SON DAKİKA UZUNDERE HABERLERİ

Son Dakika Uzundere Haberleri

 • 11:16İzmir'de İzmir'de "Aile Boyu" Sporİzmir’de açılan spor okullarına, çocuklar kadar anneleri de büyük ilgi gösteriyor.
 • 09:49İzmir Büyükşehir'den "Aile Boyu" Spor İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin açtığı spor okullarına, çocuklar kadar kadınlar da büyük ilgi gösteriyor.
 • 08:37Evinin Balkonundan Düşüp ÖldüEvinin Balkonundan Düşüp Öldüİzmir'in Karabağlar İlçesi'nde, oturduğu 8'inci kattkaki evinin balkonundan düşerek ağır yaralanan 27 yaşındaki Mehmet Üstek kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
 • 08:08Hava Almak İçin Çıktığı Balkondan Düşerek ÖldüHava Almak İçin Çıktığı Balkondan Düşerek Öldüİzmir’in Karabağlar ilçesinde, oturduğu evin balkonundan dengesini kaybederek düşen Mehmet Ü. (27) kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
 • 07:54Balkondan Düşen Kişi ÖldüKarabağlar ilçesinde bir apartmanın 8'inci katından düşen kişi hayatını kaybetti.
 • 14:08Giresun'da Bisiklet Festivali DüzenlenecekGiresun Valiliği'nce 29-31 Temmuz'da "Karadeniz Giresun Bisiklet Festivali" düzenleneceğini bildirildi.
 • 13:22Erzurum'da Sebze ÜreticiliğiVali Ahmet Altıparmak, sebze üretimini artırmak istediklerini söyledi.
 • 11:54Vali Altıparmak, Seraları GezdiVali Altıparmak, Seraları GezdiErzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Sebze Üreticileri Derneğinin Erzurum Kombinası yolu üzerinde bulunan seralarında incelemelerde bulundu.
 • 11:11Ali Şaşal Vural: Kendimi Kaleciliğe AdadımAli Şaşal Vural: Kendimi Kaleciliğe AdadımAli Şaşal Vural: "Kendimi kaleciliğe adadım"    01.07.2015Bir sezon önce 2. Lig'de Altay'ın kalesini korurken, bu sezonun ikinci yarısındaki performansıyla Eskişehirspor'un '1' numarası olan ve kendini A Millî Takım'da bulan Ali Şaşal Vural, "Kendimi kaleciliğe adadım." dedi.
 • 13:31İlçeye Adını Veren İlçeye Adını Veren "Dut" Üreticisini SevindiriyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dut ağaçları - Dut'un silkelenmesi- Bezlerin gerilmesi- Dut'un tepsilere aktarılması- Dut'un taşınması- Dut'un sıkılması- Dut şerbetinin kazanlara aktarılması- Dut şerbetinin pişirilmesi- Dut üreticisi Hasan Bilen'in konuşması İlçeye adını veren "dut" üreticisini sevindiriyor- Adıyaman'ın Tut ilçesinde, 10 yıl öncesine kadar para etmediği için üreticinin toplamadığı dutlar, 15 liradan başlayan fiyatlarla alıcı bulurken, lezzetiyle fark yaratan dut pekmezi de üreticilerin yüzünü güldürüyor- Pekmez üreticisi Bilen: - "Çocukluk dönemlerimizde 2 kilo dutu 1 kilo buğdayla takas ederdik, şimdi Antep fıstığıyla yarışıyoruz" KEREM KOCALAR - ZUHAL UZUNDERE KOCALAR - Adıyaman'ın Tut ilçesinde üretimi her geçen gün artan dut, 15 liradan başlayan fiyatlarla alıcı bulurken, lezzetiyle fark yaratan dut pekmezi de üreticilerin yüzünü güldürüyor.
 • 12:34İlçeye Adını Veren "Dut" Üreticisini SevindiriyorZUHAL UZUNDERE KOCALAR - Adıyaman'ın Tut ilçesinde üretimi her geçen gün artan dut, 15 liradan başlayan fiyatlarla alıcı bulurken, lezzetiyle fark yaratan dut pekmezi de üreticilerin yüzünü güldürüyor.
 • 11:25Antep Fıstığındaki Yüksek Rekolte İhracat Ümitlerini ArtırdıÖnceki yıllarda düşük rekolte nedeniyle dünya pazarlarına açılmakta zorlanan Antep fıstığında, bu yıl yüksek ve kaliteli rekolte beklentisi ihracatçıları umutlandırdı.
