SON DAKİKA ÜCRETLİ ÖĞRETMEN HABERLERİ

Son Dakika Ücretli Öğretmen Haberleri

 • 16:23Yüksekova'daki Terör Operasyonu - Kaymakam İbrahim ÇenetYüksekova'daki Terör Operasyonu - Kaymakam İbrahim ÇenetGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İstiklal Marşı- Şiir dinletisi- Yemin töreni- Kaymakam İbrahim Çenet'in konuşması Yüksekova'daki terör operasyonu- Kaymakam Çenet: "Arkadaşlarımız bir yerde elinde keskin nişancı silahı olan birini alıyor, bir bakıyorsunuz bu adam geçen senelerde Esendere beldemizde ücretli öğretmen yaptırdığımız biri çıkıyor"- "Şimdi eline kalem alması gereken bir öğretmen, çocukları aydınlık yarınlara hazırlaması gereken bir öğretmen nasıl olur da bu kadar ideolojik saplantıların içerisinde kendini bırakır ve kendisini, ülkesini karanlığa boğar" Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen operasyonlarda silahıyla yakalanan kişinin, geçmiş yıllarda ücretli öğretmenlik yaptığı bildirildi.
 • 15:39Yüksekova'daki Terör OperasyonuHakkari'nin Yüksekova ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen operasyonlarda silahıyla yakalanan kişinin, geçmiş yıllarda ücretli öğretmenlik yaptığı bildirildi.
 • 14:31Yüksekova'da Öğretmenler Günü KutlandıYüksekova'da Öğretmenler Günü KutlandıHakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde 24 Kasım Öğretmenler Günü, tören ve çeşitli etkinliklerle kutlandı.
 • 14:23Ücretli Köy Öğretmeninden Örnek DavranışÜcretli Köy Öğretmeninden Örnek DavranışMUŞ (İHA) – Muş’un Malazgirt ilçesine bağlı Koçali köyünde ek ders karşılığı öğretmenlik yapan Sami Özçelik, bazı öğrencilerin ayakkabılarının eski ve yırtık olması üzerine hayırsever vatandaşlara ulaşarak ayakkabı talebinde bulundu.
 • 13:10CHP Milletvekilleri Öğretmenlerin Durumuna Dikkat ÇektiCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara milletvekili Şenal Sarıhan, “Kadrolu, sözleşmeli ve ücretli olarak farklı statü, ödenek ve sosyal güvence koşullarında istihdam edilen öğretmenlerin yaşam koşulları, mesleği icra etme, bilgi ve deneyimlerini artırma ve bunları uygulama olanakları gittikçe zorlaşmaktadır” dedi.
 • 13:03Hdp'li Bilgen, Bakan Avcı'ya Teog ve Öğretmenleri SorduHDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sistemi ile atanan ve atanamayan öğretmenlerin durumuna ilişkin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya soru önergesi verdi.
 • 12:55CHP Ankara Milletvekili Sarıhan AçıklamasıCHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, "Milli Eğitim Bakanlığı, yaşanan sorunlara çözüm üreten uygulamaları gerçekleştirmek yerine, yeni sorunlar yaratan politikalar izlemiştir" dedi.
 • 10:59Dikkat Sınıfta Bebek VarDikkat Sınıfta Bebek VarBatman’ın Sason ilçesinde bir köy okulunda tanışan ve bir süre sonra evlenen Sinan ve Nuran öğretmen, evlerinin kapısına kilit vurup, okul lojmanına yerleşti.
 • 14:44Öğretmenlerin Yüzde 86'sı Geleceğine Güvenle BakmıyorTürk Eğitim-Sen’in yaptığı araştırmada, öğretmenlerin ekonomik ve siyasi baskı kıskacında olduğu ortaya çıktı.
 • 13:52Öğretmenin Öğretmene Küskün Edildiği ve Ötekileştirildiği Bir Günü Kutluyoruz'Türk Eğitim Sen Antalya 2 Nolu Şube Başkanı Fethi Kurt, 13 yıllık AK Parti iktidarında 'öğretmenin öğretmene küskün edildiği, sendikasından ötürü horlandığı, ayrıştırıldığı, kutuplaştırıldığı ve ötekileştirildiği bir 24 Kasım Öğretmen Günü' kutlamanın ezikliğinin tüm öğretmenlerde hakim olduğunu savundu.
