00:5300
SON DAKİKA TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ HABERLERİ

Son Dakika Türkiye Barolar Birliği Haberleri

   

  "Bölgeyi IŞİD Teröründen El Birliğiyle Kazımamız Lazım"

  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, "Bölgeyi IŞİD teröründen el birliğiyle kazımamız lazım." dedi. (Dün 18:40)

   

  TBB Başkanı Feyzioğlu: Hsyk, RTÜK Gibi Yapıya Kavuşturulursa Vay Halimize

  TBB Başkanı Feyzioğlu: Hsyk, RTÜK Gibi Yapıya Kavuşturulursa Vay Halimize

  Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, HSYK'nın Anayasa'daki düzenlemesinin değişmesi gerektiğini uzun zamandır söylediklerini belirterek, "Değişmesi lazım ama çözüm bu değil. Şimdi yine değiştirmek istiyorlar. (Dün 18:27)

   

  Feyzioğlu: 'Kafalarındaki Model RTÜK Modeli'

  Feyzioğlu: "Kafalarındaki Model RTÜK Modeli"

  TBB Başkanı Feyzioğlu, Batman'da- Feyzioğlu: "Kafalarındaki model RTÜK modeli. HSYK, RTÜK benzeri bir modele kavuşursa vay halimize. Türkiye'de azıcık kalan yargı da veya adalet de o gün elden gider"BATMAN (AA) - Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Kafalarındaki model Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) modeli. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), RTÜK benzeri bir modele kavuşursa vay halimize. Türkiye'de azıcık kalan yargı da veya adalet de o gün elden gider" (Dün 18:22)

   

  Metin Feyzioğlu, Batman'daki Yezidileri Ziyaret Etti

  Metin Feyzioğlu, Batman'daki Yezidileri Ziyaret Etti

  Batman'da baro binasının temel atma törenine katılan TBB Başkanı Feyzioğlu, IŞİD saldırıları nedeniyle Şengal'den Batman'a yerleşen Yezidi vatandaşları ziyaret etti. (Dün 18:16)

   

  Metin Feyzioğlu Batman'da Temel Atma Törenine Katıldı

  Metin Feyzioğlu Batman'da Temel Atma Törenine Katıldı

  Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, yapımına başlanan yeni baro binasının temel atma töreni için Batman’a geldi. (Dün 18:09)

   

  Feyzioğlu'ndan HSYK Seçimi Değerlendirmesi

  Feyzioğlu'ndan HSYK Seçimi Değerlendirmesi

  Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu Batman’da yeni adliye binasının temel atma töreni önce Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) seçimleriyle ilgili gazetecilere yaptığı açıklamasında, "Yapılanları görüp üzülmemek mümkün değil. Böyle bir ortamda yargının bağımsızlığından söz etmek zor" dedi. (Dün 18:04)

   

  Feyzioğlu Batman'a Sığınan Yezidileri Ziyaret Etti

  Feyzioğlu Batman'a Sığınan Yezidileri Ziyaret Etti

  Yeni adliye binasının temel atma törenine katılmak üzere Batman’a gelen Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD)’in saldırılarından kaçarak Batman’a sığınan Yezidileri ziyaret etti. (Dün 17:34)

   

  Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Açıklaması

  "Kamuda çalışan avukatların özlük hakları ve diğer çalışma koşulları, savunmanın bağımsızlığı ilkesine de uygun olacak biçimde bir an önce düzenlenmeli" (Dün 17:27)

   

  TBB Başkanı Feyzioğlu, Batman'da

  Feyzioğlu: "Kafalarındaki model RTÜK modeli. HSYK, RTÜK benzeri bir modele kavuşursa vay halimize. Türkiye'de azıcık kalan yargı da veya adalet de o gün elden gider" (Dün 17:24)

   

