SON DAKİKA UZUNDERE HABERLERİ

Son Dakika Uzundere Haberleri

 • 12:21Sp Erzurum Milletvekili Adayı Ağdağ: Gençler İşsizMilli İttifak Erzurum milletvekili adaylarından Atik Ağdağ, seçim çalışmaları kapsamında Tortum, Uzundere, Olur ve Şenkaya'da seçmlenlerle buluştu.
 • 11:40Fıstık Kabuğunu Sanat Eserine DönüştürüyorFıstık Kabuğunu Sanat Eserine DönüştürüyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sanatçı Nilay Gündüz'ün görüntüsü- Gündüz'ün eserlerini oluşturma aşaması- Nilay Gündüz'ün açıklamaları- Gündüz'ün eserlerini tanıtması- Yapılan eserlerden detaylar Fıstık kabuğunu sanat eserine dönüştürüyor- Mutfağıyla ünlü Gaziantep'te yemeklerden tatlılara kadar hemen her alanda kullanılan Antep fıstığının çöpe atılan kabukları da artık eşyaları süslüyor- Fıstık kabuklarını kullanarak ayakkabıdan tarağa, mutfak eşyalarından gitara kadar pek çok eşyayı sanat eserine dönüştüren Nilay Gündüz, "Nilaye" adını verdiği sanatının gelecekte kentle anılır hale gelmesini arzu ediyor ZUHAL UZUNDERE KOCALAR - Mutfağıyla ünlü Gaziantep'te yemeklerden tartılara kadar hemen her alanda kullanılan Antep fıstığının çöpe atılan kabukları da artık eşyaları süslüyor.
 • 11:29Fıstık Kabuğunu Sanat Eserine DönüştürüyorMutfağıyla ünlü Gaziantep'te yemeklerden tartılara kadar hemen her alanda kullanılan Antep fıstığının çöpe atılan kabukları da artık eşyaları süslüyor.
 • 10:19Uzundere'de MHP Rüzgarı…Uzundere'de MHP Rüzgarı…Milliyetçi Hareket Partisi Erzurum Milletvekili adayları Gökhan Arslan ve Ömer Durur, seçim çalışmaları kapsamında Uzundere’deydi.MHP Uzundere İlçe Başkanı Yusuf Göğgerkaya’nın eşliğinde ilçe merkezindeki esnafı ziyaret eden Arslan ve Durur Uzundere’de adeta sıkmadık el bırakmadı.
 • 10:11Başkan Kocaoğlu: Kupon Arazi Avcılarına DikkatBaşkan Kocaoğlu: Kupon Arazi Avcılarına Dikkatİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, şehir dönüşümünde "kupon arazi" avcılarına dikkat edilmesi gerektiğini söyledi.
 • 13:58Başkan Kocaoğlu Karabağlar'dan UyardıKarabağlar Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ortak hizmet protokolü ile hayata geçirilen Karabağlar Belediyesi hizmet binası törenle açıldı.
 • 11:37"Kuzeydoğu'nun Dikey Dünyası" Kitap OlduGençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Dağcılık Antrenörü Çetin Bayram, "Kuzeydoğu'nun Dikey Dünyası" isimli kitap yazdı.
 • 12:59Erzurum Dağcıların En Zor SınavıErzurum Dağcıların En Zor SınavıTürkiye Dağcılık Federasyonu'nun (TDF) Erzurum'un Uzundere İlçesi'nde düzenlediği yaz temel eğitim kampına katılan 117 dağcı, sarp kayalara tırmanarak en zorlu sınavdan geçti.
 • 11:08Dağcıların En Zor SınavıDağcıların En Zor SınavıTürkiye Dağcılık Federasyonu'nun (TDF) Erzurum'un Uzundere İlçesi'nde düzenlediği yaz temel eğitim kampına katılan 117 dağcı, sarp kayalara tırmanarak en zorlu sınavdan geçti.
 • 21:49İzmir'de Kamyon ile Otomobil Çarpıştı: Bir Ölüİzmir'de Kamyon ile Otomobil Çarpıştı: Bir Ölüİzmir'in Karabağlar ilçesinde, kamyon ile otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada bir kişi hayatını kaybetti.
