SON DAKİKA TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ HABERLERİ

Son Dakika Türkiye Barolar Birliği Haberleri

 • 11:10Delebe: Parlemanto İşlevini YitiriyorDelebe: Parlemanto İşlevini YitiriyorBaro Başkanı Delebe, "Olağanüstü Hal ile birlikte parlamento önemli ölçüde işlevini yitiriyor, çünkü Bakanlar Kurulu kanun hükmünde kararname yetkisine sahip olarak çok önemli konularda kanun hükmünde kararnameler alabiliyor" dedi.
 • 17:38TBMM Başkanı Kahraman, Türkiye Barolar Birliğini Kabul EttiTBMM Başkanı İsmail Kahraman, bundan önce 16 kalkışma olduğunu, 17. olan bu darbe girişimin sonuncu olduğuna inandığını belirterek, "Bir daha ne postalın izi, ne süngünün gölgesi olacağız. Hiç kimse eline yetki, güç, silah geçti diye gelip darbe yapmaya teşebbüs edemeyecek.
 • 16:30TBMM Başkanı Kahraman'a Ziyaretler Devam EdiyorTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman, “Demokrasi var ve bunun cezalandırma yeri sandıktır.
 • 16:17TBMM'nin Bombalandığı Bölümler Müzeye DönüştürülecekTBMM'nin Bombalandığı Bölümler Müzeye Dönüştürülecek15 Temmuz gececi FETO'cu bir grup askerin başlattığı darbe girişiminde bombalanan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin hasar gören bölümü müze yapılacak.
 • 15:13Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerHDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, "Bir an önce zaten yasal hakkı olan aile ve avukat görüşünün, bununla birlikte bağımsız bir heyetin Öcalan ile mutlaka görüşmesi ve onun güvenlik koşulları hakkında kamuoyunun birinci elden tatmin edilmesi gerekiyor.
 • 09:33Cihan Haber Ajansı GündemiMilli Güvenlik Kurulu ve Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplanacak (12.00-15.00)POLİTİKA-TBMM Başkanı İsmail Kahraman sırasıyla TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberinde STK Başkan ve üyelerinden oluşan heyeti, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve beraberindeki heyeti, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve beraberinde 81 İlin Müftüsünden oluşan heyeti kabul edecek.
 • 09:02Gündem/ 20 Temmuz 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Milli Güvenlik Kurulu ile Bakanlar Kurulu toplantılarına başkanlık edecek.
 • 00:01Gündem Özeti/ 20 Temmuz 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 19201- TBMM Başkanı İsmail Kahraman, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve beraberindeki heyet ile Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ve beraberindeki 81 il müftüsünü ayrı ayrı kabul edecek.
 • 16:24Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerKastamonu Baro Başkanı Mehmet Çiftçi, Kastamonu Barosunun da dahil olduğu 79 baro başkanının TBMM'yi ziyaret edeceğini bildirdi.
 • 21:1515 Temmuz'dan Sonra Türkiye15 Temmuz'dan Sonra TürkiyeTürkiye, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından birdenbire bambaşka bir atmosferle karşı karşıya kaldı.
 • 21:34Balıkesir Feyzioğlu ve Cirit'ten Baro Açılışında HSYK MesajıBalıkesir Feyzioğlu ve Cirit'ten Baro Açılışında HSYK MesajıFeyzioğlu ve Cirit'ten baro açılışında HSYK mesajıBALIKESİR Barosu'nun yeni hizmet binası açılışına katılan Yargıtay Başkanı Cirit, mecliste bulunan tüm siyasi partilerin bir araya gelerek Anayasanın HSYK ile ilgili 159'uncu maddesinin düzeltilmesi gerektiğini söyledi.
 • 20:43Feyzioğlu ve Cirit'ten Baro Açılışında HSYK MesajıFeyzioğlu ve Cirit'ten Baro Açılışında HSYK MesajıBalıkesir Barosu'nun yeni hizmet binası açılışına katılan Yargıtay Başkanı Cirit, Meclis'te bulunan tüm siyasi partilerin bir araya gelerek Anayasanın HSYK ile ilgili 159'uncu maddesinin düzeltilmesi gerektiğini söyledi.
