SON DAKİKA TESK HABERLERİ

Son Dakika Tesk Haberleri

 • 16:05Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (Tesk) Yönetim Kurulu Üyesi Şevket Keskin AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (Tesk) Yönetim Kurulu Üyesi Şevket Keskin AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, “Esnaf Sanatkârlar olarak bütün oda başkanları ile biz bir yükün altında olduğumuzun farkındayız. Bunun için de gece gündüz elimizden gelen gayreti Malatya’mız için esnafımız için elimizden geleni her şeyi yapacağız" dedi.
 • 14:14Kazım Türkmen'in İsminin Bulvara VerilmesiKazım Türkmen'in İsminin Bulvara VerilmesiOrdu’da 3 dönem CHP’den Belediye Başkanlığı yapan ve 21 Kasım 2015 tarihinde 73 yaşında vefat eden Kazım Türkmen’in isminin bir bulvar ve bir parka verilmesi kararına CHP’li Altınordu Belediye Meclis Üyesi Recayi Başar’in "ret" oyu verdiği ortaya çıktı.
 • 10:31TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, geçen sene Sevgililer Günü haftasında kartlarla 8,3 milyar liralık alışveriş yapıldığını belirterek, "Kuyumcular bu yıl ciroda 1 milyar lira artış bekliyor" ifadesini kullandı.
 • 10:29Palandöken: Palandöken: "Sevgililer Günü'nde Küçücük Bir Hediyenin Değeri Çok Büyük"Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ’’Özel günler insanlar arasında gitgide azalan iletişimi artırıyor.
 • 18:31Bakan Tüfenkci: Sınırlarınızı Açın Diyen Ülkeler, Kendi Kapılarını KapattılarBakan Tüfenkci: Sınırlarınızı Açın Diyen Ülkeler, Kendi Kapılarını KapattılarGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Suriye sınırındaki gelişmelerle ilgili olarak Birleşmiş Milletleri (BM) eleştirdi.
 • 18:12TOBB Sanayi Odalar Konseyi ToplantısıGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Bölgede zarar gören vatandaşlarımızın gönüllerinin, ruhlarının bir an evvel ihya edilmesi gerekmektedir.
 • 16:34Esnafın Derdi Dağlardan BüyükEsnafın Derdi Dağlardan Büyük"Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkârlar Genel Müdürlüğü, Adana’da esnaf ve sanatkarlara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.
 • 15:47Esnaf ve Sanatkarları Bilgilendirme ToplantısıEsnaf ve Sanatkarları Bilgilendirme ToplantısıEsnaf ve Sanatkarlar Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Altındal, ülke tarihinde ilk defa ‘Esnaf ve Sanatkarlar Değişim, Dönüşüm, Destek Strateji Belgesi ve Eylem Planı’nın yürürlüğe konulduğunu belirterek, “Özellikle faiz oranlarındaki ciddi düşüş, esnafımıza finansman imkanlarının daha kolay, daha ucuz bir şekilde sağlanmasının önünü açmıştır" dedi.
 • 10:06Palandöken: Palandöken: "Sigorta Şirketleri Ödediği Tazminatı Mirasçıdan Bile Talep Edebilecek"Zorunlu Trafik Sigortası uygulamalarında yapılan değişikliklerde sigorta şirketlerinin korunarak vatandaşın adeta cezalandırıldığını ileri süren Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Sürücü kendi kusurundan dolayı kaza yapıp vefat ederse, mahkemeler tazminata hükmederek sigorta şirketleri karşı tarafa tazminat ödemesini yapsa bile ödedikleri tazminatı mirasçılardan talep etme hakkı getirildi.
 • 09:57TESK Başkanı Palandöken: Sigorta Şirketleri KorunuyorTürkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, zorunlu trafik sigortası uygulamalarında yapılan değişikliklerle vatandaşın adeta cezalandırıldığını belirtti.
 • 09:48TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, trafik sigortası yaptırmada amacın kaza sonrası oluşacak maddi-manevi hasarların yükünden korunmak olduğunu belirterek, "Kaza yapan sürücü, hasarı kendi ödeyecekse niye sigorta yaptırsın" ifadesini kullandı.
 • 13:09TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kredi ve kredi kartı borçlarına uzun vadeli yapılandırma getirilmesi gerektiğini bildirdi.
