SON DAKİKA ÜNYE HABERLERİ

Son Dakika Ünye Haberleri

 • 12:01Ünye'de Dolmuş Hatları BirleşiyorÜnye'de Dolmuş Hatları BirleşiyorOrdu’nun Ünye ilçesinde yeşil ve kırmızı dolmuş hatları birleşiyor.
 • 15:42Ünye'de Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Hatıra OrmanıÜnye'de 6 yıl önce Ünye Adliyesi ve Ceza İnfaz Kurumu tarafından oluşturulan hatıra ormanının adı Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz olarak değiştirildi.
 • 15:01Genel Seçimlere DoğruAK Parti Ünye İlçe Başkalığı Fevzi Çakmak Mahallesi'nde miting düzenledi.
 • 12:10DSİ'den Ordu'ya 695 Milyon TL'lik YatırımDSİ'den Ordu'ya 695 Milyon TL'lik YatırımDevlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdür Yardımcısı Ömer Özdemir, Ordu’da son 13 yılda 695 milyon liralık yatırım yaptıklarını belirterek, “Bu yatırımlarla Ordu’nun içme suyu ve enerji ihtiyacı karşılanmaktadır” dedi.
 • 12:06Şehit Savcı Kiraz İçin Ünye'de Hatıra OrmanıŞehit Savcı Kiraz İçin Ünye'de Hatıra OrmanıOrdu’nun Ünye ilçesinde adliye hatıra ormanına şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın ismi verildi.
 • 12:02Lisede Bilim FuarıLisede Bilim FuarıOrdu’nun Ünye ilçesinde çeşitli okullarda gerçekleştirilen 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları tüm hızıyla sürüyor.
 • 19:42Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Amacımız Bu Milletin Geleceğini En Güzel Şekilde İnşa Etmektir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: - "Makamlar gelir geçer, makamlarda oturanlar gelir geçer, insanlar gelir geçer ama sonuç itibarıyla bu ülkede bu millet kıyamete kadar bakidir.
 • 18:33Cumhuriyet Başsavcılığı Şehidine Vefa Borcunu ÖdediCumhuriyet Başsavcılığı Şehidine Vefa Borcunu ÖdediÜnye Cumhuriyet Başsavcılığı’nın öncülüğünde Ünye’nin Akçay Mevkii’nde oluşturulan hatıra ormanına iki ay önce İstanbul’da teröristlerin rehin alması sonucu şehit edilen Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın adı verildi.
 • 17:48Numan Kurtulmuş: 'Artık Parası Olan Değil Hasta Olan Tedavi Ediliyor.'Numan Kurtulmuş: 'Artık Parası Olan Değil Hasta Olan Tedavi Ediliyor.'Ordu'da Devlet Hastanesi açılışında konuşan Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: 'Artık parası olan, dayısı olan değil hasta olanın tedavi edildiği bir Türkiye vardır.' dedi.
 • 16:24Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: Artık Parası Olan Değil Hasta Olanın Tedavi Edildiği Bir Türkiye VarBaşbakan Yardımcısı Kurtulmuş: Artık Parası Olan Değil Hasta Olanın Tedavi Edildiği Bir Türkiye VarBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu'nun Ünye İlçesi'nde Devlet Hastanesi açılışında yaptığı konuşmada, "Artık parası olan, arkası olan ya da dayısı olan değil hasta olanın tedavi edildiği bir Türkiye vardır" dedi.
 • 16:23Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Milletler Büyük Hedefleri Olursa İleriye Giderler"Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, “İngiliz’in, Fransız’ın bizden hiçbir farkı yok, milletler ancak büyük hedefleri olurlarsa ileriye giderler” dedi.
 • 15:48Başbakan Yardımcısı KurtulmuşBaşbakan Yardımcısı KurtulmuşGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Poliklinik tabelası- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un konuşması - Hasta ziyareti Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: - "Artık parası olan değil, arkası olan değil, dayısı olan değil, hasta olanın tedavi edildiği bir Türkiye vardır" Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Artık parası olan değil, arkası olan değil, dayısı olan değil, hasta olanın tedavi edildiği bir Türkiye vardır" dedi.
