SON DAKİKA TUNCEL KURTİZ HABERLERİ

Son Dakika Tuncel Kurtiz Haberleri


TUNCEL KURTİZ

Tuncel Tayanç Kurtiz (d. 1 Şubat 1936, İzmit, Kocaeli ö. 27 Eylül 2013, İstanbul), Türk sinema ve tiyatro oyuncusu, yönetmen, yapımcı, senaristtir. Babası Selanik doğumlu bir Türk bürokratı, annesi Boşnaktır.
Üniversitede kısa bir süre hukuk fakültesinde, daha sonra ise filoloji, felsefe,... Devamı

12:01
Fotoğrafları Çekildiğinde Ünlü Değillerdi Balıkesirli 60 yıllık fotoğraf sanatçısı Ahmet Esmer, Kemal Sunal, Hulusi Kentmen, Perran Kutman, Necdet Tosun, Tuncel Kurtiz, Tamer Yiğit gibi çok sayıda ünlüyü, sanat hayatına başladıkları ilk yıllarda, henüz tanınmamışken fotoğrafladı.
Fotoğrafları Çekildiğinde Ünlü Değillerdi
10:40
Tuncel Kurtiz'in Balmumu Heykelini Sergileyecek Yaptığı Ünlü ve tanınmış kişiler ait balmumu heykelleri Türkiye'nin çeşitli müzelerinde sergilenen genç sanatçı Kerim Kaplan memleketi olan Osmancık'ta çalışma atölyesini açtı.
Tuncel Kurtiz'in Balmumu Heykelini Sergileyecek
13:19
9. Uluslararası Eskişehir İşçi Filmleri Festivali 9. Uluslararası Eskişehir İşçi Filmleri Festivali Eskişehir'de bu yıl 9'uncusu düzenlenen "Uluslararası İşçi Filmleri Festivali" 12-18 Aralık tarihlerinde yapılacak.
9. Uluslararası Eskişehir İşçi Filmleri Festivali
22:54
Gezici Festival Başladı Ankara Sinema Derneğinin bu yıl 20. sini gerçekleştirdiği Gezici Festival başladı.
19:35
'Muhteşem Yüzyıl' Sergisine Görkemli Açılış Türkiye'de ilk kez bir dizi setinin birebir mekanlarının kurulmasıyla gerçekleştirilen "Muhteşem Yüzyıl: Teşhir-i İhtişam" sergisi, 28 Kasım'da Uniq Müze'de açılıyor.
'Muhteşem Yüzyıl' Sergisine Görkemli Açılış
16:07
Türkiye Sinemasının En Yenileri Gezici Festival'de Ankara Sinema Derneği'nin T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla düzenlediği Gezici Festival, 20'nci yılında da Türkiye sinemasının en yeni örneklerini seyircisiyle buluşturmaya hazırlanıyor.
15:35
Ödüllü Türk Filmleri Gezici Festival'de Festival kapsamında yurtiçinde ve yurtdışında çeşitli festivallerde ödül alan "Annemin Şarkısı", "Balık", "Ben O Değilim", "Neden Tarkovski Olamıyorum", "Sivas" ve "Toz Ruhu" gibi yapımlar gösterilecek.
08:26
Gezici Festival 20'nci Yılında Murathan Mungan'ı Ağırlıyor Ankara Sinema Derneği'nin T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla düzenlediği Gezici Festival, 20'nci yılında Murathan Mungan'ı ağırlıyor.
10:49
Gezici Festival 20'nci Yılında Murathan Mungan'ı Ağırlıyor 28 Kasım - 4 Aralık Ankara, 3 - 7 Aralık Eskişehir, 5 - 8 Aralık Sinop Ankara Sinema Derneği'nin T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla düzenlediği Gezici Festival, 20'nci yılında Murathan Mungan'ı ağırlıyor.
20:29
Tuncel Kurtiz'in Belgeseli Halit Ergenç'i Hüzne Boğdu Geçtiğimiz yıl bugün aramızdan ayrılan Tuncay Kurtiz'in hayatıyla ilgili yapılan belgesel, ünlü oyuncu Halit Ergenç'e duygu dolu anlar yaşamasına sebep oldu.
