09:1100
SON DAKİKA TURGUT ÖZAL HABERLERİ

Son Dakika Turgut Özal Haberleri


TURGUT ÖZAL

Turgut Özal Malatya'da doğdu.

1950 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Elektrik Mühendisi olarak mezun oldu. 1952 yılında A.B.D'ne giderek ekonomi tahsili gördü. Türkiye'ye döndükten sonra Elektrik İşleri Etüd İdaresi Genel Müdür Yardımcısı oldu ve Türkiye'nin elektrifikasyonu ile... Devamı

   

  Malatya'da Feci Kaza: 6 Ölü, 4 Yaralı

  Malatya'da Feci Kaza: 6 Ölü, 4 Yaralı

  Malatya’da meydana gelen trafik kazasında minibüsün köprü menfezine uçması sonucunda aynı aileden 6 kişi öldü, 4 kişi ise yaralandı. (Bugün 07:47)

   

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, İstanbul'da

  Soylu: "Ezidi'siyle, Şii'siyle, Kürt'üyle, Türkmen'iyle, Suriyeli vatandaşlarımızla herkes bu barış adasına akın ediyor. (Dün 20:15)

   

  1. Turgut Özal Yılın En İyi Ödülleri"

  8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal: "Herkes biliyor ki bugün Türkiye'nin hem içeride, hem dışarıda yaşadığı sıkıntılardan ancak bir fikir, düşünce ve geçmişte yaşanmış güzel tecrübelerin ışığında çıkılabilir" "Siyasete girmeyi düşünüyorum. (Dün 16:53)

   

  Ahmet Özal Siyasete 'Sarı Işık' Yaktı

  Ahmet Özal Siyasete "Sarı Işık" Yaktı

  8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal, siyasete geri dönüş sinyalleri vererek, “12 senedir de siyasetle ilgilenmedim, ilgilenmeyi düşünmedim. Ama bu son günlerdeki özellikle halkımız tarafından gelen ağır baskılar nedeniyle kırmızı yaktığım siyaseti sarı ışığa çevirdim” dedi. (Dün 16:14)

   

  Ahmet Özal Siyasete Geri Dönüyor

  Ahmet Özal Siyasete Geri Dönüyor

  Haber Ezgi ÇAPA - Kamera Yaşar KAÇMAZ İstanbul DHA 8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, 13 Kasım 2014 tarihinde düzenlenecek 1.Turgut Özal, Yılın En İyileri Ödülleri tanıtım toplantısında yeniden siyasete ile gireceğinin sinyallerini verdi. (Dün 15:58)

   

  Ahmet Özal Siyasete Geri Dönüyor

  Ahmet Özal Siyasete Geri Dönüyor

  46'ıncı hükümetlerin Başbakanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, yeni bir parti ile yeniden siyasete gireceğini açıkladı. (Dün 15:56)

   

  Cinayete 3 Tutuklama

  Cinayete 3 Tutuklama

  Malatya’da evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Serkan Dönmez’in ölümüyle ilgili yakalanan 3 kişi tutuklandı. (19 Eylül 2014 Cuma )

   

  Yeni Türkiye Yolunda Söyleşisi

  Yahşihan Belediyesi tarafından "Yeni Türkiye Yolunda" söyleşisi düzenlendi. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Malatya'da Katarakt Ameliyatı Sonrası Bazı Kişilerin Kör Olduğu İddiası

  İl Sağlık Müdürü Nail Umay: "Şu anda körlükten bahsedilmesi söz konusu değil. Şimdilik enfeksiyon kapma söz konusudur" (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Katarakt ameliyatı sonrası bazı hastaların kör olduğu iddiası -

  Katarakt ameliyatı sonrası bazı hastaların kör olduğu iddiası -

  İl Sağlık Müdürü Nail Umay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, basında çıkan haberlere ilişkin olarak soruşturma başlattıklarını söyledi. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Gaziantep'te Elektrik Kesintisi

  Gaziantep'te Elektrik Kesintisi

  Şahinbey, Oğuzeli ve İslahiye 21 Eylül Pazar günü elektrik kesintisi yapılacak. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Hastanenin Elektrik İhtiyacını Güneş Enerjisiyle Karşılayacaklar

  Malatya'da, İnönü Üniversitesi merkez kampüsünde yaklaşık 120 dönüm arazide kurulumu devam eden, 5,3 megavat gücündeki "güneş enerjisi santrali"yle, Turgut Özal Tıp Merkezi'nin elektrik ihtiyacının 3'te 1'inin karşılanması hedefleniyor Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik: "Hastanenin aylık 300 bin liraya yakın. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Turgut Özal'dan Ek Yerleştirme Döneminde Burs ve İndirim Sürprizi

  Turgut Özal'dan Ek Yerleştirme Döneminde Burs ve İndirim Sürprizi

  Turgut Özal Üniversitesi, yeni öğretim yılına iddialı bir ödül sistemiyle başlayacak. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Demir Çubuk Yüzünden Elektrik Çarptı

  Demir Çubuk Yüzünden Elektrik Çarptı

  Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde mutfak çalışmalarında kullanılmak üzere 3. kattaki evine demir çubuk çıkartmak isteyen kişi elektrik akımına kapılarak yaralandı. (17 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Yenimahalle'de Kurban Çadırları Kurulmaya Başladı

  Yenimahalle'de Kurban Çadırları Kurulmaya Başladı

  Yenimahalle Belediyesi tarafından Kurban Bayramı hazırlıkları hızla devam ediyor. (17 Eylül 2014 Çarşamba )

   

  Deik'in Kamulaştırılması Tek Adam Yönetiminin Göstergesi"

  Turgut Özal'ın Başbakanlığı döneminde dış ticareti arttırmak için kurulan ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne (TOBB) bağlı faaliyet gösteren Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nun (DEİK) kapatılarak bakanlık bünyesine alınmasına tepkiler sürüyor. (16 Eylül 2014 Salı )

   

  Bu Çocukların İsimleri Diğer Çocuklardan Biraz Farklı

  Bu Çocukların İsimleri Diğer Çocuklardan Biraz Farklı

  Kayseri’de, 2006 yılında hayatını kaybeden ve duygusal bir insan olan Haydar Gelmez, etkilendiği olaylardan dolayı çocuklarının ismini diğer babalardan farklı bir şekilde koydu. (16 Eylül 2014 Salı )

   

  CHP'li Çıray: AKP İş Dünyasına Darbe Yaptı

  CHP'li Çıray: AKP İş Dünyasına Darbe Yaptı

  Turgut Özal'ın Başbakanlığı döneminde dış ticareti arttırmak için kurulan ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne (TOBB) bağlı faaliyet gösteren Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nun (DEİK) kapatılarak bakanlık bünyesine alınmasına tepkiler dinmiyor. (16 Eylül 2014 Salı )

   

  Atakum'da Kurban Pazar Yeri Hazırlığı

  Atakum'da Kurban Pazar Yeri Hazırlığı

  Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, halkın kurbanlıklarını rahat ve hijyenik bir ortamda alması, satıcıların da her türlü temizlik ve barınma ihtiyacını karşılayabilecekleri modern bir kurban pazarı oluşturma çalışmalarının sürdüğünü belirtti. (16 Eylül 2014 Salı )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
22.09.2014 09:11:16. #1.11#