SON DAKİKA ÜCRETLİ ÖĞRETMEN HABERLERİ

Son Dakika Ücretli Öğretmen Haberleri

 • 17:27Ücretli Öğretmenler KPSS'ye Hazırlık Amacıyla Görevlerinden AyrılıyorÜcretli Öğretmenler KPSS'ye Hazırlık Amacıyla Görevlerinden AyrılıyorBatmanın Kozluk ilçesinde ücretli öğretmenlerin KPSS'ye hazırlık amacıyla görevlerinden istifa etmeleri sonucu, öğretmen sıkıntısı baş gösterdi.
 • 16:55Siverek'ten Kısa KısaSiverek ilçesinde, Milli Eğitim Müdürlüğü ile İŞKUR personeline iş güvenliği eğitimi verildi.
 • 13:55Eğitim Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Değer AçıklamasıEğitim Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Eyyüp Değer, "Bölgemizdeki bu sıkıntıların aşılması noktasında zorunlu hizmet bölgelerindeki öğretmenlere geri kalmışlık durumuna göre teşvik edici ücretler ödenmesi bu bölgelerdeki eğitim sorununa çözüm getirecektir" dedi.
 • 19:14Ertan: Hayal Kırıklığına UğradıkErtan: Hayal Kırıklığına UğradıkTürk Eğitim Sen Bandırma Şube Başkanı Arda Ertan, yaptığı yazılı basın açıklamasında 2015-2016 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısında hayal kırıklığını uğradıklarını söyledi.
 • 15:51Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Türk: Eğitimde İlk Yarı Sorunlar ile Sona ErdiTürk Eğitim-Sen Şube Başkanı Türk: Eğitimde İlk Yarı Sorunlar ile Sona ErdiTürkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen Kırşehir Şube Başkanı Bilal Türk, 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılının ilk yarıyılının sorunlar yığını ile sona erdiğini belirtti.
 • 15:182 Yıl Önce Tamamlanması Gereken Fatih Projesi'nin Sadece Yüzde 14'ü TamamlandıMilli Eğitim Bakanlığı tarafından 2010 yılında başlatılan ve 2014 yılında tamamlanması planlanan Fatih Projesi’nin hali hazırda yüzde 14,33’ünün tamamlandığı belirtildi.
 • 09:46Ücretli Öğretmenden Öğrencilere AyakkabıÜcretli Öğretmenden Öğrencilere AyakkabıMuş’un Malazgirt ilçesine bağlı Koçali köyünde ücretli öğretmenlik yapan Sami Özçelik, karne hediyesi olarak öğrencilerine ayakkabı hediye etti.
 • 14:57Eğitim-sen Eskişehir Şube Başkanı Serkan Demir AçıklamasıEğitim-sen Eskişehir Şube Başkanı Serkan Demir AçıklamasıEğitim-Sen Eskişehir Şube Başkanı Serkan Demir, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının birinci dönemini değerlendirdi.
 • 10:14MEB'den İllere "Seçmeli Ders" YazısıMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), gelecek yıl ortaokul ve imam hatip ortaokullarında okutulacak seçmeli derslere ilişkin illere yazı gönderdi.
 • 21:17Sosyal Medya Paylaşımları Nedeniyle 7 Öğretmene PKK Soruşturması AçıldıSosyal Medya Paylaşımları Nedeniyle 7 Öğretmene PKK Soruşturması AçıldıŞanlıurfa Siverek'de sosyal medya hesaplarından PKK propagandası yaptıkları gerekçesiyle 7 öğretmen hakkında idari soruşturma başlatıldığı bildirildi.
 • 13:48Samsat'ta İş Sağlığı Toplantısı YapıldıSamsat'ta İş Sağlığı Toplantısı YapıldıAdıyaman’ın Samsat ilçesinde ‘Temel İş Sağlığı ve Güvenliği’ eğitimi verildi.
 • 10:27Siverek'te 7 Öğretmene 'PKK Propagandası' SoruşturmasıSiverek'te 7 Öğretmene 'PKK Propagandası' SoruşturmasıSosyal medya hesaplarından bölücü terör örgütü PKK'nın propagandasını yapan 7 öğretmen hakkında idari soruşturma başlatılırken, 1 öğretmen de görevden uzaklaştırıldı.
