SON DAKİKA ÜCRETLİ ÖĞRETMEN HABERLERİ

Son Dakika Ücretli Öğretmen Haberleri

 • 17:09Yonsuz'dan Ücretli Öğretmen AçıklamasıYonsuz'dan Ücretli Öğretmen AçıklamasıErgani Kaymakamı Eşref Yonsuz, ücretli öğretmen atamalarında kurulan komisyon marifetiyle hakkaniyetli bir görevlendirme gerçekleştirildiğini ifade etti.
 • 16:17Özdemir'den 'Eğitim' AçıklamasıÖzdemir'den 'Eğitim' AçıklamasıHakkari İl Genel Meclisi Eş Başkanı Lokman Özdemir, anadilde eğitim ve kentte eğitim alanında yaşanan sorunlarla ilgili yazılı açıklama yaptı.
 • 16:54Terzi Öğretmenden Çocuklar İçin FedakarlıkTerzi Öğretmenden Çocuklar İçin FedakarlıkGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Barış Deniz'in çalıştığı mekan- Dikiş yaparkan- Barış Deniz'in açıklaması Salihli ilçesinde yaşayan ve çeşitli okullarda 6 yıl ücretli öğretmenlik yaptıktan sonra baba mesleği terziliğe dönen Barış Deniz, ilçede maddi durumu iyi olmayan öğrenciler ile şehit ve gazi çocuklarının tüm dikim işlerini ücretsiz yapıyor.
 • 14:51Terziden Örnek DavranışSalihli ilçesinde yaşayan ve çeşitli okullarda 6 yıl ücretli öğretmenlik yaptıktan sonra baba mesleği terziliğe dönen Barış Deniz, ilçede maddi durumu iyi olmayan öğrenciler ile şehit ve gazi çocuklarının tüm dikim işlerini ücretsiz yapıyor.
 • 07:59Gercüş İlçesinde Ücretli Öğretmenler Ders Başı YaptıGercüş İlçesinde Ücretli Öğretmenler Ders Başı YaptıBatmanın Gercüş ilçesinde öğretmen eksikliği nedeniyle 39 ücretli öğretmen ataması yapıldı.
 • 12:43Devlet Okullarında Eksik Varken Özel Okula Teşvik VeriliyorDevlet Okullarında Eksik Varken Özel Okula Teşvik Veriliyor"Türk Eğitim-Sen Malatya Şube Başkanı Ekrem Şenol, “Devlet okullarında birçok eksiklik bulunmaktayken özel okullar için teşvikler verilmekte, bu teşviklerde de okullar arasında ayrım yapılmaktadır.
 • 15:32Çermik İlçesine 119 Yeni Öğretmen AtandıÇermik İlçesine 119 Yeni Öğretmen AtandıDiyarbakır'ın Çermik ilçesine 119 yeni öğretmen atanırken, çeşitli nedenlerden dolayı başka illere tayin isteyen 100 öğretmen de ayrıldı.
 • 14:42Eğitim İş: Öğretmenlerin Ekonomik-sosyal Hakları AK Parti İktidarında GerilediEğitim-İş Genel Başkanı Veli Demir, 5 Ekim’in ‘Dünya Öğretmenler Günü’ olarak kutlanmasına rağmen öğretmenlerin hak ettiği ilgi ve değeri görmediğini ve taleplerinin karşılandığını söylemenin mümkün olmadığını söyledi.
 • 13:19MEB'in Destekleme ve Yetiştirme Kursları BaşladıMilli Eğitim Bakanlığının (MEB) öğrencilere elektronik ortamda kendini sınama ve ders çalışma imkanı gibi çeşitli yenilikler sunan destekleme ve yetiştirme kursları, 2 milyon 710 bin öğrencinin katılımıyla başladı.
 • 18:03Atanamayan Öğretmenler Seslerini Kliple Duyurmaya ÇalıştıAtanamayan Öğretmenler Seslerini Kliple Duyurmaya ÇalıştıElazığ'da seslerini duyurmak isteyen atanamayan öğretmenler, yaptıkları klibi, sosyal medyada paylaştı.
