SON DAKİKA TURGUT ÖZAL HABERLERİ

Son Dakika Turgut Özal Haberleri


TURGUT ÖZAL

Turgut Özal Malatya'da doğdu.

1950 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Elektrik Mühendisi olarak mezun oldu. 1952 yılında A.B.D'ne giderek ekonomi tahsili gördü. Türkiye'ye döndükten sonra Elektrik İşleri Etüd İdaresi Genel Müdür Yardımcısı oldu ve Türkiye'nin elektrifikasyonu ile... Devamı

16:06
Go¨c¸ Tarihine Tanıklık Eden Cami Müzede Yas¸ayacak Avrupa'ya Türk işgücü göçüne tanıklık eden yarım asırlık Milli Görüş'e bağlı Köln Barbaros Camii'nin kapanacak olması Köln Şehir Müzesi'ni harekete geçirdi.
Go¨c¸ Tarihine Tanıklık Eden Cami Müzede Yas¸ayacak
14:26
Göç¸ Tarihine Tanıklık Eden Cami Mu"Zede Yas¸ayacak Göç¸ tarihine tanıklık eden cami mu"zede yas¸ayacak Avrupa'ya Türk işgücü göçüne tanıklık eden yarım asırlık Milli Görüş'e bağlı Köln Barbaros caminin kapanacak olması Köln Şehir Müzesi'ni harekete geçirdi.
Göç¸ Tarihine Tanıklık Eden Cami Mu'Zede Yas¸ayacak
23:14
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop Açıklaması "Anayasa'nın ruhu, Anayasa'nın temel problemidir.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop Açıklaması
14:38
Doğalgaz Sorununa Başkan Çelik El Attı Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 6 mahalle muhtarıyla birlikte Manisagaz Bölge Müdürü İbrahim Başaran’ı ziyaret etti.
Doğalgaz Sorununa Başkan Çelik El Attı
12:51
Yabancı Öğrenciler Malatya'ya Hayran Kaldılar Avrupa'nın Sesi Gençlik Değişim Projesi kapsamında Polonya, Estonya, Romanya, Bulgaristan'dan Malatya'ya gelen öğrenciler, Başkan Ahmet Çakır'ı ziyaret etti.
Yabancı Öğrenciler Malatya'ya Hayran Kaldılar
10:55
Çorlu'da Fotoğraf ve Resim Sergisi Açıldı Çorlu Belediyesinin restore ederek yeniden hizmete sunduğu tarihi belediye binasında fotoğraf ve resim sergisi açıldı.
17:37
İnönü Çocuk Üniversitesi Kış Etkinliği Başladı İnönü Üniversitesi Üstün Yetenekliler Araştırma ve Uygulama Merkezi bünyesinde kurulan İnönü Çocuk Üniversitesi'nin 2015 kış kampı başladı.
14:42
Türkiye, Kürtler ve Kürdistan Bölgesel Yönetimi Paneli" IKBY Hükümeti Süzcüsü Dizayi: "Kürdistan bölgesi hükümeti olarak Türkiye'deki çözüm sürecini sonuna kadar destekliyoruz.
Türkiye, Kürtler ve Kürdistan Bölgesel Yönetimi Paneli'
11:06
Senede 700 Bin Düğün Yapılıyor, Halen Yastık Altında 5 Bin Ton Altın Var Vatandaşın vazgeçilmez birikim aracı altın, son günlerdeki artışı ile dikkat çekiyor.
Senede 700 Bin Düğün Yapılıyor, Halen Yastık Altında 5 Bin Ton Altın Var
19:22
Soylu: "Bütün Dünyanın Mağdurlarına Sahip Çıkan Güçlü Bir Türkiye Var" AK Parti Yozgat 5. Olağan Kongresi- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu: "Dün 500 milyon dolara el açan bir Türkiye vardı, 'ne olursunuz emekli maaşlarını ödeyelim' diyen bir Türkiye vardı.
Soylu: 'Bütün Dünyanın Mağdurlarına Sahip Çıkan Güçlü Bir Türkiye Var'
17:07
Kılıç: "Türkiye'de Gençliğin Önünü Açan Parti ve Siyasi Hareket, AK Parti'dir" Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Gümüşhane'de- Bakan Kılıç: "Türkiye'de gençliğin önünü açan parti ve siyasi hareket, AK Parti'dir"- "Milli iradenin temsilini üzerimizde taşıdığımız sürece biz bu davanın uğrunda yürümeye devam edeceğiz" Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Türkiye'de gençliğin önünü açan parti ve siyasi hareket, AK Parti'dir" dedi.
