SON DAKİKA ÜCRETLİ ÖĞRETMEN HABERLERİ

Son Dakika Ücretli Öğretmen Haberleri

 • 11:27KPSS Mağduru Atanamayınca Dönerci OlduSoner Gümüş, 2010 KPSS'de 72 puan almasına karşın atanamayınca "çocukluk hayali" olan öğretmenliği yapmak yerine dönerci oldu.
 • 11:56KPSS'deki Usulsüzlük Nedeniyle Hayallerim ErtelendiKPSS'deki Usulsüzlük Nedeniyle Hayallerim Ertelendi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Öğretmen Atmaca'nın röportajı- Öğretmen Atmaca'nın Seka Park'ta yürümesi ve ilgili detaylar "KPSS'deki usulsüzlük nedeniyle hayallerim ertelendi"- Kocaeli'de yaşayan sosyal bilgiler öğretmenliği mezunu Atmaca, 2010 KPSS'deki usulsüzlükler nedeniyle sınavda yeterli sayıda net yapmasına rağmen atanamadığını öne sürerek, sorumluların adalet önünde cezalandırılmasını istedi- Atmaca: - "O sınav bütün hayallerimi erteledi, birçok açıdan daha da karamsarlaştım, psikolojik olarak olumsuz etkilendim. Hayata artık daha karamsar bakıyorum" KADİR YILDIZ - TAHİR TURAN EROĞLU - Kocaeli'de yaşayan sosyal bilgiler öğretmenliği mezunu Nuray Atmaca, 2010 Kamu Personel Seçme Sınavı'ndaki (KPSS) usulsüzlük nedeniyle hayallerinin çalındığını belirterek, sorumluların adalet önünde hesap vermesini istedi.
 • 11:24KPSS'deki Usulsüzlük Nedeniyle Hayallerim Ertelendi"TAHİR TURAN EROĞLU - Kocaeli'de yaşayan sosyal bilgiler öğretmenliği mezunu Nuray Atmaca, 2010 Kamu Personel Seçme Sınavı'ndaki (KPSS) usulsüzlük nedeniyle hayallerinin çalındığını belirterek, sorumluların adalet önünde hesap vermesini istedi.
 • 14:02KPSS Mağduru, Öğretmenlik Hayali İçin 3 Yıl BeklediKPSS Mağduru, Öğretmenlik Hayali İçin 3 Yıl BeklediÖğretmenden görüntüler-Öğretmen Tolga Demir ile röportaj KPSS mağduru, öğretmenlik hayali için 3 yıl bekledi- Üniversiteden mezun olduktan sonra girdiği 2010 KPSS'de hayal kırıklığına uğrayıp atanmak için 3 yıl beklemek zorunda kalan Afyonkarahisarlı öğretmen Demir, haksızlık yapanlardan hesap sorulmasını istiyor- Demir: "Allah'ın adaleti er ya da geç bu dünyada ya da diğer dünyada ortaya çıkacaktır.
 • 11:41KPSS Mağduru, Öğretmenlik Hayali İçin 3 Yıl BeklediÜniversiteden mezun olduktan sonra ilk kez girdiği 2010 KPSS'de hayal kırıklığına uğrayıp atanmak için 3 yıl bekleyen Afyonkarahisarlı öğretmen Tolga Demir, haksızlık yapanların hesap vermesini istiyor.
 • 14:04Atanamayan Öğretmenlerden ProtestoAtaması yapılmayan bir grup öğretmen, başkentte eylem düzenledi.
 • 11:14Biyolog" Olma Hayali, KPSS Usulsüzlüğüne TakıldıDicle Üniversitesi Biyoloji Bölümü'nden mezun olduktan sonra 2010 yılında girdiği Kamu Personel Seçme Sınavı'nda (KPSS) 83 puan alan ancak atanamayan Abdullah Engin, Mardin'in Kızıltepe ilçesinde beyaz eşya satan bir iş yerinde çalışarak geçimini sağlıyor.
 • 19:13Yalova Eğitimde En Önde Gelen İller ArasındaYalova Eğitimde En Önde Gelen İller ArasındaYalova Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, Yalova’nın eğitim alanında ülkenin en önde gelen bir kaç ilinden birisi olduğunu söyledi.
