SON DAKİKA TESK HABERLERİ

Son Dakika Tesk Haberleri

 • 15:52Patronlardan Ankara'daki Bombalı Terör Saldırısına TepkiPatronlardan Ankara'daki Bombalı Terör Saldırısına TepkiAnkara Garı önünde düzenlenen bombalı saldırı üzerine iş dünyası vahşi saldırıyı kınayan açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar...
 • 09:35Cihan Haber Ajansı Gündemi- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Pakistan Kara Kuvvetleri Komutanı Rahil Şerif’i kabul edecek.
 • 12:30Levent Kırca'nın VefatıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Levent Kırca'nın vefatına ilişkin, "Türk sinema ve tiyatrosu usta bir çınarını daha kaybetti" ifadelerini kullandı.
 • 12:05Palandöken: "Büyük Bir Mizah Ustasını Kaybetmenin Acısını Yaşıyoruz"Türk Sinemasının ve Tiyatrosunun usta mizah oyuncusu Levent Kırca’nın tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetmesi sebebiyle mesaj yayımlayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Sinema ve Tiyatromuzun büyük mizah ustasını kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz” dedi.
 • 11:58Palandöken'den Levent Kırca Açıklaması: Mizah Ustasını KaybettikPalandöken'den Levent Kırca Açıklaması: Mizah Ustasını KaybettikTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, sinema ve tiyatro oyuncusu Levent Kırca’nın ölümü nedeniyle bir açıklama yaptı.
 • 09:51Business World Condemns Ankara MassacreTurkey's business world expressed dismay after terror attacks at a peace rally in the capital Ankara, which killed at least 95 people and wounded more than 200, offering condolences to all families. Leading business groups have called for a robust fight against terrorism in the country. "We feel terribly.
 • 16:40Ankara'daki Terör Saldırısına TepkilerToplam 14 sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu "Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet Buluşması" Tertip Komitesince, Ankara'daki terör saldırısına ilişkin, vatandaşların can güvenliğinin ve huzurunun tam olarak sağlanması yönünde gerekli tüm tedbirlerin gözden geçirilmesi ve suçlularının ortaya çıkarılmasının hayati derecede önemli olduğu belirtildi.
 • 14:19Şevket Keskin'den Taziye MesajıMalatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı ve TESK Yönetim Kurulu Üyesi Şevket Keskin Ankara Tren Garı önünde meydana gelen ve 95 vatandaşın hayatını kaybettiği saldırıya ilişkin bir taziye mesajı yayımladı.
 • 13:25TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, evsiz esnaf kalmayacağını, normal piyasa şartlarında kazançlarından artırarak bir ev sahibi olamayan esnafa Toplu Konut İdaresi Başkanlığının (TOKİ) ev yapacağını belirtti.
 • 10:54Palandöken "Evsiz Esnaf Kalmayacak"Kendi mütevazi dükkanında ekmeğini çıkarmak için el emeğini göz nurunu döken ama bir ev alamayan esnaf ve sanatkarımızı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) ev sahibi yapacağını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Evsiz esnaf kalmayacak.
 • 14:26Palandöken, Ankara Saldırısını Telin EttiPalandöken, Ankara Saldırısını Telin EttiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ankara Tren Garı önünde yapılan ve ilk belirlemelere göre 30 cana mal olan bombalı saldırıyı telin etti.
 • 12:13Ankara'daki PatlamaTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, terörün insanlık suçu olduğunu belirterek, "Kardeşliğimize sahip çıkalım" ifadesini kullandı.
 • 12:21TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, film ve dizilerin birer "kültür elçisi" olduğunu belirterek, "Yurtdışında büyük beğeni ile izlenen dizilerimizde özellikle ülkemiz sanatkarları tarafından üretilen bakır ve gümüş işlemeler, mücevherat, moda, hazır giyim ve mobilya sektöründen markalarımız ile turizm bölgelerimizin tanıtımına ağırlık verilmelidir" ifadesini kullandı.
 • 11:25Palandöken: "Türk Dizileri 80'e Yakın Ülkede İzleniyor"Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, son yıllarda ülkemizde çekilen ve yurtdışından da izlenen veya dışarıya satılan film ve dizilerin birer kültür elçisi olduğunu belirtti.
 • 18:3728 Şubat'ın Sivil Ayağına Yönelik SoruşturmaAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı, 28 Şubat sürecine ilişkin soruşturma kapsamında, çeşitli kurum ve kuruluşlardan bilgi ve belge talep etti.
 • 12:35Kamuda Kamuda "Yerli Malı" Kullanım Oranı Yüzde 30 OlduAdana Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER) Başkanı Mustafa Karslıoğlu, kamu ihalelerinde yerli malı kullanım oranının yüzde 30’a çıkarıldığını bildirdi.
 • 13:56Eylül Ayında En Çok "Dolar Kuru" KonuşulduMedya Takip Merkezi'nin (MTM) hazırladığı rapora göre, eylül ayında 85 bin 867 haber sayısıyla "dolar kuru" en çok konuşulan konu oldu.