Kılıç: 'Türkiye'de Gençliğin Önünü Açan Parti ve Siyasi Hareket, AK Parti'dir'
17:05
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Gümüşhane'de Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 5. AK Parti Olağan Genel Kongresi’ne katılmak için Gümüşhaneye geldi.
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Gümüşhane'de
14:55
AK Parti Yozgat 5. Olağan Kongresi AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu: "Dün 500 milyon dolara el açan bir Türkiye vardı, 'ne olursunuz emekli maaşlarını ödeyelim' diyen bir Türkiye vardı.
14:55
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Gümüşhane'de Bakan Kılıç "Türkiye'de gençliğin önünü açan parti ve siyasi hareket, AK Parti'dir." dedi.
20:02
Ahmet Özal - 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın Ölümü Ana Parti Genel Başkanı Özal: "(8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümü) Zehirlendiğini herkes biliyor, biz de biliyoruz.
Ahmet Özal - 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın Ölümü
16:40
Kırıkkale - Ana Parti Genel Başkanı Ahmet Özal: Değişim Zamanı Geldi Ana Parti Genel Başkanı Ahmet Özal: Değişim zamanı geldi ANA Parti Genel Başkanı ve 8'nci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, AK Parti'nin 2011 yılına kadar doğru işler yaptığını ancak yıpranma sürecine girdiğini ifade ederek, genel seçimlerdeki barajının da yüzde 5'e indirilmesi gerektiğini söyledi.
Kırıkkale - Ana Parti Genel Başkanı Ahmet Özal: Değişim Zamanı Geldi
16:39
Ana Parti Genel Başkanı Özal: Değişim Zamanı Geldi Ana Parti Genel Başkanı Özal, AK Parti'nin 2011 yılına kadar doğru işler yaptığını, ancak yıpranma sürecine girdiğini savunarak, "artık değişim zamanı geldi." dedi.
Ana Parti Genel Başkanı Özal: Değişim Zamanı Geldi
16:26
Ana Parti Genel Başkanı Özal Açıklaması "(8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümü) Zehirlendiğini herkes biliyor, biz de biliyoruz.
10:10
CHP, Hükümet ve Erdoğan'ı AK Saray'daki Oturma Düzeninden Vurdu CHP, AK Saray'da toplanan Bakanlar Kurulu toplantısını oturma düzeni üzerinden eleştirdi. Eski toplantılarda Cumhurbaşkanları'nın Başbakanlar'ın yanında oturduğunu savundu.
CHP, Hükümet ve Erdoğan'ı AK Saray'daki Oturma Düzeninden Vurdu
19:15
İdris Bal'dan Dolmabahçe Soruları: Neden Gizleniyor? Kütahya Milletvekili İdris Bal, 2007'de Dolmabahçe'de dönemin Başbakanı Erdoğan ve Yaşar Büyükanıt arasında gerçekleşen görüşmeyi yeniden gündeme taşıdı.
İdris Bal'dan Dolmabahçe Soruları: Neden Gizleniyor?
16:59
Kepez Belediyespor, Tofaş Gelişim ile Karşı Karşıya Gelecek Türkiye Erkekler Basketbol 3. Ligde mücadele eden Kepez Belediyespor, ligin 14. haftasında Tofaş Gelişim ile karşı karşıya gelecek.
14:40
Kahramanmaraş'ta Çadır Kentte Yangın: 1 Ölü, 1 Yaralı Kahramanmaraş'ta Suriyelilerin barındığı çadır kentte çıkan yangında, bir çocuk hayatını kaybederken, kardeşi ağır yaralandı.
Kahramanmaraş'ta Çadır Kentte Yangın: 1 Ölü, 1 Yaralı
12:51
Doç. Dr. Ömer Bolat: Yüzde 3 Büyüme Oranı, 2023 Hedefi İçin Yeterli Değil Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), 3. Dönem Genel Başkanı Doç. Dr. Ömer Bolat, geçtiğimiz yılı yüzde 3 büyüme oranı ile kapatan Türkiye’ye, 2023 hedefi için bu büyüme oranının yetmeyeceğini söyledi.
