SON DAKİKA TÜRKSAT HABERLERİ

Son Dakika Türksat Haberleri

 • 20:39 Türksat ile ÖSYM Arasında İş Birliği Türksat AŞ ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) işbirliğiyle kullanıma açılan tek şifreyle giriş uygulaması, e-Devlet Kapısı kullanıcılarının, ayrı bir şifreye ihtiyaç duymaksızın, ÖSYM sistemlerine girişini sağlayacak.
 • 18:43 Yasad Başkanı Güneş Açıklaması Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) Başkanı Doğan Ufuk Güneş, "Korkarım yazılım konusundaki dönüşümü hızla yapamazsak bizim çocuklarımız gelecekte Antalya'ya gelen turistlere hizmet etmenin ötesine geçemeyecek.
 • 20:18 Türksat Yönetim Kurulundan RTÜK'e Ziyaret TÜRKSAT Yönetim Kurulu Başkanı eski Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya'yı makamında ziyaret etti.
 • 12:31 Kamu İktisadi Teşekkülleri Komisyonu'nda TRT Görüşüldü Kamu İktisadi Teşekkülleri Komisyonu’nda TRT Kurumu görüşüldü.
 • 10:46 Haftanın Tarihine Bakış ABD'nin Chicago kentinde İşçilerin 1 Mayıs 1886'dan itibaren iş gününün 8 saat olması için başlattığı mücadele 1889'da Milletlerarası İşçi Kardeşliği Teşkilatının Paris Kongresi'nde "işçilerin ortak bayramı" olarak kabul edildi.
 • 11:51 RTÜK 17 Televizyonu Kapatma Kararı Aldı RTÜK 17 Televizyonu Kapatma Kararı Aldı RTÜK, TÜRKSAT üzerinden yapılan yayınlarla kumar oynatan, müstehcen ve erotik yayın yapan 17 televizyon kanalını kapatıyor.
 • 11:37 RTÜK'ten 17 Kanala Kapatma Cezası RTÜK'ten 17 Kanala Kapatma Cezası RTÜK yetkililerinden alınan bilgiye göre, hiçbir ilke tanımadan yaptıkları yayınlarla vatandaşı maddi ve manevi zarara uğratan, toplum sağlığına zararlı ürün pazarlayan, telif hakkına uymadan film, dizi ve programlar yayınlayan televizyon kanallarına ceza verildi.
 • 14:11 Lifetime® şifresiz olarak 26 Nisan'da yayında! TV'de ilk kez yayınlanan filmleri, izlenme rekorları kıran reality showları, Türkiye'ye uyarlanan popüler formatları ile Lifetime® kanalı "Bu dünya benim" sloganıyla yayına giriyor.
 • 12:05 İnternet Haftasında E-devlet Eğitimi İnternet Haftasında E-devlet Eğitimi 16 ilçe Belediyesinde görev yapan e-Devlet ve bilgi işlem personelinin katılımı ile bir toplantı yapıldı.
 • 13:16 Bakan Yıldırım: Türkiye'de 2 Milyon Köleleştirilmiş Bilgisayar Var Bakan Yıldırım: Türkiye'de 2 Milyon Köleleştirilmiş Bilgisayar Var Bakan Yıldırım, Elektronik Belge Yönetim Sistemleri (EBYS) Zirvesi 2016 etkinliğinin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 1980'li yıllarda ilk defa sayısal santralle tanıştığını anımsatarak, bu konunun bir gazete tarafından "Bin 800 kişi aynı anda telefonla görüştü" başlığıyla manşet yapıldığını, bunun büyük bir devrim olduğunu anlattı.
 • 12:05 Elektronik Belge Yönetim Sistemleri Zirvesi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye'de 2 milyon köleleştirilmiş bilgisayar bulunduğunu belirterek, "Bakanlığımız, işletim sistemlerini sağlayan dünyanın bilinen firmalarıyla ciddi bir çalışma başlattı.
 • 11:31 Dünya Lideri Tableau'dan Türkiye'de İlk Etkinlik İş hayatında rapor hazırlamak, sunum ve analiz yapmak, istatistikler çıkarmak için saatler ve servet harcamayı gerektirmeyen Tableau Yazılımı, Türkiye'de ilk defa düzenlediği etkinlikte BT dünyasını buluşturdu.
