SON DAKİKA TESK HABERLERİ

Son Dakika Tesk Haberleri

 • 15:34 Başkan Bahçeci'den Ahilik Haftası Teşekkür Mesajı Başkan Bahçeci'den Ahilik Haftası Teşekkür Mesajı Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, bu yıl 29.'su kutlanan Ahilik Haftası kutlamalarına katılan devlet büyüklerine, katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür mesajı yayımladı.
 • 09:49 Şekerbank 3 Yılda 650 Bin Yeni Çiftçi ve Kobi'ye Ulaşacak Şekerbank Genel Müdürü Servet Taze, Şekerbank'ın, gelecek dönemde kaynaklarını daha da tabana yayarak üretimin, KOBİ'lerin ve ihracatın finansmanına odaklanacağını belirterek, "Hedefimiz, 2018 sonuna kadar 650 bin yeni çiftçi ve KOBİ müşterisine ulaşmaktır" dedi.
 • 10:57 Palandöken: Palandöken: "Esnaf Ramazan Bereketi Bekliyor" Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ramazan ayında talebin artacağı bazı gıda maddelerine zam yapanların olabileceğini belirterek, vatandaşları fiyatları yakın takip etmeleri konusunda uyardı.
 • 10:41 TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ramazan ayında et ve et ürünlerinde zam beklemediklerini belirterek, Et ve Süt Kurumunun bu konuda gereken tedbiri aldığını kaydetti.
 • 17:49 Kırşehir Belediye Başkanı Bahçeci Açıklaması Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, büyük Türkiye'nin inşasında ahiliğin referans değerlerden biri olacağını belirtti.
 • 11:58 TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Son zamanlarda AVM'ye girecek yerli markalardan istenen ağır şartlar, yüksek masraf ve terör korkusu birçok markayı tekrar cadde mağazacılığına yöneltti.
 • 10:25 TESK Genel Başkanı Palandöken: "Avm Sayısı Çığ Gibi Artıyor" Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, AVM sayısının çığ gibi arttığını söyledi.
 • 09:23 Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci: Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci: "Başkanlık Sisteminin Ahiliğin Değerleri ile Örtüştüğünü... KIRŞEHİR (İHA) – 29’uncu Ahilik Haftası kutlamaları resmi programında konuşan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Başkanlık Sisteminin ahiliğin değerleri ile örtüştüğünü söyledi.
 • 18:01 Ahilik Haftası Kutlamaları - Tüfenkci ve Bozdağ Ahilik Haftası Kutlamaları - Tüfenkci ve Bozdağ GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Ahilik Haftası Kutlamaları Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci'nin konuşması Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın konuşması 29. Ahilik Haftası Kutlamaları Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci: "Ahilikte hamd, şükür, kanaat vardır.
 • 16:20 29. Ahilik Haftası Kutlamaları Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Ahilikte hamd, şükür, kanaat vardır.
 • 17:13 İş Dünyası ve Sivil Toplum Yeni Hükümetten Umutlu İş dünyası ve sivil toplum temsilcileri, Binali Yıldırım'ın başbakanlığında kurulan yeni hükümetten umutlu olduklarını dile getirdi.
 • 17:04 Ahilik Haftası Malatya'da Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında şed kuşatma töreni düzenlendi.
 • 16:35 Ahilik Haftası Kutlandı Ahilik Haftası Kutlandı Ahilik Haftası dolayısıyla Malatya’da kutlama töreni düzenlendi.
 • 15:25 65. Hükümet'in Kurulması AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan 65. Hükümet'e başarı dileyen sivil toplum kuruluşları destek mesajları verdi.
 • 14:52 TESK Başkanı: 65. Hükümet Deneyimli ve İcraatçı TESK Başkanı: 65. Hükümet Deneyimli ve İcraatçı Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 65. Hükümet'i tebrik etti.
 • 14:33 Palandöken, "Başbakan'ın Açıklamaları Güven Verdi" Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan 65. Hükümetin tecrübeli ve icraatçı olmasını olumlu karşıladıklarını açıkladı.
 • 13:39 Esnaf Odaları Birliği Belediye Başkanını Ziyaret Etti Esnaf Odaları Birliği Belediye Başkanını Ziyaret Etti 29. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Esnaf Odaları Birliği, Belediye Başkanını ziyaret etti.
 • 14:59 Ahilik Haftası Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ve Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, Ahilik kültürünün okullarda ders olarak okutulması gerektiğini bildirdi.
 • 16:06 AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresi AK Parti Genel Başkan adayı Binali Yıldırım, "Herkes şunu bilsin ki ne yaparsanız yapın, hangi kahpeliği yaparsanız yapın, AK Parti milletinin izinde, Hakk'ın yolunda halka hizmet etmeye aynı kararlılıkla devam edecektir.
 • 16:07 TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bu yıl 1 Ocak-30 Nisan tarihleri arasında ülke genelinde 36 bin 593 kişinin iş yerini kapattığını belirterek, BAĞ-KUR üyesi esnaf ve sanatkarlar için acilen işsizlik fonu oluşturulması gerektiğini savundu.
