SON DAKİKA TURGUT ÖZAL HABERLERİ

Son Dakika Turgut Özal Haberleri

 • 12:17Vitamin Deposu Kayısı İftar Sofralarının Vitamin Deposu Kayısı İftar Sofralarının "Baş Tacı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kayısı tatlısından görüntüler, - İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İbrahim Şahin'in konuşması, - Kayısı bahçesinden görüntüler, - Gün kurusu kayısıdan görüntüler, Turgut Özal Tıp Merkezi Endokrin Bölümü diyetisyeni Aygül Güven'in konuşması, - Kuru kayısıdan detaylar, Vitamin deposu kayısı iftar sofralarının "baş tacı"- Hem lif hem de içerdiği vitamin ve mineraller yönünden oldukça zengin bir meyve olan kayısı, ramazan ayında tüketildiğinde sıvı ve mineral kayıplarını da tolere ediyor- Prof. Dr. Şahin: - "Aslında multivitamin hapları yerine kayısı tüketilmesini öneriyoruz çünkü kayısının içeriğinde de bu multivitamin tabletlerinin içerisinde bulunan birçok mineral ve vitamin, hem de doğal form olarak var"- Diyetisyen Güven: - "Vücudumuz, açlık süresi uzun olduğu için susuz kalıyor.
 • 07:37Türkiye'nin Son 50 Senesine Damga Vuran Demirel'in Müthiş HayatıTürkiye'nin Son 50 Senesine Damga Vuran Demirel'in Müthiş HayatıFakir bir hayattan devletin en tepesine giden 50 yılda Süleyman Demirel, Türkiye'nin unutamayacağı isimler arasında yer aldı ve ülkeye vedasını yapıp gitti.
 • 17:15Özal: Özal: "Bu Ülkeden 5 Tane Devlet Çıkarırlar"Saadet Partisi’nden Mardin Milletvekili adayı olan merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal, "Bu millet aklını başına toplamazsa bu ülkeden 5 tane devlet çıkarırlar" dedi.
 • 17:13Bakan Avcı, Genç İş Adamları ile Bir Araya GeldiBakan Avcı, Genç İş Adamları ile Bir Araya GeldiEskişehir Genç İş Adamları Derneği (ESGİAD) ile kahvaltıda bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Turgut Özal’ın yapmış olduğu yapısal düzenlemelerin fiili sonuçlarını görmeye ömrünün yetmediğini söyledi.
 • 11:25Haşimi: Haşimi: "Güçlü Liderlere İhtiyaç Var"Diyarbakır’ın Eğil ilçesine bağlı köyleri ziyaret eden AK Parti Diyarbakır Milletvekili adayı Haşim Haşimi, Kürt sorunu için Turgut Özal, Tansu Çiller, Mesut Yılmaz ve Süleyman Demirel ile birebir görüştüğünü ancak karşılık bulamadığını söyledi.
 • 17:04Ortak Akıl Platformu Basın ToplantısıHaliç Kongre Merkezi’nde bir araya gelen Ortak Akıl Platformu üyeleri vesayet arayışlarına tepki göstererek, normalleşme ve istikrarın devam etmesi için milli irade vurgusu yaptı.
 • 15:19203 Sivil Toplum Kuruluşundan Ortak BildiriOrtak Akıl Platformu, yaklaşan genel seçimlerle ilgili, 203 sivil toplum kuruluşunun imza attığı bildiri yayımladı.
 • 16:29İü Tıp Fakültesi Başhekimi İstifa EttiMalatya İnönü Üniversitesi(İÜ) Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Yrd. Doç. Mehmet Aslan istifa etti.
 • 13:27Tanrı Bana Elim Ayağım Tutarken Ölüm Nasip EtsinTanrı Bana Elim Ayağım Tutarken Ölüm Nasip Etsin" DemiştiKenan Evren Evren, 9 Kasım 1989'da Cumhurbaşkanlığı görevini Turgut Özal'a devretti ve ardından Marmaris'in Armutalan beldesindeki havuzlu villasında yaşamaya başladı.
