06:5200
SON DAKİKA UNIVERSITE HABERLERİ

Son Dakika Unıversıte Haberleri

 

  Sınır Ötesine Giysi Yardımı

  Diyarbakır'da toplanan yardımlar, Suriye'deki savaş mağduru ailelere ulaştırıldı. (Dün 16:34)

   

  Batman'da 560 Kişilik İşe 4 Bin 156 Kişi Başvurdu

  Batman'da 560 Kişilik İşe 4 Bin 156 Kişi Başvurdu

  Türkiye'de işsizliğin en fazla olduğu il olan Batman'da,Toplum Yararına Programlar kapsamında kamu kurumlarına alınacak 560 geçici işçi için 4 bin 156 kişi başvurdu. (Dün 16:29)

   

  SGK'da 167 Milyonluk KDV Vurgunu

  SGK'da 167 Milyonluk KDV Vurgunu

  SGK 2013 yılı Sayıştay Denetim Raporu, KDV Kanunu'na aykırı bir biçimde KDV hesaplanması sonucu kurumun 167 milyon TL'lik zarara uğratıldığını ortaya çıkardı. (Dün 16:26)

   

  Girne Üniversitesi Öğretime Başladı

  Girne Üniversitesi Öğretime Başladı

  Girne Üniversitesi 1. Akademik yıl açılışı Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Büyük Kütüphane’nin 4 numaralı salonunda düzenlenen törenle gerçekleşti. (Dün 16:25)

   

  Bulgaristan'daki Yabancı Öğrencilerin Çoğunluğunu Türkler Oluşturuyor

  Üniversite öğrenimi için Bulgaristan'ı tercih eden yabancıların başında Türkler geliyor. (Dün 16:18)

   

  Facebook'u İş'tir Kişinin Cv'sine Bakılmaz

  Facebook'u İş'tir Kişinin Cv'sine Bakılmaz

  Sosyal medyada oluşturulan imaj, iş arayanların kendilerini tanıtmak için oluşturdukları CV’nin ’Öz Geçmiş’ bir adım önüne geçti. (Dün 16:15)

   

  Senegal'in Ardından Nijerya'da da Ebola Olmadığı Tescil Edildi

  Batı Afrika’da ülkelerinden ilk olarak Gine’de görülen ve Sierra Leone ile Liberya’da yayılan Ebola’nın Senegal ve Nijerya’da yayılmadığı tescil edildi. (Dün 16:08)

   

  Korkut, Kariyer Günlerine Katıldı

  Korkut, Kariyer Günlerine Katıldı

  Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Kredi Yurtlar Erzurum Müdürlüğü Alvarlı Efe Yurdu tarafından organize edilen 'Kariyer Günleri' programına konuk oldu. (Dün 15:50)

   

  Cbü Hafsa Sultan Hastanesi 2015'te Organ Nakline Başlayacak

  Cbü Hafsa Sultan Hastanesi 2015'te Organ Nakline Başlayacak

  Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Hafsa Sultan Hastanesi’nde 2015 yılından itibaren organ nakli yapmaya başlayacaklarını bildirdi. (Dün 15:45)

   

  68 Bin Üniversite Öğrencisi İçin 68 Bin Fidan Dikildi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları üzerine harekete geçen Erzurum Orman Bölge Müdürlüğü yetkilileri Erzurum’da bulunan 68 bin üniversite öğrencisi için 68 bin fidanı toprakla buluşturdu. (Dün 15:45)

   

  Tarım Sektörü Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi ile Gelişecek

  Tarım Sektörü Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi ile Gelişecek

  Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Kemal Şahin, Adıyaman’da tarım sektörünün gelişmesine bilimsel katkı sağlayacak olan Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi’nin kurulmasının mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. (Dün 15:40)

   

  Geleceğin Doktorları Beyaz Önlüklerini Giydi

  Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından düzenlenen törenle, tıp fakültesini yeni kazanan öğrenciler beyaz önlüklerini giydi. (Dün 15:38)

   

  Gizli Bilgi ve Belge Bulundurma' Davasında Sanıklar Hükmün Ertelenmesini İstemedi

  Gizli Bilgi ve Belge Bulundurma' Davasında Sanıklar Hükmün Ertelenmesini İstemedi

  İzmir'de, muvazzaf asker ve sivil 357 sanığın yargılandığı 'Gizli bilgi ve belge bulundurma' davasının görülmesine 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. (Dün 15:33)

   

  Yükseköğretim Akademik Arşiv Projesi Tanıtım Toplantısı (2)

  Yükseköğretim Akademik Arşiv Projesi Tanıtım Toplantısı (2)

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, akademisyenlerin özlük haklarının iyileştirilmesine ilişkin, “Yaptığımız düzenleme aslında bu farkı gidererek, hayata atılma düşüncesindeki genç mezunlara, ’Akademisyenlik size asgari hayat şartlarını sağlar’ güvencesini vermek. (Dün 15:30)

   

  Uluslararası Yemek Yarışması Sona Erdi

  Uluslararası Yemek Yarışması Sona Erdi

  Nilüfer Belediyesi ve Uludağ Aşçılar Derneği iş birliğiyle düzenlenen Uluslararası Bursa Gastronomi Yemek Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. (Dün 15:14)

