18:0100
SON DAKİKA TBMM HABERLERİ

Son Dakika TBMM Haberleri

  Yargı Paketi TBMM Genel Kurulu'nda

  Yargı Paketi TBMM Genel Kurulu'nda

  MHP'li Korkmaz'ın AK Parti'ye ve Başbakan Davutoğlu'na yönelik sözleri gerginliğe neden oldu Nevzat Korkmaz: "Dersim isyancılarına övgü düzmek korkaklığınızın, pısırıklığınızın eseri mi? PKK ve bebek katili ile masaya oturmanız, onu müzakereci konumuna getirmeniz teröristlerden ve örgütten korkunuzdan mı kaynaklanıyor? (Dün 22:21)

   

  'Sayın Davutoğlu, Sen Bir Fotokopisin'

  "Sayın Davutoğlu, Sen Bir Fotokopisin"

  CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç, Başbakan Davutoğlu'na, "Bir demokratik mücadeleyle değil, bir vesayet ışınlamasıyla başbakanlık fotokopiliğine atanan bir kişidir." dedi. (Dün 21:54)

   

  Başbakan Davutoğlu, Şanlıurfa'da

  "Bizim Çözüm Süreci'nden anladığımız, tek tarafa dayanan, tek soruna bağlı bir süreç değil, Türkiye'nin bütün toplumsal kesimini kuşatan daha çoğulcu, demokratik bir yapıya geçişin aşaması" "Hal böyleyken bizim ve sizlerin Çözüm Süreci'ni, bir taraf içindeki bazı negatif unsurların provokatif eylemlerine kurban etmememiz lazım. Bunun yolu sadece siyasi iktidarın yapacağı çalışmalardan geçmez. Toplumun ve sosyal hayatın içindeki bütün aktörlerin, sivil toplum kuruluşlarının, diğer siyasi (Dün 21:36)

   

  Haluk Koç: Davutoğlu Sen Bir Fotokopisin

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Davutoğlu’nun demokratik bir mücadeleyle Başbakanlık makamına gelmediğini ve tepeden vesayetle indiğini söyledi. (Dün 21:34)

   

  TBMM Başkanı Çiçek, Osmanlı Eserlerini Ziyaret Etti

  TBMM Başkanı Çiçek, Osmanlı Eserlerini Ziyaret Etti

  TBMM Başkanı Çiçek, Arnavutluk'ta- Çiçek: "(1915 iddialarına ilişkin bazı parlamentoların karar alması) Biz tarihle yüzleşmeye hazırız ama parlamentolar, uluslararası ceza mahkemesi değildir, bir bilim kurulu, tarihçiler kurulu değildir. (Dün 21:27)

   

  Erdoğan Bayraktar İfade Verdi

  Erdoğan Bayraktar İfade Verdi

  Dört eski Bakan ile ilgili Soruşturma Komisyonu, Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Erdoğan Bayraktar'ı "şüpheli" sıfatıyla dinledi. (Dün 21:11)

   

  "CHP'yi Tartışacaklar, Tartıştıracaklar"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, "CHP'yi tartışacaklar, tartıştıracaklar." dedi. (Dün 20:49)

   

  Yargı Paketi TBMM Genel Kurulu'nda

  Cumhurbaşkanınca seçilen Danıştay üyelerinden hukuk fakültesi mezunu olmayanların sınavsız olarak hukuk fakültelerine yerleştirilmesi uygulamasından vazgeçildi. (Dün 20:49)

   

  Erdoğan Bayraktar İfade Verdi

  Erdoğan Bayraktar İfade Verdi

  Dört eski Bakan ile ilgili Soruşturma Komisyonu, Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Erdoğan Bayraktar'ı "şüpheli" sıfatıyla dinledi. (Dün 20:15)

   

  Filistin Meclis Başkanvekili Bahr TBMM'de

  Filistin Meclis Başkanvekili Bahr TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Üstün ile görüştü Komisyon Başkanı Üstün: "Şimdiki İslam ülkelerinin hükümetleri adeta şike yapıyorlar, mücadele yapıyor gibi gözüküp mücadele yapmıyorlar" "Müslümanlar silkinip kendilerine geldiğinde başta tarihi Filistin. (Dün 20:11)

   

