SON DAKİKA TUĞRUL TÜRKEŞ HABERLERİ

Son Dakika Tuğrul Türkeş Haberleri

 • 15:53Türkeş: Herkes Kendi Yoluna Havası Esmeye BaşladıBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, İngiltere'de yapılan Avrupa Birliği (AB) referandumunda "hayır" çıkmasını değerlendirdi.
 • 15:39Başbakan Yardımcısı Türkeş, İngiltere'deki AB Referandumunu DeğerlendirdiBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, “Avrupa Parlamentosu seçimlerinde aşırı sağcı, hatta bazısı ırkçı denilebilecek partilerin oylarını yükseltmesi ile birlikte yabancı düşmanlığı ve İslam karşıtlığı konularının Avrupa’da zirve yapmış olması sanıyorum bu kararlarda etkili olmuştur” dedi.
 • 15:38İngiltere'nin AB'den Ayrılma KararıBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılma kararına ilişkin, "Avrupa Birliği'nin kurulduğu dönemlerdeki Avrupa'nın liderleri gibi güçlü liderliğin olmaması ve ülkelerin arasında bir uzlaşının olmaması, hem ekonomik olarak hem sosyal entegrasyonda, artı şu andaki ekonomik durgunluğunda etkisi var. Bunların hepsinden daha önemlisi son Avrupa Parlamentosu seçimlerinde aşırı sağcı hatta bazısı ırkçı denilebilecek partilerin oylarını yükseltmesiyle birlikte yabancı düşmanlığı ve aynı zamanda İslamofobi, İslam karşıtlığı konularının Avrupa da zirve yapmış olması sanıyorum ki bu kararlarda etkili olmuştur.
 • 15:26Başbakan Yardımcısı Türkeş'in KabulüBaşbakan Yardımcısı Türkeş'in KabulüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş ve Makedonya heyetinin görüntüleri Başbakan Yardımcısı Türkeş'in kabulü Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Makedonya Devlet Bakanı Furkan Cako ile bir araya geldi.
 • 15:19Başbakan Yardımcısı Türkeş'in KabulüBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Makedonya Devlet Bakanı Furkan Cako ile bir araya geldi.
 • 12:30Başbakan Yardımcısı Türkeş'in KabulüBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar ve Kosova Meclis Başkan Yardımcısı Fikrim Damka ile bir araya geldi.
 • 16:22Başbakan Yardımcısı Türkeş'in KabulüBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile bir araya geldi.
 • 16:10Başbakan Yıldırım, KKTC Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu'nu Kabul EttiBaşbakan Yıldırım, KKTC Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu'nu Kabul EttiBaşbakan Binali Yıldırım, KKTC Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ve beraberindeki heyeti Çankaya Köşkü'nde kabul etti.
 • 14:56Türkeş, Türkonfed Heyetini Kabul EttiTürkeş, Türkonfed Heyetini Kabul EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Toplantı alanından görüntüler Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in ve toplantı heyetinin yakın görüntüleri Türkeş, TÜRKONFED heyetini kabul etti Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu ve beraberindeki heyeti kabul etti.
 • 12:57Türkeş, KKTC'li Bakan Dürüst'ü Kabul EttiBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Güney Kıbrıs Rum Kesimi'ndeki orman yangınına ilişkin, "Rum tarafı her zaman olduğu gibi aymazlığını ortaya koymuştur.
 • 12:44Türkeş, Türkonfed Heyetini Kabul EttiBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadooğlu ve beraberindeki heyeti kabul etti.
 • 12:00Türkeş-Dürüst GörüşmesiTürkeş-Dürüst GörüşmesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst görüşmesi KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Dürüst'ün konuşması Başbakan Yardımcısı Türkeş'in konuşması ANKARA - Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst ile görüştü.
 • 20:49Başbakan Yardımcısı Türkeş, Mardin'de AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Mardin'de görüştüğü güvenlik güçlerine hitaben, "Bu coğrafyayı, Anadolu'yu elde tutmak zor bir iştir.
 • 19:27Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Mardin'deBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Mardin'deBir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Mardin'e gelen Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Mardin'deki sivil toplum örgütleriyle yaptığı istişare toplantısının ardından Artuklu İlçesinde 1. Cadde esnaflarını ziyaret etti.
 • 17:59Başbakan Yardımcısı Türkeş, Mardin'deBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Mardin'de esnafı ziyaret etti.