  Türkiye Barolar Birliği: Kamu Avukatları Haklarını İstiyor

  Türkiye Barolar Birliği (TBB), kamuda çalışan avukatların özlük hakları başta olmak üzere diğer çalışma koşullarının, hukuk devleti uygulamaları çerçevesinde savunmanın bağımsızlığı ilkesine de uygun olacak biçimde düzenlenmesinin bir an önce gerçekleştirilmesini talep etti. (Dün 16:50)

   

  TBB Başkanı Feyzioğlu, Şanlıurfa'da

  TBB Başkanı Feyzioğlu, Şanlıurfa'da

  (IŞİD ile bazı Kürt gruplar arasındaki çatışmalar) Sonuçta ne ideoloji ne ilke, bildiğin petrol, para ve güç kavgasıdır" (Dün 12:46)

   

  TBB Başkanı Feyzioğlu, Mürşitpınar Sınırında

  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Mürşitpınar Sınır Kapısında incelemelerde bulundu. (Dün 12:37)

   

  Sınırdaki 3 Okula Çatışma Tatili

  Sınırdaki 3 Okula Çatışma Tatili

  Kobani'de süren çatışmalar sırasında ateşlenen havan topları ve mermilerin Türkiye'ye gelmesinin ardından, Suruç'un sınır hattındaki 3 mahallesinde okullar tatil edildi. (Dün 11:35)

   

  TBB Yönetim Kurulu'ndan Açıklama

  "(Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilişkin suç duyurusunda bulunan öğretim üyesine kınama cezası verilmesi) Prof. Dr. Hayrettin Ökçesiz'in şahsında, aslında tüm yurttaşların savunma ve hak arama özgürlüğüne yöneltilmiş bu saldırıyı kınadığımızı ve bilimsel özgürlük ve çağdaş üniversite kavramıyla bağdaştıramadığımızı. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Türkiye Barolar Birliği: Rahatsızız

  Türkiye Barolar Birliği: Rahatsızız

  TBB Yönetim Kurulu, Türkiye'de hukuk alanında ve toplumsal yaşamda gerçekleşen olumsuzluklardan rahatsız olduklarını açıkladı. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

  'Önümüzdeki 5 Yıl Avukat Sayısı Bugünün Yarısı Kadar Artacak'

  "Önümüzdeki 5 Yıl Avukat Sayısı Bugünün Yarısı Kadar Artacak"

  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, "48 bin öğrencinin yaklaşık 43 bininin 5 yıl içerisinde avukat olması tahmin edilmektedir." dedi. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Avukatlar İçin Ölçme ve Değerlendirme Komisyonu Kuruldu

  Avukatlar İçin Ölçme ve Değerlendirme Komisyonu Kuruldu

  TBB Başkanı Feyzioğlu, "Hukuk fakültelerinin staja elverişli mezun verip vermediklerini denetlemek üzere bir ölçme değerlendirme komisyonu kurduk." dedi. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Feyzioğlu - HSYK Seçimine Doğru

  Feyzioğlu - HSYK Seçimine Doğru

  HSYK seçimine doğru- TBB Başkanı Feyzioğlu: "Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nu demokratik bir şekilde anayasa değişikliğiyle yeniden toparlayalım ama iktidarın zihnindeki anayasa değişikliği değil benim söylediğim"ESKİŞEHİR (AA) - Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun (HSYK) 12 Ekim'de yapılacak seçimine ilişkin, "HSYK'yı demokratik bir şekilde anayasa değişikliğiyle yeniden toparlayalım ama iktidarın zihnindeki anayasa değişikliği değil (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Metin Feyzioğlu: 'Avukatlık Sınavı Gelmeli'

  Metin Feyzioğlu: 'Avukatlık Sınavı Gelmeli'

  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, 'Avukatlık sınavının gelmediği her gün Türkiye’de hukuk devleti bir kez daha hançerlenmektedir' dedi. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  HSYK Seçimine Doğru

