SON DAKİKA TESK HABERLERİ

Son Dakika TESK Haberleri

  Sp Genel Başkan Yardımcısı Erbaş, Esnafın Sorunlarını Dinledi

  Sp Genel Başkan Yardımcısı Erbaş, Esnafın Sorunlarını Dinledi

  Saadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı Fethullah Erbaş, TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana ESOB Başkanı Kazım Barışık’ı makamında ziyaret ederek, esnafın sorunlarını dinledi. (23 Ocak 2015 Cuma )

   

  Palandöken'den Karne Uyarısı

  "Başarısız çocuk yoktur. (23 Ocak 2015 Cuma )

   

  Palandöken'den Karne Uyarısı

  Palandöken'den Karne Uyarısı

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, eğitim-öğretim yarıyılının bitmesi nedeniyle verilen karnelerde kırık notu olan çocukların üzülmemesi gerektiğini belirterek, “Kötü not diye bir şey yok. Sömestri tatiline giren ilköğretim ve ortaöğretimdeki 18 milyon öğrenci ile birlikte 896 bin öğretmenimiz tatili hak etmektedirler. (23 Ocak 2015 Cuma )

   

  Tşof Başkanı Apaydın, 'Hakettiğiniz Tatili Zehir Etmeyin'

  Tşof Başkanı Apaydın, "Hakettiğiniz Tatili Zehir Etmeyin"

  TESK Genel Başkan vekili ve TŞOF Başkanı Fevzi Apaydın, 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılı yarıyıl tatilinin Cuma günü ülke genelinde başlayacağını, toplam 17 milyon 234 bin 452 öğrenci ile birlikte 866 bin 615 öğretmenin aynı anda tatile çıkacağını hatırlatarak, trafik kazaları konusunda uyardı. (20 Ocak 2015 Salı )

   

  Bayraktar: 'Yanlış Gübre Kullanımının Maliyeti Yıllık 10 Milyar Lira'

  Bayraktar: "Yanlış Gübre Kullanımının Maliyeti Yıllık 10 Milyar Lira"

  "Yanlış gübre kullanımının maliyeti yıllık 10 milyar lira"- TZOB Genel Başkanı Bayraktar: - "Yaptığımız tespitlere göre yanlış ve yetersiz gübre kullanmaktan dolayı sektörde yılda 10 milyar lira israf ve verimlilik kaybı var" Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, "Yaptığımız tespitlere göre yanlış ve yetersiz gübre kullanmaktan dolayı sektörde yılda 10 milyar lira israf ve verimlilik kaybı var" dedi. (19 Ocak 2015 Pazartesi )

   

  Bakkallık ve Kuaförlük Kadınların Gözde Mesleği

  Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, sayıları her yıl artan kadın esnaf ve sanatkârların en fazla tercih ettiği meslek dalının bakkallık, bayilik, büfecilik ve kuaförlük olduğunu bildirdi. (18 Ocak 2015 Pazar )

   

 

  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

  TESK Genel Başkanı Palandöken: Gazeteciler doğru, ilkeli ve tarafsız haberleri ile topluma ışık tutarlar" (10 Ocak 2015 Cumartesi )

   

  TESK Başkanı Palandöken'den Kış Uyarıları

  TESK Başkanı Palandöken'den Kış Uyarıları

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kar yağışı nedeniyle ülke genelinde çok sayıda il, ilçe, belde ve köylerde eğitim ve öğretime ara verildiğini belirterek, “Hafta başında yeniden eğitimlere başlanacak. (10 Ocak 2015 Cumartesi )

   

  Palandöken'den 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. (10 Ocak 2015 Cumartesi )

   

  Sultanahmet'teki Bombalı Saldırı

  TESK Genel Başkanı Palandöken: "Milli bütünlüğümüzü zedelemeyi, kaos yaratmayı düşünenler bu saldırılarla Türkiye'yi asla yıldırmayacak" (06 Ocak 2015 Salı )

   

  Adana'da Fırıncılar Ekmeğe Zam İstiyor

  Adana'da Fırıncılar Ekmeğe Zam İstiyor

  Adana ESOB’a bağlı Adana Fırıncılar Esnaf Odası Başkanı Mahmut Alptekin, Halk Ekmek, Suriye Ekmeği, AVM’ler ve piyasada cirit atan korsan fırınların yaptığı haksız rekabet yüzünden, devletine vergisini ödeyen, primini yatıran, kayıt altındaki fırıncı esnafının iflasın eşiğine geldiğini bildirdi. (04 Ocak 2015 Pazar )

   

  TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması

  "Akaryakıtta indirim sevindirici ama yeterli değil, doğalgazda da indirime gidilmeli" (04 Ocak 2015 Pazar )

   

  Palandöken: "Akaryakıtta İndirim Sevindirici Ama Yeterli Değil"

  Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, akaryakıt fiyatlarındaki indirimlerin sevindirici ama yeterli olmadığını açıkladı. (04 Ocak 2015 Pazar )

   

  Palandöken: Akaryakıtta İndirim Sevindirici Ama Yeterli Değil

  Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Başta benzin, motorin ve otogazda uygulanan indirimler sevindirici ama yeterli değil.” dedi. (04 Ocak 2015 Pazar )

   

  TESK Başkanı Palandöken'den 'Perakende Yasası' Açıklaması

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nda kabul edilen ‘Perakende Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun Tasarısı’nın zaman kaybedilmeden çıkarılması gerektiğini belirtti. (03 Ocak 2015 Cumartesi )

   

  TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması

  "Yeni yılda Meclis'te ilk olarak Perakende Yasa Tasarısı'nın görüşülmesini bekliyoruz" (03 Ocak 2015 Cumartesi )

   

  Palandöken: Sigaraya Zam Kaçağı İyice Artırır

  Palandöken: Sigaraya Zam Kaçağı İyice Artırır

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarları (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, sahte ve kaçak sigara sayısının son dönemde arttığını belirtti. (02 Ocak 2015 Cuma )

   

  TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması

  TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması

  "Yeni yılın ilk gününde sigara ve alkol üzerinden alınan maktu verginin enflasyonun ötesinde yükseltilmesi kaçağı daha da özendirir" "Yapılan bu zam, sigara fiyatlarında ve kaçak sigarada artış olacağı anlamına geliyor" (02 Ocak 2015 Cuma )

   

  'Sigaraya Zam Kaçağı İyice Artırır'

  "Sigaraya Zam Kaçağı İyice Artırır"

  TESK Genel Başkanı Palandöken, sahte ve kaçak sigara sayısının arttığını ve mücadelenin kararlılıkla sürdürülmesi için yapılan zammın geri alınması gerektiğini söyledi. (02 Ocak 2015 Cuma )

   

  TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması

  "Vatandaşın 3 milyar liraya varan kayıp kaçak bedeli geri ödenmeli" (01 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Palandöken: 'Elektrikte Vatandaşın 3 Milyar TL'ye Varan Kayıp Kaçak Bedeli Geri Ödenmeli'

  Palandöken: "Elektrikte Vatandaşın 3 Milyar TL'ye Varan Kayıp Kaçak Bedeli Geri Ödenmeli"

  TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu’nun kayıp kaçak bedelinin tahsilinin hukuka aykırı olduğuna ilişkin kararının zaman kaybedilmeden uygulanması gerektiğini belirterek, “Ülkemizde 34 milyon 866 bin 57 abone var. Vatandaşların son 10 yıllık alacakları hesaplanarak gelecek dönem faturalarından düşürülmelidir” dedi. (01 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Edesob Başkanı İnağ 2014 Yılı Faaliyetlerini Değerlendirdi

  Edesob Başkanı İnağ 2014 Yılı Faaliyetlerini Değerlendirdi

  Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Emin İnağ, oda olarak 2014 yılında yapılan faaliyetler hakkında açıklama yaptı. (01 Ocak 2015 Perşembe )

   

  TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması

  "2015'in esnafın yılı olması en büyük dileğimizdir" (31 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması

  "Borç yapılandırma süresi 3 ay daha uzatılsın" (30 Aralık 2014 Salı )

   

  TESK Başkanı Palandöken: "Vatandaş ve Esnaf Yapılandırmanın Süresinin Uzatılmasını Bekliyor"

  TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Torba yasa olarak bilinen İş Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması ile Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair 6552 Sayılı Kanun’un yürürlüğe girmesi ile başlayan borç yapılandırmasının 31 Aralık günü sona erdiğini hatırlatarak vatandaş ve esnafın yapılandırmanın süresinin uzatılmasını beklediğini açıkladı. (30 Aralık 2014 Salı )

   

  Medya Seminerinde Sertifika Töreni

  Türk yerel medyasının Avrupa yerel medyası ile entegrasyonunu sağlaması hedeflenen, 15 Ekim 2014 tarihinde başlayan ve bir yıl sürecek olan "Ünye’den dünyaya AB ile medya açılımı’ projesi kapsamında Altınordu ilçesinde 4 gün süren seminere katılanlara sertifika verildi. (28 Aralık 2014 Pazar )

   

  Tşof Başkanı Apaydın Açıklaması

  "2015 yılında ilk defa alkollü araç kullanan sürücüye 800 lira, ikinci kez alkollü araç kullandığı tespit edilen sürücüye bin 3 lira, 3 ve sonrası için alkollü araç kullanan sürücülere de bin 609 lira para cezası yazılacak" (28 Aralık 2014 Pazar )

   

  Yola Çıkacak Sürücülere Çok Önemli Uyarı

  Yola Çıkacak Sürücülere Çok Önemli Uyarı

  TESK Başkanı Bendevi Palandöken, Balkanlar'dan gelecek soğuk havayla yılbaşında kar yağışı başlayacağını belirtip sürücüleri kış lastiği takmaları için uyardı. (28 Aralık 2014 Pazar )

   

  Tşof Başkanı Apaydın, "Yeni Yılda Alkollü Araç Kullanma Cezası 800 Tl"

  Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı ve TESK Genel Başkanvekili Fevzi Apaydın, yeni yıla girişimizle birlikte alkollü araç kullanan sürücülere kesilen para cezalarının 727 lira değil 800 lira olarak uygulanacağını söyledi. (28 Aralık 2014 Pazar )

   

  TESK Başkanı Palandöken'den 'Kış Lastiği' Uyarısı

  Yeni yıla sayılı günler kala Türkiye’nin yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Balkanlardan gelecek soğuk havayla birlikte yılbaşında karla karışık yağmur ve kar yağışı başlayacak. (28 Aralık 2014 Pazar )

   

  Kış Lastiği Takmayan Sürücülere 571 Lira Ceza Uygulanacak

  Kış Lastiği Takmayan Sürücülere 571 Lira Ceza Uygulanacak

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kış lastiğini takmayan sürücülere 519 lira olarak uygulanan para cezasının yeni yıldan itibaren 571 lira olarak uygulanacağını söyledi. (28 Aralık 2014 Pazar )

   

Manşet Haberleri

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 26.01.2015 14:27:59. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA TESK HABERLERİ
[Hata Bildir]