 • 17:17Mardin - Türkeş: Nusaybin'de Terörü Çok Şükür HallettikMardin - Türkeş: Nusaybin'de Terörü Çok Şükür HallettikTürkeş: Nusaybin'de terörü çok şükür hallettikBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, operasyonların sona erdiği Mardin'in Nusaybin İlçesi'yle ilgili değerlendirmelerde bulunarak, "Türkiye Cumhuriyet güçlü devlettir, büyük devlettir.
 • 17:16Başbakan Yardımcısı Türkeş AK Parti Teşkilatını Ziyaret EttiBaşbakan Yardımcısı Türkeş AK Parti Teşkilatını Ziyaret EttiBaşbakan Yardımcısı Türkeş, Mardin'deki temasları kapsamında AK Parti teşkilatını ziyaret etti.
 • 14:25Türkeş: Nusaybin'de Terörü Çok Şükür HallettikTürkeş: Nusaybin'de Terörü Çok Şükür HallettikBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, operasyonların sona erdiği Mardin'in Nusaybin İlçesi'yle ilgili değerlendirmelerde bulunarak, " Maalesef bu terör örgütü ve onun uzantıları ilçelerimizde, illerimizde diş tutmaya çalıştılar.
 • 13:52Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş: Akıllı Olmak LazımBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş: Akıllı Olmak LazımÇeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Mardin'e gelen Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Mardin Valiliği'ni ziyaret etti.
 • 13:43Başbakan Yardımcısı Türkeş Mardin'deBaşbakan Yardımcısı Türkeş Mardin'deBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunmak üzerine Mardin’e geldi.
 • 13:29Başbakan Yardımcısı Türkeş, Mardin'deBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Güvenlik güçlerimiz müşterek olarak teröre karşı başarılı çalışmalar gösterdiler.
 • 13:05Başbakan Yardımcısı Türkeş Mardin'deBaşbakan Yardımcısı Türkeş Mardin'deBaşbakan Yardımcısı Yıldırım Tuğrul Türkeş, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Mardin'e geldi.
 • 12:33Başbakan Yardımcısı Türkeş AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Türkçe Sözlük'te yer alan ve tanımlarında cinsiyet ayrımcılığı yapıldığı iddia edilen kelimeler mecaz, argo ve kaba kelimeleri kullanılarak anlamlandırılmış ve bu kelimelerin özendirici olma özelliği bu şekilde ortadan kaldırılmıştır.
 • 01:15TBMM Başkanı Kahraman'dan İftar DavetiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: TBMM Başkanı Kahraman'dan iftar daveti TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın gelişi ve katılımcılar ile tokalaşması Bülent Arınç'ın gelişi ve tokalaşması Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in gelişi ve tokalaşması Kuran-ı Kerim tilaveti Başbakan Binali Yıldırım ve TBMM Başkanı İsmail Kahraman'dan detaylar TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın konuşması Başbakan Binali Yıldırım'ın ayrılışı TBMM Başkanı Kahraman'dan iftar daveti Kahraman, Meclis Şeref Kapısı önünde eski ve yeni TBMM üyeleri onuruna iftar verdi TBMM Başkanı Kahraman: "Türkiyemiz, egemenliğin bir zümre, şahıs veya bir kuruma değil, kayıtsız ve şartsız millete ait olduğu bilincinde olan, millet hakimiyetine dayalı, gücünü milletinden alan, merkezinde ve öznesinde insan olan, çoğulcu demokrasiye, çağdaş hukuk devleti ilkelerine sahip bir devlet olarak, birlik ve bütünlük içinde mutlu bir geleceğe emin adımlarla ilerleyecektir" TBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Türkiyemiz, egemenliğin bir zümre, şahıs veya bir kuruma değil, kayıtsız ve şartsız millete ait olduğu bilincinde olan, millet hakimiyetine dayalı, gücünü milletinden alan, merkezinde ve öznesinde insan olan, çoğulcu demokrasiye, çağdaş hukuk devleti ilkelerine sahip bir devlet olarak, birlik ve bütünlük içinde mutlu bir geleceğe emin adımlarla ilerleyecektir.
 • 14:34Başbakan Yardımcısı Türkeş'in KabulüBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) KKTC Rektörü Prof. Dr. Ercan Kahya ve beraberindeki heyeti kabul etti.
 • 17:19Başbakan Yardımcısı Türkeş AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Tarafımdan, sosyal medya hesaplarımdan kamuoyuna ya da basına yapılan hiçbir açıklamada herhangi bir gruba, kişiye ya da kuruluşa dönük hakaret içeren ifade kullanılmamıştır.
 • 15:09Türkeş, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi'yi Kabul EttiTürkeş, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi'yi Kabul EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi'yi kabulü ANKARA - Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi'yi kabul etti.