 • 16:12Elazığ Atanamayan Öğretmenler Seslerini Klipe Duyurmaya ÇalıştıElazığ Atanamayan Öğretmenler Seslerini Klipe Duyurmaya ÇalıştıElazığ'da seslerini duyurmakta sıkıntı çeken atanamayan öğretmenler, yaptıkları klibi sosyal medyada paylaşarak dikkat çekmeye çalıştı.
 • 16:00Hiçbir Yere Gitmiyoruz; İsteyenler Para Kasalarını Sakladıkları Yere GidebilirHiçbir Yere Gitmiyoruz; İsteyenler Para Kasalarını Sakladıkları Yere Gidebilir"Halkların Demokratik Partisi (HDP), 1 Kasım'da yapılacak milletvekilliği seçimleri için seçim bildirgesini açıkladı.
 • 15:14Afyonkarahisar'da Okullarda Onarımlar Bitmeden Eğitim Sezonu BaşladıAfyonkarahisar'da Okullarda Onarımlar Bitmeden Eğitim Sezonu BaşladıAfyonkarahisar’da iki cumhurbaşkanı, bürokrat ve siyaset adamı yetiştiren Afyon Lisesi’nde yaşanan genel onarım, spor salonu, internet gibi sorunların diğer okullarda da yaşandığı ortaya çıktı.
 • 14:21Hdp Eş Başkanları, Seçim Bildirgelerini Açıkladı (2)Yaşanan SAVAŞIN SORUMLULARI 'BAŞKANLIK SİSTEMİ' HAYALİ KURANLARDIR HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın açıkladığı seçim bildirgesinde şu vaatlere yer verildi: "7 Haziran seçimleri, HDP'nin barajı aşması ve Erdoğan AKP'sinin 13 yıllık tek parti hakimiyetine son vermesiyle Türkiye'yi tarihsel bir yol ayrımının eşiğine getirmişti.
 • 14:08Arslan Arslan "Eğitim Pahalılandı"Eğitim-İş Düzce İl Temsilcisi Hüseyin Arslan 2015-2016 eğitim-öğretim yılında birçok okulun fiziksel olarak hazır olmadığı söyledi.
 • 13:37Hdp'nin Seçim Bildirgesini Açıklayan Demirtaş Hdp Bu Gemide Olmazsa Hep Birlikte Batarız - Ek Parti...Hdp'nin Seçim Bildirgesini Açıklayan Demirtaş Hdp Bu Gemide Olmazsa Hep Birlikte Batarız - Ek Parti...Hdp'nin seçim bildirgesini açıklayan Demirtaş: HDP bu gemide olmazsa hep birlikte batarız (2) "Dikta yönetimine değil, halkın özyönetimine ihtiyacımız var" "Her eve, her ay 10 metreküp su, 180kW/h ücretsiz elektrik kiracılara 250 TL kira desteği verilecek" "Emeklilerde en düşük ücret asgari ücretle eşitlenerek 2.000 TL olacak" "Diyanet İşleri Başkanlığı Din ve İnanç İşleri Kurulu olarak yeniden yapılandırılacak" "HDP olarak derhal silahların iki taraflı susturulması müzakere masasına dönülmesini istiyoruz" "Özyönetim ya da yerinden yönetim" "Az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alınacak" "Ev kadınlarına" emeklilik hakkı sağlanacak" "Eşbaşkanlık, eş muhtarlık olacak saraydaki ne yapacak?
 • 09:29Erciş'te İlköğretim Haftası ProgramıErciş'te İlköğretim Haftası ProgramıVan’ın Erciş ilçesinde ‘İlköğretim Haftası’ nedeniyle bir program düzenlendi.
 • 16:03Eğitim Sen: Van'da 3 Bin Öğretmen Açığı ve Okullarda Altyapı Sıkıntısı VarEğitim Sen: Van'da 3 Bin Öğretmen Açığı ve Okullarda Altyapı Sıkıntısı VarVan Eğitim-Sen Eş Başkanı Gülcan Kaçmaz Sayyiğit eğitimin başlamasına rağmen Van’da hem 3 bine yakın öğretmen açığının olduğunu, hem de birçok ilçe ve köyde eğitimin altyapısında sıkıntıların devam ettiğini söyledi.
