SON DAKİKA ÜRGÜP HABERLERİ

Son Dakika Ürgüp Haberleri

 • 09:23AK Parti İlçe Başkanları Toplantısı Acıgöl'de YapıldıAK Parti İlçe Başkanları Toplantısı Acıgöl'de YapıldıAK Parti İl Başkanlığı tarafından Şubat ayı ilçe başkanları toplantısı Acıgöl ilçesinde yağıldı.
 • 17:29Yaşlı Çift Cinayetinde "Torun" TutuklandıNevşehir'in Ürgüp ilçesinde bir ay önce evlerinde silahla vurularak öldürülmüş halde bulunan çiftin torunları, cinayetle ilgili soruşturma kapsamında tutuklandı.
 • 17:18Babaannesi ve Dedesini Öldürdüğü İddia Edilen Zanlı TutuklandıBabaannesi ve Dedesini Öldürdüğü İddia Edilen Zanlı TutuklandıNevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Mazı köyünde 6 Ocak tarihinde evlerinde tüfekle öldürülmüş bir şekilde bulunan yaşlı çiftin cinayet zanlısı olarak torunları Erdoğan T. gözaltına alınmasının ardından Ürgüp Adliyesi’nde çıkartıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.
 • 17:00Nevşehir - Yaşlı Çiftin Katil Zanlısı Torun TutuklandıNevşehir - Yaşlı Çiftin Katil Zanlısı Torun TutuklandıYaşlı çiftin katil zanlısı torun tutuklandı Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Mazı köyündeki evinde 06 Ocak 2016 tarihinde ölü bulunan İbrahim Tiryaki (74) ile 71 yaşındaki eşi Fatma Tiryaki (71)?nin cinayet zanlısı olarak torunu Erdoğan Teryaki (32) tutuklandı.
 • 16:21Yaşlı Çiftin Cinayet Şüphelisi Torun TutuklandıYaşlı Çiftin Cinayet Şüphelisi Torun TutuklandıNevşehir'in Ürgüp İlçesi'ne bağlı Mazı Köyü'nde, 1 ay önce evlerinde tüfekle öldürülen İbrahim Tiryaki (74) ile eşi Fatma Tiryaki'nin (71) cinayet şüphelisi olarak 3 gün önce gözaltına alınan torunları Erdoğan Teryaki (32) tutuklandı.
 • 16:20Yaşlı Çiftin Katil Zanlısı Torun TutuklandıYaşlı Çiftin Katil Zanlısı Torun TutuklandıNevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Mazı köyündeki evinde 6 Ocak 2016 tarihinde ölü bulunan İbrahim Tiryaki (74) ile 71 yaşındaki eşi Fatma Tiryaki'nin (71) cinayet zanlısı olarak torunu Erdoğan Teryaki (32) tutuklandı.
 • 12:52Yaşlı Çiftin Cinayet Zanlısı Olarak Torunu Gözaltına AlındıYaşlı Çiftin Cinayet Zanlısı Olarak Torunu Gözaltına AlındıNevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Mazı Köyünde 6 Ocak tarihinde evlerinde tüfekle öldürülmüş bir şekilde bulunan yaşlı çiftin cinayet zanlısı olarak torunları E.T gözaltına alınmasının ardından Ürgüp Adliyesine sevk edildi.
 • 14:05Konyaaltı Belediyesi'nden Kadınlar KorosuKonyaaltı Belediyesi'nden Kadınlar KorosuKonyaaltı Belediyesi, resmi bir kurumda sadece kadınlardan oluşan Türk Halk Müziği Kadınlar Korosu, ‘Kadın Ağzı Türküler’ konseriyle sahne aldı.
 • 16:48Nevşehir Kapadokya?nın Ziyaretçileri AzaldıNevşehir Kapadokya?nın Ziyaretçileri AzaldıKapadokya'nın ziyaretçileri azaldı TÜRKİYE'nin peribacaları, eşsiz güzellikteki vadileri, sıcak hava balonculuğu, yeraltı şehirleri ile ünlü turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesini geçen ay 45 bin 960 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.
 • 14:06Kapadokya'nın Ziyaretçileri Yüzde 50 AzaldıKapadokya'nın Ziyaretçileri Yüzde 50 AzaldıPeribacaları, sıcak hava balonculuğu ve yeraltı şehirleri ile ünlü Kapadokya bölgesini geçen ay 45 bin 960 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.
 • 10:21Kapadokya'yı Ocak Ayında 45 Bin Yerli ve Yabancı Turist Ziyaret EttiKapadokya'yı Ocak Ayında 45 Bin Yerli ve Yabancı Turist Ziyaret EttiTürkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya Bölgesini Ocak ayında 45 bin 960 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.
