SON DAKİKA ÜRGÜP HABERLERİ

Son Dakika Ürgüp Haberleri

 • 13:57Bayramhacı, Termal Cazibe Merkezi OlacakBayramhacı, Termal Cazibe Merkezi OlacakKayseri'nin merkez Kocasinan ilçe Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Bayramhacı'daki tabii sıcak su kaynaklarını iyi değerlendirerek bölgeyi termal cazibe merkezi haline getirmek için çalıştıklarını söyledi.
 • 12:23Göreme'nin Nüfusu Kadar Turist Yeni Günü Havada KarşılıyorGöreme'nin Nüfusu Kadar Turist Yeni Günü Havada KarşılıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Balonların şişirilmesi, - Yolcuların sepete alınması, - Balonların havalanması, - Güneşin doğuşuyla balonların havada gidişi, - Göreme Belediye Başkanı Nuri Cingil konuşması, Göreme'nin nüfusu kadar turist, yeni günü havada karşılıyor- Yılda yaklaşık 2,5 milyon turistin gezdiği Kapadokya'da, sıcak hava balonlarının kalkış yaptığı Göreme beldesinin nüfusu kadar turist, yeni günü havada karşılıyor- Belediye Başkanı Cingil: - "Göreme beldesinin nüfusu 2 bin 100. Sabah yapılan uçuşlarda 100 balon havalanıyor.
 • 11:36Göreme'nin Nüfusu Kadar Turist, Yeni Günü Havada KarşılıyorTürkiye'nin önemli turizm bölgelerinden Kapadokya'da, sıcak hava balonlarının merkezi konumundaki Göreme beldesinin nüfusu kadar turist, güneşin ilk ışıklarıyla havada yeni güne başlıyor.
 • 14:38Belediyespor Bisiklet ve Triathlon Yarışlarında Yine ŞampiyonBelediyespor Bisiklet ve Triathlon Yarışlarında Yine ŞampiyonAlanya Belediyespor Kulübü Bisiklet ve Triathlon Takımı, katıldıkları Okullararası Bisiklet Şampiyonası’nda 4 şampiyonluk ve 12 madalya ile ilçeye döndüler.
 • 15:10Lise Öğrencileri Doğada Eğitim İçin Kapadokya'daAksaray'da Atatürk Anadolu Lisesi öğrencilerinin, doğa, tarih ve kültür açısından gelişimini sağlamak için "Doğada Eğitim Projesi" kapsamında, Kapadokya, Kapuzbaşı Şelalesi ve Sultansazlığı'na eğitim gezisi düzenledi.
 • 19:25Eski Adalet Bakanı Bozdağ Nevşehir'deEski Adalet Bakanı Bozdağ Nevşehir'deEski Adalet Bakanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Türkiye’nin son 13 yıllık süreçte 3,5 kat oranında bir büyümeyi sağladığını belirterek, bunun ülkedeki siyasi istikrar, güçlü iktidar, iyi yönetim ve güvenin eseri olduğunu ifade etti.
 • 18:26Bozdağ: Bozdağ: "Bunun İçin Meclis'ten Kanun Çıkarmaya İhtiyaç Yoktur"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bozdağ'ın açıklamaları, Eski Adalet Bakanı Bozdağ: - "(Asgari ücret) Bunun için Meclis'ten kanun çıkarmaya ihtiyaç yoktur.
 • 15:58Nevşehir Bozdağ: Seçim Vaat Furyasına DönüştüNevşehir Bozdağ: Seçim Vaat Furyasına DönüştüBozdağ: Seçim vaat furyasına dönüştü ADALET eski Bakanı Bekir Bozdağ, Ak Parti milletvekili adaylarına destek için geldiği Nevşehir'de, siyasi partilerin seçim vaatleri için 'yalan rüzgarı' iddiasında, "Seçim vaat furyasına dönüştü" dedi.
 • 15:46TOKİ'nin İlk Yerel Mimari Uygulaması Tamamlandı (1)TOKİ'nin İlk Yerel Mimari Uygulaması Tamamlandı (1)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - TOKİ Konutlarından detaylar- TOKİ Başkanı Turan'ın açıklamaları TOKİ'nin ilk yerel mimari uygulaması tamamlandı- Nevşehir'de, TOKİ tarafından hayata geçirilen ve Türkiye'nin ilk yerel mimari uygulaması olma özelliği taşıyan proje tamamlandı- TOKİ Başkanı Turan: - "Artık yeni konutlar inşa ederken sadece binalar inşa etmiyoruz, bir medeniyet algısını, geleneğini ve yerel olanı yansıtmak istiyoruz.
