23:3300
SON DAKİKA TURKIYE SEKER FABRIKALARI HABERLERİ

Son Dakika Turkıye Seker Fabrıkaları Haberleri

   

  Dünya Kooperatifçilik Günü'nden Şeker-İş'den Hükümete Çağrı

  Tarımın, ülkelerin gücünü artırmadaki en etkili alanlardan biri olduğunu belirten, Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök, stratejik bir alan haline gelen şeker pancarı tarımında güçlenmenin yolunun kooperatifçilikten geçtiğine vurgu yaptı. (Bugün 12:31)

   

  Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök Açıklaması

  Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök Açıklaması

  Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikası Genel Başkanı İsa Gök, bir ülkede şeker pancarı gibi topluma mal olmuş stratejik öneme sahip ürünlerin korunma kapsamına alınması gerektiğini belirterek, Türkiye’nin iktisadi yönden kalkınması ve bağımsızlığının korunması için yerli malı üretimi ve kullanılmasının yaygınlaştırılması gerektiğini söyledi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Şeker İş Sendikası Muş Şube Başkanı: Pancar Tarımı Can Çekişiyor

  Şeker İş Sendikası Muş Şube Başkanı Fikret Sancar, şeker pancarı üreticisi ile sanayisinin can çekiştiğini belirterek "Nişasta bazlı şeker, yapay tatlandırıcı tekelleri acımasızca pancar şekerine rakip çıkarılmış ucuz ama sağlıksız olan tatlandırıcılar doğal ve sağlıklı olan pancar şekerine karşı avantajlı hale getirmişlerdir. (04 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Şeker-İş Sendikası Enerji İthalatına Karşı Biyoetanolü Adres Gösterdi

  Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri (Şeker-İş) Sendikası Genel Başkanı İsa Gök, Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından geçtiğimiz günlerde ’’Güçlü ve Dengeli Büyüme için Yapısal Dönüşüm’’ başlığı adı altında açıklanan 10 Yıllık Kalkınma Eylem Planı’nda biyoyakıtlara yönelik sektörel stratejilerin hazırlanacak olmasının şeker pancarı tarımını ve şeker sanayisini farklı bir boyuta taşıyacağını söyledi. (14 Kasım 2014 Cuma )

   

  Kayseri Şeker'den Çiftçiye Ekstra Destek

  Kayseri Şeker Fabrikası, çiftçiye Türkiye Şeker Fabrikaları tarafından açıklanan taban fiyattan ton başına 7,5 lira fazla ödeme yapacak. (11 Kasım 2014 Salı )

   

  Kayseri Şeker Pancar Taban Fiyatı Desteği ve Pastırma Yazı Çiftçinin Yüzünü Güldürdü

  Kayseri Şeker Pancar Taban Fiyatı Desteği ve Pastırma Yazı Çiftçinin Yüzünü Güldürdü

  2014-2015 Şeker Pancarı Kampanya dönemi içerisinde Kasım ayı başında Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. tarafından Şeker Pancarı Taban fiyatı 157.5 TL/Ton olarak açıklandı. (11 Kasım 2014 Salı )

   

  Muş Şeker Fabrikası 600 Çiftçinin Ekmek Kapısı'

  Şeker İş Sendikası Muş Şube Başkanı Fikret Sancar, Muş Şeker Fabrikası’nın 2014-2015 yılı kampanyasını başarılı bir şekilde sürdürdüğünü belirterek kentte 600 civarında çiftçiye ekmek kapısı olduğunu söyledi. (08 Kasım 2014 Cumartesi )

   

  ÖYK Konya'da İmar Planı Değişikliğini Onayladı

  ÖYK Konya'da İmar Planı Değişikliğini Onayladı

  Özelleştirme Yüksek Kurulu, Konya'da bazı parsellerin imar planı değişikliğine onay verdi. (31 Ekim 2014 Cuma )

   

  Pancar Avans Ödemesi

  Pancar Avans Ödemesi

  Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ "Eylül ayında alımına başlanan pancara karşılık üreticilere 110 milyon lira tutarında avans 30 Ekim 2014'te ödenecektir." dedi. (27 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  TBMM Kit Komisyonu Çalışmalarına Başladı

  TBMM Kit Komisyonu Çalışmalarına Başladı

  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 24. Dönem 5. Yasama Yılı açılışı ile birlikte, Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu, AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay’ın başkanlığında çalışmalarına başladı. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Tzd Başkanı Yetkin Açıklaması