 • 17:55Kış Mevsiminde Termometreler 20 Dereceyi GösterdiNevşehir'de, kış mevsiminde hava sıcaklığının 20 dereceyi bulmasıyla vatandaşlar park ve bahçelere akın etti.
 • 12:14Kapadokya'da Turist Rehberleri ŞirketleşiyorKapadokya'da Turist Rehberleri ŞirketleşiyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Ürgüp Üç Güzeller ve Göreme Açık Hava Müzesi'nde gezen turistlerden görüntüler Profesyonel turist rehberi Recai Tekin ile röportaj Profesyonel turist rehberi Kemal Genç ile röportaj Kapadokya'daki turist rehberleri şirketleşiyor Kapadokya bölgesinde faaliyet gösteren turist rehberleri, kuracakları şirket çatısı altında birleşerek bölge turizmine katkı sağlamaya hazırlanıyor Profesyonel turist rehberi Tekin: "Bir araya gelerek niteliklerimizi iş gücüne çevirmeyi hedefliyoruz.
 • 10:12Ürgüp'te Umreciler Dualarla UğurlandıÜrgüp'te Umreciler Dualarla UğurlandıÜrgüp’ten Umre ibadetlerini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gitmek için yolculuğa çıkan Umre kafilesi, Ürgüp Müftülüğü önünde düzenlenen programla kutsal topraklara uğurlandılar.
 • 17:51Kayalıklarda Mahsur Kalan Köpek KurtarıldıKayalıklarda Mahsur Kalan Köpek KurtarıldıNevşehir'in Ürgüp İlçe Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından kayalıklarda mahsur kalan köpek, başarılı bir operasyonla kurtarıldı.
 • 15:43Kayalıklarda Mahsur Kalan Köpeği Kurtarma OperasyonuKayalıklarda Mahsur Kalan Köpeği Kurtarma OperasyonuNevşehir’de kayalıklarda mahsur kalan köpek, Ürgüp Belediye İtfaiyesi ve Özel Ürgüp Bakımevi ekipleri tarafından kurtarıldı.
 • 10:30Nevşehir 1. Amatör Lig 9. Hafta Maçlarında 36 Gol AtıldıNevşehir 1. Amatör Lig 9. Hafta maçlarında fileler 36 kez havalandı.
 • 16:39Kapadokya, Hindistan'da TanıtıldıKapadokya, Hindistan'da TanıtıldıNevşehir Ticaret ve Sanayi Odası (NTSO) Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, bu yılki turizm hedeflerine ulaşmak için yeni pazarlara açılma planlaması içinde Hindistan'ın önemli bir yer tuttuğunu söyledi.
 • 15:48Kapadokya, Emitt Fuarı'nda TanıtılıyorKapadokya, Emitt Fuarı'nda Tanıtılıyorİstanbul Beylikdüzü Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda, Kapadokya standı yoğun ilgi görüyor.
 • 12:31Kapadokya Emıtt'te TanıtılıyorKapadokya bölgesi, İstanbul Beylikdüzü Fuar Merkezinde gerçekleştirilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMITT) tanıtılıyor.
 • 09:54Eksi 15 Derecede Türkiye Şampiyonasına HazırlanıyorlarEksi 15 Derecede Türkiye Şampiyonasına HazırlanıyorlarNevşehirli atletler hafta sonunda İstanbul’da düzenlenecek olan Turkcell Türkiye 14 Yaş Altı Salon Şampiyonası’na eksi 15 derecede hazırlanıyor.
 • 10:16THY Nevşehir Müdürü Küçük'e Veda Yemeği DüzenlendiTHY Nevşehir Müdürü Küçük'e Veda Yemeği DüzenlendiDört yıla yakın bir süredir THY’nin Kapadokya Müdürlüğü görevinde bulunan ve geçtiğimiz günlerde THY Pekin (Beijing) Genel Müdürü olarak atanan Osman Taha Küçük’e bir veda yemeği düzenlendi.
 • 17:44Sivas Psikolog Ürgüp: Karne Notlarının İş Hayatında Önemi YokSivas Psikolog Ürgüp: Karne Notlarının İş Hayatında Önemi YokPsikolog Ürgüp: Karne notlarının iş hayatında önemi yok Sivas'taki aile danışma merkezi sikoloğu Betül Gürgüp, aldıkları kötü karnelerden psikolojik olarak etkilenen öğrencilere uyarılarda bulunarak, "Aslında karne bir sonuç değildir.
 • 15:32Psikolog Ürgüp: Karne Notlarının İş Hayatında Önemi YokPsikolog Ürgüp: Karne Notlarının İş Hayatında Önemi YokSivas'ta aile danışma merkezi psikoloğu Betül Ürgüp, aldıkları kötü karnelerden psikolojik olarak etkilenen öğrencilere uyarılarda bulunarak, "Aslında karne bir sonuç değildir.
