13:1500
SON DAKİKA TREN KAZASI HABERLERİ

Son Dakika Tren Kazası Haberleri

  Güney Kore'de Tren Kazası

  Gangvon eyaletindeki kazada 1 kişi öldü, 83 kişi yaralandı. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Makina Mühendisleri Odası Açıklaması

  Makina Mühendisleri Odası Açıklaması

  "Karayolu ulaşımı dışında demir, hava ve denizyolu ulaşımlarının hak ettiği düzeye ulaşması ve ulaşımda toplu taşımanın yaygınlaşması temel hedef olmalıdır" (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Haftanın Tarihine Bakış

  Haftanın Tarihine Bakış

  Dünyanın sesten hızlı ilk yolcu uçakları olan “Concorde”un efsanesi çeyrek asırda sona erdi İstanbul’a 28 Ekim 1998’de tanıtım için inen Concorde, mehteranla karşılanmıştı. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Fransa'da Tren Kazası

  Hızlı tren ile şehir hatları treni çarpışması sonucu en az 20 kişi yaralandı. (17 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Tren Kazası Davasında Karar

  Tren Kazası Davasında Karar

  Bebek arabasındaki oğluyla trene binmek isterken trenin hareket etmesi sonucu peron ile tren arasına sıkışarak hayatını kaybeden Ebru Gültekin Ilıcalı'nın davasında karar duruşması görüldü. (15 Temmuz 2014 Salı )

   

  Moskova'da Metro Kazası: 10 Ölü

  Moskova Metrosundaki tren kazasında ölü sayısı 10'a çıktı. (15 Temmuz 2014 Salı )

   

  Osmaniye'de Tren Kazası

  Osmaniye'de Tren Kazası

  Demir cevheri taşıyan yük treninin vagonları, baskı nedeniyle üst üste bindi. (14 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Tren Kazasındaki Maddi Kayıp 1 Milyon Euro

  Bulgaristan Ulaştırma Bakanı Danail Papazov, iki gün önce meydana gelen tren kazasında 2,2 milyon leva (1,1 milyon Euro) maddi kayıp tespit edildiğini söyledi. (14 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Tren Kazasında Makinist Öldü

  Bulgaristan'da yolcu treninin raydan çıkması sonucu makinist hayatını kaybetti, 11 kişi de yaralandı. (12 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Mersin'deki Tren Kazası

  Mersin'deki Tren Kazası

  Mersin'de mart ayında meydana gelen ve 12 kişinin öldüğü, 3 kişinin de ağır yaralandığı tren kazasıyla ilgili açılan davada, haklarında 15 yıla kadar hapis cezası istenilen minibüs sürücüsü ve bariyer görevlisinin yargılanmasına başlandı. (11 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Hatay'dan Kısa Kısa

  HATAY (AA) İskenderun ilçesinde, seyir halindeki bir otomobilde çıkan yangın, aracın hasar görmesine yol açtı. (11 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Hemzemin Geçit Görevlisi: Çakmak Fırlattım, Bağırdım Duymadı

  Hemzemin Geçit Görevlisi: Çakmak Fırlattım, Bağırdım Duymadı

  Mersin'de 12 kişinin ölümü, 3 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan tren faciasıyla ilgili açılan davanın ilk duruşması Mersin 12'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapıldı. (11 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Güney Afrika'da Tren Kazası: En Az 50 Yaralı

  Güney Afrika'da Tren Kazası: En Az 50 Yaralı

  Güney Afrika Cumhuriyetinin doğusunda iki trenin çarpışması sonucu 50'den fazla yolcu yaralandı. (09 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Kahramanmaraş'taki Tren Kazasında Bir Kişi Daha Hayatını Kaybetti

  Yük treninin hemzemin geçitte otomobile çarpması sonucu bir kişinin öldüğü kazada yaralanan 3 kişiden biri daha yaşamını yitirdi. (06 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Yüksek Hızlı Tren Çalışmalarında Aksama Yok

  Yüksek Hızlı Tren Çalışmalarında Aksama Yok

  Dilovası’nda yaşanan Yüksek Hızlı Tren kazasının ardından tren raylarında yapılan çalışmalar devam ediyor. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Tcdd: Tren Kazasında Ölü ve Yaralı Bulunmamaktadır

  Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Gebze-Tavşancıl arasındaki konvansiyonel hatta yapılan test sürüşünde, trenin ray taşlama aracına arkadan çarptığını, olayda ölü veya yaralı olmadığını açıkladı. (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Tren Kazası Davasında 3 Ayrı Bilirkişi Raporu

  İşte, 2 yıl önce bebek arabasındaki oğlu ile trene binmek isterken meydana gelen kazada hayatını kaybeden akademisyen Ebru Gültekin Ilıcalı'nın davasına gelen o raporlar: 1. bilirkişi raporuna göre, Asli kusurlu : TCDD Kusursuz : Kazada ölen anne Ebru Gültekin Ilıcalı Tali kusurlu : Makinist ve kondüktör 2. bilirkişi raporuna göre, Asli Kusurlu : Kazada ölen anne Ebru Gültekin Ilıcalı Kusursuz : Makinist ve kondüktör Tali kusurlu : TCDD 3. bilirkişi raporuna göre, Asli Kusurlu : TCDD ve (01 Temmuz 2014 Salı )

   

  Tren Kazasında İki Bacağını Kaybetti Ama Umudunu Asla

  Tren Kazasında İki Bacağını Kaybetti Ama Umudunu Asla

  Eskişehir'de 2012 yılında yolcu treninin çarpması sonucu iki bacağını kaybettikten sonra 4 ay tedavi gördüğü hastanede 32 ameliyat geçiren ve bir yakınının tavsiyesi üzerine başladığı yüzme sporunda başarıdan başarıya koşan Akyol, İstanbul Boğazı'nı yüzerek geçmek istiyor Genç yüzücü Akyol: "Temmuz ayında düzenlenecek Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışlarına katılmayı planlıyorum. (29 Haziran 2014 Pazar )

   

  Kanada'daki Tren Kazası

  Geçen yıl 47 kişinin öldüğü kazanın sorumlusu firmaya, 409 milyon dolar ceza. (17 Haziran 2014 Salı )

   

  Tren Kazasının Ardından Kapanan Yol Açıldı

  Tren Kazasının Ardından Kapanan Yol Açıldı

  Yolcu treni ile tırın çarpışması sonucu raydan çıkan vagonlar kaldırılarak kuzey çevre yolu bağlantı yolunda ulaşım yeniden sağlanmaya başladı. (15 Haziran 2014 Pazar )

   

  Mtosb Otoban Bağlantısı İstiyor

  Mtosb Otoban Bağlantısı İstiyor

  Mersin ihracatının üçte birini gerçekleştiren, 12 bin kişiye istihdam sağlayan, günde 4 bin aracın giriş-çıkış yaptığı Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB), otoban bağlantısının bir türlü yapılmaması nedeniyle ciddi bir yol sorunu yaşıyor. (12 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Kırıkkale'de Tren Kazası: 1 Ölü

  Kırıkkale'de Tren Kazası: 1 Ölü

  Kırıkkale’de annesini uğurlamak için bindiği trenden inmeye çalışan şahıs, dengesini kaybetmesi sonucu tren ile peron arasında sıkışarak can verdi. (06 Haziran 2014 Cuma )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
25.07.2014 13:15:40. #1.13#