17:0300
SON DAKİKA UKRAYNA HABERLERİ

Son Dakika Ukrayna Haberleri

  Özbek Lider Kerimov Astana'da

  Özbek Lider Kerimov Astana'da

  Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in daveti üzerine başkent Astana'ya gelen Özbekistan Cumhurbaşkanı İslam Kerimov, temaslarına başladı. (Dün 14:38)

   

  Tusk, AB Konseyi Başkanlığını Devralıyor

  Tusk, AB Konseyi Başkanlığını Devralıyor

  Avrupa Birliği'nin üst düzey üç pozisyonundan biri olan AB Konseyi başkanlığı el değiştiriyor. (Dün 14:20)

   

  Opec'in Petrol Üretimini Düşüreceği Spekülasyonu Rubleyi Güçlendirdi

  Petrol İhraç Eden Ülkeler’in (OPEC) 27 Kasım’da yapacakları zirvede üretimde kısıtlamaya gidebilecekleri yönündeki spekülasyonlar petrol varil fiyatlarının 80 dolar seviyesine çıkmasına neden olurken, rublenin de güçlenmesine katkı sağladı. (Dün 14:16)

   

  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nun AB Büyükelçileri ile Kahvaltıda Bir Araya Geldi

  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nun AB Büyükelçileri ile Kahvaltıda Bir Araya Geldi

  TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, “Türkiye AB katılım sürecinin gerektirdiği hiçbir konu sadece teknisyenler tarafından çözülemez. Aksine, süreç son derece siyasidir. (Dün 14:10)

   

  İzmir'de 'Akdeniz Rüzgarı' Esecek

  İzmir'de 'Akdeniz Rüzgarı' Esecek

  İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Akdeniz Akademisi, Akdeniz ülkelerinin tarihi, kültürel ve siyasi birikimlerinin masaya yatırılacağı uluslararası bir sempozyum düzenleyecek. (Dün 14:00)

   

  Türkiye Olumlu Katkı Yapma Misyonuyla Hareket Ediyor'

  Türkiye Olumlu Katkı Yapma Misyonuyla Hareket Ediyor"

  TBMM Dışişleri Komisyonu Başkanı Çonkar: "(Rusya ile Ukrayna arasındaki siyasi kriz)Meselenin müzakerelerle çözülebilmesi için Rusya ile iyi ilişkilerimizi de değerlendirerek olumlu katkı yapma misyonuyla hareket ediyoruz" "Türkiye, burada dengeleyici ve krizin daha da derinleşmesini engelleyici bir fonksiyon üstleniyor. (Dün 13:11)

   

  Fransa'nın Rusya'ya Teslim Edeceği Savaş Gemisi

  Fransa'nın Rusya'ya Teslim Edeceği Savaş Gemisi

  Fransa, geminin teslimatı için koşulların uygun olmadığını bildirdi. (Dün 12:41)

   

  AB Ülkelerinin Büyükelçileri TOBB'da Bir Araya Geldi

  AB Ülkelerinin Büyükelçileri TOBB'da Bir Araya Geldi

  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "AB sürecinin başarılı olması için, cesur siyasilerin liderliğine, gözetimine ve rehberliğine ihtiyaç vardır" "Türkiye olarak Avrupa entegrasyonunda geri adım manasına gelecek her türlü ihtimali son derece sakıncalı görüyoruz" "TTIP ve TPP gibi mega anlaşmaların sonuçlarından son derece tedirginiz. (Dün 12:28)

   

  Karadeniz'in Sahil Güvenliği İstanbul'da Konuşuldu

  Karadeniz ülkesinde gerçekleştirilen "Karadeniz'e Sahildar Ülkeler Sınır/Sahil Güvenlik Teşkilatları İşbirliği Forumu Liderler Toplantıları"nın 15.si İstanbul'da yapıldı. (Dün 12:24)

   

  Erdemli Limon Fiyatında Şok Düşüş

  Erdemli Limon Fiyatında Şok Düşüş

  Türkiye'nin limon ihtiyacının yüzde 65'nin karşılandığı Mersin'de, limon fiyatının yarı yarıya düşmesi üreticiyi üzerken, bu düşüşü suni olarak tüccarların yarattığı öne sürüldü. (Dün 12:23)

   

