18:1200
SON DAKİKA UNIVERSITE HABERLERİ

Son Dakika Unıversıte Haberleri

  Kalp Krizinden Hayatını Kaybeden Üniversite Öğrencisi

  Kalp Krizinden Hayatını Kaybeden Üniversite Öğrencisi

  Çankırı'da kalp krizinden hayatını kaybeden üniversite öğrencisi- Çankırı Karatekin Üniversitesinde bir grup öğrenci, 25 yaşında hayatını kaybeden arkadaşları Sultan Ceylan'ın ölümünde ihmaller zinciri bulunduğu iddiasıyla basın açıklaması yaptıÇANKIRI (AA) - Çankırı Karatekin Üniversitesinde bir grup öğrenci, 25 yaşında kalp krizi sonucu hayatını kaybeden arkadaşları Sultan Ceylan'ın ölümünde ihmaller zinciri bulunduğu iddiasıyla basın açıklaması yaptı. (Bugün 17:36)

   

  İngiltere'de Terörle Mücadele Yasa Tasarısı

  İçişleri Bakanı May, yeni terörle mücadele yasa tasarısının detaylarını açıkladı May: "Karşı karşıya olduğumuz tehdit, 11 Eylül'den bu yana karşılaştığımızın en tehlikelisi" "İngiltere'de, 7 Temmuz 2005'ten bu yana 40'a yakın terör saldırısı planı önlendi" (Bugün 17:32)

   

  Üniversite Ligi

  DİYARBAKIR (AA) ­ Dicle Üniversitesi Erkek Hentbol Takımı, Üniversite Ligi (ÜNİLİG) müsabakalarına galibiyetle başladı. (Bugün 17:25)

   

  Çankırı'da Kalp Krizinden Hayatını Kaybeden Üniversite Öğrencisi

  Çankırı Karatekin Üniversitesinde bir grup öğrenci, 25 yaşında hayatını kaybeden arkadaşları Sultan Ceylan'ın ölümünde ihmaller zinciri bulunduğu iddiasıyla basın açıklaması yaptı. (Bugün 17:08)

   

  İnşaat Sektöründe İş Kazalarını Azaltacak Program İTÜ'de

  İnşaat Sektöründe İş Kazalarını Azaltacak Program İTÜ'de

  İTÜ, 3D yazılımın önde gelen firmalarından Autodesk ile Yapı Bilgi Modellemesi Uzmanlık Sertifika Programı başlatıyor. (Bugün 16:51)

   

  Askeri Kanunlarda Değişiklik

  Askeri Kanunlarda Değişiklik

  Devletin şahsiyetine karşı suçlar ile ağır ve yüz kızartıcı nitelikteki bazı suçlardan yapılan yargılama neticesinde hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı verilen astsubay, subayların TSK ile ilişiği kesilecek Savaş, olağanüstü hal ve sıkıyönetim hallerinde personel izinden çağrılabilecek Sivil tabip ve diş tabipleri Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde tıpta ve diş hekimliğinde uzmanlık eğitimi alabilecek TSK'ya bağlı sağlık kurum ve kuruluşlarında görevlendirilen öğretim üyesi, uzman (Bugün 16:07)

   

  Melikşahlı Öğrenciler Girişimcilerle Buluştu

  Melikşah Üniversitesi ve TÜBİTAK ortaklığıyla, öğrencilerin girişimciliğe özendirilmesi ve girişimciliğin desteklenmesi amacıyla başlatılan Uygulamalı Girişimcilik Sertifika Programı’nda(Start Up) öğrencilerin Girişimciliğin ve İş Dünyasının ünlü simalarıyla bir araya gelmeye devam ediyor. (Bugün 16:05)

   

  Koca Dehşetini Evlat Sevgisiyle Aşıyor

  Boşandığı kocasının döktüğü kezzap, tuz ruhu ve tiner karışımını nedeniyle yüzü, kolları ve bacakları yanan kadın, iki çocuğu için hayata tutunma mücadelesi veriyor. (Bugün 16:02)

   

  Türkiye Sineması'nın Dünya Buluşmaları İlk Meyvesini Verdi

  İki Üniversite Arasında Tam İşbirliği (Bugün 15:51)

   

  Tüba-Gebip Yıllık Değerlendirme Toplantısı Afyonkarahisar'da Yapılacak

  Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA), Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanlarını Ödüllendirme Programı (GEBİP) yıllık değerlendirme toplantısı, 28 30 Kasım'da Afyonkarahisar'da gerçekleştirilecek. (Bugün 15:42)

   

  Davutoğlu, Öğretmenleri Kabul Etti

  Başbakan Davutoğlu: (5) "Milli eğitimi sağlam olmayan bir ülkenin tankları, tüfekleri, uçakları savunmayı temin etmez ama milli eğitiminiz sağlamsa eksik olan savunmayı zamanla tamamlarsınız" "Pek çok yerden benim aldığım bilgi, tabletlerin bir oyun aracı haline dönüşmeye başladığını gösteriyor. (Bugün 15:22)

   

  Davutoğlu: 'Teknoloji İki Ucu Keskin Kılıç'

  Davutoğlu: "Teknoloji İki Ucu Keskin Kılıç"

