SON DAKİKA TÜRK CEZA YASASI HABERLERİ

Son Dakika Türk Ceza Yasası Haberleri

 • 26 Ağustos 2016 17:30Konya'da Patlayıcı Madde Yasağına Uymayana Hapis CezasıKonya’da havai fişek ve diğer patlayıcı maddelerin satışına, bulundurulmasına ve kullanılmasına yasak getirildi.
 • 25 Ağustos 2016 13:37Can Dündar'a Saldırı Davası, Ağır CezalıkEski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'a, Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi önünde silahlı saldırıda bulunmasına ilişkin biri tutuklu 3 sanığın asliye ceza mahkemesinde yargılandıkları dava, suçun "kasten öldürmeye teşebbüs" kapsamında değerlendirilmesi gerektiği belirtilerek, görevsizlik kararıyla yetkili ağır ceza mahkemesine gönderildi.
 • 24 Ağustos 2016 12:53Tutuklanan Savcı Kaplan'ın "Fetö Pişmanlığı"Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yargı yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında bu örgüte üyelikten tutuklanan dönemin Balyoz Planı davasının duruşma savcılarından Hüseyin Kaplan, hakimlik sorgusunda etkin pişmanlıktan yararlanmak istediğini belirtti.
 • 24 Ağustos 2016 12:08Erzincan da 426 Adet Sentetik Uyuşturucu Ele GeçirildiErzincan da 426 Adet Sentetik Uyuşturucu Ele GeçirildiErzincan da 426 adet sentetik uyuşturucu (ecstasy) hap ele geçirildi.
 • 23 Ağustos 2016 12:32Re-Der Başkanı Göncü: Re-Der Başkanı Göncü: "'darbeleri Araştırma Komisyonu Göstermelik mi Kuruldu?'"Resen Emekliler Derneği (RE-DER) Başkanı Süleyman Göncü, “Büyük bir özveriyle 6 ay gibi bir sürede, ülkede gerçekleşen darbeleri ekonomik, sosyal, siyasal ve hukuksal boyutlarıyla araştıran, yüzlerce kurum ve kişiden görüş alan komisyonun hazırladığı raporun dikkate alınmaması akıllara ’Göstermelik bir komisyon mu kuruldu?
 • 23 Ağustos 2016 11:28Demirtaş İçin Hem Fezleke, Hem İddianame DüzenlendiDemirtaş İçin Hem Fezleke, Hem İddianame DüzenlendiHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten fezleke, eski Başbakan Davutoğlu'na hakaretten ise iddianame düzenlendi.
 • 23 Ağustos 2016 11:05Antalya'da Adliye Personeli 6 Kişi TutuklandıAntalya'da Adliye Personeli 6 Kişi TutuklandıAntalya’da FETÖ/PDY operasyonu kapsamında gözaltına alınan 11 adliye personelinden 6’sı tutuklanarak cezaevine gönderildi.
 • 23 Ağustos 2016 10:43Kocaeli Üniversitesi'nde Görevli 48 Akademisyen GözaltındaKocaeli Üniversitesi'nde Görevli 48 Akademisyen GözaltındaKocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 14 ilde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda 48 akademisyen gözaltına alındı.
 • 20 Ağustos 2016 16:41Fetö/pdy Üyelerine "Ektin Pişmanlık Hükmünden Faydalanma" ÇağrısıAydın Cumhuriyet Başsavcılığı, silahlı darbe girişimine katılmayan ve Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında değerlendirilen örgüt üyelerinin, "etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak" ya da "tanık sıfatıyla beyanda bulunmak" için Cumhuriyet Başsavcılığı ile kolluk birimine müracaat edebilecekleri belirtildi.
 • 19 Ağustos 2016 12:08Kamyonetle Cinsel İlişkiye Girmeye Çalışırken YakalandıKamyonetle Cinsel İlişkiye Girmeye Çalışırken YakalandıABD'nin Ohio eyaletine bağlı Dayton kentinde bir adam, park halindeki bir kamyonetle "cinsel münasebete" girmeye çalıştığı iddiasıyla gözaltına alındı.