 • 14:55Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Ünye'de Hastane Açılışına KatıldıBaşbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Ünye'de Hastane Açılışına KatıldıOrdu’nun Ünye ilçesinde yapımı tamamlanan 300 yataklı yeni Ünye Devlet Hastanesi’nin resmi açılışı, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un katıldığı törenle yapıldı.
 • 14:21Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Artık parası olan değil, arkası olan değil, dayısı olan değil, hasta olanın tedavi edildiği bir Türkiye vardır" dedi.
 • 22:45Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Projelerden Biri de Yaylaları Yollarla Değil, Çok Sayıda İnsan Taşıyabilen...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ordu Kültür Sanat Merkezi Salonundan detaylar- Sinevizyon gösterimi- Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un konuşması Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: - "Üzerinde çalıştığımız projelerden birisi de yaylaları yollarla değil, çok sayıda insan taşıyabilen teleferiklerle geçmek" Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Üzerinde çalıştığımız projelerden birisi de yaylaları yollarla değil, çok sayıda insan taşıyabilen teleferiklerle geçmek" dedi.
 • 21:08Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Üzerinde çalıştığımız projelerden birisi de yaylaları yollarla değil, çok sayıda insan taşıyabilen teleferiklerle geçmek" dedi.
 • 17:44Ünye'de Yol ÇalışmalarıÜnye Belediyesinin 50 bin 280 metrekare C20 beton kullanarak yapacağı en büyük beton yol ihalesinde çalışmalar Fatih Mahallesi'nden başladı.
 • 16:21Genel Seçimlere DoğruAK Parti Ordu Milletvekili ve Milletvekili adayı İhsan Şener, Fatsa'da temaslarını sürdürdü.
 • 13:57Ünye Devlet Hastanesi Yarın AçılıyorÜnye Devlet Hastanesi Yarın AçılıyorÜnye Devlet Hastanesi resmi açılışı yarın gerçekleştirilecek.
 • 18:41Ordu Fatsa'da Çevrecilerin Siyanür Direnişi 213'üncü GünündeOrdu Fatsa'da Çevrecilerin Siyanür Direnişi 213'üncü GünündeFatsa'da çevrecilerin siyanür direnişi 213'üncü gününde ORDU'nun Fatsa İlçesi'nde yabancı ortaklı özel bir firma tarafından 100 dönümlük orman arazisinde siyanürle altın ayrıştırılması için çalışma başlatılmasını protesto eden vatandaşların kurdukları direniş çadırındaki eylem 213'üncü güne ulaştı.
 • 16:23Fatsa'da Çevrecilerin Siyanür Direnişi 213'üncü GünündeFatsa'da Çevrecilerin Siyanür Direnişi 213'üncü GünündeOrdu'nun Fatsa İlçesi'nde yabancı ortaklı özel bir firma tarafından 100 dönümlük orman arazisinde siyanürle altın ayrıştırılması için çalışma başlatılmasını protesto eden vatandaşların kurdukları direniş çadırındaki eylem 213'üncü güne ulaştı.
 • 15:29Vatandaşlara "Karaca Yavrusu" UyarısıÜnye Orman İşletme Müdürü Aşkın Ozan Aydın, karaca yavrularının tehlikede değilse doğal ortamlarından koparılmaması gerektiğini söyledi.
 • 13:20Fatsa'da Bahar KonseriFatsa'da Bahar KonseriOrdu’nun Fatsa ilçesinde Fatsa Belediye Konservatuvarı’nın düzenlediği İkinci Bahar Konseri beğeniyle izlendi.
 • 15:04Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 7 Haziran seçiminin önemine işaret ederek, "Mesele Ahmet'in, Mehmet'in, Hasan'ın, Hüseyin'in seçilmesi değil, Türkiye'nin kendi yolunu seçmesi, kendi istikametini tayin etme meselesidir" dedi.
 • 13:57CHP'li Torun: Türk Tipi Başkanlık Sistemini Bilen Var Mı?CHP'li Torun: Türk Tipi Başkanlık Sistemini Bilen Var Mı?CHP Ordu milletvekili adayı Seyit Torun seçim çalışmalarını Ünye ve civarında sürdürdü.
