18:5200
SON DAKİKA UNIVERSITE HABERLERİ

Son Dakika Unıversıte Haberleri

   

  Paü Vı. Ulusal Özel Olimpiyat Oyunları

  PAÜ ve TÖSSED tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen Özel Olimpiyat Oyunları, 400 sporcu katılımıyla gerçekleşti. (Bugün 18:01)

   

  Mevlana Üniversitesi 1. Robot Yarışması

  Mevlana Üniversitesi 1. Robot Yarışması

  Mevlana Üniversitesi tarafından düzenlenen yarışmada üniversite ve lise öğrencilerinin geliştirdiği robotlar 4 kategoride yarıştı Mevlana Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adam: "Yarışmayla özellikle mühendislik fakültesine ve mesleğine karşı farkındalık oluşturulması amaçlanmaktadır" (Bugün 17:42)

   

  Fü'de Sivil Havacılık Yüksekokulu Kurulacak

  AK Parti Elazığ Milletvekili Şuay Alpay, Elazığ'da Fırat Üniversitesi (FÜ) bünyesinde sivil havacılık yüksekokulunun kurulacağını bildirdi. (Bugün 17:16)

   

  Bomba İhbarı Yapılan Çantadan Tişört Çıktı

  Bomba İhbarı Yapılan Çantadan Tişört Çıktı

  Bolu’da öğle saatlerinde, cadde üzerinde bir bankta unutulan çantadan şüphelenen vatandaşlar durumu polise bildirdi. (Bugün 13:47)

   

  Rabat Vadisi'ne Doğa Gezisi Düzenlendi

  Tunceli'de aralarında üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 60 kişilik grup, Rabat Vadisi'ni gezdi Üniversite öğrencisi Müjde Beyazadam: "Devam eden bir barış süreci var. Umuyoruz ki olumlu sonuçlar versin, annelerimiz ağlamasın, daha çok can kaybetmeyelim, kan dökülmesin. (Bugün 13:36)

   

  Van7da "Uluslararası Kent ve Engelliler" Çalıştayı

  Yüzüncü Yıl Üniversitesince 18 21 Nisan tarihleri arasında düzenlenen "Uluslararası Kent ve Engelliler" çalıştayı, yurt içi ve yurt dışından davetlilerin katıldığı konferansla devam etti Van Valisi Doğan: "Şehirde var olan problemlere karşı, kendisinde duyarlılık hissi olan kamu veya özel sektörde çalışan. (Bugün 13:11)

   

  Irak'ta Üniversiteye Saldırı

  Bağdat'ta bir üniversite binasına saldıran IŞİD mensuplarının 5 güvenlik görevlisini öldürdüğü, aralarında öğretim üyesi ve öğrencilerin bulunduğu onlarca kişiyi rehin aldığı belirtildi. (Bugün 12:43)

   

  Kaymağıyla Ünlü Afyonkarahisar'da "Mozzeralla Peyniri" Üretimi

  "Kaymak" denince akla gelen ilk şehir olan Afyonkarahisar'da, İtalyanların dünyaca ünlü "mozzarella peyniri"nin üretimi için çalışma yapılıyor AKÜ Veteriner Fakültesi öğretim üyeleri, manda sütünden daha fazla katma değer elde edilmesi amacıyla yetiştiricilere bu peynirin yapımını öğretiyor. (Bugün 12:18)

   

  Müsiad Üyeleri Adıyaman Üniversitesi'ni Ziyaret Etti

  Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adıyaman Şubesi yönetim kurulu üyeleri Adıyaman Üniversitesini ziyaret etti. (Bugün 12:18)

   

  Üniversite Öğrencileri İlköğretim Okulunda Sinema Gösterimi Yaptı

  Üniversite Öğrencileri İlköğretim Okulunda Sinema Gösterimi Yaptı

  Adıyaman Üniversitesi Sinema Topluluğu Öğrencileri ilköğretim okulunda sinema gösterimi yaptı. (Bugün 11:43)

   

  Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu İlk Mezunlarını Verdi

  Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu İlk Mezunlarını Verdi

  Adıyaman Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ilk mezunlarını verdi. (Bugün 11:43)

   

  Kim Ne Dedi?

  Galatasaray’ın kendi sahasında Kasımpaşa’ya farklı kaybetmesinin ardından spor yazarları, mağlubiyetin sorumlusu olarak Roberto Mancini’yi gösterdi. (Bugün 11:43)

   

 

Manşet Haberleri