 • 21:49İzmir'de Otomobille Kamyon Çarpıştı: 1 Ölüİzmir'de Otomobille Kamyon Çarpıştı: 1 ÖlüKarabağlar ilçesinde, kamyonla otomobilin çarpışması sonucu 1 kişi öldü.
 • 21:00İzmir'de Trafik Kazası: 1 Ölüİzmir'de Trafik Kazası: 1 Ölüİzmir’in Karabağlar ilçesinde meydana gelen trafik kazasında bir kişi öldü.
 • 19:05Hem Tedavi Hem Meslek Sahibi OldularHem Tedavi Hem Meslek Sahibi OldularGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Mozaik eserleri- Mozaik eserlerini yapan madde bağımlısı gençler- Mozaik eğitmeni yapan Fatoş Kaplan röportaj- Detaylar- M.E röportaj- İ.M.röportaj- M.A, röportaj- M.A, röportaj- Gaziantep eski Adliyesi Hem tedavi hem meslek sahibi oldular- Gaziantep Oya Bahadır Yüksel Gençlik Merkezinde tedavi sürecinin bir parçası olarak öğretilen mozaik sanatı, bağımlılıkla mücadele eden gençlerin mesleği oldu- Mozaik yapmayı öğrenen 13 genç, Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilen eski adliye binasının zeminine mozaik döşüyor- Mozaik sanatı eğitmeni Kaplan: "Gençler, hem tedavilerine katkı sağlıyor hem de para kazanıyorlar" ZUHAL UZUNDERE KOCALAR - Gaziantep Büyükşehir Belediyesine bağlı Oya Bahadır Yüksel Gençlik Merkezinde tedavi sürecinin bir parçası olarak öğretilen mozaik sanatı, uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele eden gençlerin mesleği oldu.
 • 11:57Başkan Kocaoğlu İcraatlarını Rotary Toplantısında AnlattıBaşkan Kocaoğlu İcraatlarını Rotary Toplantısında Anlattıİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Konak Rotary Kulübü'nün evsahipliğiyle şehirdeki Rotary kulüplerinin temsilcilerini buluşturan toplantıya katıldı.
 • 11:55Hem Tedavi Hem Meslek Sahibi OldularGaziantep Büyükşehir Belediyesine bağlı Oya Bahadır Yüksel Gençlik Merkezinde tedavi sürecinin bir parçası olarak öğretilen mozaik sanatı, uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele eden gençlerin mesleği oldu.
 • 10:00Taşkesenlioğlu Uzundere'deTaşkesenlioğlu Uzundere'deAK Parti Erzurum Milletvekili Adayı Zehra Taşkesenlioğlu, Uzundere ilçesinde yaptığı seçim çalışmasında kadınlarla bir araya geldi.
 • 16:16MHP Milletvekili Adayları Çimen ve Hızarcı Dadaşkent Esnafını DinlediMHP Milletvekili Adayları Çimen ve Hızarcı Dadaşkent Esnafını DinlediMHP Erzurum Milletvekili adayları Ertürk Çimen ve Seyfullah Hızarcı, Aziziye ilçesine bağlı Dadaşkent’te esnaf ziyaretine çıktı, vatandaşlarla sohbet etti, 7 Haziran seçimlerinin önemini anlattı.
 • 17:28Erzurum - İlk Kez Dağcılık Eğitimi Alacakların Katıldığı Uzundere Yaz Eğitim Kampı BaşladıErzurum - İlk Kez Dağcılık Eğitimi Alacakların Katıldığı Uzundere Yaz Eğitim Kampı Başladıİlk kez dağcılık eğitimi alacakların katıldığı Uzundere yaz eğitim kampı başladı TÜRKİYE Dağcılık Federasyonu (TDF) tarafından açılan ve ilk kez dağcılık eğitimi alacak 154 sporcunun katıldığı Uzundere İlçesi'ndeki yaz eğitim kampı başladı.