 • 14:34MEB'in Okullardaki Kurslarına Rekor Başvuru BekleniyorMEB'in Okullardaki Kurslarına Rekor Başvuru BekleniyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt'un açıklamaları, MEB'in okullardaki kurslarına rekor başvuru bekleniyor- Milli Eğitim Bakanlığının bu yıl öğrencilere elektronik ortamda kendini sınama ve ders çalışma imkanı da sunan bir dizi yenilikle başlatacağı destekleme ve yetiştirme kurslarına 3 günlük başvuru sayısı 1 milyonu geçti- Öğrenciler için başvuru süresi 9 Ekim Cuma gününe kadar uzatıldı - MEB Müsteşar Yardımcısı Kurt: - "İlk üç günlük rakama bakarak haftada 3 milyon başvuru ve toplamda 5 milyonun üzerinde kurslara başvuru bekliyoruz"- "Kurslarda görev yapan okul müdürleri, müdür yardımcıları ve hizmetliler için de ek ders ücretlerini düzenleme çalışmaları başlattık" SELMA KASAP - Milli Eğitim Bakanlığının (MEB), bu yıl öğrencilere elektronik ortamda kendini sınama ve ders çalışma imkanı da sunan gibi bir dizi yenilikle başlatacağı destekleme ve yetiştirme kurslarına, yeni eğitim yılının başladığı haftanın ilk 3 günündeki başvuru sayısı 1 milyonu geçti.
 • 13:58MEB'in Okullardaki Kurslarına Rekor Başvuru BekleniyorMilli Eğitim Bakanlığının (MEB), bu yıl öğrencilere elektronik ortamda kendini sınama ve ders çalışma imkanı da sunan gibi bir dizi yenilikle başlatacağı destekleme ve yetiştirme kurslarına, yeni eğitim yılının başladığı haftanın ilk 3 günündeki başvuru sayısı 1 milyonu geçti.
 • 14:2030 Derslikli Okula 3 Öğretmen Atandı 28 Sınıf Ders Başı YapamadıGüneydoğu’da yeni ğitim öğretim yılı sıkıntılı başladı.
 • 12:17Devli; Devli; "Okullar Açıldı, Sorunlar Başladı"Türk Eğitim Sen Aydın Şube Başkanı Rıdvan Naci Devli, okulların açılmasıyla birlikte eğitim alanında sorunların başladığını iddia etti.
 • 14:31Üniversiteye Hazırlık Maliyeti 12 Bin TL'ye Kadar YükseldiEğitim iş Malatya Şube Başkanı Hüseyin Kara, dershanelerin kapatılmasına ilişkin yasanın ardından üniversiteye hazırlanan binlerce öğrencinin dershaneden dönüşen temel liselere yoğun kayıt yaptırdığını bildirdi.
 • 14:21Türk Eğitim Sen: Öğretmen Açığı 120 Bine DayandıTürk Eğitim Sen: Öğretmen Açığı 120 Bine DayandıTürk Eğitim Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Kamu Sen İl Temsilcisi Nizamettin Şenol, yeni eğitim öğretim yılının öğretmen açığı başta olmak üzere birçok soruna gebe olduğunu söyledi.
 • 18:06Sarıkamış'a Yeni Atanan Öğretmenler Görevlerine BaşladıKars'ın Sarıkamış ilçesindeki okullara atanan öğretmenler görevine başladı.
 • 17:23Kırıkkale'de 50 Bin 284 Öğrenci Okula BaşladıKırıkkale'de 50 Bin 284 Öğrenci Okula BaşladıYaklaşık 4 aylık tatilin ardından yeni eğitim-öğretim yılı ile birlikte okullar yeniden doldu.
 • 16:40Diyarbakır'da 2015–2016 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ders İle BaşladıDiyarbakır'da 2015–2016 Eğitim Öğretim Yılı İlk Ders İle Başladı2015–2016 Eğitim-Öğretim Yılı İlköğretim Haftası, Diyarbakır'da çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı.
