23:4300
SON DAKİKA VAN HABERLERİ

Son Dakika Van Haberleri

   

  Tehcirin 100. Yılında Osmanlı'nın Son Dönemindeki İsyanlar' Sempozyumu

  Tehcirin 100. Yılında Osmanlı'nın Son Dönemindeki İsyanlar" Sempozyumu

  Diyarbakır'da "Tehcirin 100. Yılında Osmanlı'nın Son Dönemindeki İsyanlar Sempozyumu"- Diyarbakır'da Osmanlı Devleti'nin son dönemindeki milliyetçi ayaklanmalarının ele alındığı "Tehcirin 100. Yılında Osmanlı'nın Son Dönemindeki İsyanlar Sempozyumu" düzenlendi- Vali Aksoy: "1915 yılında gerçekleştirilmiş olan tehcirin farklı bir şekilde adlandırılarak kamuoyuna sunulması ve bunun bir soykırım olarak değerlendirilmeye tabi tutulması kabul edilemez" Diyarbakır Valiliği, Dicle Üniversitesi (DÜ) (Bugün 21:13)

   

  Yyü'de "Çözüm Süreci Kongresi"

  "Sosyo Ekonomik, Kültürel ve Siyasi Boyutlarıyla Çözüm Süreci Kongresi", YYÜ ev sahipliğinde İstanbul Ticaret Üniversitesi ortaklığıyla düzenlendi Vali Doğan: "Biz bu bölgede yaşayan insanlar, ortak bir tarihe mensubuz. Yüz yıllardır bir arada yaşadık, ortak bir kültür ürettik ve ürettiğimiz bu kültürle de yolumuza devam etmek istiyoruz" Rektör Prof. Dr. Battal: "Sadece bölgemizin, insanımızın, ülkemizin ve Ortadoğu'nun da birlik ve beraberliğimizden geçiyor. (Bugün 19:28)

   

  Futbol: Spor Toto 3. Lig

  Ligin 17. haftasında oynanacak maçları yönetecek hakemler açıklandı. (Bugün 18:05)

   

 

  Tuşba Belediyesi'nin Kültür Sosyal Etkinlikleri Devam Ediyor

  Tuşba Belediyesi'nin Kültür Sosyal Etkinlikleri Devam Ediyor

  Van’ın Tuşba Belediyesi’nin kültür ve sosyal etkinlikler kapsamında davet ettiği eğitimci-yazar Doç. Dr. Halit Ertuğrul, ‘Başarıda Moral ve Motivasyon ile Gençlik ve Aile’ konulu iki ayrı konferans verecek. (Dün 17:52)

   

  Nehir'siz İlk Doğum Günü

  Nehir'siz İlk Doğum Günü

  Van'ın Gürpınar İlçesi Kırkgeçit Mahallesi'nde evini önünde oynarken ortadan kaybolan ve 50 gündür haber alınamayan 5 yaşındaki Nehir Aslan doğum gününde hüzün vardı. (Dün 17:23)

   

  Diyarbakır'da "Kelimenin Kalbi" Sergisi

  Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkan Yardımcısı Ahmet Sula, söz, resim ve yazı sanatını bir arada şekillendirdiği "Kelimenin Kalbi" sergisini Diyarbakır'ın tarihi Keçi Burcu'nda açtı. (Dün 17:13)

   

  Trafik Güvenliği Eğitiminde, 1,5 Milyon Çocuğa Ulaşıldı

  Türkiye'nin en uzun soluklu yol güvenliği eğitim projesi Sokakta İlk Adımlar 13'üncü uygulama yılına girdi. (Dün 16:21)

   

  Urartuca, YYÜ'de Seçmeli Ders Olarak Okutulacak

  Urartuca, YYÜ'de Seçmeli Ders Olarak Okutulacak

  YYÜ'deki bilim insanları tarafından Urartu Krallığının yıkılmasıyla artık konuşulmayan ve dünyada çok az kişi tarafından bilinen Urartuca, yeniden canlandırılıyor. (Dün 16:07)

   

  Sözleşmeli Er Kanunu

  Kanun'da yapılan değişiklikle ortaöğretim mezunlarının askerlik yapmadan sözleşmeli er olabilmelerine imkan sağlandığı, halen silah altında bulunan erbaş ve erlerden ortaöğretim mezunu olanların da sözleşmeli er başvurusunda bulunabileceği bildirildi. (Dün 16:07)

   

  Sözleşmeli Erlerin Alacağı Maaş Belli Oldu

  Sözleşmeli Erlerin Alacağı Maaş Belli Oldu

  Genelkurmay Başkanlığı, sözleşmeli erlerden birinci derece kritik illerde görev yapan personelin 3 bin 342 lira maaş alacağını açıkladı. (Dün 15:49)

   

  Genelkurmay'dan Sözleşmeli Erbaş/er Açıklaması

  Genelkurmay Başkanlığı, 13 Aralık 2014 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren düzenleme ile 6191 sayılı Sözleşmeli Erbaş/Er Kanunu'nda yapılan değişiklik hakkında açıklama yaptı. (Dün 15:27)

   