 • 19:40Balıkesir Barosu Yeni Hizmet Binasının Açılış TöreniYargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, "HSYK'da ilk derece yargının seçim suretiyle idare edilmesinde, şu anda sıkıntılarını yaşıyoruz.
 • 18:43Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit: Geçen Yıl 1 Milyon 100 Bin Dosya GeldiYargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit: Geçen Yıl 1 Milyon 100 Bin Dosya GeldiBalıkesir Barosu'nun yeni bina açılışında konuşan Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit; "Bize senede bir milyon yüz bin dava geliyor.
 • 17:57Feyzioğlu'ndan Cemaate VetoFeyzioğlu'ndan Cemaate VetoBalıkesir Baro binası açılış töreninde konuşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, yargıda cemaatçi bir yapılanma istemediklerini ve bunun için işbirliğine hazır olduklarını açıkladı.
 • 14:07Tgc Basın Özgürlüğü Ödülleri AçıklandıTürkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) tarafından verilen Basın Özgürlüğü Ödüllerine değer bulunan isimler belli oldu.
 • 15:41Akkuyu'da Bilirkişi İncelemede, Çevreciler EylemdeAkkuyu'da Bilirkişi İncelemede, Çevreciler EylemdeMersin’in Gülnar ilçesi Büyükeceli Mahallesi’nde yapılması planlanan Akkuyu Nükleer Santrali’nin olumlu ÇED (Çevresel Etki Değerlendirmesi) Raporu’nun iptali için açılan davada, Danıştay tarafından görevlendirilen 15 kişilik Bilirkişi Heyeti’nin santraldeki incelemeleri sürüyor.
 • 09:54Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu: Rus Uçağını Düşüren Pilot ÖldürülecekTürkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu: Rus Uçağını Düşüren Pilot ÖldürülecekMetin Feyzioğlu, Türkiye-Rusya ilişkilerinin düzelmeye başlandığı şu dönemde, "Rus uçağını düşüren pilotumuz öldürülecek. O pilotun canı, devletin namusudur" uyarısında bulundu.
 • 08:54Müftülere Nikâh Yetkisi Veren Değişikliğin Fikir Babası Necmettin ErbakanMüftülere Nikâh Yetkisi Veren Değişikliğin Fikir Babası Necmettin ErbakanBaşbakan Binali Yıldırım'ın açıkladığı müftülere resmi nikâh kıyma yetkisi verilmesi tartışmalara yol açarken, bu uygulamanın fikir babasının Erbakan olduğu ortaya çıktı.
 • 16:45Feyzioğlu; Adil Yargılama Yapabilen, Hesap Verebilen Yargı İstiyoruz 1Feyzioğlu; Adil Yargılama Yapabilen, Hesap Verebilen Yargı İstiyoruz 1Dha Ankara - Feyzioğlu Adil yargılama yapabilen, hesap verebilen yargı istiyoruzTÜRKİYE Barolar Birliği (TBB) tarafından düzenlenen 'Yargı nereye' konulu yuvarlak masa toplantısında konuşan yüksek yargının önceki başkanları ve baro başkanları, Yargıtay ve Danıştay'ın yeniden yapılandırmasıyla ilgili kanun tasarısını değerlendirdiler.
 • 16:30Feyzioğlu: Adil Yargılama Yapabilen, Hesap Verebilen Yargı İstiyoruzFeyzioğlu: Adil Yargılama Yapabilen, Hesap Verebilen Yargı İstiyoruzTürkiye Barolar Birliği (TBB) tarafından düzenlenen 'Yargı nereye?' konulu yuvarlak masa toplantısında konuşan yüksek yargının önceki başkanları ve baro başkanları, Yargıtay ve Danıştay'ın yeniden yapılandırmasıyla ilgili kanun tasarısını değerlendirdiler.
 • 17:36TBB Başkan Yardımcısı Besler AçıklamasıTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkan Yardımcısı Berra Besler, "Hukuki ve siyasi olarak getirilen olumlu ve olumsuz eleştiriler bir yana, yargılama sürecinde çok önemli yenilikler getiren ve temyiz sistemimizi de değiştirecek istinafın öncelikle iyi bilinmesi, iyi öğrenilmesi gerekiyor.