 • 12:43Azmetti Başarısını Öğretmenlikle TaçlandırdıAzmetti Başarısını Öğretmenlikle TaçlandırdıHAKKARİ (İHA) – Yüksekova ilçesinde ilkokulu köy okulunda bitirerek ortaokul ve liseyi açıktan okuyup büyük zorluklarla öğretmenlik hayaline kavuşan Vezir Ertunç’un başarı hikayesi herkese örnek oluyor.
 • 13:58Ek öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? 2015 AtamalarıEk öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? 2015 AtamalarıEk öğretmen atamaları ne zaman yapılacak? 2015 öğretmen atamaları. MEB 2015 öğretmen atamaları ile ilgili tüm detaylar haberler.com adresinde.
 • 10:41Çoğu Eğitim Fakültesi Mezunu Olmayan 80 Binden Fazla Ücretli Öğretmen VarÇoğu Eğitim Fakültesi Mezunu Olmayan 80 Binden Fazla Ücretli Öğretmen Var"Aktif Eğitimciler Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Osman Öztürk, halen görev yapmakta olan yaklaşık bir milyon öğretmenin 80 binden fazlasını ücretli öğretmenlerin oluşturduğunu açıkladı.
 • 11:45İlkokulda Kızlı-Erkekli Oturma Kriziİlkokulda Kızlı-Erkekli Oturma KriziAntalya'da Karataş İlkokulu'nda öğrencilerin karma oturmaları nedeniyle bir veli, 7 yaşındaki kız çocuğunu okula göndermemeye başladı. Bunun üzerine sınıf ikiye bölündü.
 • 16:46Eğitim Sen Basın AçıklmasıEğitim Sen Basın AçıklmasıŞanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yaşanan eğitim sıkıntıları masaya basın açıklamayla dile getirildi.
 • 16:43Siverek Eğitim Sen: Eğitim Kampüsü Şehir Çöplüğünün Yanında YapılmışSiverek Eğitim Sen: Eğitim Kampüsü Şehir Çöplüğünün Yanında YapılmışŞanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki eğitim sorunları, Eğitim Sen tarafından yapılan basın açıklaması ile gündeme getirildi.
 • 14:15Sason'a Atanan Tüm Öğretmenler Göreve BaşladıMilli Eğitim Bakanlığının son öğretmen atamasıyla Sason'a atanan 170 öğretmen göreve başladı.
 • 11:22Enkazda Geçirdiği Günleri UnutamıyorEnkazda Geçirdiği Günleri UnutamıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Depremzede İmdat Padak ve arkadaşlarının görüntüsü, - Depremde yaşadıklarıni anlatması, - Annesine sarılma görüntüleri ve detay görüntüler, Enkazda geçirdiği günleri unutamıyor- Van'da 23 Ekim 2011'de meydana gelen depremde enkazdan yaralı çıkarılan depremzedeler, üzerinden 4 yıl geçmesine rağmen hala yaşadıkları zor günleri unutmaya çalışıyor- Enkaz altından 5 gün sonra kurtarılan öğretmen İmdat Padak: - "Umudumu hiç yitirmedim. Enkaz altında sürekli dua ettim. Herkesin benden ümidini kestiği bir anda sesimi duyurmayı başardım. İnsanoğlunun ne kadar aciz olduğunu, bizzat orada yaşayarak öğrendim" ALİ DAĞER - Van depreminde 5 gün enkaz altında kaldıktan sonra kurtarılan öğretmen İmdat Padak, aradan 4 yıl geçmesine rağmen yaşadıklarını unutamıyor.
 • 11:19Enkazda Geçirdiği Günleri UnutamıyorVan depreminde 5 gün enkaz altında kaldıktan sonra kurtarılan öğretmen İmdat Padak, aradan 4 yıl geçmesine rağmen yaşadıklarını unutamıyor.
 • 15:11Gökhan Öğretmenin Sosyal Medyayı Sallayan Fotoğrafının HikayesiGökhan Öğretmenin Sosyal Medyayı Sallayan Fotoğrafının HikayesiVan Erciş'te görev yapan Gökhan Bulut'un, 'Seni ağlayarak göndermem çocuk" notuyla paylaştığı fotoğraf paylaşım rekoru kırdı. Bulut, o fotoğrafın hikayesini ilk kez anlattı.
