SON DAKİKA TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ HABERLERİ

Son Dakika Türkiye Barolar Birliği Haberleri

 • 12:11Avukatlar Kokteylde BuluştuAvukatlar Kokteylde BuluştuAdli yılın açılışı Antalya Barosu'nda düzenlenen kokteylle kutlandı.
 • 16:04Düzce'de Yeni Adli Yargı Yılı BaşladıDüzce'de Yeni Adli Yargı Yılı BaşladıDüzce Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre ve Düzce Baro Başkanı Avukat Ali Dilber tarafından adli yargı yılının başlaması dolayısıyla basın toplantısı düzenlendi.
 • 13:42Arslan: Medyanın Görevi Engelleniyorsa Parlamenter Rejim TehlikededirArslan: Medyanın Görevi Engelleniyorsa Parlamenter Rejim TehlikededirManisa Barosu Başkanı Ali Arslan, İpek Medya Grubu’na yönelik baskına tepki gösterdi.
 • 12:48Baro Başkanından Adli Yıl Açılışı İptaline Tepki: Bu Ayıba Son VerilmeliBaro Başkanından Adli Yıl Açılışı İptaline Tepki: Bu Ayıba Son VerilmeliAntalya'da adli yılın açılış töreni, Cumhuriyet Meydanı'nda 50 kadar avukatın katılımıyla yapıldı.
 • 12:09Adli Tatil, Yarın BitiyorYargıda, 20 Temmuz günü başlayan adli tatil, yarın sona eriyor.
 • 14:58TBB Başkanı Feyzioğlu: Bu Millet Bu Vatan İçin Artık Yaşamak İstiyorTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, milletin vatani için artık yaşamak istediğini söyledi.
 • 10:20Avukatlar Spor OyunlarındaAvukatlar Spor OyunlarındaTürkiye Barolar Birliği tarafından, Erzurum Barosu'nun ev sahipliğinde düzenlenen '9'uncu Avukatlar Spor Oyunları' Palandöken Dağı'nda verilen kokteylle başladı.
 • 10:08Erzurum Avukatlar Spor OyunlarındaErzurum Avukatlar Spor OyunlarındaTürkiye Barolar Birliği tarafından Erzurum Bürosu'nun ev sahipliğinde düzenlenen 9'uncu Avukatlar Spor Oyunları, Palandöken Dağı'nda düzenlenen kokteylle başladı.
 • 11:22AİHM'e Türk Yargıç Üye Seçimi İçin Meclis'e Kanun TeklifiCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ve Grup Başkanvekili Özgür Özel, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) Türk yargıç üye seçimi hakkında TBMM'ye kanun teklifi verdi.
 • 10:32Danıştay, İnternet Ortamındaki Yayınlar İçin Aym'ye BaşvurduTürkiye Barolar Birliği’nin (TBB) Twitter’a erişimin engellenmesinin iptali amacıyla açtığı dava için Danıştay 13. Dairesi, Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) başvuruda bulundu.
 • 13:12Tbb, Madenlerle İlgili Çalışma ve Adalet Bakanlıklarını UyardıTürkiye Barolar Birliği (TBB), Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı'nı madenlerde kullanılan makine, ekipman ve teçhizatlarda sertifikasyon uygulanması konusunda uyardı.
 • 19:39Mersin Nükleerci Müdüre Mersin Nükleerci Müdüre "Demogoji" TepkisiNükleerci müdüre "Demogoji" tepkisi Mersin Tabip Odası, geçtiğimiz hafta Halk Sağlığı Müdürü Dr.Aytekin Kemik'in Akkuyu Nükleer Santrali'ne karşı olmadığını açıklayarak, tepkileri 'Demagoji' olarak değerlendirmesini eleştirdi.
 • 12:21Feyzioğlu ve Durgun İskenderun'da Nikah Şahiti OlduFeyzioğlu ve Durgun İskenderun'da Nikah Şahiti OlduTürkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ve Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Üyesi Mehmet Durgun Hatay’ın İskenderun ilçesinde nikah şahitliği yaptı.
 • 13:07Tbb: Yaşananların Temelinde Demokrasi Eksikliğinin Giderilmemesi YatıyorTürkiye Barolar Birliği (TBB) kuruluşun 46. yılı nedeni ile bir mesaj yayımladı.