 • 12:58Tbb: İstanbul Tahkim Merkezi'ne Teşvik İçin Hukuk Standartları YükseltilmeliTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC) ile işbirliği mesajı verirken, merkeze yönelik teşvikleri artırmak için Türkiye'de "hukuk standartlarının yükseltilmesi" çağrısı yaptı Global Arbitration Review'un (GAR) düzenlediği, bugün gerçekleşen Live 4. Yıllık İstanbul Konferansı'nda İstanbul Tahkim Merkezi'nin (ISTAC) küresel başarı yakalamasında etkili olabilecek nedenler ve ISTAC Tahkim Kuralları tartışıldı.
 • 15:28Metin Feyzioğlu: Türkiye'de İlk Yapılacak Şey, HSYK'nın Yapısını Uzlaşmayla DeğiştirmekMetin Feyzioğlu: Türkiye'de İlk Yapılacak Şey, HSYK'nın Yapısını Uzlaşmayla DeğiştirmekTürkiye Barolar Birliği Başkanı ve Metin Feyzioğlu ve Yönetim Kurulu üyelerinin, Yargıtay ve Danıştay'ın üye yapısı ile görev sürelerini değiştiren yargı paketine ilişkin basın toplantısı düzenledi.
 • 13:26Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu'ndan Yeni Tasarıya İlişkin AçıklamaTürkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Yargıtay ve Danıştay’ın üye yapısı ile görev sürelerini değiştirmeyi öngören yasa tasarısına ilişkin, “Şu halde çok uzun süredir söylediğimizi bir kez daha sizin aracılığınızla paylaşmak gerekiyor.
 • 13:15Feyzioğlu: Feyzioğlu: "Türkiye'de İlk Yapılacak Şey, HSYK'nın Yapısını Uzlaşmayla Değiştirmek"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun açıklamaları TBB Başkanı Feyzioğlu: "Türkiye'de ilk yapılacak şey, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun yapısını uzlaşmayla değiştirmek, yargı üzerinde siyasi parti etkisini tamamen ortadan kaldırmak ve ardından layık olanın layık olduğu göreve gelmesi şeklinde tanımladığımız bir sistemi, hakim tarafsızlığını, adil yargılamayı ve hakimin hesap verebilirliğini de sağlayacak şekilde hep birlikte yazmak" "Kaygımız, cemaatçi yapılanmayı temizliyoruz iddiasıyla siyasi iktidara tam anlamıyla bağlı hale gelecek yeni bir yüksek yargının oluşturulacağıdır" Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Türkiye'de ilk yapılacak şey, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun yapısını uzlaşmayla değiştirmek, yargı üzerinde siyasi parti etkisini tamamen ortadan kaldırmak ve ardından layık olanın layık olduğu göreve gelmesi şeklinde tanımladığımız bir sistemi, hakim tarafsızlığını, adil yargılamayı ve hakimin hesap verebilirliğini de sağlayacak şekilde hep birlikte yazmak.
 • 13:08TBB Başkanı Feyzioğlu AçıklamasıTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Türkiye'de ilk yapılacak şey, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun yapısını uzlaşmayla değiştirmek, yargı üzerinde siyasi parti etkisini tamamen ortadan kaldırmak ve ardından layık olanın layık olduğu göreve gelmesi şeklinde tanımladığımız bir sistemi, hakim tarafsızlığını, adil yargılamayı ve hakimin hesap verebilirliğini de sağlayacak şekilde hep birlikte yazmak.
 • 09:34Cihan Haber Ajansı Gündemi-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mabeyn Köşkü'nde sanatçı Orhan Gencebay'ı kabul edecek.
 • 17:03Küresel Isınmaya Karşı "Geleceğe Mektup"Adana Barosu ve bazı sivil toplum kuruluşları tarafından hazırlanan ve küresel ısınmaya dikkat çeken mermer yazıt, geleceğe mesaj iletmesi amacıyla toprağa gömüldü.
