SON DAKİKA TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ HABERLERİ

Son Dakika Türkiye Barolar Birliği Haberleri

 • 16:45Feyzioğlu; Adil Yargılama Yapabilen, Hesap Verebilen Yargı İstiyoruz 1Feyzioğlu; Adil Yargılama Yapabilen, Hesap Verebilen Yargı İstiyoruz 1Dha Ankara - Feyzioğlu Adil yargılama yapabilen, hesap verebilen yargı istiyoruzTÜRKİYE Barolar Birliği (TBB) tarafından düzenlenen 'Yargı nereye' konulu yuvarlak masa toplantısında konuşan yüksek yargının önceki başkanları ve baro başkanları, Yargıtay ve Danıştay'ın yeniden yapılandırmasıyla ilgili kanun tasarısını değerlendirdiler.
 • 16:30Feyzioğlu: Adil Yargılama Yapabilen, Hesap Verebilen Yargı İstiyoruzFeyzioğlu: Adil Yargılama Yapabilen, Hesap Verebilen Yargı İstiyoruzTürkiye Barolar Birliği (TBB) tarafından düzenlenen 'Yargı nereye?' konulu yuvarlak masa toplantısında konuşan yüksek yargının önceki başkanları ve baro başkanları, Yargıtay ve Danıştay'ın yeniden yapılandırmasıyla ilgili kanun tasarısını değerlendirdiler.
 • 17:36TBB Başkan Yardımcısı Besler AçıklamasıTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkan Yardımcısı Berra Besler, "Hukuki ve siyasi olarak getirilen olumlu ve olumsuz eleştiriler bir yana, yargılama sürecinde çok önemli yenilikler getiren ve temyiz sistemimizi de değiştirecek istinafın öncelikle iyi bilinmesi, iyi öğrenilmesi gerekiyor.
 • 12:58Tbb: İstanbul Tahkim Merkezi'ne Teşvik İçin Hukuk Standartları YükseltilmeliTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC) ile işbirliği mesajı verirken, merkeze yönelik teşvikleri artırmak için Türkiye'de "hukuk standartlarının yükseltilmesi" çağrısı yaptı Global Arbitration Review'un (GAR) düzenlediği, bugün gerçekleşen Live 4. Yıllık İstanbul Konferansı'nda İstanbul Tahkim Merkezi'nin (ISTAC) küresel başarı yakalamasında etkili olabilecek nedenler ve ISTAC Tahkim Kuralları tartışıldı.
 • 15:28Metin Feyzioğlu: Türkiye'de İlk Yapılacak Şey, HSYK'nın Yapısını Uzlaşmayla DeğiştirmekMetin Feyzioğlu: Türkiye'de İlk Yapılacak Şey, HSYK'nın Yapısını Uzlaşmayla DeğiştirmekTürkiye Barolar Birliği Başkanı ve Metin Feyzioğlu ve Yönetim Kurulu üyelerinin, Yargıtay ve Danıştay'ın üye yapısı ile görev sürelerini değiştiren yargı paketine ilişkin basın toplantısı düzenledi.
 • 13:26Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu'ndan Yeni Tasarıya İlişkin AçıklamaTürkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Yargıtay ve Danıştay’ın üye yapısı ile görev sürelerini değiştirmeyi öngören yasa tasarısına ilişkin, “Şu halde çok uzun süredir söylediğimizi bir kez daha sizin aracılığınızla paylaşmak gerekiyor.
