SON DAKİKA TESK HABERLERİ

Son Dakika Tesk Haberleri

 • 12:47Bayram Rezervasyonları Turizmcilerin Yüzünü GüldürdüRamazan Bayramı dolayısıyla tatil süresinin 9 güne çıkarılmasıyla rezervasyonlarda yoğunluk yaşanıyor, otellerde doluluk oranının yüzde 80'i bulması bekleniyor.
 • 12:41TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, başta Bağ-Kur'lu esnaf ve sanatkarlar olmak üzere her kesimin eşit haklar istediğini belirterek, "Bağ-Kur'lu aynı prim gün sayısında emeklilik hakkı, emekli maaşında eşitlik, prim borcu olanın sağlık hizmeti alması, raporlu olup dükkanı kapalı olduğunda geçimi için rapor ücreti gibi hakları olsun istiyor.
 • 11:46Palandöken: "Sgk Birleşmesi İsteneni Veremedi"Çalışma hayatının tamamının bir sosyal güvenlik çatısı altında toplanmasının isteneni veremediğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Başta Bağ-Kurlu esnaf ve sanatkarlarımız olmak üzere her kesim eşit haklar istiyor.
 • 11:02Memur-sen Genel Başkanı Yalçın: Memur-sen Genel Başkanı Yalçın: "4/c'liler Başta Olmak Üzere Tüm Sözleşmeliler Kadroya Alınmalıdır"Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "4/C’liler başta olmak üzere tüm sözleşmeliler kadroya alınmalıdır.
 • 10:32TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye ile Rusya arasında yaşanan krizin etkilerinin aşılması için iç turizmin desteklenmesi gerektiğini belirterek, "Bunun için de ilk yapılması gereken zaman kaybedilmeden uçak ve hızlı tren bilet fiyatlarında indirime gidilmesidir.
 • 10:08Palandöken: Turizm Sektörüne Acil Destek ŞartTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, turizm sektörüne desteğin şart olduğunu, iç turizm için uçak ve hızlı tren bilet fiyatlarının acilen düşürülmesi gerektiğini söyledi.
 • 09:52Palandöken: "Turizm Sektörüne Acil Destek Şart"Türkiye ile Rusya arasında yaşanan krizle birlikte en çok küçük esnafın ve turizm sektörünün zarar gördüğünü belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, acilen çözüm üretilmesini istedi.
 • 23:14Erdoğan'dan Avrupa Parlamentosu'na Daiş'e Karşı Olanlar Terör Örgütü Değilse El Nusra'ya Niye Terör...Erdoğan'dan Avrupa Parlamentosu'na Daiş'e Karşı Olanlar Terör Örgütü Değilse El Nusra'ya Niye Terör...Erdoğan'dan Avrupa Parlamentosu'na DAİŞ'e karşı olanlar terör örgütü değilse El Nusra'ya niye terör örgütü diyorsunuzKORKUYU KORKUTMADIĞINIZ SÜRECE HER ZAMAN MAĞLUPSUNUZPARALEL YAPI, İHANETİNİN ORTAYA ÇIKMASIYLA SIRÇA BİR KÖŞK GİBİ PARAMPARÇA OLMUŞTURİNSANLARI BİRBİRİLERİYLE ÇATIŞTIRMAK İÇİN SEFERBERLİK İLAN ETMİŞ DURUMDALARHER BİRİ PROFESYONEL PROVOKATÖR AMA ARTIK DEŞİFRE OLDULARCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileriyle bir araya geldiği iftar programındaki konuşmasında Avrupa Parlamentosu'nu eleştirerek, Avrupa Parlamentosu'nun koridorlarında bakıyorsunuz YPG terör örgütünün paçavraları asılı ve onun önünde de ülkemizdeki bölücü terör örgütünün parlamentoya destekleriyle soktuğu kişiler poz veriyor.
 • 23:05Erdoğan, Stk Temsilcileriyle Bir Araya GeldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Batı'nın mantalitesi şöyle çalışıyor, 'iyi terörist, kötü terörist', anlayış bu. Bu anlayışı tersine Allah'ın izniyle biz çevireceğiz.
