SON DAKİKA TÜBİTAK MARMARA ARAŞTIRMA MERKEZİ HABERLERİ

Son Dakika Tübitak Marmara Araştırma Merkezi Haberleri

11:19
Karakoyun: Eğirdir Gölü Mutlaka Korunmalı Isparta Su Ürünleri Enstitüsü eski Müdürü Biyolog Sedat Karakoyun, Eğirdir Gölünün atalarımızdan miras değil, evlatlarımıza bir emanet olduğunu söyledi.
Karakoyun: Eğirdir Gölü Mutlaka Korunmalı
20:44
Plajların Su Kalitesini İnternetten Öğrenebileceksiniz TÜBİTAK ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığının geliştirdiği proje kapsamında Türkiye kıyılarındaki bin 112 plajın yüzme suyu kalitesi takibe alınacak.
Plajların Su Kalitesini İnternetten Öğrenebileceksiniz
14:44
Akciğer Kanserinde Erken Teşhis İmkanı: E-Burun Akciğer kanserinde erken teşhis imkanı sağlayan nefesten akciğer kanseri testi "elektronik burun (e-Burun)" yöntemi Türkiye'de de uygulanacak.
Akciğer Kanserinde Erken Teşhis İmkanı: E-Burun
10:59
Turmepa'dan Öğretim Üyelerine Teşekkür Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) Samsun Şubesi yetkilileri, Karadeniz ekosistemini tanıtan ve Karadeniz'in kirlilikle ilgili taşıdığı riskleri ve çözüm yollarını gösteren eğitim setini hazırlayan Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğretim üyelerine teşekkür etti.
Turmepa'dan Öğretim Üyelerine Teşekkür
18:49
Türksat 6a Haberleşme Uydusu Projesi İmza Töreni Cumhurbaşkanı Erdoğan: (3) "Bugün ülkemiz savunma sanayi 5 milyar doları aşan üretim gücüne ve 1,5 milyar dolarlık ihracat kapasitesine ulaştı.
Türksat 6a Haberleşme Uydusu Projesi İmza Töreni
13:37
Karadeniz'i Kurtarmak İçin Eğitim Projesi Deniz temiz Derneği (Turmepa) Samsun Şubesi tarafından hazırlanan proje ile Karadeniz kirlilikten kurtarılacak.
Karadeniz'i Kurtarmak İçin Eğitim Projesi
16:31
Meski, Tübitak Projesine Destek Verdi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü, TÜBİTAK MAM Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü tarafından yürütülmekte olan projeye, Karaduvar Atıksu Arıtma Tesisi Pilot Solar Kurutma Ünitesi’nin kullanımıyla destek verdi.
Meski, Tübitak Projesine Destek Verdi
17:09
Kuruyemiş Sektörü Dış Pazara Odaklandı Tüm Kuruyemiş Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı Çaputçu: "Ekonomi Bakanlığı'ndan aldığımız proje desteğiyle dünya ticaretinde Türk kuruyemişleri algısı oluşturmayı hedefliyoruz"
09:32
Reka Kötü Koku Yaymıyor Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsü, Tekirdağ’ın Muratlı ilçesinde faaliyet gösteren REKA Bitkisel Yağlar San. ve Tic. A.Ş.’nin talebi üzerine koku ölçümleri yaptı.
Reka Kötü Koku Yaymıyor
11:53
Kuru Kayısıda Yüksek Kalite İçin Önemli Adım Malatya'da başlatılan proje kapsamında, kurutma, kükürtleme ve depolama sistemleri geliştirilerek yüksek kalitede kuru kayısı elde edilmesi hedefleniyor
Kuru Kayısıda Yüksek Kalite İçin Önemli Adım
18:16
Tübitak'tan İett'ye Bilgilendirme Toplantısı İETT Genel Müdürü Kahveci: "Belediye olarak bütçemizin yüzde 60'ını yatırıma ayırıyoruz.
12:23
Türk Mühendisler Yerli Lazer Silah Geliştirdi Ülkelerin savunmasında geleceğin teknolojik silahı olarak tabir edilen "lazer silah" için çalışan Türk mühendisler, 120 milyon lira bütçeli projeyi tasarım aşamasına getirdi.
