01:4600
SON DAKİKA VAN HABERLERİ

Son Dakika Van Haberleri

  Özbalık Anısına Halter Turnuvası Düzenlendi

  Valilik ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, geçen yıl hayatını kaybeden Ağrılı halterci Ahmet Özbalık anısına turnuva düzenlendi. (Dün 17:52)

   

  Çin Firmasından Van'a Güneş Enerjisi Yatırımı

  Fizibilite çalışması yapmak üzere kente gelen Çin'deki enerji firmasının proje yöneticisi Yun Jia Yang, 2015'te Türkiye ve Çin arasında yapılacak ticari anlaşmalara bu yatırımı ekletmeyi hedefliyor. (Dün 17:50)

   

  Siirt Pervari'de Şüpheli Ölüm

  Siirt'in Pervari ilçesinde evinde yaralı halde bulunan kadın, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. (Dün 17:13)

   

  Tuşba Müftülüğü'nden 'Mevlana ve İnsan Sevgisi' Etkinliği

  Tuşba Müftülüğü'nden "Mevlana ve İnsan Sevgisi" Etkinliği

  Van merkez Tuşba İlçe Müftülüğü tarafından Mevlana’nın ölüm yıl dönümü münasebetiyle bir konferans düzenledi. (Dün 14:44)

   

  Van Ekogenç Derneğinin Kapatılması Reddedildi

  Van Ekogenç Derneğinin Kapatılması Reddedildi

  Van'da geçen yıl Haziran ayında bir grup genç tarafından kurulan Ekogenç Derneği hakkında, tüzüğünde 'cinsel yönelimlerin desteklenmesi' maddesi yer aldığı gerekçesiyle Van Valiliği tarafından açılan kapatma davasının 4'üncü duruşmasında karar çıktı. (Dün 14:01)

   

  Hopa Limanı'na Tarihinde İlk Defa Yurtdışından Yeni Bir Ürün Geldi

  Hopa Limanı'na Tarihinde İlk Defa Yurtdışından Yeni Bir Ürün Geldi

  Hopa Limanı (Hopaport), kuruluşundan bu tarafa ilk defa limana yeni bir ürün getirtmeyi başardı. (Dün 13:30)

   

  Kafa Üstü Düşen Kişi Öldü

  Van’da bir kağıt fabrikasında çalışan ve kamyon yükünü boşalttığı sırada kafa üstü düşen bir kişi hayatını kaybetti. (Dün 13:16)

   

  Van Ekogenç Derneğinin Kapatılması Reddedildi

  Van Ekogenç Derneğinin Kapatılması Reddedildi

  Van'da kurulan Ekogenç Derneği hakkında,tüzüğünde 'cinsel yönelimlerin desteklenmesi' maddesi yer aldığı gerekçesiyle açılan kapatma davasının 4'üncü duruşmasında karar çıktı. (Dün 13:09)

   

  Erciş Bıyıklısı'nın Nesli Tehlikede

  Erciş Bıyıklısı'nın Nesli Tehlikede

  Van Gölü'ne özgü inci kefalinden sonra, göle dökülen Ilıca, Zilan, Kömürcü ve Deliçay akarsularında yaşayan 'Erciş Bıyıklısı' balığı ile ilgili de araştırma yapılıyor. (Dün 12:01)

   

  Van Erciş Bıyıklısı'nın Nesli Tehlikede

  Van Erciş Bıyıklısı'nın Nesli Tehlikede

  Van Gölü'ne özgü inci kefalinden sonra, göle dökülen Ilıca, Zilan, Kömürcü ve Deliçayda yaşayan 'Erciş Bıyıklısı' olarak nitelendirilen balık ile ilgili de araştırma yapılıyor. (Dün 12:01)

   

  Ölümü Bekleyen Hasta YYÜ'de 3 Ayda Tedavi Oldu

  YYÜ Dursun Odabaş Tıp Merkezi'nin doktorları, gittiği her kapıdan ölüm riski nedeniyle geri çevrilen 200 kiloluk hastayı sağlığına kavuşturdu. (Dün 11:45)

   

  Ermeni Diasporasının 2015 Planı

  Ermeni Diasporasının 2015 Planı

  Uluslararası Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİMDER) Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi İrfan Ermiş, Ermenilerin soykırım propagandası çerçevesinde Ermeni asıllı Amerikan grup ‘System of a Down’u turneye hazırladıklarını iddia etti. (Dün 10:23)

   

  Yol Çilesine 4 Katlı Merdivenli Çözüm

  Yol Çilesine 4 Katlı Merdivenli Çözüm

  Van’ın Bahçesaray Belediyesi, yokuş nedeniyle evlerine gitmekte zorlanan vatandaşları için bayır kenarına dört katlı betonarme merdiven ördü. (Dün 09:59)

   

  Bahçesaray'da Yol ve Alt Yapı Çalışmaları

  Bahçesaray'da Yol ve Alt Yapı Çalışmaları

  Van’ın Bahçesaray Belediyesi, ilçeye bağlı mahallelerde başlattığı yol ve alt yapı çalışmaları aralıksız devam ediyor. (Dün 09:53)

   

  Doğu'da Kar Yağışı

  Kar yağışının aralıklarla etkisini sürdürdüğü Doğu Anadolu Bölgesinde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 11 dereceyle Ardahan'da ölçüldü. (Dün 09:36)

   

  "Erciş Bıyıklısı" Yok Olma Tehlikesi Altında

  YYÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Sarı, "Erciş bıyıklısı" olarak bilinen balığın neslinin, derelere yapılan sekiler nedeniyle tehlikeye girdiğini bildirdi. (Dün 09:29)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
21.12.2014 01:46:43. #1.11#