 • 16:20Muş'un Karakuyu Köyü Yeni Okuluna KavuştuMuş'un Karakuyu Köyü Yeni Okuluna KavuştuMuş merkeze bağlı Karakuyu köyünde derslik sıkıntısı nedeniyle taziye evinde eğitim görmek zorunda kalan öğrenciler, yeni yapılan 12 derslikli okulda eğitim görmeye başladı.
 • 16:06Muş'ta Okulların Onarımı İçin 7 Milyon Lira HarcandıMuş İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, kentteki okulların onarımı için 7 milyon lira civarında harcama yaptıklarını belirterek, "Buradaki huzursuzlukların ve yaşanan terör olaylarının bitmesi lazım. Biz okullarımızı onarıyoruz, yeni okullar yapıyoruz ama tahrip ediliyor" dedi.
 • 13:27Avcı Aa Editör Masası'na Konuk OlduMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 37 bin öğretmen atamasından önce, atamaların yüzde 70'inin Doğu ve Güneydoğu'ya atanacağını açıkladıklarını anımsatarak, "O zaman medyada spekülasyon yapıldı, 'Bu şartlar altında öğretmenler gitmez, aileler göndermezler' gibi. Atanan 26 bin küsur öğretmenin içinde sadece 40 öğretmenimiz görevinin başına gidemedi.
 • 17:41Arguvan Kaymakamı Yosunkaya, Okulları Ziyaret EttiArguvan Kaymakamı Selçuk Yosunkaya, ilçedeki bazı okullarda incelemelerde bulundu.
 • 17:09Yonsuz'dan Ücretli Öğretmen AçıklamasıYonsuz'dan Ücretli Öğretmen AçıklamasıErgani Kaymakamı Eşref Yonsuz, ücretli öğretmen atamalarında kurulan komisyon marifetiyle hakkaniyetli bir görevlendirme gerçekleştirildiğini ifade etti.
 • 16:17Özdemir'den 'Eğitim' AçıklamasıÖzdemir'den 'Eğitim' AçıklamasıHakkari İl Genel Meclisi Eş Başkanı Lokman Özdemir, anadilde eğitim ve kentte eğitim alanında yaşanan sorunlarla ilgili yazılı açıklama yaptı.
 • 16:54Terzi Öğretmenden Çocuklar İçin FedakarlıkTerzi Öğretmenden Çocuklar İçin FedakarlıkGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Barış Deniz'in çalıştığı mekan- Dikiş yaparkan- Barış Deniz'in açıklaması Salihli ilçesinde yaşayan ve çeşitli okullarda 6 yıl ücretli öğretmenlik yaptıktan sonra baba mesleği terziliğe dönen Barış Deniz, ilçede maddi durumu iyi olmayan öğrenciler ile şehit ve gazi çocuklarının tüm dikim işlerini ücretsiz yapıyor.
 • 14:51Terziden Örnek DavranışSalihli ilçesinde yaşayan ve çeşitli okullarda 6 yıl ücretli öğretmenlik yaptıktan sonra baba mesleği terziliğe dönen Barış Deniz, ilçede maddi durumu iyi olmayan öğrenciler ile şehit ve gazi çocuklarının tüm dikim işlerini ücretsiz yapıyor.
 • 07:59Gercüş İlçesinde Ücretli Öğretmenler Ders Başı YaptıGercüş İlçesinde Ücretli Öğretmenler Ders Başı YaptıBatmanın Gercüş ilçesinde öğretmen eksikliği nedeniyle 39 ücretli öğretmen ataması yapıldı.
 • 12:43Devlet Okullarında Eksik Varken Özel Okula Teşvik VeriliyorDevlet Okullarında Eksik Varken Özel Okula Teşvik Veriliyor"Türk Eğitim-Sen Malatya Şube Başkanı Ekrem Şenol, “Devlet okullarında birçok eksiklik bulunmaktayken özel okullar için teşvikler verilmekte, bu teşviklerde de okullar arasında ayrım yapılmaktadır.
 • 15:32Çermik İlçesine 119 Yeni Öğretmen AtandıÇermik İlçesine 119 Yeni Öğretmen AtandıDiyarbakır'ın Çermik ilçesine 119 yeni öğretmen atanırken, çeşitli nedenlerden dolayı başka illere tayin isteyen 100 öğretmen de ayrıldı.
 • 14:42Eğitim İş: Öğretmenlerin Ekonomik-sosyal Hakları AK Parti İktidarında GerilediEğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir, 5 Ekim’in ‘Dünya Öğretmenler Günü’ olarak kutlanmasına rağmen öğretmenlerin hak ettiği ilgi ve değeri görmediğini ve taleplerinin karşılandığını söylemenin mümkün olmadığını söyledi.