 • 12:172010 KPSS'den 80 Puan Aldı Ama Öğretmen Olamadı2010 KPSS'den 80 Puan Aldı Ama Öğretmen OlamadıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Detaylar-Emine Yüksel ile röportaj 2010 KPSS'den 80 puan aldı ama öğretmen olamadı- Öğretmen olma hayaliyle 2010 yılında KPSS'ye giren ve 80 puan alan Emine Yüksel, "çok sayıda kişinin tam ya da tama yakın puan alması" nedeniyle atanamadı- Öğrencilerine matematiği sevdirme hayalini bir süre ücretli öğretmenlikle gerçekleştirmeye çalışan Yüksel, başka bir mesleğe yöneldi- Yüksel: "Ben, bu sınavla beraber sadece öğretmenliğimi kaybetmedim, sağlığımı, hayallerimi ve bütün emeğimi kaybettim" HALİL ŞAHİN - Çocukluğundan beri hayalini kurduğu öğretmenlik için 2010 yılında Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) giren ve 80 puan alan Emine Yüksel, "çok sayıda kişinin tam ya da tama yakın puan alması" nedeniyle atanamadı.
 • 11:35Atanamadın Mı?" Sorusu Yüzünden Düğün Bayram Zehir OlduSınıf öğretmenliği bölümünden mezun olan ancak girdiği pek çok Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) ardından atanamayan Yunus Servi, düğünlerde, bayramlarda sürekli "Yunus hala atanamadın mı?" sorusuyla karşılaştığını belirtti.
 • 11:332010 KPSS'den 80 Puan Aldı Ama Öğretmen OlamadıÇocukluğundan beri hayalini kurduğu öğretmenlik için 2010 yılında Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) giren ve 80 puan alan Emine Yüksel, "çok sayıda kişinin tam ya da tama yakın puan alması" nedeniyle atanamadı.
 • 15:15Öğretmen Adaylarından "Atama Eylemi"Atanmayı bekleyen bir grup öğretmen adayı, eylem düzenledi.
 • 14:12Hdp, İktidarında Asgari Ücret Bin 800 Lira OlacakHdp, İktidarında Asgari Ücret Bin 800 Lira OlacakHalkların Demokratik Partisi (HDP), Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, seçim bildirgelerini açıkladı.
 • 13:03Demirtaş ve Yüksekdağ Tarafından Açıklanan Hdp'nin Seçim Bildirgesinin TamamıHdp Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, HDP'nin seçim bildirgesini açıklıyor.
 • 12:47HDP'nin Seçim Bildirgesinin Tam MetniHDP'nin Seçim Bildirgesinin Tam MetniSeçim beyannamesini açıklayan HDP, kadınlara kadın bakanlığı, gençlere ulaşım ve iletişim yardımı olarak 200 TL sözü verdi. İşte HDP'nin beyannamesinin tam metni.
 • 11:26İşte HDP'nin 12 Başlıktan Oluşan Seçim Bildirgesiİşte HDP'nin 12 Başlıktan Oluşan Seçim BildirgesiAK Parti ve CHP'nin seçim bildirgelerini açıklamasının ardından HDP de İstanbul'da bildirgesini basın toplantısıyla açıkladı. Bildirgede 12 başlık ve bomba vaatler var.
 • 14:58Ted'den Siyasete Ted'den Siyasete "Eğitimde Mutabakat" ÇağrısıUlusal Eğitim Programı’nı açıklayan Türk Eğitim Derneği, siyasi partilere 7 Haziran Genel Seçimleri sonrası için eğitimde mutabakat çağrısında bulundu.
 • 12:49CHP'nin Seçim Bildirgesi'nin TamamıCHP'nin Seçim Bildirgesi'nin TamamıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 2015 Genel Seçimi için hazırladığı Seçim Beyannamesi'ni kamuoyuna açıkladı.
 • 17:36KPSS Mağduru KPSS Mağduru "Büfe" İşletiyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Büfeden görüntüler- Selman Urug'un konuşması KPSS mağduru "büfe" işletiyor- Batman'da tarih bölümü mezunu olan, 2010 yılındaki KPSS'ye giren ancak atanamayan Selman Urug, büfe işleterek geçimini sağlıyor- Urug: "Benim gibi mağdur olanlardan kimi inşaatta çalışıyor, kimi hamallık yapıyor.