 • 14:34Başbakan Yardımcısı Türkeş, Tim Heyetini Kabul EttiBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi başkanlığındaki TİM heyetini kabul etti.
 • 13:37Başbakan Yardımcısı Türkeş AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, İstanbul'daki terör saldırısına ilişkin, "Herkesin bilmesi gereken şey şu ki bunlar bizi yıldırmaz. Eğer üst aklı da varsa bu terör gruplarının, bu üst aklın da anlaması lazım. Eğer üst aklı yok da akılsız teröristse onun da anlaması lazım ki bu terör olaylarını bitirene kadar biz bu mücadeleyi sürdüreceğiz.
 • 13:15Başbakan Yardımcısı Türkeş'ten İstanbul'daki Patlamaya İlişkin AçıklamaBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerinde terörün sona erdiği noktalarda uygulanacak toplumsal ve sosyal rehabilitasyon ile ilgili, “Hasar görmüş epey yapı var. Bu hasar görmüş yapıları yenilemek bazen olduğu yerde yenilemek mümkün değil. Oradaki vatandaşlarımızın bu travmalardan biran önce çıkması lazım. Onun için de hükümet kapsamlı çalışmalar yapıyor” dedi.
 • 11:56Başbakan Binali Yıldırım Azerbaycan'daBaşbakan Binali Yildirim ANA uçağı ile Azerbaycan'ın başkenti Bakü'ye geldi.
 • 09:18Tuğrul Türkeş: Onlar Ne Kadar Kürtse Ben de o Kadar KürdümTuğrul Türkeş: Onlar Ne Kadar Kürtse Ben de o Kadar KürdümOperasyonların tamamlanmasından sonra toplumsal ve sosyal rehabilitasyon sorumluluğunu üstlenen Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Onlar ne kadar Kürtse ben de o kadar Kürdüm" dedi.
 • 01:05Azerbaycan Cumhuriyet Günü KutlamalarıAzerbaycan Cumhuriyet Günü KutlamalarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Azerbaycan Cumhuriyet Günü kutlamaları Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in açıklamaları Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Faig Bağırov'un açıklamaları Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu'nun açıklamaları Pasta kesimi Azerbaycan Cumhuriyet Günü kutlamaları Başbakan Yardımcısı Türkeş: "Azerbaycan'ın toprak bütünlüğü ve egemenliğinin devamı bakımından ülkemizin sorumluluğunun bilincindeyiz.
 • 22:50Azerbaycan Cumhuriyet Günü KutlamalarıBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Azerbaycan'ın toprak bütünlüğü ve egemenliğinin devamı bakımından ülkemizin sorumluluğunun bilincindeyiz.
 • 13:35Cumhurbaşkanı Erdoğan, 65. Hükümeti Kurmakla Görevlendirdiği Binali Yıldırım'ı Kabul Etti (5)Aynı KOLTUKTA KALAN BAKANLARBaşbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Maliye Bakanı Naci Ağbal, Orman Bakanı Veysel Eroğlu.KABİNEYE YENİ GİREN BAKANLARBaşbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, AB Bakanı Ömer Çelik, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan.YERİ DEĞİŞENLERBaşbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Kalkınma Bakanı oldu.
 • 11:40Erdoğan Onayladı! İşte 65. Hükümet'in BakanlarıErdoğan Onayladı! İşte 65. Hükümet'in BakanlarıCumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım'ın sunduğu kabine listesini onayladı. 65. Hükümet'in yeni Bakanları da belli oldu. Yeni kabinede Yalçın Akdoğan gibi 8 isim yok.
 • 20:2519 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor BayramıBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a ayak bastığı 19 Mayıs 1919 tarihinin 97'nci yıl dönümünde, aziz milletimizin Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı canı gönülden kutlarım. Bu anlamlı yıldönümünün, içerisinden geçmekte olduğumuz zorlu süreçte, vatanımızın bölünmezliği ve milletimizin birliği istikametinde, herkes için uyarıcı ve gelecek adına ümit verici bir vesile teşkil etmesini niyaz ederim." değerlendirmesinde bulundu.
 • 13:38Bahçeli ve Türkeş'in Ne Konuştuğu Ortaya ÇıktıBahçeli ve Türkeş'in Ne Konuştuğu Ortaya ÇıktıMHP lideri Devlet Bahçeli ile Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in dün Meclis'te ne konuştuğu ortaya çıktı. Türkeş, Bahçeli'ye hal hatır sormuş ve bir sorusu Bahçeli'yi güldürmüş.
