SON DAKİKA TESK HABERLERİ

Son Dakika Tesk Haberleri

 • 08:46Bin Kişilik Terör ZirvesiBin Kişilik Terör ZirvesiTOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Sivil Toplum Kuruluşları olarak huzur ve güvenlik konularını görüşmek üzere cuma günü Ankara'da toplanacaklarını belirtti.
 • 15:40Teröre Karşı Sivil İnisiyatif" Programı - HisarcıklıoğluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Salondan genel plan detay- "Teröre Karşı Sivil İnisiyatif" heyetinin görüntüsü-TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'nun açıklamaları- Ortak açıklama metninin okunması "Teröre Karşı Sivil İnisiyatif" programı- TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: - "Ülkemiz yurtiçi ve yurtdışı kaynaklı bir terör dalgasıylae karşı karşıya"- "Vatandaşlar olarak can güvenliğimizin sağlanması ve ülkemizde huzurun tesisi öncelikli talebimizdir"- STK'ların ortak açıklamasından: - "Milletimizi ayrıştırarak, ülkemizin huzurunu bozmaya, kaos ve istikrarsızlık ortamı yaratmaya çalışanların oyunlarını boşa çıkarmak için bugün bir aradayız. Bizler, kamu güvenliğinin hukukun içinde kalarak sağlanması amacıyla gerekli bütün önlemlerin alınmasını destekliyoruz" Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin yurtiçi ve yurtdışı kaynaklı bir terör dalgasıyla karşı karşıya olduğunu belirterek, "Vatandaşlar olarak can güvenliğimizin sağlanması ve ülkemizde huzurun tesisi öncelikli talebimizdir" dedi.
 • 14:56Teröre Karşı Sivil İnisiyatif: Her Türlü Terör Özgürlüklerimizi KısıtlıyorTeröre Karşı Sivil İnisiyatif: Her Türlü Terör Özgürlüklerimizi KısıtlıyorTeröre Karşı Sivil İnisiyatif, "Her türlü terör özgürlüklerimizi kısıtlıyor.
 • 14:54Başkent Şehidini UğurluyorBaşkent Şehidini UğurluyorŞırnak’ta terör örgütü PKK’lılar tarafından Gabar Dağı eteklerinde bulunan Görmeç Jandarma Taburu bölgesinde yol emniyetini alan askere yönelik düzenlenen saldırıda şehit olan 3 askerden Onbaşı Hamza Yıldırım için Kocatepe Camii’nde cenaze namazı kılındı.
 • 14:51Teröre Karşı Sivil İnisiyatif" ProgramıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Teröre karşı mücadele konusunda tek başına siyasi irade, tek başına güvenlik yöntemleri ve ekonomik yöntemler yetmez. Teröre karşı mücadelede bütün toplumun omuz omuza vermesi başarının öncelikli şartıdır" dedi.
 • 14:26Teröre Karşı Sivil İnisiyatif ToplantısıTeröre Karşı Sivil İnisiyatif ToplantısıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Şimdi, çözüm sürecinden bahsedenlere, çözüm sürecini istismar ederek alanda vatandaşlarımızın gününü dar edenlere söylüyorum.
 • 14:06Başbakan Davutoğlu'dan 'Operasyonların Erken Seçim İçin Yapıldığı' İddialarına CevapBaşbakan Ahmet Davutoğlu, operasyonların erken seçim için yapıldığı iddialarına cevap vererek, "Bazıları, sanki bütün yaşananların arka planını bilmiyormuş gibi hükümetimizi bir erken seçim için bu operasyonları yapmakla suçluyorlar.
 • 13:00"Teröre Karşı Sivil İnisiyatif" ProgramıTOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Vatandaşlar olarak can güvenliğimizin sağlanması ve ülkemizde huzurun tesisi öncelikli talebimizdir." dedi.
 • 12:41Türkiye AB Kik Üyesi Stk'lardan Ortak AçıklamaTürkiye AB Kik Üyesi Stk'lardan Ortak AçıklamaTürkiye AB KİK Üyesi STK’lardan teröre karşı ortak açıklama yaptı.
