SON DAKİKA TESK HABERLERİ

Son Dakika Tesk Haberleri

 • 07 Aralık 2016 13:04Türkiye'nin İlk Yüzde 100 Yerli Elektrikli Otobüsü Yola ÇıktıTürkiye'nin İlk Yüzde 100 Yerli Elektrikli Otobüsü Yola ÇıktıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, TEMSA ve ASELSAN ortak üretimi olan Türkiye'nin ilk yüzde 100 yerli elektrikli otobüs Avenue EV'nin, sahip olduğu özelliklerle şehir içi ulaşıma yeni bir soluk getireceğini belirterek, "Türkiye ekonomisiyle ilgili endişe duyanlara verilen en iyi...
 • 06 Aralık 2016 10:25TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, çıraklık eğitimine yönelik düzenlemeye ilişkin, "Esnafımız meslekte yetiştirecek çırak bulamıyordu.
 • 06 Aralık 2016 09:04Palandöken: Palandöken: "Çıraklığın Zorunlu Eğitim Kapsamına Alınması Sevindirici"Eğitim alanını düzenleyen, Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında KHK ile Bazı Kanun ve KHK’larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısının, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaşmasını TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken olumlu karşıladıklarını söyledi.
 • 05 Aralık 2016 10:16Konesob'tan Oda Genel Sekreterlerine BilgilendirmeKonesob'tan Oda Genel Sekreterlerine BilgilendirmeKonya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) genel sekreterler hizmet içi eğitim semineri, birliğe bağlı 84 oda genel sekreterinin katılımıyla gerçekleştirildi.
 • 04 Aralık 2016 14:36Başkan Fırat, Esbis'i AnlattıBaşkan Fırat, Esbis'i AnlattıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi ve ESOB Başkanı Rasim Fırat, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın hayata geçirdiği ‘Esnaf ve Sanatkâr Bilgi Sistemi’ ESBİS’in detaylarını paylaştı.
 • 04 Aralık 2016 12:27Ölümlü İş Kazalarında Avrupa'da Birinciyiz'Ölümlü İş Kazalarında Avrupa'da Birinciyiz'TESK Genel Başkanı Palandöken, iş kazalarında son 5 yılda 6 bin 87 kişi hayatını kaybettiğini ve Türkiye'nin bu konuda Avrupa'da birinci olduğunu söyledi.
 • 04 Aralık 2016 11:15TESK Genel Başkanı Palandöken İş Güvenliğinin Önemine Dikkat ÇektiTESK Genel Başkanı Palandöken İş Güvenliğinin Önemine Dikkat ÇektiTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, iş güvenliğinin çalışma hayatının birinci önceliği olduğunu belirterek, “Ölümlü iş kazalarında maalesef Avrupa’da birinciyiz.
 • 04 Aralık 2016 10:05TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ölümlü iş kazalarında Türkiye'nin, Avrupa'da birinci olduğunu belirterek, bu konuda işçi ve işverenlerin daha dikkatli olmasını istedi.
 • 03 Aralık 2016 14:04Tisk 26. Genel Kurul ToplantısıTisk 26. Genel Kurul ToplantısıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Bir milli iradenin ve duruşun karşısında bugün yaşadığımız küresel ve kendimizden kaynaklanan nedenlerle motivasyonumuzu bozmak veya karamsar cümleler kurmak, bu millete inanmamak, bu millete güvenmemektir.
 • 03 Aralık 2016 11:04TESK Başkanı Palandöken AçıklamasıTESK Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yabancı kahve zincirlerinin özellikle büyük şehirlerde kahvehane ve kıraathaneler için büyük bir tehdit haline geldiğini belirterek, "Türkiye'deki 72 bin 659 kahvehane ve kıraathane 0 faizli ve uzun...
 • 03 Aralık 2016 09:40Palandöken, "Kahvehane ve Kıraathaneler İçin Özel Kredi Modeli Oluşturulmalı"Son yıllarda sayıları hızla artan yabancı kahve zincirlerinin özellikle büyük şehirlerde kahvehane ve kıraathaneler için büyük bir tehdit haline geldiğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Osmanlı döneminden günümüze kadar...
 • 02 Aralık 2016 12:30Palandöken: Palandöken: "Esnafa Sıfır Faizli Can Suyu Kredisi Verilmeli"Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkârlara sıfır faizli can suyu kredisi verilmesi gerektiğini söyledi.
