdi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Çarşı Atkısı ile Kürsüye Çıktı

  Çarşı Atkısı ile Kürsüye Çıktı

  CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, TBMM Genel Kurulu'ndaki konuşmasında kürsüye Beşiktaş'ın renklerini taşıyan Çarşı atkısı ile çıktı. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Gürdal Mumcu'dan Bodrum Belediye Başkanı Kocadon'a Ziyaret

  Gürdal Mumcu'dan Bodrum Belediye Başkanı Kocadon'a Ziyaret

  TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  CHP'li Akar: "Bu haftayı rüşvet ve yolsuzlukla mücadele haftası olarak kutlayabilirdik ama AKP'nin utanç haftası olarak tarihteki yerini alacak" AK Parti Grup Başkanvekili Aydın: "Bizim için 17 Aralık utanç vesikası değil, birileri paralel yapıyla hareket ediyorsa onlar için utanç vesilesidir. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  'Spil Dağına Bu Zamana Kadar Hiçbir Yatırım Yapılmadı'

  "Spil Dağına Bu Zamana Kadar Hiçbir Yatırım Yapılmadı"

  AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş, 1968 yılında milli park ilan edilen Spil Dağına bu zamana kadar hiçbir yatırım yapılmadığını söyledi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Ak-Saray İçin Boşaltılan Memur Lojmanı Balıkhane ve Kebapçı Yapılıyor"

  MHP Milletvekili Seyfettin Yılmaz, AK-Saray’ın görüntüsünü bozduğu gerekçesi ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı memurlarının boşalttığı 680 dairenin bulunduğu yere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın balıkçısına balıkhane ve İstanbul’daki kebapçısına ise ayrı bir yer yapıldığını bildirdi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  HDP'li Sarıyıldız: "Tank, top ve tüfeklerinizle PKK'yı bitirmeye çalıştınız, olmadı. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  CHP Balıkesir Milletvekili Havutça, Zeytin Ağacı ile Kürsüye Çıktı

  CHP Balıkesir Milletvekili Havutça, Zeytin Ağacı ile Kürsüye Çıktı

  CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Manisa'nın Yırca Köyünde zeytin ağaçlarının kesilmesini protesto ederek TBMM Genel Kurul kürsüsüne zeytin fidanı ile çıktı. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  CHP'li Vekilden Çarşı Grubuna Mecliste Destek

  'Gezi Parkı' olaylarında hükumeti yıkmaya teşebbüsle suçlanan Beşiktaş'ın taraftar grubu 'Çarşı' üyeleri hakkında açılan dava Mecliste protesto edildi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  CHP'li Vekil, Bakan Eroğlu'na Çam Fidanı Hediye Etti

  CHP'li Vekil, Bakan Eroğlu'na Çam Fidanı Hediye Etti

  CHP Çanakkale Milletvekili Ali Sarıbaş, TBMM Genel Kurulunda eleştirdiği Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na Çanakkale’den getirdiği çam fidanlarını hediye etti. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  MHP'li Yılmaz, Meclis'te Bakan Eroğlu'nun Vıp Torpil Listesini Açıkladı

  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Enerji Tabii Kaynaklar Bakanlığı bütçelerinin görüşüldüğü TBMM Genel Kurulu’nda konuşan MHP Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun, kamuda kendi yakınlarına ve AK Partililere sağladığı avantajları açıkladı. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  14 Aralık Operasyonlarının Özdeki Algısı Siyasidir'

  Türkiye Avukatları Vakfı Başkan Yardımcısı Selahattin Sarıoğlu, "14 Aralık gözaltıları göze hukuki görünse bile, özdeki algısı siyasidir. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Zeytin Ağacı ile Kürsüye Çıktı

  Zeytin Ağacı ile Kürsüye Çıktı

  Chp Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Manisa'nın Yırca köyünde zeytin ağaçlarının kesilmesini protesto etti ve TBMM Genel Kurul kürsüsüne zeytin fidanı ile çıktı. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Mhk'de Yusuf Namoğlu Dönemi

  Zekeriya Alp’in istifasının ardından Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı’na Yusuf Namoğlu getirildi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Milletvekillerinin "Twitter" Karnesi

  İÜ İletişim Fakültesi'nde kasım ayına ilişkin yapılan araştırmaya göre, TBMM'deki 536 milletvekilinin 470'i aktif twitter kullanıcısı. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Melda Onur'dan Genel Kurul'da Çarşı'ya Destek (3)

  Melda Onur'dan Genel Kurul'da Çarşı'ya Destek (3)

  "üçlü ÇEKTİREYİM" CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada bir anda üzerindeki ceketi çıkartıp yere fırlattı. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Tasarısı

  Batman Esnaf Sanatkarları Odası(BESO) Başkanı Mehmet Salih Kaplan, Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Tasarısı'nda yer alan alışveriş merkezlerinin (AVM) hafta sonu tatil edilmemesi yönünde verilen karara tepki gösterdi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Türk Büro-Sen Kamu Çalışanlarına Servis İstedi

  Türk Büro-Sen kamu çalışanlarına servis istedi- Türk Büro-Sen Bursa Şube Başkanı Bulut: "Servis imkanı sağlanamayan kamu kurumlarında, memurlara da kamu işçilerinde olduğu gibi ulaşım ücreti ödenmelidir" Türkiye Büro, Bankacılık ve Sigortacılık Hizmet Kolu Kamu Çalışanları Sendikası (Türk Büro-Sen) Bursa Şube Başkanı İbrahim Bulut, memurların servis sorunu yaşadığını savunarak, "Servis imkanı sağlanamayan kamu kurumlarında, memurlara da kamu işçilerinde olduğu gibi ulaşım ücreti ödenmelidir" (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Samsun Öğrenci İl Meclisi Başkanlığına Hacıfettahoğlu Seçildi

  Samsun Öğrenci İl Meclisi Başkanlığına Çarşamba İmam Hatip Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Şeyma Hacıfettahoğlu seçildi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
18.12.2014 03:02:33. #1.11#