SON DAKİKA TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ HABERLERİ

Son Dakika Türkiye Barolar Birliği Haberleri

 • 09:23Cihan Haber Ajansı GündemiCihan Haber Ajansı Gündemi- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yenikapı Meydanı’nda İstanbul’un fethinin 562. yıl dönümü nedeniyle düzenlenecek fetih şölenine katılacak.
 • 22:32Gaziantep'teki CinayetGaziantep'te avukatın geçen yıl bürosunda av tüfeğiyle öldürülmesine ilişkin davanın ilk duruşması yapıldı.
 • 15:05CHP'li Gök: Seçim Günü Sandıkları DeğiştireceklerCHP’li Erdal Aksünger, bazı muhtarların ölen vatandaşların kimliğini Suriyelilere vererek seçimde oy kullandırmayı planladığı duyumu aldıkarını söyledi.
 • 23:2240. Yılını Dolduran Avukatlara Plaket40. Yılını Dolduran Avukatlara PlaketTekirdağ'da 40. yılını dolduran avukatlara plaket töreninde konuşan TBB Başkanı Feyzioğlu; "(Gezi Parkı odaklı olaylar) Bu süreçte, günler içerisinde marjinal ve şiddete meyilli gruplar çıkmış mıdır, provokatörler çıkmış mıdır?" dedi.
 • 21:57Tekirdağ'da 40. Yılını Dolduran Avukatlara PlaketTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Gezi Parkı odaklı olaylara ilişkin, "Bu süreçte, günler içerisinde marjinal ve şiddete meyilli gruplar çıkmış mıdır, provokatörler çıkmış mıdır?
 • 13:46Türkiye Barolar Birliliği Başkanı Metin Feyzioğlu AçıklamasıTürkiye Barolar Birliliği Başkanı Metin Feyzioğlu AçıklamasıTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Biz üstünün hukuku yerine, keyfiliği bu toplumda kazıyacak, söküp atacak hukukun üstünlüğünü gerçekleştirmeye çalışıyoruz" dedi.
 • 13:01TBB Başkanı FeyzioğluTBB Başkanı FeyzioğluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'nun Belediye Başkanı Recep Gürkan tarafından karşılanması - Gürkan ve Feyzioğlu'nun konuşmaları Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Biz üstünün hukuku yerine, keyfiliği bu toplumdan kazıyacak hukukun üstünlüğünü gerçekleştirmeye çalışıyoruz" dedi.
 • 12:37Feyzioğlu: Hangi Rejim İstihbarat Örgütünü Vatandaşın Üzerine Salarsa Baskı RejimidirFeyzioğlu: Hangi Rejim İstihbarat Örgütünü Vatandaşın Üzerine Salarsa Baskı RejimidirFeyzioğlu: Hangi rejim istihbarat örgütünü vatandaşın üzerine salarsa baskı rejimidir TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, HSYK tarafından MİT'e dinleme yetkisi veren mahkeme görevlendirmesini eleştirerek, 'Milli İstihbarat Teşkilatı'nın tek tek vatandaşın üzerine gönderilmesi bir hafiye devlet anlayışıdır.
 • 12:18Feyzioğlu: Hangi Rejim İstihbarat Örgütünü Vatandaşın Üzerine Salarsa Baskı RejimidirFeyzioğlu: Hangi Rejim İstihbarat Örgütünü Vatandaşın Üzerine Salarsa Baskı RejimidirTürkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, HSYK tarafından MİT'e dinleme yetkisi veren mahkeme görevlendirmesini eleştirerek, "Milli İstihbarat Teşkilatı'nın tek tek vatandaşın üzerine gönderilmesi bir hafiye devlet anlayışıdır.
 • 11:43Metin Feyzioğlu: Bu Bir Hafiye Devleti AnlayışıdırMetin Feyzioğlu: Bu Bir Hafiye Devleti AnlayışıdırTürkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, HSYK tarafından MİT’e dinleme yetkisi veren mahkemenin tahsis edilmesini “Bu bir hafiye devleti anlayışıdır.