 • 14:46Akdoğan: HDP Barajı Geçemezse Süper Olur, Çok Güzel OlurAkdoğan: HDP Barajı Geçemezse Süper Olur, Çok Güzel OlurBaşbakan Yardımcısı Akdoğan, HDP'nin barajı geçememe ihtimaliyle ilgili, "Diyorlar ki şöyle olur, böyle olur. Hiçbir şey de olmaz. Süper olur, çok güzel olur." dedi.
 • 19:51Bakan Yıldız, Mezunlar Buluşmasına KatıldıBakan Yıldız, Mezunlar Buluşmasına KatıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız konuşması- Mehteran takımı gösterisi - Genel detay - 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal'a babası Turgut Özal'ın Kayseri Lisesi'ndeki notlarının örneğinin verilmesi - Taner Yıldız'a eğitim gördüğü dönemdeki ders notlarıyla diplomasının bir örneği verilmesi- Taner Yıldız'ın okuduğu sınıfa giderek anılarını tazelemesi - Taner Yıldız'ın aşure dağıtması- Taner Yıldız'ın LÖSEV'in pastasını kesmesi ve bağışta bulunması Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"Günde yaklaşık 6 saat televizyon izleyen, 3 saat interneti takip eden ve yine TÜİK rakamları itibarıyla 1 dakika kitap okuyan ülke haline geldik.
 • 14:00Turgut Özal'ın Lise Diploması ve Karnesi Oğluna VerildiTurgut Özal'ın Lise Diploması ve Karnesi Oğluna Verildi8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın Kayseri Lisesi’ndeki karnesi ve diploması, oğlu Ahmet Özal’a verildi.
 • 20:40Türk-Japon Dostluğu Beyazperdeye TaşındıJaponya'da 1890'da batan Ertuğrul Fırkateyni'nin hazin hikayesi ile 1985'te 215 Japon vatandaşının dönemin Başbakanı Turgut Özal'ın talimatıyla İran-Irak savaşından kurtarılmasını konu alan "Ertuğrul" filmi, basına tanıtıldı.
 • 12:37Amerikan Kolej Basketbolu Seçmeleri Turgut Özal'da YapıldıAmerikan Kolej Basketbolu Seçmeleri Turgut Özal'da YapıldıUluslararası Basketbol Akademisi (UBA) ve Amerikan Kolej Sporları Birliği (NCAA) işbirliğiyle gerçekleştirilen kolej basketbol seçmeleri başladı.
 • 12:358. Cumhurbaşkanı Özal AnılıyorMalatya Gönül Birliği Derneği, vefatının 22. yılında 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ı andı.
 • 20:558. Cumhurbaşkanı Özal'ın Ölümünün 22. YılıİETT, Türkiye'nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ı ölümünün 22. yılında anmak amacıyla özel duraklar hazırladı.
 • 18:25Adıyaman'da Turgut Özal İçin Mevlit OkutulduAdıyaman'da Turgut Özal İçin Mevlit OkutulduAdıyaman'da, Türkiye'nin sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın 22'nci ölüm yıl dönümünde mevlit okutuldu.
 • 16:25Erdoğan: Erdoğan: "Merhum Özal, 2 Saat Sonra Kazakistan'ın Bağımsızlığını Tanıdıklarını İlan Etmişti"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Değerli Cumhurbaşkanı Nazarbayev’le dertleşirken ‘Bağımsızlığımızı ilan ettiğimizden 2 saat sonra merhum Turgut Özal’ın Kazakistan’ın bağımsızlıklarını tanıdığını ilan etmişti ’dedi. İşte bu denli anlamlıdır bizim kardeşliğimiz“ dedi.
 • 16:0651 Mahallenin İsteği Oldu; İmar Affı Yasası 3 Yıl Uzatıldı8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal zamanında tapu verme vaadiyle yürürlüğe konan 2981 sayılı İmar Affı yasasının süresinin uzatılması talebiyle İstanbul ve İzmir'den 51 mahallenin Ankara'ya yaptığı çıkarma sonuç verdi.
