08:3500
SON DAKİKA VAN HABERLERİ

Son Dakika Van Haberleri

   

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik Açıklaması

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik Açıklaması

  "Demokrasi 'evet', insan hakları 'evet', onurlu bir şekilde, şerefli bir şekilde bu ülkede yaşayan vatandaşın bu yaşama zevkinden, kalitesinden birşey kaybettirmeden onun huzurunu kaçırmaya çalışanlara 'hayır' diyen bir yapılanmayı, önümüzdeki günlerde parlamentoya taşıyoruz ve inşallah bu vandalların hesabını da soracak olan güçlü Türkiye Cumhuriyeti Devleti'dir. (Bugün 02:06)

   

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik: 'Başbakan Risklere Karşı 23 Dönüşüm Programını...

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik: "Başbakan Risklere Karşı 23 Dönüşüm Programını...

  Bursa'da konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Türkiye'nin ekonomik alanda karşılaşabileceği engellere karşı çalışma yaptıklarını belirterek, "Sayın Başbakan önümüzdeki günlerde geleceğe dönük Türkiye'yi bekleyen risklere karşı 23 dönüşüm programını açıklayacak. (Bugün 01:18)

   

  Gündem Özeti / 25 Ekim 2014

  Gündem Özeti / 25 Ekim 2014

  ANADOLU AJANSI. (Bugün 00:03)

   

  Akdoğan: 'Ak Parti Birlik Siyasetinin Sembolü'

  Akdoğan: "Ak Parti Birlik Siyasetinin Sembolü"

  Başbakan Yardımcısı Akdoğan: (1)- "Hem iç siyaseti baskı altına almak için terör kullanılıyor hem de Türkiye'yi etkisizleştirmek için yabancı güçler terörü bir vasıta olarak kullanıyor"- "Ana muhalefetin sorumsuz genel başkanı bunu ihanet olarak tanımlıyor. (Dün 22:30)

   

  Başbakan Yardımcısı Akdoğan Açıklaması

  Başbakan Yardımcısı Akdoğan Açıklaması

  "Hem iç siyaseti baskı altına almak için terör kullanılıyor hem de Türkiye'yi etkisizleştirmek için yabancı güçler terörü bir vasıta olarak kullanıyor" "Ana muhalefetin sorumsuz genel başkanı bunu ihanet olarak tanımlıyor. (Dün 21:47)

   

  Kayseri'de Diri Fay Hatları Var

  Jeoloji Mühendisleri Odası Kayseri İl Temsilcisi Bülent Üzeltürk, Van depreminin yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, ''Kayserimizde maalesef bir deprem şehridir. (Dün 19:09)

   

  Özalp SYDV'den İhtiyaç Sahibi Ailelere Ziyaret

  Van'ın Özalp Kaymakamlığı Aile Kültür Merkezi çalışanları ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı görevlileri, ilçedeki ihtiyaç sahibi ve şehit ailelerini ziyaret etti. (Dün 17:25)

   

  Foseptik Çukuruna Düşen Çocuk Hayatını Kaybetti

  Van’ın Özalp ilçesinde foseptik çukuruna düşen 5 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti. (Dün 17:13)

   

  Van'daki 'Türkiye-İran Forumu'

  Van'daki 'Türkiye-İran Forumu'

  VAN (İHA) – Van’da, Türkiye ile İran arasında yapılan Sektörel ve Finansal Derinleşme Forumu, iki salonda eş zamanlı gerçekleştirilen “Kültür ve Turizm” ile “Kamu Diplomasisi” konulu oturumlarla devam ediyor. (Dün 17:02)

   

  Van'da, 'Kahrolsun Pkk' Sloganları

  Van'da, "Kahrolsun Pkk" Sloganları

  Van’da, İslami sivil toplum kuruluşları tarafından yapılan ortak basın açıklamasında, "Kahrolsun PKK" sloganları atıldı. (Dün 16:30)

   

  Van'daki Mers Virüsü Şüphesi

  Van'daki Mers Virüsü Şüphesi

  İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalık Kontrol Programları Şube Müdürü Saydan: "İlimizde halen MERS tanısı ile tedavi altına alınmış herhangi bir kişi bulunmamaktadır" (Dün 16:18)

   

  Türkiye-İran Van Forumu"

  Forumun birinci oturumunda "Türkiye İran İlişkilerinde Kamu Diplomasisi" konusu tartışıldı TASAM Başkan Yardımcısı Bilhan: "İran son derece rasyonel bir dış politika yürütüyor ve milli çıkarları doğrultusunda çok akılcı kararlar veriyor" (Dün 16:07)

