SON DAKİKA TESK HABERLERİ

Son Dakika Tesk Haberleri

 • 18:42Palandöken: "Bu Saldırı Ülkemizin Huzurunu Bozmaya Yöneliktir"TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Diyarbakır’da düzenlenen saldırının ülkenin huzurunu bozmaya yönelik olduğunu açıkladı.
 • 17:34Gaziantep Yöresel Yemek Şenliği İptal EdildiGaziantep Yöresel Yemek Şenliği İptal EdildiGaziantep yöresel ürünleri ve yemekleri etkinliği Valilik kararıyla iptal edildi.
 • 21:11Hava Sahasını İhlal Eden Rus Savaş Uçağının DüşürülmesiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türk hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesine ilişkin, "Rusya ile yaşanan kriz zaman kaybedilmeden diplomasi ile çözülmeli" değerlendirmesinde bulundu.
 • 17:34Yöresel Yemek Şenliğine Esnaf TepkisiYöresel Yemek Şenliğine Esnaf TepkisiSivas'ta açılan Gaziantep yöresel ürünleri ve yemekleri etkinliği esnafın tepkisine yol açtı.
 • 16:11Palandöken Rusya ile Yaşanan Krizi DeğerlendirdiRusya ile Türkiye arasında yaşanan krizi değerlendiren Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Rusya 20 milyona yakın turistin geldiği bir ülke. Allah’tan ki turizmin sonunda böyle bir olay yaşandı.
 • 12:31TESK Başkanı Palandöken: "64. Hükümetimiz Ülkemize Hayırlı Olsun"Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, güçlü tek parti iktidarının kısa zamanda ekonomiyi daha da güçlendireceğini söyledi.
 • 10:26Palandöken: Öğretmenlerimiz Geleceğimizin MimarıÖğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan TESK Genel Başkanı Palandöken, öğretmenlerin geleceğin mimarı ve bilginin yönlendiricisi olduklarını söyledi.
 • 09:5824 Kasım Öğretmenler Günü'ne DoğruTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, geleceğe olan güvenin teminatının, iyi yetişmiş, kendini geliştirmiş, donanımlı ve vizyon sahibi öğretmenlerle, onların yetiştireceği çocuklar olduğunu belirtti.
 • 11:15Çin'e Kiraz İhracatı Anlaşması Sektörü Memnun EttiÇin'e Kiraz İhracatı Anlaşması Sektörü Memnun EttiG20 Liderler Zirvesi'nde Türkiye ile Çin arasında imzalanan protokolle Türk kirazının Çin'e ihraç edilecek olması, sektör temsilcilerini memnun etti.
 • 10:41TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kaçak sigaranın, pazarlarda, sokaklarda tablalarda sıkça görülmeye başlandığını belirterek, özellikle, Şanlıurfa, Adana, Mersin ve Hatay gibi illerde kaçak sigara fiyatlarındaki düşüşün dikkat çekici olduğunu, bunun da esnafa büyük zarar verdiğini bildirdi.
 • 10:25TESK'ten Yılbaşı Öncesi 'Kaçak Sigara ve Sahte İçki' UyarısıTESK'ten Yılbaşı Öncesi 'Kaçak Sigara ve Sahte İçki' UyarısıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kaçak sigaraya karşı kararlılıkla sürdürülen mücadelenin, 2015’in ilk yarısına kadar olumlu sonuçlar gösterdiğini belirterek, ekonomiyi milyarlarca liralık zarara uğratan, suç örgütlerini finanse eden kaçak sigaradaki son aylardaki artışı ile ilgili uyarılarda bulundu.
 • 10:17Tesk: Suç Örgütlerini Finanse Eden Kaçak Sigarada Artış VarTesk: Suç Örgütlerini Finanse Eden Kaçak Sigarada Artış VarTürkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ekonomiyi milyarlarca liralık zarara uğratan, suç örgütlerini finanse eden kaçak sigaradaki son aylardaki artış ile ilgili uyarılarda bulundu.
 • 11:08TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, benzin fiyatlarının ardından motorinde de indirim beklediklerini belirtti.
 • 10:51TESK Başkanı: Akaryakıt İndirimleri Yeterli DeğilTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, akaryakıt indirimlerini tatmin edici bulmadı.
