SON DAKİKA TÜRKSAT HABERLERİ

Son Dakika Türksat Haberleri

 • 09:43 Bursa Elektronik İşlemde Üçüncü Sırada... Bursa Elektronik İşlemde Üçüncü Sırada... Bursa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşa kolay, hızlı, kesintisiz ve güvenli bir şekilde hizmet sunan E-Devlet kapısı üzerinden işlemlerini yürütüyor.
 • 09:26 Bursa'da "E-Devlet Kapısı Entegrasyonu" Tolantısı Bursa Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen ve ilçe belediyeleri, bağlı kuruluşlar, iştirakler ve Bursagaz'ın katılımıyla "e-Devlet Kapısı Entegrasyonu" toplantısı yapıldı.
 • 18:52 Kosgeb'deki Fetö Operasyonu ZAFER FATİH BEYAZ/DURMUŞ KOÇAK - Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'nca (KOSGEB) yapılan 3 ihale, 1 destek projesi ve 8 doğrudan temin yoluyla hizmet satın alınmasına ilişkin ödemelerde usulsüzlük yapıldığı tespit edildi.
 • 13:15 65. Hükümetin Kabinesinde 2 Erzurumlu, 1 Karslı, 1 Bayburtlu Bakan Yer Aldı 65. Hükümetin Kabinesinde 2 Erzurumlu, 1 Karslı, 1 Bayburtlu Bakan Yer Aldı 65. Hükümeti kurmakla görevlendirilen Başbakan Binali Yıldırım’ın açıkladığı yeni kabinede Erzurumlu 2, Karslı 1 ve Bayburtlu 1 bakan yer aldı.
 • 12:06 Binali Yıldırım'ın Koltuğuna Ahmet Arslan Oturacak Binali Yıldırım'ın Koltuğuna Ahmet Arslan Oturacak AK Parti Genel Başkanı olan Binali Yıldırım'dan boşalan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı koltuğuna Ahmet Arslan getirildi.
 • 11:56 Ahmet Arslan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Oldu AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı oldu.
 • 13:57 Sıu 2016 Yoğun Katılımla Sona Erdi Sıu 2016 Yoğun Katılımla Sona Erdi 16 Mayıs Pazartesi günü başlayan Sinyal İşleme ve İletişim Uygulamaları (SİU) Kurultayı, yurt içi ve yurt dışı yüzlerce akademisyenin katılımıyla sona erdi.
 • 13:32 AK Parti'den Erdoğan Resti: AK Parti ve Erdoğan Arasında Mesafe Yoktur AK Parti'den Erdoğan Resti: AK Parti ve Erdoğan Arasında Mesafe Yoktur Ömer Çelik, Yıldırım'ın genel başkan adayı olduğunu açıklarken, Erdoğan ile AK Parti arasında bir milim bile mesafe olmadığını ve bundan sonra da olmayacağının altını çizdi.
 • 13:16 19 Mayıs Saat 19.19'da Tele 9'da Türkiye’nin yeni nesil televizyonu olarak yola çıkan Tele 9, 19 Mayıs saat 19.19’da ana haber bülteniyle yeni yayın dönemini başlatıyor.
 • 14:28 Personele, E-devlet Entegrasyonu Anlatıldı Personele, E-devlet Entegrasyonu Anlatıldı Malatya Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen ve ilçe belediyelerinde görev yapan e-devlet ve bilgi işlem personelinin katılımı ile bir toplantı yapıldı.
 • 13:20 Erzurum Fethullah Gülen'in Yeğeni Kemal Gülen, Avukatlığa Döndü Erzurum Fethullah Gülen'in Yeğeni Kemal Gülen, Avukatlığa Döndü ?FETHULLAHÇI Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması? (FETÖ/PDY) operasyonları kapsamında, spikerlik yaptığı Samanyolu TV'den ayrılan Fethullah Gülen'in yeğeni Kemal Gülen, avukatlık mesleğine döndü.
 • 11:25 Fethullah Gülen'in Yeğeni Kemal Gülen, Avukatlığa Döndü Fethullah Gülen'in Yeğeni Kemal Gülen, Avukatlığa Döndü Operasyonları kapsamında, spikerlik yaptığı Samanyolu TV'den ayrılan Fethullah Gülen'in yeğeni Kemal Gülen, avukatlık mesleğine döndü.
