23:2800
SON DAKİKA TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ HABERLERİ

Son Dakika Türkiye Barolar Birliği Haberleri

   

  Feyzioğlu ?protokol? Yazısını Yırttı -2

  Feyzioğlu ?protokol? Yazısını Yırttı -2

  Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü için katıldığı törende 'Protokol' yazısını yırtarak, "Yırtın protokolleri halktan büyük güç yoktur" dedi. (Bugün 23:15)

   

  Feyzioğlu ?protokol? Yazısını Yırttı -1

  Feyzioğlu ?protokol? Yazısını Yırttı -1

  Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü için katıldığı törende 'Protokol' yazısını yırtarak, "Yırtın protokolleri halktan büyük güç yoktur" dedi. (Bugün 23:08)

   

  TBB Başkanı Feyzioğlu'na 'Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü'

  TBB Başkanı Feyzioğlu'na "Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü"

  TBB Başkanı Feyzioğlu'na "Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü"-Eğitim-İş Antalya Şubesi tarafından TBB Başkanı Metin Feyzioğlu'na "Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü" verildi-TBB Başkanı Feyzioğlu: -"Sevgili öğretmenlerim, dostlarım, umutsuz olmayın. (Bugün 23:03)

   

  Başörtülü Öğrenciyi Engelleyen Profesörün Hapis Cezası Alması

  TBB Başkanı Feyzioğlu: "Hükmün açıklanmasının geri bırakılması kurumu uygulanmayarak ille de hapis yatırmanın hedeflenmesi, bu yargılamada hukukun siyasi bir intikam aracı olarak kullanıldığını açıkça göstermektedir" (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Ege-Koop Başkent'e Açılıyor

  Ege-Koop Başkent'e Açılıyor

  Ege-Koop, İzmir’den Türkiye’ye açılma kararını Başkent Ankara’da çok özel bir proje ile hayata geçiriyor. (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Baro Başkanları Yeşil Pasaport Hakkı İçin Toplandı

  Baro Başkanları Yeşil Pasaport Hakkı İçin Toplandı

  İzmir Barosu'nun öncülüğünde yapılan toplantıda, kamu görevi yapan avukatlara, yeşil pasaport alabilme hakkının verilmemesine tepki gösterdi. (20 Kasım 2014 Perşembe )

   

  Avukat Hakları Bölge Toplantısı Adana'da Yapıldı

  Avukat Hakları Bölge Toplantısı Adana'da Yapıldı

  Türkiye Barolar Birliği Başkan Yardımcısı Berra Besler, birliğin sorunları tespit etme ve tespit edilen sorunları çözme merkezi olduğunu vurgulayarak, “Yaşadığınız haksızlıkları ve olumsuzlukları Barolar Birliği’nin ilgili merkezine iletirseniz Türkiye’de sorunların haritası çıkacak. (18 Kasım 2014 Salı )

   

  Baro Başkanları Muş'ta Toplandı

  Baro Başkanları Muş'ta Toplandı

  Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi Baro başkanları, Muş’ta düzenlenen bir toplantıda bir araya geldi. (16 Kasım 2014 Pazar )

   

  'Gerekirse Adli Yıl Açılışını Anıtkabir'de Yaparız'

  "Gerekirse Adli Yıl Açılışını Anıtkabir'de Yaparız"

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, adli yıl törenleriyle ilgili yapılan düzenlemeyle, bu alanda bir tekel son verildiğini söyledi. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Bozdağ: Törör, Bütün Partilerin Meselesidir

  Bozdağ: Törör, Bütün Partilerin Meselesidir

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, partisinin yarın gerçekleştireceği Kepez ve Konyaaltı ilçe kongrelerine katılmak üzere Antalya'ya gitti. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Antalya'da

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Antalya'da

  Adalet Bakanı Bozdağ, Antalya'da: - "(Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun 'Adli yıl açılışını Anıtkabir'de yaparız' açıklamasına ilişkin) Adli yıl açılış törenleri yasaklanmamıştır, esasında yapılan düzenleme bu alanda bir tekele son vermiş, hürriyeti getirmiştir"- "Türkiye'de Barolar Birliği Başkanımız kendi isterse istediği yerde adli yıl açılış töreni yapabilir"ANTALYA (AA) - Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun "Adli yıl açılışını (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Adalet Bakanı Bozdağ, Antalya'da Açıklaması

  "(Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun 'Adli yıl açılışını Anıtkabir'de yaparız' açıklamasına ilişkin) Adli yıl açılış törenleri yasaklanmamıştır, esasında yapılan düzenleme bu alanda bir tekele son vermiş, hürriyeti getirmiştir" "Türkiye'de Barolar Birliği Başkanımız kendi isterse istediği. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Feyzioğlu: Adli Yıl Açılışını Anıtkabir'de Yaparız

