03:1300
SON DAKİKA TÜBİTAK MARMARA ARAŞTIRMA MERKEZİ HABERLERİ

Son Dakika Tübitak Marmara Araştırma Merkezi Haberleri

   

  Karadeniz'i Kurtarmak İçin Eğitim Projesi

  Karadeniz'i Kurtarmak İçin Eğitim Projesi

  Deniz temiz Derneği (Turmepa) Samsun Şubesi tarafından hazırlanan proje ile Karadeniz kirlilikten kurtarılacak. (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Meski, Tübitak Projesine Destek Verdi

  Meski, Tübitak Projesine Destek Verdi

  Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, TÜBİTAK MAM Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü tarafından yürütülmekte olan projeye, Karaduvar Atıksu Arıtma Tesisi Pilot Solar Kurutma Ünitesi’nin kullanımıyla destek verdi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Kuruyemiş Sektörü Dış Pazara Odaklandı

  Tüm Kuruyemiş Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Çaputçu: "Ekonomi Bakanlığı'ndan aldığımız proje desteğiyle dünya ticaretinde Türk kuruyemişleri algısı oluşturmayı hedefliyoruz" (09 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Reka Kötü Koku Yaymıyor

  Reka Kötü Koku Yaymıyor

  Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü, Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinde faaliyet gösteren REKA Bitkisel Yağlar San. ve Tic. A.Ş.’nin talebi üzerine koku ölçümleri yaptı. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Kuru Kayısıda Yüksek Kalite İçin Önemli Adım

  Kuru Kayısıda Yüksek Kalite İçin Önemli Adım

  Malatya'da başlatılan proje kapsamında, kurutma, kükürtleme ve depolama sistemleri geliştirilerek yüksek kalitede kuru kayısı elde edilmesi hedefleniyor (23 Eylül 2014 Salı )

   

  Tübitak'tan İett'ye Bilgilendirme Toplantısı

  İETT Genel Müdürü Kahveci: "Belediye olarak bütçemizin yüzde 60'ını yatırıma ayırıyoruz. (17 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Çin Televizyonu Kocaeli Belgeseli Hazırlıyor

  Çin Televizyonu Kocaeli Belgeseli Hazırlıyor

  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli ile ilgili belgesel hazırlayan Çin Devlet Televizyonu CCTV’ye konuştu. (19 Ağustos 2014 Salı )

   

  İzmir'de Güneş Enerjisi Konferansı Düzenlenecek

  Türkiye’de önemi giderek artan güneş enerjisinin yaygın kullanımında yenilikçi teknoloji ve uygulamaları konu alacak SOLARTR 2014, 19-21 Kasım tarihleri arasında İzmir’de düzenlenecek. (05 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Güneş Enerjisi Sektörü İzmir'de Buluşacak

  Güneş Enerjisi Sektörü İzmir'de Buluşacak

  Güneş enerjisi kullanımı, yenilikçi teknoloji ve uygulamalarını kapsayan SOLARTR 2014 Konfearansı 19–21 Kasım tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilecek. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Meclis Üyelerine 'Yalova'da Jeotermal Potansiyeli ve Kapasitesini Araştırma Projesi' Anlatıldı

  Meclis Üyelerine "Yalova'da Jeotermal Potansiyeli ve Kapasitesini Araştırma Projesi" Anlatıldı

  Yalova İl Genel Meclisi toplantısında, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından "Yalova'da Jeotermal Potansiyeli ve Kapasitesini Araştırma Projesi" hakkında bilgilendirme yapıldı. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Güneş Ülkesi'nde 'Güneş Enerjisi' Buluşması

  Güneş Ülkesi'nde "Güneş Enerjisi" Buluşması

  Türkiye'de önemi giderek artan güneş enerjisinin yaygın kullanımında, yenilikçi teknoloji ve uygulamaları konu alacak "SOLARTR 2014" 19 – 21 Kasım tarihleri arasında İzmir'de gerçekleştirilecek. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  İzmit Körfezi Balıklandırma Projesi Raporu Oluşturuluyor

  İzmit Körfezi Balıklandırma Projesi Raporu Oluşturuluyor

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen İzmit Körfezi Balıklandırma Projesi kapsamında, İzmit Körfezi'nin balık popülasyonun masaya yatırıldığı bir çalıştay gerçekleştirildi. (25 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  İzmit Körfezi Balıklandırma Projesi

  İzmit Körfezi Balıklandırma Projesi

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen İzmit Körfezi Balıklandırma Projesi kapsamında, İzmit Körfezi'nin balık popülasyonunun masaya yatırıldığı bir çalıştay gerçekleştirildi. (25 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  İzmit Körfezi balıklandırılacak -

  İzmit Körfezi balıklandırılacak -

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen İzmit Körfezi Balıklandırma Projesi kapsamında, İzmit Körfezi'nde yaşayan mevcut balık türlerinin popülasyonu arttırılacak. (24 Haziran 2014 Salı )

   

  İzmit Körfezi Balıklandırılacak

  İzmit Körfezi Balıklandırılacak

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin yürüttüğü "İzmit Körfezi Balıklandırma Projesi" kapsamında, körfezde balık türlerinin popülasyonu arttırılacak Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Şube Müdürü Önem: "Projedeki amacımız sanayileşme ve kentleşme nedeniyle İzmit Körfezi'nde azalmış olan mevcut türleri zenginleştirmek. (24 Haziran 2014 Salı )

   

  TÜBİTAK ilk kez yerli buhar türbin kanadı yaptı -

  TÜBİTAK ilk kez yerli buhar türbin kanadı yaptı -

  Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Yeniköy Elektrik Üretim AŞ'nin (YEAŞ) talebiyle Yeniköy ve Yatağan Termik Santrallerinde kullanılmak üzere 92 üçüncü kademe buhar türbin kanadı üretti. (20 Haziran 2014 Cuma )

   

  Enerjide Çığır Açan Yerli İşbirliği

  Enerjide Çığır Açan Yerli İşbirliği

  TÜBİTAK MAM ile Yeniköy Termik Santrali arasında kurulan işbirliği, termik santrallerinde enerji üretiminde büyük öneme sahip olan buhar türbin kanatlarının yerli teknolojiyle üretilmesini sağladı. (20 Haziran 2014 Cuma )

   

  TÜBİTAK İlk Kez Yerli Buhar Türbin Kanadı Yaptı

  TÜBİTAK, Yeniköy ve Yatağan Termik Santrallerinde kullanılmak üzere ilk kez yerli buhar türbin kanadı üretti. (20 Haziran 2014 Cuma )

   

  Müsiad 6. Biltronik Ödülleri Sahiplerini Buldu

  6'ncısı "Ulusal Bilim, Teknoloji, Politika ve Strateji" başlığı altında farklı bir konseptte verilen BİLTRONİK Ödülleri, T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı ve MÜSİAD Genel Başkanın katılımıyla düzenlenen ödül töreni ile sahiplerini buldu. (28 Mayıs 2014 Çarşamba )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
24.11.2014 03:13:15. #1.11#