 • 10:19Milletvekili Ala, Uzundere, Tortum ve Narman'da Ziyaretlerde BulunduMilletvekili Ala, Uzundere, Tortum ve Narman'da Ziyaretlerde BulunduAK Parti Erzurum Milletvekili Efkan Ala, Uzundere, Tortum ve Narman ziyaretlerinde bulunarak vatandaşlara teşekkür etti.
 • 20:55Erzurum'da, Ceviz Büyüklüğünde Dolu YağdıErzurum'da, Ceviz Büyüklüğünde Dolu YağdıErzurum'da, ceviz büyüklüğünde dolu yağdı Erzurum'un Oltu ve Uzundere ilçelerinde ceviz büyüklüğünde yağan dolu, ekili alanlarda hasara neden oldu.
 • 18:32Erzurum'da, Ceviz Büyüklüğünde Dolu YağdıErzurum'da, Ceviz Büyüklüğünde Dolu YağdıErzurum'un Oltu ve Uzundere ilçelerinde ceviz büyüklüğünde yağan dolu, ekili alanlarda hasara neden oldu.
 • 17:59Erzurum'da Dolu SürpriziErzurum'da Dolu SürpriziErzurum’un Oltu ve Uzundere ilçelerinde etkili olan dolu yağışı yüzlerce dönüm ekili arazide hasara neden oldu.
 • 12:37Kurşun Kalemler Çiçek AçıyorKurşun Kalemler Çiçek AçıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yeşeren kalemlerden genel ve detay görüntüler, - Emel Kıraç röportaj, - Yeşeren kalemlerin dağıtılması ve hakkında bilgi, - Yeşeren kalemi alan bir çocuk, Kurşun kalemler çiçek açıyor- Gaziantepli girişimci tarafından üretilen kurşun kalemler, üst kısmındaki kapsül içinde bulunan tohumlar sayesinde toprakla buluşturulduğunda çiçeğe dönüşüyor- Gaziantep Büyükşehir Belediyesinin çevre bilincinin geliştirilmesi amacıyla dağıttığı kalemler büyük ilgi görüyor ZUHAL UZUNDERE KOCALAR - Gaziantepli girişimci Berkay Mamatoğlu'nun ABD'de gördüklerinden esinlenerek ürettiği, üst kısmındaki kapsülde tohum bulunan "çevreci" kurşun kalemler toprakla buluşturulduğunda yeşeriyor.
 • 11:58Kurşun Kalemler Çiçek AçıyorGaziantepli girişimci Berkay Mamatoğlu'nun ABD'de gördüklerinden esinlenerek ürettiği, üst kısmındaki kapsülde tohum bulunan "çevreci" kurşun kalemler toprakla buluşturulduğunda yeşeriyor.
 • 16:11Büyükşehir Belediyesi Uzundere İlçesi'nde Sokak İftarı VerdiBüyükşehir Belediyesi Uzundere İlçesi'nde Sokak İftarı VerdiErzurum Büyükşehir Belediyesi ilçelerde ‘Sokak İftarı’ düzenlemeye başladı.
 • 16:06Ramazan Ayı EtkinlikleriErzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından Uzundere ilçesinde sokak iftarı etkinliği düzenlendi.
 • 11:16Meslek Edindirme Kurslarına Katılanların Sayısı 3 İlçenin Nüfusunu AştıMeslek Edindirme Kurslarına Katılanların Sayısı 3 İlçenin Nüfusunu Aştıİzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı Meslek Edindirme ve Beceri Kursları’ndan, bugüne kadar Karaburun, Kınık ve Beydağ’ın toplam nüfusundan daha fazla İzmirli yararlandı.
 • 11:44Türkiye'nin En Yaşlı Fıstık Ağacı, Antep'te"TEMA Vakfı'nın Gaziantep ve Şanlıurfa'da yürüttüğü Antep Fıstığında Verim ve Kalitenin Artırılması Projesi kapsamında yürüttüğü çalışmalarda, "Türkiye'nin en yaşlı fıstık ağacı" Yavuzeli ilçesine bağlı Göbek köyünde tespit edildi.