Türk Mühendisler Yerli Lazer Silah Geliştirdi
21:16
Tüksiad Yönetim Kurulu Başkanı Çaputçu Açıklaması "Hammadde fiyatları giderek yükseliyor, fiyat rekabeti avantajımızı kaybediyoruz"
14:34
İzmit Körfez'ine 1,5 Milyon Balık Yavrusu Salınacak Kocaeli Büyükşehir Belediyesince yürütülen "İzmit Körfezi Balıklandırma Projesi" kapsamında denize 1 milyon 500 bin balık yavrusu salınacak.
İzmit Körfez'ine 1,5 Milyon Balık Yavrusu Salınacak
12:13
İzmit Körfezi Balıklandırma Projesi Açıklanıyor İzmit Körfezi Balıklandırma Fizibilite Raporunun Oluşturulması projesinde elde edilen veriler kamuoyu ile paylaşılacak.
İzmit Körfezi Balıklandırma Projesi Açıklanıyor
10:21
Güneş Ülkesi'nde "Güneş Enerjisi" Buluşması Türkiye'de önemi giderek artan güneş enerjisinin yaygın kullanımında, yenilikçi teknoloji ve uygulamaları konu alacak "SOLARTR 2014" İzmir'de gerçekleştirilecek.
10:25
Çin Televizyonu Kocaeli Belgeseli Hazırlıyor Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli'yle ilgili belgesel hazırlayan Çin Devlet Televizyonu CCTV'ye konuştu
11:13
Çin Televizyonu Kocaeli Belgeseli Hazırlıyor Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli ile ilgili belgesel hazırlayan Çin Devlet Televizyonu CCTV’ye konuştu.
Çin Televizyonu Kocaeli Belgeseli Hazırlıyor
12:59
İzmir'de Güneş Enerjisi Konferansı Düzenlenecek Türkiye’de önemi giderek artan güneş enerjisinin yaygın kullanımında yenilikçi teknoloji ve uygulamaları konu alacak SOLARTR 2014, 19-21 Kasım tarihleri arasında İzmir’de düzenlenecek.
15:54
Güneş Enerjisi Sektörü İzmir'de Buluşacak Güneş enerjisi kullanımı, yenilikçi teknoloji ve uygulamalarını kapsayan SOLARTR 2014 Konfearansı 19–21 Kasım tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilecek.
Güneş Enerjisi Sektörü İzmir'de Buluşacak
11:28
Meclis Üyelerine "Yalova'da Jeotermal Potansiyeli ve Kapasitesini Araştırma Projesi" Anlatıldı Yalova İl Genel Meclisi toplantısında, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından "Yalova'da Jeotermal Potansiyeli ve Kapasitesini Araştırma Projesi" hakkında bilgilendirme yapıldı.
Meclis Üyelerine 'Yalova'da Jeotermal Potansiyeli ve Kapasitesini Araştırma Projesi' Anlatıldı
10:46
Güneş Ülkesi'nde "Güneş Enerjisi" Buluşması Türkiye'de önemi giderek artan güneş enerjisinin yaygın kullanımında, yenilikçi teknoloji ve uygulamaları konu alacak "SOLARTR 2014" 19 – 21 Kasım tarihleri arasında İzmir'de gerçekleştirilecek.
Güneş Ülkesi'nde 'Güneş Enerjisi' Buluşması
14:07
İzmit Körfezi Balıklandırma Projesi Raporu Oluşturuluyor Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen İzmit Körfezi Balıklandırma Projesi kapsamında, İzmit Körfezi'nin balık popülasyonun masaya yatırıldığı bir çalıştay gerçekleştirildi.
İzmit Körfezi Balıklandırma Projesi Raporu Oluşturuluyor
12:59
İzmit Körfezi Balıklandırma Projesi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen İzmit Körfezi Balıklandırma Projesi kapsamında, İzmit Körfezi'nin balık popülasyonunun masaya yatırıldığı bir çalıştay gerçekleştirildi.
İzmit Körfezi Balıklandırma Projesi
22:24
İzmit Körfezi balıklandırılacak - Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen İzmit Körfezi Balıklandırma Projesi kapsamında, İzmit Körfezi'nde yaşayan mevcut balık türlerinin popülasyonu arttırılacak.
İzmit Körfezi balıklandırılacak -
19:22
İzmit Körfezi Balıklandırılacak Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin yürüttüğü "İzmit Körfezi Balıklandırma Projesi" kapsamında, körfezde balık türlerinin popülasyonu arttırılacak Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Şube Müdürü Önem: "Projedeki amacımız sanayileşme ve kentleşme nedeniyle İzmit Körfezi'nde azalmış olan mevcut türleri zenginleştirmek.
