SON DAKİKA TUNÇBİLEK HABERLERİ

Son Dakika Tunçbilek Haberleri

 • 14:37Birinci Basamak İçin Çocuk Genetik Hastalıkları SempozyumuTrakya Üniversitesi'de Birinci Basamak İçin Çocuk Genetik Hastalıkları Sempozyumu düzenlendi.
 • 22:50Kütahya - Hes Tünel İnşaatındaki Göçükte İçeride Kalan İş Makinesi Operatörünün Kurtarma...Kütahya - Hes Tünel İnşaatındaki Göçükte İçeride Kalan İş Makinesi Operatörünün Kurtarma...Hes tünel inşaatındaki göçükte içeride kalan iş makinesi operatörünün kurtarma çalışmaları sürüyor (2) VALİ YILMAZ TÜNELDEKİ KURTARMA ÇALIŞMALARINI İZLEDİ Kütahya Valisi Şerif Yılmaz ile Ak Parti milletvekili Vural Kavuncu, Domaniç ilçesine bağlı Karaköy yakınlarında hidroelektrik santrali tünel inşaatında meydana gelen göçükte kalan iş makinesi operatörü Ensar Akay'ın kurtarma çalışmalarını yerinde inceledi.
 • 22:27Hes İnşaatındaki GöçükHes İnşaatındaki GöçükGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kütahya Valisi Şerif Yılmaz'ın olay yerine gelmesi ve karşılanması- Yetkililerde olayla ilgili bilgi alması- Vali Yılmaz'ın incelemelerde bulunması- Vali Yılmaz'ın açıklamaları- Vali Yılmaz'ın tünele girmesi - Tünelden detay görüntüler Domaniç ilçesinde, hidroelektrik santral (HES) inşaatında meydana gelen göçüğü Kütahya Valisi Şerif Yılmaz yerinde inceledi.
 • 22:25Hes Tünel İnşaatındaki Göçükte İçeride Kalan İş Makinesi Operatörünün Kurtarma Çalışmaları Sürüyor...Hes Tünel İnşaatındaki Göçükte İçeride Kalan İş Makinesi Operatörünün Kurtarma Çalışmaları Sürüyor...vali YILMAZ TÜNELDEKİ KURTARMA ÇALIŞMALARINI İZLEDİ Kütahya Valisi Şerif Yılmaz ile Ak Parti milletvekili Vural Kavuncu, Domaniç ilçesine bağlı Karaköy yakınlarında hidroelektrik santrali tünel inşaatında meydana gelen göçükte kalan iş makinesi operatörü Ensar Akay'ın kurtarma çalışmalarını yerinde inceledi.
 • 21:13Kütahya'da Hes İnşaatındaki GöçükKütahya Valisi Şerif Yılmaz, Domaniç ilçesine bağlı Karaköy'de göçük meydana gelen HES inşaatını ziyaret ederek, toprak altında kalan işçi Ersan Akay'ın kurtarılma çalışmalarını yerinde inceledi.
 • 18:40Taşeron İşçilerin Tazminat EndişesiTaşeron İşçilerin Tazminat EndişesiOrhaneli ve Tunçbilek termik santrallerinde çalışan taşeron işçiler, işten çıkarılma ve tazminatlarını alamamaktan endişe ediyor.
 • 02:25Antalya Kadınlar Halat Çekip, Domates Yiyerek YarıştıAntalya Kadınlar Halat Çekip, Domates Yiyerek YarıştıKadınlar halat çekip, domates yiyerek yarıştı ANTALYA'nın Kumluca İlçesi'nde düzenlenen Geleneksel Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında, 'Kadınlar Günü' eğlencesi yapıldı.
 • 18:21Kadınlar Halat Çekip, Domates Yiyerek YarıştıKadınlar Halat Çekip, Domates Yiyerek YarıştıAntalya'nın Kumluca İlçesi'nde düzenlenen Geleneksel Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında, 'Kadınlar Günü' eğlencesi yapıldı.
 • 17:44Kumluca'da Kadınlar Erkeklere Taş ÇıkarttıKumluca'da Kadınlar Erkeklere Taş ÇıkarttıAntalya’nın Kumluca ilçesinde düzenlenen 16. Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında düzenlenen ’kadınlar günü’ etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.