Tuncel Kurtiz'in Belgeseli Halit Ergenç'i Hüzne Boğdu
19:23
Tuncel Kurtiz'in Belgeseli Hüzünlendirdi Gezici Festivalin, Balıkesir Edremit'te Tuncel Kurtiz'in hayatıyla ilgili hazırladığı belgesel duygusal anlar yaşattı.
Tuncel Kurtiz'in Belgeseli Hüzünlendirdi
19:06
Tuncel Kurtiz, Ölüm Yıldönümünde Anıldı Ünlü sinema ve tiyatro sanatçısı Tuncel Kurtiz, ölümünün birinci yıldönümünde Balıkesir'in Edremit ilçesindeki mezarı başında anıldı.
Tuncel Kurtiz, Ölüm Yıldönümünde Anıldı
17:26
Saat On İkiyi Beş Geçiyordu" Adlı Şiirin Yazarı Kurtiz'i Anlattı Ünlü sinema ve tiyatro sanatçısı Tuncel Kurtiz’in hayattayken okuduğu ‘Saat on ikiyi beş geçiyor’ şiirinin yazarı Serkan Uçar, Kurtiz’i anlattı.
Saat On İkiyi Beş Geçiyordu' Adlı Şiirin Yazarı Kurtiz'i Anlattı
16:18
Kenan İmirzalıoğlu, Tuncel Kurtiz'i Unutmadı Tuncel Kurtiz, ölümünün birinci yıldönümünde mezarı başında anıldı.
Kenan İmirzalıoğlu, Tuncel Kurtiz'i Unutmadı
15:47
Ünlü Sanatçı Kenan İmirzalıoğlu Açıklaması Tuncel Kurtiz, ölümünün birinci yıldönümünde mezarı başında anıldı.
Ünlü Sanatçı Kenan İmirzalıoğlu Açıklaması
14:53
Tuncel Kurtiz Mezarı Başında Anıldı Ünlü sinema ve tiyatro sanatçısı Tuncel Kurtiz, ölümünün birinci yıl dönümünde uzun yıllar yaşadığı Balıkesir'in Edremit ilçesinde mezarı başında anıldı.
Tuncel Kurtiz Mezarı Başında Anıldı
14:39
Tuncel Kurtiz Ölümünün 1. Yılında Mezarı Başında Anıldı Ünlü sinema ve tiyatro sanatçısı Tuncel Kurtiz, ölümünün birinci yıldönümünde uzun yıllar yaşadığı Balıkesir’in Edremit ilçesinde mezarı başında anıldı.
Tuncel Kurtiz Ölümünün 1. Yılında Mezarı Başında Anıldı
17:56
Tuncel Kurtiz Ölümünün 1. Yılında Edremit'te Anılacak Ünlü sinema ve tiyatro sanatçısı Tuncel Kurtiz, ölümünün birinci yıldönümünde, uzun yıllar yaşadığı ve mezarının bulunduğu Balıkesir’in Edremit ilçesi Çamlıbel Mahallesi’nde anılacak.
Tuncel Kurtiz Ölümünün 1. Yılında Edremit'te Anılacak
09:56
Haftanın Tarihine Bakış Abdallık geleneğinin son büyük temsilcisi sanatçı Neşet Ertaş, tedavi gördüğü hastanede 74 yaşında hayatını kaybetti.
Haftanın Tarihine Bakış
10:47
Tuncel Kurtiz'in Mezarı Kaybolma Tehlikesiyle Karşı Karşıya Geçtiğimiz yıl vefat eden Tuncel Kurtiz'in kabri, hiçbir bakım çalışması yapılmadığından dolayı kaybolma tehlikesi yaşıyor.
Tuncel Kurtiz'in Mezarı Kaybolma Tehlikesiyle Karşı Karşıya
10:13
Tuncel Kurtiz'in Mezarını Bekleyen Büyük Tehlike Geçtiğimiz yıl vefat eden ve ölüm yıldönümüne sayılı günler kalan usta sinema oyuncusu Tuncel Kurtiz’in kabrini ziyaret edenler, etrafı taşlarla çevrili bir mezarlı karşılaşınca tepkilerini dile getiriyor.
Tuncel Kurtiz'in Mezarını Bekleyen Büyük Tehlike
09:58
Tuncel Kurtiz'in Mezarı Kaybolabilir Geçtiğimiz yıl vefat eden usta sinema oyuncusu Tuncel Kurtiz'in kabrini ziyaret edenler, etrafı taşlarla çevrili bir mezarlı karşılaşınca tepkilerini dile getiriyor.