 • 11:08Başkan Koltuğunda 6 Cumhurbaşkanı, 10 Başbakan GördüBaşkan Koltuğunda 6 Cumhurbaşkanı, 10 Başbakan GördüTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK), Türkiye Esnaf ve Sanatkarlarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Yönetim Kurulu Üyesi, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) ve Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri (EKKK) Güney Bölge Birliği Başkanı, Adana Taksici, Kamyoncu, Kamyonetçi, Nakliyeci ve Nakliyat Komisyoncuları Esnaf Odası (Adana TKKNNEO) ile Kuzey Adana EKKK Başkanı iken hayatını kaybeden Kazım Barışık, koltuğa oturduğu 1985 yılından bugüne 6 cumhurbaşkanı, 10 başbakan gördü.
 • 15:19Kazım Barışık'ın VefatıKazım Barışık'ın VefatıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Yönetim Kurulu Üyesi, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) ve Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri (EKKK) Güney Bölge Birliği Başkanı, Adana Taksici, Kamyoncu, Kamyonetçi, Nakliyeci ve Nakliyat Komisyoncuları Esnaf Odası (Adana TKKNNEO) ile Kuzey Adana EKKK Başkanı Kazım Barışık’ın vefatı kentte büyük üzüntüyle karşılandı.
 • 12:06Palandöken: "Böyle Fırsat Ele Geçmez"TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Yoğun taleplerimiz haklı görülerek yapılan düzenleme ile 30 Nisan 2015 tarihi itibarıyla 12 ay ve üzerinde prim borcu olanların borçları dondurularak sağlık hizmeti alması sağlandı.
 • 11:43TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, prim yapılandırması olan veya yüklü borcu olanlar için 31 Temmuz'un son gün olduğunu belirterek, "Yapılan düzenlemeyle yüksek miktarda borçlu olan, borcunu yapılandırmış olan, yapılandırıp da ödemesi aksayanların sağlık hizmetinden yararlanabilmesi için çok önemli bir fırsat yaratıldı" ifadesini kullandı.
 • 11:26Palandöken: Borcu Dondurulan Sağlık Hizmeti AlabilecekTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’na 6645 sayılı Kanunla eklenen düzenleme ile 12 aydan fazla borcu olanların, borçlarının dondurularak sağlık hizmeti alabilme hakkının verildiğini hatırlattı.
 • 16:42Başbakan Davutoğlu, Türkiye AB Kik Üyesi Stk'ların Başkanları ile Bir Araya GeldiBaşbakan Davutoğlu, Türkiye AB Kik Üyesi Stk'ların Başkanları ile Bir Araya GeldiTOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Vatandaşlarımızın can güvenliği ve ülkemizde huzurun sağlanması hepimizin önceliğidir.
 • 16:32Başbakan, Türkiye-Ab Kik Heyetinin Davetini Kabul EttiBaşbakan, Türkiye-Ab Kik Heyetinin Davetini Kabul EttiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, bugün TESK, TZOB, Türk-İş, Memur-Sen, Türkiye Kamu-Sen, TİSK, Hak-İş ve TOBB'dan oluşan Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi (KİK) üyesi sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldi.
 • 16:09Başbakan Davutoğlu'nun KabulüBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye-AB KİK Türkiye Kanadı üyelerini kabul etti.
 • 14:34Türkiye-Ab Kik Üyeleri, Başbakan Davutoğlu ile GörüştüBaşbakan Ahmet Davutoğlu, bugün TESK, TZOB, Tark-İş, Memur-Sen, Türkiye Kamu-Sen, TİSK, Hak-İş ve TOBB'dan oluşan Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi (KİK) üyesi sivil toplum kuruluşları ile görüştü.
 • 14:28Türkiye-Ab Kik Türkiye Kanadı Üyeleri, Çankaya Köşkü'ndeTOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Bütün üyelerimiz gibi bizler de bu artan terör dalgasından duyduğumuz üzüntü ve kaygıyı Sayın Başbakanımıza iletmeye geldik.
 • 14:26Başbakan Davutoğlu, Türkiye AB Kik Üyesi Stk'ların Başkanlarını Kabul EttiTOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Mazereti ne olursa olsun terör siyaset yapmanın ahlaki bir yolu olarak kabul edilemez. Her türlü terörü lanetliyoruz" dedi.
 • 10:23Yolculara 'Seyahat Sigortası' UyarısıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yurt içinde turizm haraketliliğinin yaşandığını ve milyonlarca insanın tren, uçak, otobüs gibi toplu taşıma araçları ile seyahat ettiğini belirterek, “Her yolcu seyahat edeceği firmadan biletini alırken koltuk numarasını ve adını mutlaka kontrol etmeli. Vatandaş araçları sigortalı olduğundan yetki belgesi sahibi firmaları tercih etmelidir.