 • 14:47Eski Adalet Bakanı Bozdağ AçıklamasıEski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "(Asgari ücret) Bunun için Meclis'ten kanun çıkarmaya ihtiyaç yoktur.
 • 14:44TOKİ'nin İlk Yerel Mimari Uygulaması TamamlandıBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, artık yeni inşa ettikleri konutlarda, medeniyet algısını, geleneğini ve yerel olanı yansıtarak mimari yaklaşımlara çeşitlilik kazandırmaya başladıklarını söyledi.
 • 14:31Bozdağ: Seçim Vaat Furyasına DönüştüBozdağ: Seçim Vaat Furyasına DönüştüAdalet eski Bakanı Bekir Bozdağ, Ak Parti milletvekili adaylarına destek için geldiği Nevşehir'de, siyasi partilerin seçim vaatleri için 'yalan rüzgarı' iddiasında, "Seçim vaat furyasına dönüştü" dedi.
 • 14:25Bozdağ: Seçim Vaat Furyasına DönüştüBozdağ: Seçim Vaat Furyasına DönüştüEski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, “Bu seçimin kendine has özellikleri olduğunu düşünüyorum.
 • 14:25TOKİ'nin İlk Yerel Mimari Uygulama Projesi TamamlandıTOKİ'nin İlk Yerel Mimari Uygulama Projesi TamamlandıTOKİ Başkanı M. Ergün Turan, "Nevşehir Ürgüp’te 923 konuttan oluşan ve 3’er katlı olarak inşa edilen sosyal konut alanı, yerel mimari konsept ile tamamlanmış ilk projemizdir" dedi.
 • 08:58AK Parti Milletvekili Adayları Ürgüp'teAK Parti Milletvekili Adayları Ürgüp'teAK Parti Nevşehir Milletvekili Adayları Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, Nevşehir’in Ürgüp İlçesini ziyaret ederek, ilçe esnafları ve halkıyla kucaklaştı.
 • 11:45Bekir Bozdağ, Nevşehir'de Başkanlık Sistemini AnlatacakEski Adalet Bakanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, 23 Mayıs 2015 Cumartesi günü, Nevşehir’de başkanlık sistemine ilişkin bir konferans verecek.
 • 10:14Ürgüp'te Okul ŞenliğiÜrgüp'te Okul ŞenliğiNevşehir’in Ürgüp ilçesinde Mehmet Dinler İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yılsonu gösterisi düzenledi.
 • 09:34Ürgüp Halk Eğitimi Merkezi Kursiyerlerinin Hazırladığı Yılsonu Sergisi AçıldıÜrgüp Halk Eğitimi Merkezi Kursiyerlerinin Hazırladığı Yılsonu Sergisi AçıldıNevşehir’in Ürgüp ilçesinde Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin hazırladığı yılsonu sergisi düzenlenen törenle açıldı.
 • 13:50Turizm İşletmelerinden Medaş'a TepkiTurizm İşletmelerinden Medaş'a TepkiNevşehir’in Avanos ilçesine bağlı Çavuşin köyündeki turizm işletmecileri, işletmelerinde Meram Elektrik Dağıtım A.Ş (MEDAŞ) tarafından sağlaanan elektriğin voltajının düşük olması nedeniyle tepkili.Kapadokya bölgesinin önemli turizm bölgelerinden biri olan Avanos ilçesine bağlı Çavuşin köyünde bulunan ve çoğunluğunu pansiyon işletmecilerinin oluşturduğu esnaflar, işyerlerinde kullandıkları elektriğin voltajının düşük olması nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını kaydettti.
 • 08:53Özel Bakım Merkezi Sakinleri Ağaç DiktiÖzel Bakım Merkezi Sakinleri Ağaç DiktiÜrgüp’te bulunan Özel Sarnıç Engelli Bakım Merkezinde tedavi gören engelli vatandaşlar Eğrim Dağ mevkiinde 100 fidan dikti.
 • 08:53Ürgüp'te Şiir Dinletisi DüzenlendiÜrgüp'te Şiir Dinletisi DüzenlendiÜrgüp Kaymakamlığı ve Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ürgüp Sinema ve Kültür Merkezi salonunda düzenlenen dinleti programına kaymakam Alper Balcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
 • 10:01AK Parti Milletvekili Adayları Ürgüp Sanayi Esnafını Ziyaret EttiAK Parti Milletvekili Adayları Ürgüp Sanayi Esnafını Ziyaret EttiAK Parti Nevşehir Milletvekili Adayları Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk ve Ebubekir Gizligider, Nevşehir’in Ürgüp İlçesinde sanayi esnaflarını ziyaret etti.