 • 12:35Adana Esob Yönetimi, Palandöken'i Ziyaret EttiAdana Esob Yönetimi, Palandöken'i Ziyaret EttiAdana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Yeni Başkanı Nihat Sözütek ve Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken’i ziyaret ederek, Adana esnaf ve sanatkarlarının sorunlarını anlatıp, çözüm konusunda destek istediler.
 • 13:16TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni sezon bakliyat ürünlerinin çıkmaya başlamasına yakın fiyatların düşmesi beklenirken, arttığına dikkati çekerek, "Dövizdeki artış bakliyat fiyatlarına da yansıdı ve yerli ürünün fiyatı yükseldi" değerlendirmesinde bulundu.
 • 12:49Palandöken: "Bakliyatta Yeni Sezon Ürün Çıkışına Yakın Fiyatlar Düşerdi, Şimdi Artıyor"Piyasada yeni sezon bakliyat ürünlerinin çıkmaya başlamasına yakın fiyatların düşmesi beklenirken, şimdi arttığını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Yeni sezon ürünlerin çıkmasına yakın eski malın bitirilmesi için fiyatlar düşürülürdü.
 • 12:30Palandöken: Yeni Ürünlerin Piyasaya Girmesi Bakliyat Fiyatlarını YükselttiPalandöken: Yeni Ürünlerin Piyasaya Girmesi Bakliyat Fiyatlarını YükselttiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, piyasaya giren yeni ürünlerin bakliyat fiyatlarını arttırdığına işaret etti.
 • 11:48TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Dizel ile benzin arasındaki fiyat farkı dizel aleyhine bozuldu ve taşımacılık yapan esnafın akaryakıt maliyetleri arttı.
 • 11:25Palandöken: "Taşımacı Esnafa Ucuz Ticari Akaryakıt Verilmeli"Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, taşımacı esnafının ucuz akaryakıt beklediğini belirterek, “Esnafımıza vergiden indirim yapılarak-ticari akaryakıt-dediğimiz ucuz akaryakıt verilebilir.
 • 11:20Esnafa Ucuz Fiyattan 'Ticari Akaryakıt' Verilmeli"Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, trafikteki araç sayısının 19 milyon 541 bin 369 adede ulaştığını belirterek "Esnafımızın emeğinin karşılığını alabilmesi için ucuz fiyattan 'ticari akaryakıt' verilmeli. Bunun için de üzerindeki sabit vergi düşürülmeli." dedi.
 • 10:35TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken AçıklamasıTESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, prim borçlusu Bağ-Kur’lunun yılbaşına kadar sağlık hizmeti alabileceğini söyledi.
 • 09:43TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 60 günden fazla sağlık sigortası primi borcu olan esnaf ve sanatkarların 31 Aralık'a kadar sağlık hizmetlerinden yararlanmasına yönelik kararının esnaf tarafından memnuniyetle karşılandığını bildirdi.
 • 20:27Besob Büyük Sanayi Sitesi'nin Temeli AtıldıBesob Büyük Sanayi Sitesi'nin Temeli AtıldıBursa’da şehir içinde dağınık olarak faaliyet gösteren küçük esnafın, kent dışında bir çatı altında toplanmasını amaçlayan BESOB Büyük Sanayi Sitesi’nin tüm altyapısını kapsayan 77 milyonluk yatırımın temeli atıldı.
 • 20:0377 Milyon Liralık Altyapının Temeli Atıldı77 Milyon Liralık Altyapının Temeli AtıldıBESOB Büyük Sanayi Sitesi’nin tüm altyapısını kapsayan 77 milyonluk yatırımın temeli Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun da katıldığı törenle atıldı.
 • 16:01Çıraklık Eğitiminde Af FırsatıKayseri Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı ve TESK Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Övüç 27. Mesleki Eğitim Kurulu Kararları hakkında bir açıklama yaparak, çıraklık eğitiminde af fırsatı getirildiğini söyledi.
 • 16:37Çankırı'da 2014 Yılında 544 Bin Paket Kaçak Sigara Ele GeçirildiÇankırı'da 2014 Yılında 544 Bin Paket Kaçak Sigara Ele GeçirildiÇankırı'da emniyet ekipleri tarafından 2014 yılında 544 bin 480 paket kaçak sigara ele geçirildi.
 • 11:14TESK Kırşehir Şubesi: Kaçak Sigara ile Mücadeleye DevamTESK Kırşehir Şubesi: Kaçak Sigara ile Mücadeleye DevamKırşehir Bakkallar ve Bayiler Esnaf Odası Başkanı Murat Zobu, esnafı ekonomik darboğaza iten kaçak sigarayla mücadele konusunda yazılı basın açıklaması yayımladı.
 • 11:05TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni AVM'lerin üretim merkezi veya fabrika olmadığını, esnafa zarar verdiğini belirtti.
 • 10:35Palandöken: "Avm'ler Üretim Merkezi Yada Fabrika Değiller"Yeni AVM’lerin açılmasını yeni rant projeleri olarak açıklayan Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Şimdi İstanbul’da 3 yıl içinde 31 yeni AVM açılacakmış.