  Van'da Kültür Sanat

  VDT'de bu hafta, "İntiharın Genel Provası" ile "Kurşun Askerin Utancı" adlı oyunlar sahnelenecek. (Dün 14:50)

   

  Kadın Kebap Ustası Erkeklere Taş Çıkarıyor

  Kadın Kebap Ustası Erkeklere Taş Çıkarıyor

  Van'da Berram Izgara ve Ev Yemekleri işletmecisi Nurgül İlkan, pişirdiği kebaplarla adeta erkek ustalara taş çıkarıyor. (Dün 14:34)

   

  Van Urartuca, Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde Ders Oluyor

  Van Urartuca, Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde Ders Oluyor

  Urartu Krallığı'nın 2 bin 800 yıl önce yıkılmasıyla artık konuşulmayan ve dünyada çok az kişi tarafından bilinen ölü dil Urartuca, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi'ndeki (YYÜ) bilim insanları tarafından yeniden canlandırılıyor. (Dün 14:03)

   

  Yaylacıların Karlı Yollarda Dönüş Çilesi

  Yaylacıların Karlı Yollarda Dönüş Çilesi

  Van'ın Çatak ilçesindeki yaylacılar, yoğun kar yağışının yaşandığı bölgede yüzlerce koyundan oluşan sürüleri ile karlı arazileri aşıyor. (Dün 14:03)

   

  Tasarımın Yıldızları Alldesign İçin İstanbul'a Geliyor

  Tasarımın Yıldızları Alldesign İçin İstanbul'a Geliyor

  İstanbul'u bir tasarım üssü haline getiren alldesign, 19-21 Şubat 2015 tarihleri arasında adeta 'yıldızlar geçidine' sahne olacak. (Dün 13:41)

   

  Traktör Sayısında Manisa Liderliğini Koruyor

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, traktör sayısında Manisa’nın liderliğini koruduğunu bildirerek, “Ekim ayı itibarıyla Manisa, 77 bin 496 traktörle birinciliğini sürdürdü. (Dün 13:32)

   

  Milletvekili Ahmet Arslan Bakanlıkların Kars'a Yaptığı Yatırımları Anlattı

  Milletvekili Ahmet Arslan Bakanlıkların Kars'a Yaptığı Yatırımları Anlattı

  TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, bakanlıkların koordineli bir şekilde çalışmalarının önemine değinerek bu durumun Türkiye’nin Dünya’da söz sahibi olmasını sağladığını belirtti. (Dün 13:09)

   

  Yaylacıların Karlı Yollarda Dönüş Çilesi

  İlkbahar mevsiminde çıktıkları yaylalardan havaların soğumasıyla dönüşe geçen vatandaşlar, koyun sürüleri ile karlı arazileri aşıp günler süren zorlu yolculuğun ardından evlerine ulaşıyor. (Dün 13:07)

   

  2014 Gençliğin Yılı Oldu

  2014 Gençliğin Yılı Oldu

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, yıl içerisinde gerçekleştirdiği projelerle gençliğin ortak sesi oldu. (Dün 12:55)

   

  Muş'ta "Afet Müdahale Planı" Toplantısı

  Muş'ta "Afet Müdahale Planı" toplantısı yapıldı. (Dün 12:52)

   

  Tzob: Traktör Sayısında Manisa Hala Lider

  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, traktör sayısında Manisa’nın liderliğini koruduğunu bildirerek, “Ekim ayı itibarıyla Manisa, 77 bin 496 traktörle birinciliğini sürdürdü. (Dün 12:51)

   

  Yılın Sporcusu Robben

  Yılın Sporcusu Robben

  Louis van Gaal yılın antrenörü, Bayern Münih'in yıldızı Arjen Robben yılın sporcusu seçildi. (Dün 12:41)

   

  2014 Gençliğin Yılı Oldu

  Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç "İlerleyen süreçte de yapacağımız projelerle, 2023 ve 2071 vizyonuna ışık tutacak gençlerimizi, geleceğe hazırlamayı hedefliyoruz." dedi. (Dün 12:38)

   

  Hollanda'da Van Gaal Yılın Antrenörü, Robben Yılın Sporcusu Seçildi

  Hollanda'da Manchester United takımında teknik direktörlük yapan Louis van Gaal yılın antrenörü, Bayern Münih'in yıldızı Arjen Robben yılın sporcusu seçildi. (Dün 12:37)

   

  Hollanda'da Van Gaal Yılın Antrenörü, Robben Yılın Sporcusu Seçildi

  Hollanda'da Manchester United takımında teknik direktörlük yapan Louis van Gaal yılın antrenörü, Bayern Münih'in yıldızı Arjen Robben yılın sporcusu seçildi. (Dün 12:19)

   

  Çatak'ta Servis Şoförlerine Seminer

  Çatak'taki servis şoförlerine, trafik ve ilk yardım konularında seminer verildi. (Dün 12:09)

   

  Siyanürle Altın Arama" Son Buluyor

  Doğaya ve canlılara verdiği zararlar nedeniyle kamuoyunda büyük tepki gören siyanürle altın arama uygulaması, "Nano Sarraf" adlı ürün sayesinde tarihe karışacak. (Dün 11:54)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
18.12.2014 23:43:53. #1.13#