 • 10:09Palandöken: "Her Yolcu Seyahat Sigortasını Kontrol Etmeli"Havaların ısınması ve okulların tatil olması ile birlikte yurt içinde turizm haraketliliğinin yaşandığını ve milyonlarca insanın tren, uçak, otobüs gibi toplu taşıma araçları ile seyahat ettiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Her yolcu seyahat edeceği firmadan biletini alırken koltuk numarasını ve adını mutlaka kontrol etmeli. Vatandaş araçları sigortalı olduğundan yetki belgesi sahibi firmaları tercih etmelidir” dedi.
 • 10:00TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, her yolcunun, seyahat edeceği firmadan biletini alırken koltuk numarasını ve adını mutlaka kontrol etmesi gerektiğini bildirdi.
 • 17:58AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, terör örgütlerine yönelik başlatılan operasyonların devam edeceğini belirterek, "Devletimiz ve hükümetimiz elinde silah olanlara gül uzatmayacaktır.
 • 17:48AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık'dan Ev ZiyaretiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık'dan Ev ZiyaretiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, ev ziyaretinde bulundu.
 • 10:45Yaz İndirimi, Tam Yaz Sıcaklarında Başladı'Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, tatilin etkisiyle büyük şehirlerde fazla kimse kalmadığı belirterek, “Yazlık mal stoklarının bitmesi için esnaf gerçek indirim kampanyaları başlattı.
 • 10:44Palandöken: Palandöken: "Yaz Sezonu Bitmeden Alışverişinizi Yapın"TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Büyükşehirlerde kimse kalmadı.
 • 11:32TESK Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, gıda ürünlerinde taklit ve tağşiş yapan firmaların, bir daha aynı üretim alanında ticaret yapmasına izin verilmemesi gerektiğini belirtti.
 • 11:13Palandöken: "İnsan Sağlığı Bu Kadar Ucuz Olmamalı"Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yetkililerin gıda piyasasında yapmış oldukları denetimler neticesinde 171 parti üründe taklit-tağşiş yapıldığının tespit edilerek internet sitesinde duyurulduğunu belirterek “ İnsan sağlığı bu kadar ucuz olmamalı. Halkın sağlığı ile oynayanlar insanlıktan nasibini almamış kişilerdir” dedi.
 • 17:12Diyarbakır'da Polise Silahlı SaldırıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Diyarbakır'da iki trafik polisine yönelik silahlı saldırıyı kınadı.
 • 17:03Palandöken: Palandöken: "Diyarbakır'da Polislerimize Yapılan Hain Saldırıyı Kınıyoruz"TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Diyarbakır merkez Şehitlik semtinde trafik kontrolü için giden emniyet görevlilerinin uğradıkları hain saldırıyı kınadı.
 • 10:27Türkiye-Ab Karma İstişare Komitesi AçıklamasıTürkiye-AB Karma İstişare Komitesi, ülkenin birlik, beraberlik ve huzuruna yönelik terör olaylarının her türlüsünü kınadığını belirterek, huzur ve istikrar ortamı ile demokrasiye yönelik saldırıların amacına ulaşmasına asla müsaade edilmeyeceğini bildirdi.
 • 10:20Türkiye AB Kik Üyelerinden Ortak Terör AçıklamasıTürkiye AB KİK üyeleri, terör için yaptıkları ortak basın açıklamasında, Türkiye ekonomisinin tamamını temsil eden iş dünyası olarak, ülkenin birlik, beraberlik ve huzuruna yönelik düzenlenen terör olaylarının her türlüsünü kınadıklarını ve lanetlediklerini bildirdi.
 • 09:59Türkiye AB Kik Üyeleri Terör AçıklamasıTürkiye AB-Türkiye Karma İstişare Komitesi (KİK) üyeleri ortak bir terör açıklamasında Türkiye’nin birlik, beraberlik ve huzuruna yönelik düzenlenen terör olaylarının her türlüsünü kınadıklarını ve lanetlediklerini vurguladı.
 • 09:39Türkiye-Ab Kik Üyeleri Ortak Açıklama ile Terörü LanetlediTOBB, TİSK, TESK, TZOB, Türk-İş, Hak-İş, Memur-Sen, Türkiye Kamu-Sen’den oluşan Türkiye – AB Karma İstişare Komitesi (KİK) üyeleri ortak açıklama yaparak, Türkiye’nin birlik, beraberlik ve huzuruna yönelik düzenlenen terör olaylarının her türlüsünü kınadı ve lanetledi.
