SON DAKİKA TESK HABERLERİ

Son Dakika Tesk Haberleri

 • 11:32TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Artvin'in Hopa, Arhavi ve Borçka ilçelerindeki sel felaketinin zarar verdiği esnafın ayakta kalabilmesi için ertelenen vergi ödemelerinin yanında esnaf kredi borçlarının ve SGK prim ödemelerinin de ötelenmesi çağrısında bulundu.
 • 11:11TESK Başkanı Palandöken: "Sel Felaketinden Etkilenen Esnafın Sıkıntısına Çare Bulunmalı"Artvin’in Hopa, Arhavi ve Borçka ilçelerindeki sel felaketinin zarar verdiği esnafın ayakta kalabilmesi için ertelenen vergi ödemelerinin yanında esnaf kredi borçlarının ve SGK prim ödemelerinin de ertelenmesi gerektiğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Hopa, Arhavi ve Borçka ilçelerimizde sel felaketinden etkilenen esnafımız çok büyük sıkıntı içinde.
 • 16:54TESK Genel Başkan Vekili Burhan Aksak, Vali Çakacak'ı Ziyaret EttiTESK Genel Başkan Vekili Burhan Aksak, Vali Çakacak'ı Ziyaret EttiTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkan Vekili Burhan Aksak, Mersin Valisi Özdemir Çakacak’ı ziyaret ederek, görüş alışverişinde bulundu.
 • 10:35TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, çocuklar için zararlı olabilecek kırtasiye malzemeleri konusunda uyarılarda bulunarak, "Yollarda eğreti tezgahlarda satılan albenili kırtasiye malzemelerinden uzak durulmalıdır" ifadesini kullandı.
 • 10:01Palandöken: "Kırtasiye Kırtasiyeciden Alınır"2015-2016 eğitim-öğretim yılının yaklaşmasıyla halkımızın kırtasiye alışverişi yapmaya başladığını belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, velileri alışveriş öncesi uyardı.
 • 11:21Palandöken: "Yıkılan Mahalleyi En Son Esnaf Terk Ediyor"TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, depreme karşı dayanıksız evlerden vatandaşı kurtarmak, kentin sağlıksız alanlarını modernleştirerek mekân ve yaşam kalitesini yaygınlaştırmak için 35 ilde kentsel dönüşüm programı çerçevesinde projelerin hayata geçirildiğini söyledi.
 • 10:03TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kentsel dönüşüm projelerinde esnafın unutulduğunu savundu.
 • 10:36TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, enerji tasarruflu ürünlerin teşvik edilmesi gerektiğini bildirdi.
 • 10:35TESK Genel Başkanı Palandöken: TESK Genel Başkanı Palandöken: "Küresel Isınmaya Karşı Önlem Almak Herkesin ve Her Kurumun Asli...Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Küresel ısınmaya karşı önlem almak herkesin ve her kurumun asli görevi olmalıdır” dedi.
 • 15:37Mesleki Eğitim Kurulu ToplandıTürkiye'de mesleki eğitim politikalarının oluşturulmasında tavsiye kararlar almakla yetkili Mesleki Eğitim Kurulu toplandı.
 • 10:35TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken AçıklamasıSiyasi belirsizlik nedeniyle tüketicilerin harcamalarını ertelediğini, bunun da ekonomide geçici durgunluğa neden olduğunu belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Kredi kartında taksit sınırının kaldırılması konusunda Bankalar Birliğinin yapmış olduğu çalışma son derece olumlu. Ekonominin yeniden canlanabilmesi için kredi kartına taksit sınırı kaldırılmalı, tüketici kredilerindeki azami vade de 60 aya çıkarılmalıdır” dedi.
 • 10:07TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ekonominin canlanması için kredi kartına taksit sınırının kaldırılması, tüketici kredilerindeki azami vadenin de 60 aya çıkarılması gerektiğini belirtti.
 • 11:29Palandöken: Palandöken: "Esnafın Girdi Maliyetleri Düşürülmeli"Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın girdi maliyetlerinin düşürülmesi gerektiğini belirterek, “Esnaf ve sanatkara ucuz elektrik verilmeli. Esnaf sanayiciden daha fazla elektrik yakıyor” dedi.
 • 10:25TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnaf ve sanatkarın koruması için acilen gerekli adımların atılmasını ve verilen sözlerin yerine getirilmesini istedi.