 • 14:59 Kartepe Belediyesi E-devlet Uygulamasında Kartepe Belediyesi E-devlet Uygulamasında Kartepe Belediyesi ile Türksat arasında yapılan protokol ile belediyenin uygulamalarına e-Devlet uygulaması üzerinden erişim imkanı sağlandı.
 • 13:59 Fikri Işık - Türk Havacılık ve Uzay Çalıştayı (1) Fikri Işık - Türk Havacılık ve Uzay Çalıştayı (1) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Toplantıdan detaylar TÜBİTAK Başkan Yardımcısı Orkun Haseki·oğlu'nun konuşması Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın konuşması Türk Havacılık ve Uzay Çalıştayı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli otomobilde gerçek zamanlı i·şletim sistemi kullanılacağına yönelik açıklamalarına ilişkin, "Bu bizi Tesla'nın önüne geçirecek dedim. Bazı yorumlara bakıyorum, ne kadar büyük kompleksi olanlar varmış.
 • 13:51 Fikri Işık - Türk Havacılık ve Uzay Çalıştayı (2) Fikri Işık - Türk Havacılık ve Uzay Çalıştayı (2) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın konuşması Türk Havacılık ve Uzay Çalıştayı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli otomobilde gerçek zamanlı i·şletim sistemi kullanılacağına yönelik açıklamalarına ilişkin, "Bu bizi Tesla'nın önüne geçirecek dedim. Bazı yorumlara bakıyorum, ne kadar büyük kompleksi olanlar varmış.
 • 12:17 Türk Havacılık ve Uzay Çalıştayı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli otomobilde gerçek zamanlı i·şletim sistemi kullanılacağına yönelik açıklamalarına ilişkin, "Bu bizi Tesla'nın önüne geçirecek dedim. Bazı yorumlara bakıyorum, ne kadar büyük kompleksi olanlar varmış.
 • 11:59 Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Burhan Açıklaması Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) uydu lisans ücretleri ve TÜRKSAT aylık uydu fiyatlarının yüksekliğinin kendilerine yaşama şansı tanımadığını savundu.
 • 11:06 Türksat'tan Şehit Yakını ve Gazilere Yüzde 50 İndirim Türksat AŞ, şehit yakını ve gazilere Uydunet hizmet tarifelerinde yüzde 50 indirim uygulayacak.
 • 10:07 Türksat'tan Şehit Yakını ve Gazilere Yüzde 50 İndirim Türkiye’nin tek kablo operatörü olan Türksat A.Ş. Şehit Yakını ve Gazilere Uydunet Hizmet Tarifelerinde yüzde 50 indirim uygulayacak.
 • 15:32 CHP'li Sertel, Yerel Kanalların Uydu Kirasının Düşürülmesini İstedi CHP'li Sertel, Yerel Kanalların Uydu Kirasının Düşürülmesini İstedi Chp İzmir Milletvekili Atila Sertel, TBMM KİT Üst Komisyonu'nda Türksat'ın denetlenmesinde yerel televizyonların uydu kirası bedelini gündeme getirdi.
 • 14:00 TBMM Kit Komisyonu Türksat AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Vecdi Gönül, Türksat AŞ'nin uydu operatörlüğü, kablo yayıncılığı ve bilişim alanlarında yalnızca Türkiye'nin değil, bölgenin de lider şirketleri arasında yer almak üzere hizmetler veren ve projeler gerçekleştiren bir kurum olduğunu belirtti.
 • 09:01 Gündem / 5 Mayıs 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, Katar'ın Savunmadan Sorumlu Devlet Bakanı Halid Bin Al Attıyah ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı ayrı ayrı kabul edecek.
 • 00:03 Gündem Özeti / 5 Mayıs 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, Katar'ın Savunmadan Sorumlu Devlet Bakanı Halid Bin Al Attıyah ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı ayrı ayrı kabul edecek.
 • 12:03 Cacabey ve Eserleri Başkent'te Anlatıldı Cacabey ve Eserleri Başkent'te Anlatıldı 2014 yılında UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi’ne alınan Ahi Evran Türbesi ve Cacabey Medresesi Başkent’te düzenlenen bir panelle ele alındı.
 • 10:26 TBMM'de Bu Hafta Meclisin bu haftaki en önemli gündemi, dokunulmazlıklarla ilgili anayasa değişikliği teklifi olacak.