  ABD'den Sürpriz 'El Kadı' Kararı

  ABD'den Sürpriz 'El Kadı' Kararı

  11 Eylül saldırılarının ardından ABD tarafından kara listeye alınan Suudi Arabistan vatandaşı Yasin El Kadı, 13 yıl aradan sonra sürpriz bir şekilde listeden çıkarıldı. (Dün 20:09)

   

  Yargı Paketi TBMM Genel Kurulu'nda

  MHP İstanbul Milletvekili Adan: "Hırsızlığı, arsızlığı bastırma adına adalette düzenleme yapılır mı Allah aşkına? Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzluk olayı olarak tarihe geçmiş bir yolsuzluğu bırakın mahkemeler ayıklasın, yüreğiniz yetiyorsa" HDP Muş Milletvekili Çelik: "Hükümete çağrım odur ki; (Dün 20:04)

   

  TBMM Başkanı Çiçek, Arnavutluk'ta

  Çiçek: "(1915 iddialarına ilişkin bazı parlamentoların karar alması) Biz tarihle yüzleşmeye hazırız ama parlamentolar, uluslararası ceza mahkemesi değildir, bir bilim kurulu, tarihçiler kurulu değildir. (Dün 20:02)

   

  Hdp'li Tuncel Meclis'e 'Devlet Özür Dileme Kanun Teklifi' Sundu

  Hdp İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne, 'Devlet Özür Dileme Kanun Teklifi' sundu. (Dün 19:49)

   

  TBMM Başkanı Çiçek, Lulzim Başa ile Bir Araya Geldi

  TBMM Başkanı Çiçek, Lulzim Başa ile Bir Araya Geldi

  TIRAN (AA) - TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Arnavutluk'taki temasları kapsamında, Demokratik Parti Genel Başkanı Lulzim Başa ile görüştü. (Dün 19:48)

   

  CHP'li Havutça Balıkesir'in Arsenikli Suyunu Meclis'e Taşıdı

  CHP'li Havutça Balıkesir'in Arsenikli Suyunu Meclis'e Taşıdı

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Balıkesir'in arsenikli suyunu Meclis gündemine taşıdı. (Dün 19:29)

   

  CHP'nin 'Uludere Tüm Boyutlarıyla Araştırılsın' Önerisi AKP Oylarıyla Reddedildi

  CHP'nin 'Uludere Tüm Boyutlarıyla Araştırılsın' Önerisi AKP Oylarıyla Reddedildi

  CHP tarafından 34 kişinin hayatını kaybettiği Uludere olayının tüm boyutlarıyla araştırılması amacıyla verilen önergesi AK Partili vekillerin oylarıyla reddedildi. (Dün 19:09)

   

  Tgf Genel Başkanı Sertel'den 'Yayın Yasağı' Tepkisi

  Tgf Genel Başkanı Sertel'den 'Yayın Yasağı' Tepkisi

  Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel, TBMM'de 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonları çerçevesinde oluşturulan, dört bakanın soruşturulduğu komisyonun çalışmaları için getirilen yayın yasağına tepki gösterdi. (Dün 19:08)

   

  Başbakan Davutoğlu: Paralel Çete Kılıçdaroğlu'nu MİT'e Saldırtıyor

  Başbakan Davutoğlu: Paralel Çete Kılıçdaroğlu'nu MİT'e Saldırtıyor

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, geçmişiyle yüzleşmeden kendilerine meydan okumakla suçladığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "MİT, CHP'ye operasyon yapıyor" sözlerini yanıtladı. (Dün 18:55)

   

  Çorum'daki Yangın

  AK Parti Çorum Milletvekili Uslu, Bayat ilçesine bağlı Çukuröz köyünde çıkan yangınla ilgili AFAD tarafından Çorum Valiliğine 380 bin liralık ödenek gönderildiğini bildirdi. (Dün 18:33)

   

  Dört Eski Bakan ile İlgili Soruşturma Komisyonu

  Komisyon, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar'ı "şüpheli" sıfatıyla dinledi Komisyon Başkanı Köylü: "Yayın yasağını Komisyon Başkanı sıfatıyla ben istedim" "Soruşturma tamamen ifşa edildi. (Dün 18:31)

   

  Çiçek: "Bizim Herhangi Bir Müracaatımız Yok"

  TBMM Başkanı Çiçek: "Şunu herkesin bilmesi lazım ki meclis başkanı olarak benim ve meclis başkanlığı olarak bizim herhangi bir müracaatımız yok.'' (Dün 18:17)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
27.11.2014 18:01:59. #1.13#