SON DAKİKA TURGUT ÖZAL HABERLERİ

Son Dakika Turgut Özal Haberleri

 • 20:53 Bütün Yönleriyle Osmanlıca ve Mirası Uluslararası Sempozyumu Bütün Yönleriyle Osmanlıca ve Mirası Uluslararası Sempozyumu" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Salondan ve katılımcı detayı Hediye verilmesi Türk Dil Kurumu (TDK) Başkanı Prof. Dr. Mustafa Sinan Kaçalin ve Devlet Arşivleri Genel Müdürü Doç. Dr. Uğur Ünal'ın konuşması "Bütün Yönleriyle Osmanlıca ve Mirası Uluslararası Sempozyumu" TDK Başkanı Prof. Dr. Kaçalin: "Yaşam diye bir kelime koydular, ömür ve hayat gitti.
 • 15:18 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İnönü Üniversitesi Vakfı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile İnönü Üniversitesi Çocuk Kreşinin birlikte düzenledikleri etkinlikte, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlandı.
 • 18:10 28 Şubat Davası 28 Şubat Davası'nda "tanık" olarak ifade veren eski Başbakan Mesut Yılmaz, "Başörtüsü yasağının katı şekilde uygulanmasının irticayı besleyen kaynak olduğunu söyledim. Zaman zaman MGK'da, YAŞ'ta sert diyaloglarımız oldu.
 • 16:44 Operasyonların Düzenlendiği İdil'de Bin 200 Yapı Hasar Gördü Operasyonların Düzenlendiği İdil'de Bin 200 Yapı Hasar Gördü Şırnak'ın İdil İlçesi'nde 43 gün süren sokağa çıkma yasağı sırasında yürütülen operasyonların bitmesi ile ilçede yapılan tespit çalışmalarında, bin 200 yapının hasar gördüğü belirtildi.
 • 15:42 Alima Yeni Malatyaspor'dan Özel Öğrencilere Ziyaret Alima Yeni Malatyaspor'dan Özel Öğrencilere Ziyaret PTT 1. Lig’de mücadele eden Alima Yeni Malatyaspor’un teknik heyeti ve futbolcuları, 23 Nisan şenlikleri kapsamında özel öğrencilerin eğitim gördüğü Turgut Özal Özel Eğitim İş Okulu’na bir ziyaret gerçekleştirdiler.
 • 14:18 Kutlu Doğum Haftası Demirci İmam Hatip Lisesince Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla program düzenlendi.
 • 13:42 Büyükşehir Belediyesinden bir ilk Büyükşehir Belediyesinden bir ilk Malatya Büyükşehir Belediyesi, haşere ile daha etkin bir şekilde mücadele edilebilmesi için okullarda da eğitim çalışmalarında bulunuyor.
 • 13:18 Liderlik ve Turgut Özal Örneği" Konferansı İnönü Üniversitesi (İÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Tikici, büyük liderlerin, kendini izleyenlerin hayallerine sığmayacak ölçüde vizyon peşinde olduğunu belirterek, "Merhum Özal da 'lider yönetici' diye tanımlanabilecek bir yönetici tipini karşımıza çıkardı.
 • 13:17 Antalya Kaya Erdem: Anavatan Side'de Doğdu Antalya Kaya Erdem: Anavatan Side'de Doğdu Kaya Erdem: Anavatan Side'de doğduANTALYA'da Salı Grubu toplantısına katılan TBMM eski Başkanı Kaya Erdem, kurucusu olduğu Anavatan Partisi'nin Turgut Özal ile Side sahillerinde dolaşırken doğduğunu söyledi.
 • 13:16 Bakan Yıldırım: Türkiye'de 2 Milyon Köleleştirilmiş Bilgisayar Var Bakan Yıldırım: Türkiye'de 2 Milyon Köleleştirilmiş Bilgisayar Var Bakan Yıldırım, Elektronik Belge Yönetim Sistemleri (EBYS) Zirvesi 2016 etkinliğinin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 1980'li yıllarda ilk defa sayısal santralle tanıştığını anımsatarak, bu konunun bir gazete tarafından "Bin 800 kişi aynı anda telefonla görüştü" başlığıyla manşet yapıldığını, bunun büyük bir devrim olduğunu anlattı.
 • 13:14 38 Üniversiteden Akademisyenler İş, Ekonomi ve Siyaset Bilimini Konuştu Turgut Özal Üniversitesi’nin düzenlediği ‘Uluslararası Turgut Özal İş Ekonomi ve Siyaset Bilimi Kongresi’nde 38 üniversiteden akademisyenler iş, ekonomi ve siyaset bilimini konuştu.
 • 12:05 Elektronik Belge Yönetim Sistemleri Zirvesi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye'de 2 milyon köleleştirilmiş bilgisayar bulunduğunu belirterek, "Bakanlığımız, işletim sistemlerini sağlayan dünyanın bilinen firmalarıyla ciddi bir çalışma başlattı.