  Davutoğlu, öğretmenleri kabul ettiBaşbakan Davutoğlu: (5)-"Milli eğitimi sağlam olmayan bir ülkenin tankları, tüfekleri, uçakları savunmayı temin etmez ama milli eğitiminiz sağlamsa eksik olan savunmayı zamanla tamamlarsınız"-"Pek çok yerden benim aldığım bilgi, tabletlerin bir oyun aracı haline dönüşmeye başladığını gösteriyor. (Bugün 15:11)

   

  Davutoğlu: 'Öğrencileri Alıp Kütüphanede Ders Yapın'

  Davutoğlu: "Öğrencileri Alıp Kütüphanede Ders Yapın"

  Davutoğlu, öğretmenleri kabul ettiBaşbakan Davutoğlu: (5)-"Milli eğitimi sağlam olmayan bir ülkenin tankları, tüfekleri, uçakları savunmayı temin etmez ama milli eğitiminiz sağlamsa eksik olan savunmayı zamanla tamamlarsınız"-"Pek çok yerden benim aldığım bilgi, tabletlerin bir oyun aracı haline dönüşmeye başladığını gösteriyor. (Bugün 15:11)

   

  Ülkü Ocakları Üyeleri, Sultan Ceylan'ın Ölümüyle İlgili Açıklama Yaptı

  Çankırı Ülkü Ocakları üyeleri, Karatekin Üniversitesi öğrencisi Sultan Ceylan geçirdiği hayatını kaybetmesi ile ilgili açıklama yaptı. (Bugün 15:08)

   

  Koca Dehşetini Evlat Sevgisiyle Aşıyor

  Boşandığı kocasının döktüğü kezzap, tuz ruhu ve tiner karışımını nedeniyle yüzü, kolları ve bacakları yanan kadın, iki çocuğu için hayata tutunma mücadelesi veriyor. (Bugün 15:07)

   

  Askeri Kanunlarda Değişiklik

  Milli Mayın Merkezi kurulması ile Askerlik ve TSK İç Hizmet kanunlarında değişiklik öngören kanun tasarısı TBMM Başkanlığı'na sunuldu Tasarıya göre, Türkiye sınırları dahilinde gerçekleştirilecek insani amaçlı mayın veya patlamamış mühimmat temizliğine yönelik Milli Mayın Merkezi kurulacak Merkezin faaliyetleri kapsamında kullanılmak üzere yurtdışından getirilecek her türlü araç, makine, teçhizat ve hayvan gümrük vergilerinden muaf olacak Türk vatandaşlığına sonradan alınanlar askerliklerini, (Bugün 15:06)

   

  Rusça Olimpiyatları Final Gecesinde Kobzon Konser Verdi

  Rusya Federasyonu Devlet Başkanlığı Rusça Konseyi yüksek himayelerinde Türk-Rus Kültür Vakfı ve Moskova RUDN Üniversitesi işbirliğiyle “Rus Dili Olimpiyatı-Olimprus” SSCB Halk Sanatçısı İosif Kobzon ve Rusya Devlet Sanatçısı Yuriy Rozum'un piyano konseriyle sona erdi. (Bugün 14:47)

   

  Atasoylar Prestij AŞ Şirketler Grubu Yılın Şirketi Seçildi

  Atasoylar Prestij AŞ Şirketler Grubu Yılın Şirketi Seçildi

  Atasoylar Prestij AŞ Şirketler Grubu, toplumsal sorunlara duyarlılığından dolayı "Yılın En Başarılı Şirketi" seçildi. (Bugün 14:43)

   

  Kariyerimin Kimyası YTÜ'de

  Kariyerimin Kimyası YTÜ'de

  Yıldız Teknik Üniversitesi Kalite ve Verimlilik Kulübü'nün düzenlediği Kariyerimin Kimyası 2014 etkinliği 6.kez düzenlenecektir. Kariyerimin Kimyası'14 1-2-3-4 Aralık 2014 tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek. (Bugün 13:52)

   

  Başkan Gümrükçüoğlu: 'Hayatımı İlkokul Öğretmenlerim Şekillendirdi'

  Başkan Gümrükçüoğlu: "Hayatımı İlkokul Öğretmenlerim Şekillendirdi"

  Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, Öğretmenler Günü vesilesiyle Trabzon’da mezun olduğu Kaledibi İlkokulu ve Trabzon Fen Lisesi’ni ziyaret etti. (Bugün 13:50)

   

  Doktor 'Şimdiki Aklım Olsa' Derse

  Doktor "Şimdiki Aklım Olsa" Derse

  Yirmi yılı aşkın zamandır doktorluk görevini sürdüren ve iç hastalıkları alanında uzman doktor olarak çalışmalarına devam eden Ahmet Faruk Yağcı, ilk kitabı olan ‘Şimdiki Aklım Olsa’yı kitap severlerin beğenisine sundu. (Bugün 13:23)

   

  Kars Üniversitelilerin Alfabe Bayramı

  Kars Üniversitelilerin Alfabe Bayramı

  Kars'taki Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Rus Dili ve Edebiyatı hazırlık sınıfı öğrencilerinin Rusça okuma- yazmayı öğrenmeye başlaması nedeniyle 'Alfabe Bayramı' etkinliği düzenlendi. (Bugün 13:19)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
24.11.2014 18:12:45. #1.12#