 • 09:50Emniyet: Herkes İzin Almadan Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Yapabilir Ama...Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Güvenlik Dairesi Başkanlığı, 2911 Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu hükümlerine göre; herkesin izin almadan silahsız ve saldırısız olarak kanunların suç saymadığı belirli amaçlarla toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahip olduğunu bildirdi.
 • 09:40OHAL Yönetmeliği Anında İşleme KonduOHAL Yönetmeliği Anında İşleme KonduKamuoyunda OHAL olarak adlandırılan Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'nun uygulanmasına ilişkin yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandığı gün Kilis'te uygulandı.
 • 18:18Bodrum - Kocadon Ailesi'nin Acı GünüBodrum - Kocadon Ailesi'nin Acı GünüKocadon Ailesi'nin acı günü Muğla'nın Bodrum ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon'un, bir süredir tedavi gördüğü hastanede kanser ve solunum yetmezliğinden yaşamını yitiren babaları 86 yaşındaki Bekir Şerif Kocadon, gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.
 • 18:11Bodrum Belediye Başkanı Kocadon'un Babası Toprağa VerildiBodrum Belediye Başkanı Kocadon'un Babası Toprağa VerildiBodrum belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon'un, bir süredir tedavi gördüğü hastanede vefat eden babaları 86 yaşındaki Bekir Şerif Kocadon, gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.
 • 18:11Bodrum Belediye Başkanı Kocadon'un Acı GünüBodrum Belediye Başkanı Kocadon'un Acı GünüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cenazeden görüntü- Cenaze katılan ünlü isimler- Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon- Cenaze namazı - Cenazenin mezarlığa götürülmesi Bodrum Belediye Başkanı Kocadon'un acı günü- Kocadon'un babası son yolculuğuna uğurlandı Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un vefat eden babası Bekir Şerif Kocadon toprağa verildi.
 • 16:59Başkan Kocadon'un Babası Son Yolculuğuna UğurlandıBodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un babası Şerif Kocadon, son yolculuğuna uğurlandı.
 • 16:48Bodrum Belediye Başkanı Kocadon'un Acı GünüBodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un vefat eden babası Bekir Şerif Kocadon toprağa verildi.
 • 15:23TBB'den Toplantı ve Gösteri Yürüyüşü Yönetmelik Değişikliğine DavaTürkiye Barolar Birliği, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunun uygulanmasına ilişkin yönetmelik değişikliğinin yürütmesinin durdurulması ve iptali için Danıştay'a başvurdu.
 • 14:59TBB'den Toplantı ve Gösteri Yürüyüş Yönetmeliğine DavaTürkiye Barolar Birliği (TBB), Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun uygulanmasına ilişkin yönetmelik değişikliğinin yürütmesinin durdurulması ve iptali için Danıştay’a dava açtı.
 • 11:51MEB'in 'Alevilik' Sorusuyla İlgili Kararı: Soruşturmaya Gerek YokGaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 14 Nisan tarihinde 7. sınıflara yönelik yapılan deneme sınavında, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi testinde Alevilik-Bektaşilik sorusuyla ilgili savcılık soruşturma iznine ret kararı çıktı.
 • 11:09Yargı, Skandal Yargı, Skandal "Alevilik" Sorusuna Soruşturma İzni İstediGaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan deneme sınavında, Alevileri Kur'an sevgisinden uzakmış gibi gösterildiği öne sürülen soruyla ilgili olarak savcılık, soruşturma izni istedi.
 • 12:24Feyzioğlu: TSK, Silah Bırakmaz, Silah Bırakmak Zorunda Olan PKK'dırFeyzioğlu: TSK, Silah Bırakmaz, Silah Bırakmak Zorunda Olan PKK'dırManisa'da şehit ailelerini ziyaret eden TBB Başkanı Feyzioğlu, "Silah bırakmak zorunda olan taraf PKK'dır. Bu konuda da birinci derecede yükümlü olan parti HDP'dir." dedi.
 • 00:11TBB Başkanı Feyzioğlu: TBB Başkanı Feyzioğlu: "Silah Bırakmak Zorunda Olan Taraf PKK'dır"Manisa'nın Salihli İlçesi'nde, şehit ailelerini ziyaret eden Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Silah bırakmak zorunda olan taraf PKK'dır" dedi.
 • 23:27Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu AçıklamasıTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "HDP, Kandil'e dönüp 'Silah bırakmak zorundasın' demekle birinci derecede yükümlü olan bir partidir" dedi.
