18:0900
SON DAKİKA TBMM HABERLERİ

Son Dakika TBMM Haberleri

   

  Santral Özelleştirmeleri

  Santral Özelleştirmeleri

  CHP Muğla Milletvekili Demir: "Yatağan, Yeniköy ve Kemerköy termik santrallerinin özelleştirilmesinde kamu yararı yok" (Bugün 12:04)

   

  Bakan Yıldız Soruları Yanıtladı Açıklaması

  Bakan Yıldız Soruları Yanıtladı Açıklaması

  "Mart ve nisan ayındaki yağmurların da beklediğimiz oranda gerçekleşmediğini gördük. Bakalım önümüzdeki aylarda artış olursa ne ala, yoksa barajlarımızda üretilecek elektiriğimizin daha da azalacağını ne yazık ki söylemek durumundayım" "(Irak petrolü) 1,5 milyon varil civarında tanklar doldu. (Bugün 11:57)

   

  CHP'li Loğoğlu: Seçim Barajı Yüzde 3'e Kadar Düşürülmeli

  CHP'li Loğoğlu: Seçim Barajı Yüzde 3'e Kadar Düşürülmeli

  Dar bölge sistemine karşı çıktıklarını belirten CHP'li Loğoğlu "Seçim barajının 3'e kadar düşürülmesi gerektiğini düşünüyoruz" dedi. (Bugün 11:44)

   

 

  Matlı ve Özhan Perakende Yasası Hazırlıklarını Hisarcıklıoğlu ile Görüştüler

  Matlı ve Özhan Perakende Yasası Hazırlıklarını Hisarcıklıoğlu ile Görüştüler

  Bursa Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Özer Matlı ve Başkan Yardımcısı İbrahim Özhan İstanbul’da TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ile yeni hazırlanan perakende yasasını görüştüler. (Dün 13:13)

   

  Çanakkale'de, "İçindeki Çocuğu Çıkart Minderini Kapta Gel" Etkinliği

  Çanakkale'de çocuklara yönelik, "İçindeki Çocuğu Çıkart Minderini Kapta Gel" adlı etkinlik düzenlendi. (Dün 13:00)

   

  Destici: Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Tarafsız Olmamızı Kimse Beklemesin

  Destici: Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Tarafsız Olmamızı Kimse Beklemesin

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili tarafsız olmalarını kimsenin beklememesi gerektiğini söyledi. (Dün 12:45)

   

  Atalay'dan 'Twitter' Değerlendirmesi

  Atalay'dan "Twitter" Değerlendirmesi

  Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Beşir Atalay, twitter’in hakaret içeren hesapları gizlemesiyle ilgili olarak, “Gazeteler yanlış yaptığında tekzip ediyorsa, televizyon nasıl düzenliyorsa, sosyal medya da bir iletişim ortamıdır. (Dün 12:08)

   

  Ekmek İsrafı Azaldı

  Ekmek İsrafı Azaldı

  Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: "Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası çerçevesinde ekmek israfı günde 6 milyon adet ekmekten 4.9 milyona, yılda 2 milyar 170 milyon adet ekmekten 1 milyar 790 milyona düşürüldü" (Dün 11:55)

   

  Ev Hizmetlerinde Çalışan Yabancılar

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: "Ev hizmetlerinde çalışmak üzere 2013 yılında 10 bin 416 yabancıya çalışma izni düzenlendi" (Dün 11:44)

   

  Prematüreliğe Karşı Eylem Planı Hazırlanıyor

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: "Prematüreliğe bağlı ölümler ve sakatlıkların önlenmesi amacıyla bir eylem planı hazırlamak için çalışmalar başlatılmış olup, prematüre bebeğin bakımı ve izlenmesi ile ilgili çalışmalar devam etmektedir" "Ülkemizde son 5 yılın bebek ölüm nedenlerine bakıldığında yüzde 27.7. (Dün 11:43)

   

  Dörtyol'un "İlk Kurşun" Mücadelesi

  Dörtyol İlim Kültür ve Edebiyat Derneği Başkanı Işıkoğlu: "Kurtuluş Savaşı'nda ilk kurşun, 15 Mayıs 1919'da İzmir'de gazeteci Hasan Tahsin tarafından değil, 19 Aralık 1918'de çeteci Mehmet Kara tarafından Hatay'ın Dörtyol ilçesinde atılmıştır" MKÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hatipoğlu: "İzmir' de 15. (Dün 11:13)

   

  CHP'den İçişleri Bakanı Ala'ya 1 Mayıs Sorusu

  CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya 1 Mayıs'ın Taksim'de kutlanmasına izin verilip verilmeyeceğini sordu. (Dün 10:39)

   

  CHP'li Tanrıkulu, Biber ve Göz Yaşartıcı Gazlar ile Saat Kulelerini Sordu

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya biber ve göz yaşartıcı gazları sordu. (Dün 10:19)

   

  Tbmm, 23 Nisan İçin Özel Gündemle Toplanacak

  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle Çarşamba günü özel gündemle toplanacak. (Dün 09:45)