 • 18 Ağustos 2016 17:12Fetö Mensuplarına "Etkin Pişmanlık" ÇağrısıÇorum Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Faruk Yurdagül, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)/ Paralel Devlet Yapılanması'nın (PDY) 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği eylemlerden dolayı pişmanlık duyup örgütten ayrılma isteğinde olan kamu görevlisi ve vatandaşlar için Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) etkin pişmanlık hükümleri çerçevesinde işlem yapılacağını bildirdi.
 • 18 Ağustos 2016 16:53Cezaevlerindeki Açık Görüş Yönetmeliğinde DeğişiklikDevletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, milli savunmaya, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk ile terör suçlarından hükümlü ve tutuklular için ceza infaz kurumlarındaki açık görüşler idare ve gözlem kurulu kararıyla iki ayda bir yaptırılabilecek.
 • 18 Ağustos 2016 16:48Fetö Davasında Pişmanlık DuyanlarYalova Cumhuriyet Başsavcısı Yıldırım Özgür, "FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz'da gerçekleştirdiği eylemlerden dolayı pişmanlık duyup, örgütten ayrılma isteğinde olan kamu görevlisi ve vatandaşlar için TCK'nın 221. maddesinde düzenlenen etkin pişmanlık hükümleri çerçevesinde işlem yapılacaktır.
 • 18 Ağustos 2016 14:52Cumhurbaşkanı'na Hakarete TahliyeCumhurbaşkanı'na Hakarete TahliyeCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın, şimdiye kadar kendisine hakaret edenlere açtığı davaları bir defaya mahsus olmak üzere geri çektiğini ve bu kişileri affettiğini söylemesinin ardından, İzmir'de bir ay önce tutuklanan işadamı 53 yaşındaki Efgan B., tahliye edildi.
 • 18 Ağustos 2016 14:45Hdp'li Milletvekilleri Hakkında İddianameHdp'li Milletvekilleri Hakkında İddianameYASİN DİKME/RAUF MALTAŞ - Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı, "Sırtımızı YPG'ye, YPJ'ye ve PYD'ye yaslıyoruz" açıklamaları nedeniyle HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın, "Terör örgütü propagandası yapmak ve silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması talebiyle iddianame hazırladı.
 • 18 Ağustos 2016 13:23HDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ'ın 15 Yıl Hapsi İsteniyorHDP Eş Başkanı Figen Yüksekdağ'ın 15 Yıl Hapsi İsteniyorHDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın, "Sırtımızı YPG'ye, YPJ'ye ve PYD'ye yaslıyoruz" açıklaması nedeniyle 15 yıla kadar hapsi isteniyor.
 • 18 Ağustos 2016 01:01KPSS Sorularını Kimden Aldığını İtiraf Eden FETÖ'cü Kadın Serbest BırakıldıKPSS Sorularını Kimden Aldığını İtiraf Eden FETÖ'cü Kadın Serbest Bırakıldı2010 KPSS'de soru çaldığı tespit edilen D.Ö. isimli FETÖ'cü kadın soruları kimden aldığını itiraf edip, pişman olduğunu dile getirince adli kontrolle serbest bırakıldı.
 • 17 Ağustos 2016 22:06KPSS Sorularının Sızdırılması İtirafına Etkin PişmanlıkKPSS Sorularının Sızdırılması İtirafına Etkin PişmanlıkAnkara Cumhuriyet Başsavcılığının, 2010 KPSS sorularının sızdırılmasına ilişkin soruşturması kapsamında savcılığa ifade veren bir şüphelinin, soruları sınav öncesinde aldığını itiraf ettiği, bu sebeple adli kontrolle serbest bırakıldığı öğrenildi.
 • 17 Ağustos 2016 18:07Fetö Davasında Pişmanlık DuyanlarKocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, "Türk Ceza Kanunu'nun 221. maddesi çerçevesinde pişmanlık duyan vatandaşlarımız, verdikleri bilgilerle örgüt mensuplarının ortaya çıkarılmalarını ve yakalanmalarını sağlamaları halinde aynı maddenin üçüncü fıkrası uyarınca cezalandırılmayacaktır.
 • 17 Ağustos 2016 17:14Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaBingöl Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin etkin pişmanlık yasasından yararlanması çağrısında bulundu.