 • 10:09Palandöken: "Benzinde 9 Kuruşluk İndirim Göstermelik"TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, benzinde yapılan indirimin göstermelik olduğunu söyledi.
 • 12:04Turkey's Southeast Sees Dramatic Capital Outflow Due To Terror: BusinessmanThere has been a serious capital outflow from Turkey's southeastern region due to escalating terror attacks, according to Alican Ebedinoğlu, the head of the Diyarbakır Association of Tradesmen and Craftsmen (DESOB). "Many entrepreneurs have left the region by selling their homes and closing down their.
 • 11:45G20'nin Başarısından Esnaf da Nasibini AlacakG20'nin Başarısından Esnaf da Nasibini Alacak"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken'in açıklamaları, "G20'nin başarısından esnaf da nasibini alacak"- TESK Genel Başkanı Palandöken: - "Esnaf ve sanatkarın, başarılı bir şekilde gerçekleştirilen G20'den en büyük beklentisi, gelişmiş ekonomilerde aktör olmak.
 • 11:17G20'nin Başarısından Esnaf da Nasibini Alacak"Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Esnaf ve sanatkarın, başarılı bir şekilde gerçekleştirilen G20'den en büyük beklentisi, gelişmiş ekonomilerde aktör olmak.
 • 17:26Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "Türkiye Bugün Küresel Bir Güç Olmuştur"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - TESK İstişare ve Değerlendirme Toplantısı- Salondan görüntü- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu'nun konuşması- TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'in konuşması TESK İstişare ve Değerlendirme Toplantısı- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çavuşoğlu: - "Türkiye bugün küresel bir güç olmuştur, dünyada sözü geçen bir ülke olmuştur.
 • 14:49TESK İstişare ve Değerlendirme ToplantısıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin küresel bir güç, dünyada sözü geçen bir ülke olduğunu belirterek, "Diplomaside 'Türkiye ne diyor, ne diyecek' diye artık Türkiye'ye, tüm dünya dönmeye başlamıştır" dedi.
 • 13:54Güneydoğu'da Sermaye Göçü YaşanıyorGüneydoğu'da Sermaye Göçü YaşanıyorDESOB Başkanı Alican Ebedinoğlu, son dönemlerde artan terör olaylarından dolayı bölgede sermaye göçünün yaşanmasına neden olduğunu söyledi.
 • 12:02Ebedinoğlu: Terör Yüzünden Güneydoğu'dan Sermaye Göçü VarEbedinoğlu: Terör Yüzünden Güneydoğu'dan Sermaye Göçü VarDiyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (DESOB) Başkanı Alican Ebedinoğlu, son dönemlerde artan terör olayları nedeniyle bölgeden sermaye göçü yaşandığını söyledi.
 • 11:08Terör, Güneydoğu'da 5 Bini Aşkın Kişiyi İşsiz Bıraktı!Terör, Güneydoğu'da 5 Bini Aşkın Kişiyi İşsiz Bıraktı!Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde esnaf, PKK'nın son dönemde artan saldırıları nedeniyle iş yapamaz hale gelince personel çıkarmak zorunda kaldı, çok sayıda kişi işsiz kaldı.
 • 13:30Bostancıoğlu: Bostancıoğlu: "Ordulu Esnaf AB Standartlarında Eğitilecek"Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Aydın Bostancıoğlu, Ordu’da eğitimlerine başlanacak olan "Esnaf ve Sanatkarların Uyum ve Yeteneklerinin Arttırılması" projesi ile esnafın Avrupa Birliği(AB) Standartlarında eğitim alacağını söyledi.
 • 11:11Hükümetin Vadettiği Krediler, Genç İşsizliği Önleyecek"Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, hükümetin seçim vaatlerindeki kredi imkanlarının gençlerin özel sektör veya müteşebbis olmasının önünü açacağını söyledi.
 • 12:40Esnafa Asgari Geçim İndirimi MüjdesiEsnafa Asgari Geçim İndirimi MüjdesiTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın beklentilerinin başında yıllık 8 bin TL’ye kadar olan kazancın vergi dışı bırakılmasının geldiğini belirtti.