 • 17:1016. Tarım ve Seracılık FestivaliKumluca ilçesinde bu yıl 16'ncısı düzenlenen Tarım ve Seracılık Festivali kapsamında kadınların katıldığı halat çekme, domates yeme ve kasa taşıma yarışmaları yapıldı.
 • 15:42Tunçbilek Beldesinde Düğün Salonu İnşa EdiliyorTavşanlı ilçesi Tunçbilek beldesinde, belediye tarafından yaptırılacak düğün salonunun temeli atıldı.
 • 14:58Kazada Hayatını Kaybeden Başçavuşun Cenazesi Memleketine GönderildiKazada Hayatını Kaybeden Başçavuşun Cenazesi Memleketine GönderildiŞanlıurfa’da trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Kıdemli Başçavuş Adem Tunçbilek’in cenazesi, Gaziantep Adli Tıp morgundan alınarak memleketi İzmir’in Bergama ilçesine gönderildi.
 • 12:30Genel Seçimlere DoğruAK Parti, 7 Haziran'daki seçimlerde Kütahya'dan milletvekili adayları olan Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu, İshak Gazel ve Ahmet Tan'ı Domaniç'te tanıttı.
 • 14:29Türkiye İçin Büyük Kaya Petrolü Rezervi UmuduTürkiye İçin Büyük Kaya Petrolü Rezervi UmuduTürkiye'de 1,64 milyar ton hesaplanan ve petrol üretiminde kullanılan kaya petrolü rezervinin, yapılacak sondajla 15 milyar tonun üzerine çıkabileceği öngörülüyor.
 • 16:45Vural Kavuncu: İğdekuzu Kömür Ocağı'ndaki Çalışmalar 1 Ay Daha SürecekVural Kavuncu: İğdekuzu Kömür Ocağı'ndaki Çalışmalar 1 Ay Daha SürecekAK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, Tavşanlı ilçesine bağlı Tunçbilek beldesindeki İğdekuzu Kömür Ocağı’nda faaliyetlerin güvenli bir şekilde başlayabilmesi için su boşaltma çalışmalarının halen sürdüğünü kaydetti.
 • 13:33Isparta CHP'de Önseçim HeyecanıIsparta CHP'de Önseçim HeyecanıIsparta CHP'de önseçim heyecanı ISPARTA il genelindeki 3 bin 625 üye, milletvekili kesin aday listesini belirlemek için sandığa gitti.
 • 17:43Denizlili Turizm Yatırımcıları: Resmen AldatıldıkDenizlili Turizm Yatırımcıları: Resmen AldatıldıkDenizli'nin Sarayköy ilçesi Tekke Hamamlar bölgesi, 2006 yılında turizm alanı ilan edildi.
 • 10:39ÖYK İki Dev İhaleyi OnayladıÖYK, Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santrallerinin de özelleştirme paketi ve Soma-B termik santrali ve taşınmazlarının yer aldığı ihaleyi onayladı.
 • 09:28Termik Santrallerin Özelleştirilmesine OnayTermik Santrallerin Özelleştirilmesine OnayÖzelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santrallerinin, özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi veren Çelikler Taahhüt İnşaat ve Sanayi AŞ'ye, Soma B Termik Santralinin de en yüksek teklif sahibi Konya Şeker Sanayi ve Ticaret AŞ'ye satışını onayladı.
 • 09:20Öyk İki Dev İhaleyi OnayladıÖyk İki Dev İhaleyi OnayladıÖzelleştirme Yüksek Kurulu, Orhaneli ve Tunçbilek Termik Santralleri'nin de içinde bulunduğu 521 milyon dolarlık özelleştirme paketi ile Soma –B termik santrali ve taşınmazlarının yer aldığı 685 milyon dolarlık ihaleyi onayladı.
 • 07:50Öyk Orhaneli, Tunçbilek ve Soma Termik Santrallerinin Devrini OnayladıÖzelleştirme Yüksek Kurulu, Orhaneli ve Tunçbilek termik santralleri ihalesini 521 milyon dolarla bedelle kazanan Çelikler İnşaat'a, Soma Termik Santrali'nin de Konya Şeker'e devrini onayladı.
