SON DAKİKA TÜRK CEZA YASASI HABERLERİ

Son Dakika Türk Ceza Yasası Haberleri

 • 17:39Netcad Yol Projelendirme Sertifika Eğitim ProgramıNetcad Yol Projelendirme Sertifika Eğitim ProgramıEğitimin Tanımı; 'TCK ve AASHTO Standartlarında Yol Projelendirme Sertifikalı Eğitim Programı', yol projelerinin tüm aşamaları ile iki ve üç boyutlu olarak uluslararası standartlarda üretilme süreçlerini kapsar. Hedef Grup; Bu eğitim programı, inşaat, harita, orman, mühendislik bilimleri, hacim projesi yapan kamu birimleri, belediyeler, üniversiteler, akademisyenler, öğrenciler ve eğitmenlere yönelik olarak hazırlanmıştır.
 • 17:34Hakimden Şok Suç DuyurusuAnadolu adalet Sarayı'nda darbe girişimine yönelik başlatılan soruşturma kapsamında 60'a yakın hakim ve savcının tutuklama kararına imza atan Sulh Ceza Hakimi, kendisine yönelik 'suikast ihtimaline' karşı suç duyurusunda bulundu.
 • 14:46Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaDiyarbakır'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz adliyeye sevk edildi.
 • 13:26Fetö'nün Darbe GirişimiYalova'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli iki 3. sınıf emniyet müdürü, bir 4. sınıf emniyet müdürü, bir emniyet amiri, dört komiser, 10 komiser yardımcısı, 19 polis memuru ve komiserlerden sorumlu "emniyet imamı" olduğu değerlendirilen bir kamu görevlisi olmak üzere toplam 38 şüpheli yakalandı.
 • 12:21Eski Askeri Savcı Zeki Üçok: Bu Süreçteki En Kör Şahıs Sayın Necdet Özel'diEski Askeri Savcı Zeki Üçok: Bu Süreçteki En Kör Şahıs Sayın Necdet Özel'diHakim Albay Ahmet Zeki Üçok, "Darbeci olduklarını anlamadık" diyen Eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'le ilgili "Bu süreçteki en en kör şahıs sayın Özel'di" dedi.
 • 11:28Darbecilere Rekor Ceza! Her Biri 246 Kez Müebbetle YargılanacakDarbecilere Rekor Ceza! Her Biri 246 Kez Müebbetle YargılanacakProf. Adem Sözüer, 246 kişinin ölümüyle sonuçlanan darbe girişimine katılan hainlerin 246 kez müebbetle yargılanacağını söyledi. "İdam cezası gelse bile geçmişe dönük uygulanamaz." dedi.
 • 15:10Fetö'nün Darbe GirişimiDiyarbakır'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında aralarında 8. Ana Jet Üssü Komutanı Tuğgeneral Deniz Kartepe, 16. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Savaş Beyribey, askeri ve sivil hakim, savcı ve polislerin de bulunduğu tutukluların sayısı 82'ye yükseldi.
 • 10:34Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaFetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde yürütülen soruşturmalar kapsamında gözaltına alınan general ve amirallerin sayısı 133, tutuklu sayısı ise 126 oldu.
 • 12:37Başbakan Yardımcısı Canikli: (1)Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin ciddi istihbarat zafiyeti olduğunu belirterek, istihbarat sisteminde çok ciddi reformların yapılması gerektiğini, bunları da yapacaklarını ifade etti.
 • 09:53Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde yürütülen soruşturmalar kapsamında bugüne kadar gözaltına alınan 125 general ve amiralden 119'u tutuklanırken, bir tümgeneral ve 3 tuğgeneral salıverildi.
 • 20:54Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı: "8 Hakim ve Savcı Hakkında Yakalama Kararı Çıkartıldı"Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı, ilde darbe girişimine karşı süren soruşturma kapsamında 24 hakim ve cumhuriyet savcısı ile 1 tuğgeneral, 1 tuğamiral, 2 albay ile 1 emniyet müdürünün tutuklandığını, 8 hakim ve savcı hakkında da yakalama kararı çıkartıldığını açıkladı.
 • 20:33Fetö'nün Darbe GirişimiCumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Hakan Yağız, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında 1 tuğgeneral, 1 tuğamiral, 2 albay, 1 emniyet müdürü ile 24 hakim ve savcının tutuklandığını, 2 hakim hakkında adli kontrol kararı verildiğini bildirdi.
 • 20:19Fetö'nün Darbe GirişimiDiyarbakır'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), darbe girişimine yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında aralarında 8. Ana Jet Üssü Komutanı Tuğgeneral Deniz Kartepe, 16. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Savaş Beyribey, askeri ve sivil hakim ile savcıların da bulunduğu tutuklu sayısı 61'e yükseldi.
 • 20:09Tutuklanan Hakim: Mustafa Kemal'in Askerleriyiz (2)Zonguldak CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI'NDAN AÇIKLAMAZonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturmalar hakkında yazılı açıklama yaptı.
 • 19:55Van'da 33 Hakim ve Savcı TutuklandıVan’da Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında 33 hakim ve savcı tutuklandı.