 • 09:02Gündem/ 23 Mayıs 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TCG Salihreis Gemisi'nde Deniz Kurdu-2015 Tatbikatı'nı Sec¸kin Go¨zlemci Gu¨nu¨ faaliyetleri çerçevesinde izleyecek.
 • 02:07Gündem Özetine Ek1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TCG Salihreis Gemisi'nde Deniz Kurdu-2015 Tatbikatı'nı Sec¸kin Go¨zlemci Gu¨nu¨ faaliyetleri çerçevesinde izleyecek.
 • 15:49Erdoğan ve Davutoğlu, Ordu-Giresun Havalimanı'nı Birlikte AçtıErdoğan ve Davutoğlu, Ordu-Giresun Havalimanı'nı Birlikte Açtı50 yıllık rüya olan 'Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılışını bugün Erdoğan ile Davutoğlu birlikte yaptı. Davutoğlu, "İnşallah Rize'de de aynısını yapacağız" diyerek müjdeyi verdi.
 • 15:02Arap Gazeteciler Ünye'yi GezdiOrdu Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nun girişimleriyle, Ordu'nun tanıtımı amacıyla hazırlanan "Ordu'nun Dereleri Turizme Akıyor" Projesi kapsamında Ordu'ya gelen 32 Arap gazeteci Ünye'de Asarkaya Kent Ormanı, Çamlık, Çakırtepe ve şehir merkezini gezdi.
 • 10:50Fındıkta "Lisanslı Depo" TalebiKaradeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Albayrak, fındıkta her bakımdan piyasa istikrarının sağlanmasında etkili lisanslı depo ve borsanın, Ordu'ya kazandırılmasının şart olduğunu bildirdi.
 • 10:29Ordu-Giresun Havalimanı'na İlk Uçak İndiOrdu-Giresun Havalimanı'na İlk Uçak İndi50 yıllık rüya olan 'Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılışını bugün Erdoğan ile Davutoğlu birlikte yapacak. Rüya havalimanına ilk uçak ise bu sabah indi.
 • 19:37Genel Seçimlere DoğruAK Parti Ordu Milletvekili ve Milletvekili adayı İhsan Şener, "Bu kadrolar denizin ortasına havaalanı, denizin altına tüp geçit, dağların altına tünel yapar" dedi.
 • 19:04Sürücü Kurslarından Sürücü Belgesi İçin Son ÇağrıSürücü Kurslarından Sürücü Belgesi İçin Son ÇağrıSürücü kurslarından sertifika almaya hak kazanan, ancak bunu sürücü belgesine dönüştürmeyenler için tanınan 2 yıllık sürenin 29 Mayıs 2015 tarihinde sona ereceği açıklandı.
 • 18:16Ünye'de 520 Kişilik Kız Yurdu Yeni Eğitim Yılında FaaliyetteÜnye'de yapılan 500 kişilik Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Ünye Kız Öğrenci Yurdu'nun yeni eğitim yılında faaliyete geçeceği bildirildi.
 • 11:1950 Yıllık Hayal Gerçek Oldu! Ordu-Giresun Havalimanı Açılıyor50 Yıllık Hayal Gerçek Oldu! Ordu-Giresun Havalimanı Açılıyorİlk olarak 1964'te gündeme gelen havaalanı aradan geçen yıllarda bir çok söz verilmesine rağmen yapılmadı. Erdoğan'ın 2011 yılında sözünü verdiği proje cuma günü açılıyor.
 • 20:34Ordu'da Trafik Kazası: 4 YaralıÜnye ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.
 • 18:58Otomobil ile Kamyonet Çarpıştı: 4 YaralıOtomobil ile Kamyonet Çarpıştı: 4 YaralıOrdu’nun Ünye ilçesinde otomobil ile kamyonetin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.
 • 21:59Vatandaştan 'Saray' Karşıtlarına TepkiVatandaştan 'Saray' Karşıtlarına TepkiBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un, Ordu ziyaretleri kapsamında bir vatandaş Beştepe’de bulunan Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na karşı olanlara tepki gösterdi.