 • 11:12Palandöken: Kredi Kartı Sahibi 1 Milyon Kişi TakipteTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bireysel kredi veya kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe girenlerin sayısı 2015 yılının sonunda 1 milyon 331 bin kişiyi aştığını bildirdi.
 • 10:15Palandöken: "Aidatsız Kredi Kartlarına Taksit Hakkı Tanınmalı"Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, aidatsız kredi kartlarına da taksit hakkı tanınması gerektiğini söyledi.
 • 16:54Merhum Siyasetçilerin İsimleri Parklara VerildiMerhum Siyasetçilerin İsimleri Parklara VerildiAltınordu ilçesinde yeni yapılan 5 parka eski belediye başkanları ve milletvekillerinin isimleri verildi.
 • 11:00Palandöken: Terör Biterse Et Yüzde 25 UcuzlarTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Doğu ve Güneydoğu’daki terör olaylarının bitmesi durumunda et fiyatlarının yüzde 25 düşeceğini kaydetti.
 • 10:56TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, terör olaylarının kırmızı et fiyatlarını olumsuz etkilediğini belirterek, "Doğu ve Güneydoğu Anadolu huzura kavuştuğunda besicilik artacak ve kırmızı et fiyatları yüzde 25 düşecek" değerlendirmesinde bulundu.
 • 10:11Palandöken: "Doğu ve Güneydoğu'da Olayların Bitmesi ile Et Fiyatları Yüzde 25 Düşer"TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Doğu ve Güneydoğu’da olayların bitmesi ile et fiyatlarının yüzde 25 düşeceğini söyledi.
 • 12:49Stk'lar AB Üyelik Sürecinden UmutluStk'lar AB Üyelik Sürecinden UmutluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: STK üyelerinin açıklamaları STK'lar AB üyelik sürecinden umutlu Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, AB'nin Türkiye'yi demokratik ve ekonomik anlamda önemli bir ülke olarak kabullenme süreci yaşadığını belirtiyor TESK Genel Başkanı Palandöken: "Dünyanın dev firmalarına sahip Türkiye zaten AB ülkesi" Trabzon Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hacısalihoğlu: "AB'ye uyum süreci içerisinde ülkemizin hazır hale getirilmesi ve bu yıl ekim ayında vize serbestisinin yürürlüğe girmesi umut verici" Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Genel Başkanı Saraçoğlu: "Ben özellikle son dönemde süreçten çok umutluyum" FUAT KABAKÇI - Sivil toplum kuruluşları (STK) temsilcileri, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) üyeliğine "umutlu" baktığını, AB'nin de Türkiye'yi demokratik ve ekonomik anlamda önemli bir ülke olarak kabullenme süreci yaşadığını belirtti.
 • 18:18Mesob Başkanı Keskin AçıklamasıMalatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, esnaf ve sanatkarların sorun ve talepleriyle Malatya için önemli gördükleri bazı sorunlara ilişkin taleplerini Başbakan Ahmet Davutoğlu'na hem sözlü hem de dosya halinde takdim ettiğini bildirdi.
 • 13:37Stk'lardan Teröre Karşı Ortak Basın AçıklamasıBitlis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Tezcan, bölgeye huzur ve sükunun egemen olması, halkın refah içinde yaşaması için öncelikle çukurların kapatılması, barikatların kaldırılması, mayınların sökülmesi, silahlı unsurların şehir ve kasabaları derhal terk etmesinin elzem ve herkesin öncelikli talebi olduğunu belirtti.
 • 13:24Stk'lardan AçıklamaBitlis Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Davut Tezcan, “Bölgeye huzur ve sükunun egemen olması, halkımızın refah içinde yaşaması için, öncelikle hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması, mayınların sökülmesi, silahlı unsurların şehir ve kasabaları derhal terk etmesi elzemdir ve hepimizin öncelikli talebidir” dedi.
 • 13:21Stk'lar: Bölgeye Huzurun Egemen Olması İçin Öncelikle Hendekler KapatılmalıStk'lar: Bölgeye Huzurun Egemen Olması İçin Öncelikle Hendekler KapatılmalıBaşbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşen Güneydoğu illerinden gelen STK temsilcileri, bölgeye huzurun egemen olması için öncelikle hendeklerin kapatılması gerektiğini ifade etti.
 • 13:09TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, küçük esnafın kazancının elektrik, su ve doğalgaz gibi harcamalara gittiğini belirterek, zamlar karşısında esnafın iş yerlerindeki cihazları çalıştıramaz duruma geldiğini bildirdi.