  Tzd Başkanı Yetkin Açıklaması

  "Şeker fabrikalarının özelleştirilmesine karşıyız" "Bu fabrikalar satılacaksa, özel şirketler yerine pancar üreticileri kooperatifleri ve işçi sendikalarının katılımıyla oluşturulacak kuruluşlara satılmalı ya da mülkiyeti devlette kalmak üzere kiralanmalıdır" (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Kit'lerin 2015'e Ait Genel Yatırım ve Finansman Programı

  KİT'lerin gelecek yıl 11 milyar 165 milyon 392 bin lira yatırım yapması öngörülüyor En yüksek yatırımı 5 milyar lira ile TCDD yapacak. (17 Ekim 2014 Cuma )

   

  Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı Gök: 'Kayıt Dışılığa En Güzel Cevap Şeker Fabrikalarıdır'

  Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı Gök: "Kayıt Dışılığa En Güzel Cevap Şeker Fabrikalarıdır"

  Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri (Şeker-İş) Sendikası Genel Başkanı İsa Gök, Türkiye’de halk sağlığını olumsuz yönde etkileyen gıda terörünün en önemli sebebinin kayıt dışılık ve buna bağlı olarak merdiven altı imalat olduğunu belirtti. (16 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Susurluk Şeker Fabrikası Yeniden Açıldı

  Susurluk Şeker Fabrikası Yeniden Açıldı

  Karacabey çiftçisini yakından ilgilendiren Susurluk Şeker Fabrikası 3 yıl aradan sonra yeniden faaliyete başladı. (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  MHP'li Kurtcu'dan Şeker Fabrikası Eleştirilerine Cevap

  MHP'li Kurtcu'dan Şeker Fabrikası Eleştirilerine Cevap

  Şeker-İş Sendikasının Şeker Fabrikaları konusundaki eleştirilerine cevap veren AK Parti Kastamonu İl Başkanı Av. Metin Çelik’e MHP Kastamonu Merkez İlçe Başkanı Ali Osman Kurtcu’dan cevap gecikmedi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Susurluk Şeker Fabrikası Yeniden Faaliyete Geçirildi

  Susurluk Şeker Fabrikası Yeniden Faaliyete Geçirildi

  Türkiye'nin, alanında en büyükleri arasında yer alan Susurluk Şeker Fabrikası, 4 yıl sonra tekrar faaliyete geçirildi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Erzurum'da 48 Bin Kurbanlık Kesildi

  Erzurum'da 48 Bin Kurbanlık Kesildi

  Kurban Bayramında Erzurum'da küpeli 48 bin büyük ve küçükbaş hayvan kurbanlık olarak kesilirken, buna karşılık 40 bin büyükbaş hayvan da başka şehirlere ihraç edildi. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Maliye Bakanı Şimşek Açıklaması

  "Çok zor bir dönemden geçiyoruz. (12 Ekim 2014 Pazar )

   

  Şimşek: Bu Dönemde Yüzde 3,3'lük Büyüme Başarı

  Şimşek: Bu Dönemde Yüzde 3,3'lük Büyüme Başarı

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Çok zor bir dönemden geçiyoruz. Türkiye'nin böyle bir konjonktürde yüzde 3,3'lük büyümeyi yakalaması önemli bir başarıdır" dedi. (12 Ekim 2014 Pazar )

   

  Almanya ve Avrupanın Şeker Sektörü Öncüsü Langen Firma Yetkililerinden Kayseri Şeker'e Ziyaret

  Almanya ve Avrupanın Şeker Sektörü Öncüsü Langen Firma Yetkililerinden Kayseri Şeker'e Ziyaret

  Almanya’nın ve Avrupa’nın önemli şeker üreticilerinden Pfeifer & Langen şirketi üst düzey yöneticilerinden Dr. Botho von Schwarzkopf, Teknik Koordinasyon Müdürü Mark-Oliver Burkhardt , Ziraat Servisi Müdürü Dr. Bernd Kämmerling, Satın Alma Müdürü Timur Yavuz ile birlikte Kayseri Şeker’i ziyaret ettiler. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Eskişehir'de "Tarla Günü" Etkinliği

  Eskişehir'de GÜBRETAŞ'ın pancarda verimi artırmaya yönelik bilinçlendirme ve deneme ekimleri kapsamında organize ettiği "Tarla Günü" etkinliği düzenlendi Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Yıldız: "Dünyada suyun ve gıdanın önemi her geçen gün daha da artmaktadır. (01 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök Açıklaması

  Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök Açıklaması

  Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök, taşeronlaştırmanın iş kazalarına nasıl davetiye çıkartabileceğini Türkiye Şeker Fabrikaları örneğiyle kamuoyunun dikkatine sunmak istediklerini belirterek, “Hemen her gün tersanelerde, inşaatlarda, madenlerde, merdiven altı işyerlerinde; iş kazası sonucunda kimisi sigortasız çalıştırılan işçilerin ölüm haberlerinin gelmesiyle uyandık, kaptırmadığımız OECD ülkeleri arasında ikinci, Avrupa ülkeleri arasında ise birinciliğimizle dikkatleri üzerime (30 Eylül 2014 Salı )

   

 

  SPK Haftalık Bülteni

  Kurul, Akbank'ın halka arz edilerek tahsisli olarak veya nitelikli yatırımcılara olmak üzere 10 milyar liralık borçlanma aracı ihraç başvurusunu onayladı. (23 Eylül 2014 Salı )

   

  Bayraktar: Mazotta Ötv, Gübrede Kdv, Elektrikte de İndirimi Bekliyoruz

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, gübre ve mazotta ki vergi yükünün çok ağır olduğuna dikkat çekip hükumetten mazotta ÖTV ve KDV indirimi, gübrede KDV indirimi, çok pahalı olan elektrik fiyatlarında indirim beklediklerini söyledi. (18 Eylül 2014 Perşembe )

   

  Öyk, Soma A Termik Santrali'ni Özelleştirme Programından Çıkardı

  Öyk, Soma A Termik Santrali'ni Özelleştirme Programından Çıkardı

  Özelleştirme Yüksek Kurulu, Konya'da yer alan taşınmazların imar planı değişikliğini onaylarken, EÜAŞ)'ye ait kimin taşınmazların da özelleştirme kapsam ve programına alınmasına izi verdi. (20 Ağustos 2014 Çarşamba )

   

  Pancar Avans Ödemesi

  Pancar Avans Ödemesi

  Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ: "2014 yılı eylül ayından itibaren alımına başlanacak pancara karşılık üreticilere 113 milyon lira tutarında ikinci nakdi sulama avansı 19 Ağustos 2014 tarihinde ödenecektir" (18 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Pancarda 'Sıcak Hava' Endişesi

  Yaz aylarının son günlerini yaşayan çiftçi, susuzluktan sonra şimdi de aşırı sıcaklar nedeniyle şeker pancarında verim kaybıyla karşı karşıya. Polatlı genelinde 40 dereceyi bulan sıcaklardan dolayı pancardaki şeker oranında düşüş bekleniyor. (16 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  İmar Planı Değişikliği Onayı

  Özelleştirme Yüksek Kurulu, mülkiyeti Türkiye Şeker Fabrikaları adına kayıtlı Afyon Merkez'deki t35 bin 601 metrekare yüzölçümlü parsel ile Tütün, Tütün Mamulleri, Tuz ve Alkol İşletmeleri A.Ş. adına kayıtlı Diyarbakır Kayapınar'daki 660 bi 336 metrekare toplam yüzölçümlü parsellerin imar planı değişikliklerini onayladı. (08 Ağustos 2014 Cuma )

   

  ÖYK'dan İmar Planı Değişikliklerine Onay

  ÖYK'dan İmar Planı Değişikliklerine Onay

  ÖYK, özelleştirme kapsam ve programında bulunan bazı taşınmazlara ilişkin çevre düzeni, nazım imar ve uygulama imar planı değişikliklerini onayladı. (08 Ağustos 2014 Cuma )

   

  Şahin: 'Haklılığımız Ortaya Çıktı'

  Şahin: "Haklılığımız Ortaya Çıktı"

  Şeker-İş Sendikası Elbistan Şube Başkanı İsmail Şahin, 2011 yılında yapılan ve 4 fabrika ve bu fabrikalara ait arsaların portföy halinde satışının iptali için yaptıkları mücadele sonucunda fabrikaların satışının durdurulduğunu belirterek, “O zaman 4 fabrika 266 milyon dolara satılacaktı. (04 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Kömür Satışından 6 Ayda 131 Milyon Lira Gelir

  TTK bu yılın ilk yarısında taş kömürü satışlarından 131 milyon 506 bin lira gelir elde etti. (28 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  İso "Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu"Nu Açıkladı

  İkinci 500 Büyük kapsamındaki kuruluşlarda kar edenlerin sayısı 417’den 377’ye geriledi, zarar eden kuruluşların sayısı ise 83’ten 123’e çıktı 2013 yılında en fazla kar eden ilk iki kuruluş isminin açıklanmasını istemezken, Dorçe Prefabrik Yapı ve İnşaat San. Tic. A.Ş 2013 yılında en fazla kar elde eden üçüncü kuruluş ve en çok ihracat gereçekleştiren kuruluş oldu. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  ÖYK'dan İmar Planı Değişikliği ve Taşınmaz Satışına Onay

