SON DAKİKA TÜRKİYE PETROLLERİ HABERLERİ

Son Dakika Türkiye Petrolleri Haberleri

 • 12:07Türk Telekom Kamu Basketbol Turnuvası'nda Heyecan BaşladıTürk Telekom Kamu Basketbol Turnuvası'nda Heyecan BaşladıTürk Telekom Grubu, düzenlediği 'Kamu Basketbol Turnuvası' ile Türkiye'nin önde gelen 16 kamu kurumunu bir araya getiriyor.
 • 14:09Petrol Kuyularında Çevre DenetimiPetrol Kuyularında Çevre DenetimiAdıyaman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, TPAO tarafından sondaj çalışması yapılan kuyularda çıkartılan atıkların insan ve çevreye zararının olup olmadığının tespiti için analizini yapmak üzere numune alıyor.
 • 14:04Yürüyüş Gününde İl Protokolü Yürüyüş YaptıYürüyüş Gününde İl Protokolü Yürüyüş Yaptı3-4 Ekim Dünya Yürüyüş Günü nedeniyle Adıyaman İl Protokolü sabahın erken saatlerinde yürüyüş yaparak bir araya geldi.
 • 10:12Batmanın Yarısında Elektrik Kesintisi YaşanacakBatmanın Yarısında Elektrik Kesintisi YaşanacakTEİAŞ Bölge Müdürlüğünün onarım çalışmaları nedeniyle Batman'ın önemli bir kısmına elektrik verilmeyecek
 • 15:47Adıyaman'da Seçim Güvenliği Toplantısı YapıldıAdıyaman'da Seçim Güvenliği Toplantısı YapıldıVali Mahmut Demirtaş başkanlığında,1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin Adıyaman’da huzur ve güven ortamında geçmesi amacıyla Seçim Güvenliği toplantısı yapıldı.
 • 13:34Seçim Güvenliği İçin Tüm Tedbirler AlındıSeçim Güvenliği İçin Tüm Tedbirler Alındı1 Kasım tarihinde yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin Adıyaman’da huzur ve güven ortamında geçmesi amacıyla Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında Seçim Güvenliği toplantısı yapıldı.
 • 13:27Atso Başkanı Uslu, Tpao Genel Müdürü Şişman'ı Ziyaret EttiAtso Başkanı Uslu, Tpao Genel Müdürü Şişman'ı Ziyaret EttiAdıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, TPAO Genel Müdürü Besim Şişman’ı ziyaret etti.
 • 10:47Batman'da Seçim TartışmalarıBatman'da Seçim TartışmalarıGüvenlik gerekçesiyle Batman'da 12 Mahallede oy kullanılmaması yönündeki karar, tartışmalara yol açtı.
 • 13:33TPAO'da Emeklilik Furyası BaşlıyorTPAO'da Emeklilik Furyası BaşlıyorÖnümüzdeki yıllın ilk aylarında TPAO Batman Bölge Müdürlüğünden 61 işçi emekli edilecek.
 • 01:04AK Parti Grup Başkanvekili Aydın - Koalisyon SüreciAK Parti Grup Başkanvekili Aydın - Koalisyon SüreciGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yemekten görüntüler- AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın'ın konuşması AK Parti Grup Başkanvekili Aydın: - "(Koalisyon sürecine ilişkin) Muhalefetin bu süreçte millet adına değil de millete rağmen nasıl siyaset yaptığını gördünüz" AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, koalisyon sürecine ilişkin, "Muhalefetin bu süreçte millet adına değil de millete rağmen nasıl siyaset yaptığını gördünüz" dedi.
 • 23:42AK Parti Grup Başkanvekili Aydın AçıklamasıAK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, koalisyon sürecine ilişkin, "Muhalefetin bu süreçte millet adına değil de millete rağmen nasıl siyaset yaptığını gördünüz" dedi.
 • 14:45TP Batman Bölge Müdürlüğü KüçültülüyorTP Batman Bölge Müdürlüğü KüçültülüyorTP Batman Bölge Müdürlüğü, parça parça küçültülmeye devam ediyor.