 • 13:33 Turizm Haftası" Ardahan'da Turizm Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
 • 12:31 Üniversiteler Arası Basketbol Müsabakalarına Turgut Özal Ev Sahipliği Yapacak Üniversiteler Arası Basketbol Müsabakalarına Turgut Özal Ev Sahipliği Yapacak Üniversiteler arası Basketbol 1. Lig müsabakaları Turgut Özal Üniversitesi’nde gerçekleşecek.
 • 09:09 8. Cumhurbaşkanı Özal'ın Vefatının 23. Yılı 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, ölümünün 23. yıl dönümünde Antalya'da anıldı.
 • 18:59 Turgut Özal ve Hamit Fendoğlu'nun Ölüm Yıl Dönümü Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ve Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ve Malatya Belediye Başkanlığı görevini yürütürken evine gönderilen bombalı paketle katledilen Hamit Fendoğlu'nun ölüm yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
 • 17:50 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu'nun konuşması - Bakan Ramazanoğlu: "Yollar, köprüler, binalar, evler, altyapı, ulaşım, kültürel merkezler, sağlık ve spor imkanlarıyla şehirler değer kazanır. Ama şehirleri yaşanabilir hale getiren orada yaşayan insanlardır.
 • 16:48 8. Cumhurbaşkanı Özal, Bağcılar'da Anıldı Turgut Özal döneminde Devlet ve Hükümet Sözcülüğü görevlerinde bulunan eski bakanlardan Hasan Celal Güzel, "Özal'in sıhhati iyi değildi ama vefat edecek hastalığı yoktu.
 • 16:16 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu Denizli'de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, yapılan yatırım ve sunulan imkanların şehre değer kazandıracağını fakat şehirleri insanların yaşanabilir hale getirdiği belirterek, "O insanların şehre ve mekanlara kattıkları ruhtur, sevgidir.
 • 15:23 Apohan, Özal ve Fendoğlu'nu Andı Apohan, Özal ve Fendoğlu'nu Andı Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği (BİMYAD) Genel Başkanı Selim Apohan, Hamit Fendoğlu ve Turgut Özal’ın ölüm yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
 • 15:17 8. Cumhurbaşkanı Özal'ın Vefatının 23. Yılı Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın, görev yaptığı dönemde ortaya koyduğu hedeflerle Türk iş dünyasına yeni bir vizyon kazandırdığını vurguladı.
 • 15:10 Bakan Ramazanoğlu: Bakan Ramazanoğlu: "Turgut Özal Yaptığı Uygulamalarla Değişimin Öncüsü Oldu" Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, "Turgut Özal yaptığı uygulamalarla bu ülkede değişimin öncüsü olmuştur" dedi.
 • 14:49 8. Cumhurbaşkanı Özal'ın Vefatının 23. Yılı İçişleri Bakanı Efkan Ala, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın milletin adamı olduğunu, milletin onu bağrına basıp rahmetle andığını, sistemin adamı olup milleti yönetenlerin ise Özal'ı sevmediğini belirtti.
 • 14:49 Bakan Tüfenkci'den, Özal ve Hamido Mesajı Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Hamit Fendoğlu ve Turgut Özal’ın ölüm yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, Fendoğlu ve Özal’ı rahmet ve minnetle andığını belirtti.
 • 14:15 8. Cumhurbaşkanı Özal'ın Vefatının 23. Yılı Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ın, Türkiye'nin en büyük kalkınma hamlelerinden birine liderlik ettiğini belirterek, "Elbette Türk toplumunun demokrasi ile ilişkisine inkar edilemez ve şükranlara sebep katkılar sunmuş olan merhum Cumhurbaşkanımız, koca bir milletin rahmet dualarına mazhar olabilmiştir" ifadelerini kullandı.
 • 13:58 Sekizinci Cumhurbaşkanı Özal'ın Vefatının 23. Yılı Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının 23. yılı dolasıyla mesaj yayımladı.
 • 13:54 Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat Açıklaması Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat Açıklaması Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Hamit Fendoğlu ve Turgut Özal’ın ölüm yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 • 13:44 Hasan Celal Güzel: "Turgut Özal Şehit Oldu" Eski Milli Eğitim Bakanı Hasan Celal Güzel, merhum 8’inci Cumhurbaşkanı Özal’ın, şehit olduğunu belirterek, “Sıhhati iyi değildi ama vefat edecek hastalığı yoktu.
 • 13:11 Davutoğlu, Özal'ın Vefat Yıl Dönümü Nedeniyle Mesaj Yayımladı Başbakan Ahmet Davutoğlu, 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın vefatının yıl dönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, Özal'ın Türkiye'nin tarihi dönüşümüne öncülük eden önemli bir devlet adamı olduğunu vurguladı.
 • 13:06 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özal'ın Vefat Yıl Dönümü Nedeniyle Mesaj Yayımladı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Özal'ın Vefat Yıl Dönümü Nedeniyle Mesaj Yayımladı Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın vefat yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, Özal'ın Türkiye'ye ivme kazandıran icraatları ile milletin takdirini kazandığını ifade etti.
 • 12:35 Mtso Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç Açıklaması Mtso Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç Açıklaması Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Hüseyin Erkoç, Hamit Fendoğlu ve Turgut Özal’ın ölüm yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.