 • 07:25Bahçeli ile Türkeş'in Görüntüsü Geceye Damga VurduBahçeli ile Türkeş'in Görüntüsü Geceye Damga VurduMeclis'te dokunulmazlıklarla ilgili teklifin görüşüldüğü sırada MHP lideri Bahçeli ile AK Parti'ye geçen Başbakan Yardımcısı Türkeş'in objektiflere yansıyan karesi geceye damga vurdu.
 • 11:54Başbakan Yardımcısı Türkeş AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, "MHP'de kongre süreci dahil yaşanan gelişmelerle ilgili hiçbir tarafın lehine ya da aleyhine yorumum, açıklamam olmamıştır.
 • 16:31Başbakan Yardımcısı Türkeş, Serdar Denktaş ile Bir Araya GeldiKKTC Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, "Son zamanlarda Rum tarafından sürekli masayı berhava edecek açıklamalar yapıyorlar ve bunu bizi suçlayarak yapıyorlar.
 • 15:42Davutoğlu'nun Ziyareti Kriz Çıkardı! İki Başbakan Yardımcılığı Vekaletsiz KaldıDavutoğlu'nun Ziyareti Kriz Çıkardı! İki Başbakan Yardımcılığı Vekaletsiz KaldıBosna Hersek ziyareti öncesi, Başbakan Davutoğlu'nun programında yapılan değişiklikle Tuğrul Türkeş de heyete dahil edilince başbakan yardımcılığı makamları vekaletsiz kaldı.
 • 10:12Başbakan Yardımcısı Türkeş, Kırgızistan'da İçme Suyu Projesinin Açılışını YaptıBaşbakan Yardımcısı Türkeş, Kırgızistan'da İçme Suyu Projesinin Açılışını YaptıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Türkeş'in TİKA tarafından yaptırılan içme suyu projesinin açılış kurdelesini kesmesi Başbakan Yardımcısı Türkeş'in açılışta konuşması Yuryevka Kaymakamı Bek Ceekşembayev'in konuşması Kırgız-Türk dedenin teşekkür konuşması Başbakan Yardımcısı Türkeş'in Yuryevka köyünde Ahıska ailesini ziyareti Türkeş'in Cengiz Aytmatov'un mezarını ziyareti TİKA'dan Kırgızistan'a su desteği Başbakan Yardımcısı Türkeş, yenilenen su şebekesinin açılışını yaptı BİŞKEK (AA) – Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kırgızistan'ın kuzeyindeki Çuy bölgesinde Issık Ata İlçesi Yuryevka köyün temiz içme suyu ihtiyacını karşılayan bir projeyi tamamladı.
 • 22:38Tika'dan Kırgızistan'a Su DesteğiBİŞKEK (AA) – Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Kırgızistan'ın kuzeyindeki Çuy bölgesinde Issık Ata İlçesi Yuryevka köyün temiz içme suyu ihtiyacını karşılayan bir projeyi tamamladı.
 • 14:40Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş Bakü'deBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş Bakü'deBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, BM Medeniyetler İttifakı 7. Küresel Forumu'na katılmak üzere Azerbaycan'a geldi.
 • 08:45Arınç Gitti, Mesir Çayı Yadigar KaldıArınç Gitti, Mesir Çayı Yadigar KaldıEski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın görev yaptığı dönemde en çok sipariş edilen sıcak içecek, 'Mesir Çayı', Arınç görevden ayrıldıktan sonra da vazgeçilmezlerden oldu.
 • 18:48Tuğrul Türkeş, Dr. Fazıl Küçük Müzesi'ni ZiyaretKKTC’de resmi temaslarda bulunan Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Kıbrıs Türkü’nün mücadele liderine ait Dr. Fazıl Küçük Müzesi’ni ziyaret etti.
 • 14:13Asil Nadir KKTC'ye GelmesiTahliye edilmesinin ardından KKTC'ye gelen Kıbrıslı Türk iş adamı Asil Nadir, "Ülkenin onur mücadelesinde, ülke olma mücadelesinde elbette katkılarımız olacak.
 • 15:04Tuğrul Türkeş, KKTC'de Mehmet Ali Talat'la GörüştüBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, Lefkoşa’daki temasları kapsamında KKTC ‘nin ikinci Cumhurbaşkanı ve CTP Genel Başkanı Mehmet Ali Talat ile görüştü.
 • 14:50Başbakan Yardımcısı Türkeş KKTC'deBaşbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, KKTC 2. Cumhurbaşkanı ve Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) Genel Başkanı Mehmet Ali Talat'la görüştü.