 • 11:21KPSS Mağduru "Büfe" İşletiyorMUHYEDDİN BEYCA - Batman'da tarih bölümü mezunu olan ancak öğretmenliğe atanamadığı için büfe işleterek geçimini sağlayan Selman Urug, 2010 yılında girdiği Kamu Personel Seçme Sınavı'ndaki (KPSS) usulsüzlük nedeniyle yaşadığı mağduriyetin giderilmesini istiyor.
 • 11:20Üniversite Kapısından Giremedi, Meclis Kapısını Zorluyor28 Şubat sürecinin başörtüsü yasağı mağduru Kürtçe öğretmeni Netice Arslan, AK Parti Diyarbakır milletvekili adayı oldu.
 • 12:36Eğitim Bir Sen Eğitim Sorunlarını SıraladıEğitim Bir Sen Eğitim Sorunlarını SıraladıEğitim Bir Sen Urfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, yaklaşan seçimler öncesi basın açıklaması düzenleyerek siyasilere eğitim sorunlarını sıraladı.
 • 12:53Eğitim Bir Sen'den Siyasi Partilere ÇağrıEğitim Bir Sen'den Siyasi Partilere ÇağrıEğitim Bir Sen Erzurum Şube Başkanı Erkan Ciyavul, Türkiye’nin yeni bir milletvekili genel seçimi sürecine girdiğini belirterek, “Son yıllarda çok önemli atılımlar yapılmasına rağmen hâlâ el atılmayı bekleyen onlarca sorun bulunmaktadır.
 • 21:28Atama Bekleyen Öğretmenler İmza Kampanyası BaşlattıAtama Bekleyen Öğretmenler İmza Kampanyası BaşlattıAtama bekleyen öğretmen adayları İstiklal Caddesi’nde stant açarak imza kampanyası başlattı.
 • 09:13Feride Öğretmen Anısına KütüphaneFeride Öğretmen Anısına KütüphaneAdana’da, geçen yıl ücretli öğretmenlik yaptığı okula giderken otomobiliyle sulama kanalına uçarak hayatını kaybeden Feride Şensoy’un anısına Tuzla Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde kütüphane kuruldu.
 • 12:09Eğitim-bir-sen Genel Başkanı Ali Yalçın AçıklamasıEğitim-bir-sen Genel Başkanı Ali Yalçın AçıklamasıEğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 7 Haziran genel seçimi öncesi siyasi partilere çağrıda bulunarak, “Gündem yeni anayasa ve eğitim olmalıdır” dedi.
 • 18:04Üç Kadın Öğretmen Yüksekovalı Çocukların Umudu OlduÜç Kadın Öğretmen Yüksekovalı Çocukların Umudu OlduÜç kadın öğretmen, Yüksekovalı çocukların umudu oldu- Milli Eğitim Bakanlığı'nca iki ay önce Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Beşatlı köyüne atanan 3 kadın öğretmen, sosyal medyada başlattıkları yardım kampanyasıyla zor koşullarda okumaya çalışan köylü çocukların giysi, kırtasiye gibi ihtiyaçlarının karşılanmasını sağladı- Konya'dan Yüksekova'ya atanan öğretmenlerden Naile Satılmış: "Atanıp da buraya gelmeyenlere sesleniyorum; lütfen Yüksekova'yı medyada gördüğünüz gibi düşünmeyin" NECMİ ERTUŞ - Milli Eğitim Bakanlığı'nca şubat ayında Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Beşatlı köyüne atanan 3 kadın öğretmen, sosyal medyada başlattıkları yardım kampanyasıyla zor koşullarda okumaya çalışan köylü çocukların giysi, kırtasiye gibi ihtiyaçlarının karşılanmasını sağladı.
 • 11:23Üç Kadın Öğretmen, Yüksekovalı Çocukların Umudu OlduMilli Eğitim Bakanlığı'nca şubat ayında Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Beşatlı köyüne atanan 3 kadın öğretmen, sosyal medyada başlattıkları yardım kampanyasıyla zor koşullarda okumaya çalışan köylü çocukların giysi, kırtasiye gibi ihtiyaçlarının karşılanmasını sağladı.
 • 14:13KPSS Mağduru Öğretmen Adayı Hayalini Canlı Tutmaya ÇalışıyorKPSS Mağduru Öğretmen Adayı Hayalini Canlı Tutmaya ÇalışıyorŞanlıurfa'nın Siverek ilçesinde yaşayan Felsefe Grubu Öğretmenliği mezunu Keskiner, 2010 KPSS'deki usulsüzlükler nedeniyle yaşadığı mağduriyetin giderilmesini istiyor.