 • 11:51Dershanelerin Kapanmasıyla Şartlar EşitlendiDershanelerin Kapanmasıyla Şartlar EşitlendiKırklareli iline bağlı Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bayrak, dershanelerin kapatılmasıyla birlikte herkesin aynı eşit şartlarda yarışa başlamış olduğunu ifade etti.
 • 01:24Şehit Polis Memuru Yaşar'ın Baba Evinde YasŞehit Polis Memuru Yaşar'ın Baba Evinde YasGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Şehidin baba evinin önünden detay Şehidin annesine şehadet haberini veren Aşdağul Belediye Başkanı Dursun Uzunca'nın açıklaması Detaylar Saldırıda şehit olan polis memuru Mustafa Yaşar'ın Çorum'daki baba evinde yas var Şehidin bir süre ücretli öğretmenlik yaptığı ancak atanamayınca 2006 yılında polis memuru olduğu öğrenildi Şırnak'ta teröristlerce polisleri taşıyan zırhlı servis aracına düzenlenen roketli saldırıda şehit olan polis memuru Mustafa Yaşar'ın Çorum'un Ortaköy ilçesindeki baba evinde yas var. Evli ve 1 çocuk babası olan Yaşar'ın (36) şehadet haberini, Ortaköy ilçesine bağlı Aşdağul Beldesi'nde oğlu Süleyman Yaşar ile beraber yaşayan anne Adalet Yaşar'a, Kaymakam Kenan Aktaş, Aşdağul Belediye Başkanı Dursun Uzunca ve emniyet yetkilileri verdi.
 • 00:55Çorum'a Şehit Ateşi DüştüÇorum'a Şehit Ateşi DüştüŞırnak'ta teröristlerce polis servis aracına düzenlenen roketatarlı saldırıda şehit olan polis memuru 36 yaşındaki Mustafa Yaşar'ın Çorum'un Ortaköy İlçesi'ndeki baba ocağına ateş düştü.
 • 00:49Çorum'a Şehit Ateşi DüştüÇorum'a Şehit Ateşi DüştüŞırnak'ta teröristlerce polis servis aracına düzenlenen roketatarlı saldırıda şehit olan polis memuru 36 yaşındaki Mustafa Yaşar'ın Çorum'un Ortaköy İlçesi'ndeki baba ocağına ateş düştü.
 • 00:48Şırnak'taki Terör SaldırısıŞırnak'ta teröristlerce polisleri taşıyan zırhlı servis aracına düzenlenen roketli saldırıda şehit olan polis memuru Mustafa Yaşar'ın Çorum'un Ortaköy ilçesindeki baba evinde yas var. Evli ve 1 çocuk babası olan Yaşar'ın (36) şehadet haberini, Ortaköy ilçesine bağlı Aşdağul Beldesi'nde oğlu Süleyman Yaşar ile beraber yaşayan anne Adalet Yaşar'a, Kaymakam Kenan Aktaş, Aşdağul Belediye Başkanı Dursun Uzunca ve emniyet yetkilileri verdi.
 • 12:26Başbakan Davutoğlu Fedakar Öğretmeni Tebrik EttiBaşbakan Davutoğlu Fedakar Öğretmeni Tebrik EttiBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Muş’ta kar nedeniyle okula gelemeyen öğrencilerin yolunu açarak kucağında taşıyan fedakar öğretmeni arayarak tebrik etti.
 • 15:32Milli Eğitim Personellerine 'Çalışanların Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi' VerildiMilli Eğitim Personellerine 'Çalışanların Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi' VerildiKIRKLARELİ (İHA) – Kırklareli’nin Babaeski İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapan tüm okul ve kurum personeline, İş Güvenliği Uzmanı Tuğrul Bayraktaroğlu tarafından ‘Çalışanların Temel İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi’ verildi.
 • 11:20Kar Nedeniyle Gelemeyen Öğrencilerini Okula TaşıyorKar Nedeniyle Gelemeyen Öğrencilerini Okula TaşıyorMuş'un merkez Güdümlü Köyü Kurtuluş Mezrası'ndaki ilkokulda ücretli sınıf öğretmeni olarak görev yapan Cengiz Sur, kar kalınlığının 1.5 metreye çıkması üzerine küçük öğrencilerini çoğu zaman evlerine kucağında götürüyor.
 • 11:06Tekrar) Yol Kapanınca Öğrencilerini Kucağında TaşıyorTekrar) Yol Kapanınca Öğrencilerini Kucağında TaşıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Çocukların okula gelişinden genel görüntüler-Cengiz Sur'un açıklaması-İmam Ercan Demir'in konuşması-Çocukların karda görüntüsü-Okuldan görüntü Yol kapanınca öğrencilerini kucağında taşıyor- Muş'a bağlı Güdümlü köyü Kurtuluş mezrasında ücretli öğretmenlik yapan Cengiz Sur, olumsuz hava koşulları nedeniyle öğrencilerin eğitiminin aksamaması için büyük fedakarlık gösteriyor - Tipi ve kar nedeniyle kapanan okul yolunu kürekle temizleyen Sur, küçük öğrencilerini de kucağında taşıyor Muş'ta görev yapan fedakar öğretmen, kış şartlarının etkili olduğu bölgede okul yolunu kapatan karları her gün kürekle temizliyor, küçük öğrencileri ise kucağında taşıyarak okula ulaştırıyor.
 • 07:42Ücretli Öğretmenden Büyük FedakarlıkÜcretli Öğretmenden Büyük FedakarlıkMuş'ta ücretli sınıf öğretmeni olarak görev yapan 28 yaşındaki Cengiz Sur, hava şartları nedeniyle çoğu zaman öğrencilerini kucağında evlerine götürüyor.
 • 09:23Ücretli Öğretmenden Büyük FedakarlıkÜcretli Öğretmenden Büyük FedakarlıkMuş’un Güdümlü köyüne bağlı Kurtuluş Mezrası İlkokulunda ücretli sınıf öğretmenliği yapan Cengiz Sur, kar yağışı nedeniyle kapanan okul yolunu her gün kürekle açıyor, öğrencilerini evlerinden alıp okula kadar kucağında taşıyor.
 • 13:31Doğu ve Güneydoğu'da Yetiştirme Kurslarından Beklenen Verim AlınamadıDoğu ve Güneydoğu'da Yetiştirme Kurslarından Beklenen Verim AlınamadıDershanelere alternatif olarak kurulan hafta sonu yetiştirme kurslarından beklenen verim alınamadığı iddia edildi.
 • 12:59CHP'li Usluer: Akp, Eğitimi Sistemini Gençlik Yetiştirme Projesine ÇevirdiCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM) Üyesi ve Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Gaye Usluer, AK Parti'nin 13 yıllık iktidarında, eğitimin bir siyasi ideolojiye göre yetiştirilmek istenen gençlik projesine dönüştürüldüğünü savundu.
 • 12:15E Kurs öğrenci ve öğretmen paneline giriş, E Kurs sayfasıE Kurs öğrenci ve öğretmen paneline giriş, E Kurs sayfasıE Kurs öğrenci ve öğretmen girişi, E Kurs temel bilgiler. E Kurs sistemine girişler öğrenci ve öğretmen panelleri olarak ayrı sayfalardan yapılıyor. E Kurs sistemine giriş için öğrenciler ve öğretmenler için ayrı ayrı hazırlanmış sisteme giriş ekranlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
 • 14:58Türk Eğitim Sen Kilis Şube Başkanı Boybeyi AçıklamasıTürk Eğitim Sen Kilis Şube Başkanı Boybeyi AçıklamasıTürk Eğitim Sen Kilis Şube Başkanı Osman Boybeyi, Kilis Kalkınmada öncelikli il olması gerektiğini söyledi.
 • 10:46Öğretmenler, Yemekte Bir Araya GeldiÖğretmenler, Yemekte Bir Araya GeldiAntalya’nın Alanya ilçesinde görev yapan öğretmenler ile üye oldukları Eğitim ve Bilim İş Görenleri Sendikası (Eğitim-İş) yönetimi bir araya geldi.
 • 23:36Alanya - Eğitim- İş Genel Başkanı Demir: 17-25 Aralık?ı Yolsuzlukla Mücadele Haftası İlan EdelimAlanya - Eğitim- İş Genel Başkanı Demir: 17-25 Aralık?ı Yolsuzlukla Mücadele Haftası İlan EdelimEğitim- İş Genel Başkanı Demir: 17-25 Aralık'ı yolsuzlukla mücadele haftası ilan edelim Eğitim ve Bilim İş Görenleri Sendikası (Eğitim- İş) Genel Başkanı Veli Demir, "En önemli değer dürüstlüktür, doğruluktur, devlet malına sahip çıkmaktır.
 • 22:51Eğitim- İş Genel Başkanı Demir: 17-25 Aralık'ı Yolsuzlukla Mücadele Haftası İlan EdelimEğitim- İş Genel Başkanı Demir: 17-25 Aralık'ı Yolsuzlukla Mücadele Haftası İlan EdelimEğitim ve Bilim İş Görenleri Sendikası (Eğitim- İş) Genel Başkanı Veli Demir, "En önemli değer dürüstlüktür, doğruluktur, devlet malına sahip çıkmaktır.
 • 21:00Ak: En İyi Siyaset Aracı KalemdirAk: En İyi Siyaset Aracı KalemdirBismil ilçesi Milli Eğitim Müdürü, ilçede son yaşanan olaylar ve eğitim durumu ile ilgili konuşarak huzurlu bir ortam için eğitimin şart olduğu vurgusunu yaptı.
 • 19:03Hanefi Bostan: "Öğretmen Açığı Hat Safhada"Türkiye’de 350 binden fazla öğretmenin atama beklediğine dikkat çeken Türk Eğitim-Sen İstanbul İl Başkanı Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan, öğretmen açığının hat safhaya ulaştığını açıkladı.
 • 14:59Kulp İlçesinde 6 Çocuğun Yanarak Ölmesini Davutoğlu'na SorduCHP İstanbul Milletvekili Sibel Özdemir, Diyarbakır'ın Kulp ilçesindeki yatılı erkek Kur’an kursunda 6 çocuğun yanarak ölmesine ilişkin olayı TBMM'ye taşıdı.
 • 13:34Karma Oturma Krizi Çözülemedi! Aile Kızlarını Okula GöndermiyorKarma Oturma Krizi Çözülemedi! Aile Kızlarını Okula GöndermiyorAntalya'nın Döşemealtı ilçesi Karataş İlkokulu'nda öğrencilerin karma oturmaları nedeniyle 7 yaşındaki kız çocuklarını okula göndermeyen çift, bu tutumunu sürdürüyor.
 • 17:44Hanefi Bostan: Yeni Yılda Öğretmen Açığı 140 Bine ÇıkacakTürk Eğitim-Sen İstanbul İl Başkanı Hanefi Bostan, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 11 Kasım 2015 tarihinde norm güncellemelerinin tamamlanmasının ardından iller bazında öğretmen ihtiyacının toplam 91.142 olduğunu belirtti.
 • 08:21Ücretli Öğretmen Ve İŞKUR İşçilerine Güvenlik SemineriÜcretli Öğretmen Ve İŞKUR İşçilerine Güvenlik SemineriBatmanın Hasankeyf İlçesinde ücretli öğretmen ve İŞKUR geçici işçilerine güvenlik eğitim seminerleri verildi.
 • 15:19Van'daki Trafik KazasıVan Valisi İbrahim Taşyapan, 11 kişinin yaşamını yitirdiği trafik kazasına ilişkin, "Hayatını kaybedenlerin içerisinde ücretli öğretmenlerimiz, astsubayımız, vatandaşlarımız var" dedi.
 • 13:30Van'da Trafik Faciası: 11 Ölü 4 Yaralı (2) - YenidenVan'da Trafik Faciası: 11 Ölü 4 Yaralı (2) - YenidenVan'ın Tuşba İlçesi Göllü Mahallesi mevkiinde, Çaldıran İlçesi'nden kent merkezinde yapılacak sürücü belgesi yazılı sınavına girecek kursiyerleri taşıyan minibüs ile kapalı kasa kamyonet bu sabah kafa kafaya çarpıştı.
 • 14:16Söder Muş Şubesi'nden Şubat Ataması AçıklamasıSöder Muş Şubesi'nden Şubat Ataması AçıklamasıSınıf Öğretmenleri Derneği (SÖDER) Muş Şubesi, 2016 yılı Şubat ayında yapılması planlanan öğretmen atamaları için toplantı yaptı.
 • 11:09Engeli Engelleyemedi, 2 Üniversiteyi TamamladıEngeli Engelleyemedi, 2 Üniversiteyi TamamladıDiyarbakır’da görme engelli olarak dünyaya gelen Emine Fidan, azmederek, 2 üniversite tamamladı.
 • 14:56İnan, Köy Okullarını Ziyaret EttiHizan İlçe Milli Eğitim Müdürü Necdet İnan, ilçede bulunan köy ve mezra okullarını ziyaret etti.
 • 10:19Aktif Eğitim Sen, Sosyal Sendikacılıkta Kendini İspat EttiAktif Eğitim Sen, Sosyal Sendikacılıkta Kendini İspat Etti"Aktif Eğitimciler Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Hayati Durmuş, sosyal sendikacılık vizyonu ile hareket ettiklerini, bu alanda kendilerini ispat ettiklerini vurguladı.
 • 11:37Belediye'den Öğretmenlere Şükran Yemeğıİnegöl Belediyesi, 24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle yemek düzenledi.
 • 16:23Yüksekova'daki Terör Operasyonu - Kaymakam İbrahim ÇenetYüksekova'daki Terör Operasyonu - Kaymakam İbrahim ÇenetGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İstiklal Marşı- Şiir dinletisi- Yemin töreni- Kaymakam İbrahim Çenet'in konuşması Yüksekova'daki terör operasyonu- Kaymakam Çenet: "Arkadaşlarımız bir yerde elinde keskin nişancı silahı olan birini alıyor, bir bakıyorsunuz bu adam geçen senelerde Esendere beldemizde ücretli öğretmen yaptırdığımız biri çıkıyor"- "Şimdi eline kalem alması gereken bir öğretmen, çocukları aydınlık yarınlara hazırlaması gereken bir öğretmen nasıl olur da bu kadar ideolojik saplantıların içerisinde kendini bırakır ve kendisini, ülkesini karanlığa boğar" Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen operasyonlarda silahıyla yakalanan kişinin, geçmiş yıllarda ücretli öğretmenlik yaptığı bildirildi.
 • 15:39Yüksekova'daki Terör OperasyonuHakkari'nin Yüksekova ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen operasyonlarda silahıyla yakalanan kişinin, geçmiş yıllarda ücretli öğretmenlik yaptığı bildirildi.
 • 14:31Yüksekova'da Öğretmenler Günü KutlandıYüksekova'da Öğretmenler Günü KutlandıHakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde 24 Kasım Öğretmenler Günü, tören ve çeşitli etkinliklerle kutlandı.
 • 14:23Ücretli Köy Öğretmeninden Örnek DavranışÜcretli Köy Öğretmeninden Örnek DavranışMUŞ (İHA) – Muş’un Malazgirt ilçesine bağlı Koçali köyünde ek ders karşılığı öğretmenlik yapan Sami Özçelik, bazı öğrencilerin ayakkabılarının eski ve yırtık olması üzerine hayırsever vatandaşlara ulaşarak ayakkabı talebinde bulundu.
 • 13:10CHP Milletvekilleri Öğretmenlerin Durumuna Dikkat ÇektiCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara milletvekili Şenal Sarıhan, “Kadrolu, sözleşmeli ve ücretli olarak farklı statü, ödenek ve sosyal güvence koşullarında istihdam edilen öğretmenlerin yaşam koşulları, mesleği icra etme, bilgi ve deneyimlerini artırma ve bunları uygulama olanakları gittikçe zorlaşmaktadır” dedi.
 • 13:03Hdp'li Bilgen, Bakan Avcı'ya Teog ve Öğretmenleri SorduHDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sistemi ile atanan ve atanamayan öğretmenlerin durumuna ilişkin Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya soru önergesi verdi.
 • 12:55CHP Ankara Milletvekili Sarıhan AçıklamasıCHP Ankara Milletvekili Şenal Sarıhan, "Milli Eğitim Bakanlığı, yaşanan sorunlara çözüm üreten uygulamaları gerçekleştirmek yerine, yeni sorunlar yaratan politikalar izlemiştir" dedi.