 • 12:23 8. Cumhurbaşkanı Özal'ın Vefatının 23. Yılı Başbakan Ahmet Davutoğlu, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın, milletiyle bütünleşen, milletin değerleriyle hemhal olmuş bir devlet adamına Türkiye'de nasıl sahip çıkılacağının örneği olduğunu belirterek, "Onun içten, samimi, her kesimi kucaklayan, yediden yetmiş yediye herkesle diyalog kurabilen üslubu unutulmayacak.
 • 12:15 8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın Vefatının Yıl Dönümü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8’inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın vefatın 23’üncü yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.
 • 11:54 8. Cumhurbaşkanı Özal'ın Vefatının 23. Yılı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ülkenin gelişmesi ve ilerlemesinde öncü rol oynadığını ve milletin gönlünde müstesna bir yer edindiğini belirtti.
 • 11:34 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Özal'ın Ölüm Yıldönümü Nedeniyle Mesaj Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölüm yıl dönümü dolayısıyla yazılı mesaj yayınladı.
 • 11:33 Turgut Özal, Mezarı Başında Anıldı Turgut Özal, Mezarı Başında Anıldı 17 Nisan 1993’te vefat eden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, ölümünün 23. yılında Anıt Mezar'daki kabri başında anıldı.
 • 11:29 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal Mezarı Başında Anıldı 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal Mezarı Başında Anıldı * Semra Özal,"Türkiye'de arıyor dünya da arıyor onu. Ama kıymetini sonradan anladılar"Haber-Kamera: Ümit TÜRK İstanbul / DHA8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal için vefatının 23. yıl dönümü nedeniyle Topkapı'da bulunan Anıt Mezar'da anma töreni düzenlendi.
 • 11:29 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal Mezarı Başında Anıldı 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal Mezarı Başında Anıldı 8'inci Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal, ölümün 23'üncü yılında Topkapı'da mezarı başında anıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da bir mesaj yayınladı.
 • 11:21 8. Cumhurbaşkanı Özal, Kabri Başında Anıldı 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, vefatının 23. yılında kabri başında anıldı.
 • 11:10 8. Cumhurbaşkanı Özal, Mezarı Başında Anıldı 8. Cumhurbaşkanı Özal, Mezarı Başında Anıldı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Anma töreninden detaylar Ahmet Özal'ın açıklamaları Semra Özal'ın açıklamaları Torununun Turgut Özal'ın mezarına bırakması Saygı duruşu İSTANBUL - 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, vefatının 23. yılında mezarı başında anıldı.
 • 10:52 Sekizinci Cumhurbaşkanı Özal'ın Vefatının 23. Yılı CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın özgün düşünceleri ve vizyonuyla Türkiye siyasetinde ve ekonomisinde önemli işlere imza attığını bilirdi.
 • 17:49 AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık Açıklaması AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık, Türkiye Cumhuriyetinin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın 23. ölüm yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladığı mesajında “Turgut Özal, ülkemizin gelişmesi ve kalkınması için gösterdiği çabalarıyla milletimizin gönlünde taht kurmuştur” ifadelerine yer verdi.
 • 17:25 Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan; Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan; Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Türkiye Cumhuriyeti’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın 23. ölüm yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 • 13:23 8. Cumhurbaşkanı Özal'ın Vefatının 23. Yılı Bitlis Beşminare Düşünce Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Durer, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının 23. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.
 • 12:19 Siyasetçi, Eş, Baba... Her Yönüyle Turgut Özal Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın aile dostlarından Malatya Eğitim Vakfı Kurucusu ve iş adamı Şaban Taçyıldız, siyasetten özel yaşamına, aile hayatından girişimci ruhuna kadar her yönüyle merhum Özal'ı anlattı.
 • 11:48 Her Köşesi Turgut Özal'ı "Yaşatan" Müze TUBA KARAHAN/NAİM BOŞKUT - Türk siyasi hayatında derin izler bırakan ve 23 yıl önce hayata gözlerini yuman 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın anıları, yaşamı boyunca kullandığı çeşitli eşyaları ile fotoğraflarının sergilendiği müzede yaşatılıyor.
 • 21:30 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, Ölümünün 23. Yılında İzmir'de Anıldı Türkiye’nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, vefatının 23. yıldönümünde İzmir’de anıldı.
 • 19:25 KPSS Sorularının Sızdırılmasına İkinci İddianame Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2010 KPSS sorularının sızdırılmasına ilişkin 51 şüpheli hakkında daha iddianame hazırladı.
 • 14:08 KPSS Sorularının Sızdırılması Davası KPSS sorularının sızdırılmasına ilişkin 230 kişinin "Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) kurucusu, yöneticisi ve üyesi olmak, resmi belgede sahtecilik, kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık" suçlarından yargılandığı davada tutuksuz 6 sanığın savunması alındı.
 • 13:50 Bakan Tüfenkci, Turgut Özal Tabiat Parkı'nı Ziyaret Etti Bakan Tüfenkci, Turgut Özal Tabiat Parkı'nı Ziyaret Etti Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Malatya ziyareti sırasında Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlemesi yapılan Turgut Özal Tabiat Parkı’nda incelemelerde bulundu.