 • 15:34İl Protokolü Eskrim Sporcularını Ağırladıİl Protokolü Eskrim Sporcularını AğırladıAdıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ve Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Türkiye Eskrim Federasyonu’nun 2015 yılı faaliyet programında yer alan Büyükler Epe ve Flöre Türkiye Şampiyonası’na katılmak üzere Adıyaman’a gelen eskrim sporcularını akşam yemeğinde ağırladı.
 • 17:25Düzeltme) Kenan Yavuz: Düzeltme) Kenan Yavuz: "Türkiye Çok Önemli Ataklar Yaptı"Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi meclis toplantısının onur konuğu olan SOCAR Türkiye Başkanı (CEO) Kenan Yavuz, "Türkiye 2014 yılında Türkiye Cumhuriyet tarihinde ilk defa çok önemli bir atak gerçekleştirdi.
 • 13:17Kenan Yavuz, Müsiad İzmir Dost Meclisine Konuk OlduKenan Yavuz, Müsiad İzmir Dost Meclisine Konuk OlduMüstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şubesi’nin Eylül ayı dost meclisi toplantısının onur konuğu SOCAR Turkey Enerji A.Ş. Türkiye CEO’su ve aynı zamanda MÜSİAD üyesi olan Kenan Yavuz oldu.
 • 15:03Ankara'da Ralliciler Terörü Lanetlemek İçin Gaza BastıAnkara'da Ralliciler Terörü Lanetlemek İçin Gaza BastıAnkara Klasik Otomobilciler Kulübü, son günlerde artan terör olaylarını protesto amacıyla ralli yarışı düzenledi.
 • 00:50PKK'ya Yönelik Operasyonda 60 Ton Patlayıcı BulunduPKK'ya Yönelik Operasyonda 60 Ton Patlayıcı BulunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - PKK'ya yönelik operasyonda cep telefonu görüntüsü- Patlayıcıların imha edilmesi güvenlik kamerası görüntüsü Bitlis'te terör örgütü operasyonu- Operasyonda, saldırılarda kullanılmak üzere hazırlanmış 60 ton patlayıcı ile çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi Tatvan ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 60 ton patlayıcı bulundu.
 • 21:00Bitlis'te Terör Örgütü OperasyonuTatvan ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda 60 ton patlayıcı bulundu.
 • 20:05Bitlis'te 60 Ton Patlayıcı ve Çok Sayıda Mühimmat İmha EdildiBitlis'te 60 Ton Patlayıcı ve Çok Sayıda Mühimmat İmha EdildiBitlis’in Tatvan ilçesinde yürütülen hava destekli operasyonlar neticesinde PKK’lılara ait yaklaşık 60 ton patlayıcı ve çok sayıda mühimmat imha edildi.
 • 19:59Bitlis Valiliğinden Operasyon ve Patlayıcı AçıklamasıBitlis Valiliğinden Operasyon ve Patlayıcı AçıklamasıBİTLİS (İHA) – Bitlis Valiliği, Tatvan ilçesinde yapılan operasyonlarla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
 • 16:17Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun: (2)Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Batman'ın Kozluk ilçesindeki Türkiye Petrolleri (TP) ve Koza İpek Holding'in ayrı ayrı faaliyette bulunduğu petrol sahalarının ihtilaflı olduğunu bildirdi.
 • 16:10Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, konuk olduğu AA Editör Masası'nda şu değerlendirmeleri yaptı: "Maalesef HDP'nin siyasi iradesinin pek de güçlü olmadığını bir kez daha görmüş olduk. Esas belirleyici olanın terör örgütü olduğunu, HDP'nin oradaki tavra göre kendini ayarladığını, bu kadar milyon insandan oy aldığı halde bunun hakkını veremediğini gördük" "HDP'ye oy verenler de bizim kardeşimiz, bu ülkenin vatandaşları, onlarla hiçbir sorunumuz yok. Asıl sorun HDP'yi yönetenler maalesef. Bu yönetenler, kendilerine oy verenlerin beklentilerini karşılayacak bir siyaset izleyemediler" "Teröre tepki gösteriyorum diye batıda yaşanan Kürt vatandaşlarımızın canına, malına kast edebilecek, zarar verebilecek bazı provokatif eylemler içine girenleri maalesef gördük. Bunu yapanlar terör örgütünün değirmenine su taşıyorlar" "1 Kasım seçimleri sonrasını ekonomik açıdan çok parlak görüyorum.
