SON DAKİKA TÜRK CEZA YASASI HABERLERİ

Son Dakika Türk Ceza Yasası Haberleri

 • 10:54Maganda Kurşununa: 1 Yıl 3 Ay Hapis CezasıErzurum’da ruhsatsız tabancayla havaya ateş açan Y.Y. tutuksuz yargılandığı Erzurum Asliye Ceza Mahkemesi’nce 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 • 09:09Bugüne Kadar Yapılanların En Kapsamlısı Bugüne Kadar Yapılanların En Kapsamlısı "Yeter ki Getir" Yasası MeclisteMeclis'e sunulan bugüne kadar yapılanların en kapsamlısı olan yasa tasarısıyla, yurtdışından her türlü varlık denetimden geçmeden, vergi ödenmeden, incelemesiz Türkiye'ye getirilebilecek.
 • 15:47CHP'li Özel: 'Hayır' Çıkmasını AKP ve Saray, Türkiye'nin AB'den Uzaklaşması Olarak YorumlayacakChp Grup Başkanvekili Özgür Özel, İngiltere'de yapılan AB referandumunda 'hayır' oyu çıkmasına ilişkin, "AKP ve saray, bu referandumun 'hayır' çıkmasını, AB'nin sonu, Türkiye'nin de AB'den daha da uzaklaşması olarak yorumlayacaklardır" dedi.
 • 15:19CHP'li Özel; 'Hayır' Çıkmasını AKP ve Saray, İktidarın Türkiye'nin AB'den Daha da Uzaklaşması...CHP'li Özel; 'Hayır' Çıkmasını AKP ve Saray, İktidarın Türkiye'nin AB'den Daha da Uzaklaşması...Dha Ankara - CHP'li Özel 'Hayır' çıkmasını AKP ve saray, iktidarın Türkiye'nin AB'den daha da uzaklaşması olarak yorumlayacakCHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İngiltere'de yapılan AB referandumunda 'hayır' oyu çıkmasına ilişkin Türkiye noktasında tahmin ediyoruz AKP ve sarayda bu referandumun 'hayır' çıkmasını AB'nin sonu, Türkiye'nin de AB'den daha da uzaklaşması olarak yorumlayacaklardır dedi.
 • 15:03Zimmetine Para Geçirdi: 11 Yıl L 6 Ay Hapis Cezasına ÇarptırıldıErzurum’da çalıştığı özel bir kurumda masraf avanslarını birden fazla kullanarak zimmetine 30 Bin TL geçirdiği iddiası ile Erzurum 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu yargılanan Y.A. (31) ’zimmet’ suçundan 11 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 • 12:53Sivas'ta Cezaevindeki Cinayet DavasıCinayet suçundan hükümlü bulunduğu Sivas E Tipi Kapalı Cezaevinde özel odada görüştüğü eşini, meyve bıçağıyla boğazını keserek öldüren sanık, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
 • 12:18Pembe Oda' Sanığına Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis CezasıCinayetten hükümlü bulunduğu Sivas E Tipi Cezaevi’nde, kendisini ziyarete gelen 29 yaşındaki eşi Leyla Avcı’yı ’pembe odada’ meyve bıçağıyla öldüren 29 yaşındaki Metin Avcı, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
 • 11:32'Pembe Oda' Sanığına Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası'Pembe Oda' Sanığına Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis CezasıSivas E Tipi Cezaevi'nde, kendisini ziyarete gelen 29 yaşındaki eşi Leyla Avcı'yı 'pembe odada' meyve bıçağıyla öldüren Metin Avcı ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
 • 22:52TSK Personel Kanunu Değişiyor (2)Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı.
 • 19:34Yargıtay 12 Eylül Davasında Kararını Açıkladı (3)Yargıtay 16. Ceza Dairesi, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren ile eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Tahsin Şahinkaya'nın yargılandığı 12 Eylül davasında, sanıkların ölümleri nedeniyle düşme kararı verilmesi gerektiğine hükmetti.