 • 09:41 Ebys Zirvesi Yarın Başlıyor Türksat AŞ ile Ankara ve Marmara üniversiteleri işbirliğiyle düzenlenen Elektronik Belge Yönetim Sistemine (EBYS) yönelik akademik yaklaşımlar ile kamu bakış açılarının değerlendirileceği EBYS Zirvesi yarın yapılacak.
 • 12:49 Kamu Bilişim Zirvesi Türksat Genel Müdürü Cenk Şen, Türksat'ın en büyük hizmeti olan e-Devlet Kapısı'nda 27 milyon 500 bin kullanıcıya 228 kurumun verdiği bin 500'e yakın hizmet sunulduğunu belirterek, "e-Devlet Kapısı'nda kullanıcı sayısını kısa sürede 50 milyona çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.
 • 13:53 Mitsubishi Electric'ten Türkiye'ye 176,3 Milyon Liralık Yatırım Mitsubishi Electric Corporation (MELCO), Türkiye'de toplamda 176,3 milyon liralık yatırım ile ev tipi klimaların geliştirilmesi ve üretimi için Mitsubishi Electric Turkey Klima Sistemleri Üretim adlı bir anonim şirket kurdu.
 • 12:36 HDP, Nazlı Çelik'in Yüksekova Görüntülerini Meclis'e Taşıdı HDP, Nazlı Çelik'in Yüksekova Görüntülerini Meclis'e Taşıdı HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, Hakkari Yüksekova'da Star TV spikeri Nazlı Çelik tarafından çekilen görüntüleri Meclis'e taşıdı.
 • 16:30 Elektronik Belge Yönetim Sistemi Zirvesi Başlıyor Türksat, Elektronik Belge Yönetim Sistemi Zirvesi’nin 19 Nisan’da Ankara’da gerçekleşeceğini duyurdu.
 • 13:33 Türksat'a Şen Genel Müdür (2) - Yeniden Türksat'a Şen Genel Müdür (2) - Yeniden Sosyal Güvenlik Kurumu'nda (SGK) bilgi sistemlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Şen, Türksat Genel Müdürlüğü'ne getirildi.
 • 10:21 Türksat'a Şen Genel Müdür Türksat'a Şen Genel Müdür Sosyal Güvenlik Kurumu'nda (SGK) bilgi sistemlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cevdet Şen, Türksat Genel Müdürlüğü'ne getirildi.
 • 14:16 Türksat Genel Müdürlüğüne Cenk Şen Getirildi Türksat Genel Müdürlüğüne Cenk Şen Getirildi Şen, Türksat'a yaptığı hizmetlerden dolayı eski Genel Müdür Ensar Gül'e teşekkür ederek görevi devraldı.
 • 13:48 Türksat Genel Müdürlüğüne Şen Getirildi Türksat'ın yeni Genel Müdürü Cenk Şen oldu.
 • 10:07 Türkeli'de Planetaryum Gösterisi Yapıldı Türkeli ilçesinde öğrencilere yönelik planetaryum gösterisi düzenlendi.
 • 14:26 TÜRKSAT, DENGE TV'nin Yayınlarını Durdurdu TÜRKSAT, DENGE TV'nin Yayınlarını Durdurdu TÜRKSAT, Yayın merkezi Batman olan DENGE TV'yi gerekçe göstermeden kapattı.
 • 15:25 Türkiye'nin İletişimde İkinci Baharı-Kablotv Şebekesi Raporu" Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ata Arıak, 4,5G'ye geçiş sürecinde ulusal fiber altyapının yetersiz olduğunu belirterek, "Mevcut Kablo TV internet şebekesi, genişbantın yaygınlaştırılmasında değerlendirilmek için bekleyen ikinci ve çok önemli bir fırsat olacak" dedi.
 • 15:47 Bilgi İşlem Merkezleri Yöneticileri Semineri Atılım Üniversitesi Öğretim Üyesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Göksel Durukaya, 2050 yılında global siyasete şirketlerin yön vereceğini düşündüğünü söyledi.
 • 13:42 Abonelerimizin Dikkatine... Dha FEED yayınlarını takip etme yetkisi olan ve Mpeg2/SD /DVB S /QPSK formatında alıcıları bulunan abonelerimiz, yayınlarımızı aşağıdaki parametrelerden takip edebileceklerdir.
