14:2200
SON DAKİKA TÜRK CEZA YASASI HABERLERİ

Son Dakika Türk Ceza Yasası Haberleri

   

  CHP Grup Başkanvekili Altay'dan Öcalan Değerlendirmesi

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Öcalan’ın hapis koşulları ile ilgili olarak, “Öcalan için ayrıca çok istisnai ve özel muamelelerin yapılması kamu vicdanında nasıl karşılık görür, onu da kamuoyunun vicdanına bırakmak lazım" dedi. (Bugün 13:57)

   

  Engin Altay: Yürütme Cuntası Yargıyı Tekeline Geçirmiştir

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, bir yerde adliye olmasının, orada adalet olduğu anlamına gelmedi·ği·ni· söyledi·. Altay, "17 Ekim bu sözün de tescillendiği tarih olmuştur. (Bugün 13:30)

   

  CHP Grup Başkanvekili Altay Açıklaması

  CHP Grup Başkanvekili Altay Açıklaması

  "Soruşturma Komisyon sürecinin devam etmesi gerekir. Meclis'te soruşturma komisyonu kurulması için mahkemede bir davanın görülmesine gerek yoktur" "Öcalan için çok istisnai ve özel muamelelerin yapılması kamu vicdanında nasıl karşılık görür, onu da kamuoyunun vicdanına bırakmak lazım" (Bugün 13:13)

   

  Ayhan: Yargı Aklama Mekanizması Olarak Kullanılan Bir Merci Olmamalıdır

  MHP Genel Başkan Yardımcısı, Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, Türkiye’de adaletin büyük yara aldığını belirterek "Yargı, aklama mekanizması olarak kullanılan bir merci olmamalıdır. (Bugün 13:06)

   

  Avukat Çakır: Endişelerimiz Büyük

  Avukat Çakır: Endişelerimiz Büyük

  Hatay Denge Hukuk ve Düşünce Derneği Başkanı Av. Muhammet Çakır, AK Parti grubunun Meclis'e sunduğu yasa teklifiyle, sıkıyönetim dönemlerini aratmayacak düzenlemelerin getirileceğini vurgulayarak "Temel hak ve özgürlükler tırpanlanarak, yok edilmeye çalışılıyor. (Bugün 11:46)

   

  TBMM'nin Bu Haftaki Gündemi 'Yargı Paketi'

  Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) bu haftaki gündemini Yargı Paketi oluşturacak. (Dün 11:48)

   

  Yunan Hukukçular: Türkiye Avrupa'dan Uzaklaşarak Karanlık Dönemlere Döner

  Yunan Hukukçular: Türkiye Avrupa'dan Uzaklaşarak Karanlık Dönemlere Döner

  Yunan hukukçu ve akademisyenler, parlamentoya gönderilen yargı paketini eleştirdi. (Dün 10:27)

   

  2. Demokrasi ve Barış Konferansı'

  2. Demokrasi ve Barış Konferansı"

  -HDP Mersin Milletvekili Kürkçü: -"İyi ki Kobani Kürt halkının kazançlarını muhafaza etmek için kendi kendini yönetmek hakkını dile getirmek ve korumak için varını yoğunu, bütün enerjisini seferber ediyor. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  2. Demokrasi ve Barış Konferansı"

  HDP Mersin Milletvekili Kürkçü: "İyi ki Kobani Kürt halkının kazançlarını muhafaza etmek için kendi kendini yönetmek hakkını dile getirmek ve korumak için varını yoğunu, bütün enerjisini seferber ediyor. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Özel Şirketler Sayaçlara Mühür Takamaz

  Özel Şirketler Sayaçlara Mühür Takamaz

  Yargıtay 11. Ceza Dairesi, elektrik dağıtım şirketi tarafından takılan mührü bozduğu iddiasıyla mahkemenin mahkum ettiği sanığın temyiz müracaatını yerinde buldu. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Casusluk' Davası - Sanık Avukatlı Mustafa Çinkılıç

  Casusluk" Davası - Sanık Avukatlı Mustafa Çinkılıç

  Adana'daki "casusluk" davası- MİT'e ait tırların durdurulmasına ilişkin müebbet hapis cezası istemiyle 13 askeri personelin yargılandığı davanın üçüncü duruşması "görev uyuşmazlığı" talebi karara bağlanmadığı için ertelendiADANA (AA) - Milli İstihbarat Teşkilatına (MİT) ait tırların durdurulmasına ilişkin "casusluk" soruşturması kapsamında müebbet hapis cezası istemiyle 13 askeri personelin yargılandığı davanın üçüncü duruşması "görev uyuşmazlığı" talebi karara bağlanmadığı için ertelendi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Hdp Sokak Eylemlerinin Araştırılmasını İstiyor

  Hdp Sokak Eylemlerinin Araştırılmasını İstiyor

  HDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani, Kobani eylemlerinde hayatlarını kaybedenlerle ilgili komisyon kurulmasını ve kimliklerine bakılmadan TBMM tarafından araştırılıp sorumluların hesabını vermesi gerektiğini söyledi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Oyan: Temel Hak ve Özgürlükler Geriye Götürülüyor