 • 11:42KPSS Mağduru Öğretmen Adayı Hayalini Canlı Tutmaya Çalışıyor2010 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı'ndaki (KPSS) usulsüzlükler nedeniyle mağdur olduğunu belirten 34 yaşındaki öğretmen adayı Bayram Keskiner, öğretmenlik hayalini canlı tutmaya çalışıyor.
 • 15:16Evlilik Hazırlığı Yapan Öğretmeni Sobadan Sızan Gaz ÖldürdüEvlilik Hazırlığı Yapan Öğretmeni Sobadan Sızan Gaz ÖldürdüBursa'da, evlilik hazırlığı yaptığı öğrenilen genç öğretmen, kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti.
 • 16:50Zulme Rıza Zulüm, Küfre Rıza Küfürdür'Zulme Rıza Zulüm, Küfre Rıza Küfürdür'Türk Eğitim-Sen Sivas Şube Başkanı Nuri Eryıldız, eğitimin sorunlarının bitmek bilmediğini kaydederek, "Siyasi kadrolaşmada sınır tanımayarak eğitim-öğretimi içinden çıkılmaz hale getirenlerin, eğitimciler arasındaki huzuru bozanların, her fırsatta manevi değerlerin arkasına sığınmaları da ayrıca sorgulanması gereken bir durumdur.
 • 12:33Atanamayan Öğretmenler Ak Partili Vekillerden Yardım İstediAtanamayan Öğretmenler Ak Partili Vekillerden Yardım İstediKırıkkale'de atama bekleyen bir grup öğretmen, İl Kültür Merkezi'nde yapılan AK Parti İl Danışma Meclisi ve Divan toplantısına gelen milletvekillerine dosya verip, taleplerini ilettiler.
 • 15:47Adana 'Atanamayan Öğretmene Kız Yok'Adana 'Atanamayan Öğretmene Kız Yok''Atanamayan öğretmene kız yok' ADANA'da atama bekleyen öğretmen adaylarının parkta gerçekleştirdiği 'Atanamayan öğretmene kız yok' skeci büyük ilgi gördü.
 • 15:42Atanamayan Öğretmene Kız Yok'Atanamayan Öğretmene Kız Yok'Adana'da atama bekleyen öğretmen adaylarının parkta gerçekleştirdiği 'Atanamayan öğretmene kız yok' skeci büyük ilgi gördü.
 • 15:26Atama Bekleyen Öğretmenlerden "Başbakana Mektup Var"Atama bekleyen öğretmenler, "Çözüm olsun, Başkanlık sistemi olsun, 40 bin öğretmen ataması olsun" dedi.
 • 15:04Kılıçdaroğlu Gençlerle BuluştuCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “İşsizlik Türkiye’nin bir numaralı sorunudur.
 • 14:33Kılıçdaroğlu Genç İşsizlerle Buluştu, En Büyük Şikayet Kamudaki 'Torpil'Kılıçdaroğlu Genç İşsizlerle Buluştu, En Büyük Şikayet Kamudaki 'Torpil'CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kamuya personel alımlarında torpil yapıldığını ve bunun gençlerin en büyük şikâyeti olduğunu söyledi.
 • 14:50Sendikalar Okul Müdürü Çetin'e Saldırıyı Kınadıİzmir'in Bornova ilçesindeki Çimentaş Ortaokulu Müdürü Yunus Çetin'in, 19 Mart 2015 tarihinde okul bahçesinde uğradığı saldırıyı kınamak amacıyla sendikalar tarafından açıklama yapıldı.
 • 12:0430. Başkanlar Kurulu Toplantısı Sonuç Bildirgesi9. Türkiye Buluşması kapsamında gerçekleştirilen 30. Başkanlar Kurulu sonuç bildirgesi, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın tarafından açıklandı.
 • 14:02Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, Karaman'daSaadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Diğer partilerle aranızda ne fark var diye soruluyor.
 • 23:43Öğretmen Adaylarının Atanma TalebiKendilerini "Ataması yapılmayan branş öğretmenleri" diye adlandıran bir grup öğretmen adayı, Ankara'da yapacakları eyleme katılmak için yola çıktı.
 • 17:47Şuurlu Öğretmenler Derneği: Fatih Projesi'nde Hedeflere UlaşılamadıŞuurlu Öğretmenler Derneği: Fatih Projesi'nde Hedeflere UlaşılamadıŞuurlu Öğretmenler Derneği(ÖĞ-DER) Malatya Şube Başkanı Ramazan Güllüoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı 2014 Faaliyet Raporu'na göre Fatih Projesi'nde belirlenen hedeflerin çoğuna ulaşılamadığını ifade ederek, "Projede, 2 bin 800 okulun internet altyapısının yenilenmesi hedeflendiği vurgulanırken, bunlardan sadece 135'inde yenileme yapılabildiği belirtiliyor.
 • 15:22Yüksekova'nın Yüksekova'nın "Yaman" ÖğretmeniYüksekova'nın "Yaman" öğretmeni- Üç yıl önce atandığı Hakkari'nin Yüksekova ilçesine ağlayarak gelen anasınıfı öğretmeni Ayşe Yaman, yürüttüğü kampanyalarla çocuklara ışık oldu- Öğrencilerle yardımseverler arasında köprü vazifesi gören Yaman, ilçedeki 3 derslikli Atatürk Anaokulu'nu da yardım kampanyalarıyla donattı- Yaman: "İhtiyaçlarımız için her zaman kampanya düzenledim. Bu şekilde sürekli yardım topladım ve yardımları ihtiyacı olanlara ulaştırdım" SITKI YILDIZ/ NECMİ ERTUŞ - Atandığında ağlayarak geldiği Yüksekova'da birçok başarılı kampanya yürüten anasınıfı öğretmeni Ayşe Yaman, üç yılda yüzlerce çocuğun ihtiyaçlarının karşılanmasını sağladı.
 • 11:26Yüksekova'nın "Yaman" ÖğretmeniSITKI YILDIZ/ NECMİ ERTUŞ - Atandığında ağlayarak geldiği Yüksekova'da birçok başarılı kampanya yürüten anasınıfı öğretmeni Ayşe Yaman, üç yılda yüzlerce çocuğun ihtiyaçlarının karşılanmasını sağladı.
 • 14:32Vali Deniz, Okul Müdürleri ile Toplantı YaptıArdahan Valisi Ahmet Deniz, il merkez ve ilçelerde Milli Eğitim’e bağlı okul ve kurumların müdürleri ile toplantı yaptı.
 • 14:09Antalya'da 'İspiyoncu Öğretmen' SoruşturmasıAntalya'da 'İspiyoncu Öğretmen' SoruşturmasıEğitim Sen Antalya Şube Başkanı Kadir Öztürk, bir okulda kısa etek giyen öğrencileri takip için 'Erkek timi' oluşturulmak istenmesi, Korkuteli'de bir öğretmenin de öğrencileri pergelle dövüp üzerinde 'Eğitime destek çubuğu' yazılı sopa bulundurmasıyla ilgili basına bilgi veren öğretmenlerin kim olduğuna ilişkin 'cadı avı' başlatıldığını söyledi.
 • 18:15Aktif Sen: Şanlıurfa'nın 10 Bin Öğretmen Açığı VarAktif Sen: Şanlıurfa'nın 10 Bin Öğretmen Açığı VarAktif Eğitimciler Sendikası Şanlıurfa Şubesi Başkanı Osman Çakmak, “Şanlıurfa’nın sınavlarda son sıralarda yer almasının nedeni öğretmen açığı. Şanlıurfa’nın yaklaşık 10 bin öğretmen açığı bulunuyor.
 • 19:11Korkuteli 'Eğitime Destek Çubuğu', Öğretmeni Görevinden EttiKorkuteli 'Eğitime Destek Çubuğu', Öğretmeni Görevinden EttiAntalya'nın Korkuteli İlçesi'nde ücretli öğretmen olarak iki ortaokulda Fen Bilgisi dersine giren Adem Ünlü, sınavda yaptıkları yanlış sayısı kadar öğrencilerin eline pergelle vurduğu, 'Eğitime Destek Çubuğu' yazılı bir sopayı sınıfta bulundurduğu iddiaları üzerine görevinden alındı.
 • 16:13Öğretmen Adaylarının Atanma TalebiKendilerini "Ataması yapılmayan branş öğretmenleri" diye adlandıran bir grup öğretmen adayı, 14 Mart'ta Ankara'ya gideceklerini bildirildi.