  TBB Başkanı Feyzioğlu: "Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nu demokratik bir şekilde anayasa değişikliğiyle yeniden toparlayalım ama iktidarın zihnindeki anayasa değişikliği değil benim söylediğim" (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  TBB Başkanı Feyzioğlu Açıklaması

  "Hukuk fakültelerinin staja elverişli mezun verip vermediklerini denetlemek üzere bir ölçme değerlendirme komisyonu kurduk. Çok yakında biz hangi hukuk fakültelerinin avukatlık stajına yeterli eğitim verdiğini veya vermediğini kamuoyuyla paylaşacağız" "Hukukun üstünlüğünün sağlanması meslektaşlarımızın en önemli mesleki sorunudur. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Feyzioğlu, Eskişehir'de Baro Hizmet Binası Açılışına Katıldı

  Feyzioğlu, Eskişehir'de Baro Hizmet Binası Açılışına Katıldı

  Eskişehir’de Baro Hizmet Binasının açılışına katılan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, "Avukatlık sınavının gelmediği her gün Türkiye’de hukuk devleti bir kez daha hançerlenmektedir" dedi. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  "HSYK'ya, RTÜK Modeli Uygulanırsa Türkiye'de Hukuk Tamamen Yok Olur"

  TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, HSYK üyeliği seçimi ile ilgili olarak yapılan tartışmaları bir kenarı bırakıp yeni bir sayfa açılmasından yana olduğunu söyledi. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Türkiye Barolar Birliği Açıklaması

  "(Öğrencilerin kılık kıyafetine ilişkin yönetmelik değişikliği) Bu düzenleme kadın özgürlüğünü sınırlamada bir adım daha atmaktır" (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

  Tbb: Bu Adım, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararlarına Açıkça Aykırılık Oluşturmaktadır

  Tbb: Bu Adım, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararlarına Açıkça Aykırılık Oluşturmaktadır

  Türkiye Barolar Birliği, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okul öğrencilerinin türban kullanımını 9 yaşa indiren yönetmelik değişikliği hakkında bir açıklama yayımladı. (27 Eylül 2014 Cumartesi )

   

 

  Aa Muhabiri Yıldırım Evlendi

  Özcan Yıldırım, hayatını Zeynep Turan ile birleştirdi. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  'Halk Arenası' Bayındır'dan Canlı Yayınlandı

  'Halk Arenası' Bayındır'dan Canlı Yayınlandı

  İzmir'de çiçeğin başkenti Bayındır, "Halk Arenası" ile televizyon tarihinde bir ilki gerçekleştirerek stadyumdan canlı yayınlanan ilk açık oturum programı oldu. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Koro Kanser İçin Sustu

  Devlet Çoksesli Müzik Korosu'nun, Baş Boyun Kanserleri Bilinçlendirme Haftası kapsamında Kuğulu Park'taki konserinde ses kısıklığına dikkat çekildi Konser sırasında koronun sesi kademeli kısılarak sessizlik oluşturuldu. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Feyzioğlu, HSYK Seçimlerini Değerlendirdi

  Feyzioğlu, HSYK Seçimlerini Değerlendirdi

  Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) seçimlerine ilişkin, “İktidarın zihninde olanın RTÜK modeli olduğunu ve çoğunluk üyeyi iktidarın atadığı, az sayıda üyenin de muhalefete paylaştırıldığı bir RTÜK benzeri HSYK istediklerini iyi biliyoruz” dedi. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Feyzioğlu ve Tuncay Özkan Canlı Yayında Birbirine Girdi

  Feyzioğlu ve Tuncay Özkan Canlı Yayında Birbirine Girdi

  Uğur Dündar'ın Halk TV'de sunduğu programa konuk olan Tuncay Özkan ile Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu arasında tartışma yaşandı. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Metin Feyzioğlu: İktidarın Zihninden Geçen RTÜK Modelidir

  Metin Feyzioğlu: İktidarın Zihninden Geçen RTÜK Modelidir

  TBB Metin Feyzioğlu, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeliği seçimi ile ilgili olarak AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal'ın söylediği sözleri eleştirdi. (26 Eylül 2014 Cuma )

   

  Feyzioğlu: 'Ortadoğu'da Benden Habersiz Kuş Uçmaz' Diyen Türkiye'den Kaderine Razı Olan Türkiye'ye...

  Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, serbest bırakılan konsolosluk personellerinin rehin tutulma ve kurtarılma sürecine dair bazı açıklamalarda bulundu. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan

  CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan

  Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Burdur Gölü için 1 milyon kişinin katılması beklenen Göle Yas ve Su Orucu etkinliğini, hazırladığı videoyla desteklediğini açıkladı. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Kılıçdaroğlu'ndan Su Orucu Kampanyasına Destek

  Kılıçdaroğlu'ndan Su Orucu Kampanyasına Destek

  Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Burdur Gölü için 1 milyon kişinin katılması beklenen Göle Yas ve Su Orucu etkinliğini, hazırladığı videoyla desteklediğini açıkladı. (25 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Soma'da Sözler Unutuldu, Madenciler Hayal Kırıklığı Yaşıyor

  Soma'da Sözler Unutuldu, Madenciler Hayal Kırıklığı Yaşıyor

  Manisa'nın Soma ilçesinde 301 madencinin şehit olduğu facianın üzerinden yaklaşık 4,5 ay geçti.Yetkililer tarafından verilen sözlerin tutulmaması aileleri bir kez daha yıktı. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  TBB Başkanı Feyzioğlu Gümüşhane'de Baro Binasının Açılışını Yapacak

  Gümüşhane Bayburt Baro Bölge Başkanı İsmail Taştan, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu’nun, yeni hizmet binasını hizmete açmak için Gümüşhane’ye geleceğini söyledi. (22 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  İlker Başbuğ: Darbe Mağduruyuz

  İlker Başbuğ: Darbe Mağduruyuz

  Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, TSK'ya kurulan komploların kimler tarafından yapıldığının ortaya çıkartılması için TBMM'yi göreve çağırdı. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Başbuğ: 'Türk Silahlı Kuvvetleri personeline düşman hukuku uygulandı' -

  Başbuğ: "Türk Silahlı Kuvvetleri personeline düşman hukuku uygulandı" -

  Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, "Türk Silahlı Kuvvetleri personeline düşman hukuku uygulandı, kendi ülkesinde sizlerin adına Türk Milleti adına yargılama yaptığını iddia eden mahkemeler tarafından düşman hukuku uygulandı" dedi. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  İlker Başbuğ: Bizde Darbe Mağduruyuz

  İlker Başbuğ: Bizde Darbe Mağduruyuz

  Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, "Türk Silahlı Kuvvetleri personeline düşman hukuku uygulandı." dedi. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Feyzioğlu: Her Olayın Ardında Kumpas Arayarak Mantık Çizgisinden Şaştık

  Feyzioğlu: Her Olayın Ardında Kumpas Arayarak Mantık Çizgisinden Şaştık

  Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'nda kaçırılan 49 kişinin 101 gün sonra serbest bırakılmasıyla ilgili, "Bir kumpas olması, kamu görevlilerinin de içine katıldığı senaryo olması, böyle düşünülmesi bizim çok sağlıklı düşünmediğimizi, her olayın arkasında bir kumpas arayarak, mantık çizgisinden şaştığımızı gösteriyor" dedi. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Feyzioğlu: Her Olayın Ardında Kumpas Arayarak Mantık Çizgisinden Şaştık