 • 19:18Yargıtay, 12 Eylül Davasında Kararını Açıkladı (2)Yargıtay 16. Ceza Dairesi, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren ile eski Hava Kuvvetleri Komutanı emekli Orgeneral Tahsin Şahinkaya'nın yargılandığı 12 Eylül davasının temyiz incelemesini tamamladı.
 • 19:15Yargıtay, 12 Eylül Davasında Evren Ve Şahinkaya'ya Müebbet Hapis VerdiYargıtay, 12 Eylül Davasında Evren Ve Şahinkaya'ya Müebbet Hapis VerdiYargıtay, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren ve eski Hava Kuvvetleri Komutanı Tahsin Şahinkaya'nın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezalarını müebbet hapse çevirdi.
 • 17:20Biber Gazı Davasında Polislere Hapis CezasıBiber Gazı Davasında Polislere Hapis CezasıYalova'da bir kavgaya müdahale ederken biber gazı kullanarak Çayan Birben'in ölümüne neden olduğu ileri sürülen 4 polisten 3'ü, 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.
 • 17:00Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Hırsızlık Haberine AçıklamaTrabzon Cumhuriyet Başsavcılığı bazı medya organlarında yer alan Trabzon’da hırsızlık haberleriyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
 • 16:34Lice Davası Yine ErtelendiKamuoyunda 'Lice Davası' olarak bilinen ve güvenlik gerekçesiyle İzmir'de görülen, Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde 1993 yılında dönemin Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Bahtiyar Aydın'ın da aralarında bulunduğu 16 kişinin yaşamını yitirdiği olaylarla ilgili açılan davaya devam edildi.
 • 15:25Uyuşturucu Ticareti Yapmakla Suçlanan Eski Avukata 22.5 Yıl Hapis Cezası İstendiAntalya'da, 26 Mayıs tarihinde yapılan uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan eski avukatlardan M.Ö. ve kız arkadaşı B.A.'nın yanı sıra kurye olarak çalıştıkları ileri sürülen B.C. ile A.K. için, ayrı ayrı 22.5 yıl hapis cezası istendi.
 • 14:16Vılen Adzhyev, 'Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak' Suçlamasıyla YargılanacakAntalya'daki G20 Liderler Zirvesi öncesinde, Gürcü uyruklu Rus vatandaşı Alekseı Alekseev'in yakalanmasının ardından yapılan operasyonla, DAEŞ örgüt üyesi olduğu iddiasıyla tutuklanan Ukrayna uyruklu Vılen Adzhyev hakkında, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlamasıyla dava açıldı.
 • 07:55Yargıdan '12 Eylül Darbesi Mecburiyetti' Savunmasına Tarihi YanıtYargıdan '12 Eylül Darbesi Mecburiyetti' Savunmasına Tarihi YanıtYargıtay, 12 Eylül davasında Evren'in "Ülkenin durumu biliniyordu. Bugün de olsa aynı şekilde ihtilal yapardık" savunmasına tarihi bir yanıt verdi: Olaylar darbesiz de yatıştırılabilirdi.
 • 19:44Annelerini Öldüren Kız Kardeşlerin YargılanmasıYargıtay Cumhuriyet Başsavcı Yardımcısı Mehmet Özkılıç, anneleri Gülseren S'yi öldürdükleri iddiasıyla 10 ile 20 yıl hapis cezasına çarptırılan iki kız kardeş hakkında, yerel mahkemenin verdiği kararın bozulmasını talep etti.
 • 18:15Dokunulmazlığı Kaldırılan Milletvekilleri Hakkındaki FezlekelerHDP Grup Başkanvekili İdris Baluken ile HDP Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy hakkında hazırlanan 3 fezleke, Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığına ulaştı.
 • 17:14Dokunulmazlığı Kaldırılan Milletvekilleri Hakkındaki FezlekelerVan'da çeşitli suçlardan haklarında fezleke hazırlanan aralarında HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu 9 HDP milletvekilinin dosyası, Van Cumhuriyet Başsavcılığına ulaştı.