Tuncel Kurtiz'in Mezarı Kaybolabilir
16:48
21. Uluslararası Altın Koza Film Festivali'ne Doğru Türk ve dünya sinemasının seçkin örnekleriyle belgesel, sergi, konser, söyleşi ve atölye çalışmalarının yer alacağı festival kapsamında bazı etkinlikler, bu yıl ilk kez Adana'nın merkezi dışındaki ilçelerde de gerçekleştirilecek Nuri Bilge Ceylan'ın "Kış Uykusu" filminin özel gösteriminin yapılacağı.
21. Uluslararası Altın Koza Film Festivali'ne Doğru
14:00
Şükrü Avşar: Senede 4 Ya da 5 Dizi Tutuyor Sinema ve televizyon dünyasına adını altın harflerle yazdıran yapımcı Şükrü Avşar, tecrübelerini Filmstudio ile paylaştı.
Şükrü Avşar: Senede 4 Ya da 5 Dizi Tutuyor
12:57
Sektör, 12 Aziz Oyuncu'yu Seçti Sinema Televizyon sektörünün ilk dijital dergisi Filmstudio, her sayısında olduğu gibi 5.sayısında da iddialı bir konuyu ele aldı.
Sektör, 12 Aziz Oyuncu'yu Seçti
11:17
Maltepe'de "Sürü" Gecesi... Tarık Akan ve Güler Ökten'e "Emek ve Sevgi" ödülü
10:40
Tarık Akan ve Güler Ökten'e 'Emek ve Sevgi' Ödülü 'çekirdek gazoz bizden, izlemesi sizden' sloganıyla Maltepe Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca düzenlenen 'Açıkhava Sinema Günleri'nde dün akşam, yönetmenliğini Zeki Ökten'in yaptığı, senaryosunu Yılmaz Güney'in yazdığı, başrollerini Tarık Akan, Melike Demirağ, Tuncel Kurtiz, Yaman Okay, Savaş Yurttaş ve Güler Ökten'in paylaştığı 1978 yapımı "Sürü" filmi gösterildi.
10:12
Maltepe'de "Sürü" Gecesi / Tarık Akan ve Güler Ökten'e "Emek ve Sevgi" Ödülü Türk sineması aktörlerinden Tarık Akan ile usta oyuncu Güler Ökten'e, Maltepe Belediyesi'nin düzenlediği "Açıkhava Sinema Günleri" kapsamında, "Sevgi ve Emek Ödülü" verildi.
Maltepe'de 'Sürü' Gecesi / Tarık Akan ve Güler Ökten'e 'Emek ve Sevgi' Ödülü
17:59
Kanal Filmi Kanal filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Kanal filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.
Kanal Filmi
17:29
Hudutların Kanunu Filmi Hudutların Kanunu filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Hudutların Kanunu filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.
Hudutların Kanunu Filmi
20:59
Duvar Filmi Duvar filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Duvar filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.
Duvar Filmi
12:00
Ben Öldükçe Yaşarım Filmi Ben Öldükçe Yaşarım filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Ben Öldükçe Yaşarım filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.
Ben Öldükçe Yaşarım Filmi
12:42
Anadolu Ateşi Soma İçin Yandı Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, Manisa'nın Soma ilçesindeki maden faciasında hayatını kaybedenler için sahne aldı.
Anadolu Ateşi Soma İçin Yandı
02:14
Anadolu Ateşi Soma İçin Yandı Antalya'nın Serik ilçesi Aspendos tiyatrosunda sahne alan Anadolu Ateşi, maden faciasında hayatını kaybeden işçiler için özel bir gösteri sahneledi.
Anadolu Ateşi Soma İçin Yandı
02:08
Anadolu Ateşi Soma İçin Sahne Aldı Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, Soma'daki maden faciasında yaşamını yitiren işçilerin aileleri yararına sahne aldı.
Anadolu Ateşi Soma İçin Sahne Aldı
09:54
Ruhr Türk Filmleri Festivali Başlıyor Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Eyaleti'nde yaşayan sanatseverler Türk filmlerine doyacak.
