16:0000
SON DAKİKA TÜRK CEZA YASASI HABERLERİ

Son Dakika Türk Ceza Yasası Haberleri

   

  CHP Bursa İl Başkanı Metin Çelik'e 'Başbakana Hakaret' Davası

  CHP'li Metin Çelik'in de aralarında bulunduğu 32 kişi, CHP Milletvekili Mustafa Balbay'ın nokta mitinginde atıldığı iddia edilen sloganlar sebebiyle yargılanıyor. (Dün 18:57)

   

  Mahkeme Pyd ve Ypg'yi Terör Örgütü İlan Etti

  Suriye’nin Rojava bölgesindeki çatışmalarda yaralanan ve tedavi için getirildiği Mardin’de YPG’li olduğu iddiasıyla tutuklanan İsmail Saddık’ın yargılandığı davanın gerekçeli kararını açıklayan Mardin 2. Ağır Ceza Mahkemesi, PYD ve YPG’nin terör örgütü olduğunu belirterek sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verdi. (Dün 17:43)

   

  30 Kişinin Hayatını Kaybettiği Maden Faciasında Sanıklara Ceza Tepkisi

  Zonguldak’ta, 2010 yılında 30 maden işçisinin ölümüyle sonuçlanan maden faciasında hayatını kaybeden madencilerin yakınları, sanıklara verilen cezaya tepki gösterdi. (Dün 17:10)

   

  Mert Aydın Davası

  Mert Aydın Davası

  Kars’ta kaybolduktan sonra cesedi eski bir tabyanın içinde bulunan 9 yaşındaki Mert Aydın’ı öldürdüğü iddiasıyla hakkında ağırlaştırılmış müebbet ile 18 yıldan 43,5 yıla kadar hapis cezası istenen Aykut Balk, Erzurum’da yargılanacak. (Dün 11:49)

   

  Tehlikeli Şov Karakolda Bitti

  Tehlikeli Şov Karakolda Bitti

  5 Karayolu Mecidiyeköy mevkiinde motosikletiyle tek teker üstünde akrobatik hareketler yaparak trafiği tehlikeye düşüren sürücü Burak K. (23) bugün, akşam saatlerinde Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. (Dün 10:26)

   

  Yargıtay: Ters Yönden Giden Sürücü Kazayı Öngörmelidir

  Yargıtay: Ters Yönden Giden Sürücü Kazayı Öngörmelidir

  Ankara'da, bir kişi aracıyla evinin bulunduğu sitenin içerisindeki bölünmüş yolda ters yönden seyrederken sabah sporundan dönen kişiye çarparak yaralanmasına sebep oldu. (Dün 09:40)

   

  İstanbul'da Trafiği Tehlikeye Düşüren Motosikletli Yakalandı

  İstanbul'da Trafiği Tehlikeye Düşüren Motosikletli Yakalandı

  İstanbul'da polis, tek teker üstünde akrobatik hareketlerle, hem kendini hem de diğer sürücüleri tehlikeye düşüren motosiklet sürücüsünü yakaladı. (Dün 02:23)

   

  Ömür Boyu Hapsi Duyunca 'Paralelci Mahkeme' Dedi

  Ömür Boyu Hapsi Duyunca 'Paralelci Mahkeme' Dedi

  Antalya'da otel odasında öldürüp parçaladığı sevgilisinin cesedini bavulla taşırken yakalanan zanlı, ömür boyu hapis cezasını duyunca mahkemeyi 'Paralelci' diye suçladı. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Melih Gökçek'e Yumurta Atan Kadınlara Hapis Cezası

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e, kürtajla ilgili açıklamaları nedeniyle yumurta atan 2 kadın, tehdit suçundan 1 yıl 8’er ay, kamu görevlisine hakaretten suçundan 11 ay 20’şer gün hapis cezası aldı. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Okmeydanı'nda Uğur Kurt'un Ölümüne İlişkin İddianame

  Okmeydanı'nda Uğur Kurt'un Ölümüne İlişkin İddianame

  Polis memuru S.K'nın, "taksirle öldürme" suçundan 6 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istenen ve gönderildiği İstanbul 85. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianameye ilişkin görevsizlik kararı verildi Mahkeme iddianameyi, şüpheli hakkında 6 yıla kadar hapis cezası öngörülen "taksirle adam öldürme" değil, 25 yıla kadar hapis cezası öngörülen "kasten adam öldürme" suçundan yargılanması gerektiği için İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderdi. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Gökçek'e Yumurta Atılmasına İlişkin Davada Karar