   

  Meclis'in Bu Haftaki Gündemi: "23 Nisan" ve Soruşturma Komisyonu

  Meclis'in bu haftaki gündemini Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve AK Parti'nin hazırlıklarını sürdürdüğü seçim sistemi ile ilgili değişiklikler oluşturacak. (Dün 08:48)

   

  CHP Saat Kulelerini Meclis Gündemine Taşıdı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a, "11 Aralık'ta yapılan sözleşmeyle kesinleşen ihale sonucuna göre şehir girişlerine yerleştirilecek 3 adet kapı için toplam 14 milyon 680 bin TL'lik sözleşmenin Detvar İnşaat Elektrik Mühendislik Taah. San. Tic. Ltd.Şti.-Gatek Yapı Sanayi ve Ticaret Ltd Şirketi ile imzalandığı iddiası doğru mudur? (Dün 08:35)

   

  Kılıçdaroğlu: Gerekirse Kurultay Yaparız Sakıncası Yok

  Kılıçdaroğlu: Gerekirse Kurultay Yaparız Sakıncası Yok

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu vekillerle görüşmesinden sonra kapanış konuşmasında kurultay isteyenlere, "Gerekirse yaparız sakıncası yok." dedi. (Dün 07:31)

   

  Başbakan Yardımcısı İşler, Arnavutluk'ta Temaslarda Bulundu

  Başbakan Yardımcısı İşler, Arnavutluk'ta Temaslarda Bulundu

  İşler, görüşmenin başında, Arnavutluk'u ilk defa ziyaret ettiğini belirtirken, Meta ise Arnavutluk için son derece önemli olan Türkiye'nin başbakan yardımcısını kabul ediyor olmaktan onur duyduğunu kaydetti. (19 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Hristiyanların Paskalya Bayramı

  Hristiyanların Paskalya Bayramı

  TBMM Başkanı Çiçek: "Ayrı kimlikleri, ayrı düşünceleri sevgi, barış ve hoşgörü ortak paydasında buluşturan bu bayramı Hristiyan vatandaşlarımızın mutluluk içerisinde kutlamalarını diliyorum" (19 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  CHP Afyonkarahisar Milletvekili Toptaş'tan Bakan Elvan'a Soru Önergesi

  CHP Afyonkarahisar Milletvekili Toptaş'tan Bakan Elvan'a Soru Önergesi

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Toptaş, TBMM’ye verdiği soru önergesinde Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Lütfi Elvan’a Ankara-İzmir otoyolu ve Afyonkarahisar’a bağlı Çay, Sultandağı bölgesi ile ilgili otoyol projesi olup olmadığını sordu. (19 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  İşler, Tiran'da Osmanlı Döneminden Kalan Tek Camiyi Ziyaret Etti

  Resmi ziyarette bulunmak üzere Arnavutluk’a gelen Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler başkent Tiran’da Osmanlı döneminden kalan tek cami olan Ethem Bey Camisi’ni ziyaret etti. (19 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  İşler, Arnavutluk Başbakanı Rama ile Görüştü

  İşler, Arnavutluk Başbakanı Rama ile Görüştü

  Resmi temaslarda bulunmak üzere Arnavutluk'a giden Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile görüştü. (19 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  İlker Başbuğ, İzmir'deki 'Sessiz Çığlık' Eylemine Katıldı

  İlker Başbuğ, İzmir'deki 'Sessiz Çığlık' Eylemine Katıldı

  'lütfen SORUMLULAR EMPATİ YAPSIN' İZMİR'de cezaevinde tutuklu bulunan asker yakınlarının 82'inci hafta düzenlediği, 'Sessiz çığlıkö eylemine, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ da katıldı. (19 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  İlker Başbuğ: Silah Arkadaşlarım Hürriyetine Kavuşana Kadar Bize Rahat Uyumak Yok

  İlker Başbuğ: Silah Arkadaşlarım Hürriyetine Kavuşana Kadar Bize Rahat Uyumak Yok

  İzmir'de cezaevinde tutuklu bulunan asker yakınlarının düzenlediği, 'Sessiz çığlık' eylemine, eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ da katıldı. (19 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Başbuğ: Davalarla İlgili Hükümet Samimiyse Araştırma Komisyonu Kurulsun

  Başbuğ: Davalarla İlgili Hükümet Samimiyse Araştırma Komisyonu Kurulsun

  TBMM’de davalarla ilgili bir araştırma komisyonu kurulması gerektiğini söyleyen Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, “İktidar partisi ve hükümet de gerçekten, kendi deyimleriyle kumpasın ortaya çıkarılmasında samimiyse bu önergeyi desteklesinler ve Meclis bu konuya el atsın. (19 Nisan 2014 Cumartesi )

   

  Ses Genel Başkanı Erdolu Bandırma'da

  "Sağlık çalışanlarına yönelik şiddeti azaltmaya katkısı olacak bir yasal düzenleme gerekli" (19 Nisan 2014 Cumartesi )

   

Manşet Haberleri