SON DAKİKA TESK HABERLERİ

Son Dakika Tesk Haberleri

 • 21:09TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Esnaftan hiç kimsenin gücü yetmedi milletvekili adayı olmak için, bir Van'dan çıktı.
 • 13:18Palandöken: Akaryakıt Kaçakçılığı İki Boğaz Köprüsü'ne Denk GeliyorTürkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, akaryakıt ve sigara kaçakçılığının ekonomik boyutunun iki Boğaz Köprüsü ve 24 uluslararası havalimanına denk geldiğini belirtti.
 • 12:10TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, piyasaların seçim stresine girdiğini ifade ederek, esnafın, büyümeye destek olacak, üretimi ve istihdamı artıracak kararlar beklediğini belirtti.
 • 10:44TESK Başkanı Palandöken: TESK Başkanı Palandöken: "Esnaf Büyümeye Destek Olacak Üretimi ve İstihdamı Artıracak Kararlar...Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Esnaf büyümeye destek olacak üretimi ve istihdamı artıracak kararlar bekliyor" dedi.
 • 16:0319 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor BayramıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 19 Mayıs'ın sadece bir bayram olmadığını belirterek, "19 Mayıs 1919, Türk milletinin yeniden doğuşunun günüdür" dedi.
 • 15:40TESK Başkanı Palandöken: "19 Mayıs 1919, Türk Milletinin Yeniden Doğuşunun Günüdür"19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yazılı mesaj yayınlayan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “19 Mayıs 1919, Türk milletinin yeniden doğuşunun günüdür.
 • 15:17Genel Seçime DoğruManisa (AA) - Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı ve AK Parti Manisa Milletvekili Recai Berber, Yunusemre ilçesinde esnaf temsilcileriyle bir araya geldi.
 • 09:42Kırşehir'de, Ahilik Haftası Sona ErdiKırşehir'de, Ahilik Haftası Sona ErdiKırşehir'de 51 yıldır bayram olarak, 28 yıldan bu yana da hafta niteliğinde kutlanan 'Ahilik Haftası' etkinliklerinin resmi kutlama programı sona erdi.
 • 17:55Gümrük Bakanı Canikli, Şed KuşandıGümrük Bakanı Canikli, Şed KuşandıGümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, 'Ahilik haftası etkinlikleri' çerçevesinde, şed kuşandı ve ahi kaftanı giydi.
 • 12:22Stk'lardan Seçim Öncesi Sağduyu ÇağrısıDoğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki bazı sivil toplum kuruluşları ve meslek odaları temsilcileri ile akademisyenler, 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde bölge halkına sağduyu çağrısında bulundu.
 • 14:21Dikkat Bilmediğin Gerçekler VarDikkat Bilmediğin Gerçekler Var" - Yeniden* Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu'ndan kaçakçılıkla mücadele kampanyası TESK Başkanı Bendevi Palandöken,? Akaryakıt kaçakçılığı 2 boğaz köprüsü, kaçak sigara ise 24 uluslararası havalimanı yapabilecek boyutta bir gelir kaybına neden oluyor.
 • 13:31TESK Başkanı Palandöken: Petroldeki Vergi Düşerse Kaçakçılık da DüşerTESK Başkanı Palandöken: Petroldeki Vergi Düşerse Kaçakçılık da DüşerTESK Genel Başkanı Palandöken "Akaryakıt kaçakçılığı 2 boğaz köprüsü, kaçak sigara ise 24 uluslararası havalimanı yapabilecek boyutta gelir kaybına neden oluyor." dedi.
 • 12:19Kaçakçılıkla Mücadele KampanyasıKaçakçılıkla Mücadele KampanyasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - TESK Başkanı Palandöken'in kürsü konuşması- "Dikkat, Bilmediğin Gerçekler Var!" tanıtım kampanyası filmi TESK Başkanı Bendevi Palandöken, "Dikkat, Bilmediğin Gerçekler Var!" kampanyasının tanıtımında konuştu.