 • 13:19MEB'in Destekleme ve Yetiştirme Kursları BaşladıMilli Eğitim Bakanlığının (MEB) öğrencilere elektronik ortamda kendini sınama ve ders çalışma imkanı gibi çeşitli yenilikler sunan destekleme ve yetiştirme kursları, 2 milyon 710 bin öğrencinin katılımıyla başladı.
 • 18:03Atanamayan Öğretmenler Seslerini Kliple Duyurmaya ÇalıştıAtanamayan Öğretmenler Seslerini Kliple Duyurmaya ÇalıştıElazığ'da seslerini duyurmak isteyen atanamayan öğretmenler, yaptıkları klibi, sosyal medyada paylaştı.
 • 16:12Elazığ Atanamayan Öğretmenler Seslerini Klipe Duyurmaya ÇalıştıElazığ Atanamayan Öğretmenler Seslerini Klipe Duyurmaya ÇalıştıElazığ'da seslerini duyurmakta sıkıntı çeken atanamayan öğretmenler, yaptıkları klibi sosyal medyada paylaşarak dikkat çekmeye çalıştı.
 • 16:00Hiçbir Yere Gitmiyoruz; İsteyenler Para Kasalarını Sakladıkları Yere GidebilirHiçbir Yere Gitmiyoruz; İsteyenler Para Kasalarını Sakladıkları Yere Gidebilir"Halkların Demokratik Partisi (HDP), 1 Kasım'da yapılacak milletvekilliği seçimleri için seçim bildirgesini açıkladı.
 • 15:14Afyonkarahisar'da Okullarda Onarımlar Bitmeden Eğitim Sezonu BaşladıAfyonkarahisar'da Okullarda Onarımlar Bitmeden Eğitim Sezonu BaşladıAfyonkarahisar’da iki cumhurbaşkanı, bürokrat ve siyaset adamı yetiştiren Afyon Lisesi’nde yaşanan genel onarım, spor salonu, internet gibi sorunların diğer okullarda da yaşandığı ortaya çıktı.
 • 14:21Hdp Eş Başkanları, Seçim Bildirgelerini Açıkladı (2)Yaşanan SAVAŞIN SORUMLULARI 'BAŞKANLIK SİSTEMİ' HAYALİ KURANLARDIR HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın açıkladığı seçim bildirgesinde şu vaatlere yer verildi: "7 Haziran seçimleri, HDP'nin barajı aşması ve Erdoğan AKP'sinin 13 yıllık tek parti hakimiyetine son vermesiyle Türkiye'yi tarihsel bir yol ayrımının eşiğine getirmişti.
 • 14:08Arslan Arslan "Eğitim Pahalılandı"Eğitim-İş Düzce İl Temsilcisi Hüseyin Arslan 2015-2016 eğitim-öğretim yılında birçok okulun fiziksel olarak hazır olmadığı söyledi.
 • 13:37Hdp'nin Seçim Bildirgesini Açıklayan Demirtaş Hdp Bu Gemide Olmazsa Hep Birlikte Batarız - Ek Parti...Hdp'nin Seçim Bildirgesini Açıklayan Demirtaş Hdp Bu Gemide Olmazsa Hep Birlikte Batarız - Ek Parti...Hdp'nin seçim bildirgesini açıklayan Demirtaş: HDP bu gemide olmazsa hep birlikte batarız (2) "Dikta yönetimine değil, halkın özyönetimine ihtiyacımız var" "Her eve, her ay 10 metreküp su, 180kW/h ücretsiz elektrik kiracılara 250 TL kira desteği verilecek" "Emeklilerde en düşük ücret asgari ücretle eşitlenerek 2.000 TL olacak" "Diyanet İşleri Başkanlığı Din ve İnanç İşleri Kurulu olarak yeniden yapılandırılacak" "HDP olarak derhal silahların iki taraflı susturulması müzakere masasına dönülmesini istiyoruz" "Özyönetim ya da yerinden yönetim" "Az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alınacak" "Ev kadınlarına" emeklilik hakkı sağlanacak" "Eşbaşkanlık, eş muhtarlık olacak saraydaki ne yapacak?