 • 16:54Anne Katili Kız Kardeşleri Sevindiren Kararİzmir’in Aliağa ilçesinde, şok cihazıyla bayılttıkları annelerini öldüren iki kardeşle ilgili Yargıtay, makul oranda indirim verilmesi gerekirken asgari oranda indirim yapmak suretiyle sanıklara fazla ceza verildiğini vurguladı.
 • 16:51Bingöl Cezaevinden Firar Davasında Savcılara Hapis İstemiBingöl'de 18 PKK'lı hükümlü ve tutuklunun cezaevinden firar etmesi olayıyla ilgili yargılanan dönemin Bingöl Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Ceran ile cezaevinden sorumlu Cumhuriyet Savcısı Adem Atasoy'un 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları talep edildi.
 • 15:17Yargıtay: Annelerini Öldüren Kız Kardeşlere Fazla Ceza VerildiYargıtay: Annelerini Öldüren Kız Kardeşlere Fazla Ceza VerildiAnnelerini bıçaklayarak öldüren iki kız kardeşin aldığı cezayı çok bulan Yargıtay, hazırladığı mütalaada "makul oranda indirim verilmesi gerekirken asgari oranda indirim yapılmış" dedi.
 • 13:28Dokunulmazlıkları Kaldırılan Milletvekilleri İfadeye ÇağrıldıDokunulmazlıkları kaldırılan HDP Muş milletvekilleri Ahmet Yıldırım ve Burcu Çelik Özkan, savcılıkça ifadeye çağrıldı.
 • 12:41Sabancı Suikastı Faili Yine Savunma YapmadıSabancı suikastı faili DHKP-C üyesi İsmail Akkol, yakalandıktan sonra üçüncü kez hakim karşısına çıktı.
 • 09:03Akkök Holding'de Yönetimdeki Dinçköklere, Görevi Kötüye Kullanmaktan BeraatAkkök Holding'de Yönetimdeki Dinçköklere, Görevi Kötüye Kullanmaktan BeraatDinçkök ailesinde yaşanan ve 80'e yakın dava ile mahkemeye taşınan Akkök Holding'in yönetimindeki kardeş kavgasında ceza davasını Ali Dinçkök ve yönetim kurulu üyeleri kazandı.
 • 12:50Karakola Saldıran Terör Örgütü Yanlılarına Tahliye YokAntalya'nın Kepez ilçesinde bulunan Hal Polis Merkezi'ne geçtiğimiz yıl 9 Kasım tarihinde molotof kokteyli ile saldırıp mobese kameralarının kablolarına zarar veren 3 sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • 10:49Demirtaş ve Yüksekdağ Hakkındaki FezlekelerHDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın da aralarında bulunduğu 7 HDP milletvekili hakkındaki 31 fezleke, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına ulaştı.
 • 21:54Kocasını Öldürmekten Mahkum Olan Çilem Tahliye OlduKocasını Öldürmekten Mahkum Olan Çilem Tahliye OlduAdana'da, kocasını öldürdüğü iddiasıyla yargılanan ve 15 yıl hapse mahkum edilen Çilem Doğan, Yargıtay incelemesi bitinceye kadar 50 bin lira kefaletle tahliye edildi.
 • 21:33Güncelleme - Kocasını Öldürmekten Mahkum Olan Kadına Kefaletle TahliyeAdana'da 33 yaşındaki kocası Hasan Karabulut'u öldürdüğü gerekçesiyle 15 yıl hapis cezasına mahkum edilen Çilem Karabulut hakkında 50 bin lira nakdi kefaletle tahliye kararı verildi.
 • 17:30Kocasını Öldürmekten Mahkum Olan Kadına Kefaletle TahliyeAdana'da 33 yaşındaki kocası Hasan Karabulut'u öldürdüğü iddia edilen ve 15 yıl hapis cezasına mahkum edilen Çilem Karabulut hakkında 50 bin lira nakdi kefaletle tahliye kararı verildi.