 • 23:00Erdoğan'dan Avrupa Parlamentosu'na: Daiş'e Karşı Olanlar Terör Örgütü Değilse, El Nusra'ya Niye...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sivil toplum kuruluşlarının (STK) temsilcileriyle bir araya geldiği iftar programındaki konuşmasında Avrupa Parlamentosu'nu eleştirdi.
 • 20:34Cumhurbaşkanı Erdoğan Stk Temsilcileri ile İftarda Bir Araya GeldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de STK temsilcileri ile iftarda bir araya geldi.
 • 18:56Palandöken: Hükümet Teşvikte Esnafı UnutmasınTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, teşvik paketinde esnafın unutulmaması gerektiğini belirterek, "Etkin sicil affı ile esnafın krediye ulaşması sağlanmalı, esnaf sanatkar içinde teşvik paketi hazırlanarak haksız rekabet ortadan kaldırılmalı, şoför esnafına ÖTV'siz araç yenileme hakkı verilmeli, çıraklar ve kalfalar için istihdam desteği verilmeli, esnaf ve sanatkara sanayicide olduğu gibi ucuz elektrik temin edilmeli" dedi.
 • 12:14TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarlara yönelik geniş kapsamlı teşvik programı açıklanması gerektiğini belirtti.
 • 10:38Palandöken: Palandöken: "Teşvik Paketinde Esnaf Unutulmamalı"Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarlar için geniş kapsamlı teşvik programının açıklanması gerektiğini söyledi.
 • 12:48TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, çeşitli nedenlerle memleketlerinden göç eden esnafa, geri dönerek dükkanlarını açabilmeleri için destek verilmesi gerektiğini belirtti.
 • 10:39Palandöken: "Memleketine Geri Dönerek Dükkanını Açması İçin Esnafa Destek Verilmeli"Olumsuz bölgesel koşullar nedeniyle köylerinden göçenlerin, kepenk kapatan esnafın geri dönüşünün desteklenmesi gerektiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnaf ve sanatkarın işinin başına dönmesi kepenklerin açılması desteklenmelidir.
 • 10:31Palandöken: Köye Dönüşlerde Yaş Sınırı KaldırılmalıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, memleketine geri dönerek dükkanını açmak isteyen esnafa destek verilmesini istedi.
 • 10:00TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bu hafta sonu kutlanacak Babalar Günü dolayısıyla yapılacak harcamaların tutarının 5 milyar lirayı bulmasının beklendiğini belirtti.
 • 09:39Palandöken: "Çınarağacı Gibi Bize Kol Kanat Geren Babalarımızı Mutlu Edelim"Piyasayı hareketlendirmesi beklenen özel günlerin sonuncusu olan Babalar Gününde 5 milyar lira civarı harcama yapılmasının beklendiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Babalar Günü’nde yapılacak harcamalar ile geleceğimiz olan çocuklarımıza alacağımız karne hediyeleri piyasanın canlanmasına neden olacaktır” dedi.
 • 10:56TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yarın bu yılki eğitim öğretim döneminin sona ereceğini belirterek, "Çocuklarımız bizim her şeyimiz. Karneye bakmadan evvel çocuklarımıza sarılarak önce onlara sevildiklerini hissettirelim." dedi.
 • 10:41TESK Başkanı Palandöken: TESK Başkanı Palandöken: "Karneye Bakmadan Evvel Çocuğunuza Sarılın"2015-2016 Eğitim-öğretim döneminin sona ermesi ve hafta sonunda yapılacak LYS sınavı ile ilgili olarak velileri ve yetkilileri uyaran Türkiye Esnaf Ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, karneye bakmadan önce çocuğu sarılma tavsiyesinde bulundu.
 • 15:09Yeşilyurt'ta Yeşilyurt'ta "EN İyi Kiraz Ve En Bakımlı Kiraz Bahçesi" YarışmasıKiraz Yarışmasında emek sarf eden herkese teşekkür eden Bakan Tüfenkçi, "Yeşilyurt Kirazının farklı aroması ve tadı var, dünyanın neresine giderseniz gidin kirazın tadıyla kokusuyla Yeşilyurt'ta yetişip yetişmediğini hemen anlarsınız.
