SON DAKİKA TÜBİTAK MARMARA ARAŞTIRMA MERKEZİ HABERLERİ

Son Dakika Tübitak Marmara Araştırma Merkezi Haberleri

 • 02 Aralık 2016 11:58Saü'de Saü'de "Elektrikli Araçlar İçin Uygulama Çalıştayı" DüzenlendiSakarya Üniversitesi Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi (SARGEM) tarafından “Elektrikli Araçlar İçin Uygulama Çalıştayı” düzenlendi.
 • 01 Aralık 2016 14:20TÜBİTAK ile Malezya SIRIM işbirliği yapacakTÜBİTAK ile Malezya SIRIM işbirliği yapacakTÜBİTAK ile Malezya SIRIM, Biyogaz, Batarya Sistemleri, Metanol, Metroloji, Temiz Üretim, Su Yönetimi gibi alanlarda işbirliği yapacak.
 • 15 Kasım 2016 16:23Olası İstanbul Depremi Meclisin GündemindeBilim insanlarının İstanbul'da olacağını öngördüğü deprem İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ne taşındı.
 • 15 Kasım 2016 14:55Dha İstanbul Bülteni - 3Dha İstanbul Bülteni - 3İSTİKLAL CADDESİ'NDEKİ CANLI BOMBA SALDIRISINA 18 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS İSTEMİSavcılık, 4 turistin hayatını kaybetmesinin yanısıra, üzerindeki bombaların pimini çeken Mehmet Öztürk'ün ölümünden de DEAŞ'ın 3 yöneticisini sorumlu tuttu ve 6'şar kez "Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis"...
 • 15 Kasım 2016 14:40Olası İstanbul Depreminin Muhtemel Bilançosu KorkuttuOlası İstanbul Depreminin Muhtemel Bilançosu KorkuttuİBB AK Parti Grup Başkan Vekili Yardımcısı Faruk Aydın, İstanbul'da yaşanacak büyük depremde 70-90 bin civarında ölü, 135 bin ağır yaralı olabileceğini açıkladı.
 • 15 Kasım 2016 14:30Olası İstanbul Depremi Meclisin GündemindeOlası İstanbul Depremi Meclisin GündemindeEzgi ÇAPA/ İstanbul DHABilim insanlarının İstanbul'da olacağını öngördüğü deprem İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ne taşındı.
 • 15 Kasım 2016 13:44Olası İstanbul Depremi Meclisin GündemindeOlası İstanbul Depremi Meclisin GündemindeBilim insanlarının İstanbul'da olacağını öngördüğü deprem İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ne taşındı.
 • 07 Ekim 2016 11:47Sanayi Kentine "Bilgilendirme Noktası" KurulacakDoğu Marmara Kalkınma Ajansının (MARKA) desteğiyle Kocaeli'de oluşturulan "Sanayici Bilgilendirme Noktası" 11 Ekim'de hizmet vermeye başlayacak.
 • 06 Ekim 2016 08:09Orman ve Su İşleri Bakanı EroğluOrman ve Su İşleri Bakanı EroğluOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Türkiye'de barajlara karşı çıkmak cinnettir çünkü bizim sürekli akan bir nehrimiz yok. Yazın pek çok nehrin kuruduğunu göreceksiniz.
 • 05 Ekim 2016 13:40Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Türkiye'de barajlara karşı çıkmak cinnettir çünkü bizim sürekli akan bir nehrimiz yok. Yazın pek çok nehrin kuruduğunu göreceksiniz.
 • 23 Ağustos 2016 13:45Motor Mükemmeliyet Merkezi için güç birliği devam ediyor 	Motor Mükemmeliyet Merkezi için güç birliği devam ediyor TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Enerji Enstitüsü bünyesinde kurulacak olan "Motor Mükemmeliyet Merkezi" için çalışmalar devam ediyor.
 • 17 Ağustos 2016 16:55Marmara Depremi'nin 17. YılıKocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, inşaatlarda 'Ben yaptım oldu' devrinin bittiğini, 2004 yılı itibarıyla Kocaeli'de yeni bir çağ başladığını ve Kocaeli'nin bugün deprem hazırlığı bakımından dünyanın en güvenli kentlerinden birisi olduğunu belirtti.
 • 17 Ağustos 2016 16:28Başkan Karaosmanoğlu, Başkan Karaosmanoğlu, "17 Ağustos'un Acısı Kalbimizde"17 Ağustos Marmara Depremi’nin 17’inci yılında bir mesaj yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Depremden çıkardığımız derslerle Kocaeli’yi küllerinden yeniden inşa ettik” dedi.
