SON DAKİKA TESK HABERLERİ

Son Dakika Tesk Haberleri

 • 10:22 TESK Genel Başkan Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkan Bendevi Palandöken, Anneler Günü'nde hediye için ayrılan ortalama bütçenin yüzde 33'ünün 51, 100 lira arası alınan hediyelerden oluştuğunu belirtti.
 • 09:50 Palandöken: "En Değerli Varlığımız Annelerimizi Unutmayalım" Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkan Bendevi Palandöken, "Anneler Günü kutlamalarında ne alırsak alalım bilin ki annelerimiz severek kullanacaklardır.
 • 17:19 AB'nin Vizeyi Kaldırması Piyasayı Canlandıracak, Yatırımlar Artacak" Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Avrupa Birliğinin (AB) Türk vatandaşları için vizeyi kaldıracak olmasının piyasaya pozitif enerji vereceğini belirterek, "Piyasa canlanacak, yatırımlar artacak.
 • 16:52 Palandöken: "Avrupa Birliği'nin Vizeyi Kaldırıyor Olması Piyasaya Olumlu Enerji Verecek" TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Uzun zamandır verdiğimiz çabaların olumlu sonucunu almamıza az kaldı.
 • 14:14 Tşof Başkanı Apaydın: Tşof Başkanı Apaydın: "Src Belgesinde Yaş 66'ya Çıktı" Karayolu Taşıma Yönetmeliğinde yapılan değişiklerin şoför esnafı için olumlu olduğunu belirten TESK Genel Başkan Vekili ve TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, “Bu yönetmeliğin yayınlanması için uzun süreden beri Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkilileri ile ikili görüşmelerimiz devam ediyordu.
 • 17:55 Tüketiciler Bilinçleniyor" Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdür Yardımcısı Mikayil Kılıç, mili gelirin artması ve insanların bilinçlenmesiyle artık sağlık ve güvenliğin de gittikçe önem kazandığını gördüklerini belirterek, "İnsanlar artık sadece ucuz ürünleri değil de markası, modeli, üreticisi belli olan ürünleri satın almak istiyor.
 • 14:37 Kayıt Dışı Ekonomiyle Mücadelede Teknik Yardım Projesi Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyon Başkan Yardımcısı Bela Szombati, kayıt dışı ekonominin azaltılmasıyla, Türk ekonomisinin şeffaflığının yanı sıra öngörülebilirliğinin de artacağını belirterek, "Kayıt dışı ekonomiyle mücadele ve vergi idarelerinin güçlendirilmesi sayesinde Türkiye'nin reform gündemi de güçlenecek.
 • 15:02 Palandöken: Palandöken: "Terör Ülkenin Her Yerinde Esnafı Etkiledi" TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ülkenin her yerindeki esnafın terör nedeniyle etkilendiğini belirterek, esnaf ve sanatkarların Türkiye Halk Bankasından kullandıkları düşük faizli kredi borçlarının 1 yıl erteleneceği yönündeki çalışmaları memnuniyetle takip ettiklerini söyledi.
 • 10:42 TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, hükümetin terör mağduru esnaf ve sanatkarların Halkbanktan aldıkları düşük faizli kredi borçlarının bir ertelenmesine ilişkin çalışmalarını memnuniyetle takip ettiklerini belirterek, "Kredi ertelemesi tüm esnaf ve sanatkarımızı kapsarsa daha da iyi olur" ifadesini kullandı.
 • 11:43 TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kermeslerin kayıt dışılığı artırdığını belirterek, "Kamu kurumları ürettikleri mamulleri kendileri değil, esnaf vasıtasıyla satmalı. Esnaf, kamunun ucuza ürettikleriyle rekabet edemez." değerlendirmesinde bulundu.
