SON DAKİKA UNIVERSITE HABERLERİ

Son Dakika Unıversıte Haberleri

 • 22:27Zonguldak'ta Zonguldak'ta "Roman Çalıştayı"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bülent Ecevit Üniversitesi Prof. Dr. Arif Amirov Konferans Salonu'ndaki çalıştay- Zonguldak Valisi Ali Kaban- Tartışmalar ve salonu terketme girişimi- Kocaeli Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Ahmet Çokyaşar Zonguldak'ta "Roman Çalıştayı"- Vali Kaban: -"Avrupa'da 20-25 milyon civarında Roman kökenliye 'Türk', 'Müslüman' ve 'Osmanlı' deniliyor"- "Biz onları Bulgaristan'da, Makedonya'da, Kosova'da gördük. Onları anlayabilmemiz için önce kendi içimizdeki Roman kardeşlerimizi anlamamız gerekiyor" Roman vatandaşların sorunları, Zonguldak'ta düzenlenen çalıştayda ele alındı.
 • 22:17Davutoğlu: Hdp Geçmişte Derin Devletin Kullandığı Söyleme Benzer Söylemler Kullanıyor (3)Davutoğlu 3 SAAT GECİKTİ Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Malatya İl Başkanlığı tarafından Malatya Büyükşehir Belediyesi yanındaki meydanda düzenlenen mitinge katıldı.
 • 21:53Başbakan Davutoğlu, Malatya'daBaşbakan Davutoğlu, Malatya'daBaşbakan Ahmet Davutoğlu, “AK Parti’nin 12 yıl içinde kat ettiği yollara bakın.
 • 21:39Erdoğan: Erdoğan: "Sen Benim Eğitim Öğretim Özgürlüğüme Niye Karışıyosun"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Erdoğan'ın konuşması Cumhurbaşkanı Erdoğan Aksaray'da-Erdoğan: (1)-"Biz, eserlerimizle övünüyoruz, yaptıklarımızla konuşuyoruz.
 • 21:38İslam: "Ekonomimiz, Sosyal Politikamız, Demokrasimiz ve Dünyaya Bakış Açımız Bir Hayli Değişti"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'dan detaylar- AVM açılışına gelenlerden detaylar- Bakan İslam'ın konuşması, AVM'yi gezmesi - İslam'ın Çark Caddesi'ndeki esnafı gezmesi, vatandaşlarla sohbet etmesi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Sakarya'da- Bakan İslam: -"Son 13 yıl Türkiye'nin kalkınma ve istikbale emin adımlarla yürüdüğü yıllar oldu.
 • 21:37İslam: İslam: "Ekonomimiz, Sosyal Politikamız, Demokrasimiz ve Dünyaya Bakış Açımız Bir Hayli Değişti"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'dan detaylar- AVM açılışına gelenlerden detaylar- Bakan İslam'ın konuşması, AVM'yi gezmesi - İslam'ın Çark Caddesi'ndeki esnafı gezmesi, vatandaşlarla sohbet etmesi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Sakarya'da- Bakan İslam: -"Son 13 yıl Türkiye'nin kalkınma ve istikbale emin adımlarla yürüdüğü yıllar oldu.
 • 21:03Erdoğan: Erdoğan: "Milletimize Tepeden Bakanları Sizinle Alaşağı Ettik"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Aksaray Buluşması- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gelişi- Erdoğan ve eşinin halkı selamlaması- Aksaray Belediye Başkanı ve Aksaray Valisinin konuşması- Erdoğan'ın konuşması Cumhurbaşkanı Erdoğan Aksaray'da-Erdoğan: (1)-"Biz, eserlerimizle övünüyoruz, yaptıklarımızla konuşuyoruz.
 • 20:48Erdoğan: " İmralı İslamı Çok İyi Bilirmiş. Ya, Bunlar Ateist, Bunlar Zerdüşt"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan- Aksaray Buluşması Cumhurbaşkanı Erdoğan Aksaray'da-Erdoğan: (1)-"Biz, eserlerimizle övünüyoruz, yaptıklarımızla konuşuyoruz.
 • 20:46Erdoğan: Erdoğan: " İmralı İslamı Çok İyi Bilirmiş. Ya, Bunlar Ateist, Bunlar Zerdüşt"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan- Aksaray Buluşması Cumhurbaşkanı Erdoğan Aksaray'da-Erdoğan: (1)-"Biz, eserlerimizle övünüyoruz, yaptıklarımızla konuşuyoruz.
 • 20:41Zonguldak - 'Romanları Anlamak' Çalıştayında GerginlikZonguldak - 'Romanları Anlamak' Çalıştayında Gerginlik'Romanları Anlamak' çalıştayında gerginlik Zonguldak Valiiği ve Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) işberliğinde gerçekleştirilen proje ile Zonguldak bölgesinde yaşayan Romanların yaşamları araştırıldı.