 • 15:44Başbakan Davutoğlu, Özal ve Menderes'in Kabirlerini Ziyaret EttiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, 22. ölüm yıl dönümü nedeniyle 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın kabrini ziyaret etti.
 • 15:39Başbakan Davutoğlu, Turgut Özal'ın Kabrini Ziyaret EttiBaşbakan Davutoğlu, Turgut Özal'ın Kabrini Ziyaret EttiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, 22. ölüm yıl dönümünde 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın kabrini ziyaret etti.
 • 15:36Başbakan Davutoğlu, Özal'ın Mezarını Ziyaret Etti (2)Başbakan Ahmet Davutoğlu, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın mezarını ziyaret etti.
 • 15:15Tügiad, Turgut Özal'ın Ölümünün 22 Yılı Nedeniyle Mesaj YayımladıTÜGİAD Başkanı Rahmi Çuhacı, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölümünün 22. yılı nedeniyle mesaj yayınladı.
 • 15:14Başbakan Davutoğlu, Özal'ın Mezarını Ziyaret Etti (1)Başbakan Davutoğlu, Özal'ın Mezarını Ziyaret Etti (1)Başbakan Ahmet Davutoğlu, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın mezarını ziyaret etti.
 • 15:11Başbakan Davutoğlu, Özal'ın Mezarını Ziyaret EttiBaşbakan Davutoğlu, Özal'ın Mezarını Ziyaret EttiHaber-Kamera: İdris TİFTİKCİ - İSTANBUL DHA Başbakan Ahmet Davutoğlu, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın mezarını ziyaret etti.
 • 15:05Başbakan Davutoğlu, Özal ve Menderes'in Mezarlarını Ziyaret EttiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, 22’nci ölüm yıl dönümünde 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın kabrini ziyaret edip, dua okudu.
 • 14:588. Cumhurbaşkanı Özal'ın Ölümünün 22. YılıTürkiye Genç İşadamları Derneği'nin (TÜGİAD) Başkanı Rahmi Çuhacı, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümünün 22. yılına ilişkin, "Türkiye'nin ve Türkiye ekonomisinin değişim ve dönüşümüne öncülük etmiş değerli bir lider ve devlet adamı olan merhum Turgut Özal, demokrasimizin gelişmesi ve ülkemizin kalkınmasında önemli öncü rol üstlenmiştir" ifadelerini kullandı.
 • 14:458. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın Vefatının 22. Yıl DönümüBaşbakan Ahmet Davutoğlu, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın vefatının 22. yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, "Bu ülkenin bütün evlatları ve bütün vatandaşlarımız merhum ve mağfur Turgut Özal’ın başbakanlığı ve cumhurbaşkanlığında Türkiye’yi hangi vesayet odaklarından alarak nereye taşıdığını, militarizme karşı verdiği mücadeleci kimliği ile sivil karakterini, ülkemizin kalkınması için verdiği büyük gayreti, demokrasimize ve kalkınmamıza kazandırdığı tarihi mesafeyi hiçbir zaman unutmayacaktır" dedi.
 • 14:378. Cumhurbaşkanı Özal'ın Ölümünün 22. YılıCumhurbas¸kanı Recep Tayyip Erdogˆan, Türkiye'nin demokratikleşme ve kalkınma su¨recinde unutulmaz izler bırakan, hizmetleriyle u¨lkeye değer katan merhum 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın, her zaman saygı ve sevgiyle hatırlanacağını belirtti.
 • 13:29DP'liler Turgut Özal'ı Kabri Başında AndıDemokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal ve partililer, 8’inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ı ölümünün 22’nci yıl dönümünde kabri başında andı.
 • 12:478. Cumhurbaşkanı Özal, Kabri Başında Anıldı8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, vefatının 22. yılında kabri başında anıldı.