 • 12:15Dikkat Bilmediğin Gerçekler Var"* Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu'ndan kaçakçılıkla mücadele kampanyası TESK Başkanı Bendevi Palandöken,? Akaryakıt kaçakçılığı 2 boğaz köprüsü, kaçak sigara ise 24 uluslararası havalimanı yapabilecek boyutta bir gelir kaybına neden oluyor.
 • 12:09Dikkat Bilmediğin Gerçekler VarDikkat Bilmediğin Gerçekler Var"Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye'deki kaçakçılıkla mücadele için başlattıkları "Dikkat Bilmediğin Gerçekler Var" kampanyasını tanıttı.
 • 11:57TESK'ten Kaçak Ürünle Mücadele KampanyasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK), milyarlarca liralık kayba sebep olan kaçak ürün ticaretiyle mücadele kapsamında "Dikkat! Bilmediğin Gerçekler Var!" kampanyası başlattı.
 • 21:4928. Ahilik Haftası28. Ahilik HaftasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tören alanından görüntüler- Battalgazi Belediyesi Mehter Takımından görüntüler- Palandöken'in konuşması- "Yılın Ahisi" seçilen Hacı Ali Çalışkan'a Malatya Valisi Süleyman Kamçı tarafından plaket verilmesi- Esnaflara onur ödülü verilmesinden görüntüler- Şed Kuşatma geleneğinin canlandırılmasından ve vatandaşlara Ahilik pilavı ikramı yapılmasından görüntüler- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ve Palandöken'in törenin ardından esnafı ziyaretlerinden görüntüler 28. Ahilik Haftası- TESK Başkanı Palandöken: "Bu ülkede huzur, birlik beraberlik olduğu zaman, kardeş kardeşi sevdiği zaman, hile-i şeriyyeyi bir tarafa bıraktığı zaman, bu ülkenin kanatlanıp uçması için hep birlikte çalışacağız" Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, "Bu ülkede huzur, birlik beraberlik olduğu zaman, kardeş kardeşi sevdiği zaman, hile-i şeriyyeyi bir tarafa bıraktığı zaman, bu ülkenin kanatlanıp uçması için hep birlikte çalışacağız" dedi.
 • 18:4428. Ahilik HaftasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, "Bu ülkede huzur, birlik beraberlik olduğu zaman, kardeş kardeşi sevdiği zaman, hile-i şeriyyeyi bir tarafa bıraktığı zaman, bu ülkenin kanatlanıp uçması için hep birlikte çalışacağız" dedi.
 • 10:3428. Ahilik Kutlamaları Başlıyor28. Ahilik Kutlamaları Başlıyor11-17 Mayıs 2015 tarihlerinde Türkiye’nin 81 ilinde kutlanacak olan 28. Ahilik Haftası etkinliklerine 82 birlik, 13 mesleki federasyon ve 3 bin 58 oda katılım sağlayacak.
 • 10:20Ahilik HaftasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarın ülkenin barometresi olduğunu belirterek, "800 yıllık bir çalışma ve iş öğretisi olan Ahilik kültürünü yaşatarak ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan esnaf ve sanatkarımız işsizliğin düşürülmesinde de en büyük etkendir" ifadesini kullandı.
 • 13:27Tiyatro ve Sinema Sanatçısı Zeki Alasya'nın VefatıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, tiyatro ve sinema sanatçısı Zeki Alasya'nın vefatıyla ilgili, "Türk sineması ve tiyatrosu bir çınarını daha kaybetti" ifadesini kullandı.
 • 13:169 Mayıs Avrupa GünüTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye'nin AB'ye üyelik sürecinde üzerine düşen görevleri kararlılıkla yerine getirmeye devam ettiğini belirterek, "Beklentimiz, Avrupalı dostlarımızın da bu yolda bize eşlik etmeleri ve destek olmalarıdır" ifadesini kullandı.
 • 12:54Palandöken: "Türk Sineması Bir Çınarını Daha Kaybetti"Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türk sinema ve Türk tiyatrosunun en ünlü oyuncu ve yönetmenlerinden Zeki Alasya’nın vefatı sebebiyle yazılı mesaj yayınladı.