   

  Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı

  Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, bundan sonra Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nın Ankara’da yapılmayacağını belirterek, "HDP’li gelip İç Anadolu’da mesaj veremez. MHP gelip Doğu, Güneydoğu Anadolu’da mesaj veremez. CHP, İç Anadolu’da da birçok mitinglerde gördük, miting yapamadı. (Dün 15:52)

   

  Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Van'a Geliyor

  Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Van'a Geliyor

  Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere yarın Van’a geliyor. (Dün 15:49)

   

  Erciş'te 'Her Mahalleye Bir Tandır Evi Projesi'

  Erciş'te 'Her Mahalleye Bir Tandır Evi Projesi'

  Van’ın Erciş Belediyesi, kadının toplumsal etkinliğinin arttırılması, toplumsal eşitlik ve kadının ekonomik üretimini arttırmaya yönelik ‘Her Mahalleye Bir Tandır Evi Projesi’ni hayata geçiriyor. (Dün 15:45)

   

  Hdp'li Kaplan'dan Sayıştay Raporlarına Sert Eleştiri

  Hdp'li Kaplan'dan Sayıştay Raporlarına Sert Eleştiri

  HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, "Sanki çatışma sürüyor, operasyon oluyor gibi operasyon tazminatı almaya devam etmişler, Biz burada çözüm için Meclis'te elimizi taşın altına koyarken, hükümet kendi emrindeki polisine barış döneminde para ödemiş (operasyon tazminatı), bu hükümetin vicdanı yok" dedi. (Dün 15:38)

   

  Türk Kızılayı Vanlı Öğretmenin Çağrısını Yanıtsız Bırakmadı

  Türk Kızılayı Vanlı Öğretmenin Çağrısını Yanıtsız Bırakmadı

  Türk Kızılayı Edirne Şubesi, Van'da görev yapan bir öğretmenin isteği üzerine lisesine 17 koli kitap yolladı. (Dün 15:32)

   

  Türkiye-İran Van Forumu'

  Türkiye-İran Van Forumu"

  "Türkiye-İran Van Forumu"- Van Valiliği, DAKA, İran Dışişleri Bakanlığı Politik ve Uluslararası Araştırma Merkezi, Van YYÜ ve TASAM işbirliği ile düzenlenen Türkiye-İran Van Forumu başladı- İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Bikdeli: "İki ülke kapasiteleri seviyesinde işbirliği içinde olurlarsa uluslararası siyasette kesinlikle büyük bir rol oynayacaklardır"VAN (AA) - İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Alireza Bikdeli, "İki ülke kapasiteleri seviyesinde işbirliği içinde (Dün 15:28)

   

  Davutoğlu: 'İnadına Kardeşlik Diyeceğiz'

  Davutoğlu: "İnadına Kardeşlik Diyeceğiz"

  Kendilerinin zalim ve mazlum söz konusu olduğunda dinine, kimliğine, etnisitesine bakmadıklarını, buna herkesin şahit olduğunu; Arakan'ın, Somali'nin, Suriye'nin, Irak'ın, Libya'nın şahit olduğunu, hatta deprem sonrasında ilk uçağın Türkiye'nin gönderdiği uçak olduğu, coğrafyanın binlerce, on binlerce kilometre ötesindeki Haiti'nin, Filipinler'in şahit olduğunu kaydetti. (Dün 15:18)

   

  Bayan Futbol Takımı Hakkari'deki Maça Yolcu Otobüsüyle Gitti

  Türkiye Kadınlar 2. Futbol Ligi takımlarından Bursa Vatanspor kafilesi, ligin ilk haftasında pazar günü Şemdinli’de oynayacakları Hakkarigücüspor maçı için araç bulamadı. (Dün 14:14)

   

  Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye’de anamuhalefet koltuğunun boş olduğunu söyledi. (Dün 14:14)

   

  AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı

  Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (2) (Kılıçdaroğlu) Haddini bilmeden dün ve bugün yaptığı açıklamalarda 'Türkiye'de parti ile devlet iç içe geçiyor' diyor, bizim AK Parti dönemini kastederek. Türk tarihini bilmiyorsun, insanlık tarihini bilmiyorsun, Kerbela tarihini bilmiyorsun, bari CHP tarihini bil. 1936'da İçişleri Bakanı, CHP Genel Sekreteri oldu bu memlekette. (Dün 14:04)

   

 

  Türkiye-İran Van Forumu"

  Van Valiliği, DAKA, İran Dışişleri Bakanlığı Politik ve Uluslararası Araştırma Merkezi, Van YYÜ ve TASAM işbirliği ile düzenlenen Türkiye İran Van Forumu başladı İran İslam Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Bikdeli: "İki ülke kapasiteleri seviyesinde işbirliği içinde olurlarsa uluslararası siyasette kesinlikle. (Dün 13:44)