 • 11:558. Cumhurbaşkanı Turgut Özal Mezarı Başında Anıldı8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal Mezarı Başında Anıldı8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal için vefatının 22. yıl dönümü nedeniyle Topkapı'da bulunan Anıt Mezar'da bulunan kabri başında anma töreni düzenlendi.
 • 11:21Turgut Özal Mezarı Başında AnıldıTurgut Özal Mezarı Başında Anıldı17 Nisan 1993’te görevi başındayken vefat eden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal, ölümünün 22. yılında Topkapı’daki Anıt Mezar'da kabri başında anıldı.
 • 11:09Erdoğan, Özal'ın Vefat Yıl Dönümü Nedeniyle Mesaj YayımladıCumhurbaşkanı Recep Tayyiph Erdoğan, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefat yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
 • 09:55"Özal, Yeni Türkiye'nin Kurucularındandı Ama Erdoğan Esas Mimar"Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın bilinmeyenlerini anlatan yakın arkadaşı eski bakanlardan Hasan Celal Güzel, Özal'ın şehit edildiğini savundu.
 • 10:09Özfatura: Bülent Bey AKP Standartlarının Dışında, Uyarmak İstedimÖzfatura: Bülent Bey AKP Standartlarının Dışında, Uyarmak İstedimTurgut Özal’ın yetiştirdiği devlet adamlarından, İzmir eski Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Burhan Özfatura, geçen hafta Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a yazdığı mektupla gündeme geldi.
 • 11:02Ahmet Özal, 'Milli İttifak'ın Mardin Birinci Sıra Adayı OlduAhmet Özal, 'Milli İttifak'ın Mardin Birinci Sıra Adayı OlduMerhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, Saadet Partisi ile Büyük Birlik Partisi'nin seçim ittifakına katıldı.
 • 16:116 Yıl Kelebekleri Fotoğrafladı ve Sergi Açtı6 Yıl Kelebekleri Fotoğrafladı ve Sergi AçtıMalatya’da Özel Rahime Batu ve Turgut Özal İlkokulları tarafından düzenlenen ‘Kelebeklerin Dünyası’ isimli sergide fotoğraf sanatçısı İrfan İşlek’in 28 ilde 6 yıl boyunca çektiği kelebek fotoğrafları görücüye çıktı.
 • 12:47Kuruyan Asırlık Çınarı Sanat Eserine DönüştürüyorKuruyan Asırlık Çınarı Sanat Eserine DönüştürüyorKuruyan asırlık çınarı sanat eserine dönüştürüyor- Malatya'da heykeltıraş, Vilayet Parkı'ndaki kuruyan çınar üzerine Mevlana, Battal Gazi, Turgut Özal gibi tarihe damgasını vurmuş önemli şahsiyetlerin rölyeflerini yapıyor- Heykeltıraş Aydemir: "Bu tarihi ağaçta, yine tarihe yön vermiş büyük insanlarımızın yüz figürleri olacak.
 • 12:02Mevlana, Mısri ve Özal'ın Simaları 'Medeniyet Ağacı'nın Gövdesinde BuluştuMevlana, Mısri ve Özal'ın Simaları 'Medeniyet Ağacı'nın Gövdesinde BuluştuAsırlardır birçok medeniyete beşiklik eden Malatya'da Hasan Basri, Niyazi Mısri, Turgut Özal gibi kentin yetiştirdiği 10 büyük şahsiyetin temsili portreleri, ‘Medeniyet Ağacı’ isimli kuruyan tescilli bir çınar gövdesine nakşediliyor.
 • 10:31KPSS Skandalında Şoke Eden Para TransferiKPSS Skandalında Şoke Eden Para TransferiKPSS soruşturmasında soruların dağıtım merkezi olduğu sanılan dernekte çalışan iki kişiye 3 yılda toplam 4 milyonun üzerinde para transfer edilmiş.