 • 11:43Türkiye'nin En Yaşlı Fıstık Ağacı, Antep'teTürkiye'nin En Yaşlı Fıstık Ağacı, Antep'te"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - 800 yıllık fıstık ağacının genel ve detay görüntüleri- Proje koordinatörü ve orman yüksek mühendisi Metin Şenol röportajı "Türkiye'nin en yaşlı fıstık ağacı, memleketi Antep'te"- TEMA Vakfı'nın Gaziantep ve Şanlıurfa'da yürüttüğü "Antep fıstığında verim ve kalitenin artırılması" projesi kapsamında Türkiye'nin en yaşlı fıstık ağacı, Yavuzeli ilçesine bağlı Göbek köyünde tespit edildi- Yapılan ölçümlerde 800 yaşında olduğu belirlenen fıstık ağacının, "Anıt ağaç" olarak tescil edilmesi için Anıtlar Yüksek Kurulu'na başvuru yapılacak ZUHAL UZUNDERE KOCALAR - Antep fıstığının hangi ile ait olduğu tartışmalarının sürerken, TEMA Vakfı'nın Gaziantep ve Şanlıurfa'da yürüttüğü "Antep fıstığında verim ve kalitenin artırılması" projesi kapsamında yürüttüğü çalışmalarda Türkiye'nin en yaşlı fıstık ağacı Yavuzeli ilçesine bağlı Göbek köyünde tespit edildi.
 • 11:11Urfalı Dağcılar Eğitimlerini TamamladıUrfalı Dağcılar Eğitimlerini TamamladıTürkiye Dağcılık Federasyonu'nun Dağcılık Eğitimleri programına katılan Urfalı sporcular kente döndü.
 • 14:55Kamyon Şoförü İlk Duruşmada Tahliye Edildiİzmir'in Karabağlar İlçesi'nde geçen mayıs ayında çarpıştığı aracın şoförü Galip Akay'ın ölümüne neden olmak suçundan tutuklu yargılanan kamyon şoförü Yusuf Atak, ilk duruşmada tahliye edildi.
 • 13:28İzmir'deki Trafik Kazasıİzmir'in Karabağlar ilçesinde çarpıştığı otomobilin sürücüsünün ölümüne neden olduğu iddiasıyla yargılanan kamyon şoförü ilk duruşmada tahliye oldu.
 • 10:08İzmir Büyükşehir'den Yaz Spor Okullarıİzmir Büyükşehir'den Yaz Spor Okullarıİzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaz spor okulları, tatili spor yaparak geçirmek isteyen çocukların buluşma noktası oldu.
 • 10:05Kocaoğlu: Kuyumcu Terazisinde Tartıyor, Herkesin Hakkını VeriyoruzKocaoğlu: Kuyumcu Terazisinde Tartıyor, Herkesin Hakkını VeriyoruzŞehir dönüşümü çalışmalarını sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Karşıyaka ilçesi Örnekköy’deki projesini görücüye çıkardı.
 • 09:41Sporun Buluşma Noktasıİzmir Büyükşehir Belediyesi'nin yaz klasiği 'spor okulları', yaz tatilini spor yaparak geçirmek isteyen çocukların buluşma noktası oldu.
 • 09:39Başkan Kocaoğlu, Örnekköy'de Hak-Hukuk Dersi VerdiBaşkan Kocaoğlu, Örnekköy'de Hak-Hukuk Dersi VerdiKentsel dönüşüm çalışmalarını kentin farklı noktalarında sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Karşıyaka Örnekköy'deki projesini görücüye çıkardı.
 • 13:50Araban SarımsağıAraban Sarımsağı" Taşköprü'ye RakipGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sarımsak tarlasında çalışan işçiler- Sarımsak üreticilerinin açıklamaları- Tarım Gıda Hayvancılık İlçe Müdürü'nün konuşmaları "Araban sarımsağı" Taşköprü'ye rakip- Gaziantep'in Araban ilçesinde alternatif ürün olarak sarımsak üretimine başlayan üreticiler, "Sarımsağın başkenti" olarak nitelendirilen Taşköprü'deki yetiştiricilere rakip oldu- Araban Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Yılmaz: - "Araban sarımsağı, dane dolumu ve iriliğiyle diğer bölgelerde yetiştirilen ürünlere fark atıyor"- Araban Ziraat Odası Başkanı Doğan: - "Son yıllarda Araban Ovası'nda yetişen sarımsak, depolama ömrü, lezzeti ve kalitesiyle gerek yurtiçi gerekse yurtdışında nam saldı" ZUHAL UZUNDERE KOCALAR - MAHMUT BAZLAMA - Gaziantep'in Araban ilçesinde alternatif ürün olarak sarımsak üretimine yönelen üreticiler, "Sarımsağın başkenti" olarak nitelendirilen Taşköprü'nün tahtına göz dikti.