 • 10 Ağustos 2016 16:38Çanakkale Boğazında EğitimÇanakkale Boğazında EğitimTURMEPA’nın MITSUI& CO., Ltd. Çevre Fonu hibesi ve İÇDAŞ desteğiyle hayata geçirdiği ‘Çanakkale Deniz Aşıkları-Çanakkale İçin Mavi Adım’ Projesi kapsamında ilk eğitim, Çanakkale Limanı’na demirleyen olan TÜBİTAK Marmara Araştırma Gemisi’nde verildi.
 • 03 Ağustos 2016 16:28Tübitak'ın "Ilık Karışım Asfalt" Projesi TamamlandıTürkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Kimyasal Teknoloji Enstitüsü tarafından geliştirilen "Ilık Karışım Asfalt" teknolojisi geliştirdi.
 • 15 Temmuz 2016 16:49Mermer Atıklarının Değerlendirilmesi ToplantısıTÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) İş Geliştirme Birimi ve Kimyasal Teknoloji Enstitüsü uzmanları tarafından Bilecik'te mermer atıklarının değerlendirilmesi toplantısı gerçekleştirildi.
 • 11 Temmuz 2016 17:13Mersin'in Gürültü Eylem Planı Hazırlanıyor"Mersin İli Hassas Alanlarında Gürültü Azaltımı Alternatif Senaryolarının Geliştirilmesi Projesi"nin sözleşmesinin Mersin Büyükşehir Belediyesi ile TÜBİTAK arasında imzalanmasının ardından proje çalışmalarına başlandı.
 • 11 Temmuz 2016 16:00Mersin Gürültü Eylem Planı İçin İlk Adım AtıldıMersin Büyükşehir Belediyesi ile TÜBİTAK arasında, ilin gürültü eylem planlarının hazırlanmasına yönelik imzalanan Mersin İli Hassas Alanlarında Gürültü Azaltımı Alternatif Senaryolarının Geliştirilmesi Projesi sözleşmesi kapsamında, ilk koordinasyon toplantısı yapıldı.
 • 11 Temmuz 2016 12:57Atıkların Gömüldüğü Taş Ocağında 3 Kişi Hakkında Hapis İstendiAtıkların Gömüldüğü Taş Ocağında 3 Kişi Hakkında Hapis İstendiSAKARYA'nın Pamukova İlçesi'nde taş ocağında gömülü halde bulunan atıklarla ilgili olarak taş ocağının sahibi, finans işlerine bakan görevli ve kepçe operatörü hakkında dava açıldı.
 • 11 Temmuz 2016 12:18Taş Ocağına Gömülen Atıklar Çok Zehirli ÇıktıTaş Ocağına Gömülen Atıklar Çok Zehirli ÇıktıSakarya'nın Pamukova ilçesinde bir taş ocağında gömülü halde bulunan atıkların çok zehirli olduğu ortaya çıktı.
 • 28 Haziran 2016 11:55Kömürden Doğalgaz Üretimi İçin Düğmeye BasıldıBoğaziçi Üniversitesi, enerji üretiminde yerli kaynaklara önem verilmesi ve dışa bağımlılığın azaltılması hedefleri çerçevesinde, Kalkınma Bakanlığı destekli, kömürden doğalgaz üretimi teknolojisinin geliştirilmesi amaçlı proje başlattı.
 • 24 Haziran 2016 15:13CHP Kocaeli Milletvekili Tarhan: Gebze İl OlmalıCHP Kocaeli Milletvekili Tarhan: Gebze İl OlmalıChp Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nin il olması için hazırladıkları kanun teklifini Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunduklarını söyledi.
 • 23 Haziran 2016 13:27Helal Mi, Haram mı Nasıl AnlarızHelal Mi, Haram mı Nasıl AnlarızAvrupa daha 1950li yılların ortalarına kadar, Balkan ülkelerindeki Müslüman azınlıkların dışında dini açıdan Protestan, Katolik ve Ortodoksların oluşturduğu homojen Hıristiyan inancında bir nüfus yapısına sahipti.
 • 03 Haziran 2016 20:28Kocaeli - Bakan Özlü, Yerli Otomobili Test EttiKocaeli - Bakan Özlü, Yerli Otomobili Test EttiBakan Özlü, yerli otomobili test ettiBİLİM, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kocaeli'nin Gebze İlçesi'ndeki TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi'nde, yerli otomobil projesi kapsamında geliştirilmekte olan otomobilin direksiyonuna geçip test sürüşü yaptı.
 • 03 Haziran 2016 19:59Bakan Özlü, Yerli Otomobil ile Test Sürüşü YaptıBakan Özlü, Yerli Otomobil ile Test Sürüşü YaptıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi’nde (MAM) yürütülen Yerli Otomobil Projesini incelemesinin ardından test sürüşü yaptı.