 • 14:33Kapadokya, Emitt Fuarı'nda TanıtılacakKapadokya bölgesi 28-31 Ocak 2016 tarihlerinde İstanbul Beylikdüzü Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan EMİTT Fuarı'nda tanıtılacak.
 • 14:25Kapadokya Emitt Fuarı'nda TanıtılacakKapadokya bölgesi, 28-31 Ocak tarihlerinde İstanbul Beylikdüzü Fuar Merkezinde düzenlenecek olan 20. Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (EMİTT) tanıtılacak.
 • 14:16Kapadokya Emitt Fuarına KatılacakKapadokya bölgesi 28-31 Ocak 2016 tarihlerinde İstanbul Beylikdüzü Fuar Merkezinde düzenlenecek olan EMİTT fuarına katılacak.
 • 12:33Lösemi Hastası Rana'nın Karne HeyecanıLösemi Hastası Rana'nın Karne HeyecanıNevşehir’de geçtiğimiz yıl yakalandığı lösemi hastalığı nedeniyle evde eğitim gören Rana Göktaş, tedavisi tamamlandıktan sonra başladığı okulda karne heyecanını yaşadı.
 • 12:29Ürgüp'te 5 Bin 485 Öğrenci Karne AldıÜrgüp'te 5 Bin 485 Öğrenci Karne AldıÜrgüp’te Hanife Memiş Aksoy İlkokulu’nda öğrencilerle bir araya gelen Ürgüp Kaymakam Vekili Nevşehir Vali Yardımcısı Ahmet Soley, İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir, Şube Müdürü Soysal Güden ile birlikte öğrencilere karnelerini dağıttı.
 • 13:21Amasya'da 59 Bin 261 Öğrenci Karne AlacakAmasya'da 59 Bin 261 Öğrenci Karne AlacakAmasya’da 2015-2016 eğitim-öğretim yılı 1. döneminde 59 bin 261 öğrencinin karne alacağı bildirildi.
 • 12:17Ürgüp'te Bin 113 Aileye Kömür Yardımı YapıldıÜrgüp Kaymakamlığı Sosyal Dayanışma Vakfı tarafından ilçede bin 113 aileye kömür yardımı yapıldı.
 • 09:45Nevşehir'de, 'Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadına Yönelik Şiddet' Konularında Eğitim VerildiNevşehir'de, 'Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadına Yönelik Şiddet' Konularında Eğitim VerildiNevşehir Valiliği İl Kadın Hakları Koordinasyon Kurulu, aldığı karar neticesinde ilçe ilçe gezerek bilgi aktarmada toplumun en önemli olan unsurlarından olan muhtarlara, imamlara, okul müdürleri ve bunların yanı sıra nüfus müdürlüğü ve personellerine, evlendirme birimi personellerine toplumsal cinsiyet eşitliği, kadına yönelik şiddet ve erken evlilikler konularında bir buçuk aylık bir sürede eğitim verdiler.
 • 17:15Ipard 2 Lansman Tanıtım Toplantısı Yapıldı?Ipard 2 Lansman Tanıtım Toplantısı Yapıldı?Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu(TKDK) Nevşehir İl Koordinatörlüğü tarafından Ürgüp’te bir otelde IPARD II Lansman töreni düzenlendi.
 • 14:04Nevşehir ve Sivas'ta Kuvvetli LodosNEVŞEHİR/ Nevşehir ve Sivas'ta kuvvetli lodos nedeniyle 55 kişi sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlendi.
 • 09:29AK Parti Ürgüp İlçe Danışma Meclis Toplantısı YapıldıAK Parti Ürgüp İlçe Danışma Meclis Toplantısı YapıldıAK Parti Ocak Ayı Ürgüp İlçe danışma meclis toplantısı yapıldı.
 • 13:34Nevşehir Valiliği Hayırsever Vatandaşlara Teşekkür Plaketi VerdiNevşehir Valiliği Hayırsever Vatandaşlara Teşekkür Plaketi VerdiNevşehir Valiliği tarafından düzenlenen programda il genelinde eğitime yapılan yatırımlardan dolayı hayırseverlere teşekkür plaketi sunuldu.
 • 13:03Balonlar 2015'i Balonlar 2015'i "Sönük" GeçirdiGörüntü Dökümü: Balonların şişirilmesi Balonun havalanması Havadaki balonlardan görüntü Balonun aracın kasasına indirilmesi Balonlar 2015'i "sönük" geçirdi Kapadokya bölgesinde faaliyet gösteren sıcak hava balonu işletmeleri, geçen yıl olumsuz hava şartları nedeniyle sönük bir sezon yaşadı Bir balon işletmesinin genel müdürü Uluer: "Geçtiğimiz senelerde, yılda ortalama 30-40 gün uçuşlar iptal olurken bu sayı 2014 yılında 54, 2015 yılında ise 99 güne ulaştı" MURAT KAYA - Dünyanın sıcak hava balonu turları bakımından önemli merkezlerinden Kapadokya'da, 2014 yılında 311 olan uçuş günü sayısının geçen yıl 266 olarak gerçekleştiği bildirildi.