 • 18:30Fetö'nün Darbe GirişimiVan'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında, kentte, 2 albay, 5 askeri yargı hakim ve savcısı, 33 adli ve idari yargı hakim ve savcısı, bir başkomiser, bir komiser ile bir komiser yardımcısının tutuklandığı bildirildi.
 • 18:22Aydın'da Hakim ve Savcıların Adreslerinde Delil Niteliğinde Eşyalar Ele GeçirildiAydın'da Hakim ve Savcıların Adreslerinde Delil Niteliğinde Eşyalar Ele GeçirildiAydın Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ operasyonu kapsamında tutuklanan 6 hakim ve 4 savcının adreslerinde delil niteliğinde eşyalar ele geçirildiğini açıkladı.
 • 16:30Fetö'nün Darbe GirişimiBakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan eski HSYK 2. Daire Başkanı Nesibe Özer'in savcılık ifadesinin detayları ortaya çıktı.
 • 13:0829 Hakim ve Savcı Tutuklandı15 Temmuz darbe girişinin ardından FETÖ Terör örgütüne yönelik yapılan operasyonda Antalya Adliye Sarayı, Kemer ve Korkuteli adliyelerinde görevli 30 hakim ve savcıdan 29'u tutuklandı.
 • 12:33Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Solmaz, "30 Hakim ve Savcıdan 29'u Tutuklandı"Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Antalya, Korkuteli ve Kemer Adliyelerinde görevli 30 hakim ve savcıdan 29’unun tutuklandığını bildirdi.
 • 09:18Gözaltına Alınan 1 Tümgeneral ve 3 Tuğgeneral Serbest BırakıldıGözaltına Alınan 1 Tümgeneral ve 3 Tuğgeneral Serbest BırakıldıDarbe girişimiyle ilgili yurt genelinde yürütülen soruşturmalar kapsamında gözaltına alınan 1 tümgeneral ve 3 tuğgeneral serbest bırakıldı.
 • 23:02Fetö'nün Darbe GirişimiDiyarbakır'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, Diyarbakır 7. Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, gözaltına alındı.
 • 22:31Fetö'nün Darbe GirişimiDiyarbakır'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), darbe girişimine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında idari bir hakimin savcılık sorgusunda ses kaydı aldığı tespit edilen avukat, "FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan gözaltına alındı.
 • 19:20Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan AçıklamaSamsun Cumhuriyet Başsavcılığı, Samsun’da 12 savcı, 6 idare mahkemesi hakimi ve 7 adli yargı hakimi olmak üzere 25 kişinin tutuklandığını, 16 hakim ve savcının yurt dışı çıkma yasağı verilmek suretiyle adli kontrol altına alındığını açıkladı.
 • 19:04Fetö'nün Darbe GirişimiDiyarbakır'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), darbe girişimine yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında aralarında askeri ve sivil hakim ile savcıların da bulunduğu tutuklu sayısı 40'a yükseldi.
 • 18:16Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde yürütülen soruşturmalar kapsamında gözaltına alınan general ve amiral sayısı 124'e çıktı.
 • 17:26Fetö'nün Darbe GirişimiSamsun Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin 41 hakim ve savcının tutuklanmaları talebi ile mahkemeye sevk edildiğini, bunlardan 25'inin tutuklandığını, 16'sının da yurt dışına çıkma yasağı verilmek suretiyle adli kontrol altına alındığını bildirdi.
 • 15:31Terör Örgütüne Yönelik Operasyon Bahanesiyle HavalandılarFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Diyarbakır'da konuşlu 8. Ana Jet Üs Komutanlığındaki 6 savaş uçağının, Irak'ın kuzeyindeki terör örgütü PKK kamplarına harekat düzenleneceği bahanesiyle, Ankara'ya havalandırıldığı bildirildi.
 • 12:14Mardin'de 15 Hakim ve Savcı Hakkında Tutuklama KararıMardin'de 15 Hakim ve Savcı Hakkında Tutuklama KararıMardin'de FETÖ/ PDY silahlı terör örgütü yapılanmasına mensup olduğu iddiasıyla Mardin Adliyesinde hakim karşısına çıkarılan adli ve idari hakim ile savcıdan 15'nin hakkında tutuklama kararı verildi.
 • 09:56Konya'da 32 Hakim ve Savcı TutuklandıKonya’da darbe girişimine karşı yapılan operasyonda gözaltına alınan hakim ve savcılardan 32’si tutuklanırken 4’ü adli kontrol şartıyla serbest kaldı.
 • 09:28Darbe Girişimi Soruşturmasında 118 General ve Amiral GözaltındaDarbe Girişimi Soruşturmasında 118 General ve Amiral GözaltındaFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde şu ana kadar 118 general ve amiral gözaltına alındı.
 • 09:16Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından gözaltına alınan ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının tutuklanmasını talep ettiği 167 şüpheliden 164'ü tutuklandı, 3'ü ise adli kontrol kararıyla serbest kaldı.