 • 09:39 Palandöken: Palandöken: "İşsiz Esnaf İçin Acilen İşsizlik Fonu Oluşturulmalı" TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Doğu ve Güneydoğu’da yaşanan terör olaylarının esnaf ve sanatkarları etkilediğini belirterek, işsiz esnaf için işsizlik fonu oluşturulması gerektiğini söyledi.
 • 14:37 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 19 Mayıs'ta yakılan bağımsızlık ateşinin ilelebet sönmeyeceğini ifade etti.
 • 13:46 TESK Genel Başkanı Palandöken: "19 Mayıs Büyük Bir Destanın Başlangıcıdır" Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “19 Mayıs büyük bir destanın başlangıcıdır.
 • 11:55 Adaptesk Projesi'nin Mersin Rehberlik Semineri Yapıldı Adaptesk Projesi'nin Mersin Rehberlik Semineri Yapıldı Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu’nun (TESK) yürütücüsü olduğu, esnaf ve sanatkarın değişime uyumunu sağlamayı hedefleyen ADAPTESK Projesi’nin Mersin İl Rehberlik Semineri, Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nce (ESOB) yapıldı.
 • 11:20 Adaptesk Projesi Bu Kez Paydaşlara Anlatıldı Adaptesk Projesi Bu Kez Paydaşlara Anlatıldı Manisa’nın da aralarında bulunduğu 8 pilot ilde başlatılan Esnaf ve Sanatkarların Uyum Yeteneklerinin Arttırılması (ADAPTESK) Projesi’nin paydaşlara yönelik bilgilendirme toplantısı, Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde (MESOB) yapıldı.
 • 14:57 Esnafa Eğitim Seferberliği Esnafa Eğitim Seferberliği Ordu’da esnafın yönelik sinai mülkiyet, patent, marka ve tasarım konularında bilgi sahibi olmalarını sağlamak, muhtemel ekonomik kriz ve küreselleşme politikaları karşısında uyum yeteneklerini geliştirmek amacıyla bir eğitim çalışması başlatıldı.
 • 12:21 TESK Başkanı Palandöken Kilis'te TESK Başkanı Palandöken Kilis'te Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, destek vermek için Kilis' geldi.
 • 11:41 TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Kilis'te TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Kilis'te Kilis’i ziyaret eden Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye Cumhuriyeti’nin güçlü bir devlet olduğunu ve roketlerin hedefi olan bölgede ilk olarak işsizliğin çözüm bulması gerektiğini söyledi.
 • 21:53 Davutoğlu, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcilerini Kabul Etti Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye Karma İstişare Kurulu üyesi sivil toplum kuruluşları temsilcilerini kabul etti.
 • 20:58 Başbakan Davutoğlu Stk Temsilcilerini Kabul Etti Başbakan Davutoğlu Stk Temsilcilerini Kabul Etti Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye Karma İstişare Kurulu üyesi sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile bir araya geldi.
 • 20:28 Başbakan Davutoğlu'nun Kabulü Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye Karma İstişare Kurulu üyesi sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini kabul etti.
 • 09:50 Esnaf Odası Genel Sekreterlerine Hizmetiçi Eğitim Semineri Esnaf Odası Genel Sekreterlerine Hizmetiçi Eğitim Semineri Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) tarafından gerçekleştirilen ve 84 Meslek Odası Genel Sekreterinin katıldığı "Hizmet İçi Eğitim Semineri" ve Değerlendirme Toplantısı Antalya Side’de gerçekleştirildi.
 • 12:08 TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, araçların hurdaya ayrılması ile ilgili düzenlemenin kalıcı olarak değiştirilmesi gerektiğini belirterek, 2015 itibarıyla 21 yaş ve üstünde kamyon, kamyonet, otobüs sayısının 540 bini geçtiğini, 20 yaşın üzerindeki araçların hurdaya ayrılabilmesine imkan tanınması gerektiğini bildirdi.
 • 11:39 Palandöken: Palandöken: "Hurda Araç Teşvikini Bekliyoruz" TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, hurda araç teşvikini beklediklerini belirterek, 20 yaşına gelen ticari araçların otomatikman hurdaya ayrılması gerektiğini söyledi.
 • 10:20 TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, olumsuz bölgesel koşullar nedeniyle köylerinden göçenlerin, kepenk kapatan esnafın geri dönüşünün desteklenmesi gerektiğini belirtti.
 • 10:00 TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken Açıklaması TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken Açıklaması TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, olumsuz bölgesel koşullar nedeniyle köylerinden göçenlerin, kepenk kapatan esnafın geri dönüşünün desteklenmesi gerektiğini belirtti.
 • 16:57 Manisa'da 3 Bin 500 Esnaf Adaptesk'ten Faydalanacak Manisa'da 3 Bin 500 Esnaf Adaptesk'ten Faydalanacak Manisa’nın da aralarında bulunduğu 8 pilot ilde başlatılan Esnaf ve Sanatkarların Uyum Yeteneklerinin Arttırılması (ADAPTESK) Projesi’nin bilgilendirme toplantısı, Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde (MESOB) yapıldı.