Doç. Dr. Ömer Bolat: Yüzde 3 Büyüme Oranı, 2023 Hedefi İçin Yeterli Değil
11:36
İhlaszede: Hükümet İhmalkar, Sorunumuz İki Maddelik Kanunla Sorunumuz Aşılır 2001’de iflas bildiren İhlâs Finans’ın mudilerinden Fatma Şirin Kaya, alacağını alamadığından dert yandı; olayda siyasi hükümetin ihmali bulunduğunu dile getirdi.
11:08
Kepezli Öğrenciler Dart Turnuvasıyla Stres Attılar Kepez Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ilk ve orta kademe okulları ile öğretmenler arasında dart turnuvası düzenlendi.
Kepezli Öğrenciler Dart Turnuvasıyla Stres Attılar
23:23
İstanbul'da Elektrik Kesintisi İstanbul'un bazı semtlerinde 23 Ocak Cuma günü elektrik kesintisi uygulanacak.
İstanbul'da Elektrik Kesintisi
16:45
MASKİ'den Çöp Sularına Önlem Turgut Özal Mahallesi'nde bulunan şehir çöplüğünden sızan suların mahalleye akması ve çevreye kötü koku yayması üzerine MASKİ ekipleri mahallede çalışma başlattı.
MASKİ'den Çöp Sularına Önlem
15:38
CHP TBMM Grup Toplantısı Genel Başkan Kılıçdaroğlu: (1) "(TBMM'deki Yüce Divan oylaması) Bir toplumu saygın kılan yolsuzluğun, rüşvetin üzerine gitmektir.
15:17
Kılıçdaroğlu, Özal'ı Örnek Verip Bakanlara 'Yüce Divan'a Kendiniz Gidin' Dedi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün TBMM Genel Kurulu'nda yapılacak Yüce Divan oylaması için bakanını Yüce Divan'a gönderen 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ı örnek gösterdi.
08:54
Türkiye'de Başkanlık Sistemi Provası Türkiye'nin başkanlık sistemine geçmesi gerektiğini savunan Erdoğan'ın, anayasa değişikliği olmadan Bakanlar Kurulu'nu toplamasını 'doğal' bulanların yanısıra 'anayasal darbe' olarak nitelendirenler de var. Türkiye'nin halkoyuyla seçilmiş ilk cumhurbaşkanı olan Tayyip Erdoğan, seçilmiş cumhurbaşkanı olarak Bakanlar Kurulu'na başkanlık eden ilk cumhurbaşkanı da oldu.
Türkiye'de Başkanlık Sistemi Provası
07:47
Erdoğan-Davutoğlu Görüştü, Bakanlar 1 Saat 20 Dakika Bekledi Dün saat 11'de başlaması öngörülen Bakanlar Kurulu Erdoğan-Davutoğlu görüşmesi nedeniyle 1 saat 20 dakika geç başladı. Salona erken gelen Bakanlar beklemek zorunda kaldı.
Erdoğan-Davutoğlu Görüştü, Bakanlar 1 Saat 20 Dakika Bekledi
00:04
"Cumhurbaşkanı Anayasa'da 40 Yıldır Olan Yetkiyi Kullanıyor" Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, "Sayın Cumhurbaşkanımız ilerleyen süreç içinde tekrar bir toplantıya başkanlık etmek isterse buna karar verirler." dedi.
'Cumhurbaşkanı Anayasa'da 40 Yıldır Olan Yetkiyi Kullanıyor'
23:55
Bakanlar Kurulu Toplantısı Sona Erdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığındaki Bakanlar Kurulu Toplantısı sona erdi.
Bakanlar Kurulu Toplantısı Sona Erdi
23:55
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç Açıklaması Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, "Sadece Hakkari sadece Cizre değil yani daha önce de Şırnak merkez ve Yüksekova’da meydana gelen bazı olaylarda paralel yapının da işbirliği içerisinde olabileceği istihbaratı saklama noktasında veya operasyon yapmama konusunda bazı eylemlerinin tespit edildiği konuşuldu" dedi.
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç Açıklaması
23:50
Bakanlar Kurulu Toplantısı Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç: (3) "Bir başbakanımız var, hükümetimiz var, bir cumhurbaşkanımız var. Herkes kendi yetkisi ve sorumluluğu içerisinde hareket ediyor" (Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki toplantıyla 'başkanlık sistemine geçiş yapıldığı' eleştirileri) Bunlar o kadar temelsiz düşünceler ve iç politika yani günlük politika içerisinde o kadar tüketilen, sakız gibi çiğnenen konular ki bunların ciddiyeti konusunda lütfen herkes çok dikkatli olsun" "Sayın Cumhurbaşkanımıza
Bakanlar Kurulu Toplantısı
21:28
"Cumhurbaşkanı'nın, Başbakan'la Arasında Bir Çekişme Yok" Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Cumhurbaşkanı'nın, Başbakan'la arasında bir çekişme varmış gibi göstermeye gayret edenlerin yanlış yaptığını söyledi.
