SON DAKİKA ÜNİVERSİTE HABERLERİ

Son Dakika Üniversite Haberleri

22:38
4. Giv Girişimcilik Ödülleri Töreni GİV Başkanı Koç: "Makroekonomik göstergelerin, işsizliğin, cari açığın, göçü önlemenin ve daha pek çok ekonomik ve sosyal iyileşmenin, girişimciliğin ivedilikle geliştirilmesiyle sağlanabileceğine inanıyoruz" "Bütün devlet gücünü temsil eden başkanlık sistemini ve yeni anayasayı da başarabilirsek, bu.
20:55
Nabi Avcı: "Yoğun Bir Dezenformasyon Kampanyası Başlatıldı" AK Parti Bilecik 5. Olağan Kongresi- Milli Eğitim Bakanı Avcı: "Milli eğitim ile ilgili çok yoğun bir dezenformasyon kampanyası başlatıldı.
Nabi Avcı: 'Yoğun Bir Dezenformasyon Kampanyası Başlatıldı'
19:44
AK Parti Ankara İl Başkanlığı Danışma Meclisi Ocak Ayı Toplantısı Yapıldı AK Parti Ankara İl Başkanlığı Danışma Meclisi OCAK ayı toplantımız, Keçiören Neşet Ertaş Kültür Merkezinde yapıldı.
AK Parti Ankara İl Başkanlığı Danışma Meclisi Ocak Ayı Toplantısı Yapıldı
18:55
Bozdağ: "Sandıkta İktidar Olan Millet İlk Defa Ankara'da da Gerçek Manada Muktedir Oldu" AK Parti Çankırı 5. Olağan Kongresi- Adalet Bakanı Bozdağ: (2)- "Sandıkta iktidar olan millet, ilk defa Ankara'da da gerçek manada muktedir oldu, iktidar oldu.
Bozdağ: 'Sandıkta İktidar Olan Millet İlk Defa Ankara'da da Gerçek Manada Muktedir Oldu'
18:30
AK Parti Çankırı 5. Olağan Kongresi Adalet Bakanı Bozdağ: (2) "Sandıkta iktidar olan millet, ilk defa Ankara'da da gerçek manada muktedir oldu, iktidar oldu.
18:27
Sağlık Bakanlığı Açıklaması "(LÖSEV'le ilgili kamu spotları) Hazırlanan kamu spotları ile ruhsatlandırılmamış ve izni alınmamış bir hastane için toplanan yardımlar gerçeklikten, ihtiyaçları belirlemek ve karşılamaktan uzaktır" "Ülkemizde, eğitim ve araştırma, üniversite ve özel hastanelerde çocuk kanser hastalarımız başarıyla tedavi edilmektedir.
18:25
AK Parti Çankırı 5. Olağan Kongresi Adalet Bakanı Bozdağ: (3) "Terör hala varlığını devam ettiriyor, bombalanmadık yer kalmadı.
18:21
Sağlık Bakanlığından Lösev Açıklaması Sağlık Bakanlığı, “LÖSEV Reklamı Ortada Kaldı” ve “Sağlık Bakanlığı LÖSEV’in Kamu Spotundan Rahatsız Oldu” yönündeki haberlerle ilgili olarak, kamu spotları ile ruhsatlandırılmamış ve izni alınmamış bir hastane için toplanan yardımların gerçeklikten, ihtiyaçları belirlemek ve karşılamaktan uzak olduğunu bildirdi.
18:13
Bakan Avcı AK Parti Bilecik İl Kongresine Katıldı Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 1 Eylül 2015 tarihinden itibaren kurumların dershane adı altında faaliyet gösteremeyeceklerini söyledi.
Bakan Avcı AK Parti Bilecik İl Kongresine Katıldı
18:00
Hollanda'da Kur'an Gecesi Hollanda'da sosyal ve kültürel faaliyetleri ile öne çıkan Stichting Regenboog Vakfı başkent Amsterdam'ın kuzeyinde bulunan Zaandam şehrinde 'Kur'an Ziyafeti' programı düzenledi.
Hollanda'da Kur'an Gecesi
17:46
İspanya'nın Syriza'sı Gövde Gösterisi Yaptı İspanya’nın aşırı sol partisi Podemos (Yapabiliriz) bugün başkent Madrid’in merkezinde on binlerce insanla gövde gösterisi yaptı.
İspanya'nın Syriza'sı Gövde Gösterisi Yaptı
16:57
Son Yolculuğuna Duvağı ile Uğurlandı Yalova’da, lösemiye bağlı beyin kanamasından hayatını kaybeden üniversite öğrencisi genç kız, duvağıyla son yolculuğuna uğurlandı.