 • 16:11Adana'da 200 Kiloluk Mermere Mektup Yazıp Toprağa GömdülerAdana'da 200 Kiloluk Mermere Mektup Yazıp Toprağa GömdülerAdana'da bazı sivil toplum kuruluşları, 2.5 metre uzunluğunda ve 200 kilo ağırlığındaki mermerin üstüne mektup yazarak, bulunmaması dileğiyle toprağa gömdüler.
 • 14:48200 Kiloluk Mermere Yazılan 200 Kiloluk Mermere Yazılan "Geleceğe Mektup" Toprağa GömüldüAdana'da sivil toplum kuruluşları, 2,5 metre uzunluğundaki mermere küresel ısınma ile mücadele ettiklerini anlatan 'Geleceğe mektup' başlıklı yazı yazarak toprağa gömdü.
 • 13:31BM ve Avukatlar Mülteciler İçin ÇalışacakBM ve Avukatlar Mülteciler İçin ÇalışacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'nun konuşması BM Mülteciler Yüksek Komiserliği Temsilci Yardımcısı Paolo Artini'nin konuşması İmza töreni BM ve avukatlar mülteciler için çalışacak Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği ve Türkiye Barolar Birliği arasında, Türkiye'deki sığınmacı ve mültecilere hukuki yardım sağlanmasını ve ortak çalışmalar yürütülmesini öngören mutabakat zaptı imzalandı Birleşmiş Milletler (BM) Yüksek Komiserliği ve Türkiye Barolar Birliği (TBB) arasında imzalanan mutabakat zaptı ile Türkiye'deki sığınmacı ve mültecilere hukuki yardım sağlanacak ve ortak çalışma yürütülecek.
 • 13:06BM ve Avukatlar Mülteciler İçin ÇalışacakBirleşmiş Milletler (BM) Yüksek Komiserliği ve Türkiye Barolar Birliği (TBB) arasında imzalanan mutabakat zaptı ile Türkiye'deki sığınmacı ve mültecilere hukuki yardım sağlanacak ve ortak çalışma yürütülecek.
 • 13:04Göç ve Hukuk" PaneliTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "İnsanları eğitim hakkından mahrum bırakırsanız doğal kaynaklarını ele geçirirseniz bu insanlar ulaşım imkanlarına kavuştuklarında göç etmekten başka bir çare bulamayacaklar.
 • 17:16Isparta Süleyman Demirel Devlet Töreniyle AnıldıIsparta Süleyman Demirel Devlet Töreniyle AnıldıSüleyman Demirel devlet töreniyle anıldıDOKUZUNCU Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel, ölümünün birinci yılında memleketi Isparta'nın Atabey İlçesi'ne bağlı İslamköy Mahallesi'nde devlet töreniyle anıldı.
 • 15:119. Cumhurbaşkanı Demirel, Mezarı Başında Anıldı9. Cumhurbaşkanı Demirel, Mezarı Başında AnıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Törenden detaylar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun gazetecilere açıklaması 9. Cumhurbaşkanı Demirel, mezarı başında anıldı 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in ölümünün birinci yılı dolayısıyla memleketi İslamköy'de bulunan Çalcatepe'deki anıt mezarda anma programı düzenlendi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: "Çoban Sülü'den başbakanlığa, cumhurbaşkanlığına gelmek, en esası da 'Çoban Sülü'den 'Baba'lığa gelmek kolay bir hadise değildir" 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, ölümünün birinci yılında memleketi İslamköy'de anıldı.
 • 14:199. Cumhurbaşkanı Demirel, İslamköy'deki Mezarı Başında AnıldıTürkiye Cumhuriyeti'nin 9'uncu Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel, vefatının 1. yıldönümünde Isparta İslamköy Çalçatepe'deki mezarı başında düzenlenen devlet töreniyle anıldı.
 • 14:04Süleyman Demirel Devlet Töreniyle AnıldıDokuzuncu Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel, ölümünün birinci yılında memleketi Isparta'nın Atabey İlçesi'ne bağlı İslamköy Mahallesi'nde Çalcatepe'deki mezarı başında devlet töreniyle anıldı.
 • 13:359. Cumhurbaşkanı Demirel, Mezarı Başında Anıldı9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, ölümünün birinci yılında memleketi İslamköy'de anıldı.