Ruhr Türk Filmleri Festivali Başlıyor
16:21
Uluslararası Eskişehir Film Festivali Bu yıl 16'ncısı düzenlenecek festivalde, 29 ülkeden 3 belgesel, 51 uzun metrajlı ve 55 kısa film izleyicisiyle buluşacak.
Uluslararası Eskişehir Film Festivali
10:15
Galeri Ark'ta "Apartopar" Bir Sergi Büyük yüzeylerin ressamı olarak bilinen Harun Antakyalı'nın, yeni sergisi "Apartopar", 24 Nisan Perşembe günü, Galeri Ark'ta açıldı.
Galeri Ark'ta 'Apartopar' Bir Sergi
15:15
Grup Yorum'un Müziklerini Yaptığı "LAL" Filmi Vizyona Giriyor Semir Aslanyürek'in yazıp yönettiği 'Lal' filmi bugün vizyona giriyor.
Grup Yorum'un Müziklerini Yaptığı 'LAL' Filmi Vizyona Giriyor
11:18
33. İstanbul Film Festivali Sona Erdi İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından onuncu kez AKBANK desteğiyle düzenlenen İstanbul Film Festivali'nin 33'üncüsü, 20 Nisan Pazar günü sona erdi.
33. İstanbul Film Festivali Sona Erdi
14:40
Şifa Üniversitesinde Zeytin ve Sağlık Sempozyumu Türkiye, son yıllarda zeytin ağacı varlığını yüzde 60, zeytin ve zeytinyağı üretimini ise yüzde 300 arttırdı.
Şifa Üniversitesinde Zeytin ve Sağlık Sempozyumu
11:31
Son Filmini Yılmaz Güney Anısına Çekti Yılmaz Güney'in film setine girmek için zorlu bir mücadele eden iki gencin öyküsünü anlatan ve Semir Aslanyürek’in yönettiği "Lal" filmi, 25 Nisan'da vizyona giriyor.
Son Filmini Yılmaz Güney Anısına Çekti
20:30
Tabutta Rövaşata Filmi Tabutta Rövaşata filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tim bilgileri. Tabutta Rövaşata filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.
Tabutta Rövaşata Filmi
12:23
Lal Filmi 25 Nisan'da Vizyonda Yılmaz Güney'in film setine girmek için mücadele eden iki gencin öyküsünü anlatan "Lal" filmi, 25 Nisan'da vizyona giriyor.
Lal Filmi 25 Nisan'da Vizyonda
20:44
Beyoğlu'nda Emek Sineması Protestosu Beyoğlu'nda bir grup, yıkılan Emek Sineması'nın yerine AVM yapılacağını iddia ederek, protestoda bulundu.
Beyoğlu'nda Emek Sineması Protestosu
20:29
Beyoğlu'nda Emek Sineması Protestosu Beyoğlu'nda bir grup, yıkılan Emek Sineması'nın yerine AVM yapılacağını iddia ederek, protestoda bulundu.
11:31
200'ü Aşkın Filmle 20 Gün Sürecek 33.istanbul Film Festivali Başladı İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 10.kez Akbank desteğiyle düzenlenen İstanbul Film Festivali'nin 33'üncüsü Lütfi Kırdar Uluslararası Sergi ve Kongre Sarayı'nda dün akşam düzenlenen açılış töreniyle başladı.
11:24
33. İstanbul Film Festivali Başladı İstanbul Film Festivalinin 33'üncüsü, 4 Nisan Cuma akşamı Lütfi Kırdar Uluslararası Sergi ve Kongre Sarayında düzenlenen açılış töreniyle başladı.
00:30
33. İstanbul Film Festivali İKSV'nin düzenlediği festival, Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'ndaki açılış töreniyle başladı Törende, Türk sinemasına yıllar boyu emek vermiş 6 isme "Sinema Onur Ödülleri" sunuldu Festival, sinemaseverlere 20'nin üzerinde bölümde 200'ü aşkın filmin yanı sıra usta sinemacıların katılacağı söyleşiler, atölye çalışmaları ve sinema dersleriyle dolu dolu iki hafta yaşatacak.
33. İstanbul Film Festivali
05:42
13. Boston Türk Film Festivali Türk sinemasının usta yönetmenlerinden Reis Çelik’e “Türk Sinemasında Mükemmellik Ödülü” verildi.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.01.2015 18:14:19. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA TUNCEL KURTİZ HABERLERİ
[Hata Bildir]