 • 12:23TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, esnafın yeni kurulacak hükümetten yıllık 8 bin liraya kadar olan kazancının vergi dışı bırakılmasını beklediğini bildirdi.
 • 11:20Palandöken: Asgari Geçim İndirimi Esnafın Tamamına UygulanmalıTürkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni kurulacak hükümetten esnafın beklentilerinin başında yıllık 8 bin TL’ye kadar olan kazancının vergi dışı bırakılmasının geldiğini söyledi.
 • 13:30Paris'teki Terör SaldırılarıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, sınır tanımaksızın insanlığın evrensel değerlerine karşı yapılan terör saldırılarının önlenmesi için uluslararası işbirliğinin gerekli olduğunu belirtti.
 • 11:54Palandöken: "Nerede ve Kime Karşı Yapılırsa Yapılsın Terör Eylemlerini Kınıyoruz"TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Nerede ve kime karşı yapılırsa yapılsın terör eylemlerini kınıyoruz" dedi.
 • 11:40Palandöken: Nerede ve Kime Karşı Yapılırsa Yapılsın Terör Eylemlerini KınıyorumTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Paris'te meydana gelen terör saldırılarında çok sayıda insanın yaşamını yitirmesinden ve yaralanmasından son derece üzüntü duyduğunu belirtti.
 • 10:39Asgari Ücretin Yükseltilmesi Olumlu Ancak Bölgesel Destek Verilmeli"Asgari ücretin yılbaşından itibaren net 1.300 TL’ye yükseltilmesini olumlu bulduklarını belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Asgari ücretin net 1.300 TL’ye yükseltilmesi, milyonlarca asgari ücretli çalışanların yaşam kalitelerinin artması için çok önemli. İşçi, memur, emeklinin cebine ne kadar çok para girerse, ekonomimiz de bir o kadar canlanır. Ancak Türkiye’nin bölgesel gelişmişlik düzeyleri de mutlaka dikkate alınmalı. Prim ödemelerine katkı yapılacaksa bu durum dikkate alınmalı” dedi.
 • 09:08Palandöken: "Asgari Ücretin Yükselmesi Olumlu Ama Bölgesel Olarak Destek Verilmeli"Asgari ücretin yılbaşından itibaren net 1.300 TL’ye yükseltilmesini olumlu bulduklarını belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Asgari ücretin net 1.300 TL’ye yükseltilmesi, milyonlarca asgari ücretli çalışanların yaşam kalitelerinin artması için çok önemli. İşçi, memur, emeklinin cebine ne kadar çok para girerse, ekonomimizde bir o kadar canlanır. Ancak Türkiye’nin bölgesel gelişmişlik düzeyleri de mutlaka dikkate alınmalı. Prim ödemelerine katkı yapılacaksa bu durum dikkate alınmalı” dedi.
 • 17:30Esnaflara Uyum ve Yetenek SemineriEsnaflara Uyum ve Yetenek SemineriŞanlıurfa Esnaf Sanatkarlar ve Odalar Birliği, tarafından Adaptesk Projesi kapsamında eğitim ihtiyaç analiz toplantısı gerçekleştirildi.
 • 12:24Esnaf Asgari Ücretin Artacak Olmasından MemnunTESK Genel Başkanı Palandöken, asgari ücrette yapılacak artıştan memnuniyet duyduklarını belirterek, "İşçi, memur daha çok kazanacak ki esnaf iş yapsın." dedi.
 • 22:26İş Dünyası ve Çalışma Hayatı Temsilcileri Çankaya Köşkü'ndeBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Türkiye'ye artık bu anayasa gerçekten dar gelen anayasa. Öyle bir anayasa yapalım ki birlikte ne darbeler ne başka vesayet sistemleriyle önümüzdeki bir asırda, iki asırda, üç asırda değiştirilebilecek nitelikte olmasın.
 • 21:18Başbakan Davutoğlu, İş Dünyası ve Çalışma Hayatı Temsilcileri ile Biraraya GeldiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, iş dünyasına seslenerek, "Biz, size önümüzdeki 4 yıl için, 2019 seçimlerine kadar, öngörülebilir bir siyasi istikrar vaad ettik. Halkımız bize bunu verdi, biz de size şunu söylüyoruz, ’Hiçbir gerekçeyle bu siyasi istikrarın bozulmasına izin vermeyeceğiz.
