SON DAKİKA TESK HABERLERİ

Son Dakika Tesk Haberleri

 • 19 Şubat 2017 16:57 Eleman Açığını Meslek Odaları Giderebilir' Eleman Açığını Meslek Odaları Giderebilir' TESK Genel Başkanı Palandöken, 'Pazarlama ve perakende sektörünün ihtiyaç duyduğu yetişmiş eleman açığı meslek odaları tarafından giderilebilir' dedi.
 • 19 Şubat 2017 12:55 TESK Genel Başkanı Palandöken: TESK Genel Başkanı Palandöken: "İş Yeri Açan 100 Kişiden 68'inin Mesleki Eğitimi Yok" Perakende ve pazarlama sektöründe bulunan yetişmiş eleman açığının meslek odaları tarafından kapatılabileceğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Konfederasyonumuzun talebi çerçevesinde 28.
 • 19 Şubat 2017 11:39 TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, pazarlama ve perakende sektörünün ihtiyaç duyduğu yetişmiş eleman açığının meslek odaları tarafından verilecek daha kısa süreli eğitimler ve belgelendirme ile giderilebileceğini bildirdi.
 • 18 Şubat 2017 12:02 Palandöken'den Benzinli Araçların Özendirilmesi Çağrısı Palandöken'den Benzinli Araçların Özendirilmesi Çağrısı Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, benzin fiyatlarında indirime gidilerek, trafikte benzinli araç kullanımının özendirilmesi gerektiğini ifade etti.
 • 18 Şubat 2017 11:26 TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Sağlık ve Çevre İçin Benzinli Araç Özendirilmeli" TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, sağlık ve çevre için benzinli araç kullanımının özendirilmesi gerektiğine işaret ederek, "Dizel araçlar ham pahalı hem çevreyi 25 kat fazla kirletiyor" dedi.
 • 17 Şubat 2017 13:42 MHP Referandum İçin Sahaya İniyor MHP Referandum İçin Sahaya İniyor MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz, 16 Nisan’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı sistemine geçiş referandumu için 19 Şubat tarihinden itibaren sahaya inerek ‘evet’ çalışmalarına başlayacaklarını açıkladı.
 • 16 Şubat 2017 13:13 Kamu Görevlileri Projeyi Değerlendirdi Kamu Görevlileri Projeyi Değerlendirdi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB Koordinasyon Dairesi Başkanlığının işbirliği ile Türkiye’de 8 ili kapsayan ve içlerinde Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin de bulunduğu "Esnaf ve Sanatkarların Uyum Yeteneklerinin Arttırılması Projesi(ADAPTESK)" faaliyetlerinin değerlendirildiği...
 • 15 Şubat 2017 22:45 Tüfenkci: Tüfenkci: "Bölgede Sözü Dinlenen Bir Ülke Olmak Istiyorsak Referandumda 'Evet' Diyeceğiz" Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Hepimizin amacı, Türkiye'nin ekmeğini, aşını büyütme noktasındadır.
 • 15 Şubat 2017 21:16 Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci Açıklaması Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci Açıklaması Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Hepimizin amacı, Türkiye'nin ekmeğini, aşını büyütme noktasındadır.
 • 15 Şubat 2017 16:37 Torba Kanun Torba Kanun" Teklifi Plan ve Bütçe Komisyonunda Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, "2016 yılında sıra dışı bir yıl yaşamamıza rağmen halen ekonomimizin olumlu seyrettiğini görüyoruz.
 • 15 Şubat 2017 12:07 Kosgeb Kredisinden Şoförler de Faydalanabilecek' Kosgeb Kredisinden Şoförler de Faydalanabilecek' KOSGEB kredilerinden şoför esnafı da faydalanabileceğini söyleyen TESK Başkanı Palandöken, ticari araçlara yönelik ÖTV muafiyetinden yararlanmak isteyenler için bunun bir fırsat olduğunu söyledi.
 • 15 Şubat 2017 11:54 Kosgeb Kredilerinden Şoför Esnafı da Faydalanabilecek Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, KOSGEB kredilerinden taşımacılık sektöründeki taksiciler ve karayolu ile yük ve yolcu taşımacılığı yapan şoför esnafın faydalanabileceğini belirtti.
 • 15 Şubat 2017 11:34 Palandöken, Palandöken, "Taksici ve Dolmuşçu Esnafı da Kosgeb Kredilerinden Yaralanibilyor" Şoför esnafının da KOSGEB kredilerinden faydalanabileceğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Başta taksicilerimiz ile karayolu ile yük ve yolcu taşımacılığı yapan şoför esnafımız olmak üzere özellikle ÖTV indiriminden faydalanmak...
 • 14 Şubat 2017 10:51 Emeklilikte Yaşa Takılanlar Nasıl Emekli Olacak? Emeklilikte Yaşa Takılanlar Nasıl Emekli Olacak? Emeklilikte yaşa takılanlar erken emeklilik yasasını merakla bekliyor. Prim gününü dolduran ancak yaşı beklemek zorunda kalan vatandaşlar yeni bir çalışmanın başlamasını istiyor.