 • 13:15Feyzioğlu: Feyzioğlu: "Türkiye'de İlk Yapılacak Şey, HSYK'nın Yapısını Uzlaşmayla Değiştirmek"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun açıklamaları TBB Başkanı Feyzioğlu: "Türkiye'de ilk yapılacak şey, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun yapısını uzlaşmayla değiştirmek, yargı üzerinde siyasi parti etkisini tamamen ortadan kaldırmak ve ardından layık olanın layık olduğu göreve gelmesi şeklinde tanımladığımız bir sistemi, hakim tarafsızlığını, adil yargılamayı ve hakimin hesap verebilirliğini de sağlayacak şekilde hep birlikte yazmak" "Kaygımız, cemaatçi yapılanmayı temizliyoruz iddiasıyla siyasi iktidara tam anlamıyla bağlı hale gelecek yeni bir yüksek yargının oluşturulacağıdır" Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Türkiye'de ilk yapılacak şey, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun yapısını uzlaşmayla değiştirmek, yargı üzerinde siyasi parti etkisini tamamen ortadan kaldırmak ve ardından layık olanın layık olduğu göreve gelmesi şeklinde tanımladığımız bir sistemi, hakim tarafsızlığını, adil yargılamayı ve hakimin hesap verebilirliğini de sağlayacak şekilde hep birlikte yazmak.
 • 13:08TBB Başkanı Feyzioğlu AçıklamasıTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Türkiye'de ilk yapılacak şey, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunun yapısını uzlaşmayla değiştirmek, yargı üzerinde siyasi parti etkisini tamamen ortadan kaldırmak ve ardından layık olanın layık olduğu göreve gelmesi şeklinde tanımladığımız bir sistemi, hakim tarafsızlığını, adil yargılamayı ve hakimin hesap verebilirliğini de sağlayacak şekilde hep birlikte yazmak.
 • 09:34Cihan Haber Ajansı Gündemi-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mabeyn Köşkü'nde sanatçı Orhan Gencebay'ı kabul edecek.
 • 17:03Küresel Isınmaya Karşı "Geleceğe Mektup"Adana Barosu ve bazı sivil toplum kuruluşları tarafından hazırlanan ve küresel ısınmaya dikkat çeken mermer yazıt, geleceğe mesaj iletmesi amacıyla toprağa gömüldü.
 • 16:11Adana'da 200 Kiloluk Mermere Mektup Yazıp Toprağa GömdülerAdana'da 200 Kiloluk Mermere Mektup Yazıp Toprağa GömdülerAdana'da bazı sivil toplum kuruluşları, 2.5 metre uzunluğunda ve 200 kilo ağırlığındaki mermerin üstüne mektup yazarak, bulunmaması dileğiyle toprağa gömdüler.
 • 14:48200 Kiloluk Mermere Yazılan 200 Kiloluk Mermere Yazılan "Geleceğe Mektup" Toprağa GömüldüAdana'da sivil toplum kuruluşları, 2,5 metre uzunluğundaki mermere küresel ısınma ile mücadele ettiklerini anlatan 'Geleceğe mektup' başlıklı yazı yazarak toprağa gömdü.
 • 13:31BM ve Avukatlar Mülteciler İçin ÇalışacakBM ve Avukatlar Mülteciler İçin ÇalışacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'nun konuşması BM Mülteciler Yüksek Komiserliği Temsilci Yardımcısı Paolo Artini'nin konuşması İmza töreni BM ve avukatlar mülteciler için çalışacak Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği ve Türkiye Barolar Birliği arasında, Türkiye'deki sığınmacı ve mültecilere hukuki yardım sağlanmasını ve ortak çalışmalar yürütülmesini öngören mutabakat zaptı imzalandı Birleşmiş Milletler (BM) Yüksek Komiserliği ve Türkiye Barolar Birliği (TBB) arasında imzalanan mutabakat zaptı ile Türkiye'deki sığınmacı ve mültecilere hukuki yardım sağlanacak ve ortak çalışma yürütülecek.
 • 13:06BM ve Avukatlar Mülteciler İçin ÇalışacakBirleşmiş Milletler (BM) Yüksek Komiserliği ve Türkiye Barolar Birliği (TBB) arasında imzalanan mutabakat zaptı ile Türkiye'deki sığınmacı ve mültecilere hukuki yardım sağlanacak ve ortak çalışma yürütülecek.
 • 13:04Göç ve Hukuk" PaneliTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "İnsanları eğitim hakkından mahrum bırakırsanız doğal kaynaklarını ele geçirirseniz bu insanlar ulaşım imkanlarına kavuştuklarında göç etmekten başka bir çare bulamayacaklar.