 • 15:4330 Ülke 50 Üniversiteden Tıp Öğrencileri Turgut Özal'ın Kongresinde Buluştu30 Ülke 50 Üniversiteden Tıp Öğrencileri Turgut Özal'ın Kongresinde BuluştuTurgut Özal Üniversitesi'nin düzenlediği ‘6. Uluslararası Tıp Öğrenci Kongresi’ başladı.
 • 19:22Muğla Can Pulak'tan Göcek Koyları DeğerlendirmesiMuğla Can Pulak'tan Göcek Koyları DeğerlendirmesiCan Pulak'tan Göcek Koyları değerlendirmesi ÖZEL Çevre Koruma Kurumu'nun (ÖÇK) kurulmasında önemli rol oynayan, dönemin Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın danışmanı Can Pulak Muğla'nın Kapıdağı Yarımadası'ndaki Dalaman İlçesi'ne bağlı Bedri Rahmi (Taşyaka), Küçük Sarsala, Akbük ve Göbün koylarının Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 29 yıllığına kiralanması yanlışından dönülmesi gerektiğini söyledi.
 • 18:18Can Pulak'tan Göcek Koyları DeğerlendirmesiCan Pulak'tan Göcek Koyları DeğerlendirmesiÖzel Çevre Koruma Kurumu'nun (ÖÇK) kurulmasında önemli rol oynayan, dönemin Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın danışmanı Can Pulak Muğla'nın Kapıdağı Yarımadası'ndaki Dalaman İlçesi'ne bağlı Bedri Rahmi (Taşyaka), Küçük Sarsala, Akbük ve Göbün koylarının Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından 29 yıllığına kiralanması yanlışından dönülmesi gerektiğini söyledi.
 • 19:01Antalya'da Nevruz KutlamasıAntalya'da Nevruz KutlamasıHalkların Demokratik Partisi (HDP) Antalya İl Örgütü tarafından düzenlenen Nevruz kutlaması, Turgut Özal Spor Salonu önünde yapıldı.
 • 17:45Ayna: Türkiye'nin En Büyük Sorunu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KendisidirAyna: Türkiye'nin En Büyük Sorunu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KendisidirBatman'da Halkların Demokrasi Partisi (HDP) tarafından otogar yanında bulunan Nevruz alanında düzenlenen kutlama programına binlerce kişi katıldı.
 • 17:32Batman'da Nevruz KutlamalarıBatman'da Nevruz KutlamalarıBatman’da düzenlenen kutlamalarına katılan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Emine Ayna, "Kürt sorunu yoktur diyenler, dün CHP, Bülent Ecevit, Süleyman Demirel, Mesut Yılmaz ve Turgut Özal’dı, Bugün Kemal Kılıçdaroğlu ve Recep Tayyip Erdoğan’dır" dedi.
 • 11:30Kilolarından Kurtulunca Müşterileri TanıyamadıKilolarından Kurtulunca Müşterileri TanıyamadıKilolarından kurtulunca müşterileri tanıyamadı- Lokantacı Mesut Boran, Turgut Özal Tıp Merkezi'nde yapılan mide küçültme ameliyatıyla yaklaşık 2 yılda 69 kilo verdi- Boran: "1-2 ay görüşmediğimiz ama çok samimi olduğumuz müşteriler, 'Mesut yok mu?" diye soruyorlardı.
 • 11:35Abdullah Kığılı: Türkiye'de Değişimin Önünü Turgut Özal AçtıAbdullah Kığılı: Türkiye'de Değişimin Önünü Turgut Özal AçtıKiğılı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, Türkiye'nin bugün geldiği noktada merhum 9. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın önemli bir rolü bulunduğunu belirterek, “Türkiye 1983'den sonra Turgut Özal ki Allah rahmet eylesin, bu büyük değişim 1983'te başladı.
 • 23:04Turgut Özal'ın Eski Damadı Hayatını KaybettiTurgut Özal'ın Eski Damadı Hayatını KaybettiMuğla'nın Bodrum İlçesi'nde yaşayan 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın damadı ve Zeynep Özal'ın 3'üncü eşi Adnan Güngör tedavi gördüğü özel hastanede yaşamını yitirdi.