 • 02 Aralık 2016 12:22TESK Başkanı Palandöken AçıklamasıTESK Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarlara sıfır faizli can suyu kredisi verilmesi gerektiğini belirtti.
 • 01 Aralık 2016 14:02TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye ile Rusya ilişkilerindeki gelişmelerin ekonomiye de olumlu yansıyacağını belirtti.
 • 01 Aralık 2016 13:27Palandöken: "Rusya ile Yakın İlişkiler Ekonomiye Can Verecek"Türkiye ile Rusya arasında yaşanan olumlu gelişmelerin ekonomiye can suyu olacağını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Putin ile yaptığı olumlu görüşmeleri olumlu ve iyi sonuçlar verecek.
 • 01 Aralık 2016 12:01Palandöken: Palandöken: "Ötv Zammı İçki ve Sigarada Kaçağı Artırır"İçki ve sigaraya yapılan ÖTV zammının kaçak ve sahte üretimi daha da artıracağını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “İçki ve sigaraya zaten her 6 ayda bir otomatik ÖTV zammı geliyor.
 • 01 Aralık 2016 10:43TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, içki ve sigaraya yapılan ÖTV zammının, kaçak ve sahte üretimi daha da artıracağını belirterek, yılbaşı öncesi sahte içki üretimi ve bundan kaynaklı zehirlenme vakalarının çoğalmasından endişe ettiklerini kaydetti.
 • 30 Kasım 2016 12:13TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, döviz kuruna bağlı anlaşmaların acilen Türk lirasına çevrilmesi gerektiğini bildirdi.
 • 30 Kasım 2016 11:42TESK Genel Başkanı Palandöken: TESK Genel Başkanı Palandöken: "Cumhurbaşkanımızın Açıklamaları Esnafı Rahatlattı"Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk lirası cinsinden anlaşma ve borçlanma yapılması yönündeki önerilerimizi olumlu karşılaması esnafımızı ve bizi sevindirdi” dedi.
 • 30 Kasım 2016 11:22TL Çağrısı' Esnaftan Destek BulduTL Çağrısı' Esnaftan Destek BulduTESK Başkanı Palandöken: Dolar ve döviz kuruna bağlı anlaşmalar acilen Türk parasına çevrilmeli.
 • 29 Kasım 2016 11:41Doların Yükselmesi Esnaf ve Sanatkarı da VurduDoların Yükselmesi Esnaf ve Sanatkarı da VurduMersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Talat Dinçer, son dönemde doların ateşinin yükselmesinin esnaf ve sanatkarın maliyetini inanılmaz şekilde artırdığına dikkat çekerek, kepenklerin kapanmaması için hükümetten destek beklediklerini söyledi.
 • 29 Kasım 2016 11:35Küçük İşletmelerde Kayıtlı İstihdamın Teşviki ÇalıştayıKüçük İşletmelerde Kayıtlı İstihdamın Teşviki ÇalıştayıSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Mehmet Selim Bağlı, "Türkiye genelinde kadın çalışanların kayıt dışılık oranı yüzde 45,8 düzeyinde.
 • 28 Kasım 2016 12:45Başkan Fırat: Başkan Fırat: "Döviz Yükselişi Bahanesiyle Piyasayı Şişiriyorlar"TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve ESOB Başkanı Rasim Fırat, Dolar ve Euro’daki artışları bahane eden bazı spekülatörlerin zam yapıp piyasaları etkilemeye çalıştığını dile getirdi.
 • 27 Kasım 2016 19:55Türkiye Motokros Şampiyonası Sona ErdiTürkiye Motokros Şampiyonası Sona ErdiTürkiye Motokros Şampiyonası’nın 6. ayak sezon finali, Afyonkarahisar Motor Sporları Merkezi’nde gerçekleştirildi.
 • 27 Kasım 2016 12:01TESK Genel Başkanı Palandöken: TESK Genel Başkanı Palandöken: "Avm'ler Servis Aracı ile Müşteri Toplamaya Son Vermeli"Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Market ve pazar servisleri acilen kaldırılmalı. Mahalleden taşınmasına karşıyız. Anonslarla, el ilanlarıyla vatandaşları kaçak olarak taşıyorlar” dedi.