SON DAKİKA TESK HABERLERİ

Son Dakika Tesk Haberleri

 • 25 Eylül 2016 12:42TESK Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kamu kurumları ve yerel yönetimlerin ürettikleri ürünleri, açtıkları mağazalarda satmalarının haksız rekabet oluşturduğunu belirterek, "Esnafın uğradığı haksız rekabet sona erdirilmelidir.
 • 25 Eylül 2016 11:10Palandöken'den Haksız Rekabet UyarısıPalandöken'den Haksız Rekabet UyarısıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kamu kurumları ve yerel yönetimlerin çeşitli mamuller üreterek bu mamulleri mağaza açıp sattıkları için haksız rekabet ortamı oluştuğunu söyledi.
 • 22 Eylül 2016 13:20Kredi Kartları ve Kredilerde Yeni DönemTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 2 milyon 67 bin vatandaşın kredi kartlarına 7 milyar borcu bulunduğunu belirterek, bankalara borç yapılandırmasının düşük faizden yapılması gerektiğini kaydetti.
 • 22 Eylül 2016 12:53Palandöken, Kredi Kartı ve Kredilerde Yapılan Yeni Düzenlemeyi DeğerlendirdiPalandöken, Kredi Kartı ve Kredilerde Yapılan Yeni Düzenlemeyi DeğerlendirdiTürkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kredi kartlarının ve tüketici kredileri taksit sayılarının artırılmasının ekonomiyi olumlu etkileyeceğini ve piyasadaki uygulamaları da görmek gerektiğini belirterek, “Cep telefonlarında taksitli satış yok diyoruz ama operatörler eliyle 36 aya kadar vade satıldığını herkes biliyor.
 • 21 Eylül 2016 11:56Fazladan Alınan Paralar İade Edilsin'Fazladan Alınan Paralar İade Edilsin'Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, sigorta şirketlerinin trafik sigortası primlerine yönelik fiyatlarını tek bir sistemle görüntüleyen ve vatandaşın en ucuzunu tercih etmesine olanak sağlayan sistemin Hazine Müsteşarlığınca hayata geçirilmek üzere olduğunu anımsatarak, yeni uygulamanın sigorta şirketleri arasındaki rekabet koşullarını artıracağını ifade etti.
 • 21 Eylül 2016 10:55TESK Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, sigorta şirketlerinin trafik sigortası primlerine yönelik fiyatlarını tek bir sistemle görüntüleyen ve vatandaşın en ucuzunu tercih etmesine olanak sağlayan sistemin Hazine Müsteşarlığınca hayata geçirilmek üzere olduğunu anımsatarak, yeni uygulamanın sigorta şirketleri arasındaki rekabet koşullarını artıracağını ifade etti.
 • 21 Eylül 2016 10:05Palandöken: "Sigorta Şirketleri Bugüne Kadar Yüksek Aldıkları Primleri İade Etmeli"Zorunlu trafik sigortasında şirketlerin en büyük sorunlarının Nisan ayında ilgili kanunda yapılan değişiklikle çözüldüğünü belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Kanun değişikliğine rağmen zorunlu trafik sigortası primleri hala düşmedi.
 • 18 Eylül 2016 15:36Ahi Evran Külliyesi ProjesiAhi Evran Külliyesi ProjesiKırşehir'de yürütülen Ahi Evran Külliyesi Projesi'nin ikinci etap çalışmalarına kaynak aktarılması amacıyla protokol imzalanacağı bildirildi.
 • 18 Eylül 2016 11:04Palandöken: Palandöken: "Kayıt Dışılığın En Büyük Sebebi Kermesler"Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, çeşitli dernek, vakıf ve sivil toplum örgütleri tarafından açılan kermeslerin, son yıllarda amacının dışına çıkarak, hayırdan çok ticari amaçlı yapılması ile esnaf ve sanatkarın işlerinin aksamaya başladığını söyledi.
 • 18 Eylül 2016 10:54TESK Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, her köşede kurulan kermeslerin sergiledikleri ürün çeşitliliğiyle adeta AVM'ler gibi esnafla yarışır hale geldiğini belirterek, "Devlet maaşla eleman çalıştırıp şehrin göbeğinde mağaza açmamalı. Herkes kendi işini yapmalı. Esnaf ve sanatkarlar olarak biz kamunun ürettiği ürünleri satmaya talibiz." ifadesini kullandı.