 • 11:38TBB Başkanı Feyzioğlu AçıklamasıTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Biz üstünün hukuku yerine, keyfiliği bu toplumdan kazıyacak hukukun üstünlüğünü gerçekleştirmeye çalışıyoruz" dedi.
 • 08:59Kırklareli'ni Kakava Ateşi SardıKırklareli Belediyesi tarafından bu yıl 25.si düzenlenen Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali gerçekleştirilen kortej ile başladı.
 • 22:42Kırklareli TBB Başkanı Feyzioğlu: Türk Sistemi Başkanlık, Padişahlık SistemidirKırklareli TBB Başkanı Feyzioğlu: Türk Sistemi Başkanlık, Padişahlık SistemidirTBB Başkanı Feyzioğlu: Türk sistemi başkanlık, padişahlık sistemidir Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Fevzioğlu, başkanlık sistemi tartışmalarını eleştirerek, "Talep edilen başkanlık sistemi değil, adına başkanlık denilen bildiğiniz meşrutiyet öncesi mutlakıyet yani padişahlık rejimidir.
 • 22:00TBB Başkanı Feyzioğlu: Türk Sistemi Başkanlık, Padişahlık SistemidirTBB Başkanı Feyzioğlu: Türk Sistemi Başkanlık, Padişahlık SistemidirTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Fevzioğlu, başkanlık sistemi tartışmalarını eleştirerek, "Talep edilen başkanlık sistemi değil, adına başkanlık denilen bildiğiniz meşrutiyet öncesi mutlakıyet yani padişahlık rejimidir.
 • 21:4425. Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali25. Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali25. Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali, kortej yürüyüşü ve "Kakava Ateşi"nin yakılmasıyla başladı.
 • 20:4125. Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali25. Kırklareli Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali, kortej yürüyüşü ve "Kakava Ateşi"nin yakılmasıyla başladı.
 • 19:38TBB Başkanı Feyzioğlu AçıklamasıTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, genel seçimin milleti dağıtarak, kutuplaştırarak değil, bayram havasında geçmesi gerektiğini kaydetti.
 • 12:36Silahlı Saldırıya Uğrayan CHP'li Türkmen'in Evine Ziyaretçi AkınıSilahlı Saldırıya Uğrayan CHP'li Türkmen'in Evine Ziyaretçi AkınıCHP Adana milletvekili adayı Elif Doğan Türkmen’in, dün sabah saatlerinde uğradığı silahlı saldırının ardından önce hastanede, sonra evinde ziyaretçi akını yaşandı.
 • 10:55CHP'li Türkmen'in Evine Ziyaretçi AkınıCHP'li Türkmen'in Evine Ziyaretçi AkınıCHP Adana Milletvekili Aday Av. Elif Doğan Türkmen’in, dün sabah saatlerinde uğradığı silahlı saldırının ardından önce hastanede, sonra evinde ziyaretçi akını yaşandı.
 • 16:05Tbb, Avukat Türkmen'e Silahlı Saldırıyı KınadıTürkiye Barolar Birliği (TBB) Adana Barosu üyesi Avukat Elif Doğan Türkmen’e karşı bugün (26 Mayıs) yapılan silahlı saldırıyı kınadı.
 • 18:47Bu Seçim Temiz, Adil ve Güvenli Olmazsa Rejim Değişikliğine Kadar GidebilirBu Seçim Temiz, Adil ve Güvenli Olmazsa Rejim Değişikliğine Kadar Gidebilir"Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Avukat Başar Yaltı, Türkiye’nin bugün içinde bulunduğu siyasi tablonun önümüzdeki seçim sonucun cumhuriyet değerlerini parlamenter demokratik sistemi alt üst edecek bir aşamaya götürebileceği kuşkusunu yarattığını söyledi.
 • 12:45Başkan Piriştina'dan Gençlere ÇağrıBaşkan Piriştina'dan Gençlere ÇağrıBuca Belediye Başkanı Levent Piriştina, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Genel Merkezi’nin Ankara’da düzenlediği etkinliğe konuşmacı olarak katıldı.