 • 17 Ağustos 2016 16:00Hkp'nin Başvurusunu Reddeden Hakim Fetö'den TutuklandıHkp'nin Başvurusunu Reddeden Hakim Fetö'den TutuklandıHALKIN Kurtuluş Partisi (HKP) İzmir İl Başkanı Avukat Tacettin Çolak'ın, Türkiye'ye ait adaların Yunanistan tarafından işgal edilmesine sessiz kaldığı iddiasıyla devlet büyüklerine karşı yaptığı suç duyurusu, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ve Sulh Ceza Hakimliği tarafından reddedildi.
 • 17 Ağustos 2016 15:56Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan 'Etkin Pişmanlık Başvurusu' ÇağrısıBingöl Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş, etkin pişmanlık hükümlerinin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyeleri için de uygulanmasının söz konusu olduğunu belirterek, örgütün 15-16 Temmuz’da gerçekleştirdiği eylemlerden pişmanlık duyup, ayrılma istediğinde olanlara etkin pişmanlık hükümleri çerçevesinde işlem yapılacağına dikkat çekti.
 • 17 Ağustos 2016 15:18Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaDiyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, FETÖ/PDY'nin 15-16 Temmuz'da gerçekleştirdiği eylemlerden dolayı pişmanlık duyup örgütten ayrılma isteğinde olan kamu görevlisi ve vatandaşlar için TCK'nın 221. maddesinde etkin pişmanlık hükümleri çerçevesinde işlem yapılacağını bildirdi.
 • 17 Ağustos 2016 14:53671 Sayılı Khk ile Tahliye671 Sayılı Khk ile TahliyeKoşullu salıverilmesine iki yıl veya daha az süre kalan iyi halli hükümlülerin denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak bir yıl erken tahliye edilebilmesine olanak tanıyan 671 sayılı Kanun Hükmünde Kararname Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 17 Ağustos 2016 09:37Özgür Gündem Gazetesi'nde Polis AramasıÖzgür Gündem Gazetesi'nde Polis AramasıHaber-Kamera: Zeki GÜNAL/ İstanbul DHAPolis ekipleri Gerçek Gündem gazetesi'nin Beyoğlu'nda bulunan binasında arama yapıyor.
 • 16 Ağustos 2016 17:35Kapatılan Özgür Gündem Gazetesi'nde Polis Araması Sırasında Arbede Çıktı!Kapatılan Özgür Gündem Gazetesi'nde Polis Araması Sırasında Arbede Çıktı!Terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptığı gerekçesiyle kapatılan Özgür Gündem'de arama yapmak isteyen polislerle gazete çalışanları arasında kısa süreli arbede çıktı.
 • 16 Ağustos 2016 10:57Bozdağ'dan İsveçli Bakan'a YanıtBozdağ'dan İsveçli Bakan'a YanıtBozdağ, sosyal paylaşım sitesi Twitter adresinden yaptığı açıklamada, İsveç Dışişleri Bakanı Wallström'ün, "Türkiye'nin 15 yaşın altındaki çocukların cinsel ilişkiye girmesine izin vermesine dair kararı iptal edilmeli" açıklamasıyla ilgili olarak "Wallström'ün, mesajı art niyetli değilse, yanlış ya da çarpıtılmış bilgiye dayalı asılsız bir açıklamadır.
 • 15 Ağustos 2016 18:09Cinsel İstismarda "15 Yaş" Kuralının İptaliAnayasa Mahkemesi Başkanlığından yapılan açıklamada, Türk Ceza Kanunu'nun (TCK), çocuğun cinsel yönden istismarına ilişkin cezaları düzenleyen 103. maddesinin birinci fıkrasındaki "15 yaşını tamamlamamış her çocuğa karşı gerçekleştirilen her türlü cinsel davranışın cinsel istismar sayılacağı"na ilişkin hükmün iptaline ilişkin kararın, kategorik olarak 15 yaşından küçük çocuklara karşı işlenen cinsel istismar fiillerinin suç olmaktan çıkarılmasını ima dahi etmediği vurgulandı.
 • 15 Ağustos 2016 16:36Adalet Bakanı Bozdağ AçıklamasıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, çocuklara yönelik cinsel istismar eylemlerinin cezalandırılması hususunda yasal bir boşluğun olmadığını bildirdi.