 • 08:43 Türkiye Motokros Şampiyonası Gönen'de Yapıldı Türkiye Motokros Şampiyonası Gönen'de Yapıldı Türkiye Motokros Şampiyonası’nın ikinci ayak yarışı Gönen’de yapıldı.
 • 21:16 AK Parti'nin Kongreye Davet Etmeyeceği Tek Parti AK Parti'nin Kongreye Davet Etmeyeceği Tek Parti AK Parti'de 22 Mayıs'ta yapılacak 2. Olağanüstü Büyük Kongre'nin hazırlıklarını sürdüren üst kurul, kongre konseptini "Kutlu yürüyüşe devam" olarak belirledi. Kongreye HDP çağrılmayacak.
 • 07:54 Davutoğlu'na Veda Kongresinde Ana Fikir: Davamız Türkiye Davutoğlu'na Veda Kongresinde Ana Fikir: Davamız Türkiye 22 Mayıs'ta yapılacak AK Parti 2. Olağanüstü kongresinde protokol sıralarına daha öncekilerden farklı olarak birer tane Türk bayrağı konularak "davamız Türkiye" mesajı verilecek.
 • 12:04 TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ülkenin kırmızı et ihtiyacının karşılanması adına aile işletmelerinin desteklenmesi gerektiğini belirterek, "İthal edilecek damızlıklar küçük aile işletmelerine verilmeli." ifadesini kullandı.
 • 09:53 TESK Başkanı Palandöken: "İthal Damızlıklar Küçük Aile İşletmelerine Verilsin" TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Ülkemizin kırmızı et ihtiyacını karşılayan aile işletmelerinin desteklenmesi lazım. İthal edilecek damızlıklar küçük aile işletmelerine verilmeli. Ailelerin geçimine katkı sağlanırken, aynı zamanda piyasada et fiyatlarını da dengeleyecektir” dedi.
 • 10:22 TESK Genel Başkan Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkan Bendevi Palandöken, Anneler Günü'nde hediye için ayrılan ortalama bütçenin yüzde 33'ünün 51, 100 lira arası alınan hediyelerden oluştuğunu belirtti.
 • 09:50 Palandöken: "En Değerli Varlığımız Annelerimizi Unutmayalım" Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkan Bendevi Palandöken, "Anneler Günü kutlamalarında ne alırsak alalım bilin ki annelerimiz severek kullanacaklardır.
 • 17:19 AB'nin Vizeyi Kaldırması Piyasayı Canlandıracak, Yatırımlar Artacak" Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Avrupa Birliğinin (AB) Türk vatandaşları için vizeyi kaldıracak olmasının piyasaya pozitif enerji vereceğini belirterek, "Piyasa canlanacak, yatırımlar artacak.
 • 16:52 Palandöken: "Avrupa Birliği'nin Vizeyi Kaldırıyor Olması Piyasaya Olumlu Enerji Verecek" TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Uzun zamandır verdiğimiz çabaların olumlu sonucunu almamıza az kaldı.
 • 14:14 Tşof Başkanı Apaydın: Tşof Başkanı Apaydın: "Src Belgesinde Yaş 66'ya Çıktı" Karayolu Taşıma Yönetmeliğinde yapılan değişiklerin şoför esnafı için olumlu olduğunu belirten TESK Genel Başkan Vekili ve TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, “Bu yönetmeliğin yayınlanması için uzun süreden beri Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkilileri ile ikili görüşmelerimiz devam ediyordu.
 • 17:55 Tüketiciler Bilinçleniyor" Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdür Yardımcısı Mikayil Kılıç, mili gelirin artması ve insanların bilinçlenmesiyle artık sağlık ve güvenliğin de gittikçe önem kazandığını gördüklerini belirterek, "İnsanlar artık sadece ucuz ürünleri değil de markası, modeli, üreticisi belli olan ürünleri satın almak istiyor.
 • 14:37 Kayıt Dışı Ekonomiyle Mücadelede Teknik Yardım Projesi Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyon Başkan Yardımcısı Bela Szombati, kayıt dışı ekonominin azaltılmasıyla, Türk ekonomisinin şeffaflığının yanı sıra öngörülebilirliğinin de artacağını belirterek, "Kayıt dışı ekonomiyle mücadele ve vergi idarelerinin güçlendirilmesi sayesinde Türkiye'nin reform gündemi de güçlenecek.
 • 15:02 Palandöken: Palandöken: "Terör Ülkenin Her Yerinde Esnafı Etkiledi" TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ülkenin her yerindeki esnafın terör nedeniyle etkilendiğini belirterek, esnaf ve sanatkarların Türkiye Halk Bankasından kullandıkları düşük faizli kredi borçlarının 1 yıl erteleneceği yönündeki çalışmaları memnuniyetle takip ettiklerini söyledi.