 • 17:16Isparta Süleyman Demirel Devlet Töreniyle AnıldıIsparta Süleyman Demirel Devlet Töreniyle AnıldıSüleyman Demirel devlet töreniyle anıldıDOKUZUNCU Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel, ölümünün birinci yılında memleketi Isparta'nın Atabey İlçesi'ne bağlı İslamköy Mahallesi'nde devlet töreniyle anıldı.
 • 15:119. Cumhurbaşkanı Demirel, Mezarı Başında Anıldı9. Cumhurbaşkanı Demirel, Mezarı Başında AnıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Törenden detaylar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun gazetecilere açıklaması 9. Cumhurbaşkanı Demirel, mezarı başında anıldı 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in ölümünün birinci yılı dolayısıyla memleketi İslamköy'de bulunan Çalcatepe'deki anıt mezarda anma programı düzenlendi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu: "Çoban Sülü'den başbakanlığa, cumhurbaşkanlığına gelmek, en esası da 'Çoban Sülü'den 'Baba'lığa gelmek kolay bir hadise değildir" 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, ölümünün birinci yılında memleketi İslamköy'de anıldı.
 • 14:199. Cumhurbaşkanı Demirel, İslamköy'deki Mezarı Başında AnıldıTürkiye Cumhuriyeti'nin 9'uncu Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel, vefatının 1. yıldönümünde Isparta İslamköy Çalçatepe'deki mezarı başında düzenlenen devlet töreniyle anıldı.
 • 14:04Süleyman Demirel Devlet Töreniyle AnıldıDokuzuncu Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demirel, ölümünün birinci yılında memleketi Isparta'nın Atabey İlçesi'ne bağlı İslamköy Mahallesi'nde Çalcatepe'deki mezarı başında devlet töreniyle anıldı.
 • 13:359. Cumhurbaşkanı Demirel, Mezarı Başında Anıldı9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, ölümünün birinci yılında memleketi İslamköy'de anıldı.
 • 08:54Kayyumların Atama Yetkisi GenişletiliyorKayyumların Atama Yetkisi GenişletiliyorTBMM Adalet Komisyonu'nda bugün görüşülecek kayyumların atama yetkisinin genişletilmesine ilişkin yargı paketi tartışmaya neden oldu. Prof. Dr Köksal Bayraktar'a göre düzenleme sakıncalı.
 • 18:15Türkiye'nin Gündemi DurulmuyorTürkiye'nin Gündemi DurulmuyorAB Büyükelçisi'nin istifası, Atatürksüz Anayasa, yargı paketi.
 • 18:24Yüksek Yargıdaki Yeni DüzenlemeTürkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Anayasa'da aksine bir hüküm yer almadığı için Yargıtay ve Danıştay üyeliklerinin yaş haddi doluncaya kadar devam edeceğini belirterek, "Şu halde, gündeme alınan kanun tasarısı, Anayasa'nın Yargıtay ve Danıştay üyeliklerini düzenleyen maddesine ve hukuk devletinin özüne aykırıdır.
 • 18:14Metin Feyzioğlu: Yargı ile Bu Denli OynanamazAdalet Bakanlığı tarafından hazırlanarak Meclis'e sunulan ve Yargıtay ile Danıştay'ın yapısını değiştirerek daire ve üye sayılarını yeniden düzenleyen kanun tasarısına ilişkin, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, "Gündeme alınan kanun tasarısı Anayasa'nın Yargıtay ve Danıştay üyeliklerini düzenleyen maddesine ve hukuk devletinin özüne aykırıdır.
 • 10:14Ramazan'ın Gözdesi Hurma TatlısıRamazan Ayı'nın simgelerinden hurma, tatlısı ile de sofralarda yerini alıyor.
 • 13:35Cinsel İstismardan 508 Yıl Ceza Alan Sanık Yine Hakim KarşısındaKaraman’da 10 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 508 yıl 3 ay hapis cezası alan öğretmen Muharrem Büyüktürk’e, Konya’nın Ereğli ilçesinde de küçük bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla dava açıldı.