 • 15:21 Bilgi İletişim Merkezi Yöneticileri Semineri Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Başkanı İlker Tabak, Türkiye'nin bilişim alanında tüketici değil, üretici olarak yer almasının zorunlu olduğunu belirterek, "Türkiye'nin bu yüzyılda etkin bir dünya gücü olabilmesi, ancak ve ancak kendi bilişim sektörüne sahip olması ile mümkün olabilir.
 • 23:01 Basın Meslek Örgütleri Basın Meslek Örgütleri "Habere Özgürlük" Kampanyası İçin Buluştu Haber-Kamera: Mehmet AKTARAN / İstanbul DHABasın meslek örgütleri, tutuklu gazetecilerin serbest bırakılması için başlattığı "Habere Özgürlük" kampanyası için Gazeteciler Cemiyeti'nde bir araya geldi.
 • 19:54 Basın Meslek Örgütleri Basın Meslek Örgütleri "Habere Özgürlük" Kampanyası İçin Buluştu Basın meslek örgütleri, tutuklu gazetecilerin serbest bırakılması için başlattığı "Habere Özgürlük" kampanyası için Gazeteciler Cemiyeti'nde bir araya geldi.
 • 18:17 Türksat ve Kızıl Elektronik Beraber Ürün Geliştirecek Televizyon yayıncılığında teknolojik gelişmeleri yakından takip eden Türksat, uluslararası düzeyde, etkin güvenilir, endüstriyel yerli ürünlerin tasarlanarak, üretiminin gerçekleştirilmesini hedefliyor.
 • 16:40 Türksat'tan Yeni İşbirliği Anlaşması Türksat ve Kızıl Elektronik, uluslararası düzeyde kabul görecek profesyonel Ultra HD 4K, HD, SD formatlarını destekleyecek Encoder ve Decoder cihazlarının geliştirilmesi, üretilmesi, satış ve pazarlama faaliyetlerinin yaygınlaşması için işbirliği protokolü imzalandı.
 • 13:21 Akdeniz Türk Tv Akdeniz Türk Tv "Tele 9" Oluyor Evsen Medya Grup bünyesinde yeralan Akdeniz Türk Televizyonu "TELE 9 TV" adıyla yayın yapacak.
 • 12:54 Türkiye'de 26.5 Milyon E-devlet Kullanıcısı Var Türkiye'de 26.5 Milyon E-devlet Kullanıcısı Var Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Uzay Havacılık Savunma Kümelenmesi’nin konuğu olan Türksat A.Ş. Genel Müdürü Prof. Dr. Ensar Gül, Türkiye’de e-devlet’ten faydalanan kullanıcı sayısının 26.5 milyonu geçtiğini söyledi.
 • 12:44 E-devlet'ten Faydalanan Kullanıcı Sayısı 26,5 Milyonu Geçti E-devlet'ten Faydalanan Kullanıcı Sayısı 26,5 Milyonu Geçti Türksat Genel Müdürü Prof. Dr. Ensar Gül, Türkiye’de 'e-devlet'ten faydalanan kullanıcı sayısının 26,5 milyonu geçtiğini söyledi.
 • 12:43 Türksat ve Inmarsat Stratejik İşbirliği Anlaşması İmzaladı Türksat A.Ş. ve Inmarsat, Amerika’da düzenlenen uluslararası uydu fuarında, stratejik işbirliği anlaşması imzaladı.
 • 11:39 Türksat ve Inmarsat İş Birliği Yapıyor Türksat AŞ ve Inmarsat arasında stratejik iş birliğine gidildi.
 • 19:10 Türksat AŞ Genel Müdürü Gül Türksat AŞ Genel Müdürü Gül GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Türksat AŞ Genel Müdürü Ensar Gül'ün açıklamaları, Detaylar Türksat AŞ Genel Müdürü Ensar Gül, 2019 yılından sonra uyduların tamamen Türkiye'de yapılacağını belirterek, "6A'dan sonraki uydularımızı Türkiye'de yapacağız. Türkiye'de bunu yapan insanlar varken uydularımızı yurt dışında yaptırmak gibi bir düşüncemiz yok" dedi.
 • 14:06 Türksat AŞ Genel Müdürü Gül Açıklaması Türksat AŞ Genel Müdürü Ensar Gül, 2019 yılından sonra uyduların tamamen Türkiye'de yapılacağını belirterek, "6A'dan sonraki uydularımızı Türkiye'de yapacağız. Türkiye'de bunu yapan insanlar varken uydularımızı yurt dışında yaptırmak gibi bir düşüncemiz yok" dedi.