 • 23:54Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan eski Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse, "Gece yarısı General/Amiral Şube Müdürü Albay Cemil Turan telefonla beni aradı.
 • 23:42Fetö'nün Darbe GirişimiDiyarbakır'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), darbe girişimine yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında tutuklananların sayısı 22'ye çıktı.
 • 23:35Darbenin Planlayıcısı Albay Muharrem Köse TutuklandıDarbenin Planlayıcısı Albay Muharrem Köse TutuklandıGenelkurmay Başkanlığı Eski Adli Müşaviri Albay Muharrem Köse, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında tutuklandı.
 • 23:10Hakkari'de 4 Rütbeli Asker TutuklandıHakkari'de 4 Rütbeli Asker TutuklandıHakkari'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sonrası gözaltına alınan 1'i tuğgeneral 4 rütbeli asker tutuklandı.
 • 22:2029 Hakim ve Savcı, Mardin'de Hakim Karşısına Çıktı29 Hakim ve Savcı, Mardin'de Hakim Karşısına ÇıktıMardin'de FETÖ/ PDY silahlı terör örgütü yapılanmasına mensup olduğu iddiasıyla Mardin il merkezi ve mülhakatlarında görevli adli ve idari 29 hakim ve savcının adli işlemleri sürüyor.
 • 21:24Tugay Komutanı ve 3 Rütbeli TutuklandıTugay Komutanı ve 3 Rütbeli TutuklandıHakkari’de darbe girişimi sonrası gözaltına alınan 1’i tuğgeneral 4 rütbeli asker tutuklandı.
 • 10:31Fetö'nün Darbe Girişimine 191 Tutuklama DahaAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlattığı soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelilerden 191'i daha tutuklandı.
 • 09:26Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde 118 general ve amiral gözaltına alındı.
 • 04:00FETÖ'nün Darbe Girişimine İlişkin Soruşturma: 68 Asker TutuklandıFETÖ'nün Darbe Girişimine İlişkin Soruşturma: 68 Asker TutuklandıFETÖ darbe girişiminin ardından gözaltına alınan subay, er ve askeri okul öğrencilerinden 89'unun 68'i tutuklandı, 21'i ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.
 • 23:51Kırklareli Cumhuriyet Başsavcısı Yavuz, Darbe Girişimi Gecesi Harekete Geçtiklerini AçıkladıKırklareli Cumhuriyet Başsavcısı Yavuz, Darbe Girişimi Gecesi Harekete Geçtiklerini AçıkladıKırklareli Cumhuriyet Başsavcısı İlyas Yavuz, 15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişimi gecesi saat 23.00’da harekete geçtiklerini ve TCK’nın ilgili maddeleri uyarınca re’sen soruşturma başlatılarak, gözaltı işlemlerine devam ettiklerini açıkladı.
 • 23:21İzmir Adliyesindeki Fetö/pdy Davasıİzmir'de "adliyede kadrolaşma ve fişleme" ile "bazı bilgilerin örgüte aktarılması" iddialarına ilişkin "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)" mensuplarına yönelik açılan davada 3'ü tutuklu 8 sanık, ilk kez hakim karşısına çıktı.
 • 23:16Akın Öztürk ve 25 General TutuklandıAkın Öztürk ve 25 General TutuklandıDarbenin planlayıcısı olduğu iddia edilen Eski Hava Kuvvetleri Komutanı ve YAŞ üyesi Akın Öztürk ve 25 general tutuklandı.
 • 22:06Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaFetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişiminin ardından gözaltına alınan ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının tutuklamasını talep ettiği eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk'ün de arasında bulunduğu 26 şüpheli, sulh ceza hakimliklerindeki sorguları sonucunda tutuklandı.
 • 21:15Akın Öztürk ve Darbeci Generaller TutuklandıAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yürüttüğü soruşturmada aralarında eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk'ün de bulunduğu 26 general ve amiral tutuklandı.
 • 19:58Fetö'cü Darbeciler, Öcalan'ı İmralı'dan Kaçırmaya ÇalıştıFETÖ'cü darbe girişimcilerinin 15 Temmuz gecesi bölücü terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan'ı, cezasını çektiği İmralı Cezaevi'nden kaçırma girişiminde bulundukları öğrenildi.
 • 18:50Gözaltına alınan 112 General Ve Amiral'in İsim Listesi Ortaya ÇıktıGözaltına alınan 112 General Ve Amiral'in İsim Listesi Ortaya ÇıktıTürkiye genelinde başlatılan soruşturmalar kapsamında eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Öztürk'ün de aralarında bulunduğu 112 general ve amiral gözaltına alındı.
 • 18:14Fetö'nün Darbe GirişimiFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yurt genelinde 112 general ve amiral gözaltına alındı.
 • 17:10Akın Öztürk'ün de İçinde Olduğu 27 General ve Amirale Tutuklama TalebiAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yürüttüğü soruşturmada, bir numara olarak gösterilen, eski Hava Kuvvetleri Komutanı, Yüksek Askeri Şura üyesi Akın Öztürk'ün de aralarında bulunduğu 27 general ve amiral, tutuklama talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.