 • 14:34Yeşilyurt'ta 'En İyi Kiraz ve En Bakımlı Kiraz Bahçesi' Yarışması DüzenlendiYeşilyurt'ta 'En İyi Kiraz ve En Bakımlı Kiraz Bahçesi' Yarışması Düzenlendi22. Yeşilyurt Kültür, Kiraz ve Spor Festivali kapsamında düzenlenen ’En İyi Kiraz’ ve ’En Bakımlı Kiraz Bahçesi’ yarışması programına katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Yeşilyurt’un insanı zeki, toprağı bereketli, suları berraktır” dedi.
 • 14:58TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, üretimin artırılması için esnaf ve sanatkara teşvik verilmesi gerektiğini belirtti.
 • 14:42Esnaf Teşvik Talep EttiEsnaf Teşvik Talep EttiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken'den teşvik talebi geldi.
 • 14:14Palandöken, "Üretimin Artırılması İçin Esnaf Desteklenmeli"Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, üretimin artırılması ve ülkenin sağlık büyümesi için esnafın desteklenmesini istedi.
 • 10:38TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ulaştırma sektöründe faaliyet gösteren esnaf ve sanatkarlara ticaret amaçlı kullanılan ucuz motorin imkanı sağlanmasını istedi.
 • 10:33TESK Genel Başkanı Palandöken: TESK Genel Başkanı Palandöken: "Ticari Amaçlı Ucuz Akaryakıt İstiyoruz"Benzin ve motorin fiyatlarının şoför ve nakliyecinin belini büktüğünü belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Petrol fiyatlarındaki düşüşe rağmen ülkemizdeki akaryakıt fiyatlarının yüksekliği taşımacı esnafımızın belini büküyor" dedi.
 • 12:28TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kaçak sigara yüzünden yıllık yaklaşık 5 milyar lira vergi kaybı yaşandığını belirtti.
 • 11:29TESK Genel Başkanı Palandöken: TESK Genel Başkanı Palandöken: "Kaçak Sigara Tekrar Artışa Geçti"İki milyon esnafın temsilcisi konumunda olan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), kaçak sigara ile mücadeleyi öncelikli hedefleri arasına aldı.
 • 11:543 Bin 100 Anlaşmazlığa Mahkemesiz Çözüm3 Bin 100 Anlaşmazlığa Mahkemesiz ÇözümTESK Genel Başkanı Palandöken: - "Bugüne kadar 3 bin 100 anlaşmazlık, arabuluculuk ile çözümlendi" Palandöken, yazılı açıklamasında, arabuluculuk sisteminin 14 Kasım 2013'ten itibaren hayata geçtiğini anımsatarak, uygulamaya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
 • 11:50TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türk hukukuna 2013'te giren arabuluculuk sistemi sayesinde bugüne kadar 3 bin 100 anlaşmazlığın çözüldüğünü bildirdi.
 • 11:16TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken AçıklamasıHukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanununun 14 Kasım 2013’ten itibaren uygulamasının oturmasıyla aralarında uyuşmazlık bulunan tarafların sorunun çözümü için mahkemeye gitmelerine gerek kalmadığını belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Taraflar bağımsız ve tarafsız arabulucu yardımıyla sorunlarını hem daha kısa sürede hem de mahkeme masraflarına gerek kalmadan daha az maliyetle çözebilmektedirler” dedi.
 • 15:37TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ekonomide kazanılan ivmeyi yok etmek ve Türkiye'yi kaosa sürüklemek isteyenlerin başarılı olamayacağını belirterek, "Halkımızın çarşı ve pazarları doldurması, iç ve dış düşmanlara verilecek en güzel cevaptır.
 • 12:56Palandöken: "Teröre İnat Cadde ve Sokaklara Çıkıp Alışveriş Yapın"Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ülkede meydana gelen terör olayları ile ülkede kaos ortamı oluşturmak isteyenlerin amacının son yıllarda dünyaya adeta parmak ısırtan ekonomiye darbe vurmak olduğunu belirtti.
 • 10:35Esnafa Prim Kolaylığı!Esnafa Prim Kolaylığı!Emeklilik için yaşı bekleyen Bağ-Kur'lunun sadece sağlık primi ödemesi gündemde. Bu da 100 liranın altında bir rakam olacak.