 • 14:40Musa Anter Cinayeti DavasıYazar Musa Anter'in 1992'de öldürülmesi ve AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu'nun yaralanmasına ilişkin bazı eylemlerden sorumlu tutulan "Yeşil" kod adlı Mahmut Yıldırım'ın da arasında olduğu 18 sanığın yargılanmasına devam edildi.
 • 15:52Beyoğlu'ndaki Protesto Yürüyüşüne 7 Yıl Hapis İstemiBeyoğlu'ndaki Protesto Yürüyüşüne 7 Yıl Hapis İstemi* Beyoğlu'nda geçen yıl İç Güvenlik Yasa Tasarısı'nı protesto eden ve yürüyüşte açılan pankartla "Cumhurbaşkanına hakaret" ettikleri iddia edilen aralarında YARSAV eski Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Mimar Mücella Yapıcı ve Oyuncu Orhan Aydın'ın da araladında bulunduğu 8 kişinin 7'şer yıl hapis istemiyle yargılanmasına başlandı.
 • 15:27Beyoğlu'ndaki Protesto Yürüyüşüne 7 Yıl Hapis İstemiBeyoğlu'nda geçen yıl İç Güvenlik Yasa Tasarısı'nı protesto eden ve yürüyüşte açılan pankartla "Cumhurbaşkanına hakaret" ettikleri iddia edilen aralarında YARSAV eski Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Mimar Mücella Yapıcı ve Oyuncu Orhan Aydın'ın da aralarında bulunduğu 8 kişinin 7'şer yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı.
 • 10:59Yargıtay Kararı Bozdu Dilşah Öğretmen Tahliye OlduYargıtay Kararı Bozdu Dilşah Öğretmen Tahliye OlduBursa’nın Mudanya ilçesinde arkadaşlarıyla birlikte denize açılan ve 1 kişinin ölümüyle alakalı yerel mahkeme tarafından 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılan Dilşah Öğretmen, yargıtayın kararı bozmasının ardından tahliye edildi.
 • 18:42Emir-koop'ta Şok GelişmeEmir-koop'ta Şok GelişmeBursa’da 42 kooperatifin bağlı bulunduğu Emir-Koop Başkanı Ekrem Pamuk, kendi yönetiminde bulunan genel sekreteri hakkında görevini kötüye kullanıp evrakta sahtecilik yaptığı iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.
 • 08:54Kayyumların Atama Yetkisi GenişletiliyorKayyumların Atama Yetkisi GenişletiliyorTBMM Adalet Komisyonu'nda bugün görüşülecek kayyumların atama yetkisinin genişletilmesine ilişkin yargı paketi tartışmaya neden oldu. Prof. Dr Köksal Bayraktar'a göre düzenleme sakıncalı.
 • 15:37Kesik Baş' Cinayeti Sanığının Akıl Hastası Olup Olmadığı Tespit EdilecekSivas’ta 2002 yılında başı gövdesinden ayrılarak öldürülen uzman çavuş Adem Keleş’in katil zanlısı Murat Arısoy ile cinayetin azmettiricisi olduğu iddia edilen uzman çavuşun eşi Meryem Şule Erdemir Keleş’in yargılanmalarına devam edildi.
 • 14:02Kanserli Oğlunu Öldüren Baba İlk Duruşmada 15 Yıl Ceza AldıKanserli Oğlunu Öldüren Baba İlk Duruşmada 15 Yıl Ceza Aldıİzmit'te 2 aylık ömrü kaldığı için "Beni öldürün" diyen kanser hastası oğlunu silahla vurarak öldüren baba, davanın ilk duruşmasında 15 yıl hapis cezası aldı.
 • 11:55Kılıçdaroğlu ve Demirtaş Hakkındaki Fezlekeler Başsavcılık'taKılıçdaroğlu ve Demirtaş Hakkındaki Fezlekeler Başsavcılık'taCHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş hakkındaki fezlekeler Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ulaştı.