 • 15:59Eğitim-İş: Meb, Çocuklarımızın Geleceği ile Oynamaya Devam EdiyorEğitim İş Genel Başkanı Veli Demir, artan terör eylemlerinin turizme darbe vurduğu gerekçesiyle 2015-2015 eğitim öğretim yılının Kurban Bayramı tatili sonrasına ertelendiği için okulların bugün açıldığını hatırlatarak, “AKP iktidarı, turizm sektörünün ihtiyaçları karşısında, kar hesabıyla gösterdiği hassasiyeti, söz konusu eğitim-öğretim olunca ne yazık ki gösterememiştir.
 • 14:09Manavgat'ta Öğrenciler Ders Başı YaptıManavgat'ta Öğrenciler Ders Başı YaptıAntalya’nın Manavgat ilçe Kaymakamı Nazmi Günlü, ilçe’de 2015-2016 eğitim-öğretim yılının sorunsuz başladığını söyledi.
 • 13:21Güneydoğu'da Okullara Boykot Kararına UyulmadıGüneydoğu'da Okullara Boykot Kararına UyulmadıDemokratik Toplum Kongresi (DTK) ile Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası'nın (Eğitim-Sen) okulları 1 hafta boykot çağrısına Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde il merkezlerinde genelde uyulmadığı gözlendi.
 • 13:21Güneydoğu'da Okullara Boykot Kararına UyulmadıGüneydoğu'da Okullara Boykot Kararına UyulmadıDemokratik Toplum Kongresi (DTK) ile Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası'nın (Eğitim-Sen) okulları 1 hafta boykot çağrısına Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde il merkezlerinde genelde uyulmadığı gözlendi.
 • 13:03Güneydoğu'da 'Boykot' Çağrısı Bir Çok Yerde Karşılık BulmadıGüneydoğu'da 'Boykot' Çağrısı Bir Çok Yerde Karşılık BulmadıDemokratik Toplum Kongresi (DTK) ile Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası'nın (Eğitim-Sen) okulları 1 hafta boykot çağrısına Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde il merkezlerinde genellikle uyulmadığı gözlendi.
 • 12:24Hakkari'de Boykot Çağrısı Nedeniyle Bazı Sınıflar Boş KaldıHakkari'de Boykot Çağrısı Nedeniyle Bazı Sınıflar Boş KaldıDTK ve KCK'nın okulları boykot etme çağrısı yaptığı Hakkari ve ilçelerinde sınıflar boş kaldı. Diyarbakır, Batman ve Şırnak'ta boykot çağrısına uyulmadı.
 • 11:11Akekmekci: Okullar İktidarın Kulu Okul Yöneticileri Tarafından YönetilmektedirAkekmekci: Okullar İktidarın Kulu Okul Yöneticileri Tarafından YönetilmektedirTürk Eğitim-Sen Bafra İlçe Başkanı İbrahim Akekmekci, 2015-2016 yeni eğitim öğretim yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 • 10:58Mersin'de Yeni Eğitim-öğretim Yılı Törenle BaşladıMersin'de Yeni Eğitim-öğretim Yılı Törenle BaşladıMersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının Mersin’de sıkıntısız bir şekilde başladığını belirterek, “Bu yıl 22 binin üzerinde öğretmen ve 356 bin civarında öğrencimizle sıkıntısız bir şekilde başlıyoruz” dedi.
 • 11:0518 Milyon Öğrenci Ders Başı YapacakTürk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, "2015 yılının sonuna kadar 100 bin atama yapılması konusunda ısrarcıyız. Bu keyfi bir talep değil" dedi.
 • 12:46Van'a 3 Bin 203 Öğretmen AtandıVan'a 3 Bin 203 Öğretmen AtandıVan İl Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Kırekin, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından son atamada Van’a 3 bin 203 öğretmenin geldiğini belirtti.
 • 18:38Siirt'e Öğretmen AtamalarıMilli Eğitim Bakanlığı'nca 15 Eylül'de çekilen kura sonucunda Siirt'te 541 öğretmenin atandığı bildirildi.