 • 11:41Nürnberg?de Metin Fevzioğlu?na Büyük SevgiNürnberg?de Metin Fevzioğlu?na Büyük SevgiNürnberg'de Metin Fevzioğlu'na büyük sevgi TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Fevzioğlu, Kuzey Bavyera Cumhuriyet Halk Platformunun davetlisi olarak geldiği Nürnberg'de sevgi seli ile karşılandı.
 • 11:32Nürnberg'de Metin Fevzioğlu'na Büyük SevgiNürnberg'de Metin Fevzioğlu'na Büyük SevgiDha DIŞ HABER - TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Fevzioğlu, Kuzey Bavyera Cumhuriyet Halk Platformunun davetlisi olarak geldiği Nürnberg'de sevgi seli ile karşılandı.
 • 14:14Baro Başkanı Çıtırık: İktidar, Yargıyı Ayak Bağı Olarak GörüyorBaro Başkanı Çıtırık: İktidar, Yargıyı Ayak Bağı Olarak GörüyorAdana Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, siyasi iktidarın yargıyı kendisine ayak bağı olarak görmesinin Türkiye’nin temel sorununu olduğunu söyledi.
 • 16:12Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(Mursi'ye verilen idam kararı) Avrupa Birliğinde idam yasak. Avrupa Birliğinde idam yasaksa ey Avrupa Birliği üyesi ülkeler, niçin sesinizi çıkartmıyorsunuz, niçin konuşmuyorsunuz? Öznesi olmayan açıklamalar yapılıyor, çok anlamlı" (14.56) 2- Başbakan Davutoğlu: "Hangi partiye nerede bir saldırı olursa, biz bunu bütün partilere ve temelde de Türk demokrasisine yapılmış saldırı olarak görürüz" -"(HDP binalarına yapılan saldırı) HDP Eş Başkanı açık bir şekilde bunun sorumlusunun hükümet hatta hükümetin ötesinde Cumhurbaşkanı'nın olduğuna dair hiç mesnedi olmayan ve seçimlere bir anlamda öfke ve kutuplaşma virüsü bulaştırmaya çalışan bir yaklaşım sergiledi" (14.34) (Fotoğraflı/Görüntülü) - TOKİ'de yeni bir hamle başlatıyoruz, şimdi 200 bin yeni konut projesini hayata geçiriyoruz.
 • 15:27Mursi Hakkındaki İdam KararıTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Mursi hakkında verilen idam kararının kaldırılması için Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'ye gönderdiği mektupta, ölüm cezasının insan hakları açısından kabul edilemez olduğunu bildirdi.
 • 13:24Metin Feyzioğlu'ndan, Sisi'ye 'Mursi' MektubuTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Mısır’ın devrik Devlet Başkanı Muhammed Mursi ve 100’den fazla kişi hakkında verilen idam cezalarının kaldırılması için Mısır Devlet Başkanı Abdülfettah El Sisi’ye bir mektup yazdı.
 • 22:19Feyzioğlu: Avukatlık Türkiye'de Bugünkü Kadar Önemli Bir Meslek OlmadıTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, "Avukatlık Türkiye'de hiç bu kadar önemli ve sorumluluk gerektiren bir meslek olmamıştır.
 • 22:06TBB Başkanı Feyzioğlu Samsun'da AçıklamasıTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Avukatlık Türkiye'de hiç bu kadar önemli ve sorumluluk gerektiren bir meslek olmamıştır.
 • 21:22Feyzioğlu: Türkiye'nin Birliği İçin İhtiyaç Duyulan Lisanın Sahipleri BizizFeyzioğlu: Türkiye'nin Birliği İçin İhtiyaç Duyulan Lisanın Sahipleri BizizSamsun'da katıldığı programda konuşan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu "Türkiye'nin birliği ve beraberliği için ihtiyaç duyulan lisanın sahipleri biziz, biz avukatlar" dedi.
 • 20:58Metin Feyzioğlu Avukatlar GecesindeMetin Feyzioğlu Avukatlar GecesindeTürkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu Samsun’da avukatlar gecesine katıldı.
