SON DAKİKA TÜBİTAK MARMARA ARAŞTIRMA MERKEZİ HABERLERİ

Son Dakika Tübitak Marmara Araştırma Merkezi Haberleri

 • 11 Ocak 2017 11:22İzmit Körfezi'nin Temizliği Ulusal Sempozyumda Anlatıldıİzmit Körfezi'nin Temizliği Ulusal Sempozyumda AnlatıldıÇevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Ankara’da yapılan ulusal sempozyumda İzmit Körfezi’nde yapılan çalışmaları anlattı.
 • 26 Aralık 2016 09:56Tübitak Denizlerdeki Kirliliği Mercek Altına AldıTübitak Denizlerdeki Kirliliği Mercek Altına AldıTürkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Ahmet Arif Ergi·n, Denizlerde Bütünleşik Kirlilik İzleme İşi Projesi ile Karadeniz, Akdeniz, Marmara ve Ege Denizi ile boğazlarda meydana gelen kirlilik ve bunun canlılar üzerindeki etkilerinin incelendiğini ve...
 • 22 Aralık 2016 16:46Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, gelişmiş ülkelere, sudan veya elektrikten önemli oranda tasarruf sağlamayan beyaz eşyaların ihraç edilmesinin mümkün olmadığını belirterek, "Dünya bu şekilde seyrederken, şehirlerimizi, ulaşım sistemlerimizi, sanayi tesislerimizi,...
 • 20 Aralık 2016 16:52Ulusal Denizlerde İzleme ve Değerlendirme Sempozyumu DüzenleniyorDenizlerde Bütünleşik Kirlilik İzleme İşi ile Karadeniz, Marmara Denizi, Boğazlar, Akdeniz ve Ege Denizi olmak üzere tüm denizlerimizde meydana gelen kirlilik ve etkileri ile biyolojik kalite durumu izlenecek.
 • 19 Aralık 2016 16:49Teknopark GezisiTeknopark GezisiKarabük Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünce yürütülen kamu-üniversite-sanayi işbirliği kapsamında, Karabük'te kurulması planlanan Teknopark için Kocaeli Teknopark gezisi düzenlendiği bildirildi.
 • 18 Aralık 2016 11:02Kocaeli'den 22 Ülkeye Diş İmplantı İhracatıTürkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Marmara Araştırma Merkezi (MAM) ve DTİ İmplant firması iş birliğinde yerli imkanlarla geliştirilen diş implantları, 22 ülkeye ihraç ediliyor.
 • 11 Aralık 2016 11:02Obezite Hastaları İçin Özel Un ÜretildiKonya'da bir işletme tarafından, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunca (TÜBİTAK) geliştirilen bir ürünün kullanımıyla, obezite, şeker ve kalp hastalarının tüketebileceği özel içerikli un üretildi.
 • 06 Aralık 2016 13:23Tübitak Mam-Martek Bilgi GünüTübitak Mam-Martek Bilgi GünüTÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Strateji ve Teknoloji Geliştirme Başkan Yardımcısı Murat Makaracı, "Türkiye için teknolojik çözümler üreten, dünya lideri bir merkez olmak gibi bir misyonumuz ve vizyonumuz var.
 • 02 Aralık 2016 11:58Saü'de Saü'de "Elektrikli Araçlar İçin Uygulama Çalıştayı" DüzenlendiSakarya Üniversitesi Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi (SARGEM) tarafından “Elektrikli Araçlar İçin Uygulama Çalıştayı” düzenlendi.
 • 01 Aralık 2016 14:20TÜBİTAK ile Malezya SIRIM işbirliği yapacakTÜBİTAK ile Malezya SIRIM işbirliği yapacakTÜBİTAK ile Malezya SIRIM, Biyogaz, Batarya Sistemleri, Metanol, Metroloji, Temiz Üretim, Su Yönetimi gibi alanlarda işbirliği yapacak.
 • 15 Kasım 2016 16:23Olası İstanbul Depremi Meclisin GündemindeBilim insanlarının İstanbul'da olacağını öngördüğü deprem İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ne taşındı.
 • 15 Kasım 2016 14:55Dha İstanbul Bülteni - 3İSTİKLAL CADDESİ'NDEKİ CANLI BOMBA SALDIRISINA 18 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS İSTEMİSavcılık, 4 turistin hayatını kaybetmesinin yanısıra, üzerindeki bombaların pimini çeken Mehmet Öztürk'ün ölümünden de DEAŞ'ın 3 yöneticisini sorumlu tuttu ve 6'şar kez "Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis"...
