14:5500
SON DAKİKA TBMM HABERLERİ

Son Dakika TBMM Haberleri

   

  Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarına Vatandaş Yoğun İlgi Gösterdi

  Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarına Vatandaş Yoğun İlgi Gösterdi

  Cumhuriyet'in ilanının 91. yıl dönümü, tüm yurtta olduğu gibi Sivas'ta da coşkuyla kutlandı. (Dün 15:45)

   

  Anıtkabir'de Tören (2)

  Anıtkabir'de Tören (2)

  Ankara'da ilk tören Anıtkabir'de-Türkiye Cumhuriyeti'nin 91. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Ankara'da ilk tören Anıtkabir'de düzenlendiANKARA (AA) - Türkiye Cumhuriyeti'nin 91. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Ankara'da ilk tören Anıtkabir'de düzenlendi. (Dün 10:38)

   

  Anıtkabir'de Tören (1)

  Anıtkabir'de Tören (1)

  Ankara'da ilk tören Anıtkabir'de-Türkiye Cumhuriyeti'nin 91. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Ankara'da ilk tören Anıtkabir'de düzenlendiANKARA (AA) - Türkiye Cumhuriyeti'nin 91. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Ankara'da ilk tören Anıtkabir'de düzenlendi. (Dün 10:30)

   

 

  Meclis Başkanı Çiçek: Cumhuriyet İleri Hedeflerde Hep Yol Gösterici Olmuştur

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek, "İç barışımızı bozmaya, ülke bütünlüğünü yıkmaya dönük hiçbir girişim, bizi barış içinde birlikte yaşama isteğimizden uzaklaştıramayacaktır. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  CHP'den Yeni Cumhurbaşkanlığı Binası İçin Araştırma İstemi

  CHP'li Ağbaba ve 20 milletvekili, Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerine inşa edilen yeni Cumhurbaşkanlığı binası için Meclis Araştırması açılmasını istedi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Chp, 'Kadın Politikası' Oluşturulması Amacıyla Meclis Araştırması Açılmasını İstedi

  Chp, "Kadın Politikası" Oluşturulması Amacıyla Meclis Araştırması Açılmasını İstedi

  CHP, kadın politikasının oluşturulması, koruyucu ve kollayıcı tedbirlerin alınması amacıyla Meclis Araştırması açılması talep etti. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Cumhuriyet Bayramı

  Cumhuriyet Bayramı

  Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: "Geçtiğimiz yüzyılda tarihten silinmek istenen bir milletin var olma mücadelesini kazandıktan sonra emperyalizme verdiği en önemli cevap, Cumhuriyet'tir" (28 Ekim 2014 Salı )

   

  CHP İstanbul Milletvekili Oran Açıklaması

  CHP İstanbul Milletvekili Oran Açıklaması

  "Cumhuriyet'in 91. yılında milletin egemenliğini yok sayan bir anlayış söz konusudur" (28 Ekim 2014 Salı )

   

  CHP Grup Başkanvekili Gök Açıklaması

  "(Yeni Cumhurbaşkanlığı binası) Yürekli bir Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, yürekli bir Başbakan arıyorum. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

  TBMM Başkanı Çiçek: "İç barışımızı bozmaya, ülke bütünlüğünü yıkmaya dönük hiçbir girişim, bizi barış içinde birlikte yaşama isteğimizden uzaklaştıramayacaktır" (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Pervin Buldan: Politik Körlük

  AK Partili Belma Satır'ın "HDP'deki kadın milletvekillerine çok üzülüyorum. Öyle bir nesil yetiştirdiler ki hiçbir kutsalları yok" sözlerine Pervin Buldan'dan sert cevap geldi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Eminağaoğlu, Uyap'ın HYSK'ya Devri İçin Dava Açtı

  Yargıçlar Sendikası Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sisteminin Hakimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna devri için Danıştay'a dava açtı. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  WADA Sempozyumu İstanbul'da Başladı

  Dünya Anti Doping Ajansının düzenlediği Bilim ve Araştırmalar Sempozyumu İstanbul'da başladı. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Öztürk: İktidar, Varlığını Kendisi Gibi Düşünmeyenleri Ötekileştirerek Sürdürüyor

  Öztürk: İktidar, Varlığını Kendisi Gibi Düşünmeyenleri Ötekileştirerek Sürdürüyor

