01:2700
SON DAKİKA TESK HABERLERİ

Son Dakika TESK Haberleri

  Gıda  ve Gıda Teknolojileri Fuarı İzmir'de Başlıyor

  Gıda  ve Gıda Teknolojileri Fuarı İzmir'de Başlıyor

  Türkiye ve dünyanın önemli gıda merkezlerinden İzmir'deki FOODEX Gıda ve Gıda Teknolojileri Fuarı 23 Ekim günü başlayacak. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Esnafın ve Kamu Mallarının Yakılmasına Tepkiler Sürüyor

  Esnafın ve Kamu Mallarının Yakılmasına Tepkiler Sürüyor

  Kilis Esnaf ve Sanatkarları Odalar Birliği (KESOB) Başkanı ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Denetim Kurulu Başkanı Şevket Memiler, bir çok ilde yaşanan olaylar nedeniyle esnafın ve kamu mallarının yakılması, tahrip edilmesinin kabul edilecek bir yönü olmadığını bunu yapanların vatan, millet, cumhuriyet düşmanı olduğunu söyledi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Sivil Toplum Örgütlerinden Bingöl Emniyet Müdürü Ürker'e Ziyaret

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı Bendevi Palandöken ve HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisi süren Bingöl Emniyet Müdürü Atalay Ürker’i ziyaret etti. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Bingöl Emniyet Müdürü Ürker'e Ziyaret

  TESK Genel Başkanı Palandöken: "Bugünkü ziyaretle Türkiye, sivil toplumun bir arada terörü kınadığını görsün" (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Düzeltme-Davutoğlu: Kobani Bahane Edilerek Bir Yerlerde Düğmeye Basıldı

  Sayın Abonemiz,Servis ettiğimiz ‘Davutoğlu: Kobani bahane edilerek bir yerlerde düğmeye basıldı’ başlıklı haberimizde sehven, Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, gösterilerin hedef aldığını belirttiği konuşmasında üç unsur arasında ‘okulları saymadığı’ ifadesi yer almıştır. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Hisarcıklıoğlu: Bu Oyunu Bozmak Zorundayız

  Hisarcıklıoğlu: Bu Oyunu Bozmak Zorundayız

  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu "Bugün milletimizin arasına nifak sokulmasına, evlatlarımızın yeniden böyle bir oyuna kurban gitmesine izin veremeyiz." dedi. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  'Kobani Bahane Edilerek Bir Yerlerde Düğmeye Basıldı'

  "Kobani Bahane Edilerek Bir Yerlerde Düğmeye Basıldı"

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kobani gösterilerinin, Gezi olayları ve 17-25 Aralık operasyonlarının bir devamı olduğunu öne sürdü. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  TOBB İstişare Toplantısı

  TOBB İstişare Toplantısı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün gerçekleştirilen HSYK seçimlerine ilişkin, "Dün, yargı mensuplarımız kullandıkları hür iradeleriyle aslında bu konudaki en güzel mesajı bütün toplumumuza vermişlerdir. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Hisarcıklıoğlu: Doğu ve Güneydoğu'da Huzur Olmadan Ticaret Olmaz

  Hisarcıklıoğlu: Doğu ve Güneydoğu'da Huzur Olmadan Ticaret Olmaz

  TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi için hayalini kurdukları yatırımın yapılması ve hedeflere ulaşmanın ilk şartının huzurdan geçtiğini söyledi. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  TOBB İstişare Toplantısı

  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "Bugün milletimizin arasına nifak sokulmasına, evlatlarımızın yeniden böyle bir oyuna kurban gitmesine izin veremeyiz. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Ahilik Kültürü Külliyede Yaşatılacak

  Kırşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan Ahi Evran Külliyesi'nde 800 yılık Ahilik kültürü yaşatılacak Belediye Başkanı Bahçeci: "Ahi Evran Külliyesi'nde belirli ritüellerle açılıp kapanan Zanaatkarlar Çarşısı olacak. (12 Ekim 2014 Pazar )

   

  Yüzbinlerce Kişiye Emeklilik Yolu Açılıyor

  Yüzbinlerce Kişiye Emeklilik Yolu Açılıyor

  Günü ve yaşı dolmasına rağmen borcu kalan yüz binlerce Bağ-Kur'lu, borcun tamamını ödeyip emekli olabilmek için kredi alabilecek. (12 Ekim 2014 Pazar )

   