 • 16:02Ordu Prof.dr. Demir: Güneydoğu Bizim Su Kaynaklarımızın Yüzde 35-40'ına SahipOrdu Prof.dr. Demir: Güneydoğu Bizim Su Kaynaklarımızın Yüzde 35-40'ına SahipProf.Dr. Demir: Güneydoğu bizim su kaynaklarımızın yüzde 35-40'ına sahip SAMSUN Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölüm Başkanı Prof.Dr. Yusuf Demir, "Özellikle son günlerde terörün ön plana çıktığı Güneydoğu bizim su kaynaklarımızın yüzde 35-40'ına sahip. Onun için oralar o kadar önemli, birileri onun için oralarda oyun oynuyor" dedi.
 • 15:26Prof.dr. Demir: Güneydoğu Bizim Su Kaynaklarımızın Yüzde 35-40'ına SahipProf.dr. Demir: Güneydoğu Bizim Su Kaynaklarımızın Yüzde 35-40'ına SahipSamsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölüm Başkanı Prof.Dr. Yusuf Demir, "Özellikle son günlerde terörün ön plana çıktığı Güneydoğu bizim su kaynaklarımızın yüzde 35-40'ına sahip. Onun için oralar o kadar önemli, birileri onun için oralarda oyun oynuyor" dedi.
 • 11:13Mersin Esob Başkanı Dinçer'den, Adana Esob'a Taziye ve Tebrik ZiyaretiMersin Esob Başkanı Dinçer'den, Adana Esob'a Taziye ve Tebrik ZiyaretiMersin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (Mersin ESOB) ve 3 Ocak EKKK Başkanı Talat Dinçer, Adana ESOB’u ziyaret ederek, Merhum Başkan Kazım Barışık için taziyede, Yeni Başkan Nihat Sözütek’e de kutlamada bulundu.
 • 11:00TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, televizyon ve radyodan yapılan müzik yayını için esnaftan istenen telif hakkı bedellerinin ticari hayatın gerçekleriyle bağdaşmayacak kadar yüksek olduğunu ileri sürdü.
 • 10:40TESK Başkanı Palandöken: "Telif Hakları Vergileri Aştı"Kafe, restoran, lokanta gibi iş yerlerinde televizyon ve radyodan yapılan müzik yayınları için istenen telif haklarının devlete ödenen vergileri aştığını belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “TV ve radyodan yapılan müzik yayınları için mutlaka yasal bir düzenleme yapılmalıdır” dedi.
 • 10:05TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, iç tüketimin artması için evlilik harcamalarının canlandırılması gerektiğini belirterek, "Geçen yıl verilen evlilik kredisi piyasaları oldukça canlandırmış ve gençlerin yuva kurması sağlanmıştı.
 • 09:28TESK Başkanı Palandöken: "Evlilik Kredisi Yeniden Aktif Hale Getirilmeli"Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Geçen yıl verilen evlilik kredisi piyasaları oldukça canlandırmış ve gençlerin yuva kurması sağlanmıştı.
 • 11:29İşadamı Özülkü'den, Esob'a Taziye ve Tebrik Ziyaretiİşadamı Özülkü'den, Esob'a Taziye ve Tebrik ZiyaretiAdana’nın tanınmış işadamlarından Bülent Özülkü, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni ziyaret ederek, merhum Başkan Kazım Barışık için taziyede bulundu, Birlik Başkanlığı’na getirilen Nihat Sözütek ve ekibini kutlayarak başarılar diledi.
 • 10:01TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, internet üzerinden satış yönteminin perakende piyasasının hızla gelişen önemli bir parçası olduğunu belirtirken, bu yılın ilk 6 ayında internetten kredi kartıyla yapılan harcamaların 26 milyar lira olduğunu ifade etti.
 • 09:28TESK Başkanı Palandöken: "Perakendenin Yeni Gözdesi E Ticaret"Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, internet üzerinden satış yönteminin perakende piyasasının hızla gelişen önemli bir parçası olduğunu belirterek, "Artık teşvik verilirken teknoloji kullanımı belirleyici olacak" dedi.
 • 10:36TESK Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni iş yeri açılışının kolaylaşabilmesi için bürokratik işlemlerin azaltılması gerektiğini bildirdi.
 • 10:05TESK Başkanı Palandöken: "İşyeri Açılışındaki Bürokratik İşlemler Azaltılmalı"Yeni işyeri açılışının kolaylaşabilmesi için bürokratik işlemlerin azaltılması gerektiğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnaf kurumlar arasında kapı kapı dolaşmamalı, tek bir noktada işini tamamlayabilmeli” dedi.