 • 11:43Palandöken: Elektrik Faturalarındaki Gider Kalemleri Vergi GibiPalandöken: Elektrik Faturalarındaki Gider Kalemleri Vergi GibiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarın hizmet verme ve üretim aşamasında en önemli maliyetlerinin elektrik ve akaryakıt giderleri olduğunu belirtti.
 • 11:43Palandöken: "Elektrik Faturalarındaki Gider Kalemleri Vergi Gibi"Esnaf ve sanatkarın hizmet verme ve üretim aşamasında en önemli maliyetlerinden olan elektrik ve akaryakıt giderlerinin olduğunu belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Benzin, mazot için ödediği vergiler ve elektrik faturalarındaki gider kalemleri esnafın maliyetlerini yükseltiyor.
 • 11:47TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, son yıllarda artan hırsızlık, asayiş ve güvenlik olaylarının önüne geçilmesi için 1985'te alımı durdurulan bekçilik müessesinin yeniden hayata geçirilmesi gerektiğini ifade ederek, bekçileri yeniden sokaklarda görmek istediklerini bildirdi.
 • 11:32Palandöken: Hırsızlar ve Gaspçılar 6 Kat ArttıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, son yıllarda artan hırsızlık olayları ile asayiş ve güvenlik olaylarının önüne geçilmesi için 1985 yılında alımı durdurulan bekçilik müessesesinin yeniden hayata geçirilmesi gerektiğini belirtti.
 • 11:28TESK Başkanı Palandöken: TESK Başkanı Palandöken: "Bekçilerimizi Geri İstiyoruz"Son yıllarda artan hırsızlık olayları ile asayiş ve güvenlik olaylarının önüne geçilmesi için bekçilik müessesinin yeniden hayata geçirilmesi gerektiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Bekçilerimizi yeniden sokaklarımızda görmek istiyoruz" dedi.
 • 18:06Süleyman Soylu: Süleyman Soylu: "Ülkemin Sokaklarını Kobani'ye Çevirmeye Çalışanlara Fırsat Vermeyiz"Görüntü Dökümü: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu'nun konuşması Esnaf ve Sanatkarların Uyum Yeteneğinin Arttırılması Projesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: "Ülkemin sokaklarını Kobani'ye çevirmeye çalışanlara fırsat vermeyiz.
 • 16:05Esnaf ve Sanatkarların Uyum Yeteneğinin Arttırılması ProjesiÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, "Ülkemin sokaklarını Kobani'ye çevirmeye çalışanlara fırsat vermeyiz.
 • 15:17Esnaf ve Sanatkarların Uyum Yeteneklerinin Artırılması ProjesiGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, hükümet olarak terör olayları nedeniyle zarar gören esnafın yanında olacaklarını belirterek, "O insanlarımızı terör örgütüne yem etmeyeceğiz" dedi.
 • 15:08Esnaf ve Sanatkârların Uyum Yeteneğinin Arttırılması Operasyonu' Açılış ToplantısıEsnaf ve Sanatkârların Uyum Yeteneğinin Arttırılması Operasyonu' Açılış ToplantısıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, “Özellikle Bağ-Kur ile Bağ-Kur sigortalılarıyla, Bağ-Kur primleriyle, genel sağlık sigortasıyla ilgili atacağımız adımlar artık olgunlaşmıştır.
 • 15:0623 Bin 250 Esnafın Ekonomik Uyum Yetenekleri Artırılacak23 Bin 250 Esnafın Ekonomik Uyum Yetenekleri ArtırılacakTürkiye ve Avrupa Birliği (AB) mali işbirliği kapsamında yürütülen ADAPTESK projesi kapsamında; TESK’e bağlı odalar, birlikler ve eğitim-danışmanlık merkezleri aracılığıyla farklı sektörlerden 23 bin 250 esnaf ve sanatkarın ekonomik değişime yönelik uyum yetenekleri artırılacak.
 • 13:162016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe KomisyonundaBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, sanayi 4.0 devrimi, yapay zeka, robotik teknolojiler, akıllı üretim sistemleri, 3-D yazıcılar, nesnelerin interneti, büyük veri ve bulut bilişim gibi alanlarda yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirterek, "Şubatta yapılacak Bilim Teknoloji Yüksek Kurulu (BTYK) toplantısının ana gündemi olarak Sanayi 4.0 konusunu belirledik" dedi.