 • 11:29Balonlar 2015'i "Sönük" GeçirdiDünyanın sıcak hava balonu turları bakımından önemli merkezlerinden Kapadokya'da, 2014 yılında 311 olan uçuş günü sayısının geçen yıl 266 olarak gerçekleştiği bildirildi.
 • 09:23Şüpheli Çantadan İlaç ve Parfüm ÇıktıŞüpheli Çantadan İlaç ve Parfüm ÇıktıNevşehir’in Ürgüp ilçesinde şüpheli çanta fünye ile patlatıldı.
 • 12:49Nevşehir 106 Mobese Kamerası ile İzleniyorNevşehir Emniyet Müdürlüğü tarafından son birkaç yıl içerisinde yapılan çalışmalarla birlikte İl Merkezi ve 4 ilçede MOBESE kameraları sayısını 106’ya çıkardı.
 • 10:35Üset Myo'dan Hayırsever İş Adamı Merhum Erol Toksöz'e VefaÜset Myo'dan Hayırsever İş Adamı Merhum Erol Toksöz'e VefaNevşehir Hacı Bektaşi Veli Üniversitesi Ürgüp Sebahat ve Erol Toksöz Meslek Yüksekokulu tarafından hayırsever İşadamı Merhum Erol Toksöz’ün vefatının dördüncü yılında Ürgüp Merkez Musalla Camisi’nde Mevlid-i Şerif ve Kur’an tilaveti okutuldu.
 • 16:15Bu Koro Sadece Kadınlardan OluşuyorKonyaaltı Belediyesi Türk Halk Müziği Kadınlar Korosu, 13 Ocak'ta konser verecek.
 • 11:36Kapadokya'nın Ziyaretçileri Yüzde 8 AzaldıKapadokya'nın Ziyaretçileri Yüzde 8 AzaldıTürkiye'nin peribacaları, eşsiz güzellikteki vadileri, sıcak hava balonculuğu, yeraltı şehirleri ile ünlü turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesini 2015 yılında toplam 2 milyon 641 bin 641 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.
 • 15:46Nevşehir?de Yaşlı Çift Evinde Ölü BulunduNevşehir?de Yaşlı Çift Evinde Ölü BulunduNevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Mazı köyünde yaşayan 74 yaşındaki İbrahim Tiryaki ile 71 yaşındaki eşi Fatma Tiryaki evlerinde ölü olarak bulundu.
 • 15:45Nevşehir'de Yaşlı Çift Evinde Ölü BulunduNevşehir'de Yaşlı Çift Evinde Ölü BulunduNevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Mazı köyünde yaşayan İbrahim Tiryaki (74) ile 71 yaşındaki eşi Fatma Tiryaki (71) evlerinde ölü bulundu.
 • 15:37Yaşlı Çiftin Cesetleri BulunduYaşlı Çiftin Cesetleri BulunduNevşehir'in Ürgüp İlçesi'ne Mazı Köyü'nde oturan 74 yaşındaki İbrahim Tiryaki ile eşi 71 yaşındaki Fatma Tiryaki evlerinde bıçakla ölmüş halde bulundu.
 • 12:44Kaymakam Balcı Gönüllü Olarak Şırnak'ta Görev YapacakKaymakam Balcı Gönüllü Olarak Şırnak'ta Görev YapacakÜrgüp Kaymakamı Alper Balcı'nın, doğuda sıcak çatışmaların olduğu bir ilçeye gönüllü olarak gitmek için yaptığı başvurusu sonucu Şırnak'ta görevlendirildi.
 • 23:575 Ocak Salı Günü Okulların Tatil Olduğu İl ve İlçeler5 Ocak Salı Günü Okulların Tatil Olduğu İl ve İlçelerYoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle bazı il ve ilçelerde okullar tatil edildi. İşte yarın tatil olan tüm il ve ilçeler...
 • 17:21Nevşehir'de Eğitime Kar EngeliNevşehir'de Eğitime Kar EngeliNevşehir'de sabah saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitime 1 gün süreyle ara verildi.
 • 13:15Ürgüp'te Taşımalı Eğitime Kar EngeliNevşehir’in Ürgüp ilçesinde bu sabah saatlerinden itibaren başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim ile okula giden öğrencilere bugün öğleden sonra okullar tatil edildi.