 • 09:47 Tek Şifreyle E-Devlet'ten ÖSYM'ye Giriş İmkânı Tek Şifreyle E-Devlet'ten ÖSYM'ye Giriş İmkânı Şirketten yapılan yazılı açıklamaya göre, söz konusu hizmet, e-Devlet kapısı kullanıcılarının Türksat tarafından sunulan güvenilir kimlik doğrulama altyapısından geçerek, ÖSYM sistemlerine ulaşmalarına ve sahip oldukları yetkiler çerçevesinde söz konusu sistemleri sorunsuz kullanabilmelerine imkan veriyor.
 • 23:39 Türksat ile ÖSYM Arasında 'Tek Şifre' Anlaşması Türksat ile ÖSYM Arasında 'Tek Şifre' Anlaşması Türksat ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’nın (ÖSYM) işbirliğiyle uygulanmaya başlanan tek şifre uygulaması, e-Devlet kullanıcılarının aynı şifreyi kullanarak ÖSYM sistemlerine girişini sağlayacak.
 • 20:39 Türksat ile ÖSYM Arasında İş Birliği Türksat AŞ ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) işbirliğiyle kullanıma açılan tek şifreyle giriş uygulaması, e-Devlet Kapısı kullanıcılarının, ayrı bir şifreye ihtiyaç duymaksızın, ÖSYM sistemlerine girişini sağlayacak.
 • 18:43 Yasad Başkanı Güneş Açıklaması Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) Başkanı Doğan Ufuk Güneş, "Korkarım yazılım konusundaki dönüşümü hızla yapamazsak bizim çocuklarımız gelecekte Antalya'ya gelen turistlere hizmet etmenin ötesine geçemeyecek.
 • 20:18 Türksat Yönetim Kurulundan RTÜK'e Ziyaret TÜRKSAT Yönetim Kurulu Başkanı eski Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya'yı makamında ziyaret etti.
 • 12:31 Kamu İktisadi Teşekkülleri Komisyonu'nda TRT Görüşüldü Kamu İktisadi Teşekkülleri Komisyonu’nda TRT Kurumu görüşüldü.
 • 10:46 Haftanın Tarihine Bakış ABD'nin Chicago kentinde İşçilerin 1 Mayıs 1886'dan itibaren iş gününün 8 saat olması için başlattığı mücadele 1889'da Milletlerarası İşçi Kardeşliği Teşkilatının Paris Kongresi'nde "işçilerin ortak bayramı" olarak kabul edildi.
 • 11:51 RTÜK 17 Televizyonu Kapatma Kararı Aldı RTÜK 17 Televizyonu Kapatma Kararı Aldı RTÜK, TÜRKSAT üzerinden yapılan yayınlarla kumar oynatan, müstehcen ve erotik yayın yapan 17 televizyon kanalını kapatıyor.
 • 11:37 RTÜK'ten 17 Kanala Kapatma Cezası RTÜK'ten 17 Kanala Kapatma Cezası RTÜK yetkililerinden alınan bilgiye göre, hiçbir ilke tanımadan yaptıkları yayınlarla vatandaşı maddi ve manevi zarara uğratan, toplum sağlığına zararlı ürün pazarlayan, telif hakkına uymadan film, dizi ve programlar yayınlayan televizyon kanallarına ceza verildi.
 • 14:11 Lifetime® şifresiz olarak 26 Nisan'da yayında! TV'de ilk kez yayınlanan filmleri, izlenme rekorları kıran reality showları, Türkiye'ye uyarlanan popüler formatları ile Lifetime® kanalı "Bu dünya benim" sloganıyla yayına giriyor.
 • 12:05 İnternet Haftasında E-devlet Eğitimi İnternet Haftasında E-devlet Eğitimi 16 ilçe Belediyesinde görev yapan e-Devlet ve bilgi işlem personelinin katılımı ile bir toplantı yapıldı.
 • 13:16 Bakan Yıldırım: Türkiye'de 2 Milyon Köleleştirilmiş Bilgisayar Var Bakan Yıldırım: Türkiye'de 2 Milyon Köleleştirilmiş Bilgisayar Var Bakan Yıldırım, Elektronik Belge Yönetim Sistemleri (EBYS) Zirvesi 2016 etkinliğinin açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 1980'li yıllarda ilk defa sayısal santralle tanıştığını anımsatarak, bu konunun bir gazete tarafından "Bin 800 kişi aynı anda telefonla görüştü" başlığıyla manşet yapıldığını, bunun büyük bir devrim olduğunu anlattı.