 • 11:15 Türkiye'nin 4 Olan Uydu Sayısı 2023'te 10'a Çıkıyor Türkiye'nin 4 Olan Uydu Sayısı 2023'te 10'a Çıkıyor Türksat A.Ş. Genel Müdürü Prof.Dr. Ensar Gül, Türkiye'nin şu anda 4 olan uydu sayısının 2023 yılına kadar 10'a çıkacağını söyledi.
 • 11:21 Btk, İletişim İstatistiklerini Açıkladı 2015 yılı dördüncü çeyrekte Türkiye elektronik haberleşme pazarında, mobil şebekeler ve Türk Telekom’un net satış gelirleri 8 milyar 200 milyon lira olarak gerçekleşti.
 • 14:41 Uü 5. Bilgilendirme ve Ar-Ge Günleri" Uludağ Üniversitesince (UÜ) 15-16 Mart'ta düzenlenecek "5. Ar-Ge Günleri"ne dünyaca ünlü bilim insanları ve Türkiye'nin önde gelen firmalarının Ar-Ge yöneticileri konuşmacı olarak katılacak.
 • 10:56 TÜRKSAT Ürünlerini Washington'da Tanıttı Türkiye'nin tek uydu operatörü TÜRKSAT, Washington'da katıldığı Satellite 2016 Fuarında ürünlerini tanıttı.
 • 07:15 Türksat ve Taı ABD'de Görücüye Çıktı - Washıngton Türksat ve Taı ABD'de Görücüye Çıktı - Washıngton GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Fuarda tanıtılan ürünler -Fuarın ziyaretçileri Türksat A.Ş ve TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş (TAI) uydu iletişimi alanında dünyanın en önemli etkinliği olan "Satellite 2016 Kongre ve Fuarı"na katıldı.
 • 06:03 Türksat ve TAI, ABD'de Görücüye Çıktı Türksat ve TAI, ABD'de Görücüye Çıktı Türksat A.Ş ve TUSAŞ Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş (TAI), uydu iletişimi alanında dünyanın en önemli etkinliği olan "Satellite 2016 Kongre ve Fuarı"na katıldı.
 • 15:08 Canlı Yayında Evlenme Teklifi Çanakkale'de Türksat uydusu üzerinden yayın yapan Ton Tv'nin Genel Müdürü Ogün İnal, aynı televizyonda program yapımcılığı yapan çocukluk arkadaşı Senem Erdem'in canlı yayınını kesip, kendisine evlenme teklif etti.
 • 11:06 Yeni Medya Düzeni" Çalıştayı Anadolu Yayıncılar Derneği'nin düzenleyeceği "Yeni Medya Düzeni" Çalıştayı'nın 10 Mart Perşembe günü yapılacağı bildirildi.
 • 10:24 Anadolu Yayıncılar Derneği Ysk ve RTÜK'ü Masaya Yatırıyor Anadolu Yayıncılar Derneği Yeni Medya Düzeni konulu bir çalıştay düzenleyecek.
 • 13:40 Prof. Dr. Laçiner: Mart Ayı Çok Karanlık Geçecek, Türkiye Dibi Görecek Pek çok alanda mart ayının karanlık geçeceğini belirten Uluslararası İlişkiler ve Güvenlik Uzmanı Prof. Dr. Sedat Laçiner, Türkiye'nin dibi göreceğini söyledi.
 • 11:31 Cihan-Sen: Mesele Zaman Değil Muhalif Tüm Seslerin Susturulmasıdır Cihan-Sen: Mesele Zaman Değil Muhalif Tüm Seslerin Susturulmasıdır Cihan Sendikaları Konfederasyonu (Cihan-Sen) Naci Haliloğlu, Zaman gazetesine kayyım atanmasına tepki göstererek, “Mesele Zaman değil, muhalif tüm seslerin susturulmasıdır.
 • 22:23 2016 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yeri otomobil çalışmalarına ilişkin, "Şu ana kadar 4 tane prototip ürettik. Bu yılın sonuna kadar da 30, 40 araçlık bir test filosu üretip her türlü arazi, iklim ve mevsim şartlarında bu araçlarımızın testini yapacağız. 2020 yılından önce de inşallah yerli otomobilin seri üretimine geçeceğiz" dedi.