  Temel hak ve özgürlükleri geriye götürecek 35 maddelik yargı paketi için yeniden düzenleme yapılması için Meclis Başkanı Cemil Çiçek’e teklif sunuldu. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Adana'daki 'Casusluk' Davası

  Adana'daki "Casusluk" Davası

  MİT'e ait tırların durdurulmasına ilişkin müebbet hapis cezası istemiyle 13 askeri personelin yargılandığı davanın üçüncü duruşması "görev uyuşmazlığı" talebi karara bağlanmadığı için ertelendi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Faili Meçhul Cinayetler Davasının 3. Duruşması Görüldü

  1990’lı yıllar işlenen 19 faili meçhul cinayet ile ilgili davanın üçüncü duruşması sona erdi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Avrupa Örnekleriyle 'Yeni Yargı Paketi'<br/>

  Avrupa Örnekleriyle "Yeni Yargı Paketi"<br/>

  TBMM Başkanlığına sunulan teklifle, aramalarda "kuvvetli şüphe" şartı "makul şüphe"ye dönüştürülüyor, avukatın dosya inceleme yetkisi soruşturmayı tehlikeye düşürebilecekse kısıtlanabiliyor, iletişimin tespitine ağır ceza mahkemeleri yerine sulh ceza hakimlikleri veya yargılamayı yapan mahkemelerce karar verilmesi öngörülüyor Düzenlemelere ilişkin Avrupa ülkelerinde de benzer uygulamalar bulunuyor. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  CHP'den TBMM Başkanı Çiçek'e Yeni Yargı Paketi Mektubu

  CHP'nin AB Uyum Komisyonu üyesi 6 milletvekili, düzenlemenin AB Uyum Komisyonu'na sevk edilmemesi gerekçesiyle TBMM Başkanı Çiçek'e mektup gönderdi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  AK Parti'nin Teklifine Carl Schmıtt'in İmzasını Yapıştırdı

  AK Parti'nin Teklifine Carl Schmıtt'in İmzasını Yapıştırdı

  CHP Bursa Milletvekili Aykan Erdemir, AK Parti’nin CMUK ve TCK’da değişiklik öngören teklifinin sürekli istisna halinin kavramının mucidi Nazi hukukçusu Carl Schmitt’den esinlenerek hazırlandığını söyleyerek, teklife Carl Schmitt’in imzasını yapıştırdı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Edirne'de Elektrik Kesintisine Dikkat

  Edirne'de Elektrik Kesintisine Dikkat

  Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. Edirne İşletme Müdürlüğü sorumluluk alanında yapacağı çalışmalardan dolayı elektrik kesintilerine karşı vatandaşları uyardı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Adana'daki 'Casusluk' Davası

  Adana'daki "Casusluk" Davası

  Adana'daki "casusluk" davası- MİT'e ait tırların durdurulmasına yönelik "casusluk" soruşturması kapsamında haklarında müebbet hapis cezası istemiyle dava açılan 13 askeri personelin yargılanmasına devam edildi- Duruşmada, sanıkların ifadelerinin alınmaya başlanacağı öğrenildiADANA (AA) - Milli İstihbarat Teşkilatına (MİT) ait tırların durdurulmasına ilişkin davanın üçüncü duruşması başladı. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Ersan Şen: Uygulamada Sorun Olmazsa Pakete Karşı Değilim

  Ceza Hukuku Profesörü Ersan Şen, AK Parti'nin sunduğu yargı paketine karşı olmadığını ancak hükümetin bunu silah olarak kullanması halinde sorun çıkacağını söyledi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Adana'daki "Casusluk" Davası

  MİT'e ait tırların durdurulmasına yönelik "casusluk" soruşturması kapsamında haklarında müebbet hapis cezası istemiyle dava açılan 13 askeri personelin yargılanmasına devam edildi Duruşmada, sanıkların ifadelerinin alınmaya başlanacağı öğrenildi. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Hakimler ve Savcılar Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına...

  Hakimler ve Savcılar Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına...

  Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can ve Isparta Milletvekili Recep Özel ile 52 arkadaşı, 14 Ekim 2014 tarihinde, 35 maddeden oluşan Hakimler ve Savcılar Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'ni Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı'na sundu. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Sakarya'daki Hızlandırılmış Tren Kazası Davası

  Pamukova ilçesinde 22 Temmuz 2004'te 41 kişinin hayatını kaybettiği kazanın davasının görülmesine Yargıtayın bozma ilamının ardından devam edildi. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Aydın'dan Sosyal Medyaya Yasak Geleceği İddialarına Cevap

  Aydın'dan Sosyal Medyaya Yasak Geleceği İddialarına Cevap

  AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, AK Parti Grubu tarafından TBMM’ye gönderilen yasa teklifinde sosyal medyaya yasaklama getirileceği iddialarının yalan olduğunu söyledi. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
20.10.2014 14:22:31. #1.13#