   

  HDP'li Kaplan'dan Sayıştay Raporlarına Sert Eleştiri

  HDP'li Kaplan'dan Sayıştay Raporlarına Sert Eleştiri

  Düzenlediği basın toplantısında Sayıştay raporundaki operasyon tazminatını eleştiren Kaplan "Polisine barış döneminde para ödemiş, bu hükümetin vicdanı yok" dedi. (Dün 13:43)

   

  Dbp'den Van Halk Konferansı

  Dbp'den Van Halk Konferansı

  Demokratik Bölgeler Partisi’nin (DBP) Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, Kürt halkının tarihi bir süreçten geçtiğini belirterek, “Bundan sonraki dönem sadece direnme ve var olanı koruma dönemi değil, artık özgürlüğü inşa etme dönemidir” dedi. (Dün 13:35)

   

  Van'da 'Türkiye-İran Forumu'

  Van'da 'Türkiye-İran Forumu'

  Türkiye-İran Sektörel ve Finansal Derinleşme Forumu Van’da başladı. (Dün 13:35)

   

  Davutoğlu: 'Her Vandaldan Yıktıkları Yerin Tazminatını Alacağız'

  Davutoğlu: "Her Vandaldan Yıktıkları Yerin Tazminatını Alacağız"

  AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı-Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (1)-"Yıkanların, tahrip edenlerin, sadece şehirleri değil, kardeşi kardeşe düşman ederek milli birliği tahrip edenlerin karşısında olduk, kale gibi durduk, kale gibi durmaya devam edeceğiz"-"Vanlılar, Diyarbakırlılar, Siirtliler, Şırnaklılar, Hakkarililer, Bingöllüler, Bitlisliler, Urfalılar, Karsllar görsünler ki yıkılan yerlerde gül yetiştiren bir iktidar, bir siyaset felsefesi var ama bunun yanında yeni bir (Dün 13:23)

   

  Plaj Futbolu Takımı Ödüllendirildi

  Plaj Futbolu Takımı Ödüllendirildi

  Antalya'nın Alanya ilçesinde 15 Ekim'de düzenlenen plaj futbolu final maçında ikinci olan Erciş Belediyesi Plaj Futbolu Takımı ödüllendirildi. (Dün 13:07)

   

  Başbakan Davutoğlu: 'Kale Gibi Durduk, Kale Gibi Durmaya Devam Edeceğiz'

  Başbakan Davutoğlu: "Kale Gibi Durduk, Kale Gibi Durmaya Devam Edeceğiz"

  AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı-Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (1)-"Yıkanların, tahrip edenlerin, sadece şehirleri değil, kardeşi kardeşe düşman ederek milli birliği tahrip edenlerin karşısında olduk, kale gibi durduk, kale gibi durmaya devam edeceğiz"-"Vanlılar, Diyarbakırlılar, Siirtliler, Şırnaklılar, Hakkarililer, Bingöllüler, Bitlisliler, Urfalılar, Karsllar görsünler ki yıkılan yerlerde gül yetiştiren bir iktidar, bir siyaset felsefesi var ama bunun yanında yeni bir (Dün 13:06)

   

  Sanko Holding Hayır İşlerine Yenilerini Ekliyor

  Sanko Holding Hayır İşlerine Yenilerini Ekliyor

  Bir asırlık geçmişiyle faaliyet gösterdiği birçok sektörde yatırımları, üretim ve istihdam gücüyle Türkiye ekonomisine büyük katkılar sağlayan Sanko Holding, hayır işlerine de yenilerini ekliyor. (Dün 12:55)

   

  TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Kayseri Temsilcisi Bülent Üzeltürk Açıklaması

  TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Kayseri Temsilcisi Bülent Üzeltürk Açıklaması

  TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası Kayseri İl Temsilcisi Bülent Üzeltürk, Van depreminin yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, "Afetlere hazırlıklı olmak gerekir" dedi. (Dün 11:28)

   

  Eş Başkanlar :Erciş'e Söz Verilen Kentsel Dönüşüm Artık Başlatılsın

  Eş Başkanlar :Erciş'e Söz Verilen Kentsel Dönüşüm Artık Başlatılsın

  Erciş Belediyesi Eş Başkanları Diba Keskin ve Abdurrahman Çağan, 23 Ekim 2011'de yaşanan depremde hayatını kaybedenlerin mezarlarını ziyaret etti. (Dün 11:25)

   