 • 12:05 Elektronik Belge Yönetim Sistemleri Zirvesi Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye'de 2 milyon köleleştirilmiş bilgisayar bulunduğunu belirterek, "Bakanlığımız, işletim sistemlerini sağlayan dünyanın bilinen firmalarıyla ciddi bir çalışma başlattı.
 • 11:31 Dünya Lideri Tableau'dan Türkiye'de İlk Etkinlik İş hayatında rapor hazırlamak, sunum ve analiz yapmak, istatistikler çıkarmak için saatler ve servet harcamayı gerektirmeyen Tableau Yazılımı, Türkiye'de ilk defa düzenlediği etkinlikte BT dünyasını buluşturdu.
 • 09:41 Ebys Zirvesi Yarın Başlıyor Türksat AŞ ile Ankara ve Marmara üniversiteleri işbirliğiyle düzenlenen Elektronik Belge Yönetim Sistemine (EBYS) yönelik akademik yaklaşımlar ile kamu bakış açılarının değerlendirileceği EBYS Zirvesi yarın yapılacak.
 • 12:49 Kamu Bilişim Zirvesi Türksat Genel Müdürü Cenk Şen, Türksat'ın en büyük hizmeti olan e-Devlet Kapısı'nda 27 milyon 500 bin kullanıcıya 228 kurumun verdiği bin 500'e yakın hizmet sunulduğunu belirterek, "e-Devlet Kapısı'nda kullanıcı sayısını kısa sürede 50 milyona çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.
 • 13:53 Mitsubishi Electric'ten Türkiye'ye 176,3 Milyon Liralık Yatırım Mitsubishi Electric Corporation (MELCO), Türkiye'de toplamda 176,3 milyon liralık yatırım ile ev tipi klimaların geliştirilmesi ve üretimi için Mitsubishi Electric Turkey Klima Sistemleri Üretim adlı bir anonim şirket kurdu.
 • 12:36 HDP, Nazlı Çelik'in Yüksekova Görüntülerini Meclis'e Taşıdı HDP, Nazlı Çelik'in Yüksekova Görüntülerini Meclis'e Taşıdı HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, Hakkari Yüksekova'da Star TV spikeri Nazlı Çelik tarafından çekilen görüntüleri Meclis'e taşıdı.
 • 16:30 Elektronik Belge Yönetim Sistemi Zirvesi Başlıyor Türksat, Elektronik Belge Yönetim Sistemi Zirvesi’nin 19 Nisan’da Ankara’da gerçekleşeceğini duyurdu.
 • 13:33 Türksat'a Şen Genel Müdür (2) - Yeniden Türksat'a Şen Genel Müdür (2) - Yeniden Sosyal Güvenlik Kurumu'nda (SGK) bilgi sistemlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cenk Şen, Türksat Genel Müdürlüğü'ne getirildi.
 • 10:21 Türksat'a Şen Genel Müdür Türksat'a Şen Genel Müdür Sosyal Güvenlik Kurumu'nda (SGK) bilgi sistemlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cevdet Şen, Türksat Genel Müdürlüğü'ne getirildi.
 • 14:16 Türksat Genel Müdürlüğüne Cenk Şen Getirildi Türksat Genel Müdürlüğüne Cenk Şen Getirildi Şen, Türksat'a yaptığı hizmetlerden dolayı eski Genel Müdür Ensar Gül'e teşekkür ederek görevi devraldı.
 • 13:48 Türksat Genel Müdürlüğüne Şen Getirildi Türksat'ın yeni Genel Müdürü Cenk Şen oldu.
 • 10:07 Türkeli'de Planetaryum Gösterisi Yapıldı Türkeli ilçesinde öğrencilere yönelik planetaryum gösterisi düzenlendi.
 • 14:26 TÜRKSAT, DENGE TV'nin Yayınlarını Durdurdu TÜRKSAT, DENGE TV'nin Yayınlarını Durdurdu TÜRKSAT, Yayın merkezi Batman olan DENGE TV'yi gerekçe göstermeden kapattı.