 • 12:10İzmir Altın Madenine Karşı Hukuk Zaferi Kazanan Çoban, Keçilerini Bırakamayınca Ödülünü Alamadıİzmir Altın Madenine Karşı Hukuk Zaferi Kazanan Çoban, Keçilerini Bırakamayınca Ödülünü Alamadıİzmir'de çobanlık yapan Ahmet Karaçam'ın, Efem Çukuru'ndaki altın madenine karşı verdiği hukuk mücadelesinde, Danıştay kamulaştırma kararını iptal etti.
 • 12:06508 Yıl Ceza Alan Karaman Tacizcisi, Yine Tacizden Hakim Karşısına Çıktı508 Yıl Ceza Alan Karaman Tacizcisi, Yine Tacizden Hakim Karşısına ÇıktıKaraman'da bazı öğrencilere cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 508 yıl hapis alan, Konya'da da aynı suçtan dava açılan Muharrem Büyüktürk, hakim karşısına çıktı.
 • 16:53Alanya Barosu Kadın Hakları Komisyonu'ndan Rapor AçıklamasıAlanya Barosu Kadın Hakları Komisyonu'ndan Rapor AçıklamasıAlanya Barosu Kadın Hakları Komisyonu, aile bütünlüğünü olumsuz etkileyen unsurlar ile boşanma davalarının araştırılması sonucu açıklanan raporu değerlendirdi.
 • 13:10Aydın Barosu Kadın Hakları Komisyonu'ndan Rapor AçıklamasıAydın Barosu Kadın Hakları Komisyonu, aile bütünlüğünü olumsuz etkileyen unsurlar ile boşanma davalarının araştırılması sonucu açıklanan raporu değerlendirdi.
 • 15:15Bursa Barosundan TBMM'ye TepkiBursa Barosundan TBMM'ye TepkiBursa Barosu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) Araştırma Komisyonunca kadın ve çocuk haklarına yönelik hazırlanan raporu protesto etti.
 • 15:05Bursa Barosu'ndan Kadın Hakları ProtestosuBursa Barosu, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) Araştırma Komisyonunca kadın ve çocuk haklarına yönelik hazırlanan raporu protesto etti.
 • 14:30Komisyon Raporuna Kadın Avukatlardan TepkiKomisyon Raporuna Kadın Avukatlardan TepkiBartın Barosu Kadın Hukuku Komisyonu, aile bütünlüğünün korunup güçlendirilmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu'nun hazırlayıp TBMM'ye sunduğu 479 sayfalık rapora tepki gösterdi.
 • 16:19Antalya Komisyon Raporuna Kadın Avukatlardan TepkiAntalya Komisyon Raporuna Kadın Avukatlardan TepkiAile bütünlüğünün korunup güçlendirilmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu'nun hazırlayıp Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na sunduğu 479 sayfalık rapor, hukukçu kadınların tepkisine neden oldu.
 • 14:54Türk-alman Tıp Hukuku Sempozyumu'na Türk-alman Tıp Hukuku Sempozyumu'na "Soykırım" Damga VurduAmasya’da başlayan XIII. Uluslararası Türk-Alman Tıp Hukuku Sempozyumu açılışına Almanya Parlamentosu’nun 1915 olaylarını ’soykırım’ olarak niteleyip kabul ettiği tasarıya tepkiler damga vurdu.
 • 22:53İlker Başbuğ'dan Dış Politika Yorumuİlker Başbuğ'dan Dış Politika YorumuEski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Türkiye’nin dış politikası ile ilgili, “Devlet ananesi olan ülkelerde milli menfaatler sık sık değişmez” dedi.
 • 17:23Bölge Barolarından Terolar Köylüsüne DestekBölge Barolarından Terolar Köylüsüne DestekMersin, Adana, Hatay ve Gaziantep Baro Başkanları, Suriyeliler için mülteci kampı kurulacak Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi Terolar köyünü ziyaret ederek, köylülere hukuki destek sözü verdiler.