 • 11:45"Araban Sarımsağı" Taşköprü'ye RakipGaziantep'in Araban ilçesinde alternatif ürün olarak sarımsak üretimine yönelen üreticiler, "Sarımsağın başkenti" olarak nitelendirilen Taşköprü'nün tahtına göz dikti.
 • 16:42Milletvekili Aydemir'den Teşekkür MesajıMilletvekili Aydemir'den Teşekkür MesajıAK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, 7 Haziranda tecelli eden milli iradeye saygılı olduklarını kaydederek, ‘Söz ve Karar milletindir.
 • 11:14Erzurum Seçimini YaptıErzurum’u TBMM 25’inci dönemde AK Parti’den Efkan Ala, Adnan Yılmaz, Zehra Taşkesenlioğlu ve İbrahim Aydemir, MHP’den Kamil Aydın, HDP’den Seher Akçınar Bayar temsil edecek.
 • 23:40Milletvekili Genel Seçimiİzmir'de HDP'liler, milletvekili genel seçiminde partilerinin yüzde 10 barajını aşmasının sevincini yaşıyor.
 • 16:23Erzurum ili 2015 genel seçim sonuçları (Erzurum ilçeleri seçim)Erzurum ili 2015 genel seçim sonuçları (Erzurum ilçeleri seçim)Erzurum 2015 genel seçim sonuçları. 7 Haziran tarihli genel seçim sonuçları netleşmeye başladı. Erzurum'da açılan sandıklarla birlikte sonuçlarda gelmeye başladı. Son durum için linke tıklamanız yeterli.
 • 16:05İzmir Karabağlar genel seçim (2015) Karabağlar sonuçlarıİzmir Karabağlar genel seçim (2015) Karabağlar sonuçlarıİzmir ilçeleri genel seçim sonuçları. İzmir Karabağlar genel seçim sonuçları sonrası oy dağılımı. CHP'nin kalesi olarak nitelendirilen İzmir'de Karabağlar ilçesi oy sıralaması.
 • 17:07Sağlıklı Nesiller İçinİzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü'nün 21 branş ve 11 ayrı merkezdeki yaz spor okulları 15 Haziran'dan itibaren kapılarını açacak.
 • 15:22AK Parti Milletvekili Adayı İbrahim Aydemir: AK Parti Milletvekili Adayı İbrahim Aydemir: "Erzurumlu Kendine Yakışanı Yapacak"AK Parti Milletvekili adayı İbrahim Aydemir, Erzurum’da hakim olan huzuru, kardeşlik ortamını bozmak, İli kaos ortamına sürükleyerek kalkınma ve gelişme seyrinden çıkarmak isteyenlere karşı dadaş ferasetinin 7 haziranda kararlı bir duruş ve yaklaşım sergileyeceğini belirterek, ‘Dadaşlar Erzurum’un siyasi hesaplara alet edilmesine izin vermeyeceklerdir.
 • 17:37AK Parti Milletvekili Adayı Aydemir: "Her Yol Erzurum'a Çıkar"AK Parti Milletvekili adayı İbrahim Aydemir, Erzurum’un hoşgörü, barış ve huzur kenti olduğunu vurgulayarak, ‘Milli birlik ve bütünlüğümüze, kardeşliğimize halel getirecek provokasyonlara gelmemeliyiz.
 • 15:13CHP İzmir Adayı Bakan: Bu Kentsel Dönüşüm Değil, Rantsal PaylaşımCHP İzmir Adayı Bakan: Bu Kentsel Dönüşüm Değil, Rantsal PaylaşımCHP İzmir milletvekili adayı Murat Bakan, AK Parti İl Başkanı Bülent Delican’ın “müjde” olarak açıkladığı ve Cennetçeşme’de bir aileyi ziyaret ederek yerinde dönüşüm mesajları verdiği, planları onaylanan 108 dönümlük arazide hiçbir yapılaşma olmadığının ortaya çıktığını söyledi.
 • 13:40Baransu "Hakaret" Soruşturmasında İfade VerdiBalyoz davasında kumpas iddialarına ilişkin başlatılan soruşturmadan tutuklu gazeteci Mehmet Baransu, Esat Ç. isimli Twitter kullanıcısına hakaret ettiği gerekçesiyle savcılığa ifade verdi.