   

  Davutoğlu - Öğretim Üyelerinin Özlük Hakları

  Davutoğlu - Öğretim Üyelerinin Özlük Hakları

  Yükseköğretim Akademik Arşiv Projesi tanıtımı-Başbakan Davutoğlu (5): -"Üniversitelerimiz tek tipe, tek düşünceye, tek ekole, tek gruba ait üniversiteler olarak görülemez"-"Bazen ıstırap duyuyorum, 'O üniversitemiz, şu gruba yakın', 'Şu üniversite mi, bu düşünceye yakın'... Üniversite dediğiniz şey farklının olduğu yerdir. (Dün 15:06)

   

  Cbü 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Açılışı Yapıldı

  Cbü 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Açılışı Yapıldı

  Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) 2014-2015 eğitim öğretim yılı düzenlenen törenle açıldı. (Dün 14:47)

   

  Selçuk Logolu Ürünler Satışta

  Selçuk Logolu Ürünler Satışta

  Selçuk Üniversitesi (SÜ) Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından işletmesi yapılan “Selçuk Üniversitesi Logolu Hediyelik Eşya Mağazası” Alaeddin Keykubat Kampüsü Gökkuşağı AVM’de hizmet veriyor. (Dün 14:45)

   

  Davutoğlu: "Üniversiteler Siyasilere Kapanmamalı"

  Yükseköğretim Akademik Arşiv Projesi tanıtımı-Başbakan Davutoğlu: (4)-"Öğretim üyelerimiz, hiç kimsenin tahkir edilmediği, dışlanmadığı, herkesin kendi fikrini, ideolojileştirmeden, dogmatik bir hale dönüştürmeden savunabildiği, üniversite amfilerini propaganda mekanı değil, ama her türlü fikrin serbestçe tartışılabildiği mekanlar haline getirme sorumluluğuna sahiptir"-"Her yere bürokrasi girer, bir idari düzen olur ama üniversiteler kesinlikle bürokratikleşmemelidir. (Dün 14:44)

   

  Davutoğlu: 'Üniversiteler Siyasilere Kapanmamalı'

  Davutoğlu: "Üniversiteler Siyasilere Kapanmamalı"

  Yükseköğretim Akademik Arşiv Projesi tanıtımı-Başbakan Davutoğlu: (4)-"Öğretim üyelerimiz, hiç kimsenin tahkir edilmediği, dışlanmadığı, herkesin kendi fikrini, ideolojileştirmeden, dogmatik bir hale dönüştürmeden savunabildiği, üniversite amfilerini propaganda mekanı değil, ama her türlü fikrin serbestçe tartışılabildiği mekanlar haline getirme sorumluluğuna sahiptir"-"Her yere bürokrasi girer, bir idari düzen olur ama üniversiteler kesinlikle bürokratikleşmemelidir. (Dün 14:41)

   

  YÖK Başkanı: 20 Bini Doktoralı, 45 Bin Öğretim Elemanına İhtiyaç Var

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, yükseköğretim sistemde 140 bin öğretim elemanı bulunduğunu belirterek 20 bini doktoralı 45 bin öğretim elemanı ihtiyacı olduğunu açıkladı. (Dün 14:30)

   

  Yükseköğretim Akademik Arşiv Projesi Tanıtımı

  Yükseköğretim Akademik Arşiv Projesi Tanıtımı

  Başbakan Davutoğlu (5): "Üniversitelerimiz tek tipe, tek düşünceye, tek ekole, tek gruba ait üniversiteler olarak görülemez" "Bazen ıstırap duyuyorum, 'O üniversitemiz, şu gruba yakın', 'Şu üniversite mi, bu düşünceye yakın'... Üniversite dediğiniz şey farklının olduğu yerdir. (Dün 14:26)

   

  Üniversite Kulüplerinden Soma'daki Ortaokula Kütüphane

  Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) ile Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) sinerji kulüpleri, Manisa’nın Soma ilçesindeki Cenk Yeri Cumhuriyet Ortaokulu’na kütüphane kurdu. (Dün 14:17)

   

  Davutoğlu: 'Bilgi Hiyerarşisi Sarsıldı, Tekrar İnşa Etmek Lazım'

  Davutoğlu: "Bilgi Hiyerarşisi Sarsıldı, Tekrar İnşa Etmek Lazım"

  Yükseköğretim Akademik Arşiv Projesi tanıtımı-Başbakan Davutoğlu: (3)-"Önümüzdeki dönemde bilelim ki insanoğlunun dördüncü büyük bilgi harmanlanması yaşanıyor. (Dün 14:14)

   

  Fırat Üniversitesi'ne 4 Bin Tonluk Su Deposu Yapıldı

  Fırat Üniversitei’nde 3 ay önce inşaatına başlanılan ve 30 yıllık ihtiyacı karşılayacak olan 4 bin tonluk su deposu tamamlandı. (Dün 14:13)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
21.10.2014 06:52:05. #1.11#