  Özelleştirme Yüksek Kurulu, Kahramanmaraş, Nevşehir ve İzmir'de yer alan taşınmazların imar planı değişikliklerini onayladı. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Öyk Kararları

  Öyk Kararları

  Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), özelleştirme kapsamındaki bazı taşınmazlara ilişkin nazım ve uygulama imar planı değişiklikleri ile Gayrimenkul AŞ adına kayıtlı kimi taşınmazların satışını onayladı. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Sanayi Tesislerinin Bacaları 24 Saat Takip Edilecek

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sanayi tesislerinin bacalarını 24 saat takip edecek. (11 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Temiz Bir Çevre İçin 24 Saat Takip

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, sanayi tesislerinin bacalarını 24 saat takip etmeye hazırlanıyor. (11 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Fortune 500 Açıklandı

  Fortune 500 şirketlerinin net satışları 2013'te yüzde 7,7 artışla 662,3 milyar TL'ye yükselirken, toplam ihracatları da yüzde 15,3 arttı. (30 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Arasında Balıkesir'den 26 Firma Bulunuyor

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2013 listesinde, Balıkesir'den 26 firma yer aldı. (26 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Abh'nin Amiral Gemisi Konya Şeker 39'uncu Sarıya Yerleşti

  Abh'nin Amiral Gemisi Konya Şeker 39'uncu Sarıya Yerleşti

  İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl gerçekleştirilen Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu 2013 Araştırmasının sonuçlarına göre, ilk yüzdeki tek kooperatif şirketi Konya Şeker Türkiye’nin 39’uncu büyük şirketi olurken, özel şirketler arasında da 35’nci büyük olarak listeye girdi. (24 Haziran 2014 Salı )

   

  En Büyük 500 Şirket Açıklandı, Tüpraş Yine Birinci

  En Büyük 500 Şirket Açıklandı, Tüpraş Yine Birinci

  İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) ‘Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2013’ raporu açıklandı. (24 Haziran 2014 Salı )

   

  Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması

  İSO'nun araştırmasına göre TÜPRAŞ, 2013'de 39 milyar 729 milyon 407 bin 44 liralık net üretimden satışla birinci olurken, Tüpraş'ı 9 milyar 714 milyon 212 bin 513 liralık net üretimden satışla Ford Otomotiv Sanayi AŞ izledi 2012 yılında en karlı firmalar arasında 12. sırada bulunan Elektrik Üretim AŞ, 2013'te 2 milyar 569 milyon 102 bin liralık karıyla birinci sırada yer aldı Türkiye’nin en büyük şirketi TÜPRAŞ, üretimden satışlardaki liderliğini ihracatta da koruyarak, toplam 4 milyar 118 (24 Haziran 2014 Salı )

   

  Kışlar Artık Ilık ve Kurak

  Kışlar Artık Ilık ve Kurak

  Türkiye'de artık yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlı değil. Meteoroloji mühendisi Kadıoğlu'na göre her iki mevsim de kurak geçiyor. (23 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Cumhurbaşkanı Gül, Kırklareli'de

  Gül: "Şehrinizin, ilçenizin ve tabii ki ülkenizin, memleketinizin kıymetini bilin. (18 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  Pancar Çiftçisine 122 Milyon Lira Avans Ödenecek

  Pancar Çiftçisine 122 Milyon Lira Avans Ödenecek

  Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ, eylül ayında alımına başlanacak pancara karşılık yarın üreticilere 122 milyon lira nakdi bakım avansı ödemesi yapacak. (03 Haziran 2014 Salı )

   

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 2 Numarasında Görev Değişimi

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 2 Numarasında Görev Değişimi

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) başkan Kadir Topbaş'tan sonra en yetkili 2'inci ismi olan Genel Sekreter Adem Baştürk, koltuğunu İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı'ya devretti. (20 Mayıs 2014 Salı )

   

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 2 Numarası Değişti

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 2 Numarası Değişti

  İBB Başkan'ı Kadir Topbaş'tan sonra en yetkili 2'inci ismi olan Genel Sekreter Adem Baştürk, koltuğunu İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı'ya devretti. (20 Mayıs 2014 Salı )

   

  Özelleştirme Yüksek Kurulu Kararları

  Özelleştirme Yüksek Kurulu Kararları

  ÖYK; Denizli, Gaziantep, İstanbul, Muğla, Nevşehir ve Bayburt'ta bazı taşınmazların satışlarını, bazılarının da imar planı değişikliklerini onayladı. (08 Mayıs 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
20.12.2014 23:33:22. #1.13#