 • 09:29Erciş'te İlköğretim Haftası ProgramıErciş'te İlköğretim Haftası ProgramıVan’ın Erciş ilçesinde ‘İlköğretim Haftası’ nedeniyle bir program düzenlendi.
 • 16:03Eğitim Sen: Van'da 3 Bin Öğretmen Açığı ve Okullarda Altyapı Sıkıntısı VarEğitim Sen: Van'da 3 Bin Öğretmen Açığı ve Okullarda Altyapı Sıkıntısı VarVan Eğitim-Sen Eş Başkanı Gülcan Kaçmaz Sayyiğit eğitimin başlamasına rağmen Van’da hem 3 bine yakın öğretmen açığının olduğunu, hem de birçok ilçe ve köyde eğitimin altyapısında sıkıntıların devam ettiğini söyledi.
 • 14:34MEB'in Okullardaki Kurslarına Rekor Başvuru BekleniyorMEB'in Okullardaki Kurslarına Rekor Başvuru BekleniyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt'un açıklamaları, MEB'in okullardaki kurslarına rekor başvuru bekleniyor- Milli Eğitim Bakanlığının bu yıl öğrencilere elektronik ortamda kendini sınama ve ders çalışma imkanı da sunan bir dizi yenilikle başlatacağı destekleme ve yetiştirme kurslarına 3 günlük başvuru sayısı 1 milyonu geçti- Öğrenciler için başvuru süresi 9 Ekim Cuma gününe kadar uzatıldı - MEB Müsteşar Yardımcısı Kurt: - "İlk üç günlük rakama bakarak haftada 3 milyon başvuru ve toplamda 5 milyonun üzerinde kurslara başvuru bekliyoruz"- "Kurslarda görev yapan okul müdürleri, müdür yardımcıları ve hizmetliler için de ek ders ücretlerini düzenleme çalışmaları başlattık" SELMA KASAP - Milli Eğitim Bakanlığının (MEB), bu yıl öğrencilere elektronik ortamda kendini sınama ve ders çalışma imkanı da sunan gibi bir dizi yenilikle başlatacağı destekleme ve yetiştirme kurslarına, yeni eğitim yılının başladığı haftanın ilk 3 günündeki başvuru sayısı 1 milyonu geçti.
 • 13:58MEB'in Okullardaki Kurslarına Rekor Başvuru BekleniyorMilli Eğitim Bakanlığının (MEB), bu yıl öğrencilere elektronik ortamda kendini sınama ve ders çalışma imkanı da sunan gibi bir dizi yenilikle başlatacağı destekleme ve yetiştirme kurslarına, yeni eğitim yılının başladığı haftanın ilk 3 günündeki başvuru sayısı 1 milyonu geçti.
 • 14:2030 Derslikli Okula 3 Öğretmen Atandı 28 Sınıf Ders Başı YapamadıGüneydoğu’da yeni ğitim öğretim yılı sıkıntılı başladı.
 • 12:17Devli; Devli; "Okullar Açıldı, Sorunlar Başladı"Türk Eğitim Sen Aydın Şube Başkanı Rıdvan Naci Devli, okulların açılmasıyla birlikte eğitim alanında sorunların başladığını iddia etti.
 • 14:31Üniversiteye Hazırlık Maliyeti 12 Bin TL'ye Kadar YükseldiEğitim iş Malatya Şube Başkanı Hüseyin Kara, dershanelerin kapatılmasına ilişkin yasanın ardından üniversiteye hazırlanan binlerce öğrencinin dershaneden dönüşen temel liselere yoğun kayıt yaptırdığını bildirdi.
 • 14:21Türk Eğitim Sen: Öğretmen Açığı 120 Bine DayandıTürk Eğitim Sen: Öğretmen Açığı 120 Bine DayandıTürk Eğitim Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Kamu Sen İl Temsilcisi Nizamettin Şenol, yeni eğitim öğretim yılının öğretmen açığı başta olmak üzere birçok soruna gebe olduğunu söyledi.
 • 18:06Sarıkamış'a Yeni Atanan Öğretmenler Görevlerine BaşladıKars'ın Sarıkamış ilçesindeki okullara atanan öğretmenler görevine başladı.
 • 17:23Kırıkkale'de 50 Bin 284 Öğrenci Okula BaşladıKırıkkale'de 50 Bin 284 Öğrenci Okula BaşladıYaklaşık 4 aylık tatilin ardından yeni eğitim-öğretim yılı ile birlikte okullar yeniden doldu.