22:4800
SON DAKİKA TESK HABERLERİ

Son Dakika TESK Haberleri

   

  TESK Başkanı: Kredi Kart Borçları Yükseldi

  TESK Başkanı: Kredi Kart Borçları Yükseldi

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kredi kartı sahiplerinin borçlarının arttığını bildirdi. (Bugün 16:55)

   

  Takipteki Kredi Kartı Borcu Yüzde 10 Arttı

  Takipteki Kredi Kartı Borcu Yüzde 10 Arttı

  Yılbaşında 4 milyar 706 milyon düzeyinde olan takipteki kredi kartı borcu altı ay içinde 5 milyar 132 milyon liraya çıktı. (Bugün 13:48)

   

  "Esnafın Veresiye Defteri Kabardı"

  TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, vatandaşın bireysel kredi kartı borcunun artmasının olumsuz etkilerinin esnafın veresiye defterinde görüldüğünü söyledi. (Bugün 12:34)

   

  Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Olaylar

  Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki yaşanan olaylarla ilgili memur, işçi ve işveren örgütleri ile çeşitli sivil toplum örgütleri ortak açıklama yaptı TESK Başkanı Palandöken: "Din ve vicdan hürriyetini baskı altında tutan uygulamalar büyük bir zulme dönüşmüştür" (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Gündem / 20 Ağustos 2014

  Gündem / 20 Ağustos 2014

  ANADOLU AJANSI. (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Atso İşyeri Tehlike Sınıfına Yapılan İtirazların Değerlendirilmesi Prosedürü İmzaladı

  Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’ndan (ATSO) yapılan açıklamada, İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin İşyeri Tehlike Sınıfları Tebliği gereğince ‘İşyeri Tehlike Sınıfına Yapılan İtirazların Değerlendirilmesi Prosedürü’nün imzalandığı belirtildi. (19 Ağustos 2014 Salı )

   

  TESK Başkanı Palandöken'den AB Kik Eşbaşkanı Cveto'ya Mektup

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı ve Türkiye Kanadı AB Karma İstişare Komitesi Eş Başkanı Bendevi Palandöken, mevkidaşı Cveto Stantic'e mektup yazarak, Gazze'de, Suriye'de ve Irak'taki insanların yaralarını sarmak ve onlara yardım etmek için ortak bir açıklama yayınlamayı teklif etti. (18 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Palandöken'den AB Kik Eşbaşkanı Cveto'ya Mektup: Ortadoğu'daki Yaralar Acilen Sarılmalı

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı ve Türkiye Kanadı AB-Karma İstişare Komitesi Eş Başkanı Bendevi Palandöken, Cveto Stantic'e bir mektup yazarak Ortadoğu'da yaşanan olaylardan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi. (18 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Palandöken'den Cveto'ya Ortadoğu Mektubu

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı ve Türkiye Kanadı AB-Karma İstişare Komitesi Eş Başkanı Bendevi Palandöken, mevki taşı Cveto Stantic’e bir mektup yazarak Ortadoğu’da yaşanan olaylardan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi. (18 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Palandöken: Bankalar Esnafın Gelirlerine Göz Dikti

  TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarların kullandığı POS makinası cihazlarından alınan ve ertesi gün hesaba geçme komisyonlarının 2 katına çıkarılmasını esnafın ekmeğine göz dikmek olarak değerlendirdi. (17 Ağustos 2014 Pazar )

   

  Palandöken: "Bankalar Esnafın Gelirlerine Göz Dikti"

  TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bankalar esnafın gelirlerine göz dikti” dedi. (17 Ağustos 2014 Pazar )

   

  TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması

  "Bankalar esnafın ekmeğine göz dikmekten vazgeçmeli ve POS cihazlarında ödemelerin ertesi gün hesaba geçme komisyonları tekrar eski oranına getirilmelidir" (17 Ağustos 2014 Pazar )

   