 • 16:46Aydemir: Aydemir: "Erzurum Ovası, Destan Coğrafyası"AK Parti Erzurum Milletvekili adayı İbrahim Aydemir, “Erzurum Ovası,, ifade ve kaynaklık ettiği değerlerle Hınıs’tır, Uzundere’dir, Köprüköy’dür, Horasan’dır, Tekman’dır, Tortum’dur. Hasılı Erzurum’un özüdür.
 • 15:06Çıray: Baraj Havzasına İmar İzni İzmirlilere Biyolojik Savaş Açmak DemektirÇıray: Baraj Havzasına İmar İzni İzmirlilere Biyolojik Savaş Açmak DemektirCHP İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Aytun Çıray, Karşıyaka ve Balçova ilçelerinde kişiye özel parsel düzenlemeleri yapıldığını belirterek, “Baraj havzasına imar izni demek, İzmirlilere biyolojik savaş açmak demektir.
 • 14:55AK Parti Milletvekili Adayı Fırat, İkinci Kez Çat İlçesinde…AK Parti Milletvekili Adayı Fırat, İkinci Kez Çat İlçesinde…AK Parti Erzurum Milletvekili adayı Abdurrahim Fırat, seçim çalışmaları kapsamında Çat ilçesine çıkarma yaptı.
 • 13:45İlk Kez Dağcılık Eğitimi Alacakların Katıldığı Uzundere Yaz Eğitim Kampı Başladıİlk Kez Dağcılık Eğitimi Alacakların Katıldığı Uzundere Yaz Eğitim Kampı BaşladıTürkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) tarafından açılan ve ilk kez dağcılık eğitimi alacak 154 sporcunun katıldığı Uzundere İlçesi'ndeki yaz eğitim kampı başladı.
 • 11:20Başkan Kocaoğlu'ndan Bakan Eroğlu'na CevapBaşkan Kocaoğlu'ndan Bakan Eroğlu'na Cevapİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, AK Parti İzmir milletvekili adayı olan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun kendilerine yönelik iddialarına cevap verdi.
 • 18:1381 İlde Ailem Var" ProjesiErzurum'da düzenlenen "81 İlde Ailem Var" projesiyle Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen 75 öğrenciye, Erzurum'un tanıtımı, tarihi ve turistik mekanların ziyareti, doğa sporları, çeşitli tur imkanları sağlanacak.
 • 12:22Epilepsi Hastası Gencin Uyuşturucudan Öldüğü İddiasıİzmir'in Karabağlar ilçesinde, epilepsi hastası 29 yaşındaki bir genç odasında ölü bulundu.
 • 11:23Zürafa "Şakir"E Özel BakımGaziantep Hayvanat Bahçesi'ne bir yaşındayken getirilen zürafa "Şakir"in bakımına büyük özen gösteriliyor.
 • 11:22Çukurca Karayolunda Askeri HareketlilikÇukurca Karayolunda Askeri HareketlilikHakkari-Çukurca karayolunda mayına dayanıklı ‘kirpi’ adı verilen zırhlı aracın sinyal bozucu araçlar eşliğinde sınır boylarına silah ve asker sevkiyatı yaptığı gözlemlendi.
 • 09:32Sınır Boylarına Askeri SevkiyatSınır Boylarına Askeri SevkiyatHakkari’de sınır boylarına takviye birlikler gönderilmeye devam ediliyor.
 • 16:22Aydemir: Aydemir: "Hınıs, Yunus Gönüllülerin Adresi"AK Parti Milletvekili adayı İbrahim Aydemir, Bütün Müslümanları kardeş bilen yüce bir dinin mensubu olarak, insan sevgi ve saygısını temel alan bir siyasi hareketi temsil ettiklerini, toplumun her kesimine ‘Akça’ ve dadaşça bir yaklaşım sergilediklerini kaydetti.
 • 11:25Dilendirilen Çocuklar Sokaktan KurtarılıyorGaziantep Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, Suriyeli ve Türk çocukların sokaklarda, özellikle trafik ışıklarında dilencilik yapmalarına engel olmak amacıyla çalışma yürütüyor.