 • 17:48Antalya - Mahkemeden, Çevrecilere Dava Açmayı Kolaylaştıran Örnek KararAntalya - Mahkemeden, Çevrecilere Dava Açmayı Kolaylaştıran Örnek KararMahkemeden, çevrecilere dava açmayı kolaylaştıran örnek karar ANTALYA'nın Finike İlçesi'nde ormandaki mermer ocağına verilen 'ÇED Gerekli Değildir' raporu ve ruhsat iptaline yönelik çevrecilerin açtığı davada mahkeme, keşif ve bilirkişi harcı olarak 10 bin 195 liranın, ilerde haksız çıkan taraftan alınmak üzere davacı yerine Hazine'den karşılanmasına hükmetti.
 • 12:05Mahkemeden, Çevrecilere Dava Açmayı Kolaylaştıran Örnek KararMahkemeden, Çevrecilere Dava Açmayı Kolaylaştıran Örnek KararAntalya'nın Finike İlçesi'nde ormandaki mermer ocağına verilen 'ÇED Gerekli Değildir' raporu ve ruhsat iptaline yönelik çevrecilerin açtığı davada mahkeme, keşif ve bilirkişi harcı olarak 10 bin 195 liranın, ilerde haksız çıkan taraftan alınmak üzere davacı yerine Hazine'den karşılanmasına hükmetti.
 • 10:37Enerji Bakanı Yıldız, Yırcalıları Kabul EttiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, doğalgaza olan bağımlılığı azaltmak istediklerine işaret ederek, "Biz, bu kömürden elektrik üretemezsek doğalgaz ithal edelim. Eğer böyleyse dolarları biriktirip biriktirip verelim yurtdışına. Biz bağımlılığımızı azaltmak istiyoruz" dedi.
 • 16:11Barış Treni' Kırıkkale Garı'nda (2)Barış Treni' Kırıkkale Garı'nda (2)Barış TRENİ'NE KIRIKKALE'DE PROTESTO 'Çözüm sürecine' sivil toplum desteği sağlamak amacıyla düzenlenen etkinlik kapsamında 10 ili gezerek Diyarbakır'a gidecek 'Barış Treni'nin Kırıkkale durağında olaylar çıktı.
 • 15:14Tunçbilek'te Tunçbilek'te "Eğitim" KonferansıEğitimci yazar Fatih Akbaba Tunçbilek’te konferans verdi.
 • 17:44Tunçbilek'te Enerji Sektörüne Yönelik Kurs AçıldıTunçbilek Belediyesi ve Tavşanlı Mesleki Eğitim Merkezi işbirliği ile Enerji Dağıtım Tesisleri Bakım Eğitimi ve Genel Elektrik Ark Kaynağı kursu açıldı.
 • 16:43Maket Adamları Asıp, İdamın Getirilmesini İstedilerMaket Adamları Asıp, İdamın Getirilmesini İstedilerMersin'de üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın vahşice öldürülmesine tepkiler sürerken, Kırıkkale Ülkü Ocakları üyeleri, Zafer Caddesi'nde iki maket adamı temsili olarak asıp, idamın tekrar getirilmesi için çağrıda bulundu.
 • 15:38Kırıkkale Ülkücü Ocakları'ndan, İdamın Geri Gelmesi İçin İlginç GösteriKırıkkale Ülkü Ocaklar, idam geri gelmesi için Mersin'in Tarsus ilçesinde hunharca cinayete kurban giden 20 yaşındaki Özgecan Aslan'ın katil zanlısı minibüs sürücüsü 26 yaşındaki Suphi Altındöken ile Abdullah Öcalan’ın maketlerini caddede yan yana astı.
 • 15:37Kırıkkale Ülkü Ocakları'dan Maketli Temsili İdamKırıkkale Ülkü Ocakları'dan Maketli Temsili İdamKırıkkale Ülkü Ocakları'dan maketli temsili idam MERSİN'de üniversiteli Özgecan Aslan'ın cahşice katledilmesine olan tepkiler yurdun her tarafından giderek yaygınlaşırken, Kırıkkale Ülkü Ocakları, Zafer Caddesi'ne temsili olarak iki maket adamı asıp, idamın tekrar getirilmesi için çağrıda bulunuldu.