 • 18:34Aydın Baro Başkanı Gökhan Bozkurt'un Babası Söke'de Toprağa VerildiAydın Baro Başkanı Gökhan Bozkurt'un Babası Söke'de Toprağa VerildiAydın Barosu Başkanı Av. Gökhan Bozkurt, MHP Söke Belediye Meclisi Üyesi Esra Elif Bozkurt’un babaları, Av. Benek Bozkurt’un kayınpederi 18. Dönem Anavatan Aydın Milletvekili Mustafa Bozkurt’un kardeşi Mehmet Ali Bozkurt vefat etti.
 • 22:47Şehit Binbaşı Kulaksız Son Yolculuğuna Uğurlandı (2)Şehit Binbaşı Kulaksız Son Yolculuğuna Uğurlandı (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ana Jet Üst Komutanlığından genel görüntü- Komutanların şehit ailesini teselli etmesi- Askeri uçakla şehit cenazesinin getirilmesi- Eşinin ağlamasından görüntü- Cenaze namazından görüntü- Eşi ve çocuklarının tabutu başında durmaları- Cenazenin Şehitlik Mezarlığına götürülmesi- Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'ndan detay- Cenazenin defnedilmesi- Genel görüntü Şehit Binbaşı Kulaksız son yolculuğuna uğurlandı- Muş'un Malazgirt ilçesinde, teröristlerin silahlı saldırısı sonucu şehit olan İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız'ın cenazesi, memleketi Amasya'da toprağa verildi Muş'un Malazgirt ilçesinde teröristlerin silahlı saldırısı sonucu şehit olan İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız'ın cenazesi, memleketi Amasya'da toprağa verildi.
 • 20:07Şehit Kulaksız'ın Annesi Tekerlekli Sandalye ile Cenaze Törenine KatıldıŞehit Kulaksız'ın Annesi Tekerlekli Sandalye ile Cenaze Törenine KatıldıMuş'un Malazgirt ilçesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız (46) memleketi Amasya’nın Merzifon ilçesinde toprağa verildi.
 • 19:28Şehit Binbaşı Kulaksız Son Yolculuğuna Uğurlandı (1)Şehit Binbaşı Kulaksız Son Yolculuğuna Uğurlandı (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ.- Cami önünden görüntü- Cenazeye katılan vatandaşlardan genel görüntü- Şehit cenazesinin getirilişi- Şehit yakınlarının sinir krizi geçirmesi- Annesi Neviye Kulaksız'ın tekerlikli sandalyeyle gelmesi- Cenaze namazı- Genel görüntü ve detaylar Şehit Binbaşı Kulaksız son yolculuğuna uğurlandıMuş'un Malazgirt ilçesinde, teröristlerin silahlı saldırısı sonucu şehit olan İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız'ın cenazesi, memleketi Amasya'da toprağa verildi.
 • 18:36Şehit Binbaşının Eşi: Şehit Binbaşının Eşi: "Dimdik Ayaktayız"Muş’un Malazgirt ilçesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit olan İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız, memleketi Amasya’nın Merzifon ilçesinde askeri törenle gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.
 • 18:13Şehit Binbaşı Kulaksız Son Yolculuğuna UğurlandıMuş'un Malazgirt ilçesinde teröristlerin silahlı saldırısı sonucu şehit olan İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız'ın cenazesi, memleketi Amasya'da toprağa verildi.
 • 01:03Artvin - Türkiye Barolar Birliği?nden Artvin Cerattepe ÇıkarmasıArtvin - Türkiye Barolar Birliği?nden Artvin Cerattepe ÇıkarmasıTürkiye Barolar Birliği'nden Artvin Cerattepe çıkarması TÜRKİYE Barolar Birliği, Artvin'de Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde madencilik faaliyetine karşı yürütülen mücadeleye destek verdi.
 • 20:16TBB Başkanı Feyzioğlu Cerattepe'de İncelemelerde BulunduTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, madencilik faaliyeti yapılması planlanan Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde incelemelerde bulundu.
 • 19:18Hukuk, Demokrasi ve ÇevreHukuk, Demokrasi ve Çevre" MitingiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Miting alanından detay- Polisin üst araması- Metin Feyzioğlu'nun şarkılara alkışlarla katılması - Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun konuşması- Mitinge katılanların horon oynaması "Hukuk, Demokrasi ve Çevre" mitingi- Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu: - "Artvin'den vazgeçip geçmemeye karar verecek olan Artvinlilerdir.