 • 18:20Palandöken: "Şanlıurfa Ceylanpınar'da Emniyet Güçlerimize Yapılan Saldırıyı Nefretle Kınıyoruz"ANKARA (İHA) – TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Şanlıurfa Suruç’ta yaşanan terör saldırısının üzüntüsünü yaşarken Ceylanpınar’dan gelen 2 polisimizin şehit edilmesi haberiyle üzüntülerinin katlandığını belirtti.
 • 10:39TESK Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bu yılın ocak ayında yürürlüğe giren "Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun"un etkisinin esnaf ve sanatkarda daha hissedilmediğini belirtti.
 • 10:05Palandöken'den 'Perakende Yasası'na İlişkin AçıklamaPalandöken'den 'Perakende Yasası'na İlişkin AçıklamaTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Perakende Yasası çıktı ama esnaf ve sanatkar olarak etkisini daha hissetmiyoruz” dedi.
 • 09:55Perakende Yasası Hayata Geçmiş Değil, Avm Açılışları Çığ Gibi'Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yllardır beklenen ‘Perakende Yasası’nın 29 Ocak 2015 tarihinde yürürlüğe girmesinin piyasalarda beklenen etkilerinin görülmediğini belirtti.
 • 11:25Toplu Taşımada Sürücülere Özel Eğitim ÖnerisiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye'de toplu taşımacılıkta kazaların önüne geçilebilmesi için sürücülere eğitim verilmesinin önemli olduğu söyledi.
 • 17:20Suruç'taki Terör SaldırısıAdana ve Mersin'de milletvekili, belediye başkanı ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki terör saldırısını kınadı.
 • 15:32Palandöken: "Suruç'ta Kan Akıtanlara Devletimiz Gerekli Cevabı Verecektir"TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki Amara Kültür Merkezi önünde meydana gelen intihar saldırısının ülkemizi üzüntüye boğduğunu belirterek, "Bu hain saldırıya devletimiz, güvenlik güçlerimiz gereken cevabı verecektir" dedi.
 • 15:26Palandöken: Ülkemiz İç Savaşın İçine Çekilmeye ÇalışılıyorTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Huzurlu ve istikrarlı yapısıyla bölgenin güven adası olan ülkemizin bu tür provokatif saldırılarla sınır bölgemizde yaşanan iç savaşın içine çekilmeye çalışıldığını görüyoruz.
 • 11:04Trafik Kazaları Bayramın Tadını Kaçırdı'Trafik Kazaları Bayramın Tadını Kaçırdı'Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ramazan Bayramı öncesi ve 3 günlük tatil bilançosunun çok ağır olduğunu, yaşanan trafik kazalarının bayramın tadını kaçırdığını belirtti.
 • 10:59TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ramazan Bayramı'nda artan trafik kazalarına dikkati çekerek, "Yeni kazaların olmaması ve başka hayatların kaybedilmemesi için kurallara harfiyen uyulmalı" ifadesini kullandı.
 • 10:34TESK Başkanı Palandöken: "Bayramın Bilançosu Çok Ağır Oldu"TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ramazan Bayramı öncesi ve 3 günlük tatil bilançosunun çok ağır olduğunu ve yaşanan trafik kazalarının bayramın tadını kaçırdığını belirtti.
 • 11:44Palandöken: Türkiye'de Sorun İşsizlik Değil, MesleksizlikPalandöken: Türkiye'de Sorun İşsizlik Değil, MesleksizlikTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, işsiz sayısının 2 milyon 821 bine çıkması ile ilgili, “Türkiye’de sorun işsizlik değil, mesleksizlik.” dedi.
 • 11:12TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, pek çok işyerinin kalifiye eleman bulmakta sıkıntı çektiğini belirterek, söz konusu sorunun iyi planlanmış bir mesleki eğitimle çözülebileceğini bildirdi.
 • 10:35TESK Başkanı Palandöken: "Türkiye'de Sorun İşsizlik Değil, Mesleksizlik"Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, açıklanan işsizlik verilerinde işsiz sayısının 2 milyon 821 bine çıkması ile ilgili, “Ülkemizde sorun işsizlik değil mesleksizlik" dedi.
 • 12:01TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kayıt dışı ekonominin, vergi tahsilatına ve "dürüst esnafın" gelirine zarar verdiğini ifade etti.