18:3000
SON DAKİKA TBMM HABERLERİ

Son Dakika TBMM Haberleri

   

  Suriyelilerin Sağlık Harcamalarına 508 Milyon TL Harcandı

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Suriyeliler için 2,5 yılda yapılan sağlık harcamalarının 508 milyon TL olduğunu açıkladı. (Dün 21:43)

   

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık İzmir'de

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık İzmir'de

  Bakan Işık: (2) "Türkiye'de bugün bir işsizlik problemi var bir de işçisizlik problemi var. Bir tarafta iş bulamayan gençlerimiz var, bir tarafta da aranan eleman bulamayan, ara eleman demiyorum aranan eleman bulamayan sanayicilerimiz, girişimcilerimiz var. Bu sürdürülemez bir yapıdır" "Türkiye'de en temel sıkıntılardan biri de üniversite sanayi işbirliği kültürünün olmamasıdır. (Dün 21:38)

   

  İzmir Manisa'ya Ne Veriyorsanız Bize de Verin

  İzmir Manisa'ya Ne Veriyorsanız Bize de Verin

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Ege Bölgesi Sanayi Odası'nda (EBSO) meclis üyelerinin katılımıyla toplantı yaptı. (Dün 21:00)

   

  Başbakan Davutoğlu: Hepimizin Omuz Omuza Vermesi Lazım

  Başbakan Davutoğlu: Hepimizin Omuz Omuza Vermesi Lazım

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, "İster IŞİD ister PKK ve diğer yapılar halinde olsun bu terör faaliyetleri karşısında hepimizin omuz omuza vermesi lazım." dedi. (Dün 20:33)

   

  Çam: Müezzinoğlu'na Yakışır Tutum Değil

  CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, Sağlık Bakanlığı bütçe görüşmelerinde Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun, geçtiğimiz günlerde partisinin Bodrum ilçe kongresinde yaptığı konuşma hakkında değerlendirmelerde bulundu. (Dün 20:32)

   

  Hdp Grup Başkanvekili Buldan Açıklaması

  "Adaya gidişle ilgili şu anda bir tarih verilmedi ama önünde bir engelin olmadığı en kısa zamanda da bize bir tarih iletileceği ifade edildi" "(Adalet Bakanı Bozdağ) 5 hükümlü arkadaşın yerine başka hükümlülerin gideceği konusunda herhangi bir engelin olmadığını ve en kısa zamanda bu konuda da bir gelişmenin. (Dün 20:28)

   

  Davutoğlu: 'Terör Faaliyetleri Konusunda Hepimizin Omuz Omuza Vermesi Lazım'

  Davutoğlu: "Terör Faaliyetleri Konusunda Hepimizin Omuz Omuza Vermesi Lazım"

  Başbakan Davutoğlu Irak'ta- Davutoğlu: "Her şeyden önce, bölgedeki her türlü terör faaliyetine karşı, Irak ve Suriye'de omuz omuza çalışmaya kararlıyız. Bu terör örgütleri, IŞİD ve diğerleri sadece ülkede değil, bölgede bir tehdit teşkil ederler. (Dün 19:17)

   

  TBMM Genel Kurulu

  MHP'nin, teröre finansman sağlayan kaynaklarla ilgili şüpheli bildirim yükümlülüğü konusundaki grup önerisi kabul edilmedi. (Dün 19:11)

   

  Başbakan Davutoğlu: "Bizim Meselemiz Bataklığı Kurutmak"

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, “1 buçuk milyonu ise Suriye rejiminin bombardımanında, kimyasal silahlarından kaçanlardan oluşuyor. (Dün 19:11)

   

  TBMM Başkanlık Divanı

  TBMM Başkanlığı: "Meclis Başkanı Çiçek'in önerisiyle hazırlanan rapora (Milli Saraylar kafeteryaları) ilişkin konularda, iç ve dış denetim yaptırılmasına karar verilmiştir" (Dün 19:11)

   

  Başbakan Davutoğlu, Irak'ta

  Başbakan Davutoğlu, "Her şeyden önce, bölgedeki her türlü terör faaliyetine karşı, Irak ve Suriye'de omuz omuza çalışmaya kararlıyız." dedi. (Dün 19:11)

   

  Adalet Bakanı Bozdağ Açıklaması

  "Cezaevindeki tutuklu ve hükümlüler arasında kendi başına hayatını idame ettiremeyecek derecede hasta olanlarla ilgili bakanlık olarak bizim hazırlığımız var. Hazırlığımız bittiği zaman kamuoyuyla paylaşacağız" (Dün 19:10)

   

  CHP'li Kaplan'dan Müezzinoğlu'na: 1 Milyon Bisiklet Hangi Bütçeden Karşılanacak

  CHP Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Sağlık Bakanlığı bütçe görüşmelerinde, bakanlığın ‘1 milyon bisiklet verilmesi’ çalışmasının bütçesinin nasıl karşılanacağını sordu. (Dün 19:07)

   

  Tariş Başkanı Cahit Çetin: 'Kooperatifçilik Yapmak Zorlaşıyor'

  Tariş Başkanı Cahit Çetin: "Kooperatifçilik Yapmak Zorlaşıyor"

  Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Cahit Çetin, tarım satış kooperatifleri birliklerinin tabi olduğu 4572 sayılı yasanın değiştirdiğini, kooperatifçilik yapmanın zorlaştırıldığını ileri sürdü. (Dün 18:57)

   

  Adalet Bakanı Bozdağ, Hdp'li Budan ve Baluken ile Görüştü

  TBMM (AA) Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, HDP Grup Başkanvekilleri İdris Baluken ve Pervin Buldan ile görüştü. (Dün 18:47)

   

  Orta Afrika ve Mali Tezkeresi TBMM Genel Kurulu'nda Kabul Edildi

  Başbakan Yardımcısı Arınç: "Türkiye, BM şemsiyesi altında Lübnan'da, Afganistan'da, Mali'de, Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde, Liberya'da, Güney Sudan'da, Fildişi Sahillerinde ve Darfur'da, NATO kapsamında Kosova'da, Afganistan'da ve Akdeniz'de, AB şemsiyesi altında ise Bosna Hersek'te ve Kosova'da yürütülen. (Dün 18:46)

   

  TBMM Genel Kurulu

  HDP'nin Türkiye'de çocuk haklarıyla ilgili grup önerisi kabul edilmedi. (Dün 18:44)

   

  20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü

  20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü

  20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü münasebetiyle Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından kentteki alışveriş merkezlerine kurulan özel alanlarda çocuklara özel stantlar açılarak çocuk hakları konusunda bilgi verildi. (Dün 18:41)

   

  Orta Afrika ve Mali Tezkeresi TBMM Genel Kurulu'nda

  CHP'li Loğolu: "Dünyadaki olaylara din ve mezhep temelinde yaklaşmayı bırakın" MHP'li Erdem: "Kimin peşine takılarak asker gönderdiğimiz ve kime hizmet ettiğimizi iyi bilmeliyiz" HDP'li Kaplan: "Oraya TSK gidecekse kendi çocuklarınızı gönderin" (Dün 18:24)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
21.11.2014 18:30:25. #1.12#