 • 15 Kasım 2016 14:40Olası İstanbul Depreminin Muhtemel Bilançosu KorkuttuOlası İstanbul Depreminin Muhtemel Bilançosu KorkuttuİBB AK Parti Grup Başkan Vekili Yardımcısı Faruk Aydın, İstanbul'da yaşanacak büyük depremde 70-90 bin civarında ölü, 135 bin ağır yaralı olabileceğini açıkladı.
 • 15 Kasım 2016 14:30Olası İstanbul Depremi Meclisin GündemindeOlası İstanbul Depremi Meclisin GündemindeEzgi ÇAPA/ İstanbul DHABilim insanlarının İstanbul'da olacağını öngördüğü deprem İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ne taşındı.
 • 15 Kasım 2016 13:44Olası İstanbul Depremi Meclisin GündemindeOlası İstanbul Depremi Meclisin GündemindeBilim insanlarının İstanbul'da olacağını öngördüğü deprem İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ne taşındı.
 • 07 Ekim 2016 11:47Sanayi Kentine "Bilgilendirme Noktası" KurulacakDoğu Marmara Kalkınma Ajansının (MARKA) desteğiyle Kocaeli'de oluşturulan "Sanayici Bilgilendirme Noktası" 11 Ekim'de hizmet vermeye başlayacak.
 • 06 Ekim 2016 08:09Orman ve Su İşleri Bakanı EroğluOrman ve Su İşleri Bakanı EroğluOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Türkiye'de barajlara karşı çıkmak cinnettir çünkü bizim sürekli akan bir nehrimiz yok. Yazın pek çok nehrin kuruduğunu göreceksiniz.
 • 05 Ekim 2016 13:40Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Türkiye'de barajlara karşı çıkmak cinnettir çünkü bizim sürekli akan bir nehrimiz yok. Yazın pek çok nehrin kuruduğunu göreceksiniz.
 • 23 Ağustos 2016 13:45Motor Mükemmeliyet Merkezi için güç birliği devam ediyor 	Motor Mükemmeliyet Merkezi için güç birliği devam ediyor TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Enerji Enstitüsü bünyesinde kurulacak olan "Motor Mükemmeliyet Merkezi" için çalışmalar devam ediyor.
 • 17 Ağustos 2016 16:55Marmara Depremi'nin 17. YılıKocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, inşaatlarda 'Ben yaptım oldu' devrinin bittiğini, 2004 yılı itibarıyla Kocaeli'de yeni bir çağ başladığını ve Kocaeli'nin bugün deprem hazırlığı bakımından dünyanın en güvenli kentlerinden birisi olduğunu belirtti.
 • 17 Ağustos 2016 16:28Başkan Karaosmanoğlu, Başkan Karaosmanoğlu, "17 Ağustos'un Acısı Kalbimizde"17 Ağustos Marmara Depremi’nin 17’inci yılında bir mesaj yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Depremden çıkardığımız derslerle Kocaeli’yi küllerinden yeniden inşa ettik” dedi.
 • 10 Ağustos 2016 16:38Çanakkale Boğazında EğitimÇanakkale Boğazında EğitimTURMEPA’nın MITSUI& CO., Ltd. Çevre Fonu hibesi ve İÇDAŞ desteğiyle hayata geçirdiği ‘Çanakkale Deniz Aşıkları-Çanakkale İçin Mavi Adım’ Projesi kapsamında ilk eğitim, Çanakkale Limanı’na demirleyen olan TÜBİTAK Marmara Araştırma Gemisi’nde verildi.
 • 03 Ağustos 2016 16:28Tübitak'ın "Ilık Karışım Asfalt" Projesi TamamlandıTürkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Kimyasal Teknoloji Enstitüsü tarafından geliştirilen "Ilık Karışım Asfalt" teknolojisi geliştirdi.
 • 15 Temmuz 2016 16:49Mermer Atıklarının Değerlendirilmesi ToplantısıTÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) İş Geliştirme Birimi ve Kimyasal Teknoloji Enstitüsü uzmanları tarafından Bilecik'te mermer atıklarının değerlendirilmesi toplantısı gerçekleştirildi.
 • 11 Temmuz 2016 17:13Mersin'in Gürültü Eylem Planı Hazırlanıyor"Mersin İli Hassas Alanlarında Gürültü Azaltımı Alternatif Senaryolarının Geliştirilmesi Projesi"nin sözleşmesinin Mersin Büyükşehir Belediyesi ile TÜBİTAK arasında imzalanmasının ardından proje çalışmalarına başlandı.