SON DAKİKA TURGUT ÖZAL HABERLERİ

Son Dakika Turgut Özal Haberleri

 • 11:25 KPSS Sorularının Sızdırılması Davası Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının 2010 KPSS sorularının sızdırılmasına ilişkin 31'i tutuklu 230 kişi hakkında "Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) kurucusu, yöneticisi ve üyesi olmak, resmi belgede sahtecilik, kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık" suçlarından açılan davanın 12'nci celsesi başladı.
 • 11:26 Lösemili Çocuklara Moral Desteği Büyükşehir Belediyesi Çocuk Tiyatrosu tarafından İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde tedavi gören lösemili çocuklar ve aileleri için tiyatro oyunu sahneledi.
 • 11:12 Turgut Özal Tıp Merkezi'nde Tedavi Gören Çocuklara Moral Desteği Turgut Özal Tıp Merkezi'nde Tedavi Gören Çocuklara Moral Desteği Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Fakültesi’nde tedavi görmekte olan lösemili çocuklara ve ailelerine moral desteği sağlamak amacıyla “Biz de Varız Yanınızdayız” etkinliği düzenlendi.
 • 16:24 Necip Fazıl Kısakürek Çorum'da Anıldı Şair, düşünür ve yazar Necip Fazıl Kısakürek, Çorum Belediyesince düzenlenen "Siyasi Fikri Bir Karakter Abidesi Olan Necip Fazıl Kısakürek" isimli konferansla anıldı.
 • 12:46 Malatya'da Onkoloji Hastanesi Kuruluyor İnönü Üniversitesi, Turgut Özal Tıp Merkezi bünyesinde Onkoloji Hastanesi adında yeni bir hastane kuruyor.
 • 11:38 Ankara Turgut Özal Mahallesi'ne 2 Yeni Park Türkiye Cumhuriyeti’nin medar-ı iftiharlarını Ankara Yenimahalle’de unutulmaz kılan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, bu kez de Nobel Kimya Ödülü’nü kazanan ilk Türk Prof. Dr. Aziz Sancar ve Kıbrıs Harekatı Şehidi Piyade Onbaşı Salih Cibir’in isminin verildiği parkları Turgut Özal Mahallesi’nde hizmete açtı.
 • 12:24 Batman'da Lise Öğrencileri Arasında Ses Yarışması Düzenlendi Batman'da Lise Öğrencileri Arasında Ses Yarışması Düzenlendi Batman TOBB Güzel Sanatlar Lisesi tarafından, liselerarası ses yarışması düzenlendi.
 • 10:55 Batman'da Liselerarası Ses Yarışması Düzenlendi Batman'da Liselerarası Ses Yarışması Düzenlendi Batman’da liselerarası ses yarışması düzenlendi.
 • 10:34 Resim ve Seramik Bölümü Öğrencileri Mezuniyet Sergisi Açtı Resim ve Seramik Bölümü Öğrencileri Mezuniyet Sergisi Açtı İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Resim ve Seramik Bölümü son sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan "Resim ve Seramik Bölümleri Öğrenci Mezuniyet Sergisi" açıldı.
 • 18:54 Öğrencilerden Farkındalık Fotoğraf Sergisi Öğrencilerden Farkındalık Fotoğraf Sergisi Metin Emiroğlu Lisesi 10/D sınıfı öğrencileri oluşturdukları “Mira” grubu ile çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyor.
 • 12:26 Kepez'in Yıldız Gençleri Şenlendi Kepez'in Yıldız Gençleri Şenlendi Kepez Belediyesi’nin ödüllü spor projesi Kepez’in Yıldızları’na katılan çocuklar, Turgut Özal Spor Salonu’nda düzenlenen şenlikte coştu.
 • 13:04 Kdtu Günleri ve Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi Başladı Kdtu Günleri ve Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi Başladı İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen "Kanıta Dayalı Tıp Uygulamaları (KDTU) Günleri ve Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi" başladı.
 • 17:52 İnönü Üniversitesinde "Besyo Kariyer Günleri" İnönü Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu tarafından düzenlenen BESYO Kariyer Günleri'nin konuğu Alima Yeni Malatyaspor teknik heyeti ve futbolcuları oldu.
 • 16:58 Ebeler ve Hemşireler Günü Kutlandı Ebeler ve Hemşireler Günü Kutlandı İnönü Üniversitesinde düzenlenen iki ayrı etkinlikle "Dünya Ebeler Günü" ve "Hemşirelik Haftası" kutlandı.
 • 16:48 Endüstriyel Hammadde Madenciliği Konulu Poster Sergisi Açıldı İnönü Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, "Türkiye'de Endüstriyel Hammadde Madenciliği" konulu bir "Poster Sergisi" açtı.