 • 13:49Sivil Toplum Kuruluşlarından Saldırısıya TepkiSivil toplum kuruluşları yaptıkları açıklamalarla İstanbul'daki terör saldırısını kınadı.
 • 12:41İstanbul'daki Terör SaldırısıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, terörün sadece Türkiye'nin değil, tüm dünyanın sorunu olduğunu belirterek, ülkelerin terör konusunda samimi olması ve güç birliği yapması gerektiğini ifade etti.
 • 12:00Palandöken: "Ülkemizi Kaosa Süreklemek İsteyenler Pişman Olacak"TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken,Türkiye’yi kaosa sürüklemek isteyenlerin pişman olacağını söyledi.
 • 13:21Kredi Garanti Fonu, Kobi'lerin Finans Güvencesi OlduKredi Garanti Fonu, Kobi'lerin Finans Güvencesi OlduGüçlü ve sürdürülebilir kalkınmanın yolunun KOBİ’lerin güçlendirilmesinden geçtiği düşüncesiyle teminat yetersizliği olan KOBİ’lerin finansmana erişimini kolaylaştırmak amacıyla 1993 yılında faaliyetlerine başlayan Kredi Garanti Fonu’nun (KGF) aradan geçen 23 yıl içerisinde Türk ekonomisine önemli kazanımlar sağladığı bildirildi.
 • 10:53TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ramazan ayının gelmesiyle merdiven altı tatlı, şekerleme ve şarküteri ürünlerinin arttığına işaret ederek, "Ramazan ayında artan merdiven altı üretilen gıda ürünleri kesinlikle alınmamalı, olması gereken fiyatın altında satılan ürüne şüpheyle yaklaşılmalıdır.
 • 10:45Palandöken: Palandöken: "Ramazan'ın Gelmesiyle Merdiven Altı Artıyor"Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ramazan fırsatçılarına dikkat çekerek, vatandaşları merdiven altı ürünler konusunda uyardı.
 • 12:00"Türkiye kriz öncesi büyümeye gidebilir"Medya Takip Merkezi (MTM), Ekonomi Gazetecileri Derneği için hazırladığı Mayıs ayı raporunda ekonomide öne çıkan başlıkları belirledi.
 • 12:42Malatya'daki Stk'lardan Almanya Federal Meclisi'nin Kararına TepkiMalatya'daki sivil toplum kuruluşları Alman Federal Meclisi'nin 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddialarını tanıyan karar tasarısına tepki gösterdi.
 • 17:32Palandöken'den Almanya'ya TepkiPalandöken'den Almanya'ya TepkiAlman parlamentosunun Ermeni iddialarını onaylamasına bir tepki de Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken'den geldi.
 • 16:45TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Almanya Parlamentosu'nun Ermeni iddialarına ilişkin aldığı kararın yok hükmünde olduğunu ifade etti.
 • 01:11Başbakan Yıldırım, Düğün Törenine KatıldıBaşbakan Yıldırım, Düğün Törenine KatıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşması Başbakan Yıldırım, düğün törenine katıldı Yıldırım, TESK Başkanı Palandöken'in oğlunun düğün merasimine konuk oldu Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken'in oğlunun nikah törenine katıldı.
 • 23:06TESK Başkanı Palandöken'in Mutlu GünüTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken’in oğlu Barış Palandöken, Hande Erdem ile dünyaevine girdi.
 • 22:59Başbakan Yıldırım, Düğün Törenine KatıldıBaşbakan Binali Yıldırım, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken'in oğlunun nikah törenine katıldı.
 • 15:57Türkiye-ab Karma İstişare Komitesi'den Ömer Çelik'e TebrikTürkiye-AB Karma İstişare Komitesi (KİK) Türkiye kanadında yer alan TOBB, TESK, TÜRK-İŞ, TZOB, TİSK, MEMUR-SEN, Türkiye Kamu-Sen ve HAK-İŞ başkanları, 65. Hükümet’te AB Bakanlığı ve Başmüzakereci görevine getirilmesinden dolayı Ömer Çelik’i tebrik etti.