Son Yolculuğuna Duvağı ile Uğurlandı
16:19
Geniş Haber) Kılıçdaroğlu, Romanların Sorunlarını Dinledi 'geleceği Birlikte Kuruyoruz' hedefiyle seçim programı kapsamında toplumun çeşitli kesimleriyle bir araya gelerek toplantılar yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bu toplantıların 6'ncısını Roman vatandaşlarla bir araya gelerek gerçekleştirdi.
16:00
Tunç Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu Ak Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Manav, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Genel Meclisi Üyesi Regaip Bayraktar ve Yusuf Aldatmaz, muhtarlar ve çok sayıda partili kahvaltıya katıldı.
Tunç Muhtarlarla Kahvaltıda Buluştu
15:54
Ücret ve Prim Trendleri Değişiyor Towers Watson'ın 2014 yılında Türkiye'de ve dünyada gerçekleştirdiği araştırmalar, ödül ile performans arasındaki ilişkinin yeniden tanımlandığını ortaya koyuyor.
15:53
Prof.dr. Çetişli İçin Paü'de Son Görev Denizli'nin Pamukkale İlçesi Cankurtaran Mahallesi'ndeki tarlasında meyve fidanlarının bakımını yaptıktan sonra otomobiline bindiği sırada kalp krizinden ölen Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) öğretim üyesi 60 yaşındaki Prof.Dr. İsmail Çetişli için üniversitede tören düzenlendi.
Prof.dr. Çetişli İçin Paü'de Son Görev
15:42
Ölüm Tarihiniz DNA'nızda Saklı Biyolojik yaşları ve yaşam süreleri kıyaslanan insanların ortalama yaşam süreleri hesaplanabiliyor.
Ölüm Tarihiniz DNA'nızda Saklı
15:40
Felçli Hastalara "Umut" Oldular Hitit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi araştırma görevlileri Eda ve Emre Özyılmaz çifti, felçli hastaların günlük yaşamda kullanılan bazı nesneleri kontrol etmeyi başarmaları için beyne yerleştirilecek çip üretti Özyılmaz çiftinin Amerika San Dieogo State Üniversitesi'nde ürettikleri çipten kobay fareleri.
15:36
Tümsiad Genel Kurulu Cumhurbaşkanı Erdoğan: (4) "Türkiye'nin en büyük işveren derneği, STK'sı durumunda olan ve kısa zaman önce görevi bırakan başkanı biliyorsunuz çıktı, 'Ben bir paralel devlet görmüyorum' dedi, böyle bir açıklama yaptı.
15:21
Düzce'de Hava Kirliliği Protesto Edildi Düzce'nin havası en kirli iller arasında olması vatandaşları sokağa döktü.
Düzce'de Hava Kirliliği Protesto Edildi
14:43
Gurbette Mahkumdu, Türkiye'de Muhtar Oldu Almanya’nın Regensburg şehri yakınlarındaki Straubing hapishanesinde ömrünün 18 yılını geçiren Gürol Kaplan’ın hayat hikayesi herkesi şaşkına çevirdi.
Gurbette Mahkumdu, Türkiye'de Muhtar Oldu
14:23
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Haluk Dinçer'e: "Beni Muhatap Görmesen Ne Yazar" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Eski Başkanı Haluk Dinçer’in “Muhatabımız Cumhurbaşkanı değil, başbakandır” sözlerini sert bir dille eleştirdi.
14:10
Meltem Bako'dan Sosyal Medya Hukukuna Dair Önemli Açıklamalar Ünlü avukat Meltem Banko sosyal medya hukukuna dair çok önemli açıklamalar yaptı.
Meltem Bako'dan Sosyal Medya Hukukuna Dair Önemli Açıklamalar
14:08
YÖK Başkanı Saraç: 2015 Üniversite Sınavında Açık Uçlu Soru Sorulmayacak Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof.Dr. Mehmet Ali Yekta Saraç, basında yer alan 2015 üniversite sınavında açık uçlu soru sorulacağı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
14:03
Galatasaray Kulübü Başkanı Yarsuvat Açıklaması "(Galatasaray'da 6 ay için başkanlık yapmaya geldim) demişsem onu değiştiremem" "Şampiyonluk şansımızı yüzde 33 olarak görüyorum" "Prandelli her zaman CAS'a gidebilir.
13:37
Kız Öğrenci Yurdunda Yangın Paniği İzmit'in Kadıköy Mahallesi'nde üniversite öğrencilerinin kaldığı kız öğrenci yurdunda çıkan yangında, öğrenciler büyük panik yaşarken bir öğrenci hastaneye kaldırıldı.