 • 19:06Artvin Barosu Hizmet Binası Törenle AçıldıArtvin Barosu İsmail Suat Varan Hizmet Binası ve Sosyal Tesisleri, düzenlenen törenle hizmete girdi.
 • 18:58Artvin'de Artvin'de "Hukuk Demokrasi ve Çevre" MitingiArtvin Barosu tarafından organize edilen "Hukuk Demokrasi ve Çevre Mitingi" yapıldı.
 • 17:20Hukuk, Demokrasi ve Çevre" MitingiTürkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Artvin'den vazgeçip geçmemeye karar verecek olan Artvinlilerdir.
 • 16:54Türkiye Barolar Birliği'nden Artvin Cerattepe ÇıkarmasıTürkiye Barolar Birliği'nden Artvin Cerattepe ÇıkarmasıTürkiye Barolar Birliği, Artvin'de Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde madencilik faaliyetine karşı yürütülen mücadeleye destek verdi.
 • 13:58Tgc 2015 Basın Özgürlüğü Ödülleri 24 Temmuz'da Sahiplerini BuluyorTgc 2015 Basın Özgürlüğü Ödülleri 24 Temmuz'da sahiplerini buluyor.
 • 16:55Bodrum - Gökkuşağı Balesi Bodrum'da SahnelendiBodrum - Gökkuşağı Balesi Bodrum'da SahnelendiGökkuşağı Balesi Bodrum'da sahnelendi MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde bu yıl 13'üncü düzenlenen Uluslararası Bale Festivali'nde, İstanbul Devlet Opera ve Balesince sahneye konulan 'Gökkuşağı Balesi' beğeni topladı.
 • 14:44Gökkuşağı Balesi Bodrum'da SahnelendiGökkuşağı Balesi Bodrum'da SahnelendiBodrum'da bu yıl 13'üncüsü düzenlenen Uluslararası Bale Festivali'nde, İstanbul Devlet Opera ve Balesince sahneye konulan 'Gökkuşağı Balesi' beğeni topladı.
 • 00:4213. Uluslararası Bodrum Bale Festivali13. Uluslararası Bodrum Bale FestivaliGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -İzleyici detayı-"Gökkuşağı" bale gösterisinden detaylar 13. Uluslararası Bodrum Bale Festivali- İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen "Just One of Those Things", "Contrast" ve "Troy Game" adlı üç eserden oluşan "Gökkuşağı" bale gösterisi, büyük beğeni topladı 13. Uluslararası Bodrum Bale Festivali, İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen "Gökkuşağı" bale gösterisiyle devam etti.
 • 00:1313. Uluslararası Bodrum Bale Festivali13. Uluslararası Bodrum Bale Festivali, İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen "Gökkuşağı" bale gösterisiyle devam etti.
 • 12:10Türkiye Barolar Birliği Saldırıları LanetlediTürkiye Barolar Birliği (TBB) Türkiye'nin bütün baroları ve avukatları olarak Suruç'ta gerçekleştirilen katliamı ve Adıyaman'da askerlere yapılan saldırıyı lanetledi.
 • 16:25Antmen: Antmen: "Adli Tatil Kaldırılmalı"Mersin Barosu Başkanı Alpay Antmen, 20 Temmuz itibariyle başlayan ve ağustos ayında sona erecek adli tatilin kaldırılması gerektiğini belirterek, "İş ve işlemlerin sürüncemede bırakılması hukuk, adalet ve hak arama adına büyük zaman kaybına neden olmaktadır.
 • 08:47Devletten Vergide Pekiyi Alana Ödül!Devletten Vergide Pekiyi Alana Ödül!Yarım asırlık Vergi Usul Kanunu değişiyor. Yeni kanunla, mükelleflerin vergi karnesi çıkarılarak, ödül sistemi hayata geçirilecek. Pozitif ayrımcı uygulamalar yapılacak.
 • 14:28Bodrum Bale Festivali'nden 3 Temsilli BaşlangıçBodrum Bale Festivali'nden 3 Temsilli BaşlangıçBodrum Bale Festivali'nden 3 temsilli başlangıç DEVLET Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından, Muğla Valiliği ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Bodrum Belediyesi'nin destekleri düzenlenen 13'üncü Uluslararası Bodrum Bale Festivali, İzmir, Mersin, Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen 3 ayrı temsil ile başladı.