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek'e, 2 Haziran 2012'de, İzmir Caddesi'ndeki esnaf ziyareti sırasında yumurta atan 2 kadın, "tehdit" ve "kamu görevlisine alenen hakaret"ten 2 yıl 7 ay 20'şer gün hapis, "olası kasıtla mala zarar vermeye teşebbüs" suçundan ise 25 gün karşılığı 500'er lira adli para cezasına çarptırıldı Sanıklara verilen hapis cezası ertelendi. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Uğur Kurt İddianamesi Görevsizlikle Ağır Cezaya Gönderildi

  Gezi olaylarında ölen Berkin Elvan’ı anmak için yapılan eylemlere müdahale sırasında polis kurşunuyla ölen Uğur Kurt soruşturmasında hazırlanan iddianame, asliye ceza mahkemesi tarafından görevsizlik verilerek ağır ceza mahkemesine gönderildi. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Hrant'ın Arkadaşları'Ndan Dava Öncesi Adliye Önünde Eylem

  Hrant'ın Arkadaşları"Ndan Dava Öncesi Adliye Önünde Eylem

  "hrant'ın Arkadaşları" adlı grup dava öncesinde adliye önünde açıklama yaptı. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Adana'da Baba Katili Şizofren Çıktı

  Adana'da Baba Katili Şizofren Çıktı

  Adana'da babası 67 yaşındaki Yusuf Fikir'i bıçaklayarak öldüren 36 yaşındaki Hakan Fikir'in şizofren olduğu ortaya çıktı. (30 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Sarıgül'ün 1 Yıl Hapsi İstendi

  Sarıgül'ün 1 Yıl Hapsi İstendi

  Yerel seçim çalışmaları sırasında bir vatandaşa yumruk attığı iddiasıyla hakkında suç duyurusunda bulunulan Mustafa Sarıgül hakkında 1 yıla kadar hapis talep edildi. (28 Ekim 2014 Salı )

   

  Başkonsolosluklara 'Sarı Toz' Bulunan Zarf Gelmesi

  Başkonsolosluklara "Sarı Toz" Bulunan Zarf Gelmesi

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu konuyla ilgili soruşturma başlattı. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  'Sarı Toz'U Terör Savcısı Soruşturacak

  "Sarı Toz"U Terör Savcısı Soruşturacak

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, konsolosluklara gönderilen şüpheli 'sarı toz' ile ilgili olarak harekete geçti. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Ümit Kocasakal 17 Aralık Soruşturmasına Takipsizlik Kararını Değerlendirdi

  Ümit Kocasakal 17 Aralık Soruşturmasına Takipsizlik Kararını Değerlendirdi

  İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, Tünel'de bulunan İstanbul Barosu'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Ümit Kocasakal: Devran Döndüğünde Yolsuzluk Dosyası Yeniden Açılır

  Ümit Kocasakal: Devran Döndüğünde Yolsuzluk Dosyası Yeniden Açılır

  İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, takipsizlik kararı verilen yolsuzluk operasyonlarıyla ilgili dosyanın kapatılmasının mümkün olmadığını söyledi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Gizli Bilgi ve Belge Bulundurma' Davası

  Gizli Bilgi ve Belge Bulundurma" Davası

  İzmir'deki "gizli bilgi ve belge bulundurma" davasında savcı, operasyonda elde edilen verilerin "suç kapsamındaki delillerden olup olmadığının" belirlenmesi için bilirkişi heyeti tarafından incelenmesini talep etti. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Askeri Bilgi ve Belge Temin Etme Davasına Devam Edildi

  İzmir 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen, 357 tutuksuz sanığın bulunduğu, tehdit ve şantajla gizli askeri bilgi ve belge ele geçirme davasına devam edildi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Mehmet Çelik, Güven Tazeledi

  Mehmet Çelik, Güven Tazeledi

  Türkiye Yol-İş Sendikası 1 No’lu Kastamonu Şube Başkanı Mehmet Çelik, tekrar başkanlığa seçilerek güven tazeledi. (26 Ekim 2014 Pazar )

   

 