  Feyzioğlu: Adli Yıl Açılışını Anıtkabir'de Yaparız

  Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, adli yıl açılış töreni yapılmasının kaldırılmasını değerlendirirken, "Kaldırırlarsa kaldırsınlar, biz de milletimizle birlikte Anıtkabir'de yaparız" dedi. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Feyzioğlu'ndan Adli Yıl Açıklaması

  Feyzioğlu'ndan Adli Yıl Açıklaması

  Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, adli yıl açılış törenlerinin kaldırılmasına ilişkin, “Kaldırırlarsa kaldırsınlar, biz törenimizi kendimiz yaparız. Türkiye’nin her yerinden gelen avukatlarla birlikte çok da güzel, ihtişamlı bir tören olur” dedi. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  TBB Başkanı Metin Feyzioğlu Antalya'da

  TBB Başkanı Metin Feyzioğlu Antalya'da

  TBB Başkanı Feyzioğlu Antalya'da- Feyzioğlu: "Etkin bir muhalefetin nasıl olması gerektiği noktasında zihinsel bir faaliyet yürütmemiz ve aynı zamanda da toplumda örgütlü mücadeleye girişmemiz lazımdır"- "Suni gündemlerin kuyruğuna takılmış, kendisine çizilen rotada bilinçsizce yürüyen muhalif siyasi partiler, toplumun gündemini bilemezler"ANTALYA (AA)- Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Etkin bir muhalefetin nasıl olması gerektiği noktasında, zihinsel bir faaliyet (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu İktidarı ve Muhalefeti Eleştirdi

  Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu İktidarı ve Muhalefeti Eleştirdi

  KONYSİAD Rixos Downtown Hotel'de düzenlenen toplantısının konuğu, TBB Başkanı Metin Feyzioğlu oldu. (15 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  TBB Başkanı Feyzioğlu Antalya'da

  TBB Başkanı Feyzioğlu Antalya'da

  Feyzioğlu: "Etkin bir muhalefetin nasıl olması gerektiği noktasında zihinsel bir faaliyet yürütmemiz ve aynı zamanda da toplumda örgütlü mücadeleye girişmemiz lazımdır" "Suni gündemlerin kuyruğuna takılmış, kendisine çizilen rotada bilinçsizce yürüyen muhalif siyasi partiler, toplumun gündemini. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  "İnsanları Öcülerle Korkutarak Etkin Muhalefet Yapılmaz"

  TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, "İnsanları öcülerle korkutarak etkin muhalefet yapılmaz." dedi. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  İstanbul'daki Şantaj ve Askeri Casusluk Davası

  İstanbul'daki askeri casusluk ve şantaj davası sanıklarının yakınları, bireysel başvuruların bir an önce görüşülmesi için Anayasa Mahkemesi önünde eylem yaptı. (13 Kasım 2014 Perşembe )

   

  TBB Başkanı Feyzioğlu, Yırca'da Köylülerle Zeytin Fidanı Dikti

  TBB Başkanı Feyzioğlu, Yırca'da Köylülerle Zeytin Fidanı Dikti

  TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, termik santral için 6 bin zeytin ağacının kesildiği, Manisa'nın Soma ilçesine bağlı Yırca Mahallesinde incelemelerde bulundu. (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Baro Başkanı Feyzioğlu, Köylülerle Birlikte Zeytin Ağacı Dikti

  Baro Başkanı Feyzioğlu, Köylülerle Birlikte Zeytin Ağacı Dikti

  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Soma’nın Yırca Mahallesi’nde köylülerle birlikte zeytin ağacı dikti. (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Feyzioğlu: "İnsanlarımız, Yerüstünde Doyabilecekken Niçin Yeraltına İnerler"

  TBB Başkanı Fezyioğlu Manisa'da- Feyzioğlu: (Maden faciaları) Yerüstünde zeytin gibi zenginliğimiz varken, insanlarımızı köle fiyatına ve her türlü güvenlik önlemini hiçe sayarak yerin 7 kat altına indiren zihniyetin ürünüdür"- "(Emniyetteki operasyonlar) Bugün cadı olanların yarın avcı, bugün avcı olanların yarın cadı olduğunu biliyoruz. (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

 

  TBB Başkanı Fevzioğlu, Yırca'da Köylülerle Zeytin Fidanı Dikti

  TBB Başkanı Fevzioğlu, Yırca'da Köylülerle Zeytin Fidanı Dikti

  TBB Başkanı Feyzioğlu, Soma'nın Yırca Mahallesine yapılması planlanan termik santralin alanındaki 6 bin zeytin ağacın kesildiği bölgeye giderek zeytin fidanı dikti. (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  TBB Başkanı Fezyioğlu Manisa'da