  Palandöken, Bankalar Esnafın Gelirlerine Göz Dikti

  Esnaf ve sanatkarların kullandığı POS makinası cihazlarından alınan ve ertesi gün hesaba geçme komisyonlarının 2 katına çıkarılmasını esnafın ekmeğine göz dikmek olarak değerlendiren TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Bankaların POS cihazlarından ödemelere uyguladığı hesaba geçme komisyon oranı en az yüzde 1.3 ila 1.4 oranında uygulanmaktadır. (17 Ağustos 2014 Pazar )

   

  Palandöken: Alışveriş Festivali Sadece Avm Değil Esnafın da Festivali Olmamalı

  Bu yıl yaşanan Soma faciası nedeniyle ertelenen Alışveriş Festivallerinin (Shopping Fest) sadece AVM festivali olmadığını, esnaf ve sanatkârın da etkin olarak katılması gerektiğini söyleyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Çok uzun süren ve sabahlara kadar açık olan AVM'ler işin merkezine oturduğunda esnaf zarar görüyor. (16 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  İhalelerde Yerli Malı Belgesini Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verecek

  İhalelerde firmaların teklif ettiği malın yerli mal olduğuna kanıt oluşturacak "Yerli Malı Belgesi" bundan böyle Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilecek. (16 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  TESK'ten Shopping Fest Uyarısı

  TESK'ten Shopping Fest Uyarısı

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bu yıl yaşanan Soma faciası nedeniyle ertelenen Alışveriş Festivalleri'nin (Shopping Fest) sadece AVM festivali olmadığını, esnaf ve sanatkarın da etkin olarak katılması gerektiğini söyledi. (16 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

 

  TESK Başkanı Bendevi Palandöken Açıklaması

  TESK Başkanı Bendevi Palandöken Açıklaması

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bu yıl yaşanan Soma faciası nedeniyle ertelenen Alışveriş Festivallerinin (Shopping Fest) sadece AVM festivali olmadığını, esnaf ve sanatkarında etkin olarak katılması gerektiğini söyledi. (16 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  TESK Genel Başkanı Palandöken, Seba İçin Başsağlığı Mesajı Yayınladı

  TESK Genel Başkanı Palandöken, Seba İçin Başsağlığı Mesajı Yayınladı

  TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Beşiktaş'ın onursal başkanı Süleyman Seba'nın vefatıyla ile ilgili yazılı bir mesaj yayınladı. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  TESK Genel Başkanı Palandöken'den Seba İçin Taziye Mesajı

  TESK Genel Başkanı Palandöken'den Seba İçin Taziye Mesajı

  TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın vefatından derin üzüntü duyduğunu bildirdi. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  TESK Genel Başkanı Palandöken'den Süleyman Seba Mesajı

  TESK Genel Başkanı Palandöken'den Süleyman Seba Mesajı

  TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Beşiktaş'ın yakın tarihine damgasını vuran, Onursal Başkanı Süleyman Seba'nın vefatıyla ile ilgili bir mesaj yayınladı. (14 Ağustos 2014 Perşembe )

   

  Kantincilerden, Milli Eğitim Müdürü Akpınar'a Tebrik Ziyareti

  Kantincilerden, Milli Eğitim Müdürü Akpınar'a Tebrik Ziyareti

  Adana Kantinciler ve Unlu Mamülcüler Esnaf Odası Başkanı Ahmet Tunç, Sivas’tan Adana’ya atanan İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar’a makamında ziyaret ederek, “Hoşgeldiniz”dedi.İl Milli Eğitim Müdürü Akpınar tarafından sıcak bir şekilde karşılanan Oda Başkanı Ahmet Tunç, TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık’ın da selamını ileterek, yeni görevinde başarılar diledi. (13 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Ahilik Haftası Merkez Yürütme Kurulu Toplantısı Yapıldı

  Ahilik Haftası Merkez Yürütme Kurulu Toplantısı Yapıldı

  22-28 Eylül tarihleri arasında 27.si kutlanacak olan Ahilik Haftası Merkez Yürütme Kurulu toplantısı yapıldı. (13 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Ahilik Kutlamaları 22-28 Eylül'de Yapılacak