  Bakan Ala 'Bscf Dönem Başkanlığı Devir Teslim Töreni'Nde Konuştu

  Bakan Ala "Bscf Dönem Başkanlığı Devir Teslim Töreni"Nde Konuştu

  Karadeniz'de deniz güvenliği ve seyir emniyetinin sağlanmasına katkıda bulunmak maksadıyla Türkiye'nin girişimi ve öncülüğünde 2000 yılında başlatılan ve her yıl sırasıyla Karadeniz'e sahildar bir ülkede gerçekleştirilen "Karadeniz'e Sahildar Ülkeler Sınır/Sahil Güvenlik Teşkilatları İşbirliği Forumu (BSCF) Liderler Toplantıları"nın 15'incisi Beşiktaş'taki Deniz Müzesi'nde gerçekleştirildi. (Dün 12:16)

   

  Bakan Ala 'Bscf Liderler Toplantısı'Nda Kouştu

  Bakan Ala "Bscf Liderler Toplantısı"Nda Kouştu

  * İçişleri Bakanı Efkan Ala, "Bu sistem sayesinde, Karadeniz'de meydana gelebilecek her türlü yasa dışı faaliyetin önlenmesine yönelik olarak, ikili ve çoklu ortamda etkin bir bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunulmasını da son derece yararlı görüyoruz" Haber-Kamera: Erhan TEKTEN İstanbul DHA Karadeniz'de deniz güvenliği ve seyir emniyetinin sağlanmasına katkıda bulunmak maksadıyla Türkiye'nin girişimi ve öncülüğünde 2000 yılında başlatılan ve her yıl sırasıyla Karadeniz'e sahildar bir ülkede (Dün 12:08)

   

  Limon Fiyatında Şok Düşüş

  Limon Fiyatında Şok Düşüş

  Türkiye'nin limon ihtiyacının %65'nin karşılandığı Mersin'de, limon fiyatının düşmesi üreticiyi üzerken, bu düşüşü suni olarak tüccarların yarattığı öne sürüldü. (Dün 11:55)

   

  Trabzonspor, UEFA'da Dalya Peşinde

  Trabzonspor, UEFA'da Dalya Peşinde

  UEFA Avrupa Ligi L Grubu beşinci maçında 27 Kasım Perşembe günü sahasında Ukrayna'nın Metalist Kharkiv takımıyla karşılaşacak Trabzonspor, bu kupada 100. golünü arayacak. (Dün 11:35)

   

  Trabzonspor, UEFA'da İlk Seri Peşinde

  Trabzonspor, UEFA'da İlk Seri Peşinde

  UEFA Avrupa Ligi'nde Metalist Kharkiv ile karşılaşacağı maçla bu sezon 17'nci resmi maçına çıkacak bordo mavililer, rakibini yenmesi halinde ilk kez art arda 3 karşılaşma kazanacak Kulüp Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Aslan: "Bütün maçları kazanmak, Metalist Kharkiv'i de yenerek çıkışımızı sürdürmek. (Dün 11:15)

   

  Papa AP'de Konuşacak

  Papa AP'de Konuşacak

  Katolik Kilisesi'nin ruhani lideri Papa Françesko, bugün Avrupa Parlamentosu (AP) ve Avrupa Konseyi'nde (AK) bir konuşma yapacak. (Dün 10:20)

   

  Ukrayna Krizinin Rusya'ya Maliyeti 140 Milyar Dolar

  Ukrayna Krizinin Rusya'ya Maliyeti 140 Milyar Dolar

  Rusya’nın özellikle son dönemdeki Ukrayna politikasının maliyeti her geçen gün artıyor. (Dün 09:34)

   

  ABD Savunma Bakanı Hagel'in Görevinden Ayrılması

  Beyaz Saray Sözcüsü Earnest: "Karar, Başkan ve Bakan Hagel arasında bir aydır süren görüşmeler sonrasında ortak alınmış bir karardır" "Bu, Başkan’ın son iki yılında (IŞİD, Ebola virüsü, Ukrayna krizi gibi) zorlukları ele almada başka bir bakanın daha uygun olabileceğini düşündüğümüz anlamına. (Dün 02:58)

   

  Gündem Özetine Ek

  Gündem Özetine Ek

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Parlamentosu Milletvekili ve Kırım Tatar Türklerinin lideri Mustafa Abdulcemil Kırımoğlu'nu Çankaya Köşkü'nde kabul edecek. (Dün 00:15)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
26.11.2014 17:03:15. #1.13#