 • 13:00Baransu, 'Esat Ç.' ile İlgili İfade VerdiTutuklu gazeteci Mehmet Baransu, Twitter’da hakaret içerikli paylaşımlarda bulunduğu belirtilen, Esat Ç. adlı hesabın kullanıcısı olduğu deşifre edilen Esat Burak Uzundere’nin şikayeti üzerine ifade verdi.
 • 15:25Erzurum Spor Tesisine DoymuyorErzurum Spor Tesisine DoymuyorGençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik, Erzurum’un altı ilçesine daha sentetik halı saha yapacaklarını müjdeledi.
 • 14:06Tyb Erzurum Şubesi Tarafından Uzundere'de Şiir Şöleni YapıldıTyb Erzurum Şubesi Tarafından Uzundere'de Şiir Şöleni YapıldıTürkiye Yazarlar Birliği (TYB) Erzurum Şubesi tarafından başlatılan “Erzurum’un Şairleri İlçelerde” programlarının birincisi Uzundere ilçesinde yapıldı.
 • 17:05Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Özçelik Oltu'da...Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Özçelik Oltu'da...Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşarı Faruk Özçelik, Oltu Kaymakamlığını ziyaret etti.
 • 00:12Cumhurbaşkanı Erdoğan, Erzurumlular'a Seslendi - DetaylarCumhurbaşkanı Erdoğan, Erzurumlular'a Seslendi - DetaylarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Miting alanından görüntüler- Bayrak sallayan çocuk- Çatıda güvenlik önlemi alan ve çevreyi dürbünle izleyen polis- Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan'ın mitin alanına gelişi- Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın halkı selamlaması Cumhurbaşkanı Erdoğan Erzurum'da- Erdoğan: (1)- "Erzurum'la Rize arasında Ovit Tüneli'ni yapıyoruz, dağları deliyoruz dağları. Milliyetçilik ne biliyor musunuz? Ferhat olmaktır; millet şirin sen de ferhat olacaksın, şirine ulaşacaksın"- "Öyle birileri atıyor kurusıkı. Milliyetçilik öyle olmaz. Bunlar kafatası milliyetçisi, hizmet milliyetçisi değil"- "Türkiye'de iki grup oluştu; bir siyasi Kürtçüler, bir de siyasi Türkçüler.
 • 21:03Erdoğan: Erdoğan: "Türkiye'de İki Grup Oluştu; Bir Siyasi Kürtçüler, Bir de Siyasi Türkçüler"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın miting alanına gelişi-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halkı selamlaması-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması Cumhurbaşkanı Erdoğan Erzurum'da- Erdoğan: (1)- "Erzurum'la Rize arasında Ovit Tüneli'ni yapıyoruz, dağları deliyoruz dağları. Milliyetçilik ne biliyor musunuz? Ferhat olmaktır; millet şirin sen de ferhat olacaksın, şirine ulaşacaksın"- "Öyle birileri atıyor kurusıkı. Milliyetçilik öyle olmaz. Bunlar kafatası milliyetçisi, hizmet milliyetçisi değil"- "Türkiye'de iki grup oluştu; bir siyasi Kürtçüler, bir de siyasi Türkçüler.
 • 20:39Erdoğan: Erdoğan: "Kargaya da Hakaret Etmiş Oluyoruz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması Cumhurbaşkanı Erdoğan Erzurum'da- Erdoğan: (1)- "Erzurum'la Rize arasında Ovit Tüneli'ni yapıyoruz, dağları deliyoruz dağları. Milliyetçilik ne biliyor musunuz? Ferhat olmaktır; millet şirin sen de ferhat olacaksın, şirine ulaşacaksın"- "Öyle birileri atıyor kurusıkı. Milliyetçilik öyle olmaz. Bunlar kafatası milliyetçisi, hizmet milliyetçisi değil"- "Türkiye'de iki grup oluştu; bir siyasi Kürtçüler, bir de siyasi Türkçüler.
 • 19:28Cumhurbaşkanı Erdoğan Erzurum'daCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum'la Rize arasında Ovit Tüneli'ni yaptıklarını belirterek, "Dağları deliyoruz dağları. Milliyetçilik ne biliyor musunuz? Ferhat olmaktır; millet şirin sen de ferhat olacaksın, şirine ulaşacaksın" dedi.