Kız Öğrenci Yurdunda Yangın Paniği
12:46
Refahyol Bakanı: 28 Şubat Muktedirleri, Türk Okullarına Karşı Daha Terbiyeliydi Refahyol Hükümeti'nin devlet bakanlarından Gürcan Dağdaş, Türk okullarını kapatma girişimleri konusunda 28 Şubat dönemi muktedirlerinin bile bugünkü muktedirlerden 'daha terbiyeli daha dikkatli bir yerde durduklarını' söyledi.
Refahyol Bakanı: 28 Şubat Muktedirleri, Türk Okullarına Karşı Daha Terbiyeliydi
12:43
Btso Yönetim Kurulu Başkanı Burkay Açıklaması Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, 10. kalkınma planında 8 maddeden oluşan ‘öncelikli dönüşüm programları’nı değerlendirdi.
Btso Yönetim Kurulu Başkanı Burkay Açıklaması
12:11
Türkiye Kamu-Sen Başkanı Koncuk: Vatandaş Sizi Etiyopya'da Okul Açın Diye Seçmedi Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yurtdışındaki Türk okullarını kapattırılmasına yönelik girişimlerine tepki gösterdi.
Türkiye Kamu-Sen Başkanı Koncuk: Vatandaş Sizi Etiyopya'da Okul Açın Diye Seçmedi
11:46
Umutları "40 Yaş Düzenlemesi" ile Yeniden Yeşerdi "Başörtüsü yasağı" nedeniyle 28 Şubat sürecinde uzaklaştırıldığı okuluna afla geri dönüp eğitimini tamamlayan Sevim Yıkılmaz, atamalarda "40 yaş" sınırının kaldırılmasıyla kadrolu öğretmen olma hakkı kazanmanın sevincini yaşıyor Yıkılmaz: "2014 Eylül ayında 40 yaş sınırına takıldığım için atamam yapılmadı.
11:34
Gürkan Uygun, Eşi ve İki Çocuğuyla Darıca Hayvanat Bahçesinde Kocaeli'nin Darıca ilçesindeki Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı sömestr tatili nedeniyle ziyaretçi akınına uğruyor.
Gürkan Uygun, Eşi ve İki Çocuğuyla Darıca Hayvanat Bahçesinde
11:16
Prof. Dr. İsmail Ekincioğlu, KÜGİAD Üyelerine Projelerini Anlattı Kütahya Genç İş Adamları ve Yöneticileri Derneği üyeleri, Dumlupınar Üniversitesi Rektör Adayı Prof. Dr. İsmail Ekincioğlu ile bir araya geldi.
Prof. Dr. İsmail Ekincioğlu, KÜGİAD Üyelerine Projelerini Anlattı
10:21
Milletvekili Tunç Muhtarlarla Buluştu AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Kozcağız ve Hasankadı beldesi ve çevre köylerinin muhtarları ile kahvaltılı toplantı yaptı.
Milletvekili Tunç Muhtarlarla Buluştu
08:24
İzmir Merkezli "Paralel Yapı" Operasyonu "Yasa dışı dinleme" iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve savcılık sorgularının ardından "tutuklanmaları istemiyle" sulh ceza hakimliğine sevk edilen 14 zanlıdan 2'si tutuklandı, 12 kişi yurtdışı çıkış yasağı konularak serbest bırakıldı.
01:21
Şırnak'ta Akıma Kapılan Genç Öldü Şırnak'ta elektrik akımına kapılan bir kişi hayatını kaybetti.
Şırnak'ta Akıma Kapılan Genç Öldü
01:12
Işık: "Paralel Yapıyla Mücadele, Milli Güvenlik Meselesidir" Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Eskişehir'de- Bakan Işık: "Paralel yapı Türkiye'nin, dışarıdakilerinin yerli taşeronudur.
Işık: 'Paralel Yapıyla Mücadele, Milli Güvenlik Meselesidir'
00:03
Şırnak'ta Akıma Kapılan Genç Öldü Şırnak'ta elektrik akımına kapılan bir kişi hayatını kaybetti.
23:06
AK Parti Milletvekilleri Berlin'de Muğla Milletvekili Boğa: "Buradaki yetkililerin hepsi, PEGIDA’dan kendilerinin de rahatsız olduklarını ifade etti" Kayseri Milletvekili Bakır: "Almanya PEGIDA hareketine sıcak bakmıyor"
23:05
Moskova'da Üniversite Kütüphanesinde Korkutan Yangın Rusya’nın başkenti Moskova’da bulunan Rusya Bilimler Akademisi’ne bağlı Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne ait kütüphanede çıkan yangın korkuttu.