 • 11:12Lösemili Çocuklarla "Kan Kardeşi" OldularGaziantep Üniversitesi (GAÜN) öğrencilerinin başlattığı "Kan Kardeşim Projesi" kapsamında, Onkoloji Hastanesi'nde tedavi gören lösemili çocukların kan ihtiyaçları karşılanıyor.
 • 16:44100 Bin Fidan Kampanyası Devam Ediyor100 Bin Fidan Kampanyası Devam EdiyorBattalgazi Belediyesi tarafından sürdürülen “100 Bin Fidan” kampanyası kapsamında Yaygın Ortaokulu öğrencileri ile Hanımeli Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyeleri, fidan dikimi gerçekleştirdi.
 • 17:13Doğu Anadolu'da Sıcaklık ve Heyelan UyarısıDoğu Anadolu Bölgesi'nde hafta başından itibaren hava sıcaklığının 8-10 derece artmasının beklendiği belirtilerek, taşkın, sel ve heyelana karşı dikkatli, tedbirli olunması istendi.
 • 12:18Doğu Anadolu'da Kuvvetli Yağış UyarısıMeteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü, Doğu Anadolu Bölgesi için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.
 • 12:07Meteorolojiden Yağış UyarısıErzurum Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü’nden sağanak yağış uyarısında bulunuldu.
 • 11:31Müzmin Bekar "Şakir"E Eş GeliyorGaziantep Hayvanat Bahçesi'nin erkek zürafası "Şakir"e haziran ayına kadar Almanya veya Kanada'dan eş getirilecek.
 • 11:07Halının Merkezi" İhracatta Telafi PeşindeDünyadaki makine halısı üretiminin önemli merkezlerinden Gaziantep'i de kapsayan Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde halı ihracatı geçen yılın ilk 3 ayına göre gerileme kaydetse de sanayiciler bu açığın kısa sürede kapanacağına inanıyor.
 • 10:34Yöresel Lezzetler YarıştıYöresel Lezzetler YarıştıErzurum'da 'Turizm Haftası' etkinlikleri kapsamında düzenlenen yöresel yemek yarışmasında ev hanımları mutfaktaki hünerlerini sergiledi.
 • 10:20MHP İl Başkanı Anatepe: MHP İl Başkanı Anatepe: "El Birliği ve Gönül Seferberliği Başladı"MHP Erzurum Milletvekili adayları ilçe gezilerini sürdürüyor.
 • 09:14Başkan Kılınç, Cumayanı ve Ketenyeri Mahallelerini Ziyaret EttiBaşkan Kılınç, Cumayanı ve Ketenyeri Mahallelerini Ziyaret EttiKöşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, “Yaz Projeleri” kapsamında mahalle ziyaretlerine devam ediyor.
 • 15:45MHP'nin Erzurum Milletvekili Adayları İlçelere Açıldı…MHP'nin Erzurum Milletvekili Adayları İlçelere Açıldı…Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Erzurum Milletvekili adayları, seçim çalışmaları kapsamında bugün ilçelere çıkarma yaptı.
 • 12:06Safari İçin Afrika'ya Gitmeye Gerek KalmayacakSafari İçin Afrika'ya Gitmeye Gerek Kalmayacak"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Safari park girişi- Parktaki hayvanlar- Deve ve at görüntüleri- Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler ile röportaj "Safari için Afrika'ya gitmeye gerek kalmayacak"- Yüz ölçümü ve tür sayısı bakımından Türkiye'de ilk, Avrupa'da ikinci, dünyada dördüncü sırada bulunan Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde oluşturulan Safari Parkı, 23 Nisan'da açılacak- Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Özsöyler: - "Ziyaretçiler, özel tasarlanan araçlara binerek, hayvanlarımızı doğal ortamlarında, arada tel örgüler olmadan görme imkanı bulacak" ZUHAL UZUNDERE KOCALAR - Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde açılacak "Safari Parkı"nda 70 türde yaklaşık 200 hayvan, serbestçe dolaştıkları doğal ortamlarında görülebilecek.