 • 08:54Kayyumların Atama Yetkisi GenişletiliyorKayyumların Atama Yetkisi GenişletiliyorTBMM Adalet Komisyonu'nda bugün görüşülecek kayyumların atama yetkisinin genişletilmesine ilişkin yargı paketi tartışmaya neden oldu. Prof. Dr Köksal Bayraktar'a göre düzenleme sakıncalı.
 • 18:15Türkiye'nin Gündemi DurulmuyorTürkiye'nin Gündemi DurulmuyorAB Büyükelçisi'nin istifası, Atatürksüz Anayasa, yargı paketi.
 • 18:24Yüksek Yargıdaki Yeni DüzenlemeTürkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Anayasa'da aksine bir hüküm yer almadığı için Yargıtay ve Danıştay üyeliklerinin yaş haddi doluncaya kadar devam edeceğini belirterek, "Şu halde, gündeme alınan kanun tasarısı, Anayasa'nın Yargıtay ve Danıştay üyeliklerini düzenleyen maddesine ve hukuk devletinin özüne aykırıdır.
 • 18:14Metin Feyzioğlu: Yargı ile Bu Denli OynanamazAdalet Bakanlığı tarafından hazırlanarak Meclis'e sunulan ve Yargıtay ile Danıştay'ın yapısını değiştirerek daire ve üye sayılarını yeniden düzenleyen kanun tasarısına ilişkin, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, "Gündeme alınan kanun tasarısı Anayasa'nın Yargıtay ve Danıştay üyeliklerini düzenleyen maddesine ve hukuk devletinin özüne aykırıdır.
 • 10:14Ramazan'ın Gözdesi Hurma TatlısıRamazan Ayı'nın simgelerinden hurma, tatlısı ile de sofralarda yerini alıyor.
 • 13:35Cinsel İstismardan 508 Yıl Ceza Alan Sanık Yine Hakim KarşısındaKaraman’da 10 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 508 yıl 3 ay hapis cezası alan öğretmen Muharrem Büyüktürk’e, Konya’nın Ereğli ilçesinde de küçük bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla dava açıldı.
 • 12:10İzmir Altın Madenine Karşı Hukuk Zaferi Kazanan Çoban, Keçilerini Bırakamayınca Ödülünü Alamadıİzmir Altın Madenine Karşı Hukuk Zaferi Kazanan Çoban, Keçilerini Bırakamayınca Ödülünü Alamadıİzmir'de çobanlık yapan Ahmet Karaçam'ın, Efem Çukuru'ndaki altın madenine karşı verdiği hukuk mücadelesinde, Danıştay kamulaştırma kararını iptal etti.
 • 12:06508 Yıl Ceza Alan Karaman Tacizcisi, Yine Tacizden Hakim Karşısına Çıktı508 Yıl Ceza Alan Karaman Tacizcisi, Yine Tacizden Hakim Karşısına ÇıktıKaraman'da bazı öğrencilere cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 508 yıl hapis alan, Konya'da da aynı suçtan dava açılan Muharrem Büyüktürk, hakim karşısına çıktı.
 • 16:53Alanya Barosu Kadın Hakları Komisyonu'ndan Rapor AçıklamasıAlanya Barosu Kadın Hakları Komisyonu'ndan Rapor AçıklamasıAlanya Barosu Kadın Hakları Komisyonu, aile bütünlüğünü olumsuz etkileyen unsurlar ile boşanma davalarının araştırılması sonucu açıklanan raporu değerlendirdi.
 • 13:10Aydın Barosu Kadın Hakları Komisyonu'ndan Rapor AçıklamasıAydın Barosu Kadın Hakları Komisyonu, aile bütünlüğünü olumsuz etkileyen unsurlar ile boşanma davalarının araştırılması sonucu açıklanan raporu değerlendirdi.
 • 15:15Bursa Barosundan TBMM'ye TepkiBursa Barosundan TBMM'ye TepkiBursa Barosu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) Araştırma Komisyonunca kadın ve çocuk haklarına yönelik hazırlanan raporu protesto etti.