Moskova'da Üniversite Kütüphanesinde Korkutan Yangın
22:35
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Eskişehir'de Bakan Işık: "Paralel yapı Türkiye'nin, dışarıdakilerinin yerli taşeronudur.
22:09
Mısır'da Darbe Karşıtı Gösteriler Başkent Kahire dahil 6 şehirdeki gösterilerde 1 kişi öldü, 11 kişi gözaltına alındı.
20:03
Diyarbakır'da "Madde Kullanımı Riski Alan Araştırması" Konferansı Diyarbakır'da "madde kullanımı riski alan araştırması" konferansı- Diyarbakır'da yapılan "madde kullanımı riski alan araştırması" konferansta değerlendirildi- Diyarbakır Vali Yardımcısı Bircan: "Son 5 yıl içinde yapılan operasyonlarda 77 milyon 987 bin kök kenevir, 290 ton 248 kilogram esrar, 53 kilogram eroin, bin 105 gram kokain ve 80 bin uyuşturucu hap ele geçirildi"- Araştırmada, ankete katılanların yüzde 29,7'sinin uyuşturucu maddeyi arkadaş etkisi ile denediği ortaya çıktı Diyarbakır'da
Diyarbakır'da 'Madde Kullanımı Riski Alan Araştırması' Konferansı
19:37
Diyarbakır'da "Madde Kullanımı Riski Alan Araştırması" Konferansı Diyarbakır'da yapılan "madde kullanımı riski alan araştırması" konferansta değerlendirildi Diyarbakır Vali Yardımcısı Bircan: "Son 5 yıl içinde yapılan operasyonlarda 77 milyon 987 bin kök kenevir, 290 ton 248 kilogram esrar, 53 kilogram eroin, bin 105 gram kokain ve 80 bin uyuşturucu hap ele geçirildi" Araştırmada, ankete katılanların yüzde 29,7'sinin uyuşturucu maddeyi arkadaş etkisi ile denediği ortaya çıktı.
18:17
Bursa Teknik Üniversitesi Kestel Kampusu İçin Çalışmalar Başlıyor Bursa’nın doğu bölgesini hareketlendirecek Bursa Teknik Üniversitesi’nin arazisi yetkililer tarafından incelendi.
Bursa Teknik Üniversitesi Kestel Kampusu İçin Çalışmalar Başlıyor
17:03
Putin'in Sır Gibi Sakladığı Kızı Ortaya Çıktı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in sır gibi sakladığı küçük kızı Rus gazeteci Oleg Kaşim'in iddiasına göre ortaya çıktı.
Putin'in Sır Gibi Sakladığı Kızı Ortaya Çıktı
17:01
Bornova'da Üniversite Belediye İşbirliği Bornova Belediyesi'nin ortak akıl ilkesiyle başlattığı üniversitelerle işbirliği projeleri tüm hızıyla devam ediyor.
16:56
Öğretmen Olma Hayalini 45'inden Sonra Gerçekleştirecek MEB'in ''Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği''ndeki atama şartlarından ''40 yaş sınırı''nın kaldırması, öğretmenlik hayali kuran Cihat Azarkan'a umut oldu.
16:08
Btü Yerleşkesi İnşaatı Başlıyor BTÜ Yerleşkesi inşaatı başlıyor- BTÜ Rektörü Prof. Dr. Kandemir: "Kestel'e çevresi ve enerjisiyle yeşil bir üniversite kurmak istiyoruz" Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) Rektörü Prof. Dr. Arif Kandemir, Kestel'e çevresi ve enerjisiyle yeşil bir üniversite kurmak istediklerini söyledi.
Btü Yerleşkesi İnşaatı Başlıyor
15:14
Öğretmenlik Hayali "40 Yaş Düzenlemesi"Yle Canlandı "Başörtüsü yasağı" nedeniyle 1998 yılında girdiği PDR Bölümü'nden 2013'te mezun olabilen Gülhan Cengil, atanma şartlarındaki ''40 yaş sınırının'' kaldırılmasıyla, 6 yaşından bu yana kurduğu öğretmenlik hayaline kavuşacak olmanın ümidini taşıyor Cengil: "Kendi mahallemdeki okula öğretmen olmak istiyordum.
15:08
Yök, Tıp ve Hukuk Fakülteleri İçin Gerekli Taban Sıraları Açıkladı Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı, tıp ve hukuk alanlarına 'başarı sırası' sınırlaması getirdi.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 00:38:07. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA ÜNİVERSİTE HABERLERİ
[Hata Bildir]