 • 11:28Safari İçin Afrika'ya Gitmeye Gerek Kalmayacak"Gaziantep Hayvanat Bahçesi'nde açılacak "Safari Parkı"nda 70 türde yaklaşık 200 hayvan, serbestçe dolaştıkları doğal ortamlarında görülebilecek.
 • 11:16Saray Kumaşı" Kutnu İçin Tanıtım AtağıGaziantep Büyükşehir Belediyesince kurulan Kutnu Kumaş Tanıtım Grubu, kentte yüzyıllardır ilmek ilmek dokunan ve padişah kaftanlarında kullanıldığı için "saray kumaşı" olarak bilinen kutnunun kullanım alanlarının genişletilmesi için çalışma yürütüyor.
 • 09:23TSK, Çukurca'ya Sevkiyata Hız Verdi, Askeri Konvoy Yüksekova'da TaşlandıTSK, Çukurca'ya Sevkiyata Hız Verdi, Askeri Konvoy Yüksekova'da TaşlandıTSK, Ağrı'da yaşanan olaydan sonra Çukurca'ya askeri sevkiyat yaptı. Askeri konvoyun Yüksekova'dan geçişi sırasında taşlı saldırı oldu, polis havaya uyarı ateşi açtı.
 • 15:16Rize Görme Engelli Ama 20 Yıldır Çocuklara Ders Çalıştırarak Hayata TutunuyorRize Görme Engelli Ama 20 Yıldır Çocuklara Ders Çalıştırarak Hayata TutunuyorRize? nin Çayeli İlçesi Uzundere Köyü'nde yaşayan ve üniversite eğitimi sırasında geçirdiği rahatsızlık sonucu gözlerini kaybeden 60 yaşındaki Muhammet Ümit, evinde öğrencilere karşılıksız ders çalıştırıyor.
 • 15:04Görme Engelli, 20 Yıldır Çocuklarla Ders ÇalıştırıyorGörme Engelli, 20 Yıldır Çocuklarla Ders ÇalıştırıyorRize'nin Çayeli İlçesi Uzundere Köyü'nde yaşayan ve üniversite eğitimi sırasında geçirdiği rahatsızlık sonucu gözlerini kaybeden 60 yaşındaki Muhammet Ümit, evinde öğrencileri karşılık beklemeden ders çalıştırıyor.
 • 13:28Doğal Antibiyotik: ŞiveydizDoğal Antibiyotik: ŞiveydizGörüntü Dökümü: -Detay,-Gaziantep Gastronomi ve Aşçılar Derneği Başkanı Battal Yıldırım ile röportaj,-Şiveydiz yapımı Doğal antibiyotik: Şiveydiz- Gaziantep mutfağına özgü bahar aylarında yapılan bir yemek türü olan Şiveydiz, içerisindeki taze sarımsak ve soğan nedeniyle adeta doğal antibiyotik özelliği taşıyor- Gaziantep Gastronomi ve Aşçılar Derneği Başkanı Yıldırım: "Sarımsak kullanılarak yapıldığı için doğal antibiyotik olan Şiveydizi yiyenler gribal enfeksiyonlardan korunur"- Diyetisyen Dr. Boyral: "Soğan ve sarımsak aynı zamanda doğal bir antibiyotik deposu kabul edildiğinden tüketildiğinde, enfeksiyon riskini azaltır" ZUHAL UZUNDERE KOCALAR - Gaziantep mutfağında nisan ve mayıs aylarında yapılan şiveydiz, içerisinde bulunan taze sarımsak ve soğan nedeniyle adeta doğal antibiyotik etkisi gösteriyor.
 • 12:03Doğal Antibiyotik: ŞiveydizGaziantep mutfağında nisan ve mayıs aylarında yapılan şiveydiz, içerisinde bulunan taze sarımsak ve soğan nedeniyle adeta doğal antibiyotik etkisi gösteriyor.
 • 10:15Başkan Kılınç, Uzundere'de İncelemelerde BulunduBaşkan Kılınç, Uzundere'de İncelemelerde BulunduKöşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç, ilçe genelindeki mahalle ziyaretlerine devam ediyor.