  Feyzioğlu: (Maden faciaları) Yerüstüde zeytin gibi zenginliğimiz varken, insanlarımızı köle fiyatına ve her türlü güvenlik önlemini hiçe sayarak yerin 7 kat altına indiren zihniyetin ürünüdür" "(Emniyetteki operasyonlar) Bugün cadı olanların yarın avcı, bugün avcı olanların yarın cadı olduğunu biliyoruz. (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Türkiye Barolar Birliğinden Suç Duyurusu

  Türkiye Barolar Birliği, Soma'nın Yırca köyündeki ağaç kesimi ile güvenlik görevlileri hakkında suç duyurusunda bulundu. (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Soma'da Kurulması Planlanan Termik Santral

  TBB Başkanı Feyzioğlu, zeytin ağaçlarının söküldüğü bölgeye gidip, köylülerle fidan dikti Feyzioğlu: "Şimdi birisi de çıksa dese ki (301 adam orada öldü ama geride 76 milyon daha var) dese buna ne derseniz, (Geride şu kadar milyon zeytin ağacı var) cümlesine, aynı şeyi söylüyorum. (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Feyzioğlu, Yırca'da Köylülerle Fidan Dikti

  Feyzioğlu, Yırca'da Köylülerle Fidan Dikti

  Soma'da kurulması planlanan termik santral- TBB Başkanı Feyzioğlu, zeytin ağaçlarının söküldüğü bölgeye gidip, köylülerle fidan dikti- Feyzioğlu: "Şimdi birisi de çıksa dese ki (301 adam orada öldü ama geride 76 milyon daha var) dese buna ne derseniz, (Geride şu kadar milyon zeytin ağacı var) cümlesine, aynı şeyi söylüyorum. (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Feyzioğlu: 6 Bin Zeytin Ağacı 'Fırsat Varken' Mantığıyla Kesildi

  Feyzioğlu: 6 Bin Zeytin Ağacı 'Fırsat Varken' Mantığıyla Kesildi

  TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Manisa'nın Soma ilçesi Yırca Köyünde termik santral için 6 bin zeytin ağacının, "fırsat varken" mantığıyla kesildiğini söyledi. (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Feyzioğlu, Manisa Barosu'nu Ziyaret Etti

  Feyzioğlu, Manisa Barosu'nu Ziyaret Etti

  Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Manisa Baro Başkalığı'na yeniden seçilen avukat Zeynel Balkız ile Yırca olaylarında tartaklanan avukat Hasan Namak'ı Manisa Barosu'nda ziyaret etti. (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Feyzioğlu Özel Güvenlikleri Derebeylerin Ordusuna Benzetti

  Feyzioğlu Özel Güvenlikleri Derebeylerin Ordusuna Benzetti

  Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Soma’nın Yırca mahallesinde termik santral yapılması planlanan zeytinliklerde şirkete bağlı özel güvenlik ekipleri tarafından avukat Hasan Namak’a yapıldığı öne sürülen şiddeti kınadı, özel güvenlikçileri derebeylerin ordularına benzetti. (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Barolar Birliği'nden Ağaç Kesimleri ve Avukata Saldırıya İlişkin Suç Duyurusu

  Türkiye Barolar Birliği (TBB) Soma’nın Yırca köyünde yapılan ağaç kesimleri, avukat Hasan Namak’a güvenlik görevlilerinin müdahalesi ve yaralama eylemlerini gerçekleştirenler hakkında suç duyurusunda bulundu. (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Barolar Birliği'nden Zeytin Kesimine Suç Duyurusu

  Barolar Birliği'nden Zeytin Kesimine Suç Duyurusu

  Türkiye Barolar Birliği, Soma'nın Yırca köyü'nde yapılan ağaç kesimi ile avukat Hasan Namak'a güvenlik görevlilerinin hukuksuz müdahalesi ve 'kasten yaralama' eylemlerini gerçekleştirenler hakkında suç duyurusunda bulundu. (12 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Feyzioğlu: Ağaç Kesip Vatandaşı Dövenler Pişman Olacak

  TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, "Termik santral yapmak üzere binlerce zeytin ağacını keserek geleceği karartmaya teşebbüs edenler ve vatandaşı dövenler pişman olacak." dedi. (11 Kasım 2014 Salı )

   

  Feyzioğlu: Hukukun Üstünlüğünü Savunmak Elbette Bizim Görevimizdir

  Feyzioğlu: Hukukun Üstünlüğünü Savunmak Elbette Bizim Görevimizdir

  Metin Feyzioğlu, "Olayın takipçisiyiz, size şunu garanti edebilirim, geleceğimizi karatmaya teşebbüs ettikleri ve vatandaşları dövdükleri için pişman olacaklar." dedi. (11 Kasım 2014 Salı )

   