 • 13:26Bandırma Müze Gemisi Ziyaretçi Akınına UğradıBandırma Müze Gemisi Ziyaretçi Akınına UğradıUlu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 18 silah arkadaşıyla birlikte Kurtuluş Savaşı'nı başlatmak üzere Samsun'a geldiği Bandırma Vapuru'nun bire bir kopyası olan 'Bandırma Müze Gemisi', 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nda ziyaretçi akına uğradı.
 • 16:59Diyarbakır Barosu'ndan Hdp Saldırılarına KınamaDiyarbakır Barosu, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana ve Mersin il başkanlıklarına yönelik eş zamanlı düzenlenen bombalı saldırıları kınadı.
 • 19:19Türkiye Barolar Birliği 33. Olağan Mali Genel Kurulu Van'da YapıldıTürkiye Barolar Birliği 33. Olağan Mali Genel Kurulu Van'da YapıldıTürkiye Barolar Birliği 33. Olağan Mali Genel Kurulu’nda, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nu eleştiren Ankara Baro Başkanı Hakan Canduran, “Sayın başkan, tarafsız kalması gereken seçimlerde, meslektaşlarımızı tek tek aramış "kendim için oy istiyorum" beyanı ile seçim çalışması yapmış ve seçime katılan bir adayın broşürlerinde neredeyse adaydan daha fazla yer almıştır” dedi.
 • 19:11TBB Başkanı Feyzioğlu'na Plaket Protestosu (2)TBB Başkanı Feyzioğlu'na Plaket Protestosu (2)Feyzioğlu'na ELEŞTİRİ Van'da yapılan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Mali Genel Kurulu Toplantısı'nda konuşan Ankara Barosu Başkanı Avukat Hakan Canduran son yıllarda yaşanan olayların Cumhuriyet tarihi boyunca hiç yaşanmadığını söyledi.
 • 17:45Ankara Barosu Saymanı Mahmut Karatekin AçıklamasıAnkara Barosu Saymanı Mahmut Karatekin AçıklamasıTürkiye Barolar Birliği 33. Olağan Mali Genel Kurulu’nda, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’na aldığı plaket iade ederek protesto eden Ankara Barosu Saymanı Mahmut Karatekin, “Asli görevi barolar birliğini yönetmek olan sayın Feyzioğlu, ne yazık ki barolar birliğini yönetmekten öte başka şeylerin peşindedir.
 • 15:52TBB'nin 33. Olağan Mali Genel KuruluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Feyzioğlu'nun gelişi ve protokolle selamlaşması- Salondan detay görüntüler- TBB Başkanı Feyzioğlu'nun konuşması- Ankara Barosu Saymanı Mahmut Karatekin'in protestosu-Karatekin'in kürsüden inişi ve destekleyenlerden görüntü-Mahmut Karatekin'in detay görüntüsü TBB'nin 33. Olağan Mali Genel Kurulu- TBB Başkanı Feyzioğlu: - "Adalet mekanizmasına yaşanan güvendeki büyük düşüş ve siyasi atmosferin hiç olmadığı kadar kutuplaşması, avukatları sistemin aksaklığının mağduru yapmaktadır"- Olağan Mali Genel Kurul'a katılan Ankara Barosu Saymanı Mahmut Karatekin, "Baroların seçimlerine karışmayan, barolar arasında ayrım yapmayan, odasının bulunduğu katı güvenlik çemberi içine almayan, siyasi ikbal yerine mesleğin ve meslektaşların sorunlarıyla ilgilenen bir barolar birliği başkanı özlüyorum" görüşünü dile getirerek, kendisine verilen plaketi TBB başkanına iade etti Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Adalet mekanizmasına yaşanan güvendeki büyük düşüş ve siyasi atmosferin hiç olmadığı kadar kutuplaşması avukatları sistemin aksaklığının mağduru yapmaktadır" dedi.
 • 15:26TBB Genel Kurulu'nda Plaket Protestosu YaşandıTürkiye Barolar Birliği (TBB) 33. Olağan Mali Genel Kurulu Van’da yapılıyor.