İzmit Körfezi Balıklandırılacak
17:47
TÜBİTAK ilk kez yerli buhar türbin kanadı yaptı - Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Yeniköy Elektrik Üretim AŞ'nin (YEAŞ) talebiyle Yeniköy ve Yatağan Termik Santrallerinde kullanılmak üzere 92 üçüncü kademe buhar türbin kanadı üretti.
TÜBİTAK ilk kez yerli buhar türbin kanadı yaptı -
13:18
Enerjide Çığır Açan Yerli İşbirliği TÜBİTAK MAM ile Yeniköy Termik Santrali arasında kurulan işbirliği, termik santrallerinde enerji üretiminde büyük öneme sahip olan buhar türbin kanatlarının yerli teknolojiyle üretilmesini sağladı.
Enerjide Çığır Açan Yerli İşbirliği
13:13
TÜBİTAK İlk Kez Yerli Buhar Türbin Kanadı Yaptı TÜBİTAK, Yeniköy ve Yatağan Termik Santrallerinde kullanılmak üzere ilk kez yerli buhar türbin kanadı üretti.
09:50
Müsiad 6. Biltronik Ödülleri Sahiplerini Buldu 6'ncısı "Ulusal Bilim, Teknoloji, Politika ve Strateji" başlığı altında farklı bir konseptte verilen BİLTRONİK Ödülleri, T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı ve MÜSİAD Genel Başkanın katılımıyla düzenlenen ödül töreni ile sahiplerini buldu.
21:48
Müsiad 6. Biltronik Ödül Töreni Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Kavranoğlu: "Türkiye’nin paradigması, büyük Türkiye olma amacına göre değil, ‘Başımızı belaya sokmayalım’ şeklinde kurulan bir paradigmaydı.
Müsiad 6. Biltronik Ödül Töreni
16:27
Bafa Gölü'ndeki Ekolojik Bozulmalar TURMEPA, "Yıllardır Bafa Gölü'nün çeşitli etkenlerle kirlendiği ve giderek ekosistem olarak geri dönülmez bir noktaya geldiğini söyledi.
Bafa Gölü'ndeki Ekolojik Bozulmalar
14:05
Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Yarışmalarda Plc Cihazı Kazandı Kontrolkalemi.com ve TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi, Okullara Destek Projesi kapsamında, Mikrodev PLC desteği ile Meslek Liseleri PLC Eğitimlerini Destekleme Projesine katılan meslek liseleri arasında Adıyaman Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi PLC cihazı kazandı.
Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Yarışmalarda Plc Cihazı Kazandı
10:28
F35'lerin Motoru İzmir'de Üretilecek Dünyanın en gelişmiş savaş uçağı olan F35'lerin çok kritik motor parçaları artık İzmir'de üretilecek
F35'lerin Motoru İzmir'de Üretilecek
17:52
20. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı KBSB Yönetim Kurulu Başkanı İlhan: "Termik Santrallerde Yerlileştirme Platformu'nu kurduk. Amacımız, gelecek 10 yılda Türkiye'nin yapacağı toplam 30 ile 50 milyar dolar arasındaki termik santral yatırımında şu anda yüzde 10 olan yerlilik oranın 2023 yılında kadar aşamalı olarak yüzde 80'e.
20:45
Türksat Genel Müdürlüğü Görevine Ensar Gül Getirildi TÜRKSAT AŞ'nin genel müdürlüğüne Ensar Gül getirildi.
10:19
500'den Fazla Gıdaya Ait 63 Bin Veri Tabanı, İnternet Üzerinden Hizmet Verecek Türkiye'de üretilen ve tüketilen gıdaların protein, yağ, karbonhidrat, vitamin, mineral gibi besin öğeleri, Ulusal Gıda Kompozisyon Veri Tabanı Türkomp'ta toplandı.
16:24
Bakan Yıldız, Bölgesel Isıtma Sistemi Açılışına Katıldı Enerji Bakanı Taner Yıldız, Soma'da Türkiye'nin ilk termik santralden çıkan buhar ve sıcak suyla konut ısıtma projesini başlattıklarını söyledi.
Bakan Yıldız, Bölgesel Isıtma Sistemi Açılışına Katıldı
15:50
Yıldız: "17 Aralık Siyasi İstikrara Zarar Veremez" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "17 Aralık'tan sonra Türkiye'de oynanmak istenen oyunların önemli bir kısmı enerji sektöründe oynanıyor" dedi.