 • 16:19 Hemşireler Haftası Turgut Özal Tıp Merkezi Çalışanları Derneği üyeleri, Hemşireler Haftası dolayısıyla Turgut Özal Tıp Merkezi Hemşire Hizmetleri Müdürlüğünü ziyaret etti.
 • 14:35 Totmecder'den, Hemşire Hizmetleri Müdürlüğü'ne Ziyaret Totmecder'den, Hemşire Hizmetleri Müdürlüğü'ne Ziyaret Turgut Özal Tıp Merkezi Çalışanları Derneği (TOTMECDER) Yönetim Kurulu üyeleri, 5 Mayıs Ebelik ve 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası dolayısıyla Turgut Özal Tıp Merkezi Hemşire Hizmetleri Müdürlüğü’nü ziyaret etti.
 • 15:32 Uluslararası Fazlur Rahman Sempozyumu Büyük İlgi Gördü Uluslararası Fazlur Rahman Sempozyumu Büyük İlgi Gördü İnönü Üniversitesi tarafından düzenlenen ve farklı ülkelerden çok sayıda akademisyenin katkı sunduğu "Günümüzde Felsefe, Din Algısı ve Ahlak" başlıklı Uluslararası Fazlur Rahman Sempozyumu büyük ilgi gördü.
 • 15:06 Engelli Çocuklar Marifetlerini Sergiledi Engelli Çocuklar Marifetlerini Sergiledi Turgut Özal Ortaokulu tarafından düzenlenen etkinliklerde sahne alan engelli çocuklar, yeteneklerini sergileyerek, katılımcılara keyifli anlar yaşattı.
 • 09:36 Robocot 2016'da Dereceye Giren Robotlar Ödülünü Aldı Robocot 2016'da Dereceye Giren Robotlar Ödülünü Aldı Akıllı robotlar, büyük veri, nesnelerin interneti, 3­D baskı, zenginleştirilmiş gerçekçilik, siber güvenlik, yatay/dikey yazılım entegrasyonu ve siber güvenlik, bulut gibi 9 teknolojinin 4'üncü sanayi devrimini tetiklenmesinde önemli rolü olduğu düşüncesinden yola çıkılarak gerçekleştirilen ROBOCOT 2016 etkinliğinde, Robotik ve Kodlama Yarışmaları, Maker ve Mucitler Sergisi ile atölye ve konferans çalışmaları düzenlendi.
 • 15:51 Robotlar Yarışıyor Robotlar Yarışıyor GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : "ROBOCOT 2016" etkinliğinden Robotun müzik eşliğinde dans etmesi Yerde örümcek gibi yürüyen robot Kablo uçlarından çıkan kıvılcım Malzeme kaldıran robot Etkinlikteki diğer robotlar Malatya'da robotlar yarışıyor "ROBOCOT 2016" etkinliği kapsamında farklı illerden gelen katılımcılar tasarladıkları robotlarını sergiledi Malatya'da, İnönü Üniversitesi Bilgoritma Topluluğunca düzenlenen "ROBOCOT 2016" etkinliği kapsamında farklı illerden gelen katılımcılar, tasarladıkları robotları sergiledi.
 • 15:06 İnönü Üniversitesi'nde Robotlar Yarışıyor İnönü Üniversitesi'nde Robotlar Yarışıyor Akıllı robotlar, büyük veri, nesnelerin interneti, 3­D baskı, zenginleştirilmiş gerçekçilik, siber güvenlik, yatay/dikey yazılım entegrasyonu ve siber güvenlik, bulut gibi 9 teknolojinin, 4'üncü sanayi devrimini tetiklenmesinde önemli rolü olduğu düşüncesinden yola çıkılarak gerçekleştirilen ROBOCOT 2016 etkinliğinde, Robotik ve Kodlama yarışmaları, Maker ve Mucitler Sergisi ile atölye ve konferans çalışmaları düzenleniyor.
 • 13:15 Malatya'da Robotlar Yarışıyor Malatya'da, İnönü Üniversitesi Bilgoritma Topluluğunca düzenlenen "ROBOCOT 2016" etkinliği kapsamında farklı illerden gelen katılımcılar, tasarladıkları robotları sergiledi.
 • 11:10 Turgut Özal'ın Otomobili Alıcı Bekliyor Turgut Özal'ın Otomobili Alıcı Bekliyor 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın bir dönem medyada pek çok kez haberi yapılan BMW marka makam aracı, Karaman'da satışa sunuldu.