 • 15:29Geriter Ailesi'nin Mutlu GünüGeriter Ailesi'nin Mutlu GünüManisa Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Geriter, gönlünü kaptırdığı İzmirli Ece Gökgürler ile nişanlandı.
 • 10:07TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye'de çekilen film ve dizilerde senarist ve yönetmelerin yerli ürünlere ağırlık vermeleri gerektiğini bildirdi.
 • 10:00Palandöken'den Yeni Yayın Dönemi Öncesi Yapımcılara ÇağrıSon yıllarda ülkede çekilen ve yurt dışından da izlenen veya dışarıya satılan film ve dizilerin birer kültür elçisi olduğunu belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Bilhassa çekilen dizilerin sadece yurt içinde değil yurt dışından da seyredilmesi ülkemiz için bir avantajdır.
 • 11:51TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, raf fiyatı ile kasa fiyatı arasında fark olması halinde, düşük olanın vatandaşın lehine uygulanmak zorunda olduğunu bildirdi.
 • 10:43Raf ve Kasa Fiyatları Farklı Çıkıyor, Fişinizi Kontrol EdinTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, son günlerde raf ve kasa fiyatı arasındaki fiyat farkıyla ilgili şikayetlerin arttığını bildirdi.
 • 10:29TESK Başkanı Palandöken: "Vatandaş Hakkını Bilip, Hakkını Aramalıdır"Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Malın satış fiyatı ile kasa fiyatı arasında fark olması durumunda tüketici lehine olan fiyat uygulanır. Vatandaş hakkını bilip, hakkını aramalıdır" dedi.
 • 10:09Adana Esob'da Ziyaretçi AkınıAdana Esob'da Ziyaretçi AkınıKısa süre önce geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden TESK ve TESKOMB Yönetim Kurulu Üyesi, Adana ESOB ve EKKK Güney Bölge Birliği Başkanı, Adana TKKNNEO ve S.S.Kuzey Adana EKKK Başkanı, Kazım Barışık için Adana ESOB’a taziye, yeni yönetim kurulu başkanlarına da tebrik ziyaretleri sürüyor.
 • 10:03Şoförler Odası Genel Başkanı Apaydın, Minibüslerin Kaldırılmasına KarşıŞoförler Odası Genel Başkanı Apaydın, Minibüslerin Kaldırılmasına KarşıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkan Vekili ve Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Genel Başkanı Fevzi Apaydın, bazı belediyelerin "Minibüsleri kaldıracağız" söylemlerinin gerçekle bağdaşmadığını belirterek, "Minibüsler bir zarurettir, kaldırılamaz" dedi.
 • 11:37TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, TOKİ kentsel dönüşüm bölgelerinde esnafa da yer verilmesi gerektiğine dikkati çekti.
 • 10:29TESK Başkanı Palandöken: Şehir Kimliğini Esnaflar OluştururTESK Başkanı Palandöken: Şehir Kimliğini Esnaflar OluştururTESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Ekonominin barometresi olan esnaf ve sanatkara TOKİ kentsel dönüşüm bölgelerinde mutlaka yer vermelidir." dedi.
 • 10:24TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, iş kazalarının önlenebilmesi için iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin daha etkin şekilde yürütülmesi gerektiğini belirtti.
 • 09:56Palandöken: İş Yeri Kapatılarak Eğitim Olmazİş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nun çıkmasından bu yana iş kazalarının azalmadığını, tersine arttığını dile getiren Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “İş kazalarının önlenebilmesi için iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin daha etkin bir şekilde yürütülmesi gerekir.” dedi.
 • 09:19Palandöken: "İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri Daha Etkin Olmalı"İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun çıkmasından bu yana iş kazalarının azalmadığını, tersine arttığını dile getiren Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “İş kazalarının önlenebilmesi için iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerinin daha etkin bir şekilde yürütülmesi gerekir” dedi.
 • 15:20Tşof Genel Başkanı Apaydın'dan Barışık Ailesine Taziye ZiyaretiTşof Genel Başkanı Apaydın'dan Barışık Ailesine Taziye ZiyaretiTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkan vekili ve Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu (TŞOF) Genel Başkanı Fevzi Apaydın cenazesine katılamadığı, merhum Başkan Kazım Barışık’ın ailesine taziyede bulunmak üzere Adana’ya geldi.