 • 11:46Palandöken: G20, Ticaretin Önündeki Engelleri KaldıracakPalandöken: G20, Ticaretin Önündeki Engelleri KaldıracakTESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, G20 Liderler Zirvesi sayesinde Türkiye'ye karşı olumsuz düşünceleri bulunan insanlar için bir pencere açılacağını söyledi.
 • 11:26G20, Ticaretin Önündeki Engelleri Kaldıracak"Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, G20 Liderler Zirvesi sayesinde Türkiye'ye karşı olumsuz düşünceleri bulunan insanlar için bir pencere açılacağını belirterek, "Dükkanların imajından tutun, satılacak ürünlere kadar her şey farklılaştı.
 • 16:391 Aralık'tan İtibaren Kış Lastiği Takmak ZorunluŞehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçların kış lastiği takma zorunluluğu 1 Aralık Salı günü başlıyor.
 • 11:0010 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk HaftasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Milletine ve devletine duyduğu aşk, arkasına aldığı güç ve destek ile halkını egemenliğe kavuşturan dünya lideri Gazi Mustafa Kemal 1920 yılında yarınların temelini atmış ve toplumunu refaha taşımıştır" ifadesini kullandı.
 • 08:40Keskin'den "Kış Lastiği" UyarısıKeskin: Kar Lastiği Takılması Bir Zorunluluk Değil, Bir Sorumluluktur
 • 12:14E-tebligat Uygulamasına Esnaftan DestekE-tebligat Uygulamasına Esnaftan DestekTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Maliye Bakanlığının yılbaşından itibaren e-tebligat uygulamasına geçecek olmasını olumlu bulduklarını belirterek "E-tebligata geçiş kademeli bir şekilde olmalı. Bir anda başlaması büyük sıkıntıya neden olabilir" dedi.
 • 11:45E-tebligata Geçişin Bir Anda Başlaması Büyük Sıkıntılara Neden Olabilir"Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Maliye Bakanlığı'nın yılbaşından itibaren e-tebligat uygulamasına geçecek olmasını olumlu bulduklarını bildirdi.
 • 11:42TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, e-tebligata geçişin kademeli olması ve uygulamanın esnaf için ertelenmesi gerektiğini belirtti.
 • 12:01TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 29 Ocak 2015'ten sonra hiçbir esnaf ve sanatkarın, pazar günü dükkanını açması için ruhsat harcı ödemesine gerek olmadığını vurgulayarak, "Ruhsat harcı ödemeden dükkanını açan esnaf ve sanatkara belediyelerce kesilen para cezaları, idare mahkemelerince iptal edilmeli" ifadelerini kullandı.
 • 11:09Palandöken: "Esnafımızın Pazar Günü İçin Ruhsat Harcı Ödemesine Gerek Yok"Dükkânını pazar günü açmak isteyen esnaflardan bazı belediyelerin hala ruhsat harcı talep ettiğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "29 Ocak 2015 tarihinden sonra hiçbir esnaf ve sanatkârımızın pazar günü dükkânını açması için ruhsat harcı ödemesine gerek yok” dedi.
 • 17:26No Alcohol To Be Allowed İn New Year Gift Baskets İn TurkeyTraditional "New Year baskets" gift packages of beverages and snacks sold at supermarkets during the last weeks of the year, will not be permitted to include alcoholic drinks this year, according to a ruling from Turkey's alcohol and tobacco regulator. The decision, made public in the Official Gazette.
 • 16:26İşkur 8. Olağan Genel KuruluÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ahmet Erdem, "Hedefimiz 2023 yılına kadar istihdamı yüzde 55'e çıkartmak, işsizliği ise yüzde 5'e indirmek" dedi.
 • 15:19İşkur 8'inci Olağan Genel KuruluTürkiye İş Kurumu Genel Müdürü Nusret Yazıcı, “2007 yılında 111 bin kişi işe yerleştirilmiş iken, henüz 2015 yılını tamamlamadığımız bugünlerde 750 bin işe yerleştirmeyi aştık” dedi.