 • 20:40Doğuda Din Hizmetine Doğuda Din Hizmetine "Mele" DesteğiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası Batman Şubesi Başkanı Hamit Ergin konuşma - Mardin'in Midyat ilçesinde kadrolu imamlık yapmaya başlayan Abdulhah Gegez Doğuda din hizmetine "mele" desteği- Aldıkları eğitime rağmen, gönül verdikleri din hizmetini geçmiş yıllarda "fahri olarak" yapan ve ekonomik sıkıntılar yaşayan meleler, artık Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin en ücra yerlerinde hizmet veriyor- Diyarbakır'da mele kadrosundan imam Ferzende Lale: "Fahri imamlık yapanlar zekatla geçindikleri için, vatandaşın eline bakıyordu.
 • 20:05Cumhurbaşkanı Erdoğan Aksaray'daCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Demokrasi sicili bozuk Doğan Medyası ve bazı uluslararası basın kuruluşları da bu çatının reklamını, pazarlamasını yapıyor.
 • 19:59Cumhurbaşkanı Erdoğan Aksaray'daCumhurbaşkanı Erdoğan Aksaray'daCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin demokrasi tarihinin en önemli seçimlerinden birine hazırlandığını belirterek, "Sandıktan umudunu kesenlerin, kaybedeceklerini anlayanların farklı yöntemlere girdiği bir durumdan geçiyoruz" dedi.
 • 19:48Şırnak Üniversitesi'nde Mezuniyet TöreniŞırnak Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu'nda (MYO) mezuniyet töreni düzenlendi.
 • 19:33Göksel: "Vatandaş Saçma Vaatlere Kanmaz"AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, 13 yıllık AK Parti iktidarında Samsun’a ayrılan gençlik ve spor ödemelerinin 972 milyon TL’ye ulaştığını söyleyerek, muhalefetin eğitimini yarıda bırakan gençlerin "telafi eğitimi ve uzaktan eğitim programları" ile eğitimlerini tamamlamalarını sağlayacakları vaadini eleştirdi.
 • 19:33Cumhurbaşkanı Erdoğan Aksaray'daAKSARAY (AA) – Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan, "Biz, eserlerimizle övünüyoruz, yaptıklarımızla konuşuyoruz.
 • 18:54Zonguldak Valisi: Biz Koltuğu Isıtmaktan Başka İşi Olmayan Rektörler Gördük (2)Zonguldak Valisi: Biz Koltuğu Isıtmaktan Başka İşi Olmayan Rektörler Gördük (2)Romanlar, ÇALIŞMAYA TEPKİ GÖSTERDİ Zonguldak Valiiği ve Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) işberliğinde gerçekleştirilen proje ile Zonguldak bölgesinde yaşayan Romanların yaşamları araştırıldı.
 • 18:44Uşak Üniversitesi ile Başkurt Üniversitesi Arasında ProtokolUşak Üniversitesi ile Rusya Federasyonu'na bağlı Başkurtistan Özerk Cumhuriyeti'nin Başkurt Devlet Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.
 • 18:18Başbakan Davutoğlu Tunceli'deBaşbakan Davutoğlu Tunceli'deBaşbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti hükümetinin büyük hamlelerle darbelerin kalıntılarını yerle bir ettiğini belirterek, bir daha Türkiye’de hiçbir şekilde darbe, vesayet, baskı ve zulmün olmayacağını ifade etti.
 • 18:06Ağrı Valisi Işın, Gençlik Merkezi'ni Ziyaret EttiVali Musa Işın, Gençlik Merkezi'ni ziyaret etti.
 • 18:05Müezzinoğlu: "Sigaradan Uzak Durmak, Kanser Riskini En Az Yüzde 50 Azaltır"Sağlık Bakanı'nın hastaneye gelişi ve vatandaşla selamlaşması- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun konuşması- Sağlık Bakanı'nın tekstil fabrikasına gelmasi ve işçilerle yemek yemesi- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun konuşması Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Kanserle mücadelede en önemli argümanımız, bir defa kötü alışkanlıklardan özellikle sigaradan uzak durma, ikincisi sağlıklı beslenmek, üçüncüsü hareketli yaşam. Bunlar, kanserle olan muhataplığımızı en az yüzde 50 azaltır" dedi.
 • 18:01Müezzinoğlu: Müezzinoğlu: "Sigaradan Uzak Durmak, Kanser Riskini En Az Yüzde 50 Azaltır"Sağlık Bakanı'nın hastaneye gelişi ve vatandaşla selamlaşması- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun konuşması- Sağlık Bakanı'nın tekstil fabrikasına gelmasi ve işçilerle yemek yemesi- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun konuşması Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Kanserle mücadelede en önemli argümanımız, bir defa kötü alışkanlıklardan özellikle sigaradan uzak durma, ikincisi sağlıklı beslenmek, üçüncüsü hareketli yaşam. Bunlar, kanserle olan muhataplığımızı en az yüzde 50 azaltır" dedi.