  Palandöken: Esnaf Emekli Olmak İçin Kredi Arıyor

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın bir an evvel emekli olmak; prim borçlarını ödemek için kredi aradığını vurguladı. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

 

  TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması

  "Emekli olmak isteyen esnaf, prim borçlarını ödemek için kredi arıyor" "Bankalar, emekliliği gelip de prim yapılandırması yapacaklar için emekli maaşına bağlı düşük faizli kredi vermeli" (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  TESK Başkanı Palandöken, 'Emekli Olmak İsteyen Esnaf Prim Borçlarını Ödemek İçin Kredi Arıyor'

  TESK Başkanı Palandöken, "Emekli Olmak İsteyen Esnaf Prim Borçlarını Ödemek İçin Kredi Arıyor"

  TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, emekliliği gelip de prim yapılandırması yapacaklar için emekli maaşına bağlı düşük faizli kredi verilmesi gerektiğini söyledi. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Meslek Örgütlerinden Yaralı Emniyet Müdürüne Ziyaret

  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, TESK Başkanı Palandöken ve Türk İş Başkanı Atalay, Bingöl Emniyet Müdürü Ürker'i ziyaret ederek "geçmiş olsun" dileğinde bulundu. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Tobb, Tesk, Türk-İş Yöneticileri Yaralı Emniyet Müdürünü Ziyeret Etti

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Bingöl İl Emniyet Müdürü Atalay Ürker’i hastanede ziyareti esnasında bu eylemi yapanları şiddetle kınayıp, Emniyet Müdürü Ürker'e acil şifa diledi. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Ab-Türkiye Karma İstişare Komitesi Türkiye Kanadın'dan Kobani Eylemleri Açıklaması

  Ab-Türkiye Karma İstişare Komitesi Türkiye Kanadın'dan Kobani Eylemleri Açıklaması

  Türkiye Karma İstişare Komitesi (KİK) Türkiye Kanadı Üyesi Sivil Toplum Kuruluşları, Kobani eylemleriyle ilgili bir açıklama yaptı. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Palandöken, 'KAÇAKÇILAR Kaçacak Yer Arayacak'

  Palandöken, "KAÇAKÇILAR Kaçacak Yer Arayacak"

  TESK Genel Başkanı, toplumun %82'sinin sahte ve kaçak sigaranın Türkiye için sorun olduğunu, yüzde 86'sının ise kaçakçılıkla mücadelede alınan önlemlerin yeterli olmadığını söyledi. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Gündem / 10 Ekim 2014

  ANADOLU AJANSI. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Gündem Özeti / 10 Ekim 2014

  ANADOLU AJANSI. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Ağbaba'dan MESOB Başkanı Keskin'e Ziyaret

  Ağbaba'dan MESOB Başkanı Keskin'e Ziyaret

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve MESOB Başkanı Şevket Keskin'i ziyaret etti. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Işid Bahanesiyle İzinsiz Gösteriler

  TESK Genel Başkanı Palandöken: "Zorla kepenk kapattırılan, dükkanı zarar gören esnafımızın faturaları, SGK primleri, vergi ve diğer ödemesi gereken borçlarının ertelenmesi için görüşmeler yapılarak olumlu sonuçlar alınacağına inancım tamdır" (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Palandöken: 'Yaralar Sarılacak Ama Giden Canlar Geri Gelmeyecek'

  Palandöken: "Yaralar Sarılacak Ama Giden Canlar Geri Gelmeyecek"

  Kobani olaylarını bahane edenlerin yaptıkları korsan gösterilerde esnafa büyük zarar verildiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Yoldan geçen özel ve ticari araçları yakıp, sürücülerine saldıran, dükkanları yağmalayan zihniyet ülkemize zarar veriyor. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Palandöken: Esnafa Zarar Vermek Kimseye Fayda Getirmez

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Kobani olaylarını bahane edenlerin yaptıkları korsan gösterilerde esnafa büyük zarar verildiğini belirterek, “Yoldan geçen özel ve ticari araçları yakıp sürücülerine saldıran, dükkanları yağmalayan zihniyet ülkemize zarar veriyor. (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken Açıklaması

  TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken Açıklaması

  Türkiye genelinde devam eden Kobani eylemleriyle ilgili açıklama yapan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnaf ve sanatkarların işyerlerini, bankaları, dershane ve okulları tahrip etmek hem süreci baltalar, hem de hiç kimseye menfaat sağlamaz” dedi. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Akbank 9 İlde "Esnaf Şenliği" Düzenledi