 • 14:39Van - TBB Başkanı Feyzioğlu'na Plaket ProtestosuVan - TBB Başkanı Feyzioğlu'na Plaket ProtestosuTBB Başkanı Feyzioğlu'na plaket protestosu Gülay KUYUCU/VAN, (DHA) - VAN'da yapılan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Mali Genel Kurulu'nda konuşan TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, adalet mekanizmasına güvendeki büyük düşüş ve siyasi atmosferin hiç olmadığı kadar kutuplaşmasının, avukatları sistemdeki aksaklığının mağduru yaptığını söyledi.
 • 14:39TBB Başkanı Feyzioğlu'na Plaket ProtestosuTBB Başkanı Feyzioğlu'na Plaket ProtestosuTBB 33. Olağan Mali Genel Kurulu'nda Ankara Barosu Saymanı Mahmut Karatekin, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nu protesto ederek, aldığı plaketi iade etti.
 • 14:16Plaketi Feyzioğlu'na İade EttiPlaketi Feyzioğlu'na İade EttiTürkiye Barolar Birliği 33. Olağan Mali Genel Kurulu’nda Ankara Barosu Saymanı Mahmut Karatekin, Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nu protesto ederek, aldığı plaketi iade etti.
 • 14:10Aysel Ekşi İçin Kocatepe Camii'nde Cenaze Namazı KılındıAysel Ekşi İçin Kocatepe Camii'nde Cenaze Namazı KılındıCHP İstanbul Milletvekili Oktay Ekşi’nin vefat eden eşi Prof. Dr. Aysel Ekşi için Kocatepe Camii’nde cenaze namazı kılındı.
 • 14:06TBB Başkanı Feyzioğlu'na Plaket ProtestosuTBB Başkanı Feyzioğlu'na Plaket ProtestosuVan'da yapılan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Mali Genel Kurulu'nda konuşan TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, adalet mekanizmasına güvendeki büyük düşüş ve siyasi atmosferin hiç olmadığı kadar kutuplaşmasının, avukatları sistemdeki aksaklığının mağduru yaptığını söyledi.
 • 14:05Türkiye Barolar Birliği Van'da ToplandıTürkiye Barolar Birliği Van'da ToplandıTürkiye Barolar Birliği (TBB)’nin 33. Olağan Mali Genel Kurul toplantısı Van’da başladı.
 • 13:46TBB'nin 33. Olağan Mali Genel KuruluTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Adalet mekanizmasına yaşanan güvendeki büyük düşüş ve siyasi atmosferin hiç olmadığı kadar kutuplaşması avukatları sistemin aksaklığının mağduru yapmaktadır" dedi.
 • 18:07TBB Başkanı Feyzioğlu Van'daTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, TBB'nin kentte düzenleyeceği Olağan Mali Genel Kurula katılmak üzere Van'a geldi.
 • 20:40Paralel Yapı Operasyonunda Tutuklanan Avukata Barodan DestekParalel Yapı Operasyonunda Tutuklanan Avukata Barodan DestekKonya Baro Başkanı "Paralel Yapı" soruşturması kapsamında avukat M.O'nun tutuklanmasına ilişkin, "Konya Barosu olarak gereken lojistik destek verilecektir" dedi.
 • 15:43Konya'daki "Paralel Yapı" OperasyonuKonya Baro Başkanı Fevzi Kayacan, Konya'daki "Paralel Yapı" iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında avukat M.O'nun tutuklanmasına ilişkin, "Konya Barosu olarak meslektaşımıza gereken lojistik destek verilecektir" dedi.
 • 12:25TBB Başkan Yardımcısı: Yargıda Bağımsızlık ve Tarafsızlık Ortadan KaldırılmıştırTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkan Yardımcısı Berra Besler, 17-25 Aralık yolsuzluk soruşturmalarını yürüten savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş, Mehmet Yüzgeç ile hakim Süleyman Karaçöl'ün meslekten ihraç edilmesine tepki gösterdi.