 • 12:41TESK Başkanı Palandöken: "Bölge Ülkelerden Gelen Göç ve Sığınma Politikalarında İşbirliği İstiyoruz"TESK Genel Başkanı ve Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi Eş Başkanı Bendevi Palandöken, “Türkiye, AB sürecinde kendisine düşen görevleri kararlılıkla yerine getirmeye devam etmektedir.
 • 15:56Faruk Alpaslan'dan Seçeim ÇalışmasıTürkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu’na bağlı 2 milyon 650 bin esnafın tek temsilcisi olarak görev yaparken AK Parti’den Van Milletvekili Adayı olan Faruk Alpaslan, “Allah nasip eder seçilirsem, mecliste esnaf ve sanatkârımızın sesi olarak sorunlarının çözümü için tüm gücümle çalışacağım” dedi.
 • 13:15Palandöken: "En Değerli Varlığımız Annelerimiz"Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, dünyanın en zor işini gönüllü olarak yapan, 24 saat çalışarak, uykulu-uykusuz evini, çoluğunu çocuğunu koruyup-kollayan çok kıymetli annelerin ‘Anneler Günü’nü kutladı.
 • 13:09Tümgeneral Köse'den Barışık'a ZiyaretTümgeneral Köse'den Barışık'a Ziyaret6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Satı Bahadır Köse, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Adana ESOB) Başkanı Kazım Barışık’a iade-i ziyarette bulundu.
 • 12:24TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 2 milyon esnafın, bu hafta sonu yapılacak alışverişle Anneler Günü bereketini beklediğini belirterek, "Bu özel günde yapılacak alışverişin bir milyar lirayı geçmesini bekliyoruz" ifadelerini kullandı.
 • 10:50İstanbul Tahkim Merkezi Yönetim Kurulu Başkanlığına Prof. Dr. Akıncı Seçildiİstanbul Tahkim Merkezi (İTM) Yönetim Kurulu başkanlığına Prof. Dr. Ziya Akıncı seçildi.
 • 10:05İstanbul Tahkim Merkezi Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Prof. Dr. Ziya Akıncı Seçildiİstanbul Tahkim Merkezi (İTM) Yönetim Kurulu Başkanlığı’na TOBB temsilcisi Prof. Dr. Ziya Akıncı seçildi.
 • 09:50İstanbul Tahkim Merkezi Yönetim Kurulu Başkanlığı'na, Prof. Dr. Ziya Akıncı SeçildiSadece Türk şirketlerinin değil yabancı şirketlerin de aralarındaki ticari uyuşmazlıklarını çözmek için adli yargıya alternatif bir yapı ile faaliyet gösterecek olan İstanbul Tahkim Merkezi Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Prof. Dr. Ziya Akıncı seçildi.
 • 11:25TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, trafik kazalarına olan duyarlılıkları artırmak için kazalarda hayatını kaybeden ünlü isimlerin yer aldığı resim sergisi açacaklarını bildirdi.
 • 11:14Palandöken: Palandöken: "2014'te 3 Bin 524 Vatandaşımızı Trafik Kazalarında Kaybettik"Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 2014 yılında meydana gelen 376 bin 769 trafik kazasında 3 bin 524 kişinin hayatını kaybettiğini ve 285 bin 59 kişinin de yaralandığını söyledi.
 • 14:00TESK Başkanı: Piyasaya Sürülen 130,9 Milyon Adet 1 Kuruş Nerede?TESK Başkanı: Piyasaya Sürülen 130,9 Milyon Adet 1 Kuruş Nerede?Bendevi Palandöken, kullanımı yaygınlaşan kuruşlu fiyatların etiketlerde görüldüğünü ancak kasalara gelince para üstü kuruşların geri verilmediğini söyledi.
 • 10:49TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, piyasaya daha fazla kuruş sürülmesi gerektiğini belirtti.
 • 10:24TESK Başkanı Palandöken: Kasalarda Kuruş KalmadıTESK Başkanı Palandöken: Kasalarda Kuruş KalmadıTESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kuruşlu ödemelerin yapılmadığını belirterek "Kasalarda kuruş kalmadı. Yetkililerimiz piyasaya daha fazla kuruş sürmelidir" dedi.