 • 10:01Motorize Trafik Polisi Ürgüp'te Göreve BaşladıMotorize Trafik Polisi Ürgüp'te Göreve BaşladıNevşehir’in Ürgüp ilçesinde motorize trafik polisi görev yapmaya başladı.
 • 09:50Şirin Osmanlı Kasabaları Turizme KazandırılıyorŞirin Osmanlı Kasabaları Turizme KazandırılıyorKültür ve Turizm Bakanlığı, tarihi doku ve özgün mimarisini muhafaza eden, geçmişteki izleri silinmemiş, gündelik hayatın kaos ve stresinden uzak, huzurlu ve sakin Anadolu kasabalarının kültür turizminde ön plana çıkarılmasına yönelik bir çalışma başlattı.
 • 17:24Kayseri'deki 2 Kişinin Öldüğü 27 Kişinin de Yaralandığı Trafik KazasıKayseri'deki 2 Kişinin Öldüğü 27 Kişinin de Yaralandığı Trafik KazasıKayseri Valisi Orhan Düzgün, sabah saatlerinde Sarıoğlan ilçesi yakınlarında meydana gelen ve 2 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasına ilişkin olarak, "Kaza, muhtemelen şoförün hakimiyetini kaybetmesi sonucu oldu" dedi.
 • 19:39Hititler Kayseri'deHititler Kayseri'de" KonferansıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Öğretim Üyesi ve Kültepe kazı başkanı Prof. Dr. Fikri Kulakoğlu konuşması-Genel detay "Hititler Kayseri'de" konferansı- Kültepe kazı başkanı Prof. Dr. Kulakoğlu: "Elimizdeki verilere göre, Anadolu'da en eski yazılı belgeler Kültepe'de çıktı" Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Öğretim Üyesi ve Kültepe kazı başkanı Prof. Dr. Fikri Kulakoğlu, gün ışığına çıkardıkları Ur dönemine ait 3 mühür baskısının, Anadolu'daki ilk yazının daha erken örneklerini de bulabileceklerini gösterdiğini söyledi.
 • 17:15Hititler Kayseri'de" KonferansıAnkara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Öğretim Üyesi ve Kültepe kazı başkanı Prof. Dr. Fikri Kulakoğlu, gün ışığına çıkardıkları Ur dönemine ait 3 mühür baskısının, Anadolu'daki ilk yazının daha erken örneklerini de bulabileceklerini gösterdiğini söyledi.
 • 08:53Ürgüp'te Doğa YürüyüşüÜrgüp'te Doğa YürüyüşüÜrgüp Kaymakamlığı ve Ürgüp Belediyesinin katkılarıyla Ürgüp ilçesine bağlı Ayvalı Köyü Kızılasma Mevkiinde toplam 6 km alanda vadi yürüyüşü düzenlendi.
 • 14:56Kavşakta Kaza: 2 YaralıKavşakta Kaza: 2 YaralıNevşehir-ürgüp karayolu cezaevi kavşağında iki hafif ticari aracın çarpıştığı kazada 2 kişi yaralandı.
 • 09:43Ürgüp'te, Ahilik Haftası Etkinlikleri Kapsamında, Mevlit OkutulduÜrgüp'te, Ahilik Haftası Etkinlikleri Kapsamında, Mevlit OkutulduÜrgüp Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Ahilik Haftası dolayısıyla Musalla Cami’sinde mevlid okutuldu.
 • 09:33Ürgüp'te Okul Öncesi Çocuk ŞenliğiÜrgüp'te Okul Öncesi Çocuk ŞenliğiÜrgüp Hanife Memiş Aksoy İlkokulu’nda düzenlenen Okul Öncesi Çocuk Şenliği programı renkli görüntülere sahne oldu.
 • 23:45Yurtta AsayişAdana'da çıkan kavgada bir kişi öldü, üç kişi yaralandı.
 • 21:16Nevşehir'de Trafik Kazası: 1 ÖlüNevşehir'in Ürgüp ilçesinde otomobil ile kamyonun çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü.
 • 19:49Kamyon ile Çarpışan Otomobilde Sıkışan Sürücü Feci Şekilde Can VerdiKamyon ile Çarpışan Otomobilde Sıkışan Sürücü Feci Şekilde Can VerdiNevşehir’in Ürgüp ilçesinde, kamyon ile otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada hurdaya dönen araç içerisinde sıkışan sürücü, feci şekilde can verdi.
 • 16:20Ahilik Haftası KutlamalarıHacıbektaş ilçesinde, Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında halka pilav dağıtıldı.