 • 15 Ağustos 2016 16:16Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaGiresun Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, "Örgüt ile zamanında bağlantısı, iltisakı olmasına rağmen sonradan ilişkisini kesmiş olanlar yönünden Cumhuriyet savcılığımızca yapılacak değerlendirmelerde verilecek bilgiler lehe değerlendirileceği gibi bilgi verecek olanlar hakkında işlem yapılmayabilecektir.
 • 12 Ağustos 2016 16:28Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaFetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaSinop Cumhuriyet Başsavcısı Duygu Bayar, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik il merkezi ile Ayancık, Gerze ve Türkeli ilçelerini kapsayacak şekilde yürütülen soruşturma kapsamında 290 şüpheli hakkında adli işlem yapıldığını ve zanlılardan 117'sinin çıkarıldıkları mahkemece tutuklandığını bildirdi.
 • 12 Ağustos 2016 11:04Başsavcı Bayar'dan Fetö Operasyonları AçıklamasıSinop Cumhuriyet Başsavcısı Duygu Bayar, FETÖ/PDY soruşturması hakkında açıklamalarda bulundu.
 • 11 Ağustos 2016 21:26Manisa Eşini Öldüren Çiftçi İçin Savcı Haksız Tahrik İndirimi İstediManisa Eşini Öldüren Çiftçi İçin Savcı Haksız Tahrik İndirimi İstediEşini öldüren çiftçi için savcı haksız tahrik indirimi istediManisa'nın Alaşehir İlçesi'nde, eşi 40 yaşındaki Ayşegül Şimşek'i av tüfeğiyle kasten öldürdüğü iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen Ferhat Şimşek için savcı mütaalasında sanığın haksız tahrik indirimi uygulanarak 18 yıldan 24 yıla kadar hapis istemiyle cezalandırılmasını istedi.
 • 11 Ağustos 2016 19:30Eşini Öldüren Çiftçi İçin Savcı Haksız Tahrik İndirimi İstediEşini Öldüren Çiftçi İçin Savcı Haksız Tahrik İndirimi İstediMANİSA'nın Alaşehir İlçesi'nde, eşi 40 yaşındaki Ayşegül Şimşek'i av tüfeğiyle kasten öldürdüğü iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen Ferhat Şimşek için savcı mütaalasında sanığın haksız tahrik indirimi uygulanarak 18 yıldan 24 yıla kadar hapis istemiyle cezalandırılmasını istedi.
 • 11 Ağustos 2016 18:44Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden Fetö İddialarına YanıtMersin Büyükşehir Belediyesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile ilgili son dönemde ortaya atılan iddiaların, tamamen siyasi çıkarlar doğrultusunda yönlendirme gayreti olduğunu, Kocamaz’ın, FETÖ’den en çok sıkıntı çeken yerel yöneticilerden biri olduğunu bildirdi.
 • 11 Ağustos 2016 15:12Tuşba Belediyesi'nden Basın AçıklamasıVan’ın Tuşba Belediyesi, bir internet sitesinde yer alan “AKP’li Tuşba Belediyesi’nde 40 milyon TL’lik yolsuzluk iddiası” haberini yalanladı.
 • 10 Ağustos 2016 22:31Netcad Yol Projelendirme Sertifika Eğitim ProgramıNetcad Yol Projelendirme Sertifika Eğitim ProgramıEğitimin Tanımı;'TCK ve AASHTO Standartlarında Yol Projelendirme Sertifikalı Eğitim Programı', yol projelerinin tüm aşamaları ile iki ve üç boyutlu olarak uluslararası standartlarda üretilme süreçlerini kapsar. Hedef Grup;Bu eğitim programı, inşaat, harita, orman, mühendislik bilimleri, hacim projesi yapan kamu birimleri, belediyeler, üniversiteler, akademisyenler, öğrenciler ve eğitmenlere yönelik olarak hazırlanmıştır.
 • 10 Ağustos 2016 18:02Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaKocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ali Kurt, FETÖ/PDY ile iş birliği yaptığı ve finansal destek sağladığı iddia edilen iş adamları hakkında yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 92 şüpheliden 33'ünün tutuklandığını, 15'i hakkında adli kontrol tedbiri uygulandığını ve 11 kişinin ise serbest bırakıldığını bildirdi.
 • 10 Ağustos 2016 17:24Siirt'te Fetö'den 10 Polis TutuklandıDARBE girişimiyle ilgili Siirt'te devam eden FETÖ/PDY soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve sorguları tamamlanan, 20 emniyet mensubundan 10'u çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.