Yıldız: '17 Aralık Siyasi İstikrara Zarar Veremez'
14:22
Soma'da Atık Isı ile 8 Bin Konut Isınacak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Soma'da bölge ısıtma sistemleri açılışı ve ilçenin ikinci termik santralinin temel atma törenine katıldı.
Soma'da Atık Isı ile 8 Bin Konut Isınacak
14:10
Taner Yıldız: En Yerli Kaynak Enerji Tasarrufu Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Türkiye'nin en yerli enerji kaynağı, kesinlikle enerji tasarrufundan elde edilecek kaynaktır." dedi.
Taner Yıldız: En Yerli Kaynak Enerji Tasarrufu
12:02
Soma Bölgesel Isıtma Sistemi Açılışı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: "Bu projeyi Türkiye’ye örnek göstermek için buraya çalışma arkadaşlarımızı göndereceğiz.
Soma Bölgesel Isıtma Sistemi Açılışı
10:59
Tübitak'tan Çü Moleküler Biyoloji Ana Bilim Dalı'na "Teknoloji Ödülü" Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Moleküler Biyoloji Ana Bilim Dalı, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) tarafından “2013 Yılı Teknoloji Ödülü”ne layık görüldü.
Tübitak'tan Çü Moleküler Biyoloji Ana Bilim Dalı'na 'Teknoloji Ödülü'
15:11
Tübitak Mam Başkanı Tunaboylu'ya Ziyaret Tez Koop İş Sendikası Gebze Şube Başkanı Çağdaş Duyar, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Başkanı Doç. Dr. Bahadır Tunaboylu’yu ziyaret etti.
Tübitak Mam Başkanı Tunaboylu'ya Ziyaret
15:40
Tübitak'ın İş Birliği Ödülü Seaş'a Verildi Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Başkanlığı'nın bu yılki iş birliği ödülü, Soma SEAŞ'a verildi.
14:53
Kaliteli Kayısı Üretimi İçin Kükürtleme, Kurutma ve Depolama Sistemi Geliştirme Projesi MALATYA (İHA) – ‘Yüksek Kaliteli Kuru Kayısı Üretimi İçin Kükürtleme, Kurutma Ve Depolama Sistemi Geliştirme Projesi’ başlatıldığı bildirildi.
Kaliteli Kayısı Üretimi İçin Kükürtleme, Kurutma ve Depolama Sistemi Geliştirme Projesi
11:30
İklim Değişikliği 6. Ulusal Bildirimi Hazırlanacak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TÜBİTAK ile bildirimin hazırlanmasına yönelik sözleşme imzaladı Bütçesi 2 milyon 300 bin lira olan 2 yıl süreli projeyle Türkiye'nin iklim değişikliği alanında yapabilecekleri ortaya konulacak.
İklim Değişikliği 6. Ulusal Bildirimi Hazırlanacak
13:29
Zonguldak'ın Kirli Havasına "Bıs" Çözümü Zonguldak’ta yaklaşık 67 milyon TL’ye mal olacak olan ve 14 bin konutun ısınma ihtiyacını giderecek olan Bölgesel Isıtma Sistemi (BIS) , son günlerde hava kirliliğinin fazlasıyla artması üzerine tekrar gündeme geldi.
Zonguldak'ın Kirli Havasına 'Bıs' Çözümü
10:45
Tübitak: Diyarbakır'da Öldürülen İran Parsı Tübitak, Diyarbakır'ın Çınar İlçesi yakınlarındaki Solmaz Köyü'nde çobanlar tarafından silahla öldürülen leoparın DNA'ya dayalı yöntemle tür tanımlamasını tamamladı.
Tübitak: Diyarbakır'da Öldürülen İran Parsı
12:33
"Termik Santraller İçin Türk Linyitlerine Uygun Yakıcı Geliştirilmesi" Projesi Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, 1.87 milyon liralık "Termik Santraller için Türk Linyitlerine Uygun Yakıcı Geliştirilmesi" projesine TÜBİTAK MAM Enerji Enstitüsü ve Yıldız Teknik Üniversitesi...
'Termik Santraller İçin Türk Linyitlerine Uygun Yakıcı Geliştirilmesi' Projesi
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 31.01.2015 21:14:30. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA TÜBİTAK MARMARA ARAŞTIRMA MERKEZİ HABERLERİ
[Hata Bildir]