  Bozkır: 3 Yıl Sonra Vizeler Kalkmazsa Anlaşmayı Feshetme Hakkımız Var

  Bozkır: 3 Yıl Sonra Vizeler Kalkmazsa Anlaşmayı Feshetme Hakkımız Var

  Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır, 3 yıl sonra vizelerin kalkmaması durumunda Geri Kabul Anlaşması’nı feshetme haklarının bulunduğunu söyledi. (25 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Uğur Kurt'un Eşi: Adaletin Benim Elimden Tutmasını İstiyorum

  Uğur Kurt'un Eşi: Adaletin Benim Elimden Tutmasını İstiyorum

  Uğur Kurt'un ailesi ve avukatları düzenledikleri basın toplantısında iddianamenin "Taksirle öldürme" suçundan hazırlanmasına tepki gösterdi. (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Tunç Açıklaması

  TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü Tunç Açıklaması

  "İç güvenlik reformu, temel hak ve özgürlükleri mevcut durumdan daha geriye götürecek bir düzenleme değil, tam tersi genişleten düzenlemedir." (24 Ekim 2014 Cuma )

   

  'Hukuk Çiğnenerek Hiçbir Yol, Mesafe Alınamaz'

  "Hukuk Çiğnenerek Hiçbir Yol, Mesafe Alınamaz"

  Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Bundan sonra bu sürecin bir noktaya varabilmesinin ön şartı kamu düzeninin ve güvenliğinin sağlanmasıdır." dedi. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Sokaktan Haber Var' Projesi

  Sokaktan Haber Var" Projesi

  Yükümlüleri topluma kazandırmak, hayata uyumunu kolaylaştırmak ve toplumun onlara karşı bakış açısını değiştirmek için planlanan “Sokaktan Haber Var” projesinin açılışı yapıldı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Mardin'deki Silahlı Saldırı

  Mardin Cezaevi önünde 3'ü çocuk, 2'si kadın 5 kişinin öldürüldüğü saldırıyla ilgili açılan ve güvenlik gerekçesiyle Çorum'da görülen davada, 7'si tutuklu 11 sanığın yargılanmasına devam edildi. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Kürtçe Eğitim Vereceği Öne Sürülen "Okul"

  Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Kürtçe eğitim vereceği öne sürülen "okul"un kapısına asılan mührü söktüğü gerekçesiyle DBP İl Başkanı Zübeyde Zümrüt hakkında soruşturma başlattı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Hdp'li Kaplan: "Hükümet Bu Güvenlik Kafasıyla Freni Patlak Kamyon Gibi Yokuş Aşağı İniyor"

  HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, "AK Parti hükümeti bu güvenlik kafasıyla freni patlak kamyon gibi yokuş aşağı iniyor. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  "Siyasette Kadın Temsilen Değil, Yönetimde de Olmalı"

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Kadın görünürlüğü hiçbir dönemde AK Parti iktidarında olduğu kadar fazla olmamıştır." dedi. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Manisa'da Uyuşturucu Operasyonları

  Bu yılın ilk 10 ayındaki operasyonlarda 1 ton 261 kilo esrar yakalandı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Polis Uğur Kurt'u 'Kasıt Olmadan Öldürdü'

  Polis Uğur Kurt'u "Kasıt Olmadan Öldürdü"

  Okmeydanı Cemevi'nde 22 Mayıs 2014 tarihinde katıldığı bir cenaze töreni sırasında polisin silahından çıkan kurşunla ölen Uğur Kurt'un ölümüne ilişkin soruşturma tamamlandı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Kürtçe Okula Vurulan Mührü Söken Dbp İl Başkanına Soruşturma

  Kürtçe Okula Vurulan Mührü Söken Dbp İl Başkanına Soruşturma

  Valilik kararı ile Kürtçe eğitim verileceği belirtilen okula vurulan mührü söktüğü gerekçesiyle, DBP Diyarbakır İl Başkanı Zübüyde Zümrüt hakkında soruşturma başlatıldı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Sanatçı Rojin'i Koruyan Polislerin Ölümü

  Sanatçı Rojin'i Koruyan Polislerin Ölümü

  Diyarbakır'da sanatçı Rojin'i korumakla görevli 3 polis memurunun hayatını kaybettiği trafik kazasıyla ilgili soruşturma tamamlandı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  TBMM Genel Kurulu