  Kuyudan Su Yerine Ateş Çıkıyor

  Kuyudan Su Yerine Ateş Çıkıyor

  Van'ın Özalp ilçesinde okul için açılan su kuyusundan çıkan esrarengiz ateş, köylüleri endişelendirdi. (Dün 11:18)

   

  Van'daki Esrarengiz Ateş

  Van'daki Esrarengiz Ateş

  Van’ın Özalp ilçesinde okul için açılan su kuyusundan çıkan esrarengiz ateşi inceleyen İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ( AFAD) ekipleri, duruma metan gazının yol açtığı ihtimali üzerinde duruyor. (Dün 11:13)

   

  Işığın İzinde" Fotoğraf Sergisi

  "Işığın İzinde" fotoğraf sergisiVAN (AA) - Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Görevlisi Murat Cacim, "Işığın İzinde" adlı fotoğraf sergi açtı. (Dün 10:49)

   

  Futbol: Haftanın Programı

  Futbol: Haftanın Programı

  Spor Toto Süper Lig ve PTT 1. Lig'e 7. hafta maçlarıyla devam edilecek Spor Toto 2. Lig'de 10. hafta, Spor Toto 3. Lig'de ise 9. hafta maçları oynanacak. (Dün 10:41)

   

  Spor Toto 3. Lig 9. Hafta Hakemleri Açıklandı

  Spor Toto 3. Lig 9. Hafta Hakemleri Açıklandı

  Spor Toto 3. Lig'de 9. hafta maçlarını yönetecek hakemler açıklandı. (Dün 10:10)

   

  Akut Bozüyük Ekibi Çalışmaları

  Akut Bozüyük Ekibi Çalışmaları

  AKUT Bozüyük ekibi lojistik sorumlusu Çaldemir: "Afet değil, bilinçsizlik can alır" (Dün 10:08)

   

  Işığın İzinde' Fotoğraf Sergisi

  Işığın İzinde" Fotoğraf Sergisi

  Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Görevlisi Murat Cacim, "Işığın İzinde" adlı fotoğraf sergi açtı. (Dün 09:46)

   

  Van'da Su Ararken Gaz Buldular

  Van'da Su Ararken Gaz Buldular

  Van'ın Özalp ilçesinde okul bahçesinde sondaj çalışması yapan ekipler, gaz buldu. (Dün 03:23)

   

  Orman Gençlik, Ordu'yu Devirdi: 69-61

  Orman Gençlik, Ordu'yu Devirdi: 69-61

  Kadınlar Basketbol Türkiye Kupası Yalova Grubu mücadelesinde OGM Orman Gençlik, Orduspor'u 8 sayı farkla 69-61 devirdi ve gruba galibiyetle start verdi. (Dün 00:24)

   

  Su Ararken Gaz Buldular

  Su Ararken Gaz Buldular

  Van'ın Özalp ilçesinde okul bahçesinde sondaj çalışması yapan ekipler, su yerine gazla karşılaştı. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  THY Avrupa Ligi | Galatasaray Liv Hospital: 71 - Valencia Basket: 64

  THY Avrupa Ligi | Galatasaray Liv Hospital: 71 - Valencia Basket: 64

  Galatasaray Liv Hospital Basketbol Takımı, THY Avrupa Ligi D Grubu ikinci maçında İspanyol temsilcisi Valencia Basket'i 71-64 yendi. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Türkiye-İran Forumu Resepsiyonu

  Türkiye-İran Forumu Resepsiyonu

  Türkiye-İran Sektörel ve Finansal Derinleşme Forumu’na katılmak üzere İran’dan gelen konuklar için resepsiyon verildi. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Van Depreminde Hayatını Kaybedenler Anıldı

  Van Depreminde Hayatını Kaybedenler Anıldı

  Van'ın Erciş ilçesinde 23 Ekim 2011'de meydana gelen depremde hayatını kaybedenler anıldı. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Oktay Türkoğlu ve Eşi, Van Depreminin 3. Yılında Anıldı

  Van'da zihinsel engelliler öğretmenliği yapan ve 23 Ekim 2011'deki depremde eşi Emel Türkoğlu'yla enkaz altında kalarak ölen Oktay Türkoğlu, mezarı başında anıldı. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

  Galatasaray Liv Hospital, Valencia'yı 71-64 Yendi

  Galatasaray Liv Hospital, Valencia'yı 71-64 Yendi

  Euroleague'deki temsilcilerimizden Galatasaray Liv Hospital, evinde Valencia Basket'i 71-64 mağlup ederek gruptaki ilk galibiyetini aldı. (23 Ekim 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
25.10.2014 08:35:47. #1.11#