 • 15:58Enerji Bakanı Alaboyun: Enerji Bakanı Alaboyun: "Cizre'ye Giden Elektrik Aktif ve Trafolarımız Faaliyette"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun'un basın toplantısı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun: (1)- "Cizre'ye giden elektrik aktif ve trafolarımız faaliyette"- "Güçlü ve güvenli bir madencilik için Maden Bakanlığı kurulmalıdır, kömür kanunu mutlaka çıkartılmalıdır" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Cizre'de elektrik kesintisi olmadığını ifade ederek, "Cizre içinde ufak çaplı trafolar tahrip edilmiş olabilir ancak Cizre'ye giden elektrik aktif ve trafolarımız faaliyette" dedi.
 • 13:59Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alaboyun: (1)Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, Cizre'de elektrik kesintisi olmadığını ifade ederek, "Cizre içinde ufak çaplı trafolar tahrip edilmiş olabilir ancak Cizre'ye giden elektrik aktif ve trafolarımız faaliyette" dedi.
 • 13:05Bakan Alaboyun'dan Bakan Alaboyun'dan "Doğalgaza Zam Yok" MüjdesiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, kendi görev süresi içinde doğalgaza bir zam olmayacağı müjdesini verdi.
 • 14:16Türkiye Petrolleri Ara Eleman YetiştiriyorTürkiye Petrolleri Ara Eleman YetiştiriyorTürkiye Petrolleri Adıyaman Bölge Müdürlüğü tarafından kaynak teknolojisi eğitimi verdiği kursiyerlere sertifikalarını verdi.
 • 09:50Petrol Arama Ruhsatı KararlarıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (PİGM), Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'na (TPAO) ait 4 petrol arama başvurusunu reddetti.
 • 13:15Tp Ankara'daki 20'nci İstasyonunu AçtıTürkiye Petrolleri (TP) Petrol Dağıtım AŞ Genel Müdürü Mutlu Gül, şirketin Ankara 20'nci, Türkiye'de ise 320'nci bayisini açtıklarını bildirdi.
 • 00:18Akın İpek: Şu An İngiltere'deyimAkın İpek: Şu An İngiltere'deyim23 şirketi basılan iş adamı Akın İpek, İngiltere'de olduğunu açıkladı. İpek "Şimdi İngiltere'de bir program var, ona katılıyorum" diye konuştu.
 • 10:46Tp'den Yerli Malzeme İhalesiTürkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğü (TP), petrol ve doğalgaz sondajlarında kullanılmak üzere, uluslararası standartlara uygun teknik gereksinimleri sağlayan ve uluslararası arenada kalite, işlevsellik, fiyat ve benzeri açılardan rekabet edebilir yerli kuyu başı malzemelerinın tasarımı, analizi ve imalatı işini ihale edecek.
 • 16:54Adıyaman 1954 Spor, Türkiye Kupasına HazırlanıyorAdıyaman 1954 Spor, Türkiye Kupasına HazırlanıyorAdıyaman 1954 Spor, 2 Eylül tarihinde Kilis Belediyespor ile yapacağı Ziraat Türkiye Kupası maçının hazırlıklarını sürdürüyor.
 • 12:19Midibüs Elektrik Direklerine Çarpıp Karşı Şeride GeçtiAdıyaman’da midibüsün refüjde bulunan elektrik direklerine çarpıp karşı şeride geçmesi sonucu yaşanan kazada 1 kişi yaralandı.
 • 17:45Polis Yeni ve Modern Binalarda Hizmet VeriyorPolis Yeni ve Modern Binalarda Hizmet VeriyorAdıyaman Emniyet Müdürü Fikret Salmaner, son birkaç yıl içerisinde fiziki yapı bakımından önemli kazanımlar elde ettiklerini kaydetti.
 • 10:54Petrol Arama Ruhsatı KararlarıEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı'na (TPAO) iki adet petrol arama ruhsatı verdi.