 • 18:32 Elvan: Elvan: "Bizim Dayanışmamız Güçlendiği, Arttığı Müddetçe Bizi Kimse Yıkamaz" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Atatürk Kültür Merkezi 2. Mersin Tanıtım Günleri Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'ın alana gelişi MHP Milletvekili Oktay Vural'dan detay İstiklal Marşı'nın okunması Silifke Halk Oyunu grubunun gösterisi Elvan'ın konuşması Kurdele kesimi Elvan'ın stantları gezmesi Başbakan Yardımcısı Elvan: "Bizim birlikteliğimiz, bizim dayanışmamız güçlendiği, arttığı müddetçe bizi kimse yıkamaz. Onun için bu birlikteliğimize önem verelim. Hepimiz kaynaşalım, bir bütün olalım" Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, "Bizim birlikteliğimiz, bizim dayanışmamız güçlendiği, arttığı müddetçe bizi kimse yıkamaz. Onun için bu birlikteliğimize önem verelim. Hepimiz kaynaşalım, bir bütün olalım." dedi.
 • 18:08 Başbakan Yardımcısı Elvan Açıklaması Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, "Bizim birlikteliğimiz, bizim dayanışmamız güçlendiği, arttığı müddetçe bizi kimse yıkamaz. Onun için bu birlikteliğimize önem verelim. Hepimiz kaynaşalım, bir bütün olalım." dedi.
 • 10:32 Palandöken'den Sürücülere Sınav Uyarısı Açıklaması Ülke genelinde 1 milyon 174 bin 427 öğrencinin, 27-28 Nisan günü Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavına gireceğini hatırlatan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, tüm sürücüleri uyararak çocukların geleceğini karartmamak için saat 09.00 ila 12.00 arasında sokaklarda klakson çalmamaları, yüksek sesle müzik dinlememelerini istedi.
 • 10:14 TESK Başkanı Palandöken'den Sürücülere "Teog" Uyarısı Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi sınavlarının 27-28 Nisan'da yapılacağını hatırlatarak, tüm sürücüleri sınav saatlerinde okul çevrelerinde klakson çalmamaları ve yüksek sesle müzik dinlememeleri konusunda uyardı.
 • 10:10 Sürücülere Uyarı: Sınav Zamanı Klakson Çalmayın, Müzik Sesini Açmayın Sürücülere Uyarı: Sınav Zamanı Klakson Çalmayın, Müzik Sesini Açmayın Ülke genelinde 1 milyon 174 bin 427 öğrencinin, 27-28 Nisan günü Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavına gireceğini hatırlatan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, tüm sürücüleri uyararak çocukların geleceğini karartmamak için saat 09.00 ila 12.00 arasında sokaklarda klakson çalmamalarını, yüksek sesle müzik dinlememelerini istedi.
 • 11:21 Esnaf ve Sanatkarların Uyum Yeteneğinin Artırılması Projesi Türk Patent Enstitüsü (TPE) ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) iş birliğiyle düzenlenen Esnaf ve Sanatkarların Uyum Yeteneğinin Artırılması Projesi (ADAPTESK) kapsamındaki eğitimler başladı.
 • 10:35 Kadınların Gözde Mesleği Bakkallık Kadınların Gözde Mesleği Bakkallık TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Erkek mesleği olarak bilinen şoförlük mesleği de artık kadınların tercih ettiği ilk 10 meslek içerisinde ön sıralarda yer aldı." dedi.
 • 10:03 Bakkallık, Bayilik ve Büfecilik, Kadınların Gözde Mesleği Oldu Türkiye’de 2015 yılının gözde meslekleri olan bakkallık, bayilik ve büfecilik, kadınların da gözde mesleği oldu.
 • 10:00 TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 1 milyon 632 bin 178 esnaf ve sanatkar üyeleri bulunduğunu, bunun 239 bin 385'ini kadınların oluşturduğunu belirtti.
 • 16:46 TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "EXPO 2016 iyi bir referans olacak.
 • 15:08 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ülkenin, milletin ve geleceğin ışığı çocukların Türkiye'nin en büyük güvencesi olduklarını belirtti.
 • 12:48 Palandöken: "En Büyük Güvencemiz Çocuklarımız" 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, milli egemenliğin ülkemiz için vazgeçilmez bir yönetim biçimi olduğunu belirterek, “Ülkemiz, milletimiz ve geleceğimizin ışığı olan çocuklarımız bizim en büyük güvencemizdir’ dedi.
 • 12:28 Sivil Toplum Kuruluşları Başkanlarından Ankara Ziyareti Karapınar'daki sivil toplum kuruluşlarının başkanları, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ile bazı milletvekillerini ziyaret etti.