 • 14 Şubat 2017 10:48 TESK Başkanı Palandöken'den Kosgeb'in Girişimcilik Destek Programı'na İlişkin Açıklama TESK Başkanı Palandöken'den Kosgeb'in Girişimcilik Destek Programı'na İlişkin Açıklama Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programı’nda yeni düzenlemeler yapıldığını belirterek, “Artık girişimciler işletmelerini kurmadan KOSGEB’e kredi için müracaat edebilecekler” dedi.
 • 14 Şubat 2017 10:32 Kosgeb'e İşletme Kurulmadan da Başvurulabilecek Kosgeb'e İşletme Kurulmadan da Başvurulabilecek Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, KOSGEB'in Girişimcilik Destek Programında yapılan düzenlemeyle girişimcilerin işletmelerini kurmadan kredi için müracaat edebileceklerini bildirdi.
 • 13 Şubat 2017 12:00 Palandöken: Palandöken: "230 Bin Kobi'nin Önceki Başvuruları Geçerli Sayılacak" TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteğinden yararlanamayan ve gerekli şartları taşıyan yaklaşık 230 bin KOBİ’nin tekrar başvuru yapmalarına gerek kalmaksızın önceki başvurularının geçerli sayılacak” dedi.
 • 13 Şubat 2017 11:47 Palandöken'den Kosgeb Kredisine İlişkin Açıklama Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, KOSGEB'in 50 bin lira üst limitli sıfır faizli işletme kredisine yönelik başvuruların 20 Şubat 2017'ye kadar "sifirfaiz2017.kosgeb.gov.
 • 12 Şubat 2017 11:50 Acilen Geri Dönüşüm Strateji Planı Hazırlanmalı" Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye'nin her yıl 9 milyar dolar hurda ithal ettiğini belirterek, "Acilen geri dönüşüm strateji planı hazırlanmalı." ifadesini kullandı.
 • 12 Şubat 2017 11:36 Palandöken: Palandöken: "Acilen Geri Dönüşüm Strateji Planı Hazırlanmalı" Hem çevre kirliliğinin önlenmesi hem de ekonomiye katkı sağlanması amacıyla acilen geri dönüşüm strateji planının hazırlanması gerektiğini ifade eden Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken “Geri dönüşüm stratejisi hem ekonomiye katkı sağlayacak hem...
 • 12 Şubat 2017 10:09 Sevgililer Gününün Ekonomiye 9 Milyarlık Katkı Yapması Bekleniyor Sevgililer Gününün Ekonomiye 9 Milyarlık Katkı Yapması Bekleniyor Sevgililer Günü perakende sektörünü hareketlendirdi. Markalar satışlarında yüzde 25'e varan artış yakalarken, 14 Şubat'ın ekonomiye 9 milyar liralık katkı sağlaması bekleniyor.
 • 11 Şubat 2017 14:07 Sevgi·li·ler Günü'nde 9 Mi·lyar Lira Harcanacak Sevgi·li·ler Günü'nde 9 Mi·lyar Lira Harcanacak TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, " Bu sene Sevgi·li·ler Günü'nde ekonomi·ye 9 mi·lyar liralık katkı bekleni·yor" dedi.
 • 11 Şubat 2017 12:36 Ekonomiye Sevgililer Günü Dopingi Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, son iki yıldır Sevgililer Günü'nün kutlandığı 14 Şubat'ı kapsayan haftada 8,3 milyar liradan fazla harcama yapıldığını belirterek, bu yıl Sevgi·li·ler Günü'nde de ekonomi·ye 9 mi·lyar liralık katkı...
 • 11 Şubat 2017 10:12 TESK Genel Başkanı Palandöken: TESK Genel Başkanı Palandöken: "Sevdiklerini Mutlu Etmek İçin Harcama Yapan Vatandaşımız Piyasayı... TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yaklaşık 57 dalda iş yapan esnaf ve sanatkârın yılın ilk özel günü olan 14 Şubat Sevgililer Günü’nde sevdiklerini unutmayan vatandaşları beklediklerine dikkat çekerek, “Son iki yıldır 14 Şubat Haftasında 8,3 Milyar Liradan fazla ödeme gerçekleşmiş durumdadır.
 • 10 Şubat 2017 15:22 Medya Takip Merkezi, Egd İçin Ekonomi Başlıklarını Belirledi Medya Takip Merkezi, Egd İçin Ekonomi Başlıklarını Belirledi Medya Takip Merkezi Ekonomi Gazetecileri Derneği için yeni yılın ekonomi başlıklarını belirlediği raporda, 2016 yılı boyunca gerek Türkiye’nin gündeminde gerekse küresel gündemde yaşanan hareketlilik piyasalarda da kendini hissettirdiğini açıkladı.