  Akbank'ın esnafa destek vermek amacıyla düzenlediği "Esnaf Şenlikleri" 9 ilde gerçekleştirildi. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Işid Bahanesiyle İzinsiz Gösteriler

  TESK Genel Başkanı Palandöken: "Suriye sınırında yaşanan gelişmeleri ve özellikle Kobani'de yaşananları bahane ederek ülke genelinde yapılan eylemler kimseye menfaat getirmez" "Yüksek duyarlılıkla hareket ederek, provokasyona kapılmamalıyız" (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Palandöken: İşyeri, Okul, Dershane Tahrip Etmek Hiç Kimseye Menfaat Sağlamaz

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Esnaf ve sanatkarların işyerlerini, bankaları, dershane ve okulların tahrip etmek hem süreci baltalar hem de hiç kimseye menfaat sağlamaz." dedi. (08 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  TESK Başkanı Palandöken Açıklaması

  "Sürücüleri uyarıyorum. (07 Ekim 2014 Salı )

   

  Kurban Bayramı Boyunca Trafik Kazalarında 68 Kişi Hayatını Kaybetti

  Kurban Bayramı Boyunca Trafik Kazalarında 68 Kişi Hayatını Kaybetti

  TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “3 Ekim’den itibaren yola çıkan tatilcilerin karıştıkları kaza haberleri ile yollar adeta kan gölüne döndü. (07 Ekim 2014 Salı )

   

  Esob'ta Esnaf Bayramlaşması

  Esob'ta Esnaf Bayramlaşması

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ESOB) ve Adana Taksiciler, Kamyoncular, Kamyonetçiler, Nakliyeciler ve Nakliyat Komisyoncuları Esnaf Odası (Adana TKKNNEO) Başkanı Kazım Barışık, Ramazan Bayramı nedeniyle ESOB’ta düzenlenen geleneksel bayramlaşma töreninde Birlik Yönetim Kurulu Üyeleri, Esnaf Odaları Başkanları, Esnaf ve Sanatkârlar ile vatandaşlarla bayramlaştı. (07 Ekim 2014 Salı )

   

  Palandöken: Emekli Esnafın Destek Primi Kaldırılsın

  Ankara, (DHA - TÜRKİYE Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, işsizlik rakamlarının açıklanmasının ardından yazılı bir açıklama yaptı. (06 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Palandöken'den İşsizliğe Formül

  Palandöken'den İşsizliğe Formül

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yüzde 9,1 açıklanan işsizliğin düşürülmesi için işyeri sayısının artırılması gerektiğini belirterek, "Esnaf işletmelerinin kuruluş ve faaliyetlerinde bürokrasi azaltılmalı, özellikle küçük işletmeler üzerindeki vergi yükleri düşürülmeli, esnafın finansman ihtiyaçları öncelikle karşılanmalı ve ar-ge faaliyetleri desteklenmelidir" dedi. (06 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  TESK Başkanı Palandöken Açıklaması

  "Esnaf işletmelerinin kuruluş ve faaliyetlerinde bürokrasi azaltılmalı, özellikle küçük işletmeler üzerindeki vergi yükleri düşürülmeli, esnafın finansman ihtiyaçları öncelikle karşılanmalı ve Ar Ge faaliyetleri desteklenmelidir" (06 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  45 Litrelik Depo 220 TL'ye Doluyor

  TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, dünyanın en pahalı akaryakıtı kullanılan ülkemizde 45 litre deponun benzinle 220 liraya, mazotla 196,02 liraya dolduğunu söyledi. (05 Ekim 2014 Pazar )

   

  TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması

  "45 litre depo, benzinle 220, mazotla 196,02 liraya doluyor, Vergi indirimi yapılması fiyatların aşağı çekilmesine yardımcı olacaktır" (05 Ekim 2014 Pazar )

   

  TESK Başkanı Bendevi Palandöken Açıklaması

  TESK Genel Bşakanı Bendevi Palandöken, benzin ve motorindeki fiyat artışlarının trafiğe çıkmayı zorlaştırdığını vurgulayarak dünyanın en pahalı akaryakıtı kullanılan ülkemizde 45 litre deponun benzinle 220 liraya, mazotla 196,02 liraya dolduğunu, vergi indirimi yapılmasının fiyatların aşağı çekilmesine yardımcı olacağını kaydetti. (05 Ekim 2014 Pazar )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
23.10.2014 01:27:40. #1.13#