 • 17:58 Palandöken: Yeni Başkan Piyasalarda Olumlu Sinyal Verdi Ama Yeterli Değil Palandöken: Yeni Başkan Piyasalarda Olumlu Sinyal Verdi Ama Yeterli Değil Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Merkez Bankası'nın faiz oranlarını indirmesini olumlu buldu.
 • 17:31 Palandöken: "Yeni Başkan Piyasalara Olumlu Sinyal Verdi Ama Yeterli Değil" TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, faizlerin biraz daha düşürülmesini beklediklerini belirterek, “Yeni başkan olumlu sinyal verdi ama yeterli değil” dedi.
 • 17:19 Merkez Bankasının Faiz Kararı TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Merkez Bankasının faiz indirimi kararına ilişkin "Yeni Başkan olumlu sinyal verdi ama yeterli değil. Piyasalar durgun. Bankalar da kredi faizlerinde indirim yapmalı" açıklamasında bulundu.
 • 10:33 TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Esnaf, prim gün sayısının dolduğu, ancak emeklilik için yaşı beklediği hallerde yalnızca genel sağlık sigortası primini ödesin.
 • 10:28 Sahte Plakalar da Cezalandırılsın" TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, sahte tapu ile sahte plaka arasında bir fark bulunmadığını belirterek, "Bu nedenle sahte plaka taşıyanlara resmi belgede sahtecilik suçundan ceza verilecek olması yerinde bir uygulama olacaktır.
 • 10:20 Palandöken: Emeklilik İçin Yaşı Bekleyen Bağ-Kur'lunun Emekli Maaşı Düşüyor Palandöken: Emeklilik İçin Yaşı Bekleyen Bağ-Kur'lunun Emekli Maaşı Düşüyor TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, emeklilik için yaşı bekleyen Bağ-Kurlu'nun her geçen gün emekli maaşının düştüğünü söyledi.
 • 09:57 Tesk: Primi Fazla Ödeyen Esnafın Emekli Aylığı Düşüyor Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, prim gün sayısı dolduğu halde emeklilik için yaşı bekleyen, vergi kaydı açık olduğu içinde sigorta prim ödemesi yapmaya devam eden esnaf ve sanatkarların emekli aylıklarının her geçen gün düştüğünü açıkladı.
 • 11:06 Çırakların Çalıştığı Sürenin Emekliliklerine Sayılması İçin Çalışma Başlattık" Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, mesleki eğitimin en önemli ayağı olan çırakların çalıştığı dönemlerin emekliliklerine sayılması için çalışma başlattıklarını belirtti.
 • 10:36 TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, çırak olarak çalışılan dönemlerin emeklilik süresine sayılması için çalışma başlattıklarını bildirdi.
 • 11:49 TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 2016 yılının ilk 3 ayında 42 bin 723 yeni iş yeri açılış tescilinden 8 bin 48'inin bakkallık, bayilik ve büfecilik mesleği için yapıldığını belirtti.
 • 10:42 2016 Yılının İlk 3 Ayında Bakkallık Yine Gözde Meslek 2016 Yılının İlk 3 Ayında Bakkallık Yine Gözde Meslek Türkiye'de 2015 yılının gözde meslekleri olan bakkallık, bayilik ve büfecilik, 2016 yılının ilk 3 ayında yine halkın en çok tercih ettiği mesleklerin başında geldi.
 • 10:29 Bakkallık Gözde Meslek Oldu Türkiye’de 2015 yılının gözde meslekleri olan bakkallık, bayilik ve büfecilik, 2016 yılının ilk 3 ayında yine halkın en çok tercih ettiği mesleklerin başında geldi.
 • 12:39 Esnaf 100 TL'lik Müjdeyi Bekliyor Esnaf 100 TL'lik Müjdeyi Bekliyor Mersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Talat Dinçer, asgari ücretin bin 300 TL olmasıyla birlikte esnafın ödediği prime 129 lira ek yük bindiğini, esnafın bu yükü kaldıramayacağını belirtti.
 • 15:01 TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni pazarlara açılma, satışları büyütme ve yeni markalar yaratmanın bir yolunun e-ticaretten geçtiğini bildirdi.