 • 13:48 İnönü Üniversitesi Rektörlük Seçimlerine Doğru İnönü Üniversitesi rektör adayı Prof. Dr. Cengiz Ara, projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.
 • 14:39 Meslek Liselerine Yönelik Teknik Gezi Düzenlendi Meslek Liselerine Yönelik Teknik Gezi Düzenlendi 25 Nisan-1 Mayıs 2016 tarihleri arasında yurt genelinde gerçekleştirilen Verimlilik Haftası etkinlikleri kapsamında Malatya’daki meslek liselerine yönelik teknik gezi düzenlendi.
 • 13:11 Turgut Özal Yüzme Müsabakları Sona Erdi Turgut Özal Yüzme Müsabakları Sona Erdi 30 Nisan 1 Mayıs tarihlerinde Osman Çağlı Kapalı Yüzme Havuzu’nda yapılan yüzme müsabakalarında MASUS sporcuları aldıkları derecelerle müsabakalara damga vurgu.Turgut Özal Yüzme Müsabakalarına katılan sporcular katıldıkları kategorilerde ilk üçe girerek madalya almaya hak kazandılar.
 • 10:11 Mamak Belediyesi DSİ Genç Basketbol Takımı Ankara Üçüncüsü Mamak Belediyesi DSİ Genç Takımı, sezonu üçüncülükle tamamladı.
 • 13:52 Kayseri Milli Mücadele Müzesi'nde Cumhurbaşkanı Özal ile Gül Aynı Sınıfta Kayseri Milli Mücadele Müzesi'nde Cumhurbaşkanı Özal ile Gül Aynı Sınıfta Milli Mücadele Müzesi'nde Cumhurbaşkanı Özal ile Gül aynı sınıftaTÜRK eğitim tarihinin önemli eserlerinden 123 yaşındaki Kayseri Lisesi'nde Milli Mücadele Müzesi açıldı.
 • 13:38 Milli Mücadele Müzesi'nde Cumhurbaşkanı Özal ile Gül Aynı Sınıfta Milli Mücadele Müzesi'nde Cumhurbaşkanı Özal ile Gül Aynı Sınıfta Kayseri Lisesi'nde Milli Mücadele Müzesi açıldı. Müzede, okuldan mezun; eski Cumhurbaşkanları Abdullah Gül ile Turgut Özal'ın heykelleri aynı sınıfta yer aldı.
 • 20:53 Bütün Yönleriyle Osmanlıca ve Mirası Uluslararası Sempozyumu Bütün Yönleriyle Osmanlıca ve Mirası Uluslararası Sempozyumu" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Salondan ve katılımcı detayı Hediye verilmesi Türk Dil Kurumu (TDK) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Sinan Kaçalin ve Devlet Arşivleri Genel Müdürü Doç. Dr. Uğur Ünal'ın konuşması "Bütün Yönleriyle Osmanlıca ve Mirası Uluslararası Sempozyumu" TDK Başkanı Prof. Dr. Kaçalin: "Yaşam diye bir kelime koydular, ömür ve hayat gitti.
 • 15:18 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İnönü Üniversitesi Vakfı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile İnönü Üniversitesi Çocuk Kreşinin birlikte düzenledikleri etkinlikte, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı.
 • 18:10 28 Şubat Davası 28 Şubat Davası'nda "tanık" olarak ifade veren eski Başbakan Mesut Yılmaz, "Başörtüsü yasağının katı şekilde uygulanmasının irticayı besleyen kaynak olduğunu söyledim. Zaman zaman MGK'da, YAŞ'ta sert diyaloglarımız oldu.
 • 16:44 Operasyonların Düzenlendiği İdil'de Bin 200 Yapı Hasar Gördü Operasyonların Düzenlendiği İdil'de Bin 200 Yapı Hasar Gördü Şırnak'ın İdil İlçesi'nde 43 gün süren sokağa çıkma yasağı sırasında yürütülen operasyonların bitmesi ile ilçede yapılan tespit çalışmalarında, bin 200 yapının hasar gördüğü belirtildi.
 • 15:42 Alima Yeni Malatyaspor'dan Özel Öğrencilere Ziyaret Alima Yeni Malatyaspor'dan Özel Öğrencilere Ziyaret PTT 1. Lig’de mücadele eden Alima Yeni Malatyaspor’un teknik heyeti ve futbolcuları, 23 Nisan şenlikleri kapsamında özel öğrencilerin eğitim gördüğü Turgut Özal Özel Eğitim İş Okulu’na bir ziyaret gerçekleştirdiler.
 • 14:18 Kutlu Doğum Haftası Demirci İmam Hatip Lisesince Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla program düzenlendi.