 • 17:52Genel Seçime DoğruSaadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi'nin oluşturduğu "Milli İttifak" milletvekili adayları, Suşehri ilçesinde seçim çalışmasına devam etti.
 • 09:01Hayırsever İş Adamına Fahri Hemşehrilik BeratıHayırsever İş Adamına Fahri Hemşehrilik BeratıBelediye Başkanı Fahri Yıldız, alınan meclis kararı ile fahri hemşehri olarak belirlenen iş adamı Selçuk Ertürk'e "Fahri hemşehrilik beratı" verdi.
 • 12:55Kuru Meyve Sektörü 24 Yeni Çeşitle İhracatını ArttıracakKuru Meyve Sektörü 24 Yeni Çeşitle İhracatını ArttıracakTürk kuru meyve sektörü, 2014 yılında yaptığı, 1,5 milyar dolarlık 435 bin ton ihracatını arttırmak üzere yeni ürün çeşitliliğine yoğunlaştı.
 • 11:05Kuru Meyve Sektöründe İhracat Artışının Anahtarı Ürün ÇeşitliliğiTürk kuru meyve sektörü 2014 yılında gerçekleştirdiği 435 bin ton ve 1,5 milyar dolarlık ihracatını artırmak üzere yeni ürün çeşitliliğine yoğunlaştı.
 • 09:44Anaokulu Öğrencilerinden Anneler Günü HediyesiAnaokulu Öğrencilerinden Anneler Günü HediyesiAmasya’da Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri tarafından ‘Anneler Günü’ programı düzenlendi.
 • 14:47Ankamall 35 Milyon Dolarlık Yatırımla YenilendiAnkamall 35 Milyon Dolarlık Yatırımla YenilendiTürkiye’de AVM konseptinin öncülerinden ANKAmall, 35 milyon dolarlık yatırım ve 15 aylık bir çalışma sonucu baştan ayağa yenilendi.
 • 12:11Ürgüp'te Bilgi Yarışması DüzenlendiÜrgüp'te Bilgi Yarışması DüzenlendiNevşehir’in Ürgüp ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Okullar arası Bilgi Yarışması düzenlendi.
 • 10:31Ankamall 35 Milyon Dolarlık Yatırımla YenilendiTürkiye'de AVM konseptinin öncülerinden ANKAmall, 35 milyon dolarlık yatırım ve 15 aylık bir çalışma sonucu baştan ayağa yenilendi.
 • 16:43Ürgüp'te Kaza: 2 Ölü 3 YaralıÜrgüp'te Kaza: 2 Ölü 3 YaralıNevşehir'in Ürgüp İlçesi'nde iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü, 3 kişi yaralandı.
 • 16:19Ürgüp'te Trafik Kazası: 2 Ölü, 3 YaralıÜrgüp'te Trafik Kazası: 2 Ölü, 3 YaralıNevşehir’in Ürgüp ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybederken, 3 kişi de yaralandı.
 • 15:19Ürgüp'te Trafik Kazası: 2 Ölü, 3 YaralıÜrgüp'te Trafik Kazası: 2 Ölü, 3 YaralıNevşehir’in Ürgüp ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 2 kişi öldü, 3 kişi de yaralandı.
 • 09:03Turizm Fakültesi ve Üset Myo'da Mezuniyet SevinciTurizm Fakültesi ve Üset Myo'da Mezuniyet SevinciNevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi ile Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Meslek Yüksekokulu’nda (ÜSET) eğitim-öğretimlerini tamamlayan öğrenciler mezun oldu.
 • 11:51Engeller Eğitimle AşılıyorEngeller Eğitimle AşılıyorEDES (Engellilere Destek Projesi) kapsamında hazırlanan ve Avanos Belediyesi tarafından düzenlenen eğitim projesi ile engellerin eğitim, bilinçlenme ve farkındalık oluşturularak aşılabildiği gözler önüne seriliyor.
 • 14:13Uşak Ufuk Sağlık Sen Motivasyon Gezisi DüzenlediUşak Ufuk Sağlık Sen Motivasyon Gezisi DüzenlediUfuk Sağlık Sen Uşak İl Temsilcisi Mithat İşçi, yönetim kurulu ve üyeleriyle birlikte Konya, Aksaray ve Nevşehir gezisi düzenledi.
 • 13:29İsveç Kitlesel Göçün 50. Yıl Dönümü Fotoğraf Sergisine Büyük İlgiİsveç Kitlesel Göçün 50. Yıl Dönümü Fotoğraf Sergisine Büyük İlgiİsveç’te kitlesel göçün 50.yıl dönümü çerçevesinde gerçekleştirilen fotoğraf sergisi büyük ilgi gördü.