 • 13:34 E-ticaretin Yıllık Cirosu 55 Milyar Lirayı Aştı E-ticaretin Yıllık Cirosu 55 Milyar Lirayı Aştı Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, internet üzerinden satış yönteminin perakende piyasasının hızla gelişen önemli bir parçası olduğuna işaret ederek, 2015 yılı e-ticaret cirosunun 55 milyar lirayı aştığını belirtti.
 • 14:32 TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, gençleri ve çocukları, merdiven altında mısır şurubundan (glikoz) üretilmiş mamullerden uzak durmaları konusunda uyardı.
 • 11:23 Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 171. Yıl Dönümü Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, kahramanca görev yapan polislerin, iç güvenliğin ve huzur içinde yaşamanın en büyük güvencesi olduğunu belirtti.
 • 10:59 Palandöken: "Kötü Şeker Diyabet ve Obeziteyi Artırıyor" Son zamanlarda diyabet ve obezitenin genç nüfusumuzu tehdit ettiğinin gündeme geldiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kötü şekerin diyabet ve obeziteyi arttırdığını söyledi.
 • 10:47 Palandöken: Açıkta Satılan Ürünlerden Değil Tanıdığınızdan Alışverin Yapın TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, açıkta satılan yiyecek ve tatlı gıda ürünlerinin alınmaması gerektiğini belirterek, "Çocuklarımızı eğitelim ve bilinçlendirelim. Açıktan herhangi bir şey almamasını öğretelim. Tanıdıktan alışveriş yaparak mahalle kültürünü tanıtalım” dedi.
 • 10:14 Palandöken: "Polisimiz Canı Pahasına Gece Gündüz Görevinin Başında" Türk Polis Teşkilatı’nın 171. kuruluş yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Her gün canını siper ederek kahramancagörev yapan polislerimiz, iç güvenliğimizin ve kanunların uygulanmasının, huzur içinde yaşamamızın en büyük güvencesidir” dedi.
 • 15:40 Ekonomi dünyasında öne çıkan başlıklar Ekonomi dünyasında öne çıkan başlıklar Küresel piyasalardaki hareketlenme, Mart ayında Dolar'ın dalgalı seyrini etkilemeye devam etti.
 • 13:10 Mersin'de 5 Bin Esnaf Değişim İçin Eğitimden Geçecek Mersin'de 5 Bin Esnaf Değişim İçin Eğitimden Geçecek Mersin’de 5 bin esnaf, AB’nin İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı koordinatörlüğünde Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu’nun (TESK) yürüteceği Esnaf ve Sanatkarların Uyum Yeteneklerinin Arttırılması Projesi (ADAPTESK) kapsamında değişim ve dönüşüm eğitiminden geçecek.
 • 10:51 TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Bağ-Kur prim borçlusunun sağlık hizmeti alma süresinin haziran ayı sonunda biteceğini belirterek, "Sağlık hizmetinin verilme süresinin prim borcundan ayrı tutulması gerekir" ifadesini kullandı.
 • 10:35 Palandöken: Esnafın Sorunlarına Çözüm Bekliyoruz TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, devletin sigorta primlerine verdiği desteği zor durumdaki esnaf için de beklediklerini açıkladı.
 • 10:17 Palandöken: "Sağlık ve Sosyal Güvenlik Haftası'nda Esnaf Sorunlarına Çözüm Bekliyor" Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Sağlık ve Sosyal Güvenlik Haftası’nda esnafın sorunlarına çözüm beklediğini belirtti.
 • 17:44 TESK Başkanı Palandöken: Mahalle Bekçileri Geri Geliyor Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanunu'na dayanılarak yürürlüğe konulan Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınav Yönetmeliği'nin değiştirilerek yeniden bekçi alımının önünün açıldığını belirtti.
 • 16:09 TESK Genel Başkanı Palandöken: "Mahalle ve Çarşı Bekçilerimiz Geri Geliyor" Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanununa dayanılarak yürürlüğe konulan Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınav Yönetmeliğinin değiştirilmesi ile yeniden bekçi alımının önünün açıldığını söyleyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Bekçilik müessesesinin yeniden kuruluyor olması çok olumlu bir gelişmedir" dedi.