  TBB Başkanı Feyzioğlu: Vatandaşı Dövenler Pişman Olacaklar

  TBB Başkanı Feyzioğlu: Vatandaşı Dövenler Pişman Olacaklar

  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, 6 bin zeytin ağacının kesildiği Yırca köyünde, vatandaşı dövenlerin pişman olacağını söyledi. (11 Kasım 2014 Salı )

   

  Feyzioğlu: 'Dibine Kadar Siyaset Yapıyoruz'

  Feyzioğlu: 'Dibine Kadar Siyaset Yapıyoruz'

  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, 'Hukukun üstünlüğünü savunmak siyasetse, evet biz siyaset yapıyoruz' dedi. (11 Kasım 2014 Salı )

   

  "Ağaçların Kesilmesiyle İlgili Suç Duyurusu Yaptık"

  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, "Ağaçların kesilmesiyle ilgili suç duyurusu yaptık." dedi. (11 Kasım 2014 Salı )

   

  Metin Feyzioğlu: Dibine Kadar Siyaset Yapıyoruz

  Metin Feyzioğlu: Dibine Kadar Siyaset Yapıyoruz

  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, "Hukukun üstünlüğünü savunmak siyasetse, evet biz siyaset yapıyoruz." dedi. (11 Kasım 2014 Salı )

   

  TBB Başkanı Feyzioğlu: Pişman Olacaklar

  TBB Başkanı Feyzioğlu: Pişman Olacaklar

  Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Manisa'nın Soma ilçesi Yırca Mahallesi'nde termik santral yapmak üzere binlerce zeytin ağacını keserek geleceği karartmaya teşebbüs edenler ve vatandaşı dövenlerin pişman olacaklarını söyledi. (11 Kasım 2014 Salı )

   

  STK'LAR 'YOL Güvenliği' İçin İstanbul'da Toplandı

  Toplantıya konu ile ilgili davet edilen meslek grupları ve sivil toplum kuruluşları katıldı. (11 Kasım 2014 Salı )

   

  Stk'lar 'Yol Güvenliği' İçin İstanbul'da Toplandı

  Stk'lar 'Yol Güvenliği' İçin İstanbul'da Toplandı

  Günde ortalama 10 kişinin ölümü ve 800’e yakın yaralanmayla sonuçlanan trafik kazalarında alınması gereken tedbirleri ülke gündeminde öncelikli sıraya taşımak amacıyla Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri “Yol Güvenliği Sivil Toplum Buluşması” adıyla düzenlenen toplantıda biraraya geldi. (10 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Manisa Barosundan Tepki

  Manisa Barosundan Tepki

  Manisa Barosu, Soma ilçesine bağlı Yırca Mahallesinde geçen Cuma akşamı zeytinlik alanda Avukat Hasan Namak'a yapılan saldırıyı kınadı. (10 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Jetpa Mağdurları, Paralarını Caprice Otellerinden Talep Edecek

  Jetpa Mağdurları, Paralarını Caprice Otellerinden Talep Edecek

  Fadıl Akgündüz'e ait Jetpa'dan alacağı olanlar için umut ışığı doğdu. Jetpa'nın iflası kesinleştiğinde mağdurlar Caprice otellerinden alacaklarını isteyebilecek. (09 Kasım 2014 Pazar )

   

  Türk-Rus Hukuk Forumu, İstanbul'da Yapıldı

  Türk-Rus Hukuk Forumu, İstanbul'da Yapıldı

  Avrasya İnisiyatif ve İş Birliği Derneği'nin düzenlediği 'Uluslararası Türk-Rus Hukuk Forumu İstişare Toplantısı' İstanbul’da yapıldı. (08 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  Metin Feyzioğlu'na Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü

  Metin Feyzioğlu'na Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü

  Eğitim- İş Antalya Şubesi'nce bu yıl 6'ncısı düzenlenecek Başöğretmen Atatürk Onur Ödülü, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu'na verilecek. (07 Kasım 2014 Cuma )

   

  Şehit Madenci Eşi Her Bir Ölüme 25 Yılı Az Buldu

  Şehit Madenci Eşi Her Bir Ölüme 25 Yılı Az Buldu

  Soma'da, 301 işçinin yaşamını yitirmesi ile sonuçlanan maden faciasının ardından Cumhuriyet Başsavcılığı fezlekeyi tamamlayıp Akhisar Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi. (05 Kasım 2014 Çarşamba )

   

  Feyzioğlu: Basiretsizlikten Çıkılmak İçin Daha Basiretsiz Adımlar Atılmaktadır

  Feyzioğlu: Basiretsizlikten Çıkılmak İçin Daha Basiretsiz Adımlar Atılmaktadır

  Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye’nin tarihinin en büyük terör belası yumağının içine basiretsiz bir yönetimle sokulduğunu söyledi. (04 Kasım 2014 Salı )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
24.11.2014 23:28:28. #1.12#