 • 15:07Emeğin Hukuku KurultayıTürkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, "Taşeron düzenlemesi açıkçası apar topar geçirildi, konfederasyonların itirazına rağmen, öyle sanıyorum ki, seçim öncesi verilen vaatlerin hiç biri gerçek anlamda tutulmadı.
 • 15:22TOBB Etü Kariyer ve Ortak Eğitim GünleriTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Hukukun üstünlüğü olan ülkede fırsat eşitliği vardır.
 • 15:56Mülteci ve Göç Krizi ile Hukuki Çözüm Yolları SempozyumuMülteci ve Göç Krizi ile Hukuki Çözüm Yolları SempozyumuSamsun’da "Mülteci ve Göç Krizi ile Hukuki Çözüm Yolları Sempozyumu" düzenlendi.
 • 00:45İzmir Barosu Yenilendiİzmir Barosu Yenilendiİzmir Barosu Hizmet Binası'nda yapılan tadilat çalışması sona erdi.
 • 22:25İzmir Barosu Hizmet Binası AçılışıTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye'de 19 Mayıs kutlamalarının gölgelenmek istendiğini öne sürerek, "Biz 19 Mayıs'ın gölgelenmesine izin vermeyeceğiz.
 • 22:03İzmir Barosu Hizmet Binası Yenilendiİzmir Barosu Hizmet Binası Yenilendiİzmir Barosu Hizmet Binası, yapılan tadilat çalışmasının ardından Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu'nun da katıldığı kokteyl ile açıldı.
 • 14:40Amasya Feyzioğlu, Mhp?nin Kurultay Sürecini DeğerlendirdiAmasya Feyzioğlu, Mhp?nin Kurultay Sürecini DeğerlendirdiFeyzioğlu, MHP'nin kurultay sürecini değerlendirdiTürkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Metin Feyzioğlu, MHP'nin kongre sürecini değerlendirerek, "Kamu yararı bu dosyanın öncelikli görülmesini emrediyor.
 • 13:30Metin Feyzioğlu: PKK da HDP'lilerin Dokunulmazlıklarının Kalkmasını İstiyorMetin Feyzioğlu: PKK da HDP'lilerin Dokunulmazlıklarının Kalkmasını İstiyorTürkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu,, "PKK'nın HDP'lilerin dokunulmazlığının kalkmasını istediğine dair çok ciddi haberler var. O zaman niçin diye düşünmek lazım" dedi.
 • 13:28MHP'deki Olağanüstü Kurultay TartışmalarıTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, MHP'nin olağanüstü kurultay sürecine ilişkin "Yargıtay'ın elinde toplumda milyonlarca insanı ilgilendiren bir dosya var, kamu yararı bu dosyanın öncelikli görülmesini emrediyor.
 • 13:54Urfa Barosu Kurgu Yarışmasında İkinci OlduUrfa Barosu Kurgu Yarışmasında İkinci OlduŞanlıurfa Barosu, 2016 yılı Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması'nda ikinci oldu.
 • 12:39Stajyer Avukatlarda Muğla Birinci, İzmir İkinci OlduStajyer Avukatlarda Muğla Birinci, İzmir İkinci OlduTürkiye Barolar Birliği tarafından üçüncü kez düzenlenen Avukat Stajyerleri Kurgusal Duruşma Yarışması’nda Muğla Barosu Stajyer Avukatlar Ekibi birinci olurken, İzmir Barosu Stajyer Avukatlar Ekibi ikinciliği kazandı.
 • 11:04TBB Karadeniz Birincisi Giresun BarosuTBB Karadeniz Birincisi Giresun BarosuTürkiye Barolar Birliği (TBB) Avukat Stajyerleri Arası Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması’nda Ordu’da yapılan Karadeniz Bölge birinciliğini Giresun Barosu aldı.
 • 15:00Avukatlara "İcra İflas Uygulamaları" AnlatıldıTürkiye Barolar Birliği ve Kahramanmaraş Barosu işbirliğinde Elbistan ilçesinde "İcra İflas Uygulamaları" konulu eğitim semineri düzenlendi.