 • 13:42 Büyükşehir Belediyesinden bir ilk Büyükşehir Belediyesinden bir ilk Malatya Büyükşehir Belediyesi, haşere ile daha etkin bir şekilde mücadele edilebilmesi için okullarda da eğitim çalışmalarında bulunuyor.
 • 13:18 Liderlik ve Turgut Özal Örneği" Konferansı İnönü Üniversitesi (İÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Tikici, büyük liderlerin, kendini izleyenlerin hayallerine sığmayacak ölçüde vizyon peşinde olduğunu belirterek, "Merhum Özal da 'lider yönetici' diye tanımlanabilecek bir yönetici tipini karşımıza çıkardı.
 • 13:17 Antalya Kaya Erdem: Anavatan Side'de Doğdu Antalya Kaya Erdem: Anavatan Side'de Doğdu Kaya Erdem: Anavatan Side'de doğduANTALYA'da Salı Grubu toplantısına katılan TBMM eski Başkanı Kaya Erdem, kurucusu olduğu Anavatan Partisi'nin Turgut Özal ile Side sahillerinde dolaşırken doğduğunu söyledi.
 • 13:16 Bakan Yıldırım: Türkiye'de 2 Milyon Köleleştirilmiş Bilgisayar Var Bakan Yıldırım: Türkiye'de 2 Milyon Köleleştirilmiş Bilgisayar Var Bakan Yıldırım, Elektronik Belge Yönetim Sistemleri (EBYS) Zirvesi 2016 etkinliğinin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 1980'li yıllarda ilk defa sayısal santralle tanıştığını anımsatarak, bu konunun bir gazete tarafından "Bin 800 kişi aynı anda telefonla görüştü" başlığıyla manşet yapıldığını, bunun büyük bir devrim olduğunu anlattı.
 • 13:14 38 Üniversiteden Akademisyenler İş, Ekonomi ve Siyaset Bilimini Konuştu Turgut Özal Üniversitesi’nin düzenlediği ‘Uluslararası Turgut Özal İş Ekonomi ve Siyaset Bilimi Kongresi’nde 38 üniversiteden akademisyenler iş, ekonomi ve siyaset bilimini konuştu.
 • 12:05 Elektronik Belge Yönetim Sistemleri Zirvesi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye'de 2 milyon köleleştirilmiş bilgisayar bulunduğunu belirterek, "Bakanlığımız, işletim sistemlerini sağlayan dünyanın bilinen firmalarıyla ciddi bir çalışma başlattı.
 • 13:33 Turizm Haftası" Ardahan'da Turizm Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
 • 12:31 Üniversiteler Arası Basketbol Müsabakalarına Turgut Özal Ev Sahipliği Yapacak Üniversiteler Arası Basketbol Müsabakalarına Turgut Özal Ev Sahipliği Yapacak Üniversiteler arası Basketbol 1. Lig müsabakaları Turgut Özal Üniversitesi’nde gerçekleşecek.
 • 09:09 8. Cumhurbaşkanı Özal'ın Vefatının 23. Yılı 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, ölümünün 23. yıl dönümünde Antalya'da anıldı.
 • 18:59 Turgut Özal ve Hamit Fendoğlu'nun Ölüm Yıl Dönümü Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ve Malatya Belediye Başkanlığı görevini yürütürken evine gönderilen bombalı paketle katledilen Hamit Fendoğlu'nun ölüm yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
 • 17:50 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu'nun konuşması - Bakan Ramazanoğlu: "Yollar, köprüler, binalar, evler, altyapı, ulaşım, kültürel merkezler, sağlık ve spor imkanlarıyla şehirler değer kazanır. Ama şehirleri yaşanabilir hale getiren orada yaşayan insanlardır.
 • 16:48 8. Cumhurbaşkanı Özal, Bağcılar'da Anıldı Turgut Özal döneminde Devlet ve Hükümet Sözcülüğü görevlerinde bulunan eski bakanlardan Hasan Celal Güzel, "Özal'in sıhhati iyi değildi ama vefat edecek hastalığı yoktu.
 • 16:16 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu Denizli'de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, yapılan yatırım ve sunulan imkanların şehre değer kazandıracağını fakat şehirleri insanların yaşanabilir hale getirdiği belirterek, "O insanların şehre ve mekanlara kattıkları ruhtur, sevgidir.
 • 15:23 Apohan, Özal ve Fendoğlu'nu Andı Apohan, Özal ve Fendoğlu'nu Andı Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği (BİMYAD) Genel Başkanı Selim Apohan, Hamit Fendoğlu ve Turgut Özal’ın ölüm yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.