 • 10:30Butso Başkan Yardımcısı Çeliker AçıklamasıBurdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Çeliker, kaçak sigara pazarının Türkiye'de yıllık 6 milyar lira vergi kaybına neden olduğunu bildirdi.
 • 10:57Tesk: Terör Olayları Esnafın İşlerini Tamamen Durma Noktasına GetirdiTürkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, terör olaylarının özellikle Doğu ve Güneydoğu'daki esnafın işlerini tamamen durma noktasına getirdiğini belirtti.
 • 10:55TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Terörden etkilenen il ve ilçelerdeki esnafın vergi ve prim borçları bir yıl ertelenmeli. Çek ve senet ödemelerini aksatanların kara listeye girmesi önlenmeli. Terörden ekonomik olarak en çok biz mağdur oluyoruz" ifadelerini kullandı.
 • 09:56Palandöken: Teröre Karşı Esnaf Sanatkar KorunmalıTürkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Genel Başkanı Palandöken, "Terörden etkilenen il ve ilçelerdeki esnafın vergi ve prim borçları bir yıl ertelenmeli." dedi.
 • 15:39Palandöken: "Peynir Tadına Bakılarak Alınır"Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, “Bizim geleneksel olarak paket peynirler mevcut. Bizim kültürümüzde peynir tadına bakılarak alınır. Hijyen kurallarına dikkat edilmesi lazım” dedi.
 • 11:19TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, peynirle ilgili yeni düzenlemeleri içeren ve gelecek yıl başından itibaren yürürlüğe girecek tebliğin şartlarının maliyetleri yükselterek peynir fiyatını artıracağını ileri sürdü.
 • 11:03TESK Başkanı Palandöken: "İnsanımız Tatmadan Peynir Almaz"Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yaptığı düzenlemeyle yürürlüğe giren yeni Peynir Tebliği’ne göre üretiminden muhafazasına, taşınmasından piyasaya arzına kadar birçok yenilik getiren düzenlemeyle peynirin artık ambalajsız satılamayacak olmasının esnafa darbe vuracağını söyleyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnafımızın bir özelliği daha tarihin sayfalarında yerini alacak demektir.
 • 10:56Kaçak Sigara Ticareti Son 5 Yılın En Düşük SeviyesindeKaçak ve sahte ürün ticaretiyle mücadele için yapılan mevzuat değişiklikleri ve denetimler olumlu sonuçlar verdi.
 • 12:35TESK Başkanı: Okul Servislerini Başta Veliler DenetlemeliEğitim ve öğretim dönemi 28 Eylül’de başlıyor.
 • 10:00TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 2015-2016 eğitim ve öğretim döneminin yarın başlayacağına dikkati çekerek, "korsan ve yardımcı personeli olmayan servis araçlarından uzak durulmasını" istedi.
 • 12:58TESK Genel Başkanı Palandöken: Devir 1 Kuruşun Hesabını Yapma DevriTESK Genel Başkanı Palandöken: Devir 1 Kuruşun Hesabını Yapma DevriTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kullanımı yaygınlaşan kuruşlu fiyatların etiketlerde görüldüğünü ama kasalara gelince para üstü kuruşların geri verilmediğini söyleyerek, “Kasalarda kuruş kalmadı, piyasaya sürülen 142 milyon adet 1 kuruş nerede?
 • 10:59TESK Genel Başkanı Palandöken: TESK Genel Başkanı Palandöken: "Kasalarda Kuruş Kalmadı"TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kullanımı yaygınlaşan kuruşlu fiyatların etiketlerde görüldüğünü ama kasalara gelince para üstü kuruşların geri verilmediğini belirterek, "Kasalarda kuruş kalmadı.
 • 10:28TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bazı marketlerin para üstü ödemeleri gereken kuruşları müşterilere vermediğini belirterek, "Halkımız, bilinçli davranıp kuruşunu istemeli. Devir 1 kuruşun hesabını yapma devri" ifadelerini kullandı.
 • 13:04TESK Başkanı Palandöken'den Sürücülere UyarıTESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Sürücüleri uyarıyorum.
 • 11:41TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Kurban Bayramı tatilinin ilk 6 gününde, sadece polis bölgesindeki kazalarda 96 kişinin olay yerinde öldüğünü belirterek, sürücüleri trafik kurallarına uymaları, uykusuz ve yorgun yola çıkmamaları konusunda uyardı.
 • 12:32Tafik Sigortasındaki Fahiş Artış Araç Sahiplerini İsyan EttirdiTafik Sigortasındaki Fahiş Artış Araç Sahiplerini İsyan EttirdiZorunlu trafik sigortası prim fiyatlarındaki artış esnafı zorlamaya başladı. TESK Başkanı Palandöken, devletin tavan ve taban primlerini belirlemesi gerektiğini söyledi.
 • 11:59Bendevi Palandöken'den Velilere Bendevi Palandöken'den Velilere "Kırtasiye Alışverişinin Erken Yapın" ÇağrısıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının 28 Eylül’de açılacak olmasıyla vatandaşların kırtasiye alışverişini geç yapmaya başladığını belirterek, alışverişi geciktiren velileri zamlı fiyatlar konusunda uyardı.