 • 13:25Üniversite Öğrencisi Özgecan'ın ÖldürülmesiMersin'in Tarsus ilçesinde üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesi Kırıkkale'de protesto edildi.
 • 12:05Gli'de MülakatGli'de MülakatTunçbilek’e alınacak işçilerin belirleneceği mülakatlar 20 Şubat’ta başlıyor.
 • 14:58Zengin Kömür Rezervine Sahip Kütahya'da Başka İllerden Getirilen Kömür KullanılıyorZengin Kömür Rezervine Sahip Kütahya'da Başka İllerden Getirilen Kömür KullanılıyorKütahya’nın zengin kömür rezervine sahip olmasına rağmen Hisarcık ilçesindeki kömür satıcılarında Tunçbilek kömürü dışında satış için başka illerden getirilen kömürler dikkat çekiyor.
 • 12:00Tavşanlı Tunçbilek Beldesi 'İlçe' Olmak İstiyorTavşanlı Tunçbilek Beldesi 'İlçe' Olmak İstiyorAK Parti Hükümeti’nin çıkardığı Büyükşehir Yasası ile büyükşehir belediyelerinin sayısı 30’a ulaşırken, geriye kalan 51 il için ise Bütünşehir Kanunu çalışmaları başlatıldı.
 • 13:25İşte Kütahya'nın Küçülme Nedenleriİşte Kütahya'nın Küçülme NedenleriKütahya’nın Seyitömer Termik Santrali’nde (SLİ) 12 Haziran 2014 günü iş akitleri feshedilen 576 işçinin yaklaşık 400’ünün, yeni iş imkanları nedeniyle başka kentlere taşındığı ortaya çıktı.
 • 11:19İşte Kütahya'nın Küçülme Nedenleri...İşte Kütahya'nın Küçülme Nedenleri...(Özel haber) Kütahya’nın Seyitömer Termik Santrali’nde (SLİ) 12 Haziran 2014 günü iş akitleri feshedilen 576 işçinin yaklaşık 400’ünün, yeni iş imkanı nedeniyle başka kentleri taşındığı ortaya çıktı.
 • 10:25Zeliha Aksaz Şahbaz: Kütahya, Zenginliklerinin Bedelini Vekil Sayısıyla ÖdediZeliha Aksaz Şahbaz: Kütahya, Zenginliklerinin Bedelini Vekil Sayısıyla ÖdediCumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz, AK Parti iktidarının, Kütahya’nın zenginliklerinin bedelini milletvekili sayısını 5’den 4’e düşürerek ödettiğini ileri sürdü.
 • 21:08Kütahya CHP İl Başkanı: Kütahya, AK Parti İktidarının Bedelini Kaybederek ÖdüyorKütahya CHP İl Başkanı: Kütahya, AK Parti İktidarının Bedelini Kaybederek ÖdüyorCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kütahya İl Başkanı Zeliha Aksaz Şahbaz, "Kütahya, AKP iktidarinin bedelini, zenginliklerini ve milletvekillerini kaybederek ödemektedir" dedi.
 • 20:2551 Üniversiteden 450 Öğrenci Bursaspor Timsah Arena'da51 Üniversiteden 450 Öğrenci Bursaspor Timsah Arena'daTürkiye'deki 51 üniversitede eğitim gören Bursasporlu 450 öğrenci, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 45 bin kişi kapasiteli Timsah Arena'yı ziyaret etti.
 • 18:14Timsah Arena'ya 51 Üniversitede Öğretim Gören Öğrencilerinden ZiyaretTürkiye'deki 51 üniversitede eğitim gören Bursasporlu 450 öğrenci, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 45 bin kişi kapasiteli Timsah Arena'yı ziyaret etti.
 • 17:3951 Üniversiteden 450 Öğrenci Timsah Arena'da51 Üniversiteden 450 Öğrenci Timsah Arena'daTürkiye’deki 51 üniversitede eğitim gören Bursasporlu 450 öğrenci, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 45 bin kişi kapasiteli Timsah Arena’yı ziyaret etti.