 • 10:08TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Et ve Süt Kurumu (ESK) tarafından et fiyatlarında yapılan indirimi olumlu bulduklarını ancak yeterli olmadığını bildirdi.
 • 10:00Palandöken, "Ette Yüzde 5'lik İndirim Olumlu Ama Yeterli Değil"Et fiyatlarının aşağı çekilmesi için Et ve Süt Kurumu tarafından yapılan yüzde 5’lik fiyat indirimini olumlu bulduklarını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Et fiyatlarında indirime gitmek olumlu ama yeterli değil. Çünkü Ülke genelinde Et ve Süt Kurumunun satış mağazası bulunmadığı için her ilde bu indirim fiyatları etkilemiyor.
 • 09:28Tesk: Ette Yüzde 5'lik İndirim Olumlu Ama Yeterli DeğilEt fiyatlarının aşağı çekilmesi için Et ve Süt Kurumu tarafından yapılan yüzde 5’lik fiyat indirimini olumlu bulduklarını belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken “Et fiyatlarında indirime gitmek olumlu ama yeterli değil. Çünkü ülke genelinde Et ve Süt Kurumunun satış mağazası bulunmadığı için her ilde bu indirim fiyatları etkilemiyor.
 • 14:16Terör Saldırıları Güneydoğu'da Terör Saldırıları Güneydoğu'da "Kepenk" Kapattırdı - Mardin/GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - MARDİN- Mardin OSB'den Detay- Fabrikalardan Detay- Dicle Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı, Mardin Sanayici İşadamları Derneği Başkanı Nasır Duyan, - BATMAN- Batman OSB girirşi, OSB'de ki fabrikalardan detay görüntü,- BATSO Başkanı A. Kadir Demir ile Röp,- Detaylar, Terör saldırıları Güneydoğu'da "kepenk" kapattırdıÇözüm Süreci ile yatırımların hız kazandığı Güneydoğu'da son dönemde artan terör saldırıları nedeniyle yüzlerce esnaf kepenk kapattı.
 • 12:38Terör Saldırıları Güneydoğu'da Terör Saldırıları Güneydoğu'da "Kepenk" KapattırdıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar'ın açıklamaları, - Diyarbakır Organize Sanayi İşadamları Derneği Başkanı Aziz Özkılıç'ın açıklamaları, Terör saldırıları Güneydoğu'da "kepenk" kapattırdı- Çözüm Süreci ile ekonomik kalkınmayı sağlayacak yatırımların hız kazandığı Güneydoğu Anadolu bölgesinde son dönemde artan terör saldırıları nedeniyle yüzlerce esnaf kepenk kapattı, onlarca fabrikanın kapısına kilit vuruldu, bazı yatırım projeleri askıya alınırken, birçok proje iptal edildi, ihracat büyük oranda düştü- DESOB Başkanı Ebedinoğlu: - "Terör, esnafı tedirgin ediyor, sermayeyi batı illerine kaçırıyor.
 • 11:30Terör Saldırıları Güneydoğu'da Kepenk KapattırdıGüneydoğu Anadolu Bölgesinde terör örgütü PKK'nın gerçekleştirdiği saldırılar, ekonomik gelişmeye büyük darbe vurdu.
 • 10:38TESK'ten "Çilingir" UyarısıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yaz ayları ve tatil sezonunda hırsızlık olaylarında artış olduğuna dikkati çekerek, "Esnaf olduğunu belgeleyemeyen, sertifikası olmayan çilingirlere evinizi teslim etmeyin" uyarısında bulundu.
 • 10:34Palandöken: "Çilingirci ve Anahtarcı Esnafından Mutlaka Oda Kaydı Sormalıyız"ANKARA (İHA) – Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Evimizi, iş yerimizi emanet ettiğimiz çilingirci ve anahtarcı esnafından mutlaka oda kaydı sormalıyız" dedi.
 • 17:37Amasya'da Mobilya ve Otomotiv Sektörüne Proje DesteğiAmasya'da Mobilya ve Otomotiv Sektörüne Proje DesteğiAmasya’da Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı sorumluluğunda, mobilya ve otomotiv sektörüne yönelik ‘Sektörel tanıtım toplantısı’ yapıldı.
 • 11:46TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, turizm gelirlerinin yeniden artabilmesi için her şey dahil sistemine son verilmesi gerektiğini ileri sürdü.