14:5100
SON DAKİKA VAN HABERLERİ

Son Dakika Van Haberleri

  Başkale'de Kura Çekimi

  Başkale'de Kura Çekimi

  Başkale ilçesinde Çalışma ve İş Kurumu aracılığıyla okullara alınacak 90 kişilik hizmetli kadrosu, işe başvuran 345 kişi arasında çekilen kurayla belirlendi. (Bugün 12:46)

   

  Kurbanlıklarda 'Çözüm Süreci' Bereketi

  Kurbanlıklarda "Çözüm Süreci" Bereketi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan çözüm sürecinin etkisiyle hayvancılığın eski canlılığına kavuştuğu Van'da, Kurban Bayramı öncesi büyük hareketlilik yaşanıyor Binlerce büyük ve küçükbaş hayvanın batı illerine sevk edildiği kentte, hayvan pazarında da yoğunluk yaşanıyor Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Altuner: "Geçen yıl Van'dan yaklaşık 106 bin küçükbaş, 6 bin büyükbaş hayvan kurbanlık olarak batı illerine sevk edildi. (Bugün 12:45)

   

  Kültür Müdürlüğünden 'Van'ın Doğal Değerleri Kitabı'

  Kültür Müdürlüğünden "Van'ın Doğal Değerleri Kitabı"

  Van İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Van’ın Doğal Değerleri, Van Kültür ve Turizm Envanteri” kitabı yayımlandı. (Bugün 12:41)

   

  Kars'tan Yapılacak Olan İhracatlara Eksra Destek

  Kars'tan Yapılacak Olan İhracatlara Eksra Destek

  KARSİAD Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği’nde Şube Müdürü olarak görev yapan Ekrem Altun ile “İhracata Yönelik Devlet Yardımları” konulu seminer düzenlendi. (Bugün 12:37)

   

  Aysel Tuğluk'tan 'Edepsiz' Diyen Başbakan'a Cevap

  Aysel Tuğluk'tan 'Edepsiz' Diyen Başbakan'a Cevap

  Aysel Tuğluk, kendisi için 'Edepsiz' diyen Başbakan Davutoğlu'na cevap verdi. Tuğluk, "Direnen özgür kadına hakaret ve küfür edilmesine asla müsaade etmem." dedi. (Bugün 12:35)

   

  Türkiye ve Hollanda Arasında Ortak Su Yönetimi Çalışması

  Su Yönetimi Genel Müdürlüğü ve Hollandalı DELTARES Enstitüsü tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen "Hidroloji ve Su Kalite Modelinin Büyük Menderes Havzasına Uygulanması Projesi" ile su hidrolojisi, su kalitesi ve ekolojik değerlendirmelerin yapılacağı "Su Yönetimi Modelleme Platformu" oluşturulacak. (Bugün 12:35)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
30.09.2014 14:51:20. #1.13#