 • 17:46Zonguldak'ta "Roman Çalıştayı"Roman vatandaşların sorunları, Zonguldak'ta düzenlenen çalıştayda ele alındı.
 • 17:41Finans Teknopark'a Başvurular İçin 'E-Posta' Yoluyla AlınıyorBorsa İstanbul ve Boğaziçi Üniversitesi işbirliğiyle oluşturulan Finans Teknopark için ilk başvurular 10 Haziran'a kadar e-posta yoluyla alınacak.
 • 17:38Doğu'da Din Hizmetine Doğu'da Din Hizmetine "Mele" DesteğiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Diyarbakır'da mele kadrosundan imam Ferzende Lale'nin konuşması, - Siirt'te mele kadrosundan imam Tayyar Aydemir, - Batman'da Şeyh Şamil Camisi imamlarından Yüksel Gün,- Batman'da Mısır'daki El Ezher Üniversitesi'nin İlahiyat programından mezun Kerem Acar, Doğuda din hizmetine "mele" desteği- Aldıkları eğitime rağmen, gönül verdikleri din hizmetini geçmiş yıllarda "fahri olarak" yapan ve ekonomik sıkıntılar yaşayan meleler, artık Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin en ücra yerlerinde hizmet veriyor- Diyarbakır'da mele kadrosundan imam Ferzende Lale: "Fahri imamlık yapanlar zekatla geçindikleri için, vatandaşın eline bakıyordu.
 • 17:36Üniversite Öğrencilerinden Büyükşehir Belediyeye ZiyaretÜniversite Öğrencilerinden Büyükşehir Belediyeye Ziyaretİngiltere, Macaristan, Romanya, Portekiz, İtalya, Bulgaristan ve Letonya'dan Diyarbakır'a gelen 28 kişilik öğrenci grubu, Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.
 • 17:27Cumhurbaşkanı Erdoğan Nevşehir'deCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Siz memuru, işçiyi sömürdünüz. Hastane kapılarında bizi inim inim inlettiniz.
 • 17:14Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Sakarya'daAile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Türkiye'nin AK Parti iktidarında geliştiğini belirterek, "Son 13 yıl, Türkiye'nin kalkınma ve istikbale emin adımlarla yürüdüğü yıllar oldu.
 • 17:13Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, Sakarya'daAile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Türkiye'nin AK Parti iktidarında geliştiğini belirterek, "Son 13 yıl, Türkiye'nin kalkınma ve istikbale emin adımlarla yürüdüğü yıllar oldu.
 • 17:10Akdeniz Üniversitesi Bisiklet Takımları, Isparta'dan Ödüllerle DöndüAkdeniz Üniversitesi Bisiklet Takımları, Isparta'dan Ödüllerle DöndüTürkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından Isparta’da yapılan "Türkiye Üniversitelerarası Bisiklet Şampiyonası’na katılan Akdeniz Üniversitesi Bisiklet Takımları, ödüllerle döndü.
 • 17:00Öğrencilerden Grafik Ürünleri SergisiÖğrencilerden Grafik Ürünleri SergisiElazığ’da üniversite öğrencileri tarafından grafik ürünlerden hazırlanan sergi açıldı.
 • 16:49Çomü'de Organ Nakli Ünitesi AçıldıÇomü'de Organ Nakli Ünitesi AçıldıÇanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde Organ Nakil Ünitesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.
 • 16:41140 Kişi Kapasiteli Yüksek Öğretim Öğrenci Yurdu'nun Temel AtıldıKepez Belediyesi ve İlim Yayma Cemiyeti Vakfı’nın işbirliği ile gerçekleştirilen 140 kişi kapasiteli Yüksek Öğretim Öğrenci Yurdu’nun temel atma töreni yapıldı.
 • 16:37Zonguldak Valisi: Biz Koltuğu Isıtmaktan Başka İşi Olmayan Rektörler GördükZonguldak Valisi: Biz Koltuğu Isıtmaktan Başka İşi Olmayan Rektörler GördükZonguldak Valisi Ali Kaban, Bülent Ecevit Üniversitesi'nde (BEÜ) düzenlenen Roman Çalıştayı'nda Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer'i yaptığı çalışmalar nedeniyle överek, "Biz gayretsiz rektörler de gördük. Geçmişte çalıştık. Hiçbir şey yapmayan insanlar, sadece oturduğu koltuğu ısıtmaktan başka işi olmayan insanlar" dedi.