 • 13:33Bingöl'de Ücretli Öğretmenliğe 983 BaşvuruBingöl'de Ücretli Öğretmenliğe 983 BaşvuruBingöl’de lisans düzeyinde 675, önlisans düzeyinde ise 380 olmak üzere toplam 983 kişi ücretli öğretmenlik başvurusu yaptı.
 • 16:16Kozluk'a 280 Öğretmen AtandıBatman'ın Kozluk İlçesine ilçesine 280 öğretmenin atandığı bildirildi.
 • 15:25Silvan'a 250 Öğretmen AtandıSilvan'a 250 Öğretmen AtandıDiyarbakır’ın Silvan ilçesine 250 öğretmen atandı.
 • 11:34Taşova'da Okul Müdürleri Değerlendirme Toplantısı YapıldıTaşova'da 2015-2016 eğitim öğretim yılına kısa bir süre kala okul müdürleriyle değerlendirme toplantısı yapıldı.
 • 12:47Kozluk'ta Ücretli Öğretmenlik İçin 535 Kişi Başvuruda BulunduKozluk'ta Ücretli Öğretmenlik İçin 535 Kişi Başvuruda BulunduBatman’ın Kozluk ilçesinde, ücretli öğretmenlik başvuruları sona erdi.
 • 13:32Malazgirt'te Okul Müdürleri Değerlendirme ToplantısıMalazgirt'te Okul Müdürleri Değerlendirme Toplantısı2016 eğitim öğretim yılına kısa bir süre kala okul müdürleriyle değerlendirme toplantısı yaptı.
 • 17:43Muş'ta Eğim Öğretim Hazırlıkları Son Aşamaya GeldiMuş'ta Eğim Öğretim Hazırlıkları Son Aşamaya GeldiMuş’ta yaklaşık 600 öğretmen açığının bulunduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, başvuruların başladığını ve görevlendirilecek olan ücretli öğretmenlerin tamamen branşlarına uygun olacağını söyledi.
 • 12:04MEB Okullarında MEB Okullarında "Elektronik Kurs" DönemiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt'un açıklamaları MEB okullarında "elektronik kurs" dönemi- Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kurt: - "Ortaokul ve lise öğrencileri ile mezunlar için ücretsiz düzenlenen destekleme ve yetiştirme kurslarında elektronik kurs (e-kurs) dönemini başlatıyoruz"- "Örgün eğitimdeki öğrenciler, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) kullanıcı şifreleriyle açık öğretim okullarındaki öğrenciler ve mezunlar kurs merkezlerinden edindikleri e-kurs şifreleriyle modül üzerinden tüm çalışmalarını yapabilecekler"- "Elektronik kurs modülüyle öğrencilerimize ilk kez elektronik ortamda kazanım değerlendirme sınavları (e-sınav) yaparak, kendilerini değerlendirme imkanı vereceğiz.
 • 18:48Meb, Destekleme Kurslarının Takvimini AçıkladıMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından öğrenci ve mezunlar için ücretsiz açılacak destekleme ve yetiştirme kurslarıyla (DYK) ilgili e-kılavuz yayımlandı.
 • 17:50Muş'a Bin 440 Öğretmen AtandıMuş Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, 2015-2016 Eğitim Öğretim dönemi için hazırlıkların sürdüğünü söyledi.
 • 13:29Muş'a Bin 440 Öğretmen AtandıMuş'a Bin 440 Öğretmen AtandıMuş Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, bu yıl içerisinde tayin alan öğretmenlerle birlikte 2 bin 450’ye ulaşan öğretmen açığının yeni atanan bin 440 öğretmen ile büyük ölçüde çözdüklerini, kalan öğretmen açığının ise ücretli öğretmenlerle gidereceklerini söyledi.
 • 08:21Öğretmenler Dönmüyor! Doğu ve Güneydoğu'da Eğitim Felç OlduÖğretmenler Dönmüyor! Doğu ve Güneydoğu'da Eğitim Felç OlduOkulların başlamasına az süre kala birçok öğretmen çatışmaların olduğu kentlere dönmek istemezken, birçok öğretmenin de tayin talebinde bulunduğu öne sürülüyor.