  Feyzioğlu: Her Olayın Ardında Kumpas Arayarak Mantık Çizgisinden Şaştık

  Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'nda kaçırılan 49 kişinin 101 gün sonra serbest bırakılmasıyla ilgili, "Bir kumpas olması, kamu görevlilerinin de içine katıldığı senaryo olması, böyle düşünülmesi bizim çok sağlıklı düşünmediğimizi, her olayın arkasında bir kumpas arayarak, mantık çizgisinden şaştığımızı gösteriyor" dedi. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Eski Genelkurmay Başkanı Başbuğ Açıklaması

  "Türk Silahlı Kuvvetleri personeline düşman hukuku uygulandı, kendi ülkesinde sizlerin adına Türk Milleti adına yargılama yaptığını iddia eden mahkemeler tarafından düşman hukuku uygulandı" "Elbette intikam, kin, nefret duyguları taşımıyoruz ama bu intikam duygularını taşımamamız yapılanların hesabının. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  İlker Başbuğ: 5 Numaralı Hard Diski Koyan Askeri Bulun Her Şey Çözülür

  İlker Başbuğ: 5 Numaralı Hard Diski Koyan Askeri Bulun Her Şey Çözülür

  Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, TBMM'yi göreve çağırarak "Gölcük'te bulunan 5 numaralı hard diski kimin koyduğu bulunursa olaylar çözülür." dedi. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Feyzioğlu: Her Olayın Ardında Kumpas Arayarak Mantık Çizgisinden Şaştık

  Feyzioğlu: Her Olayın Ardında Kumpas Arayarak Mantık Çizgisinden Şaştık

  Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu'nda kaçırılan 49 kişinin 101 gün sonra serbest bırakılmasıyla ilgili, "Bir kumpas olması, kamu görevlilerinin de içine katıldığı senaryo olması, böyle düşünülmesi bizim çok sağlıklı düşünmediğimizi, her olayın arkasında bir kumpas arayarak, mantık çizgisinden şaştığımızı gösteriyor" dedi. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Burdur Barosu Avukat Evi Açıldı

  Burdur Barosu Avukat Evi Açıldı

  Türkiye Barolar Birliği tarafından hayata geçirilen Burdur Barosu Avukat Evi’nin açılış töreni, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Metin Feyzioğlu’nun katılımıyla gerçekleşti. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Metin Feyzioğlu Burdur'da

  Metin Feyzioğlu Burdur'da

  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, “Benim kaygım ve tespit edilmesini beklediğim husus şudur, bir hukukçu olarak da beklediğimiz husus, Musul kentinin bu vahşi terör örgütü tarafından işgal edilmek üzere olduğunu bir zamanlar ’Ortadoğu’da kuş uçsa, kanat çırpsa haberimiz’ olur diye övünen Türkiye nasıl öngöremedi” dedi. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu -

  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu -

  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Musul'da rehin alınanların Türkiye'ye getirilmesiyle ilgili "O ailelerin çocuklarıyla eşleriyle kucaklaşmasını sizler de seyrettiniz. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu Açıklaması

  (Musul'da rehin alınanların Türkiye'ye getirilmesi) O ailelerin çocuklarıyla eşleriyle kucaklaşmasını sizler de seyrettiniz. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  Aksaray Barosu Stajyer Avukatları, Türkiye Birincisi Oldu

  Aksaray Barosu Stajyer Avukatları, Türkiye Birincisi Oldu

  Türiye Barolar Birliği (TBB) Stajyer Avukatlar Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması'nın finali, Türkiye Barolar Birliği’nin ev sahipliği ile Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yapıldı. (21 Eylül 2014 Pazar )

   

  TBB Başkanı Feyzioğlu: Bu Olayın Sorumluları Bugün Gurur Tablosu Sergileyemez

  TBB Başkanı Feyzioğlu: Bu Olayın Sorumluları Bugün Gurur Tablosu Sergileyemez

  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, "IŞİD'in Musul'u işgal etmesinden sonra konsolosluğumuzun tahliye edilmemesinin sorumlusu Dışişleri Bakanlığı'dır. (20 Eylül 2014 Cumartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
01.10.2014 00:53:56. #1.11#