  Ahilik Haftası kutlamaları, bu sene 22-28 Eylül 2014 tarihleri arasında Kırşehir merkez olmak üzere ülke genelinde yapılacak. (12 Ağustos 2014 Salı )

   

  TESK Başkanı Palandöken Açıklaması

  TESK Başkanı Palandöken Açıklaması

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 10 Ağustos Pazar günü gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye Cumhurbaşkanını ilk defa halk seçti. (11 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  TESK Başkanı Palandöken Erdoğan'ı Tebrik Etti

  TESK Başkanı Palandöken Erdoğan'ı Tebrik Etti

  TESK Genel Başkanı Palandöken, Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Erdoğan'ı tebrik etti. (11 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Palandöken: Halk Cumhurbaşkanını Huzur İçinde Seçti

  TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Tartışmasız huzur içerisinde geçen bu seçim, ülkemizin gelişmesi ve demokratikleşmesi bakımından çok önemlidir." dedi. (11 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Palandöken: 'Perakende Yasası Rekabette Esnafa Güç Vermeli'

  Palandöken: "Perakende Yasası Rekabette Esnafa Güç Vermeli"

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, perakende yasasının rekabette esnafa güç vermesi gerektiğini söyledi. (10 Ağustos 2014 Pazar )

   

  TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması

  TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması

  "Esnafın rekabet edebilmesi için AVM'lerde yüzde 5 yer kontenjanı ayrılmasını uygulanabilir bir rekabet politikası olarak görmüyoruz" "Esnafımız, istenen rayiç kira bedeli ve yüksek AVM giderlerini asla ödeyemez" (10 Ağustos 2014 Pazar )

   

  Palandöken : Göstermelik Akaryakıt İndirimlerine Kanmayın

  Palandöken : Göstermelik Akaryakıt İndirimlerine Kanmayın

  Motorin ve benzin fiyatlarının yüksekliği sebebiyle tüketicilerin maliyetleri düşürmek için çeşitli formüller araştırdığını kaydeden TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Yüksek motorin ve benzin fiyatlarına artık yetişemeyen tüketiciler maliyetleri indirmek için en tehlikeli yolları deniyor. (09 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  TESK Genel Başkanı Palandöken: Akaryakıtta Denetimler Sıklaştırılmalı

  TESK Genel Başkanı Palandöken: Akaryakıtta Denetimler Sıklaştırılmalı

  TESK Genel Başkanı Palandöken, son dönemde bazı tüketicilerin güvenli olmayan akaryakıtlara yöneldiğini belirterek, denetimlerin sıklaştırılması gerektiğini ifade etti. (09 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  Palandöken: ATC Cihazları Devre Dışı Bırakılarak Noksan Gaz Veriliyor

  Palandöken: ATC Cihazları Devre Dışı Bırakılarak Noksan Gaz Veriliyor

  TESK Başkanı Palandöken, LPG satıcılarının oto gazın hacmini hava sıcaklığına göre düzenleyen ATC cihazını devre dışı bırakarak vatandaşa eksik gaz verdiğini söyledi. (09 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması

  TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması

  "Bankaların alacağı komisyon, aidat ve masraflara yönelik gerekli çalışmalar yapılarak vatandaşların mağduriyeti giderilmeli" (02 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  TESK, Bankaların Aldığı Ücretlere Karşı BDDK'yı Göreve Çağırdı

  TESK, Bankaların Aldığı Ücretlere Karşı BDDK'yı Göreve Çağırdı

  TESK Başkanı Palandöken, yeni Tüketici Kanunu'yla bankaların aldıkları ücretlere sınırlama getirilmesine rağmen vatandaşlardan 60 kalemde kesinti yapıldığını söyledi. (02 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  Palandöken: Bddk, Bankaların Yaptıkları Kesintilere Son Vermeli