 • 09:28Kalem Sohbetlerinde 'Hikayeci Emir Kalkan' KonuşulduKalem Sohbetlerinde 'Hikayeci Emir Kalkan' KonuşulduTürkiye Yazarlar Birliği Kayseri Şubesinin düzenlediği "Kalem Sohbetleri"nin ikincisi, Kayseri Yoğunburç Kültür Evinde yapıldı.
 • 18:33Pankobirlik Genel Başkanı Konuk Açıklaması"Çumra Entegre Tesisi'ndeki termik santral ve Kangal Termik Santrali'nden sonra süreçte bir aksilik olmaz da Soma Termik B Santrali de bünyemize katılırsa Konya Şeker olarak ülkemizdeki toplam elektrik üretiminin yüzde 3,5'ini tek başımıza karşılayacak seviyeye ulaşacağız" Konuk, Konya'da kent merkezindeki mevcut şeker fabrikası arsasının bir kısmının üniversite yerleşkesi, büyük bölümünün de yeşil alan olarak değerlendirileceğini açıkladı.
 • 16:57Tki Tavşanlı Linyitspor Yeniden Ali Nail Durmuş'a EmanetTeknik Direktör Durmuş ile sezon sonuna kadar sözleşme imzalandı.
 • 13:11İşsizlere Müjde...İşsizlere Müjde...Kütahya’nın Tavşanlı ilçesine bağlı Tunçbilek beldesindeki Türkiye Kömür İşletmeleri (TKİ) Garp Linyitleri İşletmesi Müessesesi Müdürlüğü’ne (GLİ) 160’ı yeraltında çalıştırılmak üzere toplam 198 işçi alınacağı bildirildi.
 • 14:11Konya Şeker Enerji Sektöründe de BüyüyorKonya Şeker Enerji Sektöründe de BüyüyorTürkiye’nin en büyük tarımsal sanayi kuruluşlarından biri olan ve hedefini dünyanın en büyük 5 gıda şirketi arasına girmek olarak belirleyen Konya Şeker, Kangal Termik santralinden sonra özelleştirme ihalesinde Soma Termik Santralini alarak enerji sektöründe de dev bir adım attı.
 • 18:15Rekabet Kurulu KararlarıRekabet Kurulu, Türk Traktör ve Ziraat Makineleri AŞ ile yetkili bayileri arasındaki franchise sözleşmesinin grup muafiyetinden yararlandığına karar verdi.
 • 14:38Ödemiş Belediyesi KRİZ MASASI OluşturduÖdemiş Belediyesi KRİZ MASASI OluşturduKriz Masası oluşturulduğunu belirten Belediye Başkanı A.Mahmut Badem, ilçe sınırları içinde yaşayan hiçbir vatandaşın mağdur olmayacağını belirtti.
 • 21:18Hüsnü Şenlendirici'den Anlamlı KonserHüsnü Şenlendirici'den Anlamlı KonserÜnlü klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici, Narlıbahçe’de düzenlenen ‘Nartaneleri Engelsiz Yaşam Evi’ yardım gecesinde sahne aldı.
 • 10:10Ekonomide 2014 Böyle GeçtiTürkiye, yılın son çeyreğinde dünyanın en büyük ekonomilerinin oluşturduğu G 20 Dönem Başkanlığını üstlendi Orta Vadeli Program'da büyüme tahmini bu yıl için yüzde 3,3'e çekilirken, 2015 yılı için büyüme yüzde 4'e revize edildi, 2016 ve 2017 yıllarında ise yüzde 5'lik büyüme öngörüldü Başbakan Davutoğlu, Onuncu Kalkınma Planı kapsamında hazırlanan 25 öncelikli dönüşüm programlarına ilişkin eylem planlarını açıkladı BDDK Başkanı Öztekin, sağlık sorunları nedeniyle görevinden ayrıldı Brent petrolün varil fiyatı, Temmuz 2009'dan bu yana ilk defa 59 doların altına inerek 58,50 dolara kadar geriledi Dolar/TL bankalararası piyasada 2,4126'yı görerek tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü Fed, tahvil alım programını sona erdirdi.