 • 16:54Tpao Kavşağına Sinyalizasyon Sistemi TakıldıTpao Kavşağına Sinyalizasyon Sistemi TakıldıYaşanan kazalarla gündeme gelen TPAO kavşağına Adıyaman Belediyesi tarafından, sinyalizasyon sistemi takıldı.
 • 16:02Batmanda Petrol Üretimi ArttıBatmanda Petrol Üretimi ArttıBatman TP Bölge Müdürlüğüne bağlı sondaj alanlarında petrol üretiminde artış yaşandı.
 • 11:31Vali Çelik'ten Garnizon Komutanı Tuğgeneral Uğur Özcan'a Veda YemeğiVali Çelik'ten Garnizon Komutanı Tuğgeneral Uğur Özcan'a Veda YemeğiBatman Valisi Azmi Çelik, kentte görev yaparken tayini çıkan Garnizon Komutanı Tuğgeneral Uğur Özcan onuruna veda yemeği düzenledi.
 • 11:25Tp'den Marmara Depremi'nin Yıl Dönümünde TatbikatTp'den Marmara Depremi'nin Yıl Dönümünde TatbikatGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -- TP Kocaeli Terminali dışardan detay - Bilgilendirme toplantısından detay - TP Tesisler ve Teknik Hizmetler Daire Başkanı Bülent Barut'un konuşması - Tatbikat - Tatbikatın başlaması - Çalışanların acil durum noktasında toplanması - Yaralananların getirilmesi ve ilk müdahalesinin yapılması- Tanklarda soğutma çalışması yapılması - Tatbikatın sona ermesi TTP'den Marmara Depremi'nin yıl dönümünde tatbikat Türkiye Petrolleri (TP) Petrol Dağıtım A.Ş tarafından 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin 16. yıl dönümünde, İzmit'te bulunan akaryakıt depolama ve dolum tesisinde tatbikat yapıldı.
 • 10:35Tp'den Marmara Depremi'nin Yıl Dönümünde TatbikatTürkiye Petrolleri (TP) Petrol Dağıtım A.Ş tarafından 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi'nin 16. yıl dönümünde, İzmit'te bulunan akaryakıt depolama ve dolum tesisinde tatbikat yapıldı.
 • 15:54Kazma Kürekten Uzay Madenciliğine!İTÜ Vakfı Dergisi 69. sayısında "MADENCİLİK" konusunu, çeşitli açılardan anlatan geniş bir dosya halinde okurlara sunuyor.
 • 10:25Doç.dr. Gündoğdu: Marmara'daki Gaz Çıkışları 1912 Depreminden Bu Yana VarDoç.dr. Gündoğdu: Marmara'daki Gaz Çıkışları 1912 Depreminden Bu Yana VarHaber-kamera: İhsan DÖRTKARDEŞ - İSTANBUL DHA) Marmara Denizi'nde araştırma yapan Prof.Dr. Naci Görür'ün deniz dibinde su ve gaz çıkışı olduğuna ilişkin açıklaması ardından konuşan Doç.Dr. Oğuz Gündoğdu, bunun 1912'deki depremden bu yana devam ettiğini söyledi.
 • 09:55Doç.dr. Gündoğdu: Marmara'daki Gaz Çıkışları 1912 Depreminden Bu Yana VarDoç.dr. Gündoğdu: Marmara'daki Gaz Çıkışları 1912 Depreminden Bu Yana VarMarmara Denizi'nde araştırma yapan Prof.Dr. Naci Görür'ün deniz dibinde su ve gaz çıkışı olduğuna ilişkin açıklaması ardından konuşan Doç.Dr. Oğuz Gündoğdu, bunun 1912'deki depremden bu yana devam ettiğini söyledi.
 • 18:44Bolu - Bakan Taner Yıldız: Bizler Bu Ülke İçin Şehit Olmaya HazırızBolu - Bakan Taner Yıldız: Bizler Bu Ülke İçin Şehit Olmaya HazırızBakan Taner Yıldız: Bizler bu ülke için şehit olmaya hazırız Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, PKK terör örgütüne pabuç bırakmayacaklarını söyleyerek; "Türkiye'nin büyümesi devam edecek.