21:07
Cumhurbaşkanının Başkanlık Ettiği Bakanlar Kurulunda Ne Konuşuldu? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısı bitti. Toplantı sonrası Bülenç Arınç açıklama yaptı.
Cumhurbaşkanının Başkanlık Ettiği  Bakanlar Kurulunda  Ne Konuşuldu?
17:49
Bakan Yardımcısı Ceylan: Petrol Önümüzdeki Süreçte 100 Doların Üstüne Çıkmayacak Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, son 6 ayda ham petrol varil fiyatlarının 115 dolardan 45 dolara gerilediğini; önümüzdeki süreçte de fiyatların 100 doların üzerine çıkmayacağının öngörüldüğünü söyledi.
Bakan Yardımcısı Ceylan: Petrol Önümüzdeki Süreçte 100 Doların Üstüne Çıkmayacak
17:48
4. Çukurova Zirvesi Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, son 6 ayda ham petrol varil fiyatlarının 115 dolardan 45 dolara gerilediğini belirterek, önümüzdeki süreçte petrol fiyatlarının 100 doların üzerine çıkmayacağının öngörüldüğünü dile getirdi.
4. Çukurova Zirvesi
14:11
Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında Toplandı Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında Toplandı
13:07
Cumhurbaşkanlığı Sarayında Bakanlar Kurulu Toplantısı Başladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısı başladı.
Cumhurbaşkanlığı Sarayında Bakanlar Kurulu Toplantısı Başladı
11:33
Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında Toplandı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 15 yıl sonra bir ilke imza atarak bugün Bakanlar Kurulu'na başkanlık ediyor. Kritik toplantı 11:00'da başladı.
Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında Toplandı
10:22
Yenimahalle'nin 2015 Yatırımları Masaya Yatırıldı Yenimahalle Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü 2015 yılında yoğun çalışma programı hazırladı.
Yenimahalle'nin 2015 Yatırımları Masaya Yatırıldı
09:58
Ünilig Erkekler İkinci Tur Grup Kuraları Belli Oldu Üniversiteler Spor Ligi (ÜNİLİG) Erkeklerde ikinci tur grupları belli oldu.
Ünilig Erkekler İkinci Tur Grup Kuraları Belli Oldu
09:41
Malatya'da Doktora Öğrencilerine Proje Yazma Eğitimi Verildi İnönü Üniversitesinde doktora yapan öğrencilere TÜBİTAK'ın Proje Üretme Kapasitesinin Artırılması Programı kapsamında proje yazma eğitimi verildi.
Malatya'da Doktora Öğrencilerine Proje Yazma Eğitimi Verildi
09:00
Erdoğan Türkiye'de 15 Yıl Sonra Bir İlke İmza Atıyor Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 15 yıl sonra bir ilke imza atarak bugün Bakanlar Kurulu'na başkanlık edecek.
Erdoğan Türkiye'de 15 Yıl Sonra Bir İlke İmza Atıyor
00:40
Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında Toplandı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 15 yıl sonra bir ilke imza atarak bugün Bakanlar Kurulu'na başkanlık ediyor. Kritik toplantı 11:00'da başladı.
Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığında Toplandı
14:23
Erdoğan Başkanlığı'ndaki Bakanlar Kurulu Yarın 11:00'da Toplanacak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık edeceği toplantı saat 11.00'de başlayacak Toplantı sonrasında açıklama, Bülent Arınç tarafından yapılacak.
Erdoğan Başkanlığı'ndaki Bakanlar Kurulu Yarın 11:00'da Toplanacak
12:39
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Kabine Toplantısı İlk kez kabineye başkanlık edecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu’na başkanlık eden 6. cumhurbaşkanı olacak.
10:54
Marmara Üniversitesi'nin 132'inci Kuruluş Yılı Kutlandı Haber Murat DELİKLİTAŞ - Kamera Zeki GÜNAL İSTANBUL DHA İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi'nin 132'nci kuruluş yıldönümü kutlandı.
Marmara Üniversitesi'nin 132'inci Kuruluş Yılı Kutlandı
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 29.01.2015 20:25:15. #1.11#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA TURGUT ÖZAL HABERLERİ
[Hata Bildir]