 • 17:5319 Mayıs'ta Ateş Çemberinden AtladılarÜnye ilçesinde yaşları 40 ile 70 arasında değişen kişilerden oluşan "Ünye'nin Dünkü Çocukları" grubu, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla çeşitli gösteriler gerçekleştirdi.
 • 00:14Gasp Şüphelileri Polis Kovalamacasıyla YakalandıGasp Şüphelileri Polis Kovalamacasıyla YakalandıOrdu'nun Fatsa ilçesinde bir kişinin cüzdanını gasp ettikleri iddiasıyla aranan üç kişi kovalamaca sonucu yakalandı. Bir polis memurunun kendini otomobilin önüne atarak havaya ateş etmesi ve şüphelileri durdurma anı bir iş yerinin güvenlik kamerasınca kaydedildi.
 • 20:26Gasp Şüphelileri Polis Kovalamacasıyla YakalandıOrdu'nun Fatsa ilçesinde bir kişinin cüzdanını gasp ettikleri iddiasıyla 3 kişi, polisin kovalamacısı sonucu yakalandı.
 • 19:41Ordu'da Trafik Kazası: 5 YaralıÇaybaşı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, beş kişi yaralandı.
 • 12:18Santral, Enerji Müzesine Dönüştürülmeli'Santral, Enerji Müzesine Dönüştürülmeli'Temiz Ünye Çevre Platformu (TÜÇEP) Sözcüsü Mehmet Şensoy, OMV'ye kanunla verilen enerji üretim lisansına açtıkları davada verilen 'yürütmeyi durdurma kararına' firmanın yaptığı itirazın reddedildiğini belirtti.
 • 11:05Bilecik Genlik Merkezi'nden Yunus Emre Türbesine ZiyaretBilecik Genlik Merkezi'nden Yunus Emre Türbesine ZiyaretBilecik Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Bilecik Gençlik Merkezi “Yunus Emre Kültür ve Sanat Haftası” dolayısıyla Eskişehir’de Yunus Emre Türbesi’ni ziyaret etti.
 • 13:39Ordak, Ulugöl'deOrdak, Ulugöl'deDaha önce Sarıkamış ve Karagöl gibi dağ tırmanışı gibi faaliyetlerde bulunan Ordu Dağcılık ve Arama Kurtarma Spor Kulübü (ORDAK), halka açık ilk faaliyetini Gölköy Uluvahta Yaylası-Ulugöl Parkı rotasında gerçekleştirdi.
 • 13:34Fındıkta Tek Dal Sistemli Bahçelerin Yaygınlaşması İçin ÇalışılıyorFındıkta Tek Dal Sistemli Bahçelerin Yaygınlaşması İçin ÇalışılıyorTürkiye’nin dünyada söz sahibi olduğu tarım ürünlerinin başında gelen fındıkta verim ve kaliteyi arttırmak için yapılan çalışmaların içinde yer alan aşılı tek dal sistemli bahçelerin yaygınlaştırılacağı bildirildi.
 • 12:46Ordu'da "Fındık Değil, Oyun Bahçesine" Konulu Resim Yarışması Ödül TöreniÜnye Ticaret Borsası ve Ünye Durak Fındık AŞ işbirliğiyle fındık hasadında çocuk işçiliğini önlemek ve bu konuda bilinci artırmak amacıyla düzenlenen "Fındık Değil, Oyun Bahçesine" konul resim yarışmasında dereceye girenler ödüllendirildi.
 • 12:33Ordu'da 1. Yunus Emre SempozyumuOrdu Büyükşehir Belediyesi ve Ünye Şeyh Yunus Emre Derneği işbirliğiyle 1. Yunus Emre Sempozyumu düzenlendi.
 • 18:59Şeyh Yunus Emre AnıldıŞeyh Yunus Emre AnıldıOrdu’nun Ünye ilçesinde "Yunus Emre Sempozyumu" gerçekleştirildi.
 • 15:40Fakülteler Türkiye'ye Yakışır Hale GetirilecekFakülteler Türkiye'ye Yakışır Hale GetirilecekOrdu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Fatsa Deniz Bilimleri Fakültesi’nin Türkiye’ye yakışacak bir alt yapıya ve binalara kavuşması gerektiğini söyledi.