  Palandöken: Bddk, Bankaların Yaptıkları Kesintilere Son Vermeli

  Bankaların değişik isimler adı altında aldıkları yaklaşık 60 çeşit kesintinin mutlaka sona ermesi için BDDK’yı göreve çağıran TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bankalar vatandaşlardan değişik isimler adı altında 60 kalemde kesinti yapıyor. (02 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  Palandöken BDDK'yı Göreve Çağırdı

  Palandöken BDDK'yı Göreve Çağırdı

  Bankaların değişik isimler adı altında aldıkları yaklaşık 60 çeşit kesintinin mutlaka sona ermesi için BDDK’yı göreve çağıran TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bankalar vatandaşlardan değişik isimler adı altında 60 kalemde kesinti yapıyor. (02 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  Palandöken: Akaryakıt Fiyatlarının Yüksekliği Kaçak Yağ Kullanımını Artırdı

  Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, akaryakıt fiyatlarının yüksekliğinin kaçak yağ kullanımını artırdığını belirterek, son dönemde yaşanan otobüs yangınlarında kaçak akaryakıtın başrolde olduğunu vurguladı. (01 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Şoför Esnafına Ucuz Akaryakıt Talebi

  TESK Genel Başkanı Palandöken: "Akaryakıtta maliyetler arasındaki fark, nasıl bir karışımla yapıldığı bilinmeyen son derece tehlikeli yağların kullanılmasına yol açıyor" "Daha kötü olayların yaşanmaması için yapılacak denetimlerin yanında tavan fiyat uygulaması geri getirilmeli, yük ve yolcu taşımacılığında. (01 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Akaryakıtta Tavan Fiyatına Dur Deyin

  Akaryakıtta Tavan Fiyatına Dur Deyin

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, akaryakıt fiyatlarının iyice yükselmesinin, sebep olduğu sıkıntıları anlattı. (01 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Palandöken: 'Akaryakıt Fiyatlarının Yüksekliği Gizlice Kaçak Yağ Kullanımını Artırdı'

  Palandöken: "Akaryakıt Fiyatlarının Yüksekliği Gizlice Kaçak Yağ Kullanımını Artırdı"

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Maalesef maliyetler arasındaki fark, ucuz ama nasıl bir karışım yapıldığı bilinmeyen son derece tehlikeli yağ karışımlarının kullanılmasına yol açıyor. (01 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Palandöken: 'Dönüşlerinizi Son Güne Bırakmayın'

  Palandöken: "Dönüşlerinizi Son Güne Bırakmayın"

  TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, vatandaşları bayram tatili dönüşünü son güne bırakmamaları konusunda uyararak, “Bayramın bilançosu çok ağır oldu” dedi. (30 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması

  "Yeni kazalara ve can kayıplarına meydan vermemek için dönüş yolunda trafik kurallarına harfiyen uyalım" (30 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

 • İsveç'te Atlı Polisler Göstericileri Ezdi

  İsveç'te Atlı Polisler Göstericileri Ezdi İsveç'in Malmö şehrinde Limhams meydanında ırkçı partiye karşı gösteri düzenleyen ırkçılık karşıtları, atlı polisin sert müdahalesi ile karşılaştı.

 • Arsenal, Everton'la 2-2 Berabere Kaldı

  Arsenal, Everton'la 2-2 Berabere Kaldı Geçen sene rakibini Goodison Park'taki mücadelede ezici bir futbol ve net bir skorla deviren Everton, yine iyi başladığı maçta Arsenal'in son dakika gollerine boyun eğdi.

 • Ankara'da Çatışma: 1 Ölü, 4 Yaralı

  Ankara'da Çatışma: 1 Ölü, 4 Yaralı Ankara'nın Dikmen semtinde polis ekipleri ile aranan şahıslar arasında çıkan silahlı çatışmada, 3'ü polis 4 kişi yaralandı. Çatışmada 1 kişi yaşamını yitirdi.

[Hata Bildir]
23.08.2014 22:48:45. #1.11#