 • 11:57TESK Genel Başkan Vekili Aksak, Muş'taVali Vedat Büyükersoy, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkan Vekili Mehmet Burhan Aksak'ı makamında kabul etti.
 • 11:34TESK Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, şoförlerin kayıt altına alınmasıyla can ve mal güvenliği sorunlarının ortadan kalkacağını belirtti.
 • 10:35TESK Başkanı Palandöken: "Şoförlük, Mesleksizlerin Mesleği Olmaktan Çıkarılmalı"Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, şoförlüğü meslek edinmiş yaklaşık 1,5 milyona yakın kişinin tekrar odalara üye olabilmesi için 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Kanunu’ndaki vergi mükellefiyeti şartının yasal değişiklikle kaldırılması çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Eski 507 sayılı yasadaki gibi üye olma şartları tekrar sağlanırsa yaşanan sıkıntı çözülecektir.
 • 10:22Palandöken: Şoförlük, Mesleksizlerin Mesleği Olmaktan ÇıkarılmalıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, şoförlüğü meslek edinmiş yaklaşık 1,5 milyona yakın kişinin tekrar odalara üye olabilmesi için 5362 sayılı Esnaf ve Sanatkarlar Kanunu’ndaki vergi mükellefiyeti şartının yasal değişiklikle kaldırılması çalışmalarının devam ettiğini belirtti.
 • 17:08Başkan Tekintaş Mahalle Muhtarlarıyla Bir Araya GeldiAltınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.
 • 13:29Tekintaş, 92 Mahalle Muhtarı ile Bir Araya GeldiTekintaş, 92 Mahalle Muhtarı ile Bir Araya GeldiAltınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu ilçesinde görev yapan 92 mahalle muhtarıyla değerlendirme toplantısında bir araya geldi.
 • 13:05Konesob Kurumsallaşmada Çıtayı YükseltiyorKonesob Kurumsallaşmada Çıtayı YükseltiyorKonya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB)’a bağlı Meslek Odaları Genel Sekreterler Bilgilendirme ve Değerlendirme toplantısı Alanya’da gerçekleştirildi.
 • 10:39TESK Genel Başkanı Palandöken: "Sebze ve Meyvede Depoculuk Teşvik Edilmeli"Tarımda yaşanan doğal afetler nedeniyle sebze ve meyveler ile tahıllarda bir üretim düşüşü olduğunu, bunun fiyatlara yansıdığını belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Enflasyonun asıl sorumlusu gıda fiyatlarındaki artışmış gibi konuşuluyor.
 • 10:23Tesk: Sebze ve Meyvede Depoculuk Teşvik EdilmeliTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, tarımda yaşanan doğal afetler nedeniyle sebze ve meyveler ile tahıllarda bir üretim düşüşü olduğunu, bunun fiyatlara yansıdığını belirtti.
 • 09:59TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, hem üreticiyi hem de tüketiciyi korumak için soğuk hava depolarının yaygınlaştırılması gerektiğini bildirdi.
 • 12:49TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, şoförlük mesleğine ilişkin yapılacak düzenlemelerin karayolu ulaşımı ve trafik güvenliği açısından faydalı olacağını bildirdi.
 • 12:09Palandöken: "Şoförlük, Mesleksizlerin Mesleği Olmaktan Çıkarılmalı"TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Şoförlük mesleği mesleksizlerin mesleği olmaktan çıkarılarak saygın bir yapıya kavuşturulacaktır” dedi.
 • 18:271915 Olaylarına İlişkin Ermeni İddialarına TepkilerTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 1915 olayları hakkında çeşitli parlamentoların aldığı kararları eleştirerek, "Bu iş tarihçilerin işidir.
 • 12:17TESK Başkanı Palandöken: "Yok Olmaya Yüz Tutan Meslekleri Yaşatmak Milli Görevimizdir"Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Gelir Vergisi Kanunu’nda 2012 yılında yapılan değişiklikle yok olmaya yüz tutan mesleklerin vergiden muaf olmasının sağlandığını belirtti.