 • 09:27Cihan Haber Ajansı GündemiPlan ve Bütçe Komisyonu’nda; Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı (KOSGEB, TSE, TPE, TÜBİTAK, Türkiye Bilimler Akademisi) ile Gençlik ve Spor Bakanlığı (Spor Genel Müdürlüğü, YURTKUR, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı) bütçe, kesinhesap ve Sayıştay raporları görüşülecek.
 • 17:41Milletvekili Akif Ekici Palandöken'i Ziyaret EttiMilletvekili Akif Ekici Palandöken'i Ziyaret EttiTBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyesi CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken’i ziyaret etti.
 • 10:01Esnaf ve Sanatkarların Uyum Yeteneğinin Arttırılması Operasyonu Başlıyor’Esnaf ve Sanatkârların Uyum Yeteneğinin Arttırılması Operasyonu’ açılış toplantısı, 29 Ocak 2016 Cuma günü saat 10.00’da Ankara Hilton Otel’de gerçekleştirilecek.
 • 16:04Esnafın Yıllık Kayıt ve Aidat Tarifesinde Bu Yıl Artış OlmayacakKonya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) esnafın yıllık kayıt ve aidat tarifesinde bu yıl artış yapılmayacağını duyurdu.
 • 13:25Karamercan: Karamercan: "Esnafın Yıllık Aidatına Zam Yok"Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, esnafın yıllık kayıt ve aidat tarifesinde bu yıl artış yapılmayacağı müjdesini verdi.
 • 11:52Kırşehir'de Ahiliğin 800 Yıllık Tarihi AnlatılacakKırşehir Belediyesinin yaklaşık 3 yıl önce başlattığı Ahi Evran Külliyesi Projesi kapsamında oluşturulacak Ahilik ve Esnaf Müzesi'nde 800 yıllık gelenek tanıtılacak.
 • 10:55Aesob'dan Esnafa Aidat MüjdesiAesob'dan Esnafa Aidat MüjdesiAntalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Abdullah Sevimçok, asgari ücrete yapılan zam nedeniyle esnaf ve sanatkârın üzerindeki yükü daha fazla artırmamak amacıyla kayıt ücreti ve yıllık aidatlarda herhangi bir artış yapılmayacağını ve 2015 yılı için uygulanan tarifenin aynen devam edeceğini açıkladı.
 • 08:19Çalık'dan ESKKK'ya Ziyaret AK Parti MKYK Üyesi ve AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi'ni ziyaret etti.
 • 13:46Palandöken'den Koç Ailesine BaşsağlığıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Mustafa Koç’un genç yaşta hayatını kaybetmesinin kendilerini deriden üzdüğünü söyledi.
 • 13:45İş Adamı Mustafa Koç'un VefatıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, iş adamı Mustafa Koç'un vefatına ilişkin, "Türkiye, tüm girişimcilere rol model olan, on binlerce insanın evine ekmek götürmesine vesile olan, ekonomimizin en önemli aktörlerinden birisini kaybetmiştir.
 • 13:41Palandöken: Genç Yaşta Aramızdan Ayrılması Bizleri Derinden ÜzdüTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Mustafa Koç'un vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı.
 • 10:15Palandöken'den Karne UyarısıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 2015-2016 eğitim-öğretim yarıyılının bitmesine az bir süre kala TEOG sınav sonuçlarının açıklanmasıyla 8. sınıf öğrencilerinin stres yaşadığını belirterek, aileleri uyardı.
 • 10:12TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Tüm veliler çocuklarımızı yarıyıl tatilinde sıkmadan dinlendirerek destek olmalıdır.
 • 12:32Esnaf ve Sanatkarın Kayıt Ücreti ve Yıllık Aidatı ArtmayacakTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, asgari ücretin 2016 yılı için aylık brüt 1.647 liraya çıkması ile esnaf ve sanatkarın kayıt ücreti ve yıllık aidatların artmasını önlemek için karar aldıklarını belirtti.
 • 12:26TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, asgari ücretteki artışa rağmen esnaf ve sanatkarların kayıt ücreti ve yıllık aidat tarifesinde değişikliğe gitmediklerini belirterek, "Kayıt ücreti ve yıllık aidat 3 büyükşehirde 318 lira, diğer illerimizde 191 lira olarak tahsil edilecek" ifadesini kullandı.