 • 18:39Taner Yıldız: PKK'ya Pabuç BırakmayacağızTaner Yıldız: PKK'ya Pabuç BırakmayacağızEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, PKK terör örgütüne pabuç bırakmayacaklarını belirterek, "Bu ülke için şehit olmaya hazırız." dedi.
 • 15:24Prof.dr. Görür: Deprem Ne Zaman Diye Sorulunca 'Oklu Kirpi'ye DönüyorumProf.dr. Görür: Deprem Ne Zaman Diye Sorulunca 'Oklu Kirpi'ye DönüyorumProf.DR. GÖRÜR: DEPREM NE ZAMAN DİYE SORULUNCA 'OKLU KİRPİ'YE DÖNÜYORUM (ek görüntü) Haber-Kamera: İhsan DÖRTKARDEŞ - İstanbul DHA Deniz Jeolojisi uzmanı Prof.Dr. Naci Görür, İstanbul'u bekleyen depremin yeryüzü gerçeği olduğunu, bugüne kadar yaptıkları bilimsel çalışmalarla dibinden gaz ve su sızıntıları olduğunu tespit ettikleri Marmara Denizi'nin röntgenini çekmeleri, tehlikeyi ortaya koymalarına rağmen gereken önlemlerin alınmamasına tepki gösterdi.
 • 12:03Prof.dr. Görür: Deprem Ne Zaman Diye Sorulunca 'Oklu Kirpi'ye DönüyorumProf.dr. Görür: Deprem Ne Zaman Diye Sorulunca 'Oklu Kirpi'ye DönüyorumHaber-Kamera: İhsan DÖRTKARDEŞ - İstanbul DHA Deniz Jeolojisi uzmanı Prof.Dr. Naci Görür, İstanbul'u bekleyen depremin yeryüzü gerçeği olduğunu, bugüne kadar yaptıkları bilimsel çalışmalarla dibinden gaz ve su sızıntıları olduğunu tespit ettikleri Marmara Denizi'nin röntgenini çekmeleri, tehlikeyi ortaya koymalarına rağmen gereken önlemlerin alınmamasına tepki gösterdi.
 • 11:51Prof.dr. Görür Deprem Ne Zaman Diye Sorulunca 'Oklu Kirpi'ye DönüyorumProf.dr. Görür Deprem Ne Zaman Diye Sorulunca 'Oklu Kirpi'ye DönüyorumHaber-Kamera: İhsan DÖRTKARDEŞ - İstanbul DHA Deniz Jeolojisi uzmanı Prof.Dr. Naci Görür, İstanbul'u bekleyen depremin yeryüzü gerçeği olduğunu, bugüne kadar yaptıkları bilimsel çalışmalarla dibinden gaz ve su sızıntıları olduğunu tespit ettikleri Marmara Denizi'nin röntgenini çekmeleri, tehlikeyi ortaya koymalarına rağmen gereken önlemlerin alınmamasına tepki gösterdi.
 • 11:45Türk Petrollerindeki Büyük Vurgunu Sayıştay Ortaya ÇıkardıTürk Petrollerindeki Büyük Vurgunu Sayıştay Ortaya ÇıkardıSayıştay, TP Petrol'ün 2011 denetimlerinde, 'satışların yüksek gösterilip bayilere fazla ödeme yapılarak devletin zarara uğratıldığını belirledi. Açılan soruşturma 2,5 yıldır tamamlanamadı.
 • 09:37Prof. Dr. Görür: Deprem Ne Zaman Diye Sorulunca 'Oklu Kirpi'ye DönüyorumProf. Dr. Görür: Deprem Ne Zaman Diye Sorulunca 'Oklu Kirpi'ye DönüyorumMarmara Denizi'nin dibinde donmuş metan gazı olduğunu belirten Prof. Dr. Naci Görür, bunların incelenmesi gerektiğini açıkladı.
 • 11:47Paralel Devlet Yapılanması" Soruşturması"Paralel Devlet Yapılanması"na ilişkin ülke genelinde devam eden soruşturmalar kapsamında, son iki ayda gözaltına alınan 110 kişiden 10'u tutuklandı, 1 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı.