SON DAKİKA ÜCRETLİ ÖĞRETMEN HABERLERİ

Son Dakika Ücretli Öğretmen Haberleri

 • 12:43Siirt'te Ücretli Öğretmen AlımıSiirt İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fethi Suay, ücretli öğretmen alımı yapacaklarını bildirdi.
 • 13:13Sarıkamış'ta Ücretli Öğretmenlik BaşvurularıSarıkamış ilçesinde 2015-2016 eğitim-öğretim yılı için ücretli öğretmenlik başvurularının devam ettiği bildirildi.
 • 20:11Selendi'de Fen Lisesi SevinciSelendi'de Fen Lisesi SevinciTEOG sınavının ardından yerleştirmeler sonucunda Selendi’de 35 öğrenci Fen Lisesi, 7 öğrenci Sosyal Bilimler Lisesi’ne yerleşti.
 • 14:05CHP Ankara Milletvekili Hakverdi AçıklamasıCHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, "Ataması yapılmayan öğretmenlerimizin, kendilerinin de ailelerinin de maalesef psikolojik durumları, sosyal durumları her geçen gün kötüye gidiyor" dedi.
 • 12:36Viranşehir'de Ücretli Öğretmen Alımları YapılacakViranşehir'de Ücretli Öğretmen Alımları YapılacakŞanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde öğretmen açığını kapatmak adına bir çalışma başlatan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, yeni eğitim öğretim yılında hizmet verebilecek 4 yıllık fakülte mezunu öğretmenler için başvuruların alındığını bildirdiler.
 • 17:18Eğitim-İş: Emeklilik ve Yer Değiştirme Talebi Yapan Eğitimcilere Hak TanınsınEğitim İş Malatya Şube Başkanı Hüseyin Kara, “Rotasyon baskısı altında emekli olmak veya il içi yer değiştirme isteyen öğretmenlere yeni bir hak tanınmalıdır” dedi.
 • 09:40Ücretli Öğretmen Başvuruları 10 Ağustos'ta BaşlayacakNevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 2015-2016 Eğitim-Öğretim dönemi için ’Ücretli Öğretmen’ başvurularının 10-20 Ağustos 2015 tarihleri arasında yapılacağı bildirildi.
 • 18:57KPSS Sonuçları AçıklandıKPSS Sonuçları Açıklandı4-12 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen KPSS 2015 ve ÖABT sınav sonuçları açıklandı.
 • 18:16Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Koncuk AçıklamasıTürkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, sendikalarının ağustosta söz verildiği gibi 47 bin öğretmenin atamasının yapılmasını, bu yılın sonuna kadar da bunun 100 bine tamamlanmasını talep ettiğini bildirdi.
 • 15:50Türk Eğitim-sen Genel Başkanı İsmail Koncuk AçıklamasıTürkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “Öğretmenlerimiz Ağustos ayında 47 bin atama yapılacağını düşünüyordu.
 • 13:41Koncuk: 10 Bin Öğretmen Ataması Nasıl Oldu da Sırra Kadem Bastı?Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, "Ağustosta 47 bin öğretmen atanacağı açıklanırken sayı 37 bine düşürüldü.
 • 11:48Ne Olacak Bu Dershanelerin Hali?Ne Olacak Bu Dershanelerin Hali?Dershanelerin dönüşümüyle ilgili görüş belirten sendikaların ortak tavrı öğretmenlerin mağdur olmaması.
 • 15:40Okul Öncesinden Yararlanamayan Çocuklara Yaz EğitimiOkul Öncesi Eğitim Programı doğrultusunda, yaz aylarında yapılan eğitime sadece okul öncesi eğitimden yararlanamayan çocuklar kaydedilecek.
 • 12:32Öldürülme Korkusu Nedeniyle Öğrencilere Karnelerini Öğretmenleri GötürdüÖldürülme Korkusu Nedeniyle Öğrencilere Karnelerini Öğretmenleri GötürdüMardin'de 2 aile arasında çıkan ve 4 kişinin öldüğü kavgadan sonra okula gidemeyen 50 öğrenciye karnelerini öğretmenleri götürdü.
 • 12:11Kars Kafkas Üniversitesi'nde 2 Bin 315 Mezun Kep FırlattıKars Kafkas Üniversitesi'nde 2 Bin 315 Mezun Kep FırlattıKars Kafkas Üniversitesi'nde 2 bin 315 mezun kep fırlattı KARS Kafkas Üniversitesi'nden mezun olan öğrenciler kep fırlattı.
 • 11:52Kars Kafkas Üniversitesi'nde 2 Bin 315 Mezun Kep FırlattıKars Kafkas Üniversitesi'nde 2 Bin 315 Mezun Kep FırlattıKars Kafkas Üniversitesi'nden mezun olan öğrenciler kep fırlattı.
 • 09:37Hotamışlı: Eğitim Camiasının En Önemli Sorunu Moral ve Motivasyon BozukluğuTürk Eğitim-Sen Karaman Şube Başkanı ve Kamu-Sen İl Temsilcisi Ziya Hotamışlı, eğitim camiasının en önemli sorununun moral ve motivasyon bozukluğu olduğunu söyledi.
 • 15:48Uysal: MEB'in 2014-2015 Karnesi SıfırUysal: MEB'in 2014-2015 Karnesi SıfırZonguldak Aktif Eğitimciler Sendikası İl Temsilciliği Yönetim Kurulu Üyeleri, Sendika Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda, 2014-2015 Eğitim Öğretim yılını değerlendirdi.
 • 09:49Sancılı Bir Eğitim Dönemini Geride Bıraktık'Aktif Eğitimciler Sendikası Kayseri Şubesi Başkanı Ayhan Kaya, 2014-2015 eğitim – öğretim yılının birçok açıdan sancılı geçtiğini ve geride bırakıldığını ifade etti.
 • 16:18Eğitim-Sen: Halk, Eğitimdeki Yanlışlara Sandıkta Kırmızı Kart GösterdiEğitim-Sen: Halk, Eğitimdeki Yanlışlara Sandıkta Kırmızı Kart GösterdiTürk Eğitim-Sen Kırşehir Şube Başkanı Bilal Türk, "Eğitimde öylesine yanlışlıklar yapılmış ve eğitim çalışanları öylesine yaralanmıştır ki, eğitimciler sonunda siyasi erke sandıkta kırmızı kart göstermiştir.
 • 15:59MEB'de Bir Yıla Haksızlık, Tehdit ve Hukuksuzluk Damgasını Vurdu'MEB'de Bir Yıla Haksızlık, Tehdit ve Hukuksuzluk Damgasını Vurdu'Milli eğitimde bir yıl daha sona ererken, yasaklar, hukuksuzluklar, dershanelerin kapatılması, eğitim çalışanların tehdit edilmesi, görevden almalar yıla damgasını vurdu.
 • 13:34Çocuklarını Okuturken Annelerini de Okuryazar YaptıÇocuklarını Okuturken Annelerini de Okuryazar YaptıVan'ın Başkale ilçesinde görev yapan Trabzonlu öğretmen Fatma Kaldırım, öğrencilerinin yanı sıra annelerine de okuma yazma öğretti.
 • 12:19Çocuklarını Okuturken Annelerini de Okuryazar YaptıSITKI YILDIZ/ ZAFER TAYFUR - Başkale ilçesinde görev yapan Trabzonlu öğretmen Fatma Kaldırım, özverili çalışmasıyla öğrencilerinin yanı sıra annelerine de okuma yazma öğretti.
 • 03:58Milli Eğitim Bakanı AvcıMilli Eğitim Bakanı AvcıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Program katılımcılarından detaylar-Avcı'nın konuşması-Toplu fotoğraf çekimi-Avcı'nın vatandaşlarla el sıkışması Milli Eğitim Bakanı Avcı: - "Sorunları biliyoruz, geçmişte de vardı, yarın da olacak, çözebildiklerimiz var, çözemediklerimiz var, zaman içinde çözmeye çalıştıklarımız var, dolayısıyla sorunların farkındayız" Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Sorunları biliyoruz, geçmişte de vardı, yarın da olacak, çözebildiklerimiz var, çözemediklerimiz var, zaman içinde çözmeye çalıştıklarımız var, dolayısıyla sorunların farkındayız" dedi.
 • 01:48Milli Eğitim Bakanı Avcı AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Sorunları biliyoruz, geçmişte de vardı, yarın da olacak, çözebildiklerimiz var, çözemediklerimiz var, zaman içinde çözmeye çalıştıklarımız var, dolayısıyla sorunların farkındayız" dedi.
 • 21:38Nabi Avcı: Ücretli Öğretmen Meselesini HalledeceğizNabi Avcı: Ücretli Öğretmen Meselesini HalledeceğizMilli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, 2 yıl içince ücretli öğretmen meselesini halledeceklerini söyledi.
 • 14:16Nabi Avcı: Nabi Avcı: "Boğazın Altından Marmaray Adlı Bir Geçit Yapacağız' Derse Şaşırmayacağım"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Avcı'nın konuşması Bakan Avcı, 7 Haziran seçimini AA'ya değerlendirdi-Milli Eğitim Bakanı Avcı: (2)- "(Muhalefetin eğitime ilişkin seçim vaatleri) Onlara kendi söylemleriyle cevap vermek istiyorum.
 • 11:35Mühendislik Hayali KPSS Usulsüzlüğüne TakıldıMühendislik Hayali KPSS Usulsüzlüğüne TakıldıGazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan ve 2010 KPSS'de 87,5 puan alan ancak atanamayan Sibel Şenyılmaz, Manisa'nın Turgutlu ilçesinde eşinin işlettiği bakkalda çalışarak aile bütçesine katkı sağlıyor.
 • 11:16Mühendislik Hayali KPSS Usulsüzlüğüne TakıldıGazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olan ve 2010 KPSS'de 87,5 puan alan ancak atanamayan 2 çocuk annesi Sibel Şenyılmaz, aile bütçesine katkı amacıyla Manisa'nın Turgutlu ilçesinde eşinin işlettiği bakkalda çalışıyor.
 • 11:01Anadolu Ajansı Özel Haber1- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş: "(Milletvekili adaylarına yönelik saldırılar) Birileri Türkiye'de millet iradesinin sandığa, sandıktan da yönetime yansımasından rahatsızlık duyuyor.
 • 07:24Demirtaş: Kardeşim, Barbar IŞİD'e Karşı SavaşıyorDemirtaş: Kardeşim, Barbar IŞİD'e Karşı SavaşıyorHDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, kardeşinin nerede olduğunun sorulması üzerine "Kardeşim, Şengal'de barbar ve tecavüzcü IŞİD'e karşı savaşıyor." diyerek yanıt verdi.
 • 18:15Geniş Haber) - Demirtaş: Ey Diyanet İşleri Başkanımız, Sırat Köprüsü'nden Mercedes ile Geçilmiyor,...Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Bağcılar Meydanı'nda partisinin düzenlediği 3. Bölge mitinginde partililere seslendi.
 • 16:541- Demirtaş Ey Diyanet İşleri Başkanımız Sırat Köprüsünden Mersedesle Geçilmiyor, Haberin Olsun...1- Demirtaş Ey Diyanet İşleri Başkanımız Sırat Köprüsünden Mersedesle Geçilmiyor, Haberin Olsun...Hdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Bir makam aracı için çerez parası diyenlere sesleniyorum.
 • 15:30Demirtaş: Ey Diyanet İşleri Başkanımız Sırat Köprüsünden Mercedesle Geçilmiyor, Haberin OlsunHdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Bağcılar Meydanı'nda partisinin düzenlediği 3. Bölge mitinginde partililere seslendi.
 • 15:14Demirtaş: "Ordu ve Polisin Harcamalarını Yarıya İndirirsek Ülkede İşsiz Kalmaz"Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, çözüm sürecinin sonucu ulaşmasıyla ordu ve polis harcamalarını yarıya indireceklerini belirterek, “Onların harcamasını yarı yarıya indirsek Türkiye’de işsiz tek bir genç kalmaz. Taşeron işçiler kadroya alınır, asgari ücret ve emekli aylığı bin 800 TL olur” dedi.
 • 22:57HDP'nin Reklamında Oynayan Öğretmen İşinden OlduHDP'nin Reklamında Oynayan Öğretmen İşinden OlduHDP'nin televizyon kanalları için hazırladığı reklamlardan birinde oynayan öğretmen Yılmaz Yücel, ücretli olarak çalıştığı okulda işten çıkarıldı.
 • 20:43Kılıçdaroğlu: Benim Bakanlarım Birilerinin Önüne YatmayacakKılıçdaroğlu: Benim Bakanlarım Birilerinin Önüne YatmayacakCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde ülkeye birinci sınıf demokrasi getireceklerinin sözünü vererek, ‘kaynak nerede’ diye soranlara, "Benim çocuklarımın yatak odalarında boy boy kasalar olmayacaktır.
 • 13:36KPSS Mağduru 5 Yıldır Atanmayı BekliyorKPSS Mağduru 5 Yıldır Atanmayı BekliyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - KPSS mağduru Ayşegül Tanrıverdi ile röportaj- KPSS'ye çalıştığı dönemden detaylar MÜMİN ALTAŞ - CİHAN OKUR - Yürütülen soruşturmada usulsüzlük yapıldığı tespit edilen 2010 yılındaki KPSS'de 75 puan alan ancak sınav iptal edildiği için atanamayan mağdurlardan, Fransızca öğretmenliği mezunu Ayşegül Tanrıverdi, sorumluların adalet önünde hesap vermesini istedi.
 • 12:14KPSS Mağduru 5 Yıldır Atanmayı BekliyorCİHAN OKUR - Yürütülen soruşturmada usulsüzlük yapıldığı tespit edilen 2010 yılındaki KPSS'de 75 puan alan ancak sınav iptal edildiği için atanamayan mağdurlardan, Fransızca öğretmenliği mezunu Ayşegül Tanrıverdi, sorumluların adalet önünde hesap vermesini istedi.
 • 11:45Babasının Vasiyetini Öğrencileriyle Birlikte GerçekleştirdiBabasının Vasiyetini Öğrencileriyle Birlikte GerçekleştirdiBitlis'in Adilcevaz İlçesi'ne bağlı Aydınlar Beldesi'nde öğretmenlik yapan Ferman Timur Alageyik, babasının vasiyetini öğrencileriyle birlikte yerine getirdi.
 • 11:30Öğretmenlik Hayali KPSS Usulsüzlüğüne TakıldıAğrı'da, 2010 KPSS'deki usulsüzlükler nedeniyle öğretmenlik hayalini gerçekleştiremeyen Abdurahman Kaçmaz, bir kurumda taşeron işçi olarak çalışıp ekmek parası kazanıyor.
 • 11:27KPSS Mağduru Atanamayınca Dönerci OlduSoner Gümüş, 2010 KPSS'de 72 puan almasına karşın atanamayınca "çocukluk hayali" olan öğretmenliği yapmak yerine dönerci oldu.
 • 11:56KPSS'deki Usulsüzlük Nedeniyle Hayallerim ErtelendiKPSS'deki Usulsüzlük Nedeniyle Hayallerim Ertelendi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Öğretmen Atmaca'nın röportajı- Öğretmen Atmaca'nın Seka Park'ta yürümesi ve ilgili detaylar "KPSS'deki usulsüzlük nedeniyle hayallerim ertelendi"- Kocaeli'de yaşayan sosyal bilgiler öğretmenliği mezunu Atmaca, 2010 KPSS'deki usulsüzlükler nedeniyle sınavda yeterli sayıda net yapmasına rağmen atanamadığını öne sürerek, sorumluların adalet önünde cezalandırılmasını istedi- Atmaca: - "O sınav bütün hayallerimi erteledi, birçok açıdan daha da karamsarlaştım, psikolojik olarak olumsuz etkilendim. Hayata artık daha karamsar bakıyorum" KADİR YILDIZ - TAHİR TURAN EROĞLU - Kocaeli'de yaşayan sosyal bilgiler öğretmenliği mezunu Nuray Atmaca, 2010 Kamu Personel Seçme Sınavı'ndaki (KPSS) usulsüzlük nedeniyle hayallerinin çalındığını belirterek, sorumluların adalet önünde hesap vermesini istedi.
 • 11:24KPSS'deki Usulsüzlük Nedeniyle Hayallerim Ertelendi"TAHİR TURAN EROĞLU - Kocaeli'de yaşayan sosyal bilgiler öğretmenliği mezunu Nuray Atmaca, 2010 Kamu Personel Seçme Sınavı'ndaki (KPSS) usulsüzlük nedeniyle hayallerinin çalındığını belirterek, sorumluların adalet önünde hesap vermesini istedi.
 • 14:02KPSS Mağduru, Öğretmenlik Hayali İçin 3 Yıl BeklediKPSS Mağduru, Öğretmenlik Hayali İçin 3 Yıl BeklediÖğretmenden görüntüler-Öğretmen Tolga Demir ile röportaj KPSS mağduru, öğretmenlik hayali için 3 yıl bekledi- Üniversiteden mezun olduktan sonra girdiği 2010 KPSS'de hayal kırıklığına uğrayıp atanmak için 3 yıl beklemek zorunda kalan Afyonkarahisarlı öğretmen Demir, haksızlık yapanlardan hesap sorulmasını istiyor- Demir: "Allah'ın adaleti er ya da geç bu dünyada ya da diğer dünyada ortaya çıkacaktır.
 • 11:41KPSS Mağduru, Öğretmenlik Hayali İçin 3 Yıl BeklediÜniversiteden mezun olduktan sonra ilk kez girdiği 2010 KPSS'de hayal kırıklığına uğrayıp atanmak için 3 yıl bekleyen Afyonkarahisarlı öğretmen Tolga Demir, haksızlık yapanların hesap vermesini istiyor.
 • 14:04Atanamayan Öğretmenlerden ProtestoAtaması yapılmayan bir grup öğretmen, başkentte eylem düzenledi.
 • 11:14Biyolog" Olma Hayali, KPSS Usulsüzlüğüne TakıldıDicle Üniversitesi Biyoloji Bölümü'nden mezun olduktan sonra 2010 yılında girdiği Kamu Personel Seçme Sınavı'nda (KPSS) 83 puan alan ancak atanamayan Abdullah Engin, Mardin'in Kızıltepe ilçesinde beyaz eşya satan bir iş yerinde çalışarak geçimini sağlıyor.
 • 19:13Yalova Eğitimde En Önde Gelen İller ArasındaYalova Eğitimde En Önde Gelen İller ArasındaYalova Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, Yalova’nın eğitim alanında ülkenin en önde gelen bir kaç ilinden birisi olduğunu söyledi.
 • 12:172010 KPSS'den 80 Puan Aldı Ama Öğretmen Olamadı2010 KPSS'den 80 Puan Aldı Ama Öğretmen OlamadıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Detaylar-Emine Yüksel ile röportaj 2010 KPSS'den 80 puan aldı ama öğretmen olamadı- Öğretmen olma hayaliyle 2010 yılında KPSS'ye giren ve 80 puan alan Emine Yüksel, "çok sayıda kişinin tam ya da tama yakın puan alması" nedeniyle atanamadı- Öğrencilerine matematiği sevdirme hayalini bir süre ücretli öğretmenlikle gerçekleştirmeye çalışan Yüksel, başka bir mesleğe yöneldi- Yüksel: "Ben, bu sınavla beraber sadece öğretmenliğimi kaybetmedim, sağlığımı, hayallerimi ve bütün emeğimi kaybettim" HALİL ŞAHİN - Çocukluğundan beri hayalini kurduğu öğretmenlik için 2010 yılında Kamu Personel Seçme Sınavı'na (KPSS) giren ve 80 puan alan Emine Yüksel, "çok sayıda kişinin tam ya da tama yakın puan alması" nedeniyle atanamadı.