 • 10 Ağustos 2016 15:40Hakkari'de Casusluk İddiasıHakkari'de yabancı bir ülkenin istihbarat servisi için casusluk yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 4 şüpheliden biri tutuklandı.
 • 10 Ağustos 2016 15:36Başkan Alçiçek Serbest BırakıldıBaşkan Alçiçek Serbest BırakıldıHAKKARİ (İHA) – Hakkari’de görülen davada Dicle Haber Ajansı (DİHA) muhabiri Şermin Soydan’ın tutukluluk halinin devamına, Kızılay Derneği Hakkari Şubesi eski başkanı Fadıl Alçiçek’in ise serbest bırakılmasına karar verildi.
 • 09 Ağustos 2016 19:34Antalya'daki Fetö/pdy DavasıAntalya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında hakkında dava açılan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından görevine son verilen Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Nihat Kanbur'un yargılanmasına başlandı.
 • 09 Ağustos 2016 11:07FETÖ'cü Öğretmenin Eski Eşi: Evde Kapalı Dışarıda Açık Giyinmen GerekiyorFETÖ'cü Öğretmenin Eski Eşi: Evde Kapalı Dışarıda Açık Giyinmen GerekiyorFETÖ soruşturmasında görevine son verilen Akdeniz Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Nihat Kanbur'un eski eşi "'Bana evde kapalı, dışarıda açık giyinmen gerekiyor.' diyordu." dedi.
 • 08 Ağustos 2016 17:50Diyarbakır'da Drone Kullanımını YasakladıDiyarbakır Valiliği, il sınırları içerisinde drone (İnsansız hava aracı) kullanımını yasakladı.
 • 08 Ağustos 2016 14:39Sözcü'ye Darbe Öncesi Haber İçin Soruşturma AçıldıSözcü'ye Darbe Öncesi Haber İçin Soruşturma AçıldıSözcü'nün 15 Temmuz darbe girişimi günü yayınladığı 'Sözcü Erdoğan'ı buldu' haberi sebebiyle soruşturma başlatıldığı ortaya çıktı.
 • 08 Ağustos 2016 11:06Ön Seçimle" Rektör Adayı BelirlemişlerFetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensuplarının, 2012'de Cumhuriyet Üniversitesinde (CÜ) yapılan rektörlük seçimleri öncesi sözde ön seçim ile adaylarını belirledikleri ortaya çıktı.
 • 05 Ağustos 2016 18:23Yüzbaşı Murat Eren'e Yeniden Yargılama TalebiKumpas davalarının mağdurlarından cezaevinde kalan tek subay kara pilot yüzbaşı Murat Eren'in avukatı Hüseyin Ersöz, Askeri Yargıtay Başkanlığı ve Genelkurmay Askeri Mahkemesine başvurarak, yeniden yargılama talebinde bulundu.
 • 04 Ağustos 2016 23:17Fetö Elebaşı Gülen'in Akrabasının İtiraflarıFetö Elebaşı Gülen'in Akrabasının İtiraflarıFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan, terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in akrabası Muhammet Sait Gülen, savcılık ifadesinde, "15 Temmuz 2016 akşamı, ülkemiz çapında meydana gelen darbe girişiminin arkasında Fetullah Gülen cemaatinin bulunduğunu basından öğrenince, cemaatin gerçek yüzünü gördüm. Cemaatin gerçek amacının, benim bildiğim hizmet hareketi olmadığını anladım. Halkına ve polisine saldıran, silah sıkan Fetullahçı Terör Örgütü'nün bu yaptıklarını kesinlikle tasvip etmiyorum, kınıyorum.
 • 04 Ağustos 2016 18:22Kuşadası'nda Uyuşturucu Çetesine DarbeKuşadası'nda Uyuşturucu Çetesine DarbeKuşadası’nda polisin gerçekleştirdiği operasyonda bir uyuşturucu çetesi çökertildi.
 • 04 Ağustos 2016 18:04Geniş Haber) Fetullah Gülen Hakkında Yakalama Kararıistanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi üzerine 15 Temmuz darbe girişiminin talimatını verdiği gerekçesiyle Fetullah Gülen hakkında yakalama kararı çıkarıldı.