 • 10:43Tefecilere Göz Yuman Polis Müdürlerine CezaErzurum’da 2011 yılında kuyumcuların ’Tefecilerin baskısı altındayız, şikayetçi olmamıza rağmen polis görevini yapmıyor’ diyerek zarara uğrayan müştekilerin şikayetçi olması üzerine ’görevlerini kötüye kullandıkları’ belirlenen dönemin eski Mali Şube Müdürü B.A., Mali Şube Müdür Yardımcısı U.G. ile bir polis memuru R.Ö., tutuksuz yargılandıkları Erzurum 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ’görevi kötüye kullanmaktan’ 7’şer ay 15’er gün hapis cezasına çarptırıldı.
 • 22:48Manisa Soma Davasında Pankart Açan 5 Hkp'li 2'inci Kez Hakim KarşısındaManisa Soma Davasında Pankart Açan 5 Hkp'li 2'inci Kez Hakim KarşısındaSoma davasında pankart açan 5 HKP'li 2'inci kez hakim karşısındaMANİSA'nın Soma İlçesi'ndeki 301 madencinin öldüğü faciayla ilgili açılan davanın ilk duruşması öncesi, Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi önünde açtıkları pankartla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettikleri iddiasıyla haklarında 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) üyesi 5 kişinin yargılandığı davanın bugün ikinci celsesi görüldü.
 • 20:07Balyoz'da Kumpas" İddianamesi"Balyoz Planı" davasında yargılanan bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin hazırlanan iddianamede, tutuklu şüpheli Mehmet Baransu ile firari şüpheli Tuncay Opçin'in 75 yıla, diğer şüpheliler Ahmet Altan, Yasemin Çongar ve Yıldıray Oğur'un da 52 yıl 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılmasını istendi.
 • 19:00Soma Davasında Pankart Açan 5 Hkp'li 2'nci Kez Hakim KarşısındaSoma Davasında Pankart Açan 5 Hkp'li 2'nci Kez Hakim KarşısındaManisa'nın Soma İlçesi'nde 301 madencinin öldüğü faciayla ilgili açılan davanın ilk duruşması öncesi, Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi önünde açtıkları pankartla Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettikleri iddiasıyla haklarında 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) üyesi 5 kişinin yargılandığı davanın bugün ikinci duruşması görüldü.
 • 16:47Akhisar'da Cumhurbaşkanı'na Hakaret DavasıHalkların Kurtuluş Partisi’ne (HKP) mensup bir grup tarafından Soma davasının görüldüğü Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi önünde açılan pankartta, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret edildiği gerekçesiyle açılan davanın ikinci duruşması yapıldı.
 • 15:34Antalya'daki Cinayete Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis İstemiAntalya'nın Döşemealtı ilçesinde şubat ayında Abbas Serin'in av tüfeğiyle öldürülmesine ilişkin biri firari 2 kişi hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.
 • 12:41Adana'da 5 Yaşındaki Çocuğun Yanarak Ölmesiyle İlgili DavaAdana'da bilgisayarla oynarken elektrik prizinden çıkan yangında yaşamını yitirdiği iddia edilen 5 yaşındaki Cumali Karahan'ın ölümüyle ilgili hakkında dava açılan ev sahibi öğretmen Evren Baştekin olayda kusuru bulunmadığı gerekçesiyle beraat etti.
 • 10:39Erzincan'da 1 Kilo 988 Gram Eroin Ele GeçirildiErzincan'da 1 Kilo 988 Gram Eroin Ele GeçirildiErzincan’da 1 kilo 988 gram eroin ele geçirildi.
 • 11:25Kuyumcu Gaspçılarına 62 Yıl Hapis CezasıKuyumcu Gaspçılarına 62 Yıl Hapis CezasıErzurum’da kuyumcu gaspçılarına ceza yağdı.