  CHP Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Öztürk, siyasi iktidarın, 'herşeyi biz biliriz, biz istediğimiz yaparız' anlayışından hareketle toplumun herkesimini kuşatma altına aldığını söyledi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Chp, 'Ak Saray' İçin Meclis Araştırması İstedi

  Chp, 'Ak Saray' İçin Meclis Araştırması İstedi

  CHP Genel Başkan Yardımcıları İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ile Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına Cumhurbaşkanlığı Sarayı için Meclis Araştırması istedi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Türkiye'den AB'ye Organik Tarım Daveti

  TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Kılıç: “Gelin, hem aday bir ülkeye destek olun hem de AB, organik tarım ürünlerini Türkiye’den alsın” (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  CHP'li Oran: İktidar Olmak Hamaset Değil Cesaret İşidir

  CHP'li Oran: İktidar Olmak Hamaset Değil Cesaret İşidir

  Chp İstanbul Milletvekili Umut Oran, İzmir'in Çeşme İlçesi'nde parti teşkilatına yaptığı ziyarette gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Ayto'nun 'Mobiloda' Projesi Türkiye'ye Örnek Oldu

  Ayto'nun "Mobiloda" Projesi Türkiye'ye Örnek Oldu

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı (TOBB) M. Rifat Hisarcıklıoğlu, teknolojinin imkanlarını ticaret erbabının hizmetine sunan Aydın Ticaret Odası’nın bir ilke imza atarak Türkiye’ye örnek olduğunu belirtti. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Aydın'dan Kısa Kısa

  Karpuzlu'da maddi durumu yetersiz çocuklar için etüt merkezi açıldı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Oktay Vural: 'Paralel' Deniyor ya İşte Paralel Hükümet Bu

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, basında yer alan bir habere göre hükümetin Meclis’e sunduğu son yargı paketinin Çankaya Köşkü’nde hazırlandığı yönündeki iddialar için “Başbakanın haberi olmadan ‘paralel’ bir başbakan tarafından yasa teklifleri Meclis’e götürülüyor. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  İstanbul Merkezli 17 Aralık Soruşturması

  TBMM'de dört eski bakanla ilgili kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu, iş adamı Ali Ağaoğlu'nu dinledi Komisyon, İstanbul Adalet Sarayı'ndaki çalışmalarını tamamladı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Yolsuzluk Komisyonu Adliyeden Ayrıldı

  TBMM'de 4 eski bakanla ilgili yolsuzluk iddialarını incelemek için kurulan soruşturma komisyonu, yolsuzluk dosyalarında şüpheli olarak adı geçen 15 kişi ile görüştü. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Soruşturma Komisyonu Adliyedeki Çalışmalarını Tamamladı

  17 Aralık soruşturması için TBMM’de oluşturulan soruşturma komisyonu, İstanbul Adliyesi’nde 15 kişinin bilgisine başvurdu. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  MHP Grup Başkanvekili Vural Açıklaması

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Bir şey nerede kaybedilmişse orada bulunur. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Bakanlar Kurulu Toplantısı Başladı

  Bakanlar Kurulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında toplandı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Tkmm'den Altaç'a Ziyaret

  Tkmm'den Altaç'a Ziyaret

  AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, Türkiye’de AK Parti’nin iktidara gelmesinin ardından sivil toplum kuruluşlarının daha organize, toplumun tabanını yansıtabilen ve biraz daha genel sorunları tartışabilen bir niteliğe büründüğünü belirtti. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  TBMM Komisyonu İstanbul'daki Çalışmalarını Tamamladı

  Tbmm'de 4 eski bakanla ilgili yolsuzluk ve rüşvet iddialarını incelemek için kurulan Soruşturma Komisyonu, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda sürdürdüğü çalışmalarını tamamlayarak Ankara'ya döndü. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  'Olayların Üst Üste Gelmesi, Savaş Ortamı Endişesi Yaşattı'

  "Olayların Üst Üste Gelmesi, Savaş Ortamı Endişesi Yaşattı"

  HDP'li Çelik, 3 teröriste karşılık 3 askerin öldürüldüğü iddialarına, "Bu olayların üst üste gelmesi, bizi yeniden savaş ortamına götürebileceği endişesi yaşandı." dedi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
30.10.2014 14:55:26. #1.11#