 • 16:30Sinop Üniversitesi Yeni Kampüs Alanı İnşaatıSinop Üniversitesi yeni kampüs alanı içinde yer alan fakülte ve yüksekokul inşaatlarının büyük bir hızla devam ettiği bildirildi.
 • 16:04Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep'ten 8 Tramvay KiraladıKayseri Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep'ten 8 Tramvay KiraladıKayseri Büyükşehir Belediyesi, şehir içi toplu taşımada rahatlık sağlamak amacıyla 36 yeni otobüsü hizmete sunduktan sonra Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nden 8 raylı sistem aracı kiraladı.
 • 15:54Proje Park'15 Biyo-Med' Ar-Ge Proje Pazarı GerçekleştirildiProje Park'15 Biyo-Med' Ar-Ge Proje Pazarı GerçekleştirildiErciyes Teknoloji Transfer Ofisi (ETTO) tarafından TÜBİTAK desteği ile geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 7.'si gerçekleştirilen Proje Park organizasyonu Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesinde gerçekleştirildi.
 • 15:47Dsö'den Rektör Tuncer'e "Tütünle Mücadele" ÖdülüDünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer'e tütünle mücadelede kapsamındaki uygulamalarından ötürü, "2015 yılı Avrupa Bölgesi 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü Ödülü" verdi.
 • 15:40Memura Sözleşme MüjdesiMemura Sözleşme MüjdesiBakan'a iletildi
 • 15:37Doğuda Din Hizmetine "Mele" DesteğiAldıkları medrese eğitimine rağmen, geçmişte "fahri olarak" din hizmeti veren meleler, artık Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev yapmanın mutluluğunu yaşıyor.
 • 15:33Üsküdar Üniversitesi, Ortadoğu'nun Beyin Haritası'nı Çıkaracak"Gelişen Yenilikçi Nöroteknolojiler Yoluyla Beyin Araştırmaları (BRAIN) İnsiyatifi" programı çerçevesinde Üsküdar Üniversitesi, Society for Brain Mapping and Therapeutics (SBMT) Derneği ile stratejik ortak oldu.
 • 15:30MHP Lideri Bahçeli: AKP'yi Suçluların Telaşı SardıMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 7 Haziran yaklaştıkça AKP’yi suçluların telaşının sardığına dikkat çekti.
 • 15:26Sağlık Bakanı Müezzinoğlu AçıklamasıSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Kanserle mücadelede en önemli argümanımız, bir defa kötü alışkanlıklardan özellikle sigaradan uzak durma, ikincisi sağlıklı beslenmek, üçüncüsü hareketli yaşam. Bunlar, kanserle olan muhataplığımızı en az yüzde 50 azaltır" dedi.
 • 15:25Bahçeli: Rüşvet Verip Alan Eller Meydanlarda Yüce Kitabımızı SallıyorBahçeli: Rüşvet Verip Alan Eller Meydanlarda Yüce Kitabımızı SallıyorMhp Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 7 Haziran yaklaştıkça iktidarın dört bir koldan istismar yarışına girdiğini söyledi.
 • 15:23Üniversite Öğrencilerinden Okula Kitap YardımıCumhuriyet Üniversitesi öğrencileri, Ulaş Yenikarahisar Mehmet Ali Demet Ortaokulu kütüphanesine kitap yardımında bulundu.
 • 15:13CHP'li Peri: Gaziantep'in Yurt Sorununu ÇözeceğizCHP'li Peri: Gaziantep'in Yurt Sorununu ÇözeceğizCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep milletvekili adayı Ali Peri, iktidar olmaları durumunda üniversite gençliğinin yurt sorununu bir yıl içerisinde çözeceklerini söyledi.
 • 14:56Erdoğan'ın Memleketine Çılgın Proje!Erdoğan'ın Memleketine Çılgın Proje!Onay çıktı
 • 14:48Sedat Laçiner: AK Parti Değişerek Doğu Perinçek'in Çizgisine KaydıAK Parti’nin değişerek Doğu Perinçek’in çizgisine geldiğini düşünen Prof. Dr. Sedat Laçiner, “Perinçek’in olduğu yerde durmam, benim inançlarımı, değerlerimi inkar etmem anlamına gelir.” diyor.
 • 14:37Medıcana'da Medıcana'da "İntegratif Onkolojik Uygulamalar" Konulu SeminerMedicana Konya Hastanesi’nde Bilimsel Toplantılar Dizisi kapsamında “İntegratif Onkolojik Uygulamalar” konulu seminer gerçekleştirildi.
 • 14:34Durbilmez'e Bir Ödül de Yozgat'tanDurbilmez'e Bir Ödül de Yozgat'tanYozgat Sürmeli Folklor Kültür ve Sanat Derneği, Yozgat folkloruyla ilgili çalışmalarından dolayı ERÜ Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bayram Durbilmez’i ödüllendirdi.