 • 17 Eylül 2016 12:33TESK Başkanı Palandöken'in UyarısıTESK Başkanı Palandöken'in UyarısıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kamu kurumları ve mahalli idarelerin esnaflığa soyunduğunu belirterek, "Mahalli idareler fırıncı oldu ekmek satıyor, kamunun misafirhaneleri otel, salonları ise düğün evi oldu.
 • 17 Eylül 2016 11:30Palandöken: Palandöken: "Herkes İşini Yapsın"Kamu kurumları ve yerel yönetimlerin artık esnaf ve sanatkarların işini yapmaması gerektiğini belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Kamu kurumları ve mahalli idareler esnaflığa soyundu.
 • 16 Eylül 2016 16:29Tarık Akan'ın VefatıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bugün hayatını kaybeden, Türk sinemasının değerli sanatçısı Tarık Akan için taziye mesajı yayımladı.
 • 16 Eylül 2016 12:12TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, bayram dönüşü yeni eğitim ve öğretim yılının başlayacağını ve yaklaşık 20 milyon kişinin trafikte olacağını belirterek, ailelerin derin acılar yaşamaması için trafik kurallarına uyulması çağrısında bulundu.
 • 16 Eylül 2016 10:59TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'den Tarık Akan İçin Taziye MesajıTESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken'den Tarık Akan İçin Taziye MesajıTESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 66 yaşında hayatını kaybeden Tarık Akan için “Ülkesinin sorunları ile sürekli yakından ilgilenen bir sanatçıyı bugün kaybetmenin bugün derin açısını yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.
 • 16 Eylül 2016 10:30Palandöken: Palandöken: "Bayram Dönüşleri Hüzünlü Olmasın"Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) verilerine göre, 2006-2016 yıllarında Ramazan bayramlarında, idari tatiller dahil toplam 11 yılda 63 gün tatil yapıldı.
 • 15 Eylül 2016 12:01Palandöken: Palandöken: "Taşımacı Esnafa Ucuz Ticari Akaryakıt Verilmeli"Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, taşımacı esnafa ucuz akaryakıt verilmesi gerektiğini söyledi.
 • 15 Eylül 2016 10:19TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, akaryakıttan alınan ÖTV'de 20 kuruş artışa gidilmesinin ulaştırma sektöründe çalışan esnafı zora soktuğunu belirtti.
 • 14 Eylül 2016 10:19Palandöken: Palandöken: "Satış Konusunda Yetkilendirme ve Belge Sayısı İkinci El Araçların Fiyatını Yükseltir"Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ikinci el araç satışları için yapılması planlanan düzenlemenin galerici esnafını büyük bir sıkıntıya sokacağını belirterek, "Satış konusunda yetkilendirme ve belge sayısı ikinci el araçların fiyatını yükseltir” dedi.
 • 14 Eylül 2016 10:19TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ikinci el araç satışları için yapılması planlanan düzenlemenin galerici esnafını büyük bir sıkıntıya sokacağını savundu.
 • 13 Eylül 2016 10:36TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, velileri korsan ve yardımcı personeli olmayan servis araçları konusunda uyardı.
 • 13 Eylül 2016 10:21Palandöken: Palandöken: "Veliler, Korsan Servislerin Biz Ucuza Taşırız Tuzağına Düşmesinler"Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Okul sezonunun başlamasının ardından okullarımızın çevresinde korsan servis araç işletmecileri çoğalmaya başladı.
 • 11 Eylül 2016 11:19Palandöken: "Sicilde Ufak Bir Çizik Görseler Krediyi Unut"Merkez Bankası’nın faizleri düşürmesinden sonra gözlerin bankalara çevrildiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Bankalarımızdan kredi konusunda yeterli desteği görmüyoruz.
 • 11 Eylül 2016 11:04TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kredi konusunda esnafın bankalardan yeterli desteği göremediğini belirterek, bankaların bu konuda esneklik göstermelerini beklediklerini ifade etti.
 • 10 Eylül 2016 10:35TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken okulların açılması, Kurban Bayramı, tatile gideceklerin hareketliliği sebebiyle piyasaların canlılık kazandığını belirterek, bu ay 20 milyar lirayı geçecek bir ekonomi oluşacağını tahmin ettiklerini bildirdi.