  Meclis Başkanvekili Akşener, CHP Ankara Milletvekili Gök'ü Grup Başkanvekili seçilmesi dolayısıyla kutladı. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Manisa'da Dokuz Ayda 1 Tondan Fazla Esrar Ele Geçirildi

  Manisa Emniyet Müdürlüğü tarafından il genelinde 2014 yılı içerisinde düzenlenen operasyonlarda, toplam 1 ton 261 kg. esrar maddesi ele geçirildiği bildirildi. (22 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Hdp Heyetinin İmralı Ziyareti

  Hdp Heyetinin İmralı Ziyareti

  HDP'de açıklamasında Öcalan'ın, "Bu dönemde süreci sabote etmek isteyen güçler, Bingöl örneğinde de görüldüğü gibi süreci çatışmaya evirmek için fırsat kollamaktadır. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Şişli'deki Asansör Kazası

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, 10 işçinin ölümüyle sonuçlanan asansör kazasına ilişkin hazırladığı iddianamede, "kazanın yaşandığı inşaat şantiyesinde daha önce onlarca iş kazası yaşandığının raporlara geçirildiği ve buna rağmen kazalara ilişkin önlem alınmadığı" belirtildi İddianameden: "Sorumluların, (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Türkiye'deki Metruk Yapılar Ortadan Kaldırılmalı

  Türkiye'deki Metruk Yapılar Ortadan Kaldırılmalı

  Başbakan Yardımcısı Arınç, "Türkiye'nin neresinde metruk yapılar, viraneler bulunuyorsa bunların süratle yıkılması, ortadan kaldırılması da gerekiyor." dedi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Uyuşturucu ile Mücadele Yüksek Kurulu Toplantısı

  Başbakan Yardımcısı Arınç: "Türkiye'nin neresinde metruk yapılar, viranhaneler bulunuyorsa bunların süratle yıkılması, ortadan kaldırılması da gerekiyor. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  'Türkiye'nin Neresinde Metruk Yapı Varsa Ortadan Kaldırılmalı'

  "Türkiye'nin Neresinde Metruk Yapı Varsa Ortadan Kaldırılmalı"

  Başbakan Yardımcısı Arınç, "Türkiye'nin neresinde metruk yapılar, viraneler bulunuyorsa bunların süratle yıkılması, ortadan kaldırılması gerekiyor." dedi. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Karabulut Ailesinden Perihan Mağden Hakkında Suç Duyurusu

  Münevver Karabulut'un ailesi, Taraf gazetesi yazarı Mağden'in "Biz Cem'e haksızlık yapmışız" ifadelerine yer verdiği yazısına ilişkin suç duyurusunda bulundu. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Gezi Parkı Odaklı Eylemlere İlişkin Dava

  Gezi Parkı Odaklı Eylemlere İlişkin Dava

  Mahkeme, sanıkların cezalandırılmalarının istendiği Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu ile TCK'nın ilgili maddelerinin Anayasa'ya aykırılık iddialarını ciddi bulmadı. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Meclis'te Yargı Paketi Alt Komisyona Havale Edildi

  Meclis'te Yargı Paketi Alt Komisyona Havale Edildi

  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Adalet Komisyonu, Hakimler ve Savcılar Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni görüşmek üzere toplandı. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  Taksim Dayanışması Üyelerinin Yargılandığı Gezi Olayları Davası...

  Taksim Dayanışması Üyelerinin Yargılandığı Gezi Olayları Davası...

  Gezi Parkı'nın İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu tarafından yaşanan eylemlerden sonra yeniden açıldığı 8 Temmuz 2013'de meydana gelen olaylarda gözaltına alınan Mimarlar Odası Çevre Etki Değerlendirme Kurulu 2. Başkanı Mücella Yapıcı ve İstanbul Tabip Odası Genel Sekreteri Ali Çerkezoğlu'nun da aralarında bulunduğu 26 sanık 2. kez hakim karşısına çıktı. (21 Ekim 2014 Salı )

   

  MAZLUMDER'den Yargı Paketi Açıklaması

  MAZLUMDER'den Yargı Paketi Açıklaması

  MAZLUMDER, hükümetin çıkarmak istediği yargı paketine karşı uyarıda bulunarak "Paket, polisle halkı karşı karşıya getirir" çağrısı yaptı. (21 Ekim 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
01.11.2014 16:00:15. #1.12#